Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός οff topic
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54
dimit
Η ομάδα δέχθηκε 87 ποντους σε 35 λεπτα!!! Πολύ κακή άμυνα. Πολύ κακό δείγμα γραφής αυτό το φιλικό. Τα πράγματα θα είναι δύσκολα φέτος
sir-elric
QUOTE(dimit @ Sep 12 2012, 23:55 ) *
Η ομάδα δέχθηκε 87 ποντους σε 35 λεπτα!!! Πολύ κακή άμυνα. Πολύ κακό δείγμα γραφής αυτό το φιλικό. Τα πράγματα θα είναι δύσκολα φέτος


ολοι ξερουμε οτι θα ειναι δυσκολα και αυτα που πετυχαν περυσσι δυσκολο να ξανα επιτευχθούν. αλλα μηπως ειμαστε λιγο υπερβολικοι? πρωτο φιλικο ειναι στην πραγματικοτητα!!
argeitis
QUOTE(rchos @ Sep 12 2012, 23:42 ) *


Here it is...


Κακό παιδί.

Πάλι ζημιές κάνεις laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Manu7
QUOTE(dimit @ Sep 12 2012, 23:55 ) *
Η ομάδα δέχθηκε 87 ποντους σε 35 λεπτα!!! Πολύ κακή άμυνα. Πολύ κακό δείγμα γραφής αυτό το φιλικό. Τα πράγματα θα είναι δύσκολα φέτος

Kάτι λείπει από την ομάδα...

Λείπει ο αμυντικός ογκόλιθος που θα τον βλέπουν οι αντίπαλοι,θα τρομάζουν και θα δίνουν τη μπάλα σε μας χωρίς να εκδηλώσουν επιθεση από το φόβο τους.

Καλοί οι Χάινς και Ντόρσι αλλά ο ένας είναι κοντοστούπης και ο άλλος ογκόλιθος δεν είναι σε καμία περίπτωση.Άσε που σπάει και μπασκέτες ο γκασμάς...

Νομίζω ότι ο Σόφο είναι αυτό που λείπει!Ώστε η ομάδα να δέχεται να δέχεται στα φιλικά 40 πόντους παθητικό το πολύ.

Αγγελόπουλε πούλα!Δεν βλέπετε τον ΠΑΟ που έφαγε μόνο 32 πόντους από τον Ηλυσιακό? shot.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(dimit @ Sep 12 2012, 23:55 ) *
Η ομάδα δέχθηκε 87 ποντους σε 35 λεπτα!!! Πολύ κακή άμυνα. Πολύ κακό δείγμα γραφής αυτό το φιλικό. Τα πράγματα θα είναι δύσκολα φέτος


Οπως το εγραψες νομιζα οτι χασαμε. Μετα ειδα τη φαση με το καρφωμα του Ντορσει και το σπασμενο ταμπλο και ειδα οτι παιξαμε 38' κι οχι 35' και βαλαμε 106 ποντους. Αν λοιπον το δειγμα για την αμυνα δεν ειναι καλο, ειναι πολυ καλο για την επιθεση. Αρα εξισου δυσκολα μπορει να ειναι και για τον αντιπαλο. Θα προτιμησω αυτη την αποψη παντως...
Zephyr
E οκ, όταν βάζεις 106 π. λογικό να φας 87, μιλάμε για 19 π. διαφορά σε ένα παιχνίδι που (αν και δεν το είδα) παίχτηκε "ανοιχτά".
Ποιος ξέρει, μπορεί να το γυρίσουμε σε run' n' gun φέτος fast.gif guns.gif !
dimit
QUOTE(Manu7 @ Sep 13 2012, 00:17 ) *
Kάτι λείπει από την ομάδα...

Λείπει ο αμυντικός ογκόλιθος που θα τον βλέπουν οι αντίπαλοι,θα τρομάζουν και θα δίνουν τη μπάλα σε μας χωρίς να εκδηλώσουν επιθεση από το φόβο τους.

Καλοί οι Χάινς και Ντόρσι αλλά ο ένας είναι κοντοστούπης και ο άλλος ογκόλιθος δεν είναι σε καμία περίπτωση.Άσε που σπάει και μπασκέτες ο γκασμάς...

Νομίζω ότι ο Σόφο είναι αυτό που λείπει!Ώστε η ομάδα να δέχεται να δέχεται στα φιλικά 40 πόντους παθητικό το πολύ.

Αγγελόπουλε πούλα!Δεν βλέπετε τον ΠΑΟ που έφαγε μόνο 32 πόντους από τον Ηλυσιακό? shot.gif


Το πιασες το υπονοούμενο...
PanosIlio
QUOTE(dimit @ Sep 13 2012, 12:22 ) *
QUOTE(Manu7 @ Sep 13 2012, 00:17 ) *

Kάτι λείπει από την ομάδα...

Λείπει ο αμυντικός ογκόλιθος που θα τον βλέπουν οι αντίπαλοι,θα τρομάζουν και θα δίνουν τη μπάλα σε μας χωρίς να εκδηλώσουν επιθεση από το φόβο τους.

Καλοί οι Χάινς και Ντόρσι αλλά ο ένας είναι κοντοστούπης και ο άλλος ογκόλιθος δεν είναι σε καμία περίπτωση.Άσε που σπάει και μπασκέτες ο γκασμάς...

Νομίζω ότι ο Σόφο είναι αυτό που λείπει!Ώστε η ομάδα να δέχεται να δέχεται στα φιλικά 40 πόντους παθητικό το πολύ.

Αγγελόπουλε πούλα!Δεν βλέπετε τον ΠΑΟ που έφαγε μόνο 32 πόντους από τον Ηλυσιακό? shot.gif


Το πιασες το υπονοούμενο...


Πεθαίνω!!!! w00t.gif laugh.gif laugh.gif icon_drunk.gif
Germany96
Το ξενέρωτο μεταγραφικό καλοκαίρι, με την Καββαδιάδα ως highlight, καταλαβαίνω να έχει διάφορα effects στον καθένα (στο forum μόνο παίζει να πρότειναν περισσότερες 12άδες του ΠΑΟ, φίλοι του Ολυμπιακού παρά του εξάστερου) αλλά μου φαίνεται εξίσου λογικό, άτομο αριστερών πεποιθήσεων να δηλώνει νοσταλγός της χούντας με το να δηλώνει νοσταλγός του Σοφοκλή, φίλαθλος του μπασκετικού ΟΣΦΠ. Τεσπα βίτσια είναι αυτά αλλά μετά είναι να μην ξεσαλώνει κι ο Manu;
zarko78
RCHOS σώσε μας. live streaming!!!!!!!!!!!!!!! για σήμερα!
Zephyr
QUOTE(zarko78 @ Sep 14 2012, 16:47 ) *
RCHOS σώσε μας. live streaming!!!!!!!!!!!!!!! για σήμερα!


Όποιος τσάκαλος βρει λινκ παρακαλείται να στείλει ένα pm.
Αν και προβλέπω να χάνουμε αποψέ (πσσσστ, κόλπο είναι wink.gif ), για να θεωρούμαστε outsider όταν τους ξαναπετύχουμε στην Ευρωλίγκα biggrin.gif !
Manu7
QUOTE(Zephyr @ Sep 14 2012, 19:02 ) *
Όποιος τσάκαλος βρει λινκ παρακαλείται να στείλει ένα pm.
Αν και προβλέπω να χάνουμε αποψέ (πσσσστ, κόλπο είναι wink.gif ), για να θεωρούμαστε outsider όταν τους ξαναπετύχουμε στην Ευρωλίγκα biggrin.gif !

Τι λες ρε φίλε...

Αν χάσουμε να μην γυρίσουν πίσω!!!

Α ρε Αγγελόπουλε με τις αστείες κινήσεις που έκανες...Δες λίγο από Ερυθρό Αστέρα - Παναθηναϊκό πώς γίνονται οι μεταγραφές. Ειδικά εκείνο το ζουμπουρλούδικο μαυράκι! icon_bored.gif
SG3ptshooter
QUOTE(Manu7 @ Sep 14 2012, 19:38 ) *
Ειδικά εκείνο το ζουμπουρλούδικο μαυράκι!

Πήραμε τη Beyonce; tongue.gif
rchos
μαλλον δεν παιζει λινκ σημερα.
Manu7
http://www.fibalivestats.com/matches/22501.../572pQJNS52mIc/
Aναλυτικά στατιστικά.

83-76 κατασπαράξαμε την αρκούδα για 2ρη φορά.

Αλλά μην τρώτε παπά.Έλειπαν Μίλος(τώρα αυτό δεν ήταν απαραίτητα κακό για την Τσσκαtongue.gif) Κριστιτς, Καούν και Έρτσεγκbiggrin.gif...

Weems w00t.gif !

Αλλά 76 ποντους στην άμυνα?Tragic...Σκινδήλια πούλα...

Manu7
Tσιμπήστε και βιντεάκι. cool.gif

T.W.Is.M.
QUOTE(Manu7 @ Sep 14 2012, 22:20 ) *
http://www.fibalivestats.com/matches/22501.../572pQJNS52mIc/
Aναλυτικά στατιστικά.

83-76 κατασπαράξαμε την αρκούδα για 2ρη φορά.

Αλλά μην τρώτε παπά.Έλειπαν Μίλος(τώρα αυτό δεν ήταν απαραίτητα κακό για την Τσσκαtongue.gif)


Τα ειπες ολα μονος σου εδω... smiley.gif

QUOTE(Manu7 @ Sep 14 2012, 22:20 ) *
Κριστιτς,


Αυτο ηταν κακο για τις καρεκλες, οχι για την ΤΣΣΚΑ.

QUOTE(Manu7 @ Sep 14 2012, 22:20 ) *
Καούν


Και σε μας ελειπε ο Γλυνιαδακης που πηγε στην Αστανα και δε βαλαμε το Γεωργακη.

QUOTE(Manu7 @ Sep 14 2012, 22:20 ) *
και Έρτσεγκbiggrin.gif...


Νιαουρισε κανεις? tongue.gif
sir-elric
μεγαλο πραγμα η ομοιογεννεια! φαινεται οτι παιζουν μαζι καιρο. στην αρχη της χρονιας μεχρι να βρεθουν οι υπολοιποι ειναι ξεκαθαρο το πλεονεκτημα.

Οι μπαρτζοκιες προσθεσεις απο οτι βλεπω ειναι το ποστ παιχνιδι με το 3ρι (και δη με τον περπερογλου) και η περισοτερη κινηση στην επιθεση.
rankin
QUOTE(Manu7 @ Sep 15 2012, 10:47 ) *
Tσιμπήστε και βιντεάκι. cool.gif



Με αυτό το βίντεο θα μπορούσε να υποθέσει κανεις ότι είχαμε 95% ευστοχία!!!

Ginobili
Θα υπάρξει λινκ για το ματς με Σιένα σε λίγο..? χλωμό το βλέπω..
Manu7
QUOTE(Ginobili @ Sep 15 2012, 21:30 ) *
Θα υπάρξει λινκ για το ματς με Σιένα σε λίγο..? χλωμό το βλέπω..

Δεν έχει καν τηλεοπτική κάλυψη το ματς. shot.gif

ΥΓ:Ο Σπανούλης δεν παίζει.Για λόγους ξεκούρασης λένε..
T.W.Is.M.
QUOTE(Manu7 @ Sep 15 2012, 21:32 ) *
Δεν έχει καν τηλεοπτική κάλυψη το ματς. shot.gif

ΥΓ:Ο Σπανούλης δεν παίζει.Για λόγους ξεκούρασης λένε..


Και ακομα και χωρις Σπανουλη ερχεται η νικη με 71-67. Απ οτι ειδα πρωτος σκορερ ηταν ο Γκετσεβιτσιους! Οχι οτι παιζει ρολο αυτο, το θεμα ειναι οτι μαλλον βρισκομαστε σε καλο δρομο.
dimit
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 16 2012, 03:16 ) *
Και ακομα και χωρις Σπανουλη ερχεται η νικη με 71-67. Απ οτι ειδα πρωτος σκορερ ηταν ο Γκετσεβιτσιους! Οχι οτι παιζει ρολο αυτο, το θεμα ειναι οτι μαλλον βρισκομαστε σε καλο δρομο.


Σε καλό δρόμο?
Οριακές και τυχερές νίκες επι της αποδυναμωμένης Σιένα και της αποδεκατισμένης ΤΣΣΚΑ(χωρίς ψηλούς και χωρις τον καλύτερο οργανωτή της Μίλος) δικαιολογουν τέτια αισιοδοξία?
Με Περπέρογλου να ποστάρει γιατί δεν εχουμε ψηλό να το κάνει. Με τους νεους στασιμους ή και χειρότερους σε σχεση με περυσι. Με αναποτελεσματική άμυνα. Με κακό transition game.
Άλλα παραδεχομαι ενα πραγμα. Τη συγκλονιστική παρουσία του Μαυροειδή.Με την τεράστια διαφορα ποιοτητας σε σχεση με τους Παπαδοπουλο ,Γλυνιαδακη έχει αλλάξει επίπεδο την ομαδα. Πληροφορίες αναφέρουν οτι ο Σοφοκλής τρομοκρατημένος, δε θα κατεβαίνει στα μεταξύ μας παιχνίδια.
Παντως εχοντας δει ως τωρα Ολυμπιακο, Μπαρτσελονα , Παναθηναικο, Σιενα,Ρεαλ ούλκερ,Μπεσίκτας μου φαίνεται το επίπεδο γενικώς χαμηλοτερο απο περυσι . Δεν εχω δει την Εφες που στα χαρτια εχει κορυφαιο ροστερ
baskethood
QUOTE (dimit @ Sep 16 2012, 18:06 ) *
Σε καλό δρόμο?
Οριακές και τυχερές νίκες επι της αποδυναμωμένης Σιένα και της αποδεκατισμένης ΤΣΣΚΑ(χωρίς ψηλούς και χωρις τον καλύτερο οργανωτή της Μίλος) δικαιολογουν τέτια αισιοδοξία?
Με Περπέρογλου να ποστάρει γιατί δεν εχουμε ψηλό να το κάνει. Με τους νεους στασιμους ή και χειρότερους σε σχεση με περυσι. Με αναποτελεσματική άμυνα. Με κακό transition game.

Τουλάχιστον χάρηκες που πήρατε ευρωπαικό και πρωτάθλημα πέρσι; 39.gif
Τέτοια γκρίνια και απαισιοδοξία ούτε στο τόπικ του ΠΑΟ tongue.gif
Manu7
QUOTE(dimit @ Sep 16 2012, 18:06 ) *
Σε καλό δρόμο?
Οριακές και τυχερές νίκες επι της αποδυναμωμένης Σιένα και της αποδεκατισμένης ΤΣΣΚΑ(χωρίς ψηλούς και χωρις τον καλύτερο οργανωτή της Μίλος) δικαιολογουν τέτια αισιοδοξία?
Με Περπέρογλου να ποστάρει γιατί δεν εχουμε ψηλό να το κάνει. Με τους νεους στασιμους ή και χειρότερους σε σχεση με περυσι. Με αναποτελεσματική άμυνα. Με κακό transition game.
Άλλα παραδεχομαι ενα πραγμα. Τη συγκλονιστική παρουσία του Μαυροειδή.Με την τεράστια διαφορα ποιοτητας σε σχεση με τους Παπαδοπουλο ,Γλυνιαδακη έχει αλλάξει επίπεδο την ομαδα. Πληροφορίες αναφέρουν οτι ο Σοφοκλής τρομοκρατημένος, δε θα κατεβαίνει στα μεταξύ μας παιχνίδια.
Παντως εχοντας δει ως τωρα Ολυμπιακο, Μπαρτσελονα , Παναθηναικο, Σιενα,Ρεαλ ούλκερ,Μπεσίκτας μου φαίνεται το επίπεδο γενικώς χαμηλοτερο απο περυσι . Δεν εχω δει την Εφες που στα χαρτια εχει κορυφαιο ροστερ

Ρουφάμε και τα λέμε,ρουφάμε και τα λέμε λέμε....
Πέστα Χρυσόστομε!!
+100000000000000000000 41.gif

Zephyr
QUOTE(dimit @ Sep 16 2012, 18:06 ) *
Σε καλό δρόμο?
Οριακές και τυχερές νίκες επι της αποδυναμωμένης Σιένα και της αποδεκατισμένης ΤΣΣΚΑ(χωρίς ψηλούς και χωρις τον καλύτερο οργανωτή της Μίλος) δικαιολογουν τέτια αισιοδοξία?
Με Περπέρογλου να ποστάρει γιατί δεν εχουμε ψηλό να το κάνει. Με τους νεους στασιμους ή και χειρότερους σε σχεση με περυσι. Με αναποτελεσματική άμυνα. Με κακό transition game.
Άλλα παραδεχομαι ενα πραγμα. Τη συγκλονιστική παρουσία του Μαυροειδή.Με την τεράστια διαφορα ποιοτητας σε σχεση με τους Παπαδοπουλο ,Γλυνιαδακη έχει αλλάξει επίπεδο την ομαδα. Πληροφορίες αναφέρουν οτι ο Σοφοκλής τρομοκρατημένος, δε θα κατεβαίνει στα μεταξύ μας παιχνίδια.
Παντως εχοντας δει ως τωρα Ολυμπιακο, Μπαρτσελονα , Παναθηναικο, Σιενα,Ρεαλ ούλκερ,Μπεσίκτας μου φαίνεται το επίπεδο γενικώς χαμηλοτερο απο περυσι . Δεν εχω δει την Εφες που στα χαρτια εχει κορυφαιο ροστερ


Ilias7
QUOTE(dimit @ Sep 16 2012, 18:06 ) *
Σε καλό δρόμο?
Οριακές και τυχερές νίκες επι της αποδυναμωμένης Σιένα και της αποδεκατισμένης ΤΣΣΚΑ(χωρίς ψηλούς και χωρις τον καλύτερο οργανωτή της Μίλος) δικαιολογουν τέτια αισιοδοξία?
Με Περπέρογλου να ποστάρει γιατί δεν εχουμε ψηλό να το κάνει. Με τους νεους στασιμους ή και χειρότερους σε σχεση με περυσι. Με αναποτελεσματική άμυνα. Με κακό transition game.
Άλλα παραδεχομαι ενα πραγμα. Τη συγκλονιστική παρουσία του Μαυροειδή.Με την τεράστια διαφορα ποιοτητας σε σχεση με τους Παπαδοπουλο ,Γλυνιαδακη έχει αλλάξει επίπεδο την ομαδα. Πληροφορίες αναφέρουν οτι ο Σοφοκλής τρομοκρατημένος, δε θα κατεβαίνει στα μεταξύ μας παιχνίδια.
Παντως εχοντας δει ως τωρα Ολυμπιακο, Μπαρτσελονα , Παναθηναικο, Σιενα,Ρεαλ ούλκερ,Μπεσίκτας μου φαίνεται το επίπεδο γενικώς χαμηλοτερο απο περυσι . Δεν εχω δει την Εφες που στα χαρτια εχει κορυφαιο ροστερ



Είσαι σίγουρα Ολυμπιακός ή εγώ έχω καταλάβει λάθος??

Ποιος δίνει κατ' αρχήν βάση στις νίκες σε αυτά τα παιχνίδια??Μάλλον μόνο εσύ...

Η ομάδα και ομοιογένεια έχει και νέα στοιχεία στο παιχνίδι της φαίνεται να υπάρχουν..

Όσοι έχουν παίξει μπάσκετ ξέρουν ότι τα πόδια τον παιχτών αυτή την εποχή είναι βαριά..Απλά συζήτηση κάνουμε και δε γίνετε να βγάζουμε συμπεράσματα από τέτοια παιχνίδια..

Επίσης από τι στιγμή που θες το Σοφοκλή πίσω στην ομάδα μετά από 4/5 αποτυχημένα χρόνια..Πραγματικά τι να πω..Αυτός ο παίχτης δεν έχει θέση στην ομάδα όσο κι αν έχει σοβαρέψει..

Ειδικά τώρα αχάριστοι παίχτες δεν έχουν θέση στην ομάδα...
natouralistis
Dimit μπας και σε λενε Αλέξανδρο Σχορτσιανίτη?
Hakeem
QUOTE(natouralistis @ Sep 16 2012, 19:37 ) *
Dimit μπας και σε λενε Αλέξανδρο Σχορτσιανίτη?


biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
giorgos14
QUOTE(dimit @ Sep 16 2012, 15:06 ) *
Σε καλό δρόμο?
Οριακές και τυχερές νίκες επι της αποδυναμωμένης Σιένα και της αποδεκατισμένης ΤΣΣΚΑ(χωρίς ψηλούς και χωρις τον καλύτερο οργανωτή της Μίλος) δικαιολογουν τέτια αισιοδοξία?
Με Περπέρογλου να ποστάρει γιατί δεν εχουμε ψηλό να το κάνει. Με τους νεους στασιμους ή και χειρότερους σε σχεση με περυσι. Με αναποτελεσματική άμυνα. Με κακό transition game.
Άλλα παραδεχομαι ενα πραγμα. Τη συγκλονιστική παρουσία του Μαυροειδή.Με την τεράστια διαφορα ποιοτητας σε σχεση με τους Παπαδοπουλο ,Γλυνιαδακη έχει αλλάξει επίπεδο την ομαδα. Πληροφορίες αναφέρουν οτι ο Σοφοκλής τρομοκρατημένος, δε θα κατεβαίνει στα μεταξύ μας παιχνίδια.
Παντως εχοντας δει ως τωρα Ολυμπιακο, Μπαρτσελονα , Παναθηναικο, Σιενα,Ρεαλ ούλκερ,Μπεσίκτας μου φαίνεται το επίπεδο γενικώς χαμηλοτερο απο περυσι . Δεν εχω δει την Εφες που στα χαρτια εχει κορυφαιο ροστερ


Κομπλεξικε "ολυμπιακε" με φτανεις στα ορια μου να φαω φαουλ βριζοντας σε...Αμα δεν σαρεσει η ομαδα προτεινω να σταματησεις να ασχολεισαι μαζι της.ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ! Πιστευω προτιμουσες τις χρονιες που ειμασταν 8οι και οχι τωρα που πηρες πρωταθλημα και ευρωλιγκα ε;;Αν και τοτε η' ησουν 7-8 χρονων η' ησουν απο αυτους που δεν ηξεραν τι παει να πει μπασκετ η' που βρισκοταν το κλειστο του κορυδαλλου η' τι σημαινει να τρως 50 στο κεφαλι απο την εφες παρα μονο ασχολιοσουν με το ποδοσφαιρο και υμνουσες το σωκρατη.
Οσον αφορα το Σχορτσιανιτη δεν θα πρεπε να τρεμει το 3ο ψηλο του ολυμπιακου,εξαλλου ο Μαυροειδης εχει αλλους 2 παικτες μπροστα του στην ιδια θεση,τους οποιους καλο θα ταν να φοβαται.Τι πιο λογικο εξαλλου να τον παιρναμε για 3ο ψηλο.Αν εχεις παιξει ποτε σου,αμφιβαλλω πραγματικα,καταλαβαινεις οτι 3ος παικτης στην ιδια θεση ειναι μονο για χαλαρα ματς και το πολυ 5-6 λεπτα στα σοβαρα.
Αμα ζοριζεσαι τοσο για το ροστερ του ολυμπιακου συγκρινε το με του αντιπαλου του.Πιστευεις πραγματικα οτι σχορτσιανιτης-αρμστρονγκ-σκορδιλης ειναι καλυτερο απο χαινς-ντορσευ-μαυροειδης;
rchos
QUOTE(giorgos14 @ Sep 16 2012, 20:40 ) *
Κομπλεξικε "ολυμπιακε" με φτανεις στα ορια μου να φαω φαουλ βριζοντας σε...Αμα δεν σαρεσει η ομαδα προτεινω να σταματησεις να ασχολεισαι μαζι της.ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ! Πιστευω προτιμουσες τις χρονιες που ειμασταν 8οι και οχι τωρα που πηρες πρωταθλημα και ευρωλιγκα ε;;Αν και τοτε η' ησουν 7-8 χρονων η' ησουν απο αυτους που δεν ηξεραν τι παει να πει μπασκετ η' που βρισκοταν το κλειστο του κορυδαλλου η' τι σημαινει να τρως 50 στο κεφαλι απο την εφες παρα μονο ασχολιοσουν με το ποδοσφαιρο και υμνουσες το σωκρατη.
Οσον αφορα το Σχορτσιανιτη δεν θα πρεπε να τρεμει το 3ο ψηλο του ολυμπιακου,εξαλλου ο Μαυροειδης εχει αλλους 2 παικτες μπροστα του στην ιδια θεση,τους οποιους καλο θα ταν να φοβαται.Τι πιο λογικο εξαλλου να τον παιρναμε για 3ο ψηλο.Αν εχεις παιξει ποτε σου,αμφιβαλλω πραγματικα,καταλαβαινεις οτι 3ος παικτης στην ιδια θεση ειναι μονο για χαλαρα ματς και το πολυ 5-6 λεπτα στα σοβαρα.
Αμα ζοριζεσαι τοσο για το ροστερ του ολυμπιακου συγκρινε το με του αντιπαλου του.Πιστευεις πραγματικα οτι σχορτσιανιτης-αρμστρονγκ-σκορδιλης ειναι καλυτερο απο χαινς-ντορσευ-μαυροειδης;


Φαουλ και 3 μέρες οφφ.

ο επόμενος που θα ασχοληθεί με τον dimit με αυτόν τον τρόπο θα έχει μεγαλύτερο φάουλ.

Σεβόμαστε τον αλλόν όσο και αν οι απόψεις είναι ακραίες.
Anaz
Eπι ευκαιριας αυτο το αστειακι με την ειρωνικη δηθεν γκρινια εχει πλεον καταντησει λιγο κουραστικο και γραφικο.. Οι μισοι το καταλαβαινουν και το συνεχιζουν ξεχειλωνοντας το σε βαθμο να'χει γινει βαρετο, και οι αλλοι μισοι δεν το πιανουν κι αρχιζουν την επιθεση. Αποτελεσμα σε καθε περιπτωση μια μονοτονη ανταλλαγη ειρωνιων.
QUOTE(rchos @ Sep 16 2012, 20:49 ) *
Σεβόμαστε τον αλλόν όσο και αν οι απόψεις είναι ακραίες.
Συμφωνω, αν και στην προκειμενη δε νομιζω οτι ηταν αποψη, αλλα τρολαρισμα. anyway..

Αναλυτικα στατς απο τον χτεσινο αγωνα εχουμε??

rankin
Συμφωνώ οτι το παλικάρι μας τελωνίζει κανονικότατα και μπράβο του για αυτο
Έφυγε και ο Ερνέστος και δεν έχει ο κόσμος με ποιον να τα βάλει φέτος

Προφανώς όμως δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι την ίδια άποψη όσον αφορά το παιχνίδι ( το κάθε παιχνίδι)
Πολύς κόσμος επίσης μπορει να τυφλωθεί αν για κάποιο λόγο είναι εμπαθής (ή το αντίθετο)
Πχ εγω συμπαθούσα τον Γιαννάκη και τον πίστευα μέχρι το τέλος... Ήμουν λάθος
Απο εκεί και πέρα όμως αυτή την ομάδα που πέρσι κόντρα σε κάθε προγνωστικό , ξετρέλανε όλη την ευρώπη, δεν την πιστεύουμε... Την αγαπάμε!!!
Την αγαπάμε και δεν δεχόμαστε κουβέντα για αυτήν
Θα μπορούσε να γίνει καλύτερος μεταγραφικός σχεδιασμός;
Ισως
Έχουμε πιθανότητα να επαναλάβουμε του περσινό θαύμα;
Μαλλον όχι

So fucking what????
Αυτή την ομάδα την αγαπάμε λέμε και για την αγάπη μας δεν δεχόμαστε κουβέντα
Sorry dimit , αλλά δεν θα μας ενδιέφεραν αυτά που λες , ακόμα και αν ήταν σωστά
Μιλάμε για την ομάδα που ξέπλυνε απο πάνω μας χρόνια και χρόνια μιζέριας και μας έκανε περήφανους με ένα απο τα επικότερα ευρωπαικά όλων των εποχών
Και λάθη να έγιναν, δε μας ενδιαφέρουν
Period

Και βασικά το μόνο που λείπει είναι ο Ντούντα... Nothing else
Αυτά
Πάμε για άλλα
morrison
QUOTE(Anaz @ Sep 16 2012, 22:37 ) *
Αναλυτικα στατς απο τον χτεσινο αγωνα εχουμε??


http://www.fibalivestats.com/matches/22501.../25hQ4Gdh4FDio/
PanosIlio
QUOTE(rankin @ Sep 17 2012, 01:23 ) *
Πχ εγω συμπαθούσα τον Γιαννάκη και τον πίστευα μέχρι το τέλος... Ήμουν λάθος


Και συ ε? εσύ για να το ξεπεράσεις ξενιτεύτηκες, εγώ παντρεύτηκα για να γεμίζω λίγο το κενό, δε λέω βοήθησε λίγο και η περσινή χρονιά με τους τίτλους...

Ο καθένας έχει άλλες άμυνες για να αντιμετωπίσει την απώλεια, υπομονή... ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός laugh.gif
LFO
QUOTE(rankin @ Sep 17 2012, 01:23 ) *
Και βασικά το μόνο που λείπει είναι ο Ντούντα... Nothing else
Αυτά
Πάμε για άλλα


Και όμως o Duda ειναι ΕΔΩ!

Την 1η Σεπτεμβρίου το δημοτικό συμβούλιο του Πειραιά ενέκρινε την πρόταση του Δημάρχου, Βασίλη Μιχαλολιάκου, να ανακηρυχθεί ο Ντούσαν Ίβκοβιτς επίτιμος Δημότης της πόλης.

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στις 5 Οκτωβρίου στο Μέγαρο Μουσικής και θα έχει θέμα: "Σέρβοι Αθλητές σε Ελληνικά αθλήματα".


Twism , Twism είσαι εδω??
rankin
QUOTE(PanosIlio @ Sep 17 2012, 09:30 ) *
Και συ ε? εσύ για να το ξεπεράσεις ξενιτεύτηκες, εγώ παντρεύτηκα για να γεμίζω λίγο το κενό, δε λέω βοήθησε λίγο και η περσινή χρονιά με τους τίτλους...


Εγώ και ξενιτεύτηκα και παντρεύτηκα, αλλά δεν νοιώθω οτι αυτοτιμωρήθηκα αρκετά
Ίσως να βάλω γαλλικά δορυφορικά κανάλια για να βλέπω τους Λιμουζό και να ακούω τον κόουτς να φωνάζει "move... move..."
Έτσι θα ολοκληρωθεί η ποινή μου biggrin.gif

(αν και χρειάζονται υπεραναλύσεις Μανουσέλη, αν κάποιος θέλει να κάψει φλάντζα)
PanosIlio
QUOTE(rankin @ Sep 17 2012, 11:29 ) *
Εγώ και ξενιτεύτηκα και παντρεύτηκα, αλλά δεν νοιώθω οτι αυτοτιμωρήθηκα αρκετά
Ίσως να βάλω γαλλικά δορυφορικά κανάλια για να βλέπω τους Λιμουζό και να ακούω τον κόουτς να φωνάζει "move... move..."
Έτσι θα ολοκληρωθεί η ποινή μου biggrin.gif

(αν και χρειάζονται υπεραναλύσεις Μανουσέλη, αν κάποιος θέλει να κάψει φλάντζα)


Συμπληρώνω και μετάδοση από Χατζηγεωργίου... μόνο στα Γαλλικά.

Θα σου πω μια προσωπική μου εμπειρία τώρα, πολύ πρόσφατη... για να δεις τι είναι το κάρμα, αλλά να μείνει μεταξύ μας σε παρακαλώ biggrin.gif

Εγώ πολύ πρόσφατα σκεφτόμουν πως θέλω να ζήσω την εμπειρία ενός F4, είναι και αυτός ένας τρόπος αντιμετώπισης της τεράστιας απώλειας..., ανεξάρτητα αν είναι εκεί ο Ολυμπιακός, και σκεφτόμουν πολύ σοβαρά να πάω στο Λονδίνο, να κλείσω νωρίς τα εισιτήρια και όλα, είναι και διαφορά μια βδομάδα με το Πάσχα, 5 Μαΐου πέφτει φέτος, κοντά με την επέτειο του γάμου μου, δεν θα χάλαγε τη γυναίκα μου ένα ταξιδάκι στο Λονδίνο (ειδικά μιας και έχουμε φίλους εκεί για να μείνουμε κιόλας), θα τα συνδυάζαμε όλα μια χαρά.

Αλλά πες ρε συ τώρα, τι μπορεί να σου πει η γυναίκα σου που θα σε κάνει από το Σεπτέμβρη (αν όλα πάνε καλά) να ξέρεις ότι το Μάιο περίπου, σε 9 μήνες δηλαδή... δεν μπορείς να προγραμματίσεις και πολλά πράγματα????? Ε????? ε αυτό που σκέφτεσαι μου είπε μου πριν προλάβω καν να της το προτείνω...

Οπότε λέω να το γυρίσω στο δορυφορικό κι εγώ... biggrin.gif cool.gif
LFO
QUOTE(PanosIlio @ Sep 17 2012, 11:53 ) *
Συμπληρώνω και μετάδοση από Χατζηγεωργίου... μόνο στα Γαλλικά.

Θα σου πω μια προσωπική μου εμπειρία τώρα, πολύ πρόσφατη... για να δεις τι είναι το κάρμα, αλλά να μείνει μεταξύ μας σε παρακαλώ biggrin.gif

Εγώ πολύ πρόσφατα σκεφτόμουν πως θέλω να ζήσω την εμπειρία ενός F4, είναι και αυτός ένας τρόπος αντιμετώπισης της τεράστιας απώλειας..., ανεξάρτητα αν είναι εκεί ο Ολυμπιακός, και σκεφτόμουν πολύ σοβαρά να πάω στο Λονδίνο, να κλείσω νωρίς τα εισιτήρια και όλα, είναι και διαφορά μια βδομάδα με το Πάσχα, 5 Μαΐου πέφτει φέτος, κοντά με την επέτειο του γάμου μου, δεν θα χάλαγε τη γυναίκα μου ένα ταξιδάκι στο Λονδίνο (ειδικά μιας και έχουμε φίλους εκεί για να μείνουμε κιόλας), θα τα συνδυάζαμε όλα μια χαρά.

Αλλά πες ρε συ τώρα, τι μπορεί να σου πει η γυναίκα σου που θα σε κάνει από το Σεπτέμβρη (αν όλα πάνε καλά) να ξέρεις ότι το Μάιο περίπου, σε 9 μήνες δηλαδή... δεν μπορείς να προγραμματίσεις και πολλά πράγματα????? Ε????? ε αυτό που σκέφτεσαι μου είπε μου πριν προλάβω καν να της το προτείνω...

Οπότε λέω να το γυρίσω στο δορυφορικό κι εγώ... biggrin.gif cool.gif


Τι ενδιαφέρουσα σύμπτωση….προχθές αγόρασα τα εισιτήρια μου , για μενα και την συζυγό μου, για το F4 του Λονδίνου…ανεξαρτήτως από το αν θα είναι εκει ο Θρυλος ή όχι. Είναι μια σπουδαια διοργανωση και αξιζει να την ζησεις από κοντά ακομα και δεν είναι εκει η ομάδα σου. Βεβαια η περιπτωση μου είναι λιγο διαφορετική γιατι η γυναικα μου είναι μπασκετικιά οποτε εκεινη ηθελε πιο πολύ από εμενα να παμε , συν το γεγονος ότι στο Βερολινο και στο Παρισι (ειδικα) την εκλασα για να παω με τα αδέλφια…

Να κανονισεις να πας λοιπον εν Θρύλο αδελφε…Το Λονδινο είναι υπεροχη πολη αλλωστε και θα γελασεις πολύ όταν στα αστοχα σουτ θα φωναζουν «δοκάρι!»….

Ακου τι θα κανεις λοιπον…

Θα αγοράσεις τα παντα από τώρα. Αεροπορικα + εισιτηρια αγωνα. Τα εισιτηρια αγωνα αν δεν πας , πωλούνται πανευκολα και εδώ μεσα ακομη. Τα αεροπορικα μπορεις παντα να τα αλλαξεις για άλλη ημερομηνια και για 1 χρονο από την ημερομηνια εκδοσης τους….Αφου λοιπον τα παρεις όλα, θα πεις στην γυναικα σου καποια στιγμη αργότερα, τα Χριστουγεννα δηλαδή που η ψυχολογια ολων είναι θετική και δεν θα υπαρχουν αγωνες στο προγραμμα ώστε να «χαραμιζεις» quality time μεταξύ σας, ότι θα πατε ένα ρομαντικο ταξιδι στο εξωτερικό για την επετειο σας , καπου στην Ευρωπη. Βεβαια δεν θα αποκαλύψεις το που ακόμα…

Αργοτέρα λοιπον και όταν η ομαδα θα εχει προκριθεί, τις λες ότι θα πατε Λονδινο οπου θα σας φιλοξενήσουν κιολας ώστε α) «να γλυτωσουμε χρηματα για να ψωνισεις» & β) «να μην καταχρεωθουμε και δεν μπορουμε το καλοκαιρι να παμε στο νησι που θα θελεις»…

Και μετα πινουμε και ένα tea στην Russel Square συγγαυρε..
PanosIlio
QUOTE(LFO @ Sep 17 2012, 12:52 ) *
Τι ενδιαφέρουσα σύμπτωση….προχθές αγόρασα τα εισιτήρια μου , για μενα και την συζυγό μου, για το F4 του Λονδίνου…


Τι ωραία που τα περιγράφεις, ζηλεύω ήδη, αλλά από την άλλη μάλλον δεν διάβασες καλά γιατί δεν θα κλείσω τελικά τα εισιτήρια.

Έγραψα,
QUOTE(PanosIlio @ Sep 17 2012, 11:53 ) *
Αλλά πες ρε συ τώρα, τι μπορεί να σου πει η γυναίκα σου που θα σε κάνει από το Σεπτέμβρη (αν όλα πάνε καλά) να ξέρεις ότι το Μάιο περίπου, σε 9 μήνες δηλαδή... δεν μπορείς να προγραμματίσεις και πολλά πράγματα????? Ε????? ε αυτό που σκέφτεσαι μου είπε μου πριν προλάβω καν να της το προτείνω...


Τι μπορεί να πει μια σύζυγος σε έναν σύζυγο 9 μήνες πριν αγαπητέ LFO? 2 φορές bold.

Και απαντάω μόνος μου, "είμαι έγκυος biggrin.gif "

Γι'αυτό δεν μπορώ να βγάλω εισιτήρια, αν όλα πάνε καλά θα γεννάμε τότε, γέρασα ρε φούστη μου και θα γίνω και πατέρας τρομάρα μου...
Pierce
Καλη λευτερια, και με το καλο ο διαδοχος ph34r.gif
Για τον travel agent δεν εχω να πω κατι, προμελετημενο εγκλημα, δις ισοβια παει laugh.gif
LFO
QUOTE(PanosIlio @ Sep 17 2012, 13:24 ) *
Έγραψα,


Τι μπορεί να πει μια σύζυγος σε έναν σύζυγο 9 μήνες πριν αγαπητέ LFO? 2 φορές bold.

Και απαντάω μόνος μου, "είμαι έγκυος biggrin.gif "

Γι'αυτό δεν μπορώ να βγάλω εισιτήρια, αν όλα πάνε καλά θα γεννάμε τότε, γέρασα ρε φούστη μου και θα γίνω και πατέρας τρομάρα μου...


Σορι αδελφε, παρανοηση...παρολα αυτα μην αλλαζεις στοχο, παρε και το παιδι μαζι!! Να μαθαινει απο μικρο!!!

QUOTE(pierce21 @ Sep 17 2012, 13:28 ) *
Για τον travel agent δεν εχω να πω κατι, προμελετημενο εγκλημα, δις ισοβια παει laugh.gif


Συντροφε pierce21, η γυναικα μου λατρευει τον Σαραβάκο & τον Διαμαντίδη

Οχι ισοβια αλλα αντιθετως πρεπει να παρασημοφορηθώ....
PanosIlio
Ευχαριστώ για τις ευχές.

@LFO λες ε? κοίτα αν ο γυναικολόγος μας επιτρέπει αεροπορικό ταξίδι στον 8-9 μήνα ή αν ο νεογνολόγος μας επιτρέψει να πάρουμε το μωρό, που θα είναι ημερών, ε θα πάω laugh.gif
rankin
QUOTE(PanosIlio @ Sep 17 2012, 12:56 ) *
Ευχαριστώ για τις ευχές.

@LFO λες ε? κοίτα αν ο γυναικολόγος μας επιτρέπει αεροπορικό ταξίδι στον 8-9 μήνα ή αν ο νεογνολόγος μας επιτρέψει να πάρουμε το μωρό, που θα είναι ημερών, ε θα πάω laugh.gif

αστα αυτά τώρα και κάτσε σπίτι
πάρε κούνιες και ξεκίνα σεμινάρια διαχείρισης βρέφους (ΑΚΑ ξεσκάτισμα) laugh.gif

καλή λευτεριά και κάθε ευτυχία φίλε μου!!!
και να μην ξεχάσεις να αγοράσεις αφίσα Ρόι Ταρπλεϊ και Σωκράτη Κόκκαλη για το παιδικό δωμάτιο

T.W.Is.M.
QUOTE(LFO @ Sep 17 2012, 10:58 ) *
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στις 5 Οκτωβρίου στο Μέγαρο Μουσικής και θα έχει θέμα: "Σέρβοι Αθλητές σε Ελληνικά αθλήματα".[/i]

Twism , Twism είσαι εδω??


Το μπασκετ ειναι αμερικανικο αθλημα, οχι ελληνικο. Ελληνικο ειναι το ταβλι, καθως και το beach ταβλι. Εκει ας φερουν οποιο Σερβο αθλητη θελουν! laugh.gif
kseplenhs
QUOTE(PanosIlio @ Sep 17 2012, 13:56 ) *
Ευχαριστώ για τις ευχές.

@LFO λες ε? κοίτα αν ο γυναικολόγος μας επιτρέπει αεροπορικό ταξίδι στον 8-9 μήνα ή αν ο νεογνολόγος μας επιτρέψει να πάρουμε το μωρό, που θα είναι ημερών, ε θα πάω laugh.gif


Να πας και να κάτσει η γέννα στο ιατρείο του γηπέδου (μην ανησυχάς.Αγγλοι είναι.Το ιατρείο του γηπέδου μπορεί να είναι πιο οργανωμένο απο ελληνικό νοσοκομείο).Οπότε θα έχεις την ευτυχέστερη στιγμή που θα μπορούσες να ζήσεις.Θρυλάρα στο δευτερο σερί και ταυτόχρονα γέννηση του απόγονου.

Να σου ζήσει-ουν (μπορεί να είναι παραπάνω απο ένα και έτσι να μπούν και άλλοι γ@υροι στην καταμέτρηση... 56.gif )


QUOTE(rankin @ Sep 17 2012, 17:56 ) *
και να μην ξεχάσεις να αγοράσεις αφίσα Ρόι Ταρπλεϊ και Σωκράτη Κόκκαλη για το παιδικό δωμάτιο


Και νίκου αλέφαντου...
PanosIlio
QUOTE(rankin @ Sep 17 2012, 17:56 ) *
και να μην ξεχάσεις να αγοράσεις αφίσα Ρόι Ταρπλεϊ και Σωκράτη Κόκκαλη για το παιδικό δωμάτιο


QUOTE(kseplenhs @ Sep 18 2012, 09:32 ) *
Και νίκου αλέφαντου...


Ευχαριστώ για τις ευχές σας.

Τώρα όσον αφορά τις επιλογές σας σε αφίσες, νταξ κάτι θα κάνουμε αλλά δεν νομίζω να πάμε σε τόσο extreme πράγματα tongue.gif
LFO
QUOTE(PanosIlio @ Sep 18 2012, 11:51 ) *
Ευχαριστώ για τις ευχές σας.

Τώρα όσον αφορά τις επιλογές σας σε αφίσες, νταξ κάτι θα κάνουμε αλλά δεν νομίζω να πάμε σε τόσο extreme πράγματα tongue.gif



Βαλε Πριντεζη και Κοκκαλη.

Βαλε οτι θες αλλα + Κοκκαλη....
PanosIlio
Κοίτα να δεις, του Θείου του αξίζει εικόνισμα φαντάζομαι, μια τοιχογραφία ίσως.

Και γύρω γύρω να έχει σε πλαίσια ατάκες του... laugh.gif
Zephyr
QUOTE(PanosIlio @ Sep 18 2012, 13:33 ) *
Κοίτα να δεις, του Θείου του αξίζει εικόνισμα φαντάζομαι, μια τοιχογραφία ίσως.

Και γύρω γύρω να έχει σε πλαίσια ατάκες του... laugh.gif


Όχι ρε, τι σου 'φταιξε το παιδί! (παρεμπιπτόντως τις καλύτερες ευχές μου φίλε Πάνο thumbsup.gif )

ΥΓ. Αν δεν τρώει το φαϊ του, βάλτου μια αφίσα από Ντόρσει να σφίγγει μούσκουλα αλά Μπαλοτέλι biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.