Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός οff topic
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54
rankin
QUOTE(redleg7 @ Oct 27 2014, 13:45 ) *
Κουμπαρος του ειμαι rankin.Το εχω πει εδω και 2 χρονια τωρα αλλα κανεις δεν με πιστεψε....


Εισαι δηλαδή ο Στέφανος Τριαντάφυλλος
nice

QUOTE(redleg7 @ Oct 27 2014, 13:45 ) *
Δεν μπορει να ειναι δικαιολογια το γεγονος οτι παιζεις με τον ηγετη σου να παιζει με προβλημα ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ολη την χρονια και 3 πενταδατους εκτος ειδικα οταν ανταγωνιζεσαι τις καλυτερες ομαδες στην Ευρωπη.

Με βάση αυτά που εγώ ξέρω (γιατι αν εσυ εισαι ο Τριαντάφυλλος ή ο Μαρμαρινός, εγώ ειμαι ο Μανουσέλης- γνωστό εδώ και χρόνια) το πρόβλημα του Σπανούλη δεν ηταν με το χέρι ή το πόδι του, αλλα με τον προπονητή του...

QUOTE(redleg7 @ Oct 27 2014, 13:45 ) *
Δεν ηθελε τον Κολινς ομως αρχικα αλλα τον Νελσον...


Αυτό πρωτη φορά τώρα το ακούω και μου κάνει εντύπωση, γιατι ο Νελσον ηταν ελευθερος φέτος το καλοκαίρι, αλλα δεν ενδιαφερθήκαμε για αυτον

QUOTE(redleg7 @ Oct 27 2014, 13:45 ) *
Τωρα αν η ομαδα ηθελε ντε και καλα καποιον ξενο παιχτη που να ειναι τρυπα στην αμυνα και να αποτελει εξτρα επιθετικο πολο τι να πω.Αν υπηρχε παιχτης που να εδινε τα στοιχεια του Λαφα θα τον καλοσωριζα στην ομαδα ειδικα αν δεν χαλαγε την ισορροπια στα γκαρντ.


Για τον παιχτη που λες, δεν ειναι δικές μου εικασίες.
Η ομάδα, αφότου απέκτησε τον Λαφαγιετ, κινήθηκε και για τον Ντιλέινι... Δεν μας έκατσε αυτός και πήραμε κάτι εντελώς διαφορετικό...

Μιλάμε για διπολικότητα.. οχι αστεία
Όπως ειχα γράψει και παλιότερα, πάλι καλά που δεν πήραμε φουνταριστό για το πόλο και μείναμε τουλάχιστον στο σωστό άθλημα...

QUOTE(redleg7 @ Oct 27 2014, 13:45 ) *
Ανελυσα τι γινεται τα τελευταια 20 χρονια.Σαφως και εκανε λαθη,Βαζουμε ενα στοιχημα οτι σε 1-2 ή 3 το πολυ χρονια και ο επομενος τεχνικος θα προπηλακιστει επειδη δεν πηρε καποιον εγχωριο τιτλο(και ας πηγε καλα στην Ευρωπη)?

Αυτο που περιγράφεις ειναι η απόλυτη βεβαιότητα.
Για να στεριώσει προπονητής στην ομάδα, θα πρέπει να παίρνει πρωταθλήματα και δη σερί.
Αν δεν το κάνει, θα παει να κάνει παρέα στον Μπαρτζώκα

QUOTE(redleg7 @ Oct 27 2014, 13:45 ) *
Η οποιοα Μπαρτσελονα εφαγε 40 σε ημιτελικο φαιναλ 4 απο τον Λασο

Ναι αλλα στο πρωταθληματάκι εκδικήθηκε και ο Λάσο έκατσε στον άξονα

QUOTE(redleg7 @ Oct 27 2014, 13:45 ) *
Βεβαια απο τον Φραγκισκο εχασε και ο Ομπραντοβιτς και ο Μεσινα να τον παρουμε για τεχνικο αν ειναι τοσο καλος.

Οπως και ο Ομπραντοβιτς εχει χασει απο τον Μπαρτζωκα τοσο περσι οσο και με τον Πανιωνιο και το Μαρουσι που τον εβαλε στο τοπ 16 απο κατω και εχασε την προκριση στους 8 στο τελευταιο ματς.


Μην συγχέεις παιχνίδια και καταστάσεις.
τα παιχνίδια που κρίνουν τίτλους ειναι διαφορετική υπόθεση και ο Μπαρτζώκας δεν κέρδισε ΚΑΝΕΝΑ
Τι να το κάνω, αν μου κάνει διπλο στο ΟΑΚΑ, και στο παιχνίδι τιτλου στο ΣΕΦ κατεβάζει ομάδα χεσμένη που χάνει με κατεβασμένα τα βρακιά;
Να του δώσω παράσημο ανδρείας;
Ελα. Να ειμαστε σοβαροί...

Ας επιστρέψει στο Μαρουσι να κερδίζει τον Παναθηναικο σε αδιάφορα παιχνίδια της Α1.
Στα μεγάλα ραντεβου πάντως, ήταν μονίμως απών

QUOTE(redleg7 @ Oct 27 2014, 13:45 ) *
Την Μπαρτσελονα που εχει χορηγιες και εσοδα πολυ πολυ περισσοτερα με sold out σε καθε ματς στο πρωταθλημα εκτος της Ευρωλιγκα(οχι σαν τους καναπεδατους οπαδους του Ιντερνετ της Θρυλαρας μας)συν τα ποσα απο το ποδοσφαιρικο τμημα που ειναι κολοσσος....Καταλαβαινεις οτι ειναι αναξιο να σχολιασουμε την δυναμικη και την αιγλη της acb με την ....Α1...

Τι θες να πεις εδω;
Οτι επειδή δεν έχουμε το χρήμα της Μπαρτσα, δεν μας ενδιαφέρουν οι τίτλοι αλλα μας αρκεί να επιβιώνουμε οικονομικά;
Εγώ έγραψα οτι η Μπαρτσελόνα έχασε χρήματα απο τον Παπανικολάου, αλλα ενα τίτλο τον πήρε (με ή χωρίς τη βοήθεια του παιχτη)
Εμεις αντιθέτως, δεν χάσαμε λεφτά αλλά χάσαμε τους τίτλους (όλους) ... Πετυχημένους δεν μας λες , όπως και αυτους δεν τους λες αποτυχημένους...
redleg7
QUOTE (rankin @ Oct 27 2014, 14:05 ) *
Εισαι δηλαδή ο Στέφανος Τριαντάφυλλος
nice


Στο πιο αθλητικο...

QUOTE (rankin @ Oct 27 2014, 14:05 ) *
Με βάση αυτά που εγώ ξέρω (γιατι αν εσυ εισαι ο Τριαντάφυλλος ή ο Μαρμαρινός, εγώ ειμαι ο Μανουσέλης- γνωστό εδώ και χρόνια) το πρόβλημα του Σπανούλη δεν ηταν με το χέρι ή το πόδι του, αλλα με τον προπονητή του...


Εστω οτι ισχυει γιατι κανουμε κουβεντα καφενειακου επιπεδου δεν νομιζω οτι τιμαει ουτε τον αθλητη ουτε τον προπονητη αν υπηρχε το παραμικρο θεμα μεταξυ τους.Φυσικα ακομα και με τον Ιβκοβιτς ειχαν ακουστει πολλα αλλα οπως ειπαμε ολα αυτα ειναι απλες εικασιες.

QUOTE (rankin @ Oct 27 2014, 14:05 ) *
Αυτό πρωτη φορά τώρα το ακούω και μου κάνει εντύπωση, γιατι ο Νελσον ηταν ελευθερος φέτος το καλοκαίρι, αλλα δεν ενδιαφερθήκαμε για αυτον

Γιατι ο Λαφαγιετ στα ματια του Μπαρτζωκα εστω φανταζει ποιοτικοτερη λυση για την ομαδα και περσι δεν υπηρχε περιπτωση να τον δωσει η Βαλενθια που εχασε την εισοδο της στους τελικους στο τελευταιο ματς και πηρε και ευρωπαικο τροπαιο.Ο Νελσον ειχε μικροτερο μπαι αουτ,ειχε στοιχεια που λογικα προσελκυσαν τον Μπαρτζωκα (κυριως στην αμυντικη του συνεισφορα) αλλα και παλι ο Ερ Αστερας αρνηθηκε.


QUOTE (rankin @ Oct 27 2014, 14:05 ) *
Για τον παιχτη που λες, δεν ειναι δικές μου εικασίες.
Η ομάδα, αφότου απέκτησε τον Λαφαγιετ, κινήθηκε και για τον Ντιλέινι... Δεν μας έκατσε αυτός και πήραμε κάτι εντελώς διαφορετικό...


Ειχα γραψει για αυτο οτι σε ερωτηση του Μαγουλα ο Μπαρτζωκας απαντησε οτι πρωτος του στοχος ηταν ο Νταρντεν αλλα επαιζε η Ρεαλ στα πλει οφ τοτε και ηθελε να τον ανανεωσει και μετα αρχισε να κοιταζει αλλες λυσεις.Ηθελε δηλ οπως ανεφερε 2ροτριαρο μιας και εφυγε ο Περπερογλου και οι 2 πιο ελκυστικες γι αυτον περιπτωσεις ηταν του Νταρντεν και μετα του Μιτσοφ.Ο δευτερος διεγνωσθη με προβλημα στο συκωτι αν θυμαμαι καλα και με τον Νταρντεν αναζπυρωθηκε το ενδιαφερον λιγο αργοτερα και σε πληρη μυστικοτητα και χωρις να διαρευσει κατι εκλεισε στον Ολυμπιακο.

Τωρα γιατι παριστανω εγω τον εκπροσωπο τυπου και πρεπει να απαντησω δεν καταλαβαινω.



QUOTE (rankin @ Oct 27 2014, 14:05 ) *
Αυτο που περιγράφεις ειναι η απόλυτη βεβαιότητα.
Για να στεριώσει προπονητής στην ομάδα, θα πρέπει να παίρνει πρωταθλήματα και δη σερί.
Αν δεν το κάνει, θα παει να κάνει παρέα στον Μπαρτζώκα



Συμφωνουμε.Αλλωστα καταπιαστηκα πολυ με την περιπτωση των Νεογαυρων.

QUOTE (rankin @ Oct 27 2014, 14:05 ) *
Ναι αλλα στο πρωταθληματάκι εκδικήθηκε και ο Λάσο έκατσε στον άξονα



Και προπερσι εχασε το πρωταθλημα ο Πασκουαλ και δεν πηρε Ευρωπαικο τροπαιο.

Βεβαια υπαρχει θα μου πεις και στην Ισπανια μια διαφορετικη νοοτροπια για τους ανθρωπους που δουλευουν σε ομαδες.
Υπαρχει απολυτη πιστωση χρονου.

Η Ρεαλ εχει 20 χρονια να παρει ευρωπαικο τιτλο και μαζι με την Μπαρτσελονα τα 20 αυτα χρονια μετρανε και οι 2 συνολικα 2 τροπαια...
Σπανια ειδα να απαξιωνουν καποιον ειδικα μετα απο τεραστιες κατραπακιες.

Το ιδιο συμβαινει σε Τουρκια,Ιταλια,Γαλλια,Γερμανια οπου τα πρωταθληματα τους πλεον ειναι σαφως ανωτερα του δικου μας.

QUOTE (rankin @ Oct 27 2014, 14:05 ) *
Μην συγχέεις παιχνίδια και καταστάσεις.
τα παιχνίδια που κρίνουν τίτλους ειναι διαφορετική υπόθεση και ο Μπαρτζώκας δεν κέρδισε ΚΑΝΕΝΑ


Οπως δεν κερδισε κανεις απο αυτους που προανεφερα εκτος τωρα αν εξυμνουμε τα 2 κυπελλα που πηραμε πριν λιγα χρονια στο Ελληνικο σε ματς παρωδια.Πρωταθλημα δεν πηρε κανεις τους.Ολοι πετυχαν στην Ευρωπη πραγματα κανεις δεν επιβληθηκε στην Ελλαδα...τυχαιο ή μη?Και αυτο τροφη για σκεψη.

Προσωπικα αν με ρωτας εχω γραψει ξεκαθαρα.Παιρνω διαρκειας κυριως για τα ματς της Ευρωπης.Εκει δινω προτεραιτοτητα.Εκει οπου παιζω με τους κορυφαιους στην Ευρωπη.

QUOTE (rankin @ Oct 27 2014, 14:05 ) *
Οτι επειδή δεν έχουμε το χρήμα της Μπαρτσα, δεν μας ενδιαφέρουν οι τίτλοι αλλα μας αρκεί να επιβιώνουμε οικονομικά;
Εγώ έγραψα οτι η Μπαρτσελόνα έχασε χρήματα απο τον Παπανικολάου, αλλα ενα τίτλο τον πήρε (με ή χωρίς τη βοήθεια του παιχτη)
Εμεις αντιθέτως, δεν χάσαμε λεφτά αλλά χάσαμε τους τίτλους (όλους) ... Πετυχημένους δεν μας λες , όπως και αυτους δεν τους λες αποτυχημένους...


Πηρες ενα τιτλο στην Ευρωπη που δεν ισοδυναμει με κανενα εγχωριο τιτλο ομως.Τον πηρες σε μαραθωνιο αγωνων οπως εγραψα.14 ματς μονο στο τοπ 16 αντι για 6 που ηταν παλιοτερα και το πηρες χωρις να εισαι το αουτσαιντερ.Ολοι σε περιμεναν στην γωνια.
Επισης δεν διασυρθηκες ποτε σε φαιναλ φορ με 40ρες.Βεβαια αναλογα πως βλεπεις το ποτηρι?Αν μου μιλουσες προσωπικα για την Α1 των 90 s με Παοκ,Ηρακλη,Αρη,Αεκ,Πανιωνιο ακομα και το Περιστερι κλπ στα ντουζενια τους οταν ειχαμε το καλυτερο πρωταθλημα στην Ευρωπη ναι θα στεναχωριομουν αν εχανα τον τιτλο.Πλεον μονο αηδια νιωθω μεσα μου για την κατασταση που επικρατει στην Ομοσπονδια και γι αυτο το πρωταθλημα.Ελπιζω να μου επιτρεπεται...
mixalisgate7
QUOTE(rankin @ Oct 27 2014, 14:05 ) *
Αυτό πρωτη φορά τώρα το ακούω και μου κάνει εντύπωση, γιατι ο Νελσον ηταν ελευθερος φέτος το καλοκαίρι, αλλα δεν ενδιαφερθήκαμε για αυτον


Το είχε πει σε συνέντευξη ο Μπαρτζώκας οτι πρώτες επιλογές του ήταν ο Νέλσον και ο Χοτζ.
rankin
Κοίτα, κανεις δε σου ζητά να κάνεις τον εκπρόσωπο τύπου.. Δικη σου επιλογή ειναι το πως θα συμμετέχεις στη συζήτηση. Εσυ έχεις επιλέξει να υπεραμυνθείς των αποφάσεων της διοίκησης και του πρωην προπονητή και αυτο, πιθανολογώ, πως σε έχει κάνει να νιώθεις οτι εισαι ο Μπαφές.

Οσον αφορά τα υπόλοιπα, για να μην μακρηγορούμε, επιμένεις να φέρνεις το ευρωπαικό στην συζήτηση.. .
Κανείς δεν αρνείται την τεράστια επιτυχία του κοουτς και της ομάδας και οποιος το κάνει ειναι κάφρος. Αυτο ομως που έγραψα εγώ ειναι οτι μετά απο αυτόν τον τίτλο, τον πήρε η κατρακύλα τον κοουτς. Επίσης, δεν μπορεί να ζει μονίμως στο απυρόβλητο για αυτην την, τεράστια κατα τ' αλλα, επιτυχία.
Μεχρι εκεί ολα ηταν τέλεια. Μετά τα έκανε μαντάρα και εκεί θα πρέπει να σταθούμε.
Η επιτυχία στο Λονδίνο τον μέθυσε τόσο που έζησε έκτοτε σε κατάσταση μόνιμης μέθης.. Σε ενα μονιμο Hang over.

Τοσο αυτος οσο και η διοίκηση χάσανε την επαφή τους με την πραγματικότητα, κάνανε τραγικά λάθη και φέρανε την ομάδα σε δεινή, κατα τη γνώμη μου, κατάσταση.

Τωρα, οπως σου ειπα, αν εισαι ανιψιός, κουμπάρος, ή γείτονας του Μπαρτζώκα, το σέβομαι απόλυτα. Αλλα σε κάθε άλλη περίπτωση δεν μπορείς να κλείνεις τα μάτια και να τα βλέπεις ολα (ή σχεδόν όλα) σωστά.
Ο κύκλος του Μπαρτζώκα έκλεισε πέρσι τον Ιούνιο. Επρεπε να ειχε απομακρυνθεί τότε. Ήταν λάθος της διοίκησης που επέμεινε σε αυτόν και τώρα το πληρώνουμε, έχοντας μια ομάδα με μείον έναν στόχο, χωρίς σταθερό προπονητή, και με κακή ψυχολογία
redleg7
QUOTE (rankin @ Oct 27 2014, 14:44 ) *


Δεν υπερασπιζομαι κανενα και τιποτα.Την προσωπικη μου αποψη γραφω.Με την ιδια λογικη θα μπορουσα να πω οτι υπαρχουν accounts που συνεχως βρισκονται σε ενα μονιμο mode απαξιωσης και ισοπεδωσης.Χτες εφταιγε ο Μπαρτζωκας,σημερα οι Αφοι,αυριο ο Τομιτς και μεθαυριο ο Λαφαγιετ και αυτος που τον εφερε και παμε παλι κυκλο την ολη ιστορια...

Εγω γραψει ξανα.Εδω δεν ειμαι να επιλεγω κομματια απο ποστ απο διαφορους χρηστες και να ανυψωσω το διαδικτυακο μου ¨εγω¨.Δεν μου αρεσει αυτο.Δεν ειμαι εδω για να κρινω κανενα ουτε για να κρινει καποιος εμενα.

Αλλωστε τοση κριτικη στην ομαδα να σχολιαζουμε και τον καθε ανωνυμο χρηστη κατανταει γραφικο...

Δεν ειμαι τιποτα περισσοτερο απο οπαδος της ομαδας αυτης που την στηριζει εμπρακτα απο την εποχη που επαιζε στον Κορυδαλλο και ακομα πιο πριν οταν ειχε γινει περιφερομενος θιασος εντος και εκτος Ελλαδας.
Με την ιδια θερμη που στηριζω την ομαδα θα την στηριζω αυριο και μεθαυριο και παραμεθαυριο.
Αν ο Τομιτς παραμεινει και πλαισιωθει απο 1-2 ανθρωπους εμπειρους και παρουσιασει εργο να εισαι σιγουρος οτι θα με αποκαλεσεις και στο μελλον συγγενη του Μιλαν.

Ετσι για να ξεχωριζουμε καποια πραγματα και να τα βαζουμε στην θεση τους.

Για να κλεισουμε το θεμα γιατι καταλαβαινεις οτι η ολη συζητηση αυτη την στιγμη δεν θα οδηγησει σε καποιου ειδους λυση να θεσω 3 ερωτηματα.

Τι ευθυνεται ολα αυτα τα χρονια που ακομα και με Ακερ και Σκουν Πεν πηγαιναμε στην Ευρωπη αρκετα καλα,μετραμε 9 συνεχεις παρουσιες στην 8δα (επι διοικησης Αφων),3 τελικους τα τελευταια 5 χρονια ,ενα BTB ΚΑΙ πιθανοτατα οπως εγραψα αν ο Μπερτομεου διορθωνε καπως το προγραμμα και εκανε το αυτονοητο να βαλει τα ματς περσι την ιδια μερα και ωρα να μιλουσαμε για αλλο ενα φαιναλ 4 (οπου ειχαμε απο 25% πιθανοτητες να παρουμε το τροπαιο) και στην Ελλαδα η ομαδα μενει στασιμη και εχουμε φαει τοσους τεχνικους και θα συνεχισουμε να τρωμε και αλλους?


Δευτερον οι παιχτες ολα αυτα τα χρονια(ειδικα τα τελευταια 5-6) εχουν ευθυνες στις απωλειες τιτλων?


Τριτον πιστευεις οτι αυτοι που ειχαν το αλλοθι Μπαρτζωκα οτι θα επιστρεψουν στο γηπεδο ή απλα μιλαμε για τυπους που απαιτουν να παρουν κεφαλια μεσα απο το διαδικτυο?Σε γενικες γραμμες αυτη η μεριδα των 4-5 χιλ πιστων που πανε οτι και να γινει στο γηπεδο θα αυξηθει?Ποια η γνωμη σου?
rankin
QUOTE(redleg7 @ Oct 27 2014, 15:13 ) *
Για να κλεισουμε το θεμα γιατι καταλαβαινεις οτι η ολη συζητηση αυτη την στιγμη δεν θα οδηγησει σε καποιου ειδους λυση να θεσω 3 ερωτηματα.

Τι ευθυνεται ολα αυτα τα χρονια που ακομα και με Ακερ και Σκουν Πεν πηγαιναμε στην Ευρωπη αρκετα καλα,μετραμε 9 συνεχεις παρουσιες στην 8δα (επι διοικησης Αφων),3 τελικους τα τελευταια 5 χρονια ,ενα BTB ΚΑΙ πιθανοτατα οπως εγραψα αν ο Μπερτομεου διορθωνε καπως το προγραμμα και εκανε το αυτονοητο να βαλει τα ματς περσι την ιδια μερα και ωρα να μιλουσαμε για αλλο ενα φαιναλ 4 (οπου ειχαμε απο 25% πιθανοτητες να παρουμε το τροπαιο) και στην Ελλαδα η ομαδα μενει στασιμη και εχουμε φαει τοσους τεχνικους και θα συνεχισουμε να τρωμε και αλλους?


Δευτερον οι παιχτες ολα αυτα τα χρονια(ειδικα τα τελευταια 5-6) εχουν ευθυνες στις απωλειες τιτλων?


Τριτον πιστευεις οτι αυτοι που ειχαν το αλλοθι Μπαρτζωκα οτι θα επιστρεψουν στο γηπεδο ή απλα μιλαμε για τυπους που απαιτουν να παρουν κεφαλια μεσα απο το διαδικτυο?Σε γενικες γραμμες αυτη η μεριδα των 4-5 χιλ πιστων που πανε οτι και να γινει στο γηπεδο θα αυξηθει?Ποια η γνωμη σου?

καταρχάς, εγώ ειδικά, λύσεις δε μπορώ να δώσω.
Απλά γράφω τη γνώμη μου προσπαθώντας να την στηρίζω στην λογική (κυρίως)

Απο εκεί και πέρα, φυσικά και οι πρόεδροι έχουν προσφέρει πολλά και θα μπορούσαν παραπάνω, αν δεν έπεφταν σε παγίδες και αν ολος ο περίγυρος του τμήματος, ήταν περισσότερο τίμιος στην κριτική που ασκεί στο έργο τους.

Οι παίχτες φυσικά και φέρουν ευθύνες, αυτοι παίζουν άλλωστε. Όπως έχω γράψει άλλωστε πολλάκις, το φετινό φιάσκο με τον Παναθηναϊκό στο κύπελλο, βρωμάει απο χιλιόμετρα. Το θέμα ειναι να έχεις εναν κόουτς να τους κάνει να παίζουν και να κερδίζουν και για αυτόν (και οχι το αντίθετο).

Οσον αφορά τον κόσμο, τα πράγματα ειναι πιο πολύπλοκα.
Μπασκετικό κοινό, σαν ομάδα αλλα και σαν χώρα, δεν έχουμε μεγάλο και έτσι η προσέλευση στο γήπεδο έχει μεγάλη σχέση με τις επιτυχίες της ομάδας.
Τα 2 συνεχόμενα ευρωπαικα, φέρανε και τα περσινά sold out. Οι συνεχόμενες αποτυχίες με τον Παναθηναικο απο την άλλη, φέρανε την τωρινη κατάσταση.
Για να κερδίσεις τον κόσμο σου, θα πρέπει εκτος απ το να βγάζεις υγεία να φέρνεις και επιτυχίες.
Σε αυτη τη φάση παντως, δεν εχουμε τιποτα απο τα 2

εν πασει περιπτώσει, ζεις σε μια χωρα που η καφρίλα ειναι στο πετσί μας. Μη περιμένεις να δεις σκηνες ΝΒΑ στις κερκίδες.
Ασε που και οι πρόεδροι των ομάδων, δεν βοηθουν ιδιαίτερα προς αυτη τη κατεύθυνση
redleg7
QUOTE (rankin @ Oct 27 2014, 15:32 ) *
καταρχάς, εγώ ειδικά, λύσεις δε μπορώ να δώσω.
Απλά γράφω τη γνώμη μου προσπαθώντας να την στηρίζω στην λογική (κυρίως)

Απο εκεί και πέρα, φυσικά και οι πρόεδροι έχουν προσφέρει πολλά και θα μπορούσαν παραπάνω, αν δεν έπεφταν σε παγίδες και αν ολος ο περίγυρος του τμήματος, ήταν περισσότερο τίμιος στην κριτική που ασκεί στο έργο τους.

Οι παίχτες φυσικά και φέρουν ευθύνες, αυτοι παίζουν άλλωστε. Όπως έχω γράψει άλλωστε πολλάκις, το φετινό φιάσκο με τον Παναθηναϊκό στο κύπελλο, βρωμάει απο χιλιόμετρα. Το θέμα ειναι να έχεις εναν κόουτς να τους κάνει να παίζουν και να κερδίζουν και για αυτόν (και οχι το αντίθετο).

Οσον αφορά τον κόσμο, τα πράγματα ειναι πιο πολύπλοκα.
Μπασκετικό κοινό, σαν ομάδα αλλα και σαν χώρα, δεν έχουμε μεγάλο και έτσι η προσέλευση στο γήπεδο έχει μεγάλη σχέση με τις επιτυχίες της ομάδας.
Τα 2 συνεχόμενα ευρωπαικα, φέρανε και τα περσινά sold out. Οι συνεχόμενες αποτυχίες με τον Παναθηναικο απο την άλλη, φέρανε την τωρινη κατάσταση.
Για να κερδίσεις τον κόσμο σου, θα πρέπει εκτος απ το να βγάζεις υγεία να φέρνεις και επιτυχίες.
Σε αυτη τη φάση παντως, δεν εχουμε τιποτα απο τα 2

εν πασει περιπτώσει, ζεις σε μια χωρα που η καφρίλα ειναι στο πετσί μας. Μη περιμένεις να δεις σκηνες ΝΒΑ στις κερκίδες.
Ασε που και οι πρόεδροι των ομάδων, δεν βοηθουν ιδιαίτερα προς αυτη τη κατεύθυνση



Συμφωνω σε παρα πολλα απ οσα γραφεις και με καλυψες στις περισσοτερες απαντησεις σου.Απλα να τονισω οτι εχουμε ξεκινησει να χανουμε τιτλους πριν αναλαβουν οι Αφοι οταν η ομαδα καταντησε ερμαιο και της ειχαν ξεσκισει την σαρκα.

Προσωπικα παντως δεν θελω σε καμια περιπτωση η ομαδα να καταληξει να παιρνει τον ενα τιτλο μετα τον αλλο στην Ελλαδα και στην Ευρωπη να πεσουμε λεβελ.Γιατι το μονο σιγουρο ειναι οτι αυτη την στιγμη θεωρουμαστε στην Ευρωπη τοπ κλαμπ που καθε χρονο διακρινεται στην Ευρωλιγκα.

Στην Ευρωλιγκα περσι η ομαδα ειχε πληροτητα 90 και βαλε τις εκατο ομως και παλι ειναι τελειως απογοητευτικο να παιζουμε σε ματς της Α1 με 1000 ατομα(τα ιδια και τα ιδια) και μετα απο θριαμβους στην Πολη και στο Λονδινο να μην πουλαμε πανω απο 1500 διαρκειας(μονο τα μινι διαρκειας στο τοπ 16 πηγανε πολυ καλα).

Αυτο νομιζω τα λεει ολα...


Μακαρι να πετυχαινουμε καθε χρονο τους στοχους μας σε Ελλαδα και Ευρωπη.Δεν θελω στον βωμο της επιτυχιας με καθε τιμημα μονο να ξεχασουμε οτι καθρεφτης της ομαδας στους ξενους ειναι η Ευρωλιγκα και μονο αυτη.

Και τα τελευταια σκηνικα με τα ντου μου θυμιζουν τακτικες ποδοσφαιρικου τμηματος.Και αυτο προσωπικα δεν γουσταρω να επαναληφθει.

Χαρακτηριστικο ποστ ενος Ευρωπαιου πριν το ματς με την Λαμποραλ για να καταλαβεις.

QUOTE
[Olympiacos are still the best team in Greece by some distance. They’ve got excellent cohesion, team unity, and and an incredible leader in Spanoulis. The players they have are chosen smartly to make the team roster very well balanced. Olympiacos played a very solid game last week in Spain, where they defeated Valencia Basket 71:68. After that they lost an away game in the Greek championship at Nea Kifisia 67:68, but slip-ups happen even for the best. Olympiacos remain one of the most athletic and best organised teams in Europe, and the Piece And Friendship Stadium remains the real hell of venue to go to play as an away team. Darden and Printezis are out for the hosting team, but hopefully the Greeks can cope with these absentees.


Οπως και να εχει για να μιλησουμε για το σημερα περιμενω να δω κατι αμεσα στο θεμα του προπονητη και αν παραμεινει ο Τομιτς να τον πλαισιωσουν με εμπειρους ανθρωπους διπλα του γιατι με τον Μαρμαρινο μονο δεν νομιζω οτι βγαινει η χρονια.Και αν το καλοκαιρι το αποτελεσμα δεν ειναι το επιθυμητο βγαινουμε στην αγορα...Καλο ειναι να μην υπαρξει επιπλεον καθυστερηση στο θεμα του προπονητη γιατι μονο κακο κανει εκτος αν εχουν παρει ηδη την αποφαση να παραμεινει ο Τομιτς με τον Μαρμαρινο μεχρι το τελος της χρονις.....!

Παντως η απομακρυνση Παππα μαλλον σημαινει την ελευση καποιου προσωπου(Μαρκοβιτς?Δεν ξερω....).
rankin
QUOTE(redleg7 @ Oct 27 2014, 15:55 ) *
γιατι με τον Μαρμαρινο μονο δεν νομιζω οτι βγαινει η χρονια.

Έχεις χάσει την εμπιστοσύνη στον εαυτό σου;;;; tongue.gif
redleg7
QUOTE (rankin @ Oct 27 2014, 16:12 ) *
Έχεις χάσει την εμπιστοσύνη στον εαυτό σου;;;; tongue.gif

Πιεση φιλε laugh.gif laugh.gif Ειδες με αυτα που γινονται σε τι σημειο φτασαμε ε? tongue.gif
natouralistis
Έκανα ένα σχόλιο στο panathinaikos - Bayern και πάνω σε αυτό μου απάντησες. Επειδή όμως έθετες θέμα που αφορούσε τον Ολυμπιακό και το off topic, έδωσα μια απάντηση εδώ που είναι το κατάλληλο μέρος και όχι στο τόπικ του panathinaikos - Bayern. Συγγνώμη που δεν σε ενημέρωσα, την επόμενη φορά που θα σχολιάσω κάτι θα στέλνω π.μ. στους χρήστες να το ξέρουν.

Για όλα τα άλλα που γράφεις, επειδή εγώ είμαι φίλαθλος του μπάσκετ (αγαπημένη μου ομάδα ο Ολυμπιακός) και μπασκετικός από 10 διαφορετικές πλευρές, δεν έχω να σου απαντήσω κάτι. Αν θέλεις κουβέντα για μπάσκετ μιας και το φόρουμ είναι τέτοιο ευχαρίστως. Επειδή όμως δεν μιλάς για μπάσκετ αλλά οπαδικά στα "κουρτινάκιας", "νεόγαυρος" ,"καναπεδάτος", "απρόσωπη ip", "τζάμπα μάγκας", "Τάκης", "Άκης", "αουυυ" κ.τλ δεν έχω να απαντήσω κάτι γιατί δεν με αφορούν, αν με αφορούσαν θα έγρφα στο redplanet και εκεί θα μπορούσαμε να λύσουμε τέτοιες σημαντικές διαφορές.

Και κάτι τελευταίο, ξέρεις δεν είναι το απόλυτο κακό να πεις κάποια πράγματα όντας υπερβολικός και να πέσεις έξω, δεν τρέχει και τίποτα. Απλά παραδέχεσαι ότι δεν καταλάβαινες το ίδιο καλά με άλλους στοιχεία του παιχνιδιού και πάμε παρακάτω.

redleg7
QUOTE (natouralistis @ Oct 27 2014, 20:17 ) *
Και κάτι τελευταίο, ξέρεις δεν είναι το απόλυτο κακό να πεις κάποια πράγματα όντας υπερβολικός και να πέσεις έξω, δεν τρέχει και τίποτα. Απλά παραδέχεσαι ότι δεν καταλάβαινες το ίδιο καλά με άλλους στοιχεία του παιχνιδιού και πάμε παρακάτω.

Απαντησα για μπασκετ και μαλιστα αναλυτικοτατα και με στοιχεια.Τωρα το αν μιλησα οπαδικα χρησιμοποιωντας τον ορο Νεογαυρος το ξερεις καλυτερα απο τον καθενα.Και εκει μια χαρα αναλυτικοτατα σταθηκα.

Σου απαντησα στο υφος που απαντησες εσυ σκαλιζοντας δικα μου ποστ(τα υπολοιπα δεν σε αφορουν ενω αυτα σε ...αφορουν) ενω δεν εχεις παρει το παραμικρο δικαιωμα γι αυτο (περιττο να αναφερω οτι ηταν η τελευταια φορα).Εδω δεν εισαι για να σχολιαζεις αλλους χρηστες αλλα για να σχολιαζεις την ομαδα ¨σου¨.Δεν νομιζω να καθησα ποτε να σκαλισω στο τι εχει γραψει ο οποιοσδηποτε εδω μεσα(θα ειχε ιδιαιτερο ενδιαφερον....) ουτε νομιζω οτι ενδιαφερει και κανενα.

Τωρα στο πρωτο σκελος συμφωνω εν μερη,στο τελευταιο σκελος και παλι συμφωνω και το καταλαβαινω απο πλευρας σου και ειναι προς τιμην σου που το αναγνωριζεις ομως θα μπορουσες να απαντησεις κανοντας quote στον ευατο σου.

Κατα τ αλλα επειδη δεν γνωριζεις τον συνομιλητη σου(δωσε ιδιαιτερη βαση σε αυτο) και θεωρεις οτι πισω απο ενα κουτι μπορεις πριν απευθυνθεις σε οποιοδηποτε με το οποιοδηποτε υφος και πνευμα θα σου συνιστουσα να το σκεφτεις και δευτερη και τριτη φορα ειδικα οταν απαντας σε ασχετα με το thread ποστ.Το thread γραφει Oλυμπιακος off topic και οχι Redleg topic.

Ο πιο καταλληλος χωρος λοιπον να διαβασω τα οσα καταλογισες(και επαναλαμβανω οτι απαντησα αναλυτικα) ηταν στον χωρο των προσωπικων μου μηνυματων.
airg
QUOTE(natouralistis @ Oct 27 2014, 21:17 ) *
δεν είναι το απόλυτο κακό να πεις κάποια πράγματα όντας υπερβολικός και να πέσεις έξω, δεν τρέχει και τίποτα. Απλά παραδέχεσαι ότι δεν καταλάβαινες το ίδιο καλά με άλλους στοιχεία του παιχνιδιού και πάμε παρακάτω.

Ξεκαθαριζω εξαρχης για να μην παρεξηγηθω (παλι) απο το φιλτατο redleg, oτι αυτα τα λογια απευθυνονται σε καθενα απο μας.
Βρισκω αυτη την τοποθετηση κορυφαια.

Αν και καποιοι με χαρακτηρισαν εμπαθη κατα Μπαρτζωκα, θα δεχτω το χαρακτηρισμο αφου ετσι νομιζουν, αλλα θα μεταφερω τοποθετηση μου, σημερινη απο αλλο τοπικ, που δικαιολογουν με μπασκετικη αναλυση τη θεση μου.

Ποτε δεν εχω αναφερθει στο προσωπο του απαξιωτικα, αλλα μεσα μου τα θετικα (Ευρωπαικο) με τα αρνητικα (διασυρμος του Θρυλου κατεξακολουθηση), μετρανε τελικα οτι επρεπε να απομακρυνθει ο κοουτς ως ακαταλληλος και κοουτς με φθινουσα πορεια.

Εχει αρχισει μια συζητηση περι ευθυνης των παιχτων. Ρωταω λοιπον:

Οι παιχτες φταινε για τον τροπο που παιζει η ομαδα;

1. Δεν υπαρχει παιχνιδι με πλατη
2. Μονο ο Σπανουλης παιζει με μπασιμο. Αντε λιγο και ο Σλουκας.
3. Το ξενο τεσσαρι, νομιζει οτι αν περασει τη γραμμη του τριποντου θα φαει τεχνικη ποινη.
4. Κατω απο το καλαθι κανουν σπλιτ αουτ
5. Η ομαδα κανει διαγωνισμο τριποντων
6. Οι πολλες αποτυχημενες επιλογες παιχτων, ειναι ευθυνη των παιχτων;
7. Η παραμονη παιχτων που δεν προσφερουν, με αυτο το στησιμο της ομαδας, ειναι ευθυνη των παιχτων;

Θετω το επιπλεον ερωτημα: (Αγγιζω θεμα ταμπουwink.gif

Μηπως ηρθε η ωρα που θα ασκησουμε ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΗ κριτικη στους προεδρους;
Ετσι οπως εξελισσεται η κατασταση, για μενα θεμα χρονου ειναι, να ξεσπασει ο κοσμος εναντιον της διοικησης.

Καποιοι λενε οτι φταιει το μικρο μπατζετ:

Αν το προβλημα ειναι θεμα χρηματων,
ας δουμε τη δουλεια του Βετουλα στον Απολλωνα.

Με ποσα λεφτα το μηνα παιζουν οι ξενοι στον Απολλωνα;
Οι πιο πολλοι με συμβολαια 2000 δολλαριων το μηνα, αν δεν κανω λαθος.
Παιζουν μια χρονια και μετα ανεβαινει το κασε τους. Δευτερη χρονια δεν μπορει να τους κρατησει ο Απολλωνας, γιατι γινονται γνωστοι και παιρνουν μεγαλυτερα συμβολαια.

Πως καθε χρονο αυτη η ομαδα εχει πετυχημενες μεταγγραφες και μεις την παταμε;

Το εχω ξαναπει.
Μηπως να παρουμε μεταγραφη το σκαουτινκ του Απολλωνα;
Ή μηπως πρεπει να ψωνιζουμε απο συγκεκριμμενα μαγαζια;
alien-tour
QUOTE(airg @ Oct 27 2014, 18:44 ) *
Το εχω ξαναπει.
Μηπως να παρουμε μεταγραφη το σκαουτινκ του Απολλωνα;
Ή μηπως πρεπει να ψωνιζουμε απο συγκεκριμμενα μαγαζια;


Δεν είναι τόσο το scouting του Απόλλωνα αλλά το scouting του Κουκουράβα(manager).
Ο συγκεκριμένος manager είχε πρόβλημα με τον Μπαρτζώκα(από το Μαρούσι ακόμα),γιατί ο προπονητής,σε συνεργασία με Κυπριακό γραφείο manager προσπαθούσαν επανειλλημένα να κλείσουν παίκτες του,ύπουλα.(Αυτό ισχυρίζεται ο Κουκουράβας)
Το ίδιο πήγαν να κάνουν και με τον Josh Powell.

T.W.Is.M.
QUOTE(natouralistis @ Oct 27 2014, 20:17 ) *
Έκανα ένα σχόλιο στο panathinaikos - Bayern και πάνω σε αυτό μου απάντησες. Επειδή όμως έθετες θέμα που αφορούσε τον Ολυμπιακό και το off topic, έδωσα μια απάντηση εδώ που είναι το κατάλληλο μέρος και όχι στο τόπικ του panathinaikos - Bayern. Συγγνώμη που δεν σε ενημέρωσα, την επόμενη φορά που θα σχολιάσω κάτι θα στέλνω π.μ. στους χρήστες να το ξέρουν.

Για όλα τα άλλα που γράφεις, επειδή εγώ είμαι φίλαθλος του μπάσκετ (αγαπημένη μου ομάδα ο Ολυμπιακός) και μπασκετικός από 10 διαφορετικές πλευρές, δεν έχω να σου απαντήσω κάτι. Αν θέλεις κουβέντα για μπάσκετ μιας και το φόρουμ είναι τέτοιο ευχαρίστως. Επειδή όμως δεν μιλάς για μπάσκετ αλλά οπαδικά στα "κουρτινάκιας", "νεόγαυρος" ,"καναπεδάτος", "απρόσωπη ip", "τζάμπα μάγκας", "Τάκης", "Άκης", "αουυυ" κ.τλ δεν έχω να απαντήσω κάτι γιατί δεν με αφορούν, αν με αφορούσαν θα έγρφα στο redplanet και εκεί θα μπορούσαμε να λύσουμε τέτοιες σημαντικές διαφορές.

Και κάτι τελευταίο, ξέρεις δεν είναι το απόλυτο κακό να πεις κάποια πράγματα όντας υπερβολικός και να πέσεις έξω, δεν τρέχει και τίποτα. Απλά παραδέχεσαι ότι δεν καταλάβαινες το ίδιο καλά με άλλους στοιχεία του παιχνιδιού και πάμε παρακάτω.



QUOTE(redleg7 @ Oct 27 2014, 20:38 ) *
Απαντησα για μπασκετ και μαλιστα αναλυτικοτατα και με στοιχεια.Τωρα το αν μιλησα οπαδικα χρησιμοποιωντας τον ορο Νεογαυρος το ξερεις καλυτερα απο τον καθενα.Και εκει μια χαρα αναλυτικοτατα σταθηκα.

Σου απαντησα στο υφος που απαντησες εσυ σκαλιζοντας δικα μου ποστ(τα υπολοιπα δεν σε αφορουν ενω αυτα σε ...αφορουν) ενω δεν εχεις παρει το παραμικρο δικαιωμα γι αυτο (περιττο να αναφερω οτι ηταν η τελευταια φορα).Εδω δεν εισαι για να σχολιαζεις αλλους χρηστες αλλα για να σχολιαζεις την ομαδα ¨σου¨.Δεν νομιζω να καθησα ποτε να σκαλισω στο τι εχει γραψει ο οποιοσδηποτε εδω μεσα(θα ειχε ιδιαιτερο ενδιαφερον....) ουτε νομιζω οτι ενδιαφερει και κανενα.

Τωρα στο πρωτο σκελος συμφωνω εν μερη,στο τελευταιο σκελος και παλι συμφωνω και το καταλαβαινω απο πλευρας σου και ειναι προς τιμην σου που το αναγνωριζεις ομως θα μπορουσες να απαντησεις κανοντας quote στον ευατο σου.

Κατα τ αλλα επειδη δεν γνωριζεις τον συνομιλητη σου(δωσε ιδιαιτερη βαση σε αυτο) και θεωρεις οτι πισω απο ενα κουτι μπορεις πριν απευθυνθεις σε οποιοδηποτε με το οποιοδηποτε υφος και πνευμα θα σου συνιστουσα να το σκεφτεις και δευτερη και τριτη φορα ειδικα οταν απαντας σε ασχετα με το thread ποστ.Το thread γραφει Oλυμπιακος off topic και οχι Redleg topic.

Ο πιο καταλληλος χωρος λοιπον να διαβασω τα οσα καταλογισες(και επαναλαμβανω οτι απαντησα αναλυτικα) ηταν στον χωρο των προσωπικων μου μηνυματων.


Να πω σε αυτο το σημειο οτι η αντιπαραθεση που γινεται προσωπικη πρεπει να ληξει εδω. Μπορειτε να συζητησετε οτιδηποτε με pm και να σχολιασετε οτιδηποτε σχετικα με τον Ολυμπιακο εδω χωρις ομως να προσπαθουμε να βρουμε ποιος εχει μεγαλυτερη τη γνωση για το μπασκετ. Νομιζω πως εγινε κατανοητο και στους δυο το πνευμα του αλλου, τις λεπτομερειες τις συζητατε μεταξυ σας.
erwi grey
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 28 2014, 07:48 ) *
Να πω σε αυτο το σημειο οτι η αντιπαραθεση που γινεται προσωπικη πρεπει να ληξει εδω. Μπορειτε να συζητησετε οτιδηποτε με pm και να σχολιασετε οτιδηποτε σχετικα με τον Ολυμπιακο εδω χωρις ομως να προσπαθουμε να βρουμε ποιος εχει μεγαλυτερη τη γνωση για το μπασκετ. Νομιζω πως εγινε κατανοητο και στους δυο το πνευμα του αλλου, τις λεπτομερειες τις συζητατε μεταξυ σας.

Παιδια να κανετε και διαγωνισμο ''ποιος τα λεγε'', με δωρο φανελα του Μπαρτζωκα. smiley.gif
rankin
QUOTE(redleg7 @ Oct 27 2014, 20:38 ) *
Κατα τ αλλα επειδη δεν γνωριζεις τον συνομιλητη σου(δωσε ιδιαιτερη βαση σε αυτο)


Αυτό ακούστηκε σαν απειλή, του τύπου : Ειμαι 130 κιλά, 1% λίπος, και τρώω κουτάβια για πρωινό w00t.gif

QUOTE(airg @ Oct 27 2014, 20:44 ) *
Μηπως ηρθε η ωρα που θα ασκησουμε ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΗ κριτικη στους προεδρους;
Ετσι οπως εξελισσεται η κατασταση, για μενα θεμα χρονου ειναι, να ξεσπασει ο κοσμος εναντιον της διοικησης.

Αυτό δύσκολα θα γίνει
Ο κόσμος που ακολουθεί μόνιμα την ομάδα είναι μετριοπαθής και υπομονετικός.
Οι άλλοι, αν δεν βλέπουν επιτυχίες, απλά εξαφανίζονται, και εμφανίζονται μονο στους τελικούς για να τα κάνουν λίμπα

Για να ξεσηκωθεί ο κόσμος και να κράξει ανελέητα, θα πρέπει να υπάρξει δάκτυλος απο άλλον πρόεδρο, που να θέλει να πάρει αυτος την ΚΑΕ (ιφ γιου νοου γουατ αι μίν).. Σε κάθε αλλη περίπτωση, οι κανίβαλοι απλά κρατάνε αποστάσεις
erwi grey
To αστειο της υποθεσης ειναι πως οι περισσοτεροι εδω μεσα μεχρι και πριν λιγο καιρο μου βαζανε τιτλους ΜΕΙΝΕ ΜΠΑΡΤΖΩΚΑ η το ρεζουμε των γραφομενων, τους ηταν αυτο. Μαλιστα και πριν απο λιγες μερες ενω παραιτηθηκε τον υπερασπιζονταν και τωρα βαλανε το τρολ μοντ και γραφουν εγω σας τα λεγα.
Ο μονος που ξεκινησε σοβαρα να γραφει λιγο υπερβολικα βεβαια και να εξηγει πολυ νωρις απο περισυ που δεν ηταν και τρεντι να γραφονται τετοιες κουταμαρες για τον μοναδικο Ελληνα πορθητη της Ευρωλιγκα, τους λογους που πρεπει να φυγει, ηταν ενας τυπος που τωρα δε γραφει πλεον.
rankin
QUOTE(erwi grey @ Oct 28 2014, 13:47 ) *
Ο μονος που ξεκινησε σοβαρα να γραφει λιγο υπερβολικα βεβαια και να εξηγει πολυ νωρις απο περισυ που δεν ηταν και τρεντι να γραφονται τετοιες κουταμαρες για τον μοναδικο Ελληνα πορθητη της Ευρωλιγκα, τους λογους που πρεπει να φυγει, ηταν ενας τυπος που τωρα δε γραφει πλεον.

Μαζευτήκαμε στην αγορά και τον εξοστρακίσαμε!

Μην νομίζεις, κάπως έτσι γινόταν και στην αρχαιότητα.. Πρώτα τους στέλνανε αδιάβαστους και μετά απο μερικά χρόνια, λέγανε, "ρε σωστά τα έλεγε ο Κσεπλενίδης, ας τον φέρουμε πίσω"

Εγώ πιστεύω πάντως οτι ο κοουτς Μπαρτζώκας έπρεπε να μείνει.. Είχα παίξει στοίχημα (παράνομο φυσικά- στην Ινδονησία) οτι η πρώτη μας μεταγραφή, τα Χριστούγεννα, θα ήταν ο Σερμαντίνι...
erwi grey
QUOTE(rankin @ Oct 28 2014, 21:12 ) *
Εγώ πιστεύω πάντως οτι ο κοουτς Μπαρτζώκας έπρεπε να μείνει.. Είχα παίξει στοίχημα (παράνομο φυσικά- στην Ινδονησία) οτι η πρώτη μας μεταγραφή, τα Χριστούγεννα, θα ήταν ο Σερμαντίνι...

Κι εγω! Και μαλιστα το χοντρυνα με επιπλεον συντελεστη τη μη χρησιμοποιηση του σε κανενα ματς μετα την μεταγραφη του.
rankin
QUOTE(erwi grey @ Oct 28 2014, 16:10 ) *
Κι εγω! Και μαλιστα το χοντρυνα με επιπλεον συντελεστη τη μη χρησιμοποιηση του σε κανενα ματς μετα την μεταγραφη του.

Αν ήθελες να το χοντρύνεις ακόμα περισσότερο και να το κάψεις το μηχανάκι, έπρεπε να ποντάρεις σε αντικατάσταση του τον Απρίλιο απο τον Μπεγκιτς, και επαναφορά Σερμαντίνι τον Ιούνιο, πριν τους τελικούς (και παλι με μηδενικό χρόνο συμμετοχής)
T.W.Is.M.
QUOTE(erwi grey @ Oct 28 2014, 13:47 ) *
To αστειο της υποθεσης ειναι πως οι περισσοτεροι εδω μεσα μεχρι και πριν λιγο καιρο μου βαζανε τιτλους ΜΕΙΝΕ ΜΠΑΡΤΖΩΚΑ η το ρεζουμε των γραφομενων, τους ηταν αυτο. Μαλιστα και πριν απο λιγες μερες ενω παραιτηθηκε τον υπερασπιζονταν και τωρα βαλανε το τρολ μοντ και γραφουν εγω σας τα λεγα.
Ο μονος που ξεκινησε σοβαρα να γραφει λιγο υπερβολικα βεβαια και να εξηγει πολυ νωρις απο περισυ που δεν ηταν και τρεντι να γραφονται τετοιες κουταμαρες για τον μοναδικο Ελληνα πορθητη της Ευρωλιγκα, τους λογους που πρεπει να φυγει, ηταν ενας τυπος που τωρα δε γραφει πλεον.


Κι εγω λεω απο τωρα οτι κι ο επομενος που θα ερθει πρεπει να φυγει γιατι δεν κανει! Που θα παει, καποια στιγμη θα φερει ασχημα αποτελεσματα η ομαδα και θα πρεπει να φυγει, οποτε θα δικαιωθω... rolleyes.gif
natouralistis
QUOTE (erwi grey @ Oct 28 2014, 13:47 ) *
To αστειο της υποθεσης ειναι πως οι περισσοτεροι εδω μεσα μεχρι και πριν λιγο καιρο μου βαζανε τιτλους ΜΕΙΝΕ ΜΠΑΡΤΖΩΚΑ η το ρεζουμε των γραφομενων, τους ηταν αυτο. Μαλιστα και πριν απο λιγες μερες ενω παραιτηθηκε τον υπερασπιζονταν και τωρα βαλανε το τρολ μοντ και γραφουν εγω σας τα λεγα.


Το διακύβευμα της συγκεκριμένης κουβέντας δεν είναι το ποιός δικαιώθηκε και ποιός όχι. Αν είχα καημό να αποδειχτεί το "εγώ σας τα έλεγα" όπως λες, μου δόθηκε ευκαιρία να το κάνω το βράδυ της ήττας από τον Παναθηναϊκό. Θα μου ήταν πολύ εύκολο να τον περάσω και εγώ γενεές 14..Δεν είχα καμιά εμμονή με τον Μπαρτζώκα όμως, ούτε με ενδιέφερε αποκλειστικά το θάψιμό του ώστε να "δικαιωθώ". Εκείνο το βράδυ που ο Μπαρτζώκας δέχτηκε αήθη επίθεση από τους πάντες επί παντός επιστητού, ίσα ίσα ένιωσα την ανάγκη να τον υπερασπιστώ γιατί το πράγμα ξέφυγε πολύ και τον αδικούσε.. Αν αυτή τη συμπεριφορά εσύ τη θεωρείς τρολάρισμα σε προτρέπω να ξαναδιαβάσεις τι διεμήφθη παραπάνω για να καταλήξεις ίσως σε σε διαφορετικά συμπεράσματα.
erwi grey
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 29 2014, 01:50 ) *
Κι εγω λεω απο τωρα οτι κι ο επομενος που θα ερθει πρεπει να φυγει γιατι δεν κανει! Που θα παει, καποια στιγμη θα φερει ασχημα αποτελεσματα η ομαδα και θα πρεπει να φυγει, οποτε θα δικαιωθω... rolleyes.gif

To θεμα ειναι να ξερεις ποτε να το πεις. Εξυπνη απαντηση, αλλα η μαγκια ειναι ο χρονος που επιλεγεις να χωσεις.
T.W.Is.M.
QUOTE(erwi grey @ Oct 28 2014, 21:44 ) *
To θεμα ειναι να ξερεις ποτε να το πεις. Εξυπνη απαντηση, αλλα η μαγκια ειναι ο χρονος που επιλεγεις να χωσεις.


Πέρσι ας πούμε, ήξερα πότε να κάνω επίθεση στην Αρμάνι;;; smiley.gif

Το θέμα δεν είναι να χώσεις. Είναι να κάνεις το σωστό σχόλιο τη σωστή στιγμή.
erwi grey
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 29 2014, 03:46 ) *
Πέρσι ας πούμε, ήξερα πότε να κάνω επίθεση στην Αρμάνι;;; smiley.gif

Καλα, σε αυτο εχεις δικιο. wink.gif
North_gato
QUOTE (T.W.Is.M. @ Oct 28 2014, 20:50 ) *
Κι εγω λεω απο τωρα οτι κι ο επομενος που θα ερθει πρεπει να φυγει γιατι δεν κανει! Που θα παει, καποια στιγμη θα φερει ασχημα αποτελεσματα η ομαδα και θα πρεπει να φυγει, οποτε θα δικαιωθω... rolleyes.gif



Εγω δεν θα το ελεγα θεμα ασχημων αποτελεσματων. Δεν πιστευω ουτε ευελπιστω σε αιωνια καλα αποτελεσματα και διαρκη κυριαρχια. Το κυριο ειναι η προοπτικη και η σε βαθος χρονου καλη πορεια.
Red.Emerald
QUOTE(North_gato @ Oct 29 2014, 00:23 ) *
Εγω δεν θα το ελεγα θεμα ασχημων αποτελεσματων. Δεν πιστευω ουτε ευελπιστω σε αιωνια καλα αποτελεσματα και διαρκη κυριαρχια. Το κυριο ειναι η προοπτικη και η σε βαθος χρονου καλη πορεια.



Πρίν από αρκετό καιρό είχα γράψει πως θα κρίνω τον Μπαρτζώκα στο τέλος της περσυνής σαιζόν. Μετά τον 4ο τελικό δεν ήξερα πραγματικά τι να γράψω ... η πρωτοφανής αδυναμία του να διαχειριστεί το πιο κρίσιμο ματς της χρονιάς μετά το σπάσιμο της έδρας στα play off και κυρίως η ποιότητα του αντιπάλου - δυστυχώς κάλυψε όλες τις καλές του στιγμές. Παρότι θεωρώ πως είναι καλός προπονητής και σίγουρα το Λονδίνο του έδινε κύρος στα μάτια της κερκίδας - δεν είχε την αντίστοιχη εξέλιξη. Έκανε σοβαρότατα λάθη στο περσυνό σχεδιασμό, δεν κατάφερε τίποτα απέναντι στον Πεδουλάκη για 2η φορά και έχασε το πιο εύκολο πρωτάθλημα της τελευταίας 5 ετίας από τον Αλβέρτη ... και νομίζω πως εκείνη την ημέρα έχασε και τον έλεγχο των αποδυτηρίων. Θα έπρεπε λοιπόν για λόγους ηθικής τάξεως να αναλάβει τουλάχιστον την ευθύνη της περσυνής αποτυχίας και να αποχωρήσει - δεν το έκανε. Πίστεψα πως η διοίκηση θα τον απομακρύνει κομψά το καλοκαίρι - αλλά προφανώς το οικονομικό μοντέλο που έχουν στο μυαλό τους μάλλον δεν χωράει μεγάλο όνομα στον πάγκο. Έτσι τον στήριξαν και για να αποφύγουν την κριτική - ξεκίνησε μια επικοινωνιακή τακτική αλλοίωσης τις πραγματικότητας με επικλήσεις σε τραυματισμούς, ατυχίες, αποδιοπομπαίους τράγους (Μπεγκιτς, Μουν, Κόλινς) και διαιτησίες.

Ήταν το πρώτο καλοκαίρι μετά από χρόνια που η ομάδα δεν κοίταζε τον εαυτό της στον καθρέπτη και δεν έψαχνε τρόπους να βελτιωθεί αλλά έψαχνε δικαιολογίες - αυτά για την ιστορία.

Η σημερινή εικόνα μπορεί άμεσα να βελτιωθεί βάζοντας λογική και χρήμα γιατί δυστυχώς τα λάθη πληρώνονται .. τουλάχιστον στο μπάσκετ.

Φανταστείτε λοιπόν την ομάδα όπως ακριβώς είναι με 3 αλλαγές:

1) Μεγάλο προπονητή στον πάγκο πχ Μεσσίνα να μαζέψει τα αποδυτήρια και να κοντρολάρει τον εγωισμό του Kill Bill
2) Έναν παίκτη περιφεριακό σκόρερ τύπου Λάνγκφορντ, Γκούντλοκ, Ντιλεινι – στη θέση του Λαφαγιέτ - για να σταματήσουμε να εξαρτόμαστε από την καλή ημέρα του Σπανούλη και να αποφορτιστεί στα μεγάλα ματς
3) Ένα PF με ικανότητα στο ποστ παιχνίδι – στη θέση του Petway

Μόλις φανταστήκατε μια ομάδα του επόμενου Φ4.

Το κόστος δεν μπορώ να υπολογίσω πόσο είναι αλλά αν θέλεις να παίζεις με τα θηρία - χρειάζεσαι και τα αντίστοιχα όπλα – είναι τόσο απλό.

Το ερώτημα λοιπόν είναι αν οι Αφοι το βλέπουν και έχουν τη διάθεση να βάλουν το χέρι στην τσέπη. Όμως και να μην το κάνουν δεν αλλάζει το γεγονός πως είναι η καλύτερη διοίκηση που είχαμε ποτέ στο τμήμα μπάσκετ και οι χαρές που μας έχουν δώσει - κάνουν όλους τους μπασκετικούς φιλάθλους να τους αντιμετωπίζουν αντίστοιχα. Δεν μιλάμε για τίποτα λαμόγια αλλά για ανθρώπους που έδωσαν χρήμα, πρεστίζ και ήθος στον σύλλογο.

Σε αυτή την περίπτωση πρέπει να αποδεχτούμε πως η φετινή χρονιά θα είναι δύσκολη και να στηρίξουμε την ομάδα κρατώντας μικρό καλάθι.

T.W.Is.M.
QUOTE(Red.Emerald @ Oct 29 2014, 18:59 ) *
Η σημερινή εικόνα μπορεί άμεσα να βελτιωθεί βάζοντας λογική και χρήμα γιατί δυστυχώς τα λάθη πληρώνονται .. τουλάχιστον στο μπάσκετ.

Φανταστείτε λοιπόν την ομάδα όπως ακριβώς είναι με 3 αλλαγές:

1) Μεγάλο προπονητή στον πάγκο πχ Μεσσίνα να μαζέψει τα αποδυτήρια και να κοντρολάρει τον εγωισμό του Kill Bill
2) Έναν παίκτη περιφεριακό σκόρερ τύπου Λάνγκφορντ, Γκούντλοκ, Ντιλεινι – στη θέση του Λαφαγιέτ - για να σταματήσουμε να εξαρτόμαστε από την καλή ημέρα του Σπανούλη και να αποφορτιστεί στα μεγάλα ματς
3) Ένα PF με ικανότητα στο ποστ παιχνίδι – στη θέση του Petway

Μόλις φανταστήκατε μια ομάδα του επόμενου Φ4.


1. Μεγαλο προπονητη ναι, αλλα οχι το Μεσινα. Ο Ετορε εχει να κανει επιτυχια απο το 2009 ή καπου εκει. Το κακο ειναι οτι τετοιοι προπονητες ειναι δυσευρετοι.
2. Αυτο θα ηταν το πιο σημαντικο, αλλα θα πρεπει να μπορει να βγαλει και καμια αμυνα. Επισης δυσκολο και θελει λεφτα.
3. PF με παιχνιδι στο low post εχουμε. Για μενα η θεση 4 ειναι πλεον περιφερειακη θεση, αν δεις απο που ξεκινανε τις προσπαθειες τους οι παιχτες που αγωνιζονται εκει. Αν ο Πετγουει μπορουσε να βαλει τη μπαλα στο παρκε και να πλησιασει το καλαθι με ντραιβ, θα ηταν αυτο που θελαμε. Αλλα τοτε μαλλον θα επαιζε σε κανενα Χιουστον μαζι με τον Παπανικολαου.
Reggie Miller #31
Κατά την παρουσίαση της ομάδας είδα 2 καινούρια πρόσωπα στο τεχνικό τιμ.
Ξέρουμε κάτι;
Zephyr
Άσχετο αλλά μήπως ξέρει κανείς από που μπορούμε να κατεβάσουμε αγώνες του Ολυμπιακού στην Ευρωλίγκα???
Αν υπάρχει κώλυμα δημοσιοποίησης όποιος ξέρει ας μου στείλει pm!
natouralistis
QUOTE (Reggie Miller #31 @ Nov 7 2014, 20:44 ) *
Κατά την παρουσίαση της ομάδας είδα 2 καινούρια πρόσωπα στο τεχνικό τιμ.
Ξέρουμε κάτι;


Ένας καινούριος ήρθε, στη θέση του Παππά στην ουσία, οι άλλοι είναι από πριν.

Ονοματεπώνυμο: Βασίλης Γεραγωτέλλης

Τίτλος: Βοηθός προπονητή

Ημ. Γέννησης: 23/9/1973

Προηγούμενες Ομάδες: Παγχιακός, Άλιμος, ΑΕΚ, Παγκράτι, Ιωνικός Ν.Φ., Σπόρτιγκ, Περιστέρι, Πανελλήνιος, Πανιώνιος.
mpam
Ρε παιδια κάτι κυλιόμενες εξέδρες που κατασκευάζονταν το καλοκαίρι και θα ειχαμε φετος στο σεφ για να ειναι ποιο κοντα στο παρκε ο κόσμος τι απεγιναν?
leonkalf
Πραγματικά.... αυτό (το θέμα του γηπέδου) έπρεπε να είναι #1 προτεραιότητα...

Έχουμε τη χειρότερη έδρα στην ευρωλίγκα...
Βλέπεις (από tv κιόλας που δεν είναι το ίδιο) τα άλλα γήπεδα και χαίρεσαι .. απολαμβάνεις..

Μεγάλος καημός!! 40.gif
frenchman7
Έχει τον ημιτελικό στην Ρώμη με την Ολύμπια στην ΝΕΤ, ρε τι πράγμα ήταν αυτός ο Ρϊβερς?
Όσες φορλες και να τον δεις είναι απίστευτος, ποταμός όνομα και πράγμα!
TakeshyKurosawa
Πιστεύω ότι το χθεσινό ματς γέμισε πάλι αμφιβολίες τους περισσότερους από εμάς. Η ομάδα ακόμα δείχνει να είναι στον αυτόματο πιλότο και αδυνατεί να αποκτήσει συγκεκριμένη αγωνιστική ταυτότητα,Ο Γιανακόπουλος φέτος είναι ένα βήμα μπροστά από τα αδέρφια και στην οργάνωση της ομάδας στον μπασκετικό τομέα. Μακάρι να βγω λάθος αλλά με την μέχρι τώρα παρουσία μας φαίνεται ότι στις 27 Δεκεμβρίου θα βγούμε έξω και από τον δεύτερο στόχο της χρονιάς!
bbplayer
QUOTE(frenchman7 @ Nov 18 2014, 21:01 ) *
Έχει τον ημιτελικό στην Ρώμη με την Ολύμπια στην ΝΕΤ, ρε τι πράγμα ήταν αυτός ο Ρϊβερς?
Όσες φορλες και να τον δεις είναι απίστευτος, ποταμός όνομα και πράγμα!


+ πολλά
frenchman7
QUOTE(TakeshyKurosawa @ Nov 28 2014, 12:57 ) *
στις 27 Δεκεμβρίου θα βγούμε έξω και από τον δεύτερο στόχο της χρονιάς!


ΣΕΦ ή ΟΑΚΑ??
D-Wade
QUOTE(frenchman7 @ Nov 28 2014, 13:25 ) *
ΣΕΦ ή ΟΑΚΑ??

ΣΕΦ
Basketofonos
QUOTE (TakeshyKurosawa @ Nov 28 2014, 12:57 ) *
Πιστεύω ότι το χθεσινό ματς γέμισε πάλι αμφιβολίες τους περισσότερους από εμάς. Η ομάδα ακόμα δείχνει να είναι στον αυτόματο πιλότο και αδυνατεί να αποκτήσει συγκεκριμένη αγωνιστική ταυτότητα,Ο Γιανακόπουλος φέτος είναι ένα βήμα μπροστά από τα αδέρφια και στην οργάνωση της ομάδας στον μπασκετικό τομέα. Μακάρι να βγω λάθος αλλά με την μέχρι τώρα παρουσία μας φαίνεται ότι στις 27 Δεκεμβρίου θα βγούμε έξω και από τον δεύτερο στόχο της χρονιάς!



Φίλε ένα αδιάφορο παιχνίδι ήταν, μην τρελλάινεσαι. Τις προηγούμενες αγωνιστικές δεν σε ικανοποιούσε η ομάδα; Όπως έγραψα κι αλλού ίσως αξίζει τα αδέλφια να πα΄ρουν ένα ψηλο στην θέση του Καββαδά, ή και του Χάντερ αν δεν βγαίνει το οικονομικό, με διαφορετικά χαρκτηριστικα από Ντάνστον-Χάντερ. Αλλοιώς όλοι οι ψηλοί τύπου Μπατιστα θα μας γλεντάνε. Βέβαια πάντα θα υπάρχει και η τρύπα ΠΕτγουει αλλά δεν μπορείς να τα έχεις όλα.


Υ: Ποιά είναι η κοπελιά στο εικονίδιό σου;
D-Wade
QUOTE(Basketofonos @ Nov 28 2014, 19:40 ) *
Φίλε ένα αδιάφορο παιχνίδι ήταν, μην τρελλάινεσαι. Τις προηγούμενες αγωνιστικές δεν σε ικανοποιούσε η ομάδα; Όπως έγραψα κι αλλού ίσως αξίζει τα αδέλφια να πα΄ρουν ένα ψηλο στην θέση του Καββαδά, ή και του Χάντερ αν δεν βγαίνει το οικονομικό, με διαφορετικά χαρκτηριστικα από Ντάνστον-Χάντερ. Αλλοιώς όλοι οι ψηλοί τύπου Μπατιστα θα μας γλεντάνε. Βέβαια πάντα θα υπάρχει και η τρύπα ΠΕτγουει αλλά δεν μπορείς να τα έχεις όλα.


Υ: Ποιά είναι η κοπελιά στο εικονίδιό σου;

Οχι. Δεν έχουμε παίξει καλά μέχρι τώρα. Μία νίκη με μεγάλη διαφορά, μία ήττα με μεγάλη διαφορά και 5 ντέρμπι. Στον πιο εύκολο όμιλο της ευρωλίγκας
Basketofonos
QUOTE (D-Wade @ Nov 28 2014, 19:46 ) *
Οχι. Δεν έχουμε παίξει καλά μέχρι τώρα. Μία νίκη με μεγάλη διαφορά, μία ήττα με μεγάλη διαφορά και 5 ντέρμπι. Στον πιο εύκολο όμιλο της ευρωλίγκας


Δεν ήμουν σαφής και καλά τα λες, εννοούσα τις τελευταίες αγωνιστικές υπό τον Σφαιρόπουλο. Τα πρώτα ματς με Τόμιτς δεν τα λαμβάνω υπ`όψιν. Τηρουμένων λοιπόν των αναλογιών, πολλές και βασικές απουσίες-έλλειψη κινήτρου στα 2 τελευταία παιχνίδια-Νοεμβριος μήνας-περιοδος προσαρμογης στην φιλοσοφία νέου προπονητη,, θεωρω ότι η εικονα είναι θετική, όχι κάτι φοβερό βέβαια αλλά όχι και απογοήτευση. Πάντως οι αδυναμίες είναι συγκεκριμένες και σίγουρα τις έχουν υπ`όψιν στην ομάδα, μένει να δούμε, αν θα γίνει και τίποτα για να καλυφθούν.
Zoys
Θυμάμαι τον εαυτό μου να απαντάει την ίδια ερώτηση στο αναμνηστικό βίντεο της έκτης δημοτικού. Το ίδιο άβολα αισθανόμουν. tongue.gif

natouralistis
Μιας και το κύριοι Αγγελόπουλοι είναι κλειδωμένο,

Ρε αδέρφια, αφού την ομάδα δεν τη βλέπετε σαν εταιρία αλλά σαν μια τρέλα που γουστάρετε να σπαταλάτε χρόνο και χρήμα, σαν ένα γούστο που το πληρώνετε, φτιάξτε και ένα γηπεδάκι να γουστάρουμε και εμείς.

Νισάφι πια με το στιβικό κλειστό του Φαλήρου.
mpam
QUOTE (natouralistis @ Jan 9 2015, 04:28 ) *
Μιας και το κύριοι Αγγελόπουλοι είναι κλειδωμένο,

Ρε αδέρφια, αφού την ομάδα δεν τη βλέπετε σαν εταιρία αλλά σαν μια τρέλα που γουστάρετε να σπαταλάτε χρόνο και χρήμα, σαν ένα γούστο που το πληρώνετε, φτιάξτε και ένα γηπεδάκι να γουστάρουμε και εμείς.

Νισάφι πια με το στιβικό κλειστό του Φαλήρου.


Δεν μπορουμε να μετακομισουμε εδω?

http://www.stadia.gr/faliro/faliro-gr.html
Conan1982
Νομίζω πολλοί το έχουμε καημό. Βλέπω καμιά φορά κάτι πανέμορφα γήπεδα μπάσκετ και ζηλεύω.
Πάντως δικό μας γήπεδο δεν βλέπω, αν ήθελαν οι Αγγελόπουλοι θα το είχαν κάνει όταν έδιναν πολύ περισσότερα χρήματα και όχι τώρα που έχουν χαμηλώσει το Μπατζετ.
Πάντως το κλειστό του φαλήρου απ' ότι είδα στα στοχεία του λινκ είναι πολύ μικρό για να πηγαίναμε εκεί.
provat
QUOTE(mpam @ Jan 9 2015, 12:39 ) *
Δεν μπορουμε να μετακομισουμε εδω?

http://www.stadia.gr/faliro/faliro-gr.html


Η χωρητικότητα του, απο αυτα που διαβασα ειναι για 3.900 θεατες, καθως το πανω διαζωμα που διπλασιαζε την χωρητικότητα του εχει αφαιρεθει.
Δεν ξερω αν σκεφτονται οι Αγγελ'οπουλοι την ανεγερση-αγορα γηπεδου, αλλά στην περίπτωση αυτη, υποπτεύομαι οτι οπως παει η οικονομική κατάσταση το ΣΕΦ δεν θα ειναι εκπληξη αν βγει στο σφυρι για ψίχουλα.
mpam
QUOTE (provat @ Jan 9 2015, 15:38 ) *
Η χωρητικότητα του, απο αυτα που διαβασα ειναι για 3.900 θεατες, καθως το πανω διαζωμα που διπλασιαζε την χωρητικότητα του εχει αφαιρεθει.
Δεν ξερω αν σκεφτονται οι Αγγελ'οπουλοι την ανεγερση-αγορα γηπεδου, αλλά στην περίπτωση αυτη, υποπτεύομαι οτι οπως παει η οικονομική κατάσταση το ΣΕΦ δεν θα ειναι εκπληξη αν βγει στο σφυρι για ψίχουλα.

Μονο αν ειχε την χωρητικοτητα των ολυμπιακων αγωνων 8500. Δηλαδη να ξαναεμπαιναν οι κερκιδες. Οι οποιες γιατι βγηκαν αραγε? Με 8500 νομιζω θα ηταν καταπληκτικη εδρα
Conan1982
QUOTE (mpam @ Jan 9 2015, 16:29 ) *
Μονο αν ειχε την χωρητικοτητα των ολυμπιακων αγωνων 8500. Δηλαδη να ξαναεμπαιναν οι κερκιδες. Οι οποιες γιατι βγηκαν αραγε? Με 8500 νομιζω θα ηταν καταπληκτικη εδρα


Και πάλι είναι μικρό.
Εκτός αν ήταν εφικτό να παίζαμε εκεί μόνο τα παιχνίδια που προβλέπεται μικρή προσέλευση.
Αλλά υπάρχει βέβαια το στάδιο στο Ελληνικό που στο παρελθόν το σκεφτόταν ο Ολυμπιακός:
http://www.stadia.gr/hellinikon/hellinikon-gr.html

Αν ξαναμπούν οι πάνω κερκίδες 14.500 θέσεις που είναι μια χαρά, σίγουρα μπασκετικό. Δεν είναι ακριβώς όπως αυτά που βλέπω και ζηλεύω αλλά πολύ καλύτερο από το ΣΕΦ.
Έχει το μειονέκτημα ότι δεν πας με τον ηλεκτρικό βέβαια.
provat
QUOTE(Conan1982 @ Jan 9 2015, 20:12 ) *
Και πάλι είναι μικρό.
Εκτός αν ήταν εφικτό να παίζαμε εκεί μόνο τα παιχνίδια που προβλέπεται μικρή προσέλευση.
Αλλά υπάρχει βέβαια το στάδιο στο Ελληνικό που στο παρελθόν το σκεφτόταν ο Ολυμπιακός:
http://www.stadia.gr/hellinikon/hellinikon-gr.html

Αν ξαναμπούν οι πάνω κερκίδες 14.500 θέσεις που είναι μια χαρά, σίγουρα μπασκετικό. Δεν είναι ακριβώς όπως αυτά που βλέπω και ζηλεύω αλλά πολύ καλύτερο από το ΣΕΦ.
Έχει το μειονέκτημα ότι δεν πας με τον ηλεκτρικό βέβαια.


Πας με τραμ και πιθανόν προσεχώς και με μετρό.
Απορίας αξιον γιατί και σε αυτό ξηλώθηκε το πάνω διάζωμα. Θέμα στατικότητας, κολήσεις με τσίχλα η νοικιασμενα καθισματα?
mpam
QUOTE (provat @ Jan 9 2015, 23:45 ) *
Πας με τραμ και πιθανόν προσεχώς και με μετρό.
Απορίας αξιον γιατί και σε αυτό ξηλώθηκε το πάνω διάζωμα. Θέμα στατικότητας, κολήσεις με τσίχλα η νοικιασμενα καθισματα?

Πολυ καλο και το Ελληνικο. Οντως ρε παιδια τις κερκιδες γιατι τις ξηλωσαν????
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.