Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός - Αγωνιστικά θέματα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54
Quincy
QUOTE(Johnny Marv @ Jan 6 2019, 02:37 ) *
Συγνώμη διαγράφηκε το θέμα προτάσεων μεταγραφών ; Είχε πιάσει σε 5 μήνες 300 σελίδες... έχουμε 4 κυρία θέματα , τα 2 κλειδώθηκαν και το άλλο διαγράφηκε ;; Μόνο για αγωνιστικά θέματα μπορούμε να μιλάμε πια ; Το ρόστερ όπως είναι δεν μπορεί να βελτιωθεί μόνο προτάσεις για προσθήκες μπορούμε να κάνουμε . Τι συνέβη ;


Απλά έγινε αόρατο μέχρι να μπει μια τάξη
Johnny Marv
QUOTE(Quincy @ Jan 6 2019, 03:39 ) *
Απλά έγινε αόρατο μέχρι να μπει μια τάξη


Οκ το είδα τώρα. Ευχαριστώ!
yorgos
QUOTE(Derozan @ Jan 6 2019, 01:29 ) *
Μια ερώτηση για Big Papa.Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί δεν ποστάρει κανονικά;Κάνει συνέχεια αυτό το χουκ λες και είναι ο Kareem Abdul Jabbar laugh.gif Σπρώξτον αγόρι μου.2.20 ,120 κιλά είσαι !

Γιατί το footwork του είναι σα να βλέπεις εμένα να χορεύω χασαποσέρβικο και το κάτω μέρος του σώματός του είναι τόσο αγύμναστο που σε λίγο θα βάζει κρέμες για κυταρίτιδα. Ούτε να σπινάρει μπορεί για να πάρει καλύτερη θέση όταν έχει τη μπάλα, ούτε να χαμηλώσει για να την προφυλάξει. Άρα δεν μπορεί να κάνει 1-2 τρίπλες κώλο-κώλο για να εκμεταλλευτεί τον όγκο και το μπόι του και την "ξεφορτώνεται" υπερβολικά γρήγορα. Στο μεταξύ είναι το πρώτο που κάνουν στο Αμέρικα, ειλικρινά απορώ τι διάολο έκανε εκεί.
Future7
Ωραίος ο Μητογλου. Σωματικά έτοιμος καθώς ήρθε από Αμερική, όπως έτοιμος ήταν ο Παπαπέτρου.

Δείχνει να έχει και καλο mentality. Δεν χάνεται στους αγώνες , δεν κρύβεται. Στην άμυνα έχει θεματάκια αλλά αυτά μια χαρά διορθώνονται.

Ωραίο project αυτός ο παίχτης.

Αντίθετα Παπαγιάννη προσωπικά δεν τον πιστεύω
villiskabas
Τα τελευταια χρονια παντα σκεφτομαστε την επομενη χρονια απο τα τελη νοεμβριου γτ συνηθως βλεπουμε οτι η φετινη ειναι χαμενη στην ευρωπη 41.gif

Τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου... Ενας φιλος μου ειπε ρε συ αν φυγει ο Γιαννακοπουλος θα γινουμε Αρης (χωρις παρεξηγηση) Με λιγα λογια δεν ξερω ποια θα ειναι η πορεια μας χωρις αυτον αλλα μαλλον αν δεν αλλαξει κατι δραματικα και αν δεν μπορεσουμε να μπουμε στο φαιν φορ που θα γινει στην χωρα μας θα βλεπουμε φαιναλ φορ μια φορα στα 50 χρονια...
shaq7
Tι κολπακι ειναι αυτο που κανουν ποδηλατακι στον παγκο ??ξερει κανενας γιατι γινεται?
G-arenas
QUOTE (Titus @ Jan 5 2019, 21:13 ) *

οποτε τοσο καιρο δεν εφταιγε ο τσαβι, αλλα τωρα ο πιτινο τα ακουει και του κανουμε και σκληρη κριτικη? χαχαχχαχα

ειναι αστειο λες και σας πλερωνει ο τσαβι biggrin.gif biggrin.gif

και το ροστερ δεν ειναι καλο γιατι ειπαμε καποιος το εφερε και το δομησε. ουτε σε αυτο κριτικη?

η ομαδα με 2 μεταγραφες καλες θα παει καλα. ειμασταν σε τραγικη βαθμολογικη κατασταση και τωρα πρεπει να κανουμε πορεια πρωταθλητισμου για να το γυρισουμε.

αν ειχε φυγει 1,5 μηνα πριν ο τσαβι τωρα θα ειχαμε 2 παικτες νεους σιγουρα και πολυ καλυτερη δομηση-χημεια ομαδας και φυσικα θα ειχαμε και 2-3 νικες παραπανω.

αλλα παντα αργουμε.
Titus
QUOTE (G-arenas @ Jan 6 2019, 17:32 ) *
οποτε τοσο καιρο δεν εφταιγε ο τσαβι, αλλα τωρα ο πιτινο τα ακουει και του κανουμε και σκληρη κριτικη? χαχαχχαχα

ειναι αστειο λες και σας πλερωνει ο τσαβι biggrin.gif biggrin.gif

και το ροστερ δεν ειναι καλο γιατι ειπαμε καποιος το εφερε και το δομησε. ουτε σε αυτο κριτικη?

η ομαδα με 2 μεταγραφες καλες θα παει καλα. ειμασταν σε τραγικη βαθμολογικη κατασταση και τωρα πρεπει να κανουμε πορεια πρωταθλητισμου για να το γυρισουμε.

αν ειχε φυγει 1,5 μηνα πριν ο τσαβι τωρα θα ειχαμε 2 παικτες νεους σιγουρα και πολυ καλυτερη δομηση-χημεια ομαδας και φυσικα θα ειχαμε και 2-3 νικες παραπανω.

αλλα παντα αργουμε.


ΟΚ, το είπες αυτό που -καταφανέστατα- έχεις ανάγκη να επαναλαμβάνεις συνεχώς. Τώρα πού είπα εγώ ότι φταίει σε κάτι ο νέος κόουτς ή πού ακριβώς κολλάει πάλι η συζήτηση για το ποιος έφτιαξε το ρόστερ μόνο εσύ το ξέρεις.

Κατά τα λοιπά, χαίρομαι που σε διασκεδάζω και σε κάνω να γελάς. Μακάρι να μπορούσα να πω κι εγώ το ίδιο.

Όσο για το αστειάκι με τον Τσάβι που πληρώνει (πάντα σε μορφή ερώτησης ή παρομοίωσης για να μην μας πουν και συκοφάντες) όσους δεν συμφωνούν μαζί σου (δεν είναι η πρώτη φορά που το κάνεις), αναρωτιέμαι αν σκέφτηκες ποτέ πόσο εύκολα μπορεί να αναστραφεί αυτή η λασπολογία. Άλλωστε, διοικήσεις να πληρώνουν οπαδούς έχουμε ακούσει, προπονητή ποτέ. Με αυτούς τους όρους οπαδικού καφενέ θέλεις να συζητάς; Αν είναι έτσι, εγώ δε θα πάρω.
G-arenas
QUOTE (Titus @ Jan 6 2019, 19:53 ) *
ΟΚ, το είπες αυτό που -καταφανέστατα- έχεις ανάγκη να επαναλαμβάνεις συνεχώς. Τώρα πού είπα εγώ ότι φταίει σε κάτι ο νέος κόουτς ή πού ακριβώς κολλάει πάλι η συζήτηση για το ποιος έφτιαξε το ρόστερ μόνο εσύ το ξέρεις.

Κατά τα λοιπά, χαίρομαι που σε διασκεδάζω και σε κάνω να γελάς. Μακάρι να μπορούσα να πω κι εγώ το ίδιο.

Όσο για το αστειάκι με τον Τσάβι που πληρώνει (πάντα σε μορφή ερώτησης ή παρομοίωσης για να μην μας πουν και συκοφάντες) όσους δεν συμφωνούν μαζί σου (δεν είναι η πρώτη φορά που το κάνεις), αναρωτιέμαι αν σκέφτηκες ποτέ πόσο εύκολα μπορεί να αναστραφεί αυτή η λασπολογία. Άλλωστε, διοικήσεις να πληρώνουν οπαδούς έχουμε ακούσει, προπονητή ποτέ. Με αυτούς τους όρους οπαδικού καφενέ θέλεις να συζητάς; Αν είναι έτσι, εγώ δε θα πάρω.

συγνωμη αληθεια. αλλα μπορει να καταλαβα και λαθος.

μονο εγω καταλαβα οτι υποτιμας πιτινο ή και αλλοι συμφορουμιτες?

γιατι χαρακτηρισμοι του τυπου ο πιτινος, εξ αμερικεν, στο κολλεγιο σιγα τι κανουν τους παικτες περιμενουν να βγαλουν τα καστανα και οτι σιγα τι θα αλλαξει ολοι το ιδιο παιζουν.

μετα απο ενα κακο παιχνιδι, που δεν φταιει αυτος αφου αλλος εφτιαξε το ροστερ-εκτρωμα που λες και εσυ.

αν εκανα λαθος σορρυ, αλλα ας επιβεβαιωσει και αλλος.
Ginobili
Άμα είναι να παίζει 10' με Χολαργό σήμερα ο Παπαγιάννης....ζήτω που χ56$&^$&...για να παίζουν 30' οι γερολάσμε-Γκιστ...καλά κρασά...
Βλέπω το παιχνίδι του Ολυμπιακού με την ΑΕΚ,και η μεγάλη διαφορά των δυο ομάδων είναι στην ρακέτα.Και εδώ ο Ολυμπιακός παίρνει πράγματα από δευτερες επιθέσεις.
Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι έχουν στο μυαλό τους....χθες κιόλας έπρεπε να έχουν κινήσει γη και ουρανό και να ψάχνουν ό,τι καλύτερο και πιο δυνατό για ψηλό...


Κατά τα άλλα 2 τρίποντα σε όλο το ματς,και αυτά ο Παπαπετρου...οι άλλοι το εχτισαν το ΟΑΚΑ.
stefkorner
QUOTE (Ginobili @ Jan 7 2019, 03:14 ) *
Άμα είναι να παίζει 10' με Χολαργό σήμερα ο Παπαγιάννης....ζήτω που χ56$&^$&...για να παίζουν 30' οι γερολάσμε-Γκιστ...καλά κρασά...
Βλέπω το παιχνίδι του Ολυμπιακού με την ΑΕΚ,και η μεγάλη διαφορά των δυο ομάδων είναι στην ρακέτα.Και εδώ ο Ολυμπιακός παίρνει πράγματα από δευτερες επιθέσεις.
Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι έχουν στο μυαλό τους....χθες κιόλας έπρεπε να έχουν κινήσει γη και ουρανό και να ψάχνουν ό,τι καλύτερο και πιο δυνατό για ψηλό...


Κατά τα άλλα 2 τρίποντα σε όλο το ματς,και αυτά ο Παπαπετρου...οι άλλοι το εχτισαν το ΟΑΚΑ.


εφυγε πολυ γρηγορα ολος ο ενθουσιασμος και βλεπουμε καρμπον ολα τα κουσουρια της προ Πιτινο εποχης ,σαν αυτα που αναφερεις ! για ΛασμεΓκιστ τι να πει κανεις ! εναν ασσο επιπεδου να ειχε ο Χολαργος να τροφοδοτουσε πιο συστηματικα
τον Αγκμπελεσε ,θα ειχε γραψει και αυτος νταμπλ νταμπλ για πλακα !θα τους αλλαζα ακομα και με Αγκμπελεσε !
μου περισσευουν πλεον αυτα τα <δεν θα παρουμε παικτη απλα για να παρουμε > οποιοσδηποτε μετριος ψηλος με φρεσκα ποδια και κασε εστω 100.000 μπορει να δωσει πολλα παραπανω απ αυτους τους δυο ! δεν αντεχεται αλλο αυτο το πραγμα blink.gif
jonaldidhs
QUOTE (stefkorner @ Jan 6 2019, 20:26 ) *
εφυγε πολυ γρηγορα ολος ο ενθουσιασμος και βλεπουμε καρμπον ολα τα κουσουρια της προ Πιτινο εποχης ,σαν αυτα που αναφερεις ! για ΛασμεΓκιστ τι να πει κανεις ! εναν ασσο επιπεδου να ειχε ο Χολαργος να τροφοδοτουσε πιο συστηματικα
τον Αγκμπελεσε ,θα ειχε γραψει και αυτος νταμπλ νταμπλ για πλακα !θα τους αλλαζα ακομα και με Αγκμπελεσε !
μου περισσευουν πλεον αυτα τα <δεν θα παρουμε παικτη απλα για να παρουμε > οποιοσδηποτε μετριος ψηλος με φρεσκα ποδια και κασε εστω 100.000 μπορει να δωσει πολλα παραπανω απ αυτους τους δυο ! δεν αντεχεται αλλο αυτο το πραγμα blink.gif

Πρώτον άλλαξε φωτό..τον ματιασες τον κιλπατρικαρο..δεύτερον..νομίζω ότι οποιοσδήποτε Μαπ είναι καλύτερος από Λασμε-Γκιστ..Δεν ξέρω και δεν μπορώ να καταλάβω πως κάηκε τοοοοοσο πολύ ο Γκιστ..Για τον Λασμε δεν είχα εικόνα τα τελευταία χρόνια..Αλλά από πέρυσι μέχρι φέτος ο Γκιστ είναι 60-70%κατω..Το ίδιο βέβαια και ο Καλαθης..Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει..
stefkorner
QUOTE (jonaldidhs @ Jan 7 2019, 02:33 ) *
Για τον Λασμε δεν είχα εικόνα τα τελευταία χρόνια..Αλλά από πέρυσι μέχρι φέτος ο Γκιστ είναι 60-70%κατω..Το ίδιο βέβαια και ο Καλαθης..Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει..


δεν χρειαζεται να ειχες εικονα για εναν 37 χρονο παικτη ,που ακομα και στα νιατα του δεν κερδιζε μονομαχιες κοντρα στα θηρια !ανεκαθεν τον σμπρωχναν ευκολα ! ακομα και να περιμεναμε κατι πολυ καλυτερο, οσο να ναι δεν πεσαμε απο τα συννεφα !

απ τν αλλη για τον Γκιστ! ναι πες στο 60 % σε σχεση με περσι ,που περσι ηταν στο 60 % του παραπροπερσινου Γκιστ και παει λεγοντας.. !
ο ανθρωπος δεν φταιει αν του χαριζαν 1μυριο συμβολαιο και εχει το δευτερο υψηλοτερο στην ομαδα και το υψηλοτερο των ξενων !κατι ξερουν ολοι οσοι επιμεναν οτι μετα τον πολυ ιδιαιτερο τραυματισμο του ,να λεμε παλι καλα που απλα παιζει μπασκετ ! και οτι ειναι παραλογο να απαιτουμε να ειναι αυτος που ηταν
john wick
ΥΓ: Το γεγονός πως κάποιοι παίκτες πρώτης γραμμής μεγάλης ομάδας παίζουν απλήρωτοι και τρώνε σίδερα τους τιμάει και δικαιολογημένα τους ανεβάζει στα μάτια της μπασκετικής πιάτσας σε σχέση με άλλους συναδέλφους τους.
Δ.Κοντός
Victor_Mannheim
QUOTE (john wick @ Jan 6 2019, 20:50 ) *
ΥΓ: Το γεγονός πως κάποιοι παίκτες πρώτης γραμμής μεγάλης ομάδας παίζουν απλήρωτοι και τρώνε σίδερα τους τιμάει και δικαιολογημένα τους ανεβάζει στα μάτια της μπασκετικής πιάτσας σε σχέση με άλλους συναδέλφους τους.
Δ.Κοντός

για ποιους λεει?
RipCity
QUOTE (john wick @ Jan 6 2019, 19:50 ) *
ΥΓ: Το γεγονός πως κάποιοι παίκτες πρώτης γραμμής μεγάλης ομάδας παίζουν απλήρωτοι και τρώνε σίδερα τους τιμάει και δικαιολογημένα τους ανεβάζει στα μάτια της μπασκετικής πιάτσας σε σχέση με άλλους συναδέλφους τους.
Δ.Κοντός


Αν δεν έλεγε πως τρώνε σίδερα κι ότι τους τιμάει θα πίστευα ότι μιλάει για τον Ολυμπιακό tongue.gif
john wick
QUOTE (RipCity @ Jan 6 2019, 18:52 ) *
Αν δεν έλεγε πως τρώνε σίδερα κι ότι τους τιμάει θα πίστευα ότι μιλάει για τον Ολυμπιακό tongue.gif



laugh.gif laugh.gif

Ζουμε την απολυτη παρανοια ρε γμτ....
Εχουμε 2 ομαδες κοσμημα στην Ευρωπη κ το αβυσαλλεο μισος μεταξυ προεδρων,οπαδων,παικτων κλπ σε τρελλαινει....
Αι σιχτιρ ,1.000 φορες να φτιαξουν ομαδαρες οπως παλια οι Αεκ,Παοκ,Αρης να σπασει το καταραμενο διπολο...





Ουφφφ τα ειπα κ ξαλαφρωσα...
villiskabas
Ο Καλάθης πήρε πολλά λεπτά. Είμαστε κολλημένοι στον τοίχο. Είμαστε στο 3-1 αυτή την περίοδο. Παίξαμε εξαιρετική άμυνα, σταματήσαμε τις ανοησίες με τις αλλαγές

Ειπε Ο Πιτινο
picciriddu
Προσωπικα το να παρουμε παικτες αυτην την εποχη για να μας ξελασπωσουν, ναι μεν θα μου δωσει καποιου ειδους κινητρο να παρακολουθησω την ομαδα και να μου δωσει καποιες ελπιδες για τη συνεχεια, αλλα κατα βαθος δε θα με συγκινησει ιδιαιτερα.

Οι κανονικες ομαδες φτιαχνονται σε βαθος διετιας-τριετιας στην καλυτερη, εμεις οχι μονο αυτο δεν κανουμε αλλα δε ψαχνουμε για το καλυτερο δυνατο ουτε καν μεσα στο καλοκαιρι παρα προσπαθουμε να φτιαξουμε ομαδα κατα την ανοιξη με παικτες 2-3 μηνιατικων. Κ πες οτι το καλοκαιρι οσοι ασχολουνται μεσα στην ομαδα δε εβλεπαν οτι εβλεπε η συντριπτικη πλειοψηφια μεσα στο φορουμ, τουλαχιστον ας προσπαθουσαν να το διορθωσουν απο το νοεμβρη οπου θα υπηρχε πολυς χρονος και για να δεσει η ομαδα και για να πλασαριστει σε μια θεση που να μας εδινε ελπιδες για τη συνεχεια.

Σιγουρα το να παρουμε τωρα εναν παικτη επιπεδου Εισι-Κιλπατρικ θα μου αρεσε, αλλα θα προτιμουσα χιλιες φορες να παρουμε παικτες στυλ ντενμον, πειν και ενα λαχειο στυλ μακενζι μουρ (οχι απαραιτητα τους συγκεκριμενους) ή καποιον απειρο απο αμερικη, με την προοπτικη εστω 2 απο αυτους αν ''επιαναν'' να τους κρατουσαμε και για του χρονου ουτως ωστε να εχουμε εναν ετοιμο κορμο 8-10 παικτων και να μας ελειπαν για την επομενη χρονια οι 2-3 πινελιες που να μας εκτοξευαν και να γινομασταν φαβορι για φ4.

Νομιζω η απαντηση ''πριν δεκα μερες'' του πιτινο στο ποτε θα ηθελε εναν καινουριο παικτη ηταν μια πρωτη μπηχτη, πιθανολογω οτι του ειχαν υποσχεθει αμεσοτατη ενισχυση σε περιπτωση που το εκρινε απαραιτητο. Τωρα ακομα και αυριο πρωι να ερχοταν καποιος, στα 2 παιχνιδια της εβδομαδας ποσο να βοηθουσε;
Putnam
QUOTE (villiskabas @ Jan 6 2019, 21:41 ) *
Ο Καλάθης πήρε πολλά λεπτά. Είμαστε κολλημένοι στον τοίχο. Είμαστε στο 3-1 αυτή την περίοδο. Παίξαμε εξαιρετική άμυνα, σταματήσαμε τις ανοησίες με τις αλλαγές

Ειπε Ο Πιτινο


αυτο με τις μονιμες αλλαγες στην αμυνα μονο ο τσαβι δεν εβλεπε οτι ηταν χαζομαρα, με το πρωτο σκριν που θα γινοταν εβγαινε ο ψηλος μας να μαρκαρει τον περιφερειακο ακομα κι αν το σκριν ηταν κακο και θα προλαβαινε ο κοντος να μαρκαρει τον παικτη του

απιθανη εμμονη αυτη η αμυνα και αντε ξεριζωσε την τωρα ενω λειτουργουν ακομα τα παλια αντανακλαστικα στους παικτες
mephisto22
QUOTE (G-arenas @ Jan 6 2019, 20:11 ) *
συγνωμη αληθεια. αλλα μπορει να καταλαβα και λαθος.

μονο εγω καταλαβα οτι υποτιμας πιτινο ή και αλλοι συμφορουμιτες?

γιατι χαρακτηρισμοι του τυπου ο πιτινος, εξ αμερικεν, στο κολλεγιο σιγα τι κανουν τους παικτες περιμενουν να βγαλουν τα καστανα και οτι σιγα τι θα αλλαξει ολοι το ιδιο παιζουν.

μετα απο ενα κακο παιχνιδι, που δεν φταιει αυτος αφου αλλος εφτιαξε το ροστερ-εκτρωμα που λες και εσυ.

αν εκανα λαθος σορρυ, αλλα ας επιβεβαιωσει και αλλος.


Άλλο επισημαίνω τα λάθη για να ψεξω, και άλλο επισημαίνω λάθη δικαιολογώντας τα. Νομίζω ότι το σχόλιο του Titus εμπίπτει στη δεύτερη κατηγορία. Άλλωστε ο ίδιος, στο σχόλιο του, δηλωνει ότι συμμερίζεται σε ορισμένα ζητήματα την αμερικανική προσέγγιση (άρα και του Πιτινο). Δεν είναι, δηλαδή, ισοπεδοτικος απέναντι στον Πιτινο και την αμερικανική νοοτροπία του. Όπως το κατάλαβα εγώ, η κριτική του στοχεύει κυρίως τη διοίκηση που έφερε έναν προπονητή από άλλο μπασκετικό κόσμο για να βγάλει τα κάστανα από τη φωτιά, χωρίς αυτός να έχει το χρόνο να προσαρμοστεί -- και νομίζω ο Titus καταλογίζει στη διοίκηση επικοινωνιακού χαρακτήρα διαχείριση της υπόθεσης.

Τουλάχιστον έτσι το εξελαβα εγώ. Αν τον ερμηνεύω λάθος, ας το πει.
Thodoros
Τι να πρωτοθυμηθώ τα ποστ εδώ που έλεγαν μια χαρά είναι ο Λάσμε ακόμα μπορεί σε επίπεδο Ευρωλίγκας. Τουλάχιστον από 2-3 άτομα που έχουν γνώσης μπασκετικές το διάβασα αυτό.
Η το άλλο ότι : Δεν ήρθε για βασικός αλλά για να αντικαταστήσει τον '' Ζακ '' που δεν έπιασε και έτσι δεν έπαιζε κι όλας ... με αυτήν την οπτική είχα δίκιο , αν ο ένας είναι μηδέν και ο άλλος 2 με βάση το 100 το δύο είναι καλύτερο!

Το είχα πει τότε! '' προφήτης ο Θόδωρος '' ο παίκτης θα την κάνει για αλλού τσάμπα ασχολούμαστε με μονοετές και μου έλεγαν κάτι για φιτ του μέλλοντος κάτι ότι αν θέλει να μείνει και επειδή είναι Έλληνας που έχει τις δυνατότητες - αστειάκια και αερολογίες ) που είναι τώρα το καμάρι μας ;
Θα καταλάβουμε επιτέλους ότι ο Παναθηναικός δεν χρωστάει σε κανέναν ώστε να περιμένει να βγει ;
Θα καταλάβουμε ότι ο Παναθηναικός δεν είναι δημόσιο ώστε να παίζει φέτος επειδή έκανε καλή χρονιά πρόπερσι ;
Θα καταλάβουμε ότι όχι επειδή από 5π και 1 Ριμπ. πήγε στους 7π με 2 δεν είναι λόγος να κάνουμε αύξηση στον κάθε Ρολίστα!

Αν τα Ακριβά σου συμβόλαια δεν μπορούν να σε πάνε κάπου τότε δεν σε σώζει τίποτα. ( ούτε οι 2 μεταγραφές)
Το καλοκαίρι έπρεπε Λέκα να ήταν Ελεύθερος ... Ιαν στο περίμενε μέχρι να δούμε τι θα κάναμε με τους ψηλούς ( που θα πήγαινε δλδ; ) ο Λάσμε να είχε μείνει ανάμνηση γιατί τώρα με αυτήν την χρονιά θα διεκδικήσει χρυσό βατόμουρο και ο Γκιστ ως συμπληρωματικός Σέντερ και μόνο.
Στα 37 θα πρέπει να δέχεσαι μόνο παίκτες επιπέδου Manu Ginobili και όχι Lasme. ( Aν δεν βρίσκεις κάτι τόσο αξιόλογο και αποδεδειγμένα ικανό να σε ανεβάσει επίπεδο , ψάχνεις τους νεότερους σε μια τεράστια αγορά που υπάρχει) . Είναι κρίμα να πάει η ομάδα άκλαυτη επειδή Λάσμε και Γκιστ είναι οι χειρότεροι ψηλοί τις ευρωλίγκας.
john wick
http://www.hoopfellas.gr/el/2019/01/07/μ...ίζοντας/

Βαλτε ενα ποτηρι malt ουισκι κ διαβαστε....
Titus
QUOTE (mephisto22 @ Jan 7 2019, 00:17 ) *
Άλλο επισημαίνω τα λάθη για να ψεξω, και άλλο επισημαίνω λάθη δικαιολογώντας τα. Νομίζω ότι το σχόλιο του Titus εμπίπτει στη δεύτερη κατηγορία. Άλλωστε ο ίδιος, στο σχόλιο του, δηλωνει ότι συμμερίζεται σε ορισμένα ζητήματα την αμερικανική προσέγγιση (άρα και του Πιτινο). Δεν είναι, δηλαδή, ισοπεδοτικος απέναντι στον Πιτινο και την αμερικανική νοοτροπία του. Όπως το κατάλαβα εγώ, η κριτική του στοχεύει κυρίως τη διοίκηση που έφερε έναν προπονητή από άλλο μπασκετικό κόσμο για να βγάλει τα κάστανα από τη φωτιά, χωρίς αυτός να έχει το χρόνο να προσαρμοστεί -- και νομίζω ο Titus καταλογίζει στη διοίκηση επικοινωνιακού χαρακτήρα διαχείριση της υπόθεσης.

Τουλάχιστον έτσι το εξελαβα εγώ. Αν τον ερμηνεύω λάθος, ας το πει.


Ομολογώ ότι δεν κατάλαβα πότε κατέστη αναγκαίο να καταθέτουμε πιστοποιητικά αντιτσαβικών φρονημάτων για να μη θεωρείται η άποψή μας κατευθυνόμενη ή συμπλεγματική. Άλλου είδους φρονήματα απαιτούνται από μερικούς εδώ που τα λέμε αλλά ας μην χαλάσουμε τις καρδιές μας. Τέλος πάντων, ας εξηγηθώ με την ελπίδα ότι μπορώ ακόμα να εξηγώ τις σκέψεις μου (ειλικρινά το ελπίζω γιατί, αν δεν μπορώ, πρέπει να αλλάξω επάγγελμα και βαριέμαι αφόρητα).

1) Γενικώς εκφράζομαι σε πλαίσιο χαβαλέ διότι το μπάσκετ για μένα αυτό ακριβώς είναι. Αν παρεξηγούνται κάποιοι με τον τρόπο που γράφω για τον Πιτίνο, φαντάζομαι ότι πρέπει να έχουν ήδη ενημερώσει τους Παππά και Παπαγιάννη προκειμένου να στείλουν εξώδικα στους διαχειριστές του φόρουμ.

2) Τον Πιτίνο δεν τον εκτιμώ όχι ως προπονητή αλλά ως προσωπικότητα. Στην πραγματικότητα, ως προπονητή δεν μπορώ να τον κρίνω διότι δούλεψε πολύ λίγο (δεδομένης της διάρκειας της καριέρας του) στο επαγγελματικό μπάακετ και, όπως έγραψα σε προηγούμενο ποστ, τουλάχιστον στους Σέλτικς τα έκανε μαντάρα παρότι η ομάδα προσπάθησε να δημιουργήσει συνθήκες κολλεγίου κάνοντάς τον προπονητή και πρόεδρο. Αλλά, βέβαια, δεν υπάρχει αμφιβολία όσον αφορά το αν ξέρει μπάσκετ ο άνθρωπος -προφανώς ξέρει και μάλιστα πολύ. Αλλά ως προσωπικότητα εμένα μου βγάζει κάτι το κωμικό. Σκάνδαλα επί σκανδάλων (πριν τις απαγορευμένες πληρωμές σε παίκτες ήταν μια κυρία που τον εκβίαζε ότι θα αποκαλύψει την εξωσυζυγική τους σχέση), τρελά συμβόλαια σε παίκτες του από το κολλέγιο όταν ήταν στους Σέλτικς, δηλώσεις σόουμαν κοκ. Δεν είναι του γούστου μου όλα αυτά, τι να κάνουμε. Τώρα, το τι θα καταφέρει υπό αυτές τις άθλιες συνθήκες δεν μπορώ να το προβλέψω αλλά σίγουρα δεν είναι υποχρεωμένος ο άνθρωπος να κάνει θαύματα.

3) Το πρόβλημα, όπως ορθά επισημαίνει ο Μεφίστο(ς), είναι ότι ο Πιτίνος και ο κάθε Πιτίνος έρχεται ως μέγας δάσκαλος της προπονητικής που συμφώνησε με τον πρόεδρο για να μεγαλουργήσει η ομάδα. Αν πιστέψουμε τα διθυραμβικά άρθρα, πρέπει να ήρθε ο Πόποβιτς στον ΠΑΟ. Ομοίως, ο κάθε Λασμε και Λανγκφορντ εμφανίζεται ως αστέρι της ΕΛ και ο κάθε Παππάς, Παπαπέτρου και Παπαγιάννης ως ταλαντούχος ελληνικός κορμός που θα πάει τον ΠΑΟ στο Φ4. Δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά και δεν φταίνε οι άνθρωποι που δεν είναι μάγοι και ημίθεοι. Γι' αυτό και ανέφερα το (τραγελαφικό) παράδειγμα του Σων από το ΝΒΑ που παρουσιαζόταν ως σούπερ σκόρερ και υπέρλαμπρος αστέρας ενώ ο άνθρωπος είναι ένας ταπεινός ρολίστας που θα βάλει το σουτάκι του, θα δώσει την πασούλα του, θα παίξει την άμυνά του. Έτσι δε γίνεται σοβαρή δουλειά, εκτός αν η δουλειά που θέλουμε να κάνουμε είναι να πουλήσουμε διαρκείας στο πόπολο.

ΥΓ: Τώρα που χάλασε η δουλειά με τον Σων, αυτός ο φοβερός ρεπόρτερ που είχε το 'αποκλειστικό' περί υπέρβασης του προέδρου με τον παικταρά από το ΝΒΑ κλπ δεν έχει κάτι να μας πει για το πώς και γιατί δεν έκλεισε το ντηλ; Γιατί η δικαιολογία που γράφτηκε από πολλούς ότι τάχα μου 'περιμένει το ΝΒΑ' (ποιο ΝΒΑ; Τώρα ΝΒΑ όταν όλη τη χρονιά δεν ασχολείται κανείς μαζί σου; ) είναι για μικρά παιδιά.

ΥΓ2: Ρε συ φίλε μου Γκίλμπερτ, σκέφτηκα να ρωτήσω κι εγώ τη γνώμη του κοινού για το πώς αντιλαμβάνεται όσα γράφεις για τον Τσάβι αλλά με πρόλαβε η αυθόρμητη αντίδραση του λαού στο τόπικ των μεταγραφών!
john wick
Για το ελληνικο πρωταθλημα δηλωθηκε ο Κιλπατρικ αντι του Λανγκφορντ..
G-arenas
QUOTE (john wick @ Jan 13 2019, 19:35 ) *
Για το ελληνικο πρωταθλημα δηλωθηκε ο Κιλπατρικ αντι του Λανγκφορντ..

λογικο. δεν κολλαει στον πιτινο ο κιθ. σωστα για μενα. βαζει 10 τρωει 20. δεν κανει για μας. οσο και να λατρευω τον κιθ, ειδικα τοτε που επαιζε μακαμπι, αλλα τωρα δεν κανει για μας.

αντε να φυγει και αυτος και ο λασμε τωρα μπας και παρουμε και καναν αλλον ειτε ασσο στην θεση λοτζο ειτε 4αρι αντι τομας!

αλλα πανω απο ολα διπλο με ζαλγκιρις! μονο αυτο μετραει τωρα!
pan24
QUOTE (john wick @ Jan 13 2019, 19:35 ) *
Για το ελληνικο πρωταθλημα δηλωθηκε ο Κιλπατρικ αντι του Λανγκφορντ..

Αναμενομενο απο την στιγμη που ο Λανγκφορντ ειναι τραυματιας
Οταν επιστρεψει να δουμε τι θα γινει
Thodoros
Καλύτερα πρέπει να πάρει παιχνίδια , ο Κιθ 1 βάζει 2 τρώει πίσω !
Δεν μας έφταναν τόσο και τόσοι παίκτες που παίζουν μόνο με συγκεκριμένες απαιτήσεις και προυποθέσεις ... θα έχουμε και αυτόν που θέλει μια 4δα με καλούς αμυντικούς μόνο για να προσέχουν να μην τρώνε τα 2πλά.

Ότι κοντινότερο στην ομάδα είναι '' ο Γόρδιος δεσμός! '' αλλά και εκεί η λύση βρέθηκε! Μερικά κεφάλια πρέπει να πάρει ο dpg και μετά θα βελτιωθούν τα πράγματα .
john wick
η ομάδα έχει σοβαρό ψυχολογικό πρόβλημα , εκτός φυσικά από τις ελλείψεις σε συγκεκριμένες θέσεις...
έχει χαθεί λίγο η χαρά του παιχνιδιού...
Θυμάστε που έγραψα ότι μετά τη νίκη με Bayern μου έκανε εντύπωση που όλοι ήταν με σκυμμένα κεφάλια λες και είχαμε χάσει...
Συνάμα έχει ποτιστεί μέσα τους ότι ΠΡΕΠΕΙ εκτός έδρας να κερδίσουν επιτέλους και αυτό τους γεμίζει με περισσότερο αγχος κάθε φορά που μένουν πίσω στο σκορ....
(για να δείτε την διαφορά με τους πιτσιρικάδες του Παναθηναϊκού στο ποδόσφαιρο , που όσες φορές μείνουν πίσω στο σκορ , ορθολογικά προσπαθούν και σχεδόν πάντα ανατρέπουν το εις βάρος τους σκορ...)

Ελπίζω η έλευση του Κιλπάτρικ κυρίως να δώσει ένα ψυχολογικό boost και να συμπαρασύρει τους υπόλοιπους...





ο Δ.Γ με τα στραβά του και τα καλά του , προσπάθησε να ενισχύσει την ομάδα , προσωπικά δεν πιστεύω ότι προλαβαίνουμε να περάσουμε στην 8άδα (αν περάσουμε , εκεί μετά ειναι άλλη υπόθεση...)


green_sky
QUOTE (john wick @ Jan 14 2019, 10:23 ) *
η ομάδα έχει σοβαρό ψυχολογικό πρόβλημα , εκτός φυσικά από τις ελλείψεις σε συγκεκριμένες θέσεις...
έχει χαθεί λίγο η χαρά του παιχνιδιού...
Θυμάστε που έγραψα ότι μετά τη νίκη με Bayern μου έκανε εντύπωση που όλοι ήταν με σκυμμένα κεφάλια λες και είχαμε χάσει...
Συνάμα έχει ποτιστεί μέσα τους ότι ΠΡΕΠΕΙ εκτός έδρας να κερδίσουν επιτέλους και αυτό τους γεμίζει με περισσότερο αγχος κάθε φορά που μένουν πίσω στο σκορ....
(για να δείτε την διαφορά με τους πιτσιρικάδες του Παναθηναϊκού στο ποδόσφαιρο , που όσες φορές μείνουν πίσω στο σκορ , ορθολογικά προσπαθούν και σχεδόν πάντα ανατρέπουν το εις βάρος τους σκορ...)

Ελπίζω η έλευση του Κιλπάτρικ κυρίως να δώσει ένα ψυχολογικό boost και να συμπαρασύρει τους υπόλοιπους...

ο Δ.Γ με τα στραβά του και τα καλά του , προσπάθησε να ενισχύσει την ομάδα , προσωπικά δεν πιστεύω ότι προλαβαίνουμε να περάσουμε στην 8άδα (αν περάσουμε , εκεί μετά ειναι άλλη υπόθεση...)

Ρε φιλε μιλαμε για επαγγελματιες αθλητες.Ειναι δυνατον να μιλαμε για ψυχολογικα προβληματα ?
Τις συμβολαιαρες μια χαρα τις παιρνουν.
Ξερεις ποσα παιρνει το χρονο ενας μεσος μπασκεμπολιστας της Α1?
Ας μην μιλησω καλυτερα για Α2.
Αλλο πραγμα η καμψη στην αποδοση ενος παιχτη που ειναι λογικο να πεσει μεσα στη χρονια και αλλο πραγμα να τον βλεπεις να μην προσπαθει.
Ο Τομας πχ σου φαινεται να εχει σωμα φυλλο και φτερο ? Ο ιδιος δεν βαζει το εαυτο του σε σπρωξιματα και αν εβλεπες το ματς με την Μπαγερν στη Νοβα,οταν καποια στιγμη τον εβγαλε ο Πιτινο , ο προπονητης ειπε στον παιχτη οτι "αν θελεις να παιξεις μπασκετ πρεπει να παιξεις αμυνα".
Υπαρχει βεβαια και ενα γκρουπ παιχτων στο ροστερ, που απλα δεν μπορουν να κανουν αυτα που απαιτει η θεση και ο ρολος τους στην ομαδα.Απλα δεν μπορουν.Δεν εχουν ειτε την σωματικη ικανοτητα , ειτε το ταλεντο για να το κανουν.
Αρα ειναι ουτοπικο να συζηταμε για ψυχολογιες κτλ.Το να παιξεις αμυνα απαιτει θεληση και οχι ψυχολογια.
Οταν ομως ο αλλος ξερει οτι θα κανει μια δυο φασεις στο ματς και η εξεδρα θα τον αποθεωνει σαν τον Νερωνα γιατι να σκιστει?
Η θεση του στο ροστερ ειναι δεδομενη , η αποθεωση δεδομενη , το μαρουλι στο λογαριασμο δεδομενο,οποτε ολα καλα.
Απο κει και περα οσο αναφορα το τωρα,οι διορθωσεις που εγιναν στην ομαδα αργησαν παρα πολυ.Το πραγμα φωναζε απο το τελος Νοεμβρη.
Οσο αναφορα το καλοκαιρι χρειαζεται γενικη σκουπα και σε Ελληνες και σε ξενους και χτισιμο ενος ορθολογικου ροστερ.
Thodoros
Δεν νομίζω. Τόσο μπορούν τόσο παίζουν.

Μετρημένα ήταν και τα ματς στο ΟΑΚΑ που τα πήραμε άνετα! και η Μπαγερν όπως κ η Μπαρτσα για κάποιο λόγο δεν βλεπόντουσαν εδώ (καλά όχι ότι η Μπάτσα προχθές ήταν και η υπερομαδάρα αλλά σαφώς καλύτερη από τον πρώτο αγώνα).

Δεν ξέρω γιατί έχουμε ακόμα ψευδαισθήσεις ότι το ΟΑΚΑ προσφέρει μια ασφάλεια , αλλά δεν είναι έτσι η Αρμάνι μόνο πήρε και εμάς και τους απέναντι διαφορετικά θα ήταν μαζί με τις τελευταίες να κάνει παρέα και αν μπορεί αυτή μπορούν και άλλοι τουλάχιστον από τους ισχυρούς

Οι προσθήκες ήρθαν πάνω στην ώρα το ματς στην Ζαλγκίρις είναι τελικός από όποια πλευρά και να το δεις. Ευτυχώς να λέμε που θα έχουμε έναν Σέντερ και μισό γιατί αλλιώς θα είχαμε και εκεί θέμα. Με ήττα όχι μόνο φεύγουμε από τις θέσεις βαθμολογικά , αλλά χάνουμε και τις ισοβάθμιες αν προκύψουν ... οπότε σε αυτό πρέπει να δώσουν το 120% όλοι... αλλιώς δρόμο.



john wick
το μπάσκετ είναι κατά μεγάλο ποσοστό ψυχολογία αδερφέ....
την μια μέρα έχεις 0/5 και την άλλη την έχεις δει Carry...τι συμβαίνει;; ο ίδιος παίκτης είσαι....

green_sky
QUOTE (john wick @ Jan 14 2019, 11:02 ) *
το μπάσκετ είναι κατά μεγάλο ποσοστό ψυχολογία αδερφέ....
την μια μέρα έχεις 0/5 και την άλλη την έχεις δει Carry...τι συμβαίνει;; ο ίδιος παίκτης είσαι....

Κρινεις με γνωμονα μονο την επιθεση.Υπαρχει και η αμυνα.

Η αμυνα ειναι θεμα καθαρα διαθεσης και σωματικης ικανοτητας.Δεν εχει να κανει με ψυχολογια.
Αν εχεις το σωμα-ποδια και δεν παιζεις αμυνα τοτε απλα δεν κανεις αυτο για το οποιο πληρωνεσαι.Αδικαιολογητος.
Αν παλι δεν εχεις το σωμα και τα ποδια για να παιξεις αμυνα τοτε απλα εισαι αγυμναστος.Δεν κανεις αυτα που πρεπει για να βελτιωθεις και την βγαζεις με τα site .Και παλι αδικαιολογητος.
Επιτρεπεται σε αυτο το επιπεδο να υπαρχουν παιχτες που να ειναι αγυμναστοι ή τελος παντων να μην προσπαθουν να βελτιωθουν σωματικα ?Ψαξε στο ιντερνετ και δες πως ηταν ο Σλουκας οταν πηγε στην Φενερ και πως ειναι τωρα.Ο παιχτης που πειναει για διακριση και σεβεται το συμβολαιο του και την ομαδα του κανει μπαμ.

Σε ποσα παιχνιδια τους ειδαμε φετος να τρωνε σιδερα πισω ? Να τα δινουν ολα ?
Μετρημενα στα δαχτυλα του ενος χεριου και πολλα λεω.
Για την κατασταση της ομαδα στην Ευρωλιγκα ευθυνη φερουν και ο Ισπανος αλλα και οι παιχτες.
Ο Ισπανος το πληρωσε και εχασε την δουλεια του.
Δεν γινεται ομως τους παιχτες να τους εχουμε συνεχεια στο απυροβλητο.Εχουν προβλημα ψυχολογικο τα παιδια.Με συγχωρεις αλλα θα διαφωνησω.Οι παιχτες κανουν ειτε μαγκα ,ειτε δαγκα τον προπονητη.Ετσι τους εχουμε μαθει.
Κυριε καλοπληρωνεσαι και οφειλεις να μπαινεις μεσα και να τα δινεις ολα.
Αλλο στηριξη και αλλο ασυλια.Στηριζεις αυτον που πραγματικα προσπαθει και ας αποτυγχανει , αλλιως μπαινουμε σε καθεστως ασυλιας και νοοτροπιας δημοσιου.
G-arenas
QUOTE (green_sky @ Jan 14 2019, 11:12 ) *
Κρινεις με γνωμονα μονο την επιθεση.Υπαρχει και η αμυνα.

Η αμυνα ειναι θεμα καθαρα διαθεσης και σωματικης ικανοτητας.Δεν εχει να κανει με ψυχολογια.
Αν εχεις το σωμα-ποδια και δεν παιζεις αμυνα τοτε απλα δεν κανεις αυτο για το οποιο πληρωνεσαι.Αδικαιολογητος.
Αν παλι δεν εχεις το σωμα και τα ποδια για να παιξεις αμυνα τοτε απλα εισαι αγυμναστος.Δεν κανεις αυτα που πρεπει για να βελτιωθεις και την βγαζεις με τα site .Και παλι αδικαιολογητος.
Επιτρεπεται σε αυτο το επιπεδο να υπαρχουν παιχτες που να ειναι αγυμναστοι ή τελος παντων να μην προσπαθουν να βελτιωθουν σωματικα ?Ψαξε στο ιντερνετ και δες πως ηταν ο Σλουκας οταν πηγε στην Φενερ και πως ειναι τωρα.Ο παιχτης που πειναει για διακριση και σεβεται το συμβολαιο του και την ομαδα του κανει μπαμ.

Σε ποσα παιχνιδια τους ειδαμε φετος να τρωνε σιδερα πισω ? Να τα δινουν ολα ?
Μετρημενα στα δαχτυλα του ενος χεριου και πολλα λεω.
Για την κατασταση της ομαδα στην Ευρωλιγκα ευθυνη φερουν και ο Ισπανος αλλα και οι παιχτες.
Ο Ισπανος το πληρωσε και εχασε την δουλεια του.
Δεν γινεται ομως τους παιχτες να τους εχουμε συνεχεια στο απυροβλητο.Εχουν προβλημα ψυχολογικο τα παιδια.Με συγχωρεις αλλα θα διαφωνησω.Οι παιχτες κανουν ειτε μαγκα ,ειτε δαγκα τον προπονητη.Ετσι τους εχουμε μαθει.
Κυριε καλοπληρωνεσαι και οφειλεις να μπαινεις μεσα και να τα δινεις ολα.
Αλλο στηριξη και αλλο ασυλια.Στηριζεις αυτον που πραγματικα προσπαθει και ας αποτυγχανει , αλλιως μπαινουμε σε καθεστως ασυλιας και νοοτροπιας δημοσιου.

δεν διαφωνω σε αυτο. σαφως και πρεπει να ειναι ετοιμη να παιξουν παντα στο 100%. ομως φετος δεν μπορουν κιολας. δηλαδη τι περιμενουμε να μπει μεσα ο λασμε και τα μοιραζει ταπιδια και ριμπαουντ οπως το 12? ή ο γκιστ το ιδιο? και ο νικ να βαζει 30 μεσο ορο για να πουμε καλος παικτης?

οχι. μια ομαδα παιρνει το 100% οταν η ομαδα εχει πολυ καλη χημεια, εχει σωστους ρολους και ο ενας συμπληρωνει τον αλλον και φυσικα εχον ξεκαθαρο πλανο πανω στο οποιο θα κινηθουν, αλλαζοντας λεπτομεριες καθε φορα.

αυτο εμεις δεν το ειχαμε καθολου 2,5 χρονια. αλλο τωρα που ειχαμε 4-5 παικταραδες με τρελη ποιοτητα και προσωπικοτητα. οταν δεν βοηθαει ο κοουτς δυσκολα θα βοηθησουν οι παικτες. και ειδες και περσυ οτι μονο και μονο με το ροστερ και το 1vs1 ποσο ευκολα μας εφαγαν στα πλει οφφ και παραλιγο να μας φαει και ο τραυματιας και σε πολυ κακη κατασταση οσφπ και να μας παρει τα πρωταθληματα.

κοιτα η μακαμπι ποσο πολυ εχει βελτιωθει. κοιτα και εμεις βελτιωση που εχουμε μεσα σε 20 μερες και αν δεν ειχαμε τραυματισμους θα ειχαμε παρει και το 1ο μας ουσιαστικα διπλο στην μπαρτσα.

ετσι ειναι. δυστηχως ή ευτυχως το μπασκετ στην ευρωπη ειναι το αθλημα των προπονητων.
Ginobili
QUOTE(john wick @ Jan 14 2019, 09:23 ) *
Συνάμα έχει ποτιστεί μέσα τους ότι ΠΡΕΠΕΙ εκτός έδρας να κερδίσουν επιτέλους και αυτό τους γεμίζει με περισσότερο αγχος κάθε φορά που μένουν πίσω στο σκορ....

Καταρχάς...θα έλεγα..."να κόψουν το λαιμό τους να κερδίσουν" κι εγώ έχω άγχος στην δουλειά μου.Και τόσοι άνθρωποι που προσπαθούν να επιβιώσουν.
Οπότε ναι....να κόψουν τον λαιμό τους ....να σκυλιάσουν να πάρουν νίκη εκτός,λες και εξαρτάται η ζωή τους από αυτό...
Από την άλλη...θα έλεγα...Ότι μας έχουν γεμίσει τόση πίκρα ...πους τους έχουμε δεδομένους πια ότι σε ΚΑΘΕ εκτός..θα φύγουν πάλι ηττημένοι.Το ματς με Μπαρτσελόνα ήταν ενδεικτικό.Εδώ πρώτη φορά παλέψαμε ..και δεν χάσαμε με κάτω τα χέρια ...και τους είπαμε και μπράβο...
green_sky
QUOTE (G-arenas @ Jan 14 2019, 11:35 ) *
δεν διαφωνω σε αυτο. σαφως και πρεπει να ειναι ετοιμη να παιξουν παντα στο 100%. ομως φετος δεν μπορουν κιολας. δηλαδη τι περιμενουμε να μπει μεσα ο λασμε και τα μοιραζει ταπιδια και ριμπαουντ οπως το 12? ή ο γκιστ το ιδιο? και ο νικ να βαζει 30 μεσο ορο για να πουμε καλος παικτης?

οχι. μια ομαδα παιρνει το 100% οταν η ομαδα εχει πολυ καλη χημεια, εχει σωστους ρολους και ο ενας συμπληρωνει τον αλλον και φυσικα εχον ξεκαθαρο πλανο πανω στο οποιο θα κινηθουν, αλλαζοντας λεπτομεριες καθε φορα.

αυτο εμεις δεν το ειχαμε καθολου 2,5 χρονια. αλλο τωρα που ειχαμε 4-5 παικταραδες με τρελη ποιοτητα και προσωπικοτητα. οταν δεν βοηθαει ο κοουτς δυσκολα θα βοηθησουν οι παικτες. και ειδες και περσυ οτι μονο και μονο με το ροστερ και το 1vs1 ποσο ευκολα μας εφαγαν στα πλει οφφ και παραλιγο να μας φαει και ο τραυματιας και σε πολυ κακη κατασταση οσφπ και να μας παρει τα πρωταθληματα.

κοιτα η μακαμπι ποσο πολυ εχει βελτιωθει. κοιτα και εμεις βελτιωση που εχουμε μεσα σε 20 μερες και αν δεν ειχαμε τραυματισμους θα ειχαμε παρει και το 1ο μας ουσιαστικα διπλο στην μπαρτσα.

ετσι ειναι. δυστηχως ή ευτυχως το μπασκετ στην ευρωπη ειναι το αθλημα των προπονητων.

Απο τον Λασμε δεν μπορουμε να εχουμε παραπανω απαιτησεις.Ο παιχτης εχει πεσει αθλητικα απο τον καιρο που επαιζε στην Γαλατα.Απο τοτε με το σουτακι την εβγαζε.Μονο οι ειδημονες ειναι εκπληκτοι πως ο περυσινος καταπληκτικος Λασμε ειναι τοσο πεσμενος φετος.Αλλο eurocup και αλλο τοπ επιπεδο ευρωλιγκα.Να θυμισω οτι για τον Λασμε συζηταγαμε εδω το καλοκαιρι μηπως ηταν καλυτερα να τον βαζει τεσσερα παρα πεντε.Την αθλητικη ανεπαρκεια ολοι μας την ειχαμε διαπιστωσει.
Ο Γκιστ ομως για παραδειγμα αθλητικα εχει ή δεν εχει πεσει εδω και πολλα χρονια?Και εννοειται οτι ο τραυματισμος του τον εχει ριξει αλλα ο παιχτης και πριν τραυματιστει πεσμενος ηταν.Σε συγκριση παντα με τον παιχτη που βλεπαμε στην πρωτη θητεια Πεδουλακη.
Και αφου ο Γκιστ επεσε αθλητικα και δεν εχει τα ποδια που ειχε,γιατι τοσα χρονια δεν εβαλε επιπλεον μυικο ογκο για να παιξει την θεση του σεντερ ? Ο Μπατιστ δηλαδη γιατι φορτωσε μυς για να παιξει μπασκετ ?
Και γιατι θα πρεπει εμεις να ανεχομαστε τοσα χρονια τον σεντερ Γκιστ ?
Για μενα εαν η ομαδα ειχε αλλον πρωτο σεντερ περυσι με την Ρεαλ θα πηγαινε F4.
Βεβαια οταν εγραφα εδω για την ανεπαρκεια του Γκιστ ,διαβαζα οτι ειναι αναμεσα στους 3 καλυτερους ΜΑΠ της Ευρωπης.
Αυτο το απυροβλητο με εκνευριζει.Τι εκανε ο μπασκεμπολιστας Γκιστ για να μπορει ανταπεξελθει στον ρολο του σεντερ απο την στιγμη που τον ανεβασε θεση ο Πεδουλακης και μετα ?
Και οκ μην βλεπουμε μεμονωμενα τον Γκιστ ειναι και αλλοι παιχτες που βρισκονται στο απυροβλητο.
Και τι να σου κανει ο προπονητης δηλαδη αν ο αλλος παει σπιτι του και πλακωνει τις πιτσες και πινει εναμισι λιτρο κοκα κολα καθε μερα (πραγματικο γεγονος με Ελληνα ποδοσφαιριστη) ?
Αφου ο παιχτης ξερει οτι εμενα δεν με τρωνε , τον προπονητη θα φανε στο τελος ,τα βρισκει και τα κανει.
Ο Σφαιροπουλος διαβαζαμε ειχε χασει τα αποδυτηρια.ο Πασκουαλ το ιδιο.Αν λυνονταν κανα δυο συμβολαια θα σου ελεγα εγω για ποτε θα τα ξαναεβρισκαν.Απλα ειναι πιο οικονομικο να διωξεις τον προπονητη.Του τα φορτωνεις μετα και ολα και καθαρισες.
Αυτο το εργο το εχουμε δει απειρες φορες.

QUOTE (Ginobili @ Jan 14 2019, 11:35 ) *
Καταρχάς...θα έλεγα..."να κόψουν το λαιμό τους να κερδίσουν" κι εγώ έχω άγχος στην δουλειά μου.Και τόσοι άνθρωποι που προσπαθούν να επιβιώσουν.
Οπότε ναι....να κόψουν τον λαιμό τους ....να σκυλιάσουν να πάρουν νίκη εκτός,λες και εξαρτάται η ζωή τους από αυτό...
Από την άλλη...θα έλεγα...Ότι μας έχουν γεμίσει τόση πίκρα ...πους τους έχουμε δεδομένους πια ότι σε ΚΑΘΕ εκτός..θα φύγουν πάλι ηττημένοι.Το ματς με Μπαρτσελόνα ήταν ενδεικτικό.Εδώ πρώτη φορά παλέψαμε ..και δεν χάσαμε με κάτω τα χέρια ...και τους είπαμε και μπράβο...

Οταν τα δινουν ολα καλως τους ειπαμε μπραβο.Τα εδωσαν ολα , τοσο μπορουσαν και λεμε μπραβο.
Οταν τον αλλον ομως τον βλεπεις και δεν σουταρει για να μην χαλασει τα στατιστικα του τοτε τι πρεπει να κανεις ?
Παρατηρησε ποσες φορες γυρναει η μπαλα γυρω γυρω ,δεν σουταρει κανενας και στο τελος παιρνει το σκοτωμενο τριποντο ο Καλαθης.
G-arenas
QUOTE (green_sky @ Jan 14 2019, 12:07 ) *
Απο τον Λασμε δεν μπορουμε να εχουμε παραπανω απαιτησεις.Ο παιχτης εχει πεσει αθλητικα απο τον καιρο που επαιζε στην Γαλατα.Απο τοτε με το σουτακι την εβγαζε.Μονο οι ειδημονες ειναι εκπληκτοι πως ο περυσινος καταπληκτικος Λασμε ειναι τοσο πεσμενος φετος.Αλλο eurocup και αλλο τοπ επιπεδο ευρωλιγκα.Να θυμισω οτι για τον Λασμε συζηταγαμε εδω το καλοκαιρι μηπως ηταν καλυτερα να τον βαζει τεσσερα παρα πεντε.Την αθλητικη ανεπαρκεια ολοι μας την ειχαμε διαπιστωσει.
Ο Γκιστ ομως για παραδειγμα αθλητικα εχει ή δεν εχει πεσει εδω και πολλα χρονια?Και εννοειται οτι ο τραυματισμος του τον εχει ριξει αλλα ο παιχτης και πριν τραυματιστει πεσμενος ηταν.Σε συγκριση παντα με τον παιχτη που βλεπαμε στην πρωτη θητεια Πεδουλακη.
Και αφου ο Γκιστ επεσε αθλητικα και δεν εχει τα ποδια που ειχε,γιατι τοσα χρονια δεν εβαλε επιπλεον μυικο ογκο για να παιξει την θεση του σεντερ ? Ο Μπατιστ δηλαδη γιατι φορτωσε μυς για να παιξει μπασκετ ?
Και γιατι θα πρεπει εμεις να ανεχομαστε τοσα χρονια τον σεντερ Γκιστ ?
Για μενα εαν η ομαδα ειχε αλλον πρωτο σεντερ περυσι με την Ρεαλ θα πηγαινε F4.
Βεβαια οταν εγραφα εδω για την ανεπαρκεια του Γκιστ ,διαβαζα οτι ειναι αναμεσα στους 3 καλυτερους ΜΑΠ της Ευρωπης.
Αυτο το απυροβλητο με εκνευριζει.Τι εκανε ο μπασκεμπολιστας Γκιστ για να μπορει ανταπεξελθει στον ρολο του σεντερ απο την στιγμη που τον ανεβασε θεση ο Πεδουλακης και μετα ?
Και οκ μην βλεπουμε μεμονωμενα τον Γκιστ ειναι και αλλοι παιχτες που βρισκονται στο απυροβλητο.
Και τι να σου κανει ο προπονητης δηλαδη αν ο αλλος παει σπιτι του και πλακωνει τις πιτσες και πινει εναμισι λιτρο κοκα κολα καθε μερα (πραγματικο γεγονος με Ελληνα ποδοσφαιριστη) ?
Αφου ο παιχτης ξερει οτι εμενα δεν με τρωνε , τον προπονητη θα φανε στο τελος ,τα βρισκει και τα κανει.
Ο Σφαιροπουλος διαβαζαμε ειχε χασει τα αποδυτηρια.ο Πασκουαλ το ιδιο.Αν λυνονταν κανα δυο συμβολαια θα σου ελεγα εγω για ποτε θα τα ξαναεβρισκαν.Απλα ειναι πιο οικονομικο να διωξεις τον προπονητη.Του τα φορτωνεις μετα και ολα και καθαρισες.
Αυτο το εργο το εχουμε δει απειρες φορες.


Οταν τα δινουν ολα καλως τους ειπαμε μπραβο.Τα εδωσαν ολα , τοσο μπορουσαν και λεμε μπραβο.
Οταν τον αλλον ομως τον βλεπεις και δεν σουταρει για να μην χαλασει τα στατιστικα του τοτε τι πρεπει να κανεις ?
Παρατηρησε ποσες φορες γυρναει η μπαλα γυρω γυρω ,δεν σουταρει κανενας και στο τελος παιρνει το σκοτωμενο τριποντο ο Καλαθης.

και που ξερεις οτι οι παικτες μας και ο γκιστ πλακωνεται στις πιτσες και στις κοκα κολες καθε βραδυ?

και οχι δεν μενει στο απυροβλητο ο γκιστ. αν ειναι καλος μενει αν οχι δεν μενει. μεχρι και περσυ ηταν ο καλυτερος μας ψηλος. μονο την 1η χρονια του κρις δεν ηταν γιατι ο κρις ηταν απιστευτος και ο γκιστ τραυματιας.

εξαλλου επι τσαβι ανανεωσε με 900 χιλ 2ετες. ετσι δεν ειναι? ή ειναι του ΔΓ και αυτη η επιλογη? ή περσυ επειδη δεν ειμασταν εκτος 8αδας οπως φετος ηταν του τσαβι το ροστερ ενω φετος οχι?

ναι θα εβαζε μυικα κιλα και στις 40 λεπτα αλλαγες στα σκριν του τσαβι θα ηταν 100 φορες χειροτερος απο οτι τωρα.

επισης τοσα χρονια δεν εχουμε 5αρι. και 2,5 χρονια εχουμε τσαβι. ειχε 2 καλοκαιρια, συν οταν ηρθε και χτυπησε ο γκιστ, να παρει ενα σεντερ. μαντεψε τι εφερε: κεννυ-ιαν-ογκαστ-λασμε-παπατζον. αλλα οχι δεν φταιει ο τσαβι, φταιει ο γκιστ που μας εχει ξελασπωσει τοσες και τοσες φορες.

εχουμε απαιτησεις να παιζουν παικτες του 6,5-7 σαν να ειναι του 8 ισα ισα να δικαιολογησουμε τον τσαβι. ας εφερνε και αυτος ενα κανονικο 5αρι μια φορα να ελεγα οκ! αλλα εδω εφερε ο μπλατ μεσα σε 1 μηνα ψηλο με 300-350 και ειναι πολυ καλος και ο τσαβι δεν ειχε μπατζετ και λεφτα και χρονο και χωρο να φερει εναν κανονικο με 600.

ε οχι.
green_sky
QUOTE (G-arenas @ Jan 14 2019, 12:26 ) *
και που ξερεις οτι οι παικτες μας και ο γκιστ πλακωνεται στις πιτσες και στις κοκα κολες καθε βραδυ?

και οχι δεν μενει στο απυροβλητο ο γκιστ. αν ειναι καλος μενει αν οχι δεν μενει. μεχρι και περσυ ηταν ο καλυτερος μας ψηλος. μονο την 1η χρονια του κρις δεν ηταν γιατι ο κρις ηταν απιστευτος και ο γκιστ τραυματιας.

εξαλλου επι τσαβι ανανεωσε με 900 χιλ 2ετες. ετσι δεν ειναι? ή ειναι του ΔΓ και αυτη η επιλογη? ή περσυ επειδη δεν ειμασταν εκτος 8αδας οπως φετος ηταν του τσαβι το ροστερ ενω φετος οχι?

ναι θα εβαζε μυικα κιλα και στις 40 λεπτα αλλαγες στα σκριν του τσαβι θα ηταν 100 φορες χειροτερος απο οτι τωρα.

επισης τοσα χρονια δεν εχουμε 5αρι. και 2,5 χρονια εχουμε τσαβι. ειχε 2 καλοκαιρια, συν οταν ηρθε και χτυπησε ο γκιστ, να παρει ενα σεντερ. μαντεψε τι εφερε: κεννυ-ιαν-ογκαστ-λασμε-παπατζον. αλλα οχι δεν φταιει ο τσαβι, φταιει ο γκιστ που μας εχει ξελασπωσει τοσες και τοσες φορες.

εχουμε απαιτησεις να παιζουν παικτες του 6,5-7 σαν να ειναι του 8 ισα ισα να δικαιολογησουμε τον τσαβι. ας εφερνε και αυτος ενα κανονικο 5αρι μια φορα να ελεγα οκ! αλλα εδω εφερε ο μπλατ μεσα σε 1 μηνα ψηλο με 300-350 και ειναι πολυ καλος και ο τσαβι δεν ειχε μπατζετ και λεφτα και χρονο και χωρο να φερει εναν κανονικο με 600.

ε οχι.

Τις πιτσες και τις κοκα κολες τις εγραψα σαν παραδειγμα κακης διατροφης και αν διαβασεις πιο προσεκτικα ανεφερα οτι αφορουσαν ποδοσφαιριστη.
Επισης το να διαπιστωσει καποιος,αν ενας αθλητης ειναι καλα σωματικα,τρεφεται σωστα, και αν γυμναζεται, δεν νομιζω οτι χρειαζονται ιδιαιτερες γνωσεις.Η εικονα του καθε παιχτη μεσα στο γηπεδο νομιζω αρκει.Αν εσενα σε ικανοποιει η εικονα συγκεκριμενων παιχτων εγω παω πασο.

Απο κει και περα , το πηγες παλι απο εδω το πηγες απο εκει , στον Ισπανο κατεληξες.Ε δεν φταιει ρε φιλε ο Ισπανος για τα παντα.
Για μενα το μεγαλο του λαθος ηταν το οτι σε καποια πραγματα ηταν ιδιαιτερα συγκαταβατικος.Αν διπλα στον Καλαθη ειχαμε Ντενμον και Κοπονεν θα βλεπαμε αλλη ομαδα.Και αν εβαζε βετο για να ερθει ενα τεσσαρι του μυριου παλι θα βλεπαμε αλλη ομαδα.
Ο Τσαβι πληρωσε τον χαρακτηρα του.Βεβαια αν δεν ηταν τοσο συγκαταβατικος και διπλωματης τοτε με τα αεροπλανα και τα βαπορια η ομαδα θα ειχε διαλυθει.
Και τους 20.000 και βαλε κοσμο νυχτιατικα στο ΟΑΚΑ ο Τσαβι τους εβγαλε.Και ναι ο Τσαβι πηρε το πιο μαγκικο πρωταθλημα ever.Ομως αυτη η επικρατηση στα εγχωρια για αλλη μια χρονια λειτουργησε στο τελος αρνητικα.Γιατι ? Γιατι με αυτη την λογικη λειτουργει διοικητικα ο Παναθηναικος.
Δηλαδη ο Ισπανος εφταιγε που ο Γκιστ ειχε περυσι 4 ριμπαουντ ανα αγωνα σε 20 και βαλε λεπτα ?
Και βεβαια αυτο που αναφερεις οτι ο Γκιστ μεχρι και περυσι ηταν ο καλυτερος ψηλος μας δειχνει το ποσο ανεπαρκης ηταν και ειναι η frontline του Παναθηναικου.
G-arenas
QUOTE (green_sky @ Jan 14 2019, 12:37 ) *
Τις πιτσες και τις κοκα κολες τις εγραψα σαν παραδειγμα κακης διατροφης και αν διαβασεις πιο προσεκτικα ανεφερα οτι αφορουσαν ποδοσφαιριστη.
Επισης το να διαπιστωσει καποιος,αν ενας αθλητης ειναι καλα σωματικα,τρεφεται σωστα, και αν γυμναζεται, δεν νομιζω οτι χρειαζονται ιδιαιτερες γνωσεις.Η εικονα του καθε παιχτη μεσα στο γηπεδο νομιζω αρκει.

Απο κει και περα , το πηγες παλι απο εδω το πηγες απο εκει , στον Ισπανο κατεληξες.Ε δεν φταιει ρε φιλε ο Ισπανος για τα παντα.
Για μενα το μεγαλο του λαθος ηταν το οτι σε καποια πραγματα ηταν ιδιαιτερα συγκαταβατικος.Αν διπλα στον Καλαθη ειχαμε Ντενμον και Κοπονεν θα βλεπαμε αλλη ομαδα.Και αν εβαζε βετο για να ερθει ενα τεσσαρι του μυριου παλι θα βλεπαμε αλλη ομαδα.
Ο Τσαβι πληρωσε τον χαρακτηρα του.Βεβαια αν δεν ηταν τοσο συγκαταβατικος και διπλωματης τοτε με τα αεροπλανα και τα βαπορια η ομαδα θα ειχε διαλυθει.
Και τους 20.000 και βαλε κοσμο νυχτιατικα στο ΟΑΚΑ ο Τσαβι τους εβγαλε.Και ναι ο Τσαβι πηρε το πιο μαγκικο πρωταθλημα ever.Ομως αυτη η επικρατηση στα εγχωρια για αλλη μια χρονια λειτουργησε στο τελος αρνητικα.Γιατι ? Γιατι με αυτη την λογικη λειτουργει διοικητικα ο Παναθηναικος.
Δηλαδη ο Ισπανος εφταιγε που ο Γκιστ ειχε περυσι 4 ριμπαουντ ανα αγωνα σε 20 και βαλε λεπτα ?
Και βεβαια αυτο που αναφερεις οτι ο Γκιστ μεχρι και περυσι ηταν ο καλυτερος ψηλος μας δειχνει το ποσο ανεπαρκης ηταν και ειναι η frontline του Παναθηναικου.

το πιο μαγκικο πρωταθλημα? με τετοια ροστεραρα και με εναν οσφπ χαλια? που ηταν και με τραυματισμους και με απιστευτη κουραση απο final 4? με ουοτερς-βαγγελη μοναδικους ασσους?

την ιδια στιγμη που με το μισο μπατζετ ο αρτζι κερδισε με σκουπα τον πρωταθλητη ευρωπης οσφπ?

σορρυ κατι δεν κολλαει. κοιτα τα 2 ροστερ των ομαδων με αρτζι και με τσαβι και μετα πες για μαγκικα.

το καταλαβα τι εγραψες για τις πιτσες, απλως ηταν ακυρο.

αλλοι λετε οτι ηθελε ντενμον-κοπονεν, αλλοι κιθ-παππα-ντενμον, αλλοι κοπονεν-ντενμον-παππα. αποφασιστε πια τι ηθελε?

γιατι εχετε γραψει οτι το 90% του ροστερ δεν το ηθελε και οτι δεν ηθελε και κανεναν ελληνα πλην του ιαν. με 10 ξενους θα κατεβαινε?

επισης λετε οτι δεν ειχε μπατζετ και για αυτο δεν ειχε καλο ροστερ. πως θα πηγαινε και σε ντενμον-κοπονεν που ειναι πιο ακριβο απο το κιθ-παππας και θα επαιρνε 4αρι του μυριου και θα επαιρνε και 3αρι(αφου δεν ηθελε παπι) και αλλο ενα 2-3αρι(γιατι με νικ-λεκα-ντενμον-κοπονεν-θαναση-3αρι δεν εβγαινε χρονια) και ντανστον ή καλυτερο 5αρι απο λασμε(αφου με 550 δεν εβρισκε κατι καλυτερο αλλο που ειχε πειν)? αν ο τσαβι ηθελε αλλους αλλα με 3 μυρια παραπανω κοντα τοτε κατι λαθος υπολογιζετε.

και αν δεν ηθελε γκιστ ο τσαβι ας το ελεγε τοτε ή αν του ειπαν οτι πρεπει να μεινει να εφτιαχνε ετσι το ροστερ ωστε να ηταν ο γκιστ οχι πρωτος αλλα 2ος. χθες εγραφα για το προηγουμενο καλοκαιρι και το οτι ειχαμε 6 ψηλους αντι για 5 με παν24. πηγαινε να δεις την προταση μου.
green_sky
QUOTE (G-arenas @ Jan 14 2019, 12:58 ) *
..........................
το καταλαβα τι εγραψες για τις πιτσες, απλως ηταν ακυρο.
.........................

Οταν ο Πιτινο βγαινει και μιλαει για φυσικη κατασταση και κατ"επεκταση για την σωματικη κατασταση καποιων παιχτων θεωρεις οτι η διατροφη δεν ειναι μερος του προβληματος ?
Εγω νομιζω οτι η διατροφη παιζει το σημαντικοτερο ρολο.Τωρα δεν θα τα χαλασουμε αν τρωει πιτσα ή καποιο αλλο ευγεστο λιπαρο.
Θα ειχε ενδιαφερον να δουμε τα αποτελεσματα λιπομετρησεων που εχει το stuff στα χερια του.
pan24
Απο την στηλη slam dunk του sdna(μαλλον ο Κοντος γραφει εκει) κραταω αυτα τα 2 κομματια:

QUOTE
*Το σχέδιο μάλιστα του Πιτίνο είναι να παίζουν μαζί στο 1, 2, 3 ο Καλάθης, ο Κιλπάτρικ και ο Λοτζέσκι, που σημαίνει ότι η περιφέρεια του Παναθηναϊκού αλλάζει θεαματικά και γίνεται αν μη τι άλλο πιο επιθετική και απειλητική, αφού προστίθεται ένα «πολυβόλο», όπως ο Κιλπάτρικ.

*Επί του πιεστηρίου που λέμε: Αν ο Παππάς δεν επανέλθει σύντομα στα δικά του στάνταρ, θα δει κάποιο ματς Euroleague από το σπίτι του γιατί θα είναι εκτός αποστολής. Στην Ευρώπη δεν υπάρχει περιορισμός στη χρησιμοποίηση ξένων

Λεει δηλαδη για βασικη 5αδα Καλαθη,Κιλπατρικ,Λοτζεσκι το οποιο δεν ειναι κι απιθανο
Αυτη η 5αδα αν ο Κιλπατρικ επιβεβαιωσει τις προσδοκιες και εχει πανω απο 35% τριποντο εχει πολυ καλο spacing

Επισης αν ο Λοτζεσκι δεν χρειαζεται να παιζει καθολου στο 2 και παιζει μονο 3(του ταιριαζει καλυτερα γιατι δυσκολα πιανει στα ποδια 2αρια) ο Παπαπετρου θα μπορει να πηγαινει αρκετα και στο 4 που νομιζω ταιριαζει περισσοτερο και σε αυτον και στην ομαδα

Στο 3 εχει θεμα να μαρκαρει ευελικτους περιφερειακους(2-3αρα δηλαδη),ειναι σουτερ ημερας(μεχρι τωρα καλα παει σε μεσους ορους αλλα ακομα του δινουν το σουτ,στο 4 δεν πειραζει τοσο) και στο 4 μεσα στην ρακετα ειναι απειρως καλυτερος αμυντικος τοσο απο τον Τομας(σοφτ) οσο και απο τον Μητογλου(λογω απειριας εχει αρκετες φορες λαθος τοποθετηση η κανει αχρειαστο φαουλ)


Για τους παικτες απ'οτι λεει προς την εξοδο ειναι ο Λασμε και ο Λανγκφορντ θα μεινει μονο για Ευρωπη
Εκει κολλαει αυτο με τον Παππα γιατι για να βγει η 12αδα οταν επιστρεψει ο Λανγκφορντ ειτε ενας απο αυτους τους 2 ειτε το τριτο 5αρι θα μενει εκτος αποστολης
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Jan 14 2019, 21:16 ) *
Απο την στηλη slam dunk του sdna(μαλλον ο Κοντος γραφει εκει) κραταω αυτα τα 2 κομματια:



οταν ομως το υποστηριζα απο το καλοκαιρι ,εσυ το εβρισκες καπως τραβηγμενο tongue.gif
βεβαια και εγω τοτε απλα το υποψιαζομουν.. ! οσο περναει ο καιρος ολο και πιο πολυ βεβαιωνομαι wink.gif
nvip13
Α ρε Παπαγιαννη 2 φάουλ σε 2 λεπτα..
akratacity
QUOTE (nvip13 @ Jan 14 2019, 15:36 ) *
Α ρε Παπαγιαννη 2 φάουλ σε 2 λεπτα..

"Ο Παπαγιαννης δουλευει φετος, δουλευει σκληρα και φαινεται και στο σωμα του..."

Χατζηγεωργιου πριν απο λιγο.
shtarkws
Ο Κιλπατρικ φαίνεται ξεκάθαρα ότι δεν έχει αγωνιστικό ρυθμό, όπως φαίνεται επίσης πως είναι γρήγορος και εκρηκτικός.
j-kidd13
QUOTE(akratacity @ Jan 14 2019, 15:57 ) *
"Ο Παπαγιαννης δουλευει φετος, δουλευει σκληρα και φαινεται και στο σωμα του..."

Χατζηγεωργιου πριν απο λιγο.


Το σωμα του δεν εχει σχεση με το πως ηταν οταν ηρθε παντως.
shtarkws
Pan πάντως από τους παίκτες που πάτησαν παρκέ μέχρι τώρα, ο Παππάς είναι ο χειρότερος. Ακόμα και ο Καλαιτζακης παίζει καλύτερα.
akratacity
QUOTE (j-kidd13 @ Jan 14 2019, 16:01 ) *
Το σωμα του δεν εχει σχεση με το πως ηταν οταν ηρθε παντως.

Ναι οντως εχει χασει τα περιττα κιλα του καλοκαιριου. Αλλα νομιζω οτι η "σωματικη δουλεια" περιλαμβανει πολυ περισσοτερα απο το αδυνατισμα...
Coach Periklis
Πολύ καλός Κιλπατρικ
nvip13
Πρώτος σκόρερ με 14 Ο Σον.

Μ αρέσει που δεν είναι κομπλαρισμενος.

Γρηγόρη εκτέλεση, φαίνεται ότι θα προσφέρει άμεσα.

Κατά τα άλλα μεγαλη απώλεια του Καλαθη δειχνει μπλοκαρισμένη η ομάδα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.