Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός οff topic
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54
airg
Invalid Video Link

Ρε τι μου θυμησε αυτη η ατακα του Χλαπατσα;

Θα σας σειξω εγω να δειτε τι θα παθετε.

http://youtu.be/QDpBqsYfXcI
anton2
Εδώ είναι που λένε η σιωπή μου προς απάντησή σου ή το άλλο " I rest my case".......

ΌΧΙ στην ποδοσφαιροποίηση(=αλητοποίηση) του μπάσκετ που προσπαθούν κάποιοι ως το μόνο μέσο για να το κρατήσουν στα μέτρα τους.








j-kidd13
QUOTE(roko @ May 31 2014, 11:48 ) *
Συγνωμη αυτοι που λετε απο τον Παναθηναικο θα λειπουν???...Αν λειπουν αυτοι παιδια με συγχωρειτε και χωρις ιχνος αλαζονειας πρεπει να κυνηγησουμε και διαφορα γιατι σε τετοια ματς γραφεται ιστορια.



Γεγονος...Αλλα τα βρισκεις μπροστα σου μετα...Γι αυτο,χωρις ειρωνια,εκανες 15 χρονια να παρεις πρωταθλημα μετα την 35αρα...(Μετα και την επομενη σεζον για να μαστε αληθεις)
redleg7
Δεν φταιει η 35 για την ξηρασια που επικρατησε μετα.
Αλλοι φταινε οπως καποιος που αφησε την ομαδα ερμαιο και καταντησε να παιζει Κορυδαλλο.
Αν ειχε ορεξουλα και διαθεση και μερακι θα συνεχιζε η ομαδα να κανει τα αυτονοητα(ομως 2 καρπουζακια στην ιδια μασχαλη δεν χωρανε).
roko
QUOTE (j-kidd13 @ May 31 2014, 12:17 ) *
Γεγονος...Αλλα τα βρισκεις μπροστα σου μετα...Γι αυτο,χωρις ειρωνια,εκανες 15 χρονια να παρεις πρωταθλημα μετα την 35αρα...(Μετα και την επομενη σεζον για να μαστε αληθεις)


Το γνωριζω.Και ακριβως γι'αυτο εχουμε διψα.Το μελλον παντως δεν σχετιζεται με το ποση διαφορα θα τελειωσουμε το ματς αυριο αν λειπουν αυτοι οι 3 βεβαια απο τον Παναθηναικο πραγμα που μου φαινεται δυσκολο.
j-kidd13
Δεν λεω οτι φταιει η 35αρα καθεαυτη...Αλοιμονο...Απλα λεω οτι σε τετοιο επιπεδο,οταν δεν δειχνεις σεβασμο στον μεγαλο σου αντιπαλο,και τον διασυρεις,θα το βρεις μπροστα σου μετα σε κατι αντιστοιχο...
roko
QUOTE (j-kidd13 @ May 31 2014, 12:26 ) *
Δεν λεω οτι φταιει η 35αρα καθεαυτη...Αλοιμονο...Απλα λεω οτι σε τετοιο επιπεδο,οταν δεν δειχνεις σεβασμο στον μεγαλο σου αντιπαλο,και τον διασυρεις,θα το βρεις μπροστα σου μετα σε κατι αντιστοιχο...


Το πας λιγο μεταφυσικα αποτι καταλαβα στην λογικη οτι το κακο επιστρεφεται.Να σου πω δεν εχεις και αδικο σε αυτο και γω το πιστευω στην ζωη γενικοτερα.Το θεμα ειναι οταν εχεις απεναντι σου μια ομαδα που της εχεις κανεις break,την εχεις στην εδρα σου σε ματς τιτλο σε ενα καταμεστο Σεφ,αποδυναμωμενη και ολιγον χτυπημενη (αν τελικα εχει τοσες απουσιες και δεν ειναι αλλο ενα τρικ που δεν ειναι βεβαια τρικ μετα απο 2 χρονια ιδιας τακτικης οπου οι τραυματιες ξαφνικα παιζουν ως εκ θαυματος...)και με εναν προπονητη και παικτες που εχουν ακουσει ολη τη χρονια για το περιφημο ΟΑΚΑ LAW και αλλα ωραια τετοια,ποσο εγκρατης μπορεις να εισαι?.. 19.gif
Reggie Miller #31
QUOTE(j-kidd13 @ May 31 2014, 12:17 ) *
Γεγονος...Αλλα τα βρισκεις μπροστα σου μετα...Γι αυτο,χωρις ειρωνια,εκανες 15 χρονια να παρεις πρωταθλημα μετα την 35αρα...(Μετα και την επομενη σεζον για να μαστε αληθεις)



Η 35άρα τι σχέση έχει με το ότι το τμήμα μπάσκετ ήταν για καιρό υπό διάλυση;Αυτό που λες δεν έχει καμία σχέση,αντιθέτως εγώ θυμάμαι τον ΠΑΟ να προσπαθεί κάτι χρονιές που ο Ολυμπιακός είχε τερματίσει μέχρι και 8ος να προσπαθεί να πιάσει τους 35 και θυμάμαι ότι είχε κάνει κάρφωμα μέχρι και ο Αλβέρτης που δεν πηδούσε ούτε εφημερίδα.Άρα αυτό που λες δεν έχει καμία σχέση.
Zoys
Και στην τελική γιατί να θεωρείται unfair να νικάς με 30 και 35 πόντους;
redleg7
Ειναι γεγονος οτι ο Παο εχει προσπαθησει να ξορκισει τον τοτε διασυρμο ακομα και οταν ο Ολυμπιακος βιωνε τις πιο μαυρες σελιδες της ιστοριας του και επαιζε με Γιαννουζακο και Γκουλιας.

Επισης γεγονος ειναι οτι πρεπει να σεβαστουμε τον αυριανο μας αντιπαλο.Υπαρχει μια υπεραισιοδοξια που μερικες φορες δεν βγαινει σε καλο.
Οφειλουν(και ειμαι σιγουρος για τα παιδια)να μην παρασυρθουν και επαναπαυτουν σε διαφορα ρεπορταζ που αναφερουν οτι θα λειψουν 3 πενταδατοι αθλητες κλπ.
Θα σφιξουν τα δοντια και θα παιξουν ολοι τους.
Η ομαδα οφειλει να αντιμετωπισει τον Παο με την ιδια σοβαροτητα που τον αντιμετωπισε στο δευτερο ματς και οχι ως τυπικη διαδικασια 40 λεπτων μεχρι να γινει η φιεστα.
Αν συμβει το τελευταιο μονο φιεστα δεν θα δουμε.Πιο πολυ σε τραγωδια θα φερνει.
Τα κεφαλια κατω λοιπον.

**Αν ποτε καποιο ματς παει κοντα στους 30 ποντους η ομαδα θα κυνηγησει να σπασει το προηγουμενο ρεκορ για λογους γοητρου καθαρα.Πχ αν το ματς που εληξε με 25 ηταν το τελευταιο της σειρας και δεν ειχαν ματς μετα απο 2 μερες θα κυνηγουσαν την διαφορα πιστευω.Δεν εχει να κανει το συγκεκριμενο με επιδειξη σεβασμου κατα την γνωμη μου.Επιδειξη σεβασμου ηταν το γεγονος για παραδειγμα που δεν εκανε επιθεση στο τελος του ματς ο Σλουκας(εννοω το δευτερο ματς).
pk13
Παιδιά νομίζω πως ο j-kidd13 προσπαθεί απλά να πεί πως όταν πετυχαίνεις στο γήπεδό σου μια ομάδα που δεν είναι καλά(έχει π.χ τραυματισμούς,απογοήτευση ή απλά έλλειψη ποιότητας) καλό θα είναι να της δείξεις τον ανάλογο σεβασμό που της αξίζει και να μην παίζεις για διαφορές μέχρι το τέλος με σκοπό να την ξεφτιλίσεις και να γράψεις ιστορία γιατί όταν θα είναι αυτή στα καλά της θα έχεις ανάλογη μεταχείρηση.....
Reggie Miller #31
QUOTE(pk13 @ May 31 2014, 12:48 ) *
Παιδιά νομίζω πως ο j-kidd13 προσπαθεί απλά να πεί πως όταν πετυχαίνεις στο γήπεδό σου μια ομάδα που δεν είναι καλά(έχει π.χ τραυματισμούς,απογοήτευση ή απλά έλλειψη ποιότητας) καλό θα είναι να της δείξεις τον ανάλογο σεβασμό που της αξίζει και να μην παίζεις για διαφορές μέχρι το τέλος με σκοπό να την ξεφτιλίσεις και να γράψεις ιστορία γιατί όταν θα είναι αυτή στα καλά της θα έχεις ανάλογη μεταχείρηση.....

Όπως είπα πιο πάνω ο ΠΑΟ έχει προσπαθήσει να το κάνει,άρα θα πρέπει μάλλον να το πείτε για την ομάδα σας αυτό...
North_gato
QUOTE (Zoys @ May 31 2014, 12:38 ) *
Και στην τελική γιατί να θεωρείται unfair να νικάς με 30 και 35 πόντους;


Στην προκειμενη περιπτωση ασελγεις επι πτωματος..
ας κερδισουν, και ας ξεχασουν την διαφορα μια και σε λιγες μερες ξεκιναει η προσπαθεια της εθνικης.
pk13
QUOTE (Reggie Miller #31 @ May 31 2014, 10:51 ) *
Όπως είπα πιο πάνω ο ΠΑΟ έχει προσπαθήσει να το κάνει,άρα θα πρέπει μάλλον να το πείτε για την ομάδα σας αυτό...


Φίλε ο Παναθηναικός ακόμα θυμάται την 35 και δεν θα την ξεχάσει μέχρι να την σπάσει αν το κάνει αυτό κάποτε(η ψαλίδα αναμεσα στις 2 ομάδες είναι μικρή πλέον)...Φυσικά έχουν γίνει προσπάθειες για να σπάσει και θα γίνουν και άλλες..Απλά η έλειψη σεβασμού ξεκινησε όταν σε έναν προβληματικό αντίπαλο ειχες ρίξει 35 πόντους προσπαθώντας συνεχώς να μεγαλώνεις τη διαφορά μέχρι και τα τελευταία δευτερόλεπτα χωρίς να δείξεις καθόλου σεβασμό σε μια μεγάλη ομάδα....Από τότε αυτό διαιωνίζεται...
tuareg
τελικα τι ειναι σεβασμος?
να λυπηθεις καποιον για τη καταντια του η να εισαι ρεαλιστης και να του δειξεις τις αδυναμιες του σε ολη τους την εκταση?
Reggie Miller #31
QUOTE(pk13 @ May 31 2014, 13:05 ) *
Φίλε ο Παναθηναικός ακόμα θυμάται την 35 και δεν θα την ξεχάσει μέχρι να την σπάσει αν το κάνει αυτό κάποτε(η ψαλίδα αναμεσα στις 2 ομάδες είναι μικρή πλέον)...Φυσικά έχουν γίνει προσπάθειες για να σπάσει και θα γίνουν και άλλες..Απλά η έλειψη σεβασμού ξεκινησε όταν σε έναν προβληματικό αντίπαλο ειχες ρίξει 35 πόντους προσπαθώντας συνεχώς να μεγαλώνεις τη διαφορά μέχρι και τα τελευταία δευτερόλεπτα χωρίς να δείξεις καθόλου σεβασμό σε μια μεγάλη ομάδα....Από τότε αυτό διαιωνίζεται...


Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι ο ΠΑΟ των τόσων τίτλων ενδιαφέρεται για να σπάσει την 35άρα και ότι έχει μείνει απωθημένο.
Στην αντίθετη περίπτωση δε θα με ένοιαζε τόσο.

Βέβαια δεν ξέρω πως έχει προκύψει το θέμα της διαφορά για αύριο .Ο ΠΑΟ δεν θα έρθει να χάσει με μικρή διαφορά,θα έρθει να χτυπήσει το παιχνίδι όπως μπορεί.Ευτυχώς η ομάδα έχει αποδείξει πως είναι σοβαρή και δεν αποπροσανατολίζεται.
T.W.Is.M.
Δε νομιζω οτι η συζητηση για την 35αρα εχει θεση αυτη τη στιγμη σε αυτο το τοπικ. Εκτος αν η 35αρα αναφερεται σε γυναικα γεννημενη γυρω στο 1979, οποτε μπορει να μην εχει θεση, αλλα εχει ενδιαφερον(τουλαχιστον για μενα που ειμαι κοντα σε αυτη την ηλικια)!
Το οτι και οι δυο ομαδες το εχουν στο μυαλο τους το θεωρω πολυ πιθανο. Βεβαιο για τον ΠΑΟ που εχει την αρνητικη πλευρα του ρεκορ και που καποτε εκανε φαουλ για να σταματησει το χρονο και να καλυψει τη διαφορα και πολυ πιθανο για τον Ολυμπιακο που θα εχει ενα λογο ακομα να πανηγυρισει. Ομως πριν απο καθε ντερμπι η σκεψη για τετοιες διαφορες ειναι πιο πιθανο να γυρισει μπουμερανγκ παρα να αποδωσει.
North_gato
QUOTE (T.W.Is.M. @ May 31 2014, 14:37 ) *
Δε νομιζω οτι η συζητηση για την 35αρα εχει θεση αυτη τη στιγμη σε αυτο το τοπικ. Εκτος αν η 35αρα αναφερεται σε γυναικα γεννημενη γυρω στο 1979, οποτε μπορει να μην εχει θεση, αλλα εχει ενδιαφερον(τουλαχιστον για μενα που ειμαι κοντα σε αυτη την ηλικια)!
Το οτι και οι δυο ομαδες το εχουν στο μυαλο τους το θεωρω πολυ πιθανο. Βεβαιο για τον ΠΑΟ που εχει την αρνητικη πλευρα του ρεκορ και που καποτε εκανε φαουλ για να σταματησει το χρονο και να καλυψει τη διαφορα και πολυ πιθανο για τον Ολυμπιακο που θα εχει ενα λογο ακομα να πανηγυρισει. Ομως πριν απο καθε ντερμπι η σκεψη για τετοιες διαφορες ειναι πιο πιθανο να γυρισει μπουμερανγκ παρα να αποδωσει.


Κατ αρχας η 35αρα (γυναικα) εχει ενδιαφερον και για μενα που δεν ειμαι κοντα σε αυτην την ηλικια. Αρα ενδιαφερει ολους.
Τωρα η 35αρα (διαφορα) ειναι εφευρεση εδω στο forum. Καποιος την ανεφερε και συνεχιστηκε η αναφορα λες και αυριο και οι δυο ομαδες αυτο σκεφτονται. Τον Παναθηναικο, υποθετω, τον απασχολει πως θα παραταχθει χωρις απουσιες και εστω και αν γινει κατι τετοιο πως θα μπορεσει να να σπασει την εδρα του Ολυμπιακου και να ξαναφερει τους τελικους στην εδρα του. Απο την αλλη στον Ολυμπιακο, υστερα απο το προχτεσινο καταστροφικο δεκαλεπτο, δεν τους ενδιαφερει η διαφορα, αλλα η νικη ωστε να τελειωσει η υποθεση τιτλος στο ΣΕΦ αφου Παναθηναικος εδειξε οτι παρ ολα τα τωρινα του προβληματα στο ΟΑΚΑ ειναι δυνατος και δεν θα ηθελε να διακινδτνευσει να τελειωσει η σειρα εκει.
PARISINOS
Ασχετο απλα εγκυκλοπεδικα επειδη μιλαμε για της διαφορα των 35 ποντων και οτι ο ΠΑΟ εψαχνε με λυσσα να καλυψει αυτη τη διαφορα.

Ο ΠΑΟ ειχε δυο ευκαιριες να σπασει αυτη τη διαφορα .

Στις 12/2/2005 κερδισε με 31 ποντους (86-55) ενω στις 13/10/2005 κερδισε με 30 (51-81).

Επειδη θυμαμαι χαρακτηριστικα αυτα τα παιχνιδια ,ο ΠΑΟ μπορουσε ΑΝΕΤΑ να καλυψει τη διαφορα (ειδικα στο πρωτο η διαφορα λιγο πριν το τελοσ ηταν στο +40) αλλα ο ζοτς εβαζε μεσα ολους τους αναπληρωματικους (σακοτα κλπ).

Μην λεγονται λοιπον ανακριβειες. Κανενα κομπλεξ δεν ειχε ο ΠΑΟ και καμια λυσσα να σπασει τη 35αρα, αλλιως θα ειχε μεσα στα τελευταια λεπτα λακοβιτς, ΔΔ , μπατιστ και οχι σακατο, σκεπανοβιτς και παπανικολαου.

Για να μην αναφερω κιολας οτι Η ολη φαση με την 35αρα ειναι γελοια μιας και αν καποιος ψαχτει θα δει οτι δεν ειναι η μεγαλυτερη διαφορα που εχει κερδισει ο μπασκετικος ΟΣΦΠ τον ΠΑΟ. Αλλα τοσα ξερει ο κοσμος, τοσα λεει.
benchwarmer
QUOTE(PARISINOS @ Jun 1 2014, 01:55 ) *
Στις 12/2/2005 κερδισε με 31 ποντους (86-55) ενω στις 13/10/2005 κερδισε με 30 (51-81).

Επειδη θυμαμαι χαρακτηριστικα αυτα τα παιχνιδια ,ο ΠΑΟ μπορουσε ΑΝΕΤΑ να καλυψει τη διαφορα (ειδικα στο πρωτο η διαφορα λιγο πριν το τελοσ ηταν στο +40) αλλα ο ζοτς εβαζε μεσα ολους τους αναπληρωματικους (σακοτα κλπ).

Μην λεγονται λοιπον ανακριβειες. Κανενα κομπλεξ δεν ειχε ο ΠΑΟ και καμια λυσσα να σπασει τη 35αρα, αλλιως θα ειχε μεσα στα τελευταια λεπτα λακοβιτς, ΔΔ , μπατιστ και οχι σακατο, σκεπανοβιτς και παπανικολαου.


Ομολογώ το πρώτο ματς δεν το θυμάμαι επακριβώς. Με λίγο ψάξιμο όμως:

a) http://www.galanissportsdata.com/basketbal...ob.asp?game=111

Τα τελευταία καλάθια του Παναθηναικού, πέτυχαν οι Λάκοβιτς, Αλβέρτης, Μπατίστ, επομένως δεν ήταν ακριβώς όπως τα λες.
Επίσης, με την διαφορά στους 34 και τον Μπατίστ να έχει σκοράρει στα 21 δεύτερα, εμφανίζεται μετά ο Ολυμπιακός να σκοράρει με βολές(!), του Γκούλιας (μόλις 1 δεύτερο μετά τον Μπατίστ αυτό μάλιστα!) και του Πέρι. Επαναλαμβάνω δεν το θυμάμαι το ματς επακριβώς, αλλά η αίσθησή μου ήταν όντως ότι το είχε κυνηγήσει ο Παο με φάουλ, και μάλλον επιβεβαιώνομαι.

β) Από το ίδιο ματς βρήκα και αυτό https://www.youtube.com/watch?v=vjFejCMpOKc , όπου αυτό δείχνει να γίνεται και μεταξύ του 1.20-1.50 . Δυστυχώς το ματς ολόκληρο δεν υπάρχει μάλλον.

Όπως και να χει πάντως, επαναλαμβάνω πως δεν το θεωρώ κακό, ας κινούμαστε γενικά σε κόσμια πλαίσια και ας είναι τα μόνα "unfair play" τα κυνήγια των διαφορών, δεν πειράζει.

*Σορρυ ειλικρινά για το οφ-τόπικ, ας μεταφερθεί όπου κρίνουν οι μοντς smile.gif

** Επίσης, από το ματς του ΣΕΦ, ακούγεται καθαρά στο 1.40.30 https://www.youtube.com/watch?v=Ipy6x_t0OUM smile.gif
PARISINOS
QUOTE(benchwarmer @ May 31 2014, 23:55 ) *
Ομολογώ το πρώτο ματς δεν το θυμάμαι επακριβώς. Με λίγο ψάξιμο όμως:

a) http://www.galanissportsdata.com/basketbal...ob.asp?game=111

Τα τελευταία καλάθια του Παναθηναικού, πέτυχαν οι Λάκοβιτς, Αλβέρτης, Μπατίστ, επομένως δεν ήταν ακριβώς όπως τα λες.
Επίσης, με την διαφορά στους 34 και τον Μπατίστ να έχει σκοράρει στα 21 δεύτερα, εμφανίζεται μετά ο Ολυμπιακός να σκοράρει με βολές(!), του Γκούλιας (μόλις 1 δεύτερο μετά τον Μπατίστ αυτό μάλιστα!) και του Πέρι. Επαναλαμβάνω δεν το θυμάμαι το ματς επακριβώς, αλλά η αίσθησή μου ήταν όντως ότι το είχε κυνηγήσει ο Παο με φάουλ, και μάλλον επιβεβαιώνομαι.

β) Από το ίδιο ματς βρήκα και αυτό https://www.youtube.com/watch?v=vjFejCMpOKc , όπου αυτό δείχνει να γίνεται και μεταξύ του 1.20-1.50 . Δυστυχώς το ματς ολόκληρο δεν υπάρχει μάλλον.

Όπως και να χει πάντως, επαναλαμβάνω πως δεν το θεωρώ κακό, ας κινούμαστε γενικά σε κόσμια πλαίσια και ας είναι τα μόνα "unfair play" τα κυνήγια των διαφορών, δεν πειράζει.

*Σορρυ ειλικρινά για το οφ-τόπικ, ας μεταφερθεί όπου κρίνουν οι μοντς smile.gif

** Επίσης, από το ματς του ΣΕΦ, ακούγεται καθαρά στο 1.40.30 https://www.youtube.com/watch?v=Ipy6x_t0OUM smile.gif


Ισως να ειναι ετσι. Εχει περασει μια δεκαετια και δεν θυμαμαι ολες τις λεπτομερειες, αν και εμενα η αισθηση που ειχα ηταν οτι ο ΠΑΟ τα ειχε αφησει τα ματς , κατι που ειναι δεδομενο στο 51-81

https://www.youtube.com/watch?v=Ipy6x_t0OUM

Το ματς εδω ειναι ολοκληρο και ειναι ξεκαθαρο πως ο ΠΑΟ παιζει στο τελος με τους αναπληρωματικους και χωρις να κανει φαουλ να σταματησει χρονο κλπ.

Οχι οτι εχει σημασια οπως λες μιας και μεσα στο προγραμμα ειναι αυτο. Το οτι οι φιλαθλοι θελανε να καλυφθει η δαιφορα ειναι δεδομενο smiley.gif ανευ ουσιας κιολας μιας και οπως ειπα το -35 δεν ηταν η μεγαλυτερη δαιφορα που εχει χασει ο ΠΑΟ.

Σορρυ για το πφ τοπικ. Μεταφερτε και αυτο με τα υπολοιπα. Τωρα το ειδα.
Quincy
Το 110-68 του '70κάτι λες ε; smiley.gif Ακουστά το χω, αλλά δεν το έχω δει ποτέ

Νομίζω ότι είναι πολύ μακρυνό για να το λάβεις υπόψιν. Για να πω την αλήθεια δεν έχω δει κανέναν αγώνα του πρωταθλήματος από εκείνη τη δεκαετία ή παλιότερα. Δεν εχω ιδέα σε τι κατάσταση ήταν το ελληινκό μπάσκετ τότε tongue.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(benchwarmer @ Jun 1 2014, 02:55 ) *
Ομολογώ το πρώτο ματς δεν το θυμάμαι επακριβώς. Με λίγο ψάξιμο όμως:

a) http://www.galanissportsdata.com/basketbal...ob.asp?game=111

Τα τελευταία καλάθια του Παναθηναικού, πέτυχαν οι Λάκοβιτς, Αλβέρτης, Μπατίστ, επομένως δεν ήταν ακριβώς όπως τα λες.
Επίσης, με την διαφορά στους 34 και τον Μπατίστ να έχει σκοράρει στα 21 δεύτερα, εμφανίζεται μετά ο Ολυμπιακός να σκοράρει με βολές(!), του Γκούλιας (μόλις 1 δεύτερο μετά τον Μπατίστ αυτό μάλιστα!) και του Πέρι. Επαναλαμβάνω δεν το θυμάμαι το ματς επακριβώς, αλλά η αίσθησή μου ήταν όντως ότι το είχε κυνηγήσει ο Παο με φάουλ, και μάλλον επιβεβαιώνομαι.

β) Από το ίδιο ματς βρήκα και αυτό https://www.youtube.com/watch?v=vjFejCMpOKc , όπου αυτό δείχνει να γίνεται και μεταξύ του 1.20-1.50 . Δυστυχώς το ματς ολόκληρο δεν υπάρχει μάλλον.

Όπως και να χει πάντως, επαναλαμβάνω πως δεν το θεωρώ κακό, ας κινούμαστε γενικά σε κόσμια πλαίσια και ας είναι τα μόνα "unfair play" τα κυνήγια των διαφορών, δεν πειράζει.

*Σορρυ ειλικρινά για το οφ-τόπικ, ας μεταφερθεί όπου κρίνουν οι μοντς smile.gif

** Επίσης, από το ματς του ΣΕΦ, ακούγεται καθαρά στο 1.40.30 https://www.youtube.com/watch?v=Ipy6x_t0OUM smile.gif


Ειδικα για το ματς του 2005 ειμαι σιγουρος οτι ειχαν γινει και φαουλ για να σταματησει ο χρονος μηπως ξεπερασει η διαφορα τους 35. Στο παιχνιδι κυπελλου της επομενης σεζον δεν πρεπει να ειχε γινει κατι τετοιο. Περιττο να πω ποσο ασχημη εντυπωση μου ειχε κανει το γεγονος αυτο(του 2005 φυσικα).
Επισης γραφτηκε πιο πριν για τις αντιδρασεις μιας ομαδας οταν ο αντιπαλος ειναι αποδυναμωμενος κλπ. Το 1996 ο Παναθηναικος δεν ηταν αποδυναμωμενος. Ηταν ο πρωταθλητης Ευρωπης με μια πολυ μεγαλη απουσια(+1 του Παταβουκα, αν θυμαμαι καλα, που ομως ειχε χασει μεγαλο μερος της σεζον). Λιγες μερες πριν το ιδιο ροστερ(χωρις Ντομινικ) ειχε κερδισει τον ιδιο Ολυμπιακο στο ΟΑΚΑ. Δεν εχει καμια σχεση αυτη η κατασταση με εκεινη του Ολυμπιακου 9 χρονια αργοτερα.

Χωρις να εχω δει κανενα λινκ(αν και ειναι ευκολο) το σκορ του αγωνα του 2005 ηταν 86-55? Ετσι για να δοκιμασω τον εαυτο μου(και τη μνημη μου) και να πεισω οσους αμφιβαλλουν οτι θυμαμαι τα φαουλ σκοπιμοτητας και δε βγαζω απ το μυαλο μου πραγματα.
roko
QUOTE (T.W.Is.M. @ Jun 1 2014, 11:31 ) *
Ειδικα για το ματς του 2005 ειμαι σιγουρος οτι ειχαν γινει και φαουλ για να σταματησει ο χρονος μηπως ξεπερασει η διαφορα τους 35. Στο παιχνιδι κυπελλου της επομενης σεζον δεν πρεπει να ειχε γινει κατι τετοιο. Περιττο να πω ποσο ασχημη εντυπωση μου ειχε κανει το γεγονος αυτο(του 2005 φυσικα).
Επισης γραφτηκε πιο πριν για τις αντιδρασεις μιας ομαδας οταν ο αντιπαλος ειναι αποδυναμωμενος κλπ. Το 1996 ο Παναθηναικος δεν ηταν αποδυναμωμενος. Ηταν ο πρωταθλητης Ευρωπης με μια πολυ μεγαλη απουσια(+1 του Παταβουκα, αν θυμαμαι καλα, που ομως ειχε χασει μεγαλο μερος της σεζον). Λιγες μερες πριν το ιδιο ροστερ(χωρις Ντομινικ) ειχε κερδισει τον ιδιο Ολυμπιακο στο ΟΑΚΑ. Δεν εχει καμια σχεση αυτη η κατασταση με εκεινη του Ολυμπιακου 9 χρονια αργοτερα.

Χωρις να εχω δει κανενα λινκ(αν και ειναι ευκολο) το σκορ του αγωνα του 2005 ηταν 86-55? Ετσι για να δοκιμασω τον εαυτο μου(και τη μνημη μου) και να πεισω οσους αμφιβαλλουν οτι θυμαμαι τα φαουλ σκοπιμοτητας και δε βγαζω απ το μυαλο μου πραγματα.


https://www.youtube.com/watch?v=vjFejCMpOKc Οντως 86-55 ηταν.Ολοι το θυμομαστε τοτε οτι ο Παναθηναικος παλευε με λυσσα να σπασει τους 35.Και την επομενη μερα πανηγυριζαν πολλοι φιλοι του Ολυμπιακου οτι δεν το καταφεραν.Οπως και του Παναθηναικου νομιζω η Πρασινη οτι εγραφε κατι τετοιο πως το μονο κακο ηταν οτι δεν επιασαν την διαφορα.

Στο 1:24 και μετα ακουγεται ξεκαθαρα τι ειχαν ολοι στο μυαλο τους εκεινο το βραδυ..
rchos
Από τα δύο αυτά παιχνίδια στο ΣΕΦ ήμουν μέσα για το κύπελο.
Τα θέματα σε αυτό το παιχνίδι ήταν ο πόλεμος που γινόταν στις εξέδρες με φωτοβολίδες που εκτοξεύονταν εκατέρωθεν οπότε πιο πολύ υπήρχε σκέψη από όλους άντε να τελειώνουμε να φύγουν όλοι ζωντανοί από το γήπεδο παρά στο που θα πάει η διαφορά.


Στο ματς του ΟΑΚΑ εντάξει το είχε παλέψει ο Παναθηναικός και σχεδόν τα κατάφερε.Έπαιζε για αυτό από ένα σημείο και μετά και μόλις οι παίχτες του πίστεψαν ότι τα κατάφεραν στο τέλος κατάφεραν οι του ΟΣΦΠ να το γλιτώσουν.
Οι πανυγηρισμοί πάντως του Αλβέρτη μετά το τρίποντο που έβαλε που φαίνεται και στο βίντεο ήταν το κύριο θέμα συζήτησης την επόμενη μέρα ανάμεσα σε Ολυμπιακούς για το πόσο "κόμπλεξ¨κουβαλάει μέσα του ειδικά αυτός.


Περασμένα ξεχασμένα αλλά κυριακή πριν από ντέρμπι τίτλου όλα έρχονται ξανά στο μυαλό.Φυσικά είναι αστείες οι διαφορές στο πέρασμα του χρόνου.ΆΛλα μετράνε και όχι το ένα παιχνίδι που έτυχε να γίνει κάτι εξαιρετικό.
anton2
Αυτά που έγιναν σε κάποια παιχνίδια καθώς και οι δηλώσεις που έγιναν δεν συνάδουν με όσα ξέρουμε και δείχνουν σαν να υπάρχει κάποιο άλλο παρασκήνιο από πίσω που δεν είναι ανακοινώσιμο.

Παράλληλα η απόδοση κάποιων παικτών και από την μια και από την άλλη, σε κάποια παιχνίδια, έχει τρομερές διακυμάνσεις που αφήνουν κάποια κενά νοήματος που δεν εξηγούνται μπασκετικά. Βλέπω μπάσκετ σχεδόν 40 χρόνια αλλά τέτοιες ασυνέπειες και κενά κατανόησης δεν είχα ποτέ άλλοτε για το τι συμβαίνει. Ούτε τόσες αμφιβολίες για το αν η πραγματικότητα που βλέπω είναι εικονική...

Δεν ξέρω τι παίζεται ακριβώς. Σε άλλη περίπτωση σε κάποια χώρα στην κεντρική Ασία ή Αφρική θα έλεγα ότι είτε γίνονται όργια στα στοιχηματζίδικα και εμάς μας δουλεύουν κανονικά γνωρίζοντας από πριν τι θα γίνει είτε επιτρέπεται επιλεκτικά κάποιες φορές η ντόπα (και επειδή δεν θα μπορούσαν να το πούν αλλιώς οι εκάαστοτε πρόεδροι των χ χωρών τα βάζουν με την διαιτησία) και γίνονται συνενοήσεις που δεν ανακοινώνονται για να μη πλήξουν το κύρος του αθλήματος.

Αυτά σε άλλη χώρα, στην Ελλάδα πραγματικά δεν πιστεύω ότι τέτοια σενάρια θα μπορούσαν να ισχύουν. Οπότε περιμένουμε κάποτε στο μέλλον να μάθουμε από κάπου τι γινόταν στις μέρες μας....

Παρατηρώ όμως τα εξής:
1) Η ομάδα του ΠΑΟ φέτος ήταν χώμα σε όλες της τις διαστάσεις και πέρασε από το top 16 από συνδιασμούς αποτελεσμάτων.
2) Ο Ολυμπιακός παίζει πολύ καλύτερα στην Ευρώπη και ο ΠΑΟ πολύ καλύτερα στην Ελλάδα.
3) Οι παίκτες (σίγουρα στον Ολυμπιακό και ίσως και στον ΠΑΟ) είναι πολύ πολύ πιεσμένοι (σε πολλά μη αθλητικά επίπεδα) και πολλοί αθλητικά καμένοι από τα 24 τους και τα 27 τους. Δεν μιλάω για τις παλιές καραβάνες που παίζουν με τις αναθυμιάσεις. Και πολλοί θα ήθελαν να φύγουν.
4) Οι διακυμάνσεις που παρουσιάζουν και οι δύο ομάδες μέσα στη χρονιά είναι αστρονομικές (και κυρίως μιλάω για την αθλητική τους ικανότητα). Δεν έχω δει τέτοιες διακυμάνσεις σε παίκτες και ομάδες ποτέ πριν στη ζωή μου (τουλάχιστον από ελληνικές ομάδες).

Είμαι έτοιμος να σταματήσω να βλέπω μπάσκετ. Πλέον και για πρώτη φορά νιώθω ότι δεν με αφορά ούτε καν η εθνική μας ομάδα.

Το επόμενο βήμα μου είναι να κόψω τη Nova και να γραφτώ στην οτενετ για να βλέπω ΝΒΑ.
HackerBaby
Aντι να απορεις γιατι ο δδ παιζει τοσο καλα στους τελικους και να λες οτι παιρνει ντοπα, μπορει πολυ απλα να αναγνωρισεις την μπασκετικη εξυπναδα του και το ποσο τεραστιος ειναι και να σωπασεις(Γιατι μαλλον ξεχνας ποιος ειναι και τι εχει κανει ο δδ).Λες και οποιος παιρνει ντοπα θα εχει περισσοτερς ασσιστ η θα ειναι πιο ευστοχος...Κριμα τζαμπα τα 40 χρονια που βλεπεις μπασκετ
aegeansheed
O Διαμαντίδης σε ποιό σημείο της κουβέντας σχετίζεται με τις παραπάνω εντυπώσεις που μας εκφράζει ο anton2?

+1 φάουλ στον hackerbaby, που είναι το δεύτερο μέσα σε τέσσερις μέρες, επειδή δε μπορεί να κοντρολάρει τις αντιδράσεις του σε σχέση με άλλα μέλη και τους κανονισμούς. +5 μέρες για σκέψη και περισυλλογή
mpam
QUOTE (T.W.Is.M. @ Jun 1 2014, 11:31 ) *
Ειδικα για το ματς του 2005 ειμαι σιγουρος οτι ειχαν γινει και φαουλ για να σταματησει ο χρονος μηπως ξεπερασει η διαφορα τους 35. Στο παιχνιδι κυπελλου της επομενης σεζον δεν πρεπει να ειχε γινει κατι τετοιο. Περιττο να πω ποσο ασχημη εντυπωση μου ειχε κανει το γεγονος αυτο(του 2005 φυσικα).
Επισης γραφτηκε πιο πριν για τις αντιδρασεις μιας ομαδας οταν ο αντιπαλος ειναι αποδυναμωμενος κλπ. Το 1996 ο Παναθηναικος δεν ηταν αποδυναμωμενος. Ηταν ο πρωταθλητης Ευρωπης με μια πολυ μεγαλη απουσια(+1 του Παταβουκα, αν θυμαμαι καλα, που ομως ειχε χασει μεγαλο μερος της σεζον). Λιγες μερες πριν το ιδιο ροστερ(χωρις Ντομινικ) ειχε κερδισει τον ιδιο Ολυμπιακο στο ΟΑΚΑ. Δεν εχει καμια σχεση αυτη η κατασταση με εκεινη του Ολυμπιακου 9 χρονια αργοτερα.

Χωρις να εχω δει κανενα λινκ(αν και ειναι ευκολο) το σκορ του αγωνα του 2005 ηταν 86-55? Ετσι για να δοκιμασω τον εαυτο μου(και τη μνημη μου) και να πεισω οσους αμφιβαλλουν οτι θυμαμαι τα φαουλ σκοπιμοτητας και δε βγαζω απ το μυαλο μου πραγματα.

Ετσι ακριβως ειναι. Θυμαμαι δουλευα σε καφετερια, επαιζε ο αγωνας κ δεν ειχα δει ουτε δευτερολεπτο κ στα τελευταια λεπτα ειχαμε σταματησει να δουλευουμε οσοι ειμασταν ολυμπιακοι για να δουμε τον αγωνα μιας κ ειχε παει οριακα στο 35.χαχαχα
bbplayer
QUOTE (anton2 @ Jun 3 2014, 02:53 ) *
Βλέπω μπάσκετ σχεδόν 40 χρόνια αλλά τέτοιες ασυνέπειες και κενά κατανόησης δεν είχα ποτέ άλλοτε για το τι συμβαίνει. Ούτε τόσες αμφιβολίες για το αν η πραγματικότητα που βλέπω είναι εικονική...


Λογικό μου φαίνεται. Το αντίθετο θα ήταν παράξενο
erwi grey
QUOTE(aegeansheed @ Jun 3 2014, 09:35 ) *
O Διαμαντίδης σε ποιό σημείο της κουβέντας σχετίζεται με τις παραπάνω εντυπώσεις που μας εκφράζει ο anton2?

+1 φάουλ στον hackerbaby, που είναι το δεύτερο μέσα σε τέσσερις μέρες, επειδή δε μπορεί να κοντρολάρει τις αντιδράσεις του σε σχέση με άλλα μέλη και τους κανονισμούς. +5 μέρες για σκέψη και περισυλλογή

Καλα πες οτι τον περιμενες στη γωνια επειδη ειχατε προσωπικη κοντρα.Σιγα το εμπρηστικο ποστ αν ηταν ετσι οι μισοι εδω επρεπε να φυγουν.Υπαρχουν ποστ με χαρακτηρισμους κι εκει δε σε ειδα τοσο ευαισθητοποιημενο.
shtarkws
Με ευκαιρια την ανακοινωση Ιβκοβιτς απο Εφες,αυτος δεν ειχε πειο πως αποσυρεται και πως αν ξαναπροπονησει θα ειναι στον Ολυμοιακο? Τελικα αρλουμπες,απλα δεν τα ειχαν βρει στα λεφτα...
bbplayer
QUOTE (shtarkws @ Jun 3 2014, 12:54 ) *
Με ευκαιρια την ανακοινωση Ιβκοβιτς απο Εφες,αυτος δεν ειχε πειο πως αποσυρεται και πως αν ξαναπροπονησει θα ειναι στον Ολυμοιακο? Τελικα αρλουμπες,απλα δεν τα ειχαν βρει στα λεφτα...


εντάξει, αφού είχε πει έτσι, σημαίνει ότι "ήταν από μικρός Ολυμπιακός" , απλά συγκλινίστηκε από το project της Εφές και είπε να συμμετέχει. Δεν είναι και λίγο να κοουτσάρεις τον Πλάνιντς , τον Μπατούκ και τον Βασιλειάδη

@ Υ.Γ πλάκα πλάκα ο Μπατούκ είναι καλό παιχτάκι πάντως
leonkalf
Ενδιαφέρον άρθρο από Ασπρούλια για την συνάντησή του με Ντούντα στο Μιλάνο.. Διαβάστε!

O «σοφός» θα στρώσει κόκκινο χαλί για Σπανούλη!



Α ρε γερο Ντούντα.. Κώλο δε βάζεις κάτω...

Πρόπερσι ήσουν κουρασμένος, έδειχνες ότι "τελειώνεις", μόνο για εθνική έλεγες και αν επέστρεφες σε πάγκο ομάδας θα 'ταν ο Ολυμπιακός..

Δεν άντεξες μακριά από την δράση τελικά...
Άντε μπρε, σου εύχομαι να πάρεις το πρωτάθλημα Τουρκίας.. smile.gif Μέχρι εκεί....
Reggie Miller #31
QUOTE(leonkalf @ Jun 3 2014, 13:16 ) *
Ενδιαφέρον άρθρο από Ασπρούλια για την συνάντησή του με Ντούντα στο Μιλάνο.. Διαβάστε!

O «σοφός» θα στρώσει κόκκινο χαλί για Σπανούλη!



Α ρε γερο Ντούντα.. Κώλο δε βάζεις κάτω...

Πρόπερσι ήσουν κουρασμένος, έδειχνες ότι "τελειώνεις", μόνο για εθνική έλεγες και αν επέστρεφες σε πάγκο ομάδας θα 'ταν ο Ολυμπιακός..


Παίδες τα λέγαμε και πέρσι ότι ο παππούς θα χαλαρώσει λίγο και λογικά θα στραφεί προς Τουρκία μεριά που το χρήμα ρέει(όπως και ο κουμπάρος του).Μην το ψάχνουμε παραπάνω,οι άνθρωποι κάνουν τη δουλειά τους.Απλά τα πράγματα.
redleg7
Αρχισανε παραμονες πεμπτου τελικου να λενε για τον Σπανουλη.
Δεν λεει να κατανοησουν με τιποτα οτι υπεγραψε το 3 ετες ΚΛΕΙΣΤΟ συμβολαιο του για να κλεισει την καριερα του στον Ολυμπιακο.
Συνεχιζουν απο περσι στον ιδιο ρυθμο...

Ιβκοβιτς κατσε με τον Βασιλειαδη και πολυ σου ειναι.
louie
QUOTE (erwi grey @ Jun 3 2014, 11:08 ) *
Καλα πες οτι τον περιμενες στη γωνια επειδη ειχατε προσωπικη κοντρα.Σιγα το εμπρηστικο ποστ αν ηταν ετσι οι μισοι εδω επρεπε να φυγουν.Υπαρχουν ποστ με χαρακτηρισμους κι εκει δε σε ειδα τοσο ευαισθητοποιημενο.


ουτε εγω καταλαβα τι εγινε. το ποστ hackerbaby ηταν πολυ χαμηλων τονων σε σχεση με αυτα που γραφονται τις τελευταιες μερες...
ALHOFF33
Την προηγούμενη εβδομάδα έφευγε ο Περπέ,τώρα ο Σπανούλης,αύριο ίσως να σκέφτονται να τα παρατήσουν οι Αγγελόπουλοι.Αποκλειστικό ρεπορτάζ από Άβερελ που - από πότε άραγε - έχει πληροφορίες από Ντούντα.

Πολύ καλοστημένα παιχνίδια πληροφοριών,όπως και οι δήθεν τραυματισμοί παικτών του ΠΑΟ παραμονές αγώνων μας, που πάντα σφίγγουν τα δόντια και παίζουν.

roko
QUOTE (leonkalf @ Jun 3 2014, 13:16 ) *
Ενδιαφέρον άρθρο από Ασπρούλια για την συνάντησή του με Ντούντα στο Μιλάνο.. Διαβάστε!

O «σοφός» θα στρώσει κόκκινο χαλί για Σπανούλη!



Α ρε γερο Ντούντα.. Κώλο δε βάζεις κάτω...

Πρόπερσι ήσουν κουρασμένος, έδειχνες ότι "τελειώνεις", μόνο για εθνική έλεγες και αν επέστρεφες σε πάγκο ομάδας θα 'ταν ο Ολυμπιακός..

Δεν άντεξες μακριά από την δράση τελικά...
Άντε μπρε, σου εύχομαι να πάρεις το πρωτάθλημα Τουρκίας.. smile.gif Μέχρι εκεί....


Αν δεν ηταν ο Ντουντα ακομη με το κυπελλο ελλαδος του Γιαννακη θα ειχαμε μεινει.Το οτι δεν του εσκασαν το μαρουλι οι Αφοι και το εριξαν στην προπαγανδα ελληνικο στοιχειο->παραγωγη ταλεντων-> εμεις ειμαστε οι εξυπνοι και οι αλλοι οι βλακες και στις ηττες φταιει η καραμελα τοτε δεν νομιζω οτι φταιει ο Ιβκοβιτς.Μαζι του 2 ευρωλιγκες πηραμε και εβαλε και τις βασεις για την 3η.

Ειχε ενα κακο ομως,δεν ηταν ελληνας και δεν ειχε τους δικους του δημοσιογραφους να τον αβανταρουν.
redleg7
QUOTE (roko @ Jun 3 2014, 13:50 ) *
Αν δεν ηταν ο Ντουντα ακομη με το κυπελλο ελλαδος του Γιαννακη θα ειχαμε μεινει.Το οτι δεν του εσκασαν το μαρουλι οι Αφοι και το εριξαν στην προπαγανδα ελληνικο στοιχειο


Ναι τον καημενο.Μονο 38 εκ ευρω μπατζετ ειχε και γκαρντ οπως ο Σπανουλης,ο Μιλος,ο Παπαλουκας (μην αναφερω αλλους στο ροστερ) και σαρωσε εκεινη την σεζον.

Δεν του εσκασαν μαρουλι...Επρεπε να του δωσουν 90 εκατομυρια λες και παιζαμε στους τελικους με την Okc.
D-Wade
QUOTE(leonkalf @ Jun 3 2014, 13:16 ) *
Ενδιαφέρον άρθρο από Ασπρούλια για την συνάντησή του με Ντούντα στο Μιλάνο.. Διαβάστε!

O «σοφός» θα στρώσει κόκκινο χαλί για Σπανούλη!



Α ρε γερο Ντούντα.. Κώλο δε βάζεις κάτω...

Πρόπερσι ήσουν κουρασμένος, έδειχνες ότι "τελειώνεις", μόνο για εθνική έλεγες και αν επέστρεφες σε πάγκο ομάδας θα 'ταν ο Ολυμπιακός..

Δεν άντεξες μακριά από την δράση τελικά...
Άντε μπρε, σου εύχομαι να πάρεις το πρωτάθλημα Τουρκίας.. smile.gif Μέχρι εκεί....

Δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω ότι η πλευρά του Ολυμπιακού επικοινώνησε ότι ο Ιβκοβιτς σταματάει και θα συνεχίσει μόνο στην εθνική
roko
QUOTE (redleg7 @ Jun 3 2014, 13:53 ) *
Ναι τον καημενο.Μονο 38 εκ ευρω μπατζετ ειχε και γκαρντ οπως ο Σπανουλης,ο Μιλος,ο Παπαλουκας (μην αναφερω αλλους στο ροστερ) και σαρωσε εκεινη την σεζον.

Δεν του εσκασαν μαρουλι...Επρεπε να του δωσουν 90 εκατομυρια λες και παιζαμε στους τελικους με την Okc.


Δεν με καταλαβες.Για τον Ιβκοβιτς εγω μιλησα.Για τον Γιαννακη ειναι αλλη κουβεντα.Ειπα οτι χωρις τον Ιβκοβιτς με το κυπελλο του Γιαννακη θα'χαμε μεινει.
redleg7
QUOTE (roko @ Jun 3 2014, 13:59 ) *
Δεν με καταλαβες.Για τον Ιβκοβιτς εγω μιλησα.Για τον Γιαννακη ειναι αλλη κουβεντα.Ειπα οτι χωρις τον Ιβκοβιτς με το κυπελλο του Γιαννακη θα'χαμε μεινει.

Και εγω για τον Ιβκοβιτς μιλησα προφανως.

OLYMPIAKOS BC 2010-2011
4.Papaloukas 5.Nesterovic 6.Gordon-Lucas 7.Spanoulis 8.Vassilopoulos 9.Bourousis 10.Keselj 11.Pelekanos 12.Mavrokefalidis 14.Glyniadakis 15.Nielsen 16.Papanikolaou K. 17.Erceg 18.Teodosic 19.Katsivelis 21.Halperin
Coach : Dusan Ivkovic
akratacity
QUOTE (redleg7 @ Jun 3 2014, 14:07 ) *
Και εγω για τον Ιβκοβιτς μιλησα προφανως.

OLYMPIAKOS BC 2010-2011
4.Papaloukas 5.Nesterovic 6.Gordon-Lucas 7.Spanoulis 8.Vassilopoulos 9.Bourousis 10.Keselj 11.Pelekanos 12.Mavrokefalidis 14.Glyniadakis 15.Nielsen 16.Papanikolaou K. 17.Erceg 18.Teodosic 19.Katsivelis 21.Halperin
Coach : Dusan Ivkovic

η μνημη καποιων ειναι καλη μονο σε οσα συμφερουν τους συλλογισμους τους

η χρονια αυτη του ιβκοβιτς κοντευει να παραγραφει εξαιτιας της επιτυχιας της επομενης σεζον

εγω δεν νομιζω παντως οτι ο ιβκοβιτς εφυγε λογω χρηματων απλα πιστεψε οτι με την ομαδα αυτη δεν θα μπορουσε να επαναλαβει τις ιδιες επιτυχιες
sacarame
QUOTE(erwi grey @ Jun 3 2014, 11:08 ) *
Καλα πες οτι τον περιμενες στη γωνια επειδη ειχατε προσωπικη κοντρα.Σιγα το εμπρηστικο ποστ αν ηταν ετσι οι μισοι εδω επρεπε να φυγουν.Υπαρχουν ποστ με χαρακτηρισμους κι εκει δε σε ειδα τοσο ευαισθητοποιημενο.



Λοιπόν για να κλείσει το θέμα εδώ ο κανονισμός 3 λέει:

QUOTE
•Το ύφος του κάθε μηνύματος οφείλει να γράφεται σε κόσμια πλαίσια χωρίς προσβολές, ειρωνείες και προκλήσεις προς τα μέλη του φόρουμ και δημόσια πρόσωπα, και γενικώς με τρόπο που δεν πρόκειται να πυροδοτήσει διαμάχες.


Ο κάθε ένας από μας εδώ μέσα έχει το ελεύθερο να γράψει την άποψή του και να την τεκμηριώσει, όποια και αν είναι αυτή. Ο χρήστης anton2 έγραψε κάποιους προβληματισμούς του και για τις δύο ομάδες και αναφέρθηκε στις διακυμάνσεις στην απόδοση και των δυο. Δεν έγραψε για ντόπα μονο στον ΠΑΟ ή στον ΔΔ συγκεκριμένα.

Σε κάθε περίπτωση ΚΑΝΕΝΑΣ εδώ μέσα δεν έχει δικαίωμα να πει στον άλλο να σωπάσει ή να του υποδείξει τι θα γράψει..

Επίσης για να απαντήσω στον χρήστη erwi grey,αν και μάλλον δεν χρειάζεται, ο χρήστης Hackerbaby είχε αντιδικία με άλλο moderator πριν από μερικές μέρες και όχι με αυτόν που του επέβαλλε την ποινή χτες. Οπότε τα περι προσωπικής κόντρας δεν ισχύουν. Αν δεν με προλάβαινε ο aegeansheed, το φάουλ θα το είχα περάσει εγώ...

Τέλος, Κανονισμός 9:

QUOTE
•Αν έχετε παράπονα σχετικά με τη συμπεριφορά των διαχειριστών χρησιμοποιείστε αποκλειστικά προσωπικά μηνύματα για να τα εκφράσετε.


Επομένως +1 φάουλ στο χρήστη erwi grey.

Το θέμα κλείνει. Συνεχίζουμε την κουβέντα..
redleg7
QUOTE (akratacity @ Jun 3 2014, 14:13 ) *
η μνημη καποιων ειναι καλη μονο σε οσα συμφερουν τους συλλογισμους τους

η χρονια αυτη του ιβκοβιτς κοντευει να παραγραφει εξαιτιας της επιτυχιας της επομενης σεζον

εγω δεν νομιζω παντως οτι ο ιβκοβιτς εφυγε λογω χρηματων απλα πιστεψε οτι με την ομαδα αυτη δεν θα μπορουσε να επαναλαβει τις ιδιες επιτυχιες

+++
Απλα ανεφερα μια πολυ κακη σεζον του με ενα μπατζετ στα υψη (που πλεον τετοιο μπατζετ εχουν το πολυ 2 ομαδες).

Η φαση ειναι οτι βαζουμε στο ιδιο καλουπι ενα τεχνικο που περναει 30 χρονια τον Μπαρτζωκα.

Ο Ιβκοβιτς δεν ξερω γιατι αποχωρησε παντως δεν εχει πολλες πιθανοτητες να πετυχει κατι στην Εφες για τον λογο που δυσκολευεται και ο Ομπραντοβιτς.

Γηγενεις αθλητες.
Ειναι ελαχιστοι (μετρημενοι θα ελεγα) και οι συλλογοι που βαζουν χρηματα εκει ειναι πλεον 4(Φενερ,Γαλατα και ολιγον Μπανβιτ).
roko
QUOTE (akratacity @ Jun 3 2014, 14:13 ) *
η μνημη καποιων ειναι καλη μονο σε οσα συμφερουν τους συλλογισμους τους

η χρονια αυτη του ιβκοβιτς κοντευει να παραγραφει εξαιτιας της επιτυχιας της επομενης σεζον

εγω δεν νομιζω παντως οτι ο ιβκοβιτς εφυγε λογω χρηματων απλα πιστεψε οτι με την ομαδα αυτη δεν θα μπορουσε να επαναλαβει τις ιδιες επιτυχιες


Την ομαδα αυτη ο Ιβκοβιτς την βρηκε οταν πηγε και αν θυμαμαι καλα δεν ξεκινησε και απο την αρχη της χρονιας. Αλλα και απο την αρχη της χρονια να ξεκινησε οπως ειπα,βρηκε εκει μια ομαδα και ενα ροστερ που το ειχε φτιαξει αλλος.

louie
QUOTE (D-Wade @ Jun 3 2014, 13:58 ) *
Δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω ότι η πλευρά του Ολυμπιακού επικοινώνησε ότι ο Ιβκοβιτς σταματάει και θα συνεχίσει μόνο στην εθνική


για την ακριβεια η καε στην ανακοινωση της λυσης της συνεργασιας ειχε πει οτι ο ιβκοβιτς ειπε πως θα συνεχισει μονο στην εθνικη σερβιας και οτι αν δουλευε ξανα σε συλλογο θα ηταν μονο για τον ολυμπιακο...


QUOTE
Ο κ. Ίβκοβιτς ενημέρωσε την ΚΑΕ πως αποφάσισε να συνεχίσει μόνο στην Εθνική Σερβίας, για λόγους που εξήγησε και που η ΚΑΕ Ολυμπιακός σέβεται απολύτως. Ο κ. Ίβκοβιτς επεσήμανε στη διοίκηση της ΚΑΕ ότι αν αποφασίσει στο μέλλον να δουλέψει ξανά σε συλλογικό επίπεδο θα είναι μόνο για τον Ολυμπιακό.


http://www.olympiacosbc.gr/Home/News.aspx/...%89%CF%83%CE%B7
redleg7
Αυτους που ηθελε να κρατησει τους κρατησε και αυτους που ηθελε να παρει τους πηρε(Πχ Λουκας που ο Μπαρτζωκας τον επελεξε αρχικα στο Μαρουσι) κλπ
Ειχε το μπατζετ και την δυνατοτητα να σχεδιασει το δικο του προτζεκτ.
akratacity
QUOTE (roko @ Jun 3 2014, 14:22 ) *
Την ομαδα αυτη ο Ιβκοβιτς την βρηκε οταν πηγε και αν θυμαμαι καλα δεν ξεκινησε και απο την αρχη της χρονιας. Αλλα και απο την αρχη της χρονια να ξεκινησε οπως ειπα,βρηκε εκει μια ομαδα και ενα ροστερ που το ειχε φτιαξει αλλος.

ηταν απο την αρχη της χρονιας και εκανε τις διορθωτικες κινησεις που ηθελε (πχ ο νιλσεν)

απλα απετυχε παταγωδως εκεινη τη χρονια
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.