Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός - Αγωνιστικά θέματα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54
nikolas_asteri
QUOTE (G-arenas @ Dec 21 2018, 02:39 ) *
πρεπει να ειμαστε ο μοναδικος συλλογος παγκοσμιως που εχει μια ομαδα χαλια, που δεν βλεπετε, δεν εχει καμια εξελιξη 3 χρονια τωρα, που ειχε εναν προπονητη ο οποιος το μεγαλυτερο προσον του ηταν το οτι ειναι κυριος και τζεντλεμαν(ακομα δεν εχω ακουσει αλλο πλεονεκτημα του απο σας) που δεν ειχε φερει καν εστω εναν παικτη να πεις ρε φιλε αλλα ναι εφερε και τον ταδε και εμεις αντι να λεμε και ευχαριστω που το διωξαμε και μαλιστα φερνουμε και εναν κοουτς ο οποιος ειναι τεραστιο ονομα απεναντι, εμεις καθομαστε και βριζουμε και λεμε οτι ο ΔΓ τα εκανε σαλατα!

δεν διαφωνω οτι ο προεδρος μας εχει κανει απειρα λαθη. δεν διαφωνω σε τιποτα οσα καταλογιζετε του ΔΓ. και γω αλλα τοσα του καταλογιζω και φυσικα αν δεν σοβαρευτει αυτος πρωτα τοτε δεν θα ξαναγινουμε οπως ειμαστε! εννοω σε σοβαροτητα κλπ οχι σε μπατζετ.

αλλα οταν 3 σεζον τωρα, με τις 2 πρωτες να εχει τεραστιο μπατζετ και παιχταραδες, δεν εχει καταφερει τιποτα, ε τοτε ναι πρεπει να φυγει. και μην μου πειτε για τα πρωταθληματα και για την 4η θεση. και ο αρτζι με μισο μπατζετ μας πηρε 2 νταμπλ και απεναντι στον καλυτερο οσφπ εβερ, οχι τον χειροτερο οσφπ απο 2006 και μετα! πολυ χαμηλο επιπεδο ανταγωνισμου ειχε εδω ο τσαβι και παραλιγο να τα χασει κιολας τα πρωταθληματα αλλα ας οψεται οι παικταραδες του αρτζι!

με λιγα λογια το λογικο εκανε. εδιωξε εναν κοουτς που δεν μπορει και θα φερει εναν αλλον που σιγουρα ειναι μεγαλο ονομα! τωρα το αν θα πετυχει θα δειξει. η λογικη λεει οχι, αλλα δεν ξερουμε.


Μωρε να τον διώξει. Αλλά στο τέλος της χρονιάς. Όχι τωρα.
Είναι πολλοί οι λόγοι:
Αποζημίωση
Δεν έχουμε κρατήσει ούτε έναν προπονητή μέχρι τέλους
Δεν μπορείς να βρεις κάποιον καλό ελεύθερο αυτή την εποχή
Αφού διατίθεσαι (σαν ΔΠΓ) να πάρεις παίκτες, γιατί δεν κοιτάς πως θα είναι η ομάδα με αυτούς και τον ίδιο προπονητή;

Ούτε εγώ ήμουν υπέρ της παραμονής Τσαβι μετά το καλοκαίρι αλλά οι κινήσεις που γίνονται δείχνουν ένα ασόβαρο επαγγελματικό περιβάλλον για όλους.
manos_89
Να ρωτήσω γιατί έχουμε σοκαριστεί τόσο από την απόλυση Πασκουάλ;
Πριν από μια βδομάδα η πλειοψηφία θα ήταν υπέρ αυτής της κίνησης και τώρα στο φόρουμ επικρατεί ένα σοκ, λες και ήταν κάτι απρόσμενο. Και δεν έφυγε με ακρότητες ο Πασκουάλ (αλα Πεδουλάκης).

Το μπάσκετ που παίζαμε ήταν πραγματικά άθλιο και μάλλον το χειρότερο που έχω δει ποτέ με Παναθηναϊκό, τα αποτελέσματα ήταν εξίσου κακά, οπότε το 99% των ομάδων θα έκανε το ίδιο.

Επίσης γιατί έχει πυροδοτηθεί αυτή η αντίδραση για ΔΠΓ; Πέρα από το instagram δεν νομίζω να έχει κάνει κάτι αλλοπρόσαλλο φέτος.

Όλοι λέτε ότι οι μεταγραφές είναι του DPG με σιγουριά κιόλας, όταν ξέρουμε ότι:
1) O Τσάβι ήταν αυτός που μίλησε σε Παπαπέτρου και τον έπεισε να έρθει (σύμφωνα με τον Παπαπέτρου αυτό)
2) Πέρυσι ο Τσάβι ήθελε τον λανγκφορντ και ήταν έτοιμος να πληρώσει και πολύ πιο ακριβά από ότι φέτος
3) Ανανέωσε Βουγιούκα και Λεκα

Αν δεχτούμε το σενάριο ότι ο ΔΠΓ φόρτωσε τη μισή ομάδα τότε πάλι ευθύνεται ο Τσάβι καθώς είναι απλά ένας προπονητής χωρίς καθόλου προσωπικότητα.

Το πιθανότερο σενάριο όπως έχω ξαναγράψει είναι όντως ο ΔΠΓ να πρότεινε τους παίκτες στον Τσάβι (μετά από εισηγήσεις μάνατζερ), ο Τσάβι να μην είχε κάποια εναλλακτική και να τους υπέγραψε.
G-arenas
QUOTE (nikolas_asteri @ Dec 21 2018, 01:49 ) *
Μωρε να τον διώξει. Αλλά στο τέλος της χρονιάς. Όχι τωρα.
Είναι πολλοί οι λόγοι:
Αποζημίωση
Δεν έχουμε κρατήσει ούτε έναν προπονητή μέχρι τέλους
Δεν μπορείς να βρεις κάποιον καλό ελεύθερο αυτή την εποχή
Αφού διατίθεσαι (σαν ΔΠΓ) να πάρεις παίκτες, γιατί δεν κοιτάς πως θα είναι η ομάδα με αυτούς και τον ίδιο προπονητή;

Ούτε εγώ ήμουν υπέρ της παραμονής Τσαβι μετά το καλοκαίρι αλλά οι κινήσεις που γίνονται δείχνουν ένα ασόβαρο επαγγελματικό περιβάλλον για όλους.

αν δεις ποστ μου σαφως και θα καταλαβεις ποσο δεν τον ηθελα τον τσαβι στην ομαδα. βασικα δεν τον παω σαν προπονητη και δεν τον θεωρω τοπ απο εποχες 2012-13 που παιζαμε με αυτον πλει οφφ. και φυσικα δεν τον ηθελα ουτε σε μας οταν τον πηραμε τοτε πριν 2,5 χρονια.

αν δεις παλι σε αρκετα ποστς μου μεχρι και πριν 2-3 βδομαδες, εγραφα οτι δεν θελω να φυγει μεχρι τελος της χρονιας, γιατι και δεν βρισκεις αξιολογο κοουτς και γιατι δεν γινεται να διωχνουμε προπονητες συνεχεια αλλα και φυσικα να δουμε και επιτελους και τι πλανο ειχε. γιατι 3 χρονια τωρα δεν ειχε και τα 2 προηγουμενα επαιζε με ροστερ αρτζι.

ομως αυτο το πλανο ειδαμε οτι δεν υπηρχε. το ροστερ ετσι οπως το εφτιαξε ειναι για κλαμματα. περιμενε απο τον λεκα να γινει ασσος, ενω ειναι σκορινγκ γκαρντ, απεριψε τον πειν γιατι δεν κανει για αυτο το επιπεδο και πηρε λασμε, πηρε κιθ ενω ειναι γερος και κρατησε και γυαλινο λοτζο. συν ιαν. για παππας δεν λεω κατι γιατι μαλλον δεν τον ηθελε. και ισως παλι καλα που τον κρατησε ο ΔΓ γιατι πλην με ρεαλ ηταν μετα τον κιθ ο καλυτερος μας.

οχι ομως το πλανο δεν υπηρχε, μιλαμε σε καθε μα καθε αγωνα ειμασταν και χειροτεροι! καμια βελτιωση, καμια προσπαθεια, εστω να δουμε κατι αλλο. τιποτα, 40 λεπτα αλλαγες, τουβλα ο καλαθης, ροτεισον οτι να ναι, ρολοι παικτων αγνοουνται, εξελιξη μικρων καμια. πλην μητογλου που ειναι δουλευταρας, αλλα μικρη. κανενα παθος, τρωγαμε καλαθια και δεν μας ενοιαζε, γελακια παικτων λες και δεν συμβαινει τιποτα και αλλα πολλα. χαναμε και δεν ποναγαμε! οτι χειροτερο! το μενταλιτι μας ηταν στα ταρταρα! σαν να ειμασταν ενα μαρουλι που κοβεται ευκολα ακομα και με ενα αγγιγμα, τοσο σοφτ!

και ολα αυτα ενω ειχε το καλυτερο ροστερ μετα την φυγη ζοτς(εννοω τις προηγουμενες χρονιες), τα υψηλοτερα μπατζετ και σε πολυ μικρο ανταγωνισμο(και ευρωλιγκα και οσφπ ο χειροτερος απο το 2006 και μετα), ενω ταυτοχρονα ηταν απειρα τυχερος που ομαδες οπως ρεαλ-φενερ ειχαν πολλους τραυματισμους και εχασαν πολλους αγωνες με αποτελεσμα να χασουν το πλεονεκτημα. και μεις αντι να παρουμε την 3η θεση, χαναμε απο κατι μπαμπεργκ και βαλενθιες και με κατι αυτοκαλαθια στην τραγικη αρμανι βγαιναμε 4οι και με απιστευτες συγκιριες παιρναμε πλεονεκτημα.

το θεαμα που παρουσιασαμε χαλια. αν εξαιρεσουμε ενα διαστημα νοεμβρη-γεναρη οπου ειχαμε πιασει τρελο ταβανι και αυτο φαινοταν, οπου παιζαμε ωραιο και ομαδικο μπασκετ, ολο το αλλο ηταν ενα ανελεητο 1vs1, σαν αυτο που παιζουμε και τωρα με τον κιθ.

πραγματικα δεν γινοταν αλλο αυτο. ποτε μου δεν ειχα ξανανοιωσει οτι η ομαδα θα παει καπου και θα παιξει και δεν θα κερδισει ουτε αν παιζει μεχρι αυριο! σε καθε ματς εκτος εδρας συνεβαινε αυτο φετος και σαφως και στο ματς με την φενερ εντος! δεν πηγαινε αλλο.

QUOTE (manos_89 @ Dec 21 2018, 02:03 ) *
Να ρωτήσω γιατί έχουμε σοκαριστεί τόσο από την απόλυση Πασκουάλ;
Πριν από μια βδομάδα η πλειοψηφία θα ήταν υπέρ αυτής της κίνησης και τώρα στο φόρουμ επικρατεί ένα σοκ, λες και ήταν κάτι απρόσμενο. Και δεν έφυγε με ακρότητες ο Πασκουάλ (αλα Πεδουλάκης).

Το μπάσκετ που παίζαμε ήταν πραγματικά άθλιο και μάλλον το χειρότερο που έχω δει ποτέ με Παναθηναϊκό, τα αποτελέσματα ήταν εξίσου κακά, οπότε το 99% των ομάδων θα έκανε το ίδιο.

Επίσης γιατί έχει πυροδοτηθεί αυτή η αντίδραση για ΔΠΓ; Πέρα από το instagram δεν νομίζω να έχει κάνει κάτι αλλοπρόσαλλο φέτος.

Όλοι λέτε ότι οι μεταγραφές είναι του DPG με σιγουριά κιόλας, όταν ξέρουμε ότι:
1) O Τσάβι ήταν αυτός που μίλησε σε Παπαπέτρου και τον έπεισε να έρθει (σύμφωνα με τον Παπαπέτρου αυτό)
2) Πέρυσι ο Τσάβι ήθελε τον λανγκφορντ και ήταν έτοιμος να πληρώσει και πολύ πιο ακριβά από ότι φέτος
3) Ανανέωσε Βουγιούκα και Λεκα

Αν δεχτούμε το σενάριο ότι ο ΔΠΓ φόρτωσε τη μισή ομάδα τότε πάλι ευθύνεται ο Τσάβι καθώς είναι απλά ένας προπονητής χωρίς καθόλου προσωπικότητα.

Το πιθανότερο σενάριο όπως έχω ξαναγράψει είναι όντως ο ΔΠΓ να πρότεινε τους παίκτες στον Τσάβι (μετά από εισηγήσεις μάνατζερ), ο Τσάβι να μην είχε κάποια εναλλακτική και να τους υπέγραψε.

και γω αυτα γραφω απλως με πολλες περισσοτερες λεπτομεριες.

ο ιδιος τσαβι απεριψε πειν, οποτε πως ο ιδιος δεν ειχε λογο στις μεταγραφες? αλλα ακομα και να μην ειχε γιατι τα δεχτηκε ολα? δεν ηξερε οτι θα φτασει σε αυτο το σημειο?

δεν ξερω γιατι δικαιολογουμε τον προπονητη που ειχε μακραν το χειροτερο μπασκετ στην ομαδα και τα χειροτερα αποτελεσματα σε αναλογια φυσικα τα μπατζετ που ειχε, το ροστερ και τον ανταγωνισμο απο τους αλλους.
Victor_Mannheim
QUOTE (nikolas_asteri @ Dec 21 2018, 01:20 ) *
Το θέμα είναι ότι αυτά γίνονται σε ανερχόμενους. Όχι στον γκουρού που υποτίθεται έρχεται.

Ο Ομπραντοβιτς δεν θα πήγαινε πουθενά με 6μηνο συμβόλαιο, ο Ρόμπερτ Ντε Νίρο δεν κάνει audition για τους ρόλους του και κάτι δεν πάει καλά με κάποιον Hall of Famer που δέχεται "εποχιακή" εργασία.

προφανως και ο πιτινο δεν ειναι τοπ προπονητης δεν τον φερνει ο προεδρος για τον νεο ζελικο για να συμμαζεψει την κατασταση

τον φερνει αν βγει και δειξει κατι μπορει να τον κρατησει αλλιως το καλοκαιρι θα παμε για αλλον προπονητη

αν η ομαδα παιξει καλο μπασκετακι και δεν υπαρχει κατι καλυτερο στον οριζοντα το καλοκαιρι γιατι να μην τον κρατησει,αν βρεθει κατι καλυτερο τον αλλαζει ,τι χειροτερο μπορει να κανει?στην ευρωπη δεν εχουμε τυχη ετσι και αλλιως οτι παιχτες και να φερει οποιον προπονητη και να βαλει αυτην την στιγμη και στη ελλαδα μπορει να παρει το πρωταθλημα δεν ειναι κατι απιθανο

QUOTE (manos_89 @ Dec 21 2018, 02:03 ) *
Να ρωτήσω γιατί έχουμε σοκαριστεί τόσο από την απόλυση Πασκουάλ;
Πριν από μια βδομάδα η πλειοψηφία θα ήταν υπέρ αυτής της κίνησης και τώρα στο φόρουμ επικρατεί ένα σοκ, λες και ήταν κάτι απρόσμενο. Και δεν έφυγε με ακρότητες ο Πασκουάλ (αλα Πεδουλάκης).

κανενας δεν σοκαριστηκε που εφυγε αντιθετα ειχαμε σοκαριστει που δνε τον ειχε διωξει ακομα
προσωπικα πιστευα οτι θα την βγαλουμε με κανα βοβορα η κανα σουλη
ευτυχως ο προεδρος μας εξεπληξε ευχαριστα
G-arenas
QUOTE (Victor_Mannheim @ Dec 21 2018, 02:09 ) *
προφανως και ο πιτινο δεν ειναι τοπ προπονητης δεν τον φερνει ο προεδρος για τον νεο ζελικο για να συμμαζεψει την κατασταση

τον φερνει αν βγει και δειξει κατι μπορει να τον κρατησει αλλιως το καλοκαιρι θα παμε για αλλον προπονητη

αν η ομαδα παιξει καλο μπασκετακι και δεν υπαρχει κατι καλυτερο στον οριζοντα το καλοκαιρι γιατι να μην τον κρατησει,αν βρεθει κατι καλυτερο τον αλλαζει ,τι χειροτερο μπορει να κανει?στην ευρωπη δεν εχουμε τυχη ετσι και αλλιως οτι παιχτες και να φερει οποιον προπονητη και να βαλει αυτην την στιγμη και στη ελλαδα μπορει να παρει το πρωταθλημα δεν ειναι κατι απιθανο

ναι σαν λογικη μια χαρα ειναι. ετσι και αλλιως χαμενη χρονια θα ηταν. αν μας βγει και ο πιτινο που απο εκει ειναι τεραστιο ονομα και φερει και 2-3 απο απεναντι(2 για αρχη) τοτε κατι θα γινει.

αν μας βγουν οι παικτες θα βγουμε τιποτα 7οι-8οι και θα πεσουμε ηρωικα στα πλει οφφς, ή δεν θα μπουμε και θα τα δωσουμε ολα για πρωταθλημα.

προσωπικα θεωρω οτι ειτε θα βγει τελειος ο πιτινο και θα παμε πολυ καλα και ευρωλιγκα και πρωταθλημα, ειτε θα συνεχισουμε το ιδιο βιολι και θα μαστε καθε μερα και χειροτεροι. δεν βλεπω μεση κατασταση.

ΥΓ φετος το πρωταθλημα ειναι πολυ δυσκολο να κατακτηθει! ειμασταν απιστευα τυχεροι που ειχαμε βρει τον οσφπ σε 2 συνεχομενα χρονια σε κακη κατασταση με πολλους τραυματιες, κακη διαχειρηση παικτων, κακες μεταγραφες κλπ και γενικα ηταν ο χειροτερος οσφπ εδω και απειρα χρονια και ετσι το πηραμε και μαλιστα πολυ δυσκολα παρολο που ειχαμε πολυ καλυτερο ροστερ. φετος ομως με μπλατ, καλυτερο ροστερ και πιο νεο, δεν βλεπω να το παιρνουμε.
LaChDaNaN
QUOTE (G-arenas @ Dec 21 2018, 02:14 ) *
ναι σαν λογικη μια χαρα ειναι. ετσι και αλλιως χαμενη χρονια θα ηταν. αν μας βγει και ο πιτινο που απο εκει ειναι τεραστιο ονομα και φερει και 2-3 απο απεναντι(2 για αρχη) τοτε κατι θα γινει.

αν μας βγουν οι παικτες θα βγουμε τιποτα 7οι-8οι και θα πεσουμε ηρωικα στα πλει οφφς, ή δεν θα μπουμε και θα τα δωσουμε ολα για πρωταθλημα.

προσωπικα θεωρω οτι ειτε θα βγει τελειος ο πιτινο και θα παμε πολυ καλα και ευρωλιγκα και πρωταθλημα, ειτε θα συνεχισουμε το ιδιο βιολι και θα μαστε καθε μερα και χειροτεροι. δεν βλεπω μεση κατασταση.

ΥΓ φετος το πρωταθλημα ειναι πολυ δυσκολο να κατακτηθει! ειμασταν απιστευα τυχεροι που ειχαμε βρει τον οσφπ σε 2 συνεχομενα χρονια σε κακη κατασταση με πολλους τραυματιες, κακη διαχειρηση παικτων, κακες μεταγραφες κλπ και γενικα ηταν ο χειροτερος οσφπ εδω και απειρα χρονια και ετσι το πηραμε και μαλιστα πολυ δυσκολα παρολο που ειχαμε πολυ καλυτερο ροστερ. φετος ομως με μπλατ, καλυτερο ροστερ και πιο νεο, δεν βλεπω να το παιρνουμε.

Ο χειρότερος ΟΣΦΠ εδώ και άπειρα χρόνια.. πριν 2 χρονιά όταν πήρες το πρωτάθλημα με Τσάβι.. είχε πάει τελικό euroleague.. ναι είχαμε τραυματισμούς.. ναι είχαμε μείνει από δυνάμεις... αλλά όχι και ο χειρότερος ever.. αν ήταν τόσο κακός ο ΟΣΦΠ.. δεν θα πήγαινε f4..ούτε θα έπαιρνε πλεονέκτημα ΧΑΛΑΡΑ..
Το ότι δεν έκανε σωστή κατανομή δυνάμεων μέσα στην χρονιά με αποτέλεσμα ενώ μέσα στην χρονιά έκανε εντυπωσιακά αποτελέσματα..αλλά στους τελικούς να φανεί άδειος.. ήταν το ζήτημα για τον ΟΣΦΠ.. από την άλλη ο Τσάβι είχε καταφέρει και τις δύο χρονιές να έχει τον Παναθηναϊκό στην κατάλληλη φόρμα στους τελικούς..

ΥΓ. Αυτό που οι μεν οπαδοί του ΟΣΦΠ.. κράζαν τον Σφαιρόπουλο.. για το πως γινόταν να χάνει από ΑΥΤΟΝ τον παναθηναϊκό... και οι δε οπαδοί του ΠΑΟ λένε ότι δεν ήταν τίποτα να κερδίζεις αυτόν τον ΟΣΦΠ.. την ώρα που ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ομάδες τερμάτισαν με το ίδιο ρεκόρ.. ΚΑΙ τις δύο χρονιές.. χρίζει εξέτασης..
Οι ομάδες πάνω κάτω στο ίδιο επίπεδο ήταν τα τελευταία δύο χρόνια..Ακόμα και φέτος που ο ΠΑΟ δεν είναι "καλά" ο ΠΑΟ κέρδισε τα δύο παιχνίδια με τον ΟΣΦΠ..
G-arenas
QUOTE (LaChDaNaN @ Dec 21 2018, 02:30 ) *
Ο χειρότερος ΟΣΦΠ εδώ και άπειρα χρόνια.. πριν 2 χρονιά όταν πήρες το πρωτάθλημα με Τσάβι.. είχε πάει τελικό euroleague.. ναι είχαμε τραυματισμούς.. ναι είχαμε μείνει από δυνάμεις... αλλά όχι και ο χειρότερος ever.. αν ήταν τόσο κακός ο ΟΣΦΠ.. δεν θα πήγαινε f4..ούτε θα έπαιρνε πλεονέκτημα ΧΑΛΑΡΑ..
Το ότι δεν έκανε σωστή κατανομή δυνάμεων μέσα στην χρονιά με αποτέλεσμα ενώ μέσα στην χρονιά έκανε εντυπωσιακά αποτελέσματα..αλλά στους τελικούς να φανεί άδειος.. ήταν το ζήτημα για τον ΟΣΦΠ.. από την άλλη ο Τσάβι είχε καταφέρει και τις δύο χρονιές να έχει τον Παναθηναϊκό στην κατάλληλη φόρμα στους τελικούς..

ΥΓ. Αυτό που οι μεν οπαδοί του ΟΣΦΠ.. κράζαν τον Σφαιρόπουλο.. για το πως γινόταν να χάνει από ΑΥΤΟΝ τον παναθηναϊκό... και οι δε οπαδοί του ΠΑΟ λένε ότι δεν ήταν τίποτα να κερδίζεις αυτόν τον ΟΣΦΠ.. την ώρα που ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ομάδες τερμάτισαν με το ίδιο ρεκόρ.. ΚΑΙ τις δύο χρονιές.. χρίζει εξέτασης..
Οι ομάδες πάνω κάτω στο ίδιο επίπεδο ήταν τα τελευταία δύο χρόνια..Ακόμα και φέτος που ο ΠΑΟ δεν είναι "καλά" ο ΠΑΟ κέρδισε τα δύο παιχνίδια με τον ΟΣΦΠ..

σορρυ φιλε αλλα μαλλον δεν θυμασαι οτι επαιζες με ασσους τον γουοτερς και τον μαντζαρη την μια χρονια και περσυ επαιζες με ρομπερτς και μαντζαρη.

επειδη πηγε τελικο δεν σημαινει οτι ηταν καλυτερος π.χ απο το 2016 που ειχες χακετ-λοτζο-χαντερ κλπ συν ξεκουραστους σπαν-πρι που δεν πηγατε στους 8.

μιλαμε για τεραστια διαφορα! κοιτα τα ροστερ και φυσικα την κατασταση απο τραυματισμους των 2 ομαδων και ξανα ελα.

δεν ηταν δυσκολο για τσαβι απο την στιγμη που δεν ειχε κανεναν τραυματισμο και που ταυτοχρονα οι παικτες που ειχε ηταν σκυλια του πολεμου. νικ-τζειμς-κρις 40 λεπτα να επαιζαν δεν καταλαβαιναν τιποτα. ασε που περσυ ο τσαβι ειχε και 9 ξενους και ροστερ και τις 2 χρονιες 15 παικτων και οχι αθηναιου και τολιοπουλο.
Ginobili
Λοιπόν....φίλτατοι,τελικά υπήρξε παλμός,και ήρθε το αναπόφευκτο.Πασκουάλ τέλος.
Πρώτα απ'όλα..και πάνω απ'όλα τον Πασκουάλ θα θελα να τον ευχαριστήσω για όποια δουλειά έκανε αυτά τα 2,5 χρόνια.Θα τον έχω πάντα σε εκτίμηση,για τον χαρακτήρα του,την συμπεριφορά του και το ήθος του.
Όπως έχω ξαναπει,τον έχω πάνω και από Ομπράντοβιτς και Πεδουλάκη σε αυτό το κομμάτι.
Ένας άνθρωπος που αγάπησε τον Παναθηναικό,αγάπησε εμάς τον κόσμο,και είμαι σίγουρος...ότι η μεγαλύτερη πικρία αυτού του ανθρώπου,είναι ότι δεν κατάφερε να δικαιώσει τις προσδοκίες του κόσμου αυτού.

Ο Πασκουάλ,η πραγματική και μαυρη αλήθεια είναι ότι δεν κατάφερε να παίξει μπάσκετ αξιώσεων στον Παναθηναικό.Μπορεί στην θεωρία να ηταν καλός,αλλά στην πράξη....στο παρκέ ποτέ δεν κατάφερε να παίξει μπάσκετ συνεργασιών,ποτέ δεν κατάφερε να επιβληθεί στους παίκτες του,να βγάλει αυτοματισμούς.Ουσιαστικά στηρίχθηκε αποκλειστικά στο ταλέντο των παικτών του,χωρίς να μπορεί εφαρμόσει κάποια φιλοσοφία.
Στεναχωριέμαι για τον άνθρωπο Πασκουάλ,αλλά...η κατάσταση είχε φτάσει στο απροχώρητο.Ο Παναθηναικός έχει ένα σταθερά ΦΘΙΝΟΝΤΑ ρυθμό στην απόδοση του,που όπως φάνηκε κατά πλείστον οφειλόταν στο πελαγομένο μυαλότου προπονητή του.Ένανς άνθρωπός ανίκανος να εμπνευσει τους παίκτες του,και να τους διαχειριστεί ψυχολογικά.
Οπότε,δεν μπορώ να μην πω,ότι είμαι ικανοποιημένος με την εξέλιξη αυτή.

Υ.Γ.1 Κάποτε λέγανε κάποιοι ότι κανένας σοβαρός παίκτης δεν θα θέλει να έρθει στον Παναθηναικό του Γιαννακόπουλου.Τελικά αποδείχθηκε ότι Τζειμς,Σίγκλετον και Γκάμπριελ θέλανε και με το παρπαπάνω να μείνουν.Καλάθης και Λάνγκφορντ...δεν είναι σοβαροί παίκτες...οπότε δεν μετράνε....Μετράνε μόνο τα τουιτ...κάποιου Ντιλέινι....

Υ.Γ.2 Σοβαρά τώρα....ο Ρικ Πιτίνο στον Παναθηναικό??? Σοβαρά??? Είναι το τρίτο μεγαλύτερο σοκ που έχω πάθει στην ζωή μου...μετά τον Ντομινίκ και τον Ζιλμπέρτο...
Δεν νομίζω ότι είμαι σε κατάσταση...να σκεφτώ λόγια για να γράψω....Πιο πιθανό θα μου φαινόταν να απολυθεί ο Μπλατ από τον Ολυμπιακό,και να υπογράψει στον Παναθηναικό....
Η αλήθεια είναι,ότι αν δεν είχε τα γνωστά σκάνδαλα,δεν υπήρχε ποτέ περίπτωση να έρθει εδώ.Προφανώς έχει κίνητρο.

Δεν ξέρω τι θα κάνει στον Παναθηναικό.Για ένα πράγμα είμαι σίγουρος...ότι θα εμπνευσει τους παίκτες.Αν συνοδευτεί αυτή η κίνηση και από ενίσχυση,είμαι πολύ αισιόδοξος.


Υ.Γ.3 Περιμένω μεγαλύτερη δύναμη στο ζωγραφιστό,περισσότεροα ριμπ και περισσότερο δυναμισμό με Πιτίνο.

Υ.Γ.4 Έχετε καταλάβει κάποιοι...ότι στο Αμέρικα θα δείχνουν στιγμιότυπα από τον Πιτίνο στον πάγκο του Παναθηναικού...έτσι?

QUOTE(G-arenas @ Dec 21 2018, 01:14 ) *
ναι σαν λογικη μια χαρα ειναι. ετσι και αλλιως χαμενη χρονια θα ηταν. αν μας βγει και ο πιτινο που απο εκει ειναι τεραστιο ονομα και φερει και 2-3 απο απεναντι(2 για αρχη) τοτε κατι θα γινει.

αν μας βγουν οι παικτες θα βγουμε τιποτα 7οι-8οι και θα πεσουμε ηρωικα στα πλει οφφς, ή δεν θα μπουμε και θα τα δωσουμε ολα για πρωταθλημα.

προσωπικα θεωρω οτι ειτε θα βγει τελειος ο πιτινο και θα παμε πολυ καλα και ευρωλιγκα και πρωταθλημα, ειτε θα συνεχισουμε το ιδιο βιολι και θα μαστε καθε μερα και χειροτεροι. δεν βλεπω μεση κατασταση.

ΥΓ φετος το πρωταθλημα ειναι πολυ δυσκολο να κατακτηθει! ειμασταν απιστευα τυχεροι που ειχαμε βρει τον οσφπ σε 2 συνεχομενα χρονια σε κακη κατασταση με πολλους τραυματιες, κακη διαχειρηση παικτων, κακες μεταγραφες κλπ και γενικα ηταν ο χειροτερος οσφπ εδω και απειρα χρονια και ετσι το πηραμε και μαλιστα πολυ δυσκολα παρολο που ειχαμε πολυ καλυτερο ροστερ. φετος ομως με μπλατ, καλυτερο ροστερ και πιο νεο, δεν βλεπω να το παιρνουμε.

Συμφωνώ σε όλα.Χειρότερο μπάσκετ από αυτό που βλέπουμε τον τελευταίο μήνα....ούτε από Μάλκοβιτς την άνοιξη του 97' πριν έρθει ο Κυρίτσης...
Ψυχολογία μηδέν.
Και ξέχωρα από τα συστήματα...αυτό που έλειπε από τον Παναθηναικό,περισσότερο και από ενίσχυση είναι η αυτοπεποίθηση και το τσαγανό.
Δεν γίνεται να χάνεις όλα τα εκτός εδρας παιχνίδια με κάτω τα χέρια από το πρώτο δεκάλεπτο,και να φτύνεις αίμα σε όλα τα εντός στο ΟΑΚΑ...(όσα κερδίζαμε).
Quincy
QUOTE(Ginobili @ Dec 21 2018, 02:02 ) *
Λοιπόν....φίλτατοι,τελικά υπήρξε παλμός,και ήρθε το αναπόφευκτο.Πασκουάλ τέλος.
Πρώτα απ'όλα..και πάνω απ'όλα τον Πασκουάλ θα θελα να τον ευχαριστήσω για όποια δουλειά έκανε αυτά τα 2,5 χρόνια.Θα τον έχω πάντα σε εκτίμηση,για τον χαρακτήρα του,την συμπεριφορά του και το ήθος του.
Όπως έχω ξαναπει,τον έχω πάνω και από Ομπράντοβιτς και Πεδουλάκη σε αυτό το κομμάτι.
Ένας άνθρωπος που αγάπησε τον Παναθηναικό,αγάπησε εμάς τον κόσμο,και είμαι σίγουρος...ότι η μεγαλύτερη πικρία αυτού του ανθρώπου,είναι ότι δεν κατάφερε να δικαιώσει τις προσδοκίες του κόσμου αυτού.

Ο Πασκουάλ,η πραγματική και μαυρη αλήθεια είναι ότι δεν κατάφερε να παίξει μπάσκετ αξιώσεων στον Παναθηναικό.Μπορεί στην θεωρία να ηταν καλός,αλλά στην πράξη....στο παρκέ ποτέ δεν κατάφερε να παίξει μπάσκετ συνεργασιών,ποτέ δεν κατάφερε να επιβληθεί στους παίκτες του,να βγάλει αυτοματισμούς.Ουσιαστικά στηρίχθηκε αποκλειστικά στο ταλέντο των παικτών του,χωρίς να μπορεί εφαρμόσει κάποια φιλοσοφία.
Στεναχωριέμαι για τον άνθρωπο Πασκουάλ,αλλά...η κατάσταση είχε φτάσει στο απροχώρητο.Ο Παναθηναικός έχει ένα σταθερά ΦΘΙΝΟΝΤΑ ρυθμό στην απόδοση του,που όπως φάνηκε κατά πλείστον οφειλόταν στο πελαγομένο μυαλότου προπονητή του.Ένανς άνθρωπός ανίκανος να εμπνευσει τους παίκτες του,και να τους διαχειριστεί ψυχολογικά.
Οπότε,δεν μπορώ να μην πω,ότι είμαι ικανοποιημένος με την εξέλιξη αυτή.

Υ.Γ.1 Κάποτε λέγανε κάποιοι ότι κανένας σοβαρός παίκτης δεν θα θέλει να έρθει στον Παναθηναικό του Γιαννακόπουλου.Τελικά αποδείχθηκε ότι Τζειμς,Σίγκλετον και Γκάμπριελ θέλανε και με το παρπαπάνω να μείνουν.Καλάθης και Λάνγκφορντ...δεν είναι σοβαροί παίκτες...οπότε δεν μετράνε....Μετράνε μόνο τα τουιτ...κάποιου Ντιλέινι....

Υ.Γ.2 Σοβαρά τώρα....ο Ρικ Πιτίνο στον Παναθηναικό??? Σοβαρά??? Είναι το τρίτο μεγαλύτερο σοκ που έχω πάθει στην ζωή μου...μετά τον Ντομινίκ και τον Ζιλμπέρτο...
Δεν νομίζω ότι είμαι σε κατάσταση...να σκεφτώ λόγια για να γράψω....Πιο πιθανό θα μου φαινόταν να απολυθεί ο Μπλατ από τον Ολυμπιακό,και να υπογράψει στον Παναθηναικό....
Η αλήθεια είναι,ότι αν δεν είχε τα γνωστά σκάνδαλα,δεν υπήρχε ποτέ περίπτωση να έρθει εδώ.Προφανώς έχει κίνητρο.

Δεν ξέρω τι θα κάνει στον Παναθηναικό.Για ένα πράγμα είμαι σίγουρος...ότι θα εμπνευσει τους παίκτες.Αν συνοδευτεί αυτή η κίνηση και από ενίσχυση,είμαι πολύ αισιόδοξος.


Υ.Γ.3 Περιμένω μεγαλύτερη δύναμη στο ζωγραφιστό,περισσότεροα ριμπ και περισσότερο δυναμισμό με Πιτίνο.

Υ.Γ.4 Έχετε καταλάβει κάποιοι...ότι στο Αμέρικα θα δείχνουν στιγμιότυπα από τον Πιτίνο στον πάγκο του Παναθηναικού...έτσι?


Γενικά δεν είμαι υπερ των αλλαγών προπονητών μέσα στη season αλλά μερικές φορές είναι απαραίτητες. Νομίζω πως καλώς έπραξε ο ΔΓ τώρα, κακώς έπραξε που δεν το έκανε το καλοκαίρι.

Σχετικά με τον Pitino, είχα γράψει πριν μερικές μέρες πως αυτό το roster έχει περιορισμένα περιθώρια βελτίωσης. Βέβαια με αυτόν ίσως ν αλλάζουν τα δεδομένα με την έννοια πως πλέον ο Παναθηναικός θα συζητιέται αρκετά σε όλο τον μπασκετικό κόσμο τουλάχιστον για το άμεσο μέλλον, ίσως είναι ένα ακόμη έξτρα κίνητρο κυρίως για τους ξένους. Επίσης πολύ πιθανό να ανοίγουν παραπάνω πόρτες όσο αφορά τις προσθήκες (που είναι απαραίτητες όπως και να χει) με ένα τέτοιο όνομα στον πάγκο. Γενικά κάνει θόρυβο μια τέτοια κίνηση, κυρίως θετικά.

Τις ομάδες του στο NCAA δεν τις έχω παρακολουθήσει για να ξέρω τι ακριβώς να περιμένω. Όταν παρακολουθούσα κολεγιακό έβλεπα κυρίως τους Gators του Donovan bball.gif

Από διάφορες δηλώσεις και συνεντεύξεις του Petino μετά την απόλυσή του και όσο καιρό δεν βρισκόταν σε κάποια ομάδα φαίνεται πως ο τύπος ζει για το μπασκετ, και είναι και λογικό όχι μόνο γι αυτόν αλλά για όσους ασχολούνται τόσες δεκαετίες με το άθλημα. Εκτός από τη δύναμη της συνήθειας (που και μόνο αυτό για μένα φτάνει να μην χαρακτηρίσω την επιλογή του αρπαχτή), σίγουρα θα θέλει να αποδείξει πως δεν είναι "τελειωμένος", όπως δήλωσε κι ο ίδιος, και να αρπάξει την ευκαιρία για να επιστρέψει στις HΠΑ σαν προπονητής πάλι.

Γενικά πάρα πολύ καλή επιλογή από πλευράς Παναθηναικού imo. Αν μη τι άλλο, πλέον θα χει ενδιαφέρον να δεις τα παιχνίδια του tongue.gif
Hip
QUOTE (Quincy @ Dec 21 2018, 04:35 ) *
Γενικά δεν είμαι υπερ των αλλαγών προπονητών μέσα στη season αλλά μερικές φορές είναι απαραίτητες. Νομίζω πως καλώς έπραξε ο ΔΓ τώρα, κακώς έπραξε που δεν το έκανε το καλοκαίρι.

Σχετικά με τον Pitino, είχα γράψει πριν μερικές μέρες πως αυτό το roster έχει περιορισμένα περιθώρια βελτίωσης. Βέβαια με αυτόν ίσως ν αλλάζουν τα δεδομένα με την έννοια πως πλέον ο Παναθηναικός θα συζητιέται αρκετά σε όλο τον μπασκετικό κόσμο τουλάχιστον για το άμεσο μέλλον, ίσως είναι ένα ακόμη έξτρα κίνητρο κυρίως για τους ξένους. Επίσης πολύ πιθανό να ανοίγουν παραπάνω πόρτες όσο αφορά τις προσθήκες (που είναι απαραίτητες όπως και να χει) με ένα τέτοιο όνομα στον πάγκο. Γενικά κάνει θόρυβο μια τέτοια κίνηση, κυρίως θετικά.

Τις ομάδες του στο NCAA δεν τις έχω παρακολουθήσει για να ξέρω τι ακριβώς να περιμένω. Όταν παρακολουθούσα κολεγιακό έβλεπα κυρίως τους Gators του Donovan bball.gif

Από διάφορες δηλώσεις και συνεντεύξεις του Petino μετά την απόλυσή του και όσο καιρό δεν βρισκόταν σε κάποια ομάδα φαίνεται πως ο τύπος ζει για το μπασκετ, και είναι και λογικό όχι μόνο γι αυτόν αλλά για όσους ασχολούνται τόσες δεκαετίες με το άθλημα. Εκτός από τη δύναμη της συνήθειας (που και μόνο αυτό για μένα φτάνει να μην χαρακτηρίσω την επιλογή του αρπαχτή), σίγουρα θα θέλει να αποδείξει πως δεν είναι "τελειωμένος", όπως δήλωσε κι ο ίδιος, και να αρπάξει την ευκαιρία για να επιστρέψει στις HΠΑ σαν προπονητής πάλι.

Γενικά πάρα πολύ καλή επιλογή από πλευράς Παναθηναικού imo. Αν μη τι άλλο, πλέον θα χει ενδιαφέρον να δεις τα παιχνίδια του tongue.gif

Η καριερα του σαν προπονητης στην αμερικη εχει μαλλον τελειωσει. Στο ΝΒΑ ειχε 2 περασματα. Ενα επιτυχημενο απο τους Νικς 30 χρονια πισω και μια σφοδρα αποτυχημενη πριν 20 χρονια με τους Σελτικς. Μιλαμε για τοσο αποτυχημενο που τον εξαφανισε απο την οποια πιθανοτητα να ξανα αναλαβει ομαδα του ΝΒΑ. Τα επομενα χρονια τα περασε ολα στο Λουισβιλ μεχρι που τον βρηκαν τα σκανδαλα. Γι αυτα οποιος θελει να μαθει ειναι ευκολο, δεν θα αναφερθω. Μετα και απ αυτα οι πορτες του NCAA μαλλον εχουν κλεισει οριστικα.
Μεγαλο ονομα εννοειτε, επιδραστικος τον προηγουμενο αιωνα, ειδικα το περασμα του απο την Νεα Υορκη εδωσε νεες κατευθυνσεις στο αμερικανικο μπασκετ. Το μεγαλο του "προσον" που βοηθησε τους Καρτιναλς ηταν το recruiting που ομως ηταν και ενα κομματι που αμφισβητηθηκε λογο των σκανδαλων μεταξυ 2010-2014. Πιστευω πως αυτη τη στιγμη η προσληψη του απο τον Παναθηναικο ειναι απο τις πιο cult στιγμες της συνδεσης αμερικανικου με Ευρωπαικο μπασκετ.
Quincy
QUOTE(Hip @ Dec 21 2018, 03:22 ) *
Η καριερα του σαν προπονητης στην αμερικη εχει μαλλον τελειωσει. Στο ΝΒΑ ειχε 2 περασματα. Ενα επιτυχημενο απο τους Νικς 30 χρονια πισω και μια σφοδρα αποτυχημενη πριν 20 χρονια με τους Σελτικς. Μιλαμε για τοσο αποτυχημενο που τον εξαφανισε απο την οποια πιθανοτητα να ξανα αναλαβει ομαδα του ΝΒΑ. Τα επομενα χρονια τα περασε ολα στο Λουισβιλ μεχρι που τον βρηκαν τα σκανδαλα. Γι αυτα οποιος θελει να μαθει ειναι ευκολο, δεν θα αναφερθω. Μετα και απ αυτα οι πορτες του NCAA μαλλον εχουν κλεισει οριστικα.
Μεγαλο ονομα εννοειτε, επιδραστικος τον προηγουμενο αιωνα, ειδικα το περασμα του απο την Νεα Υορκη εδωσε νεες κατευθυνσεις στο αμερικανικο μπασκετ. Το μεγαλο του "προσον" που βοηθησε τους Καρτιναλς ηταν το recruiting που ομως ηταν και ενα κομματι που αμφισβητηθηκε λογο των σκανδαλων μεταξυ 2010-2014. Πιστευω πως αυτη τη στιγμη η προσληψη του απο τον Παναθηναικο ειναι απο τις πιο cult στιγμες της συνδεσης αμερικανικου με Ευρωπαικο μπασκετ.



Δεν αμφιβάλλω πως μπορεί να είναι όντως έτσι αλλά ο ίδιος μπορεί να μην το έχει αποδεχτεί ακόμα, ή έστω να θέλει να το προσπαθήσει. Δεν δέχτηκε τη θέση για τα χρήματα φαντάζομαι. Μπορεί να του χει λείψει το "προπονητιλίκι", δεν ξέρω. Πάντως δεν πιστεύω πως θα έρθει χωρίς κανένα κινητρο απλά για να κάνει 5 μήνες διακοπές και να γυρίσει σπίτι του. Ειδικά απ τη στιγμή που στην χώρα του ασχολούνται ακόμη μαζί του.
john wick
QUOTE (Kalispera @ Dec 20 2018, 21:51 ) *
Κάντε τον κόπο και δείτε τις δηλώσεις Μπλατ για τον Πασκουάλ.Καλές οι απόψεις εδώ μέσα,αλλά όταν ο Μπλατ,μια από τις πιο εμβληματικές μορφές στον σύγχρονο ευρωπαικό μπάσκετ,αναφέρεται με τόσο κολακευτικό τρόπο για τον Πασκουάλ,καλό θα ήταν να το λάβουμε υπόψην μας.
Προσωπικά,σήμερα απογοητεύτηκα περισσότερο από κάθε άλλη φορά.Γιατί πολύ απλά επιβεβαιώνονται οι φόβοι μου οτι ο Γιαννακόπουλος είναι διατεθιμένος καταλύει κάθε έννοια ορθολογισμού,δηλητηριάζοντας λίγο-λίγο την ομάδα που αγαπάμε.Καμία ανάληψη ευθύνης.Αν ο αποδιοπομπαίος τράγος ονομάζεται Πασκουάλ τότε αυτός θα την πληρώσει,αρκεί να μην χρειαστεί να λογοδοτήσει ο τοξικά ευθυνόφοβος Δημητράκης.Προσωπικά δεν μπορώ να καταλάβω από που πηγάζει η αισιοδοξία μερικών.Η απόλυση Πασκουάλ σηματοδοτεί και την ελαχιστοποίηση των πιθανοτήτων μας να χτυπήσουμε οποιονδήποτε άλλο ικανό Ευρωπαίο προπονητή.Οι συμπεριφορές αυτές κυκλοφορούν στην πιάτσα,και δεν μένουν απαρατήρητες.Αν ο Πασκουάλ με 2 πρωταθλήματα και έχοντας τερματίσει 2 φορές τέταρτος στην κανονική διάρκεια της E.L ,φεύγει ως "αποτυχημένος",επειδή δεν μπόρεσε να σουλουπώσει ένα έκτρωμα που του ανατέθηκε ελέω "ελληνοποίησης",εμμονών του προέδρα να την πει στους απέναντι,και κατακόρυφης μείωσης του αγωνιστικού μπάτζετ,τότε γιατί οποιοσδήποτε άλλος αξιόλογος προπονητής να δεχθεί να δουλέψει κάτω από αυτές τις συνθήκες?Ναι γιατί άλλωστε είναι όνειρο του Ιτούδη ή του Μπαρτζώκα να καπελώνεται τους Παππα-Παπαπέτρου για βασικούς και να πρέπει να βρει βασικούς παίκτες στο 4-5 με συνολικό μπάτζετ 1 μύριο.


Τα χειρότερα δεν έχουν έρθει ακόμη.

Κάντε τον κόπο και δείτε τις δηλώσεις Μπλατ για τον Πασκουάλ.Καλές οι απόψεις εδώ μέσα,αλλά όταν ο Μπλατ,μια από τις πιο εμβληματικές μορφές στον σύγχρονο ευρωπαικό μπάσκετ,αναφέρεται με τόσο κολακευτικό τρόπο για τον Πασκουάλ,καλό θα ήταν να το λάβουμε υπόψην μας.
Προσωπικά,σήμερα απογοητεύτηκα περισσότερο από κάθε άλλη φορά.Γιατί πολύ απλά επιβεβαιώνονται οι φόβοι μου οτι ο Γιαννακόπουλος είναι διατεθιμένος καταλύει κάθε έννοια ορθολογισμού,δηλητηριάζοντας λίγο-λίγο την ομάδα που αγαπάμε.Καμία ανάληψη ευθύνης.Αν ο αποδιοπομπαίος τράγος ονομάζεται Πασκουάλ τότε αυτός θα την πληρώσει,αρκεί να μην χρειαστεί να λογοδοτήσει ο τοξικά ευθυνόφοβος Δημητράκης.Προσωπικά δεν μπορώ να καταλάβω από που πηγάζει η αισιοδοξία μερικών.Η απόλυση Πασκουάλ σηματοδοτεί και την ελαχιστοποίηση των πιθανοτήτων μας να χτυπήσουμε οποιονδήποτε άλλο ικανό Ευρωπαίο προπονητή.Οι συμπεριφορές αυτές κυκλοφορούν στην πιάτσα,και δεν μένουν απαρατήρητες.Αν ο Πασκουάλ με 2 πρωταθλήματα και έχοντας τερματίσει 2 φορές τέταρτος στην κανονική διάρκεια της E.L ,φεύγει ως "αποτυχημένος",επειδή δεν μπόρεσε να σουλουπώσει ένα έκτρωμα που του ανατέθηκε ελέω "ελληνοποίησης",εμμονών του προέδρα να την πει στους απέναντι,και κατακόρυφης μείωσης του αγωνιστικού μπάτζετ,τότε γιατί οποιοσδήποτε άλλος αξιόλογος προπονητής να δεχθεί να δουλέψει κάτω από αυτές τις συνθήκες?Ναι γιατί άλλωστε είναι όνειρο του Ιτούδη ή του Μπαρτζώκα να καπελώνεται τους Παππα-Παπαπέτρου για βασικούς και να πρέπει να βρει βασικούς παίκτες στο 4-5 με συνολικό μπάτζετ 1 μύριο.


Τα χειρότερα δεν έχουν έρθει ακόμη.





καλό θα ήταν να πει κάποιος του Μπλατ ,ότι ο προ προηγούμενος κάτοχος της θέσης του , εκδιώχθηκε χμμμ... κάπως περίεργα εκεί στα παρκινγκ του Σεφ έχοντας πριν σηκώσει και ευρωπαϊκή κούπα. Και εννοείται ότι σε αυτό το επίπεδο δεν έχω ακούσει ποτέ κάποιον να αναφέρεται με κακα λόγια για κάποιον απολυμένο συνάδελφο του.Γνωρίζει και ο ίδιος ότι αργά ή γρήγορα θα βρεθεί και ο ίδιος στην ίδια θέση , διότι αυτά έχει το συγκεκριμένο επάγγελμα...






για το θέμα της απόλυσης του Πασκουάλ και της πρόσληψης Πιτίνο , ουδέν σχόλιο...
είπαμε , φέτος θα το πιούμε μέχρι τέλους το ποτήρι με το κόνιο....
jazz thrilos
Διάβασα οτι ο Πιτίνο θα φέρει μαζί του την μυστική φόρμουλα που είχε φτιάξει ο ίδιος στα εργαστήρια του κολλεγίου, απο την οποία αν πιείς ένα ποτηράκι πριν κοιμηθείς ξυπνάς το πρωί και απο το 19% σουτάρεις με 43% στο τρίποντο. laugh.gif laugh.gif

Εντάξει, καλό το χωρατό, μόνο εγώ γέλασα φαντάζομαι αλλά ήθελα να πω οτι η έλευση ενός τέτοιου προπονητή την δεδομένη στιγμή και με υπάρχον ρόστερ δεν μπορεί να αλλάξει πολλά πράγματα. Μόνο η ψυχολογία μπορεί να αλλάξει πρόσκαιρα και ίσως επίσης να μην βλέπουμε τόσες πολλές ανορθολογικές επιλογές στο παιχνίδι του Παναθηναικού.

Θα μου πεις, οκ, τον φέρνει ο Παο για να επενδύσει πάνω του, να φτιάξει ένα πλάνο, να δώσει μια ταυτότητα μακροπρόθεσμα στην ομάδα. Με εξάμηνο συμβόλαιο; Τι θα πει οτι το συμβόλαιο είναι εξάμηνο "για να δούμε αν μας κάνει"; Ποιός είναι, ο Μανουσέλης;;

Πολλά δεν μου κολλάνε στην όλη υπόθεση. Ίσως ο Πιτίνο έρθει στην Ελλάδα και αποδειχτεί η μεγαλύτερη αλεπού που κάθισε σε ευρωπαικό πάγκο. Μακάρι να δούμε και ενδιαφέροντα πράγματα μπασκετικά. Γιατί όμως τώρα; Γιατί με εξάμηνο συμβόλαιο; Τι αλήθεια έχουν τέτοιου είδους άρθρα; https://www.sport24.gr/Columns/pantelis-vla...as.5395657.html

Και το κυριότερο, θα πάρει παίχτες ο ΔΓ με την έλευση Πιτίνο (αν τελικά έρθει γιατί πολλά έχουμε δει);; Που καταλήγει ο οργανισμός του Παο για την φετινή εικόνα; Έφταιγε ο προπονητής; Οι παίχτες δεν είναι καλοί; Και τα δύο; Απόψε τι γίνεται με την Αρμάνι; Ασχολείται κανείς; Νόμιζα οτι είχε βαφτιστεί τελικός το αποψινό παιχνίδι για την συνέχεια του Παναθηναικού στην διοργάνωση.
villiskabas
Αντε να δουμε και ο Πασκουαλ σε ποιο παγκο θα καταληξει και τι θα καταφερει... ειμαι πολυ περιεργος να δω.. κατα τα αλλα πολυ συμπαθητικος ανθρωπος
pan24
http://www.gazzetta.gr/basketball/basket-l...n-giannakopoylo

QUOTE
Ο «θρυλικός» προπονητής του NCAA μίλησε στην «Courier Journal» (ηλεκτρονική εφημερίδα του Λούβιλ, όπου ήταν προπονητής για 16 χρόνια) και είπε αρχικα: «Είναι πολύ παθιασμένος. Είναι ένας άνθρωπος που δεν φαίνεται να τρελαίνεται για τους διαιτητές. Όμως στο τηλέφωνο που μιλήσαμε ήταν εξαιρετικός. Έχει πολύ πάθος για την ομάδα του. Δεν ανέχεται πολλά στις σχέσεις με τους παίκτες κλπ. Μου είπε πως είναι μεγάλος θαυμαστής μου. Δεν θα έχω κανένα πρόβλημα μαζί του. Μισεί την ήττα, μισώ κι εγώ την ήττα. Δεν έχω κανένα πρόβλημα με αυτό».

Στη συνέχεια πρόσθεσε: «Μου λείπει φοβερά η προπονητική. Ακόμη έχω πολλή πικρία μέσα μου για το Λούβιλ και πιστεύω πως αυτό θα την απομακρύνει κάπως», ενώ διέψευσε πως είχε πρόταση από ομάδα της Νέας Ζηλανδίας, λέγοντας: «Κάποιος να ήθελε να μου κάνει πλάκα».

Όσο για την Euroleague ανέφερε πως: «Είναι λίγο κάτω από το ΝΒΑ», αλλά «θα μου δοθεί η ευκαιρία να βιώσω μια διαφορετική εμπειρία και να πάω σε πολλά και διαφορετικά μέρη που δεν είχα δει ποτέ».

Τέλος, δεν παρέλειψε να πει: «Βλέπω πλέον κάθε μέρα ξεχωριστά και θα δούμε πώς θα πάει το πράγμα. Θέλω να επιστρέψω στην άκρη του παρκέ και θα δούμε τι θα γίνει».

Το δεν φαινεται να τρελαινεται για τους διαιτητες θα μπορουσε να ειναι τυπογραφικο του γκαζετα tongue.gif
Greenbasket
μεγάλη κίνηση ο αμερικανός πάντως
Μακάρι να έρθει
Thodoros
O Απλός κόσμος έχει μάθει να δένεται συναισθηματικά με πρόσωπα και καταστάσεις .

Όλοι βλέπω λένε '' θα έπρεπε να μην φύγει μέχρι το καλοκαίρι που θα έκανε ταμείο και θα έκλεινε την 3τια'' .... στο οποίο εγώ θα πω, αν είχαμε αυτήν την εικόνα ο Παναθηναϊκός (που εμφανίζει μέχρι τώρα) θα ήταν εντελώς φυσιολογική να έχανε το πρωτάθλημα και να ήταν εκτός 8δα.

Τι το ενδιαφέρον και χρήσιμο έχει μια τέτοια περίπτωση; Αν έμενε ο Τσάβι μέχρι τέλους και το ταμείο τα έβγαζε όλα αρνητικά θα ήταν καλύτερα για να έρθει ένας Σάρας? θα έκλειναν περισσότεροι αξιόλογοι παίκτες; δεν νομίζω!

Κακά τα ψέματα και ο Παναθηναϊκός φέτος αφού στερείται μπασκετικού ταλέντου , δεν μπορεί να αποδώσει τίποτα. Χάνει εύκολα με κατεβασμένα χέρια. Ο Πασκουάλ μάτι δεν είχε! οπότε τι επιλογές θα είχε να βγει από τον βούρκο που έχει πέσει ; Να φέρει κάποιον από nbdl έτσι κουτουρού , τι να άλλαζε και αυτός μέχρι να μάθει πως παίζουμε εδώ θα είχαμε φτάσει στους τελικούς.

Το λέω για μια ακόμα φορά , όταν ένας παίκτης ή ένας προπονητής δεν έχει να δώσει κάτι άλλο θα πρέπει να φεύγει άσχετα πόσο δεμένος είναι με την κερκίδα και με τον κόσμο . Όταν κρατάς κάποιον 3-4-5 χρόνια έχει και αυτός το δικαίωμα ή νοιώθει ότι το έχει , να σου παρουσιαστεί και κάποια ματς φόλα .
Καλή ώρα περίπτωση Γκιστ - Λάσμε - Παππάς και σαν να μην φτάνει μόνο αυτό πληρώνεις και υπεραξία επειδή είναι ένα είδος Παναθηναικάρα για τον κόσμο.
Η αλήθεια είναι ότι ο Παίκτης έχει πληρωθεί ένα συμβόλαιο για να προσφέρει μπασκετικές ικανότητες όχι λόγια ούτε συνθήματα ούτε συναισθήματα.

Το ίδιο ισχύει και για τους προπονητές ο Πασκουάλ έκανε τον κύκλο του , το μπάσκετ που παίζουμε είναι στο 6-7 από τύχη γιατί θα μπορούσε κάλλιστα να ήταν και στον 4-9 με βάση την εικόνα μας ( καλύτερα δεν θα μπορούσε να ήταν).

Οπότε γιατί τόσο δέσιμο ; Τι χάνουμε τον αποκλεισμό και στεναχωριώμαστε κι όλας! Στα παιχνίδια με Χιμκι , Μπασκόνια , Φενέρ , ΠΑΟΚ!!!! όποτε χάναμε ξέραμε τις δικαιολογίες '' έτοιμες '' είχαμε ψυχολογική πίεση για την θέση μας! δεν παίξαμε μια περίοδο το οποίο είναι ψέμα γιατί συνήθως δεν παίζαμε καμία από τις 4. ή με ΠΑΟΚ δεν χάσαμε την συγκέντρωση μας , πως όμως γίνεται να τρως 80π από τον ΠΑΟΚ και να λες ότι ήσουν συγκεντρωμένος.... δεν θέλω να μειώσω την αξία της ομάδας της Θεσ/κης αλλά πως να το κάνουμε άλλο Νικ Καλάθης και άλλο Κόνιαρης ... ακόμα και στο Τόμας - Χρυσικόπουλος θα έπρεπε να ήταν αισθητή η διαφορά! Δεν παίζαμε καλά και εντάξει φταίει σε μεγάλο βαθμό ο Πρόεδρος αλλά το ρόστερ δεν ήταν τόσο για πέταμα όσο παίζε τουλάχιστον τους τελευταίους 2 μήνες.
Αυτή την ευθύνη πλήρωσε.
GK_23
QUOTE(pan24 @ Dec 21 2018, 11:34 ) *
Το δεν φαινεται να τρελαινεται για τους διαιτητες θα μπορουσε να ειναι τυπογραφικο του γκαζετα tongue.gif

Είναι ακριβής μετάφραση των όσων δήλωσε ο Pitino rolleyes.gif

Εδώ το άρθρο της εφημερίδας: https://www.courier-journal.com/story/sport...ire/2378291002/

Προσωπικά διατηρώ επιφυλάξεις για το αν ο Pitino θα δεχθεί την πρόταση.
john wick
για κανέναν Πασκουάλ δεν θα κλάψω , τα δάκρυα στέρεψαν όταν έφυγε ο μεγάλος.. sad.gif




κύριος ήταν φυσικά , όπως κύριοι είναι όλοι. Δλδ ο Ιβανοβιτς δεν ήταν κύριος; ο Τζώρτζεβιτς δεν ήταν; ο RG;
το μοναδικό παιχνίδι που θα μου μείνει ήταν αυτό με την Ρεάλ πέρσυ. κανένα άλλο...

Αυτά γίνονται σε ΟΛΕΣ τις ομάδες.
Δείτε το καλοκαίρι τι θα γίνει με Ιτούδη αν δεν πάρει φέτος την κούπα...






stefkorner
Κυριος ο Τσαβι ,πολυ κυριος !αλλα για περιμεντε..
μεχρι να παρει τα λεφτα της αποζημιωσης και μεχρι να σκασουν οι πρωτες συνεντευξεις του στα Ισπανικα μεσα..
να δουμε αν εχει κατι να πει για παικτες-για τον σχεδιασμο του καλοκαιριου-αν εχει καποια απαντηση για το γιατι δεν γιναν οι αλλαγες με αυτον (μηπως δεν τις ηθελες και προτιμουσε να πορευτει με Λασμε ας πουμε ( ; ) δεν νομιζω rolleyes.gif )
περιμενετε λοιπον ,να δουμε ποσο κυριο θα τον παρουσιαζουν και μετα τα προεδρικα μεσα..
και ειμαι περιεργος να δω τοτε ,αν θα συνεχισουν να τον βρισκουν κυριο και καποιοι συμφορουμιτες οπως για παραδειγμα οι αγαπητοι : mario primorac - victor manmheim Κτλ wink.gif
shtarkws
Αποψη μου πως ο ΔΓ καταλαβε πως πρεπει να ενισχυσει την ομαδα κανοντας αλλαγες, ομως εδιωξε και τον Πασκουαλ γιατι δεν τον εμπιστευτηκε στο να κανει τις αλλαγες αυτες και να φερει παικτες. Δικαιο η αδικο το ξερουν μονο οσοι ειναι μεσα στην ομαδα
DESO
QUOTE(villiskabas @ Dec 21 2018, 09:55 ) *
Αντε να δουμε και ο Πασκουαλ σε ποιο παγκο θα καταληξει και τι θα καταφερει... ειμαι πολυ περιεργος να δω.. κατα τα αλλα πολυ συμπαθητικος ανθρωπος


Εδώ βρήκε πάγκο ο Σφαιρόπουλος, λες να πάει χαμένος ο Πασκουάλ?
doctorjekil
Κατα την γνωμη μου,το μεγαλυτερο λαθος του ο Πασκουαλ το εκανε το καλοκαιρι...αν δεχθηκε παρεμβασεις απο τον ΔΓ για την στελεχωση του ροστερ θα επρεπε να φυγει,ενω αν ηταν δικες του ολες οι επιλογες απλα ηταν τραγικες...δεν γινεται να βλεπουμε ολοι οτι:1.ο Γκιστ ηταν μετριος ψηλος στα ντουζενια του,στα 33 του πως γινεται να τον υπολογιζεις για βασικο;2.ο Λασμε ειναι 36 χρονων και παιχτης που βασιζεται σχεδον μονο στα αθλητικα του προσοντα,οποτε στα 36 τα αθλητικα προσοντα εχουν πεσει,3.ο Τομας ειναι το μεγαλυτερο ανεκδοτο που εχει ερθει στην ομαδα(ισως μαζι με τον Γκιστ),απο ενα μετριο 3αρι,τον βαφτισανε σουπερ 4αρι,4.στο 3 εχουμε 2 παιχτες με ιδια χαρακτηριστικα(παπαπετρου,θαναση)5.σουτερ(ε
κτος λοτζεσκι)δεν υπαρχει στην ομαδα,και ο καλαθης χωρις σουτερ διπλα του δεν μπορει να παιξει,6.για μια ακομη χρονια δεν υπαρχει 2ος δημιουργος,ουτε καν 2ος ασσος να ξεκουραζει τον καλαθη...μετα απο ολα αυτα και αυτη την στελεχωση πως γινεται να δηλωνει ο τσαβι οτι στοχος μας ειναι το φ4;;δεν γινεται να το βλεπουν ολοι και οχι αυτος οτι μ αυτο το ροστερ ουτε για 8αδα δεν ειμαστε...και το παραδοξο ειναι,πως με τα ιδια λεφτα θα μπορουσε να ειχε γινει πολυ καλυτερη στελεχωση
stefkorner
Ο λύκος που μοιάζει με αρνάκι

« Τι συμβαίνει με τον Τζέιμς Γκιστ;»
..ξεκιναει η αρθρογραφος

αλλα μια αναλυση με κειμενο 500 λεξεων δεν της φτασαν τελικα για να δωσει απαντηση στο τι συμβαινει τελικα με τον Τζειμς Γκιστ ugly_tocktock.gif
Ginobili
Σύμφωνα με τα λεγόμενα των κυβερνητικών(Κουβόπουλος-Κοντός) και τα ρεπορταζ τους,και αυτα του Συρίγου η μοναδική επιβολή του Δ.Γ ήταν η παραμονή Παπά αντί του Κόπονεν.
Όλοι οι άλλοι,ήταν επιλογές Πασκουάλ.
Και για να τελειώνει αυτή η καραμέλα...επειδή υπάρχουν ομάδες όπως Μπαρτσελόνα-Μακάμπι πρωτίστως καθώς και ΤΣΣΚΑ-Ρεάλ κατά δεύτερο λόγο,εκ των οποίων στην μία έχει δουλέψει ο Πασκουάλ.....ο Καταλανός δεν θα βγει ποτέ στο μέλλον να παραπονεθεί ότι προπόνησε άλλη ομάδα από αυτή που ήθελε.

Όλη η μπασκετική Ευρώπη γνωρίζει ότι ο οργανισμός Μπαρτσελόνα εγκρίνει παίκτες (και γι'αυτό αρνήθηκε ο Σάρας να πάει) για τον εκάστοτε προπονητή..
Όλοι ξέρουν οτι ο Κερεχέτα αποφασίζει ποιοι παίκτες θα έρθουν και ποιοι θα φύγουν...στην Μπασκόνια....
Όλοι ξέρουν ότι στην ΤΣΣΚΑ...αν π.χ ο Ιτούδης πει,"δεν θέλω τον Βοροντσέβιτς"....θα φύγει ο Ιτούδης....
Και εμείς εδώ άλλη δουλειά δεν έχουμε να κάνουμε....από το να δίνουμε ψεύτικα άλλοθι στον Πασκουάλ...

Υ.Γ Και δεν καταλαβαίνω τον λόγο,γιατί ο Ντούντα δεν σεβάστηκε την υπόληψη του...και δεν παραιτήθηκε όταν του επέβαλαν παίκτες που δεν ήθελε (Λο και Ντόρσει) κατά τα λεγόμενα του Καβαλιεράτου...
stefkorner
QUOTE (Ginobili @ Dec 21 2018, 19:19 ) *
Σύμφωνα με τα λεγόμενα των κυβερνητικών(Κουβόπουλος-Κοντός) και τα ρεπορταζ τους,και αυτα του Συρίγου η μοναδική επιβολή του Δ.Γ ήταν η παραμονή Παπά αντί του Κόπονεν.
Όλοι οι άλλοι,ήταν επιλογές Πασκουάλ.



Και για να τελειώνει αυτή η καραμέλα...επειδή υπάρχουν ομάδες όπως Μπαρτσελόνα-Μακάμπι πρωτίστως καθώς και ΤΣΣΚΑ-Ρεάλ
Και εμείς εδώ άλλη δουλειά δεν έχουμε να κάνουμε....από το να δίνουμε ψεύτικα άλλοθι στον Πασκουάλ...



-ε αμα το λενε οι κυβερνητικοι ρε φιλε ετσι ειναι !τι το ψαχνουμε δηλαδη ..

-η καραμελα να τελειωνει ,αλλα ειναι αλλο να σου δινουν στο πιατο παικταραδες των 30μυριων και αλλο των 8 απο τα κατω ραφια κ να εχουν την απαιτηση να τους πας f4!υπαρχει μια μικρη διαφορα ετσι..

-ψευτικα αλλοθι στον Πασκουαλ ναι οντως,αλλη δουλεια δεν εχουμε !λαδι να βγαλουμε τον Ιsπανο ,γιατι ειμαστε εμμονικοι με τον κυριο Δημητρη !

ααχ ολα αυτα ειναι ενας λογος που επιθυμουσα προσωπικα να τελειωσει το μαρτυριο και αυτουνου του ανθρωπου !με την κρυφη ελπιδα βεβαια οτι θα πηγαιναμε παρακατω.. !αλλα οπως το βλεπω θα κρατησει αιωνια η ΤΣαβιαδα ! εδω κρατησε του Αρτζι να μου πεις,αυτη δεν θα κρατουσε.. ( ; ) rolleyes.gif
Looter
QUOTE (stefkorner @ Dec 21 2018, 14:16 ) *
Ο λύκος που μοιάζει με αρνάκι

« Τι συμβαίνει με τον Τζέιμς Γκιστ;»
..ξεκιναει η αρθρογραφος

αλλα μια αναλυση με κειμενο 500 λεξεων δεν της φτασαν τελικα για να δωσει απαντηση στο τι συμβαινει τελικα με τον Τζειμς Γκιστ ugly_tocktock.gif


Δημοσιογραφικά περίστροφα από τα ίδια site.
Ότι είναι το to10 για τον Ολυμπιακό του Μαρινάκη , άλλο τόσο είναι και το sdna για Σαββίδη και DPG.

Κατάντια ρε γαμώτο , να ΜΗΝ μπορείς να ενημερωθείς λόγω της μαυρης προπαγάνδας.
j-kidd13
Λιγο βιαστικη η κινηση για αλλαγη προπονητη θεωρω,και να φυγει ο Πασκουαλ και να ερχοταν ο Ζοτς,δεν νομιζω οτι θα εκανε τον Γκιστ και τον Λασμε να παιζουν σαν 28αριδες,τον Βουγιουκα και τον Παπαγιαννη να βγαζουν 20λεπτα με καλη αποδοση,τον Λεκαβιτσιους να μεταμορφωνεται,κλπ κλπ.
Πρωτα επρεπε να ξεκινησουμε απο την ενισχυση του ροστερ.
Παντως ειναι γεγονος οτι ο Τσαβι δεν ηταν καλος φετος, χρειαζοταν ενα "σοκ" στην ομαδα.
Looter
QUOTE (Ginobili @ Dec 21 2018, 14:19 ) *
Σύμφωνα με τα λεγόμενα των κυβερνητικών(Κουβόπουλος-Κοντός) και τα ρεπορταζ τους,και αυτα του Συρίγου η μοναδική επιβολή του Δ.Γ ήταν η παραμονή Παπά αντί του Κόπονεν.
Όλοι οι άλλοι,ήταν επιλογές Πασκουάλ.
Και για να τελειώνει αυτή η καραμέλα...επειδή υπάρχουν ομάδες όπως Μπαρτσελόνα-Μακάμπι πρωτίστως καθώς και ΤΣΣΚΑ-Ρεάλ κατά δεύτερο λόγο,εκ των οποίων στην μία έχει δουλέψει ο Πασκουάλ.....ο Καταλανός δεν θα βγει ποτέ στο μέλλον να παραπονεθεί ότι προπόνησε άλλη ομάδα από αυτή που ήθελε.

Όλη η μπασκετική Ευρώπη γνωρίζει ότι ο οργανισμός Μπαρτσελόνα εγκρίνει παίκτες (και γι'αυτό αρνήθηκε ο Σάρας να πάει) για τον εκάστοτε προπονητή..
Όλοι ξέρουν οτι ο Κερεχέτα αποφασίζει ποιοι παίκτες θα έρθουν και ποιοι θα φύγουν...στην Μπασκόνια....
Όλοι ξέρουν ότι στην ΤΣΣΚΑ...αν π.χ ο Ιτούδης πει,"δεν θέλω τον Βοροντσέβιτς"....θα φύγει ο Ιτούδης....
Και εμείς εδώ άλλη δουλειά δεν έχουμε να κάνουμε....από το να δίνουμε ψεύτικα άλλοθι στον Πασκουάλ...

Υ.Γ Και δεν καταλαβαίνω τον λόγο,γιατί ο Ντούντα δεν σεβάστηκε την υπόληψη του...και δεν παραιτήθηκε όταν του επέβαλαν παίκτες που δεν ήθελε (Λο και Ντόρσει) κατά τα λεγόμενα του Καβαλιεράτου...



Δεν άξιζε στον ΠΑΟ του DPG προπονητής επιπέδου Πασκουάλ. Καλώς έφυγε λοιπόν.
Όπως δεν αξίζει και παίκτης όπως ο Νικ. Μακάρι να φύγει και αυτός.
Ο σανός εξάλλου είναι ατελείωτος από το 2012 , κάτι νέο θα βρει για να ταϊσει τις μάζες των ουγκ ο πρόεδρας.

Εγώ αυτό που βλέπω ότι είναι ότι ο άκρως μπασκετικός κόσμος απομακρύνεται όλο και περισσότερο από την ομάδα.
yorgos
Εμένα μου άρεσε από τις δηλώσεις του πιτινο ότι θα γνωρίσει και πολλούς νέους τοπους".

Να πω ότι είμαι αισιόδοξος, ψέμματα θα είναι.

Σε ο, τι αφορά τις μελλοντικές δηλώσεις πασκουαλ, περιμένω σιωπή προς το παρόν και σφάξιμο με το βαμβάκι σε ανύποπτο χρόνο, με τον ευγενεστερο δυνατό τρόπο. Για τον κύριο πασκουαλ, εύχομαι να είναι καλά αυτός οι συνεργάτες κι οι οικογένειες τους. Νομίζω μια ησυχία θα τους είναι χρήσιμη για κάποιο διάστημα. Συμπαθής ήρθε, συμπαθεστερος έφυγε.

Η εικόνα της ομάδας προς τα έξω έχει αρχίσει να μετατρέπεται από το ενδιαφέρουσα και το περίεργη στο γραφική. Μαγαζί γωνία είναι ακόμη, αλλά μια γραφικότητα την έχουμε.
Ginobili
QUOTE(stefkorner @ Dec 21 2018, 12:28 ) *
-ε αμα το λενε οι κυβερνητικοι ρε φιλε ετσι ειναι !τι το ψαχνουμε δηλαδη ..

-η καραμελα να τελειωνει ,αλλα ειναι αλλο να σου δινουν στο πιατο παικταραδες των 30μυριων και αλλο των 8 απο τα κατω ραφια κ να εχουν την απαιτηση να τους πας f4!υπαρχει μια μικρη διαφορα ετσι..

-ψευτικα αλλοθι στον Πασκουαλ ναι οντως,αλλη δουλεια δεν εχουμε !λαδι να βγαλουμε τον Ιsπανο ,γιατι ειμαστε εμμονικοι με τον κυριο Δημητρη !

ααχ ολα αυτα ειναι ενας λογος που επιθυμουσα προσωπικα να τελειωσει το μαρτυριο και αυτουνου του ανθρωπου !με την κρυφη ελπιδα βεβαια οτι θα πηγαιναμε παρακατω.. !αλλα οπως το βλεπω θα κρατησει αιωνια η ΤΣαβιαδα ! εδω κρατησε του Αρτζι να μου πεις,αυτη δεν θα κρατουσε.. ( ; ) rolleyes.gif

Το μαρτύριο που περνούσε ο Πασκουάλ ε....?
Το μαρτύριο των μπασκετικών Παναθηναικών...να βλέπουν μία "ομάδα" χωρίς αρχή και τέλος...σκορποχώρι...να παίζει όλο και χειρότερο μπασκετ...και τον προπονητή να μην μπορεί να επηρεάσει το παραμικρό...και να αναλώνεται συνεχώς στην δικαιολογία..."είμαστε πιεσμένοι" δεν σου λέει τίποτα ε??

Απορώ τι κάθεστε και ασχολείστε μερικοί,αφού το περιμένατε από το καλοκαίρι ...ότι η ομάδα θα παίζει τόσο άθλιο μπάσκετ,επειδή το ρόστερ απαρτίζεται από σαπάκια...
fastbreak70
λοιπον απο την μια μερια εχουμε τον πασκουαλ με σιγουρα μιζερη μπασκετικη συνεχεια αν εμενε και η ομαδα θα 'ετρωγε τα κρεατα' της μεχρι το τελος...
απο την αλλη 'ομπραντοβιτς-γιασκεβιτσιους' ελευθερος δεν υπαρχη στην αγορα για να παρεις...

και στη μεση το οπαδικο ποπολο που ξαφνικα του 'ξυνιζει' που 'εκατσε' του πιτινο ο οποιος εχει ανακαλυψει το 50% του μπασκετ που παιζεται σημερα και ολα τα σημερινα προπονητικά μυαλα θα εδιναν και το ενα τους χερι για να πετυχουν αυτα που εχει 'καταγραψει' στο συγχρονο μπασκετ...

ερωτηση!
εχεται καταλαβει οτι ο ανακατωσουρας ΔΓ (που τον εφερε) θα ειναι ο πρωτος που θα υποστει την μπασκετικη του νοοτροπια ...
εχεται καταλαβει οτι ο ανακατωσουρας ΔΓ (που τον εφερε) μπορει να του απαγορευτει να βρίσκεται κατω απο 1χιλ αποσταση απο το χωρο που θα λειτουγει η ομαδα.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Looter
QUOTE (j-kidd13 @ Dec 21 2018, 14:33 ) *
Λιγο βιαστικη η κινηση για αλλαγη προπονητη θεωρω,και να φυγει ο Πασκουαλ και να ερχοταν ο Ζοτς,δεν νομιζω οτι θα εκανε τον Γκιστ και τον Λασμε να παιζουν σαν 28αριδες,τον Βουγιουκα και τον Παπαγιαννη να βγαζουν 20λεπτα με καλη αποδοση,τον Λεκαβιτσιους να μεταμορφωνεται,κλπ κλπ.
Πρωτα επρεπε να ξεκινησουμε απο την ενισχυση του ροστερ.
Παντως ειναι γεγονος οτι ο Τσαβι δεν ηταν καλος φετος, χρειαζοταν ενα "σοκ" στην ομαδα.



Δηλαδή φίλε μου , είσαι λογικός και μπασκετικός άνθρωπος και βάζεις και τα ωραία σου λεφτάκια και έχεις τις παρακάτω επιλογές :


1. Να στηρίξεις τον προπονητή σου μέχρι το τέλος της σεζόν και να του πάρεις 2 σοβαρούς παίκτες ως προσθήκες για να αλλάξει το πρόσωπο της ομάδας. Έναν προπονητή με βαθιά γνώση της διοργάνωσης και του Ευρωπαϊκού μπάσκετ , που ξέρει την ομάδα και που έχει αποδείξει ότι μπορεί να δουλέψει και με υλικό που βρήκε στοκ. Ενας προπονητής τέλος με 2/2 πρωταθλήματα και 2 4ες θέσεις στη διοργάνωση.

2. Να φέρεις ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ όνομα του μπάσκετ της Αμερικής στα 66 του χρόνια , ΣΤΙΓΜΑΤΙΣΜΕΝΟ από σκάνδαλα που του ΑΦΑΙΡΕΣΑΝ το δικαίωμα να ΔΟΥΛΕΥΕΙ και να τον παρουσιάσεις ως προπονητή το 2018. Ένα προπονητή που ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΟΥΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ της Euroleague , ένα προπονητή που δεν έχει ταξιδέψει ΠΟΤΕ στην Ευρώπη και που δεν έχει δουλέψει με επαγγελματίες αθλητές για 20+

Καταλαβαίνεις ότι στην ουσία ο DPG πέταξε λευκή πετσέτα για και ότι ο Ρικ δεν αποτελεί τίποτα άλλο από το επόμενο άλλοθι του προέδρου...

Cheers...
Looter
QUOTE (fastbreak70 @ Dec 21 2018, 14:43 ) *
λοιπον απο την μια μερια εχουμε τον πασκουαλ με σιγουρα μιζερη μπασκετικη συνεχεια αν εμενε και η ομαδα θα 'ετρωγε τα κρεατα' της μεχρι το τελος...
απο την αλλη 'ομπραντοβιτς-γιασκεβιτσιους' ελευθερος δεν υπαρχη στην αγορα για να παρεις...

και στη μεση το οπαδικο ποπολο που ξαφνικα του 'ξυνιζει' που 'εκατσε' του πιτινο ο οποιος εχει ανακαλυψει το 50% του μπασκετ που παιζεται σημερα και ολα τα σημερινα προπονητικά μυαλα θα εδιναν και το ενα τους χερι για να πετυχουν αυτα που εχει 'καταγραψει' στο συγχρονο μπασκετ...

ερωτηση!
εχεται καταλαβει οτι ο ανακατωσουρας ΔΓ (που τον εφερε) θα ειναι ο πρωτος που θα υποστει την μπασκετικη του νοοτροπια ...
εχεται καταλαβει οτι ο ανακατωσουρας ΔΓ (που τον εφερε) μπορει να του απαγορευτει να βρίσκεται κατω απο 1χιλ αποσταση απο το χωρο που θα λειτουγει η ομαδα.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ναι φιλε μου , αυτά θα συμβούν σίγουρα.
Για αυτό και τον υπογράφει για πολλά χρόνια , ώστε να έχει το κεφάλι του ήσυχο.
Καλά η ελπίδα ορισμένων σχετικά με τον DPG και τον χαρακτήρα του είναι για επιστημονική έρευνα...


pan24
QUOTE (Ginobili @ Dec 21 2018, 13:39 ) *
Απορώ τι κάθεστε και ασχολείστε μερικοί,αφού το περιμένατε από το καλοκαίρι ...ότι η ομάδα θα παίζει τόσο άθλιο μπάσκετ,επειδή το ρόστερ απαρτίζεται από σαπάκια...

Παντως για το ασουτο ροστερ,για το που παμε με την γερουσια και για το ανεκδοτο εν ετει 2018 να λεμε οτι εχουμε στοχο φαιναλ 4 προοριζοντας ως πενταδατους τους Γκιστ,Παππα τα ελεγαν(λεγαμε) αρκετοι το καλοκαιρι και η απαντηση και εδω και απο τους δημοσιογραφους ηταν για την εμπειρια,το παθος και λοιπα ομορφα
Looter
QUOTE (Ginobili @ Dec 21 2018, 14:43 ) *
ουγκ είσαι εσύ....
γράψε επιτέλους και κάτι μπασκετικό,και ασχολείσου με μια άλλη ομάδα που να σου αξίζει...και άσε εμάς τους μπασκετικούς και κατόχους διαρκείας να κρίνουμε το μπασκετ που βλέπουμε.


Τι μπασκετικό να γράψουμε με αυτά που συμβαίνουν;
Ένα πρόβλημα καθαρά οικονομικό και στελέχωσης το έχετε ανάγει σε θέμα προπονητή.
Άλλαξε ο προπονητής , τι τους θέλετε του παίκτες;
Ας δούμε πως θα αξιοποιήσει τη ΡΟΣΤΕΡΑΡΑ που διατυμπανίζετε ο νέος προπονητής.
Μετά τον Πασκουάλ , ο επόμενος προς φυγή σύμφωνα με αυτά που γράφονται στο φόρουμ τις τελευταίες εβδομάδες είναι ο Νικ που παίρνει "ενα κάρο λεφτά" που δε θα τα έβρισκε και πουθενά.

Θα ασχοληθώ με ΟΤΙ θέλω φίλε μου. Ο ΠΑΟ είναι στα σχοινιά αυτή τη στιγμή και δεν είναι ιδιοκτησία δικιά σου , ούτε όσων έχουν πάρει διαρκείας(ευτυχώς δήλαδή).. tongue.gif laugh.gif
irving
QUOTE(Ginobili @ Dec 21 2018, 13:19 ) *
Σύμφωνα με τα λεγόμενα των κυβερνητικών(Κουβόπουλος-Κοντός) και τα ρεπορταζ τους,και αυτα του Συρίγου η μοναδική επιβολή του Δ.Γ ήταν η παραμονή Παπά αντί του Κόπονεν.
Όλοι οι άλλοι,ήταν επιλογές Πασκουάλ.
Και για να τελειώνει αυτή η καραμέλα...επειδή υπάρχουν ομάδες όπως Μπαρτσελόνα-Μακάμπι πρωτίστως καθώς και ΤΣΣΚΑ-Ρεάλ κατά δεύτερο λόγο,εκ των οποίων στην μία έχει δουλέψει ο Πασκουάλ.....ο Καταλανός δεν θα βγει ποτέ στο μέλλον να παραπονεθεί ότι προπόνησε άλλη ομάδα από αυτή που ήθελε.

Όλη η μπασκετική Ευρώπη γνωρίζει ότι ο οργανισμός Μπαρτσελόνα εγκρίνει παίκτες (και γι'αυτό αρνήθηκε ο Σάρας να πάει) για τον εκάστοτε προπονητή..
Όλοι ξέρουν οτι ο Κερεχέτα αποφασίζει ποιοι παίκτες θα έρθουν και ποιοι θα φύγουν...στην Μπασκόνια....
Όλοι ξέρουν ότι στην ΤΣΣΚΑ...αν π.χ ο Ιτούδης πει,"δεν θέλω τον Βοροντσέβιτς"....θα φύγει ο Ιτούδης....
Και εμείς εδώ άλλη δουλειά δεν έχουμε να κάνουμε....από το να δίνουμε ψεύτικα άλλοθι στον Πασκουάλ...

Υ.Γ Και δεν καταλαβαίνω τον λόγο,γιατί ο Ντούντα δεν σεβάστηκε την υπόληψη του...και δεν παραιτήθηκε όταν του επέβαλαν παίκτες που δεν ήθελε (Λο και Ντόρσει) κατά τα λεγόμενα του Καβαλιεράτου...


μη ξεχναμε και αυτο που ειχε πει ο σαρας. οτι στη μπαρτσελονα ανακατευονται πολλοι ενω στον παναθηναικο κανει κουμαντο ο προπονητης. για να το ειπε κατι θα ξερει. εξαλλου σιγουρα θα εχει κρατησει επαφες με ατομα μεσα στην ομαδα απο παλια. ξερει και τον πασκουαλ.


QUOTE(j-kidd13 @ Dec 21 2018, 13:33 ) *
Λιγο βιαστικη η κινηση για αλλαγη προπονητη θεωρω,και να φυγει ο Πασκουαλ και να ερχοταν ο Ζοτς,δεν νομιζω οτι θα εκανε τον Γκιστ και τον Λασμε να παιζουν σαν 28αριδες,τον Βουγιουκα και τον Παπαγιαννη να βγαζουν 20λεπτα με καλη αποδοση,τον Λεκαβιτσιους να μεταμορφωνεται,κλπ κλπ.
Πρωτα επρεπε να ξεκινησουμε απο την ενισχυση του ροστερ.
Παντως ειναι γεγονος οτι ο Τσαβι δεν ηταν καλος φετος, χρειαζοταν ενα "σοκ" στην ομαδα.


μα το ολο ζητημα ειναι ποιος θα επιλεξει τους παιχτες. ε δεν θελει η διοικηση να τους διαλεξει ο τσαβι γιατι δεν το χει.
Ginobili
QUOTE(pan24 @ Dec 21 2018, 11:48 ) *
Παντως για το ασουτο ροστερ,για το που παμε με την γερουσια και για το ανεκδοτο εν ετει 2018 να λεμε οτι εχουμε στοχο φαιναλ 4 προοριζοντας ως πενταδατους τους Γκιστ,Παππα τα ελεγαν(λεγαμε) αρκετοι το καλοκαιρι και η απαντηση και εδω και απο τους δημοσιογραφους ηταν για την εμπειρια,το παθος και λοιπα ομορφα

Δεν είπα αυτό.Αυτά κι εγώ τα έλεγα.Κι εγώ γκρίνιαζα για το μπάτζεντ.Κι εγώ πρώτος τα χωνα στον Γιαννακοπουλο το καλοκαίρι για τον Τόμας...γιατί αυτό πήρε ο Πασκουάλ με τα λεφτά που του δόθηκαν.
Ούτε εγώ ήμουν αισιόδοξος...(αλλά αντιθέτως οργισμένος) με την παραμονή του Λέκα....
Αλλά αλλό αυτό....και αλλό αυτό το σκορποχώρι που παρακολουθούμε εδώ και 3 μήνες....Μέχρι και η Γκραν Κανάρια έχει κάνει νικη εκτός εδρας με την Μιλάνο...
Μέχρι και στην Ποντγκόριτσα πανηγυρισαν νικη με ΤΣΣΚΑ....
Και εμείς χάνουμε όλα τα εκτός με ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ
stefkorner
QUOTE (Ginobili @ Dec 21 2018, 19:43 ) *
ουγκ είσαι εσύ....
γράψε επιτέλους και κάτι μπασκετικό,και ασχολείσου με μια άλλη ομάδα που να σου αξίζει...και άσε εμάς τους μπασκετικούς και κατόχους διαρκείας να κρίνουμε το μπασκετ που βλέπουμε.



πρεπει να εχεις στο πισω μερος του μυαλο σου οτι υπαρχουν και κατοχοι διαρκειας που ενδεχομενως να σκεφτονται σαν το Looter!οχι ολοι οπως εσυ !
φυσικα θα ειχες παρατηρησει οτι ο Τσαβι ηταν δεκτης σχεδον του καθολικου χειροκροτηματος,απο την συντριπτικη πλειοψηφια του κοσμου, καθε φορα που πατουσε παρκε !ακομα και στις περιοδους εντονης αμφισβητησης..
αν βεβαια μου πεις οτι ακομα και εσυ τον χειροκροτουσες,οποτε δεν αποτελει αυτο κριτηριο,τοτε θα παω πασο tongue.gif
aegeansheed
Παιδιά προσέξτε λίγο τους χαρακτηρισμούς που χρησιμοποιείτε γενικότερα.
Σεβαστείτε τον άλλον και μην τον χαρακτηρίζετε με κοσμητικά επίθετα, πείτε αυτό που θέλετε να πείτε χωρίς προσβολές πληζ.
yorgos
QUOTE
και στη μεση το οπαδικο ποπολο που ξαφνικα του 'ξυνιζει' που 'εκατσε' του πιτινο ο οποιος εχει ανακαλυψει το 50% του μπασκετ που παιζεται σημερα και ολα τα σημερινα προπονητικά μυαλα θα εδιναν και το ενα τους χερι για να πετυχουν αυτα που εχει 'καταγραψει' στο συγχρονο μπασκετ.
..
Ο άνθρωπος δεν ξέρει τι είναι η ευρωλιγκα, ποιος είναι ο βεσελι, τι ζώνες παίζει ο Σάρας και αν ο λεκαβιτσιους είναι φαγητό ή Ρωμαίος στρατιώτης στον αστεριξ. Μέχρι να τα καταλάβει θα έχει φύγει το πενταμηνο. Εντάξει βέβαια, θα έχει γνωρίσει πολλούς νέους τόπους. Μπορεί και οδικώς αν θυμώσει ο προεδρας.
QUOTE
εχεται καταλαβει οτι ο ανακατωσουρας ΔΓ (που τον εφερε) μπορει να του απαγορευτει να βρίσκεται κατω απο 1χιλ αποσταση απο το χωρο που θα λειτουγει η ομαδα.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αυτός δεν έχει καταλάβει μάλλον για ποιον δουλεύει. Καλά θα κάνει να αρχίσει να βλέπει κασέτες του ουκιτς και του βρανκοβιτς γιατί ο πρόεδρος θα κάνει μεταγραφές κι οι επιλογές του τελευταία είναι πιο ρετρό κι από τον Κώστα χαριτοδιπλωμενο...
Victor_Mannheim
QUOTE (Kalispera @ Dec 20 2018, 23:51 ) *
Κάντε τον κόπο και δείτε τις δηλώσεις Μπλατ για τον Πασκουάλ.Καλές οι απόψεις εδώ μέσα,αλλά όταν ο Μπλατ,μια από τις πιο εμβληματικές μορφές στον σύγχρονο ευρωπαικό μπάσκετ,αναφέρεται με τόσο κολακευτικό τρόπο για τον Πασκουάλ,καλό θα ήταν να το λάβουμε υπόψην μας.
Προσωπικά,σήμερα απογοητεύτηκα περισσότερο από κάθε άλλη φορά.Γιατί πολύ απλά επιβεβαιώνονται οι φόβοι μου οτι ο Γιαννακόπουλος είναι διατεθιμένος καταλύει κάθε έννοια ορθολογισμού,δηλητηριάζοντας λίγο-λίγο την ομάδα που αγαπάμε.Καμία ανάληψη ευθύνης.Αν ο αποδιοπομπαίος τράγος ονομάζεται Πασκουάλ τότε αυτός θα την πληρώσει,αρκεί να μην χρειαστεί να λογοδοτήσει ο τοξικά ευθυνόφοβος Δημητράκης.Προσωπικά δεν μπορώ να καταλάβω από που πηγάζει η αισιοδοξία μερικών.Η απόλυση Πασκουάλ σηματοδοτεί και την ελαχιστοποίηση των πιθανοτήτων μας να χτυπήσουμε οποιονδήποτε άλλο ικανό Ευρωπαίο προπονητή.Οι συμπεριφορές αυτές κυκλοφορούν στην πιάτσα,και δεν μένουν απαρατήρητες.Αν ο Πασκουάλ με 2 πρωταθλήματα και έχοντας τερματίσει 2 φορές τέταρτος στην κανονική διάρκεια της E.L ,φεύγει ως "αποτυχημένος",επειδή δεν μπόρεσε να σουλουπώσει ένα έκτρωμα που του ανατέθηκε ελέω "ελληνοποίησης",εμμονών του προέδρα να την πει στους απέναντι,και κατακόρυφης μείωσης του αγωνιστικού μπάτζετ,τότε γιατί οποιοσδήποτε άλλος αξιόλογος προπονητής να δεχθεί να δουλέψει κάτω από αυτές τις συνθήκες?Ναι γιατί άλλωστε είναι όνειρο του Ιτούδη ή του Μπαρτζώκα να καπελώνεται τους Παππα-Παπαπέτρου για βασικούς και να πρέπει να βρει βασικούς παίκτες στο 4-5 με συνολικό μπάτζετ 1 μύριο.


Τα χειρότερα δεν έχουν έρθει ακόμη.

Κάντε τον κόπο και δείτε τις δηλώσεις Μπλατ για τον Πασκουάλ.Καλές οι απόψεις εδώ μέσα,αλλά όταν ο Μπλατ,μια από τις πιο εμβληματικές μορφές στον σύγχρονο ευρωπαικό μπάσκετ,αναφέρεται με τόσο κολακευτικό τρόπο για τον Πασκουάλ,καλό θα ήταν να το λάβουμε υπόψην μας.
Προσωπικά,σήμερα απογοητεύτηκα περισσότερο από κάθε άλλη φορά.Γιατί πολύ απλά επιβεβαιώνονται οι φόβοι μου οτι ο Γιαννακόπουλος είναι διατεθιμένος καταλύει κάθε έννοια ορθολογισμού,δηλητηριάζοντας λίγο-λίγο την ομάδα που αγαπάμε.Καμία ανάληψη ευθύνης.Αν ο αποδιοπομπαίος τράγος ονομάζεται Πασκουάλ τότε αυτός θα την πληρώσει,αρκεί να μην χρειαστεί να λογοδοτήσει ο τοξικά ευθυνόφοβος Δημητράκης.Προσωπικά δεν μπορώ να καταλάβω από που πηγάζει η αισιοδοξία μερικών.Η απόλυση Πασκουάλ σηματοδοτεί και την ελαχιστοποίηση των πιθανοτήτων μας να χτυπήσουμε οποιονδήποτε άλλο ικανό Ευρωπαίο προπονητή.Οι συμπεριφορές αυτές κυκλοφορούν στην πιάτσα,και δεν μένουν απαρατήρητες.Αν ο Πασκουάλ με 2 πρωταθλήματα και έχοντας τερματίσει 2 φορές τέταρτος στην κανονική διάρκεια της E.L ,φεύγει ως "αποτυχημένος",επειδή δεν μπόρεσε να σουλουπώσει ένα έκτρωμα που του ανατέθηκε ελέω "ελληνοποίησης",εμμονών του προέδρα να την πει στους απέναντι,και κατακόρυφης μείωσης του αγωνιστικού μπάτζετ,τότε γιατί οποιοσδήποτε άλλος αξιόλογος προπονητής να δεχθεί να δουλέψει κάτω από αυτές τις συνθήκες?Ναι γιατί άλλωστε είναι όνειρο του Ιτούδη ή του Μπαρτζώκα να καπελώνεται τους Παππα-Παπαπέτρου για βασικούς και να πρέπει να βρει βασικούς παίκτες στο 4-5 με συνολικό μπάτζετ 1 μύριο.


Τα χειρότερα δεν έχουν έρθει ακόμη.

και ο μπλατ οταν θα ερθει η ωρα να φυγει πως νομιζει οτι θα φυγει δηλαδη
yorgos
QUOTE(Victor_Mannheim @ Dec 21 2018, 15:00 ) *
και ο μπλατ οταν θα ερθει η ωρα να φυγει πως νομιζει οτι θα φυγει δηλαδη

Καλά μπορεί να φύγει όπως έφυγε κι από τις προηγούμενες ομάδες του: επιτυχημένος, με τίτλους και με καθολική αναγνώριση.
stefkorner
υπεροχος Νικος Συριγος...οπως τον εχουμε συνηθισει ,με επιθεσεις δηλαδη κατα των αναγνωστων του (τον Κωστα απο το Περαμα και τον Μηνα απο τα Πατησια δηλαδη ) :

Το ότι ο Πιτίνο, πριν καν πατήσει το πόδι του στην Ελλάδα «κρίνεται» ήδη στο διαδίκτυο από τον «Κώστα από το Πέραμα» και τον «Μηνά από τα Πατήσια» που για να μυρίσουν λίγο μπάσκετ πρέπει να βάζουν 2-3 φορές τη μέρα μια μπάλα στην κατσαρόλα, να τη βράζουν και να κάνουν εισπνοές, είναι σημεία των καιρών. Σημεία των καιρών και της λαίλαπας που λέγεται Social Media… Αυτής που κάνει τον κάθε αργόσχολο, από προπονητή μέχρι πρωθυπουργό και από μάγειρα μέχρι γιατρό. Πρόεδρο δεν τον κάνει ποτέ, γιατί για να είσαι πρόεδρος πρέπει να πληρώνεις. Και στην Ελλάδα ανθίζει το λουλούδι που λέγεται «τσάμπα»…

Για να τελειώνουμε και να μην ακούμε τη μία χαζομάρα πίσω από την άλλη…: Στον Ρικ Πιτίνο απλά ΒΑΡΑΣ ΠΡΟΣΟΧΗ. Είτε παίκτης είσαι, είτε προπονητής, είτε φίλαθλος. Και βαράς προσοχή γιατί είναι απλά ο Ρικ Πιτίνο.


pan24
QUOTE (stefkorner @ Dec 21 2018, 14:03 ) *
Για να τελειώνουμε και να μην ακούμε τη μία χαζομάρα πίσω από την άλλη…: Στον Ρικ Πιτίνο απλά ΒΑΡΑΣ ΠΡΟΣΟΧΗ. Είτε παίκτης είσαι, είτε προπονητής, είτε φίλαθλος. Και βαράς προσοχή γιατί είναι απλά ο Ρικ Πιτίνο.

Τωρα μενει να βγει ο Παπαδογιαννης μετα απο ηττα και να γραψει ''ο Πιτινο ειναι ο Πιτινο και δεν ειναι παρα μονο ο Πιτινο''

(συγννωμη για το οφτοπικ δεν μπορεσα να κρατηθω)
Thodoros
QUOTE (stefkorner @ Dec 21 2018, 12:32 ) *
Κυριος ο Τσαβι ,πολυ κυριος !αλλα για περιμεντε..
μεχρι να παρει τα λεφτα της αποζημιωσης και μεχρι να σκασουν οι πρωτες συνεντευξεις του στα Ισπανικα μεσα..
να δουμε αν εχει κατι να πει για παικτες-για τον σχεδιασμο του καλοκαιριου-αν εχει καποια απαντηση για το γιατι δεν γιναν οι αλλαγες με αυτον (μηπως δεν τις ηθελες και προτιμουσε να πορευτει με Λασμε ας πουμε ( ; ) δεν νομιζω rolleyes.gif )
περιμενετε λοιπον ,να δουμε ποσο κυριο θα τον παρουσιαζουν και μετα τα προεδρικα μεσα..
και ειμαι περιεργος να δω τοτε ,αν θα συνεχισουν να τον βρισκουν κυριο και καποιοι συμφορουμιτες οπως για παραδειγμα οι αγαπητοι : mario primorac - victor manmheim Κτλ wink.gif


Είσαι λάθος , γιατί '' Αν βγει και πει '' τότε μόνο Κύριος δεν θα είναι! .... και αυτό συνεπάγεται ότι τόσο καιρό μας δούλευε ψιλό γαζί.

Και ότι φυσικά ήξερε από την αρχή ότι η ομάδα Δεν! αλλά άφησε τον πρόεδρο να ονειρεύεται με τα λίγα χρήματα που έβαλε ομάδα για f4 + το σανό σε κάτι δηλώσεις δικές του για την ποιότητα παικτών και ότι αν δεν φτάσει τους στόχους του είναι αποτυχημένος !!! όλα αυτά γιατί ? για να κάτσει στο συμβόλαιο του επειδή είναι δύσκολοι καιροί !

Oπότε απ την στιγμή που είναι συνένοχος .........Στο σπίτι του κρεμασμένου, δεν μιλάνε για σχοινί.
Κοινός το να βγει και να τα πει τώρα δεν λέει τίποτα όπως κάποτε βγήκε ο Ριβάλντο και έλεγε ( όταν μαζί τα έφαγε) .
Victor_Mannheim
QUOTE (yorgos @ Dec 21 2018, 14:02 ) *
Καλά μπορεί να φύγει όπως έφυγε κι από τις προηγούμενες ομάδες του: επιτυχημένος, με τίτλους και με καθολική αναγνώριση.

και ο τσαβι με καλο τροπο εφυγε
για να σε διωξει καποιος σημαινει δεν ειναι ευχαριστημενος μαζι σου αυτος και οι οπαδοι

στην ελλαδα εχει αμφισβητηθει μεχρι και ο ζελικο σιγα μην γλυτωσει ο μπλατ και αυτος με τον ιδιο τροπο που εφυγε ο τσαβι θα φυγει


QUOTE (stefkorner @ Dec 21 2018, 12:32 ) *
Κυριος ο Τσαβι ,πολυ κυριος !αλλα για περιμεντε..
μεχρι να παρει τα λεφτα της αποζημιωσης και μεχρι να σκασουν οι πρωτες συνεντευξεις του στα Ισπανικα μεσα..
να δουμε αν εχει κατι να πει για παικτες-για τον σχεδιασμο του καλοκαιριου-αν εχει καποια απαντηση για το γιατι δεν γιναν οι αλλαγες με αυτον (μηπως δεν τις ηθελες και προτιμουσε να πορευτει με Λασμε ας πουμε ( ; ) δεν νομιζω rolleyes.gif )
περιμενετε λοιπον ,να δουμε ποσο κυριο θα τον παρουσιαζουν και μετα τα προεδρικα μεσα..
και ειμαι περιεργος να δω τοτε ,αν θα συνεχισουν να τον βρισκουν κυριο και καποιοι συμφορουμιτες οπως για παραδειγμα οι αγαπητοι : mario primorac - victor manmheim Κτλ wink.gif

ας μας πει και τον λογο που δεν παραιτηθηκε οταν του φορτωσε ο προεδρος τους παιχτες που γραφεις

το θεμα του τσαβι τελειωσε οτι εγινε εγινε παμε παρακατω τωρα εχουμε αλλο προπονητη να κρινουμε και να σχολιαζουμε

ο τσαβι δεν θα πει τιποτα ουτε ο δγ θα ασχοληθει παραπανω το κεφαλαιο τσαβι εκλεισε
stefkorner
επειδη πολυ κουβεντα για τα <Κυριος >
και ο Τζορτζεβιτς κυριος ηρθε και κυριος εφυγε οπως διαβαζαμε,αλλα θα θυμαστε σε καποια φαση ,απο ενα σημειο και μετα να τον περνανε γενεες δεκατεσσερις οι προεδρικοι,επειδη τολμουσε να ζηταει ..τα χρωστουμενα της αποζημιωσης!
τι παω και θυμαμαι κ εγω ε rolleyes.gif
γ αυτο σας λεω ,μην βιαζεστε καποιοι φιλοι .. wink.gif
pan24
Παρακαλω οχι ειρωνειες και προσωπικους χαρακτηρισμους
Στο επομενο θα υπαρχει ποινη
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.