Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός - Αγωνιστικά θέματα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54
whaler
QUOTE (Kalispera @ Mar 30 2018, 14:20 ) *
Ισχύει οτι θα μπορούσα να το γράψω σε πιο ήρεμο τόνο,αλλά ρε γαμώτο δεν την καταλαβαίνω αυτή την διαρκή επιθυμία να μηδενίζουμε οτιδήποτε θετικό ή ελπιδοφόρο πάει να καρποφορήσει απλά επειδή θέλουμε σε περίπτωση αποτυχίας να πούμε "α εγώ τα λεγα".Οι μπασκετικοί παναθηναικοί είμαστε πολύ κακομαθημένοι,και δυστυχώς νομίζαμε οτι η αυτοκρατορία ομπράντοβιτς θα ήταν μια κανονικότητα που θα διαρκούσε για πάντα.Αμ δε.Το καταλαβαίνω οτι αν έχεις συνηθίσει να τρως μπον φιλέ και το κοτόπουλο σου φαίνεται σαν σκατά,αλλά δεδομένων των συνθηκών μια χαρά είναι και το κοτόπουλο.Γιατί θα ρθει η ώρα που όντως θα τρώμε σκατά,και το κοτόπουλο που τρώμε τώρα θα μας φαίνεται σαν μπον φιλέ


Ήδη είναι έτσι φιλαράκι.

Η πρώην μας έχει χωρίσει και αντί να προχωράμε και να αποδεχόμαστε τις καταστάσεις, εμείς προσπαθούμε να την ξανακερδίσουμε.
Thodoros
QUOTE (Kalispera @ Mar 30 2018, 15:20 ) *
Ισχύει οτι θα μπορούσα να το γράψω σε πιο ήρεμο τόνο,αλλά ρε γαμώτο δεν την καταλαβαίνω αυτή την διαρκή επιθυμία να μηδενίζουμε οτιδήποτε θετικό ή ελπιδοφόρο πάει να καρποφορήσει απλά επειδή θέλουμε σε περίπτωση αποτυχίας να πούμε "α εγώ τα λεγα".Οι μπασκετικοί παναθηναικοί είμαστε πολύ κακομαθημένοι,και δυστυχώς νομίζαμε οτι η αυτοκρατορία ομπράντοβιτς θα ήταν μια κανονικότητα που θα διαρκούσε για πάντα.Αμ δε.Το καταλαβαίνω οτι αν έχεις συνηθίσει να τρως μπον φιλέ και το κοτόπουλο σου φαίνεται σαν σκατά,αλλά δεδομένων των συνθηκών μια χαρά είναι και το κοτόπουλο.Γιατί θα ρθει η ώρα που όντως θα τρώμε σκατά,και το κοτόπουλο που τρώμε τώρα θα μας φαίνεται σαν μπον φιλέ


To 1ο ποστ το βρήκα δίκαιο. Στο 2ο όμως χάνεις την όποια αξία στα γραφόμενα σου, με τα χρήματα που μπαίνουν για την ομάδα δεν μπορείς να τρως σκατά όπως λες! ,σκατά τρως όταν δεν υπάρχει μια και δεν έχει κανένας όρεξη να βοηθήσει αν λύση έστω κάποια προβλήματα.

Είπαμε όχι μηδενισμός σε όλα αλλά ναι σε αξιόλογη κριτική σκέψη.
Όπως και να το κάνεις ο Παναθηναϊκός φέτος οικονομικά είναι ακόμα ψηλά ( μπορεί όχι τόσο όσο εκείνες τις εποχές )αλλά όπως λες και εσύ δεδομένου των αναλογιών μια χαρά είναι ...γιατί να μην υπάρχει επιθυμία για το f4 ? είναι ένας στόχος δύσκολος αλλά όχι ακατόρθωτος!

Όσο για τα περί KG , το πρόβλημα όπως έχω πει και στις πίσω σελίδες είναι ότι αυτοί τόσο μπορούν τόσο παίζουν ( ο Παναθηναϊκός δεν έχει καμία δουλειά να κρατάει kg για 2ο 4άρι και μετά να παίζει μόνο 5~10 λεπτά επειδή δεν έχει την εμπιστοσύνη του προπονητή , πρέπει να έχει κάποιον που να παίζει ) το μεγαλύτερο πρόβλημα ωστόσο είναι ο Σίγκλετον που αμυντικά είναι αδιάφορος και ασταθείς. Οπότε το καλύτερο θα ήταν να μην υπήρχε κανένας στην ομάδα από τους δύο (να μου πεις το ήξερες ... θα σου πω όταν δεν το αφήνεις να φύγει και τον κρατάς με συμβόλαιο , ναι κάτι θα βρει και αυτός να κάνει για να στην χαλάει ) ο Σίγκλετον όπως φαίνεται έχει βρει την λύση , επιθετικά είναι ικανός και το δείχνει αλλά δεν θα σκοτωθεί να κόψει και κανέναν γιατί πολύ απλά δεν τον ενδιαφέρει αν κερδίσει η ομάδα
irving
QUOTE(Thodoros @ Mar 30 2018, 16:29 ) *
To 1ο ποστ το βρήκα δίκαιο. Στο 2ο όμως χάνεις την όποια αξία στα γραφόμενα σου, με τα χρήματα που μπαίνουν για την ομάδα δεν μπορείς να τρως σκατά όπως λες! ,σκατά τρως όταν δεν υπάρχει μια και δεν έχει κανένας όρεξη να βοηθήσει αν λύση έστω κάποια προβλήματα.

Είπαμε όχι μηδενισμός σε όλα αλλά ναι σε αξιόλογη κριτική σκέψη.
Όπως και να το κάνεις ο Παναθηναϊκός φέτος οικονομικά είναι ακόμα ψηλά ( μπορεί όχι τόσο όσο εκείνες τις εποχές )αλλά όπως λες και εσύ δεδομένου των αναλογιών μια χαρά είναι ...γιατί να μην υπάρχει επιθυμία για το f4 ? είναι ένας στόχος δύσκολος αλλά όχι ακατόρθωτος!

Όσο για τα περί KG , το πρόβλημα όπως έχω πει και στις πίσω σελίδες είναι ότι αυτοί τόσο μπορούν τόσο παίζουν ( ο Παναθηναϊκός δεν έχει καμία δουλειά να κρατάει kg για 2ο 4άρι και μετά να παίζει μόνο 5~10 λεπτά επειδή δεν έχει την εμπιστοσύνη του προπονητή , πρέπει να έχει κάποιον που να παίζει ) το μεγαλύτερο πρόβλημα ωστόσο είναι ο Σίγκλετον που αμυντικά είναι αδιάφορος και ασταθείς. Οπότε το καλύτερο θα ήταν να μην υπήρχε κανένας στην ομάδα από τους δύο (να μου πεις το ήξερες ... θα σου πω όταν δεν το αφήνεις να φύγει και τον κρατάς με συμβόλαιο , ναι κάτι θα βρει και αυτός να κάνει για να στην χαλάει ) ο Σίγκλετον όπως φαίνεται έχει βρει την λύση , επιθετικά είναι ικανός και το δείχνει αλλά δεν θα σκοτωθεί να κόψει και κανέναν γιατί πολύ απλά δεν τον ενδιαφέρει αν κερδίσει η ομάδα

μα δεν ειπε οτι τρωμε σκατα. κοτοπουλο ειπε.
taurus13
Παιδιά είναι η ιδέα μου ή κάτι μυρίζει άσχημα εδώ μέσα? rolleyes.gif
basketikos13
QUOTE(pan24 @ Mar 29 2018, 19:34 ) *
Ο Πεδουλάκης ως recruiter είναι αρκετά υπερτιμημένος
Ναι έκανε κάποιες καλές επιλογές με παίκτες που κατά κύριο λόγο ταίριαζαν μεταξύ τους αλλά δεν μπορώ να πω ότι ειναι κάτι φοβερό και τρομερό ούτε σε αυτόν τον τομέα

Ως ανακαλύψεις του μπορούμε να χρεώσουμε τους Λάσμε και Ραμέλ Κάρυ
Για αυτούς όμως υπάρχει και ένας Χίλτον Άρμστρονγκ, Μάρκους Μπάνκς,Άντυ Πάνκο,Ντέργουιν Κίτσεν

Συγγνώμη αλλά τον Ματσιούλις δεν μπορώ να τον θεωρήσω ανακάλυψη.Ήρθε πάμφθηνα γιατί είχε σοβαρό τραυματισμό που τον κράτησε κάνα χρόνο εκτός και παραλίγο να του κόψει το μπάσκετ αλλά οχι ότι ηταν ανακάλυψη
Πρίν έρθει είχε ήδη 6 σεζόν στην Ευρωλίγκα
Πήρε το ρίσκο να του δώσει μια ευκαιρία να ξανανέβει σε υψηλό επίπεδο το οποίο όμως ηταν win-win γιατι είτε θα επανερχόταν και θα γινόταν αυτό που έγινε είτε θα έφευγε στο τέλος της σεζόν με το χαμηλό συμβόλαιο που είχε

Κάτι παρόμοιο για τον Γκίστ που πριν έρθει σε εμάς είχε 2,5 σεζόν στην διοργάνωση.Δεν ξεχνάω και ότι ο Γκίστ ήταν η διόρθωση του δικού του λάθους με τον Πάνκο όπως επίσης ότι αν ο Γκίστ δεν είχε τσακωθεί με τον Ρέπεσα ποτέ δεν θα είχε έρθει

Ο Ρίβερς επίσης είχε 3 σεζόν στην διοργάνωση εκ των οποίων 1,5 στην Ρεάλ.Δεν τον λες ανακάλυψη
Να θυμηθούμε κιόλας ότι ήταν δεύτερη επιλογή με την πρώτη να είναι ο Κλαβέρ σε δίδυμο με τον Μαρκοϊσβίλι

Για Σίνγκλετον,Τζέιμς δεν μιλάω καν αφού την προηγούμενη σεζόν η ομάδα του καθενός είχε πάει final 4 με αυτούς σε πρωταγωνιστικό ρόλο


Λοιπον παμε ενα ενα. Επειδη σε καποια πραγματα στο ποστ σου διαφωνω και καποια ως γεγονοτα απεχουν απο την πραγματικοτητα -δεν ειναι θεμα αποψης δηλαδη, ειναι θεμα γεγονοτος-

Καταρχας τι περιμενες να φερει κολεγιοπαιδα που δεν ειχαν παιξει ποτε ευρωλιγκα και να διεκδικησει την κουπα?
Πηρε παικτες απο σαφεστατο μικροτερο ραφι και τους εξελιξε τοσο που να ειναι οι καλυτεροι στη θεση τους στην ευρωπη.

Πρωτο και κυριο παραδειγμα ο λασμε, δευτερο ο γκιστ και τριτο ο ματσιουλις.
Αυτοι οι 3 ξενοι επρεπε να ειναι ο κορμος της ομαδας απο τοτε μεχρι σημερα.
Για τα λεφτα που ηρθαν τοτε δε -λιγοτερο απο 1,5 μυριο και οι τρεις μαζι- ηταν χρυσαφι.
Στην ιδια κατηγορια με τους παραπανω τρεις ανηκει και ο ριβερς. Αλλα τον KC δεν προλαβε να τον εξελιξει -ενας φονικος σουτερ ηταν και ειναι με υποφερτη αμυνα-

Οι σιγκλετον και τζειμς συμφωνω ειχαν κανει σουπερ χρονια και δεν ηταν ανακαλυψεις.
Αλλα ποσοι προπονητες και σε ποσες ομαδες διαλεγουν παικτες που εκαναν μια σουπερ χρονια και στην επομενη τους ομαδα περασαν και δεν ακουμπησαν? Πολλοι. Οποτε του χρεωνονται και αυτοι.

Αναφερεις παικτες που ηρθαν και δεν βγηκαν -αρμστρονγκ, κιτσεν, μπανκς, πανκο-
Η αληθεια ειναι ομως οτι αυτοι οι παικτες ηρθαν -οι περισσοτεροι τουλαχιστον- επειδη πιεζε ο χρονος, δεν υπηρχε μεγαλο μπατζετ για να κλεισουν ονοματα και αρκετοι παικτες κοιταζαν nba.
O ΛΑΣΜΕ ΗΤΑΝ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ του πεδουλακη αλλα εψαχνε nba γι αυτο ηρθε τελη οκτωβρη.
Ομοιως και ο ΓΚΙΣΤ που ειχε συμβολαιο με την μαλαγα.
Οι αρμστρονγκ και παργκο που ηρθαν, ηταν επειδη δεν γινονταν αλλιως και πιεζε ο χρονος -ελαβε ομαδα αρχες ιουλη με 2 παικτες-

Οι ΜΠΑΝΚΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΝΟ ηταν επιλογες γιαννακοπουλου.

Ο κιτσεν ηταν μια αστοχια πεδουλακη.

Επισης αντι του ΣΧΟΡΤΣΙΑΝΙΤΗ -επιλογη γιαννακοπουλου, ειχε ζητησει τον ΖΙΡΜΠΕΣ-

Τελος σαν αντιστοιχο φελντειν/ντενμον ειχε ζητησει τον ΠΑΝΓΚΟ μολις ειχε αποχωρησει απο την γκραν καναρια.

Για φαντασου ενα ροστερ με
1. ΚΑΛΑΘΗ ΠΑΝΓΚΟΣ ΚΑΛΑΙΤΖΑΚΗ
2. ΤΖΕΙΜΣ ΠΑΠΠΑ ΛΟΥΝΤΖΗ
3. ΡΙΒΕΡΣ ΜΑΤΣΙΟΥΛΙΣ ΑΝΤΕΤΟΚΟΥΜΠΟ
4. ΣΙΓΚΛΕΤΟΝ ΓΚΙΣΤ
5. ΛΑΣΜΕ ΒΟΥΓΙΟΥΚΑ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ

Can you imagine? smiley.gif



G-arenas
εγω δεν εχω καμια εμμονη ουτε με τσαβι ουτε αρτζι. εγω το μονο που θελω να δειξω ειναι οτι ο ενας ειναι πολυ πετυχημενος γιατι πετυχε περισσοτερα πραγματα με πολυ λιγοτερα χρηματα, μπατζετ, ποιοτητα, κορμο κλπ κλπ και ο αλλος μεχρις στιγμης εχει πετυχει λιγοτερα παρολο που εχει ετοιμο κορμο απο αρτζι, περισσοτερα χρηματα και μπατζετ, πολυ καλυτερες συνθηκες (μικροτερη ποιοτητα ομαδων)κλπ κλπ.

αλλα εδω μεσα το κλιμα που υπαρχει για τον τσαβι ειναι οτι ο θεος της προπονητικης ενω ο αρτζι οτι ειναι μυρωδιας.

για αυτο εγω τρελενομαι και απανταω συνεχεια σε τετοια ποστ! απλα πραγματα.
Kalispera
QUOTE (Thodoros @ Mar 30 2018, 16:29 ) *
To 1ο ποστ το βρήκα δίκαιο. Στο 2ο όμως χάνεις την όποια αξία στα γραφόμενα σου, με τα χρήματα που μπαίνουν για την ομάδα δεν μπορείς να τρως σκατά όπως λες! ,σκατά τρως όταν δεν υπάρχει μια και δεν έχει κανένας όρεξη να βοηθήσει αν λύση έστω κάποια προβλήματα.

Είπαμε όχι μηδενισμός σε όλα αλλά ναι σε αξιόλογη κριτική σκέψη.
Όπως και να το κάνεις ο Παναθηναϊκός φέτος οικονομικά είναι ακόμα ψηλά ( μπορεί όχι τόσο όσο εκείνες τις εποχές )αλλά όπως λες και εσύ δεδομένου των αναλογιών μια χαρά είναι ...γιατί να μην υπάρχει επιθυμία για το f4 ? είναι ένας στόχος δύσκολος αλλά όχι ακατόρθωτος!

Φυσικά και μπορείς να τρως σκατά παρά την ύπαρξη υψηλού μπάτζετ.Η μακάμπι και η αρμάνι με πολύ υψηλούς προυπολογισμούς τι κάνουν εδώ και πόσο καιρό?Η Μπαρτσελόνα που με ρόστερ πολύ υψηλών προδιαγραφών είναι 15η, σκατά δεν τρώει?Άλλο να λες ο παναθηναικός με το ρόστερ που έχει μου έχει σημιουργήσει προσδοκίες για φάιναλ φορ και άλλο να περιμένεις να παίζει μπάσκετ εφάμιλλο της τσσκα και της φενερ και να φέρνεις την καταστροφή όταν η ομάδα δεν αποδίδει τα αναμενόμενα.Αν πχ ο παο περάσει την ρεαλ με μειονέκτημα,δεν θα κάνει ούτε το χρέος του ούτε κάτι που χρωστούσε εδώ και καιρό.Θα επιτελέσει άθλο.Τα δεδομένα έχουν αλλάξει και πλεον δεν ανήκουμε στους πανίσχυρους.Συμφωνώ οτι η αξιόλογη κριτική σκέψη είναι αναγκαία,αλλά στα ποστ μου έθιξα ξεκάθαρα τον μηδενισμό και την καταστροφολογία.
G-arenas
QUOTE (pan24 @ Mar 29 2018, 19:34 ) *
Ο Πεδουλάκης ως recruiter είναι αρκετά υπερτιμημένος
Ναι έκανε κάποιες καλές επιλογές με παίκτες που κατά κύριο λόγο ταίριαζαν μεταξύ τους αλλά δεν μπορώ να πω ότι ειναι κάτι φοβερό και τρομερό ούτε σε αυτόν τον τομέα

Ως ανακαλύψεις του μπορούμε να χρεώσουμε τους Λάσμε και Ραμέλ Κάρυ
Για αυτούς όμως υπάρχει και ένας Χίλτον Άρμστρονγκ, Μάρκους Μπάνκς,Άντυ Πάνκο,Ντέργουιν Κίτσεν

Συγγνώμη αλλά τον Ματσιούλις δεν μπορώ να τον θεωρήσω ανακάλυψη.Ήρθε πάμφθηνα γιατί είχε σοβαρό τραυματισμό που τον κράτησε κάνα χρόνο εκτός και παραλίγο να του κόψει το μπάσκετ αλλά οχι ότι ηταν ανακάλυψη
Πρίν έρθει είχε ήδη 6 σεζόν στην Ευρωλίγκα
Πήρε το ρίσκο να του δώσει μια ευκαιρία να ξανανέβει σε υψηλό επίπεδο το οποίο όμως ηταν win-win γιατι είτε θα επανερχόταν και θα γινόταν αυτό που έγινε είτε θα έφευγε στο τέλος της σεζόν με το χαμηλό συμβόλαιο που είχε

Κάτι παρόμοιο για τον Γκίστ που πριν έρθει σε εμάς είχε 2,5 σεζόν στην διοργάνωση.Δεν ξεχνάω και ότι ο Γκίστ ήταν η διόρθωση του δικού του λάθους με τον Πάνκο όπως επίσης ότι αν ο Γκίστ δεν είχε τσακωθεί με τον Ρέπεσα ποτέ δεν θα είχε έρθει

Ο Ρίβερς επίσης είχε 3 σεζόν στην διοργάνωση εκ των οποίων 1,5 στην Ρεάλ.Δεν τον λες ανακάλυψη
Να θυμηθούμε κιόλας ότι ήταν δεύτερη επιλογή με την πρώτη να είναι ο Κλαβέρ σε δίδυμο με τον Μαρκοϊσβίλι

Για Σίνγκλετον,Τζέιμς δεν μιλάω καν αφού την προηγούμενη σεζόν η ομάδα του καθενός είχε πάει final 4 με αυτούς σε πρωταγωνιστικό ρόλο

οχι ειναι υποτιμημενος μαλιστα! recruiter δεν σημαινει οτι φερνω τον ταδε αμερικανο απο την α2 ισραηλ και μεσα σε μια χρονια τον κανω σουπερ σταρ. αυτο ειναι scouting. recruiter σημαινει με λιγα χρηματα να φερω παικτες οι οποιοι θα δεσουν με την ομαδα, θα αποδωσουν τα μεγιστα και μεσα σε αυτην θα κανουν step up στην ομαδα τους και φυσικα τα χαρακτηριστηκα που εχουν δενουν αρμονικα με αυτα των αλλων και ετσι δινουν την ταυτοτητα που θελει να εχει η ομαδα.

ο γκιστ και ο ριβερς θεωρηθηκαν αποτυχημενοι για αυτο το επιπεδο για αυτο και εβρισκαν σε μικρες ομαδες συμβολαια. για λασμε καρυ τα ειπες εσυ.

τωρα με τα λεφτα που ειχε ο καημενος ο αρτζι τι αλλο μπορουσε να φερει? μιλαμε για κιτσεν δεν παιζει να εδωσε ουτε 200 χιλ!! εδω λεμε για τσαβι τι παικτη να φερει με 550 αντι κεννυ και ντενμον, αλλα για αρτζι του χρεωνουμε κακη μεταγραφη και οτι ολο και κατι καλυτερο μπορουσε να βρει με ουτε 200 χιλ μπατζετ! icon_drunk.gif icon_drunk.gif
basketikos13
QUOTE(G-arenas @ Mar 30 2018, 20:55 ) *
οχι ειναι υποτιμημενος μαλιστα! recruiter δεν σημαινει οτι φερνω τον ταδε αμερικανο απο την α2 ισραηλ και μεσα σε μια χρονια τον κανω σουπερ σταρ. αυτο ειναι scouting. recruiter σημαινει με λιγα χρηματα να φερω παικτες οι οποιοι θα δεσουν με την ομαδα, θα αποδωσουν τα μεγιστα και μεσα σε αυτην θα κανουν step up στην ομαδα τους και φυσικα τα χαρακτηριστηκα που εχουν δενουν αρμονικα με αυτα των αλλων και ετσι δινουν την ταυτοτητα που θελει να εχει η ομαδα.

ο γκιστ και ο ριβερς θεωρηθηκαν αποτυχημενοι για αυτο το επιπεδο για αυτο και εβρισκαν σε μικρες ομαδες συμβολαια. για λασμε καρυ τα ειπες εσυ.

τωρα με τα λεφτα που ειχε ο καημενος ο αρτζι τι αλλο μπορουσε να φερει? μιλαμε για κιτσεν δεν παιζει να εδωσε ουτε 200 χιλ!! εδω λεμε για τσαβι τι παικτη να φερει με 550 αντι κεννυ και ντενμον, αλλα για αρτζι του χρεωνουμε κακη μεταγραφη και οτι ολο και κατι καλυτερο μπορουσε να βρει με ουτε 200 χιλ μπατζετ! icon_drunk.gif icon_drunk.gif


Αληθεια ποιος ξερει εναν προπονητη που να πετυχαινει σε ολες τις μεταγραφες του ΜΑ ΟΛΕΣ...
Ειναι σαν να λεμε για τον ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΖΕΛΙΚΟ ΟΜΠΡΑΝΤΟΒΙΤΣ υπαρχει και ενας ΖΟΥΖΑ και ενας ΓΙΑΦΤΟΚΑΣ και ενας ΝΤΕΛΚ και ενας ΚΕΤΣΜΑΝ...
Δηλαδη ωρες ωρες καποια πραγματα φαινονται σαν εμπαθεια -δεν λεω οτι ειναι, λεω πως φαινονται-
rahxephon13
QUOTE (G-arenas @ Mar 30 2018, 20:46 ) *
εγω δεν εχω καμια εμμονη ουτε με τσαβι ουτε αρτζι. εγω το μονο που θελω να δειξω ειναι οτι ο ενας ειναι πολυ πετυχημενος γιατι πετυχε περισσοτερα πραγματα με πολυ λιγοτερα χρηματα, μπατζετ, ποιοτητα, κορμο κλπ κλπ και ο αλλος μεχρις στιγμης εχει πετυχει λιγοτερα παρολο που εχει ετοιμο κορμο απο αρτζι, περισσοτερα χρηματα και μπατζετ, πολυ καλυτερες συνθηκες (μικροτερη ποιοτητα ομαδων)κλπ κλπ.

αλλα εδω μεσα το κλιμα που υπαρχει για τον τσαβι ειναι οτι ο θεος της προπονητικης ενω ο αρτζι οτι ειναι μυρωδιας.

για αυτο εγω τρελενομαι και απανταω συνεχεια σε τετοια ποστ! απλα πραγματα.

Ωραία πες ότι πείθεις το φόρουμ και τους φίλους παναθηναικους εδώ μέσα ότι ισχύει αυτό που λες θα αλλάξει κάτι στην ομαδα? θα φύγει ο τσαβι η θα ξανάρθει ο αργυρης επειδή το θέλουμε εμείς? εκτός και έχεις πειστεί ότι ο δ.γ. συχνάζει εδώ μέσα και αφουγκράζεται τι λέμε.

shtarkws
QUOTE(rahxephon13 @ Mar 30 2018, 21:29 ) *
Ωραία πες ότι πείθεις το φόρουμ και τους φίλους παναθηναικους εδώ μέσα ότι ισχύει αυτό που λες θα αλλάξει κάτι στην ομαδα? θα φύγει ο τσαβι η θα ξανάρθει ο αργυρης επειδή το θέλουμε εμείς? εκτός και έχεις πειστεί ότι ο δ.γ. συχνάζει εδώ μέσα και αφουγκράζεται τι λέμε.


Ο ΔΓ έχει αποβληθεί εδώ και καιρο από το φόρουμ με 5 φάουλ. Το 5ο μάλιστα το έριξε ο jkidd
Kalispera
QUOTE (shtarkws @ Mar 30 2018, 23:38 ) *
Ο ΔΓ έχει αποβληθεί εδώ και καιρο από το φόρουμ με 5 φάουλ. Το 5ο μάλιστα το έριξε ο jkidd


Αυτό είναι τρολλ ή όντως συνέβη?
villiskabas
QUOTE (Kalispera @ Mar 31 2018, 00:08 ) *
Αυτό είναι τρολλ ή όντως συνέβη?



χαχα πραγματικα και γω θελω να μαθω
spysta
ΠΑΟ ματσαρει πολυ καλα με την Ρεαλ ... πιστευω ακομα και με μειονεκτημα μπορει να κανει break και να παρει 2 ματς στο ΟΑΚΑ.
η Ρεαλ φετος δεν ειναι σε ΚΑΜΙΑ περιπτωση αυτο που ηταν τα προηγουμενα χρονια .. οι απωλειες την εχουν γονατισει.
προσωπικα θεωρω οτι ενδεχομενη επιστροφη Τζουλ σε τοσο κρισημο σημειο .. μαλλον θα την μπερδευσει περισσοτερο.

ο ΠΑΟ λοιπον εχει ΜΕΓΑΛΗ ευκαιρια φετος .. διοτι θα παει ΧΩΡΙΣ αγχος να παιξει απεναντι στο φαβορι και φαινεται να βρισκεται σε καλο φεγγαρι πλεον

AN ΔΕΝ παρασυρθει απο την αδικαιολογητη και αστεια μιρλα του ΔΓ .. εχει σοβαρες πιθανοτητες να την παρει την σειρα.
thanath
QUOTE (G-arenas @ Mar 30 2018, 20:46 ) *
εγω δεν εχω καμια εμμονη ουτε με τσαβι ουτε αρτζι. εγω το μονο που θελω να δειξω ειναι οτι ο ενας ειναι πολυ πετυχημενος γιατι πετυχε περισσοτερα πραγματα με πολυ λιγοτερα χρηματα, μπατζετ, ποιοτητα, κορμο κλπ κλπ και ο αλλος μεχρις στιγμης εχει πετυχει λιγοτερα παρολο που εχει ετοιμο κορμο απο αρτζι, περισσοτερα χρηματα και μπατζετ, πολυ καλυτερες συνθηκες (μικροτερη ποιοτητα ομαδων)κλπ κλπ.

αλλα εδω μεσα το κλιμα που υπαρχει για τον τσαβι ειναι οτι ο θεος της προπονητικης ενω ο αρτζι οτι ειναι μυρωδιας.

για αυτο εγω τρελενομαι και απανταω συνεχεια σε τετοια ποστ! απλα πραγματα.


Κακώς τρελαίνεσαι γιατί δεν υπάρχει αυτό το κλίμα.

Κανένας δεν λέει ότι ο Τσάβι είναι θεός! Οι περισσότεροι αντιδρούμε με τα γραφόμενά σου, γιατί το πας όσο πιο μονόπλευρα μπορείς! Όχι ο Πεδουλάκης δεν είναι ούτε πολύ επιτυχημένος ούτε όμως αποτυχημένος! Ένας μέτριος προπονητής είναι που τη σεζόν 12-13 βάρεσε το ταβάνι του και τίποτα άλλο! Και αντιδρούμε γιατί έχεις παραλείψει από τα επιχειρήματά σου βασικά γεγονότα! Και είναι αδιαμφισβήτητο γεγονός ότι το 13-14 βλέπαμε κάτι σαν μπάσκετ και όχι μπάσκετ και για αυτό έφυγε άρον άρον, και με το που ανέλαβε ο Πρίφτης με μπροστινό τον Φραγκίσκο άλλαξε λίγο η εικόνα της ομάδας! Και όπως έχω πει δεν πρέπει να αλλάζουν οι προπονητές, αλλά εκείνη την χρονιά το καράβι φαινόταν να πηγαίνει στα βράχια, το αμάξι στον γκρεμό και πες όποια άλλη παροιμία θες, και τελικά σώθηκε οτιδήποτε σωζόταν! Και φταίει και ο Πεδουλάκης, που την 2η χρονιά αντί να δείξει κάτι καλύτερο τα πήγε πολύ χειρότερα με περισσότερα χρήματα, και ας έφταιγε και ο ΔΓ που έκανε μόνος του τις μεταγραφές... Δηλαδή εσύ δεν έβλεπες ότι αν ένας παίκτης δεν έπαιζε σκυλίσια άμυνα δεν είχε χώρο στην ομάδα γιατί δεν ήξερε ο Πεδουλάκης να τον εκμεταλλευτεί?

Τέλος έχεις πει το εξωφρενικό, για μένα, ότι μας έσωσε πέρυσι και πήραμε το πρωτάθλημα λόγω του πούλμαν. Που είναι η πιο γελοία κίνηση προέδρου, ακόμα πιο γελοία και από το dvd. Που εκεί έδειξε χαρακτήρα και δυνατή προσωπικότητα ο Τσάβι, που κράτησε την ομάδα από το να διαλυθεί! Και αυτό δεν έχει να κάνει με προπονητικές ικανότητες!

@ basketikos13
Ειδικά ο Ντελκ ήταν μεταγραφή Γιαννακόπουλων και έχω την αμυδρή εντύπωση ότι ήταν και ο Γιαφτόκας. Δεν παίρνω και όρκο όμως για τον τελευταίο.....
qspock
QUOTE(shtarkws @ Mar 30 2018, 23:38 ) *
Ο ΔΓ έχει αποβληθεί εδώ και καιρο από το φόρουμ με 5 φάουλ. Το 5ο μάλιστα το έριξε ο jkidd

?
rahxephon13
Καλά ρε παιδιά σοβαρολογείτε που δεν μπορείτε να καταλάβετε πότε κάνει πλάκα ο mod? ο πρόεδρος ασχολείται μόνο με σοβαρά σαιτ όπως το instagram και το hoopfellas τι να ρθει να κάνει εδώ?
Thodoros
QUOTE (Kalispera @ Mar 30 2018, 20:48 ) *
Φυσικά και μπορείς να τρως σκατά παρά την ύπαρξη υψηλού μπάτζετ.Η μακάμπι και η αρμάνι με πολύ υψηλούς προυπολογισμούς τι κάνουν εδώ και πόσο καιρό?Η Μπαρτσελόνα που με ρόστερ πολύ υψηλών προδιαγραφών είναι 15η, σκατά δεν τρώει?Άλλο να λες ο παναθηναικός με το ρόστερ που έχει μου έχει σημιουργήσει προσδοκίες για φάιναλ φορ και άλλο να περιμένεις να παίζει μπάσκετ εφάμιλλο της τσσκα και της φενερ και να φέρνεις την καταστροφή όταν η ομάδα δεν αποδίδει τα αναμενόμενα.Αν πχ ο παο περάσει την ρεαλ με μειονέκτημα,δεν θα κάνει ούτε το χρέος του ούτε κάτι που χρωστούσε εδώ και καιρό.Θα επιτελέσει άθλο.Τα δεδομένα έχουν αλλάξει και πλεον δεν ανήκουμε στους πανίσχυρους.Συμφωνώ οτι η αξιόλογη κριτική σκέψη είναι αναγκαία,αλλά στα ποστ μου έθιξα ξεκάθαρα τον μηδενισμό και την καταστροφολογία.


Σου λέω μην τα λες όπως βολεύουν μπορεί φέτος η Μπαρτσελόνα να μην έχει βρει ρυθμό και τι χρειάζεται για να ανέβει εκεί που θέλει γιατί προφανώς και αυτοί εκεί δεν θεωρούν επιτυχία να βγει 8η! και έτσι έκαναν κάποιες αλλαγές που τους χαντάκωσαν ( όπως και η Εφές , που τελευταία παρουσιάζεται τσίρκο ) , αλλά όμως είδαμε και ομάδες που παρουσιάζουν ικανοποιητικό αποτέλεσμα κοντά στον δικό μας περίπου με λιγότερο μπάτζετ στα ταμεία τους και άσε την Ζαλγκίρις σκέψου την Μπασκόνια .

Όσο για την Μακάμπι που λες , είναι ομάδα που μπορεί να βγει και 7η~ 8η και εκεί να κάνει το κλικ και να ανεβάσει δύο επίπεδα αποδώσεις από τους Αμερικανούς και να σε βγάλει εκτός με μειονέκτημα , ποτέ δεν βασίστηκαν σε ομαδικότητα και σταθερή απόδοση.

Τα πράγματα είναι απλά και η αλήθεια είναι κάπου στην μέση! ο ΠΑΟ έχασε φέτος μερικές ευκαιρίες σε ματς που αν τα είχε πάρει θα ήταν εως και 3ος τώρα και σε αυτό έχει κάποιες ευθύνες ο προπονητής στο τέλος θα γίνει ο απολογισμός γιατί να μεν ο Αργύρης δεν έκανε αλλά η διαφορά με την τότε ομάδα βαθμολογικά δεν έχει τέτοια απόδοση για να λέμε ότι σίγουρα γίνεται δουλειά.
Το να κερδίσει εκτός ρεάλ μπορεί να είναι άθλος όπως λες , αλλά το να παίξει για να κερδίσεις την Βαλένθια και Μπάμπεργκ δεν είναι άθλος και αυτά τα ματς σε πάνε πίσω, (πόσο μάλλον όταν παίζει σχεδόν πλήρης και αυτές με προβλήματα).

Για την Ρεάλ βάλε και τον παράγοντα ότι έχει ακόμα τραυματισμούς σε σοβαρούς παίχτες ( οκ ο Ντονσιτς είναι παιχταράς αλλά ας έχουμε εμείς καλή απόδοση και θα δούμε αν ο μικρός μπορεί να είναι κομβικός σε 3+ ματς για την ομάδα του ) αποφύγαμε τσκα και φενέρ που είναι σε καλύτερη ετοιμότητα απ'ότι η Ρεάλ και αυτό είναι ένα κέρδος .
pan24
Πάντως η σειρά με την Ρεάλ δεν θα είναι καθόλου εύκολη.
Εμένα μου θυμίζει κάπως το περσινό με την Φενέρ.

Πέρσι η Φενέρ σχεδόν όλη την σεζόν είχε θέματα με τραυματισμούς που δεν της επέτρεπαν να βρει ρυθμό και μάλιστα στο τέλος είχε μια κατάρρευση που μας επέτρεψε να πάρουμε το πλεονέκτημα(το οποίο ίσως γίνει και τώρα αν η Ρεάλ γκελάρει με Μπάμπεργκ ή χάσει ο Ολυμπιακός και κερδίσουμε εμείς).
Θυμάμαι να λένε αρκετοί όχι μόνο εδώ μέσα ότι θα περάσουμε με 3-0 ή 3-1.
Όμως μέχρι να αρχίσουν τα play offs οι τραυματίες είχαν επιστρέψει,βρήκαν ρυθμό,προετοιμάστηκαν για την σειρά και όλοι ξέρουμε την κατάληξη.

Στις 3 εβδομάδες μέχρι να παίξουμε με την Ρεάλ πολλά αλλάζουν και δεν αναφέρομαι στον Γιούλ που μάλλον δεν θα παίξει η αν παίξει θα είναι για λίγο χρόνο με αμελητέα συνεισφορά.

Χτές η Ρεάλ έπαιξε χωρίς Καμπάτσο που είχε ενοχλήσεις,με τον Αγιόν να παίζει 5' επιστρέφοντας από τον τραυματισμό του,τον Τέιλορ να παίζει χωρίς προπόνηση επειδή είχε και αυτός ενοχλήσεις και μην ξεχνάμε ότι ο Ντόντσιτς επέστρεψε μόλις την προηγούμενη αγωνιστική μετά από 20 μέρες απουσία.
Αν μέχρι τα play offs η Ρεάλ δεν έχει άλλους τραυματισμούς θα είναι μια ομάδα εντελώς διαφορετικού επιπέδου από αυτό που βλέπουμε τώρα.


Υπάρχει και εφικτό σενάριο για εμφύλιο.Με ήττα μας και νίκη Ζαλγκίρις βγαίνουμε 6οι και παίζουμε με τον Ολυμπιακό.
qspock
QUOTE(rahxephon13 @ Mar 31 2018, 08:44 ) *
ο πρόεδρος ασχολείται μόνο με σοβαρά σαιτ όπως το instagram και το hoopfellas τι να ρθει να κάνει εδώ?

Αυτο το ξερεις απο πρωτο χερι?
Δηλαδη απορριπτεις το ενδεχομενο να επισκεπτεται εδω ο ΔΓ ή και να εχει account?
Δηλαδη εσυ πως εισαι τοσο σιγουρος?
Ο ΔΓ ειναι intenet junkie. Ξερεις κανενα καλυτερο μερος συζητησης για ελληνικο μπασκετ απο το basketforum.gr?
Εδω ακομα και scouting report εχουμε, και μαλιστα ωραιοτατα!
Ακομα θυμαμαι το scouting report του Birtch απο τοτε που ηταν στην Τουρκια...

Προσωπικα θα το ξεκοκαλιζα το forum αν ημουν ο ΔΓ...
Βεβαια, αν εχει πραγματι συμετασχει στη συζητηση ειναι πολυ πιθανο να εχει συμβει αυτο που αναφερει ο shtarkws...
Θα ειχε ισως περισσοτερα φαουλ κι απο τον morfi tongue.gif
Dreamerpanos
QUOTE (pan24 @ Mar 31 2018, 11:24 ) *
Πάντως η σειρά με την Ρεάλ δεν θα είναι καθόλου εύκολη.
Εμένα μου θυμίζει κάπως το περσινό με την Φενέρ.

Πέρσι η Φενέρ σχεδόν όλη την σεζόν είχε θέματα με τραυματισμούς που δεν της επέτρεπαν να βρει ρυθμό και μάλιστα στο τέλος είχε μια κατάρρευση που μας επέτρεψε να πάρουμε το πλεονέκτημα(το οποίο ίσως γίνει και τώρα αν η Ρεάλ γκελάρει με Μπάμπεργκ ή χάσει ο Ολυμπιακός και κερδίσουμε εμείς).
Θυμάμαι να λένε αρκετοί όχι μόνο εδώ μέσα ότι θα περάσουμε με 3-0 ή 3-1.
Όμως μέχρι να αρχίσουν τα play offs οι τραυματίες είχαν επιστρέψει,βρήκαν ρυθμό,προετοιμάστηκαν για την σειρά και όλοι ξέρουμε την κατάληξη.

Στις 3 εβδομάδες μέχρι να παίξουμε με την Ρεάλ πολλά αλλάζουν και δεν αναφέρομαι στον Γιούλ που μάλλον δεν θα παίξει η αν παίξει θα είναι για λίγο χρόνο με αμελητέα συνεισφορά.

Χτές η Ρεάλ έπαιξε χωρίς Καμπάτσο που είχε ενοχλήσεις,με τον Αγιόν να παίζει 5' επιστρέφοντας από τον τραυματισμό του,τον Τέιλορ να παίζει χωρίς προπόνηση επειδή είχε και αυτός ενοχλήσεις και μην ξεχνάμε ότι ο Ντόντσιτς επέστρεψε μόλις την προηγούμενη αγωνιστική μετά από 20 μέρες απουσία.
Αν μέχρι τα play offs η Ρεάλ δεν έχει άλλους τραυματισμούς θα είναι μια ομάδα εντελώς διαφορετικού επιπέδου από αυτό που βλέπουμε τώρα.


Συμφωνώ αν και υπάρχει μια τεράστια διαφορά. Στον πάγκο.
john wick
Δεν εχει καμμια σχεση η Φενερ με την Ρεαλ.
Η μεν ειναι ομαδα προπονητη (και ποιου προπονητή) η αλλη ομαδα ταλέντου..

Υπαρχει κ το Ισπανικο στοιχειο μην ξεχναμε.. Ο Xavi θα είναι αλλιως με αντιπαλους Ισπανους..
Με Ρεαλ πλεονέκτημα εδρας δινω ενα 55/45 υπερ της Ρεαλ..
Thodoros
Κανένας δεν είπε ότι η σειρά θα είναι εύκολη (ούτε με πλεονέκτημα θα ήταν λόγο δυναμικότητας του αντιπάλου) είναι όμως καλύτερη επιλογή από το να παίζαμε με ΤΣΣΚΑ που είναι πλήρης και ως ώρας η καλύτερη ομάδα τόσο από βαθμολογικής άποψης να το δεις όσο και από τα αποτελέσματα. Οπότε στην Ρωσία θα είχαμε σίγουρα χαιρετίσει όπως και στο παρελθόν.

Συσχετισμοί δεν μπορούν να γίνουν όταν δεν έχουμε εικόνα ακόμα τι και πως.

Όσο αφορά το κομμάτι με τον Ολυμπιακό θεωρώ ότι δεν πρόκειται να πετάξει την ευκαιρία να παίξει με Ζαλγκίρις που ουσιαστικά με βάση δυναμικής είναι η ευκολότερη αντίπαλος που μπορεί να διαλέξει , με το να βρεθεί αντιμέτωπος σε εμφύλιο με Παο που είναι ραμμένος πάνω του!
pan24
Αυτό με τον προπονητή είναι πράγματι η μεγάλη διαφορά της Ρεάλ με την Φενέρ όμως ο Λάσο έχει ανέβει επίπεδο φέτος,δεν είναι αυτός που δικαιολογημένα τα προηγούμενα χρόνια χαρακτηριζόταν ταβερνιάρης.
Χωρίς καθόλου Γιούλ,χωρίς Κούζμιτς(οκ τον αντικατέστησε με Ταβάρες αυτόν),πάνω από την μισή σεζόν χωρίς Ράντολφ και Αγιόν και όμως κατάφερνει να είναι στην 4αδα.

Σαν ρόστερ,αν η Ρεάλ τους έχει διαθέσιμους όλους εκτός των Γιούλ και Κούζμιτς η Ρεάλ είναι καλύτερη.
Επίσης μην ξεχνάμε ότι ναι η Ρεάλ δεν έχει προπονητή τον Ζοτς αλλά ούτε εμείς τον έχουμε...

Θόδωρε νομίζω με την νίκη της Ζαλγκίρις τα πράγματα περιπλέχθηκαν λίγο στο τι θα κάνει ο Ολυμπιακός.
Η Μπασκόνια παίζει εντός με Έφες και έχει την ισοβαθμία με Ζαλγκίρις.
Αυτό σημαίνει ότι με νίκη του ο Ολυμπιακός κατά 99% θα παίξει με την Μπασκόνια.
john wick
@thodoros
Για να παιξει ο Ολυμπιακός με Ζαλγκιρις στα πλευ οφ αν δεν κανω λαθος πρεπει να χασει στο ΣΕΦ... Οποτε με νικη δικη μας στο Μιλανο παίρνουμε πλεονέκτημα εδρας. Τα λεω καλα;
Thodoros
QUOTE (john wick @ Mar 31 2018, 12:35 ) *
@thodoros
Για να παιξει ο Ολυμπιακός με Ζαλγκιρις στα πλευ οφ αν δεν κανω λαθος πρεπει να χασει στο ΣΕΦ... Οποτε με νικη δικη μας στο Μιλανο παίρνουμε πλεονέκτημα εδρας. Τα λεω καλα;


Είναι μπλεγμένο αρκετά.
Αν ο Οσφπ χάσει θα έχει 19/11 ( έχουμε την διαφορά στο μεταξί μας) και έχει την διαφορά αυτός από Ρεάλ! Αν κερδίσουμε εμείς και η ρεάλ τότε ο οσφπ έχει 2 νίκες με ρεάλ οπότε με την τριπλή ισοβαθμία θα είναι και πάλι 3ος , εμείς 4η και ρεάλ 5η. ( και μας δίνει πλεονέκτημα και φυσικά διαλέγει αντίπαλο την Ζαλγκίρις )

Αν ο Ολυμπιακός κερδίσει τότε υπάρχει το σενάριο που λέει ο Pan24 δλδ με νίκη της η Μπασκόνια πάει πάνω του με μειονέκτημα και εμείς με ρεάλ μια από τα ίδια. Για να δούμε τι θα γίνει .

Για την Ζαλγκίρις αν πάει σε 3πλη και αυτή λογικά πάει κάτω από μπασκόνια και Χιμκι και πάει πάνω στην ΤΤΣΚΑ
Η Χιμκι στην Φενέρ και η Μπασκόνια όπως γράφτηκε πάνω.
G-arenas
QUOTE (pan24 @ Mar 31 2018, 12:35 ) *
Αυτό με τον προπονητή είναι πράγματι η μεγάλη διαφορά της Ρεάλ με την Φενέρ όμως ο Λάσο έχει ανέβει επίπεδο φέτος,δεν είναι αυτός που δικαιολογημένα τα προηγούμενα χρόνια χαρακτηριζόταν ταβερνιάρης.
Χωρίς καθόλου Γιούλ,χωρίς Κούζμιτς(οκ τον αντικατέστησε με Ταβάρες αυτόν),πάνω από την μισή σεζόν χωρίς Ράντολφ και Αγιόν και όμως κατάφερνει να είναι στην 4αδα.

Σαν ρόστερ,αν η Ρεάλ τους έχει διαθέσιμους όλους εκτός των Γιούλ και Κούζμιτς η Ρεάλ είναι καλύτερη.
Επίσης μην ξεχνάμε ότι ναι η Ρεάλ δεν έχει προπονητή τον Ζοτς αλλά ούτε εμείς τον έχουμε...

Θόδωρε νομίζω με την νίκη της Ζαλγκίρις τα πράγματα περιπλέχθηκαν λίγο στο τι θα κάνει ο Ολυμπιακός.
Η Μπασκόνια παίζει εντός με Έφες και έχει την ισοβαθμία με Ζαλγκίρις.
Αυτό σημαίνει ότι με νίκη του ο Ολυμπιακός κατά 99% θα παίξει με την Μπασκόνια.

καλα εχει βελτιωθει ο λασο αλλα και παλι δεν τον θεωρω καλο προπονητη. νταξει οταν εχεις το καλυτερο ροστερ στην ευρωλιγκα και παρολο που εχεις απειρους τραυματισμους και παλι ροστεραρα εχεις. και αν αναλογιστεις οτι εμεις ειμαστε χαλια, η κιμκι ειχε τραυματιες και ηταν και νεα ομαδα, η ζαλγκιρις ειναι πολλα επιπεδα κατω σε ποιοτητα παικτων, η μπασκονια και αυτη τιποτα το ιδιαιτερο, η μακαμπι ασταθης εως εκει που δεν παει και η μπαρτσα αλλου για αλλου, τοτε καταλαβαινεις οτι δεν ηταν και κανα επιτευγμα η 4η θεση.

γενικα καθε χρονο το επιπεδο πεφτει πολυ και οσο πηγαινει λογο nba και κινας θα πεφτει και αλλο.
Katiki_Domokou
υπαρχει καποιο σεναριο που θα μπορουσε να παιξει ο παο με οσφπ?
G-arenas
QUOTE (Katiki_Domokou @ Mar 31 2018, 17:12 ) *
υπαρχει καποιο σεναριο που θα μπορουσε να παιξει ο παο με οσφπ?

πρεπει εμεις να χασουμε απο αρμανι και να κερδισει η ζαλγκιρις νομιζω. νομιζω ειναι δυσκολο γιατι εμεις παιζουμε 1οι απο ολους οπως καθε μα καθε χρονο, οποτε οσφπ και ρεαλ θα χασουν ή θα κερδισουν αναλογα με το αποτελεσμα μας.
basketikos13
QUOTE(Katiki_Domokou @ Mar 31 2018, 17:12 ) *
υπαρχει καποιο σεναριο που θα μπορουσε να παιξει ο παο με οσφπ?


Nαι αν χασουμε απο την αρμανι και χασει και ο ολυμπιακος απο ζαλγκιρις.
Katiki_Domokou
QUOTE (basketikos13 @ Mar 31 2018, 17:26 ) *
Nαι αν χασουμε απο την αρμανι και χασει και ο ολυμπιακος απο ζαλγκιρις.

σεναριο να βγουμε 7οι υπαρχει?αν οχι ας κανουμε αυτο που πρεπει να χασουμε απο αμανι και να δουμε αν μας διαλεξει οσφπ,κατι απιθανο δηλαδη
thanath
Αυτό με τα σενάρια είναι το χειρότερο χόμπι στις διασταυρώσεις... Μια πρωτίστως σοβαρή ομάδα δεν υπολογίζει σενάρια και μπαίνει σε κάθε παιχνίδι να νικήσει! Μόνο η νίκη πρέπει να έχει σημασία!!! Την επόμενη αγωνιστική πρέπει να πάει στο Μιλάνο να κερδίσει και να περιμένει τα αποτελέσματα των άλλων 2 (ΟΣΦΠ, Ρεαλ) για να μάθει την τελική του κατάταξη! Όποιος διαλέγει αντίπαλο σχεδόν πάντα το πληρώνει!
Katiki_Domokou
QUOTE (thanath @ Mar 31 2018, 18:17 ) *
Αυτό με τα σενάρια είναι το χειρότερο χόμπι στις διασταυρώσεις... Μια πρωτίστως σοβαρή ομάδα δεν υπολογίζει σενάρια και μπαίνει σε κάθε παιχνίδι να νικήσει! Μόνο η νίκη πρέπει να έχει σημασία!!! Την επόμενη αγωνιστική πρέπει να πάει στο Μιλάνο να κερδίσει και να περιμένει τα αποτελέσματα των άλλων 2 (ΟΣΦΠ, Ρεαλ) για να μάθει την τελική του κατάταξη! Όποιος διαλέγει αντίπαλο σχεδόν πάντα το πληρώνει!

που την ειδες την σοβαρη ομαδα?μια μετρια ομαδα ειμαστε,και οι μετριες ομαδες κοιτανε ακομα και ποτε ειναι ανδρομος ο ερμης,τετοια λεγαμε και περυσι και ειχαμε λεωφορεια,ενταξει φετος δεν προβλεπονται λεωφορεια αλλα ας κανουμε εμεις οτι πρεπει για να πεσουμε με οσπφ και ας μην μας διαλεξουν για ακομα μια φορα αυτοι
lefpan
QUOTE(john wick @ Mar 31 2018, 11:35 ) *
@thodoros
Για να παιξει ο Ολυμπιακός με Ζαλγκιρις στα πλευ οφ αν δεν κανω λαθος πρεπει να χασει στο ΣΕΦ... Οποτε με νικη δικη μας στο Μιλανο παίρνουμε πλεονέκτημα εδρας. Τα λεω καλα;

Αν χάσει ο Ολυμπιακός από Ζαλγκίρις και ο ΠΑΟ κερδίσει, τότε σίγουρα ο ΠΑΟ παίρνει πλεονέκτημα έδρας και η Ρεάλ σίγουρα βγαίνει 5η.
Το μόνο που μπορεί να αλλάξει, και εξαρτάται από το τελευταίο αποτέλεσμα της Ρεάλ με Μπάμπεργκ στη Μαδρίτη, είναι ο αντίπαλος της Ρεάλ.
Αν η Ρεάλ κερδίσει την Μπάμπεργκ, τότε παίζει έχοντας μειονέκτημα με Παναθηναϊκό.
Αν η Ρεάλ χάσει από την Μπάμπεργκ, τότε ο Παναθηναϊκός ισοβαθμεί μόνο με Ολυμπιακό και βγαίνει 3ος, ενώ ο Ολυμπιακός 4ος. Οπότε, σε αυτή τήν περίπτωση η Ρεάλ παίζει έχοντας μειονέκτημα με Ολυμπιακό.
Δηλαδή, στην περίπτωση που αναφέρεις, η Ρεάλ μπορεί να κανονίσει με ποιόν αντίπαλο να παίξει και να διαλέξει Παναθηναϊκό ή Ολυμπιακό.
basketikos13
QUOTE(Katiki_Domokou @ Mar 31 2018, 18:08 ) *
σεναριο να βγουμε 7οι υπαρχει?αν οχι ας κανουμε αυτο που πρεπει να χασουμε απο αμανι και να δουμε αν μας διαλεξει οσφπ,κατι απιθανο δηλαδη


Σεναριο που να βγαινουμε 7 η 8οι δεν υπαρχει.

Αυτο που πρεπει να κανουμε ειναι να νικησουμε την αρμανι.
Ο ολυμπικος πιστευω οτι θα χασει απο την ζαλγκιρις για να την διαλεξει αντιπαλο. -αν χασει απο την ζαλγκιρις την παιρνει μαζι του.

Το μονο ακραιο σεναριο ειναι νικη δικη μας, ηττα ολυμπιακου απο ζαλγκιρις και ηττα ρεαλ απο μπαμπεργκ.
Αυτο μας βγαζει 3ους με πλεονεκτημα εδρας κοντρα στη ζαλγκιρις και τον οσφπ 4ο με πλεονεκτημα εδρας κοντρα στη ρεαλ -οχι και τοσο ακραιο γιατι τοτε διαλεγει η ρεαλ που παιζει τελευταια η εμας η τον οσφπ και τους δυο με μειονεκτημα εδρας-
Katiki_Domokou
QUOTE (basketikos13 @ Mar 31 2018, 21:44 ) *
Σεναριο που να βγαινουμε 7 η 8οι δεν υπαρχει.

Αυτο που πρεπει να κανουμε ειναι να νικησουμε την αρμανι.
Ο ολυμπικος πιστευω οτι θα χασει απο την ζαλγκιρις για να την διαλεξει αντιπαλο. -αν χασει απο την ζαλγκιρις την παιρνει μαζι του.

Το μονο ακραιο σεναριο ειναι νικη δικη μας, ηττα ολυμπιακου απο ζαλγκιρις και ηττα ρεαλ απο μπαμπεργκ.
Αυτο μας βγαζει 3ους με πλεονεκτημα εδρας κοντρα στη ζαλγκιρις και τον οσφπ 4ο με πλεονεκτημα εδρας κοντρα στη ρεαλ -οχι και τοσο ακραιο γιατι τοτε διαλεγει η ρεαλ που παιζει τελευταια η εμας η τον οσφπ και τους δυο με μειονεκτημα εδρας-

δεν νομιζω να ρισκαρει η ρεαλ το πλεονεκτημα για να διαλεξει τον ολυμπιακο
BigTicket22
QUOTE (Katiki_Domokou @ Mar 31 2018, 21:59 ) *
δεν νομιζω να ρισκαρει η ρεαλ το πλεονεκτημα για να διαλεξει τον ολυμπιακο


Αν χάσει ο Ολυμπιακός και κερδίσουμε εμείς έτσι και αλλιώς θα έχει χάσει το πλεονέκτημα η Ρεαλ
basketikos13
QUOTE(Katiki_Domokou @ Mar 31 2018, 21:59 ) *
δεν νομιζω να ρισκαρει η ρεαλ το πλεονεκτημα για να διαλεξει τον ολυμπιακο


Mα αν κερδισουμε και χασει ο ολυμπιακος η ρεαλ δεν θα εχει ετσι κι αλλιως πλεονεκτημα, τι να ρισκαρει...
Η κερδιζει την μπαμπεργκ και παιζει με μειονεκτημα μαζι μας
η χανει απ την μπαμπεργκ, στελνει εμας τριτους απεναντι στην ζαλγκιρις και παιζιε με μειονεκτημα εδρας πεναντι στον οσφπ.
Η ρεαλ παιζει τελευταια γι αυτο θα αποφασισει εκεινη.

Αν ο οσφπ κερδισει την ζαλγκιρις τοτε κατα 99% πεφτει πανω στην μπασκονια.
thanath
QUOTE (Katiki_Domokou @ Mar 31 2018, 18:21 ) *
που την ειδες την σοβαρη ομαδα?μια μετρια ομαδα ειμαστε,και οι μετριες ομαδες κοιτανε ακομα και ποτε ειναι ανδρομος ο ερμης,τετοια λεγαμε και περυσι και ειχαμε λεωφορεια,ενταξει φετος δεν προβλεπονται λεωφορεια αλλα ας κανουμε εμεις οτι πρεπει για να πεσουμε με οσπφ και ας μην μας διαλεξουν για ακομα μια φορα αυτοι


Σοβαρή δεν σημαίνει και καλύτερη! Σοβαρή ομάδα έχουμε πάψει να είμαστε με τα λεωφορεία και τα dvd wink.gif
Katiki_Domokou
QUOTE (thanath @ Mar 31 2018, 22:12 ) *
Σοβαρή δεν σημαίνει και καλύτερη! Σοβαρή ομάδα έχουμε πάψει να είμαστε με τα λεωφορεία και τα dvd wink.gif

καλα ας φαμε καμια σκουπα απο ρεαλ/οσφπ και θα σου πω εγω,με πατινι θα τους γυρισει ο προεδρος 24.gif
basketikos13
QUOTE(thanath @ Mar 31 2018, 22:12 ) *
Σοβαρή δεν σημαίνει και καλύτερη! Σοβαρή ομάδα έχουμε πάψει να είμαστε με τα λεωφορεία και τα dvd wink.gif


Και τι ομαδα ειμαστε δηλαδη?
Προσπαθω αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι θελετε...

Η διοικηση κανει αυτο που κρινει σωστο και φαινεται να πετυχαινει σε αποτελεσματα και κλιμα ομαδας.

Πχ αυτο με το πουλμαν και την συσπειρωση μας εδωσε για να απρουμε το πρωτσθλημσ κσι ολοι οι παικτες ειναι ευχαριστημενοι με την ομαδα και την διοικηση -τζειμς, μπουρουσης, σιγκλετον, καλαθης, πακουαλ, γκαμπριελ κτλ-
Katiki_Domokou
QUOTE (basketikos13 @ Mar 31 2018, 22:17 ) *
Και τι ομαδα ειμαστε δηλαδη?
Προσπαθω αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι θελετε...

Η διοικηση κανει αυτο που κρινει σωστο και φαινεται να πετυχαινει σε αποτελεσματα και κλιμα ομαδας.

Πχ αυτο με το πουλμαν και την συσπειρωση μας εδωσε για να απρουμε το πρωτσθλημσ κσι ολοι οι παικτες ειναι ευχαριστημενοι με την ομαδα και την διοικηση -τζειμς, μπουρουσης, σιγκλετον, καλαθης, πακουαλ, γκαμπριελ κτλ-

ο τζειμς εφυγε,ο μπουρουσης εφυγε,ο σιγκλεντον παρακαλουσε να φυγει,ο γκαμπιελ κοροιδο ειναι να φυγει?ποιος του εδινε 500κ το χρονο
MustGK
QUOTE (thanath @ Mar 31 2018, 21:12 ) *
Σοβαρή δεν σημαίνει και καλύτερη! Σοβαρή ομάδα έχουμε πάψει να είμαστε με τα λεωφορεία και τα dvd wink.gif


Μια χαρά σοβαρή όμαδα είμαστε. Με τα καλά της και με τα καλά της. Τώρα το τι υποθέτει ο καθένας είναι για προσωπικό επίπεδο.
basketikos13
QUOTE(Katiki_Domokou @ Mar 31 2018, 22:19 ) *
ο τζειμς εφυγε,ο μπουρουσης εφυγε,ο σιγκλεντον παρακαλουσε να φυγει,ο γκαμπιελ κοροιδο ειναι να φυγει?ποιος του εδινε 500κ το χρονο


Ο Τζέιμς ξαναγύρισε, έφυγε γιατί ήθελε να, πολύ λογικό.
Ο Μπουρούσης έφυγε σαν φίλος, γιατί βρήκε σχεδόν τα διπλά στην Κίνα, εξίσου λογικό.
Ο σιγκλετον παρακαλούσε να φύγει γιατί μπορούσε να βρει παραπάνω χρήματα και δεν ήταν από μικρός Παναθηναϊκός, οπότε εξίσου λογικό και για αυτόν.
Ο Γκάμπριελ θα έβρισκε περίπου τα ίδια χρήματα και στην Καρσίγιακα περίπου τόσα έπαιρνε, όπως και στην Κουμπάν.

Ο χεζονια δεν βλέπω να προβληματίζεται με το πούλμαν και το dvd...
green_sky
Εγω δεν το εχω και τοσο σιγουρο οτι ο Παναθηναικος θα περασει απο την Αρμανι,γιατι οι Ιταλοι θεωρω οτι δεν του ταιριαζουν σαν ομαδα,αλλα ας υποθεσουμε οτι ο Παναθηναικος κερδιζει την πεμπτη το βραδυ.
Εχουμε το εξης ευτραπελο :
Ο μεν Οσφπ να εχει την δυνατοτητα επιλογης αντιπαλου αναμεσα σε Μπασκονια και Ζαλγκιρις και αφου εχει τελειωσει αυτο το ματς και ας υποθεσουμε οτι εχει χασει ο Οσφπ ,να ερχεται η Ρεαλ στο τελος της βραδιας και να εχει το δικαιωμα επιλογης αντιπαλου αναμεσα σε Παναθηναικο και Ολυμπιακο.Ειναι σοβαρα πραγματα αυτα τωρα ? Ακουγα ενα δημοσιογραφο να λεει στο ραδιο οτι το προγραμμα δεν αλλαζει σε καμμια περιπτωση και ετσι εχει ορισθει απο την αρχη.
Τι σημαινει δεν αλλαζει το προγραμμα ?
Αν θελουμε να λεμε οτι υπαρχει εστω η στοιχειωδη σοβαροτητα, πρεπει να βγουν και να πουν οτι για αυτονητους λογους, πανε και οι τρεις αγωνες την ιδια μερα και την ιδια ωρα.
akratacity
QUOTE (green_sky @ Mar 31 2018, 23:04 ) *
Εγω δεν το εχω και τοσο σιγουρο οτι ο Παναθηναικος θα περασει απο την Αρμανι,γιατι οι Ιταλοι θεωρω οτι δεν του ταιριαζουν σαν ομαδα,αλλα ας υποθεσουμε οτι ο Παναθηναικος κερδιζει την πεμπτη το βραδυ.
Εχουμε το εξης ευτραπελο :
Ο μεν Οσφπ να εχει την δυνατοτητα επιλογης αντιπαλου αναμεσα σε Μπασκονια και Ζαλγκιρις και αφου εχει τελειωσει αυτο το ματς και ας υποθεσουμε οτι εχει χασει ο Οσφπ ,να ερχεται η Ρεαλ στο τελος της βραδιας και να εχει το δικαιωμα επιλογης αντιπαλου αναμεσα σε Παναθηναικο και Ολυμπιακο.Ειναι σοβαρα πραγματα αυτα τωρα ? Ακουγα ενα δημοσιογραφο να λεει στο ραδιο οτι το προγραμμα δεν αλλαζει σε καμμια περιπτωση και ετσι εχει ορισθει απο την αρχη.
Τι σημαινει δεν αλλαζει το προγραμμα ?
Αν θελουμε να λεμε οτι υπαρχει εστω η στοιχειωδη σοβαροτητα, πρεπει να βγουν και να πουν οτι για αυτονητους λογους, πανε και οι τρεις αγωνες την ιδια μερα και την ιδια ωρα.

Τοσα χρονια δεν το κανουν αυτο (να παιζουν δλδ ολοι ιδια μερα/ωρα τελευταια αγωνιστικη) γιατι να το κανουν φετος;;;
green_sky
QUOTE (akratacity @ Mar 31 2018, 23:09 ) *
Τοσα χρονια δεν το κανουν αυτο (να παιζουν δλδ ολοι ιδια μερα/ωρα τελευταια αγωνιστικη) γιατι να το κανουν φετος;;;

Για να μην ξαναζησουμε τα περυσινα τραγελαφικα
pan24
QUOTE (green_sky @ Mar 31 2018, 23:12 ) *
Για να μην ξαναζησουμε τα περυσινα τραγελαφικα

Και οχι μονο περυσι...
Η μονη ας πουμε λογικη εξηγηση οτι τα ματς των τελευταιων 3-4 αγωνιστικων δεν ειναι την ιδια μερα και ωρα ειναι τα τηλεοπτικα
Αν εμπαιναν 8 παιχνιδια ιδια μερα και ωρα θα υπηρχε θεμα απο τα καναλια που εχουν τα δικαιωματα γιατι πολλοι απο αυτους δεν θα ειχαν την δυνατοτητα να δειξουν ολα τα παιχνιδια
Επισης επειδη προφανως οταν βγαινει το προγραμμα δεν ξερουν την τελικη καταταξη δεν μπορουν να βγουν μολις τελειωσει η προηγουμενη αγωνιστικη και να πουν αλλαζουμε τα παιχνιδια

Παντως αν καποιος δεν σταθει στο υψος του και προσπαθησει να διαλεξει αντιπαλο μπορει να δουμε ανεπαναληπτες καταστασεις φετος
Πχ αν ο Ολυμπιακος αποφασισει να χασει για να παιξει με την Ζαλγκιρις αντι για την Μπασκονια αλλα θελει και η Ζαλγκιρις να χασει για να αποφυγει τον Ολυμπιακο θα ειναι δυο ομαδες που θα θελουν να χασουν στο ιδιο παιχνιδι


Ξαναλεω οτι η εκτιμηση μου ειναι πως ο Ολυμπιακος δεν θα παει για να χασει επειδη δεν ειναι εξασφαλισμενος.Μπορει να χασει για να εχει Ζαλγκιρις και να του κατσει...Ρεαλ
Η οποια Ρεαλ παιζοντας τελευταια αν δει οτι εχει χασει το πλεονεκτημα εδρας ειναι πιθανο να διαλεξει αυτον στον οποιο πιστευει οτι μπορει να κανει ευκολοτερα μπρεικ

Ομως ολα ειναι ανοιχτα γιατι η Ζαλγκιρις ειναι ικανη να κερδισει τον Ολυμπιακο ειδικα αν αυτος κατεβει χωρις Πριντεζη,Παπανικολαου και απο την αλλη εμεις που ειμαστε ασταθεις εκτος εδρας δεν ειναι καθολου σιγουρο οτι θα κερδισουμε την Αρμανι
akratacity
QUOTE (green_sky @ Mar 31 2018, 23:12 ) *
Για να μην ξαναζησουμε τα περυσινα τραγελαφικα

Εγω μαζι σου, αλλα δεν προκειται να γινει, ειναι ξεκαθαρο διοτι τα τηλεοπτικα δικαιωματα μπαινουν σε πρωτη μοιρα σε σχεση με την τυχον επιλογη αντιπαλων τις τελευταιες αγωνιστικες.

Παντως η μονη ξεκαθαρη περιπτωση επιλογης αντιπαλου που μου ερχεται στο μυαλο ειναι του Ολυμπιακου του Μπαρτζωκα απο τη Ρεαλ πριν μερικα χρονια.

υγ ο Ολυμπιακος αν χασει απο τη Ζαλγκιρις επιτηδες, θα ειναι στο 0-2 απεναντι της φετος. Οποτε καταλαβαινετε οτι δεν θα μπει με ψυχολογικο πλεονεκτημα στη σειρα το αντιθετο θα ελεγα...
thanath
QUOTE (MustGK @ Mar 31 2018, 22:31 ) *
Μια χαρά σοβαρή όμαδα είμαστε. Με τα καλά της και με τα καλά της. Τώρα το τι υποθέτει ο καθένας είναι για προσωπικό επίπεδο.


Κακά δεν έχει? smiley.gif

Δεν είναι το τι υποθέτω εγώ, είναι το τι θεωρώ! Ε όταν θεωρούσα ασόβαρο τον Ολυμπιακό με τα dvd δεν μπορώ να πω καλά τους έκανες Γιαννακόπουλε. Ελπίζω να καταλαβαίνεις την υποκρισία! Αν και αμφιβάλω..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.