Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Off Topic Γυναικείου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177
TSAKITSAN4
QUOTE(G_7 @ May 20 2008, 08:37 ) *
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ... smiley.gif smiley.gif
TSAKIKIKIKIKIKIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII που εισαι μου λες??????
Αααααααααααααααααααααααααααα δεν θα τα παμε καλα .... laugh.gif


ΣΤΡΙΓΛΑΑΑΑΑΑΑ...καλημέρααααα..... smiley.gif smiley.gif
τι φωνάζεισ καλέ?????εεεε?????? blink.gif blink.gif
G_7
QUOTE(TSAKITSAN4 @ May 20 2008, 10:39 ) *
ΣΤΡΙΓΛΑΑΑΑΑΑΑ...καλημέρααααα..... smiley.gif smiley.gif
τι φωνάζεισ καλέ?????εεεε?????? blink.gif blink.gif


Καλε μη σκας ... προβα κανω για να δω εαν η φωνη μου αντεχει ακομα ... καλα τα παω ομως δεν μπορεις να πεις ... Πρεπει να παρω ενα τυπακι 100 χρονων στην Αγγλια τηλεφωνο μηπως να στο δωσω να παρεις εσυ μπας και βγαλεις ακρη??? Σε παρακαλω λιγη βοηθεια απο εσενα εγω ζητω...!!! blink.gif
TSAKITSAN4
QUOTE(G_7 @ May 20 2008, 08:51 ) *
Καλε μη σκας ... προβα κανω για να δω εαν η φωνη μου αντεχει ακομα ... καλα τα παω ομως δεν μπορεις να πεις ... Πρεπει να παρω ενα τυπακι 100 χρονων στην Αγγλια τηλεφωνο μηπως να στο δωσω να παρεις εσυ μπας και βγαλεις ακρη??? Σε παρακαλω λιγη βοηθεια απο εσενα εγω ζητω...!!! blink.gif

kale άστο σε μένα και όλα θα ππάνε καλά μη σε νοιάζει τα πάω καλά εγώ με αυτά τα τυπάκια τα γεροντοπαλήκαρα..ξέρεις τώρα είμαι των άκρων... 77.gif 69.gif 69.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif
G_7
QUOTE(TSAKITSAN4 @ May 20 2008, 11:05 ) *
kale άστο σε μένα και όλα θα ππάνε καλά μη σε νοιάζει τα πάω καλά εγώ με αυτά τα τυπάκια τα γεροντοπαλήκαρα..ξέρεις τώρα είμαι των άκρων... 77.gif 69.gif 69.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif


Μα δε σε ξερω εγω...γι'αυτο στο ειπα...
TSAKITSAN4
QUOTE(G_7 @ May 20 2008, 09:24 ) *
Μα δε σε ξερω εγω...γι'αυτο στο ειπα...


parata me ρε....αντε κάνε μασ την χάρη μη φασ ξύλο πολύ!!!
σε παρακαλώ τώρα...σε παρακαλώ τώρα!!!! shot.gif 19.gif
G_7
QUOTE(TSAKITSAN4 @ May 20 2008, 11:40 ) *
parata me ρε....αντε κάνε μασ την χάρη μη φασ ξύλο πολύ!!!
σε παρακαλώ τώρα...σε παρακαλώ τώρα!!!! shot.gif 19.gif


Καλα μονη σου τα λες...μονη σου δαγκωνεις μετα...κοριτσαρα μου κανε σωπα σωπα...εκανα και μπηκα οπου μου ειπες αλλα εσυ παλι δεν εισαι εκει...ελα βγες και ελαααααα...
TSAKITSAN4
QUOTE(G_7 @ May 20 2008, 09:43 ) *
Καλα μονη σου τα λες...μονη σου δαγκωνεις μετα...κοριτσαρα μου κανε σωπα σωπα...εκανα και μπηκα οπου μου ειπες αλλα εσυ παλι δεν εισαι εκει...ελα βγες και ελαααααα...

antiooooooo...... cool.gif icon_wave.gif rolleyes.gif ohmy.gif 19.gif 69.gif 68.gif 41.gif blove.gif icon_drunk.gif laugh.gif sad.gif smile.gif bball.gif blink.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif evilmonkey.gif
TSAKITSAN4
smiley.gif smiley.gif γειά σας παιδιάαααα.....!!!!
είπα να μπω να πω μια καλημέρα μιας και είχα τόσο καιρόοοο!!! icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif
basket4
QUOTE(TSAKITSAN4 @ Jun 12 2008, 09:55 ) *
smiley.gif smiley.gif γειά σας παιδιάαααα.....!!!!
είπα να μπω να πω μια καλημέρα μιας και είχα τόσο καιρόοοο!!! icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif


γεια σου τσακι.
τι κανεις??
χρονια κ λαζανιααα...
πως εισια??
χαθηκαμε ολοι sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif
TSAKITSAN4
QUOTE(basket4 @ Jun 12 2008, 11:07 ) *
γεια σου τσακι.
τι κανεις??
χρονια κ λαζανιααα...
πως εισια??
χαθηκαμε ολοι sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif



ελα παράπονο αφού τα λέμε....και αλλού!!
αντε κανονίστε να τα πούμε επιτέλουσ!!! smiley.gif smiley.gif smiley.gif
basketa
Προς μερικους κοουτς: ξεκατινιαζεστε μεσα στο φορουμ και μεσα στο παρκε το παιζετε ''φιλαρακια'';
basket4
QUOTE(basketa @ Jun 18 2008, 17:49 ) *
Προς μερικους κοουτς: ξεκατινιαζεστε μεσα στο φορουμ και μεσα στο παρκε το παιζετε ''φιλαρακια'';



blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif
tsops
ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ

Προς ενημέρωση όλων των μελών που επισκέπτονται το Γυναικείο Φόρουμ: topics σχετικά με την Εθνική Γυναικών και τις "μικρές" Εθνικές έχουν μεταφερθεί στο Φόρουμ Nationals που περιλαμβάνει όλα τα αντίστοιχα topics smile.gif
coa
QUOTE(TSAKITSAN4 @ Jun 17 2008, 11:59 ) *
ελα παράπονο αφού τα λέμε....και αλλού!!
αντε κανονίστε να τα πούμε επιτέλουσ!!! smiley.gif smiley.gif smiley.gif

και η μεγαλυτερη μαλακια ειναι να γεννηθεις τυχερος
TSAKITSAN4
QUOTE(coa @ Sep 30 2008, 15:51 ) *
και η μεγαλυτερη μαλακια ειναι να γεννηθεις τυχερος


όπωσ το πάρει κανείσ!!! icon_wave.gif 41.gif
ένα γειαααααααααααα.....στην παρέα!!!!!!! smiley.gif icon_wave.gif icon_wave.gif
leonkalf
Διαβάστε μια πολύ "δυνατή" (από πολλές πλευρές) συνέντευξη της Μαρίας Λαρεντζάκη.
Αν κάποιοι/ες, δεν ξέρετε ποια είναι, θα το μάθετε μέσα από το κείμενο.
Αξίζει..!

Κάντε κλικ εδώ
Smrek
Νά'σαι καλά που μας έβγαλες τέτοιο λινκ!

Μας χρειάζονται τέτοιοι άνθρωποι για να καταλάβουμε τι πραγματικά έχει αξία σ'αυτή τη ζωή και να σταματήσουμε να κλαιγόμαστε για το παραμικρό και να κυνηγάμε συνέχεια τα υλικά αγαθά!!!




Σ.Σ.Την έχω προλάβει στο Κοντόπευκο (και στο παλιό πάνω στο βουνό), μαζί με Γκόγκου και Πετρίδου κλπ
και Λουκά Παπαιωάννου προπονητή - σχολιαστή της ΕΡΤ!!!
Μαγικές εποχές!
kasper7
Καλημέρα σε όλους!!
smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Νομίζω πως κάθε forum που σέβεται τον εαυτό του, οφείλει να έχει ένα topic που θα σχετίζεται με χαλαρή κουβεντούλα... επί παντός επιστητού... και θα δίνει την δυνατότητα για ανταλλαγή απόψεων δίχως ιδιαίτερη θεματολογία... ακόμα και για οτιδήποτε δεν αφορά άμεσα το μπάσκετ. Επίσης έτσι δίνεται η δυνατότητα να ανατρέχουμε όλοι σε προηγούμενες συζητήσεις άμεσα και δίχως να χρειάζεται να ψάξουμε ολόκληρο το γυναικείο forum, καθώς τα θέματα από χρονιά σε χρονιά "χάνονται" στις παραπίσω σελίδες!

Σαν πρώτο θέμα συζήτησης... θα ήθελα να ακούσω απόψεις για τις σκέψεις της ΕΣΚΑ να κάνει πρωτάθλημα U21.
Το σχετικό θέμα αναφέρεται ΕΔΩ!!!!!!!!!!!!!!!

Θα επανέλθω αργότερα για να καταθέσω και την δική μου άποψη!!!

Καλημέρα σε όλους!!
smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Υ.Γ.
Αν θέλει κάποιος από τους moderators να βάλει το topic στα σημαντικά, ώστε να μένει πάντα στην κορυφή.
Ευχαριστώ.
lissos
Νομίζω πως θα γίνει κάτι πάλι στο πόδι και χωρίς να στεφτούν παραμέτρους
θα αναφέρω μερικά μήπως και ακούσει και κανένας
α. θα είναι καθαρό από 19 μέχρι 21?
β. που θα βρουν τα σωματεία τέτοια ώρα τόσες αθλήτριες
γ. αν βάλουν μέσα και τις νεάνιδες καταστρέφουν τις 17-18 χρονών που εκτός από την πίεση των πανελληνίων θα έχουν να συναγωνιστούν και τις μεγαλύτερες
δ. οι παράγοντες και διοικούντες των ομάδων δεν νομίζω να έχουν μπάτζετ για να στήσουν παιχτικά ,προπονητικά , οικονομικά άλλο ένα τμήμα την στιγμή που ζορίζονται για αυτά που έχουν
ε. αφού θέλουν να το κάνουν όπως στο εξωτερικό γιατί δεν το κάνουν ολοκληρωμένο ?
δηλαδή να δώσουν το πρωτάθλημα στην τριτοβάθμια εκπαίδευση (που ταιριάζει ηλικιακά )
και να το συνδιοργανώνει κατευθείαν η ομοσπονδία. να βρεθούν οι κατάλληλοι σπόνσορες και τα κίνητρα και όχι ένα μπαλάκι στην ΕΣΚΑ που δεν μπορεί κατά την γνώμη μου να το κάνει.
δ. και τι να το κάνω να γίνει μόνο στην ΕΣΚΑ, οι υπόλοιπες ενώσεις δεν έχουν παίκτριες αυτών των ηλικιών?

αυτά τα λίγα για αρχή γιατί στο πόδι λέγονται πολλά αλλά πρέπει να τα έχει ....μεγάλα αυτός που θα τολμήσει να κάνει μια τέτοια καινοτομία (για την Ελλάδα γιατι έξω υπάρχει εδω και χρόνια).
δεν το πιστεύω όμως να γίνει. εδώ κλείνουν τα αθλητικά σχολεία θα ανοίξουν τον αθλητισμό στα πανεπιστήμια ?
kasper7
QUOTE(lissos @ May 23 2013, 17:26 ) *
Νομίζω πως θα γίνει κάτι πάλι στο πόδι και χωρίς να στεφτούν παραμέτρους
θα αναφέρω μερικά μήπως και ακούσει και κανένας
α. θα είναι καθαρό από 19 μέχρι 21?
β. που θα βρουν τα σωματεία τέτοια ώρα τόσες αθλήτριες
γ. αν βάλουν μέσα και τις νεάνιδες καταστρέφουν τις 17-18 χρονών που εκτός από την πίεση των πανελληνίων θα έχουν να συναγωνιστούν και τις μεγαλύτερες
δ. οι παράγοντες και διοικούντες των ομάδων δεν νομίζω να έχουν μπάτζετ για να στήσουν παιχτικά ,προπονητικά , οικονομικά άλλο ένα τμήμα την στιγμή που ζορίζονται για αυτά που έχουν
ε. αφού θέλουν να το κάνουν όπως στο εξωτερικό γιατί δεν το κάνουν ολοκληρωμένο ?
δηλαδή να δώσουν το πρωτάθλημα στην τριτοβάθμια εκπαίδευση (που ταιριάζει ηλικιακά )
και να το συνδιοργανώνει κατευθείαν η ομοσπονδία. να βρεθούν οι κατάλληλοι σπόνσορες και τα κίνητρα και όχι ένα μπαλάκι στην ΕΣΚΑ που δεν μπορεί κατά την γνώμη μου να το κάνει.
δ. και τι να το κάνω να γίνει μόνο στην ΕΣΚΑ, οι υπόλοιπες ενώσεις δεν έχουν παίκτριες αυτών των ηλικιών?

αυτά τα λίγα για αρχή γιατί στο πόδι λέγονται πολλά αλλά πρέπει να τα έχει ....μεγάλα αυτός που θα τολμήσει να κάνει μια τέτοια καινοτομία (για την Ελλάδα γιατι έξω υπάρχει εδω και χρόνια).
δεν το πιστεύω όμως να γίνει. εδώ κλείνουν τα αθλητικά σχολεία θα ανοίξουν τον αθλητισμό στα πανεπιστήμια ?


Καλησπέρα!

Η άποψή μου στο θέμα είναι πως σε γενικές γραμμές... είναι μία σωστή σκέψη, αλλά τοποθετημένο σε εντελώς λάθος βάση. Αν σκοπός είναι να καταργηθεί το πρωτάθλημα των νεανίδων... τότε είναι ΦΑΟΥΛ. Έως αντιαθλητικό!! smiley.gif
Η σκέψη να μπορούν όσες κοπέλες τελειώνουν από νεανίδες να αγωνίζονται σε κάποιο πρωτάθλημα, με κοπέλες τις ηλικίας τους, με σκοπό την συλλογή εμπειριών, με βρίσκει σύμφωνο. Όλο αυτό όμως θα πρέπει να δημιουργηθεί στην βάση να απεξαρτηθούν τα γυναικεία πρωταθλήματα από την υποχρέωση να χρησιμοποιούν τις αθλήτριες με συγκεκριμένο τρόπο, δηλαδή με βάση την ηλικία τους.
Επίσης θα συμφωνήσω πως τα σωματεία δυσκολεύονται να συντηρήσουν τα υπάρχοντα τμήματα... πως θα καταφέρουν να ανταποκριθούν στις απαιτήσεις ενός ακόμα; Μία καλή λύση θα είναι να συντηρηθεί το συγκεκριμένο πρωτάθλημα εξ ολοκλήρου από την ΕΣΚΑ, δηλαδή τα σωματεία να έχουν ένα κίνητρο... έστω και οικονομικό.
Νομίζω πάντως πως θα πρέπει να περιμένουμε τις επίσημες ανακοινώσεις της ΕΣΚΑ.
Καλό θα ήταν πάντως να είχε γίνει μία συζήτηση με τα σωματεία.

Μία πρόταση που έχω να κάνω είναι να καλέσει μία μέρα η ΕΣΚΑ τα σωματεία σε μία ενημερωτική ημερίδα ώστε να υπάρξει ανταλλαγή απόψεων και κατά δεύτερον να οργανώσει μία συνάντηση με τους προπονητές των γυναικείων τμημάτων... επίσης για συζήτηση και ανταλλαγή απόψεων. blove.gif
Δεν κοστίζει τίποτα και πιστεύω θα βγουν χρήσιμα συμπεράσματα.
leonkalf
QUOTE (kasper7 @ May 23 2013, 09:44 ) *
Καλημέρα σε όλους!!
smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Νομίζω πως κάθε forum που σέβεται τον εαυτό του, οφείλει να έχει ένα topic που θα σχετίζεται με χαλαρή κουβεντούλα... επί παντός επιστητού... και θα δίνει την δυνατότητα για ανταλλαγή απόψεων δίχως ιδιαίτερη θεματολογία... ακόμα και για οτιδήποτε δεν αφορά άμεσα το μπάσκετ. Επίσης έτσι δίνεται η δυνατότητα να ανατρέχουμε όλοι σε προηγούμενες συζητήσεις άμεσα και δίχως να χρειάζεται να ψάξουμε ολόκληρο το γυναικείο forum, καθώς τα θέματα από χρονιά σε χρονιά "χάνονται" στις παραπίσω σελίδες!


Υ.Γ.
Αν θέλει κάποιος από τους moderators να βάλει το topic στα σημαντικά, ώστε να μένει πάντα στην κορυφή.
Ευχαριστώ.

Γεια σου kasper7.

Υπάρχει ήδη τέτοιο topic..

Είναι το off topic γυναικείου..
Click εδώ..

Επίσης υπάρχει αυτό.. "ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΜΠΑΣΚΕΤ - ΩΡΑ ΜΗΔΕΝ" Click εδώ


Οπότε για να μην υπάρχουν topics με παρόμοια θέματα, θα το κάνω merge το υπάρχον με ένα από τα 2. Ποιο λες ταιριάζει καλύτερα?
kasper7
QUOTE(leonkalf @ May 24 2013, 00:52 ) *
Γεια σου kasper7.

Υπάρχει ήδη τέτοιο topic..

Είναι το off topic γυναικείου..
Click εδώ..

Επίσης υπάρχει αυτό.. "ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΜΠΑΣΚΕΤ - ΩΡΑ ΜΗΔΕΝ" Click εδώ


Οπότε για να μην υπάρχουν topics με παρόμοια θέματα, θα το κάνω merge το υπάρχον με ένα από τα 2. Ποιο λες ταιριάζει καλύτερα?

Καλημέρα!

Βάλτα και τα 3 μαζί... με τον δικό μου τίτλο!!! smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Έτσι όποιος θέλει θα μπορεί να τα βρει όλα μαζί δίχως να ψάχνει κάποιο θέμα το οποίο είναι ανενεργό για πολύ καιρό!

QUOTE(leonkalf @ May 24 2013, 00:52 ) *
Είναι το off topic γυναικείου..
Click εδώ..

Δεν το είχα δει... είναι ανενεργό σχεδὀν... 3 χρὀνια!!
PASKET
Μαλλον δεν ξερουν απο γυναικειο μπασκετ οι ανθρωποι.
1.Καποιες καλες νεανιδες τις χρησιμοποιουν ολοι στα γυναικεια ,ποσο μαλλον τις μεχρι 21.Αρα ασκοπο.
2.Υπαρχει τετοιο πληθος παιχτριων?Αν υπαρχει μαλλον ζω σε αλλο πλανητη.
3.Κοστος αγωνων.
4.Ωρες ελευθερες στα γηπεδα υπαρχουν?Εδω δεν υπαρχουν ωρες για να γινει ενα final4.

Σιγουρη αποτυχια.Ουτε 5-6 ομαδες δεν θα ενδιαφερθουν.
lissos
QUOTE(PASKET @ May 24 2013, 14:46 ) *
Μαλλον δεν ξερουν απο γυναικειο μπασκετ οι ανθρωποι.
1.Καποιες καλες νεανιδες τις χρησιμοποιουν ολοι στα γυναικεια ,ποσο μαλλον τις μεχρι 21.Αρα ασκοπο.
2.Υπαρχει τετοιο πληθος παιχτριων?Αν υπαρχει μαλλον ζω σε αλλο πλανητη.
3.Κοστος αγωνων.
4.Ωρες ελευθερες στα γηπεδα υπαρχουν?Εδω δεν υπαρχουν ωρες για να γινει ενα final4.

Σιγουρη αποτυχια.Ουτε 5-6 ομαδες δεν θα ενδιαφερθουν.


αν καθίσει και υπολογίσει κάποιος ότι η Α1 χρειάζεται 2 κάτω των 21 και α2 το ίδιο μιλάμε για 60 παίκτριες του 92, 93 και 94.
αν υπολογίσουμε ότι πολλές αξιόλογες από αυτές βρίσκονται και σπουδάζουν στο εξωτερικό, απορώ που θα βρεθούν παίκτριες για πρωτάθλημα U21.

αν ξέρει κάποιος ονόματα ας τα αναφέρει γιατί εγώ δεν βρίσκω πάνω από 25 αξιόλογα που να είναι εντός ελλάδας
lissos
QUOTE(lissos @ May 24 2013, 20:16 ) *
αν καθίσει και υπολογίσει κάποιος ότι η Α1 χρειάζεται 2 κάτω των 21 και α2 το ίδιο μιλάμε για 60 παίκτριες του 92, 93 και 94.
αν υπολογίσουμε ότι πολλές αξιόλογες από αυτές βρίσκονται και σπουδάζουν στο εξωτερικό, απορώ που θα βρεθούν παίκτριες για πρωτάθλημα U21.

αν ξέρει κάποιος ονόματα ας τα αναφέρει γιατί εγώ δεν βρίσκω πάνω από 25 αξιόλογα που να είναι εντός ελλάδα



Πως γίνεται, όπως πάντα, ξαφνικά τώρα που θυμούνται να κάνουν κατηγορία U21 όταν ακόμα ένας πολυτροπαιούχος να ξεφουσκώνει.
δυστυχώς πρώτα πρέπει να διασφαλίσουν αυτά που πρέπει στα υπάρχοντα πρωταθλήματα και μετά να δημιουργούν άλλα.
και ένα μέτρο που πρέπει να καθιερωθεί είναι όταν χρωστάει (παίκτριες, κ. α.) η ομάδα να αποβάλλεται από το πρωτάθλημα και να πέφτει 2 κατηγορίες.
και όχι όπως το έχουν βρει πιπίλα να κατεβαίνουν με νεάνιδες .
ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΙΩΣΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ.
γιατί να κόψουν μια ομάδα από Α2 που μπορεί να ανέβει και να δώσει στο χώρο.
Αντίθετα επιτρέπουν τους διοικούντες να καταστρέφουν νεαρά κορίτσια, αυτοί που λένε ότι πασχίζουν για το μέλλον και τις υποδομές.
δεν είδαν τι έγινε πέρισι με πανιώνιο και εύνικο?
ΜΥΑΛΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. αλλά ποιός το έχασε να το βρούν αυτοί που πρέπει να θεσμοθετήσουν?
kasper7
QUOTE(lissos @ May 25 2013, 20:20 ) *
Πως γίνεται, όπως πάντα, ξαφνικά τώρα που θυμούνται να κάνουν κατηγορία U21 όταν ακόμα ένας πολυτροπαιούχος να ξεφουσκώνει.
δυστυχώς πρώτα πρέπει να διασφαλίσουν αυτά που πρέπει στα υπάρχοντα πρωταθλήματα και μετά να δημιουργούν άλλα.
και ένα μέτρο που πρέπει να καθιερωθεί είναι όταν χρωστάει (παίκτριες, κ. α.) η ομάδα να αποβάλλεται από το πρωτάθλημα και να πέφτει 2 κατηγορίες.
και όχι όπως το έχουν βρει πιπίλα να κατεβαίνουν με νεάνιδες .
ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΙΩΣΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ.
γιατί να κόψουν μια ομάδα από Α2 που μπορεί να ανέβει και να δώσει στο χώρο.
Αντίθετα επιτρέπουν τους διοικούντες να καταστρέφουν νεαρά κορίτσια, αυτοί που λένε ότι πασχίζουν για το μέλλον και τις υποδομές.
δεν είδαν τι έγινε πέρισι με πανιώνιο και εύνικο?
ΜΥΑΛΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. αλλά ποιός το έχασε να το βρούν αυτοί που πρέπει να θεσμοθετήσουν?

Για την ομάδα του Αθηναϊκού πολλά έχουν ακουστεί κατά καιρούς... από διάφορες πλευρές. Διοίκηση, παίκτριες, δημοσιογράφοι, παράγοντες, προπονητές, φίλαθλοι... όλοι έχουν εκφραστεί άλλοτε θετικά και άλλοτε αρνητικά για το όλο εγχείρημα. Για τα τωρινά δεδομένα... το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να παρακολουθήσουμε τις εξελίξεις και να δούμε ποιον θα δικαιώσουν.
Σίγουρα είναι άσχημο και πλήττει θανάσιμα την αξιοπιστία του γυναικείου μπάσκετ... αν γίνουν όσα έγιναν πέρυσι με ΔΑΣΑΛ και Πανιώνιο, πρόπερσι με την Αμαρυλλίδα και διάφορες άλλες περιπτώσεις ομάδων που κατέβασαν ομάδες μη ανταγωνιστές και χειρότερες των περιστάσεων.
Γι' αυτό ευθύνεται κατά την άποψή μου η Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης που δεν θεσμοθετεί γύρω από το γυναικείο μπάσκετ. Να κάνει το πρωτάθλημα επαγγελματικό, να ασφαλίσει όλες τις αθλήτριες, να δημιουργήσει οικονομικές και γηπεδικές προϋποθέσεις για όσα σωματεία θέλουν να αγωνιστούν στην Α1 (αδειοδότηση) και να πλασάρει το προϊόν καλύτερα στην αγορά με χορηγικές συμφωνίες και τηλεοπτικά συμβόλαια. Δεν νομίζω πως το γυναικείο volley είναι τόσο καλύτερο σε σχέση με το γυναικείο μπάσκετ από άποψη ταλέντου ή θεάματος. Η όλη διαφορά ανάμεσα στα δύο αθλήματα είναι καθαρά στην οργάνωση.
PASKET
Φανταστειτε τι θα γινει εδω...

http://www.weplayball.gr/index.php?option=...126&lang=el
kasper7
QUOTE(PASKET @ May 29 2013, 13:04 ) *
Φανταστειτε τι θα γινει εδω...

http://www.weplayball.gr/index.php?option=...126&lang=el

Η μεγάλη διαφορά του εκεί με το εδώ... είναι πως εκεί αμέσως σε υποβιβάζουν και ψάχνουν για φερέγγυους "συμπαίκτες" ακόμα και από μικρότερες κατηγορίες. Εδώ ο "Τσάμπας"... ζει και βασιλεύει!!
kasper7
Ανακοινώθηκαν από την ΕΣΚΑ οι προκηρύξεις των πρωταθλημάτων... καθώς και η διαδικασία με τις ημερομηνίες των μεταγραφών!!

Ένα σχόλιο για τις προκηρύξεις:
Θεωρώ πως η κίνηση της ομοσπονδίας να αφαιρέσει τον κανονισμό από την Β' και την Γ' για υποχρεωτική συμμετοχή στην πεντάδα μίας "μικρής", είναι στην σωστή κατεύθυνση, καθώς και η αλλαγή του κανονισμού αυτού με την υποχρέωση των σωματείων (σε όλες τις κατηγορίες) να δηλώνουν στην 12άδα τους συγκεκριμένο αριθμό μικρών, άσχετα αν τις χρησιμοποιούν ή όχι.

Με τον τρόπο αυτό θεωρώ πως θα ανεβεί το επίπεδο σε όλες τις κατηγορίες, ενώ από την άλλη οι ομάδες... δεν θα έχουν την πολυτέλεια να αφήνουν στον πάγκο 2,3 ή 4 παίκτριες ανενεργές. Θα αναγκαστούν όλοι να δουλέψουν με τα κορίτσια τους για να υποστηρίξουν τον αγώνα τους. Επίσης θεωρώ πως είναι σωστό το μέτρο να μην ξεκινάει καν ένας αγώνας αν δεν υπάρχουν στην 12άδα οι συγκεκριμένες αθλήτριες.

Από την άλλη θα ήθελα να δω περισσότερα κίνητρα για τις ομάδες ώστε να κατεβάσουν ομάδες νεανίδων.

Τέλος δεν μου αρέσει καθόλου το γεγονός πως οι αγώνες της Γ' ΕΣΚΑ διεξάγονται με 1 διαιτητή και 2 κριτές. Αυτό σημαίνει όχι 24άρι στα περισσότερα γήπεδα και πολλές χαμένες φάσεις από τον διαιτητή, που σε αυτές τις κατηγορίες είναι ιδιαίτερα άπειρος. Πριν μερικά χρόνια η Γ΄είχε κανονικά 2 διαιτητές και 3 άτομα γραμματεία. Θα πρέπει να επανέλθει άμεσα και στην Γ' ΕΣΚΑ ο σωστός αριθμός διαιτητών και κριτών.
lissos
QUOTE(kasper7 @ Jun 4 2013, 18:37 ) *
Ανακοινώθηκαν από την ΕΣΚΑ οι προκηρύξεις των πρωταθλημάτων... καθώς και η διαδικασία με τις ημερομηνίες των μεταγραφών!!

Ένα σχόλιο για τις προκηρύξεις:
Θεωρώ πως η κίνηση της ομοσπονδίας να αφαιρέσει τον κανονισμό από την Β' και την Γ' για υποχρεωτική συμμετοχή στην πεντάδα μίας "μικρής", είναι στην σωστή κατεύθυνση, καθώς και η αλλαγή του κανονισμού αυτού με την υποχρέωση των σωματείων (σε όλες τις κατηγορίες) να δηλώνουν στην 12άδα τους συγκεκριμένο αριθμό μικρών, άσχετα αν τις χρησιμοποιούν ή όχι.

Με τον τρόπο αυτό θεωρώ πως θα ανεβεί το επίπεδο σε όλες τις κατηγορίες, ενώ από την άλλη οι ομάδες... δεν θα έχουν την πολυτέλεια να αφήνουν στον πάγκο 2,3 ή 4 παίκτριες ανενεργές. Θα αναγκαστούν όλοι να δουλέψουν με τα κορίτσια τους για να υποστηρίξουν τον αγώνα τους. Επίσης θεωρώ πως είναι σωστό το μέτρο να μην ξεκινάει καν ένας αγώνας αν δεν υπάρχουν στην 12άδα οι συγκεκριμένες αθλήτριες.

Από την άλλη θα ήθελα να δω περισσότερα κίνητρα για τις ομάδες ώστε να κατεβάσουν ομάδες νεανίδων.

Τέλος δεν μου αρέσει καθόλου το γεγονός πως οι αγώνες της Γ' ΕΣΚΑ διεξάγονται με 1 διαιτητή και 2 κριτές. Αυτό σημαίνει όχι 24άρι στα περισσότερα γήπεδα και πολλές χαμένες φάσεις από τον διαιτητή, που σε αυτές τις κατηγορίες είναι ιδιαίτερα άπειρος. Πριν μερικά χρόνια η Γ΄είχε κανονικά 2 διαιτητές και 3 άτομα γραμματεία. Θα πρέπει να επανέλθει άμεσα και στην Γ' ΕΣΚΑ ο σωστός αριθμός διαιτητών και κριτών.



όλα καλά και ωραία, μιλάμε , κανουμε σχέδια , προτείνουμε , αναλύουμε και όλα αυτά χωρίς τον ξενοδόχο.
ένα μάτς της εθνικής είπαν να δείξουν στην ΕΤ1 και έκλεισε. τι άλλο θα δούμε στο ......ελλανιστάν
stev basket
QUOTE(kasper7 @ Jun 4 2013, 15:37 ) *
Ανακοινώθηκαν από την ΕΣΚΑ οι προκηρύξεις των πρωταθλημάτων... καθώς και η διαδικασία με τις ημερομηνίες των μεταγραφών!!

Ένα σχόλιο για τις προκηρύξεις:
Θεωρώ πως η κίνηση της ομοσπονδίας να αφαιρέσει τον κανονισμό από την Β' και την Γ' για υποχρεωτική συμμετοχή στην πεντάδα μίας "μικρής", είναι στην σωστή κατεύθυνση, καθώς και η αλλαγή του κανονισμού αυτού με την υποχρέωση των σωματείων (σε όλες τις κατηγορίες) να δηλώνουν στην 12άδα τους συγκεκριμένο αριθμό μικρών, άσχετα αν τις χρησιμοποιούν ή όχι.

Με τον τρόπο αυτό θεωρώ πως θα ανεβεί το επίπεδο σε όλες τις κατηγορίες, ενώ από την άλλη οι ομάδες... δεν θα έχουν την πολυτέλεια να αφήνουν στον πάγκο 2,3 ή 4 παίκτριες ανενεργές. Θα αναγκαστούν όλοι να δουλέψουν με τα κορίτσια τους για να υποστηρίξουν τον αγώνα τους. Επίσης θεωρώ πως είναι σωστό το μέτρο να μην ξεκινάει καν ένας αγώνας αν δεν υπάρχουν στην 12άδα οι συγκεκριμένες αθλήτριες.

Από την άλλη θα ήθελα να δω περισσότερα κίνητρα για τις ομάδες ώστε να κατεβάσουν ομάδες νεανίδων.

Τέλος δεν μου αρέσει καθόλου το γεγονός πως οι αγώνες της Γ' ΕΣΚΑ διεξάγονται με 1 διαιτητή και 2 κριτές. Αυτό σημαίνει όχι 24άρι στα περισσότερα γήπεδα και πολλές χαμένες φάσεις από τον διαιτητή, που σε αυτές τις κατηγορίες είναι ιδιαίτερα άπειρος. Πριν μερικά χρόνια η Γ΄είχε κανονικά 2 διαιτητές και 3 άτομα γραμματεία. Θα πρέπει να επανέλθει άμεσα και στην Γ' ΕΣΚΑ ο σωστός αριθμός διαιτητών και κριτών.


Έχω μια ερώτηση, όποιος ξέρει ή μπορεί ας μου απαντήσει.
Βλέπω συχνά ομάδες με 8-παίκτριες στο πάγκο και δηλωμένες 12 στο φύλλο αγώνα. Είναι συμβατό, είναι παράνομο, είναι αδιάφορο, αρκεί να υπάρχουν οι μικρές, τι γίνεται ?
lissos
QUOTE(stev basket @ Jun 12 2013, 10:05 ) *
Έχω μια ερώτηση, όποιος ξέρει ή μπορεί ας μου απαντήσει.
Βλέπω συχνά ομάδες με 8-παίκτριες στο πάγκο και δηλωμένες 12 στο φύλλο αγώνα. Είναι συμβατό, είναι παράνομο, είναι αδιάφορο, αρκεί να υπάρχουν οι μικρές, τι γίνεται ?


δεν ξέρω αν εννοείς 8 παίχτριες στον πάγκο και 5 στο παρκέ να παίζουν .
από ότι γνωρίζω υπάρχει συγκεκριμένος αριθμός ατόμων που πρέπει να βρίσκεται στον παγκο μιας ομάδας και αν δεν κανω λάθος πρέπει να είναι 15 ή 16 συνολο με αυτές που παίζουν.
τώρα αν έχεις 12αδα ,κόουτς, βοηθό, μασέρ ή έφορο και 2 ακόμα ποιό μικρές παίχτριες αυτό δεν απασχολεί τους διαιτητές.
στις μικρές κατηγορίες κάνουν τα στραβά μάτια γιατί δεν είναι εύκολο να στείλεις κερκίδα κοριτσάκια με τόσους θερμόαιμους για να μην τους πω αλλιώς γονείς.
στην α1 το τηρούν κατά γράμμα.
kasper7
QUOTE(stev basket @ Jun 12 2013, 10:05 ) *
Έχω μια ερώτηση, όποιος ξέρει ή μπορεί ας μου απαντήσει.
Βλέπω συχνά ομάδες με 8-παίκτριες στο πάγκο και δηλωμένες 12 στο φύλλο αγώνα. Είναι συμβατό, είναι παράνομο, είναι αδιάφορο, αρκεί να υπάρχουν οι μικρές, τι γίνεται ?

Ίσως να πρέπει να υπάρξει μία διευκρίνηση από την ΕΣΚΑ.
Προσωπικά πιστεύω πως οι μικρές θα πρέπει να είναι παρούσες, όχι να δηλώνει μία ομάδα 12άδα και στο γήπεδο να υπάρχουν 8 μεγάλες και οι υπόλοιπες μόνο για το φύλλο αγώνος.
PASKET
Το κυπελλο φτανει στα προημιτελικα,τα πρωταθληματα αρχιζουν την αλλη βδομαδα,και αντιθετα με αλλα χρονια ,φιλοι moderators,καμμια ενημερωση ουτε για τις ομαδες Α ,Β ουτε για τους αγωνες.Η βαλτε εναν moderator που να ασχολειται η πειτε μας να μην ξαναγραψουμε ουτε εμεις!!!
ntimat
QUOTE(PASKET @ Sep 30 2013, 11:56 ) *
Το κυπελλο φτανει στα προημιτελικα,τα πρωταθληματα αρχιζουν την αλλη βδομαδα,και αντιθετα με αλλα χρονια ,φιλοι moderators,καμμια ενημερωση ουτε για τις ομαδες Α ,Β ουτε για τους αγωνες.Η βαλτε εναν moderator που να ασχολειται η πειτε μας να μην ξαναγραψουμε ουτε εμεις!!!


βαρεθηκανε φιλε μου και τα παρατησανε......
leonkalf
Σχετικά με τα 2 τελευταία posts των παιδιών (pasket και ntimat), σαν super moderator να σας πω ότι

bball.gif τα topics των κατηγοριών και του κυπέλλου (για τη φετινή σεζόν) έχουν δημιουργηθεί από τον user kasper7 και πολύ καλά και μπράβο του.

bball.gif Είμαστε σε αναζήτηση νέων moderator για το κομμάτι του γυναικείου, αφού όσοι ήταν μέχρι τώρα δεν έχουν χρόνο και διάθεση να συνεχίσουν.
Όποιος πιστεύει ότι μπορεί να βοηθήσει και να ασχοληθεί με αυτό το κομμάτι, ας μου στείλει pm.

bball.gif Το forum δεν είναι ενημερωτικό site που θα πρέπει υποχρεωτικά κάποιος να ανεβάζει τις ειδήσεις. Εδώ συνδράμει ο καθένας με την άποψή του, να γράψει ένα αποτέλεσμα με την λήξη ενός αγώνα, μια περιγραφή, μια είδηση που δεν υπάρχει στα άλλα sites, να γίνονται παρατηρήσεις και κουβέντα για τα τρέχοντα θέματα, ο καθένας δηλ. από τους χρήστες μπορεί να γίνει ο πληροφοριοδότης ειδήσεων. Μπορεί φυσικά εδώ άμεσα μετά από κάποιο γεγονός ο κάθε χρήστης να δώσει την είδηση πριν αυτή ανέβει σε άλλα sites.
Δεν είμαστε ειδησιογραφικό site για να είναι υποχρεωμένος ο moderator να ανεβάζει ειδήσεις.
Άλλο το forum, άλλο το ειδησιογραφικό site.


Oπότε, για να κλείσω, τις ειδήσεις και τα νέα των ομάδων εδώ μέσα είστε εσείς οι χρήστες (που ασχολείστε και βλέπετε κάποιες ομάδες) που μπορείτε να τα δώσετε για να τα διαβάζουν και τα υπόλοιπα παιδιά που συμμετέχουν εδώ.
Ο κάθε moderator δεν μπορεί να ξέρει το τι γίνεται παντού και δεν είναι αυτή κιόλας η δουλειά του. Ο moderator απλά συντονίζει, οργανώνει και καλείτε να δώσει λύσεις αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Και φυσικά λειτουργεί και όπως τα υπόλοιπα μέλη στις συζητήσεις, ειδήσεις κλπ.


Το forum είναι ο κάθε ένας από εμάς..


Υ.Γ Καταλαβαίνω την δυσανασχέτησή σας, είναι γεγονός ότι το forum έχει πέσει. Αν θέλουμε να λειτουργεί σωστά, να έχει ζωντάνια και ενεργούς διαλόγους πρέπει οι φίλοι που μπαίνουν απλά για να διαβάζουν να βγάλουν το μάτι από την κλειδαρότρυπα και να συμμετέχουν και εκείνοι..


Ευχαριστώ
PASKET
Oτι εχει πεσει ειναι σαφες οπωσ και πολλα αλλα πραγματα στην Ελλαδα.Το θεμα ειναι τι μπορει να κανει ο διαχειριστης σε αυτη την περιπτωση .Οπως λετε ο moderator "καλειται να δωσει λυσεις οταν υπαρχει προβλημα".Αυτο δεν ειναι προβλημα?Στην Α2 υπηρξε πληρης καταχωριση για τις ομαδες.Ισως επειδη ο moderator ανηκει σε μια απο τις ομαδες αυτες και ασχοληθηκε......
Καταλαβαινω το νοημα της απαντησης σας ,και κατα βαση συμφωνω,απλα αν δεν κανεις κατι και εσυ,σε λιγο δεν θα υπαρχει τιποτα να συντονισεις.Θα μεινει μονο το weplayball, για ενημερωση και πιθανως και forum.
Oλες οι δουλειες χρειαζονται ανανεωση.Σιγουρα θα υπαρχουν κοριτσια νεα με ορεξη και ιδεες να αναλαβουν.Εμεις (πιθανον και καποιοι απο εσας) οι παλιοι παραγοντες δεν μπορουμε να το κανουμε αυτο.improve yourself or die λενε οι Αμερικανοι.
jhantzop
QUOTE(PASKET @ Sep 30 2013, 14:32 ) *
Oτι εχει πεσει ειναι σαφες οπωσ και πολλα αλλα πραγματα στην Ελλαδα.Το θεμα ειναι τι μπορει να κανει ο διαχειριστης σε αυτη την περιπτωση .Οπως λετε ο moderator "καλειται να δωσει λυσεις οταν υπαρχει προβλημα".Αυτο δεν ειναι προβλημα?Στην Α2 υπηρξε πληρης καταχωριση για τις ομαδες.Ισως επειδη ο moderator ανηκει σε μια απο τις ομαδες αυτες και ασχοληθηκε......
Καταλαβαινω το νοημα της απαντησης σας ,και κατα βαση συμφωνω,απλα αν δεν κανεις κατι και εσυ,σε λιγο δεν θα υπαρχει τιποτα να συντονισεις.Θα μεινει μονο το weplayball, για ενημερωση και πιθανως και forum.
Oλες οι δουλειες χρειαζονται ανανεωση.Σιγουρα θα υπαρχουν κοριτσια νεα με ορεξη και ιδεες να αναλαβουν.Εμεις (πιθανον και καποιοι απο εσας) οι παλιοι παραγοντες δεν μπορουμε να το κανουμε αυτο.improve yourself or die λενε οι Αμερικανοι.


Ο ρόλος του moderator είναι αυτός ακριβώς που εννοείται, όπως το λέει ο Λεωνίδας. Εγώ προσωπικά κατά τύχη βρέθηκα στο γυναικείο μπάσκετ ως moderator, μιας και κανείς από τους παλιούς δεν ήταν ενεργός και ήθελα να βοηθήσω στη διατήρηση τουλάχιστον μίας σωστής δομής. Προφανώς και είμαστε (οι administrators κυρίως) σε μία αναζήτηση νέων moderators, όχι μόνο για το γυναικείο section του forum. Από εκεί και πέρα, είμαι και εγώ ένας από εσάς, υποστηρίζω την ομάδα μου, με ενδιαφέρει περισσότερο η κατηγορία της ομάδας μου και στον ελεύθερο χρόνο μου (και εμείς δουλεύουμε, ούτε λεφτά από το forum παίρνουμε, ούτε από την ομάδα μας την οποία υπηρετούμε), προσπαθώ να γράψω κάτι στο forum, όπως κάνετε ( ? ) και εσείς! Φυσικά και έχω (ή θα έπρεπε να έχω) περισσότερες ανησυχίες για το μέλλον του forum από εσάς, αλλά ως ένα σημείο! Στους γονείς αθλητών και αθλητριών στην ομάδα μου, τους λέω, "ελάτε από τη μεριά μας να βοηθήσετε, να δείτε πως είναι". Ελάτε, σας περιμένουμε, και όλοι μαζί να δημιουργήσουμε ένα υγείες σημείο ανταλλαγής απόψεων (και γιατί όχι και ονομαστικά, μιας και αυτό είναι ένα από τα προβλήματα).
leonkalf
PASKET, συμφωνώ με τις παρατηρήσεις σου και λαμβάνονται υπ' όψη όπως και όλων των παιδιών που έχουν κάτι να πουν.

Είπα και παραπάνω ότι είμαστε σε αναζήτηση νέου mod για να δώσει νέα ώθηση στο γυναικείο.
Για τον mod που αναφέρεις ότι έβαλε τα αποτελέσματα του κυπέλλου (για εθν. κατηγορίες) και είναι o jhantzop, και αυτός είναι mod στο αντρικό. Απλά προσπαθεί και αυτός να βοηθάει όσο μπορεί και στο γυναικείο.

Μπορείτε και εσείς να ανεβάζετε τα σκορ, τους σκορερς κλπ. Δεν σας εμποδίζει κανείς, να είναι ξεκάθαρο αυτό. Αρκεί να αναφέρετε και την πηγή από όπου παίρνετε τις πληροφορίες.


Για τo weplayball που αναφέρεις, το οποίο και κάνει πολύ καλή δουλειά στο χώρο του γυναικείου ήταν πρωτοποριακό και μετά από αυτό ακολούθησαν και κάποια άλλα μόνο για γυναικείο, η αλήθεια είναι ότι από την εμφάνισή του και μετά άρχισε να πέφτει το basketforum. Και αυτό γιατί μέχρι τότε το forum ήταν σχεδόν αποκλειστική πηγή ενημέρωσης για το γυναικείο (ειδικά στις τοπικές κατηγορίες που τα μεγάλα sites δεν ενημέρωναν, παρά μόνο Α1-Α2).
Οπότε το κοινό πήγε προς τα εκεί για την ενημέρωση. Όσο δεν υπήρχε τίποτα άλλο, το forum ήταν αποκούμπι για πολύ κόσμο.
Τώρα, που υπάρχουν τα ενημερωτικά sites, εδώ μπορεί ο κόσμος να κάνει όμορφες συζητήσεις, να θέτει προβληματισμούς, και γενικά να λειτουργεί το forum σαν forum, χώρος δηλ. συζήτησης. Και παίρνοντας και σαν βάση τις ειδήσεις (σκορ, βαθμολογίες, σκορερς κλπ) από το weplayball, womansports κ.α


Μακάρι να βρεθούν άτομα να ασχοληθούν εδώ να γίνει το improve που αναφέρεις. Με τα χαράς.. wink.gif
PASKET
QUOTE (leonkalf @ Sep 30 2013, 15:36 ) *
PASKET, συμφωνώ με τις παρατηρήσεις σου και λαμβάνονται υπ' όψη όπως και όλων των παιδιών που έχουν κάτι να πουν.

Είπα και παραπάνω ότι είμαστε σε αναζήτηση νέου mod για να δώσει νέα ώθηση στο γυναικείο.
Για τον mod που αναφέρεις ότι έβαλε τα αποτελέσματα του κυπέλλου (για εθν. κατηγορίες) και είναι o jhantzop, και αυτός είναι mod στο αντρικό. Απλά προσπαθεί και αυτός να βοηθάει όσο μπορεί και στο γυναικείο.

Μπορείτε και εσείς να ανεβάζετε τα σκορ, τους σκορερς κλπ. Δεν σας εμποδίζει κανείς, να είναι ξεκάθαρο αυτό. Αρκεί να αναφέρετε και την πηγή από όπου παίρνετε τις πληροφορίες.


Για τo weplayball που αναφέρεις, το οποίο και κάνει πολύ καλή δουλειά στο χώρο του γυναικείου ήταν πρωτοποριακό και μετά από αυτό ακολούθησαν και κάποια άλλα μόνο για γυναικείο, η αλήθεια είναι ότι από την εμφάνισή του και μετά άρχισε να πέφτει το basketforum. Και αυτό γιατί μέχρι τότε το forum ήταν σχεδόν αποκλειστική πηγή ενημέρωσης για το γυναικείο (ειδικά στις τοπικές κατηγορίες που τα μεγάλα sites δεν ενημέρωναν, παρά μόνο Α1-Α2).
Οπότε το κοινό πήγε προς τα εκεί για την ενημέρωση. Όσο δεν υπήρχε τίποτα άλλο, το forum ήταν αποκούμπι για πολύ κόσμο.
Τώρα, που υπάρχουν τα ενημερωτικά sites, εδώ μπορεί ο κόσμος να κάνει όμορφες συζητήσεις, να θέτει προβληματισμούς, και γενικά να λειτουργεί το forum σαν forum, χώρος δηλ. συζήτησης. Και παίρνοντας και σαν βάση τις ειδήσεις (σκορ, βαθμολογίες, σκορερς κλπ) από το weplayball, womansports κ.α


Μακάρι να βρεθούν άτομα να ασχοληθούν εδώ να γίνει το improve που αναφέρεις. Με τα χαράς.. wink.gif

+1
leonkalf
Νέο μέλος στην συντονιστική μας ομάδα, ο
kasper7.

O kasper7 θα έχει υπό την εποπτεία του το
κομμάτι του γυναικείου subforum. Έχει δείξει ότι είναι γνώστης όλων των
κατηγοριών του γυναικείου και έχει δείξει πολύ
μεράκι για το forum όσο καιρό συμμετέχει στις
συζητήσεις μας. Είμαι σίγουρος ότι θα συνεχίσει
ακόμα πιο δυναμικά..

Τον καλωσορίζουμε και του ευχόμαστε να
συνεισφέρει κι αυτός στο έργο των moderators.
Παρακαλώ να δείξετε τον απαραίτητο σεβασμό
στον νέο μέλος της ομάδας και να τον
βοηθήσετε με την "συμπεριφορά" σας.


Ο kasper7 θα είναι για την ώρα ο μοναδικός moderator με αποκλειστικοτητα στο γυναικείο αλλά θα έχει τη βοήθεια τόσο τη δική μου όσο και του jhantzop.

Πάμε για μια επανεκκίνηση στο γυναικείο φόρουμ, ώστε να έχουμε και ποσοτική αύξηση συμμετοχής οσο και ποιοτική (κυρίως)!
kasper7
Να ευχαριστήσω τον leonkalf, για τα καλά του λόγια!! smiley.gif

Ελπίζω να βοηθήσω και εγώ όσο μπορώ, ώστε να δούμε καλύτερες μέρες στο forum!!
Θα ήθελα να δω, κάθε παίκτρια, κάθε προπονητής, κάθε παράγοντας, κάθε φίλαθλος, να μπαίνει αρχικά και να ποστάρει έστω μία καλημέρα... ένα "είμαι εδώ"... ένα "υπάρχω". blove.gif
Και να δούμε σχολιασμό παιχνιδιών, τακτικών, πρωταθλημάτων... σε αθλητικά πλαίσια... από όλους!! bball.gif
Αφού κάνετε τον κόπο και μπαίνετε όλοι εσείς να διαβάσετε όσα γράφονται... κάντε έναν κόπο και γράψτε και μία γνώμη!! Θα δείτε πως αυτή η ανταλλαγή απόψεων και ιδεών... θα μας βοηθήσει όλους σε πολλαπλά επίπεδα!!
Στην χειρότερη όμως θα μας επιτρέψει να γνωριστούμε!!! icon_wave.gif

Καλή αρχή!!! smiley.gif
sch
QUOTE(kasper7 @ Oct 12 2013, 20:01 ) *
Να ευχαριστήσω τον leonkalf, για τα καλά του λόγια!! smiley.gif

Ελπίζω να βοηθήσω και εγώ όσο μπορώ, ώστε να δούμε καλύτερες μέρες στο forum!!
Θα ήθελα να δω, κάθε παίκτρια, κάθε προπονητής, κάθε παράγοντας, κάθε φίλαθλος, να μπαίνει αρχικά και να ποστάρει έστω μία καλημέρα... ένα "είμαι εδώ"... ένα "υπάρχω". blove.gif
Και να δούμε σχολιασμό παιχνιδιών, τακτικών, πρωταθλημάτων... σε αθλητικά πλαίσια... από όλους!! bball.gif
Αφού κάνετε τον κόπο και μπαίνετε όλοι εσείς να διαβάσετε όσα γράφονται... κάντε έναν κόπο και γράψτε και μία γνώμη!! Θα δείτε πως αυτή η ανταλλαγή απόψεων και ιδεών... θα μας βοηθήσει όλους σε πολλαπλά επίπεδα!!
Στην χειρότερη όμως θα μας επιτρέψει να γνωριστούμε!!! icon_wave.gif

Καλή αρχή!!! smiley.gif

Καλή αρχή kasper!
Ο απερχόμενος mod σε χαιρετά icon_wave.gif
Το καλό (για σένα) είναι ότι αναλαμβάνεις σε μια παρατεταμένη αποχή των μελών από το γυναικείο μπάσκετ. Άρα η αναδιάρθρωση του γίνεται πιο εύκολη. Δεν ξέρω αν παλαιότερα ήταν καλύτερα (με αυτά που γραφόντουσαν και τα προβλήματα που είχαμε με αρκετά μέλη) ή τώρα που ασχολούνται λίγοι με το γυναικείο μπάσκετ.
Πάντως ότι βοήθεια χρειαστείς θα την έχεις από μένα. bball.gif
THE BOSS
QUOTE(nikos64 @ Nov 19 2013, 13:53 ) *
Οντως πολυ καλο το συγκεκριμενο παιχνιδι πιο ομαδα μου φανηκε ο Αμυντας μπραβο και στα κοριτσια (ειδικα οι ψηλες του που ειχαν να αντιμετωπισουν πολυ πιο ψηλα και δυνατα κορμια) και στην προπονητρια του.
Δυστυχως δεν μπορω να πω μπραβο και στην διοικηση του.Μα ενας γιατρος να μην υπαρχει? Γεμισε αιματα το κοριτσι και ποιος το περιποιηθηκε? αταραχοι καποιοι καθονταν στις καρεκλιτσες τους.
Επισης φωτεινος πινακας εκτος λειτουργιας .....
και διαιτητες μπορει να κανεις λαθος λαθη , ομως το να επιτρεπεις να γινεται εξεδρα ο παγκος κατα την διαρκεια επιθεσης της αντιπαλης ομαδας , αυτο δεν συγχωρειται και δεν δεχεται καμμιας αμφισβητησης .
Καλη συνεχεια και στις δυο ομαδες και μπραβο τους για το θεαμα που παρουσιασαν.


"Εξω από το χορό πολλα τραγουδια λέμε..." που λεει και η παροιμία
nikos64
QUOTE (THE BOSS @ Nov 20 2013, 10:04 ) *
"Εξω από το χορό πολλα τραγουδια λέμε..." που λεει και η παροιμία


Σιγουρα εξω απο το χορο λεμε οτι θελουμε και σιγουρα υπαρχουν στην Ελληνικη γλωσσα πολλες παροιμιες ,γνωμικα κλπ οπως πχ το κρυβομαι πισω απο το δακτυλο μου.
Αλλα ενταξει εγω ειμαι εξω απο τον χορο , ο ευτραφης κυριος με το μουσακι που καθοταν μπροστα μπροστα στις κερκιδες και κατι φωναζε προς τους διοικουντες (σχετικα με γιατρο ), εχω την εντυπωση οτι δεν ειναι εξω απο τον συγκεκριμενο χορο δηλαδη οχι εχω την εντυπωση , εχω την βεβαιοτητα .
Πειτε σε αυτον και οχι σε μενα (που ειμαι και αγνωστος και ξενος προς το σωματειο) ποιο τραγουδι ακριβως λετε στον δικο σας χορο ,οταν βλεπει το παιδι του μεσα στα αιματα.
THE BOSS
QUOTE(nikos64 @ Nov 20 2013, 11:16 ) *
Σιγουρα εξω απο το χορο λεμε οτι θελουμε και σιγουρα υπαρχουν στην Ελληνικη γλωσσα πολλες παροιμιες ,γνωμικα κλπ οπως πχ το κρυβομαι πισω απο το δακτυλο μου.
Αλλα ενταξει εγω ειμαι εξω απο τον χορο , ο ευτραφης κυριος με το μουσακι που καθοταν μπροστα μπροστα στις κερκιδες και κατι φωναζε προς τους διοικουντες (σχετικα με γιατρο ), εχω την εντυπωση οτι δεν ειναι εξω απο τον συγκεκριμενο χορο δηλαδη οχι εχω την εντυπωση , εχω την βεβαιοτητα .
Πειτε σε αυτον και οχι σε μενα (που ειμαι και αγνωστος και ξενος προς το σωματειο) ποιο τραγουδι ακριβως λετε στον δικο σας χορο ,οταν βλεπει το παιδι του μεσα στα αιματα.

Η κριτικη ειναι ευκολη. Λυσεις στη λειτουργια και ιδιως τα οικονομικα ενός σωματείου θα πρέπει να δινονται....Αρα εάν δεν γνωριζει(ς) καποιος τι ακριβως γίνεται καλο θα ηταν να απεχει απο κριτικες και χαρακτηρισμούς. Δεν εχει νοημα η παραπανω κουβεντα μιας και δεν θα δοθει λύση ετσι, εκτός και εάν προτιθεστε να γίνετα χορηγός.
Ευχαριστω
nikos64
QUOTE (THE BOSS @ Nov 20 2013, 14:03 ) *
Η κριτικη ειναι ευκολη. Λυσεις στη λειτουργια και ιδιως τα οικονομικα ενός σωματείου θα πρέπει να δινονται....Αρα εάν δεν γνωριζει(ς) καποιος τι ακριβως γίνεται καλο θα ηταν να απεχει απο κριτικες και χαρακτηρισμούς. Δεν εχει νοημα η παραπανω κουβεντα μιας και δεν θα δοθει λύση ετσι, εκτός και εάν προτιθεστε να γίνετα χορηγός.
Ευχαριστω

Πρωτον δεν εδωσα κανενα χαρακτηρισμο σε κανεναν απο κει και περα , το νιπτω τας χειρας μου ειναι ακομα πιο ευκολο απο την κριτικη.
Οσο για το λογοπαιγνιο σας για χορηγο , οχι δεν ενδιαφερομαι ισως ομως ενδιαφερεται ο κυριος που ανεφερα αυτος φωναζε "μονο να τα παιρνετε ξερετε , που ειναι ο γιατρος? τα 25 ευρω σας λειπουν?" .Ξερετε πολυ καλα για ποιον μιλαω και οταν οι ιδιοι οι δικοι σας μιλανε ετσι οι ξενοι τι θελετε να λενε?
Ειδικα εσεις εκει περα θα επρεπε να ειχατε πρωτη προτεραιοτητα τον γιατρο οταν πριν μερικα χρονια κινδυνεψε η ζωη αθλητη σας που του ειχε γυρισει η γλωσσα .
THE BOSS
QUOTE(nikos64 @ Nov 20 2013, 14:42 ) *
Πρωτον δεν εδωσα κανενα χαρακτηρισμο σε κανεναν απο κει και περα , το νιπτω τας χειρας μου ειναι ακομα πιο ευκολο απο την κριτικη.
Οσο για το λογοπαιγνιο σας για χορηγο , οχι δεν ενδιαφερομαι ισως ομως ενδιαφερεται ο κυριος που ανεφερα αυτος φωναζε "μονο να τα παιρνετε ξερετε , που ειναι ο γιατρος? τα 25 ευρω σας λειπουν?" .Ξερετε πολυ καλα για ποιον μιλαω και οταν οι ιδιοι οι δικοι σας μιλανε ετσι οι ξενοι τι θελετε να λενε?
Ειδικα εσεις εκει περα θα επρεπε να ειχατε πρωτη προτεραιοτητα τον γιατρο οταν πριν μερικα χρονια κινδυνεψε η ζωη αθλητη σας που του ειχε γυρισει η γλωσσα .


μαλλον δεν εχεις ιδεα για το τι γινεται ...ουτε για το κοστος ουτε για το χρονο που απαιτειται για να τρεχουν 10-12 αγωνιστικα μονο τμηματα...οποτε μπορεις να συνεχισεις την αγονη κακοπροαιρετη κριτικη μονος σου πισω απο την ανωνυμια
καλο δε θα ηταν να μην αναφερεσαι στον κυριο.....εκτος και αν τον ξερεις και εχεις ιδιαν αποψη για το τι γινεται...εσυ ως αγνωσρος δεν μπορει νσ ενδιαφερεσαι περισσοτερο. Οποτε αστο

εκτος και εάν συλλεγεις δεδομένα από αυτους που φωνάζουν στα γηπεδα.....
νασαι καλα
leonkalf
Το θέμα του γιατρού στα γήπεδα είναι πολύ μεγάλο και σημαντικό. Θα έπρεπε κάθε ομάδα να το έβαζε top priority! Πάνω από έξοδα. Είναι η υγεία και οι πρώτες βοήθειες, από παίκτες μέχρι ίσως και σε κάποιον φίλαθλο που ίσως χρειαστεί.

Κάποια χρονιά πριν 2 χρόνια νομίζω η εσκανα το είχε βάλει υποχρεωτικό, στις προκηρύξεις της. Τώρα όμως δεν νομίζω ότι ισχύει (κακώς για μένα).


Το έχω ξαναγράψει στο forum, ότι πρέπει να κάτσουν κάτω ομοσπονδία, ενώσεις και ομάδες και να βρουν μια φόρμουλα ώστε σε κάθε παιχνίδι να υπάρχει γιατρός. Αν οι ομάδες αδυνατούν, να χορηγήσει η ομοσπονδία.
nikos64
QUOTE (THE BOSS @ Nov 20 2013, 14:54 ) *
μαλλον δεν εχεις ιδεα για το τι γινεται ...ουτε για το κοστος ουτε για το χρονο που απαιτειται για να τρεχουν 10-12 αγωνιστικα μονο τμηματα...οποτε μπορεις να συνεχισεις την αγονη κακοπροαιρετη κριτικη μονος σου πισω απο την ανωνυμια
καλο δε θα ηταν να μην αναφερεσαι στον κυριο.....εκτος και αν τον ξερεις και εχεις ιδιαν αποψη για το τι γινεται...εσυ ως αγνωσρος δεν μπορει νσ ενδιαφερεσαι περισσοτερο. Οποτε αστο

εκτος και εάν συλλεγεις δεδομένα από αυτους που φωνάζουν στα γηπεδα.....
νασαι καλα

Μερικα λογια τελευταια απο εμενα.
Οπως εγω ειμαι ανωνυμος εδω ετσι και εσυ εισαι το ιδιο ανωνυμος .Μονο που εσυ φαινεσαι οτι εισαι μελος της διοικησης του Αμυντα .Το ποιος ειμαι νομιζω οτι ειναι δικαιωμα μου να μην το πω ουτε καν την ιδιοτητα μου , αυτο δεν μου αφαιρει την δυνατοτητα να κανω κριτικη η να γραψω αν κανω λαθος ας με διορθωσουν οι αρμοδιοι.
Στο θεμα μας.
Μου κανει εντυπωση οτι για το μονο πραγμα που ενδιαφερθηκες ηταν αυτα τα δυο λογια που εγραψα για την διοικηση , ουτε καν μπηκες στο κοπο να μας ενημερωσεις για την υγεια της αθλητρια σας ουτε καν τι κανατε σαν συλλογος.Για το μονο που ενδιαφερθηκες ηταν για την διοικηση μην την θιξουμε.
Κακοπροαιρετη και αγονη κριτικη? γιατι? ειπα κατι που δεν αληθεια ? εστω και μια λεξη . Απο ολα οσα εγραψα
Λειτουργουσε ο πινακας? οχι
Υπηρχε γιατρος? οχι
Αφησανε οι διαιτητες τον αντιπαλο σας παγκο να φωναζουνε περισσοτερο απο οτι ολη εξεδρα κατα την διαρκεια των επιθεσεων της ομαδας σας? Το κανανε.
Καθοντουσαν σε μια γωνια μελη της διοικησης σας απεναντι απο τις κερκιδες ηρεμοι και αταραχοι? και αυτο αληθεια.
Και φωναζε ναι η οχι ο πατερας της Λιας Ντανου αυτα που εγραψα γιατι αυτος ηταν πες μου αν λεω σε κατι απο αυτα ψεμματα.
Να μην το συνεχισω βρειτε τα μεταξυ σας ,εσεις μονοι σας εκτειθεστε .
Για τα οικονομικα πριν και πανω απο ολα ειναι η υγεια οι πρωτες βοηθειες μετα ολα τα αλλα .
Αυτα και τελος.
Α θα ηθελα απο ολους οσους διαβασουν αυτο εδω και τα προηγουμενα αν ειμουν καπου κακοπροαιρετος αν τους φανηκαν αυτα που εγραψα κακοπροαιρετη κριτικη και αν καποιος ηταν παρων ας πει αν κατι που εγραψα ηταν ψεμμα.
Λυπαμαι.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.