Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός - Αγωνιστικά θέματα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54
shtarkws
Τα τελευταια χρονια ειναι αποδεδειγμενο οτι ο ΔΓ ανακατεβεται στην στελεχωση του ροστερ. Τα ιδια εκανε και με τον Πεδουλακη αλλωστε. Εχει και αυτος μεριδιο ευθυνης για την κακη στελεχωση και του ροστερ
G-arenas
QUOTE (pan24 @ Nov 24 2018, 12:37 ) *
Το αρθρο του Κοντου στο sdna εχει ενδιαφερον για την οπτικη της διοικησης
Τα ριχνει σε Καλαθη και Πασκουαλ αφηνοντας υπονοουμενα για τα αποδυτηρια και προσωπικα βλεπω απολυση Πασκουαλ αν χασουμε στην Χιμκι

ο καλαθης μια φορα δεν φταιει. ολα απο εναν παικτη τα περιμενουμε? ειναι μακραν ο καλυτερος μας αμυντικος, ο καλυτερος μας δημιουργος, ο καλυτερος μας ριμπαουντερ, ο μοναδικος μας οργανωτης και βαζει και 10 ποντους μεσο ορο και μαλιστα απεναντι σε αμυνες που ειναι προσαρμοσμενες μονο για αυτον και ολες ταμπουρι.

σορρυ αλλα με αυτην την δομηση κατι λαθος κανουν και τα ριχνουν σε καλαθη. ρε λες να μην τον ηθελε ο ΔΓ και να τον κρατησε ο τσαβι, οντας το μοναδικο του βετο για το φετινο ροστερ? γιατι σαν πολυ τα ριχνει σε καλαθη ο ΔΓ. βεβαια και για τα bad boys την λεει συνεχεια αλλα οχι και τοσο.

τι να πω. με ενα διπλο στη χιμκι παιρνουμε πιστωση χρονο και αφηνουμε και χιμκι πολυ πισω. αλλα 1) ποσο πιστωση χρονου ακομα σε μια ομαδα που δεν ρολαρει και 2) υπαρχει περιπτωση να φυγουμε με διπλο απεναντι σε μια ομαδα που βρηκε ρυθμο και ψυχολογια και που ταυτοχροναι καιγεται για νικη?
villiskabas
QUOTE (pan24 @ Nov 24 2018, 12:37 ) *
Το αρθρο του Κοντου στο sdna εχει ενδιαφερον για την οπτικη της διοικησης
Τα ριχνει σε Καλαθη και Πασκουαλ αφηνοντας υπονοουμενα για τα αποδυτηρια και προσωπικα βλεπω απολυση Πασκουαλ αν χασουμε στην Χιμκι


το αν γτ το βαζεις? laugh.gif laugh.gif
G-arenas
QUOTE (shtarkws @ Nov 24 2018, 12:46 ) *
Τα τελευταια χρονια ειναι αποδεδειγμενο οτι ο ΔΓ ανακατεβεται στην στελεχωση του ροστερ. Τα ιδια εκανε και με τον Πεδουλακη αλλωστε. Εχει και αυτος μεριδιο ευθυνης για την κακη στελεχωση και του ροστερ

συμφωνω με αυτο. θα ξεχασουμε κατι κινεζους και μπατιστ που του εφερναν? ή καπονο δινω πονο και αυτος ξενυχταγε καθε μερα?

το θεμα ειναι οτι σχεδον ολοι οι προεδροι το κανουν αυτο. πολυ σπανια να μην ανακατευτει ο προεδρος σε μια ομαδα. και στο ποδοσφαιρο το ιδιο.

το θεμα ειναι να κατσεις και να του πεις οτι φερε μου παικτη σε αυτην την θεση με αυτα τα χαρακτηριστικα ή απο την αρχη να υπαρχει συνενοηση ωστε να ειναι λειτουργικο το ροστερ και οχι αυτο το πραμα.

και ο πεδουλακης του φορτωσε περισσοτερους απο οτι στον τσαβι, αλλα εφτιαχνε τρομερα ροστερ για τα μπατζετ που ειχαμε.

QUOTE (stefkorner @ Nov 24 2018, 12:03 ) *

απανταω στον stef εδω γιατι ο mod δαγκωνει biggrin.gif biggrin.gif

ναι το πιστευω αυτο οτι ο ΔΓ νομιζει πως ο τα μπαντ μποις μας ειναι παιχταραδες και δαγκωνουν. και οτι απλως δεν εχουν καλη διαχειρηση. καλα αυτο ειναι τεραστιο λαθος. τα παλουκαρια(κλεβω την ατακα) δεν μπορουν! γερασαν και ο γκιστ ειναι και απο τεραστια καταπονηση απο εμας, συν τον τραυματισμο που ειχε.

οτι και να γινει για του χρονου θελω να αλλαξει ολη ομαδα και σε φιλοσοφια και σε παικτες. εννοω ξενους γιατι ελληνικο κορμο εχουμε.
Thodoros
QUOTE (G-arenas @ Nov 24 2018, 12:05 ) *
δηλαδη θα υπηρχε αλλος προπονητης το καλοκαιρι και θα εφτιαχνε αυτην την ομαδα θες να μου πεις? ουτε καν. και αυτο αποδυκνειετε στο οτι πριν τσαβι μια χαρα ομαδουλες ειχαμε και με μικροτερα μπατζετ κιολας και φετος ειναι μακραν το χειροτερο! ακομα και με σαλε που ειχε λιγοτερα λεφτα να φερει παικτες δεν ητανε τοσο χαλια οσο το φετινο ροστερ σε δομηση! και με λιγοτερα λεφτα. αλλο που δεν εκανε για τιποτα ο σαλε τελικα.

ο 1ος υπευθηνος για την κατρακυλα της ομαδας ειναι ο τσαβι. δεν νοειται να εισαι 3η σεζον προπονητης μια ομαδας, να εχεις υψηλο μπατζετ σχετικα, να εχεις την καλυτερη εδρα της ευρωπης και να μην παρουσιαζεις καμια βελτιωση και καμια προοδο. πλεον ουτε τα ματς δεν μπορουμε να δουμε γιατι ειναι πονοματος!! εδω διωξαμε πεδουλακη γιατι ειμασταν πονοματος στην επιθεση παρολο που ειχε το μισο μπατζετ και παρολο που επαιζε με τραυματισμους και του δωσαμε 3 μηνες υπομονη, οχι 3η σεζον οπως τσαβι.

τελος αν επισημανω οτι δεν θελω να φυγει ο τσαβι μεχρι το καλοκαιρι. ετσι θελω να παμε μεχρι τελους. οποιος και να ερθει τωρα τι να κανει? εκτος αν ερθει καποιος και κανουμε 3 μεταγραφες, μονο ετσι.


Αν δεν πληρώνεσαι να τα λες αυτά , τότε κακός τα λες!
Τα έχουμε πει και μαζί και εσύ με άλλα 2 άτομα ... και όλες οι ενδείξεις δείχνουν ότι Τσάβι απλά δεν βγήκε να πει εγώ δεν κοουτσάρω αυτό το χάλι , ομάδα που έφτιαξε ο Δγ με τις εμμονές και τα κλέβω τον παικταρά από απέναντι ... και με βόμβες καλοκαιριού που τις έμαθε μετά ο Ισπανός! Ναι μαζί σου αν ήταν σοβαρός θα έκανε ταμείο εκείνη την ώρα και γεια σας! Μακάρι σου είπα να έρθει ένας Σάρας να του κάνει τέτοια και να φύγει νύχτα ! Να γίνει μπασκετικά ρόμπα και να μην έρχεται ούτε προπονητής από την Α2 .... ΌΧΙ όσο και να χτυπιέσαι ο Τσάβι με τόσα χρόνια στην πλάτη δεν θα έλεγε φέρε λάσμε και πάμε να ράψουμε αστέρια.
Άλλοι τα είπαν αυτά. Είχα βάλει σε ένα ποστ πως ήταν η ομάδα πριν την πάρει ο Τσάβι δες το ξανά 6 προπονητές σε 4 χρόνια .... δεν τα θυμάσαι καλά ή κάνει ότι δεν τα θυμάσαι! Μακάρι η ομάδα με μια αλλαγή προπονητή να ρολλάρει αλλά δεν... ούτε ο Λάσμε θα ψηλώσει ούτε ο Λέκα θα βλέπει πάσες και δημιουργία .
G-arenas
QUOTE (Thodoros @ Nov 24 2018, 14:02 ) *
Αν δεν πληρώνεσαι να τα λες αυτά , τότε κακός τα λες!
Τα έχουμε πει και μαζί και εσύ με άλλα 2 άτομα ... και όλες οι ενδείξεις δείχνουν ότι Τσάβι απλά δεν βγήκε να πει εγώ δεν κοουτσάρω αυτό το χάλι , ομάδα που έφτιαξε ο Δγ με τις εμμονές και τα κλέβω τον παικταρά από απέναντι ... και με βόμβες καλοκαιριού που τις έμαθε μετά ο Ισπανός! Ναι μαζί σου αν ήταν σοβαρός θα έκανε ταμείο εκείνη την ώρα και γεια σας! Μακάρι σου είπα να έρθει ένας Σάρας να του κάνει τέτοια και να φύγει νύχτα ! Να γίνει μπασκετικά ρόμπα και να μην έρχεται ούτε προπονητής από την Α2 .... ΌΧΙ όσο και να χτυπιέσαι ο Τσάβι με τόσα χρόνια στην πλάτη δεν θα έλεγε φέρε λάσμε και πάμε να ράψουμε αστέρια.
Άλλοι τα είπαν αυτά. Είχα βάλει σε ένα ποστ πως ήταν η ομάδα πριν την πάρει ο Τσάβι δες το ξανά 6 προπονητές σε 4 χρόνια .... δεν τα θυμάσαι καλά ή κάνει ότι δεν τα θυμάσαι! Μακάρι η ομάδα με μια αλλαγή προπονητή να ρολλάρει αλλά δεν... ούτε ο Λάσμε θα ψηλώσει ούτε ο Λέκα θα βλέπει πάσες και δημιουργία .

και τοτε γιατι βγηκε το καλοκαιρι και ελεγε οτι αν δεν παω final 4 φετος τοτε θα εχω αποτυχει? δεν μου φαινοταν καθολου δυσαρεστημενος με τις κινησεις τοτε.

ο λεκα δικη του επιλογη 100% ειναι. ας μην τον κραταγε. για λασμε δεν ξερω. βασικα δεν ξερω καν αν θα μπορουσε να βρει κατι καλυτερο με το αετισιο ματι του.

ναι ειχαμε αλλαξει τοσους προπονητες λες να μην το θυμαμαι? βεβαια κανενας απο αυτους δεν πηρε πιστωση χρονου. ουτε μηνες πιστωση δεν πηραν. ο τσαβι για 3η σεζον παιρνει ομως... και δεν δειχνει και τιποτα.

οποια περιπτωση και αν δεις καιει τον τσαβι. αλλα εμεις in xavi we trust.
Thodoros
Ένας φίλος του Ολυμπιακού είχε ποστάρει το εξής :

Όλοι βλέπουν ότι ο Δγ είναι ανακατωσούρας , αλλά μόνο αυτός τα χώνει και παίζει στα ίσα τον Ολυμπιακό και μάλιστα τον κερδίζει ακόμα και έτσι ... οπότε ο κόσμος κάνει τα στραβά μάτια .

Αυτό γίνεται και τώρα , ψάχνουμε να βρούμε θύμα εξιλαστήριο θύμα και ο Πασκουάλ είναι ότι πρέπει ... αφού δεν μιλάει! ( ελπίζω το καλοκαίρι να ανοίξει το στόμα του αν και δεν είναι επαγγελματικό αυτό και να κλείσει άλλα στόματα )

Ο ΔΓ κατά του Ζοτς ( ο άνθρωπος είναι σοβαρός και δεν μίλησε ... μάλιστα ήρθε και ως προσκεκλημένος στο τουρνουά το καλοκαίρι που το σηκώσαμε ! ) σε άλλη περίπτωση θα έπρεπε να απορρίψει όποια παρτίδα με εμάς. Και δεν μιλάω για τον σύλλογο αλλά με το διοικητικό τμήμα.
Κάνει κίνηση τα βρίσκει με την ευρωλίγκα και του παγώνουν τα πρόστιμα... ε ξεκινάει τα ίδια και τα ίδια , να πάρε κι άλλα τώρα.

Ε ήμαρτον μόνο αν είσαι οπαδός και πάνω μπορείς να βρεις άλλοθι σε όλα αυτά και να λες από πάνω ... δίωξε πρόεδρο τον πασκουάλ τι τον κανακεύεις ακόμα , είσαι μεγάλη καρδιά ρε γαμώτο .. για αυτό δίνεις τα λεφτουδάκια σου και f4 δεν βλέπουμε.



Πώς κάθε φορά αυτό γίνεται όταν τα παππούδια δεν κάνουν ματς και τότε πάντα φταίει ο Τσάβι ... ενώ σε νίκες δεν έχει συμμετοχή απλά είναι μεγάλη παικτουρα ρε παιδί μου ο Λάσμε 2 χρονάκια ακόμα τα έχει !

QUOTE (G-arenas @ Nov 24 2018, 14:07 ) *
και τοτε γιατι βγηκε το καλοκαιρι και ελεγε οτι αν δεν παω final 4 φετος τοτε θα εχω αποτυχει? δεν μου φαινοταν καθολου δυσαρεστημενος με τις κινησεις τοτε.

ο λεκα δικη του επιλογη 100% ειναι. ας μην τον κραταγε. για λασμε δεν ξερω. βασικα δεν ξερω καν αν θα μπορουσε να βρει κατι καλυτερο με το αετισιο ματι του.

ναι ειχαμε αλλαξει τοσους προπονητες λες να μην το θυμαμαι? βεβαια κανενας απο αυτους δεν πηρε πιστωση χρονου. ουτε μηνες πιστωση δεν πηραν. ο τσαβι για 3η σεζον παιρνει ομως... και δεν δειχνει και τιποτα.

οποια περιπτωση και αν δεις καιει τον τσαβι. αλλα εμεις in xavi we trust.


Εσύ και κάποιος άλλο το μόνο που κάνετε σε κάθε ποστ είναι να λέτε για μια δήλωση που έκανε! (δεν ξέρω την χρονική στιγμή δλδ αν ήταν ο Ντειμον στην ομάδα και αν νόμιζε ότι θα είχε και κάποιον άλλον ) δλδ με ένα διαφορετικό ρόστερ από αυτό που έχει .

Ο μόνος παίκτης που συμφώνησε να μείνει είναι ο Λέκα που εμένα δεν μου κάνει ούτε τα πιάτα να πλένει στο σπίτι μου ( αλλά για να το κράτησε κάτι είχε στο μυαλό του ) ή κάτι μπορεί να είχε συζητηθεί . Είναι λόγος να κριθεί γιατί ήταν επιλογή του, αυτό στο αναγνωρίζω αλλά μέχρι εκεί , θα ήθελα να τον κρίνω με όλες τις επιλογές του όχι με δύο και οι άλλες με άλλο τρόπο και μέσο site του Δγ.

Κανένας δεν πήρε πίστωση χρόνου , γιατί ήταν χειρότεροι ο Ιβάνοβιτς ήρθε και νόμιζε ότι ο ΠΑΟ ήταν Βαλένθια και με ξύλο και τρέλες προπονήσεις ήταν ένα βήμα ο 3d να πάει στον Άγιο Πέτρο ( και αποτέλεσμα μηδέν )
Ο Σάσα ήταν τόσο καλός που έκανε αυτό :
https://www.panathinaikoskosmos.com/335863/...sis-metagrafon/

Τέτοιοι προπονητές έχουν καμία σχέση με τον Πασκουάλ ?
Άσε που ούτε τότε έκανε κάτι η ομάδα με Όλους τους άνεργους Σέρβους στο ρόστερ μας.

Μηδενισμός σε όποια προσφορά και καλό που μπορεί να έχει κάνει κάποιος... ποτέ δεν μου γέμιζε το μάτι ο Πασκουάλ για εμάς και δεν τον θέλω από το καλοκαίρι , αλλά οφείλω να πω ότι δεν θα τον βρίζω αύριο.
MustGK
QUOTE (G-arenas @ Nov 24 2018, 14:07 ) *
και τοτε γιατι βγηκε το καλοκαιρι και ελεγε οτι αν δεν παω final 4 φετος τοτε θα εχω αποτυχει? δεν μου φαινοταν καθολου δυσαρεστημενος με τις κινησεις τοτε.

ο λεκα δικη του επιλογη 100% ειναι. ας μην τον κραταγε. για λασμε δεν ξερω. βασικα δεν ξερω καν αν θα μπορουσε να βρει κατι καλυτερο με το αετισιο ματι του.

ναι ειχαμε αλλαξει τοσους προπονητες λες να μην το θυμαμαι? βεβαια κανενας απο αυτους δεν πηρε πιστωση χρονου. ουτε μηνες πιστωση δεν πηραν. ο τσαβι για 3η σεζον παιρνει ομως... και δεν δειχνει και τιποτα.

οποια περιπτωση και αν δεις καιει τον τσαβι. αλλα εμεις in xavi we trust.


Μην τα λες αυτά γιατί οι Insider info λενε ότι είναι του ΔΓ το ρόστερ. Πέρσι είχε πει πρέπει να αποφασίσουμε τι μπάσκετ πρέπει να παίξουμε, φέτος που το αποφάσισε ... φταίει ο γιαννακόπουλος. Καλώς η κακώς ο Πασκουά είναι τρίτη χρονιά και δεν μας έχει κάνει ένα step up στα εκτός έδρας. Δεν ξέρω αν πρέπει να φύγει και ο μόνος λόγος είναι γιατί δεν ξέρω τι υπάρχει διαθέσιμο σε προπονητή.. Αλλά προς το παρόν πονάνε τα μάτια μας.. Μακάρι φυσικά να αλλάξει η κατάσταση και να μας κάνει να χτυπάμε το κεφάλι μας στον τοίχο.

ΥΓ. Το να κάνει κριτική είναι θεμιτό.. Αλλά η εμπαθεια μερικών (σε όλα τα κακά και μύρια) τους κάνει μονόφθαλμους..
ΥΓ2. Το σκα..ο πέφτει όταν κάνει τις ............ (δεν βάζω χαρακτηρισμό γιατί δεν έχω άλλο ban να καταναλώσω laugh.gif )
ΥΓ3. Δλαδή θέλει να συνεχίσει με κάποιον που του παίρνει τους παίκτες που αυτός θέλει;;
http://www.gazzetta.gr/basketball/euroleag...anathinaiko-gtv
ΥΓ4. http://www.gazzetta.gr/basketball/euroleag...ei-sto-stil-moy
ΥΓ5. http://www.gazzetta.gr/basketball/euroleag...gia-final-4-gtv
Και ευχαριστώ που του φορτώνει παίκτες.
Coach Periklis
εγώ σαν Ολυμπιακός και βλέποντας στο ροστερ του ΠΑΟ ( χωρίς να ξέρω τα συμβόλαια των παικτών όσων αφορά τις διάρκειες ) συμπεραίνω ότι το πλάνο του ΔΠΓ ήταν εξαρχής "απλά να βγει η χρονιά" και του χρόνου να φέρει έναν καλό κοουτς με αρκετό κενά στο ροστερ και καλό μπάτζετ ώστε να το στελεχώσει ....ο επόμενος

Δε νομίζω ότι έδωσε πολλά περιθώρια στον Τσάβι φέτος

Φαντάζομαι θα χαιρετήσουν Λεκαβιτσιους, Λασμε, Κιθ , Τομας , Λοτζεσκι ίσως και ο Ιαν ; Αρκετός χώρος και χρήμα να φέρει ο επόμενος όποιον κρίνει

Ή τεσπα, δεν βρίσκω εγώ λογική και καλύτερη εξήγηση για το φετινό ροστερ
Future7
QUOTE (pan24 @ Nov 24 2018, 12:37 ) *
Το αρθρο του Κοντου στο sdna εχει ενδιαφερον για την οπτικη της διοικησης
Τα ριχνει σε Καλαθη και Πασκουαλ αφηνοντας υπονοουμενα για τα αποδυτηρια και προσωπικα βλεπω απολυση Πασκουαλ αν χασουμε στην Χιμκι


Κοιτά το άρθρο δε το διάβασα. Αλλα ο Καλαθης έχει ευθύνη. Ειναι ένας ποιοτικός, πολυ ποιοτικός παίχτης, που παίρνει τρέλα λεφτά για το μπατζετ της ομάδας. Ε κάτσε ρε άνθρωπε και βελτιώσου ! Ο παίχτης δειχνει οτι τις ίδιες αδυναμίες που είχε, συνεχίζει να τις έχει. Το τοσο κακό σουτ και κυρίως οι βολές, ειναι ανεπίτρεπτα για κορυφαίο Γκαρντ. Δηλ ειλικρινά δεν υπήρχε περιθώριο βελτίωσης στις βολές??? Για μένα γι αυτο δεν κινήθηκαν κορυφαίες ομάδες για την απόκτηση του ως ελεύθερο το καλοκαιρι γιατί το κασέ του δεν δικαιολογείται απο το πακέτο που έχει ως παίχτης.

Προσωπικά Παντως βλέπω και φέτος πόσο θεμα ειναι η έλλειψη δεύτερου ασσου. Έπρεπε να φέρει κατι καλύτερο ο Τσαβι. Εκει έχει ευθύνη, όπως και για Τομας.
MustGK
QUOTE (Coach Periklis @ Nov 24 2018, 14:36 ) *
εγώ σαν Ολυμπιακός και βλέποντας στο ροστερ του ΠΑΟ ( χωρίς να ξέρω τα συμβόλαια των παικτών όσων αφορά τις διάρκειες ) συμπεραίνω ότι το πλάνο του ΔΠΓ ήταν εξαρχής "απλά να βγει η χρονιά" και του χρόνου να φέρει έναν καλό κοουτς με αρκετό κενά στο ροστερ και καλό μπάτζετ ώστε να το στελεχώσει ....ο επόμενος

Δε νομίζω ότι έδωσε πολλά περιθώρια στον Τσάβι φέτος

Φαντάζομαι θα χαιρετήσουν Λεκαβιτσιους, Λασμε, Κιθ , Τομας , Λοτζεσκι ίσως και ο Ιαν ; Αρκετός χώρος και χρήμα να φέρει ο επόμενος όποιον κρίνει

Ή τεσπα, δεν βρίσκω εγώ λογική και καλύτερη εξήγηση για το φετινό ροστερ


Αν το καταλαβαίνει εσύ πιστεύεις ότι ο Πασκουάλ αν το έβλεπε αυτό δεν θα την είχε κάνει;; Θα έλεγε πρσωπικοί και οικογενεικοί λόγοι και θα έφευγε. Συν ότι θα ήταν και επιτυχημένος γιατί θα είχε δύο πρωταθλήματα, ένα κύπελλο , δύ φορές την τέταρτη θέση στην κανονική διάρκεια και αποκλεισμός από τους μετέπειτα πρωταθλητές Ευρώπης. Δεν λές και το ταμείον μείον πιστεύω..
Coach Periklis
QUOTE (MustGK @ Nov 24 2018, 14:43 ) *
Αν το καταλαβαίνει εσύ πιστεύεις ότι ο Πασκουάλ αν το έβλεπε αυτό δεν θα την είχε κάνει;; Θα έλεγε πρσωπικοί και οικογενεικοί λόγοι και θα έφευγε. Συν ότι θα ήταν και επιτυχημένος γιατί θα είχε δύο πρωταθλήματα, ένα κύπελλο , δύ φορές την τέταρτη θέση στην κανονική διάρκεια και αποκλεισμός από τους μετέπειτα πρωταθλητές Ευρώπης. Δεν λές και το ταμείον μείον πιστεύω..


αν και θα έπρεπε , δε νομίζω να είναι και τόσο εύκολο "να την κάνεις"

βέβαια, κουβέντα ν γίνεται έτσι; Δεν ξέρω τα του Παναθηναϊκού για να εκφέρω γνώμη . Υποθέσεις και μια άλλη οπτική δίνω, μπας και συνέβη αυτό π.χ. Πιο ρεαλιστικό φαντάζει απ το ΧΨ μπατζετ του ΠΑΟ να έμεινε διαθέσιμο προς χρήση στον Πασκουαλ 2-3 εκατομμύρια π.χ. και με αυτά να απέτυχε να στελεχώσει επαρκώς τα λιγοστά κενά

πιστεύω έφερε Κιθ, Λασμε & Τομας και τα υπόλοιπα ήταν προσθήκες διοίκησης . Μάλλον φταίνε και οι 2 πλευρές

υποθέσεις κάνω

edit : Αυτή η υπόθεση θα φανεί του χρόνου το καλοκαίρι αν στέκει

και τέλος, imho απ το να σπαταλήσει χρήματα για αποζημίωση στον Τσαβι ( εκτός κι αν παραιτηθεί που παίζει σαν σενάριο και θα είναι μια ένδειξη για τα ανωτέρω ) , ας γίνουν προσθήκες . Έχει πολλά 5ρια το ροστερ αλλά θέλει ένα ΚΑΛΟ , πρέπει να θυσιαστεί κάποιος ευτυχώς ή δυστυχώς . Και σουτερ αλλά αυτό κι αν είναι δύσκολο
MustGK
QUOTE (Coach Periklis @ Nov 24 2018, 14:52 ) *
αν και θα έπρεπε , δε νομίζω να είναι και τόσο εύκολο "να την κάνεις"

βέβαια, κουβέντα ν γίνεται έτσι; Δεν ξέρω τα του Παναθηναϊκού για να εκφέρω γνώμη . Υποθέσεις και μια άλλη οπτική δίνω, μπας και συνέβη αυτό π.χ. Πιο ρεαλιστικό φαντάζει απ το ΧΨ μπατζετ του ΠΑΟ να έμεινε διαθέσιμο προς χρήση στον Πασκουαλ 2-3 εκατομμύρια π.χ. και με αυτά να απέτυχε να στελεχώσει επαρκώς τα λιγοστά κενά

πιστεύω έφερε Κιθ, Λασμε & Τομας και τα υπόλοιπα ήταν προσθήκες διοίκησης . Μάλλον φταίνε και οι 2 πλευρές

υποθέσεις κάνω


+100000
stefkorner
εστω οτι ηταν ολοι επιλογες Πασκουαλ !ας κανουμε αυτη την υποθεση

απαντηστε σε κατι απλο οι < να κανουμε κριτικη στον dpg για διαφορα ,αλλα >

η ομαδα με η χωρις Πασκουαλ χρειαζεται ενισχυση η αλλαγες με ποιοτικη αναβαθμιση ;;
λυστε μου παρακαλω αυτη την απορια,που θελω να δω κατι..
Titus
QUOTE (G-arenas @ Nov 24 2018, 13:46 ) *
σορρυ αλλα με αυτην την δομηση κατι λαθος κανουν και τα ριχνουν σε καλαθη. ρε λες να μην τον ηθελε ο ΔΓ και να τον κρατησε ο τσαβι, οντας το μοναδικο του βετο για το φετινο ροστερ? γιατι σαν πολυ τα ριχνει σε καλαθη ο ΔΓ. βεβαια και για τα bad boys την λεει συνεχεια αλλα οχι και τοσο.


Bingo. Στην συνέντευξή του στο σδνα ο ΔΠΓ είπε ότι η γνώμη του ήταν ότι δεν πρέπει να δοθούν αυτά τα χρήματα στον Καλάθη αλλά ο Τσάβι επέμενε. Κι επειδή ο πρόεδρος 'δεν ανακατεύεται στα μεταγραφικά' (παρότι ουσιαστικά μόλις είχε πει ότι ανακατεύτηκε), έμεινε ο Καλάθης.

Τώρα, ποιος πρόεδρος βγαίνει και λέει ότι δεν αξίζει τα λεφτά του ο καλύτερος παίκτης της ομάδας του, είναι ένα ερώτημα.
Quincy
QUOTE
Λοιπόν ο Νικ Καλάθης βγάζει τις ίδιες πάνω κάτω ασίστ με πέρυσι, πάνω από 8. Όμως σε όλες τις άλλες στατιστικές κατηγορίες είναι πεσμένος, σε κάποιες μάλιστα μακράν. Από απόσταση σουτάρει ξανά τούβλα (20.9%!!), το ίδιο και από κοντά (41%), κάνει περισσότερα λάθη και σκοράρει σχεδόν πέντε πόντους λιγότερους. Ευκολο να πεις ότι είναι χειρότερος, αλλά από την άλλη γυρνάνε στο κεφάλι μου τα όσας μας είπε ο Σλούκας στην συνέντευξη: ένας πλέι μέικερ βελτιώνεται, όταν η ομάδα γύρω του είναι στημένη καλύτερα. Είναι; Α, δεν ξέρω, πάντως κοιτάξτε αυτό.



Eίναι ένα heatmap με τις περιοχές που κατέληγαν οι ασίστ του Καλάθη πέρυσι. Κάτω αριστερά, τα βουναλάκια δείχνουν τις αποστάσεις των καλαθιών που προήλθαν από ασίστ, όπως και την συχνότητα τους. Πριν πάμε στο συμπέρασμα, δείτε λίγο και το φετινό και κάντε την σύγκριση.



Kοιτάξτε πάλι τα βουναλάκια κάτω αριστερά. Φέτος, που ο Καλάθης έχει τις ίδιες ασίστ με πέρυσι (και ελάχιστα παραπάνω), ο ΠΑΟ παίρνει λιγότερους πόντους από αυτές (2,2 έναντι 2,4) και ο ηγέτης του έχει μειωμένη προσφορά σε πόντους και μειωμένη ευστοχία.

Γιατί άραγε; Γνώμη μου είναι πως το -2 σε off ball guard/forwards έχει στοιχίσει. Ντένμον και Ρίβερς κινούνταν πολύ ωραία πίσω από τα σκριν και ακόμη κι αν δεν ήταν εύστοχοι, απασχολούσαν την άμυνα και άνοιγαν χώρους. Φέτος αυτή τη δουλειά κάνει μόνο ο Λοτζέσκι, που παίζει κάνα εισκοσάλεπτο (δεν κοίταξα). Ο Καλάθης δεν έχει το πεδίο να δράσει στην καρδιά της ρακέτας. Οκ, για το ποσοστό του στα τρίποντα δεν φταίει αυτό, πάντως σίγουρα βρίσκει μπροστά του περισσότερο κόσμο. Το αφήνω εδώ και πάμε για φινάλε.


Από άρθρο του basketballguru

Δεν είναι κάτι καινούργιο, αρκετά παιδιά έχουν πει κι εδώ το ίδιο πράγμα. Και ναι, γίνεται να υπάρξει κορυφαίο PG με τόσο κακό σουτ όπως ο Καλάθης, κι ο Παπαλουκάς καλύτερος δεν ήταν σ' αυτό. Και οι 2 έκαναν τις καλύτερες χρονιές τους όταν είχαν στην ομάδα τους καλούς εκτελεστές
Titus
Εγώ συμφωνώ με την άποψη ότι το ιδανικό από άποψη επαγγελματική και ηθική είναι να σηκωθείς να φύγεις αν ο πρόεδρος παρεμβαίνει στο έργο σου. Αλλά υπάρχουν δύο σημαντικές υποσημειώσεις, μία γενικού και μία ειδικού χαρακτήρα. Πρώτον, όπως σωστά ειπώθηκε, δεν σηκώνεσαι να φύγεις τόσο εύκολα. Οι ιδιοκτήτες όσο να 'ναι ιδιοκτήτες είναι και θέλουν να κάνουν ένα κάποιο κουμάντο στα λεφτά τους. Συνεπώς, δεν είναι καλή η εικόνα ενός προπονητή που τα βροντάει και φεύγει επειδή του την έμπαινε ο ιδιοκτήτης και αυτό θα το σκεφτεί η επόμενη ομάδα που θα θέλει να τον προσλάβει. Και γενικά, κανείς δε θέλει να παραδεχθεί ότι δεν τα κατάφερε στον αθλητισμό. Το οικονομικό είναι προφανές και δεν το αναφέρω καν: δεν τα πετάς τόσα λεφτά εύκολα. Δεύτερον, ο Τσάβι έχει μια αυξημένη ανεκτικότητα στο συγκεκριμένο ζήτημα, καθώς στην Μπάρσα έχουν και τεχνικό διευθυντή. Ολιγαρχία δηλαδή.

Επί της ουσίας, κανείς δε λέει ότι ο ΔΠΓ έφτιαξε όλο το ρόστερ. Αλλά αν έχεις ούτως ή άλλως περιορισμένο μπάτζετ και ο πρόεδρος σου φορτώνει τον Παπαπέτρου με 700 χιλ για να την πει στους άλλοι, τον Παπατζών γιατί 'δεν μπορεί να χαθεί', τον Λασμε για να γράφει η εφημερίδα για Bad Boys, τον Παππά που είναι μάγκας και πανάθας με 800 χιλ - ε, δεν μένει και μεγάλο περιθώριο κινήσεων μετά. Τώρα, το αν υπήρχε κάτι καλύτερο από τον κάθε Τόμας (που μοιάζει όντως επιλογή Τσάβι) με αυτά τα χρήματα, είναι προς συζήτηση. Μπορεί και να υπήρχε αλλά μικρή διαφορά θα έκανε.

Αυτά περί μπάτζετ και ρόστερ. Από εκεί και πέρα, υπάρχει μια εικόνα λίγο περίεργη στην ομάδα. Ο Παπαγιάννης καταφανέστατα δε δουλεύει. Ο Παπαπέτρου αποφασίζει μόνος του πού θα παίξει και φυσικά αποφασίζει λάθος. Ο Παππάς παίζει λες και του έπεσε η πιστωτική από την τσέπη, δεν σηκώνει το κεφάλι να δει συμπαίκτη με τίποτα. Σίγουρα είναι καλό σημάδι η περιθωριοποίηση του Παπαγιάννη και το γεγονός ότι παίζει λιγότερο ο ντεφορμέ Καλάθης αλλά όσο να 'ναι πειθαρχημένη δεν τη λες την ομάδα. Από την άλλη, αν ο Παππάς ήταν να φεύγει και τα βρήκε για εξωφρενικό συμβόλαιο πίνοντας καφέ με τον πρόεδρο χωρίς να έχει ιδέα ο προπονητής, αν ο Παπαγιάννης ήρθε γιατί ο πρόεδρος τον θεωρέι παικταρά του ΝΒΑ, είναι κάπου λογικό να τον έχουν γραμμένο τον κόουτς. Η διοίκηση δεν είναι εύκολο πράγμα, χρειάζεται συνέπεια και στήριξη στους επιτελείς.

ΥΓ: Επειδή κάποιοι επιμένουν να αναφέρουν τη δήλωση Πασκουάλ για το Φ4, αναρωτιέμαι για δύο πράγματα:
1) Διαβάζουμε το ίδιο κείμενο; Ο άνθρωπος είπε ότι πάντα ο στόχος του ΠΑΟ είναι το Φ4, κάτι που είναι αυτονόητο. Δεν είπε 'φέτος έχουμε όλα τα εχέγγυα να πάμε Φ4' αλλά 'φέτος πρέπει να κάνουμε το κάτι παραπάνω αν θέλουμε να πάμε'.
2) Την ίδια περίοδο ο Πασκουάλ έκανε παράπονα για το μπάτζετ σε μεγάλη συνέντευξή του. Αυτό, πολύ βολικά, το ξεχνούν οι επικριτές του και οι θιασώτες της άποψης ότι ο ΔΠΓ δεν παρεμβαίνει στο ρόστερ.
MustGK
QUOTE (stefkorner @ Nov 24 2018, 15:02 ) *
εστω οτι ηταν ολοι επιλογες Πασκουαλ !ας κανουμε αυτη την υποθεση

απαντηστε σε κατι απλο οι < να κανουμε κριτικη στον dpg για διαφορα ,αλλα >

η ομαδα με η χωρις Πασκουαλ χρειαζεται ενισχυση η αλλαγες με ποιοτικη αναβαθμιση ;;
λυστε μου παρακαλω αυτη την απορια,που θελω να δω κατι..


Εναν ασσο, ένα τεσσάρι (ελπίζω μόνο να μην γίνει ο μητογλου Τρίτη επιλογή στο τέσσερα) και επιτέλους ένα βαρβάτο πεντάρι.
Και σουτερ αλλά ακόμα αργούν τα Χριστούγεννα..
stefkorner
QUOTE (Titus @ Nov 24 2018, 22:18 ) *
Δεύτερον, ο Τσάβι έχει μια αυξημένη ανεκτικότητα στο συγκεκριμένο ζήτημα, καθώς στην Μπάρσα έχουν και τεχνικό διευθυντή. Ολιγαρχία δηλαδή.


πολυ σημαντικο αυτο που αναφερεις και δεν εχει συζητηθει οσο θα πρεπε ,γιατι εξηγει πολλα! χθες σκεφτομουν και με αφορμη την προσφατη δηλωση Σαρας!το μοντελο με τεχνικους διευθυντες που η διαδικασια επιλογης παικτη ξεφευγει κατα πολυ απο τις αρμοδιοτητες του coach ! θεωρω λοιπον πολυ πιθανο να ειχε στο μυαλο του ο Σαρας ! Ισπανικες ομαδες,αλλα και καμια Μακαμπι ,που οπως εχει γινει γνωστο ,οι διοικουντες εκει αποφασιζουν χωρις να ρωτανε προπονητες ,τα τελευταια χρονια !

στην τελικη δεν ειπαμε οτι ειναι και κανας δικτατορας ρε παιδια ο dpg ! εστω απο κοινου οτι αποφασιζαν ! και φυσικα εχει ευθυνες ο Πασκουαλ,ειτε ετσι ,ειτε αλλιως ! ευθυνες σημαντικοτατες, τοσο για τις επιλογες παικτων ,οσο και για την αγωνιστικη εικονα στα εκτος εδρας! εκει ειδικα ειναι σιγουρα ο βασικος υπευθυνος!

τι αντιπροτεινετε εσεις ;να του παρουμε το κεφαλι οκ! απο εκει και περα να μεινει η ομαδα ως εχει ; μπορει να κανει αυτο το ροστερ οπως το βλεπετε να πεταει αλλος προπονητης και να το στειλει φ4 ;

(απευθυνομαι σε οσους δηλωνουν οτι τους αρκει να παιζει η ομαδα καλυτερα και ας εχει το ιδιο τελικο αποτελεσμα με τον Πασκουαλ) sorry ισως να ειμαι λιγο κακοπιστος..αλλα δεν μπορω να πιστεψω οτι υπαρχει φιλος του Παναθηναικου που να πιστευει μεσα του οτι δεν χρειαζεται να βαλει το χερι στην τσεπη ο dpg Και να ενισχυσει αμεσα στην ομαδα ,,,χωρις να εχει παρει γραμμη απο σχετικα δημοσιευματα ,που το ροστερ το βλεπουν μια χαρα και απλως δεν ξερει να το διαχειριστει ο Πασκουαλ!!!
pan24
Ο Μητογλου εχει μελλον μπροστα του αλλα νομιζω ολοι βλεπουμε γιατι δεν γινοταν να παμε με Μητογλου μονο του δευτερο 4αρι και επρεπε στον σχεδιασμο να προβλεπεται και ενας αλλος παικτης να μπορει να παιξει καλα στο 4(ειτε 5αρι ειτε 3αρι)
Ουσιαστικα φετος παιζει πρωτη φορα στην διοργανωση και θα ειναι πολλα παιχνιδια(μην πω τα περισσοτερα) που δεν θα μπορει να παιξει πανω απο 5'

Αναγκαζομαστε και κανουμε την αλχημεια με διδυμο Γκιστ-Λασμε για να καλυφθει αυτο το οποιο ειναι δυσλειτουργικο και επιθετικα και αμυντικα γιατι ειδικα στο 4 πλεον κανενας τους δεν μπορει να παιξει αμυνα

Διδυμο Λοτζεσκι-Παπαπετρου θα μπορουσε να ειναι η λυση σε αυτο που περιγραφω αλλα πολυ σπανια το βλεπουμε(ισως εχει βαση οτι ο Παπαπετρου δεν θελει να παιζει 4; )
stefkorner
QUOTE (MustGK @ Nov 24 2018, 22:26 ) *
Εναν ασσο, ένα τεσσάρι (ελπίζω μόνο να μην γίνει ο μητογλου Τρίτη επιλογή στο τέσσερα) και επιτέλους ένα βαρβάτο πεντάρι.
Και σουτερ αλλά ακόμα αργούν τα Χριστούγεννα..


α οκκ απαντησες εσυ ,οσο εγραφα !
νταξει φαντασου εγω μιλαω για δυο το πολυ ,εσυ το εκανες και τεσσερις tongue.gif
(το βαρβατο 5ρι θα μεταφερει Γκιστ σχεδον αποκλειστικα στο 4 και ο γκαρντ θα πρεπει να ειναι ακριβος ,που θα εχει εκτος απο δημιουργια και πλ καλο σουτ )
G-arenas
QUOTE (Titus @ Nov 24 2018, 15:18 ) *
Εγώ συμφωνώ με την άποψη ότι το ιδανικό από άποψη επαγγελματική και ηθική είναι να σηκωθείς να φύγεις αν ο πρόεδρος παρεμβαίνει στο έργο σου. Αλλά υπάρχουν δύο σημαντικές υποσημειώσεις, μία γενικού και μία ειδικού χαρακτήρα. Πρώτον, όπως σωστά ειπώθηκε, δεν σηκώνεσαι να φύγεις τόσο εύκολα. Οι ιδιοκτήτες όσο να 'ναι ιδιοκτήτες είναι και θέλουν να κάνουν ένα κάποιο κουμάντο στα λεφτά τους. Συνεπώς, δεν είναι καλή η εικόνα ενός προπονητή που τα βροντάει και φεύγει επειδή του την έμπαινε ο ιδιοκτήτης και αυτό θα το σκεφτεί η επόμενη ομάδα που θα θέλει να τον προσλάβει. Και γενικά, κανείς δε θέλει να παραδεχθεί ότι δεν τα κατάφερε στον αθλητισμό. Το οικονομικό είναι προφανές και δεν το αναφέρω καν: δεν τα πετάς τόσα λεφτά εύκολα. Δεύτερον, ο Τσάβι έχει μια αυξημένη ανεκτικότητα στο συγκεκριμένο ζήτημα, καθώς στην Μπάρσα έχουν και τεχνικό διευθυντή. Ολιγαρχία δηλαδή.

Επί της ουσίας, κανείς δε λέει ότι ο ΔΠΓ έφτιαξε όλο το ρόστερ. Αλλά αν έχεις ούτως ή άλλως περιορισμένο μπάτζετ και ο πρόεδρος σου φορτώνει τον Παπαπέτρου με 700 χιλ για να την πει στους άλλοι, τον Παπατζών γιατί 'δεν μπορεί να χαθεί', τον Λασμε για να γράφει η εφημερίδα για Bad Boys, τον Παππά που είναι μάγκας και πανάθας με 800 χιλ - ε, δεν μένει και μεγάλο περιθώριο κινήσεων μετά. Τώρα, το αν υπήρχε κάτι καλύτερο από τον κάθε Τόμας (που μοιάζει όντως επιλογή Τσάβι) με αυτά τα χρήματα, είναι προς συζήτηση. Μπορεί και να υπήρχε αλλά μικρή διαφορά θα έκανε.

Αυτά περί μπάτζετ και ρόστερ. Από εκεί και πέρα, υπάρχει μια εικόνα λίγο περίεργη στην ομάδα. Ο Παπαγιάννης καταφανέστατα δε δουλεύει. Ο Παπαπέτρου αποφασίζει μόνος του πού θα παίξει και φυσικά αποφασίζει λάθος. Ο Παππάς παίζει λες και του έπεσε η πιστωτική από την τσέπη, δεν σηκώνει το κεφάλι να δει συμπαίκτη με τίποτα. Σίγουρα είναι καλό σημάδι η περιθωριοποίηση του Παπαγιάννη και το γεγονός ότι παίζει λιγότερο ο ντεφορμέ Καλάθης αλλά όσο να 'ναι πειθαρχημένη δεν τη λες την ομάδα. Από την άλλη, αν ο Παππάς ήταν να φεύγει και τα βρήκε για εξωφρενικό συμβόλαιο πίνοντας καφέ με τον πρόεδρο χωρίς να έχει ιδέα ο προπονητής, αν ο Παπαγιάννης ήρθε γιατί ο πρόεδρος τον θεωρέι παικταρά του ΝΒΑ, είναι κάπου λογικό να τον έχουν γραμμένο τον κόουτς. Η διοίκηση δεν είναι εύκολο πράγμα, χρειάζεται συνέπεια και στήριξη στους επιτελείς.

ΥΓ: Επειδή κάποιοι επιμένουν να αναφέρουν τη δήλωση Πασκουάλ για το Φ4, αναρωτιέμαι για δύο πράγματα:
1) Διαβάζουμε το ίδιο κείμενο; Ο άνθρωπος είπε ότι πάντα ο στόχος του ΠΑΟ είναι το Φ4, κάτι που είναι αυτονόητο. Δεν είπε 'φέτος έχουμε όλα τα εχέγγυα να πάμε Φ4' αλλά 'φέτος πρέπει να κάνουμε το κάτι παραπάνω αν θέλουμε να πάμε'.
2) Την ίδια περίοδο ο Πασκουάλ έκανε παράπονα για το μπάτζετ σε μεγάλη συνέντευξή του. Αυτό, πολύ βολικά, το ξεχνούν οι επικριτές του και οι θιασώτες της άποψης ότι ο ΔΠΓ δεν παρεμβαίνει στο ρόστερ.

δηλαδη λες οτι τους ελληνες τους εφερε ο ΔΓ? ωραια συμφωνω. τους εφερε ο ΔΓ. ομως αν δεν ειχαμε αυτους τους ελληνες και ειχαμε κανα βλαντο τοτε θα λεγαμε ε και τι να κανουν και οι ξενοι οταν δεν εχουμε ελληνες να βοηθησουν? 6 ξενοι + καλαθη ε δεν βγαινει θες και 3-4 καλους ελληνες.

θα το λεγαμε αυτο ή οχι? ασε απανταω εγω. το λεγαμε τα προηγουμενα χρονια!

οποτε ναι καλα εκανε ο ΔΓ, αν το εκανε, και πηρε παπατζον και παπι και κρατησε παππα(που ναι και απο τους κορυφαιους μας φετος). και αν ο τσαβι δεν κραταγε ιαν και κραταγε τα λεφτα για κανα καλυτερο σεντερ αντι λασμε θα ειμασταν πολυ καλα. εξαλλου ο ιδιος ειχε πει οτι τον παπι τον θελει και τον θεωρει πολυ σημαντικο γραναζι για την ομαδα του.

οσον αφορα το ΥΓ1 εχεις δικιο οτι σε αυτο το αρθρο δεν λεει οτι αν δεν παμε final 4 θα ειμαι αποτυχημενος, αλλα εγω θυμαμαι το καλοκαιρι σε αλλο αρθρο να το λεει αυτο. επισης στο αρθρο αυτο ειπε οτι για τον κιθ «Είναι πολύ σημαντικό που είναι εδώ. Πολύ σημαντικός παίκτης, θέλαμε να τον έχουμε μαζί μας και είμαστε πολύ χαρούμενοι που το καταφέραμε». οποτε ειναι δικιη του επιλογη ο κιθ ή εστω τον ηθελε πολυ και αυτον μαζι με ΔΓ ισως.

για το ΥΓ2 το μπατζετ δεν τον καθοριζει ο προπονητης αλλα αυτος που βαζει τα χρηματα. οποτε τι παρεμβαινει στο ροστερ? δικα του λεφτα οσα θελει βαζει! τελος μια χαρα μπατζετ εχουμε. με τα ιδια λεφτα θα μπορουσαμε να εχουμε πολυ καλυτερη ομαδα και το ξερουμε. αλλα εχουμε ιαν και λασμε να παιρνουν 1 μυριο.
nvip13
Δεν νομιζω οτι ειπε κανεις οτι χωρις ενισχυση αυτη η ομαδα εχει πιθανοτητες για final4.

Και ο Θεος να κατεβει να την προπονησει δεν εχει ετσι οπως ειναι δομημενη.

Το θεμα ειναι ποιον παικτη θα βρει ο Τσαβι και αν μπορει στην τελικη να βρει, γιατι πειτε μου εναν παικτη που εφερε ο ιδιος και επιασε.
Πιθανότατα να ειναι μεταγραφικη επιλογη ΔΓ η οποια ενισχυση.
papp7
O Πασκουαλ εφερε μονο τον τομας και ηθελε να κρατησει τους λεκα-ντενμον. Ο τομας προσφερει οσο μπορει και αν ο ιωαννης μας κανει την χαρη και παιξει στο 4 , ο τομας στο 3 θα κανει ακομη καλυτερα πραγματα, εγω ειμαι ευχαριστημενος με τον παικτη. Ο λεκα δινει λιγα εως καθολου πραγματα, ενω ο ντενμον που θεωρω ειναι ο συνδετικος κρικος της ομαδας γιατι πιστευω ακρανδατα οτι θα επαιρνε τον ρολο του ριβερς φετος ωστε να διατηρηθει το spacing, με προεδρικο διαταγμα περασε στην κινα. Ο παππας ξερω ειναι ελληνας , ο παπαπετρου ειναι ελληνας , ο παπαγιαννης ειναι ελληνας καλως λοιπον και ειναι στην ομαδα. Εμενα παντως και εσεις και τα φερεφωνα του sdna τον πισινο σας να βαρατε κατω δεν θα με πεισετε ποτε οτι ο λασμε ειναι μεταγραφη πασκουαλ , ο πασκουαλ δεν θα εφερνε τον λασμε για πρωτο σεντερ ακομη και αν ειχε παρει 4 σερι ευρωλιγκες και ελεγε ας την παρει καποιος αλλος φετος.
Paris87
Δηλαδη ο Λεκαβιτσιους και ο Λασμε (εκτος και αν ο ΔΓ πηρε τηλ στην προηγουμενη ομαδα του Λασμε για να μαθει την κατασταση του και οχι ο Τσαβι ή το επιτελειο) ειναι επιλογες του ΔΓ?

Χρεωνω παααααρα πολλα στον ΔΓ αλλα αν δεν εχεις βασικο ψηλο και δευτερο πλειμεικερ για ΑΛΛΗ μια χρονια, φταιει ο προπονητης.
Με τα λεφτα του Λασμε και του Λεκαβιτσιους, ναι, παιρνεις καλυτερους παιχτες.
Ασχετα αν εμεινε ο Παππας ή αν ήρθε ο Λαγνκφορντ χωρις εγκριση.


+Η λαθος παραμονη Γκιστ που ειναι ιδανικος για 5ος ψηλος, αλλα οχι για βασικος.
Εγιναν λαθη στον σχεδιασμο, του ΔΓ και του Τσαβι.
Kalispera
Ένα μήνα εκτός o Σβεντ.Αν δεν μπορέσουμε να πάρουμε διπλό ούτε κάτω απο αυτές τις συνθήκες,βλέπω σιγά σιγά την οκτάδα να απομακρύνεται επικίνδυνα.
Looter
Η ουσία της υπόθεσης ΚΑΘΕ εβδομάδα παραμένει η ίδια , όσα να γραφουν-μεταφέρουν τα ΜΜΕ του DPG.

1. Με 1.2-1.5 μύρια πεσμένο budget και με τους άμεσους ανταγωνιστές να επενδύουν η διαφορά σε σχέση με πέρυσι μεγάλωσε.

2. Όταν θέλεις να κάνεις ελληνοποίηση με ΚΑΘΕ κόστος θα πρέπει να βάζεις και πιο βαθιά το χέρι στην τσέπη. Δε φταίει ο Τσάβι αν ο Παπαπέτρου ΔΕΝ ήταν αυτό που ήθελε στο 3 ομάδα. Προστέθηκε όμως ένα συμβόλαιο των 750.000 αντί ενός ποιοτικού ξένου. Το ίδιο και για τον Παπατζόν που μετά από 3 μήνες είναι σε ΝΤΡΟΠΙΑΣΤΙΚΗ κατάσταση σωματικά για ένα παιδί της ηλικίας του που βρισκόταν στο ΝΒΑ και στον πρώτο γύρο του draft. Δεν φταίει επίσης ο Τσάβι άν ήθελαν τον Παππά με ΚΑΘΕ κόστος (700.000). Ας έβαζε ο πρόεδρος περισσότερα για να έρθει ο Κόπονεν αντί του Κιθ.3

3. Δεν φταίει ο Τσάβι όταν για το μεγαλύτερο κενό παίκτη ποιοτικά και οικονομικά (ΚΡΙΣ) άφησες σκάρτα 400.000 και πήρες τον Τόμας... Από το 1.100.000 και τα 32+ λετπα του Κρις πέσαμε στον σοφτ ρολίστα Τόμας των 15 λεπτών.


- Τι να τον κάνω τον ελληνικό κορμό όταν στο 3 δεν υπάρχει παίκτης να βγει από τα σκριν και να απειλήσει;
- Τι να τον κάνω τον ελληνικό κορμό όταν περιφερειακή άμυνα στο 1-2 παίζει ΜΟΝΟ ο Νικ;
- Τι να τον κάνω τον ελληνικό κορμό όταν στο ρόστερ ΔΕΝ ΜΟΙΡΑΖΕΙ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ πλην Νικ;
- Τι να τον κάνω τον ελληνικό κορμό όταν στο 4 ΔΕΝ υπάρχει παίκτης να στηριχθεί η ομάδα;
- Τι να τον κάνω τον ελληνικό κορμό όταν στο 5 σου κάνει ΠΛΑΚΑ η κάθε ομάδα της διοργάνωσης;


Όπως έχουμε ξαναπεί , ΔΕ ΘΑ ΜΑΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ ο DPG την ατζέντα του για να μη βάλει το χέρι στην τσέπη. Ας φέρει τους παίκτες που θέλει η ομάδα και μετά θα ασχοληθούμε ΣΟΒΑΡΑ και με τον ΚΑΘΕ ΠΑΣΚΟΥΑΛ...
Kalispera
QUOTE (Looter @ Nov 24 2018, 19:20 ) *
Η ουσία της υπόθεσης ΚΑΘΕ εβδομάδα παραμένει η ίδια , όσα να γραφουν-μεταφέρουν τα ΜΜΕ του DPG.

1. Με 1.2-1.5 μύρια πεσμένο budget και με τους άμεσους ανταγωνιστές να επενδύουν η διαφορά σε σχέση με πέρυσι μεγάλωσε.

2. Όταν θέλεις να κάνεις ελληνοποίηση με ΚΑΘΕ κόστος θα πρέπει να βάζεις και πιο βαθιά το χέρι στην τσέπη. Δε φταίει ο Τσάβι αν ο Παπαπέτρου ΔΕΝ ήταν αυτό που ήθελε στο 3 ομάδα. Προστέθηκε όμως ένα συμβόλαιο των 750.000 αντί ενός ποιοτικού ξένου. Το ίδιο και για τον Παπατζόν που μετά από 3 μήνες είναι σε ΝΤΡΟΠΙΑΣΤΙΚΗ κατάσταση σωματικά για ένα παιδί της ηλικίας του που βρισκόταν στο ΝΒΑ και στον πρώτο γύρο του draft. Δεν φταίει επίσης ο Τσάβι άν ήθελαν τον Παππά με ΚΑΘΕ κόστος (700.000). Ας έβαζε ο πρόεδρος περισσότερα για να έρθει ο Κόπονεν αντί του Κιθ.3

3. Δεν φταίει ο Τσάβι όταν για το μεγαλύτερο κενό παίκτη ποιοτικά και οικονομικά (ΚΡΙΣ) άφησες σκάρτα 400.000 και πήρες τον Τόμας... Από το 1.100.000 και τα 32+ λετπα του Κρις πέσαμε στον σοφτ ρολίστα Τόμας των 15 λεπτών.


- Τι να τον κάνω τον ελληνικό κορμό όταν στο 3 δεν υπάρχει παίκτης να βγει από τα σκριν και να απειλήσει;
- Τι να τον κάνω τον ελληνικό κορμό όταν περιφερειακή άμυνα στο 1-2 παίζει ΜΟΝΟ ο Νικ;
- Τι να τον κάνω τον ελληνικό κορμό όταν στο ρόστερ ΔΕΝ ΜΟΙΡΑΖΕΙ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ πλην Νικ;
- Τι να τον κάνω τον ελληνικό κορμό όταν στο 4 ΔΕΝ υπάρχει παίκτης να στηριχθεί η ομάδα;
- Τι να τον κάνω τον ελληνικό κορμό όταν στο 5 σου κάνει ΠΛΑΚΑ η κάθε ομάδα της διοργάνωσης;


Όπως έχουμε ξαναπεί , ΔΕ ΘΑ ΜΑΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ ο DPG την ατζέντα του για να μη βάλει το χέρι στην τσέπη. Ας φέρει τους παίκτες που θέλει η ομάδα και μετά θα ασχοληθούμε ΣΟΒΑΡΑ και με τον ΚΑΘΕ ΠΑΣΚΟΥΑΛ...

φίλε Looter μην προσπαθείς να αποδείξεις τα αυτονόητα.Εσύ μια χαρά τα λες,και η συλλογιστική σου σωστότατη είναι αλλά αν κάποιος θεωρεί οτι για το φετινό ναυάγιο η μεγαλύτερη ευθύνη ανήκει στον Πασκουάλ και οχι στον ντιπιτζη δεν μπορείς να κάνεις κάτι.Ακόμη και εντελώς δικές του να είναι οι επιλογές των ξένων(που δεν είναι όλες),όταν το αφεντικό σου σε αναγκάζει να βρεις βασικό δυάρι με 400χιλ(γιατί ο Παππάς του 1,5 μυρίου για 2 χρόνια ,βασικός δεν είναι),βασικό τεσσάρι με 500 χιλ και βασικό πεντάρι με 500χιλ το πολύ(αν κάποιος πιστεύει οτι ο Λάσμε υπέγραψε με 650.000 χιλ όπως γράφτηκε,δεν έχω κανένα πρόβλημα να του αποδείξω με βάσει τις ισχύουσες οικονομικές μεταβλητές της ευρωπαικής αγοράς οτι κάτι τέτοιο δεν ισχύει),τότε πραγματικά είναι ελάχιστα αυτά που μπορείς να κάνεις.Είναι που είναι το ρόστερ μας ένα από τα πιο αδύναμα της διοργάνωσης,μας φταίει και ο Πασχάλης που δεν βγάζει σε κάθε παιχνίδι λαγούς απ'το καπέλο του.
Victor_Mannheim
το ροστερ ηταν καταδικασμενο να αποτυχει
σχεδον οι ιδιοι παιχτες καλαθης γκιστ παππας λασμε ιαν εχουν δοκιμαστει στο παρελθον και εχουν αποτυχει γιατι να πετυχουν κατι φετος που ειναι και ηλικιακα μεγαλυτεροι
μερικοι φωναζαμε να φυγουν το καλοκαιρι ε δεν εφυγαν τωρα δεν γινεται να φυγουν οποτε ας φυγει ο προπονητης που ειτε τους διαλεξε αρα δεν ξερει τι του γινεται ειτε του τους εφερε οποτε επρεπε να παραιτηθει το καλοκαιρι ειτε δεν τον νοιαζει και θελει να κατσει πανω στο συμβολαιο του και παλι πρεπει να φυγει

QUOTE (papp7 @ Nov 24 2018, 16:34 ) *
O Πασκουαλ εφερε μονο τον τομας και ηθελε να κρατησει τους λεκα-ντενμον. Ο τομας προσφερει οσο μπορει και αν ο ιωαννης μας κανει την χαρη και παιξει στο 4 , ο τομας στο 3 θα κανει ακομη καλυτερα πραγματα, εγω ειμαι ευχαριστημενος με τον παικτη. Ο λεκα δινει λιγα εως καθολου πραγματα, ενω ο ντενμον που θεωρω ειναι ο συνδετικος κρικος της ομαδας γιατι πιστευω ακρανδατα οτι θα επαιρνε τον ρολο του ριβερς φετος ωστε να διατηρηθει το spacing, με προεδρικο διαταγμα περασε στην κινα. Ο παππας ξερω ειναι ελληνας , ο παπαπετρου ειναι ελληνας , ο παπαγιαννης ειναι ελληνας καλως λοιπον και ειναι στην ομαδα. Εμενα παντως και εσεις και τα φερεφωνα του sdna τον πισινο σας να βαρατε κατω δεν θα με πεισετε ποτε οτι ο λασμε ειναι μεταγραφη πασκουαλ , ο πασκουαλ δεν θα εφερνε τον λασμε για πρωτο σεντερ ακομη και αν ειχε παρει 4 σερι ευρωλιγκες και ελεγε ας την παρει καποιος αλλος φετος.

εγω νομιζω οτι εγινε μια μιξη στο ροστερ
ο πασκουαλ κρατησε τον καλαθη με 2.2 που δεν ηθελε ο δγ
και ο δγ κρατησε παππα που δεν ηθελε ο πασκουαλ και εφερε λασμε που παλι σιγα μην ηθελε ο πασκουαλ
πανω κατω το ιδιο εγινε σχεδον με ολους τους παιχτες
μια σου και μια μου οπως οταν παιζαμε χαρτακια στο δημοτικο
MustGK
QUOTE (Looter @ Nov 24 2018, 19:20 ) *
Η ουσία της υπόθεσης ΚΑΘΕ εβδομάδα παραμένει η ίδια , όσα να γραφουν-μεταφέρουν τα ΜΜΕ του DPG.

1. Με 1.2-1.5 μύρια πεσμένο budget και με τους άμεσους ανταγωνιστές να επενδύουν η διαφορά σε σχέση με πέρυσι μεγάλωσε.

2. Όταν θέλεις να κάνεις ελληνοποίηση με ΚΑΘΕ κόστος θα πρέπει να βάζεις και πιο βαθιά το χέρι στην τσέπη. Δε φταίει ο Τσάβι αν ο Παπαπέτρου ΔΕΝ ήταν αυτό που ήθελε στο 3 ομάδα. Προστέθηκε όμως ένα συμβόλαιο των 750.000 αντί ενός ποιοτικού ξένου. Το ίδιο και για τον Παπατζόν που μετά από 3 μήνες είναι σε ΝΤΡΟΠΙΑΣΤΙΚΗ κατάσταση σωματικά για ένα παιδί της ηλικίας του που βρισκόταν στο ΝΒΑ και στον πρώτο γύρο του draft. Δεν φταίει επίσης ο Τσάβι άν ήθελαν τον Παππά με ΚΑΘΕ κόστος (700.000). Ας έβαζε ο πρόεδρος περισσότερα για να έρθει ο Κόπονεν αντί του Κιθ.3

3. Δεν φταίει ο Τσάβι όταν για το μεγαλύτερο κενό παίκτη ποιοτικά και οικονομικά (ΚΡΙΣ) άφησες σκάρτα 400.000 και πήρες τον Τόμας... Από το 1.100.000 και τα 32+ λετπα του Κρις πέσαμε στον σοφτ ρολίστα Τόμας των 15 λεπτών.


- Τι να τον κάνω τον ελληνικό κορμό όταν στο 3 δεν υπάρχει παίκτης να βγει από τα σκριν και να απειλήσει;
- Τι να τον κάνω τον ελληνικό κορμό όταν περιφερειακή άμυνα στο 1-2 παίζει ΜΟΝΟ ο Νικ;
- Τι να τον κάνω τον ελληνικό κορμό όταν στο ρόστερ ΔΕΝ ΜΟΙΡΑΖΕΙ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ πλην Νικ;
- Τι να τον κάνω τον ελληνικό κορμό όταν στο 4 ΔΕΝ υπάρχει παίκτης να στηριχθεί η ομάδα;
- Τι να τον κάνω τον ελληνικό κορμό όταν στο 5 σου κάνει ΠΛΑΚΑ η κάθε ομάδα της διοργάνωσης;


Όπως έχουμε ξαναπεί , ΔΕ ΘΑ ΜΑΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ ο DPG την ατζέντα του για να μη βάλει το χέρι στην τσέπη. Ας φέρει τους παίκτες που θέλει η ομάδα και μετά θα ασχοληθούμε ΣΟΒΑΡΑ και με τον ΚΑΘΕ ΠΑΣΚΟΥΑΛ...


Δηλαδή το ότι δεν υπάρχει ένα σύστημα να παίζουμε και στηριζόμαστε στο ατομικό ταλέντο ποιος φταίει;; Το ότι στην ομάδα ακόμα οι παίκτες δεν έχουν βρει τους ρόλους τους ποιος φταίει; Αν δεν έχεις ικανούς Έλληνες πιστεύεις ότι μόνο με έξι ξένους μπορείς να τραβήξεις το κουπί πρωτάθημα - ευρωλίγκα;;

Δηλαδή για ποιον λόγο κράτησε τον Λεκα και δεν πήρε τον γκος ή κάποιον άλλο;; Και η Ζαλκίρις έχει χαμηλό μπάτζετ αλλά έχει μία αρχή και ένα τέλος.. Πολλές φορές προσωπικά στήριξα τον Πασκουάλ, αλλά στον τρίτο χρόνο περιμένω να δω κάτι..
Looter
Από το hoopfiction

"Ο Παναθηναϊκός έχασε εύκολα στην Χώρα των Βάσκων, και η συζήτηση γύρω από τον Νικ Καλάθη εντείνεται.
Το καλοκαιρινό κείμενο και τρεις συνοδευτικές ερωτήσεις:

Πως θωράκισαν οι πράσινοι τους περιορισμούς του Καλάθη στο σουτ;
Πόσο κινείται η επίθεση του Παναθηναϊκού εκτός μπάλας;
Πόσους ball-movers και πόσους δημιουργούς διαθέτει το roster;"

https://hoopfiction.gr/2018/07/02/calathes-...IJ3bJorr5J326B0

Χιλιοειπωμένα πράγματα πολύ ΠΡΙΝ ξεκινήσει η σεζόν.

Διαβάστε τις παραπάνω ερωτήσεις προσεκτικά και σκεφτείτε

1. Ο Τζέιμς ή ο Κιθ απαντάει καλύτερα στα παραπάνω;
2. Ο Ντένμον ή ο κανένας(δεν αντικαταστάθηκε) απαντάει καλύτερα στα παραπάνω;
3. Ο Ρίβερς ή ο Παπαπέτρου απαντάει καλύτερα στα παραπάνω;
4. Ο Παππάς ή ο Κόπονεν απαντάει καλύτερα στα παραπάνω;

Όταν απαντήσετε στα παραπάνω θα βρείτε και την εξήγηση της "μειωμένης" απόδοσης του Νικ μέχρι τώρα..

Ας μην ξεχνάμε ότι

1. Ο Ντένμον έφυγε και δεν ήρθε ΚΑΝΕΙΣ. Παίκτης με τρομερό σποτ τρίποντο και πολύ καλή περιφερειακή άμυνα που έδινε σημαντικές ανάσες στον Νικ και άνοιγε χώρους.

2. Ο Ρίβερς έφύγε (ορθώς εφόσον ήταν τραυματίας) και ήρθε ένας παίκτης στο 3 όχι επειδή κούμπωνε στην ομάδα αλλά επειδή τον άρπαξε ο DPG από τον ΟΣΦΠ και με τρελά λεφτά. Ποιοτική αναβάθμιση στο 3 θα ήταν παίκτης τύπου Ρίβερς συν Παπαπέτρου και όχι Θανάσης συν Παπαπέτρου. Ο Ρίβερς έβγαινε από τα σκριν ταχύτατα , άνοιγε χώρους , είχε πολύ υψηλό τρίποντο και στην άμυνα αλλαγών ήταν επαρκέστατος. Παίκτης με παραστάσεις final 4 , με ψυχολογία να σκοράρει στο τελευταίο λεπτό ακόμα και σε μια χάλια ημέρα. Τι από αυτά κάνει ο Παπ και ο Θανάσης;

3. Ο Παππάς έμεινε μετά από επιλογή του προέδρου δεσμεύοντας ΜΕΓΑΛΟ μέρος του budget , η ομάδα όμως για βασικό 2αρι είχε ανάγκη κάποιον με τα χαρακτηριστικά του Κόπονεν. Καλός ο συνδιασμός Παππά συν Κόπονεν αλλά μαζι με τον Κιθ πρέπει να είναι τα ΜΟΝΑ 2αρια σε όλη την Ευρώπη που μπορεί να παίξουν 55 λετπά μαζί σε έναν αγώνα και να μη βγάλουν ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΑΣΙΣΤ.
MustGK
QUOTE (Looter @ Nov 24 2018, 22:00 ) *
1. Ο Τζέιμς ή ο Κιθ απαντάει καλύτερα στα παραπάνω;
2. Ο Ντένμον ή ο κανένας(δεν αντικαταστάθηκε) απαντάει καλύτερα στα παραπάνω;
3. Ο Ρίβερς ή ο Παπαπέτρου απαντάει καλύτερα στα παραπάνω;
4. Ο Παππάς ή ο Κόπονεν απαντάει καλύτερα στα παραπάνω;


Όλα αυτά που ρωτάς αφορούν στελέχωση του ρόστερ. Αλλά πιστεύω ότι υπήρξε κακός σχεδιασμός από ότι φαίνεται μέχρι τώρα.
Victor_Mannheim
QUOTE (Looter @ Nov 24 2018, 22:00 ) *
Από το hoopfiction

"Ο Παναθηναϊκός έχασε εύκολα στην Χώρα των Βάσκων, και η συζήτηση γύρω από τον Νικ Καλάθη εντείνεται.
Το καλοκαιρινό κείμενο και τρεις συνοδευτικές ερωτήσεις:

Πως θωράκισαν οι πράσινοι τους περιορισμούς του Καλάθη στο σουτ;
Πόσο κινείται η επίθεση του Παναθηναϊκού εκτός μπάλας;
Πόσους ball-movers και πόσους δημιουργούς διαθέτει το roster;"

https://hoopfiction.gr/2018/07/02/calathes-...IJ3bJorr5J326B0

Χιλιοειπωμένα πράγματα πολύ ΠΡΙΝ ξεκινήσει η σεζόν.

Διαβάστε τις παραπάνω ερωτήσεις προσεκτικά και σκεφτείτε

1. Ο Τζέιμς ή ο Κιθ απαντάει καλύτερα στα παραπάνω;
2. Ο Ντένμον ή ο κανένας(δεν αντικαταστάθηκε) απαντάει καλύτερα στα παραπάνω;
3. Ο Ρίβερς ή ο Παπαπέτρου απαντάει καλύτερα στα παραπάνω;
4. Ο Παππάς ή ο Κόπονεν απαντάει καλύτερα στα παραπάνω;

Όταν απαντήσετε στα παραπάνω θα βρείτε και την εξήγηση της "μειωμένης" απόδοσης του Νικ μέχρι τώρα..

Ας μην ξεχνάμε ότι

1. Ο Ντένμον έφυγε και δεν ήρθε ΚΑΝΕΙΣ. Παίκτης με τρομερό σποτ τρίποντο και πολύ καλή περιφερειακή άμυνα που έδινε σημαντικές ανάσες στον Νικ και άνοιγε χώρους.

2. Ο Ρίβερς έφύγε (ορθώς εφόσον ήταν τραυματίας) και ήρθε ένας παίκτης στο 3 όχι επειδή κούμπωνε στην ομάδα αλλά επειδή τον άρπαξε ο DPG από τον ΟΣΦΠ και με τρελά λεφτά. Ποιοτική αναβάθμιση στο 3 θα ήταν παίκτης τύπου Ρίβερς συν Παπαπέτρου και όχι Θανάσης συν Παπαπέτρου. Ο Ρίβερς έβγαινε από τα σκριν ταχύτατα , άνοιγε χώρους , είχε πολύ υψηλό τρίποντο και στην άμυνα αλλαγών ήταν επαρκέστατος. Παίκτης με παραστάσεις final 4 , με ψυχολογία να σκοράρει στο τελευταίο λεπτό ακόμα και σε μια χάλια ημέρα. Τι από αυτά κάνει ο Παπ και ο Θανάσης;

3. Ο Παππάς έμεινε μετά από επιλογή του προέδρου δεσμεύοντας ΜΕΓΑΛΟ μέρος του budget , η ομάδα όμως για βασικό 2αρι είχε ανάγκη κάποιον με τα χαρακτηριστικά του Κόπονεν. Καλός ο συνδιασμός Παππά συν Κόπονεν αλλά μαζι με τον Κιθ πρέπει να είναι τα ΜΟΝΑ 2αρια σε όλη την Ευρώπη που μπορεί να παίξουν 55 λετπά μαζί σε έναν αγώνα και να μη βγάλουν ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΑΣΙΣΤ.

1 τζειμς,δεν επρεπε να φυγει με την καμια

2 ντενμον

3 υγιης ριβερς

4 εννοειται κοπονεν,ο μοναδικος ανθρωπος στον κοσμο που θα προτιμουσε παππα ηταν ο δγ
stefkorner
ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα και τωρα με την συγκυρια του τραυματισμου Σβεντ
μπαινει ενα θεορατο ΠΡΕΠΕΙ για το ματς στην Μοσχα! δεν αρκει καν μια βελτιωμενη εικονα οπως λεγοταν για Μπασκονια!

πασιφανες πλεον οτι ο Πασκουαλ παιζει σε αυτο το ματς το κεφαλι του !
οπως εκατσε η φαση αν το χασει αυτο το ματς,θα ψηφιζω κ εγω απομακρυνση !
θα εχουμε πιασει πατο,οι δικαιολογιες θα εχουν εξανληθει στον απολυτο βαθμο και το κλιμα δεν θα τον σηκωνει καθολου για την επομενη μερα ! δεν θα μπορω να φανταστω πως θα ξαναπαει μετα σε εκτος με τον ιδιο ανθρωπο!

ο dpg ομως να ξερει σε αυτη την περιπτωση ,οτι δεν θα δεχθουμε να πεταξει λευκη πετσετα με λυσεις υπηρεσιακων τυπου Βοβορα !ουτε καν διδιμα με Αλβετη,νομιζοντας οτι η ιστορια θα επαναληφθει ..! εδω ειναι ακομα αρκετα νωρις στην σεζον !θα πρεπει να βρει κανονικο προπονητη ,με συμβολαιο εστω μεχρι τελους σεζον,αν ειναι αποφασισμενος να περιμενει τον Σαρας
αλλα και να ενισχυσει την ομαδα εκει που ποναει ,με βαση κ το τι θα ζητησει αυτος ο κανονικος προπονητης..
RG13
QUOTE (stefkorner @ Nov 24 2018, 23:11 ) *
ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα και τωρα με την συγκυρια του τραυματισμου Σβεντ
μπαινει ενα θεορατο ΠΡΕΠΕΙ για το ματς στην Μοσχα! δεν αρκει καν μια βελτιωμενη εικονα οπως λεγοταν για Μπασκονια!



μονο εγω βλεπω οτι η χιμκι χωρις τον Σβεντ θα ειναι μια κανονικη, οργανωμενη ομαδα και σιγουρα πιο επικινδυνη απο οτι ηταν με αυτον?

Πιο πολυ κακο νεο ειναι ο τραυματισμος του Σβεντ για εμας παρα καλο..
Ginobili
QUOTE(stefkorner @ Nov 24 2018, 23:11 ) *
ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα και τωρα με την συγκυρια του τραυματισμου Σβεντ
μπαινει ενα θεορατο ΠΡΕΠΕΙ για το ματς στην Μοσχα! δεν αρκει καν μια βελτιωμενη εικονα οπως λεγοταν για Μπασκονια!

πασιφανες πλεον οτι ο Πασκουαλ παιζει σε αυτο το ματς το κεφαλι του !
οπως εκατσε η φαση αν το χασει αυτο το ματς,θα ψηφιζω κ εγω απομακρυνση !
θα εχουμε πιασει πατο,οι δικαιολογιες θα εχουν εξανληθει στον απολυτο βαθμο και το κλιμα δεν θα τον σηκωνει καθολου για την επομενη μερα ! δεν θα μπορω να φανταστω πως θα ξαναπαει μετα σε εκτος με τον ιδιο ανθρωπο!

ο dpg ομως να ξερει σε αυτη την περιπτωση ,οτι δεν θα δεχθουμε να πεταξει λευκη πετσετα με λυσεις υπηρεσιακων τυπου Βοβορα !ουτε καν διδιμα με Αλβετη,νομιζοντας οτι η ιστορια θα επαναληφθει ..! εδω ειναι ακομα αρκετα νωρις στην σεζον !θα πρεπει να βρει κανονικο προπονητη ,με συμβολαιο εστω μεχρι τελους σεζον,αν ειναι αποφασισμενος να περιμενει τον Σαρας
αλλα και να ενισχυσει την ομαδα εκει που ποναει ,με βαση κ το τι θα ζητησει αυτος ο κανονικος προπονητης..

Αν χάσει ο Πασκουάλ στην Μόσχα...όντως,δεν βλέπω πως μπορεί να μεινει.Με ποια λογική? Ας του πληρώσει το μεγαλύτερο μέρος του συμβολαίου...και ας πάει στην ευχή της Παναγίας.
Δεν υπάρχει πλάνο...δεν επιβάλλει τα θέλω του στους παίκτες του...Με την Μπασκόνια,δεν βοήθησε καθόλου την ομάδα,περίμενε να τον ξελασπώσουν με προσωπικές ενέργειες ο καθένας.Έφαγε 100 καλάθια μετά από άμυνα στις αλλαγες και στις βοήθειες...
Δεν αντέχεται πια άλλο αυτό το πράγμα.
Έχασε όλα τα ριμπ...και επέμενε στον Βουγιούκα..που αργούσε να πάρει τα πόδια του.Ό,τι και να μου λέτε κάποιοι,για την κατάσταση του Παπαγιάννη,εγώ τα ακούω βερεσέ.
Το έχει αχρηστέψει εντελώς το παλικάρι,αν δεν παίξει...δεν πρόκειται να βρει ρυθμό ποτέ.Αν περιμένετε του χρόνου ο Παπαγιάννης να παίξει καλά δια μαγείας...μετά από μια χρονιά στην ναφθαλίνη...για να βλέπουμε πότε τον Βουγιούκα..και πότε τον Λάσμε να κάνει μεν ό,τι μπορεί ο γέροντας...αλλά γέροντας,και με αντιπάλους πιο δυνατούς και +2.10....δεν μπορεί...
Καλά κρασά!!

Αυτή η ομάδα είναι καταδικασμένη όπως την διαχειρίζεται ο Πασκουάλ.Θα τερματίσει στην καλύτερη περιπτωση 6-7η...
Καλύτερα να αναλάβει ο Βόβορας(έχει δείξει και δειγματα με ΤΣΣΚΑ) να δούμε τουλάχιστον να αξιοποιείται και ο Παπαγιάννης που είναι ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ project για τον Μελλοντικό Παναθηναικό...και δεν γίνεται να πάει στράφι..επειδή ο Πασκουάλ είναι φοβικός,και κολλημένος στο να στηρίζεται στα γερόντια.
Υπομονή μέχρι το καλοκαίρι,και τον Σάρας.



Υ.Γ Όπως και να χει,Γιαννακόπουλε...πήγε και φέρε έναν play maker της προκοπής να ρολάρει η ομάδα...και να μην τα φτηνει ο Καλάθης.Και μην ρωτάς κανένα Πασκουάλ...
Πάλι καλά που δεν τον ακούσαμε και κρατήσαμε τον Παπά αντί του Κόπονεν.
Thodoros
QUOTE (Kalispera @ Nov 24 2018, 18:56 ) *
Ένα μήνα εκτός o Σβεντ.Αν δεν μπορέσουμε να πάρουμε διπλό ούτε κάτω απο αυτές τις συνθήκες,βλέπω σιγά σιγά την οκτάδα να απομακρύνεται επικίνδυνα.


Και ένας λόγος να κριθεί και ο Πασκουάλ ( αν δεν μπορείς να κερδίσεις από τις αδυναμίες του αντιπάλου σου ) τότε δεν κάνεις τίποτα.
Ο Σβεντ είναι η μισή ομάδα , δεν θα είναι εύκολο να βρουν δημιουργία και σουτ με έξτρα πίεση νομίζω ότι μπορούμε να πάρουμε κάτι .
RipCity
QUOTE (stefkorner @ Nov 24 2018, 23:11 ) *
ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα και τωρα με την συγκυρια του τραυματισμου Σβεντ
μπαινει ενα θεορατο ΠΡΕΠΕΙ για το ματς στην Μοσχα! δεν αρκει καν μια βελτιωμενη εικονα οπως λεγοταν για Μπασκονια!

πασιφανες πλεον οτι ο Πασκουαλ παιζει σε αυτο το ματς το κεφαλι του !
οπως εκατσε η φαση αν το χασει αυτο το ματς,θα ψηφιζω κ εγω απομακρυνση !
θα εχουμε πιασει πατο,οι δικαιολογιες θα εχουν εξανληθει στον απολυτο βαθμο και το κλιμα δεν θα τον σηκωνει καθολου για την επομενη μερα ! δεν θα μπορω να φανταστω πως θα ξαναπαει μετα σε εκτος με τον ιδιο ανθρωπο!

ο dpg ομως να ξερει σε αυτη την περιπτωση ,οτι δεν θα δεχθουμε να πεταξει λευκη πετσετα με λυσεις υπηρεσιακων τυπου Βοβορα !ουτε καν διδιμα με Αλβετη,νομιζοντας οτι η ιστορια θα επαναληφθει ..! εδω ειναι ακομα αρκετα νωρις στην σεζον !θα πρεπει να βρει κανονικο προπονητη ,με συμβολαιο εστω μεχρι τελους σεζον,αν ειναι αποφασισμενος να περιμενει τον Σαρας
αλλα και να ενισχυσει την ομαδα εκει που ποναει ,με βαση κ το τι θα ζητησει αυτος ο κανονικος προπονητης..


O πρώην πλέον της Baskonia, Pedro Martinez, θα ήταν μια αρκετά καλή λύση σε αυτό το σημείο της σεζόν αν βγείτε στην αγορά για προπονητή. Αν πάει σε λύσεις τύπου Βοβορα, Αλβέρτη κτλ θα μου φανεί πολύ περίεργο αν έστω κι ένας Παναθηναικός δε ρίξει άγριο κράξιμο σε dpg.
jazz thrilos
Να βαλω δυο παραμέτρους στην συζήτηση που μου δημιουργούν σύγχυση στην κουβέντα σας εσας των φιλων του Παναθηναικου;; Ας τις βάλω.

Για ποιον Ντεντμον μιλάτε; Τον περσινο σας παιχτη; Απο ποτε έχει γίνει τοσο σπαουδαίος που τον αναφέρετε συνέχεια οτι πρέπει να έρθει πίσω ξερω γω καξ οτι με αυτον θα λύνατε προβλήματα; Ενας Ντεντμοντ λείπει απο την ομάδα; Εγω δεν θυμάμαι να εδωσε τίποτα σπουδαιο περυσι στην ομαδα. Μετριος κοντος αμερικανος.

Με τον Σαρας τι φάση; Απο προκύπτει η αισιοδοξία μέχρι και σιγουριά οτι θα έρθει στον Παναθηναικο; Λένε κάποιοι φιλοι αν φυγει ο Τσαβι να κρατησει κάποιον υπηρεσιακο ο ΔΓ μέχρι το καλοκαίρι που θα έρθει ο Σαρας να χτισει νέα ομάδα. Γνωρίζουν κάτι; Το μονο πάντως που βγηκε το καλοκαίρι ήταν οτι έκανε εκτεταμένες, οχι μια, συζητήσεις με τον Ολυμπιακο και απλά ήθελε να μεινει αλλη μια χρονια στην Ζαλγκιριε για να δουλέψει με μπατζετ κάτω τον 10 εκατομμυρίων, να βγάλει παίχτες, να δοκιμάσει πράγματα. Λέτε του χρόνου να θέλει να κάνει το μεγάλο άλμα και να πάει σε μια ομάδα με επίσης περιορισμένο μπάτζετ (όπως οι δικές μας); Νομίζω οτι του χρόνου θα τον δούμε σε ομάδα που θα μπορεί να παρει οποιον παίχτη θέλει. Αρκετά με τα πρότζεκτ.

Κατ' εμε τα δυο παραπάνω συσκοτίζουν την κουβέντα περι Παναθηναικου. Δημιουργουν άνισες συγκρισεις, φτιάχνουν μυθους που κάνουν κακό στην παρούσα πραγματικοτητα. Αυτους εχει ο Παναθηναικος τώρα, ο Τσαβι προπονεί. Μπορουν να γινουν κάποιες ποιοτικες προσθήκες; Αυτη είναι η μονη ρεαλιστική κουβέντα. Ποιοτικες ομως, οχι επιστροφή Ντέντμοντ....ουτε τα καλά του δικου μας που μας έφερνε Μπομπι δε μπόμπερ Μπράουν και Τζόνσον Οντομ.
shtarkws
Επαναλαμβανω οτι ειμαι καθετα αντιθετος σε αλλη μια αλλαγη προπονητη.

Αν ο ΔΓ θελει να στηριξει την επενδυση του πρεπει να ενισχυσει το ροστερ

Αν εχει αποφασισει να διωξει τον Πασκουαλ, να μην παρει προπονητη μονο για να παρει, ουτε να παρει παικτες που με νεο προπονητη θα μπερδεψει κι αλλο την ομαδα. Ας ετοιμαστει η ομαδα για του χρονου, ας δωσει την θεση σε εναν βοηθο με εντολη να παιζει ο Ντινος, ο Παπαγιαννης, ο Παπαπαετρου και οι μικροι και ας βγουμε τελευταιοι.
pan24
QUOTE (jazz thrilos @ Nov 25 2018, 11:07 ) *
Με τον Σαρας τι φάση; Απο προκύπτει η αισιοδοξία μέχρι και σιγουριά οτι θα έρθει στον Παναθηναικο; Λένε κάποιοι φιλοι αν φυγει ο Τσαβι να κρατησει κάποιον υπηρεσιακο ο ΔΓ μέχρι το καλοκαίρι που θα έρθει ο Σαρας να χτισει νέα ομάδα. Γνωρίζουν κάτι; Το μονο πάντως που βγηκε το καλοκαίρι ήταν οτι έκανε εκτεταμένες, οχι μια, συζητήσεις με τον Ολυμπιακο και απλά ήθελε να μεινει αλλη μια χρονια στην Ζαλγκιριε για να δουλέψει με μπατζετ κάτω τον 10 εκατομμυρίων, να βγάλει παίχτες, να δοκιμάσει πράγματα. Λέτε του χρόνου να θέλει να κάνει το μεγάλο άλμα και να πάει σε μια ομάδα με επίσης περιορισμένο μπάτζετ (όπως οι δικές μας); Νομίζω οτι του χρόνου θα τον δούμε σε ομάδα που θα μπορεί να παρει οποιον παίχτη θέλει. Αρκετά με τα πρότζεκτ.

Κατι τετοιο βλεπω κι εγω
Οπως ο Ζοτς ενα πραγμα που απο ενα σημειο και μετα δεν ξανασχοληθηκε με ομαδες χωρις μεγαλα μπατζετ
Παρομοια πορεια ακολουθουν

Ωραια η αναδειξη παικτων(την οποια μπορει να κανει και σε ομαδες με μεγαλα μπατζετ οπως πχ ο Ιτουδης με Χιγκινς απο μεσαια ομαδα της Τουρκιας) αλλα πιο ωραιο να μπορεις να παρεις οποιον θες και να κρατας οσους αναδειξεις
Το καλοκαιρι αν ειναι ελευθερος ο παγκος της ΤΣΣΚΑ η...της Εφες(αν αποτυχει ο Αταμαν) τον βλεπω για εκει

Αν οχι τον βλεπω να μενει Ζαλγκιρις η οποια συμφωνα με δηλωσεις τους εχει ανεβασει φετος το μπατζετ
Γιατι να παει σε μια ομαδα με ιδιο η λιγο μεγαλυτερο μπατζετ απο την Ζαλγκιρις;
Καθεται εκει που τον εχουν ηρωα,εκει που αν βαλει τον Καβαλιαουσκας στο 1 δεν θα του πει κανενας τιποτα,και περιμενει την επομενη ευκαιρια για παγκο τοπ ομαδας
shtarkws
QUOTE(pan24 @ Nov 25 2018, 11:35 ) *
Κατι τετοιο βλεπω κι εγω
Οπως ο Ζοτς ενα πραγμα που απο ενα σημειο και μετα δεν ξανασχοληθηκε με ομαδες χωρις μεγαλα μπατζετ
Παρομοια πορεια ακολουθουν

Ωραια η αναδειξη παικτων(την οποια μπορει να κανει και σε ομαδες με μεγαλα μπατζετ οπως πχ ο Ιτουδης με Χιγκινς απο μεσαια ομαδα της Τουρκιας) αλλα πιο ωραιο να μπορεις να παρεις οποιον θες και να κρατας οσους αναδειξεις
Το καλοκαιρι αν ειναι ελευθερος ο παγκος της ΤΣΣΚΑ η...της Εφες(αν αποτυχει ο Αταμαν) τον βλεπω για εκει

Αν οχι τον βλεπω να μενει Ζαλγκιρις η οποια συμφωνα με δηλωσεις τους εχει ανεβασει φετος το μπατζετ
Γιατι να παει σε μια ομαδα με ιδιο η λιγο μεγαλυτερο μπατζετ απο την Ζαλγκιρις;
Καθεται εκει που τον εχουν ηρωα,εκει που αν βαλει τον Καβαλιαουσκας στο 1 δεν θα του πει κανενας τιποτα,και περιμενει την επομενη ευκαιρια για παγκο τοπ ομαδας


Ερώτηση, ποιοι ειναι οι top8 προπονητές αυτη την στιγμη στην Ευρώπη, ποιους απο αυτους μπορει να χτυπησει ο Παναθηναικος και πως μπορει να τους δελεασει?
basket72
QUOTE (pan24 @ Nov 25 2018, 11:35 ) *
Κατι τετοιο βλεπω κι εγω
Οπως ο Ζοτς ενα πραγμα που απο ενα σημειο και μετα δεν ξανασχοληθηκε με ομαδες χωρις μεγαλα μπατζετ
Παρομοια πορεια ακολουθουν

Ωραια η αναδειξη παικτων(την οποια μπορει να κανει και σε ομαδες με μεγαλα μπατζετ οπως πχ ο Ιτουδης με Χιγκινς απο μεσαια ομαδα της Τουρκιας) αλλα πιο ωραιο να μπορεις να παρεις οποιον θες και να κρατας οσους αναδειξεις
Το καλοκαιρι αν ειναι ελευθερος ο παγκος της ΤΣΣΚΑ η...της Εφες(αν αποτυχει ο Αταμαν) τον βλεπω για εκει

Αν οχι τον βλεπω να μενει Ζαλγκιρις η οποια συμφωνα με δηλωσεις τους εχει ανεβασει φετος το μπατζετ
Γιατι να παει σε μια ομαδα με ιδιο η λιγο μεγαλυτερο μπατζετ απο την Ζαλγκιρις;
Καθεται εκει που τον εχουν ηρωα,εκει που αν βαλει τον Καβαλιαουσκας στο 1 δεν θα του πει κανενας τιποτα,και περιμενει την επομενη ευκαιρια για παγκο τοπ ομαδας


ΚΑλό αυτό με τον Καβαλιάουσκας smile.gif. Απεικονίζει όντως την αποδοχή που έχει ο Σάρας στο Κάουνας.

Εγώ πιστεύω πάντως πως έχει ξεκάθαρο στόχο να πάει σε ομάδα με όνομα και μεγάλο μπάτζετ. Είναι πολύ φιλόδοξος τύπος κι απλώς παίρνει τον χρόνο του προκειμένου να κάνει τη σωστή κίνηση στον σωστό χρόνο.

Σχετικά με τις δηλώσεις του περί του διακριτικού rolleyes.gif τρόπου λειτουργίας της ΚΑΕ Παναθηναϊκός θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Yorgos που τις προάλλες σημείωνε εύστοχα ότι απλώς ανεβάζει το κασέ του και θέλει έναν ακόμη μνηστήρα να τον διεκδικεί απελπισμένα.

Ο Πέδρο Μαρτίνεθ είναι σίγουρα μια τοπ λύση και ξέρει κι από παρεμβατικούς προέδρους. wink.gif
Δεν ξέρω το κάτα πόσο θα θέλει να φύγει από την Ισπανία. Ενδεχομένως να τον έχει ήδη πλησιάσει η Μπαρτσελόνα για του χρόνου.


Κρίμα πάντως να φύγει ο Πασκουάλ. Χειρότερα θα πάτε. Είναι κι η μοναδική ελπίδα του Δ.Γ να "σώσει" τη χρονιά με τον αέρα που έχει πάρει από τον Ολυμπιακό όσο βρίσκεται στην Ελλάδα.
villiskabas
Θα προτεινα DPG για προπονητη μεχρι το τελος της χρονιας laugh.gif laugh.gif
stefkorner
QUOTE (RipCity @ Nov 25 2018, 16:21 ) *
O πρώην πλέον της Baskonia, Pedro Martinez, θα ήταν μια αρκετά καλή λύση σε αυτό το σημείο της σεζόν αν βγείτε στην αγορά για προπονητή. Αν πάει σε λύσεις τύπου Βοβορα, Αλβέρτη κτλ θα μου φανεί πολύ περίεργο αν έστω κι ένας Παναθηναικός δε ρίξει άγριο κράξιμο σε dpg.


πολυ καλος ο Μαρτινεζ και ας μην του βγηκε φετος (αυτος κι αν ειχε παρεμβασεις στην στελεχωση ροστερ tongue.gif )
απο Ισπανο σε Ισπανο θα ηταν μια σχετικα ομαλη μεταβαση.. ειδικα αν κρατουσαμε τον Θαρθανο,τον βοηθο του Τσαβι rolleyes.gif

και λεγεται οτι ειναι παρα πολυ αυστηρος με τους παικτες του (κατι το οποιο υποτιθεται αναζηταει τοσο καιρο και ο dpg απο τον Πασκουαλ,οπως αφηνει να βγει διαμεσου των κυβ.εκπροσωπου του..)
θα ηταν λοιπον μια ιδανικη λυση για να ερθει μεχρι τελος σεζον και βλεπουμε ..

οσο για Βοβορα ,αλλα κ ειδικα Αλβερτη ,καθολου περιεργο να μην σου φανει ! πολλοι θα τον αποθεωνουν κιολας ,με επιχειρηματα : <ποσο χειροτερα να παιξει εκτος απο Πασκουαλ > και <το πρωταθλημα ετσι κ αλλιως το παιρνουμε !o Αλβερτης πως το πηρε και με μπρεικ.. > wink.gif

QUOTE (villiskabas @ Nov 25 2018, 18:01 ) *
Θα προτεινα DPG για προπονητη μεχρι το τελος της χρονιας laugh.gif laugh.gif


ξερουμε και τους ασισταντ εδω !τριπλετα για μεγαλα πραγματα : Κοντος-Koυβοπουλος-Νικος Συριγος tongue.gif

QUOTE (basket72 @ Nov 25 2018, 17:54 ) *
Ο Πέδρο Μαρτίνεθ είναι σίγουρα μια τοπ λύση και ξέρει κι από παρεμβατικούς προέδρους. wink.gif


συγχρονιστηκαμε παλι αδελφε biggrin.gif αυτο εγραφα κ εγω την ιδια ωρα στον ripcity
villiskabas
Να κανω εγω μια ερωτηση επι προεδριας DPG ποσους παικτες απο το πανω ραφι εχει φερει?

Απο το πρωτο ραφι θεωρω κανεναν , απο το δευτερο Σινγκλετον Τζειμς αντε και τον Ριβερς,ισως Λοτζεσκι χωρις τραυματισμους

Αντε στο πρωτο ραφι μονο Καλαθη μπορω να βαλω

τοσα χρονια ενα παικτη και αυτο γτ ετυχε να ειναι ελληνας mellow.gif

Οκ αδερφε μου δεν φερνεις παικτες απο τα πανω ραφια, που ειναι το σκαουτινκ σου οταν φερνεις Λασμε, Κιθ, Μπλουμς, κατι Σερβους ξεχασμενους επι Σαλε, Κοπονεν, Σλοτερ, και ενα σωρο αλλους?.... απαραδεκτο για τετοιο σωματειο αφου δεν εχει τεραστιο μπατζετ να μην εχει βγαλει ενα, ρε αδερφε ενα, λαυρακι
pan24
QUOTE (shtarkws @ Nov 25 2018, 11:44 ) *
Ερώτηση, ποιοι ειναι οι top8 προπονητές αυτη την στιγμη στην Ευρώπη, ποιους απο αυτους μπορει να χτυπησει ο Παναθηναικος και πως μπορει να τους δελεασει?

Σε τυχαια σειρα η 6αδα που ξεχωριζει ειναι αυτη:
Ζοτς,Μπλατ,Λασο(πλεον ναι,το δικαιουται),Ιτουδης,Πασκουαλ,Σαρας(εν μερει λογω potential γιατι δεν εχει δειξει ακομα τοσα πραγματα οσο οι υπολοιποι της λιστας) ξεχωριζουν για εμενα
Απο εκει και κατω ειναι αρκετοι μαζεμενοι και ειναι θεμα προτιμησης ποιους απο τους Μαρτινεθ,Τρινκιερι,Περασοβιτς,Ραντονιτς, Σφαιροπουλο,Μπαρτζωκα

Απο την πρωτη 6αδα οι 3 εχουν συμβολαιο και δεν πλησιαζονται αφου εκτος των αλλων κατα 99% θα ειναι και του χρονου στις ομαδες τους
Ο Ιτουδης ισως θα ειναι ελευθερος αλλα δεν τον βλεπω να μενει Ευρωπη
Τον Πασκουαλ τον εχουμε,ο Σαρας θα εχει την μιση Ευρωπη στα ποδια του αν φυγει απο Ζαλγκιρις

Γενικα ας φανω απαισιοδοξος,δεν θεωρω οτι εχουμε πιθανοτητα πανω απο 10% για καποιον απο τους πρωτους 6
Για τους υπολοιπους πλην των περιπτωσεων Μπαρτζωκα,Σφαιροπουλου που εχουν ιδιαιτεροτητες θεωρω οτι οποιος αλλος βρεθει ελευθερος μπορουμε να τον εχουμε
Paris87
Ο Σαρας δεν πηγε Μπαρτσα για να μην του κανει τις μεταγγραφες η διοικηση, ας εφευγε ο Πασκουαλ το καλοκαιρι. Τωρα εχει ολη την ευθηνη για το αγωνιστικο της ομαδας.
Ginobili
QUOTE(jazz thrilos @ Nov 25 2018, 09:07 ) *
Με τον Σαρας τι φάση; Απο προκύπτει η αισιοδοξία μέχρι και σιγουριά οτι θα έρθει στον Παναθηναικο; Λένε κάποιοι φιλοι αν φυγει ο Τσαβι να κρατησει κάποιον υπηρεσιακο ο ΔΓ μέχρι το καλοκαίρι που θα έρθει ο Σαρας να χτισει νέα ομάδα. Γνωρίζουν κάτι; Το μονο πάντως που βγηκε το καλοκαίρι ήταν οτι έκανε εκτεταμένες, οχι μια, συζητήσεις με τον Ολυμπιακο και απλά ήθελε να μεινει αλλη μια χρονια στην Ζαλγκιριε για να δουλέψει με μπατζετ κάτω τον 10 εκατομμυρίων, να βγάλει παίχτες, να δοκιμάσει πράγματα. Λέτε του χρόνου να θέλει να κάνει το μεγάλο άλμα και να πάει σε μια ομάδα με επίσης περιορισμένο μπάτζετ (όπως οι δικές μας); Νομίζω οτι του χρόνου θα τον δούμε σε ομάδα που θα μπορεί να παρει οποιον παίχτη θέλει. Αρκετά με τα πρότζεκτ.

Στον Παναθηναικό ξέρει ότι :
1) Θα έχει μεγαλύτερο μπάτζετ(οκ ανεβηκε φετος της Ζάλγκιρης...αλλά δεν μπορεί να έχει την ποιότητα παικτών που μπορεί να του προσφέρει ο Παναθηναικός).
2) Το ίδιο σαν Θεό ξέρει ότι θα ον λατρέυουν στον Παναθηναικό...φίλοι και προπονητής.Ο Γιαννακόπουλος ήταν ο πρώτος (πριν τον Τζορτζεβιτς) που του ειχε προτεινει να αναλαβει τη νομάδα...οταν ο Σάρας ακόμα ηθελε να ψηθεί.(Πολύ μπροστά σε αυτο το κομματι ο Δ.Γ)
Η διαφορά βέβαια είναι...οτι στον ΠΑΟ υπάρχουν απαιτήσεις.Στην Ζαλγκίρης...βρεξει-χιονισει...στο τέλος όλα καλά....
"ΔΕΝ ταιριαζουν αυτα στον Σάρας...το κινητρο του ειναι πολύ μεγαλύτερο"
3) Η γυναίκα του είναι Ελληνίδα

Εγώ το θεωρώ δεδομένο ότι αν το καλοκαίρι ο Παναθηναικός πάει για προπονητή,ο Σάρας θα έρθει,δεν υπάρχει άλλος δρόμος για κανένα.
Την Μπαρτσελόνα την εχει απορριψει για πολλους λόγους.
Η Ρεαλ εχει Λασο
Η Φενερ τον κορυφαιο
Ο Ολυμπιακός θα στηριξει Μπλατ .ο,τι και να γινει...αλλά και πάλι,ο Σάρας δεν θα πήγαινε.
Η ΤΣΣΚΑ μένει μόνο....αλλά δεν νομίζω ό,τι ταιριαζει στην νοοτροπία του Σάρας ο οργανισμός ΤΣΣΚΑ.Γηπεδο παγωνια...με 2000 θεατες...παιζει να ναι λογος μοναδικός για να μην πάει.
G-arenas
παιδια ο ντενμον σαφως δεν εκανε καλη χρονια περσυ και ειδικα στην αρχη ηταν χαλια! μετα βεβαια ανεβηκε και επειδη ηταν παρα πολυ τιμιος πηρε ευκαιριες, επαιξε αρκετα καλα και αποφασισαν να τον κρατησουν παρολο που ειχε τεραστιο συμβολαιο!

για μενα ηταν ενας παικτης που ταιριαζε στην φετινη ομαδα αλλα με τα λεφτα που παιρνει και την ταυτοχρονη παρουσια του κιθ και του παππα στο 2, ποιος θα πρωτοεπαιζε?

τελος, γιατι λετε οτι δεν αντικατασταθηκε? ο λοτζο τοτε τι ηταν? αντι του ντενμον εμεινε στην ομαδα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.