Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός - Αγωνιστικά θέματα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54
pan24
Πολυ καλος Κιλπατρικ μεχρι τωρα
Μακαρι να ειναι σε αντιστοιχη κατασταση με την Ζαλγκιρις,θα χρειαστει
shtarkws
Εντυπώσεις ημιχρόνου για τον Κιλ

Καταρχάς στο scoring είναι μια κλάση πάνω από όλους τους υπόλοιπους που έχουμε στην ομάδα πλην Κιθ. Πολύ γρήγορο πρώτο βήμα, πολύ καλός στο να δημιουργεί το σουτ του, καλός slasher, πολύ ωραίο το στυλ του στις βολές πιστεύω θα είναι στο 80%. Δυνατό κορμί πιστεύω ότι μπορεί να παίξει άμυνα αν χρειαστεί. Κατέβασε και την μπάλα μια δύο φορές αλλά είναι ερωτηματικό κατά πόσο μπορεί να δημιουργήσει. Μέχρι τώρα φαίνεται ότι μόλις παίρνει την μπάλα σκέφτεται την εκτέλεση. Μια δύο εύκολες πάσες δεν τις είδε, ή ίσως δεν θέλησε να τις δει.

Σούταρε 3 φορές από μακριά, τις δύο βγήκε ωραία και γρήγορα από τα σκριν, έχει σχετικά γρήγορο release αλλά αστόχησε. Δεν μπορούμε να πούμε αν είναι θέμα διαφορετικής απόστασης. Γενικά το σουτ του από μακριά είναι ερωτηματικό. Ευστοχησε σε τρίποντο μετά από τριπλα, πάλι όμως είναι νωρίς για κάποιο συμπέρασμα

Πολύ μικρό αλλά άκρως ενθαρρυντικό δείγμα
jonaldidhs
QUOTE (shtarkws @ Jan 14 2019, 16:23 ) *
Εντυπώσεις ημιχρόνου για τον Κιλ

Καταρχάς στο scoring είναι μια κλάση πάνω από όλους τους υπόλοιπους που έχουμε στην ομάδα πλην Κιθ. Πολύ γρήγορο πρώτο βήμα, πολύ καλός στο να δημιουργεί το σουτ του, καλός slasher, πολύ ωραίο το στυλ του στις βολές πιστεύω θα είναι στο 80%. Δυνατό κορμί πιστεύω ότι μπορεί να παίξει άμυνα αν χρειαστεί. Κατέβασε και την μπάλα μια δύο φορές αλλά είναι ερωτηματικό κατά πόσο μπορεί να δημιουργήσει. Μέχρι τώρα φαίνεται ότι μόλις παίρνει την μπάλα σκέφτεται την εκτέλεση. Μια δύο εύκολες πάσες δεν τις είδε, ή ίσως δεν θέλησε να τις δει.

Σούταρε 3 φορές από μακριά, τις δύο βγήκε ωραία και γρήγορα από τα σκριν, έχει σχετικά γρήγορο release αλλά αστόχησε. Δεν μπορούμε να πούμε αν είναι θέμα διαφορετικής απόστασης. Γενικά το σουτ του από μακριά είναι ερωτηματικό. Ευστοχησε σε τρίποντο μετά από τριπλα, πάλι όμως είναι νωρίς για κάποιο συμπέρασμα

Πολύ μικρό αλλά άκρως ενθαρρυντικό δείγμα

2/4 Τριποντα αλλα και μια ασιστ στον Λοτζο στην γωνια σε φαση αιφνιδιασμου..Το εχασε ο Λοτζο ελευθερος..Απτην αλλη δεν ειδε και 2-3 πασες σε ελευθερους παιχτες..
shtarkws
QUOTE(jonaldidhs @ Jan 14 2019, 16:30 ) *
2/4 Τριποντα αλλα και μια ασιστ στον Λοτζο στην γωνια σε φαση αιφνιδιασμου..Το εχασε ο Λοτζο ελευθερος..Απτην αλλη δεν ειδε και 2-3 πασες σε ελευθερους παιχτες..


Σωστά, καλά εννοείται ότι είναι ελάχιστο το δείγμα για να τον κρίνουμε, σου δίνει όμως την αίσθηση ότι η ομάδα έχει πλέον μια αιχμή του δόρατος
jonaldidhs
QUOTE (shtarkws @ Jan 14 2019, 16:33 ) *
Σωστά, καλά εννοείται ότι είναι ελάχιστο το δείγμα για να τον κρίνουμε, σου δίνει όμως την αίσθηση ότι η ομάδα έχει πλέον μια αιχμή του δόρατος

Φαινεται τεχνικα στο ματι ωραιος παιχτης..Αν ειναι ετσι και στην Ευρωπη θα κανει πολυ ωραιο διδυμο με τον Καλαθη..
shtarkws
Ο Παππάς πρέπει να είναι εθισμένος να νιώθει στα πόδια του τον κραδασμό του παρκέ όταν το χτυπάει η μπάλα
stevebucknall11
Θα γαζώσει στην Ευρώπη ο Κιλπάτρικ. Ίσως με μια πιο πλούσια ομάδα από του χρόνου.
nvip13
Εβγαλε και μια ωραία ασίστ.

Φαίνεται μετρημένος παίκτης..

4/6 τριποντα δειχνει πως θα δώσει πολλα.
shtarkws
Περιμένω να δω πότε θα κουραστεί ο Κιλπατρικ για να έχω μια εικόνα της φυσικής του κατάστασης. Εντωμεταξύ όσο παίζει παίζει καλύτερα
stevebucknall11
Τον Παππά τον κρατά μέσα να μας ταλαιπωρεί και να ταλαιπωρείται μπας και χάσει κανένα κιλό.
shtarkws
QUOTE(stevebucknall11 @ Jan 14 2019, 16:51 ) *
Τον Παππά τον κρατά μέσα να μας ταλαιπωρεί και να ταλαιπωρείται μπας και χάσει κανένα κιλό.


Ο ρεπόρτερ πάγκου λέει ότι ο Παππάς πήρε τον λόγο στο τάιμ άουτ για να εξηγήσει στον Κιλπατρικ τι πρέπει να κάνει στην επίθεση.

Ο Παππάς, που τον βαρέθηκε μέχρι και ο Μπελμοντο. (οποίος βλέπει τον αγώνα κατάλαβε)
pk13
Ο Παππας εξηγεί στον Κιλπατρικ τι πρέπει να κάνει στην επίθεση σε 2 μερες στην ομαδα καλύτερα τα έχει καταλάβει ο Σον 😂...

Ο Παππας ούτε στην Α1 δεν μπορεί πια αλλά θα παίρνει 750 χιλιάρικα γιατί είναι Παναθηναικαρα και την πονάει την ομάδα icon_drunk.gif
shtarkws
Γκιστ και Λάσμε είναι τόσο τραγικοί που ο τίμιος Ίαν μοιάζει σήμερα μια κλάση καλύτερος
stevebucknall11
Τον Καλαιτζάκη τον θυμόμουν καλύτερο. Μάλλον ήρθε η ώρα να πάει κάπου δανεικός.
Gino_Bill
Γκιστ δεν μπορεί/δεν έχει μαθει να ποστάρει ούτε το ανηψάκι μου. Λεκαβίτσιους, καμιά σιγουριά στην πάσα. Κιλπάτρικ καλός, σε προπονητικού επιπέδου ματς αλλά δεν μπορούμε να βγάλουμε κανένα συμπέρασμα. Θυμάμαι κάτι Ντέλκ να κάνουν ντεμπούτο με 20 πόντους, κάτι Καπόνο να έχουν 5/5 τρίποντα κλπ. Προφανώς βέβαια ο τύπος είναι μεγάλη κλάση για τα ευρωπαικά γήπεδα. Μακάρι να βοηθήσει γιατί τον έχουμε τεράστια ανάγκη.
pan24
Ο Κιλπατρικ στο δευτερο ημιχρονο σαν να κατεβασε ταχυτητα και πηρε λιγοτερες προσπαθειες
Λογικο γιατι του λειπει ρυθμος και ειναι φυσικο να υστερει σε φυσικη κατασταση

Το μονο αρνητικο που εχω να πω για αυτον σημερα

Βεβαια πολυ μικρο το δειγμα και απεναντι σε πολυ αδυναμο αντιπαλο για θετικα η αρνητικα συμπερασματα

Υ.Γ.Το νταπα ντουπα του Παππα το βαριεται κι ο Θεος
Υ.Γ.2.Ο Βουγιουκας εξεθεσε Λασμε,Γκιστ,Παπαγιαννη
shtarkws
Ο Κιλπατρικ μετά το ματς είπε ότι "είμαι χαρούμενος και μόνο που μπορώ να τρέχω πάλι πάνω κάτω στο γήπεδο αφού έχω να παίξω σε παιχνίδι από τον Ιούλιο, ενώ νιώθω ακόμα τζετ λαγκ"

Και είναι πολύ λογικό.

Και την Παρασκευή θα μετρηθεί σε πολύ υψηλότερο επίπεδο. Όσο καλός και να είναι ο άνθρωπος χρειάζεται χρόνο. Αν δεν τον έχουμε δεν φταίει αυτός
Looter
QUOTE (shtarkws @ Jan 14 2019, 17:20 ) *
Ο Κιλπατρικ μετά το ματς είπε ότι "είμαι χαρούμενος και μόνο που μπορώ να τρέχω πάλι πάνω κάτω στο γήπεδο αφού έχω να παίξω σε παιχνίδι από τον Ιούλιο, ενώ νιώθω ακόμα τζετ λαγκ"

Και είναι πολύ λογικό.

Και την Παρασκευή θα μετρηθεί σε πολύ υψηλότερο επίπεδο. Όσο καλός και να είναι ο άνθρωπος χρειάζεται χρόνο. Αν δεν τον έχουμε δεν φταίει αυτός


Αν καταφέρει με το κορμί του να παίξει καλή πριφετειακη άμυνα την Παρασκευή για 15 λεπτά θα είναι τρομερό pushάριστα για την ομάδα που πονάει πολύ σε αυτό το κομμάτι και θα ελευθερωθεί και ο Νικ ο οποίος μέχρι τώρα αναγκάζεται να παίζει άμυνα και για αυτός που έχει δίπλα του...

Το σκοραρισμα είναι και θέμα ρυθμού αλλά και προσαρμογής. Αν και ο παίκτης έδειξε ότι το έχει..
john wick
Ο Πόνος ποτε ερχεται ρε σεις;
Δευτερα σήμερα,Πεμπτη πεταμε για Καουνας...
vforvendetta85
QUOTE (Looter @ Jan 14 2019, 17:28 ) *
Αν και ο παίκτης έδειξε ότι το έχει..


Και το θέλει.
pan24
QUOTE (john wick @ Jan 14 2019, 17:30 ) *
Ο Πόνος ποτε ερχεται ρε σεις;
Δευτερα σήμερα,Πεμπτη πεταμε για Καουνας...

Δυσκολα θα ειναι Καουνας αυτος
Αντε κι ερχεται αυριο(αν ειναι να ερθει αυριο καπου τωρα θα το μαθουμε),θα κανει μια προπονηση την Τεταρτη και θα παει να παιξει;
shtarkws
QUOTE(Looter @ Jan 14 2019, 17:28 ) *
Αν καταφέρει με το κορμί του να παίξει καλή πριφετειακη άμυνα την Παρασκευή για 15 λεπτά θα είναι τρομερό pushάριστα για την ομάδα που πονάει πολύ σε αυτό το κομμάτι και θα ελευθερωθεί και ο Νικ ο οποίος μέχρι τώρα αναγκάζεται να παίζει άμυνα και για αυτός που έχει δίπλα του...

Το σκοραρισμα είναι και θέμα ρυθμού αλλά και προσαρμογής. Αν και ο παίκτης έδειξε ότι το έχει..


Συμφωνώ πάνω από 15 λεπτά δύσκολα να παίξει στο Καουνας. Μακάρι σε αυτό το διάστημα να μπορέσει να είναι factor
Future7
Ο Γκιστοπουλος σκέφτεται το burger king ρε , ποιο μπασκετακι; tongue.gif

Πολύ ωραίος ο νέος. Αμερικανός είναι, ντούκι είναι, εύκολα θα φτιάξει αγωνιστικό ρυθμό
stefkorner
ο Πειν αυριο μεσημερι ερχεται ,διαβασα πριν λιγο!
αν κανει προπονηση αυριο το απογευμα με Τριτη-Τεταρτη και Πεμπτη στο Καουνας ειναι οκ ,για να μπει 10λεπτο

ο Πιτινο παιζει να μπερδευτηκε σημερα με την παρουσια Βουγιουκα ! πολυ θα ηθελε να κοψει και Λασμε +Γκιστ κ να παρει κ αλλον ψηλο ,αλλα δυσκολο tongue.gif
μου αρεσει παντως που χρησιμοποιει τα ματς της α1 για να δωσει ρυθο στον Παπατζον !τα χρειαζεται ,γιατι ειναι αληθεια οτι ο παικτης βρισκεται σε μια σχετικα φυσιολογικη φ.κ πλεον ! αν το ματς αυτο γινοταν πριν 2 μηνες στις πεντε πρωτες αμυνες θα ειχε φαει απο τον Χορτον 3 γκολ φαουλ με δυο αντιαθλητικα tongue.gif
john wick
Ρε σεις ο άλλος είναι από την Παρασκευή εδώ κ λέει ακόμα είναι επηρεασμένος από το τζετ λαγκ. Ο Payne αύριο έρχεται από Αμερική, σε 2 μέρες ξανά ταξίδι... Δεν τον βλέπω να παίζει...
Για kilpatrik θα γράψω το βράδυ αφού μελετήσω τα βίντεο....
stefkorner
QUOTE (john wick @ Jan 15 2019, 01:02 ) *
Ρε σεις ο άλλος είναι από την Παρασκευή εδώ κ λέει ακόμα είναι επηρεασμένος από το τζετ λαγκ. Ο Payne αύριο έρχεται από Αμερική, σε 2 μέρες ξανά ταξίδι... Δεν τον βλέπω να παίζει...


για 2.5 μερες στην Ελλαδα και 1 προπονηση και με τζετ λαγκ σουπερ ηταν ! απο τον Πειν δεν θα εχουμε απαιτηση να ειναι σουπερ,αλλα να μπει εστω 5 λεπτα να κατεβασει κανα ριμπαουντ !
αλλωστε εσυ εισαι υπερμαχος του 0.5 > 0 tongue.gif
αν δεν μιλαγαμε για Πιτινο θα ελεγα οτι οντως παρα πολυ δυσκολο να μπει !αλλα οπως ο ιδιος εκατσε παγκο αυπνος.. με Τσσκα και τον Κιλπατρικ τον εβαλε να παιξει με 1 προπονηση για 20λεπτα ,αναλογα ισως να σκεφτει και με Πειν ..
Thodoros
Βλέπω μας άνοιξε η όρεξη σήμερα και γράφουμε διάφορα, πολύ περισσότερα από αυτά που μπορεί να κάνει ο κάθε ένας από αυτούς! ... η Ζαλγκίρις όμως δεν είναι Κύμη να παίζει έτσι στο χαλαρό το χαμένο παιχνίδι με τον 1ο . Χωρίς Νικ σήμερα η διαφορά φάνηκε είχαμε 85~86% στις βολές ή νομίζω! Και να δεν πέταγαν τούβλα στο τέλος θα είχαμε συμπαθητικά στατιστικά!
Αλλά έχετε δίκιο να φέρουμε κάποιους να βοηθάνε τον Νικ να παίρνει εύκολα 2.2 εκατ. ( αυτοί θα είναι εποχιακοί αλλά θα είναι για τα δύσκολα και κρίσιμα ματς) και φυσικά το καλοκαίρι σουτ γιατί θα ζητάνε λεφτά biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Λοιπόν στα του Ματς:
Καλός ο Κιλλ για πρώτη μέρα , Aν και στο τέλος έκανε κάποια παιδικά λαθάκια και αυτός (θα φταίνε οι οδηγίες του Παππά του στιλ άκου μάγκα εδώ δεν είναι τέξας να πυροβολάς μόνο σου! εγώ είμαι ο Σκόρερ και εγώ είμαι ο Βασικός εδώ , μην χαλάς την πιάτσα ) εδώ πρέπει να παίζω και εγώ γιατί είμαι Έλληνας!κατάλαβες ... μετά του τα είπε και ο Λέκα , φίλε άσε την δημιουργία σε εμένα (γιατί αλλιώς θα με διώξουν αν δούνε ότι μπορείς να το κάνεις και εσύ! έχω και 3 παιδάκια μην με κρεμάσεις εντάξει; ) και έτσι μπήκε κάπως χειρότερος! Τώρα να μην έχει Φ.κ. αυτός και να έχει ο Παππάς και ο Βουγιούκας κάπως περίεργο μου φαίνεται .... εκτός να μάθει Αλλά Ελληνικά ( Άραξον μεγάλε, εδώ την περνάμε ψώνιο όλοι )

Εγώ προσωπικά δεν θέλω να του περάσουν καμία φιλοσοφία ( όλοι αυτοί είναι Λούζερ για αυτό ήρθε ο Κιλλ για να τους βάλει στις καρέκλες τους και να βλέπουν από μακριά να κάνουμε κανένα 2πλό καιρός μας είναι στην τελική ) αν το έχει το σουτ να το ρίχνει καλύτερος ήταν από όλους.
Αυτά τα λίγα! Ελπίζω και στον Πέιν γιατί αλλιώς Λάσμε και Γκιστ θα χάσουν ένα ακόμα κρίσιμο παιχνίδι.

Τελικά αυτός ο πρόεδρος μεγάλη καρδία ρε παιδί μου, έχει φέρει ότι άνεργο παίκτη ήξερε!!
shaq7
θα κανει πολλες κηδειες ο κιλπατρικ,αν ψησετε και τον παπαπετρου να παει στο 4 και ειναι καλα και ο λοτζο ανεβαινετε επιπεδο!

Με την ζαλγκιρις παντως δεν βλεπω πως θα κερδισετε..
stefkorner
QUOTE (shaq7 @ Jan 15 2019, 03:55 ) *
θα κανει πολλες κηδειες ο κιλπατρικ,αν ψησετε και τον παπαπετρου να παει στο 4 και ειναι καλα και ο λοτζο ανεβαινετε επιπεδο!

Με την ζαλγκιρις παντως δεν βλεπω πως θα κερδισετε..


μια εμφανιση αναλογη αυτης με Μπαρτσα ,με λιγο καλυτερο ελεγχο των ριμπαουντ +Κιλπατρικ ,δεν σου αρκουν για να φανταστεις ενα τετοιο διπλο ; 3 εντος εδρας νικες εχει ολες και ολες η Ζαλγκιρις !εχει σοβαρο προβλημα διαχειρισης της εδρας και ειναι γενικα σε κακο ταιμινγκ ! η μοναδικη εδρα απο την οποια μπορουμε να περασουμε αυτη την στιγμη ,απο ομαδες που εχουν τον ιδιο στοχο..
john wick
ΥΓ4: Η εικόνα του Γκιστ σου προκαλεί πονοκέφαλο. Για τον Λάσμε τα έχουμε πει.
Κυβερνητικος εκπρόσωπος στο sdna.gr.....




jonaldidhs
QUOTE (stefkorner @ Jan 14 2019, 21:00 ) *
μια εμφανιση αναλογη αυτης με Μπαρτσα ,με λιγο καλυτερο ελεγχο των ριμπαουντ +Κιλπατρικ ,δεν σου αρκουν για να φανταστεις ενα τετοιο διπλο ; 3 εντος εδρας νικες εχει ολες και ολες η Ζαλγκιρις !εχει σοβαρο προβλημα διαχειρισης της εδρας και ειναι γενικα σε κακο ταιμινγκ ! η μοναδικη εδρα απο την οποια μπορουμε να περασουμε αυτη την στιγμη ,απο ομαδες που εχουν τον ιδιο στοχο..

Ξερουμε με Θαναση τι γινεται?Γιατι αν παιξει και αυτος θα ειναι πολυ καλυτερα..

QUOTE (john wick @ Jan 14 2019, 21:00 ) *
ΥΓ4: Η εικόνα του Γκιστ σου προκαλεί πονοκέφαλο. Για τον Λάσμε τα έχουμε πει.
Κυβερνητικος εκπρόσωπος στο sdna.gr.....

Επιτελους το γραψε..Παπας-Γκιστ-Λασμε με την κακιστη αποδοση τους φετος εριξαν πολυ την ποιοτητα του ροστερ..

Υ.Γ..Δεν ειμαι σιγουρος οτι πραττεις σωστα με το διαρκειας..Κιλπατρικ ειναι αυτος..
stefkorner
QUOTE (john wick @ Jan 15 2019, 04:00 ) *
ΥΓ4: Η εικόνα του Γκιστ σου προκαλεί πονοκέφαλο. Για τον Λάσμε τα έχουμε πει.
Κυβερνητικος εκπρόσωπος στο sdna.gr.....


ο Γκιστ στο 70-80 % των ματς της α1 ειναι σταθερα στους χειροτερους ,τις τελευταιες σεζον !
ειδικα σε τετοια ματς ειτε επαιζε -ειτε δεν επαιζε ενα και το αυτο !
εγω θα ελεγα οτι η μοναδικη πιθανοτητα να δουμε εναν Γκιστ αξιοπρεπη απο εδω και περα θα ειναι να παιζει 15 λεπτα την εβδομαδα μονο ευρωλιγκα ! πληρης αποφορτιση σωματικα και πνευματικα !δεν χρειαζεται να τον ξαναδουμε σε τετοια ματς..!
αλλωστε τα λεπτα του θα φανουν χρησιμα στον Παπαγιαννη για να βρισκει ρυθμο!
οσο για Λασμε η παραμονη του ισως να ειναι τοσο προσωρινη οσο θα διαρκεσει η ενσωματωση Πειν..
jonaldidhs
QUOTE (stefkorner @ Jan 14 2019, 21:06 ) *
ο Γκιστ στο 70-80 % των ματς της α1 ειναι σταθερα στους χειροτερους ,τις τελευταιες σεζον !
ειδικα σε τετοια ματς ειτε επαιζε -ειτε δεν επαιζε ενα και το αυτο !
εγω θα ελεγα οτι η μοναδικη πιθανοτητα να δουμε εναν Γκιστ αξιοπρεπη απο εδω και περα θα ειναι να παιζει 15 λεπτα την εβδομαδα μονο ευρωλιγκα ! πληρης αποφορτιση σωματικα και πνευματικα !δεν χρειαζεται να τον ξαναδουμε σε τετοια ματς..!
αλλωστε τα λεπτα του θα φανουν χρησιμα στον Παπαγιαννη για να βρισκει ρυθμο!
οσο για Λασμε η παραμονη του ισως να ειναι τοσο προσωρινη οσο θα διαρκεσει η ενσωματωση Πειν..

Σωστος σε ολα..Και για Λασμε πιστευω το ιδιο και εγω..

Δεν υπάρχουν πια εύκολα παιχνίδια, θα πάμε στη Λιθουανία, θα πάμε στο Τελ Αβίβ, στη Μόσχα, στην Τουρκία και εγώ μάλλον θα πάω… πίσω στο Μαϊάμι (σ.σ. γέλια)

Αν και σε αλλο διαβασα για τους εξι μηνες και το να κανει δυνατη την ομαδα,ειναι η πρωτη φορα που λεει μαλλον περι Μαιαμι..Η αληθεια ειναι οτι τον θελω πολυ για μια τριετια εδω..Η ειλικρινεια του ειναι κατι που λατρευω..Και μετα ας παρει και συνταξη..
shaq7
QUOTE (stefkorner @ Jan 14 2019, 21:00 ) *
μια εμφανιση αναλογη αυτης με Μπαρτσα ,με λιγο καλυτερο ελεγχο των ριμπαουντ +Κιλπατρικ ,δεν σου αρκουν για να φανταστεις ενα τετοιο διπλο ; 3 εντος εδρας νικες εχει ολες και ολες η Ζαλγκιρις !εχει σοβαρο προβλημα διαχειρισης της εδρας και ειναι γενικα σε κακο ταιμινγκ ! η μοναδικη εδρα απο την οποια μπορουμε να περασουμε αυτη την στιγμη ,απο ομαδες που εχουν τον ιδιο στοχο..



O σαρας θα παιξει στοχευμενο μπασκετ ,θα δωσει τα σουτ στην αμυνα και στην επιθεση βλεπω τον ντειβις να κανει ρεκορ καριερας.
Επισης ο κιλπατρικ παιζει να ειναι μειονεκτημα με την ζαλγκιρις γιατι και σημερα χανοταν πολλες φορες στο που πρεπει να βρισκεται,δεν νομιζω οτι θα το αφησει ανεκμεταλλευτο αυτο..Μπορει και να υπερτιμω πολυ τον σαρας βεβαια biggrin.gif
stefkorner
QUOTE (jonaldidhs @ Jan 15 2019, 04:10 ) *
Σωστος σε ολα..Και για Λασμε πιστευω το ιδιο και εγω..

Δεν υπάρχουν πια εύκολα παιχνίδια, θα πάμε στη Λιθουανία, θα πάμε στο Τελ Αβίβ, στη Μόσχα, στην Τουρκία και εγώ μάλλον θα πάω… πίσω στο Μαϊάμι (σ.σ. γέλια)

Αν και σε αλλο διαβασα για τους εξι μηνες και το να κανει δυνατη την ομαδα,ειναι η πρωτη φορα που λεει μαλλον περι Μαιαμι..Η αληθεια ειναι οτι τον θελω πολυ για μια τριετια εδω..Η ειλικρινεια του ειναι κατι που λατρευω..Και μετα ας παρει και συνταξη..



δυστυχως και εγω το διαβασα ! δεν ειναι απαραιτητα κακο για το παρον ! και ο Κιλπατρικ δεν σταματαει να περιγραφει ως στοχο την επιστροφη στο Nba και ομως τον ειδαμε να ειναι τοσο προσηλωμενος για αρχη !
πολλες φορες αυτοι που ερχονται με το σκεπτικο να αγκυροβολησουν εδω ,στην πορεια μενουν μονο στις δηλωσεις..!
θα προτιμουσα ομως και εγω να το αφηνει πολυ πιο ανοιχτο ο Πιτινο για το μελλον !
την στιγμη αυτη ,μαλλον θα τον προτιμουσα! με οριζοντα την επομενη διετια !με την προοπτικη να φερει εναν βοηθο δικο του !ισως και εναν γυμναστη.. rolleyes.gif
jonaldidhs
QUOTE (stefkorner @ Jan 14 2019, 21:18 ) *
δυστυχως και εγω το διαβασα ! δεν ειναι απαραιτητα κακο για το παρον ! και ο Κιλπατρικ δεν σταματαει να περιγραφει ως στοχο την επιστροφη στο Nba και ομως τον ειδαμε να ειναι τοσο προσηλωμενος για αρχη !
πολλες φορες αυτοι που ερχονται με το σκεπτικο να αγκυροβολησουν εδω ,στην πορεια μενουν μονο στις δηλωσεις..!
θα προτιμουσα ομως και εγω να το αφηνει πολυ πιο ανοιχτο ο Πιτινο για το μελλον !
την στιγμη αυτη ,μαλλον θα τον προτιμουσα! με οριζοντα την επομενη διετια !με την προοπτικη να φερει εναν βοηθο δικο του !ισως και εναν γυμναστη.. rolleyes.gif

Οι Ελληνες μας,τα ταλεντα μας χρειαζονται την κολεγιακη προπονηση..Ποιος καλυτερος απτον Πιτινο να αναπτυξει ολους τους Ελληνες μας με εξαιρεση τον Παπα..Ειναι απτους προπονητες που σε εμπνεουν να τους δωσεις τα κλειδια σε ολο το αγωνιστικο-μετγραφικο τμημα..Παντως ο Πειν φανηκε δικη του επιλογη απτις δηλωσεις του..Και δεν τον λες ανθρωπο που θα κρυφτει..
basketikos13
Καλος ο κιλπατρικ, δεν ηταν βεβαια παιχνιδι για συμπερασματα απεναντι στην κυμη αλλα φαινεται οτι θα βοηθησει.

Ο πειν ΠΡΕΠΕΙ να μπει να παιξει την παρασκευη στο καουνας εστω και 10 λεπτα, δεν ειμαστε για πολυτελειες. Αλλωστε ο πιτινο δεν εμπιστευεται αμυνα με αλλαγες οποτε πιανει ντειβις και ο θεος βοηθος.

Την παρασκευη ειναι παιχνιδι επιβιωσης, τελικος. Πρεπει να κερδισουμε, σε αντιθετη περιπτωση δυσκολευουν πολυ τα πραγματα. Οπως τελικος ειναι και την επομενη βδομαδα με την μακαμπι στο τελ αβιβ. Θελουμε οπωσδηποτε 2 εκτος εδρας νικες.

Μενουν 12 αγωνες ακομα και εχουμε 8 νικες. Ο μαγικος αριθμος της προκρισης νομιζω οτι θα ειναι οι 15 νικες -οποτε θελουμε 7/12 μεχρι το τελος.

Εχουμε 5 παιχνιδια εντος -εφες, κιμκι, μπασκονια, ρεαλ μαδριτης και μπουντουσνοστ-. Οπωσδηποτε 5/5 και νομιζω εφικτο (με ρεαλ προτελευταια αγωνιστικη που μαλλον θα ειναι αδιαφορη).

Εχουμε 7 παιχνιδια εκτος -ζαλγκιρις, μακαμπι, φενερμπαχτσε, γκραν καναρια, νταρουσαφακα, τσσκα και μιλανο.
Αφαιρουμε απο την εξισωση τα παιχνιδια με φενερ και τσσκα που ειμαστε απολυτο αουτσαιντερ.
Τσεκαρουμε νομιζω τα παιχνιδια με γκραν καναρια και νταρουσαφακα, με οπωσδηποτε δυο διπλα εκει.
Οποτε μενουν τα εκτος με ζαλγκιρις, μακαμπι και μιλανο που θελουμε απο 1-2 νικες.
Ειδικα με τους λιθουανους λοιπον γινεται must win παιχνι υπο την εννοια οτι αν κερδισουμε θα τους εχουμε 2 νικες πισω και με την ισοβαθμια 3.
Σε μακαμπι και μιλανο δεν θα ειναι ευκολα παιχνιδια οπως τις δυο προηγουμενες χρονιες, γιατι εχουν δυναμωσει πολυ και οι δυο ομαδες -ειδικοτερα το μιλανο, η μακαμπι εχει σκληρυνει με σφαιροπουλο.

Σε οτι αφορα τον ολυμπιακο εχει επισης δυσκολο προγραμμα, δεν ξερω γιατι ακουγεται οτι εχει ευκολο. Εχει κλειδωσει μεν την προκριση καθοτι εχει καποια ευκολα παιχνιδια στην εδρα του τα οποια μπορει να κερδισει -κιμκι ζαλγκιρις, μπαγερν νταρουαφακα- αλλα εκτος εδρας δεν τον βλεπω να κερδιζει παρα μονο την γκραν καναρια και την μπουντουσνοστ. Σε μιλανο, μακαμπι, εφες και φενερ δεν βλεπω να κανει διπλο και επισης εχει δυο εντος με τσσκα και μπαρτσελονα πολυ δυσκολα. Δηλαδη τον βλεπω στις 16-17 νικες -αν δεν γινουν προσθηκες ολα αυτα-

Αν δεσουν ο κιλπαρτικ και ο πειν στα πλευ οφ ολα γινονται -δυσκολα αλλα οχι αδυνατα- και αν ο ολυμπιακος βγει 5ος -οπως προειπα τον βλεπω δυσκολο για 4αδα, μποριε σε αγωνες ειδικων συνθηκων να αποκλεισει την εφες κατα πρωτο λογο και την μπαρτσελονα κατα δευτερο που βλεπω για 4ους-

qspock
Ο Βουγιουκας ισως υπολογιζεται για το Καουνας. Εκτος του οτι γνωριζει το μερος κι αναμενεται να εχει καλη ψυχολογια εκει, ειναι σε φορμα και παιζει σαφως καλυτερα απο τον Παπαγιαννη αλλα και τους Γκιστ Λασμε. Μπροστα τους ειναι σα να βλεπεις τον Χακιμ Ολαζουον... Ο Κιλπατρικ ηταν ο κυριος λογος που πηρε καποια διαφορα ο ΠΑΟ στο πρωτο μερος με Κυμη, ο Βουγιουκας ηταν ο λογος που η διαφορα αυτη μεγαλωσε. Επιτελους ειδαμε ενα σεντερ στη ρακετα της ομαδας, να παιζει νορμαλ και φυσικα ως ειθισται. Ο Παπαγιαννης πρεπει να μην παιζει αλλο μεχρι να μαθει τα βασικα, και οι Λασμε και Γκιστ πρεπε σιγα σιγα να αποσυρονται, μετα και το ερχομο του Πειν. Καποια πραγματα εχουν παραγινει.

Επισης δεν θα υπολογιζα τον Λανκφορντ, ο οποιος εκτος του τραυματισμου και της αποχης του, πλεον ειναι και περιτος δεδομενης της παρουσιας του Κιλπατρικ. Ισως οταν επανελθει αντικαταστησει τον Παππα. Ο οποιος Παππας παει απο το κακο στο χειροτερο. Εχει χασει το μυαλο του αυτο το παιδι. Οσο τελως παντων χρησιμοποιουσε κι απεδιδε καποτε...

Ο Γιασικεβιτσιους αναμενεται επισης να ειναι σε οικειο περιβαλλον.

Μια 12δα θα μπορουσε να ειναι:

1) Καλαθης - Λεκα
2) Κιλπατρικ - Λοτζεσκι - Παππας
3) Παπαπετρου - Αντετοκουμπο
4) Τομας - Μητογλου
5) Πειν - Βουγιουκας - Γκιστ

Λασμε Λανκοφορτ και Παπαγιαννης εκτος. Ο τελευταιος καλο θα ηταν να εχει καποιον personal trainer να του δειχνει τα βασικα. Κι εναν προσωπικο γυμναστη για ενδυναμωση. Δεν παει αλλο. Βλεπουμε τον Ιαν και λεμε που ηταν τοσο καιρο αυτο το θηριο?
Looter
QUOTE (shtarkws @ Jan 14 2019, 17:41 ) *
Συμφωνώ πάνω από 15 λεπτά δύσκολα να παίξει στο Καουνας. Μακάρι σε αυτό το διάστημα να μπορέσει να είναι factor


4/7 τρίποντα ο «αγύμναστος» με «τζετ λαγκ» Κιλπατρικ και 2/14 όλοι οι υπόλοιποι. Και δεν έπαιζε και ο «ασουτος» Νικ για να μην τους «χαλάει» τα νούμερα... Ναι , 2/14 στο ίδιο ματς με τη Κύμη..

Έτσι και το επόμενο διάστημα ο Πειν κάνει απλά τα ΒΑΣΙΚΑ , να δω που θα βρουν τρύπα να κρυφτούν τα υπόλοιπα «5αρια» της ομάδας που παίρνουν σύνολο 2+ εκατομμύρια..
fastbreak70
παπαγιανης και 'ξερο ψωμι'....ετσι και επαιζε την εποχη του κοκολακη θα ηταν 'ολα τα λεφτα'....
Derozan
Βλέποντας(και απο κοντά) τον Κιλπάτρικ σήμερα είδα μερικά ωραία πράγματα.Πολύ καλός χωρίς τη μπάλα σε αντίθεση με τον Τζέιμς που χρειάζεται μια μπάλα μόνος του.Σε ένα play απο την επαναφορά έκανε ένα σκριν και βγήκε κατευθείαν για τρίποντο,επίσης μια πολύ ωραία κίνηση που πήρε την ασσιστ απτον Λάσμε.Πολύ γλυκό σουτ αν και λείπει το follow through και γενικά φάνηκε hustler.Θεματάκια στο κατέβασμα και λίγο στην πάσα η οποία πάντως δεν ήταν τόσο κακή όσο μας προετοίμαζαν,Συνολικά πάρα πολύ καλός,κλασικός shot first PG,περιμένω να παίρνει πολλές προσπάθειες.Έχοντας έναν δεύτερο πόλο επίθεσης μαζί με τον καλάθη (και μάλιστα τέτοιου διαμετρήματος) μπορούμε να ανοίξουμε τις άμυνες.Τα σωματικά του προσόντα επίσης θα διευκολύνουν την περαιτέρω χρησιμοποίηση Λότζο,ο οποίος αν βρει ρυθμό θα ανεβάσει την επίθεση κατακόρυφα.Ελπίζω να λειτουργήσει η 5αδα Νικ-Κιλ-Λοτζο-Παπι-Πειν που πιστεύω ότι θα δούμε.
shtarkws
QUOTE(Looter @ Jan 15 2019, 02:26 ) *
4/7 τρίποντα ο «αγύμναστος» με «τζετ λαγκ» Κιλπατρικ και 2/14 όλοι οι υπόλοιποι. Και δεν έπαιζε και ο «ασουτος» Νικ για να μην τους «χαλάει» τα νούμερα... Ναι , 2/14 στο ίδιο ματς με τη Κύμη..

Έτσι και το επόμενο διάστημα ο Πειν κάνει απλά τα ΒΑΣΙΚΑ , να δω που θα βρουν τρύπα να κρυφτούν τα υπόλοιπα «5αρια» της ομάδας που παίρνουν σύνολο 2+ εκατομμύρια..


Το αγυμναστος από που προκύπτει; Τζετ λαγκ ο ίδιος ανάφερε ότι ακόμα έχει.

Από κει και πέρα είναι άδικο και για τον Κιλπατρικ και για τον Πέιν να περιμένουμε να μας σώσουν στο Καουνας. Ο ένας έχει 5 μέρες στην ομάδα και ο άλλος ακόμα δεν ήρθε. Θα μπουν λίγο να βοηθήσουν αλλά ως εκεί. Θα χρειαστεί περίπου ένας μήνας για να βρουν ένα αγωνιστικό ρυθμό
Looter
QUOTE (shtarkws @ Jan 15 2019, 09:25 ) *
Το αγυμναστος από που προκύπτει; Τζετ λαγκ ο ίδιος ανάφερε ότι ακόμα έχει.

Από κει και πέρα είναι άδικο και για τον Κιλπατρικ και για τον Πέιν να περιμένουμε να μας σώσουν στο Καουνας. Ο ένας έχει 5 μέρες στην ομάδα και ο άλλος ακόμα δεν ήρθε. Θα μπουν λίγο να βοηθήσουν αλλά ως εκεί. Θα χρειαστεί περίπου ένας μήνας για να βρουν ένα αγωνιστικό ρυθμό


Φίλε μου ειρωνικά το έγραψα καθώς ο άνθρωπος είχε να παίξει από το καλοκαίρι..
Για αυτό και το έβαλα σε εισαγωγικά μαζί με το τζετ λαγκ..

Δεν περιμένω σίγουρα από αυτόν και τον Πειν να σώσουν τον ΠΑΟ την Παρασκευή , ίσα ίσα που πιστεύω ότι η Ζαλγκίρις που είναι μια ομάδα με πολύ υψηλή τακτική στο παιχνίδι της θα είναι πολύ δυσκολότερος αντίπαλος από την αφελή Μπαρτσα.

Απλά δεν μπορώ να βλέπω παίκτες όπως ο Παππάς και ο Παπατζον , με καλοκαιρινή προετοιμασία και με τόσα παιχνίδια στα πόδια τους να παρουσιάζουν αυτή την εικόνα σωματικά και να έρχονται παίκτες που δεν έχουν παίξει από το καλοκαίρι σε αυτή την κατάσταση σωματικά.. Πραγματικά ως πότε θα υπάρχει αυτή η ανοχή; Ακόμα και αν δεν μπορουν να αποδώσουν σύμφωνα με τις προσδοκίες των συμβολαίων τους , ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΕ να μην έχουν εικόνα τοπ επαγγελματία αθλητή!!

Ειδικά όταν ο Παππας έχει δίπλα του τον Παπαπετρου και ο Παπατζον τον Μητο..
Είναι σαν τη μέρα με τη νύχτα..

pan24
Το παιχνιδι της Παρασκευης θα εχει ενδιαφερον και απο ''μεταφυσικης'' αποψης γιατι παιζει μια ομαδα που δεν μπορει να κερδισει εντος εδρας απεναντι σε μια ομαδα που δεν μπορει να κερδισει εκτος εδρας

Τωρα για τον Κιλπατρικ και τον Πειν συμφωνω με shtarkws οτι θα χρειαστουν περιπου 1 μηνα πανω-κατω για να βρεθουν στο 100% απο θεμα ρυθμου και να δεσουν με την ομαδα

Οτι ο Κιλπατρικ που εχει απο τον Απριλη να παιξει δειχνει σωματικα σε καλυτερη κατασταση απο τον Παππα λεει πραγματα για τον Κιλπατρικ αλλα λεει ακομα περισσοτερα για τον Παππα

Ο δε Παπαγιαννης εχει χασει τα περισσοτερα απο τα περιττα κιλα που ειχε στην προετοιμασια αλλα οπως και με τον Χαραλαμποπουλο,απο εναν επαγγελματια αθλητη στο τοπ επιπεδο περιμενεις απο το σωμα του πολλα περισσοτερα απο το να μην εχει μπυροκοιλι
G-arenas
QUOTE (pan24 @ Jan 15 2019, 13:05 ) *
Το παιχνιδι της Παρασκευης θα εχει ενδιαφερον και απο ''μεταφυσικης'' αποψης γιατι παιζει μια ομαδα που δεν μπορει να κερδισει εντος εδρας απεναντι σε μια ομαδα που δεν μπορει να κερδισει εκτος εδρας

Τωρα για τον Κιλπατρικ και τον Πειν συμφωνω με shtarkws οτι θα χρειαστουν περιπου 1 μηνα πανω-κατω για να βρεθουν στο 100% απο θεμα ρυθμου και να δεσουν με την ομαδα

Οτι ο Κιλπατρικ που εχει απο τον Απριλη να παιξει δειχνει σωματικα σε καλυτερη κατασταση απο τον Παππα λεει πραγματα για τον Κιλπατρικ αλλα λεει ακομα περισσοτερα για τον Παππα

Ο δε Παπαγιαννης εχει χασει τα περισσοτερα απο τα περιττα κιλα που ειχε στην προετοιμασια αλλα οπως και με τον Χαραλαμποπουλο,απο εναν επαγγελματια αθλητη στο τοπ επιπεδο περιμενεις απο το σωμα του πολλα περισσοτερα απο το να μην εχει μπυροκοιλι

καλα ναι αυτο ειναι οντως αστειο tongue.gif

ναι σιγουρα οταν ερχονται νεοι παικτες θελουν χρονο να μαθουν ο ενας τον αλλον και φυσικα να δεσει και η ομαδα με αυτους.

βεβαια εγω θεωρω πως αν εχουμε την αποδοση οπως με μπαρτσα και παιξουν και κιλπατρικ-πειν ευκολα ή δυσκολα θα το παρουμε.

αλλιως νταξει δεν αξιζουμε για 8αδα φετος.
Victor_Mannheim
ο κιλ ειναι παιχταρας τι να λεμε τωρα
ακομα και να ειχε να παιξει 5 χρονια μπασκετ για την α1 ειναι υπερβολικα καλος κανει πλακα στις ομαδες

ο πειν δεν επρεπε να ειχε φυγει περυσι αλλα δεν τον ηθελε ο τσαβι
Putnam
QUOTE (Victor_Mannheim @ Jan 15 2019, 16:17 ) *
ο κιλ ειναι παιχταρας τι να λεμε τωρα
ακομα και να ειχε να παιξει 5 χρονια μπασκετ για την α1 ειναι υπερβολικα καλος κανει πλακα στις ομαδες

ο πειν δεν επρεπε να ειχε φυγει περυσι αλλα δεν τον ηθελε ο τσαβι


ο πέιν πολύ κριάρι ρε μαν (αν και αυτό μας λείπει αυτή τη στιγμή) αλλά πολύ ατσούμπαλος και επιρρεπής στα φάουλ, είναι στοίχημα ο πέιν μεγαλύτερο από του κιλπάτρικ γιατί αν δεν βγει ο δεύτερος υπάρχει και ο λάνγκφορντ όταν επιστρέψει, αν όμως δεν αποδώσει ο πέιν καήκαμε, ίσως εκεί έπρεπε να δοθεί το μεγαλύτερο βάρος (και χρήμα)

παρενθετικά να αναφέρω ένα επιχείρημα ότι ο λάσμε ήταν επιλογή του τσάβι: ο ΔΓ μετά το ναυάγιο του προηγούμενου καλοκαιριού με τον παίκτη (θυμάστε τον όρο του συμβολαίου που δεν ήθελε και το σχετικό πρωτοσέλιδο της πράσινης) δεν νομίζω ότι καιγόταν το ίδιο να τον φέρει φέτος στην ομάδα, από την άλλη ο τσάβι που φοβόταν το άγνωστο και προορίζοντας προφανώς τον γκιστ για βασικούρα δεν νομίζω ότι χαλάστηκε να πάει σε δοκιμασμένη λύση για ρεζέρβα που θα ζέσταινε και τον κόσμο


G-arenas
QUOTE (Putnam @ Jan 15 2019, 16:54 ) *
ο πέιν πολύ κριάρι ρε μαν (αν και αυτό μας λείπει αυτή τη στιγμή) αλλά πολύ ατσούμπαλος και επιρρεπής στα φάουλ, είναι στοίχημα ο πέιν μεγαλύτερο από του κιλπάτρικ γιατί αν δεν βγει ο δεύτερος υπάρχει και ο λάνγκφορντ όταν επιστρέψει, αν όμως δεν αποδώσει ο πέιν καήκαμε, ίσως εκεί έπρεπε να δοθεί το μεγαλύτερο βάρος (και χρήμα)

παρενθετικά να αναφέρω ένα επιχείρημα ότι ο λάσμε ήταν επιλογή του τσάβι: ο ΔΓ μετά το ναυάγιο του προηγούμενου καλοκαιριού με τον παίκτη (θυμάστε τον όρο του συμβολαίου που δεν ήθελε και το σχετικό πρωτοσέλιδο της πράσινης) δεν νομίζω ότι καιγόταν το ίδιο να τον φέρει φέτος στην ομάδα, από την άλλη ο τσάβι που φοβόταν το άγνωστο και προορίζοντας προφανώς τον γκιστ για βασικούρα δεν νομίζω ότι χαλάστηκε να πάει σε δοκιμασμένη λύση για ρεζέρβα που θα ζέσταινε και τον κόσμο

αλλο ενα επιχειρημα που γραφτηκε εδω μεσα και πολυ σωστο κιολας για λασμε. μετα απο αυτο που εγραφα εγω οτι δεν ηθελε πειν και τον εδιωξε αλλα πηρε λασμε.

το ποσα επιχειρηματα υπαρχουν ουτε γω δεν ξερω που δειχνουν οτι ο τσαβι εκανε τις μεταγραφες.
Victor_Mannheim
QUOTE (Putnam @ Jan 15 2019, 16:54 ) *
ο πέιν πολύ κριάρι ρε μαν (αν και αυτό μας λείπει αυτή τη στιγμή) αλλά πολύ ατσούμπαλος και επιρρεπής στα φάουλ

μπροστα στον λασμε τον γκιστ τον ιαν τον παπαγιαννη ειναι κραμα χακιμ με σακιλ
john wick
από έναν φίλο στο hoopfellas :

Ενας πολυ καλος μου φιλος προπονητης μπασκετ βρεθηκε χθες στο Λονδινο στο συνεδριο NBA Clobal Games London Coaching Clinics.Με πηρε λοιπον στο viber αργα χθες μολις επεστρεψε και μιλαγαμε πολυ ωρα.Ο Erick Hugnes assistant coach επι εποχης Kidd στους Bucks,Raptors.Nets ειδικος σε θεματα player development.Τους ειπε μεταξυ πολλων αλλων οτι ο Γιαννης ενω οι προπονησεις στο NBA διαρκουν 90 λεπτα,ο Γιαννης πηγαινε 90 λεπτα πριν και καθοταν αλλα 90 λεπτα μετα απο την προπονηση και εκανε ατομικες προπονησεις και τον αποκαλεσε θαυμα της φυσης.
Καποια στιγμη ο φιλος μου ρωτησε τον Kaleb Canales assistant coach στους Portland,Dallas και τωρα στους Knicks για τα deflections και αν τα μετρανε.Ο Κaleb του απαντησε φυσικα και τα μετραμε και ο μαγικος αριθμος ειναι τα 35.Τον ρωτησε απο που τα ξερει και του απαντησε απο τον Ρικ Πιτινο που τωρα ειναι coach στον Panathinaikos B.C Μεταξυ αλλων του ειπε οτι ο Ρικ Πιτινο ειναι σαν Νομπελιστας του μπασκετ και ο Panathinaikos B.C ειναι World Class Basket Club.
Τους ειπαν και την αναπαρεστησαν στο παρκε,οτι στο NBA υπαρχει και εφαρμοζεται και απο τους New York Knicks ασκηση Ζελικο Ομπραντοβιτς (!!!!) που αφορα το transition με σκοπο να βγαινουν 3 εναντιον 2 και να εκμεταλευονται το πλεονεκτημα.
Στο τελος συζηταγαμε ποσο τυχεροι ειμαστε στην Ελλαδα οσοι αγαπαμε το μπασκετ και οχι μονο εμεις οι Παναθηναικοι αλλα ολοι οι υγιεις φιλαθλοι του αθληματος που καποτε ειχαμε τον Ζοτς τοσα χρονια και τωρα εχουμε τον Ρικ Πιτινο στην χωρα μας και ποσα ακομα εχουμε να μαθουμε απο αυτον.


This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.