Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός οff topic
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54
Air Kef
Με personal messages αυτά παιδιά. peace.gif
elarei
Ο παναθηναικος στα 3 τελευταια παιχνιδια του, με αεκ μαρουσι στο πρωταθλημα και μαρουσι στο κυπελλο εχει εκτελεσει 113 βολες εναντι 49 των αντιπαλων του..Και στα 3 αυτα παιχνιδια ηταν πισω στο σκορ και πιεζε.....
Κατι ενδιαφερον που διαβασα στον τυπο..
Αναφερετε στον παναθηναικο αλλα αφορα αμεσα τον οσπφ.
Χαιρετω τους υπολοιπους μιας και ειμαι καινουργιος.
.
berry
εχτες γυρισα ψοφιος απο δουλεια και ηθελα να πιω κατι να χαλαρωσω

η καβα αδεια...μονο ενα αραχνιασμενο τσεχικο αμπσεντι

γουατ δε χελ σκεφτομαι και βαζω ενα ποτηρι με λιωμενη ζαχαριτσα

αφτερ ε φιου ντρινκς και υπο τους ψυχεδελικους ηχους των Aphrodite's Child σκοτεινιαζει το σαλονι, εμφανιζονται καπνοι απο παντου και ακουω οπλες αλογων

"μανα μου μαντζουρανα μου !" φωναζω τρομαγμενος..."οι 4 ιπποτες της αποκαλυψης..."

οι καβαλαρηδες φορουσαν κρανη που εκρυβαν τα προσωπα τους

δεν ψαρωνω και παιρνω υφος μπλαζε... " τι θελουνε οι μορτηδες ? " το παιζω ανετος

δεν μιλανε ...

αξαφνα ...ο ενας κατεβαινει απο το ατι ,γυριζει πλατη και μου δειχνει την μπερτα του με τους αντιχειρες πισω απο την πλατη

στην μπερτα ηταν κεντημενος ενας μεγαλος κοκκινος αριθμος

ο αριθμος ηταν το #1

πανω που παω να ρωτησω...μπαμ μπουμ αστραπες βροντες πυκννννοι καπνννννοι και μια εκτυφλωτικη λαμψη !

οταν ξανανοιξα τα ματια μου , ολα ηταν μπακ του νορμαλ

ειμαι σιγουρος οτι εζησα μια αποκαλυψη ! ειχα ενα οραμα ! αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι σημαινει...
rankin
QUOTE(berry @ Jun 26 2009, 20:14 ) *
ειμαι σιγουρος οτι εζησα μια αποκαλυψη ! ειχα ενα οραμα ! αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι σημαινει...

και εγώ είμαι σχεδόν βέβαιος ότι έζησες μια εξωσωματική εμπειρία..
Δώσε μου χρόνο να το σκεφτώ..
είπες έδειχνε το #1 ..
είσαι σίγουρος ότι δεν ήταν ο flavour flav έτοιμος να παίξει το "public enemy number one" έτσι;
επίσης, αυτό το ρημαδό-αμπσέντι, ξέρεις δημιουργεί περίεργες καταστάσεις.. Μπορεί να ήταν ο Τσιλς με την φανέλα των Χοκς και να ήθελε κάτι να σου πει


**καλά, μη γράψω για τη ψυχεδέλεια που έβαλες να ακούσεις. (προφανώς τους 4 καβαλάρηδες θα άκουγες)
zarko78
Φίλε Berry ,μήπως αυτός που είδες ήταν ο Παντελής Καφές ,ο οποίος επιστρέφει στο ποδοσφαιρικό τμήμα? ή ο Τracy McGrady ,που έρχεται να τιμωρήσει με τη ρομφαία όλους τους άπιστους?
οoo berry berry και τα μυαλά στα κάγκελα!

Στους άπιστους εννοείται ότι συμπεριλαμβάνω και τον εαυτό μου.
berry
QUOTE(rankin @ Jun 26 2009, 20:30 ) *
και εγώ είμαι σχεδόν βέβαιος ότι έζησες μια εξωσωματική εμπειρία..
Δώσε μου χρόνο να το σκεφτώ..
είπες έδειχνε το #1 ..
είσαι σίγουρος ότι δεν ήταν ο flavour flav έτοιμος να παίξει το "public enemy number one" έτσι;
επίσης, αυτό το ρημαδό-αμπσέντι, ξέρεις δημιουργεί περίεργες καταστάσεις.. Μπορεί να ήταν ο Τσιλς με την φανέλα των Χοκς και να ήθελε κάτι να σου πει


**καλά, μη γράψω για τη ψυχεδέλεια που έβαλες να ακούσεις. (προφανώς τους 4 καβαλάρηδες θα άκουγες)



http://www.youtube.com/watch?v=selfqEH-JnY
colonel gomelsky
@ berry

Το αψέντι ήταν κόκκινο, πράσινο ή μαύρο; Πρέπει να ξέρουμε.

Άντε και για να μην είμαι τελείως οφ τόπικ απ ότι φαίνεται Πρίντεζης τέρμα, Τέρελ στο προσκήνιο. Για το πρώτο δείτε sport24 και για το δεύτερο redplanet.

Μην ακούτε τις φωνές για Σάρας στον ΟΣΦΠ. Δεν παίζει τέτοιο σενάριο. Εφόσον τον θέλει ο Ζότς, τέλος.
berry
QUOTE(colonel gomelsky @ Jun 26 2009, 21:11 ) *
@ berry

Το αψέντι ήταν κόκκινο, πράσινο ή μαύρο; Πρέπει να ξέρουμε.

Άντε και για να μην είμαι τελείως οφ τόπικ απ ότι φαίνεται Πρίντεζης τέρμα, Τέρελ στο προσκήνιο. Για το πρώτο δείτε sport24 και για το δεύτερο redplanet.

Μην ακούτε τις φωνές για Σάρας στον ΟΣΦΠ. Δεν παίζει τέτοιο σενάριο. Εφόσον τον θέλει ο Ζότς, τέλος.


το αψεντι ειναι πρασινο

http://en.wikipedia.org/wiki/Absinthe

γιατι εισαι οφ τοπικ ?
colonel gomelsky
QUOTE(berry @ Jun 26 2009, 21:33 ) *
το αψεντι ειναι πρασινο

http://en.wikipedia.org/wiki/Absinthe

γιατι εισαι οφ τοπικ ?


offtopic.gif
Υπάρχει το κόκκινο (50-60%), το πράσινο (70-80%) και το μαύρο (90%). Καλά εμπιστεύεσαι εγκυκλοπαίδειες σε τέτοια θέματα; Εσύ; Ένας ποιητής με σουρεαλιστικά οράματα; icon_drunk.gif

ΥΓ Καλό το λινκ. Μας βάζει στο κλίμα των μεταγραφών! 77.gif
berry
QUOTE(colonel gomelsky @ Jun 26 2009, 21:41 ) *
Υπάρχει το κόκκινο (50-60%), το πράσινο (70-80%) και το μαύρο (90%). Καλά εμπιστεύεσαι εγκυκλοπαίδειες σε τέτοια θέματα; Εσύ; Ένας ποιητής με σουρεαλιστικά οράματα; icon_drunk.gif



βασικα μονο πρασινο εχω πιει-δει ... τεσπα οφ τοπικ

το ενα αλογο θα ειναι μαυρο....

ποιος ειναι αυτος με το νουμερο ενα λεμε ?

και ποιοι ειναι οι αλλοι 3 ?
colonel gomelsky
Αυτήν την πατάτα -παρεμπιπτόντως- γιατί δεν τη σχολιάζει κανείς;

Μέχρι και θαύματα κάνει ο Παπα-Λουκάς:



ΥΓ. Θρύλε7 δικιά σου έμπνευση ήταν, ε; Παραδέξου το. smiley.gif
spysta
εμενα παντως μ αρεσε και την βρηκα πολυ εξυπνη την διαφημιση !!Εχει την πλακα της!!! laugh.gif
colonel gomelsky
QUOTE(spysta @ Jun 26 2009, 21:55 ) *
εμενα παντως μ αρεσε και την βρηκα πολυ εξυπνη την διαφημιση !!Εχει την πλακα της!!! laugh.gif


Είναι έξυπνη. Εμένα με τσάτισε. Τελείως υποκειμενικά.
thrylos7
Πότε θα συνειδητοποιήσεις, ότι όσον αφορά το θέμα Παπαλουκά η εξαίρεση είσαι εσύ κι όχι εγώ, όσον αφορά την άποψή μας; Συνεπώς, στα 100 άτομα, θα μπορούσε να είναι η έμπνευση των 99... wink.gif blech.gif

Αρκετά με το οφ τόπικ. Στο επόμενο off-topic ποστ, 1 εβδομάδα ποινή min.
apkat
Α τωρα που το ειδα στο αλλο τοπικ.Ρε συ gomelsky πες μου τι στο διαολο σε τσατισε σε αυτην την διαφημηση της wind γιατι θα τρελαθω.
Air Kef
Καταπληκτική διαφήμιση. Η ,γεμάτη αθωότητα και βλακεία, φάτσα του ΔΔ στην φράση του, είναι τρομερή. 24.gif
apkat
Η καταπληκτικη ατακα ανηκει στην γρια που ειναι και η πραγματικη σταρ της διαφημησης.
berry
QUOTE(rankin @ Jun 26 2009, 20:30 ) *
**καλά, μη γράψω για τη ψυχεδέλεια που έβαλες να ακούσεις. (προφανώς τους 4 καβαλάρηδες θα άκουγες)


The leading Horse is white,
the second Horse is red,
the third one is a black,
the last one is a green

ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΙ 4 ΙΠΠΟΤΕΣ ΤΗΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗΣ ΛΕΜΕ !!!

http://www.youtube.com/watch?v=selfqEH-JnY

Marciulionis
QUOTE(Air Kef @ Jun 27 2009, 04:31 ) *
Καταπληκτική διαφήμιση. Η ,γεμάτη αθωότητα και βλακεία, φάτσα του ΔΔ στην φράση του, είναι τρομερή. 24.gif


Πραγματικά όμως! 24.gif 24.gif Ηθοποιό να ψάχνανε δε θα το καταφέρνανε!

Όλα τα λεφτά η διαφήμιση! 41.gif 41.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(DON-basketblog @ Jun 28 2009, 04:14 ) *
Φίλε αυτό που δεν έχεις καταλάβει είναι πως ΕΚΤΙΜΑΩ τα όσα καλά έχει κάνει αλλά ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ και τα όσα κακά έχει κάνει!Στο θέμα βαλβέρδε και τα σιναφί που αναφέρεις κτλ κτλ κτλ εγώ θα σε προκαλέσω απλά να βρείς ΕΝΑ προπονητή στην ζωή σου που τον θέλανε ΟΛΟΙ εκτός του τσιγκολε-λετο και του κόκκαλη.ΕΝΑΝ.Άν βρείς κέρδισες.Αν όχι κέρδισα.Επειδή λοιπόν ο θείος έχει ξεκουτιάνει και μας απειλεί κιόλας "αν με βρίσουν θα φύγω" λες και είναι ο χριστός ή ο θεός ο ίδιος να σηκωθεί να φύγει ΠΡΙΝ τον βρίσουμε...Έκανε όσα έκανε και προσωπικά [b]χέστηκα για τα πέτρινα χρόνια![/b]Πάνε 20 χρόνια απο τότε!Με την λογική αυτή να αναστήσουμε τον καραμανλή γιατί "δεν έχεις ζήσει την χούντα και δεν εκτιμάς"!!!Έχουμε 2009 και αν εσύ βλέπεις τον παναθηναικό με τους γκουμομπασινάδες να φτάνουν παραπάνω απο τον ολυμπιακό και βάζεις ταβάνια τότε κάτι πάει στραβά.Αυτά και τέλος η κουβέντα ο καθένας έχει την άποψη του.BACK TO TOPIC.

Το μεγαλυτερο λαθος του Κοκκαλη ειναι ενα και μονο.
Καλομαθε τοσα χρονια καποιους σαν κι εσενα, να ειναι πρωτοι και να παιρνουν πρωταθλημα καθε χρονο.
Σας καλομαθε παρα πολυ και αυτο ειναι το μεγαλυτερο σφαλμα του.

Για τα πετρινα χρονια φυσικα και χ....ς αφου δεν ειχες γεννηθει καν τοτε.
Εμαθες μονο στα ευκολα και στις κουπες, δεν ξερεις απο φαπες και μιζερια.

Να φυγει λοιπον ο αχρηστος-Κοκκαλης,
που δεν εχει καταφερει σε 15 χρονια να παρει 2 ΤΣ.Λ. και 3 ουεφα τουλαχιστον
και να ερθουν οι Σαλιαρεδηδες παλι, να βγαινει η ομαδα 4η - 5η.
Να φυγει και να φερουμε πισω τον Βαλβερδε, για να ξανααποκλειστουμε απο καμια Ανορθωση.

Οσο για τις πορειες του ΠΑΟ, ενα θα σου πω.
Πορειες κανουν οι συνταξιουχοι, οι οικοδομοι, οι φοιτητες κλπ κλπ κλπ.
Αν δεν σηκωσεις το κατσαρολι...............
DON-basketblog
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jun 28 2009, 06:11 ) *
Το μεγαλυτερο λαθος του Κοκκαλη ειναι ενα και μονο.
Καλομαθε τοσα χρονια καποιους σαν κι εσενα, να ειναι πρωτοι και να παιρνουν πρωταθλημα καθε χρονο.
Σας καλομαθε παρα πολυ και αυτο ειναι το μεγαλυτερο σφαλμα του.

Για τα πετρινα χρονια φυσικα και χ....ς αφου δεν ειχες γεννηθει καν τοτε.
Εμαθες μονο στα ευκολα και στις κουπες, δεν ξερεις απο φαπες και μιζερια.

Να φυγει λοιπον ο αχρηστος-Κοκκαλης,
που δεν εχει καταφερει σε 15 χρονια να παρει 2 ΤΣ.Λ. και 3 ουεφα τουλαχιστον
και να ερθουν οι Σαλιαρεδηδες παλι, να βγαινει η ομαδα 4η - 5η.
Να φυγει και να φερουμε πισω τον Βαλβερδε, για να ξανααποκλειστουμε απο καμια Ανορθωση.

Οσο για τις πορειες του ΠΑΟ, ενα θα σου πω.
Πορειες κανουν οι συνταξιουχοι, οι οικοδομοι, οι φοιτητες κλπ κλπ κλπ.
Αν δεν σηκωσεις το κατσαρολι...............


Φίλε απαντάω πραγματικά για τελευταία φορά γιατί υπάρχει μεγάλη διάσταση απόψεων.
ΤΟΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για ότι έκανε αλλά ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΤΑΝΕΙ!Είμαι πρώτος στο χωριό και πλέον χέστηκα να μην ξαναπάρω πρωτάθλημα για 10 χρόνια...ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΟΡΑ ΠΛΕΟΝ.Θέλω ευρωκούπα και θέλω πρόεδρο που θα την κυνηγήσει...Όποιος έχει ταβάνι για τον μεγαλύτερο σύλλογο της ευρώπης να πάει σπίτι του.ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΑ.Δεν με κακόμαθε φίλε γιατί ΧΕΣΤΗΚΑ για το πρωτάθλημα στο ελλαδιστάν με τον καραγκούνη και τον μπλάνκο αντιπάλους...Αυτό το παίρνω και χωρίς παίκτες!Μόνο με τις φανέλες.ΕΥΡΩΚΟΥΠΑ ΘΕΛΩ.

Το πόσο λάθος μα παααρα πολύ λάθος σκέφτεσαι είναι μέσα η ατάκες σου

"Καλομαθε τοσα χρονια καποιους σαν κι εσενα, να ειναι πρωτοι και να παιρνουν πρωταθλημα καθε χρονο."
"Να φυγει και να φερουμε πισω τον Βαλβερδε, για να ξανααποκλειστουμε απο καμια Ανορθωση."

προφανώς για σένα ο ΚΟΚΚΑΛΗΣ παίρνει τα πρωταθλήματα και ο ΒΑΛΒΕΡΔΕ αποκλείστηκε απο την ανόρθωση.Ο ΚΟΚΚΑΛΗΣ κέρδισε τον παο 1-4 στην λεοφώρο ο λεμονής έφαγε 4 μπαλάκια απο τον ντούσαν στον τελικό απο τον παοκ.ΩΡΑΙΟΤΑΤΟΣ.

και

"και να ερθουν οι Σαλιαρεδηδες παλι, να βγαινει η ομαδα 4η - 5η."

Αυτή φίλε την καταστροφολογία όχι σε μένα...Γνωρίζω πολύ καλά πως ο Ολυμπιακός μετά τον κόκκαλη δεν θα καταρρεύσει...ΣΙΓΑ ΤΟΝ ΣΩΤΗΡΑ!Κόκκαλης και μετά τέλος ε?ΩΡΑΙΟΤΑΤΟΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.


υ.γ. αν ο παναθηναικός με τους γκουμομπασινάδες έχει πάει 2 φορές στους 4 τότε φίλε εγώ ΑΠΑΙΤΩ να πάρω ΕΥΡΩΚΟΥΠΑ.Κάτσε εσύ στο ελλαδιστάν να νικάς τους ανύπαρκτους...

Αυτά απο μένα και αν θέλει ο moderator ας μεταφέρει τα σχόλια η συζήτησε έληψε...
kostasss28
QUOTE(DON-basketblog @ Jun 28 2009, 04:19 ) *
Φίλε απαντάω πραγματικά για τελευταία φορά γιατί υπάρχει μεγάλη διάσταση απόψεων.
ΤΟΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για ότι έκανε αλλά ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΤΑΝΕΙ!Είμαι πρώτος στο χωριό και πλέον χέστηκα να μην ξαναπάρω πρωτάθλημα για 10 χρόνια...ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΟΡΑ ΠΛΕΟΝ.Θέλω ευρωκούπα και θέλω πρόεδρο που θα την κυνηγήσει...Όποιος έχει ταβάνι για τον μεγαλύτερο σύλλογο της ευρώπης να πάει σπίτι του.ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΑ.Δεν με κακόμαθε φίλε γιατί ΧΕΣΤΗΚΑ για το πρωτάθλημα στο ελλαδιστάν με τον καραγκούνη και τον μπλάνκο αντιπάλους...Αυτό το παίρνω και χωρίς παίκτες!Μόνο με τις φανέλες.ΕΥΡΩΚΟΥΠΑ ΘΕΛΩ.

Το πόσο λάθος μα παααρα πολύ λάθος σκέφτεσαι είναι μέσα η ατάκες σου

"Καλομαθε τοσα χρονια καποιους σαν κι εσενα, να ειναι πρωτοι και να παιρνουν πρωταθλημα καθε χρονο."
"Να φυγει και να φερουμε πισω τον Βαλβερδε, για να ξανααποκλειστουμε απο καμια Ανορθωση."

προφανώς για σένα ο ΚΟΚΚΑΛΗΣ παίρνει τα πρωταθλήματα και ο ΒΑΛΒΕΡΔΕ αποκλείστηκε απο την ανόρθωση.Ο ΚΟΚΚΑΛΗΣ κέρδισε τον παο 1-4 στην λεοφώρο ο λεμονής έφαγε 4 μπαλάκια απο τον ντούσαν στον τελικό απο τον παοκ.ΩΡΑΙΟΤΑΤΟΣ.

και

"και να ερθουν οι Σαλιαρεδηδες παλι, να βγαινει η ομαδα 4η - 5η."

Αυτή φίλε την καταστροφολογία όχι σε μένα...Γνωρίζω πολύ καλά πως ο Ολυμπιακός μετά τον κόκκαλη δεν θα καταρρεύσει...ΣΙΓΑ ΤΟΝ ΣΩΤΗΡΑ!Κόκκαλης και μετά τέλος ε?ΩΡΑΙΟΤΑΤΟΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.


υ.γ. αν ο παναθηναικός με τους γκουμομπασινάδες έχει πάει 2 φορές στους 4 τότε φίλε εγώ ΑΠΑΙΤΩ να πάρω ΕΥΡΩΚΟΥΠΑ.Κάτσε εσύ στο ελλαδιστάν να νικάς τους ανύπαρκτους...

Αυτά απο μένα και αν θέλει ο moderator ας μεταφέρει τα σχόλια η συζήτησε έληψε...

ρε φιλε εισαι σοβαρος γιατι ευρωκουπα μιλας?ξυπνα και δες λιγο τι μπατζετ εχουν οι ομαδες στο τσαμπιονς λιγκ και αυτες που πανε συνεχεια τελικο.το ποδοσφαιρο δεν ειναι μπασκετ.στο μπασκετ οι ομαδες μας εχουν το μεγαλυτερο μπατζετ και πρωταγωνιστουν ευρωπη και ειναι φαβορι για ευρωλιγκα.αν ο παο και ο ολυμπιακος στο μπασκετ ειχαν 4 μυρια μπατζετ νομιζεις οτι θα παιρναν καμια ευρωλιγκα?ουτε φαιναλ φορ δεν θα φταναν.ελα λιγο στην πραγματικοτητα.μονο αν η ομαδα ειχε 400.000.000 ευρω μπατζετ οσο εχουν δηλαδη μπαρτσα,ρεαλ.τσελσι,μαντσεστερ θα απαιτουσα να ειχαμε παρει 2-3 ευρωκουπες.
Tretiak
QUOTE(DON-basketblog @ Jun 28 2009, 04:14 ) *
Δεν τα εννοείς αυτά που λες έτσι ε???Η οικογένεια αγγελόπουλου είχε ανάγκη τον αθλητισμό για να την μάθουμε???ΟΚ!!!χαχαχα...btw βρές μου μια ομάδα που χτίστηκε έτσι και εγώ σβήνω το account μου το επόμενο λεπτό.

Tσέλσι, Παναθηναϊκός μπάσκετ, ΤΣΣΚΑ μπάσκετ απο το 2003 και μετά , Φλορεντίνο Πέρεθ και Ρεάλ σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ... Αμφιβάλλεις ότι το πολύ έως το 2011 θη Ρεάλ θα έχει σηκώσει την Ευρωλίγκα ?
Υ.Γ. Ο ΠΑΟ δεν πήγε 2 φορές στους 4 με Γκουμομπασινάδες. 1 φορά πήγε το 1996, που οι Γκουμομπασινάδες δεν ήταν τα πρώτα βιολιά (Μπορέλι, Βαζέχα, Βάντσικ, Απουστουλάκ'ς ...)
zarko78
Οσον αφορά την κόντρα λύκου-don basketblog για τον Κόκκαλη η αλήθεια βρίσκεται κάπου στη μέση. Ούτε ευργέτης είναι ο θείος, ούτε η η καταστροφή της ομάδας.
Σχετικά με το μπασκετάκι ,που μας ενδιαφέρει , είναι αναμφισβητητο ότι εγκατέληψε την ομάδα σε μία χρονική περίοδο ,οπού συντελούταν μία σημαντική στροφή στο άθλημα.
Το γεγονός ότι δημιούργησε μία αυτοκρατορία και μετά την άφησε στο έλεος της , ως προς αυτό και μόνο ως προς αυτό, δεν τον κάνει καλύτερο απο κάτι σαλιαρέληδες και κοσκοτάδες.
Η μόνη μου διαφορά με το λύκο είναι ότι δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από το να δημιούργεις υψηλες προσδοκίες στους φιλάθλους και μετά να τις πετάς. Απλα ο θείος επιβεβαίωσε με τις κινήσεις του οτι το μπασκετάκι ήταν το αποκούμπι του μέχρι ν΄αρχίσει ν αποδίδει το ποδοσφαιρικο τμήμα.
Οσον αφορά το ποδόσφαιρο - αν και δεν είμαι φάν- κανείς δεν μπορεί ν' αμφισβητησει ότι ειναι ο πιο επιτυχημένος ιδιοκτήτης Π.Α.Ε. και απ'ότι φαίνεται δύσκολα θα βρεθεί κάποιος να τον ξεπεράσει.

sorry για το off topic
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(DON-basketblog @ Jun 28 2009, 06:19 ) *
Φίλε απαντάω πραγματικά για τελευταία φορά γιατί υπάρχει μεγάλη διάσταση απόψεων.
ΤΟΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για ότι έκανε αλλά ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΤΑΝΕΙ!Είμαι πρώτος στο χωριό και πλέον χέστηκα να μην ξαναπάρω πρωτάθλημα για 10 χρόνια...ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΟΡΑ ΠΛΕΟΝ.Θέλω ευρωκούπα και θέλω πρόεδρο που θα την κυνηγήσει...Όποιος έχει ταβάνι για τον μεγαλύτερο σύλλογο της ευρώπης να πάει σπίτι του.ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΑ.Δεν με κακόμαθε φίλε γιατί ΧΕΣΤΗΚΑ για το πρωτάθλημα στο ελλαδιστάν με τον καραγκούνη και τον μπλάνκο αντιπάλους...Αυτό το παίρνω και χωρίς παίκτες!Μόνο με τις φανέλες.ΕΥΡΩΚΟΥΠΑ ΘΕΛΩ.
Το πόσο λάθος μα παααρα πολύ λάθος σκέφτεσαι είναι μέσα η ατάκες σου
"Καλομαθε τοσα χρονια καποιους σαν κι εσενα, να ειναι πρωτοι και να παιρνουν πρωταθλημα καθε χρονο."
"Να φυγει και να φερουμε πισω τον Βαλβερδε, για να ξανααποκλειστουμε απο καμια Ανορθωση."
προφανώς για σένα ο ΚΟΚΚΑΛΗΣ παίρνει τα πρωταθλήματα και ο ΒΑΛΒΕΡΔΕ αποκλείστηκε απο την ανόρθωση.Ο ΚΟΚΚΑΛΗΣ κέρδισε τον παο 1-4 στην λεοφώρο ο λεμονής έφαγε 4 μπαλάκια απο τον ντούσαν στον τελικό απο τον παοκ.ΩΡΑΙΟΤΑΤΟΣ.
και
"και να ερθουν οι Σαλιαρεδηδες παλι, να βγαινει η ομαδα 4η - 5η."
Αυτή φίλε την καταστροφολογία όχι σε μένα...Γνωρίζω πολύ καλά πως ο Ολυμπιακός μετά τον κόκκαλη δεν θα καταρρεύσει...ΣΙΓΑ ΤΟΝ ΣΩΤΗΡΑ!Κόκκαλης και μετά τέλος ε?ΩΡΑΙΟΤΑΤΟΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.
υ.γ. αν ο παναθηναικός με τους γκουμομπασινάδες έχει πάει 2 φορές στους 4 τότε φίλε εγώ ΑΠΑΙΤΩ να πάρω ΕΥΡΩΚΟΥΠΑ.Κάτσε εσύ στο ελλαδιστάν να νικάς τους ανύπαρκτους...
Αυτά απο μένα και αν θέλει ο moderator ας μεταφέρει τα σχόλια η συζήτησε έληψε...

Σορρυ αλλα ζεις σε εναν δικο σου κοσμο ονειρικα φτιαγμενο.
Πως να παρει μια Ελληνικη ομαδα ευρωκουπα??? Με τι φοντα??
Ποιος παιχτης σοβαρος θελει να εθει στην Ελλαδα πριν τα 32 του,
αν δεν εχει καποιο προβλημα??? ΚΑΝΕΙΣ.

Η Λυων που εχει φτασει μονο μια φορα στους 4 σε 10 χρονια,
εχει εσοδα τηλεοπτικα απο το Γαλλικο πρωταθλημα μονο, 100εκ. ευρω.
Ο Ολυμπιακος εχει 7,5εκ ευρω.
Πως να χτυπησεις τετοια μεγεθη???
Στο μπασκετ με 30-35 ευρω μπατζετ πας στο Φ4 ανετα καθε χρονο.
Με τα ιδια λεφτα στο ποδοσφαιρο, αγοραζεις το ενα ποδι του Κακα (οποιο θες).
Αλλα και 70 να δωσεις για ολοκληρο τον Κακα, δεν προκειται να ερθει.
Ενω στο μπασκετ, με το καταλληλο ποσο θα ερθουν ολοι.

Οταν ο Σωκρατης ηρθε στον Ολυμπιακο, ο συλλογος και οχι μονο η ομαδα
ειχε πεσει πολυ χαμηλα παντου και μονο το βολλευ κυριαρχουσε.
Η ΠΑΕ ηταν ετοιμη για φουντο, το μπασκετ δεν υπηρχε στον χαρτη
το πολο ηταν μια μεσαια ομαδα.
Τα χρεη της ΠΑΕ ηταν 13δις δραχμουλες και με την εκπτωση 30% που εκανε η εφορια,
πληρωσε 9δις δραχμουλες απο την τσεπη του.
Πηρε το μπασκετ απο το Παπαστρατειο και το εκανε νο.1 στην Ευρωπη.
Εκανε το πολο πρωτη δυναμη σε Ελλαδα και Ευρωπη.
Πηρε ευρωκουπα στο βολλευ.
Υπαρχει καμια αλλη Ελληνικα ομαδα που να εχει ευρωκουπες σε 3 διαφορετικα αθληματα??? ΚΑΜΙΑ.
Και ολα αυτα ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΥΧΑΙΑ εγιναν επι προεδριας Σωκρατη Κοκκαλη.

Αν τα πρωταθληματα τα παιρνεις μονο με τις φανελες τοτε γιατι 10 χρονια δεν παιρναμε τιποτα???
Μηπως δεν φορουσαμε καλες φανελες τοτε???
Ο ΠΑΟ πηγε στους 4 το 1984 και το 1996 και τοτε δεν υπηρχαν ΓκουμοΜπασιναδες.

Τα ιδια λεγανε καποιοι και για τον Νταιφα ''ελα μωρε ας φυγει, θα βρεθει αλλος''
και βρεθηκε ο Κοσκωτας και ο Σαλιαρελης.

Ο Ολυμπιακος μπορει να ειναι ενας απο τους μεγαλυτερους συλλογους στην Ευρωπη,
αλλα στο ποδοσφαιρο ειναι ομαδα β' διαλογης, οπως ολες οι Ελληνικες και οχι μονο.
Για να καταφερεις να φτασεις σε εναν τελικο ΤΣ.Λ. πρεπει να εχεις μπατζετ 300εκ. ευρω.
Αυτο δεν μπορει να το κανει καμια Ελληνικη ομαδα.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
Κοιτα να σωθειτε εσεις φετος και αστε μας εμας. tongue.gif
Παρτε και τον Οκκα να κανετε ομαδαρα.

Το βραδυ σε περιμενω στον Μαρουσι γθια τον τελικο.
Στις 21,00 στο γηπεδο διπλα στον σταθμο.
Jabar
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jun 28 2009, 14:40 ) *
Σορρυ αλλα ζεις σε εναν δικο σου κοσμο ονειρικα φτιαγμενο.
Πως να παρει μια Ελληνικη ομαδα ευρωκουπα??? Με τι φοντα??
Ποιος παιχτης σοβαρος θελει να εθει στην Ελλαδα πριν τα 32 του,
αν δεν εχει καποιο προβλημα??? ΚΑΝΕΙΣ.

Η Λυων που εχει φτασει μονο μια φορα στους 4 σε 10 χρονια,
εχει εσοδα τηλεοπτικα απο το Γαλλικο πρωταθλημα μονο, 100εκ. ευρω.
Ο Ολυμπιακος εχει 7,5εκ ευρω.
Πως να χτυπησεις τετοια μεγεθη???
Στο μπασκετ με 30-35 ευρω μπατζετ πας στο Φ4 ανετα καθε χρονο.
Με τα ιδια λεφτα στο ποδοσφαιρο, αγοραζεις το ενα ποδι του Κακα (οποιο θες).
Αλλα και 70 να δωσεις για ολοκληρο τον Κακα, δεν προκειται να ερθει.
Ενω στο μπασκετ, με το καταλληλο ποσο θα ερθουν ολοι.

Οταν ο Σωκρατης ηρθε στον Ολυμπιακο, ο συλλογος και οχι μονο η ομαδα
ειχε πεσει πολυ χαμηλα παντου και μονο το βολλευ κυριαρχουσε.
Η ΠΑΕ ηταν ετοιμη για φουντο, το μπασκετ δεν υπηρχε στον χαρτη
το πολο ηταν μια μεσαια ομαδα.
Τα χρεη της ΠΑΕ ηταν 13δις δραχμουλες και με την εκπτωση 30% που εκανε η εφορια,
πληρωσε 9δις δραχμουλες απο την τσεπη του.
Πηρε το μπασκετ απο το Παπαστρατειο και το εκανε νο.1 στην Ευρωπη.
Εκανε το πολο πρωτη δυναμη σε Ελλαδα και Ευρωπη.
Πηρε ευρωκουπα στο βολλευ.
Υπαρχει καμια αλλη Ελληνικα ομαδα που να εχει ευρωκουπες σε 3 διαφορετικα αθληματα??? ΚΑΜΙΑ.
Και ολα αυτα ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΥΧΑΙΑ εγιναν επι προεδριας Σωκρατη Κοκκαλη.

Αν τα πρωταθληματα τα παιρνεις μονο με τις φανελες τοτε γιατι 10 χρονια δεν παιρναμε τιποτα???
Μηπως δεν φορουσαμε καλες φανελες τοτε???
Ο ΠΑΟ πηγε στους 4 το 1984 και το 1996 και τοτε δεν υπηρχαν ΓκουμοΜπασιναδες.

Τα ιδια λεγανε καποιοι και για τον Νταιφα ''ελα μωρε ας φυγει, θα βρεθει αλλος''
και βρεθηκε ο Κοσκωτας και ο Σαλιαρελης.

Ο Ολυμπιακος μπορει να ειναι ενας απο τους μεγαλυτερους συλλογους στην Ευρωπη,
αλλα στο ποδοσφαιρο ειναι ομαδα β' διαλογης, οπως ολες οι Ελληνικες και οχι μονο.
Για να καταφερεις να φτασεις σε εναν τελικο ΤΣ.Λ. πρεπει να εχεις μπατζετ 300εκ. ευρω.
Αυτο δεν μπορει να το κανει καμια Ελληνικη ομαδα.

Καλά τώρα είσαι Κοκκαλιακός.
Οταν μικρός έγινες Ολυμπιακός πως το καλό είχες προβλέψει ότι θα τον έπαιρνε ο Σωκράτης.
Εχεις το χάρισμα?
Και αν ναι πως δεν πετυχαίνεις παιχνίδι στο στοίχημα.
Θα παίξεις θα κάνεις τον προπονητή το φροντιστή τι απ'όλα?
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(Jabar @ Jun 28 2009, 15:10 ) *
Καλά τώρα είσαι Κοκκαλιακός.
Οταν μικρός έγινες Ολυμπιακός πως το καλό είχες προβλέψει ότι θα τον έπαιρνε ο Σωκράτης.
Εχεις το χάρισμα?
Και αν ναι πως δεν πετυχαίνεις παιχνίδι στο στοίχημα.
Θα παίξεις θα κάνεις τον προπονητή το φροντιστή τι απ'όλα?

1ον. Θα κερδισω τον διαγωνισμο τριποντων στις 18,15 και
2ον. θα σηκωσω την κουπα στις 21,00 (ή μαλλον κατα τις 23,00).
Jabar
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jun 28 2009, 15:12 ) *
1ον. Θα κερδισω τον διαγωνισμο τριποντων στις 18,15 και
2ον. θα σηκωσω την κουπα στις 21,00 (ή μαλλον κατα τις 23,00).

Σου προσφέρω δικαιολογίες έτοιμες προς χρήση.
1.Τα καλάθια είναι κρεμαστά και δεν υπάρχει καλή αίσθηση του χώρου.
2.Ο φωτισμός είναι περίεργος.
3.Το αγριογούρουνο που έφαγα τρεφόταν σε νοτιοανατολική πλευρά.
4.Ο διαιτητής ήταν παλιός παίκτης του Λέωντα.
5.Ο Σωτηράκης με πέρασε για τον Λεωνκάλφ.
DON-basketblog
QUOTE(kostasss28 @ Jun 28 2009, 11:52 ) *
ρε φιλε εισαι σοβαρος γιατι ευρωκουπα μιλας?ξυπνα και δες λιγο τι μπατζετ εχουν οι ομαδες στο τσαμπιονς λιγκ και αυτες που πανε συνεχεια τελικο.το ποδοσφαιρο δεν ειναι μπασκετ.στο μπασκετ οι ομαδες μας εχουν το μεγαλυτερο μπατζετ και πρωταγωνιστουν ευρωπη και ειναι φαβορι για ευρωλιγκα.αν ο παο και ο ολυμπιακος στο μπασκετ ειχαν 4 μυρια μπατζετ νομιζεις οτι θα παιρναν καμια ευρωλιγκα?ουτε φαιναλ φορ δεν θα φταναν.ελα λιγο στην πραγματικοτητα.μονο αν η ομαδα ειχε 400.000.000 ευρω μπατζετ οσο εχουν δηλαδη μπαρτσα,ρεαλ.τσελσι,μαντσεστερ θα απαιτουσα να ειχαμε παρει 2-3 ευρωκουπες.


φίλε η σαχτιορ ντονετσκ έχει μεγαλύτερο μπάτζετ?η ντιναμό κιέβου?η εσπανιόλ?η πόρτο?η γαλατάσαραι?!!!???Αν έχετε ταβάνι για τον μεγαλύτερο σύλλογο της ευρώπης εγώ δεν έχω...Και μιας και αναφέρεις αυτό το καταραμένο μπάτζετ γαι πες τι μπάτζετ είχε η ζαλγκίρις κάουνας?
DON-basketblog
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jun 28 2009, 14:40 ) *
Σορρυ αλλα ζεις σε εναν δικο σου κοσμο ονειρικα φτιαγμενο.
Πως να παρει μια Ελληνικη ομαδα ευρωκουπα??? Με τι φοντα??
Ποιος παιχτης σοβαρος θελει να εθει στην Ελλαδα πριν τα 32 του,
αν δεν εχει καποιο προβλημα??? ΚΑΝΕΙΣ.

Η Λυων που εχει φτασει μονο μια φορα στους 4 σε 10 χρονια,
εχει εσοδα τηλεοπτικα απο το Γαλλικο πρωταθλημα μονο, 100εκ. ευρω.
Ο Ολυμπιακος εχει 7,5εκ ευρω.
Πως να χτυπησεις τετοια μεγεθη???
Στο μπασκετ με 30-35 ευρω μπατζετ πας στο Φ4 ανετα καθε χρονο.
Με τα ιδια λεφτα στο ποδοσφαιρο, αγοραζεις το ενα ποδι του Κακα (οποιο θες).
Αλλα και 70 να δωσεις για ολοκληρο τον Κακα, δεν προκειται να ερθει.
Ενω στο μπασκετ, με το καταλληλο ποσο θα ερθουν ολοι.

Οταν ο Σωκρατης ηρθε στον Ολυμπιακο, ο συλλογος και οχι μονο η ομαδα
ειχε πεσει πολυ χαμηλα παντου και μονο το βολλευ κυριαρχουσε.
Η ΠΑΕ ηταν ετοιμη για φουντο, το μπασκετ δεν υπηρχε στον χαρτη
το πολο ηταν μια μεσαια ομαδα.
Τα χρεη της ΠΑΕ ηταν 13δις δραχμουλες και με την εκπτωση 30% που εκανε η εφορια,
πληρωσε 9δις δραχμουλες απο την τσεπη του.
Πηρε το μπασκετ απο το Παπαστρατειο και το εκανε νο.1 στην Ευρωπη.
Εκανε το πολο πρωτη δυναμη σε Ελλαδα και Ευρωπη.
Πηρε ευρωκουπα στο βολλευ.
Υπαρχει καμια αλλη Ελληνικα ομαδα που να εχει ευρωκουπες σε 3 διαφορετικα αθληματα??? ΚΑΜΙΑ.
Και ολα αυτα ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΥΧΑΙΑ εγιναν επι προεδριας Σωκρατη Κοκκαλη.

Αν τα πρωταθληματα τα παιρνεις μονο με τις φανελες τοτε γιατι 10 χρονια δεν παιρναμε τιποτα???
Μηπως δεν φορουσαμε καλες φανελες τοτε???
Ο ΠΑΟ πηγε στους 4 το 1984 και το 1996 και τοτε δεν υπηρχαν ΓκουμοΜπασιναδες.

Τα ιδια λεγανε καποιοι και για τον Νταιφα ''ελα μωρε ας φυγει, θα βρεθει αλλος''
και βρεθηκε ο Κοσκωτας και ο Σαλιαρελης.

Ο Ολυμπιακος μπορει να ειναι ενας απο τους μεγαλυτερους συλλογους στην Ευρωπη,
αλλα στο ποδοσφαιρο ειναι ομαδα β' διαλογης, οπως ολες οι Ελληνικες και οχι μονο.
Για να καταφερεις να φτασεις σε εναν τελικο ΤΣ.Λ. πρεπει να εχεις μπατζετ 300εκ. ευρω.
Αυτο δεν μπορει να το κανει καμια Ελληνικη ομαδα.


Πρώτον ΠΟΤΕ δεν μίλησα για ΤΣ.Λ. αποκλειστικά.
Δεύτερον ο κόκκαλης κάποτε δήλωνε "στόχος το τσ.λ." και φέτος "έχουμε ταβάνι'!!!ή τότε μας κοροίδευε ή τώρα.ΔΙΑΛΕΞΕ.
Τρίτον εσύ είπες ότι το ταβάνι των ελληνικών ομάδων είναι οι 16...Τότε φίλε να έχει και ανάλογες τιμές στα διαρκείας και όχι τιμές μάντσεστερ γιουνάιτεντ ο ταβανάτος!
Τέταρτον πορτο,βαλένθια,μονακό,μπάγερν λεβερκούζεν είχανε μεγαλύτερο μπάτζετ απο τον Ολυμπιακό όταν πήγανε τελικό τσ.λ. ή ξαφνικά ο ζήκος και η λεβερκούζεν που στο πρώτο μάτς της επόμενης σεζόν ρούφηξε 6 γίνανε μεγαθήρια???
Πέμπτον όπως είπα και πριν δεν μίλησα ποτέ για ΤΣ.Λ. μόνο...
Είναι ΚΑΛΥΤΕΡΗ η σέντ ετιέν που αποκλειστίκαμε φέτος???ΤΟ ΜΠΑΤΖΕΤ ΕΦΤΑΙΓΕ???Μήπως έφταιγε ότι ο κόκκαλης είχε δώσει εντολή "ρε μην πάρετε παίκτες αφού μετά θα παίξουμε με την μίλαν" και τελικά κάθισε στο αγγούρι αφού ΚΑΙ αποκλείστηκε αλλά ΚΑΙ πέρασε η βέρντερ!!!ΠΟΙΑ?Η ΒΕΡΝΤΕΡ ΤΟΥ ΤΖΙΟΛΗ πέρασε την μίλαν και εσείς μου λέτε για μπάτζετ που έχουμε τον ντουντού και μέτρησαε 6 απο εμάς και αυτοί 1 χρόνο πριν!!!

Μας έχετε πρήξει με την καραμελίτσα του μπάτζετ...ΕΛΕΟΣ.Άν έχει πρόβλημα μπάτζετ ας δώσει μετοχές και χώνουν πολλοί.ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΟΜΩΣ.

ΕΛΕΟΣ με το μπάτζετ.
Απο το 1998 που είναι μονοί οι τελικοί ουέφα και όχι διπλοί έχουμε φιναλίστ ή τροπαιούχους τα εξης "μεγαθήρια" και ομάδες με 100πλάσιο μπάτζετ απο εμάς.

1. αλαβές!!!
2. γαλατασαράι
3. φέγενορντ
4. μπορούσια ντόρτμουντ
5. σέλτικ
6. μαρσέιγ
7. σπόρτινγκ λισσαβόνας
8. μίντελσμπορο!!!!!!
9. εσπανιόλ (ξέρετε εκείνου του τυχαίου του βαλβέρδε μωρέ)
10. Ρέιντζερς
11. Σαχτάρ
12. Βέρντερ

ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΕΓΑΘΗΡΙΑ φτάσανε τελικό ουέφα...ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΜΟΥ ΜΙΛΑΤΕ ΓΙΑ ΤΑΒΑΝΙΑ.έλεος.
apkat
Απο την Ζαλγκιρις αλλαξαν τα πραγματα..Την τελευταια 5ετια τουλαχιστον οι ομαδες με τα μεγαλυτερα μπατζετ ειναι σταθερα στο Φ4.

Υ.Γ:Ποιος ειναι ο μεγαλυτερος συλλογος της Ευρωπης;;
rahxephon
QUOTE(DON-basketblog @ Jun 28 2009, 16:43 ) *
φίλε η σαχτιορ ντονετσκ έχει μεγαλύτερο μπάτζετ?η ντιναμό κιέβου?η εσπανιόλ?η πόρτο?η γαλατάσαραι?!!!???Αν έχετε ταβάνι για τον μεγαλύτερο σύλλογο της ευρώπης εγώ δεν έχω...Και μιας και αναφέρεις αυτό το καταραμένο μπάτζετ γαι πες τι μπάτζετ είχε η ζαλγκίρις κάουνας?

Προφανως μιλας για ουεφα η πορτο ειναι η εξαιρεση που επιβαιβεωνη τον κανονα μια φορα το κερζισε το CL.
Η ζαλγκίρις κάουνας εχει παρει στο μπασκετ παιζοντας και καταπλικτικο μπασκετ εκεινη την περιοδο αλλα μετα διαλυθηκε δεν εχει καμια σχεση με ολυμπιακο.
Οσο και να θες ταβανι υπαρχει σε ολες τις ομαδες απλως οι προηγμενες χωρες εχουν μεγαλυτερο απο τις ελληνικες θελουμε δεν θελουμε μιας και απευθηνονται σε μεγαλυτερο αγοραστικο κοινο.
DON-basketblog
QUOTE(apkat @ Jun 28 2009, 17:02 ) *
Απο την Ζαλγκιρις αλλαξαν τα πραγματα..Την τελευταια 5ετια τουλαχιστον οι ομαδες με τα μεγαλυτερα μπατζετ ειναι σταθερα στο Φ4.

Υ.Γ:Ποιος ειναι ο μεγαλυτερος συλλογος της Ευρωπης;;


o Ολυμπιακός...ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ σύλλογος μαζί με την μπαρτσελόνα που έχει ευρωπαικό τρόπαιο σε 3 απο μεγάλα ομαδικά αθλήματα.

QUOTE(rahxephon @ Jun 28 2009, 17:03 ) *
Οσο και να θες ταβανι υπαρχει σε ολες τις ομαδες απλως οι προηγμενες χωρες εχουν μεγαλυτερο απο τις ελληνικες θελουμε δεν θελουμε μιας και απευθηνονται σε μεγαλυτερο αγοραστικο κοινο.


προφανώς εννοείς πως η ουκρανία,οι δέκατες ομάδες της ισπανίας, οι δέκατες της αγγλίας,η σκωτία, η ολλανδία, η πορτογαλία έχουνε μεγαλύτερο ταβάνι απο εμάς...πάω πάσο μάγκες...ταβάνι ΟΛΕ Ο ΟΛΕ!Μέχρι να φύγει ο γεροξεκούτης που κάνει ότι γουστάρει και να έρθει ένας άνθρωπος με όραμα...Σαν μαλάκες τραγουδάμε για το ευρωπαικό το τρελό μας όνειρο φαίνεται εμείς στις κερκίδες.
apkat
QUOTE(DON-basketblog @ Jun 28 2009, 17:19 ) *
o Ολυμπιακός...ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ σύλλογος μαζί με την μπαρτσελόνα που έχει ευρωπαικό τρόπαιο σε 3 απο μεγάλα ομαδικά αθλήματα.


Ειναι ο Ολυμπιακος και δεν ειναι η Ρεαλ δηλαδη που εχει 23 ευρωπαικα σε ποδοσφαιρο και μπασκετ;;

Τι αλλο θα ακουσουμε;;

Επισης μπορει να εχει σε 3 μεγαλα ομαδικα αθληματα αλλα δεν εχει στο μεγαλυτερο.
DON-basketblog
QUOTE(apkat @ Jun 28 2009, 17:22 ) *
Ειναι ο Ολυμπιακος και δεν ειναι η Ρεαλ δηλαδη που εχει 23 ευρωπαικα σε ποδοσφαιρο και μπασκετ;;

Τι αλλο θα ακουσουμε;;

Επισης μπορει να εχει σε 3 μεγαλα ομαδικα αθληματα αλλα δεν εχει στο μεγαλυτερο.


φίλε μου ο σύλλογος είναι ΣΕ ΟΛΑ τα αγωνίσματα και όχι σε 1 ή 2...αυτό κάνει το μέγεθος του ΣΥΛΛΟΓΟΥ.Μπάρτσα και Ολυμπιακός.
rahxephon
QUOTE(DON-basketblog @ Jun 28 2009, 17:19 ) *
o Ολυμπιακός...ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ σύλλογος μαζί με την μπαρτσελόνα που έχει ευρωπαικό τρόπαιο σε 3 απο μεγάλα ομαδικά αθλήματα.



προφανώς εννοείς πως η ουκρανία,οι δέκατες ομάδες της ισπανίας, οι δέκατες της αγγλίας,η σκωτία, η ολλανδία, η πορτογαλία έχουνε μεγαλύτερο ταβάνι απο εμάς...πάω πάσο μάγκες...ταβάνι ΟΛΕ Ο ΟΛΕ!Μέχρι να φύγει ο γεροξεκούτης που κάνει ότι γουστάρει και να έρθει ένας άνθρωπος με όραμα...Σαν μαλάκες τραγουδάμε για το ευρωπαικό το τρελό μας όνειρο φαίνεται εμείς στις κερκίδες.

Καταρχας ενοουσα για CL και τις ομαδες που διεκδικουν τιτλο εκει δεν εχουμε τυχη παρα μονο με πολυ δουλεια και σταθερο πλανο κατι που η ελληνικες ομαδες δεν εχουν.
Για ουεφα το προβλημα τον ομαδων μας ειναι η νοοτροπια τους,δεν ενδιαφερονται τοσο για το ουεφα καθως το CL τους δινη περισοτερα χρηματα και δημοσιοτητα ακομα και αν απλως συμμετασχουν στους ομιλους,αυτο το γεγονος μαζι με το γεγονος οτι ακομα και οι οπαδοι(αναφερομαι στην πλειοψηφια)δειχνουν να σνομπαρουν την με αποτελεσμα να δινουν αλοθι στις διοιηκησης που εκτος CL αυτο που τους ενδιαφερει ειναι το πρωταθλημα και αυτο περισοτερο γιατι βγαζει στην συγκεκριμενη διοργανωση και στα εσοδα που αυτη προσφερει.
Επισης να σου θημισω οτι αποδεδηγμενα οι ομαδες μας δεν μπορουν να καταφερουν το ιδιο καλα σε δυο διοργανωσης ειδικα στο CL,ο παο οποτε κανει καλες πορειες στην ευρωπη χανει στο πρωταθλημα η μοναδικη φορα που πηρε τιτλο στην ελλαδα στην ευρωπη ετρωγε τεσαροπενταρες,το ιδιο και ο ολυμπιακος οποτε τα παει καλα μεσα εξω ειναι τραγικος η μοναδικη φορα που πηγε καλα στην ευρωπη επι λεμονη στο πρωταθλημα ηταν αθλιος και επρεπε να ερθει η υποθεση βαλνερ για να το παρει στην τριχα,παντως υπαρχουν περιπτωσεις που τα εχουν καταφερει καλα και στις δυο διοργανωσης ο παο το 96 οταν πηγε στους 4 ειχε πολλη καλη ομαδα τοτε και ο ολυμπιακος οταν ο μπαγεβιτς ειχε πρωτοφτιαξει τον μεγαλο ολυμπιακο και εφτασε στους 8,αλλα αυτες ειναι η εξαιρεσης που ειβεβαιωνουν τον κανονα ενω με τα σημερινα δεδομενα το ταβανι τους για να θεωρηθη καλη πορεια ειναι η 8 αντε με καλη κληρωση και μπολικη τυχη η 4 ομως για κατι τετοιο θελει ρογραματισμο και σοβαροτητα κατι που δεν διαθετουμε.
Μια υποσημειωση η ουκρανικες,ρωσικες ομαδες που αναφερεις μπορει να μην εχουν μεγαλυτερο κοινο αλλα οι προεδροι τους εχουν πολλη περισοτερα χρηματα απο τους δικους μας καθως εκμεταλευονται ασυστολα τον κρατικο πλουτο και χρησιμοποιουν τις ομαδες για αλλους σκοπους και γιάυτο ριχνουν τετοιο χρημα.
apkat
QUOTE(DON-basketblog @ Jun 28 2009, 17:47 ) *
φίλε μου ο σύλλογος είναι ΣΕ ΟΛΑ τα αγωνίσματα και όχι σε 1 ή 2...αυτό κάνει το μέγεθος του ΣΥΛΛΟΓΟΥ.Μπάρτσα και Ολυμπιακός.


Kαλα ο καθενας εχει την γνωμη του αλλωστε.Παντως ειμαι πεπεισμενος οτι οποιον ανθρωπο και να ρωτησεις σε ολο τον κοσμο αν η Ρεαλ η ο Ολυμπιακος ειναι μεγαλυτερο κλαμπ θα παρεις μια συγκεκριμενη απαντηση.
DON-basketblog
QUOTE(apkat @ Jun 28 2009, 17:58 ) *
Kαλα ο καθενας εχει την γνωμη του αλλωστε.Παντως ειμαι πεπεισμενος οτι οποιον ανθρωπο και να ρωτησεις σε ολο τον κοσμο αν η Ρεαλ η ο Ολυμπιακος ειναι μεγαλυτερο κλαμπ θα παρεις μια συγκεκριμενη απαντηση.


ναι φίλε μου...κλάμπ ναι...γιατί δεν μιλάμε για συλλόγους!Σαν ΣΥΛΛΟΓΟΣ είπα.
Marciulionis
QUOTE(DON-basketblog @ Jun 28 2009, 21:31 ) *
ναι φίλε μου...κλάμπ ναι...γιατί δεν μιλάμε για συλλόγους!Σαν ΣΥΛΛΟΓΟΣ είπα.


club = σύλλογος
DON-basketblog
QUOTE(Marciulionis @ Jun 28 2009, 21:45 ) *
club = σύλλογος

σε κάθε άνθρωπο που δεν ασχολείται πολύ φίλε μου το κλάμπ είναι ποδόσφαιρο-μπασκετ...ο σύλλογος είναι ΟΛΑ τα αγωνίσματα...αυτό εννοώ.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(DON-basketblog @ Jun 28 2009, 17:01 ) *
Πρώτον ΠΟΤΕ δεν μίλησα για ΤΣ.Λ. αποκλειστικά.
Δεύτερον ο κόκκαλης κάποτε δήλωνε "στόχος το τσ.λ." και φέτος "έχουμε ταβάνι'!!!ή τότε μας κοροίδευε ή τώρα.ΔΙΑΛΕΞΕ.
Τρίτον εσύ είπες ότι το ταβάνι των ελληνικών ομάδων είναι οι 16...Τότε φίλε να έχει και ανάλογες τιμές στα διαρκείας και όχι τιμές μάντσεστερ γιουνάιτεντ ο ταβανάτος!
Τέταρτον πορτο,βαλένθια,μονακό,μπάγερν λεβερκούζεν είχανε μεγαλύτερο μπάτζετ απο τον Ολυμπιακό όταν πήγανε τελικό τσ.λ. ή ξαφνικά ο ζήκος και η λεβερκούζεν που στο πρώτο μάτς της επόμενης σεζόν ρούφηξε 6 γίνανε μεγαθήρια???
Πέμπτον όπως είπα και πριν δεν μίλησα ποτέ για ΤΣ.Λ. μόνο...
Είναι ΚΑΛΥΤΕΡΗ η σέντ ετιέν που αποκλειστίκαμε φέτος???ΤΟ ΜΠΑΤΖΕΤ ΕΦΤΑΙΓΕ???Μήπως έφταιγε ότι ο κόκκαλης είχε δώσει εντολή "ρε μην πάρετε παίκτες αφού μετά θα παίξουμε με την μίλαν" και τελικά κάθισε στο αγγούρι αφού ΚΑΙ αποκλείστηκε αλλά ΚΑΙ πέρασε η βέρντερ!!!ΠΟΙΑ?Η ΒΕΡΝΤΕΡ ΤΟΥ ΤΖΙΟΛΗ πέρασε την μίλαν και εσείς μου λέτε για μπάτζετ που έχουμε τον ντουντού και μέτρησαε 6 απο εμάς και αυτοί 1 χρόνο πριν!!!

Μας έχετε πρήξει με την καραμελίτσα του μπάτζετ...ΕΛΕΟΣ.Άν έχει πρόβλημα μπάτζετ ας δώσει μετοχές και χώνουν πολλοί.ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΟΜΩΣ.

ΕΛΕΟΣ με το μπάτζετ.
Απο το 1998 που είναι μονοί οι τελικοί ουέφα και όχι διπλοί έχουμε φιναλίστ ή τροπαιούχους τα εξης "μεγαθήρια" και ομάδες με 100πλάσιο μπάτζετ απο εμάς.

1. αλαβές!!!
2. γαλατασαράι
3. φέγενορντ
4. μπορούσια ντόρτμουντ
5. σέλτικ
6. μαρσέιγ
7. σπόρτινγκ λισσαβόνας
8. μίντελσμπορο!!!!!!
9. εσπανιόλ (ξέρετε εκείνου του τυχαίου του βαλβέρδε μωρέ)
10. Ρέιντζερς
11. Σαχτάρ
12. Βέρντερ

ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΕΓΑΘΗΡΙΑ φτάσανε τελικό ουέφα...ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΜΟΥ ΜΙΛΑΤΕ ΓΙΑ ΤΑΒΑΝΙΑ.έλεος.

Για τα εισητηρια δεν φταινε οι ομαδες που ειναι τοσο ακριβα,
αλλα οι μα....κες οι φιλαθλοι που τα πληρωνουν.
Ας μην παει κανεις στο γηπεδο 2-3 αγωνιστικες να δεις πως πεφτουν οι τιμες.

Πορτο,Βαλένθια,Μονακό και Μπάγερν λεβερκούζεν
ειχαν 5πλασιο μπατζετ τοτε απο τον Ολυμπιακο, δεν υπαρχει συγκριση.
Και τωρα η Πορτο και η Βαλενθια παλι 5πλασιο μπατζετ εχουν,
γιατι εχουν και 5πλασια εσοδα.

Για τον αποκλεισμο απο την Σεντ-Ετιεν φταιει ο κακος-Κοκκαλη,
ενω ο αγιος-Βαλβερδε δεν εχει καμια ευθυνη.
Χρειαζοταν βλεπεις να εχει η ομαδα τους Λαμπαρντ-Εσσιεν-Ντρογκμπα
για να αποκλεισει την 16η της Γαλλιας,
οπως και το καλοκαιρι χρειαζοταν να εχει τους Μεσι-Ετο-Τσαβι
για να αποκλεισει την 3η της Κυπρου (που ειχε σεντερ-μπακ, τον ακινητο Δελλα).

1. αλαβές!!! δεν εχει τοσο μεγαλο μπατζετ
2. γαλατασαράι... τοτε ειχε 3πλασιο μπατζετ απο εμας... τωρα αληθεια που ειναι??
3. φέγενορντ... 2πλασιο μπατζετ απο εμας.
4. μπορούσια ντόρτμουντ...... 3πλασιο μπατζετ απο εμας.
5. σέλτικ......... 3πλασιο μπατζετ απο εμας.
6. μαρσέιγ...... 2πλασιο, απο τα τηλεοπτικα στην Γαλλια μονο παιρνει 30-40εκ. ευρω.
7. σπόρτινγκ λισσαβόνας... τα ιδια
8. μίντελσμπορο!!!!!!.. οσο κι αν σου φαινεται περιεργο εχει μεγαλυτερο μπατζετ απο εμας.
9. εσπανιόλ (ξέρετε εκείνου του τυχαίου του βαλβέρδε μωρέ).. μικροτερο.
10. Ρέιντζερς........ 2πλασιο
11. Σαχτάρ......... εδωσε 20εκ μονο για τον Καστιγιο. 3πλασιο.
12. Βέρντερ... τα ιδια.
Ξεχνας ομως οτι ολα αυτα τα 10 χρονια ο Ολυμπιακος δεν επαιζε στο Ουεφα,
αλλα στο ΤΣ.Λ.
Εκτος αν θες να βγαινουμε 3οι στην Ελλαδα για να παιζουμε στο Ουεφα.

Δινει μετοχες φετος, αλλα ολοι κανουν την παπια και σφυριζουν αδιαφορα.
Που ειναι οι Ολυμπιακαρες να αγορασουν μετοχες και να βαλουν λεφτα?? ΠΟΥΘΕΝΑ.
Εξαφανιστηκαν ολοι.
Στα λογια ολοι ειναι κουβαρνταδες, αλλα οταν ερθει η ωρα να πληρωσουν............
spysta
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jun 29 2009, 00:19 ) *
Δινει μετοχες φετος, αλλα ολοι κανουν την παπια και σφυριζουν αδιαφορα.
Που ειναι οι Ολυμπιακαρες να αγορασουν μετοχες και να βαλουν λεφτα?? ΠΟΥΘΕΝΑ.
Εξαφανιστηκαν ολοι.
Στα λογια ολοι ειναι κουβαρνταδες, αλλα οταν ερθει η ωρα να πληρωσουν............

ε καλα και συ τωρα .. πιστευεις οτι ειναι τοσο ευκολο να μπει ξαφνικα ενας επιχειρηματιας με 15-20 μυρια απο την μια μερα στην αλλη επειδη μονο και μονο ειναι Ολυμπιακος ..??
Οχι δα .. ασε και που οι καιροι ειναι δυσκολοι .. και ο Σωκρατες το καταλαβε αυτο .. γι αυτο και τωρα εκανε το ανοιγμα ..
τσπ .. αποψη μου ειναι οτι καποιοι θα μπουν τελικα .. απλα σε λιγο καιρο απο τωρα .. οχι αμεσως .. να ψηθει λιγο το πραγμα .. γιατι και ο καθενας το συμφερον του κοιταει πανω απ ολα .. και αυτη τη στιγμη .. τα πραγματα ειναι δυσκολα και που καιρος για χομπι-μπαλα?? rolleyes.gif
rahxephon
Δεν νομιζω οτι ειναι τα λεφτα το προβλημα τουλαχιστον για επιχειρηματιες τετοιου βεληνεκους,εγω πιστευω οτι ενας ανασταλτικος παραγοντας ειναι οτι ξερουν οτι και να μπουν τωρα δυσκολα θα παρουν μερος στις αποφασεις η περιπτωση ολυμπιακου ειναι διαφορετικη απο του παο καθως στην πρωτη περιπτωση λογο της πιεσης που ασκηθηκε αυτη που μπηκαν μεσα εχουν λογο και ειναι μεσα στα κεντρα αποφασεων(προεδρος ο πατερας)κατι που δεν θα συμβη με τον ολυμπιακο.
Επισης στην περιπτωση του παο η δημοσιοτητα ηταν πολυ μεγαλυτερη και ακομα υπαρχει μιας και προσωρινα ο τζιγγερ δεν ασχολειται,αυτο ο κοκκαλης δεν προκειται να το κανει επισης τι ντορος να γινη αφου η παε δεν εχει τα προβληματα που ειχε ο παο περσι ειδικα με τα συλλαλητηρια και αυτο μετραει εκτος και αν πιστευεται οτι ο βγενοπουλος μπηκε μεσα γιατι ειναι παναθηναικος,μολις απεκτησε την δημοσιοτητα που ηθελε και δεν χρειαζοταν τον παο την εκανε απο το προσκηνιο σιγα μην κατση να ασχολειται απλως κανει μια δυο εμφανισης στο γηπεδο και αυτο ηταν,αντιθετα στυον ολυμπιακο και να μπουν και ειδικα τωρα για καμια βδομαδα θα ασχολειθουν σοβαρα μαζι τους και μετα αν κανει καμια ηχηρη μεταγραφη θα αποθεονουν τον προεδρο και αυτη θα ειναι στα ψιλαγραμματα.
Ο μονος λογος να μπει καποιος τωρα ειναι για το μελλον να θεληση καποια στιγμη να μπει πιο ενεργα μεσα οταν παρουσιαστη η καταληλη ευκαιρια και απλως τωρα να κανει το πρωτο βημα αλλα τρελα λεφτα δυσκολο να δωσει τωρα,τελος παντων θα δουμε τι θα γινη.
Andrew19
Είναι κάπως offtopic αλλά για να φτάσει μια ομάδα στον τελικό του Champions League (και να το σηκώσει μάλιστα) χωρίς 300εκ μπάτζετ πρέπει να το κάνει όπως η Πόρτο που στον τελικό κατέβηκε με 9/11 (οκ 8 μια και ο Ντέκο είναι πολιτογραφημένος Πορτογάλος) Πορτογάλους και προπονητή Πορτογάλο.
DON-basketblog
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jun 29 2009, 02:19 ) *
Για τα εισητηρια δεν φταινε οι ομαδες που ειναι τοσο ακριβα,
αλλα οι μα....κες οι φιλαθλοι που τα πληρωνουν.
Ας μην παει κανεις στο γηπεδο 2-3 αγωνιστικες να δεις πως πεφτουν οι τιμες.

Πορτο,Βαλένθια,Μονακό και Μπάγερν λεβερκούζεν
ειχαν 5πλασιο μπατζετ τοτε απο τον Ολυμπιακο, δεν υπαρχει συγκριση.
Και τωρα η Πορτο και η Βαλενθια παλι 5πλασιο μπατζετ εχουν,
γιατι εχουν και 5πλασια εσοδα.

Για τον αποκλεισμο απο την Σεντ-Ετιεν φταιει ο κακος-Κοκκαλη,
ενω ο αγιος-Βαλβερδε δεν εχει καμια ευθυνη.
Χρειαζοταν βλεπεις να εχει η ομαδα τους Λαμπαρντ-Εσσιεν-Ντρογκμπα
για να αποκλεισει την 16η της Γαλλιας,
οπως και το καλοκαιρι χρειαζοταν να εχει τους Μεσι-Ετο-Τσαβι
για να αποκλεισει την 3η της Κυπρου (που ειχε σεντερ-μπακ, τον ακινητο Δελλα).

1. αλαβές!!! δεν εχει τοσο μεγαλο μπατζετ
2. γαλατασαράι... τοτε ειχε 3πλασιο μπατζετ απο εμας... τωρα αληθεια που ειναι??
3. φέγενορντ... 2πλασιο μπατζετ απο εμας.
4. μπορούσια ντόρτμουντ...... 3πλασιο μπατζετ απο εμας.
5. σέλτικ......... 3πλασιο μπατζετ απο εμας.
6. μαρσέιγ...... 2πλασιο, απο τα τηλεοπτικα στην Γαλλια μονο παιρνει 30-40εκ. ευρω.
7. σπόρτινγκ λισσαβόνας... τα ιδια
8. μίντελσμπορο!!!!!!.. οσο κι αν σου φαινεται περιεργο εχει μεγαλυτερο μπατζετ απο εμας.
9. εσπανιόλ (ξέρετε εκείνου του τυχαίου του βαλβέρδε μωρέ).. μικροτερο.
10. Ρέιντζερς........ 2πλασιο
11. Σαχτάρ......... εδωσε 20εκ μονο για τον Καστιγιο. 3πλασιο.
12. Βέρντερ... τα ιδια.
Ξεχνας ομως οτι ολα αυτα τα 10 χρονια ο Ολυμπιακος δεν επαιζε στο Ουεφα,
αλλα στο ΤΣ.Λ.
Εκτος αν θες να βγαινουμε 3οι στην Ελλαδα για να παιζουμε στο Ουεφα.

Δινει μετοχες φετος, αλλα ολοι κανουν την παπια και σφυριζουν αδιαφορα.
Που ειναι οι Ολυμπιακαρες να αγορασουν μετοχες και να βαλουν λεφτα?? ΠΟΥΘΕΝΑ.
Εξαφανιστηκαν ολοι.
Στα λογια ολοι ειναι κουβαρνταδες, αλλα οταν ερθει η ωρα να πληρωσουν............


Μάλιστα φίλε μου...Τώρα μάθαμε πως ο κόκκαλης που μας βάζει να πληρώνουμε τα ΤΡΕΛΑ ποσά για να δούμε την αρρώστια μας δεν φταίει αλλά φταίμε εμείς οι ΜΑΛΑΚΕΣ!!!! ποθ δεν κάνουμε αποχή σαν αυτά που κοροιδεύουμε!!!ΩΡΑΙΟΤΑΤΟΣ...Συνέχισε έτσι!Η πόρτο και η μπάγερν λεβερκούζεν είχανε 5πλάσια μπάτζετ???ΩΡΑΙΟΤΑΤΟΣ ΛΕΜΕΕΕ!!!

Εγώ προφανώς φίλε και δεν είπα ποτέ πως φταίει ο κόκκαλης για την σεντ ετιέν...Ο Κόκκαλης δεν φταίει για τίποτα...Ούτε καλό ούτε κακό!Απλά όταν είναι της λογικής "έλα μωρέ δεν κάνω μεταγραφές θα πέσω στην μίλαν" τότε να πάρει τοα μπογαλάκια του και αλλού!
Η Γαλατά είχε 3πλάσιο μπάτζετ απο εμάς ΤΟΤΕ???Που είχαμε ΖΑΧΟΒΙΤΣ-ΖΙΟΒΑΝΙ???Πάει κάποι ξέφυγες.
Τα υπόλοιπα που αναφέρεις "είχε 2πλάσιο,είχε 3πλάσιο" κτλ κτλ κτλ μόνο ως αστεία τα εκλαμβάνω αφού ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΞΕΡΕΙΣ!Εγώ απλά θα σου αναφέρω παίκτες απο την ΣΕΛΤΙΚ ας πούμε με το 3πλάσιο (ΧΑΧΑΧΑ) μπάτζετ που ΚΑΙ ΚΑΛΑ είχε απο εμάς...

Oι ντάγκλας-αγκατέ,μιάλμπι,μπαλντέ,βαλγκάερεν-λένον,λάμπερτ,πετρόφ,τόμπσον-σάτον,λάρσον

Κάνουν 3ΠΛΑΣΙΑ λεφτά απο τον Ολυμπιακό του 2003 με τους,

Ελευθερόπουλο-μαυρογενίδη,άντζα,ανατολάκης,βενετίδης-γιαννακόπουλος,καρεμπέ,ζε ελίας,ζέτεμπεργκ,τζόρτζεβιτς-ζιοβάνι,αλεξανδρής,χούτος

ΩΡΑΙΟΤΑΤΟΣ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ!

Το καλύτερο όμως το αφήνεις για το τέλος...

"δίνει μετοχές"...Πήγαινε εσύ Ολυμπιακάρα μου λύκε να δώσεις 20-30 εκ. ευρώ να πάρεις ΜΕΤΟΧΕΣ και ΤΙΠΟΤΑ άλλο...Δεν δίνει ούτε μερίδιο απο το γήπεδο αλλά κυρίως δεν δίνει το δικαίωμα συναπόφασης!!!Δηλαδή κάποιος να δώσει 30 εκ. ευρώ για να πάρει μετοχές σε ομάδα που θα κάνει κουμάντο ΜΟΝΟ ο κόκκαλης!!!Πήγαινε εσύ και δώστα!Να πληρώσουν φίλε για κάτι καλύτερο απο ΑΕΡΑ ΚΟΠΑΝΙΣΤΟ γιατί αυτό πουλάει τώρα ο θείος.ΑΕΡΑ.ΑΕΡΙΤΖΗΣ.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(DON-basketblog @ Jun 29 2009, 14:59 ) *
Μάλιστα φίλε μου...Τώρα μάθαμε πως ο κόκκαλης που μας βάζει να πληρώνουμε τα ΤΡΕΛΑ ποσά για να δούμε την αρρώστια μας δεν φταίει αλλά φταίμε εμείς οι ΜΑΛΑΚΕΣ!!!! ποθ δεν κάνουμε αποχή σαν αυτά που κοροιδεύουμε!!!ΩΡΑΙΟΤΑΤΟΣ...Συνέχισε έτσι!Η πόρτο και η μπάγερν λεβερκούζεν είχανε 5πλάσια μπάτζετ???ΩΡΑΙΟΤΑΤΟΣ ΛΕΜΕΕΕ!!!
Εγώ προφανώς φίλε και δεν είπα ποτέ πως φταίει ο κόκκαλης για την σεντ ετιέν...Ο Κόκκαλης δεν φταίει για τίποτα...Ούτε καλό ούτε κακό!Απλά όταν είναι της λογικής "έλα μωρέ δεν κάνω μεταγραφές θα πέσω στην μίλαν" τότε να πάρει τοα μπογαλάκια του και αλλού!
Η Γαλατά είχε 3πλάσιο μπάτζετ απο εμάς ΤΟΤΕ???Που είχαμε ΖΑΧΟΒΙΤΣ-ΖΙΟΒΑΝΙ???Πάει κάποι ξέφυγες.
Τα υπόλοιπα που αναφέρεις "είχε 2πλάσιο,είχε 3πλάσιο" κτλ κτλ κτλ μόνο ως αστεία τα εκλαμβάνω αφού ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΞΕΡΕΙΣ!Εγώ απλά θα σου αναφέρω παίκτες απο την ΣΕΛΤΙΚ ας πούμε με το 3πλάσιο (ΧΑΧΑΧΑ) μπάτζετ που ΚΑΙ ΚΑΛΑ είχε απο εμάς...

Oι ντάγκλας-αγκατέ,μιάλμπι,μπαλντέ,βαλγκάερεν-λένον,λάμπερτ,πετρόφ,τόμπσον-σάτον,λάρσον
Κάνουν 3ΠΛΑΣΙΑ λεφτά απο τον Ολυμπιακό του 2003 με τους,
Ελευθερόπουλο-μαυρογενίδη,άντζα,ανατολάκης,βενετίδης-γιαννακόπουλος,καρεμπέ,ζε ελίας,ζέτεμπεργκ,τζόρτζεβιτς-ζιοβάνι,αλεξανδρής,χούτος

ΩΡΑΙΟΤΑΤΟΣ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ!
Το καλύτερο όμως το αφήνεις για το τέλος...

"δίνει μετοχές"...Πήγαινε εσύ Ολυμπιακάρα μου λύκε να δώσεις 20-30 εκ. ευρώ να πάρεις ΜΕΤΟΧΕΣ και ΤΙΠΟΤΑ άλλο...Δεν δίνει ούτε μερίδιο απο το γήπεδο αλλά κυρίως δεν δίνει το δικαίωμα συναπόφασης!!!Δηλαδή κάποιος να δώσει 30 εκ. ευρώ για να πάρει μετοχές σε ομάδα που θα κάνει κουμάντο ΜΟΝΟ ο κόκκαλης!!!Πήγαινε εσύ και δώστα!Να πληρώσουν φίλε για κάτι καλύτερο απο ΑΕΡΑ ΚΟΠΑΝΙΣΤΟ γιατί αυτό πουλάει τώρα ο θείος.ΑΕΡΑ.ΑΕΡΙΤΖΗΣ.

Στο εχω ξαναπει και θα στο ξαναπω.
Μιλας χωρις να γνωριζεις ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ, απλα μονο για να πεις κατι.
Ολες αυτες οι ομαδες που αναφερεις εχουν εσοδα ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΑ,
οσα εσοδα εχει συνολικα ο Ολυμπιακος σε μια καλη χρονια του.

Επειδη δεν γνωριζεις μαθε λοιπον οτι οι ομαδες που ανεβαινουν απο την Α' Αγγλιας στην Πρεμιερ,
παιρνουν μπονους 70εκ. ευρω για να ειναι ανταγωνιστικες.
Ο Ολυμπιακος εχει μπατζετ 50εκ.
Περσι τα τηλεοπτικα εσοδα της Πρεμιερ-λιγκ ηταν 3,5δις ευρω.
Λεφτα που μοιραστηκαν κατα 80% στις ομαδες.
Ο Ολυμπιακος ειχε εσοδα 7,5εκ απο τα τηλεοπτικα.

Η Γαλατα (τοτε) και καθε Τουρκικη τοπ-ομαδα (τωρα) εχει 2πλασιο μπατζετ απο τον Ολυμπιακο
γιατι πολυ απλα απευθυνονται σε μια αγορα 60-70εκ ανθρωπων.
Οι χορηγοι λοιπον εκει θα δωσουν τα πολλα λεφτα και οχι στην Ελλαδιτσα.

Η Πορτο εχει καθε χρονο μπατζετ μεταξυ 150-200εκ ευρω.
Η Λεβερκουζεν την χρονια πουτ εφαγε τα 6, ειχε πουλησει ολους τους καλους παιχτες.
Την προηγουμενη χρονια ομως, αν δεν κανω λαθος (που δεν κανω ποτε),
ειχε παει στον τελικο του ΤΣ.Λ.
Απο εκει μονο ειχε καμια 100αρια εκ εσοδα.

Για τα εισητηρια δεν αναφερομουν μονο στον Ολυμπιακο, αλλα γενικοτερα στο Ελληνικο πρωταθλημα.
Ειναι πολυ ακριβα τα εισητηρια για οσα προσφερουν οι ομαδες.

Καλα κανει ο Κοκκαλης και δεν δινει δικαιωμα συναποφασης.
Ειδαμε και στον ΠΑΟ που εχουν ολοι αποψη τι εκαναν. Παλι 3οι βγηκαν.
Ενας πρεπει να αποφασιζει.
Το γηπεδο ανηκει στην Καραισκακη Α.Ε. η οποια ανηκει στην ΠΑΕ και οχι στον Κοκκαλη.
Η Θρυλος Α.Ε. ανηκει στον Κοκκαλη, μην μπερδευεσαι.

DON-basketblog
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jun 29 2009, 15:51 ) *
Στο εχω ξαναπει και θα στο ξαναπω.
Μιλας χωρις να γνωριζεις ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ, απλα μονο για να πεις κατι.
Ολες αυτες οι ομαδες που αναφερεις εχουν εσοδα ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΑ,
οσα εσοδα εχει συνολικα ο Ολυμπιακος σε μια καλη χρονια του.

Επειδη δεν γνωριζεις μαθε λοιπον οτι οι ομαδες που ανεβαινουν απο την Α' Αγγλιας στην Πρεμιερ,
παιρνουν μπονους 70εκ. ευρω για να ειναι ανταγωνιστικες.
Ο Ολυμπιακος εχει μπατζετ 50εκ.
Περσι τα τηλεοπτικα εσοδα της Πρεμιερ-λιγκ ηταν 3,5δις ευρω.
Λεφτα που μοιραστηκαν κατα 80% στις ομαδες.
Ο Ολυμπιακος ειχε εσοδα 7,5εκ απο τα τηλεοπτικα.

Η Γαλατα (τοτε) και καθε Τουρκικη τοπ-ομαδα (τωρα) εχει 2πλασιο μπατζετ απο τον Ολυμπιακο
γιατι πολυ απλα απευθυνονται σε μια αγορα 60-70εκ ανθρωπων.
Οι χορηγοι λοιπον εκει θα δωσουν τα πολλα λεφτα και οχι στην Ελλαδιτσα.

Η Πορτο εχει καθε χρονο μπατζετ μεταξυ 150-200εκ ευρω.
Η Λεβερκουζεν την χρονια πουτ εφαγε τα 6, ειχε πουλησει ολους τους καλους παιχτες.
Την προηγουμενη χρονια ομως, αν δεν κανω λαθος (που δεν κανω ποτε),
ειχε παει στον τελικο του ΤΣ.Λ.
Απο εκει μονο ειχε καμια 100αρια εκ εσοδα.

Για τα εισητηρια δεν αναφερομουν μονο στον Ολυμπιακο, αλλα γενικοτερα στο Ελληνικο πρωταθλημα.
Ειναι πολυ ακριβα τα εισητηρια για οσα προσφερουν οι ομαδες.

Καλα κανει ο Κοκκαλης και δεν δινει δικαιωμα συναποφασης.
Ειδαμε και στον ΠΑΟ που εχουν ολοι αποψη τι εκαναν. Παλι 3οι βγηκαν.
Ενας πρεπει να αποφασιζει.
Το γηπεδο ανηκει στην Καραισκακη Α.Ε. η οποια ανηκει στην ΠΑΕ και οχι στον Κοκκαλη.
Η Θρυλος Α.Ε. ανηκει στον Κοκκαλη, μην μπερδευεσαι.

Δεν με νοιάζει φίλε τι ΕΣΟΔΑ έχουν...Η σέλτικ που σου έγραψα ή ο Ολυμπιακός ήτανε πιο ακριβές ομάδες???ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ.
Η λεβερκούζεν επειδή λές ΨΕΜΜΑΤΑ

Στον τελικό κατέβηκε με, μπούτ, σεμπέσκεν, ζίβκοβιτς, λούσιο, πλασέντε, ράμελοφ, σνείντερ, μπρντάριτς, μπάλακ, μπαστούρκ, νόεβιλ!!!
Απο αυτήν την ομάδα ο ΜΟΝΟΣ που δεν έπαιζε την επόμενη σεζόν που μετρήσανε 6 μπαλάκια ήτανε ο Μπάλακ που τον είχε αντιακαταστήσει ο άσχετος ο Μπερμπάτοφ!!!Τελικά ΞΕΠΟΥΛΗΣΕ η λεβερκούζεν αλάνθαστε!

Όσο για το μεγαλύτερο ψέμα είναι για το καραισκάκη...Το καραισκάκη δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση με την ΠΑΕ...Είναι ΚΟΚΚΑΛΙΣΚΑΚΗ.
DON-basketblog
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jun 29 2009, 16:17 ) *
Φετος δεν ελεγαν οτι θα παρουν τα παντα???
και τι πηραν???


τίποτα φίλε γιατί παίζανε ενάντια στο κατεστημένο του ΠΑΟ που άφησε ο κρόκους να γιγαντωθεί...Αλλά μην σε νοιάζει θα την βρούνε την άκρη τους αυτοί.Με την καλύτερη ομάδα στην ευρώπη κοντράρονται.Όχι με τον καραγκούνη και τον σισέ...Άλλος έχει τα ζόρια πλέον και παρακαλάει για ρευστό.ο ΚΡΟΚΟΥΣ.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(DON-basketblog @ Jun 29 2009, 16:29 ) *
τίποτα φίλε γιατί παίζανε ενάντια στο κατεστημένο του ΠΑΟ που άφησε ο κρόκους να γιγαντωθεί...Αλλά μην σε νοιάζει θα την βρούνε την άκρη τους αυτοί.Με την καλύτερη ομάδα στην ευρώπη κοντράρονται.Όχι με τον καραγκούνη και τον σισέ...Άλλος έχει τα ζόρια πλέον και παρακαλάει για ρευστό.ο ΚΡΟΚΟΥΣ.

Με τον Καραγκουνη και τον Σισε ο Σωκρατης κανει πλακα ομως
και παιρνει τα νταμπλ, το ενα πισω απο το αλλο.

Μην προσπαθεις να δημιουργησεις εντυπωσεις με το καλυτερη ομαδα στην Ευρωπη.
5-6 ομαδες ολες κι ολες ασχολουνται σοβαρα στην Ευρωπη με το μπασκετ,
γι'αυτο και οι Ελληνικες ομαδες εχουν βρθει στις κορυφαιες.

Και του χρονου απεναντι στι κετεστημενο του ΠΑΟ θα παιζει
και αν παρει παλι παιχτες σαν τον Γκριρ, τον Τεοντοσιτς και τον Ερστεγκ
παλι 2οι θα βγουμε.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.