Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός - Αγωνιστικά θέματα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54
G-arenas
QUOTE (xomitsious @ Nov 20 2018, 10:49 ) *
Δεν το κανει κατ'επιλογη, φιλε μου. Απλως τοσα χρονια τον Ολυμπιακο τον εχει μαθει. Ξερει ακριβως τι πρεπει να κανει για να τον κερδισει. Καθε χρονο ΟΣΦΠ και ΠΑΟ παιζουν 9 αγωνες (περιπου).

Ο Πασκουαλ δυσκολευεται να προσαρμοστει σε αμεσες προκλησεις, οταν ομως εχει το χρονο να μελετησει, αποδιδει.

Οσο για το τελευταιο ποστ του Looter, απλα Μπραβο! Μπορει να με εκνευρισες με τα 3 ποστ την ημερα για την "ΑΘΛΙΑ ΣΤΕΛΕΧΩΣΗ" το καλακαιρι, αλλα το τελευταιο ποστ σου το απολαυσα πραγματικα.

Το θεμα πραγματικα κανει νιαου νιαου στα κεραμιδια. Δυο ηταν οι παρεμβασεις Γιαννακοπουλου, Παππας αντι Κοπονεν, και μπαι μπαι Ντενμον. Μετα απ'αυτα, ο Πασκουαλ αναγκαστηκε να παει στον Τομας, καθως ειδε οτι περα απ'τον part timer Λοτζεσκι δεν ειχε αλλον μακρινο σουτερ. Για να λυσει το προβλημα στο 3ποντο, επρεπε να αφησει ττο προβλημα στη ρακετα αλυτο.

αυτο λεω και γω τοσο καιρο. οτι ουσιαστικα μονο κοπονεν δεν του εφερε. αλλα ετσι οπως το πηγαινε θα ειχαμε θεμα στους ελληνες αν εφευγε ο παππας. εγω ηθελα παππα-κοπονεν στο 2. και οχι εναν απο τους 2. και αντι λεκα εναν καλο, ψηλο, με καλη δημιουργια ασσο.

αντε και λασμε να μην ηθελε. αλλα αν ειχε θεσει βετο για το 5αρι και ελεγε οτι με λασμε δεν παμε πουθενα, θελουμε βασικο δυνατο 5αρι, μια χαρα θα τα αφηναν στην ακρη. αλλα μιλαμε τον λασμε τον εφερε ιουνιο. τι φαση ουτε καν διαμαρτυρηθηκε για λασμε? τοσο πολυ δεν το ηθελε που ουτε ενα παραπανο?

εγω κλεινω στο οτι ειναι δικο του το ροστερ. και αν δεν ειναι δικο του 1000 φορες χειροτερα γιατι καθεται για τα λεφτα. δεν θελω να λεω ολο τα ιδια.
pan24
QUOTE (qspock @ Nov 20 2018, 02:33 ) *
ΥΓ2: Πριν πεσετε να με φατε για Μαρκοπουλο, να θυμισω το συμβολαιο του Παππα, και οτι ο ιδιος με τον Σουλη ηταν ο MVP του ΠΑΟΚ οταν ηταν μαζι εκει... Δε ρισκαρεις με αλλον προπονητη και τον συγκεκριμενο παιχτη.

Αρα να παρουμε τον Μαρκοπουλο για να μην κινδυνευουμε...να πλακωθει ο Παππας μαζι του; blink.gif
xomitsious
QUOTE (G-arenas @ Nov 20 2018, 08:54 ) *
αυτο λεω και γω τοσο καιρο. οτι ουσιαστικα μονο κοπονεν δεν του εφερε. εγω ηθελα παππα-κοπονεν στο 2. και οχι εναν απο τους 2. και αντι λεκα εναν καλο, ψηλο, με καλη δημιουργια ασσο.αλλα ετσι οπως το πηγαινε θα ειχαμε θεμα στους ελληνες αν εφευγε ο παππας.

αντε και λασμε να μην ηθελε. αλλα αν ειχε θεσει βετο για το 5αρι και ελεγε οτι με λασμε δεν παμε πουθενα, θελουμε βασικο δυνατο 5αρι, μια χαρα θα τα αφηναν στην ακρη. αλλα μιλαμε τον λασμε τον εφερε ιουνιο. τι φαση ουτε καν διαμαρτυρηθηκε για λασμε? τοσο πολυ δεν το ηθελε που ουτε ενα παραπανο?

εγω κλεινω στο οτι ειναι δικο του το ροστερ. και αν δεν ειναι δικο του 1000 φορες χειροτερα γιατι καθεται για τα λεφτα. δεν θελω να λεω ολο τα ιδια.


Εγω δεν ειπα ακριβως αυτο. Ειπα οτι με Κοπονεν και Ντενμον (δυο παιχτες που ηθελε ο Πασκουαλ) θα ειμασταν ΟΚ στο μακρινο σουτ, οποτε δεν θα παιρναμε τον Τομας αλλα ενα 4αρι για ριμπαουντ και αμυνα. Αυτες οι 2 παρεμβασεις του ΔΠΓ ηταν καταστροφικες.

Κιεγω ηθελα και Παππα και Κοπονεν. Ο Πασκουαλ ομως που ηξερε οτι με βαση μπατζετ μπορει να εχει 1 απ'τους 2 επελεξε Κοπονεν. Ο Γιαννακοπουλος ομως εκανε τα δικα του.

Συμφωνω οτι ο ΔΠΓ χρειαζεται εναν προπονητη να βαραει το χερι στο τραπεζι και να του λεει αφου με προσελαβες ασε με να κανω τη δουλεια μου. Ο Τσαβι οντως δεν ειναι τετοιος.

Αμα διαβασεις παλιοτερες δηλωσεις του, θα καταλαβεις ποσο σεβεται το γεγονος οτι στον ΠΑΟ τα πληρωνει ολα ενας ιδιωκτητης. Αυτος δεν το ειχε ξανασυνατησει αυτο το μοντελο διοικησης, και αυτος ο σεβασμος τον κανει να ανεχεται τον προεδρο περισσοτερο απο οτι θα συνεφερε την ιδια την ομαδα.

Αυτο το γεγονος ομως δεν κανει τον Τσαβι κακο προπονητη. Κανει το Γιαννακοπουλο κακο προεδρο και επενδυτη. Εχεις τοση αντιπαθεια για τον Πασκουαλ που οτι και να κανει (και Ευρωλιγκα να κατακτησει) δε θα τον θες. Δικαιωμα σου. Χαλαρωσε παντως γιατι ουτως η αλλως ειναι η τελευταια του σαιζον στον ΠΑΟ.
Ginobili
Γελάω πραγματικά με κάποια πράγματα που διαβαζω,για το αν το ρόστερ ειναι του Πασκουάλ....και έφερνε ό,τι ήθελε ο Δ.Γ....
Θα πρέπει να γελάνε περισσότερο οι Ολυμπιακοί που ο Ντουντα δεν ήθελε Λο και Ντορσει ...και οι αφοί τους φέρανε με το "ετσι θελω"
Θα πρέπει να γελάει ο Ζοτς...που του έφερε ο Παυλος τον Ντελκ καποτε με το ετσι θέλω....
Και περισσότερο απ'όλους...ο ίδιος ο Πασκουάλ...που εχει θητευσει στον οργανισμο Μπαρτσελόνα...που δίνεις λόγο,και παίρνεις εγκριση για το οτιδήποτε....(και αυτός ειναι ο λόγος που Σαρας δεν ηθελε να πάει Μπαρτσελόνα).
Καλά για τον Κερεχέτα....δεν συζητάω...που την φτιάχνει μονος του την ομαδα...
Κράξτε τον Δ.Γ για άλλα πράγματα...όχι για την στελέχωση του ρόστερ...
Εγω επιμένω οτι θα επρεπε με το ετσι θελω ο Δ.Γ να φερει γκαρντ αντι του Λεκα...θέλει δεν θελει ο Πασκουάλ...
nvip13
Για ολα φταιει ο ΔΓ που έφτιαξε αυτο το ροστερ, τωρα που θα φαει τον Τσαβι τον βλεπω και στον παγκο.

Εντωμεταξύ περιμενει η μιση Ευρωπη την αποδέσμευση του να τον αρπαξει.

Τι αλλο θα ακούσουμε...
Quincy
QUOTE(G-arenas @ Nov 20 2018, 08:47 ) *
εγω δεν θα τα αφηνα ετσι οπως ειμαι τωρα. αν ειχα 10 μυρια στην τραπεζα και ηξερα πως αν αποτυχω ξανα δεν ξερω και γω για ποσα χρονια συνεχομενα επειδη συμφωνα με τα λεγομενα σας ο προεδρος μου φωρτωνει παικτες και δεν μπορουσα να φτιαξω την ομαδα ναι θα εφευγα. δεν θα χαλαγα το ονομα μου αν η ομαδα και ο προεδρος με κοροιδευαν και δεν μου εφερναν αυτους που ηθελα. ετσι παει.

τωρα ας κατσει εκει που ειναι, να παρει αλλα 800 ή 1 οσα παιρνει τελος παντως και αν αποτυχει δεν θα ξαναδει ευρωλιγκα συντομα. εγω στη θεση του θα ειχα παραιτηθει απο ιουνιο του 17 μετα το πουλμαν. και ναι αν ειχε παραιτηθει τοτε μπραβο θα του ελεγα. θα σηκωνε αναστημα, οχι σαν τωρα που καθεται στα αυγα του.


Βασικά διαφωνούμε στο ότι είναι αποτυχημένος. Δε λέω, ούτε εμένα μου αρέσει ο Παναθηναικός φέτος, αλλά αποτυχημένος γιατι; Καμιά χρονιά δεν ήταν κανένα φαβορί για το F4, και στις 2 αποκλείστηκε από ομάδες καλύτερες που στο τέλος κέρδισαν τη διοργάνωση και τον Ιούνιο κέρδισε τα πρωταθλήματα.

Προσωπικά δεν θεωρώ ότι ταιριάζει ο Pascual στο project του Παναθηναικού, γενικά όχι μόνο φέτος. Αλλά η θητεία του δεν είναι αποτυχημένη.

Λόγοι για να παραιτηθεί κάποιος υπάρχουν πάρα πολλοί. Ακόμα και να πάρουμε ως δεδομένο ότι του "φόρτωσε παίκτες" ο ΔΓ, δεν είναι αυτός λόγος για να παραιτηθεί. παίκτες του έφερε, όχι τα ανηψάκια του. Για το μισθό του αξίζει και με το παραπάνω να το προσπαθήσει, καμιά πορεία καμιάς ομάδας δεν αποφασίστηκε από τον Αύγουστο.
green_sky
Ο Πασκουαλ κυριος ηρθε και κυριος θα φυγει.Κανεις δεν ειπε οτι ειναι ο τελειος προπονητης ή οτι δεν εχει κανει λαθη.
Λαθη δεν κανει , μονο αυτος που δεν κανει τιποτα .
Ο Ισπανος κουμανταρισε την ομαδα μετα απο πολυ δυσκολες καταστασεις (πουλμαν,τσιρκα κτλ) και στην τελικη και στις δυο χρονιες που περασαν η ομαδα δεδομενων των συνθηκων εφτασε το ταβανι της.
Την πρωτη χρονια επεσε για λογους που πολλοι ισως δεν θυμουνται,πανω στην Φενερ του Ομπραντοβιτς και η οποια Φενερ πηγε τρενο απο τις αρχες του Μαρτη και μετα και δεν εχασε κανενα παιχνιδι σε καμμια διοργανωση.
Την δευτερη χρονια επεσε πανω στην καλυτερη ομαδα της Ευρωλιγκα την Ρεαλ και δικαιως αποκλειστηκε αν και παλι πολλοι ξεχνανε οτι για το συγκεκριμενο ροστερ του Παναθηναικου ελειπε ο κομβικοτατος Ριβερς.Στα εγχωρια και τις δυο χρονιες τα εχει καταφερει περιφημα. Δεν καταφερε βεβαια να κανει τον Παναθηναικο , Γκολντεν Στειτ και για αυτο προτεινω να τον ριξουμε στην πυρα σε μια τελετη με καθε επισημοτητα στην πλατεια συνταγματος.
Αντι να πανε και να του παρουν εναν ψηλο της προκοπης και εναν παιχτη να του δινει σουτ, καθομαστε και διαβαζουμε σημερα πρωτοσελιδα για την δυσκολη θεση που βρισκεται ο Ισπανος.
Ξεχασα ομως.Ας βγει η χρονια οπως οπως και τον καλοκαιρι θα ερθει ο Γιασκεβιτσιους.Μετα λυθηκαν ολα τα προβληματα.
Θα κανει χωριο ο Λιθουανος με το εκρηκτικο ταπεραμεντο με τον Δ.Γ ?
Παρτε λοιπον κανα ψηλο της προκοπης να θωρακισεται το ξεφωτο που εχει κανει μαγκα οποιον αντιπαλο ψηλο κυκλοφορει και αφηστε τον Πασκουαλ να δουλεψει και κοφτε αυτη την @@@@@@@@ με τα bad boys (70 ετη το αθροισμα) . Παμε στο 2019 και θυμομαστε ιστοριες απο το 12.
silversurfer
Πάντως ανέβασε φωτό στο insta με τον Πασκουάλ αγκαλιά και κείμενο ότι στο τέλος της χρονιάς αυτοί που τα γράφουν αυτά θα είναι απόντες..
Ποιοι είναι οι ....άκηδες που αναφέρει?
green_sky
QUOTE (silversurfer @ Nov 20 2018, 13:44 ) *
Πάντως ανέβασε φωτό στο insta με τον Πασκουάλ αγκαλιά και κείμενο ότι στο τέλος της χρονιάς αυτοί που τα γράφουν αυτά θα είναι απόντες..
Ποιοι είναι οι ....άκηδες που αναφέρει?

Προφανως καποιους δημοσιογραφους μετα απο ολα αυτα που γραφτηκαν χθες
G-arenas
QUOTE (green_sky @ Nov 20 2018, 13:43 ) *
Ο Πασκουαλ κυριος ηρθε και κυριος θα φυγει.Κανεις δεν ειπε οτι ειναι ο τελειος προπονητης ή οτι δεν εχει κανει λαθη.
Λαθη δεν κανει , μονο αυτος που δεν κανει τιποτα .
Ο Ισπανος κουμανταρισε την ομαδα μετα απο πολυ δυσκολες καταστασεις (πουλμαν,τσιρκα κτλ) και στην τελικη και στις δυο χρονιες που περασαν η ομαδα δεδομενων των συνθηκων εφτασε το ταβανι της.
Την πρωτη χρονια επεσε για λογους που πολλοι ισως δεν θυμουνται,πανω στην Φενερ του Ομπραντοβιτς και η οποια Φενερ πηγε τρενο απο τις αρχες του Μαρτη και μετα και δεν εχασε κανενα παιχνιδι σε καμμια διοργανωση.
Την δευτερη χρονια επεσε πανω στην καλυτερη ομαδα της Ευρωλιγκα την Ρεαλ και δικαιως αποκλειστηκε αν και παλι πολλοι ξεχνανε οτι για το συγκεκριμενο ροστερ του Παναθηναικου ελειπε ο κομβικοτατος Ριβερς.Στα εγχωρια και τις δυο χρονιες τα εχει καταφερει περιφημα. Δεν καταφερε βεβαια να κανει τον Παναθηναικο , Γκολντεν Στειτ και για αυτο προτεινω να τον ριξουμε στην πυρα σε μια τελετη με καθε επισημοτητα στην πλατεια συνταγματος.
Αντι να πανε και να του παρουν εναν ψηλο της προκοπης και εναν παιχτη να του δινει σουτ, καθομαστε και διαβαζουμε σημερα πρωτοσελιδα για την δυσκολη θεση που βρισκεται ο Ισπανος.
Ξεχασα ομως.Ας βγει η χρονια οπως οπως και τον καλοκαιρι θα ερθει ο Γιασκεβιτσιους.Μετα λυθηκαν ολα τα προβληματα.
Θα κανει χωριο ο Λιθουανος με το εκρηκτικο ταπεραμεντο με τον Δ.Γ ?
Παρτε λοιπον κανα ψηλο της προκοπης να θωρακισεται το ξεφωτο που εχει κανει μαγκα οποιον αντιπαλο ψηλο κυκλοφορει και αφηστε τον Πασκουαλ να δουλεψει και κοφτε αυτη την @@@@@@@@ με τα bad boys (70 ετη το αθροισμα) . Παμε στο 2019 και θυμομαστε ιστοριες απο το 12.

οχι η φενερ δεν ηταν σε τρομερη κατασταση με εμας. θυμησου το πρωτο ματς που τους ειχαμε ξεφτυλισει στο 1ο ημιχρονο. και μετα απλως μπηκαμε στο ματς κοιμισμενοι, ενω φανερα ατομικα ειμασταν σε πολυ καλυτερη βραδια και ουτε ειμασταν αρκετα χειροτεροι σε ποιοτητα. ναι ας αποκλειομασταν, αλλα εμεις το καναμε με κατω τα χερια. ουτε καν το παλεψαμε πλην του 2ου παιχνιδιου.

η ρεαλ οχι και παλι δεν ηταν σε τρομερη κατασταση. στο 1ο ματς νταξει δεν χρειαζεται να πουμε τιποτα, τα βαλαμε ολα, αυτοι δεν μπορουσαν ουτε μπαλα να κατεβασουν τελος. στο 2ο ματς τα εκανε σαλατα γιατι η ρεαλ επαιζε χωρις ασσο, χωρις γιουλ και καμπατσο, και μεις χασαμε επειδη 40 λεπτα δεν καναμε κατι να παρουμε τα ριμπαουντ και αντιθετα τους διευκολυναμε κιολας αφου ο τσαβι 40 λεπτα επαιζε αλλαγες στα σκριν.

συν οτι το πλεονεκτημα εδρας το πηραμε 2 συνεχομενες χρονιες κατα τυχη(ειδικα την 2η) και οχι με την αξια μας ή με μεγαλες νικες ή με καλο μπασκετ, οπως ο οσφπ που ηταν σταθερα καλος μεσα στην χρονια και με μεγαλα διπλα. και υπηρχαν και ομαδες πολυ μετριες οχι οπως φετος που ειναι πολλες καλες ομαδες.

με εμας βρηκαν ρυθμο και ψυχολογια φενερ και ρεαλ και πηγαν ετσι μεχρι τελους. οταν τις βρηκαμε εμεις παραπατουσαν.

QUOTE (Quincy @ Nov 20 2018, 12:57 ) *
Βασικά διαφωνούμε στο ότι είναι αποτυχημένος. Δε λέω, ούτε εμένα μου αρέσει ο Παναθηναικός φέτος, αλλά αποτυχημένος γιατι; Καμιά χρονιά δεν ήταν κανένα φαβορί για το F4, και στις 2 αποκλείστηκε από ομάδες καλύτερες που στο τέλος κέρδισαν τη διοργάνωση και τον Ιούνιο κέρδισε τα πρωταθλήματα.

Προσωπικά δεν θεωρώ ότι ταιριάζει ο Pascual στο project του Παναθηναικού, γενικά όχι μόνο φέτος. Αλλά η θητεία του δεν είναι αποτυχημένη.

Λόγοι για να παραιτηθεί κάποιος υπάρχουν πάρα πολλοί. Ακόμα και να πάρουμε ως δεδομένο ότι του "φόρτωσε παίκτες" ο ΔΓ, δεν είναι αυτός λόγος για να παραιτηθεί. παίκτες του έφερε, όχι τα ανηψάκια του. Για το μισθό του αξίζει και με το παραπάνω να το προσπαθήσει, καμιά πορεία καμιάς ομάδας δεν αποφασίστηκε από τον Αύγουστο.

αποτυχημενος στην ευρωλιγκα ναι και μαλιστα πολυ. γιατι ο συνδυασμος ροστερ, μπατζετ, τυχης, απιστευτα τελειων αποτελεσματων που μας εκατσαν ολα τον εκαναν να παρει πλεονεκτημα και εκει απλως να μας ξεφτυλισουν οι αλλοι.

στην ελλαδα οχι δεν ειναι αποτυχημενος καθως πηρε και τα 2 πρωταθληματα. οχι οτι αυτο ειναι υπερβαση καθως και πολυ καλυτερο ροστερ ειχαμε αλλα και ο οσφπ ειχε τραυματισμους και ηταν σε κακιστη κατασταση στους τελικους. θυμαμαι πολλοι το γραφαμε και τοτε και τις 2 χρονιες και κυριως οι φιλαθλοι του οσφπ, οτι αν φταναμε σε 3-2 τους τελικους ευχαρηστιμενοι να μαστε!

οποτε απλως πηρε τιτλους τους οποιους απλως απαγορευοταν να χασεις με την κατασταστη που ηταν ο οσφπ 2 συνεχομενα χρονια.
CG.
QUOTE (stefkorner @ Nov 19 2018, 19:27 ) *
κοιτα να δεις μια συμπτωση ! και ο dpg δυο χρονια τον στηριζε ,αλλα επαψε τις τελευταιες μερες rolleyes.gif

οσο για τα φερεφωνα ,τι ακριβως εννοεις ; υπαρχουν φερεφωνα του Πασκουαλ ; απο μεσα που ελεγχει ο ιδιος μηπως ; tongue.gif

Εμενα φιλε μου αρχη ειναι να βλεπω το εργο του καθενα σε βαθος χρονου.οχι να τον στελνω σε αναφορα με το παραμικρο η να τον απολυω.
Σε 3 χρονια θα επρεπε τουλαχιστον να εδειχνε βελτιωση η ομαδα στα αυτονοητα.Αυτονοητα οπως πχ ειχαν οι bucks του γιαννη που εστησαν την ομαδα τριγυρω του με σουτερ.Η ομαδα μας και ο προπονητης της εστησε υποτιθεται την ομαδα γυρω απο τον καλαθη με ασουτους.ειλικρινα το πιο λογικο πιο ειναι.να κρατησεις ξα να τον ισπανο η να φερεις αλλον στην θεση του.αστο φιλε ο ισπανος εχει κανει εγκληματα οχι μονο σε θεματα στελεχωσης αλλα και κατα την διαρκεια των αγωνων.
Φερεφωνα του ΔΓ που πεφτουν απο τα συννεφα τωρα εννοω,που το καλοκαιρι μιλαγαν περι ανεμων και υδατων.
Προσωπικα εχω ξενερωσει απο το καλοκαιρι με την φετινη πορεια της ομαδας και ειναι ο κυριος λογος που δεν μπαινω να σχολιασω πλεον εδω μην πω χειροτερα.
Τσπ ας ελπισουμε τουλαχιστον τα εντος με τον κοσμο να τα καθαριζουμε

QUOTE (thalys @ Nov 19 2018, 20:24 ) *
Το είδε κι ο Πασχάλης και ζήτησε τον Κόπονεν. Αντ'αυτού ο πρόεδρος έδωσε αύξηση στον Παππά.

Και παλι ειναι το ιδιο υπευθυνος γιατι δεχτηκε παρεμβαση στην δουλεια στην οποια θα κριθει.
Δηλαδη ειλικρινα ο Ζοτς ακομα και ο Σαρας θα την δεχοταν υετοια παρεμβαση η θα ειχε γινει σκηνικο?
Και αντε πες ο παπας ειναι ο εκλεκτος του ΔΓ ,ποιος πιστευει οτι κοιμοταν και ξυπναγε με Λασμε και Παπαγιαννη ο ισπανος?και αντε παλι λεω ο παπαγιαννης ειναι ιδιαιτερη περιπτωση, περσι τον τζεημς ποιος τον εφερε?ο ΔΓ η ο ισπανος?
Για πουλμαν δεν σχολιαζω καν.ηταν τοτε το πρωτο του μεγαλο φαουλ αλλα λειτουργησε για το καλο της ομαδας.το καλοκαιρι ομως αν ηταν μαγκας θα εφευγε λογο του τρελα παρορμητικου προεδρου και το τι θα ακολουθπυσε συο μελλον.
Δεν εχει ουτε τον χαρακτηρα να ειναι στην ομαδα.οταν κρινεσαι απο το εργο σου σε παγκο οπως τον δικο μας ,δεν αφη εις ουτε τον θεο να εχει γνωμη στις επιλογες σου

QUOTE (Quincy @ Nov 19 2018, 23:45 ) *
Να μαζευτείτε εσείς οι large που θα αφήνατε έτσι απλά 800χιλιάρικα να μου δώσετε κι εμένα από 3-4 laugh.gif

Ελληνικα ξερεις?
Ξεκαθαρα ειπα οτι αφου δεν εχει τα κοτσια να παταιτηθει μετα εισηγησεις στο εργο του,γιατι οντως τοσα λεφτα τα παντρευεσαι,τωρα θα κριθει αναλογα.
Επισης ειπα ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΟΥ ΛΗΓΕΙ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΤΟΥ να φυγει γιατι ειναι λιγος και σαν χαρακτηρας (αν ειχα μεσηλικη αδερφη θα του την εδινα biggrin.gif αλλα αναφερομαι σε επαγγελματικο ταμπεραμεντο),και σε προπονητικη καθοδηγηση τιποτα ιδιαιτερο αλλα και σε θεματα στελεχωσης πλεον με στοιχεια.
Οποτε μαγκα αστοχη η τοποθετηση σου.Δεν αναφερθηκα σωνει και καλα γιατι δεν παραιτηθηκε.Αλλα στην κριτικη που ορθα δεχετε επειδη τα εκανε σκατα το καλοκαιρι και επειδη πολλα παιδια τον δικαιολογουσαν επειδη εκανε πισω σε επιλογες και να φταιει μονο το αφεντικο.
Thodoros
QUOTE (G-arenas @ Nov 20 2018, 10:47 ) *
Εγω δεν θα τα αφηνα ετσι οπως ειμαι τωρα. αν ειχα 10 μυρια στην τραπεζα και ηξερα πως αν αποτυχω ξανα δεν ξερω και γω για ποσα χρονια συνεχομενα επειδη συμφωνα με τα λεγομενα σας ο προεδρος μου φωρτωνει παικτες και δεν μπορουσα να φτιαξω την ομαδα ναι θα εφευγα. δεν θα χαλαγα το ονομα μου αν η ομαδα και ο προεδρος με κοροιδευαν και δεν μου εφερναν αυτους που ηθελα. ετσι παει.

τωρα ας κατσει εκει που ειναι, να παρει αλλα 800 ή 1 οσα παιρνει τελος παντως και αν αποτυχει δεν θα ξαναδει ευρωλιγκα συντομα. εγω στη θεση του θα ειχα παραιτηθει απο ιουνιο του 17 μετα το πουλμαν. και ναι αν ειχε παραιτηθει τοτε μπραβο θα του ελεγα. θα σηκωνε αναστημα, οχι σαν τωρα που καθεται στα αυγα του.



Ε κλασσικά Garena ( τα μαύρα άσπρα βλέπω βγάζεις ) πρέπει να είσαι από τους τύπους που πουλάνε air condition για δροσερές νύχτες σε εσκιμώους biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Καμία σχέση δεν είχε αυτό που λες και όταν φύγει οποιαδήποτε στιγμή κι αν είναι αυτή, θα μπορεί να μιλήσει τότε αν το θέλει που λογικά δεν θα το κάνει γιατί είναι αντι-επαγγελματικό (αλλά δεν ξέρεις πόσο ακόμα θα αραδιάσει ο δικός μας!που με δηλώσεις θα στοχοποιεί συνέχεια τον Τσάβι ,το κάνει τώρα που είναι και στον Πάγκο σκεψουν να τον διώξει τι θα λέει ... ) και επειδή όλοι ξέρουν ότι είναι ένας σοβαρός άνθρωπος δεν νομίζω κάποιος να πει : '' Τι λέει ο τύπας! που του έφεραν Λάσμε ολόκληρο και δεν πήγε f4 o χθεσινός '' μην σου πω ότι αυτήν την ώρα η γνώμη του θα μετρήσει σε πιθανούς προπονητές που θα προταθούν .

Το ότι έχει ένα τέτοιο στομάχι και αντέχει τόσα , μάλλον θετικό θα είναι ...γιατί σε όποια ομάδα και αν πάει κάποια μικροπροβλήματα θα υπάρχουν οπότε εδώ θα λένε ο τύπος είναι βούδας δεν νιώθει τίποτα.
Stefk13
Ο Πασκουαλ ειναι καλος προπονητης, ειναι σοβαρος και κυριος οπου εχει παει. Τωρα εαν ο ΔΓ εκλεισε Παππα αντι Κοπονεν, μαλλον ειναι λογω μπατζετ και τιποτα αλλο. Πηγαμε για Κοπονεν κι οπως ειπε ο ιδιος υπηρξε μεγαλη οικονιμικη διαφορα.Το θεμα ειναι οτι φετος εχουν ανεβει πολυ οι αλλοι, την Εφες τη βλεπετε τι ομαδα εχει? Η Μπαρτσελονα επανηλθε σε υψηλα επιπεδα, ενω ο Σαρας κανει ζημιες εκτος εδρας.

Πλεον δεν φτανει μονο το ΟΑΚΑ, οποιος εκανε τον σχεδιασμο φετος τα κανε μανταρα. Γεμισαμε γεροντια, μονο ο Λοτζεσκι ειναι σουτερ, ενω μαλλον εχουμε προγραμματισει να φτασουμε σε φορμα πιο μετα. Δυσκολα χωρις αλλαγες να παμε περα απο 8αδα, ειναι φανερο.

Εννοειται ο Πασκουαλ πρεπει να μεινει μεχρι το τελος της χρονιας, αλλα να καταλαβει ο κυριος οτι εδω και 2 χρονια δεν εχουμε δει καμμια ανοδο στα εκτος εδρας ματς που μπαινουμε παθητικα εδω και χρονια. Εχουμε μεγαλο προβλημα νοοτροπιας, looser απ την μετα Ζοτς εποχη. Χανουμε με κατεβασμενα τα χερια και με Πεδουλακη, Ιβανοβτις, Τζορτζεβιτς, και τωρα με Πασκουαλ.
Ginobili
QUOTE(green_sky @ Nov 20 2018, 12:43 ) *
Αντι να πανε και να του παρουν εναν ψηλο της προκοπης και εναν παιχτη να του δινει σουτ, καθομαστε και διαβαζουμε σημερα

Ας μην κράταγε Βουγιούκα ο κος Πασκουάλ(500Κ 2ο χρονο και κάθπονται στον πάγκο)..και άλλα τοσα για να φερει τον "σίγουρο" Λάσμε.
Με 900.000 μπορούσε να φέρει έναν καλυτερο,νεότερο ΜΑΠ στο 5....από τον Λάσμε.
Quincy
QUOTE(CG. @ Nov 20 2018, 16:07 ) *
Ελληνικα ξερεις?
Ξεκαθαρα ειπα οτι αφου δεν εχει τα κοτσια να παταιτηθει μετα εισηγησεις στο εργο του,γιατι οντως τοσα λεφτα τα παντρευεσαι,τωρα θα κριθει αναλογα.
Επισης ειπα ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΟΥ ΛΗΓΕΙ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΤΟΥ να φυγει γιατι ειναι λιγος και σαν χαρακτηρας (αν ειχα μεσηλικη αδερφη θα του την εδινα biggrin.gif αλλα αναφερομαι σε επαγγελματικο ταμπεραμεντο),και σε προπονητικη καθοδηγηση τιποτα ιδιαιτερο αλλα και σε θεματα στελεχωσης πλεον με στοιχεια.
Οποτε μαγκα αστοχη η τοποθετηση σου.Δεν αναφερθηκα σωνει και καλα γιατι δεν παραιτηθηκε.Αλλα στην κριτικη που ορθα δεχετε επειδη τα εκανε σκατα το καλοκαιρι και επειδη πολλα παιδια τον δικαιολογουσαν επειδη εκανε πισω σε επιλογες και να φταιει μονο το αφεντικο.


Αρχικά δεν καταλαβαίνω γιατί αρπάζεσαι blink.gif blink.gif

Αν διάβαζες το post που απαντούσα στον g-arenas θα έβλεπες πως δεν θεωρώ την κριτική που δέχεται εντελώς άδικη ακόμα κι αν του φόρτωσε παίκτες ο ΔΓ. Που κι αυτό δεν μπορώ να το πω με σιγουριά αφού κολλητός δεν είμαι ούτε με τον Γιαννακόπουλο, ούτε με τον Pascual. Απλά λέω πως εγώ στη θέση του Pascual δεν θα παρατούσα γι αυτό το λόγο τη θέση μου ακόμα και υπό τέτοιες συνθήκες αλλά θα έκανα τη δουλίτσα μου όπως μπορούσα και "πετάει ο γάιδαρος; πετάει!!".

Αν δούλευε έτσι το σύστημα δεν θα 'χαν νόημα τα συμβόλαια ρε παιδιά. Ούτε να σπάει κανείς και να πληρώνει, ούτε απολύσεις ούτε τίποτα. Θα έφερνε ο κάθε πρόεδρος που θέλει να διώξει τον προπονητή -με το αζημίωτο- 2-3 παίκτες και ο άλλος θα ήταν υποχρεωμένος να παραιτηθεί για το "γαμώτο"
G-arenas
QUOTE (Quincy @ Nov 21 2018, 00:05 ) *
Αρχικά δεν καταλαβαίνω γιατί αρπάζεσαι blink.gif blink.gif

Αν διάβαζες το post που απαντούσα στον g-arenas θα έβλεπες πως δεν θεωρώ την κριτική που δέχεται εντελώς άδικη ακόμα κι αν του φόρτωσε παίκτες ο ΔΓ. Που κι αυτό δεν μπορώ να το πω με σιγουριά αφού κολλητός δεν είμαι ούτε με τον Γιαννακόπουλο, ούτε με τον Pascual. Απλά λέω πως εγώ στη θέση του Pascual δεν θα παρατούσα γι αυτό το λόγο τη θέση μου ακόμα και υπό τέτοιες συνθήκες αλλά θα έκανα τη δουλίτσα μου όπως μπορούσα και "πετάει ο γάιδαρος; πετάει!!".

Αν δούλευε έτσι το σύστημα δεν θα 'χαν νόημα τα συμβόλαια ρε παιδιά. Ούτε να σπάει κανείς και να πληρώνει, ούτε απολύσεις ούτε τίποτα. Θα έφερνε ο κάθε πρόεδρος που θέλει να διώξει τον προπονητή -με το αζημίωτο- 2-3 παίκτες και ο άλλος θα ήταν υποχρεωμένος να παραιτηθεί για το "γαμώτο"

και γω θεωρω οτι δεν παραιτειται ο τσαβι γιατι μια χαρα συμφωνησε για το ροστερ και 90% ειναι και δικο του. εγω εγραψα οτι επρεπε να ειχε παραιτηθει σε περιπτωση που του φορτωσαν σχεδον ολο το ροστερ και αυτος διαφωνουσε σε ολα. επειδη κατι τετοιο δεν εχει γινει και ειναι δικο του το ροστερ τοτε γιατι να παραιτηθει.

εδω και τωρα βαζω πολ: τι ειναι χειροτερο για τον τσαβι και γενικα για εναν προπονητη?

α) να ειναι δικο του το ροστερ και να ειναι χαλια η δομηση που εχει κανει με αποτελεσμα να ειναι κοντα σε αποτυχια

β) να μην ειναι καθολου δικο του, να διαφωνει σε ολα(οπως λετε οι περισσοτεροι εδω) και να τα δεχεται κιολας?
Quincy
QUOTE(G-arenas @ Nov 20 2018, 23:14 ) *
και γω θεωρω οτι δεν παραιτειται ο τσαβι γιατι μια χαρα συμφωνησε για το ροστερ και 90% ειναι και δικο του. εγω εγραψα οτι επρεπε να ειχε παραιτηθει σε περιπτωση που του φορτωσαν σχεδον ολο το ροστερ και αυτος διαφωνουσε σε ολα. επειδη κατι τετοιο δεν εχει γινει και ειναι δικο του το ροστερ τοτε γιατι να παραιτηθει.

εδω και τωρα βαζω πολ: τι ειναι χειροτερο για τον τσαβι και γενικα για εναν προπονητη?

α) να ειναι δικο του το ροστερ και να ειναι χαλια η δομηση που εχει κανει με αποτελεσμα να ειναι κοντα σε αποτυχια

β) να μην ειναι καθολου δικο του, να διαφωνει σε ολα(οπως λετε οι περισσοτεροι εδω) και να τα δεχεται κιολας?


Νομίζω πως για το β σου απάντησα ήδη προκαταβολικά. Ίσως το βλέπω περισσότερο από την επαγγελματική σκοπιά. Αλλά αν η δουλειά μου ήταν αυτή του προπονητή και ο χ πρόεδρος μου έλεγε "κοίτα φίλε, εγώ αυτή την ομάδα θέλω και αυτοί θα παίζουν", δεν θα με ένοιαζε και ιδιαίτερα. Δικά του λεφτά είναι ας κάνει ότι γουστάρει. Αλλά κι αυτό ακόμα θέλει μια επεξήγηση. Είναι άλλο να έκανε τις μεταγραφές ο ΔΓ και να του είπε πως στόχος είναι το F4, και άλλο να τους έφερε και να του είπε πάμε για το καλύτερο. Μπροστά δεν ήταν κανείς από μας στις συζητήσεις για να ξέρει πως ακριβώς έχουν τα πράγματα
yorgos
QUOTE
θα μπορεί να μιλήσει τότε αν το θέλει που λογικά δεν θα το κάνει γιατί είναι αντι-επαγγελματικό

Κάποια μπηχτή θα πετάξει καποια στιγμή (και για τη Μπαρτσελόνα την έβγαλε μια πικρία, εν μέρει είχε και δίκιο), αλλά ναι, είναι τζεντλεμάνος και δεν πιστεύω να βγάλει όλα τα άπλυτα στη φόρα.

Ναι, προφανώς και τον Παπαγιάννη δεν τον προσπερνάς. Τον Παππά ναι, είχε αποφασίσει να τον διώξει, το είπε και ο ΔΓ και ο ίδιος ο Παππάς, Έλληνες είχαμε αρκετούς, όχι τις αξίας του Παππά, αλλά την απαραίτητη 6-7άδα την είχαμε κι αν θεωρούσε πως ο Παππάς του χάλαγε τα αποδυτήρια και ήθελε και σουτέρ που να παίζει και άσος χωρίς να κρατάει μπάλα και να τον ξέρει (πως λέγεται το νιαου νιαου στα φινλανδικά; ) μια χαρά έκλεινε Κοπόνεν με λιγότερα από τα 750 του Παππά. Ανάμεσα σε Παπαπέτρου με 800 και Βεζένκοφ (που τον ξέρει και δένει καλύτερα με το Θανάση και δεν έχει και απαιτήσεις 20λεπτου) με 400 νομίζω είναι ξεκάθαρο ποιον θα προτιμούσε. Αλλά έλα που ο σκοπός ήταν να "χορέψουμε" τους αδελφούς... Δε νομίζω να ρωτήθηκε καν εδώ, έκανε το κομμάτι του ο πρόεδρας.

Και πάμε στα άλλα: από όοοοολη την Ευρώπη τι πιθναότητες δίνετε να επέλεξε ο Τσάβι παίκτη που είχε επιλέξει ο προηγούμενος προποντής, που είναι γέρο και που είναι αδυναμία του προέδρου; Πολλές συμπτώσεις...
Και από όοοοολη την Ευρώπη τι πιθναότητες δίνετε να διάλεξε το αγαπημένο δυάρι του προέδρου, χωρίς να του έχει μιλήσει κιόλας; Άλλο παίκτη πριν Λάγκφορντ δεν μπορούσε να βρει δηλαδή;

Για μένα ο Τσάβι την πάτησε όταν ο ΔΓ αποφάσισε να υπογράψει τον Παππά "γιατί τον πάει" όταν "πέρασε από τα γραφεία να χαιρετίσει" μετά τα δημοσιεύματα για το "πόσο στενοχωρημένος" ήταν ο ΔΓ. Εκεί ο Κοπόνεν έφαγε άκυρο και του έγινε μια πρόταση για γέλια, η ομάδα έμεινε χωρίς σουτέρ γιατί στα μάτια του ΔΓ έτρεχαν δολλάρια με την πρόταση των Κινέζων, αναγκάστηκε να πάρει Τόμας γιατι με τον άσουτο τον Παπαπέτρου και χωρίς Βεζένκοφ ο καλύτερος σουτέρ από το 4 και κάτω ήταν... ο Γκιστ και πέρασε ένα υπέροχο καλοκαίρι με ΝΤΡΡΙΙΝ, αξέχαστο. Καπέλωμα κανονικό, με ονόματα που είχαν πέσει στο τραπε΄ζι, αλλά στο τέλος έγινε του πρόεδρα, που μετά από δυο νίκες σε ντέρμπι αποφασίζει να κάνει και δηλώσεις περί 7-0, περί υποχρέωσης του προπονητή να βρει και λύσεις, κι όλα αυτά ενώ έχει κάνει και την ομάδα μύλο με τα ντου στα αποδυτήρια των διαιτητών και την επερχόμενη τιμωρία που δεν ξέρουμε και τι θα είναι τρομάρα μας.

Λογικά ο Τσάβι θα κάνει υπομονή μέχρι το καλοκαίρι, θα κάνει μια ηρωική έξοδο με προσπάθεια για νταμπλ και καμιά νίκη στον αποκλεισμό με 3-1 πό το Φ4 απέναντι σε καμιά ΤΣΣΚΑ και θα φύγει κύριος, όπως ήρθε και ήρωας που έβγαλε τριετία στον πάγκο του Παναθηναϊκού που πλην Σάρας δεν ξέρω ποιος θα μπορούσε να αντέξει παραπάνω από δω και πέρα, μέχρι κι ο πιστός στρατιώτης Αγύρης τα βρόντηξε όταν πήγε ο ΔΓ και του είπε ότι του βρήκε... κόουτς για την επίθεση! Ό,τι να'ναι. Η ομάδα υπάρχει χάρη στον ιδιοκτήτη της (του το αναγνωρίζουμε αυτό), με αρκετά αξιοπρεπές μπάτζετ και δε θα πάει Φ4 ποτέ πάλι χάρη στον ιδιοκτήτη της. Θα πηγαίνουν πού και πού οι Ολυμπιακοί, οι Ζαλγκίρηδες, οι Λοκό και οι Μπασκόνιες που πήγαν στα χρόνια του ΔΓ, με μπάτζετ χαμηλότερα από το δικό μας κι εμείς θα βγάζουμε ανακοινωσεις για στοιχηματατζηδες διαιτητές και Λιβιεράτους, για τον Τσίπρα που πρέπει να συλλάβει το Σπανούλη (!) και για τον Μπέρτι που δε μας αφήυνει να υπερασπιστούμε την οικογένειά μας ανοίγοντας διάλογο με 13χρονα από την Τουρκία στο ίνσταγκραμ.

Είμαστε μοναδικοί, φτου να μη βασκαθούμε.

QUOTE
τι ειναι χειροτερο για τον τσαβι και γενικα για εναν προπονητη?

α) να ειναι δικο του το ροστερ και να ειναι χαλια η δομηση που εχει κανει με αποτελεσμα να ειναι κοντα σε αποτυχια

β) να μην ειναι καθολου δικο του, να διαφωνει σε ολα(οπως λετε οι περισσοτεροι εδω) και να τα δεχεται κιολας?

Προφανώς και το Α είναι χειρότερο σενάριο διότι βρωμάει ασχετίλα. Το Β συμβαίνει και σε άλλες οικογένειες, μεταξύ των οποίων και στην καταλανική απ' όπου ήρθε ο Τσάβι. Απλά εκεί δεν υπάρχει η άρρωστη ατμόσφαιρα με τις δηλώσεις ό,τι να'ναι από πλευράς διοίκησης και με τα "φίλα" μέσα να περνάνε ό,τι γραμμή θέλουν, πολλές φορές εις βάρος του προπονητή για να δικαιολογηθούν τα αδικαιολόγητα.

ΝΑ έκανε ο Τσάβια τέτοια δόμηση το θεωρώ ελάχιστα πιθανό. Κανείς σε αυτό το επίπεδο δεν είναι τόσο άσχετος, τουλάχιστον όχι από τους προπονητές laugh.gif
Thodoros
QUOTE
Λογικά ο Τσάβι θα κάνει υπομονή μέχρι το καλοκαίρι και θα φύγει κύριος, όπως ήρθε και ήρωας που έβγαλε τριετία στον πάγκο του Παναθηναϊκού που πλην Σάρας δεν ξέρω ποιος θα μπορούσε να αντέξει παραπάνω από δω και πέρα.
(F4) Θα πηγαίνουν πού και πού οι Ολυμπιακοί, οι Ζαλγκίρηδες, οι Λοκό και οι Μπασκόνιες που πήγαν στα χρόνια του ΔΓ, με μπάτζετ χαμηλότερα από το δικό μας. Είμαστε μοναδικοί, φτου να μη βασκαθούμε.


Αυτό είναι το χειρότερο, ότι ο Τσάβι από αυτήν την 3τια θα βγει λάδι ( ότι ανορθογραφία κι αν έχει κάνει ο ίδιος, θα είναι κριμένη καλά πίσω από τα τόσο τραγικά που έκανε ο ΔΓ). Στην ουσία ακόμα και αν το μπάσκετ που παρουσίασε δεν ήταν αυτό που θα ήθελε κάποιος , μόνο τα γραπτά μένουν και λένε ότι ο Παναθηναικός πήρε δύο πρωταθλήματα και έπαιξε με Real, Fener που πήραν τις κούπες . Ποιος δλδ να βγει να πει ότι είναι άσχετος?

Για τον Σάρα δεν είμαι σίγουρος ότι είναι διατεθειμένος να του χτυπάνε την πίπιζα και να χορεύει ( μπορεί στην Μπαρτσα να έριξε άκυρο ,αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι ο μόνος δρόμος είναι ο Παναθηναϊκός. Υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές όπως αν πχ δεν πιάσει ο Σφαιρό στην Μακάμπι ( πιθανόν να μπει στο παιχνίδι και καμία Χιμκι που λεφτά έχει!)κτλ.

Τώρα αυτές οι ομάδες έχουν διαφορετική δομή από εμάς η μια έπαιξε μπάσκετ προπονητή και οι άλλες το έριξαν στο ατομικό ταλέντο και από σπόντα βρέθηκαν επειδή πχ η Μπασκόνια τότε μόνο με τον Παναθηναικό θα μπορούσε να είχε περάσει . ( Όταν Άνταμς και τζειμς δεν πιανόντουσαν και Μπουρού να κάνει σημεία και τέρατα εκείνη την χρονικά , μακράν η καλύτερη του)

Για αυτό λέω ότι το υλικό παίζει ρόλο , πως να το κάνουμε τύποι όπως ο Τζειμς σε τέτοια παιχνίδια είναι με το μαχαίρι στα δόντια (θα κάνουν τα πάντα να φανούν ) στην αντίπαλη όχθη είναι περιπτώσεις όπως ο Νικ που όσο καλά και να παίξει ο ίδιος η ομάδα χρειάζεται περισσότερα για να κάνει το βήμα εμπρός.

Ο Δγ Δεν πάει πουθενά γιατί από μόνος του έχει δομήσει μια ομάδα που δεν μπορεί να ξεπεράσει τον εαυτό της , είναι μονοδιάστατη και στα δύσκολα δεν υπάρχουν παίκτες να βασιστείς .
Ο Ίδιος φέτος ήθελε να διώξει Νικ που ο ίδιος έφερε και τότε έγραφε για στόχους ... τίποτα δεν έγινε και του φταίει ο Νικ που από την πρώτη μέρα που ήρθε είχα πει ότι ο παίκτης δεν σουτάρει και θα είναι πρόβλημα να έχεις άσο άσουτο για 30λ γιατι θα πρέπει να το βρεις σε άλλες θέσεις. Η προσφορά του είναι αλλού γιατί αν βγάλεις και αυτόν τότε αυτή η ομάδα δεν πιστεύω να μπορεί να κατεβάζει την μπάλα εκεί έχει φτάσει , να μην μπορούν να κάνουν βασικά πράγματα.Τα ίδια έκανε και με Χαραλαμπόπουλο κτλ κτλ.
Ονόματα να πέφτουν και να χαίρεται ο κόσμος.


Victor_Mannheim
QUOTE (Thodoros @ Nov 21 2018, 10:05 ) *
Ο Ίδιος φέτος ήθελε να διώξει Νικ που ο ίδιος έφερε και τότε έγραφε για στόχους ... τίποτα δεν έγινε και του φταίει ο Νικ που από την πρώτη μέρα που ήρθε είχα πει ότι ο παίκτης δεν σουτάρει και θα είναι πρόβλημα να έχεις άσο άσουτο για 30λ γιατι θα πρέπει να το βρεις σε άλλες θέσεις.

απτα λιγα σωστα σχετικα με παιχτες που επρεπε να ειχε κανει ο δγ αλλα εκει περασε του τσαβι και μετα ο δγ για να παρει εκδικηση ανενεωσε τον παππα που δεν ηθελε ο τσαβι
G-arenas
QUOTE (Victor_Mannheim @ Nov 21 2018, 19:18 ) *
απτα λιγα σωστα σχετικα με παιχτες που επρεπε να ειχε κανει ο δγ αλλα εκει περασε του τσαβι και μετα ο δγ για να παρει εκδικηση ανενεωσε τον παππα που δεν ηθελε ο τσαβι

απο που προκυπτει οτι ο ΔΓ ηθελε να διωξει τον καλαθη? δεν νομιζω να ειχε βγει ποτε κατι τετοιο. απο οτι καταλαβα ο ΔΓ ειπε στον τσαβι διαλεξε αν θα μεινει ο νικ ή οχι γιατι πιανει μεγαλο μερος του μπατζετ μας.

το οτι δεν τον ηθελε δεν νομιζω να ισχυει. το οτι δεν ψηνοταν οπως το 2015 ναι αλλα οχι οτι δεν τον ηθελε.
G-arenas
QUOTE (Victor_Mannheim @ Nov 21 2018, 19:18 ) *
απτα λιγα σωστα σχετικα με παιχτες που επρεπε να ειχε κανει ο δγ αλλα εκει περασε του τσαβι και μετα ο δγ για να παρει εκδικηση ανενεωσε τον παππα που δεν ηθελε ο τσαβι

απο που προκυπτει οτι ο ΔΓ ηθελε να διωξει τον καλαθη? δεν νομιζω να ειχε βγει ποτε κατι τετοιο. απο οτι καταλαβα ο ΔΓ ειπε στον τσαβι διαλεξε αν θα μεινει ο νικ ή οχι γιατι πιανει μεγαλο μερος του μπατζετ μας.

το οτι δεν τον ηθελε δεν νομιζω να ισχυει. το οτι δεν ψηνοταν οπως το 2015 ναι αλλα οχι οτι δεν τον ηθελε.
Victor_Mannheim
QUOTE (G-arenas @ Nov 21 2018, 19:34 ) *
απο που προκυπτει οτι ο ΔΓ ηθελε να διωξει τον καλαθη? δεν νομιζω να ειχε βγει ποτε κατι τετοιο. απο οτι καταλαβα ο ΔΓ ειπε στον τσαβι διαλεξε αν θα μεινει ο νικ ή οχι γιατι πιανει μεγαλο μερος του μπατζετ μας.

το οτι δεν τον ηθελε δεν νομιζω να ισχυει. το οτι δεν ψηνοταν οπως το 2015 ναι αλλα οχι οτι δεν τον ηθελε.

ειχε γραφτει εδω και εγω ειχα την ιδια απορια οποτε καποιοι ποσταραν συνεντευξη του δγ που ελεγε οτι ηταν καθαρα επιλογη του τσαβι η ανανεωση καλαθη με τοσα λεφτα και αυτος ηταν αντιθετος
stefkorner
Kοντος : Ο Τσάβι είχε ομάδα με στρατιωτική πειθαρχία!

εχω μπερδευτει αναμεσα στον Τσαβι που πρεπει να γινει πιο αυστηρος με τους παικτες
και στον Τσαβι που εχει ομαδα με στρατιωτικη πειθαρχια ! και τα δυο αμαζι ταυτοχρονα νομιζω πως δεν γινεται ! αλλα ας ειναι ,κερδισαμε σημερα και δεν θα σκασουμε για αυτα !απο μεθαυριο αν χρειαστει τα ξανασυζηταμε.. (ελπιζω να μην χρειαστει)

απλα το αφηνω εδω για να υπαρχει ... tongue.gif
yorgos
QUOTE(stefkorner @ Nov 22 2018, 00:43 ) *
Kοντος : Ο Τσάβι είχε ομάδα με στρατιωτική πειθαρχία!

εχω μπερδευτει αναμεσα στον Τσαβι που πρεπει να γινει πιο αυστηρος με τους παικτες
και στον Τσαβι που εχει ομαδα με στρατιωτικη πειθαρχια ! και τα δυο αμαζι ταυτοχρονα νομιζω πως δεν γινεται ! αλλα ας ειναι ,κερδισαμε σημερα και δεν θα σκασουμε για αυτα !απο μεθαυριο αν χρειαστει τα ξανασυζηταμε.. (ελπιζω να μην χρειαστει)

απλα το αφηνω εδω για να υπαρχει ... tongue.gif

Δεν κατάλαβες... Ο Τσάβι "είχε" σήμερα πειθαρχία. Που άλλες φορές δεν είχε. Είναι που τον έκραξε ο ΔΓ κι απέκτησε πειθαρχία η ομάδα, δικαίωση του κυρίου Δημήτρη είναι κι αυτή...
stefkorner
QUOTE (yorgos @ Nov 22 2018, 10:37 ) *
Δεν κατάλαβες... Ο Τσάβι "είχε" σήμερα πειθαρχία. Που άλλες φορές δεν είχε. Είναι που τον έκραξε ο ΔΓ κι απέκτησε πειθαρχία η ομάδα, δικαίωση του κυρίου Δημήτρη είναι κι αυτή...


ετσι ακριβως wink.gif ψαχνομουν ομως να μου την πει σχετικα καποιος φανατικος ντιπιτζικος tongue.gif

λοιπον ο κυριος Δημητρης εχει παρει για τα καλα το αγωνιστικο κομματι στις πλατες του !
διαβαζω τωρα οτι ταξιδευει με το τσαρτερ της ομαδας !
ε ρε τι θα ζησουμε αυριο ! με Λαμονικα να σφυριζει και κλιμα που βγαινει απο δημοσιευματα για <νικη-μονοδρομος> rolleyes.gif
john wick
Λαμονικα αυριο;;;;;
Γουστάρω!!!!! shot.gif
Ειναι ο καλυτερος διαιτητής για εκτος εδρας ματς κ μαλιστα σε δυσκολη εδρα...
nvip13
Μπαρουτι μυρίζει η κατασταση για αυριο..

Ειδικα μετα το χθεσινο που εγινε με Ζαλγκιρις αλλο που δεν θελει ο ΔΓ.
pan24
Το κλιμα must win που δημιουργειται δεν ξερω τι σκοπο εχει πραγματικα

Θα ειναι μολις η 9η αγωνιστικη,ισοβαθμουμε στην 6η θεση με ρεκορ 5-3 και οσο κι αν η Μπασκονια δεν ξεκινησε καλα(μην ξεχναμε το ιδιο εγινε και περσι) αλλαξαν προπονητη,χτες πηγαν μεχρι τελους την Αρμανι και παιζουμε στην Ισπανια
john wick
QUOTE (pan24 @ Nov 22 2018, 12:29 ) *
Το κλιμα must win που δημιουργειται δεν ξερω τι σκοπο εχει πραγματικα

Θα ειναι μολις η 9η αγωνιστικη,ισοβαθμουμε στην 6η θεση με ρεκορ 5-3 και οσο κι αν η Μπασκονια δεν ξεκινησε καλα(μην ξεχναμε το ιδιο εγινε και περσι) αλλαξαν προπονητη,χτες πηγαν μεχρι τελους την Αρμανι και παιζουμε στην Ισπανια



Αστους ρε Παναγιωτη να μπουν κ μια φορα με το μαχαιρι στα δοντια...

Ναι , must win , η κερδίζουμε κ προχωράμε ή χανουμε κ τον πίνουμε..Ας το δουν ετσι μια φορα ,ας ματωσουν κ ας χασουμε...
pan24
QUOTE (john wick @ Nov 22 2018, 14:39 ) *
Αστους ρε Παναγιωτη να μπουν κ μια φορα με το μαχαιρι στα δοντια...

Ναι , must win , η κερδίζουμε κ προχωράμε ή χανουμε κ τον πίνουμε..Ας το δουν ετσι μια φορα ,ας ματωσουν κ ας χασουμε...

Για τους παικτες ας ειναι ετσι και μακαρι να ειναι ετσι καθε φορα
Ομως δεν νομιζω οτι ειναι για αυτους,δεν φτιαχνεις κλιμα στους παικτες απο τους δημοσιογραφους φερεφωνα

Αυτο για καποιο λογο για τον κοσμο γινεται
Η πιο αθωα' ερμηνεια ειναι σε συνδυασμο με την ειδηση οτι ο ΔΓ πηγαινει Βιτορια να φτιαχτει κλιμα ''ο προεδρος που μαμαει και ακολουθει την ομαδα στα κρισιμα''
Η πιο συνωμοσιολογικη ειναι οτι μιλαμε για συνεχεια της δηλωσης ΔΓ μετα τον Ολυμπιακο και την εχει στημενη στον Πασκουαλ
stefkorner
αυτα τα Must win ειναι για να τα περνας κλιμα 3-4 φορες μεσα σε μια σεζον !καμια ομαδα δεν τσουλαει υπο καθεστως απολυτης πιεσης ,σε καθε ματς,καθε βδομαδα ! μπορει αυριο να πετυχει,αλλα στο ακριβως επομενο εκτος να επιστρεψουμε στην προηγουμενη κατασταση!
για μενα θα πρεπε να εστιασουν στο πως θα βελτιωθει γενικα η ομαδα στα εκτος,καθαρα αγωνιστικα ! δεν τα πολυ πιστευω γενικα αυτα περι χρονιας..χαλαροτητας στην οποια οφειλεται η ασχημη εκτος εδρας εικονα ,που παγιωθηκε ! γιατι αυτο φαινεται να παρουσιαζεται ως το τελικο συμπερασμα ,που προεκυψε μετα την ηττα απο Εφες
οι ιδιοι παικτες να ειναι χαλαροι εξω,αλλα να μασανε σιδερα στο οακα δεν μου στεκει τοσο!
μακαρι να κανω λαθος !να πατηθει το κουμπι απο αυριο και να αλλαξει μια για παντα η εικονα μας στα εκτος!ευχης εργον &μεγας εισαι ντιπιτζι και θαυμαστα τα εργα σου,να λεμε..
nvip13
Δηλαδη αν δεν πανε για διπλο στη Μπασκονια με ποιον θα πανε;
Με Ρεαλ η με Φενερ;

Οσο για πιεση, εμεις δεν παιρνουμε τοσα εκατομμύρια παιδια και εχουμε περισσοτερη απ αυτους!

Ελεος δηλαδη δεν θα τους κανει κακο.
stefkorner
QUOTE (nvip13 @ Nov 22 2018, 22:02 ) *
Δηλαδη αν δεν πανε για διπλο στη Μπασκονια με ποιον θα πανε;
Με Ρεαλ η με Φενερ;

Οσο για πιεση, εμεις δεν παιρνουμε τοσα εκατομμύρια παιδια και εχουμε περισσοτερη απ αυτους!

Ελεος δηλαδη δεν θα τους κανει κακο.


oχι κακο δεν θα κανει εννοειται στους παικτες! κακο ισως να κανει γενικα αν καλλιεργηθει η ιδεα οτι η διαχρονικη αδυναμια εκτος οφειλοταν σε χαλαροτητα ,ωστε να καμουφλαριστουν ολες οι αδυναμιες που εχει το ροστερ..!θα εχουμε βρει την τελεια αφορμη για να μην αλλαξουμε τιποτα σε αλλα σημαντικοτερα
Paris87
QUOTE(villiskabas @ Nov 24 2018, 10:03 ) *
συγνωμη αλλα η αγανακτηση μου εχει ξεπερασει τα ορια πως αλλιως να εκφρασω αυτο το πραγμα που ειδαμε χθες? οχι πες μου?
ειπα θα αφησω μια μερα να ηρεμησω αλλα σημερα ειμαι χειροτερα

Νταξει παιδια..μπασκετ ειναι. Δεν χρειαζεται να τρελενομαστε τοσο, η ομαδα αλλωστε φαινοταν οτι δεν παει για πολλα φετος. Ο ΔΓ εχει τα λεφτα, αυτος κανει τα κουμαντα. Οταν υπογραφεις (ασχτα με το τι υπογρφεις, εχω πει την γνωμη μου) μια ομαδα ενός ετους, μην περιμενεις και καμια συνοχη και νικες και διαφορες και και και.

Επισης του χρονου ας ξεχασει τα διαρκειας μεχρι να φερει αποτελεσματα και το βλεπουμε για του παραχρονου.
villiskabas
QUOTE (Paris87 @ Nov 24 2018, 10:12 ) *
Νταξει παιδια..μπασκετ ειναι. Δεν χρειαζεται να τρελενομαστε τοσο, η ομαδα αλλωστε φαινοταν οτι δεν παει για πολλα φετος. Ο ΔΓ εχει τα λεφτα, αυτος κανει τα κουμαντα. Οταν υπογραφεις (ασχτα με το τι υπογρφεις, εχω πει την γνωμη μου) μια ομαδα ενός ετους, μην περιμενεις και καμια συνοχη και νικες και διαφορες και και και.

Επισης του χρονου ας ξεχασει τα διαρκειας μεχρι να φερει αποτελεσματα και το βλεπουμε για του παραχρονου.


Ενταξει ειναι μια 5ετια αυτη η κατασταση δυστυχως ειχαμε μαθει αλλιως εμεις οι 35αρηδες και μας κουρασε αυτο το πραγμα. Πραγματικα μπορει να κερδιζουμε τον Ολυμπιακο εδω μεσα αλλα εξω χαιρομαι να τον βλεπω σε αντιθεση με μας
Thodoros
QUOTE
Η ομαδα εχει μια χαρα μπατζετ για να κανει κατι ανταγωνιστικο απλα οι επιλογες που εγιναν με τα λεφτα που εχει ειναι ΤΡΑΓΙΚΕΣ
και δεν με νοιαζει ποιος πηρε τις αποφασεις, το θεμα ειναι να βγει μπροστα και να πει τα εκανα σκατα, γτ αυτο που βλεπουμε καθε φορα εκτος εδρας ειναι ....


Εγώ πάλι βλέπω ότι δεν είναι μια χαρά .
Έχει γίνει μάλιστα και αρκετή συζήτηση πάνω σε αυτό, τι όμως να περιμένεις από αυτούς του παίκτες (μπορεί το συνολικό ποσό να είναι αρκετό αλλά είναι λάθος μυρισμένο, αυτό λέω ... στην πράξη δεν παίζει μπάσκετ ο Πασκουάλ ή ο Σφαιρόπουλος ! Ο Μίτολγου παίζει και χθες δεν του πήγαινε με έναν έμπειρο και καλύτερο στην θέση αυτή , ο Λέκα παίζει που έχω πει από το καλοκαίρι την γνώμη μου! Δεν μου κάνει, τι να λέει που μπορεί να δώσει ένα σουτ πρέπει να βλέπουμε πρώτα τι θέλουμε να καλύψουμε και όχι άντε φέρε κάποιον και ότι βγει ( αν και αυτόν ήταν απλά έπρεπε να είχε φύγει).

Αν ο Νικ δεν είναι στο 1α τότε δεν υπάρχει παίκτης που να το κάνει αυτό (τόσο απλά είναι) σίγουρα ξέρω ότι ο Λέκα δεν κάνει για εμάς ( χαλάει και την ομάδα και τον ίδιο) αλλά περισσότερο είναι το κακό που γίνεται όταν ο Νικ δεν είναι σε καλή μέρα , όπως χθες .. φέτος για εμένα είναι σταθερά καλός σε άμυνες , σε ρυθμό άσχετα που δεν σουτάρει αλλά δεν είδα την ομάδα να τον διασφαλίζει με κάποιον ώστε να τον βοηθάει έστω και λίγο .

Λάσμε - Γκιστ έπρεπε να ήταν ένας ....εκθέτουν και τους υπόλοιπους με την αδυναμία που έχουν για την θέση τους.

Ο Τόμας υπό συνθήκη δεν είναι κακός παίκτης απλά επειδή δεν είναι γομάρι θα έπρεπε να είχε γίνει ένας σχεδιασμός που να το βοηθάει και όχι να τον κάνει να φαίνεται και χειρότερος . Ο Παπαπέτρου έπρεπε να έρθει ίδια περίπτωση με τον Παπά είναι ...μόνο που δίνει πολλές ανάσες σε Ριμπάουντ και δεν είναι soft οπότε ναι δεν είναι κακή περίπτωση απλά σε κάποια θα παίζει και σε κάποια όχι . Χθες χάσαμε από μια ομάδα που έχει ίδιο μπάτζετ αλλά το έχει δουλέψει σωστά .

Εμένα πχ θα μου άρεσε να είχε αντί για Λέκα έναν γκρειντζερ ( που τον εκτιμώ και μπορεί να κάνει πολλά πράγματα ...και ανάσες στον Νικ θα έδινε και μαζί μπορείς να του έχεις και ένα σουτ το έχει και τρίπλα και πάσα και όλα ) δλδ σε εξασφαλίζει σε 1 κ 2 μαζί με Κιθ ως σουτέρ και Παπά ως ρολίστας .
Μετά στο 5 ο Λάσμε ήταν περιττός .. ήθελες κάποιον τύπου Ντάνστον ..μπλακ ώστε να σου γεμίζει την ρακέτα.
Δλδ μιλάμε για 1εκατ. πάνω αν δεν είχες ανανεώσει και Ιαν τότε 500χιλ θα ήταν όλο αυτό ... αλλά θα είχαμε μια ομάδα σαφώς λειτουργικότερη από αυτήν τώρα.
villiskabas
QUOTE (Thodoros @ Nov 24 2018, 10:39 ) *
Δλδ μιλάμε για 1εκατ. πάνω αν δεν είχες ανανεώσει και Ιαν τότε 500χιλ θα ήταν όλο αυτό ... αλλά θα είχαμε μια ομάδα σαφώς λειτουργικότερη από αυτήν τώρα.


το ιδιο πραγμα λεμε οτι με το ιδιο μπατζετ θα μπορουσε να σχεδιαστει πολυ καλυτερα η ομαδα
Future7
QUOTE (akratacity @ Nov 24 2018, 02:07 ) *
Μα έλεγαν ότι είχε πάει μαζί με τον Βεζενκοφ στην Αμερική. Βασικά υπαρχουν και δηλώσεις του προπονητή τους εκεί που έλεγε ότι δούλεψε πολύ στο σουτ.

Πόσες μπάλες πήρε στο ποστ σμρ; Ρωτάω επειδή δεν είδα το ματς. Νομίζω ότι γενικά δεν του δίνουν μπάλες στο ποστ όπως συνέβαινε και στον Ολυμπιακό. Αν δεν υπάρχει προπονητική εντολή για αυτό δεν μπορεί να κανει και πολλά ο παίχτης.


1 βδομάδα πήγε Αμερική.
Thodoros
QUOTE (villiskabas @ Nov 24 2018, 10:58 ) *
το ιδιο πραγμα λεμε οτι με το ιδιο μπατζετ θα μπορουσε να σχεδιαστει πολυ καλυτερα η ομαδα


Με την μόνη διαφορά που εγώ πιστεύω ότι δεν φταίει ο Τσάβι σε αυτό αλλά άλλος και μάλιστα αυτός δεν μπορεί να φύγει έτσι απλά.
Με τέτοια ομάδα και ο Ζοτς θα είχε θέματα, δεν ξέρω αν ο Πεδουλάκης θα μπορούσε να πάρει κάτι με μπάσκετ των 50π , εντάξει ο Πασκουάλ είναι λίγο soft αλλά δεν είναι ο λόγος που ο Λάσμε δεν μπορεί να μαρκάρει κανένα 5αρι της διοργανώσεις ... το πρόβλημα είναι ότι έχει χάσει Αθλητικότητα ο ίδιος και έτσι το 203 είναι λίγο και μάλιστα σε αυτά τα κιλά ... χθες ο Σενγκέλια τον έσπρωχνε για πλάκα και δεν είναι ο πρώτος που το κάνει αυτό εδώ το έκανε και ο Παρκ του προμηθέα!

Για εμένα ο Ιαν και ο Λάσμε είναι παρόμοιες περιπτώσεις δλδ κανένας δεν είναι για πολύ και κάνουν συγκεκριμένα πράγματα την ώρα που ο Γκιστ είναι μόνο για 2ος χωρίς να υπάρχει ο Βασικός Σέντερ που 20+ λεπτά θα σου κατεβάσει ριμπάουντ. Ο Λάσμε πάνω από τα 10λ έχει πρόβλημα να παίζει το ίδιο και ο Ιαν. Οπότε δεν γίνεται με τέτοιους βασικούς να λέμε ότι έχουμε ομάδα για το κάτι παραπάνω.
G-arenas
QUOTE (nikolas12 @ Nov 24 2018, 00:12 ) *
Διαβάζω αρκετούς Παναθηναϊκούς να αποδομούν τον Pascual και να ζητούν άμεσα την απομάκρυνσή του. Δεν καταλαβαίνω πως θα βοηθήσει αυτό την ομάδα σας. Προσωπικά θεωρώ ότι ο Ισπανός έχει πάρα πολλά θέματα ως προπονητής, είναι soft, δε διαβάζει καλά τα παιχνίδια, δεν έχει plan b αν δεν του βγει το ματς, δεν είναι ούτε τοπ ούτε της σειράς.
Το βασικό πρόβλημα του Παναθηναϊκού είναι το ρόστερ. Είναι ένα ρόστερ άσουτο, με παίκτες χωρίς καθαρή θέση, με γερασμένους ή άγουρους παίκτες που εξαρτιέται από την απόδοση του Καλάθη και τις τρέλες του Langford και του Παππά που χωρίς αυτούς, σήμερα στη Baskonia η διαφορά θα ήταν στους 15-20 πόντους. Όποιον και να φέρεις αυτή τη στιγμή, έχει ένα ρόστερ τόσο δυσλειτουργικό που δε θα κάνει κάτι παραπάνω από τον Xavi.
Κανείς δε θέλει η χρονιά για την ομάδα του να πάει στα σκουπίδια, οπότε αυτή τη στιγμή πρέπει να πέσει χρήμα για καλές προσθήκες. Προπονητής στη μέση της χρονιάς θα είναι ή μέτρια επιλογή (που αν νικήσει τον Ολυμπιακό στους τελικούς θα θεοποιηθεί και δε θα αλλάξει) ή προσωρινή λύση που δεν εγγυάται επίτευξη στόχων. Το λογικό είναι ο Pascual να μείνει μέχρι το τέλος του συμβολαίου του και από τη στιγμή που δεν έχει ικανοποιήσει τα όσα ήθελε η ομάδα, να φύγει κύριος και να ψάξετε καλύτερη λύση.

γραφεις οτι το βασικο προβλημα της ομαδας ειναι το ροστερ. και σου λεω εγω το ροστερ ποιος το εφτιαξε?

το 50% μιας ομαδας για το αν θα εχει επιτυχια ειναι το recruiting και σε αυτο συμβαλει ο προπονητης της καθε ομαδας. και ο τσαβι ειναι ο χειροτερος στην ευρωπη σε αυτο το κομματι. τυχαιο ειναι οτι με τσαβι οι ομαδες μας ειναι χαλια δομημενες και με πεδουλακη αρτιες? και του τσαβι δεν του εφερναν και κινεζους κιολας...
villiskabas
QUOTE (Thodoros @ Nov 24 2018, 11:09 ) *


μα και γω πιο πολυ στον Δ.Γ τα ριχνω!
stefkorner
μ αυτα που διαβαζω απο τους εγκριτους(Κοντους και σια ).. ανοιξε το ματι μου χειροτερα απ οτι εκλεισε χθες βραδυ

Καταλληγουμε παλι σε διαπιστωσεις οτι οι bad boys πρεπει να παιξουν καλυτερη αμυνα και να βρει τον τροπο ο Πασκουαλ !

δηλαδη τι αλλο θα πρεπει να δουμε για να καταλαβουμε οτι τα ποδια του ΛΑσμε αντιστοιχουν σε εναν 37χρονο παικτη
και ο Γκιστ δεν υπαρχει περιπτωση να ξαναβρει ποτε την αθλητικοτητα που ειχε μεχρι τα 30 του

οπως καλα σχολιαζαν και χθες στην νοβα συριγος-κακιουζης , πρεπει να ειμαστε και ευχαριστημενοι που ο παικτης παιζει απλα μπασκετ ! οτι ο τραυματισμος με αποκολληση μυος συναντιεται παρα πολυ σπανια ακομα και σε επαγγελματιες αθλητες και συναντας μονο σε τροχαια..! με λιγα λογια σου λενε ξεχαστε το,δεν θα επανελθει ποτε η αθλητικοτητα που ειχε !

ειναι ματαιο ! ματαιο !και ας το χωνεψουμε
δεν ξερω πλεον αν ειναι καλυτερο να κλαιω η να γελαω καθε φορα που διαβαζω για την ομαδα που θα μεταμορφωθει οταν τα bad boys ξεκινησουν να καταπινουν ολους τους αντιπαλους ψηλους blink.gif
G-arenas
QUOTE (Thodoros @ Nov 24 2018, 11:09 ) *
Με την μόνη διαφορά που εγώ πιστεύω ότι δεν φταίει ο Τσάβι σε αυτό αλλά άλλος και μάλιστα αυτός δεν μπορεί να φύγει έτσι απλά.
Με τέτοια ομάδα και ο Ζοτς θα είχε θέματα, δεν ξέρω αν ο Πεδουλάκης θα μπορούσε να πάρει κάτι με μπάσκετ των 50π , εντάξει ο Πασκουάλ είναι λίγο soft αλλά δεν είναι ο λόγος που ο Λάσμε δεν μπορεί να μαρκάρει κανένα 5αρι της διοργανώσεις ... το πρόβλημα είναι ότι έχει χάσει Αθλητικότητα ο ίδιος και έτσι το 203 είναι λίγο και μάλιστα σε αυτά τα κιλά ... χθες ο Σενγκέλια τον έσπρωχνε για πλάκα και δεν είναι ο πρώτος που το κάνει αυτό εδώ το έκανε και ο Παρκ του προμηθέα!

Για εμένα ο Ιαν και ο Λάσμε είναι παρόμοιες περιπτώσεις δλδ κανένας δεν είναι για πολύ και κάνουν συγκεκριμένα πράγματα την ώρα που ο Γκιστ είναι μόνο για 2ος χωρίς να υπάρχει ο Βασικός Σέντερ που 20+ λεπτά θα σου κατεβάσει ριμπάουντ. Ο Λάσμε πάνω από τα 10λ έχει πρόβλημα να παίζει το ίδιο και ο Ιαν. Οπότε δεν γίνεται με τέτοιους βασικούς να λέμε ότι έχουμε ομάδα για το κάτι παραπάνω.

δηλαδη θα υπηρχε αλλος προπονητης το καλοκαιρι και θα εφτιαχνε αυτην την ομαδα θες να μου πεις? ουτε καν. και αυτο αποδυκνειετε στο οτι πριν τσαβι μια χαρα ομαδουλες ειχαμε και με μικροτερα μπατζετ κιολας και φετος ειναι μακραν το χειροτερο! ακομα και με σαλε που ειχε λιγοτερα λεφτα να φερει παικτες δεν ητανε τοσο χαλια οσο το φετινο ροστερ σε δομηση! και με λιγοτερα λεφτα. αλλο που δεν εκανε για τιποτα ο σαλε τελικα.

ο 1ος υπευθηνος για την κατρακυλα της ομαδας ειναι ο τσαβι. δεν νοειται να εισαι 3η σεζον προπονητης μια ομαδας, να εχεις υψηλο μπατζετ σχετικα, να εχεις την καλυτερη εδρα της ευρωπης και να μην παρουσιαζεις καμια βελτιωση και καμια προοδο. πλεον ουτε τα ματς δεν μπορουμε να δουμε γιατι ειναι πονοματος!! εδω διωξαμε πεδουλακη γιατι ειμασταν πονοματος στην επιθεση παρολο που ειχε το μισο μπατζετ και παρολο που επαιζε με τραυματισμους και του δωσαμε 3 μηνες υπομονη, οχι 3η σεζον οπως τσαβι.

τελος αν επισημανω οτι δεν θελω να φυγει ο τσαβι μεχρι το καλοκαιρι. ετσι θελω να παμε μεχρι τελους. οποιος και να ερθει τωρα τι να κανει? εκτος αν ερθει καποιος και κανουμε 3 μεταγραφες, μονο ετσι.
nvip13
Ο Ζοτς και ο Πεδουλακης δεν θα ειχαν σε καμια περιπτωση αυτο το ροστερ.

Μην τα ριχνουμε ολα στον ΔΓ, μπορει να βαζει το χερακι του σε καποιες περιπτωσεις, όμως ο προπονητης σχεδιάζει το ροστερ.

Δεν μπορω να πιστεψω οτι προπονητης σ αυτο το επίπεδο, δέχεται να σχεδιασει αλλος την ομαδα του.
Εκτίθεται με το αποτέλεσμα ο ιδιος και το όνομα του. Εκτος αν απλα δεν τον ενδιαφερει.

Γενικα βλεπω μια ασπιδα απο μερικους στον Πασκουαλ που ειναι ανεξήγητη. Μεχρι που φτασανε να κραζουνε τον Τζειμς περσι για τον τροπο που παιζει και οτι δεν ειναι μπασκετ αυτο , τον οποιο ηθελε ο Τσαβι και για φετος, αναρωτήθηκε κανεις γιατι τον ηθελε;!

Αν δεν ήταν ο Λανγκφορντ χθες θα χαναμε με μια 20αρα.
Δεν ειμαι υπερ στις αλλαγες προπονητών μεσα στη χρονια, αλλα δεν βλεπω να την γλιτώνει και θεωρω οτι δεν εχει να προσφερει κατι αλλο.

G-arenas
QUOTE (nvip13 @ Nov 24 2018, 12:06 ) *
Ο Ζοτς και ο Πεδουλακης δεν θα ειχαν σε καμια περιπτωση αυτο το ροστερ.

Μην τα ριχνουμε ολα στον ΔΓ, μπορει να βαζει το χερακι του σε καποιες περιπτωσεις, όμως ο προπονητης σχεδιάζει το ροστερ.

Δεν μπορω να πιστεψω οτι προπονητης σ αυτο το επίπεδο, δέχεται να σχεδιασει αλλος την ομαδα του.
Εκτίθεται με το αποτέλεσμα ο ιδιος και το όνομα του. Εκτος αν απλα δεν τον ενδιαφερει.

Γενικα βλεπω μια ασπιδα απο μερικους στον Πασκουαλ που ειναι ανεξήγητη. Μεχρι που φτασανε να κραζουνε τον Τζειμς περσι για τον τροπο που παιζει και οτι δεν ειναι μπασκετ αυτο , τον οποιο ηθελε ο Τσαβι και για φετος, αναρωτήθηκε κανεις γιατι τον ηθελε;!

Αν δεν ήταν ο Λανγκφορντ χθες θα χαναμε με μια 20αρα.
Δεν ειμαι υπερ στις αλλαγες προπονητών μεσα στη χρονια, αλλα δεν βλεπω να την γλιτώνει και θεωρω οτι δεν εχει να προσφερει κατι αλλο.

επιτελους και ενα λογικο ποστ! τα χω γραψει 1000 φορες αυτα και μου λενε ναι αλλα ο τσαβι δεν φταιει!

2 ειναι τα ενδεχομενα :

α) το ροστερ ειναι του τσαβι και τα εκανε χαλια, οποτε η ευθυνη ολη δικη του

β) το ροστερ ειναι του ΔΓ. σε αυτην την περιπτωση ακομα χειροτερα, γιατι αν ισχυει αυτο ειναι απλως το βυσμα του προεδρου. και αντε μετα να εμπνευσει παικτες αυτος ο προπονητης. σοφτ νοοτροπια και λουζερ χαρακτηρα βγαζει αυτο. οποτε χειροτερο σεναριο!

γνωμη μου. σαφως και ο ΔΓ δεν αφησε εντελως τον τσαβι να φτιαξει το ροστερ του, π.χ παππας αντε και λασμε το πολυ! κατα 90% το ροστερ ειναι του τσαβι. και παλι καλα που κρατησε παππα ο ΔΓ και ειναι απο τους καλυτερους μας παικτες φετος, γιατι σκεφτειτε να ειχαμε κοπονεν με τα ιδια λεφτα, να ειμασταν ακομα πιο σοφτ και να μην ειχαμε και ελληνα απο πισω. αφηστε που και με 7 ξενους καποιος δεν θα επαιζε α1.
stefkorner
QUOTE (G-arenas @ Nov 24 2018, 18:13 ) *
επιτελους και ενα λογικο ποστ!


εβαλε στην ιδια παραγραφο τον Ζοτς με τον Πεδουλακη και βρηκες εσυ το πρωτο λογικο ποστ εδω μεσα 71.gif
nvip13
G-arenas εχουμε κουραστει να λεμε τα ιδια και τα ιδια δυστυχως.

Αρκετες φορες μια αλλαγη προπονητη ειναι σαν ηλεκτροσοκ, αλλα με το υπάρχον ροστερ δεν θα δουμε τιποτα ιδιαιτερο, συμφωνώ στην ενίσχυση η οποια επιβάλλεται, αλλα τι να περιμένεις οταν σ αυτο ο Τσαβι ειναι απ τους χειροτερους που εχουν περασει.

QUOTE(stefkorner @ Nov 24 2018, 12:16 ) *
εβαλε στην ιδια παραγραφο τον Ζοτς με τον Πεδουλακη και βρηκες εσυ το πρωτο λογικο ποστ εδω μεσα 71.gif


Η αναφορά εγινε σε προηγούμενο ποστ αλλα τι σημασια εχει αυτο;
Δεν αξιζει να τρωγομαστε για το ποιος φταιει.
Το θεμα ειναι τι θα γινει απο δω και περα.
G-arenas
QUOTE (stefkorner @ Nov 24 2018, 12:16 ) *
εβαλε στην ιδια παραγραφο τον Ζοτς με τον Πεδουλακη και βρηκες εσυ το πρωτο λογικο ποστ εδω μεσα 71.gif

δεν συγκρινε ζοτς με πεδουλακη ο ανθρωπος. απλως εγραψε 2 ονοματα για να δωσει ενα παραδειγμα στο οτι οποιον προπονητη και να ειχαμε δεν θα εφτιαχνε αυτο το εκτρωμα δομησης που εφτιαξε ο τσαβι.

και οτι το ροστερ δεν ειναι του ΔΓ και αυτο φαινεται γιατι οι προηγουμενοι κοουτς εφεραν τους παικτες που ηθελαν και εφτιαξαν το ροστερ τους, αλλο αν ο ΔΓ παντα κατι εφερνε ως δικο του. και σκεψου οτι του αρτζι του εφερνε κατι πινγκ πονγκ δικες του μεταγραφες οχι παραμονη παππα και λασμε(αν και δεν νομιζω να μην τον ηθελε ο τσσαβι)...
pan24
Το αρθρο του Κοντου στο sdna εχει ενδιαφερον για την οπτικη της διοικησης
Τα ριχνει σε Καλαθη και Πασκουαλ αφηνοντας υπονοουμενα για τα αποδυτηρια και προσωπικα βλεπω απολυση Πασκουαλ αν χασουμε στην Χιμκι
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.