Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός - Αγωνιστικά θέματα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54
G-arenas
QUOTE (akratacity @ Dec 22 2018, 12:54 ) *
Συγνώμη για την παρέμβαση αλλά αυτό το κόλλημα με τον Χιλιαρντ το έχω παρητηρησει και σε αρκετούς Ολυμπιακούς (όχι εδώ μέσα). Εγώ δει 4-5 ματς της Μπασκόνια φετος και ο τύπος είναι τραγικός. Και γενικά τα νούμερα του δεν έχουν καμία σχέση με τις απαιτήσεις που υπαρχουν από αυτόν από την ομάδα του.

Και επιπλεον η ικανότητα του στο σουτ είναι ελεγχόμενη. Είναι πολύ άστοχος ακόμα και σε πολύ εύκολα, ελεύθερα σουτ. Εσύ τώρα λες να τον είχες στη θέση του μοναδικού σου σουτερ σε όλο το ροστερ. Έναν παίχτη που έχει 27% φέτος από τα 6,75μ. Δεν νομίζω πως ειναι από τις πιο επιτυχημένες εμπνεύσεις σου.

τουλαχιστον θα επαιζε σε ολα τα ματς! laugh.gif laugh.gif

η διαφορα τους στην αμυνα ειναι τεραστια. ο λοτζο τρωει 20 και βαζει 5. αστο μεχρι και η αργοκουρουνα μιτσοφ χθες τον περασε λες και δεν υπηρχε. ασε που θα ηταν πολυ καλος στον αιφνιδιασμο.

επισης εχεις δει τα ποσοστα του λοτζο? 32%. και δεν παιζει και αμυνα. και ουτε τρεχει αιφνιδιασμο.

οποτε ναι χιλιαρντ και ας μην εβγαινε. εξαλου εγω το καλοκαιρι τον προτεινα οχι τωρα. και ας μην βγηκε σουτερ τριποντου.

με ενα κανονικο 4αρι και χιλιαρντ θα ειμασταν πολυ καλυτερα σιγουρα.
pan24
QUOTE (basket72 @ Dec 22 2018, 12:34 ) *
Οκ έτσι είναι, αλλά και πάλι γίνονται πράγματα.
Με τα λεφτά του Λέκα παίρνεις καλύτερο αμερικανο pg.

Αποφεύγεις την υπεραξία σε Παππά και Παπαπέτρου και πας σε Λαρεντζάκη κι έναν συμπληρωματικό τύπου έλληνα για τις θέσεις ελλήνων.

Δεν ανανεώνεις τον Βουγιούκα με 500χιλ.

Κοιτάς να κάνεις επαναπροσαρμογή στην υπεραξία που πληρώνεται ο Γκιστ.

Με τα λεφτά του Τόμας παίρνεις αμερικάνο κανονικό pf, σαν αυτούς που κυκλοφορούν σε Γαλλία και Γερμανία π.χ

Με τα λεφτά Λάσμε παίρνεις κανονικό C που να κάνει τα βασικά.

Κι ας κατσικωθείς τον Παπαγιάννη. Κανείς δεν είναι τέλειος. tongue.gif

Για τα λεφτα του Λεκα και του Λασμε συμφωνω
Προσεξε με ομως smile.gif
Δεν ειπα για το συνολικο μπατζετ.Με το συνολικο μπατζετ που εχουμε κανεις μια χαρα αξιοπρεπη ομαδα
Μιλησα επιτηδες για το μπατζετ των ξενων επειδη οι υπεραξιες στους Ελληνες πανε,πληρωθηκαν,και αυτο δεν αλλαζει

Θα περιμενουμε να τελειωσουν τα συμβολαια τους και θα πιουμε ολο το ποτηρι οπως ακριβως κανει ο Ολυμπιακος με τον Μαντζαρη

QUOTE (G-arenas @ Dec 22 2018, 12:44 ) *

Κανεις ακριβως αυτο που λεω
Ναι προφανως εχουν γινει και λαθος επιλογες αλλα αυτο που λες ειναι το ακριβως αντιθετο,να ηταν ολες οι επιλογες οι ιδανικες και να μας εβγαιναν τα παντα,κατι που ειναι απιθανο να γινει

Πχ μπορει να επαιρνες τον Λαπροβιτολα και αυτος να επαιζε οπως στην Μπασκονια το 2016-2017
Δηλαδη 2,7 ποντους 2,2 ασσιστ και 22,6% τριποντο

Το 5αρι με τα 500-700 χιλιαδες μπορει να μην σου εβγαινε,να μην προσαρμοζοταν ποτε στις απαιτησεις κλπ
Το ιδιο και με το στοιχημα 4αρι

Ποτε δεν μπροουν να σου βγαινουν ολοι
Αν δουμε και την Ζαλγκιρις ενας απο τους βασικους λογους που φετος ειναι χειροτερη απο περσι ειναι οτι Walton και Walkup που εφερε ο Σαρας δεν βλεπονται
Αν τους ειχε φερει κανενας προπονητης σε εμας αυτους θα τον κρεμαγαμε


Ο Ντενμον αντιστοιχος του Φελντειν ειναι και πλεον εχουν ανεβει τα ποσα.Ο Φελντειν δεν νομιζω οτι επαιρνε μονο 200 αλλα αν ερχοταν την εποχη που πηραμε Ντενμον κι αυτος 500 θα επαιρνε

Γκιστ-Λασμε-Μασιουλις βγηκαν ναι αλλα δεν γινονται καθε μερα θαυματα το ειπαμε,το βλεπουμε και με Σαρας τωρα

Επισης η Μπασκονια εχει καποιες σταθερες.Καθε χρονο δεν παιρνει πανω απο 2 αντε 3 στοιχηματα στο ροστερ της
Πχ φετος Σιλντς και Χιλιαρντ που δεν εχουν βγει και κατι το τρομερο,ειδικα ο πρωτος

QUOTE (G-arenas @ Dec 22 2018, 12:54 ) *


και φυσικα σε τακτικο επιπεδο, μετα την ευρωλιγκα, το ncca ειναι αυτο που ειναι υψηλοτερα. δεν ειναι σαν το nba. οποτε απο τακτικη μια χαρα ειναι.

Εννοεις οτι το nba δεν εχει τακτικη η κατι δεν καταλαβα; ohmy.gif
Titus
QUOTE (G-arenas @ Dec 22 2018, 13:54 ) *
ολοι εχουμε τεραστια περιεργια να δουμε τον πιτινο εδω. και ποιος δεν ειναι αραγε?

συμφωνω για ολα αυτα που γραφεις, αν και τα απλοποιεις πολυ. τα εκανε μανταρα στους σελτικς, εχει πολλα σκανδαλα κλπ, ναι το ncaa ειναι χαμηλοτερου επιπεδου, αλλα εχει πετυχει και πολλα! ποσοι και ποσοι κοουτς εχουν εμπνευστει απο τον πιτινο και παιζουν πλεις τους και φυσικα παντα ειχε καλες ομαδες στο κολλεγιο. δεν παρουσιαζε φυρα δηλαδη.

και φυσικα σε τακτικο επιπεδο, μετα την ευρωλιγκα, το ncca ειναι αυτο που ειναι υψηλοτερα. δεν ειναι σαν το nba. οποτε απο τακτικη μια χαρα ειναι.

δεν σημαινει οτι θα πετυχει οχι ομως οτι θα αποτυχει!

υπαρχει μια γενικη ατμοσφαιρα εδω στο φορουμ(ειδικα απο φιλοτσαβικους) οτι θα αποτυχει. πως γινεται να μην κρινεται για τιποτα ο τσαβι, αλλα ενας αλλος κοουτς να εχει σχεδον ηδη κριθει, ενω δεν εχει καν υπογραψει?? laugh.gif laugh.gif

εγω παντως οτι και να γινει τον πιστευω πολυ περισσοτερο απο τον οποιονδηποτε αλλον εχει ερθει(ισως λιγοτερο μονο απο αρτζι, οχι γιατι ειναι χειροτερος, ετη φωτος μπροστα ειναι, αλλα λογο απειριας απο ευρωπη) και σαφως θα τον κρινω στο τελος της σεζον. ουτε θα τον κρινω σε μια 20ετια οπως μας λετε εσεις για τον τσαβι, ουτε σε 2 ματς οπως μας λετε παλι εσεις για τον αρτζι.



Ρε συ Γκιλμπερτ, τα μισά διαβάζεις; Είπα εγώ ότι θα αποτύχει; Απλώς εστίασα στις δύο βασικές προδοκίες των φίλων του ΠΑΟ: τακτική (γκουρού, διάνοια κλπ) και παίκτες από το Αμέρικα. Ε, πώς να το κάνουμε, δεν είναι και πολύ σίγουρο ότι θα συμβούν αυτά. Ααλλά μπορεί και να συμβούν. Αν μπορούσα να διαβάζω το μέλλον δεν θα δούλευα, θα έπαιζα στοίχημα.

Περί Τσάβι, πάλι μόνος σου τα έχεις βγάλει τα συμπεράσματά σου. Το ξέρω ότι θα σε σοκάρω αλλά εμένα δεν μου αρέσει ο Τσάβι ως προπονητής. Εϊναι πάρα πολύ σοφτ η άποψή του για το μπάσκετ και ολίγον σκορποχώρι οι ομάδες του. Αλλά άλλο αυτό κι άλλο να λέμε ότι δεν ξέρει να βγάλει ένα σύστημα και να του φορτώνουμε όλες τις αμαρτίες του μπασκετικού ΠΑΟ.

Βέβαια, η αγάπη σου για τον Άρτζι αποδεικνύει ότι ζούμε σε διαφορετικούς μπασκετικούς όχι απλά πλανήτες αλλά γαλαξίες. Στο μεταξύ, πώς γίνεται να κράζεις τον Τσάβι που 'δεν έχει συστήματα' και να γουστάρεις Άρτζι που το έχει ξεσκίσει στο iso φέτος, ένας Θεός το ξέρει.
irving
QUOTE(pan24 @ Dec 22 2018, 12:12 ) *
Οταν λεμε για σαπακια ξενους να δουμε ποσα λεφτα παιρνουν ομως ε;
Οι ξενοι μας παιρνουν 3,2 μυρια(το πολυ,συμφωνα με φημες μπορει να ειναι και λιγοτερα)

500 Τομας,Λεκα,Λασμε
900 Γκιστ
400 Λoτζεσκι,Λανγκφορντ

Του χρονου δεν θα ειναι καλυτερα αν μεινει το ιδιο μπατζετ γιατι φευγει ο Βουγιουκας(0,5) αλλα εχουμε ανανεωση Θαναση(καποια αυξηση θα εχει) και τις μικροαυξησεις που υπαρχουν στο πολυετη συμβολαια αρα αντε να παμε στα 3,5 για ξενους

6 ξενους με 3,5 μυρια και ζηταμε απο 4 εξ'αυτων να ειναι πενταδατοι

Μηπως,λεω μηπως,δεν φταινε οι παικτες αλλα αυτοι που τους πηραν και τους ζητανε πραγματα που δεν μπορουν να κανουν;

Που και αυτοι που τους διαλεξαν εχουν ελαφρυντικα
Ειναι ευκολο να λες η μια ομαδα βρηκε λαβρακι 3 και 5,η αλλη βρηκε λαβρακια ασσο,η παραλλη βρηκε λαβρακι εκει κλπ και να πεις ''αν εμεις ειχαμε ολα αυτα τα λαβρακια με το ιδιο μπατζετ θα πηγαιναμε φαιναλ 4'' αλλα ειναι βιασμος της λογικης

Καμια ομαδα με στοχους δεν γινεται να καλυψει το μισο ροστερ(και παραπανω απο την μιση πενταδα) με λαβρακια
Ειναι αδυνατο να σου βγουν ολοι
Γιατι οταν εχει να δωσεις κατα μεσο ορο 500-600 χιλιαδες ανα ξενο και με αυτα τα λεφτα θες πενταδατο ειτε θα πας σε γερουσια τυπου Λανγκφορντ,Λασμε ελπιζοντας να μπορουν να παιξουν ειτε θα πας σε παικτακια απο eurocup(και οχι αυτους που ξεχωριζουν γιατι αυτοι θα παρουν περισσοτερα απο 500) ελπιζοντας να πιασεις λοτο


στο θεμα μπατζετ (αρα και ποιοτητας παιχτων) εχεις δικαιο. περα απο αυτο ομως, υπαρχουν και τα αγωνιστικα στοιχεια των παιχτων που καποια λειπουν στην ομαδα παρα πολυ. δηλαδη με τα ιδια λεφτα αμα παιρναμε εναν κανονικο ασσο αντι του λεκα, ενα 2αρι με σουτ (ντενμον), αντι για λασμε να κραταγαμε πειν η εναν κανονικο ψηλο δυνατο και οχι λασμε ο οποιος μοιαζει πολυ με γκιστ και εχει κοψει και το πικ εν ρολ. τα 4-5 κατοσταρικα του βουγιουκα ειναι περιττα, μαζι με το συμβολαιο του λοτζο παιρναμε εναν σουτερ 2-3αρι με 800 χιλ. η ομαδα τοτε θα ηταν πολυ καλυτερη. και παλι καποιος δεν θα εβγαινε αλλα θα ειχαμε 1-2 θεματα οχι 50 που εχουμε τωρα.
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Dec 22 2018, 19:05 ) *
Ποτε δεν μπροουν να σου βγαινουν ολοι
Αν δουμε και την Ζαλγκιρις ενας απο τους βασικους λογους που φετος ειναι χειροτερη απο περσι ειναι οτι Walton και Walkup που εφερε ο Σαρας δεν βλεπονται
Αν τους ειχε φερει κανενας προπονητης σε εμας αυτους θα τον κρεμαγαμε


Ο Ντενμον αντιστοιχος του Φελντειν ειναι και πλεον εχουν ανεβει τα ποσα.Ο Φελντειν δεν νομιζω οτι επαιρνε μονο 200 αλλα αν ερχοταν την εποχη που πηραμε Ντενμον κι αυτος 500 θα επαιρνε


oυτε οι Βεστερμαν-Γκριγκονις του εχουν βγει ακομα ! πραγματικα στον Σαρας βλεπουν τον μιστερ τελειο ,που θα εχει ποσοστα 100 % επιτυχιας ,ανεξαρτητος μπατζετ ! μιστερ τελειος δεν υπαρχει,ουτε αναμεσα στους τοπ !
εκτος αν ο μοναδικος μιστερ τελειος ειναι ο Αρτζι του Περιστεριου !δεν ξερω,μπορει laugh.gif

Ο Φελντειν οντως με 200 ηρθε !ηταν η τελευταια μεταγραφη τοτε του Τζορτζεβιτς και του ειπε ο προεδρας τοσα εχω,βρες κατι με αυτα και τραβηξε λαχειο ! ηρθε ως ρολιστας ομως !
του Πασκουαλ φετος του ειπε 500εχω ,βρες με τοσα εναν βασικο 4ρι ! για μενα ο Ντεσον μπορει να μην ειναι κανονικο 4ρι ,που μπορει να σταθει κοντρα στα τοπ 4ρια της ευρωλιγκας ,ομως τα 500 θα τα αποσβεσει σιγουρα !ειναι απο τους τελευταιους που μου φταινε αυτη την στιγμη..
villiskabas
[quote name='stefkorner' date='Dec 22 2018, 13:15 ' post='921959']
για μενα ο Ντεσον μπορει να μην ειναι κανονικο 4ρι ,που μπορει να σταθει κοντρα στα τοπ 4ρια της ευρωλιγκας ,ομως τα 500 θα τα αποσβεσει σιγουρα !ειναι απο τους τελευταιους που μου φταινε αυτη την στιγμη..


Ας μαθει να βαραει πρωτα βολες που χθες στο πιο κρισιμο μ κανε 0/2
stefkorner
QUOTE (villiskabas @ Dec 22 2018, 19:18 ) *
Ας μαθει να βαραει πρωτα βολες που χθες στο πιο κρισιμο μ κανε 0/2


αυτα οπως γραφει και ο ιδιος στο ινστα ειναι : σχεδια του Θεου ugly_tocktock.gif
Titus
QUOTE (stefkorner @ Dec 22 2018, 14:21 ) *
αυτα οπως γραφει και ο ιδιος στο ινστα ειναι : σχεδια του Θεου ugly_tocktock.gif


Αυτό με τα σχέδια του Θεού δεν μας το έλεγε νωρίτερα να το λέω κι εγώ για τις ατελείωτες κρίσιμες βολές που έχω χάσει στα νιάτα μου;
pan24
QUOTE (stefkorner @ Dec 22 2018, 13:15 ) *
oυτε οι Βεστερμαν-Γκριγκονις του εχουν βγει ακομα ! πραγματικα στον Σαρας βλεπουν τον μιστερ τελειο ,που θα εχει ποσοστα 100 % επιτυχιας ,ανεξαρτητος μπατζετ ! μιστερ τελειος δεν υπαρχει,ουτε αναμεσα στους τοπ !
εκτος αν ο μοναδικος μιστερ τελειος ειναι ο Αρτζι του Περιστεριου !δεν ξερω,μπορει laugh.gif

Ο Φελντειν οντως με 200 ηρθε !ηταν η τελευταια μεταγραφη τοτε του Τζορτζεβιτς και του ειπε ο προεδρας τοσα εχω,βρες κατι με αυτα και τραβηξε λαχειο ! ηρθε ως ρολιστας ομως !
του Πασκουαλ φετος του ειπε 500εχω ,βρες με τοσα εναν βασικο 4ρι ! για μενα ο Ντεσον μπορει να μην ειναι κανονικο 4ρι ,που μπορει να σταθει κοντρα στα τοπ 4ρια της ευρωλιγκας ,ομως τα 500 θα τα αποσβεσει σιγουρα !ειναι απο τους τελευταιους που μου φταινε αυτη την στιγμη..

Α μπραβο ακριβως αυτο
Ο Τομας τα ακουει επειδη δεν ειναι οσο καλος θα θελαμε να ειναι το βασικο μας 4αρι
Δεν ειναι!!

Ποσο καλυτερο ομως θα εβρισκες με 500 χιλιαρικα;
7,9 ποντους και 3,1 ριμπαουντ
Εχει 32,6% τριποντο(οπως και ο Λοτζεσκι κατω απο 30%) αλλα δεν ξεχασαν ξαφνικα να σουταρουν
Μαζι με τον Λοτζο ειναι οι μονοι που δεν τους αφηνουν ελευθερους στο τριποντο και για αυτο εχουν πεσμενα ποσοστα,επειδη ο αντιπαλος ξερει οτι αν κλεισει το δικο τους σουτ κανενας αλλος δεν μπορει να σουταρει

Με 500 χιλιαδες μπορει να τραβαγες λαχειο και να επαιρνες παικτη που θα εκανε επομενο συμβολαιο με 1,5 μυριο μπορει ομως να επαιρνες και παικτη που δεν θα μπορουσε να σταθει ουτε για 10'

Πρεπει ολοι να καταλαβουμε οτι να παιρνεις ενα παικτη με ενα χ ποσο και να παιζει στο επιπεδο που παιζουν οι παικτες οι οποιοι παιρνουν διπλα-τριπλα λεφτα απο αυτον ειναι η εξαιρεση οχι ο κανονας
Δεν ειμαστε εμεις οι εξυπνοι του συμπαντος και οι αλλοι οι ηλιθιοι


Για αυτο ανεξαρτητα απο το ποιος κανει τις επιλογες φταινε οι προσδοκιες που καλλιεργουνται
Οταν λες παμε final 4 με βασικο τον Τομας ο κοσμος δεν θα τον συγκρινει με αντιστοιχους παικτες,θα τον συγκρινει με τον Ραντολφ,τον Μελι και τον Σενγκελια
G-arenas
QUOTE (pan24 @ Dec 22 2018, 13:05 ) *
Για τα λεφτα του Λεκα και του Λασμε συμφωνω
Προσεξε με ομως smile.gif
Δεν ειπα για το συνολικο μπατζετ.Με το συνολικο μπατζετ που εχουμε κανεις μια χαρα αξιοπρεπη ομαδα
Μιλησα επιτηδες για το μπατζετ των ξενων επειδη οι υπεραξιες στους Ελληνες πανε,πληρωθηκαν,και αυτο δεν αλλαζει

Θα περιμενουμε να τελειωσουν τα συμβολαια τους και θα πιουμε ολο το ποτηρι οπως ακριβως κανει ο Ολυμπιακος με τον Μαντζαρη
Κανεις ακριβως αυτο που λεω
Ναι προφανως εχουν γινει και λαθος επιλογες αλλα αυτο που λες ειναι το ακριβως αντιθετο,να ηταν ολες οι επιλογες οι ιδανικες και να μας εβγαιναν τα παντα,κατι που ειναι απιθανο να γινει

Πχ μπορει να επαιρνες τον Λαπροβιτολα και αυτος να επαιζε οπως στην Μπασκονια το 2016-2017
Δηλαδη 2,7 ποντους 2,2 ασσιστ και 22,6% τριποντο

Το 5αρι με τα 500-700 χιλιαδες μπορει να μην σου εβγαινε,να μην προσαρμοζοταν ποτε στις απαιτησεις κλπ
Το ιδιο και με το στοιχημα 4αρι

Ποτε δεν μπροουν να σου βγαινουν ολοι
Αν δουμε και την Ζαλγκιρις ενας απο τους βασικους λογους που φετος ειναι χειροτερη απο περσι ειναι οτι Walton και Walkup που εφερε ο Σαρας δεν βλεπονται
Αν τους ειχε φερει κανενας προπονητης σε εμας αυτους θα τον κρεμαγαμε


Ο Ντενμον αντιστοιχος του Φελντειν ειναι και πλεον εχουν ανεβει τα ποσα.Ο Φελντειν δεν νομιζω οτι επαιρνε μονο 200 αλλα αν ερχοταν την εποχη που πηραμε Ντενμον κι αυτος 500 θα επαιρνε

Γκιστ-Λασμε-Μασιουλις βγηκαν ναι αλλα δεν γινονται καθε μερα θαυματα το ειπαμε,το βλεπουμε και με Σαρας τωρα

Επισης η Μπασκονια εχει καποιες σταθερες.Καθε χρονο δεν παιρνει πανω απο 2 αντε 3 στοιχηματα στο ροστερ της
Πχ φετος Σιλντς και Χιλιαρντ που δεν εχουν βγει και κατι το τρομερο,ειδικα ο πρωτος

μα οταν εχεις μπατζετ 8,5 μυρια και μονο 3,5 για ξενους, αναγκαστηκα ετσι θα πας. και ναι οταν εχεις λεκα και 1)ειναι χαλια την 1η χρονια και 2) οχι μονο δεν τον βαζεις, αλλα οταν τον βαζεις δεν του δινεις και τον ρολο που πρεπει, τοτε τι τον κρατας? οποιον και αλλον να εφερνε μονο και μονο λογο υψους θα επαιζε αμυνα. 3 χρονια τωρα προτεινω γουολτερς και δεν τον φερνουμε. τοσο δυσκολο ειναι?

σαφως και δεν θα σου βγαινουν ολοι. δεν γινεται αυτο. σε κανεναν δεν γινεται. αλλα εμεις εχουμε παει στο αναποδο ακρο. δεν μας βγαινει κανενας! τουλαχιστον εχουμε την πρωτοτυπια tongue.gif tongue.gif

εγω δεν ειπα να παρουμε με 500 χιλιαρικα σεντερ. ειπα αντι του ιαν και του λασμε να παρουμε βασικο σεντερ. 1 μυριο συνολικα. και με 800 παιχταρα εφερνες. ο μπλακ ποσα να πηρε?

ο φελντειν την 1η του χρονια ηρθε με 200 και την 2η ανανεωσε με 400. γιατι μεσα σε 2 χρονια να επαιρνε 500? τοσο πολυ εχουν αλλαξει τα μισθολογια? δεν το νομιζω. ο γκος μετα απο τρελη χρονια πηρε 400-450. και ο λεντει 350. οποτε δεν ισχυει αυτο που λες.

μα τον γουοκαπ και τον γουολτον 1) εδωσε δεν εδωσε 300 χιλιαρικα να τους φερει (300 χιλιαρικα και αν ο γουοκαπ και κανα 200αρι μεχρι τελους ο γουολτον) και 2) δεν ειναι βασικοι. και μεις π.χ 300 δωσαμε στον θαναση και με καλυτερη καριερα απο γουοκαπ και με ελληνικο διαβατηριο.

QUOTE (stefkorner @ Dec 22 2018, 13:15 ) *
oυτε οι Βεστερμαν-Γκριγκονις του εχουν βγει ακομα ! πραγματικα στον Σαρας βλεπουν τον μιστερ τελειο ,που θα εχει ποσοστα 100 % επιτυχιας ,ανεξαρτητος μπατζετ ! μιστερ τελειος δεν υπαρχει,ουτε αναμεσα στους τοπ !
εκτος αν ο μοναδικος μιστερ τελειος ειναι ο Αρτζι του Περιστεριου !δεν ξερω,μπορει laugh.gif

Ο Φελντειν οντως με 200 ηρθε !ηταν η τελευταια μεταγραφη τοτε του Τζορτζεβιτς και του ειπε ο προεδρας τοσα εχω,βρες κατι με αυτα και τραβηξε λαχειο ! ηρθε ως ρολιστας ομως !
του Πασκουαλ φετος του ειπε 500εχω ,βρες με τοσα εναν βασικο 4ρι ! για μενα ο Ντεσον μπορει να μην ειναι κανονικο 4ρι ,που μπορει να σταθει κοντρα στα τοπ 4ρια της ευρωλιγκας ,ομως τα 500 θα τα αποσβεσει σιγουρα !ειναι απο τους τελευταιους που μου φταινε αυτη την στιγμη..

ποιος ειπε οτι βλεπουμε τον μιστερ τελειο στο προσωπο του σαρας? και φετος δεν μου αρεσαν οι γουοκαπ-γουολτον που εφερε! τον γκριγκονις επρεπε να τον παρει γιατι ειναι λιθουανος και σκορερ.

σορρυ εσυ δεν ελεγες οτι ο γκριγκονις ειναι το επομενο μεγαλο ταλεντο στην λιθουανια για αυτο και δεν παιρνει μονο 300 οπως ειχα γραψει και παιρνει 500-550? τοτε στην μεγαλη συζητηση που γραφαμε για τα μπατζετ και κυριως της ζαλγκιρις.

ειδικα γουοκαπ δεν μαρεσε καθολου απο περσυ που ειχε γινει ντορος για αυτον και τον ειχα δει σε 2-3 ματς. κακη επιλογη.

επισης ο σαρας τους εχει για βασικους αυτους? εγω νομιζω γουλτερς πηρε για βασικο, συν ουλανοβας. με αυτους ξεκιναει παντα! οποτε και αυτοι για αναπληρωματικους τους πηρε. οπως και εμεις αυτους που γραφαμε. ή μηπως πηραμε ντενμον-λεκα-κεννυ για βασικους?

οποτε και πολυ λιγοτερα χαλασε ο σαρας για αναπληρωματικους και πολυ καλυτεροι του βγηκαν.

με τον τομας δεν εχω προβλημα κανενα. ηταν παικτης που ηξερα ακριβως τι θα μου δωσει και οντως το εχει δωσει. οταν ξερεις οτι εχεις χαλια 5αρια, πολλα 3αρια και κανενα 4αρι πλην μητο, τοτε σαφως και θα φερεις 4αρι δυνατο με μουσκουλα. οχι 4-3αρι ελαφρυ. και ας ειναι λαχειο ή μικροτερης αξιας απο τομας. τουλαχιστον θα δενει με την ομαδα! λες και θα εκανε διαφορα ο τομας ατομικα?

QUOTE (pan24 @ Dec 22 2018, 13:29 ) *
Α μπραβο ακριβως αυτο
Ο Τομας τα ακουει επειδη δεν ειναι οσο καλος θα θελαμε να ειναι το βασικο μας 4αρι
Δεν ειναι!!

Ποσο καλυτερο ομως θα εβρισκες με 500 χιλιαρικα;
7,9 ποντους και 3,1 ριμπαουντ
Εχει 32,6% τριποντο(οπως και ο Λοτζεσκι κατω απο 30%) αλλα δεν ξεχασαν ξαφνικα να σουταρουν
Μαζι με τον Λοτζο ειναι οι μονοι που δεν τους αφηνουν ελευθερους στο τριποντο και για αυτο εχουν πεσμενα ποσοστα,επειδη ο αντιπαλος ξερει οτι αν κλεισει το δικο τους σουτ κανενας αλλος δεν μπορει να σουταρει

Με 500 χιλιαδες μπορει να τραβαγες λαχειο και να επαιρνες παικτη που θα εκανε επομενο συμβολαιο με 1,5 μυριο μπορει ομως να επαιρνες και παικτη που δεν θα μπορουσε να σταθει ουτε για 10'

Πρεπει ολοι να καταλαβουμε οτι να παιρνεις ενα παικτη με ενα χ ποσο και να παιζει στο επιπεδο που παιζουν οι παικτες οι οποιοι παιρνουν διπλα-τριπλα λεφτα απο αυτον ειναι η εξαιρεση οχι ο κανονας
Δεν ειμαστε εμεις οι εξυπνοι του συμπαντος και οι αλλοι οι ηλιθιοι


Για αυτο ανεξαρτητα απο το ποιος κανει τις επιλογες φταινε οι προσδοκιες που καλλιεργουνται
Οταν λες παμε final 4 με βασικο τον Τομας ο κοσμος δεν θα τον συγκρινει με αντιστοιχους παικτες,θα τον συγκρινει με τον Ραντολφ,τον Μελι και τον Σενγκελια

το θεμα ειναι τι λεει ο κοσμος ή τι πραγματικα χρειαζεται η ομαδα? εκατσε εδω κανενας και συγκρινε τομας με ραντολφ-μελι? δεν νομιζω.

κανεις δεν ειπε το προβλημα ειναι ο τομας. ειναι ολη η δομηση της ομαδας. και ναι προτιμω να φερω λαχειο και να ταιριαζει στην ομαδα παρα να εχω παικτες με μικρο και γνωστο ταβανι που δεν ταιριαζουν κιολας στην ομαδα!

γιατι λεκα-τομας δεν ταιριαζουν πουθενα και λοτζο ειναι γυαλινος. μονο και μονο στην αμυνα να τον δεις τον λυπασαι.

και με 500 χιλιαρικα μια χαρα παικτη φερνεις. οχι για βασικο αλλα για ρολιστα που μπορει να κανει τρελο στεπ απ. δεν θα σου βγουν ολοι αλλα εμεις δεν προσπαθουμε καν.

ασε που πολλοι παικτες ηταν σιγουροι για στεπ απ οπως ο γκος του οσφπ.

ασε που και στατιστικα να το παρεις δεν γινεται 3 χρονια τωρα να μην εχεις παρει εστω και εναν και να πεις ναι ρε αξιζε τα λεφτα του και θα τον κρατησω! πηρε 500 και το εκανε 800. ουτε καν! πηρε 500 και το εκανε 250!
stefkorner
QUOTE (G-arenas @ Dec 22 2018, 19:42 ) *
σορρυ εσυ δεν ελεγες οτι ο γκριγκονις ειναι το επομενο μεγαλο ταλεντο στην λιθουανια για αυτο και δεν παιρνει μονο 300 οπως ειχα γραψει και παιρνει 500-550? τοτε στην μεγαλη συζητηση που γραφαμε για τα μπατζετ και κυριως της ζαλγκιρις.


γιατι υποστηριξα κατι διαφορετικο τωρα ; οτι δεν αποδιδει τα αναμενομενα λεω και μοιαζει σαν αστοχη επιλογη του Σαρας !
και ο Βεστερμαν γραφω στην ιδια παραγραφο δεν του βγαινει !δεν σημαινει πως δεν ειναι καλος παικτης !

προσεξε και οι παραπανω δειχναν ως σιγουρες επιλογες ..! δηλαδη αν τηρουσες και εσυ τα ιδια αυστηρα κριτηρια οπως με Πασκουαλ θα του χρεωνες τωρα 0/2 σε αυτες και αλλες 0/2 στις ρισκαδορικες : Γουολκαπ &Γουολτον ! πολλες αστοχιες λοιπον για εναν προπονητη που εχουμε σαν δεδομενο οτι θα ερθει εδω και θα κανει παπαδες με μπατζετ 8 μυριων χωρις να χρειαζονται και διορθωσεις μεσα στην σεζον!
(και μαλιστα να του επιβαλει και παικτες ο dpg οποτε γουσταρει !γιατι τι να κανουμε αυτος ειναι ο προεδρος μας!ειναι υπεροχος ,αλλα εχει τις παραξενιες του tongue.gif ..)
Future7
Όλο αυτο δεν αξίζει στο τεράστιο ευρωπαϊκό μέγεθος του Παναθηναϊκού.

Ο πρόεδρος πρέπει να κάνει μεγάλη στροφή κυρίως στον τροπο σκέψης του. Το μπατζετ μια χαρά ειναι για να κανεις ανταγωνιστική ομάδα.
geo82
Επική η φωτό του ESPN.
G-arenas
QUOTE (stefkorner @ Dec 22 2018, 13:50 ) *
γιατι υποστηριξα κατι διαφορετικο τωρα ; οτι δεν αποδιδει τα αναμενομενα λεω και μοιαζει σαν αστοχη επιλογη του Σαρας !
και ο Βεστερμαν γραφω στην ιδια παραγραφο δεν του βγαινει !δεν σημαινει πως δεν ειναι καλος παικτης !

προσεξε και οι παραπανω δειχναν ως σιγουρες επιλογες ..! δηλαδη αν τηρουσες και εσυ τα ιδια αυστηρα κριτηρια οπως με Πασκουαλ θα του χρεωνες τωρα 0/2 σε αυτες και αλλες 0/2 στις ρισκαδορικες για Γουολκαπ &Γουολτον ! πολλες αστοχιες λοιπον για εναν προπονητη που εχουμε σαν δεδομενο οτι θα ερθει εδω και θα κανει παπαδες με μπατζετ 8 μυριων χωρις να χρειαζονται και διορθωσεις μεσα στην σεζον!
(και μαλιστα να του επιβαλει και παικτες ο dpg οποτε γουσταρει !γιατι τι να κανουμε αυτος ειναι ο προεδρος μας!ειναι υπεροχος ,αλλα εχει τις παραξενιες του tongue.gif ..)

κοιτα κακος οπως ηταν ο λεκα ο ντενμον και ο κεννυ δεν ειναι. και φυσικα αλλο να παρεις γηγενη με 300 χιλ και αλλο να παρεις με 550 κακους παικτες και ξενους που δεν ταιριαζαν και ξεκαθαρα στην ομαδα.

ο βεστερμαν 1 χρονο το παιδι δεν επαιξε περσυ. και φυσικα ολοι ξερουμε τι μπορει να κανει γιατι το ειδαμε στην ζαλγκιρις αυτο. ηδη στους αγωνες που λειπει ο γουλτερς ειναι καλυτερος!

οποτε γκριγκονις και βεστερμαν οχι δεν ειναι αποτυχημενες επιλογες. ειναι σαν να λεω οτι ο θανασης και ο κιθ ειναι αποτυχημενες μεταγραφες για μας, που δεν ηταν! απλως δεν επιασαν το 100%.

για γουοκαπ και γουολτον στο ειπα ηδη. τις θεωρω αποτυχημενες. ειδικα στον γουοκαπ δεν καταλαβα ποτε τι ειδε ο σαρας και τον πηρε. δεν μαρεσε απο περσυ. τουλαχιστον αυτοι ειναι αναπληρωματικοι, ο γουολτον 3ος ασσος και ο γουοκαπ πισω απο γκριγκονις-μιλακνις-ουλανοβας. δηλαδη αναπληρωματικοι των αναπληρωματικων. και στοιχιζουν λιγο οχι 550 οπως ντενμον-κεννυ για να ειναι ο ενας το 1ο 2αρι και ο αλλος το 2ο 4αρι, ουτε 500 οπως ο λεκα για να μην ειναι τιποτα.

και φυσικα το μπατζετ μας δεν ειναι 8 μυρια. φετος ηταν 8,5 με τραγικες επιλογες και 2 χρονια πριν ηταν 9,5. ο σαρας με το μισο περσυ πηγε final 4. αν λεμε οτι ενας κοουτς δεν ειναι πετυχημενος που με τετοιο μπατζετ πηγε final 4 και ταυτοχρονα λεμε ενας κοουτς ειναι πετυχημενος και δεν εκανε ουτε μια νικη στα πλει οφφ και με διπλασιο μπατζετ, τοτε δεν φταιω εγω στα κριτηρια μου.

η αληθεια ειναι πως φετος την ζαλγκιρις την περιμενα καλυτερη. αλλα σκεψου οτι αν ειχε παρει ηδη ρεαλ-τσσκα-φενερ-μπαρτσα που με ολες εχασε στο τελος στον ποντο και δεν ειχε 2 τεραστιες απουσιες, θα ηταν 4αδα τωρα. ουτε ενα ματς πλην μπασκονια δεν ειπες οτι ειναι χειροτερη και ας εχασε.

οποτε οχι δεν περιμενω να ελθει ο σαρας και να φερει 6 παιχταραδες με 500 χιλ ο καθε ενας. περιμενω ομως οι 3 απο τις 6 να ειναι πολυ καλες και οι αλλοι αν δεν βγουν τουλαχιστον να εχουν τον σωστο ρολο και να μην ειναι αρνητικοι για την ομαδα. γιατι οσο και αποτυχημενη να ειναι η μεταγραφη γουοκαπ στην ζαλγκιρις τουλαχιστον και σωστο ρολο εχει και παντα θα παιζει αμυνα, θα σκυλιαζει θα παιζει ξυλο και θα ειναι θετικος για την ομαδα.
mephisto22
Για να λυθεί μια παρανόηση: από μπασκετικούς δημοσιογράφους έχει ακουστεί ότι Λεκα και Ίαν παίρνουν αρκετά πιο κάτω από αυτά που γράφετε. Το τι πραγματικά ισχύει δεν το ξέρω, απλώς λέω να είμαστε επιφυλακτικοί σε αυτά που γράφουμε, γιατί ενδέχεται να μην είναι ακριβή.
stefkorner
QUOTE (G-arenas @ Dec 22 2018, 20:08 ) *
ο βεστερμαν 1 χρονο το παιδι δεν επαιξε περσυ. και φυσικα ολοι ξερουμε τι μπορει να κανει γιατι το ειδαμε στην ζαλγκιρις αυτο.


μονα ζυγα δικα σου ρε αγορινα ! ναι φυσικα 1 χρονο εχει να παιξει και ξερουμε τι μπορει να κανει !τον πηρε ομως ο Σαρας για να κανει την διαφορα και δεν την κανει !οποτε λαθος εκτιμηση εκανε !
αν την ειχε κανει ο Πασκουαλ δεν υπηρχε περιπτωση να μην το φερνες στα μετρα σου , να το αντεστρεφες και να λεγες : μα ειναι δυνατον πηγε και πηρε για βασικο εναν παικτη που εχει να παιξει ενα χρονο και ειναι πλεον σακατης ;

QUOTE (mephisto22 @ Dec 22 2018, 20:21 ) *
Για να λυθεί μια παρανόηση: από μπασκετικούς δημοσιογράφους έχει ακουστεί ότι Λεκα και Ίαν παίρνουν αρκετά πιο κάτω από αυτά που γράφετε. Το τι πραγματικά ισχύει δεν το ξέρω, απλώς λέω να είμαστε επιφυλακτικοί σε αυτά που γράφουμε, γιατί ενδέχεται να μην είναι ακριβή.


πολυ πιο κατω αυτοι και καποιοι αλλοι -αλλα ταυτοχρονα το μπατζετ δεν επεσε..αντε βγαλε ακρη στο μεταξυ
κανεις δεν δινει μια ολοκληρωμενη εικονα για να βγαλουμε και ολοκληρωμενα συμπερασματα!
οπως επισης θα ηθελα και μια καταγραφη εσοδων-εξοδων,χοντρικα εστω !σαν αυτη που εδωσε η Αρμανι πριν λιγες μερες..
G-arenas
QUOTE (stefkorner @ Dec 22 2018, 14:23 ) *
μονα ζυγα δικα σου ρε αγορινα ! ναι φυσικα 1 χρονο εχει να παιξει και ξερουμε τι μπορει να κανει !τον πηρε ομως ο Σαρας για να κανει την διαφορα και δεν την κανει !οποτε λαθος εκτιμηση εκανε !
αν την ειχε κανει ο Πασκουαλ δεν υπηρχε περιπτωση να μην το φερνες στα μετρα σου , να το αντεστρεφες και να λεγες : μα ειναι δυνατον πηγε και πηρε για βασικο εναν παικτη που εχει να παιξει ενα χρονο και ειναι πλεον σακατης ;

οχι δεν θα ελεγα κατι αν φερναμε βεστερμαν! θα φερναμε τετοιον παικτη για 2ο ασσο και θα ελεγα κατι? και ειδικα αν ειχε και 1 χρονο να παιξει? ουτε καν! μονο και μονο που θα οργανωνε, θα δημιουργουσε και θα επαιζε αμυνα δεν θα ελεγα τιποτα! ασε που με 350 θα ερχοταν τρεχοντας σε μας! οχι με 500 λεκα.

ασε που κακος δεν ειναι γιατι σε 15 λεπτα βαζει 6,5 ποντους με 2,5 ασιστ. συν την τεραστια διαφορα στην αμυνα και στην οργανωση. και με 1 χρονο εξω. θα ανεβει και αλλο μεσα στη σεζον.

και οχι δεν τον πηρε για να κανει την διαφορα! για 2ο ασσο τον πηρε μετα τον γουολτερς. ισως και αν επιστρεψει οπως ηταν παλια να κανει την διαφορα, για τωρα ομως οχι. και ουτε σε μας δεν θα τον παιρναμε να κανει την διαφορα!

και αν θυμασαι σε ποστ μου το καλοκαιρι μια χαρα ελεγα μακαρι να τον παιρναμε τωρα που ειναι και φθηνος! οπως ειδες ποτε μονα ζυγα δικα μου, παντα την πραγματικοτητα γραφω!

απλως υπαρχει μια αναγκη να υποτιμισουμε τον σαρας, λεγοντας οτι σιγα τι εκανε, 1 final 4 πηγε, μεχρι και που λεμε οτι εχει αναλογο μπατζετ με μας αν ειναι δυνατον, ενω ταυτοχρονα υπαρχει μια τεραστια αναγκη να υπερτιμησουμε τον τσαβι. πανω σε αυτην την λογικη τα βλεπετε μονο ζυγα δικα μου.

μεχρι και οτι δεν λεμε ποτε οτι εκανε αστοχια ο σαρας ενω ξεκαθαρα το γραφουμε με γουοκαπ και γουολτον! τωρα που το ειδες μονα ζυγα δικα μου δεν ξερω.

QUOTE (stefkorner @ Dec 22 2018, 14:26 ) *
πολυ πιο κατω αυτοι και καποιοι αλλοι -αλλα ταυτοχρονα το μπατζετ δεν επεσε..αντε βγαλε ακρη στο μεταξυ
κανεις δεν δινει μια ολοκληρωμενη εικονα για να βγαλουμε και ολοκληρωμενα συμπερασματα!
οπως επισης θα ηθελα και μια καταγραφη εσοδων-εξοδων,χοντρικα εστω !σαν αυτη που εδωσε η Αρμανι πριν λιγες μερες..

οτι και να λενε το μπατζετ εχει πεσει. οτι και να προσπαθει να μας πεισει ο ΔΓ το μπατζετ ειναι 1 μυριο κατω σε σχεση με τα 2 προηγουμενα χρονια. 8,5 φετος 9,5 περσυ και αλλο τοσο ισως και 10 την 1η χρονια τσαβι με τζεντιλε.

βεβαια το οτι ειναι τοσο χαλια η ομαδα δεν φταιει το 8,5 μυρια μπατζετ. δεν εχουμε και μπατζετ νταρου για να λεμε νταξει με τετοιο ροστερ τι να κανουμε? το μπατζετ το φετινο ειναι για μια ομαδα που θα μπει σιγουρα 8αδα και μετα οτι γινει. τιποτα παραπανω.

για ιαν-λεκα. δεν ξερω το συμβολαιο τους. αλλα εμενα τα 400 χιλ που πηρε 1η χρονια ο λεκα μετα απο πολυ καλη χρονια και φυσικα σαν 23 χρονων με εξελιξη μεγαλη, δεν μου φαινονται πολλα. επισης το +1 που ειχαμε option και τον ανανεωσαμε δεν γινεται να του δινει λιγοτερο. 450 παιρνει φετος. 450+400+150 μπαι αουτ, 1 μυριο. 500 χιλιαρικα το χρονο.

ο ιαν την 1η χρονια πηρε 500. δεν γινεται να παρει λιγοτερα απο ογκαστ. αν ειχε και αυτος +1 option τοτε θα πηρε τα ιδια λεφτα. αν δεν ειχε και 350 να παιρνει το δεχομαι. για 4ο σεντερ που δεν παιζει καθολου και παλι απειρα ειναι ομως!
Titus
QUOTE (stefkorner @ Dec 22 2018, 15:26 ) *
πολυ πιο κατω αυτοι και καποιοι αλλοι -αλλα ταυτοχρονα το μπατζετ δεν επεσε..αντε βγαλε ακρη στο μεταξυ
κανεις δεν δινει μια ολοκληρωμενη εικονα για να βγαλουμε και ολοκληρωμενα συμπερασματα!
οπως επισης θα ηθελα και μια καταγραφη εσοδων-εξοδων,χοντρικα εστω !σαν αυτη που εδωσε η Αρμανι πριν λιγες μερες..


Κι εγώ αυτό θα ήθελα αλλά μου την πέσανε γιατί δεν έχει, λέει, υποχρέωση ο ηγέτης να δίνει λογαριασμό στο πόπολο. Και εδώ που τα λέμε, υποχρέωση μπορεί να μην έχει αλλά η διαφάνεια είναι πάντα καλό σημάδι όσον αφορά την ακεραιότητα του διοικούντος. Και θα σταματήσουν και οι καυγάδες επί εικασιών, όπως ορθότατα επισημαίνεις.

Αλλά ντάξει τώρα, ψιλά γράμματα. Μιλάμε για τη διοίκηση των δημοψηφισμάτων και των καυγάδων στο ινστα με οπαδούς άλλων ομάδων. Δεν θα μάθουμε ποτέ τα πραγματικά δεδομένα. Ούτε τι ακριβώς παίχτηκε με τον Τσάβι και το ρόστερ θα μάθουμε, όπως δεν μάθαμε και πώς ακριβώς ράγισε το γυαλί με Ζοτς. Έχει την τύχη να πέφτει σε κυρίους ο ηγέτης και οι κύριοι δεν ξεκατινιάζονται δημοσίως.
papp7
QUOTE (G-arenas @ Dec 22 2018, 14:35 ) *
απλως υπαρχει μια αναγκη να υποτιμισουμε τον σαρας, λεγοντας οτι σιγα τι εκανε, 1 final 4 πηγε, μεχρι και που λεμε οτι εχει αναλογο μπατζετ με μας αν ειναι δυνατον, ενω ταυτοχρονα υπαρχει μια τεραστια αναγκη να υπερτιμησουμε τον τσαβι. πανω σε αυτην την λογικη τα βλεπετε μονο ζυγα δικα μου.



Δεν νομιζω οτι ο σαρας ειναι υποτιμημενος προπονητης , πιο πολυ επιφυλαξη υπαρχει προς το προσωπο του λογο του μικρου δειγματος οχι υποτιμιση.
stefkorner
QUOTE (G-arenas @ Dec 22 2018, 20:31 ) *
και οχι δεν τον πηρε για να κανει την διαφορα! για 2ο ασσο τον πηρε μετα τον γουολτερς. ισως και αν επιστρεψει οπως ηταν παλια να κανει την διαφορα, για τωρα ομως οχι. και ουτε σε μας δεν θα τον παιρναμε να κανει την διαφορα!

και αν θυμασαι σε ποστ μου το καλοκαιρι μια χαρα ελεγα μακαρι να τον παιρναμε τωρα που ειναι και φθηνος! οπως ειδες ποτε μονα ζυγα δικα μου, παντα την πραγματικοτητα γραφω!

απλως υπαρχει μια αναγκη να υποτιμισουμε τον σαρας, λεγοντας οτι σιγα τι εκανε, 1 final 4 πηγε, μεχρι και που λεμε οτι εχει αναλογο μπατζετ με μας αν ειναι δυνατον, ενω ταυτοχρονα υπαρχει μια τεραστια αναγκη να υπερτιμησουμε τον τσαβι. πανω σε αυτην την λογικη τα βλεπετε μονο ζυγα δικα μου.


μαλλον εκ του αποτελεσματος κρινεις οτι ο Βεστερμαν πηγε ως αναπληρωματικος του Γουολτερς,βλεποντας την εκπληκτικη σεζον του τελευταιου ! ο Γουολτερς της Σαλον που και στον Ερυθρο Αστερα δεν ειχε δειξει τιποτα το ιδιαιτερο δεν νομιζω να υπολογιζοταν απο κανεναν μα κανεναν μεχρι πριν λιγους μηνες οτι θα βρισκοταν μπροστα απο τον Βεστερμαν!
(και επειδη θελω να ειμαι δικαιος : επιβεβαιωνω οτι τον ζητουσες τον Γουολτερς,το θυμαμαι καλα) αν επιπροσθετως εισαι και ο μοναδικος που τον εβλεπες μπροστα απο εναν κανονικο.. Βεστερμαν στο ροτεισον παω πασο tongue.gif

για τον Σαρας εχεις καταλαβει τελειως λαθος!καμια υποτιμηση ! ως επιχειρημα το χρησιμοποιω και εγω οπως και ο Παν παραπανω ,για να πουμε οτι δεν υπαρχει κανενας μα κανενας προπονητης που να εγγυαται ασφαλεις επιλογες και 100 % επιτυχια ,ουτε τα θαυματα..και οι υπερβασεις γινονται καθε μερα,οταν σου επιβαλουν ασφυκτικα πλαισια και ποσο μαλλον και συγκεκριμενους παικτες απο πανω..!
Titus
QUOTE (G-arenas @ Dec 22 2018, 15:35 ) *
οτι και να λενε το μπατζετ εχει πεσει. οτι και να προσπαθει να μας πεισει ο ΔΓ το μπατζετ ειναι 1 μυριο κατω σε σχεση με τα 2 προηγουμενα χρονια. 8,5 φετος 9,5 περσυ και αλλο τοσο ισως και 10 την 1η χρονια τσαβι με τζεντιλε.

βεβαια το οτι ειναι τοσο χαλια η ομαδα δεν φταιει το 8,5 μυρια μπατζετ. δεν εχουμε και μπατζετ νταρου για να λεμε νταξει με τετοιο ροστερ τι να κανουμε? το μπατζετ το φετινο ειναι για μια ομαδα που θα μπει σιγουρα 8αδα και μετα οτι γινει. τιποτα παραπανω.


Να σημειώσω απλώς ότι, αν πράγματι το μπάτζε(τ) είναι στα 8,5, οριακά μπαίνει στα οκτώ μεγαλύτερα της λίγκας, οπότε η σιγουριά για οκτάδα δε δικαιολογείται. Επίσης δε δικαιολογείται το 'ο,τι γίνει μετά', διότι τα φαβορί (με τα οποία θα διασταυρωθείς) έχουν από διπλάσιο ως τριπλάσιο μπάτζετ και θαύματα δε γίνονται συχνά, όπως διαπιστώσαμε τα προηγούμενα χρόνια (και με πλεονέκτημα έδρας).
G-arenas
QUOTE (papp7 @ Dec 22 2018, 14:38 ) *
Δεν νομιζω οτι ο σαρας ειναι υποτιμημενος προπονητης , πιο πολυ επιφυλαξη υπαρχει προς το προσωπο του λογο του μικρου δειγματος οχι υποτιμιση.

αυτο το δεχομαι ναι. σαμπως ομως και ο τσαβι χωρις να εχει δειξει καπου πουθενα εκατσε 8 χρονια μπαρτσα χωρις ιδιαιτερες επιτυχιες και εδω παλι τα ιδια και τον εχουν θεο?

το θελουμε ή οχι ο σαρας ειναι ο πιο ανερχομενος κοουτς και δεν γινονται να υπαρχουν επιφυλαξεις αν μπορουμε να τον παρουμε. εξαλλου τι θα πουμε, ελα ρε τα εκανες με μικρη ομαδα δεν σου αξιζει ευκαιρια? οχι. να ερθει και αν αποτυχει απετυχε! 1οι εμεις θα το πουμε! δεν θα τα ριχνουμε στον ΔΓ οτι δεν ειναι δικο του ροστερ κλπ. οσο και να φταιει και ο ΔΓ.

το ιδιο εγινε με αρτζι! σε χρονια που του ειχε φορτωσει κινεζο και μπατιστ και με κουτσο ουκιτς δεν του επαιρνε ασσο και με μισο μπατζετ τωρινο, ποτε κανεις δεν ειπε κατι για ΔΓ, ουτε σαφως και γω. η ομαδα ηταν χαλια, δεν βλεποτανε, δεν πηγαινε πουθενα και ετσι εφυγε. τελος.

φαντασου να του φορτωνε και τιποτα κινεζους του τσαβι τι θα γινοταν laugh.gif laugh.gif
papp7
QUOTE (G-arenas @ Dec 22 2018, 14:44 ) *
αυτο το δεχομαι ναι. σαμπως ομως και ο τσαβι χωρις να εχει δειξει καπου πουθενα εκατσε 8 χρονια μπαρτσα χωρις ιδιαιτερες επιτυχιες και εδω παλι τα ιδια και τον εχουν θεο?

το θελουμε ή οχι ο σαρας ειναι ο πιο ανερχομενος κοουτς και δεν γινονται να υπαρχουν επιφυλαξεις αν μπορουμε να τον παρουμε. εξαλλου τι θα πουμε, ελα ρε τα εκανες με μικρη ομαδα δεν σου αξιζει ευκαιρια? οχι. να ερθει και αν αποτυχει απετυχε! 1οι εμεις θα το πουμε! δεν θα τα ριχνουμε στον ΔΓ οτι δεν ειναι δικο του ροστερ κλπ. οσο και να φταιει και ο ΔΓ.

το ιδιο εγινε με αρτζι! σε χρονια που του ειχε φορτωσει κινεζο και μπατιστ και με κουτσο ουκιτς δεν του επαιρνε ασσο και με μισο μπατζετ τωρινο, ποτε κανεις δεν ειπε κατι για ΔΓ, ουτε σαφως και γω. η ομαδα ηταν χαλια, δεν βλεποτανε, δεν πηγαινε πουθενα και ετσι εφυγε. τελος.

φαντασου να του φορτωνε και τιποτα κινεζους του τσαβι τι θα γινοταν laugh.gif laugh.gif



Καταλαβαινω τι λες, αλλωστε και εγω στην προσωπικη μου λιστα για προπονητες οταν ειχαμε τον σφαιροπουλο , τον ειχα μεσα τον σαρας.
stefkorner
QUOTE (G-arenas @ Dec 22 2018, 20:44 ) *
φαντασου να του φορτωνε και τιποτα κινεζους του τσαβι τι θα γινοταν laugh.gif laugh.gif


καλα απο τις πιο αστειες περιπτωσεις επι εποχης dpg ! αλλα ρε συ ο Κινεζος τα λεφτα που πηρε δεν υπολογιζονταν καν σε αγωνιστικο μπατζετ και εξ αρχης προοριζοταν για εκτος ροστερ !απιστευτος εισαι ομως !βρηκες ακομα και αυτο να αξιοποιεις για να εχεις να λες οτι ο Αρτζι παλεψε υπο τις πιο αντιξοες συνθηκες ! υποκλινομαι πραγματικα 77.gif 56.gif
papp7
QUOTE (stefkorner @ Dec 22 2018, 14:51 ) *
καλα απο τις πιο αστειες περιπτωσεις επι εποχης dpg ! αλλα ρε συ ο Κινεζος τα λεφτα που πηρε δεν υπολογιζονταν καν σε αγωνιστικο μπατζετ και εξ αρχης προοριζοταν για εκτος ροστερ !απιστευτος εισαι ομως !βρηκες ακομα και αυτο να αξιοποιεις για να εχεις να λες οτι ο Αρτζι παλεψε υπο τις πιο αντιξοες συνθηκες ! υποκλινομαι πραγματικα 77.gif 56.gif



Νταξει ο κινεζος ηρθε για αλλους λογους πιο πολυ οπως ειπε ο ΔΠΓ ''Σκοπός μας είναι να γίνει το όνομα του Παναθηναϊκού γνωστό σε όλο το μήκος και το πλάτος του πλανήτη και κάναμε ένα μεγάλο βήμα γι’ αυτό ως πρωτοπόροι στο άνοιγμα της τεράστιας αγοράς της Κίνας.'' τωρα αν του εβγαινε και αγωνιστικα με ενα σμπαρο 2 τρυγωνια biggrin.gif
stefkorner
QUOTE (papp7 @ Dec 22 2018, 20:57 ) *
Νταξει ο κινεζος ηρθε για αλλους λογους πιο πολυ οπως ειπε ο ΔΠΓ ''Σκοπός μας είναι να γίνει το όνομα του Παναθηναϊκού γνωστό σε όλο το μήκος και το πλάτος του πλανήτη και κάναμε ένα μεγάλο βήμα γι’ αυτό ως πρωτοπόροι στο άνοιγμα της τεράστιας αγοράς της Κίνας.'' τωρα αν του εβγαινε και αγωνιστικα με ενα σμπαρο 2 τρυγωνια biggrin.gif


ναι βρε ,γνωστο για ποιον λογο τον πηρε ! 5 χρονια μετα εχει περασει σε αλλη φαση !σκεφτεται αλλα προτζεκτ !οπως η καινουργια του ιδεα,που πρωτοπαρουσιασε χθες ! να παιζει ηλεκτρονικη μουσικη η με dj&σαξοφωνα κατα την διαρκεια της προθερασμανσης και της αναπαυλας ..!
αγωνιστικα ακομα και ο ιδιος που δεν φαινεται να εχει ιδεα απο μπασκετ ηξερε οτι δεν θα του εβγαινε ενας τριτο-τεταρτοκλασσατος Κινεζος,με μ.ο 5 λεπτα στο Κινεζικο πρωταθλημα !δεν εβαλε καν το χερι στην τσεπη να παρει εστω εναν δευτεροκλασσατο Κινεζο
basket72
QUOTE (pan24 @ Dec 22 2018, 13:05 ) *
Για τα λεφτα του Λεκα και του Λασμε συμφωνω
Προσεξε με ομως smile.gif
Δεν ειπα για το συνολικο μπατζετ.Με το συνολικο μπατζετ που εχουμε κανεις μια χαρα αξιοπρεπη ομαδα
Μιλησα επιτηδες για το μπατζετ των ξενων επειδη οι υπεραξιες στους Ελληνες πανε,πληρωθηκαν,και αυτο δεν αλλαζει


Έχεις δίκιο, λάθος μου που προσπέρασα την εστίαση σου στο θέμα των ξένων.

Σχετικά όμως με τον Τόμας που αναφέρεις σε άλλο σημείο, να πω ότι είναι εντελώς λάθος μεταγραφή σε συνάρτηση με τα 3 5αρια που ήδη είχε πριν κλείσει τον Τόμας.
Έπρεπε να πάει σε 4 -5αρι και όχι σε 3- 4αρι που είναι ο Τόμας.
Σε κάτι σαν Σίνγκλετον δηλαδή, στα χαρακτηριστικά προφανώς κι όχι στην αξία. Ας πούμε Τζ. Τζόουνς.

Να δώσει υπόσταση στο ζωγραφιστό και κάνα σπρώξιμο.

Άστοχη μεταγραφή δεδομένων των ψηλών που είχε.
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Dec 22 2018, 21:06 ) *
Σχετικά όμως με τον Τόμας που αναφέρεις σε άλλο σημείο, να πω ότι είναι εντελώς λάθος μεταγραφή σε συνάρτηση με τα 3 5αρια που ήδη είχε πριν κλείσει τον Τόμας.
Έπρεπε να πάει σε 4 -5αρι και όχι σε 3- 4αρι που είναι ο Τόμας.


πρεπει να αναλογιστεις την συνθηκη που διαμορφωθηκε μετα την μεταγραφη Παπαγιαννη ,που προεκυψε απο το πουθενα..

επρεπε να χωρεσει 3-4 σεντερ στο 5 και για να μενει χρονος και για τον Γκιστ του ενος μυριου,να τον μεταφερει στο 4 για καπου 15-20 λεπτα τουλαχιστον ! +το οτι ειχε ξεμεινει απο σουτερ και επρεπε να συνδιασει τα παραπανω με εναν παικτη που να εχει καλα ποσοστα απο το τριποντο /δοκιμασμενα στην ευρωλιγκα.. !

και στην τελικη ποσταρει περισσοτερο και απο τον Σιγκλεντον !επιθετικα περισσοτερο 4ρι ειναι απο τον Κρις !
απλα πολυ αδυναμος οταν τον ποσταρουν ! αν ομως ειχαμε δυο πραγματικα Bad boys να αναπληρωνουν αυτη την αδυναμια θα ηταν διαφορετικα πολυ τα πραγματα !

αν ο Πασκουαλ λοιπον περιμενε αυτη ακριβως την εικονα των Λασμε-Γκιστ,τοτε ναι ,αλλη μια λαθος επιλογη που πρεπει να του χρεωσουμε..
G-arenas
QUOTE (Titus @ Dec 22 2018, 14:40 ) *
Να σημειώσω απλώς ότι, αν πράγματι το μπάτζε(τ) είναι στα 8,5, οριακά μπαίνει στα οκτώ μεγαλύτερα της λίγκας, οπότε η σιγουριά για οκτάδα δε δικαιολογείται. Επίσης δε δικαιολογείται το 'ο,τι γίνει μετά', διότι τα φαβορί (με τα οποία θα διασταυρωθείς) έχουν από διπλάσιο ως τριπλάσιο μπάτζετ και θαύματα δε γίνονται συχνά, όπως διαπιστώσαμε τα προηγούμενα χρόνια (και με πλεονέκτημα έδρας).

το οτι γινει μετα με βαση το φετινο μας μπατζετ. οταν ομως στα πλει οφφς σου τυχαινει μιση ρεαλ και εσυ εχεις πολυ καλο ροστερ και με παικτες μεγαλυτερης αξιας απο τα συμβολαια τους δεν ειναι οτι τυχει.

και η φενερ δεν ηταν καλα τοτε. οτι ειχαν γυρισει με τραυματισμους αρκετοι παικτες και δεν ειχαν ρυθμο. με μας βρηκαν

με μπασκονια σκουπα και ενω και αυτοι ελλειπαν αρκετοι παικτες!

με ιβανοβιτς νταξει δεν μπορουσαμε να κανουμε πολλα αλλα παλεψαμε πολυ περισσοτερο απο οτι με ρεαλ-φενερ-μπασκονια.

και φυσικα τις 2 χρονιες αρτζι, την πρωτη με τραγικο μπατζετ σχεδον αποκλεισαμε τσαβι με τεραστιο μπατζετ και με κακη διαιτησια και με τσσκα πηγαμε πολυ καλα αφου 3-2 αποτελεσμα και μαλιστα στον 1ο αγωνα χασαμε οπως χασαμε χανοντας τοσες βολες στο τελος.

με λιγα λογια θελω να σου πω, οτι ειναι και θεμα συγκιριων. φετος που ηταν δυσκολο να παρεις παικτη με 900-1 μυριο και να σου βγει τζειμς-κρις, ναι δεν ηταν ευκολο να πεις παω με αξιωσεις. οπως και περσυ-προπερσυ που ειχαμε πολυ καλο ροστερ, οι ομαδες που πεσαμε ηταν σε κακη κατασταση, και μεις μονο 1 στα 7 ματς πηραμε.

εγω σου λεω ποιοι πρεπει να ειναι οι μινιμουμ στοχοι με αυτο το μπατζετ. οι μινιμουμ στοχοι ειναι 8αδα, καλη εικονα ομαδας, η βαση μας να ειναι η αμυνα, να βγαλουμε κανα παικτη για τα επομενα χρονια, να τους εχουμε ολους μεσα στην εδρα μας και φυσικα στους 8 να εισαι ανταγωνιστικος.

τωρα για το αν θα σου κατσει και καμια ευκολη ομαδα στους 8 ή πετυχεις ομαδαρα σε κακη κατασταση ή εχεις βρει τοπ λαυρακια κλπ ολα οκει και μπορεις να πας και final 4. και κει ολα γινονται.

βεβαια οταν εχεις τεραστιες ευκαιριες με ροστεραρα με σχετικα μικρο μπατζετ για την αξια των παικτων σου, εχεις τρελες ευκαιριες να βγεις 3ος αλλα εσυ χανεις απο βαλενθιες και μπαμπεργκ και ταυτοχρονα οι ομαδαρες που αντιμετωπιζεις ειναι σε κακη κατασταση ή μισες και δεν πας final 4 ε θεωρειτε αποτυχια.

QUOTE (stefkorner @ Dec 22 2018, 14:51 ) *
καλα απο τις πιο αστειες περιπτωσεις επι εποχης dpg ! αλλα ρε συ ο Κινεζος τα λεφτα που πηρε δεν υπολογιζονταν καν σε αγωνιστικο μπατζετ και εξ αρχης προοριζοταν για εκτος ροστερ !απιστευτος εισαι ομως !βρηκες ακομα και αυτο να αξιοποιεις για να εχεις να λες οτι ο Αρτζι παλεψε υπο τις πιο αντιξοες συνθηκες ! υποκλινομαι πραγματικα 77.gif 56.gif

τα 5αρια του παο εκεινη την χρονια ηταν ο λασμε, ο μπατιστ και ο κινεζος. μιλαμε η φετινη ομαδα στα 5αρια που εχουμε θα την εκανε σκονη αυτη! laugh.gif laugh.gif

ναι σαφως δεν επιανε μπατζετ ο κινεζος. δεν θα ειχα προβλημα αν ηταν 4ος σεντερ. αλλα εμεις δεν ειχαμε καλα καλα 2ο εκεινη την σεζον.

βεβαια ειχαμε λουκα-φωτση-γκιστ στο 4.

αλλα ναι ο αρτζι δουλεψε με πολυ μικροτερα μπατζετ και αντιξοες συνθηκες. αυτο ειναι σιγουρο. και ομως ακομα και ετσι ο ανθρωπος δεν πηγε καλα την 2η χρονια, παιζαμε απαισια οποτε καλα καναμε και τον διωξαμε. ετσι πρεπει να ειναι δυστηχως.

QUOTE (stefkorner @ Dec 22 2018, 15:14 ) *
πρεπει να αναλογιστεις την συνθηκη που διαμορφωθηκε μετα την μεταγραφη Παπαγιαννη ,που προεκυψε απο το πουθενα..

επρεπε να χωρεσει 3-4 σεντερ στο 5 και για να μενει χρονος και για τον Γκιστ του ενος μυριου,να τον μεταφερει στο 4 για καπου 15-20 λεπτα τουλαχιστον ! +το οτι ειχε ξεμεινει απο σουτερ και επρεπε να συνδιασει τα παραπανω με εναν παικτη που να εχει καλα ποσοστα απο το τριποντο /δοκιμασμενα στην ευρωλιγκα.. !

και στην τελικη ποσταρει περισσοτερο και απο τον Σιγκλεντον !επιθετικα περισσοτερο 4ρι ειναι απο τον Κρις !
απλα πολυ αδυναμος οταν τον ποσταρουν ! αν ομως ειχαμε δυο πραγματικα Bad boys να αναπληρωνουν αυτη την αδυναμια θα ηταν διαφορετικα πολυ τα πραγματα !

αν ο Πασκουαλ λοιπον περιμενε αυτη ακριβως την εικονα των Λασμε-Γκιστ,τοτε ναι ,αλλη μια λαθος επιλογη που πρεπει να του χρεωσουμε..

συμφωνω με αυτο που λεει ο basket. το γραφα και τοτε και αλλα παιδια οτι θελουμε 4-5αρι. και οχι 4-3αρι. το προβλημα αυτο γινεται τεραστιο οταν δεν παιρνεις παλι παικτη που εχεις αναγκη. και μεις με την σοφτ 4αδα ψηλων που εχεις, επρεπε να παρεις καποιον πιο δυνατο και οχι σοφτ σαν τον τομας.

επισης ουτε ιαν δεν επρεπε να ανανεωσουμε. απο εκει ξεκινανε ολα. του λες ιαν, περιμενε 2 βδομαδες, να φτιαξουμε το πλανο της ομαδας, μιλησε με ομαδες μεχρι τοτε και τα ξαναλεμε. δεν υπηρχε περιπτωση να βρει πανω απο 500 χιλιαρικα σε αλλη ομαδα ο ιαν και ουτε θα ελεγε δεν περιμενω 2 βδομαδες. μια χαρα θα περιμενε, θα ξεκαθαριζαμε με παπατζον και τελος. ενας απο τους 2 3ος σεντερ, κοντα 500 χιλιαρικα επιπλεον στην τσεπη.

αν δεν ειχες κλεισει και λασμε και πηγαινες μεσα ιουλιου με :

1. νικ,
2. παππα,
3. παππι, θαναση,
4, μητο
5. γκιστ, παπατζον

πηγαινες α) για εναν ασσο, γουολτερς ή βεστερμαν ή καποιον παρομοιο, β) εφοσον δεν ειχαμε μπατζετ και ο τσαβι ηθελε ντενμον ή κοπονεν τοτε εναν απο τους 2, γ) για ενα καλο 2-3αρι σουτερ. ευκολα βρισκεις τετοιους στο nba και φθηνους, δ) για εναν βασικο σεντερ ή εμενες με πειν με 600 και επαιρνες εναν γουιμς στο 2-3 με 700 χιλιαρικα και ε) ενα καλο 4αρι απο αμερικα με καλο σουτακι με 500-600, αλλα κανονικο 4αρι και οχι 4-3αρι. και ας μην ηταν αξιας τεραστιας!

κομπλε θα μασταν.
basket72
QUOTE (stefkorner @ Dec 22 2018, 15:14 ) *
πρεπει να αναλογιστεις την συνθηκη που διαμορφωθηκε μετα την μεταγραφη Παπαγιαννη ,που προεκυψε απο το πουθενα..

επρεπε να χωρεσει 3-4 σεντερ στο 5 και για να μενει χρονος και για τον Γκιστ του ενος μυριου,να τον μεταφερει στο 4 για καπου 15-20 λεπτα τουλαχιστον ! +το οτι ειχε ξεμεινει απο σουτερ και επρεπε να συνδιασει τα παραπανω με εναν παικτη που να εχει καλα ποσοστα απο το τριποντο /δοκιμασμενα στην ευρωλιγκα.. !

και στην τελικη ποσταρει περισσοτερο και απο τον Σιγκλεντον !επιθετικα περισσοτερο 4ρι ειναι απο τον Κρις !
απλα πολυ αδυναμος οταν τον ποσταρουν ! αν ομως ειχαμε δυο πραγματικα Bad boys να αναπληρωνουν αυτη την αδυναμια θα ηταν διαφορετικα πολυ τα πραγματα !

αν ο Πασκουαλ λοιπον περιμενε αυτη ακριβως την εικονα των Λασμε-Γκιστ,τοτε ναι ,αλλη μια λαθος επιλογη που πρεπει να του χρεωσουμε..



Τον Τόμας τον υπέγραψε καμιά βδομάδα μετά τον Παπαγιάννη, ωστόσο είχε εστιάσει σε αυτόν με τις απαραίτητες επαφές προτού "παίξει" ο Παπαγιάννης.
Με τον Έλληνα ψηλό τα πράγματα έγιναν πολύ γρήγορα.

Από τον Λάσμε πόσα περισσότερα να περίμενε; Λίγα θα έλεγα εγώ.
G-arenas
QUOTE (stefkorner @ Dec 22 2018, 14:40 ) *
μαλλον εκ του αποτελεσματος κρινεις οτι ο Βεστερμαν πηγε ως αναπληρωματικος του Γουολτερς,βλεποντας την εκπληκτικη σεζον του τελευταιου ! ο Γουολτερς της Σαλον που και στον Ερυθρο Αστερα δεν ειχε δειξει τιποτα το ιδιαιτερο δεν νομιζω να υπολογιζοταν απο κανεναν μα κανεναν μεχρι πριν λιγους μηνες οτι θα βρισκοταν μπροστα απο τον Βεστερμαν!
(και επειδη θελω να ειμαι δικαιος : επιβεβαιωνω οτι τον ζητουσες τον Γουολτερς,το θυμαμαι καλα) αν επιπροσθετως εισαι και ο μοναδικος που τον εβλεπες μπροστα απο εναν κανονικο.. Βεστερμαν στο ροτεισον παω πασο tongue.gif

για τον Σαρας εχεις καταλαβει τελειως λαθος!καμια υποτιμηση ! ως επιχειρημα το χρησιμοποιω και εγω οπως και ο Παν παραπανω ,για να πουμε οτι δεν υπαρχει κανενας μα κανενας προπονητης που να εγγυαται ασφαλεις επιλογες και 100 % επιτυχια ,ουτε τα θαυματα..και οι υπερβασεις γινονται καθε μερα,οταν σου επιβαλουν ασφυκτικα πλαισια και ποσο μαλλον και συγκεκριμενους παικτες απο πανω..!

δεν μιλαω εκ του αποτελεσματος, αλλα με βαση οτι ξερω τι παικτης ειναι ο γουολτερς και με βαση οτι ο βεστερμαν 1) ηρθε σεμπτεμβρη και ποια ομαδα κλινει τον βασικο της ασσο τον σεμπτεμβρη? και 2) οτι δεν γινεται να παρεις βασικο εναν παικτη που ειχε 1 χρονο να παιξει. δεν θα ξερες πως θα απεδιδε για αυτο μονο ως 2ο θα τον επαιρνες.

δεν νομιζω να ειμαι ο μοναδικος που τον εβλεπε 1ο τον γουολτερς. ασε που νομιζα οτι ολοι την ιδια αποψη θα ειχατε με αυτο! biggrin.gif biggrin.gif
RetsinasEman
Ο μέγιστος Δημήτρης Διαμαντίδης ήταν για χρόνια ο κορυφαίος αμυντικός στην Ευρώπη. Κάποια στιγμή όμως τα χρόνια πέρασαν κ άρχισαν να τον χτυπάνε στα πόδια σχεδόν όλα τα guard της Euroleague. Κάναμε δύο χρόνια να το καταλάβουμε κ να βάλουμε δίπλα του έναν καλό αμυντικό. Τώρα η ομάδα πάσχει στους ψηλούς. Δεν υπάρχει rim protector, ούτε ψηλός να μπορεί να ακολουθήσει κ να σκεπάσει τα αντίπαλα guard. Ο Gist κουβάλησε την ομάδα όλα αυτά τα χρόνια, αλλά πλέον δεν μπορεί, κ δυστυχώς φαίνεται ότι θα μας πάρει πάλι καιρό να το καταλάβουμε
Victor_Mannheim
ο προεδρος θα κανει παλι το καλυτερο και θα φερει προπονηταρα
τι αλλο θελετε?
και παιχτες θα φερει και προπονητη
αν εφερνε κανα λυκογιαννη θα φωναζατε τωρα σας φερνει τον πιτινο και παλι δεν σας αρεσει

QUOTE (RetsinasEman @ Dec 22 2018, 17:01 ) *
Ο Gist κουβάλησε την ομάδα όλα αυτά τα χρόνια, αλλά πλέον δεν μπορεί, κ δυστυχώς φαίνεται ότι θα μας πάρει πάλι καιρό να το καταλάβουμε

ο γκιστ δεν ηταν εκεινος που μια χρονια πριν τα παιχνιδια στους τελικους πουλησε την ομαδα και χασαμε ενα πρωταθλημα?
λεω εγω τωρα
Paris87
QUOTE(Victor_Mannheim @ Dec 22 2018, 18:23 ) *
ο προεδρος θα κανει παλι το καλυτερο και θα φερει προπονηταρα
τι αλλο θελετε?
και παιχτες θα φερει και προπονητη
αν εφερνε κανα λυκογιαννη θα φωναζατε τωρα σας φερνει τον πιτινο και παλι δεν σας αρεσει


ο γκιστ δεν ηταν εκεινος που μια χρονια πριν τα παιχνιδια στους τελικους πουλησε την ομαδα και χασαμε ενα πρωταθλημα?
λεω εγω τωρα

Ευχαριστουμε προεδρε..εννοω Victor
stefkorner
QUOTE (Victor_Mannheim @ Dec 23 2018, 01:23 ) *
ο προεδρος θα κανει παλι το καλυτερο και θα φερει προπονηταρα
τι αλλο θελετε?
και παιχτες θα φερει και προπονητη
αν εφερνε κανα λυκογιαννη θα φωναζατε τωρα σας φερνει τον πιτινο και παλι δεν σας αρεσει


και παιχτες να μην φερει,παλι το καλυτερο θα εχει κανει !ετσι δεν ειναι ; wink.gif
keanu reeves 7
[quote name='Victor_Mannheim' date='Dec 22 2018, 17:23 ' post='922006']
ο προεδρος θα κανει παλι το καλυτερο και θα φερει προπονηταρα
τι αλλο θελετε?
και παιχτες θα φερει και προπονητη
αν εφερνε κανα λυκογιαννη θα φωναζατε τωρα σας φερνει τον πιτινο και παλι δεν σας αρεσει



προπονηταρα που εχει να κοουτσαρει 20+ χρονια επαγγελματιες παιχτες δεν το λες και οτι καλυτερο..υπηρχε ηδη προπονητης καλος και εφυγε και τωρα απλα θα ερθει ενας αλλος απειρος που θεωρειται λαχειο
Victor_Mannheim
QUOTE (keanu reeves 7 @ Dec 22 2018, 18:44 ) *
ο προεδρος θα κανει παλι το καλυτερο και θα φερει προπονηταρα
τι αλλο θελετε?
και παιχτες θα φερει και προπονητη
αν εφερνε κανα λυκογιαννη θα φωναζατε τωρα σας φερνει τον πιτινο και παλι δεν σας αρεσει



προπονηταρα που εχει να κοουτσαρει 20+ χρονια επαγγελματιες παιχτες δεν το λες και οτι καλυτερο..υπηρχε ηδη προπονητης καλος και εφυγε και τωρα απλα θα ερθει ενας αλλος απειρος που θεωρειται λαχειο

ο πιτινο ειναι θρυλος για τον κοσμο του μπασκετ
ουτε στα ονειρα μας δεν θα ερχοταν τετοιος προπονητης στην ελλαδα
μονο ο προεδρος καταφερε να τον φερει
stefkorner
QUOTE (Victor_Mannheim @ Dec 23 2018, 01:00 ) *
ο πιτινο ειναι θρυλος για τον κοσμο του μπασκετ
ουτε στα ονειρα μας δεν θα ερχοταν τετοιος προπονητης στην ελλαδα
μονο ο προεδρος καταφερε να τον φερει


icon_headbang.gif

αν και θα μας πουλαει μουρη ο προεδρος της Τορινο,που εφερε τον Λαρι Μπραουν
Victor_Mannheim
QUOTE (stefkorner @ Dec 22 2018, 18:43 ) *
και παιχτες να μην φερει,παλι το καλυτερο θα εχει κανει !ετσι δεν ειναι ; wink.gif

μα θα φερει παιχτες το λαθος του ειναι οτι ακουσε σε μερικα πραγματα τον πασκουαλ και φορτωθηκε πολλους που δεν επρεπε
παντα προσπαθει για το καλυτερο ο προεδρος
πολλοι περιμεναν προπονητη στυλ σουλη για να αρχιζουν να κραζουν αλλα δεν τους εκανε την χαρη
παλι μαγκας βγηκε ο προεδρος
keanu reeves 7
[quote name='Victor_Mannheim' date='Dec 22 2018, 18:00 ' post='922011']
ο πιτινο ειναι θρυλος για τον κοσμο του μπασκετ
ουτε στα ονειρα μας δεν θα ερχοταν τετοιος προπονητης στην ελλαδα
μονο ο προεδρος καταφερε να τον φερει
[/quote


ο λαρι μπραουν που ειναι μεγαλυτερος θρυλος για κοιτα τι ρεκορ εχει φιλαρακι και ασε τις φαντασιες...ο πιτινο δεν περναει ουτε απ εξω απο οποιοδηποτε μπασκετικο οργανισμο στης ηπα αλλα ο μονο ο προεδρος καταφερε να τον φερει....στο τελος εκτος απο εμας θα τα πιστεψεις και εσυ αυτα που γραφεις ειμαι σιγουρος
reignman
nikolas_asteri
QUOTE (Victor_Mannheim @ Dec 22 2018, 20:02 ) *
παλι μαγκας βγηκε ο προεδρος


Obvious troll is obvious.
jazz thrilos
QUOTE (Victor_Mannheim @ Dec 22 2018, 19:02 ) *
μα θα φερει παιχτες το λαθος του ειναι οτι ακουσε σε μερικα πραγματα τον πασκουαλ και φορτωθηκε πολλους που δεν επρεπε
παντα προσπαθει για το καλυτερο ο προεδρος
πολλοι περιμεναν προπονητη στυλ σουλη για να αρχιζουν να κραζουν αλλα δεν τους εκανε την χαρη
παλι μαγκας βγηκε ο προεδρος


????????
Victor_Mannheim
QUOTE (nikolas_asteri @ Dec 22 2018, 19:28 ) *
Obvious troll is obvious.

τρολλ επειδη υποστηριζω οτι ο προεδρος του παναθηναικου προσπαθει παντα να κανει το καλυτερο για αυτην και οτι ο πιτινο ειναι προπονηταρας με περγαμηνες και καλυτερος απτον λυκογιαννη και τον σκουρτοπουλο?
tamvoukios
QUOTE (Victor_Mannheim @ Dec 22 2018, 19:58 ) *
τρολλ επειδη υποστηριζω οτι ο προεδρος του παναθηναικου προσπαθει παντα να κανει το καλυτερο για αυτην και οτι ο πιτινο ειναι προπονηταρας με περγαμηνες και καλυτερος απτον λυκογιαννη και τον σκουρτοπουλο?

Διαβάζω στη Βικιπαίδεια:

"Στη γλώσσα του Διαδικτύου η λέξη τρολ (troll) περιγράφει κάποιον χρήστη του Ίντερνετ με πονηρά προκλητικές, σκόπιμα ανόητες ή επιτηδευμένα εκτός θέματος θέσεις και απόψεις σε μία online ανοιχτή κοινότητα, όπως ένα φόρουμ συζήτησης, mailing list, chat room ή μπλογκ, με πρωταρχική πρόθεση να προκαλέσει και να ερεθίσει άλλους χρήστες ή με κάθε τρόπο να επιφέρει διαταραχή σε μια διαδικτυακή συζήτηση για οποιοδήποτε θέμα και να πετύχει μια αλυσίδα αντιδράσεων από άλλους χρήστες. Η συμπεριφορά αυτή που λέγεται τρολάρισμα (trolling) πολλές φορές συνοδεύεται από αμφιλεγόμενη διαμάχη των υπολοίπων περί του σκοπού του".

Οπότε, φίλε μου, ΝΑΙ, είσαι τρολ με τα όλα του.
Titus
QUOTE (Victor_Mannheim @ Dec 22 2018, 19:00 ) *
ο πιτινο ειναι θρυλος για τον κοσμο του μπασκετ
ουτε στα ονειρα μας δεν θα ερχοταν τετοιος προπονητης στην ελλαδα
μονο ο προεδρος καταφερε να τον φερει


Ο Πρόεδρος και Ηγέτης ενημερώνει τους συντρόφους μουζίκους και εργάτες ότι, κατόπιν ενεργειών που επιβεβαίωσαν την ισχύ του Συλλόγου ενώπιον της οποίας δειλιάζουν και τρέπονται σε φυγή εξωτερικοί και εσωτερικοί εχθροί, επιστρατεύτηκε στον ιερό μας σκοπό ο μέγας Δάσκαλος της λαϊκής καλαθόσφαιρας Ρικ Πιτίνο. Πρόκειται για μεγάλη νίκη του Συλλόγου επί των δυνάμεων της συντήρησης και της νέας τάξης μπασκετικών πραγμάτων. Αναμένεται αθρόα, άδολη και ανιδιοτελής συμπόρευση συντρόφων που επιθυμούν διακαώς να αγωνιστούν υπό τις οδηγίες του σ. Ρικ.

Καλείται ο λαός σε αυθόρμητες εκδηλώσεις λατρείας προς το πρόσωπο του Προέδρου και Ηγέτη την 23η Δεκεμβρίου, ημέρα Κυριακή και ώρα ενδεκάτη πρωινή στην είσοδο των γραφείων του Συλλόγου.

Προς την κούπα πάντα.

Εκ του Μπασκετμπιρό.
EXASFAIROS
QUOTE(Titus @ Dec 22 2018, 20:14 ) *
Ο Πρόεδρος και Ηγέτης ενημερώνει τους συντρόφους μουζίκους και εργάτες ότι, κατόπιν ενεργειών που επιβεβαίωσαν την ισχύ του Συλλόγου ενώπιον της οποίας δειλιάζουν και τρέπονται σε φυγή εξωτερικοί και εσωτερικοί εχθροί, επιστρατεύτηκε στον ιερό μας σκοπό ο μέγας Δάσκαλος της λαϊκής καλαθόσφαιρας Ρικ Πιτίνο. Πρόκειται για μεγάλη νίκη του Συλλόγου επί των δυνάμεων της συντήρησης και της νέας τάξης μπασκετικών πραγμάτων. Αναμένεται αθρόα, άδολη και ανιδιοτελής συμπόρευση συντρόφων που επιθυμούν διακαώς να αγωνιστούν υπό τις οδηγίες του σ. Ρικ.

Καλείται ο λαός σε αυθόρμητες εκδηλώσεις λατρείας προς το πρόσωπο του Προέδρου και Ηγέτη την 23η Δεκεμβρίου, ημέρα Κυριακή και ώρα ενδεκάτη πρωινή στην είσοδο των γραφείων του Συλλόγου.

Προς την κούπα πάντα.

Εκ του Μπασκετμπιρό.

laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif κάποιοι.οτι θέλει να προβάλλεται το χει πάντως.Για τα αλλά δεν τον κατηγορώ λόγω αφέλειας η χαρακτήρα γενικότερα.
Hip
Δεν υπαρχει σωτηρια για το μπασκετ του Παναθηναικου, οχι μονο γιατι εχει εναν προεδρο χουλιγκανο, αλλα και γιατι εχει μαζι του την πλειοψηφια των χουλιγκανων που πινουν νερο στο ονομα του. Αν ειναι μαγκας ο Γιαννακοπουλος και αγαπαει την ομαδα του και οχι τον εαυτουλη του και χρησιμοποιει την ομαδα για να παιζει 2Κ οχι απλα σε real time αλλα σε real world, να δωσει το μανατζμεντ της ομαδας σε εναν σοβαρο ανθρωπο με γνωσεις μπασκετ και ο ιδιος να κατσει μονο να ξεκατινιαζεται στο ινστα με τους αντιπαλους χουλιγκανους. Αποκλειεται να παει χειροτερα η ομαδα απο οτι παει μ αυτον στο τιμονι.
Victor_Mannheim
QUOTE (tamvoukios @ Dec 22 2018, 20:06 ) *
Διαβάζω στη Βικιπαίδεια:

"Στη γλώσσα του Διαδικτύου η λέξη τρολ (troll) περιγράφει κάποιον χρήστη του Ίντερνετ με πονηρά προκλητικές, σκόπιμα ανόητες ή επιτηδευμένα εκτός θέματος θέσεις και απόψεις σε μία online ανοιχτή κοινότητα, όπως ένα φόρουμ συζήτησης, mailing list, chat room ή μπλογκ, με πρωταρχική πρόθεση να προκαλέσει και να ερεθίσει άλλους χρήστες ή με κάθε τρόπο να επιφέρει διαταραχή σε μια διαδικτυακή συζήτηση για οποιοδήποτε θέμα και να πετύχει μια αλυσίδα αντιδράσεων από άλλους χρήστες. Η συμπεριφορά αυτή που λέγεται τρολάρισμα (trolling) πολλές φορές συνοδεύεται από αμφιλεγόμενη διαμάχη των υπολοίπων περί του σκοπού του".

Οπότε, φίλε μου, ΝΑΙ, είσαι τρολ με τα όλα του.

σε ερεθιζει και σου προκαλει διαταραχες η αποψη οτι ο προεδρος του παναθηναικου προσπαθει να κανει το καλυτερο για την ομαδα του?
tamvoukios
QUOTE (Victor_Mannheim @ Dec 22 2018, 20:23 ) *
σε ερεθιζει και σου προκαλει διαταραχες η αποψη οτι ο προεδρος του παναθηναικου προσπαθει να κανει το καλυτερο για την ομαδα του?

Ερίτιμε κύριε συμφουρομίτα, επειδή ουδόλως επιθυμώ να χρεωθώ με ένα ωραιότατο φάουλ για την αφεντιά σας, δηλώνω ότι η παρουσία σας στο φόρουμ θα είναι πλέον δι' ημάς ως η παρουσία αγγέλων και αρχαγγέλων εν γένει, τουτέστιν εφεξής καθίστασθε δι' ημάς αόρατος.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.