Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός - Αγωνιστικά θέματα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54
green_sky
QUOTE (thanath @ May 31 2018, 19:35 ) *
@green_sky
Μάλλον δεν κατάλαβες τι λέω.. Δεν σχολιάζω πουθενά για το αν θα τον ήθελα ή όχι στην ομάδα με αυτή την μεγάλη έλλειψη ποιοτικών Ελλήνων και προφανώς ο Παπ είναι ένας από αυτούς... Απλά σχολίασα το γεγονός ότι δεν είναι πρωταγωνιστής...

Απο αλλον διαβαζα μηνυμα και εγραψα απαντηση τον παπυρο.
Sorry φιλε μου η απαντηση δεν πηγαινε σε σενα. icon_wave.gif
akratacity
QUOTE (irving @ May 31 2018, 18:31 ) *
για να το τελειωνουμε, δεν θελω παπανικολαου γιατι θελω αλλο στυλ παιχτη σε αυτη τη θεση. φυσικα και δεν θα με χαλαγε μια τετοια κινηση αλλα θα προτιμουσα κατι διαφορετικο γιατι η ομαδα μου εχει ασουτο πλειμεικερ (αμα μεινει) και δεν εχει ποστ απο ψηλο (μονο ιαν) οποτε θα ηθελα ενα πιο ισορροπημενο ροστερ.
επισης διαχωρισε την εκτιμηση μου οτι ο θανασης θα φτασει πανω-κατω στο επιπεδο του παπ. και αμα δεν φτασει, σιγουρα θα βελτιωθει πολυ οποτε εχω ηδη εναν ελληνα defensive stopper στις θεσεις των forward.

Δεν διαφωνώ σε αυτό που λες. Είναι εντελώς διαφορετικό από αυτό που είπες πριν. Συμφωνώ στην λογική ότι θέλεις άλλου στυλ παίχτη.

Συμφωνώ με την εκτίμηση ότι μπορεί ο Αντετοκούμπο μπορεί να βελτιωθεί. Διαφωνώ στο σε τι ποσοστό μπορεί να γίνει αυτό.

Η διαφωνία μου ήταν πολύ απλά στη σύγκριση που εκανες. Θεωρώ ότι δεν υφίσταται ούτε κατά διάνοια αυτή τη στιγμή σύγκριση των δύο παιχτών. Αυτό και τίποτα παραπάνω.
basket72
Είναι οκ να γράψω εδώ για τον Ρούντι μιας και αναφέρθηκε ως στόχος του Παναθηναϊκού;

Σχετικά με τον Ναβάρο να πω ότι ο ένας είναι 5 χρόνια μεγαλύτερος και αγύμναστος ενώ ο άλλος σύμφωνα με προπονητές και συμπαίκτες του στους μερένγκες είναι τόσο γυμνασμένος που δεν μπορείς να τον περάσεις με τίποτε.


Ο Ναβάρο επιπλέον τα ακούει από τους φίλους της Μπάρτσα (με το δίκιο τους rolleyes.gif )γύρω στα 2-3 χρόνια τώρα.

Δεν έχω λοιπόν θέμα με τις ιερές αγελάδες, ενώ ούτε καν φίλος της Ρεάλ είμαι και πόσο μάλλον του σχετικά αντιπαθή Ρούντι, αλλά έχω ένα θέμα με την νεοελληνική καφενειακή αντίληψη περί πραγμάτων που συνίσταται στην ευκολία με την οποία απαξιώνουμε μεγέθη που μπροστά τους κατά πάσα πιθανότητα, δεν πιάνουμε μια.

Ο φετινός Ρούντι λοιπόν σε καμία περίπτωση δεν είναι ένας μετριοκαλός παίκτης - ούτε βέβαια και το καλύτερο 3αρι της Ευρωλίγκα όπως ήταν πριν μερικά χρόνια. Έίναι ένας πολύ καλός παίκτης που μπορεί να καλύψει επαρκώς και το 2 και το 3 και να δώσει απίστευτες λύσεις και στην άμυνα.
¨Οπως είπα και σε προηγούμενο ποστ μου, φέτος επαναπρόσθεσε κάποια στοιχεία του παιχνιδιού του(για όσους έχουν δει Ρεάλ είναι άμεσα κατανοητό αυτό που λέω.. μέχρι και closer ξανά-έγινε) που για 2 χρόνια περίπου τα είχε αφήσει στην άκρη. Έκανα επίσης λόγο και για τα στατιστικά του που δεδομένων των μαζεμένων αρχισκόρερ που παίζουν στη Ρεάλ είναι πολύ καλά. Μιας και ο λόγος σε προικισμένους παίκτες με επιθετικό ταλέντο, ας δούμε τα στατιστικά των Ταίηλορ και Τόμπκινς στη Ρεάλ και ας κάνουμε μια σύγκριση με τα πεπραγμένα τους προ Ρεάλ. Για τέτοια ροστεράρα μιλάμε.
Kalispera
QUOTE (basket72 @ May 31 2018, 23:45 ) *
Είναι οκ να γράψω εδώ για τον Ρούντι μιας και αναφέρθηκε ως στόχος του Παναθηναϊκού;

Σχετικά με τον Ναβάρο να πω ότι ο ένας είναι 5 χρόνια μεγαλύτερος και αγύμναστος ενώ ο άλλος σύμφωνα με προπονητές και συμπαίκτες του στους μερένγκες είναι τόσο γυμνασμένος που δεν μπορείς να τον περάσεις με τίποτε.


Ο Ναβάρο επιπλέον τα ακούει από τους φίλους της Μπάρτσα (με το δίκιο τους rolleyes.gif )γύρω στα 2-3 χρόνια τώρα.

Δεν έχω λοιπόν θέμα με τις ιερές αγελάδες, ενώ ούτε καν φίλος της Ρεάλ είμαι και πόσο μάλλον του σχετικά αντιπαθή Ρούντι, αλλά έχω ένα θέμα με την νεοελληνική καφενειακή αντίληψη περί πραγμάτων που συνίσταται στην ευκολία με την οποία απαξιώνουμε μεγέθη που μπροστά τους κατά πάσα πιθανότητα, δεν πιάνουμε μια.

Ο φετινός Ρούντι λοιπόν σε καμία περίπτωση δεν είναι ένας μετριοκαλός παίκτης - ούτε βέβαια και το καλύτερο 3αρι της Ευρωλίγκα όπως ήταν πριν μερικά χρόνια. Έίναι ένας πολύ καλός παίκτης που μπορεί να καλύψει επαρκώς και το 2 και το 3 και να δώσει απίστευτες λύσεις και στην άμυνα.
¨Οπως είπα και σε προηγούμενο ποστ μου, φέτος επαναπρόσθεσε κάποια στοιχεία του παιχνιδιού του(για όσους έχουν δει Ρεάλ είναι άμεσα κατανοητό αυτό που λέω.. μέχρι και closer ξανά-έγινε) που για 2 χρόνια περίπου τα είχε αφήσει στην άκρη. Έκανα επίσης λόγο και για τα στατιστικά του που δεδομένων των μαζεμένων αρχισκόρερ που παίζουν στη Ρεάλ είναι πολύ καλά. Μιας και ο λόγος σε προικισμένους παίκτες με επιθετικό ταλέντο, ας δούμε τα στατιστικά των Ταίηλορ και Τόμπκινς στη Ρεάλ και ας κάνουμε μια σύγκριση με τα πεπραγμένα τους προ Ρεάλ. Για τέτοια ροστεράρα μιλάμε.

Και μπροστά στον Μπόγρη το 99% του κοινού δεν πιάνει μια ως προς το μπασκετικό του ταλέντο,αλλά προφανώς και θα τον κρίνεις αν θεωρείς οτι δεν αποδίδει τα αναμενόμενα.Το ίδιο και με τον Ρούντι(χωρίς προφανώς να υπαινίσσομαι οτι υπάρχει κάποια σύγκριση μεταξύ των 2).Απολαμβάνεις ένα προϊόν και συνακόλουθα θα προβείς και σε αξιολογήσεις,με την ίδια λογική που αν πας σε ένα ακριβό εστιατόριο και δεν σ'αρέσει το φαγητό,θα το εκφράσεις.Δεν σημαίνει οτι οι ικανότητες σου στην μαγειρική πλησιάζουν αυτές του μάγειρα,αλλά παρ'όλα αυτά έχεις κάθε δικαίωμα να κρίνεις το τελικό αποτέλεσμα.Το να κρίνεις τον Ρούντι ή τον κάθε Ρούντι για τα πεπραγμένα του σε μπασκετικό επίπεδο δεν σημαίνει οτι τον μηδενίζεις σαν ύπαρξη,ούτε επίσης το γεγονός οτι ο Ρούντι είναι πετυχημένος σαν μπασκεμπολίστας και τυχαίνει αυτό που αγαπά να τον μετατρέπει σε δημόσια περσόνα αναγνωρίσιμη απο χιλιάδες κόσμο,τον κατατάσσει υψηλότερα από κάποιον συνάνθρωπό του.Άρα ναι σκέφτεσαι με όρους ιερής αγελάδας(και μόλις τα απέδειξες με τα λεγόμενά σου) ή τέλοσπαντων αναγνωρίζεις οτι σε ορισμένα πρόσωπα επειδή απλά έχουν εδραιωθεί,δεν πολυέχουμε δικαίωμα εμείς οι "κοινοί θνητοί" να τους κρίνουμε,κάτι που προφανώς δεν εδράζεται στην λογική,αλλά αν δεν θες να το καταλάβεις δεν μπορώ να σε αναγκάσω.Οπότε ναι αναγνωρίζω στον Ρούντι οτι υπήρξε υπερπαικτούρα,αλλά τώρα δεν θα τον ήθελα για βασικό στην ομάδα μου.Και άντε πες είναι λίγο υπερβολικός ο όρος μετριόκαλος(που δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σε εξαγριώνει τόσο-δηλώνει πολύ απλά οτι αυτός ο παίκτης μπορεί να θεωρηθεί από μέτριος ως καλός αλλά όχι παραπάνω-),ο Ρούντι πολύ καλός πλεόν δεν είναι.Πολύ καλοί είναι οι Κλάιμπερν και Ντατόμε ας πούμε(μετά την αποχώρηση του Μπογκντάνοβιτς δεν θεωρώ οτι υπάρχει εξαιρετικό/πρωτοκλασσάτο τριάρι στην ΕL).Oπότε σε καμία περίπτωση ο Ρούντι δεν είναι αυτή τη στιγμή ισάξιός τους.
Και για κλείσιμό,για τον Ναββάρο φέτος άρχισαν να ακούγονται για πρώτη φορά παράπονα(σου μιλάω για γενικευμένη δυσαρέσκεια και όχι παραπανάκια απο κάφρους που θέλουν κάποιο εξιλαστήριο θύμα για να εξωτερικεύσουν την έντασή τους βλ Σπανούλης),κάτι που δεν μεταφράστηκε στον χρόνο συμμετοχής του,όπου έπαιζε 15 λεπτά μέσο όρο(παρά τις πολύ κακές εμφανίσεις του),επειδή απλά είναι ο Ναββάρο.Επιπλέον,σκέψου οτι η Μπάρτσα είχε πολύ μεγαλύτερη εξάρτηση μαζι του όλα αυτά τα χρόνια απ'ότι η Ρεαλ με τον Ρούντι,οπότε οι μεγαλύτερες προσδοκίες δημιουργούν και μεγαλύτερο εκνευρισμό σε περίπτωση κακής απόδοσης.
akratacity
Φίλε kalispera κάνοντας τον συνήγορο του Ρούντι και χωρίς να έχω παρακολουθήσει όλη την προηγούμενη συζήτηση επακριβώς, να σου κάνω μία ερώτηση: αν στα φετινά πλέι οφ ο Ρούντι ήταν στο πράσινο στρατόπεδο ποιος θα είχε περάσει στο φάιναλ φορ;
Αν θυμάμαι καλά ήταν κομβικός σε τουλάχιστον δύο παιχνίδια.
Kalispera
QUOTE (akratacity @ Jun 1 2018, 02:36 ) *
Φίλε kalispera κάνοντας τον συνήγορο του Ρούντι και χωρίς να έχω παρακολουθήσει όλη την προηγούμενη συζήτηση επακριβώς, να σου κάνω μία ερώτηση: αν στα φετινά πλέι οφ ο Ρούντι ήταν στο πράσινο στρατόπεδο ποιος θα είχε περάσει στο φάιναλ φορ;
Αν θυμάμαι καλά ήταν κομβικός σε τουλάχιστον δύο παιχνίδια.

Δεν τον θυμάμαι να είναι κομβικός σε κανένα ματς να σου πω την αλήθεια.Αν εννοείς στο δεύτερο οι 7 από τους 10 πόντους ήταν με βολές,και η μάχη χάθηκε ξεκάθαρα στα ριμπάουντ.Εννοείται πως συνεισέφερε,αλλά πρωταγωνιστής/καθοριστικός δεν ήταν σε κανένα παιχνίδι.Τώρα στο ποιός θα είχε περάσει κανείς δεν μπορεί να απαντήσει,όντως οι πλάγιοι μας ήταν ανύπαρκτοι(βγάζω απο την εξίσωση τον Ρίβερς που λόγω του τραυματισμού του στον ώμο δεν ήταν σε θέση να αποδόσει),και ίσως μια βοήθεια απο έναν Ρούντι να μας είχε κάνει πιο ανταγωνιστικούς,αλλά και πάλι νομίζω οτι η έλλειψη προσωπικότητας και μερικές αστοχίες απο τον Πασκουάλ έπαιξαν πιο ξεκάθαρο ρόλο.Όπως και να χει αν υποθέσουμε οτι ο Ρούντι έμενε ελεύθερος και άκουγα μια μέρα του Αυγούστου οτι τον αποκτήσαμε για βασικό τριάρι δεν θα ήμουν ευχαριστημένος.Δεν νομίζω οτι είναι τόσο παράλογο να θέλω κάποιον καλύτερο στη θέση του.Και δεν είναι οτι δεν υπάρχουν καλύτεροι.
stefkorner
καλημερες !!!επιστρεφω και εγω μετα απο καιρο ,μιας και σημερα ξυπνησα με περιεργη διαθεση καθως φαντασιωθηκα στον υπνο&τον ξυπνιο..μου το εξης ροστερ :

5:Γκιστ * (με ελληνοποιηση επιτελους .. ;; ) , Πειν, Πουστοβι
(οκ ικανοποιει σχετικα ο Ιαν,αλλα δεν μου καθεται καλα να μην ανανεωθει η τωρινη 3δα ,με την οποια αποκλειστηκαμε απο Ρεαλ..)
4: Μπερτανς (ελευθερος αυτο το καλοκαιρι απο Σπερς και κασε προσιτο) , Μητογλου
3-4 : Παπαπετρου
3 : Ντορελ Ραιτ ( η Μπαμπεργκ εκτος ευρωλιγκας δυσκολα θα τον κρατησει..) , Θανασης
2-3 : Μπελινελι (επισης ελευθερος το καλοκαιρι και επαιρνε κατω απο 1m δολαρια στ τελευταιο συμβολαιο..) ,
2: Παππας,Μητρου-Λονγκ
1: Καλαθης,Λεκα
john wick
icon_wave.gif
Που είσαι ρε τρελέ?????????????


σε έβλεπα στο οακα (το καπέλο ειναι χαρακτηριστικό από απόσταση.. rolleyes.gif )

Καλώς επέστρεψες !!!





υ.γ
ωραίο το ρόστερ αλλά χλωμο το κόβω....
stefkorner
QUOTE (john wick @ Jun 1 2018, 15:11 ) *
icon_wave.gif
Που είσαι ρε τρελέ?????????????


σε έβλεπα στο οακα (το καπέλο ειναι χαρακτηριστικό από απόσταση.. rolleyes.gif )

Καλώς επέστρεψες !!!





υ.γ
ωραίο το ρόστερ αλλά χλωμο το κόβω....



hahahaha το καπελο χαρεκτηριστικο,αλλα οπως και να χει αετισιο το ματι σου !για να μην γυπαετισιο..καθως εισαι παντρεμενος ανθρωπος smiley.gif

το ροστερ ακομα και για μενα που το προτεινω χλωμο μοιαζει rolleyes.gif γιατι δειχνει ακριβο σε πρωτη οψη θα ελεγα και εγω !ομως τα κασε των nba ers ειναι κατω απο 1m γ αυτο και μου ανοιξε η ορεξη τοσο..! υποπτευομαι βεβαια οτι ομαδες εκει το πιθανοτερο να βρουν,αλλα πονταρω στο οτι ειναι ευρωπαιοι !και ο μπελινελι ισως να εχει κινητρο για κατι σπουδαιο στην ευρωπη ,τωρα προς τα τελειωματα του ..
pan24
QUOTE (stefkorner @ Jun 1 2018, 10:09 ) *
καλημερες !!!επιστρεφω και εγω μετα απο καιρο ,μιας και σημερα ξυπνησα με περιεργη διαθεση καθως φαντασιωθηκα στον υπνο&τον ξυπνιο..μου το εξης ροστερ :

5:Γκιστ * (με ελληνοποιηση επιτελους .. ;; ) , Πειν, Πουστοβι
(οκ ικανοποιει σχετικα ο Ιαν,αλλα δεν μου καθεται καλα να μην ανανεωθει η τωρινη 3δα ,με την οποια αποκλειστηκαμε απο Ρεαλ..)
4: Μπερτανς (ελευθερος αυτο το καλοκαιρι απο Σπερς και κασε προσιτο) , Μητογλου
3-4 : Παπαπετρου
3 : Ντορελ Ραιτ ( η Μπαμπεργκ εκτος ευρωλιγκας δυσκολα θα τον κρατησει..) , Θανασης
2-3 : Μπελινελι (επισης ελευθερος το καλοκαιρι και επαιρνε κατω απο 1m δολαρια στ τελευταιο συμβολαιο..) ,
2: Παππας,Μητρου-Λονγκ
1: Καλαθης,Λεκα

Καλωσηρθες πισω
Να σε ενημερωσω οτι οσο ελειπες εγινε μια αλλαγη.Στις μεταγγραφες σχολαιζουμε φημες και επισημες ανακοινωσεις,για να προτεινουμε ροστερ γραφουμε στα αγωνιστικα οποτε μετεφερα το ποστ σου


Το ροστερ σου δεν το συζηταω ειναι σουπερ με εξαιρεση το 5
Ομως ανεφικτο δυστυχως ως προς το κομματι Bellinelli-Bertans το οποιο το κανει να ξεχωριζει
Ο Bellinelli δεν επαιρνε κατω απο 1μυριο

Ξεκινησε την σεζον με συμβολαιο σχεδον 6,5 και επειδη η ομαδα του εκανε τανκινγκ ζητησε να τον αφησουν ελευθερο προς το τελος της σεζον οπου πηγε sixers με συμβολαιο κατω απο 1 μυριο μεν αλλα για 30 παιχνιδια
Το κασε του ειναι γυρω στα 7 μυρια,με μεσο ορο 13 ποντους και καλε εμφανισεις στα play offs δεν υπαρχει περιπτωση να ερθει Ευρωπη τωρα
Ισως να μην ερθει και ποτε γιατι το βασικο προσον του(σουτ) δεν χανεται οσο κι αν μεγαλωσει

Ο Bertans θεωρητικα θα μπορουσε να ερθει αλλα παικτης που παιζει 14' στους Spurs μολις στην δευτερη σεζον του εκει και εχει τοσο καλο σουτ οσο αυτος απλα δεν ερχεται Ευρωπη

Dorrell Wright θα ηταν καλη επιλογη ως αντικαταστατης του Rivers.Παικτης με σουτ Rivers αλλα πιο ψηλος,κανονικο 3αρι δηλαδη,και κανει περισσοτερα πραγματα απο τον KC και λογικα πιο φτηνος
Βεβαια ειναι 32 προς 33
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Jun 1 2018, 16:49 ) *
Καλωσηρθες πισω
Να σε ενημερωσω οτι οσο ελειπες εγινε μια αλλαγη.Στις μεταγγραφες σχολαιζουμε φημες και επισημες ανακοινωσεις,για να προτεινουμε ροστερ γραφουμε στα αγωνιστικα οποτε μετεφερα το ποστ σου


Το ροστερ σου δεν το συζηταω ειναι σουπερ με εξαιρεση το 5
Ομως ανεφικτο δυστυχως ως προς το κομματι Bellinelli-Bertans το οποιο το κανει να ξεχωριζει
Ο Bellinelli δεν επαιρνε κατω απο 1μυριο

καλως σας βρηκα ! και ευκαιρια να σου ευχηθω καλη θητεια ως mod wink.gif
ναι οντως μεγα λαθος μου για Μπελινελι , ξαφνιαστηκα που ειδα salary κατω απο 1 μυριο και πανω στον ενθουσιασμο μου ειπα να φτιαξω ενα ροστερ πανω του ! στο nba βεβαια ως γνωστον τα κασε απο περιοδο σε περιοδο ευκολα πολλαπλασιαζονται η διαιρουνται..αλλα ναι θα συμφωνησουμε ειναι οντως δυσκολο να βρεθει τα επομενα 2-3χρονια σε τετοια μεγεθη ωστε να το σκεφτει να επιστρεψει ευρωπη !
για Μπερτανς ομως θα επιμεινω !συνεχιζω να τον θεωρω εναν εφικτο στοχο !και πιστευω εναν τετοιο παικτη χρειαζομαστε ως αντι σιγκλεντον !ενα αρκετα ψηλο 4ρι και αναλογο καλο σουτ με του Κρις !
EXASFAIROS
Αν ισχύει για Ντενμον σίγουρα είναι ο 7ος παίχτης της Ευρωλίγκας

Καλό θα είναι να κινηθούμε από τώρα για Βεζενκοφ,Moore,Henry,Beaubois,Musli η Augustine....γιατι βλέπω ότι αρχίζει το καπαρωμα παιχτών.Με το τέλος των τελικών να κλείσουμε γρήγορα παίχτες να πάμε διακοπές ήσυχοι lol.

Αυτός ο Mustafa Fall τι ρόλο βαράει?σε τι επιπεδο μπορει να ανταποκριθεί?
stefkorner
QUOTE (EXASFAIROS @ Jun 2 2018, 04:03 ) *
Αν ισχύει για Ντενμον σίγουρα είναι ο 7ος παίχτης της Ευρωλίγκας

Καλό θα είναι να κινηθούμε από τώρα για Βεζενκοφ,Moore,Henry,Beaubois,Musli η Augustine....γιατι βλέπω ότι αρχίζει το καπαρωμα παιχτών.Με το τέλος των τελικών να κλείσουμε γρήγορα παίχτες να πάμε διακοπές ήσυχοι lol.

Αυτός ο Mustafa Fall τι ρόλο βαράει?σε τι επιπεδο μπορει να ανταποκριθεί?


Beaubois Και Augustine γουσταρω!ο Ογκοστιν με την μαλαγα εκτος ευρωλιγκας μπορει να αποτελει ευκαιρια! Ομως πριν λιγους μηνες εβγαλε ισπανικο διαβατηριο και καταλαβαινουμε τι σημαινει αυτο..!

για Μουσταφα γιατι ρωτας ; διαβασες τιποτα ,κανα δημοσιευμα ; πλ καλο θεριο !τον εχω προτεινει απο δω !παιζει και στα παραθυρα της φιμπα με εθνικη Γαλλιας ! θα ηταν πλ ενδιαφερον να εχουμε ενα παικτη πανω απο τα 2.15 μετα απο παρα πολλα χρονια ! και ποσο μαλλον αν θυμηθουμε οτι πολλα θηρια μας εχουν τσακισει τα τελευταια χρονια,γιατι καθε σεζον παμε με ημιψηλους σεντερ η σοφτ ψηλους σαν τον Ιαν..!ποιος ας πουμε δεν θα θελε να ειχαμε εναν Ταβαρες ( ; ) ...
EXASFAIROS
Tarczewski,Piorier,Gudaitis τους ξεχναμε λογω συμβολαιων και πιθανωτατων ανανεωσεων οπως ψυθιριζονται.Μενει λογικά Musli,Shermandini,Augustine.
Τον Fall τον άκουσα στους απέναντι αλλά είδα 2-3 video που μπορεί να ξεγελούν. (Θυμάμαι το 5αρι που πήραμε το καλοκαιριτου12 στην πρώτη χρονιά Πεδουλακη smiley.gif ).Για αυτό ρώτησα.Παιζει βέβαια και Pustovyi και Norel.Δεν ξέρω αν παίζει αναγκαστικο σπασιμο συμβολαίων και για τους 2.Αυτα τα 6 ονόματα έχω στο μυαλό.Δεν ψάχνω για Λεσσορ,Ντανστον κλπ. Για Fall αν αξίζει γιατί όχι. Και Στιματς αλλα δεν νομιζω να φυγει απο Εφες.Ο Βουγιου έχει αλλο ενα χρόνο συμβόλαιο και τον χρησιμοποιείς οπότε θες σε 12αδα του χρόνου Ευρωλίγκα.Μια ερώτηση πάλι για Παπαγιάννη δεν βλάπτει.Αυτο πρέπει να ναι πάντα στο μπλοκάκι.

Γενικά Βεζενκοφ,Χένρυ,Μπομπουα,Μουρ ,Αγκουστιν η Μουσλι η Φαλ κλείνεις άμεσα και τώρα που δεν παίζουν υποχρεώσεις στους περισσότερους..Εδω ειχαμε χρόνια με απανωτο κλεισιμο Σιγκλεντον,Τζέιμς,Μπουρούση κλπ .Εδώ θα κωλησουμε?Φτάνει να χει λίστα ο Τσαβι και οχι Μακφαντενιες και πρασιναλογα.
doctorjekil
QUOTE(stefkorner @ Jun 1 2018, 23:10 ) *
Beaubois Και Augustine γουσταρω!ο Ογκοστιν με την μαλαγα εκτος ευρωλιγκας μπορει να αποτελει ευκαιρια! Ομως πριν λιγους μηνες εβγαλε ισπανικο διαβατηριο και καταλαβαινουμε τι σημαινει αυτο..!

για Μουσταφα γιατι ρωτας ; διαβασες τιποτα ,κανα δημοσιευμα ; πλ καλο θεριο !τον εχω προτεινει απο δω !παιζει και στα παραθυρα της φιμπα με εθνικη Γαλλιας ! θα ηταν πλ ενδιαφερον να εχουμε ενα παικτη πανω απο τα 2.15 μετα απο παρα πολλα χρονια ! και ποσο μαλλον αν θυμηθουμε οτι πολλα θηρια μας εχουν τσακισει τα τελευταια χρονια,γιατι καθε σεζον παμε με ημιψηλους σεντερ η σοφτ ψηλους σαν τον Ιαν..!ποιος ας πουμε δεν θα θελε να ειχαμε εναν Ταβαρες ( ; ) ...

Αν θελουμε παιχτη πανω απο 2.15 εχω ξαναγραψει οτι η ιδανικη περιπτωση ειναι ο ουκρανος pustovoy που παιζει στην ομπραντοιρο...πιο γρηγορος απ τον ταβαρες,με καλυτερα τελειωματα και σε καλη ηλικια
stefkorner
QUOTE (doctorjekil @ Jun 2 2018, 05:39 ) *
Αν θελουμε παιχτη πανω απο 2.15 εχω ξαναγραψει οτι η ιδανικη περιπτωση ειναι ο ουκρανος pustovoy που παιζει στην ομπραντοιρο...πιο γρηγορος απ τον ταβαρες,με καλυτερα τελειωματα και σε καλη ηλικια


Θα συμφωνησω ! αλλωστε σημερα τον εβαλα σε προτεινομενο ροστερ ως αντι Ιαν!
ηταν φοβερος στο προηγουμενο ευρωμπασκετ !θα πρεπε να χει βρει καλυτερη ομαδα απο την Ομπραντοριο,απο περσυ!
ισως να τελειωνει τωρα το συμβολαιο του !γιατι ειναι εκει απο το 2015


δειτε και τον Τσεχο δεινοσαυρο της Γκραν Καναρια ,τον Μπαλβιν !αναλογη περιπτωση με Πουστοβι!
και σε λιγη ωρα απο τωρα θα εχει κριθει αν θα βρισκεται ευρωλιγκα του χρονου με την Γκραν Καναρια !
παιζεται η θεση τωρα με Βαλενθια! (ημιχρονο 37-38 ) 69.gif
EXASFAIROS
Ναι Pustoyi αλλά όπως είπα παραπάνω μάλλον θέλει σπάσιμο συμβολαίου.Μου χε κάνει και like στο ΙΝΣΤΑΓΚΡΑΜ προ μηνών οταν του πα να ρθει Πανάθα. smiley.gif .Καλό είναι να καλύψουμε τα καλαθια γιατί δεν βλέπω να χουμε πολλούς απο τους φετινούς τριποντακηδες του χρόνου.Καλο είναι να παίξουμε και λίγο κάτω από την μπάσκετ.Μονο αλεουπ,ταχύτητα ,τρίποντα.... και μπουκιές Τζέιμς?
stefkorner
QUOTE (EXASFAIROS @ Jun 2 2018, 04:56 ) *
Ναι Pustoyi αλλά όπως είπα παραπάνω μάλλον θέλει σπάσιμο συμβολαίου.Μου χε κάνει και like στο ΙΝΣΤΑΓΚΡΑΜ προ μηνών οταν του πα να ρθει Πανάθα. smiley.gif .Καλό είναι να καλύψουμε τα καλαθια γιατί δεν βλέπω να χουμε πολλούς απο τους φετινούς τριποντακηδες του χρόνου.Καλο είναι να παίξουμε και λίγο κάτω από την μπάσκετ.


φοβαμαι μην πεσουμε στην παγιδα του αξιοπιστου Ιαν με την συμπαθητικη χρονια ,που ναι μεν διαθετει αρκετη ποιοτητα και εχει πλουσιο ρεπερτοριο (ειναι και καλος δημιουργικα) -μια χαρα για να ακουμπας την μπαλα πανω του οταν ο αντιπαλος ειναι ευαλωτος
εχει ομως αποδειχθει πολλες φορες οτι στην ευρωλιγκα το σωμα του δεν τον βοηθαει για να κερδισει μαχες ! αν εξαιρεσεις αυτο το μεγαλο ματς που εκανε στο τελ αβιβ!
και ειδικα αν επιστρεψει στην φενερ ο ουντο ,η τσσκα παρει θηριο και παει λεγοντας..θα χουμε παλι δραματα κατω απο τις ρακετες φοβαμαι..αν παμε με Γκιστ-Ιαν και εστω εναν αρκετα βελτιωμενο Πειν


BILL79
QUOTE(EXASFAIROS @ May 31 2018, 15:38 ) *
Παιδιά εγώ προσωπικά πιστεύω ότι ο Θανάσης δεν είναι δυνατόν να γίνει Παπανικολάου στην επιθεση
Ο Θανάσης θα ανέβει στην επίθεση. Ξεχνάτε ότι πρώτη χρονιά είναι σε σοβαρή ομάδα πρώτου επιπέδου. Λίγο υπομονή....

QUOTE(EXASFAIROS @ May 31 2018, 15:38 ) *
Ο Παπανικολάου παρα τα νταιλικια δεν παύει να είναι αυτήν την στιγμή το καλύτερο ελληνικό 3αρι στην Ευρώπη.
Ο Παπανικολάου είναι το μεγαλύτερο αρ...ι του ελληνικού μπάσκετ με πλείστες αρνητικές στιγμές (μπουνιά στον Σίνγκλετον, φτυσιες κτλ) και δεν τον θέλω με τίποτα στην ομάδα. Επιπλέον είναι άκρως υπερτιμημένος!

QUOTE(EXASFAIROS @ May 31 2018, 15:38 ) *
Η αλήθεια όταν αποχωρήσουν κάποιοι Έλληνες από την ομαδα μας(Βουγιουκας,Καλαθης?) θα χουμε πρόβλημα αν δεν ωριμάσουν και πιάσουν καλό επίπεδο Κονιαρης,Λουτζης,Χαραλαμποπουλος,ΚΑΛΑΙΤΖΑ
�ΗΣ κλπ. ακόμα και ο Μιτογλου που είναι σε καλό δρόμο
Ο Κόνιαρης ανήκει στον ΠΑΟΚ, οπότε μάλλον θα πρέπει να ρωτηθεί για πιθανή μετακίνηση. Λούντζης δε νομίζω να φτάσει ποτέ σε επίπεδο Παναθηναϊκού, ο Χαραλαμπόπουλος θέλει άλλη μια χρονιά δανεικός και ο Καλαϊτζάκης, αν συνεχίσει να δουλεύει, θα αφήσει εποχή. Όπως και ο Μίτογλου.


john wick
QUOTE (stefkorner @ Jun 1 2018, 19:48 ) *
Θα συμφωνησω ! αλλωστε σημερα τον εβαλα σε προτεινομενο ροστερ ως αντι Ιαν!
ηταν φοβερος στο προηγουμενο ευρωμπασκετ !θα πρεπε να χει βρει καλυτερη ομαδα απο την Ομπραντοριο,απο περσυ!
ισως να τελειωνει τωρα το συμβολαιο του !γιατι ειναι εκει απο το 2015


δειτε και τον Τσεχο δεινοσαυρο της Γκραν Καναρια ,τον Μπαλβιν !αναλογη περιπτωση με Πουστοβι!
και σε λιγη ωρα απο τωρα θα εχει κριθει αν θα βρισκεται ευρωλιγκα του χρονου με την Γκραν Καναρια !
παιζεται η θεση τωρα με Βαλενθια! (ημιχρονο 37-38 ) 69.gif




Η Γκραν Καναρια κερδισε ,οποτε του χρονου Euroleague...
Μηπως να κοιταγαμε τον Ντουμπλιεβιτς ως αντι Βουγιουκα;
stefkorner
QUOTE (john wick @ Jun 2 2018, 12:48 ) *
Η Γκραν Καναρια κερδισε ,οποτε του χρονου Euroleague...
Μηπως να κοιταγαμε τον Ντουμπλιεβιτς ως αντι Βουγιουκα;


εξαιρετικος παικτης ο Μαυροβουνιος !αλλα και ο Πλαις θα μπορουσε να ενδιαφερει επισης ! που ηταν παικτης Πασκουαλ και μαλιστα περσυ ειχε γραφτει οτι ενδιεφερε...! πλ ανωτερος του Ιαν σε επιπεδο ευρωλιγκας ,κυριως λογο της σωματοδομης του ! 2.20 ποσο ειναι! και βρισκεται στην ιδανικη ηλικια τωρα !δεν ξερω βεβαια τι παιχτηκε τωρα στο τελος της σεζον με τραυματισμο..
pan24
Ο Ντούμπλιεβιτς ανανέωσε πέρσι το καλοκαίρι για 3 χρόνια και ήταν εκεί από πολύ πιο πριν(φέτος έκλεισε 6 χρόνια στην Βαλένθια)
Δεν θα ήταν εύκολο να τον πάρουμε από μια Βαλένθια που θα διεκδικεί κατάκτηση eurocup ενώ δεν ξέρω κιόλας αν θα τον ενδιέφερε να φύγει
Και ο Πλάις πέρσι με διετές πήγε αλλά αυτός θα ήταν πιο πιθανό να φύγει

Όμως νομίζω άδικα συζητάμε κάποιον από αυτούς ως αντικαταστάτη του Βουγιούκα
Ένας εκ των Βουγιούκα(αν προτιμηθεί εμπειρία) ή Όγκαστ(αν θεωρούν ότι έχει προοπτική) θα μείνει ως τρίτο 5αρι επειδή δεν μπορείς να έχεις 3 ξένους σε μια θέση

Αν ισχύει ότι ο Πέιν θα παραμείνει δυστυχώς δεν πρόκειται να κινηθούμε για ψηλό
Αναμενόμενο ότι από κάπου χάνεις γιατί το μπάτζετ είναι συγκεκριμένο,για να καταφέρει να κρατήσεις πχ τον Καλάθη και να πάρεις ένα τοπ 4 ή να ανανεώσεις τον Σίνγκλετον θα πρέπει να κόψεις από αλλού

Να ξαναθυμίσω ότι πλέον στις μεταγγραφές συζητάμε μόνο για φήμες ή επίσημες ανακοινώσεις,για να προτείνουμε παίκτες και 12άδες γράφουμε εδώ
fotisv
QUOTE (stefkorner @ Jun 1 2018, 23:05 ) *
φοβαμαι μην πεσουμε στην παγιδα του αξιοπιστου Ιαν με την συμπαθητικη χρονια ,που ναι μεν διαθετει αρκετη ποιοτητα και εχει πλουσιο ρεπερτοριο (ειναι και καλος δημιουργικα) -μια χαρα για να ακουμπας την μπαλα πανω του οταν ο αντιπαλος ειναι ευαλωτος
εχει ομως αποδειχθει πολλες φορες οτι στην ευρωλιγκα το σωμα του δεν τον βοηθαει για να κερδισει μαχες ! αν εξαιρεσεις αυτο το μεγαλο ματς που εκανε στο τελ αβιβ!
και ειδικα αν επιστρεψει στην φενερ ο ουντο ,η τσσκα παρει θηριο και παει λεγοντας..θα χουμε παλι δραματα κατω απο τις ρακετες φοβαμαι..αν παμε με Γκιστ-Ιαν και εστω εναν αρκετα βελτιωμενο Πειν

Με τη Dogus να ανακαινωνει οτι αφηνει το μπασκετ μαλλον χλωμο μου φαινεται ο εκπε ο τρομερος να γυρισει Φενερ ...Αν ημουν πασκουαλ θα δουλευα ολο το καλοκαιρι με πειν γιατι το παιδι εχει δυνατοτητες απλα ειναι ακομα αγουρος. ΚΑι φυσικα θ εριχνα μια ματια σε χωρες του πρωην ανατολικου μπλοκ ( cool.gif για δεινοσαυρους.
pan24
QUOTE (fotisv @ Jun 2 2018, 11:09 ) *
Με τη Dogus να ανακαινωνει οτι αφηνει το μπασκετ μαλλον χλωμο μου φαινεται ο εκπε ο τρομερος να γυρισει Φενερ ...Αν ημουν πασκουαλ θα δουλευα ολο το καλοκαιρι με πειν γιατι το παιδι εχει δυνατοτητες απλα ειναι ακομα αγουρος. ΚΑι φυσικα θ εριχνα μια ματια σε χωρες του πρωην ανατολικου μπλοκ ( cool.gif για δεινοσαυρους.

Ας ασχοληθούμε να ενισχυθούμε εμείς όχι τι κάνουν άλλοι
Κάποτε η Ulker άφησε το μπάσκετ,λέγονταν τα ίδια,βρήκαν την Dogus και το μπάτζετ αντί να ανέβει έπεσε
Σε ρωσοτουρκίες υπάρχουν πολλοί που για δικούς τους λόγους σκάνε πολύ χρήμα

Πάντως ο Έκπε ο τρομερός μάλλον δεν γυρίζει Ευρώπη για κανέναν και η φήμη ήταν μούφα.Ο ίδιος διέψευσε ότι θέλει να γυρίσει και έχει άλλον ένα χρόνο συμβόλαιο έστω κι αν δεν είναι εγγυημένο.
Βέβαια δεν αποκλείεται να θέλει να γυρίσει και να διέψευσε την φήμη ακριβώς επειδή έχει συμβόλαιο

Το θέμα είναι να πάρουμε εμείς κάποιον γιατί νομίζω ότι αν πάμε με Πέιν-Γκίστ θα καταλήξουμε κάπου τον Γενάρη να ψάχνουμε ψηλό
stefkorner
Ο Πειν αν δουλεψει σκληρα μεσα στο καλοκαιρι ειμαι πεπεισμενος οτι θα τριβουμε τα ματακια μας του χρονου !
γιατι φετος ειδαμε καπου το 50 % των δυνατοτητων του ! δεν προλαβε να βρει ρυθμο ωστε να μας δειξει παραπανω!
δεν ξερω ομως κατα ποσο ειναι διατεθιμενος να δουλεψει ! κανονικα με τοσο καιρο εκτος αγωνιστικης δρασης εγω θα τον ηθελα απο τωρα σε 2 βδομαδες κιολας να ξεκινουσε μονος ατομικες ! αντ αυτου φοβαμαι πως πιθανοτερο ειναι να βλεπουμε φωτο απο Ελληνικα νησια στο ινστα του και γιολο καταστασεις smiley.gif οποτε με βαση αυτο ας κραταω και εγω μικρο καλαθι..!

pan εγω θα συνιστουσα να μην ειμαστε σιγουροι οτι δεν θα αλλαξει η συνθεση αν μεινει ο Πειν ,καθως δεν ξερουμε πως μπορει να μετατραπει ο σχεδιασμος στο μυαλο του Πασκουαλ οσο αναφορα και τον Γκιστ ! ενδεχομενως απο την επομενη σεζον να τον υπολογιζει και ως επιπλεον pf (να μοιραζεται ο χρονος του στο 4 & στο 5 ) αν αποκτησουμε μονο ενα βασικο pf για αντι-Σινγκλετον Και απο πισω υπαρχει μονο ο Μητογλου


green_sky
QUOTE (stefkorner @ Jun 2 2018, 11:21 ) *
Ο Πειν αν δουλεψει σκληρα μεσα στο καλοκαιρι ειμαι πεπεισμενος οτι θα τριβουμε τα ματακια μας του χρονου !
γιατι φετος ειδαμε καπου το 50 % των δυνατοτητων του ! δεν προλαβε να βρει ρυθμο ωστε να μας δειξει παραπανω!
δεν ξερω ομως κατα ποσο ειναι διατεθιμενος να δουλεψει ! κανονικα με τοσο καιρο εκτος αγωνιστικης δρασης εγω θα τον ηθελα απο τωρα σε 2 βδομαδες κιολας να ξεκινουσε μονος ατομικες ! αντ αυτου φοβαμαι πως πιθανοτερο ειναι να βλεπουμε φωτο απο Ελληνικα νησια στο ινστα του και γιολο καταστασεις smiley.gif οποτε με βαση αυτο ας κραταω και εγω μικρο καλαθι..!

pan εγω θα συνιστουσα να μην ειμαστε σιγουροι οτι δεν θα αλλαξει η συνθεση αν μεινει ο Πειν ,καθως δεν ξερουμε πως μπορει να μετατραπει ο σχεδιασμος στο μυαλο του Πασκουαλ οσο αναφορα και τον Γκιστ ! ενδεχομενως απο την επομενη σεζον να τον υπολογιζει και ως επιπλεον pf (να μοιραζεται ο χρονος του στο 4 & στο 5 ) αν αποκτησουμε μονο ενα βασικο pf για αντι-Σινγκλετον Και απο πισω υπαρχει μονο ο Μητογλου

Εφοσον δεν υπαρχει μπατζετ για να παρει τοπ ψηλο και εγω συμφωνω για Πειν.
Παικτης Γκιστ στο 4 δεν υπαρχει πλεον.
Το βασικοτερο ομως κατα τη γνωμη μου ειναι να κατασταλαξει ο Πασκουαλ σε ενα ροστερ που θα μπορει να κοντραρει μεγαλυτερα και ποιοτικοτερα ροστερ σε σειρα αγωνων.
Εγω σαν γνησιος προπονητης του πληκτρολογιου το εχω ξαναγραψει οτι κατι τετοιο ο Παναθηναικος μπορει να το πετυχει μονο μεσα απο την αμυνα.Να κατεβαζει το σκορ του αντιπαλου.
Εχω ομως την γνωμη οτι ο Ισπανος προσπαθει να παιξει μπασκετ ας πουμε "υπεροχης".
Αυτο το μπασκετ μπορει εν μερει να ειναι ωραιο στο ματι,αλλα το θεμα ειναι αν τελικα φερνει και αποτελεσματα.
Εχω λοιπον την αποψη οτι για να παιξεις τετοιο μπασκετ χρειαζεσαι μεγαλο μπατζετ.
Ο Παναθηναικος τετοιο μπατζετ δεν εχει.
Δεν μπορει να φτιαξει ο συλλογος ομαδα, που θα βαζει 85-90 ποντους στην επιθεση και ταυτοχρονα θα τρωει 70-75 ποντους στην αμυνα.
Με την Ρεαλ εβαλε 82 ποντους και εχασε.Εκτος εδρας γενικα η ομαδα δεν ειναι αυτη που πρεπει.
Γιατι εκτος εδρας η ομαδα δειχνει τετοιες μεταπτωσεις σε σχεση με τα εντος ? Φταιει ο τροπος που αντιμετωπιζεται ? Φταιει ο αναδρομος Ερμης ? Ενα μυριο το χρονο παιρνει ο Ισπανος να κατσει να βρει τα αιτια.
Το ροστερ πρεπει να χτιστει με σκοπο να περασει στα χιαστι.
Οι πιθανοι αντιπαλοι που μπορει να εχει στα χιαστι ειναι λιγο πολυ γνωστοι.Δεν θα ειναι η Γκραν Καναρια.
Το πιο πιθανο ειναι, ο αντιπαλος να εχει μεγαλυτερο και καλυτερο ροστερ ή στην καλυτερη περιπτωση εφαμιλλο.
Επομενως δεν θα εχει λογικη πχ να μου κρατησεις το καλοκαιρι τον Λεκαβιτσιους ή τον Ντενμον και στο τελος να πας να τους κοψεις τους παιχτες γιατι πχ δεν ματσαρουν τους αντιπαλους που θα εχεις.
Ουτε ειναι ωραιο να ξεκιναμε την σαιζον και να τσονταρουμε και παιχτες μεσα στην χρονια ενω δεν υπαρχουν τραυματισμοι.
Γιατι ναι μεν ο παιχτης θα σου κοστισει λιγοτερο , αλλα μεσα στη χρονια τεφαρικι δεν βρισκεις.
Κανα Αμερικανο απο την G-League ή απο Κινα και τερματισαμε.
Το οτι φετος προεκυψε Τζειμς ειναι η εξαιρεση και οχι ο κανονας.Τα ροστερ χτιζονται το καλοκαιρι.
stefkorner
QUOTE (green_sky @ Jun 2 2018, 16:58 ) *
Εφοσον δεν υπαρχει μπατζετ για να παρει τοπ ψηλο και εγω συμφωνω για Πειν.
Παικτης Γκιστ στο 4 δεν υπαρχει πλεον.
Το βασικοτερο ομως κατα τη γνωμη μου ειναι να κατασταλαξει ο Πασκουαλ σε ενα ροστερ που θα μπορει να κοντραρει μεγαλυτερα και ποιοτικοτερα ροστερ σε σειρα αγωνων.



το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχει και στο 5 .. οταν καλειται να παιξει βασικος σεντερ σε σειρες πλει οφ !επανειλλημενα πλεον φανηκε αυτο! τουλαχιστον απο το 4 τον θυμαμαι να εχει και λιγο λοου ποστ παιχνιδι !απο το 5 δεν εχει σχεδον τιποτα περα απο pNr με τον Καλαθη!και οταν ο αντιπαλος μας περιοριζει /εξαφανιζει αυτη την pnr συνεργασια(οπως φετος η ρεαλ) τοτε αντιο γκιστ ...
rahxephon13
http://www.sport24.gr/Basket/Euroleague/eb...oy.5215310.html

Συνέντευξη βεζενκοφ, νομίζω ότι αποτελεί μια καλή ευκαιρία αν χωρίσουν οι δρόμοι τους με την μπαρτσελονα μιας και οι παίχτες με ελληνικό διαβατήριο και εμπειρία ευρωλιγκας σπανίζουν και θα των ήθελα στη θέση του σινγκλετον που όπως όλα δείχνουν θα φύγει + ότι μας λύνει τα χεριά σε ότι άφορα τις θέσεις των ξενών.
stefkorner
QUOTE (rahxephon13 @ Jun 2 2018, 18:24 ) *
http://www.sport24.gr/Basket/Euroleague/eb...oy.5215310.html

Συνέντευξη βεζενκοφ, νομίζω ότι αποτελεί μια καλή ευκαιρία μιας και οι παίχτες με ελληνικό διαβατήριο και εμπειρία ευρωλιγκας σπανίζουν και θα των ήθελα στη θέση του σινγκλετον που όπως όλα δείχνουν θα φύγει + ότι μας λύνει τα χεριά σε ότι άφορα τις θέσεις των ξενών.



ολα καλα οσο αναφορα την ευκολια αποδεσμευσης και το γεγονος οτι θα λογιζεται ως Ελληνας !
ομως η συγκυρια δεν θεωρω πως ευνοει απο την στιγμη που λεμε να παμε με 2 pf και 2ο τον Μητογλου ! εκει ο Βεζενκοφ ως βασικος θεωρω πως σε καμια περιπτωση δεν επαρκει για τους στοχους μας ..
pan24
QUOTE (rahxephon13 @ Jun 2 2018, 12:24 ) *
http://www.sport24.gr/Basket/Euroleague/eb...oy.5215310.html

Συνέντευξη βεζενκοφ, νομίζω ότι αποτελεί μια καλή ευκαιρία μιας και οι παίχτες με ελληνικό διαβατήριο και εμπειρία ευρωλιγκας σπανίζουν και θα των ήθελα στη θέση του σινγκλετον που όπως όλα δείχνουν θα φύγει + ότι μας λύνει τα χεριά σε ότι άφορα τις θέσεις των ξενών.

Και εγω θα τον ηθελα αλλα στην θέση του Σινγκλετον δεν νομιζεις οτι μιλαμε για τεραστια υποβαθμιση ειδικα αν πισω του υπαρχει ο Μητογλου και με τον Γκιστ να μην την παλευει στο 4;
Σε 3 χρονια εκανε μια καλη σεζον ως αναπληρωματικος στην Μπαρτσελονα του Μπαρτζωκα που ηταν νοσοκομειο
Θα παμε να τον βαλουμε βασικο;
rahxephon13
Ναι φαινομενικά είναι υποβάθμιση σε σχέση με των σινγκλετον όμως θεωρώ ότι εδώ και στα χεριά του πασκουαλ που έχει ξανά δουλέψει μαζί του μπορεί να κάνει το step up στην μπαρτσελονα τα τελευταία χρονιά πολλοί παίχτες και προπονητές έχουν καεί και πιστεύω ότι ο αλεξανδρος αξίζει την ευκαιρία, με βεζε μητογλου γκιστ σίγουρα η θέση 4 μοιάζει να χωλαίνει μπορούμε να την καλύψουμε αλλιώς με μεταγραφή στο 5 βαρβάτου ψηλού.
stefkorner
QUOTE (rahxephon13 @ Jun 2 2018, 17:49 ) *
με βεζε μητογλου γκιστ σίγουρα η θέση 4 μοιάζει να χωλαίνει μπορούμε να την καλύψουμε αλλιώς με μεταγραφή στο 5 βαρβάτου ψηλού.


ακομα και με ενδεχομενη αποκτηση Παπαπετρου που θα μπορει να υπολογιζεται ως επιπλεον 4ρι ,παλι θα χωλαινουμε!
γιατι η ποσοτητα&οι εναλλακτικες σε αυτη την περιπτωση μπορει να μην σημαινουν και πολλα,απο την στιγμη που δεν θα υπαρχει ο βασικος pf για να κανει την διαφορα στο υψηλοτερο επιπεδο
irving
QUOTE(fotisv @ Jun 2 2018, 11:09 ) *
Με τη Dogus να ανακαινωνει οτι αφηνει το μπασκετ μαλλον χλωμο μου φαινεται ο εκπε ο τρομερος να γυρισει Φενερ ...Αν ημουν πασκουαλ θα δουλευα ολο το καλοκαιρι με πειν γιατι το παιδι εχει δυνατοτητες απλα ειναι ακομα αγουρος. ΚΑι φυσικα θ εριχνα μια ματια σε χωρες του πρωην ανατολικου μπλοκ ( cool.gif για δεινοσαυρους.

η ντογκους φετος πηγε στη φενερ. περσυ (οπου ηταν ο γιουτο στη φενερ) δεν ηταν χορηγος της. ηταν στη νταρουσαφακα. απλα δεν βρηκε κατι τρομερο ο ζοτς στην αγορα αντι μπογκντανοβιτς, γιουντο (τομσον, γουαναμεικερ) και μεγαλωσε το ροστερ (γκουντουριτς, γκιουλερ, μελι). γι αυτο μεγαλωσε το μπατζετ.

για τον πειν, ισως ειναι πρωτη φορα που πηραμε 5αρι στη μεση της σεζον και μας αφηνει θετικες εντυπωσεις (μετα τον γκιστ). μη ξεχναμε πως εφυγε απο την αμερικη για μη αγωνιστικους λογους. και εγω τον πιστευω, θελω να μεινει και να δουλεψει. δεν ξερω αμα μπορει να κανει τη διαφορα ως πρωτος ψηλος αλλα εχει καλα στοιχεια. παιζει πικ εν ρολ, ποσταρει (εστω και λιγο), εχει σουτακι, ειναι δυνατος, αθλητικος και καλος ριμπαουντερ. το βασικο ειναι να βελτιωθει στην αμυνα.

παντως στο ινστα βγαζει φωτογραφιες σε ελληνικα νησια, αλλα βγαζει και μεσα σε γυμναστηρια οπου κανει βαρη. δειχνει οτι δεν εχει αφησει το σωμα του.
pan24
QUOTE (irving @ Jun 2 2018, 13:41 ) *
παντως στο ινστα βγαζει φωτογραφιες σε ελληνικα νησια, αλλα βγαζει και μεσα σε γυμναστηρια οπου κανει βαρη. δειχνει οτι δεν εχει αφησει το σωμα του.

Το προβλημα του Πειν δεν ηταν το σωμα του,ηταν οτι εδειχνε να εχει μηδενικη αντιληψη για το που πρεπει να βρισκεται σε αμυνα και επιθεση και οτι μερικες φορες εδειχνε να ειναι αλλου με κατι επιλογες οτι να'ναι οπως κατι αψυχολογητα τριποντα

Για αυτο μου εκανε εντυπωση που τον στειλαμε για διακοπες αντι να κανει προπονησεις με την ομαδα αν πραγματι εχουμε σκοπο να τον κρατησουμε

Το περιφημο σουτακι του Πειν ελπιζω να το δουμε αν μεινει και να μην ειναι αστικος μυθος.
Η τελευταια φορα που σουταρε καλα ηταν στο κολλεγιο το 2013-2014
Βασικα 2 σεζον το 2012-2013 και το 2013-2014 αφου τις δυο προηγουμενες δεν επιχειρουσε καν τριποντο(στα 6,3 μετρα ειναι το τριποντο στο κολλεγιο αρα το Ευρωπαικο σουτακι μεσης αποστασης)

Τις επομενες σεζον ειτε στο nba σε λιγες προσπαθειες το ποσοστο του στο τριποντο ηταν 25,4% ειτε στην gleague σε αρκετες προσπαθειες το ποσοστο του ηταν 25,3%
Μιλαμε για ποσοστα γυρω στα ποσοστα του Γκιστ
Θα ελεγε καποιος οτι ο Γκιστ εχει σουτ;
Και εδω φετος οτι εριξε εξω απο τα 3-4 μετρα ηταν τουβλο

Θελω να πω οτι η πεποιθηση οτι ο Πειν εχει σουτ βασικα στηριζεται σε 2 κολλεγιακες σεζον και μονο


stefkorner
εγω ξερω πως εχει καλουτσικο σουτ μεσης αποστασης ο Πειν ,το οποιο δεν προλαβαμε φετος να δουμε !
τριποντο δεν πιστευω και εγω οτι θα τον δουμε ποτε πανω απο το 30 % !
για να επαιζε τοσο ως forward στο nba με οχι και τοσο απειροελαχιστο χρονο,ασουτος δεν ειναι !

συμφωνω με pan οτι ενα βασικο ζητημα ειναι η αντιληψη που φαινεται να δειχνει στο διαβασμα του παιχνιδιου και σε τακτικα θεματα! φοβαμαι πως απο καπου χανει λαδια ο τυπος !κατι που μπορει να διαπιστωσει καποιος ακομα και στο ινστα του smiley.gif
ενδεικτικα να πω οτι εγω τον παρατηρουσα απο το οακα στην προθερμανση των αγωνων της ευρωλιγκας !ακομα και εκει μου
φαινοταν αλλοπροσαλλος!να βλεπεις ας πουμε ολους να κανουν μια επαναλλαμβανουμενη κινηση προς το καλαθι και αυτος να ζεσταινεται με ντριμπλες και σουτ εν κινηση(λολ) ,να του φευγει η μπαλα και αλλα που τα εβρισκα καπως κωμικα για επαγγελματια αυτου του επιπεδου rolleyes.gif

Kalispera
QUOTE (pan24 @ Jun 2 2018, 14:01 ) *
Το προβλημα του Πειν δεν ηταν το σωμα του,ηταν οτι εδειχνε να εχει μηδενικη αντιληψη για το που πρεπει να βρισκεται σε αμυνα και επιθεση και οτι μερικες φορες εδειχνε να ειναι αλλου με κατι επιλογες οτι να'ναι οπως κατι αψυχολογητα τριποντα

Για αυτο μου εκανε εντυπωση που τον στειλαμε για διακοπες αντι να κανει προπονησεις με την ομαδα αν πραγματι εχουμε σκοπο να τον κρατησουμε

Το περιφημο σουτακι του Πειν ελπιζω να το δουμε αν μεινει και να μην ειναι αστικος μυθος.
Η τελευταια φορα που σουταρε καλα ηταν στο κολλεγιο το 2013-2014
Βασικα 2 σεζον το 2012-2013 και το 2013-2014 αφου τις δυο προηγουμενες δεν επιχειρουσε καν τριποντο(στα 6,3 μετρα ειναι το τριποντο στο κολλεγιο αρα το Ευρωπαικο σουτακι μεσης αποστασης)

Τις επομενες σεζον ειτε στο nba σε λιγες προσπαθειες το ποσοστο του στο τριποντο ηταν 25,4% ειτε στην gleague σε αρκετες προσπαθειες το ποσοστο του ηταν 25,3%
Μιλαμε για ποσοστα γυρω στα ποσοστα του Γκιστ
Θα ελεγε καποιος οτι ο Γκιστ εχει σουτ;
Και εδω φετος οτι εριξε εξω απο τα 3-4 μετρα ηταν τουβλο

Θελω να πω οτι η πεποιθηση οτι ο Πειν εχει σουτ βασικα στηριζεται σε 2 κολλεγιακες σεζον και μονο

Για διακοπές πιθανώς να να τον στείλαμε τώρα για να ξεκινήσει προπονήσεις πιο νωρίς απο τους υπόλοιπους.Η αντίληψη του δεν ξέρω κατά πόσο του επιτρέπει να αντιληφθεί τακτικά το παιχνίδι,αλλά με εντατική δουλειά πιστεύω πως θα είναι τουλάχιστον αξιοπρεπής στην ατομική και ομαδική άμυνα.Μην ξεχνάμε οτι είναι πολύ μαχητικός και φαίνεται να έχει μεγάλη θέληση,κάτι που είναι ο καλύτερος οιωνός για βελτίωση.Δεν ξέρω,αλλά θεωρώ οτι πιάσαμε λαβράκι,του χρόνου τέτοια εποχή και με δεδομένη την λειψανδρία στους ψηλούς,θα πασχίζουμε να τον κρατήσουμε.
irving
φυσικα και δεν ειναι το σωμα του το προβλημα αλλα η αντιληψη. απλα το ανεφερα για να δειξω οτι ακομα και στις διακοπες δουλευει το σωμα του. αυτο μπορει να μη λεει και τιποτα βεβαια. δεν ξερω τι κανουν τα καλοκαιρια οι παιχτες, ποσο και πως δουλευουν ειδικα σε θεματα αντιληψης. αυτο θα το βελτιωσει με τα παιχνιδια και με τις προπονησεις. ατομικα δεν ξερω πως θα γινει.

παντως ο πειν ειχε ενα θεμα πιο παλια που υποτιθεται το εχει ξεπερασει. ελλειψη συγκεντρωσης νομιζω. κατι τετοιο. αυτο ειναι που με βαζει σε δευτερες σκεψεις. προσοντα εχει σιγουρα.

σουτ μη περιμενουμε κατι παραπανω απο του γκιστ. 3ποντο τουλαχιστον. διποντο νομιζω θα το βρει.
stefkorner
QUOTE (irving @ Jun 2 2018, 20:46 ) *
παντως ο πειν ειχε ενα θεμα πιο παλια που υποτιθεται το εχει ξεπερασει. ελλειψη συγκεντρωσης νομιζω. κατι τετοιο. αυτο ειναι που με βαζει σε δευτερες σκεψεις. προσοντα εχει σιγουρα.


αυτο ακριβως ,προσοντα πολλα ,αλλα διαφορα ερωτηματικα για την πνευματικη του κατασταση!
ψυχολογικα που αρχικα φοβομασταν νταξει δεν νομιζω να μας ανησυχουν πλεον !

και το ελλειψη συγκεντρωσης οχι αυτο που εχουμε στο μυαλο μας ολοι και φυσικα συμβαινει σε πολλους,αλλα κατι πιο σοβαρο με διαστασεις ιατρικου προβληματος ! αν και προσωπικα δεν εχω διαβασει καποιο στοιχειοθετημενο αρθρο(και αν το εχεις προχειρο παρακαλω ποσταρε το ) αλλα καθολου εντυπωση δεν μου προκαλει, με βαση οσα βλεπω απο τον παικτη εντος &εκτος παρκε! ακομα και να γραφοταν οτι υπαρχει καποια πλ μικρη μορφη νοητικης υστερησης, δεν θα με ξαφνιαζε!που βεβαια δεν ειναι αρκετη για να του αποτρεπει το να ειναι επαγγελματιας μπασκετμπολιστας !!!
Kalispera
QUOTE (stefkorner @ Jun 2 2018, 14:55 ) *
αυτο ακριβως ,προσοντα πολλα ,αλλα διαφορα ερωτηματικα για την πνευματικη του κατασταση!
ψυχολογικα που αρχικα φοβομασταν νταξει δεν νομιζω να μας ανησυχουν πλεον !

και το ελλειψη συγκεντρωσης οχι αυτο που εχουμε στο μυαλο μας ολοι και φυσικα συμβαινει σε πολλους,αλλα κατι πιο σοβαρο με διαστασεις ιατρικου προβληματος ! αν και προσωπικα δεν εχω διαβασει καποιο στοιχειοθετημενο αρθρο(και αν το εχεις προχειρο παρακαλω ποσταρε το ) αλλα καθολου εντυπωση δεν μου προκαλει, με βαση οσα βλεπω απο τον παικτη εντος &εκτος παρκε! ακομα και να γραφοταν οτι υπαρχει καποια πλ μικρη μορφη νοητικης υστερησης, δεν θα με ξαφνιαζε!που βεβαια δεν ειναι αρκετη για να του αποτρεπει το να ειναι επαγγελματιας μπασκετμπολιστας !!!

Οχι και νοητική υστέρηση βρε άνθρωπε.Κάτι του στυλ διάσπαση προσοχής ναι.
john wick
QUOTE (Kalispera @ Jun 2 2018, 10:56 ) *
Οχι και νοητική υστέρηση βρε άνθρωπε.Κάτι του στυλ διάσπαση προσοχής ναι.



Είδαμε και τον Kenny που είχε τα μάτια του 14.........


stypid.gif ugly_tocktock.gif
stefkorner
QUOTE (john wick @ Jun 2 2018, 20:58 ) *
Είδαμε και τον Kenny που είχε τα μάτια του 14.........


stypid.gif ugly_tocktock.gif


πες τα ρε johny ! οταν εχεις υποστει 1.5χρονο τον εντι μερφι οπως τον λες και εσυ ,μια κλινικης μορφης διασπασουλα προσοχης..ειναι αμελητεα wink.gif

QUOTE (Kalispera @ Jun 2 2018, 20:56 ) *
Οχι και νοητική υστέρηση βρε άνθρωπε.Κάτι του στυλ διάσπαση προσοχής ναι.


δεν ειπα οτι εχει αυτο ,λεω οτι δεν θα με ξαφνιαζε αν το διαβαζα κ αυτο (στοιχειοθετημενο ομως )
ξερω οτι εχουν υπαρξει επαγγελματιες με προβληματα μικρης νοητικης υστερησης που εχουν κανει καριερα!δεν ειναι κατι τοσο απαγορευτικο οσο μοιαζει σε πολλους..
Kalispera
QUOTE (stefkorner @ Jun 2 2018, 15:06 ) *
δεν ειπα οτι εχει αυτο ,λεω οτι δεν θα με ξαφνιαζε αν το διαβαζα κ αυτο (στοιχειοθετημενο ομως )
ξερω οτι εχουν υπαρξει επαγγελματιες με προβληματα μικρης νοητικης υστερησης που εχουν κανει καριερα!δεν ειναι κατι τοσο απαγορευτικο οσο μοιαζει σε πολλους..

Κοίτα να σου πω την αλήθεια ιδιαίτερα ξύπνιος δεν μου φαίνεται,αλλά αυτό που μας αφορά είναι αν πάσχει απο οποιαδήποτε μορφή κοινωνικής δυσπροσαρμοστικότητας,κάτι που απ'οτι φαίνεται δεν θα πρέπει να μας ανησυχεί,αφού με το που ήρθε συνεισέφερε άμεσα και έδωσε κάποιες λύσεις στην επίθεση(για τα ριμπάουντ δεν μιλάω γιατί το να δώσεις εντολή στον εαυτό σου να πηδήξει δεν είναι δα και πυρηνική φυσική).Για τον Όγκαστ να το δεχτώ που το παλικάρι 1 χρόνο τώρα δεν ξέρει που πατάει.
stefkorner
QUOTE (Kalispera @ Jun 2 2018, 20:13 ) *
Κοίτα να σου πω την αλήθεια ιδιαίτερα ξύπνιος δεν μου φαίνεται,αλλά αυτό που μας αφορά είναι αν πάσχει απο οποιαδήποτε μορφή κοινωνικής δυσπροσαρμοστικότητας,κάτι που απ'οτι φαίνεται δεν θα πρέπει να μας ανησυχεί,αφού με το που ήρθε συνεισέφερε άμεσα και έδωσε κάποιες λύσεις στην επίθεση(για τα ριμπάουντ δεν μιλάω γιατί το να δώσεις εντολή στον εαυτό σου να πηδήξει δεν είναι δα και πυρηνική φυσική).Για τον Όγκαστ να το δεχτώ που το παλικάρι 1 χρόνο τώρα δεν ξέρει που πατάει.


μαζι σου ! και απ οταν πρωτομπηκε στις προπονησεις που ηρθε ,φανηκε να δουλεψε σκληρα για να προσαρμοστει γρηγορα!ευχαριστη εκπληξη ηταν η τεραστια θεληση που εδειξε !
τωρα και να γουσταρει να φοραει μοκασινια με αθλητικο σορτσακι και ας τον κραζουν καποιοι δικοι μας στ ινστα,εγω παλι θεουλη τον βρισκω rolleyes.gif! και στο παρκε μπορει να δειχνει το απολυτως σοβαρο προσωπο !
συμφωνω και με αυτο που λες σε αντιδιαστολη για τν Ογκαστ ,αν και εκει κραταω εναν αστερισκο!..αν υπαρχει ενας παικτης που ισως να αδικησε λιγο ο Πασκουαλ στα 2 του χρονια αυτος ειναι ο Ογκαστ..!οχι φυσικα πως ειχε και τα πολλα περιθωρια
G-arenas
εγω παντως καπως ετσι σκεφτομαι την φροντ λαιν μας. αν μεινει ο πειν που εγω τον θεωρω πολυ σημαντικο αλλα ο τσαβι δεν τον εβαλε ποτε σε αγωνιστικο ρυθμο και δεν μπορουσε να βρει πατηματα ο ανθρωπος τοτε θα μου αρεσε να πηγαιναμε ως εξης:

1) αν παρουμε βεζενκοφ στο 4 τοτε φευγει ο ιαν και παιρνουμε εναν καλο ψηλο στυλ δεινοσαυρου. νομιζω υπαρχουν πολλοι οπως πλαις, πουστοβι(ή οπως αλλιως τον λενε) κλπ. ο γκιστ θα ειναι 4-5αρι, ενω και ο θανασης θα βοηθαει εκει. σε περιπτωση που ερθει και παπαπετρου ειμαστε υπερκαλυμενοι στο 4. και στο 5 πειν-δεινοσαυρος-γκιστ.

2) αν δεν παρουμε βεζενκοφ στο 4 τοτε θα μεινει ο ιαν για 3ος ψηλος και θα παρουμε στο 4 εναν παιχταρα που θα παιζει πολυ καλα και στο ποστ αλλα και εξω απο αυτο, στυλ σενγκελια δηλαδη αλλα σαφως οχι ο ιδιος. και με λιγο γκιστ και θαναση παλι ειμαστε μια χαρα στο 4. και στο 5 πειν-γκιστ-ιαν

αν φυγει ο πειν τοτε παιρνουμε εναν παιχταρα 5αρι και βεζενκοφ ή εναν καλο δεινοσαυρο 5αρι και εναν παιχταρα 4αρι.

σε καθε περιπτωση προτιμω να ερθει ο βεζενκοφ ετσι ωστε και ελληνες να εχουμε και να εχει ευκαιριες ο μητογλου που θα νοιωθει οτι εχει μπροστα του την ευκαιρια να παιξει, αλλα και για να παιζει ο γκιστ στο 4 εκει οπου θα καθαριζει ριμπαουντ ενω θα μπορει και να ποσταρει πολυ!
Kalispera
QUOTE (stefkorner @ Jun 2 2018, 15:21 ) *
μαζι σου ! και απ οταν πρωτομπηκε στις προπονησεις που ηρθε ,φανηκε να δουλεψε σκληρα για να προσαρμοστει γρηγορα!ευχαριστη εκπληξη ηταν η τεραστια θεληση που εδειξε !
τωρα και να γουσταρει να φοραει μοκασινια με αθλητικο σορτσακι και ας τον κραζουν καποιοι δικοι μας στ ινστα,εγω παλι θεουλη τον βρισκω rolleyes.gif! και στο παρκε μπορει να δειχνει το απολυτως σοβαρο προσωπο !
συμφωνω και με αυτο που λες σε αντιδιαστολη για τν Ογκαστ ,αν και εκει κραταω εναν αστερισκο!..αν υπαρχει ενας παικτης που ισως να αδικησε λιγο ο Πασκουαλ στα 2 του χρονια αυτος ειναι ο Ογκαστ..!οχι φυσικα πως ειχε και τα πολλα περιθωρια

Tι να σου πω,είχα τόσες προσδοκίες απ'αυτόν το καλοκαίρι,που με έχει απογοητεύσει εντελώς.
irving
QUOTE(stefkorner @ Jun 2 2018, 15:21 ) *
μαζι σου ! και απ οταν πρωτομπηκε στις προπονησεις που ηρθε ,φανηκε να δουλεψε σκληρα για να προσαρμοστει γρηγορα!ευχαριστη εκπληξη ηταν η τεραστια θεληση που εδειξε !
τωρα και να γουσταρει να φοραει μοκασινια με αθλητικο σορτσακι και ας τον κραζουν καποιοι δικοι μας στ ινστα,εγω παλι θεουλη τον βρισκω rolleyes.gif! και στο παρκε μπορει να δειχνει το απολυτως σοβαρο προσωπο !
συμφωνω και με αυτο που λες σε αντιδιαστολη για τν Ογκαστ ,αν και εκει κραταω εναν αστερισκο!..αν υπαρχει ενας παικτης που ισως να αδικησε λιγο ο Πασκουαλ στα 2 του χρονια αυτος ειναι ο Ογκαστ..!οχι φυσικα πως ειχε και τα πολλα περιθωρια

δεν νομιζω να εχει αδικηθει ο ογκαστ. στην α1 εχει παιξει αρκετα ακομα και βασικος σε καποια παιχνιδια. στην αρχη της χρονιας ηταν ενεργο μελος στο ροτεισιον. ακομα και μεσα στη βιτορια ειχε κλεισει παιχνιδι (νομιζω καποιος ειχε βγει με φαουλ) και καταφερε να φαει ταπα απο τον μπομπουα στον αιφνιδιασμο(!) σε ματς που χασαμε για 1 ποντο.
εχει καποια καλα στοιχεια που μου αρεσουν αλλα εχει και πολλες αδυναμιες. αμα τον πιστευουν θα τον κρατησουν. ειμαι περιεργος να δω τι θα κανουν. και το οικονομικο θα παιξει ρολο στην περιπτωση του γιατι παιρνει πολλα.
john wick
αν οι τελικοί εξελιχθούν περίπου όπως ξεκίνησαν δλδ χάσουμε το πρωτάθλημα έστω και με 3-1 δεν βλέπω πως μπορούν να συνεχίσουν και του χρόνου οι
Kc Rivers
Lotzeski
Gabriel
lekavicius



Οπότε στο τόπικ των μεταγγραφών βάλτε μπακ απ άσσο του Καλάθη , πλαγίους και 3D 4άρι....
shtarkws
Οι παικτες πρεπει να κριθουν με βαση την συνολικη εικονα που ειχαν ολη την χρονια και οχι με βαση τους τελικους. Οι παικτες που πρεπει να αποχωρησουν για λογους αποδοσης, σταθεροτητας ή χαρακτηριστικων δεν πρεπει να ''σωθουν'' αν κανουν καλους τελικους γιατι θα αποτελουν βαρος για του χρονου

Ηδη βγαινουν οι πρωτες αιχμες απο την διοικηση. Αν δεν κανω λαθος το πρωτοσελιδο της πράσινης κατι λεει για Λοτζεσκι.

Κατ εμε, εκτος Καλαθη - Μητογλου - Θαναση, ολοι οι υπολοιποι ειναι αναλωσιμοι
basket72
QUOTE (shtarkws @ Jun 4 2018, 12:00 ) *
Οι παικτες πρεπει να κριθουν με βαση την συνολικη εικονα που ειχαν ολη την χρονια και οχι με βαση τους τελικους. Οι παικτες που πρεπει να αποχωρησουν για λογους αποδοσης, σταθεροτητας ή χαρακτηριστικων δεν πρεπει να ''σωθουν'' αν κανουν καλους τελικους γιατι θα αποτελουν βαρος για του χρονου

Ηδη βγαινουν οι πρωτες αιχμες απο την διοικηση. Αν δεν κανω λαθος το πρωτοσελιδο της πράσινης κατι λεει για Λοτζεσκι.

Κατ εμε, εκτος Καλαθη - Μητογλου - Θαναση, ολοι οι υπολοιποι ειναι αναλωσιμοι


Ο Παναθηναϊκός άνετα μπορεί να νικήσει στο ΣΕΦ. Μπακαλίστικα θα έδινα ένα 55-45 στον Ολυμπιακό για τη σειρά.
Σίγουρα όμως η απουσία Ντένμον και Γκάμπριελ είναι δωράκια για τον Ολυμπιακό.

Ο Ντένμον πάντως για β' 2αρι μια χαρά μεταγραφή είναι κι δεν κοστίζει και πολλά. Πάνω που πήγε να ρολάρει λίγο έσκασε η προεδρική/μεσσιανική μεταγραφή του Τζέιμς κι εκεί ήταν που σταμάτησε το μπάσκετ του προπονητή που όντως είδαμε φέτος για πρώτη φορά ύστερα από χρόνια.
Μετά άρχισαν τα τρελά πάνω- κάτω στην ομαδική απόδοση όπως πολλοί είχαμε επισημάνει όταν ανακοινώθηκε ο πολύ -ταλαντούχος Τζέιμς.*
Ο Γκιστ επίσης θα μπορούσε να μείνει ως 5ος ψηλός πια. Είναι και θέμα αποδυτηρίων, να περνάει στους υπόλοιπους αμερικάνους- και μη-την τρέλα του για την ομάδα.


*Θα έχει ένα ενδιαφέρον να δούμε τι είδους ομάδες θα κινηθούν για τον Τζέιμς το καλοκαίρι.
golitog7
QUOTE(basket72 @ Jun 4 2018, 11:33 ) *
Ο Παναθηναϊκός άνετα μπορεί να νικήσει στο ΣΕΦ. Μπακαλίστικα θα έδινα ένα 55-45 στον Ολυμπιακό για τη σειρά.
Σίγουρα όμως η απουσία Ντένμον και Γκάμπριελ είναι δωράκια για τον Ολυμπιακό.

Ο Ντένμον πάντως για β' 2αρι μια χαρά μεταγραφή είναι κι δεν κοστίζει και πολλά. Πάνω που πήγε να ρολάρει λίγο έσκασε η προεδρική/μεσσιανική μεταγραφή του Τζέιμς κι εκεί ήταν που σταμάτησε το μπάσκετ του προπονητή που όντως είδαμε φέτος για πρώτη φορά ύστερα από χρόνια.
Μετά άρχισαν τα τρελά πάνω- κάτω στην ομαδική απόδοση όπως πολλοί είχαμε επισημάνει όταν ανακοινώθηκε ο πολύ -ταλαντούχος Τζέιμς.*
Ο Γκιστ επίσης θα μπορούσε να μείνει ως 5ος ψηλός πια. Είναι και θέμα αποδυτηρίων, να περνάει στους υπόλοιπους αμερικάνους- και μη-την τρέλα του για την ομάδα.


*Θα έχει ένα ενδιαφέρον να δούμε τι είδους ομάδες θα κινηθούν για τον Τζέιμς το καλοκαίρι.

ο Ολυμπιακός ίσως ;; smiley.gif smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.