Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός οff topic
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54
benchwarmer
Οχι, εγω προσωπικα δεν θα χειροκροτησω τη φετινη ομαδα αν αποτυχει. Για τις περσινες επιτυχιες την χειροκροτησα περυσι, δεν γινεσαι μεγαλη ομαδα ετσι.

Απο την αλλη ομως, δεν εχω και κανεναν απολυτως λογος να γκρινιαζω, γιατι απλουστατα και οι 2 κινησεις ειναι ξεκαθαρες αναβαθμισεις σε σχεση με περυσι. Ξεκαθαρα. Αν θα μπορουσαμε να φερουμε κι αλλους παιχτες προσπαθωντας να κανουμε μια ντριμ τιμ, ναι προφανως, αλλα ελπιζω να καταλαβαμε κατι απο τα περσινα επιτελους...

Και επειδη αναφερθηκαν και οι δηλωσεις Μπαρτζωκα, εγω απλα κραταω το κομματι οτι "οι αλλαγες στα φιλικα γιναν καθαρα με χρονομετρο, δεν θελαμε κανενας να παιξει πανω απο 20 λεπτα σε κανενα ματς" (που φανταζομαι και οι αντιπαλοι κατι παρομοιο εκαναν), και απλουστατα ξεχναμε τα οποια αποτελεσματα, θετικα κι αρνητικα και παμε παρακατω...
dimit
QUOTE(natouralistis @ Sep 23 2012, 21:04 ) *
dimit καταρχην να σου πω οτι οταν καποιος εκφραζει μια αποψη την οποια δεν συμμεριζεται κανεις αλλος, πλην αυτου που την εκφραζει

τοτε λεει "τα ελεγα", "τα φωναζα"

Χρησιμοποιωντας 1ο πληθυντικο ,για να στηριξεις την ακυρη θεωρια σου περι χρησιμοτητας του Σοφο στην ομαδα, ή ιδιοτελης εισαι ή προπαγανδιστης.

Δεν ειναι χαλια η ομαδα, μονο εσυ το πιστευεις αυτο!

Δεν χρειαζεται τον Σοφο η ομαδα, μονο εσυ το πιστευεις αυτο!

Δεν γινονται οι φιλικοι αγωνες προετοιμασιας με σκοπο τη νικη, αλλα με σκοπο να μονταριστουν σχηματα,συστηματα, τακτικες, δοκιμες ειναι! Μονο εσυ πιστευεις οτι δεν "κανει" να χασεις σε φιλικο και εχεις και φανταστικο επιχειρημα "Ο Γκαλης δεν ηθελε να χασει ουτε σε προπονηση", οκ αλλα λογια να αγαπιομαστε!

Για να τελειωνουμε , ακομη κι αν η φετινη ομαδα αποκλειστει απο τους ομιλους χωρις να σημειωσει νικη, ακομη κι αν στο πρωταθλημα βγει 5η, ΕΣΥ, εγω και ολοι μας οφειλουμε να τη χειροκροτησουμε και να της πουμε ευχαριστω! Ξερεις γιατι? Γιατι αυτη ειναι η ιδια ομαδα που περυσι ενω ολο το μπασκετικο συναφι τη περιμενε στη γωνια με ενα κορνε στο χερι, κατεκτησε την ΕΥΡΩΛΙΓΚΑ που ισοδυναμουσε με θαυμα και στη συνεχεια στεφθηκε μετα απο 15 χρονια ξανα πρωταθλητρια αποκαθηλωνοντας την κυριαρχια του Παναθηναϊκου.

Σεβασμος και βαθια υποκλιση σε αυτα τα παιδια για οτι εχουν καταφερει και αν ,λεμε αν φετος δεν πανε τα πραγματα κατ'ευχην np..Σας ευχαριστουμε!


1)Δεν ειμαι ο μονος που θεωρει αδυναμει την ομαδα στο 5. Πολυς μπασκετικος κοσμος θεωρει επιπολαια την επιλογη του Μαυροειδη. Εγω απλα ειμαι ο μονος σε αυτο το forum
2) Μη βαζεις σε παρακαλω λογια στο στομα μου. Ποτε δεν ειπα οτι η ομαδα ειναι χαλια. Θεωρω οτι εχει ενα μεγαλο κενο στο 5 που δημιουργει περενεργειες και στο 4.. Κατα τα αλλα ειναι σχετικά πληρης.
3) Μπορει η ομαδα να μην χρειαζεται το Σοφο (εγω διαφωνω) και το προβλημα μου δεν ειναι η μη αποκτηση του Σοφο. Το προβλημα ειναι η ανεπαρκεια του Μαυροειδη . Ας παιρναμε ΟΠΙΟΔΗΠΟΤΕ ψηλο θελετε αρκαι να καλυπτει τις αδυναμιες των Ντορσευ/Χαινς και να δινει ποιοτικι βαθος στη θεση 5.
4) Σοβαρα μιλας οτι επειδη κατεκτησαν την ευρολιγκα περυσι δε υπαρχουν απαιτησεις για φετος? Η ζωη σταματησε στηνεπιτυχια της Πολης? Ωπα ρε φιλε. Ολοι μας κρινόμαστε καθημερινά. Εξαλλου εγω δε κατακρινω τους παικτες αλλα το σχεδιασμο της διοικησης.
5) Το επιχειρημα με το Γκαλη εχει το νοημα οτι μια πρωταθλητρια ομαδα πρεπει να θεωρει παντα αυτονοητη τη νικη. Να μη συμβιβαζεται ποτε με την ιδεα της ητας. Και το να γυρισεις ενα φιλικο που εχει στραβωσει εξασκησει και καλη προπονηση ειναι.
roben
QUOTE(dimit @ Sep 24 2012, 01:53 ) *
1)Δεν ειμαι ο μονος που θεωρει αδυναμει την ομαδα στο 5. Πολυς μπασκετικος κοσμος θεωρει επιπολαια την επιλογη του Μαυροειδη. Εγω απλα ειμαι ο μονος σε αυτο το forum
2) Μη βαζεις σε παρακαλω λογια στο στομα μου. Ποτε δεν ειπα οτι η ομαδα ειναι χαλια. Θεωρω οτι εχει ενα μεγαλο κενο στο 5 που δημιουργει περενεργειες και στο 4.. Κατα τα αλλα ειναι σχετικά πληρης.
3) Μπορει η ομαδα να μην χρειαζεται το Σοφο (εγω διαφωνω) και το προβλημα μου δεν ειναι η μη αποκτηση του Σοφο. Το προβλημα ειναι η ανεπαρκεια του Μαυροειδη . Ας παιρναμε ΟΠΙΟΔΗΠΟΤΕ ψηλο θελετε αρκαι να καλυπτει τις αδυναμιες των Ντορσευ/Χαινς και να δινει ποιοτικι βαθος στη θεση 5.
4) Σοβαρα μιλας οτι επειδη κατεκτησαν την ευρολιγκα περυσι δε υπαρχουν απαιτησεις για φετος? Η ζωη σταματησε στηνεπιτυχια της Πολης? Ωπα ρε φιλε. Ολοι μας κρινόμαστε καθημερινά. Εξαλλου εγω δε κατακρινω τους παικτες αλλα το σχεδιασμο της διοικησης.
5) Το επιχειρημα με το Γκαλη εχει το νοημα οτι μια πρωταθλητρια ομαδα πρεπει να θεωρει παντα αυτονοητη τη νικη. Να μη συμβιβαζεται ποτε με την ιδεα της ητας. Και το να γυρισεις ενα φιλικο που εχει στραβωσει εξασκησει και καλη προπονηση ειναι.


Μας δίνετε τον Μαυροειδή να σας δώσουμε τον Άρμστρονγκ?? rolleyes.gif
rankin
QUOTE(dimit @ Sep 24 2012, 00:53 ) *
Πολυς μπασκετικος κοσμος θεωρει επιπολαια την επιλογη του Μαυροειδη. Εγω απλα ειμαι ο μονος σε αυτο το forum

Δεν υπάρχει μπασκετικός κόσμος που να γράφει σε άλλο φορουμ, πέραν του Λύκου, του Don, και του Γκομελσκι!!!
(Εξαιρούνται τα chat του Γιαννάκη με τον Μανουσέλη στο gmail...)
True story!

Τώρα απο τους 3 που προανέφερα, ο Gomelski είναι παναθηναίκακιας (αρα απορρίπτεται) , ο Don δύσκολα θα συμφωνούσε μαζι σου, και έτσι μένουμε με τον Λύκο, που υπήρξε διδάσκαλος του trolling, και λογικά θα σε σιγοντάριζε, για το τζερτζελο...

Είσαι μόνος
Παρτο απόφαση
LFO
Eγω συμφωνω με dimit... στο γενικοτερο πλαισιο των ανησυχιων του κυριως και οχι τοσο στα προσωπα....Ειδικα το σημειο 4 το προσυπογραφω με χερια και ποδια...

οκ, η ομαδα καταφερε αυτα που δεν περιμεναμε ποτε να καταφερει και την αγαπαμε τρελα που λεει και ο rankin αλλα δεν προκειται να κανουμε και τους τυφλους...

Ενταξει , ο Σοφο θα ηταν καλυτερη λυση, ακομα και τωρα, απο τον Μαυροειδη. Εστω και για 10 λεπτά. Συμφωνω με dimit σε αυτό.

Αλλά αγαπητε συμφορουμοιτη δεν σε κανουν μεγαλο συλλογο μονο τα αποτελεσματα και τα ασημικα. Σε κανουν και οι συμπεριφορες...Αν θες να λεγεσαι μεγαλος συλλογος, αν θες να σε υπολογιζουν σαν μεγαλο συλλογο δεν μπορεις να αποδεχεσαι μικρες συμπεριφορες.. Τελεια και παυλα. Ο Σοφοκλής , ο Μπουρουσης, παικτες καλυτεροι πιθανοτατα από αυτούς που έχουμε ειναι ανθρωποι που επεδειξαν κακιστες συμπεριφορές. Κάκιστες φιλε μου...Αρα το να συζηταμε για την παικτικη τους αξια ή την πιθανη χρησιμοτητα τους ειναι καλο για λογους συγκρισης αλλα ειναι μια αδιεξοδη συζητηση....δεν προκειται να ξαναερθουν στον συλλογο.
leonkalf
Παίδες, σταματήστε το off topic!!!! offtopic.gif


Εδώ είναι το off topic για την ομάδα, ότι δεν έχει να κάνει με τα μπασκετικά (αμιγώς) δρώμενα.. wink.gif



Για όλα τα νέα, την επικαιρότητα, τους προβληματισμούς, τις αναλύσεις, πάμε στο Ολυμπιακός - Επικαιρότητα 2012-13
rankin
QUOTE(LFO @ Sep 24 2012, 11:34 ) *
..Ειδικα το σημειο 4 το προσυπογραφω με χερια και ποδια...


Θα φέρεις Κλέιζα πρόεδρε?
LFO
QUOTE(rankin @ Sep 24 2012, 13:49 ) *
Θα φέρεις Κλέιζα πρόεδρε?


Οχι βέβαια!!
Reggie Miller #31
http://redbasketzone.blogspot.gr/2012/09/b...ossimainei.html

Καλό...
tuareg
εκτος απο τα μπασκετικα ο Γιωργαρος αναβαθμιστηκε και στα διεθνη οικονομικα φορα... biggrin.gif biggrin.gif




http://www.basketplus.gr/index.php?option=...&Itemid=188
LFO
Ο ΔΝΤ και ο μονος ανθρωπος που πηρε αυξηση με το ΔΝΤ.....
xaris_
μας κοροιδευει ο Πριντεζης τυποι σαν τον Στρος Καν εχουν καταστρεψει λαους ειναι σαν να φωτογραφιζεσαι με δολοφους
leonkalf
Για ποιο λόγο πήγε ο Πρίντεζης να βγάλει φωτο με αυτόν τον τύπο...???? ohmy.gif

Δεν μπορώ να το καταλάβω..
Ginobili
QUOTE(leonkalf @ Sep 28 2012, 09:20 ) *
Για ποιο λόγο πήγε ο Πρίντεζης να βγάλει φωτο με αυτόν τον τύπο...???? ohmy.gif

Δεν μπορώ να το καταλάβω..

Μπορεί να τον θαυμάζει...για τα βίτσια του
LFO
O Στρος Καν πηγε να βγαλει φωτογραφια με τον Πριντεζη , οχι το αντιθετο...
Ginobili
QUOTE(LFO @ Sep 28 2012, 09:40 ) *
O Στρος Καν πηγε να βγαλει φωτογραφια με τον Πριντεζη , οχι το αντιθετο...

Έλα ντε,πιο πιθανό είναι ο Στρος Καν να βλέπει μπάσκετ,παρά ο Πρίντεζης να παρακολουθεί ειδήσεις και πολιτικά.
frenchman7
Μην μασάτε, για να τον φάγανε τον Στρος (γιατί αυτό έγινε, οργανωμένη ηταν η δουλειά), σημαίνει πως δεν τους έκανε...
Τον θέλανε εκτός συστήματος!!!
Bugger12
Στο site της ευρωλίγκα έχει pass με 55 ευρω για όλα τα παιχνίδια όλης της χρονιάς.

Το έχει πάρει κανείς στο παρελθόν?Θέλω να το πάρω αλλά πριν 1-2 χρόνια θυμάμαι συζήτηση στο φόρουμ ότι κάποια μαλαγανιά κάνανε και δεν μπορούσαμε να δούμε παιχνίδια ελληνικών ομάδων όταν μετέδηδε η nova.

Αν ξέρει κανείς τι παίζει ας ενημερώσει μην το πάρουμε χωρίς λόγο το pass αν δεν μπορούμε να δούμε τους Πρωταθλητές Ευρώπης. icon_headbang.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif
sir-elric
εγω το ειχα παρει για το F4 και επαιζε κανονικα! συν οτι δεν εκλεινε ποτε το μικρωφονο και ακουγες τι ελεγαν εκτος αερα.
T.W.Is.M.
QUOTE(Bugger12 @ Oct 1 2012, 14:09 ) *
Στο site της ευρωλίγκα έχει pass με 55 ευρω για όλα τα παιχνίδια όλης της χρονιάς.

Το έχει πάρει κανείς στο παρελθόν?Θέλω να το πάρω αλλά πριν 1-2 χρόνια θυμάμαι συζήτηση στο φόρουμ ότι κάποια μαλαγανιά κάνανε και δεν μπορούσαμε να δούμε παιχνίδια ελληνικών ομάδων όταν μετέδηδε η nova.

Αν ξέρει κανείς τι παίζει ας ενημερώσει μην το πάρουμε χωρίς λόγο το pass αν δεν μπορούμε να δούμε τους Πρωταθλητές Ευρώπης. icon_headbang.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif


Επειδη κατι ειχε συζητηθει και στο κομματι της Ευρωλιγκα και του ευρωπαικου μπασκετ γενικοτερα(την ιδια ερωτηση με σενα εκανα κι εγω δηλαδη), αν το καταλαβα καλα, δεν μπορεις να δεις παιχνιδι που μεταδιδει η Νοβα για 2 μερες! Οποτε μην το παρεις! Αν κανω λαθος, ας με διορθωσει καποιος.
baskethood
Επιβεβαιώνω, αυτό ίσχυε πέρσι που το είχα αγοράσει και εγώ. Με την ΕΡΤ δεν υπήρχε αυτό το θέμα.
apkat
Eiχα περσυ το pass αλλα ημουν Σκωτια οποτε αυτο το θεμα με την Νοβα δεν το ειχα..Παντως σαν μια γενικη εκτιμηση θεωρω οτι αξιζει..Και καλη ποιοτητα εχει και ολα τα παιχνιδια και on demand..Χειροτερο απο του ΝΒΑ βεβαια αλλα σε καλο επιπεδο..
PanosIlio
Έχω στείλει μήνυμα σχετικά με το θέμα στην φόρμα επικοινωνίας του Euroleague.tv, και ω του θαύματος μου έκαναν μια αρχική απάντηση ρωτώντας την IP μου για να μου αναλύσουν, και καλά, τι περιορισμούς θα έχω wink.gif

Αυτό που ρώτησα στο μήνυμά μου ήταν για το geoblocking restrictions και τι ισχύει και φυσικά για την ποιότητα του video.

Για το ένα, όπως είπα, ρώτησαν την IP και δεσμεύτηκαν να απαντήσουν για το άλλο έκαναν την πάπια αλλά ξαναρώτησα και περιμένω να δω τι θα μου πουν.

Αν πάντως η ποιότητα του video είναι όπως στα προκριματικά είναι πολύ ικανοποιητική.

Στη σελίδα http://www.euroleague.tv/help, στην ερώτηση "Where can I watch" ότι αναφέρει είναι για την προηγούμενη αγωνιστική περίοδο, "Please see below general geoblocking rules for EuroLeague 2011/12:", για φέτος ακόμα δεν λένε.

Θα επανέλθω με ενημέρωση αν και όταν μου απαντήσουν.

Το αστείο είναι πως ενώ στέλνω μήνυμα μέσα από μια φόρμα στο www.euroleague.tv στο mail μου απαντάνε από εδώ customerservices customerservices@performgroup.com, τελείως άκυρο, τέσπα, αναμένω την απάντηση.
plo koon
Όπως είπε και ένα παλικάρι στο θέμα της Euroleague υπάρχουν τρόποι να ξεπεράσει κανείς τους geoblocking περιορισμούς.


Θα ήθελα να ηξερα από κάποιον διαχειριστή αν μπορούμε να επεκταθούμε επί του θέματος.
PanosIlio
Η απάντηση που έλαβα ήταν η εξής:

QUOTE
Hi Panagiotis,

Thank you for your email.

Due to broadcast restrictions, matches broadcast live on Euro league are available after 48 hours delay in Greece.

Please feel free to contact us if we can be of any further assistance.

Best regards
Althia
Customer Services


Μια γενικούρα μέσα στην ασάφεια. Επανήλθα φυσικά ζητώντας να γίνουν πιο συγκεκριμένοι, αλλά αμφιβάλλω αν θα ασχοληθούν.
PanosIlio
Και τελικά απάντησαν. Η απάντηση ήταν η εξής:

QUOTE
Hi Panagiotis,

Thank you for your email.

My apologies.

Any games broadcasted by Novasport will have a 48 hours delay.


Άρα η ότι παιχνίδι και να δείχνει η NOVA στην Ελλάδα δεν θα μπορούμε να το δούμε παρά μόνο μετά από 48 ώρες, άρα το πακέτο δεν αξίζει...
Bugger12
Παίζει πρόβλημα δηλαδή...Πώς θα το ξεπεράσουμε? rolleyes.gif
Zephyr
QUOTE(Bugger12 @ Oct 2 2012, 20:32 ) *
Παίζει πρόβλημα δηλαδή...Πώς θα το ξεπεράσουμε? rolleyes.gif


Βασικά οι επιλογές είναι τρεις:

1) Πληρώνεις και βάζεις σπίτι nova ( 68.gif )

2) Βγάζεις τα μάτια σου από πειρατικά Links της πλάκας, στο τσάμπα βέβαια ( 40.gif )

3) Παίρνεις κολλητούς και πάτε σε μπυραρία/ουζερί/καφενείο με nova και ξεσαλώνετε σπάζοντας τα νεύρα των ποδοσφαιρόφιλων που θα θέλουν να δουν ... πρωτάθλημα Β' Σουηδίας ξέρω γω ( banana.gif banana.gif banana.gif )
Bugger12
QUOTE(Zephyr @ Oct 2 2012, 17:49 ) *
Βασικά οι επιλογές είναι τρεις:

1) Πληρώνεις και βάζεις σπίτι nova ( 68.gif )

2) Βγάζεις τα μάτια σου από πειρατικά Links της πλάκας, στο τσάμπα βέβαια ( 40.gif )

3) Παίρνεις κολλητούς και πάτε σε μπυραρία/ουζερί/καφενείο με nova και ξεσαλώνετε σπάζοντας τα νεύρα των ποδοσφαιρόφιλων που θα θέλουν να δουν ... πρωτάθλημα Β' Σουηδίας ξέρω γω ( banana.gif banana.gif banana.gif )


Χαχα...Τα έχω κάνει και τρια στο παρλθόν!!Πλέον λόγω έλλειψης χρόνου και υπομονής είναι μονόδρομος το ίντερνετ.

Σκεφτόμουν πως θα ξεπερνούσαμε τους geoblocking περιορισμούς.
plo koon
QUOTE (Bugger12 @ Oct 2 2012, 21:10 ) *
Χαχα...Τα έχω κάνει και τρια στο παρλθόν!!Πλέον λόγω έλλειψης χρόνου και υπομονής είναι μονόδρομος το ίντερνετ.

Σκεφτόμουν πως θα ξεπερνούσαμε τους geoblocking περιορισμούς.

Αφού κανείς δεν απαντάει στην παραπάνω μου ερώτηση, ας το πάρει το ποτάμι.

Η λύση είναι ένα vpn. Αν θες λεπτομέριες googlare το, αλλά απλοικά ζητάς από έναν server (σε κάποια άλλη τοποθεσία, με κάποια άλλη IP) να σου κατεβάσει τα δεδομένα που εσύ θέλεις. Οι εταιρίες που προσφέρουν κάτι τέτοιο είναι καθ'όλα νόμιμες. Κάποιες είναι free κάποιες επί πληρωμή, αλλά αν θες να streamareis η μόνη διέξοδος είναι να πληρώσεις. Το strongVPN έχει μια προσφορά για το χρόνο στα 55$/χρόνο. Οπότε, με αυτό είσαι θεωρητικά οκ.

ΩΣΤΟΣΟ, δεν το έχω δοκιμάσει εγώ και δεν μπορώ να εγγυηθώ ότι λειτουργεί ομαλά. Αν κάποιος το έχει δοκιμάσει ας επιβεβαθώσει.

Πάντως, η NOVA κάνει βλακείες. Αντί να κάνει ένα πακετάκι (στο νετ) για Euroleague, κάθεται και απαγορεύει δεξιά και αριστερά. Προσωπικά θα ήθελα να δώσω τα 100Ε σε αυτούς και όχι στην ELTV αλλά με τέτοιες μ****ς που κάνουν μου έχουν γίνει αντιπαθείς.
reignman
Εγώ συνδύασα Nova & Forthnet και έχω το κεφάλι μου ήσυχο κ χρηματικά μια χαρά μου έκατσε το πακετάκι!
rchos
QUOTE(reignman @ Oct 4 2012, 12:32 ) *
Εγώ συνδύασα Nova & Forthnet και έχω το κεφάλι μου ήσυχο κ χρηματικά μια χαρά μου έκατσε το πακετάκι!


same here
PanosIlio
Και αν η ΟΤΕ TV καταφέρει να βάλει geoblocking restrictions και στο ΝΒΑ θα γίνετε και συνδρομητές του OTE TV?

Μπορεί να έχετε το κεφάλι σας ήσυχα από την άποψη πως δεν θα χρειάζεται να ψάχνεστε κάθε φορά για το που θα δείτε τα παιχνίδια, αλλά η NOVA, με τις τιμές που έχει, 50€ το φθηνότερο πακέτο με sports Pack, απλά είναι κοροϊδία για τους μπασκετικούς, 50€ το μήνα μόνο για να βλέπετε Euroleague όταν το πακέτο της Euroleague.tv κάνει 55€ (η προσφορά)?

Αδυνατώ να δω το χρηματικό κέρδος.

Αναγκαστήκατε να το κάνετε λόγω αγάπης για το άθλημα αλλά όχι και πως χρηματικά σας έκατσε καλά. peace.gif

morfi
Τελικά μάλλον δεν θα με πάρουν για εθελοντή... sad.gif
rchos
QUOTE(PanosIlio @ Oct 4 2012, 13:02 ) *
Και αν η ΟΤΕ TV καταφέρει να βάλει geoblocking restrictions και στο ΝΒΑ θα γίνετε και συνδρομητές του OTE TV?

Μπορεί να έχετε το κεφάλι σας ήσυχα από την άποψη πως δεν θα χρειάζεται να ψάχνεστε κάθε φορά για το που θα δείτε τα παιχνίδια, αλλά η NOVA, με τις τιμές που έχει, 50€ το φθηνότερο πακέτο με sports Pack, απλά είναι κοροϊδία για τους μπασκετικούς, 50€ το μήνα μόνο για να βλέπετε Euroleague όταν το πακέτο της Euroleague.tv κάνει 55€ (η προσφορά)?

Αδυνατώ να δω το χρηματικό κέρδος.

Αναγκαστήκατε να το κάνετε λόγω αγάπης για το άθλημα αλλά όχι και πως χρηματικά σας έκατσε καλά. peace.gif


Φορτωμένος μπήκες... tongue.gif

το μένω ήσυχος έχει να κάνει με το ότι δεν ψάχνω λινκ κάθε φορά εκ των οποίων τα περισσότερα για αγώνες μπάσκετ (πλιν nba) είναι κακά ποιοτικά και με το ότι δεν με νοιάζει να αγοράσω πλέον το το πακέτο της Ευρωλίγκας αλλά ξέρω ότι κάθε βδομάδα θα βλέπω σε ποιότητα τηλεόρασης όποιον αγώνα επιθυμώ λαιβ.

Το καλά χρηματικά έχει να κάνει με το ότι για 18 μήνες θα δίνω 50 ευρα το μήνα για ιντερνετ-τηλεφωνο και νοβα.στην νοβα θα βλέπω και τσ.λ. όποιον αγώνα θέλω και γιουρόπα αλλά και διάφορα αθλητικά γεγονότα.πρώτο από όλα βέβαια την Ευρωλίγκα.

Σίγουρα το πακέτο που σου προσφέρει η νόβα δεν είναι αυτό που ήταν κάποτε αλλά το να κάνεις την σύγκριση με το euroleague tv είναι αρκετά υπερβολικό για να δείξεις ότι χρηματικά είμαι χαμένος.

Εγώ προσωπικά συνυπολόγισα τα 20 ευρώ το μήνα έξτρα που θα δίνω για νοβα(πριν εδινα σε άλλο πάροχο ιντερνετ και τηλεφωνο 30 ευρω άρα τώρα στα 53 δίνω 23 παραπάνω για την νόβα) για να βλέπω Ευρωλίγκα και τσάμπιονς λιγκ αποφεύγοντας τα λινκ κακής ποιότητας και τις επισκεψεις σε καφετέρειες των 3-4 ευρώ την επίσκεψη χωρίς σιγουριά ότι θα δω αγώνα μπάσκετ τις πέμπτες αφού οι πολλοί μπορεί να θέλουν να δουν ατλέτικο-τοτεναμ(υπάρχουν και πολύ χειρότερα φυσικά από αυτό το ενδιαφέρον ζευγάρι) είναι πιό συμφέρον για μένα και πιο εύκολο.Όταν παίρνεις μια απόφαση τα συνυπολογίζεις όλα και όχι καθαρά το χρηματικό και καταλήγεις αν βγαίνεις κερδισμένος η χαμένος στο γενικό σύνολο.

Με την παλιά τιμή νόβα δεν θα το έκανα με τίποτα όπως δεν το είχα κάνει και τόσα χρόνια.

Όσο για το NBA και τον ΟΤΕ tv δεν είναι τα ίδια πράγματα με την Ευρωλίγκα.Πρώτον το nba tv είναι κλάσεις ανώτερο από αυτό της Ευρωλίγκας ενώ καθημερινά η τηλεόραση δείχνει ένα παιχνίδι από τα 4-5 διαθέσιμα σε μέσο όρο.
Αν είχα την δυνατότητα λόγο ώρας να βλέπω αγώνες ακόμη και να μου κοβε ο οτε το παιχνίδι που δείχνει κάθε μέρα το NBA tv θα διάλεγα.

PanosIlio
Φορτωμένος όχι αλλά μιας και μιλάγαμε για την Ευρωλίγκα το να λες ότι δίνεις 50€ το μήνα αντί 55€ τη σαιζόν και "κερδίζεις" κάτι κάθεται κάπως.

Αντιλαμβάνομαι πως 50€ το μήνα για όλο το πακέτο Τηλέφωνο+Internet+Novasport είναι καλό αλλά για όλες τις υπηρεσίες που προσφέρει.

Απλά εδώ μιλάγαμε για συγκεκριμένο πράγμα.

Και το γεγονός πως "αναγκαστήκατε" από τη NOVA να το βάλετε είναι επιεικώς καταχρηστικό.

Τέσπα, εσείς καλά κάνετε, οι υπόλοιποι τι θα κάνουμε μου λες? tongue.gif
rchos
QUOTE(PanosIlio @ Oct 4 2012, 13:52 ) *
Φορτωμένος όχι αλλά μιας και μιλάγαμε για την Ευρωλίγκα το να λες ότι δίνεις 50€ το μήνα αντί 55€ τη σαιζόν και "κερδίζεις" κάτι κάθεται κάπως.

Αντιλαμβάνομαι πως 50€ το μήνα για όλο το πακέτο Τηλέφωνο+Internet+Novasport είναι καλό αλλά για όλες τις υπηρεσίες που προσφέρει.

Απλά εδώ μιλάγαμε για συγκεκριμένο πράγμα.

Και το γεγονός πως "αναγκαστήκατε" από τη NOVA να το βάλετε είναι επιεικώς καταχρηστικό.

Τέσπα, εσείς καλά κάνετε, οι υπόλοιποι τι θα κάνουμε μου λες? tongue.gif


Με 5 ευρώ είσοδο ανοίγω το σπίτι μου για όποιον θέλει. tongue.gif

Πέρα από την πλάκα η ευθύνη είναι της Ευρωλίγκας και όχι της Νόβα.Ευθύνη έχει αυτός που διαθέτει το προιόν και όχι το κανάλι που μπορεί να έχει ότι απαίτηση θέλει.Το τι τους επιτρέπει η Ευρωλίγκα είναι σημαντικό.
Εγώ προσωπικά δεν ψέγω την Νόβα αλλά την Ευρωλίγκα.
LFO
QUOTE(rchos @ Oct 4 2012, 13:29 ) *
Φορτωμένος μπήκες... tongue.gif

το μένω ήσυχος έχει να κάνει με το ότι δεν ψάχνω λινκ κάθε φορά εκ των οποίων τα περισσότερα για αγώνες μπάσκετ (πλιν nba) είναι κακά ποιοτικά και με το ότι δεν με νοιάζει να αγοράσω πλέον το το πακέτο της Ευρωλίγκας αλλά ξέρω ότι κάθε βδομάδα θα βλέπω σε ποιότητα τηλεόρασης όποιον αγώνα επιθυμώ λαιβ.

Το καλά χρηματικά έχει να κάνει με το ότι για 18 μήνες θα δίνω 50 ευρα το μήνα για ιντερνετ-τηλεφωνο και νοβα.στην νοβα θα βλέπω και τσ.λ. όποιον αγώνα θέλω και γιουρόπα αλλά και διάφορα αθλητικά γεγονότα.πρώτο από όλα βέβαια την Ευρωλίγκα.

Σίγουρα το πακέτο που σου προσφέρει η νόβα δεν είναι αυτό που ήταν κάποτε αλλά το να κάνεις την σύγκριση με το euroleague tv είναι αρκετά υπερβολικό για να δείξεις ότι χρηματικά είμαι χαμένος.

Εγώ προσωπικά συνυπολόγισα τα 20 ευρώ το μήνα έξτρα που θα δίνω για νοβα(πριν εδινα σε άλλο πάροχο ιντερνετ και τηλεφωνο 30 ευρω άρα τώρα στα 53 δίνω 23 παραπάνω για την νόβα) για να βλέπω Ευρωλίγκα και τσάμπιονς λιγκ αποφεύγοντας τα λινκ κακής ποιότητας και τις επισκεψεις σε καφετέρειες των 3-4 ευρώ την επίσκεψη χωρίς σιγουριά ότι θα δω αγώνα μπάσκετ τις πέμπτες αφού οι πολλοί μπορεί να θέλουν να δουν ατλέτικο-τοτεναμ(υπάρχουν και πολύ χειρότερα φυσικά από αυτό το ενδιαφέρον ζευγάρι) είναι πιό συμφέρον για μένα και πιο εύκολο.Όταν παίρνεις μια απόφαση τα συνυπολογίζεις όλα και όχι καθαρά το χρηματικό και καταλήγεις αν βγαίνεις κερδισμένος η χαμένος στο γενικό σύνολο.

Με την παλιά τιμή νόβα δεν θα το έκανα με τίποτα όπως δεν το είχα κάνει και τόσα χρόνια.

Όσο για το NBA και τον ΟΤΕ tv δεν είναι τα ίδια πράγματα με την Ευρωλίγκα.Πρώτον το nba tv είναι κλάσεις ανώτερο από αυτό της Ευρωλίγκας ενώ καθημερινά η τηλεόραση δείχνει ένα παιχνίδι από τα 4-5 διαθέσιμα σε μέσο όρο.
Αν είχα την δυνατότητα λόγο ώρας να βλέπω αγώνες ακόμη και να μου κοβε ο οτε το παιχνίδι που δείχνει κάθε μέρα το NBA tv θα διάλεγα.


Συμφωνω και επαυξάνω με αδμινιστρατορα .

Οταν ο Θρυλος παιξει στο ΝΒΑ τοτε θα σκεφτουμε τον ΟΤΕ.

@Αντμιν , με + 5 ευρω το μηνα βαζεις και ολα τα Σινεμα μεχρι τελος του 12. Οκτωμβριος-Νοε-Δεκ=15 ευρω..
morfi
QUOTE(LFO @ Oct 4 2012, 14:05 ) *
Συμφωνω και επαυξάνω με αδμινιστρατορα .

Οταν ο Θρυλος παιξει στο ΝΒΑ τοτε θα σκεφτουμε τον ΟΤΕ.

@Αντμιν , με + 5 ευρω το μηνα βαζεις και ολα τα Σινεμα μεχρι τελος του 12. Οκτωμβριος-Νοε-Δεκ=15 ευρω..

Τώρα σοβαρά, αν και δεν ξέρω τι παίζει με την Ευρωλίγκα σε αυτόν τον τομέα, υπάρχει και το ίντερνετ ιδίως για το ΝΒΑ. Get over it... rolleyes.gif
LFO
QUOTE(morfi @ Oct 4 2012, 14:08 ) *
Τώρα σοβαρά, αν και δεν ξέρω τι παίζει με την Ευρωλίγκα σε αυτόν τον τομέα, υπάρχει και το ίντερνετ ιδίως για το ΝΒΑ. Get over it... rolleyes.gif


Δεν καιγομαι καθολου για το ΝΒΑ , οποτε.....
plo koon
Λοιπόν εγώ έκανα το leap of faith με το πακέτο EBTV (62E) και VPN(55$~43E) για ένα χρόνο. Οικονομικά συμφέρει καθώς το VPN μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για δεκάδες πράγματα και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο (βλ. torrent).

Επίσης είδα κάποια live stream σε 720p (dota2 για όποιον θέλει να έχει κάποια αναφορά) μέσω του vpn και κατα μέσο όρο ήταν καλά. Κάποια δεν βλέπονταν, κάποια κόλλαγαν, αλλά σε λίγο χαμηλότερη ποιότητα (460p) όλα φυσούσαν. Γενικά παίζει ρόλο και το καλιμπράρισμα (δλδ να βρεις έναν σερβερ που να σε βολεύει για τις δουλειές που θέλεις να κάνεις) κάτι που δεν έκανα.

Από την άλλη εβδομάδα θα σας πω εντυπώσεις από την EBTV.
damian
Link

Γραφικό αλλά.....Twism πέθανε....
morrison
QUOTE(damian @ Oct 9 2012, 18:45 ) *
Link

Γραφικό αλλά.....Twism πέθανε....


αφού να σκεφτείς ήμουν έτοιμος να του προτείνω να το γράψει αυτός... tongue.gif

επίσης γνωστός Σερβόφιλος του φόρουμ λογικά δεν θα έχει πρόσωπο να εμφανιστεί στην κοινωνία μετά από αυτό...
duncan21
QUOTE(morrison @ Oct 9 2012, 22:19 ) *
αφού να σκεφτείς ήμουν έτοιμος να του προτείνω να το γράψει αυτός... tongue.gif

επίσης γνωστός Σερβόφιλος του φόρουμ λογικά δεν θα έχει πρόσωπο να εμφανιστεί στην κοινωνία μετά από αυτό...

65.gif 65.gif 65.gif

Είμαι πνιγμένος τελευταία,τα 'χουμε πει...Εκπληκτικό το αφιέρωμα όπως και το blog γενικότερα (38.gif).
T.W.Is.M.
QUOTE(damian @ Oct 9 2012, 18:45 ) *
Link

Γραφικό αλλά.....Twism πέθανε....


Ας τους παρουμε εναν εναν(για να δουμε και τη δικη μου πλευρα του θεματος):

Zarko Paspalj-Τι θυμομαστε? Το χαμενο τελικο με την Μπανταλονα. Δε χρειαζονται αλλα λογια. Αντε, να μην ειμαι τοσο κακος και να θυμηθω κι αλλα. Η δευτερη αναμνηση ειναι το "δε θα παρεις κυπελλο ποτε Πασπαλιε Πασπαλιεεε"! Τοτε που επαιζε στον Παναθηναικο. Τον συγχωρουμε γιατι προσεφερε κατα τ αλλα και γιατι εχει καταγωγη απο το Μαυροβουνιο.

Milan Tomic-Αρχηγος, ψυχαρα κλπ κλπ αλλα...μολις ανεβηκε ο ρολος του στην ομαδα, εφυγαν οι τιτλοι. Τυχαιο? Δε νομιζω. Ενταξει, δε στοιχισε ενα ευρωπαικο οπως ο Ζαρκο, αλλα ενα πρωταθλημα(εκεινο του 2001 που ο Αλβερτης σουταρε πανω απο το κεφαλι του και τα εβαζε ολα) και δε φταιει μονο αυτος γι αυτο. Τον αγαπαμε βεβαια, αλλα γιατι εγινε Ολυμπιακος κι οχι για την καταγωγη του.

Dragan Tarlac-Αυτος δε στοιχισε καποιον τιτλο. Παλι καλα να λεμε. Μολις εφυγε βεβαια εριξε μαυρη πετρα πισω του. Κι εμεις το ιδιο λοιπον. Παρακαλειται ο αξιοτιμος admin να κρυψει καπως τις 2 γραμμες αυτες απο το ΓΕΕΘΑ, μην κατηγορηθουμε οτι βοηθαμε και τους ανυποτακτους...

Dusan Vukcevic-Ηρθε σαν ο αντι-Σιγαλας. Και εφυγε σαν ο αντι-Σταματης. Καλα δεν ηταν στην Πατρα ρε Ντουσαν, τι ηθελες και ηρθες απ τα μερη μας?

Dusan Jelic-Ευτυχως που ο morrison εχει καλη μνημη, γιατι αλλιως θα ειχαμε ξεχασει οτι επαιξε. Να περασει ο επομενος...

Savo Djikanovic-Η προσφορα του ηταν τετοια που βγαλαμε απο τη ναφθαλινη και απο το συνταξιοδοτικο ταμειο τον Kenny Miller μπας και μας λυσει το προβλημα. Ευτυχως επαιξε καλα στα Τρικαλα στα 2 στενα...

Branko Milisavljevic-Αυτος δε φτανει που δεν τραβηξε. Τον διωξαμε χωρις να μπορουμε να τον αντικαταστησουμε(εξαιτιας του ευφυους κανονισμου της εποχης που δεν επετρεπε αντικατασταση Ευρωπαιου απο μη Ευρωπαιο). Οχι απλα στο 0 δηλαδη, αλλα στο -1!

Ivan Zoroski-Δε φτανει που επαιξε στη χειροτερη βερσιον του Ολυμπιακου απο το 1991 και μετα? Δε φτανει που ηταν στην ομαδα που ολοι θελαμε να ξεχασουμε? Θα τον θυμηθουμε κιολας?

Ivan Koljevic-Αυτον κι αν δεν τον ειδαμε. Αμφιβαλλω αν τον ειδε κι ο Edney που επρεπε να τον ειχε αντιπαλο στις προπονησεις. Φανταζομαι ολο την πλατη του Ταιους θα εβλεπε κι εκει...

Milos Teodosic-Αυτος προσεφερε! Ολοκληρη Ευρωλιγκα κερδισαμε χαρη σ αυτον. Μονο που χρειαστηκε να φυγει απο τον Ολυμπιακο και να παιζει στην αντιπαλη ομαδα για να παρουμε μεγαλο τιτλο. Χρειαστηκε να φυγει πρωτα για να υπαρχει ηρεμια και καλο κλιμα στα αποδυτηρια και να βοηθησει κι αυτο για να παρουμε πρωταθλημα. Υπομονη λοιπον φιλοι της ΤΣΣΚΑ. Σε λιγα χρονια θα ερθει η σειρα σας. Αρκει να βρειτε το καταλληλο θυμα...

Zoran Erceg-Νιαου, νιαου βρε γατουλα με τη ροζ μυτουλα, γατουλα μου μικρη. Ειστε αδιορθωτοι εκει στη Μοσχα τελικα.

Igor Milosevic-Στην αρχη ειχαμε τον ανθρωπο που στερησε ενα ευρωπαικο, τον ανθρωπο που στερησε ενα πρωταθλημα, να μην εχουμε και αυτον που στερησε ενα κυπελλο για να κλεισει η παρεα?

Marko Keselj-Εδω η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα. Παω στοιχημα οτι στη Βαλενθια θα τα βαζει ολα. Μαλλον οπουδηποτε αλλου κι αν παιξει θα τα βαζει. Μακρια κι αγαπημενοι λοιπον...

Dusan Ivkovic-Δε θα γινω κακος εδω. Τον ευχαριστουμε για τις μεγαλες επιτυχιες που μας χαρισε και του αναγνωριζω οτι φερθηκε σωστα και ξεπληρωσε τις αμαρτιες του καλοκαιριου του 1997. Καποιος δε θα επρεπε να ειναι η φωτεινη εξαιρεση?

Slobodan Subotic-Μια χαμενη προκριση σε φαιναλ φορ απο μια εντος εδρας ηττα απο αδιαφορη ομαδα(χωρις νικη) και ενα χαμενο πρωταθλημα με τη μοναδικη σειρα (μεγαλων) τελικων που απο 2-0 εγινε 2-3. Να γραψω κι αλλα?

Dragan Sakota-Περασε και δεν ακουμπησε. Μαλλον καλο ειναι αυτο, αν σκεφτουμε τι εκαναν οι αλλοι που ακουμπησαν...

Milan Minic-Ολα καλα με αυτον, το να γινει πρωτος προπονητης τι το ηθελε? Καλα δεν ηταν σαν ασισταντ να μην τραβαει την προσοχη και να μην εχει κατι αρνητικο να μας θυμιζει?

Ακολουθει χαιρεκακο γελιο...
19.gif 71.gif 24.gif


QUOTE(morrison @ Oct 9 2012, 22:19 ) *
αφού να σκεφτείς ήμουν έτοιμος να του προτείνω να το γράψει αυτός... tongue.gif



Νομιζω οτι ξερεις τι θα σου απαντουσα(κατι που εντελως τυχαια βλεπω αυτη τη στιγμη):

smiley.gif
SG3ptshooter
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 9 2012, 22:38 ) *
Marko Keselj-Εδω η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα. Παω στοιχημα οτι στη Βαλενθια θα τα βαζει ολα

Kαλά, μην παίρνεις κι όρκο ugly1.gif 2 τριάρια εκτός κι έπαιξε 3 λεπτά, με το Lukauskis που τον πήραμε (η Valencia) πριν 8-9 μέρες να παίζει 12. peace.gif

btw μιας και ανέφερα πατριώτη, ήρθε η σεζόν που θα σπάσει ο Marty την κατάρα των Λιθουανών. Γιατί έτσι peace.gif
Zephyr
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 9 2012, 22:38 ) *
Ας τους παρουμε εναν εναν(για να δουμε και τη δικη μου πλευρα του θεματος):

Zarko Paspalj-Τι θυμομαστε? Το χαμενο τελικο με την Μπανταλονα. Δε χρειαζονται αλλα λογια. Αντε, να μην ειμαι τοσο κακος και να θυμηθω κι αλλα. Η δευτερη αναμνηση ειναι το "δε θα παρεις κυπελλο ποτε Πασπαλιε Πασπαλιεεε"! Τοτε που επαιζε στον Παναθηναικο. Τον συγχωρουμε γιατι προσεφερε κατα τ αλλα και γιατι εχει καταγωγη απο το Μαυροβουνιο.

Milan Tomic-Αρχηγος, ψυχαρα κλπ κλπ αλλα...μολις ανεβηκε ο ρολος του στην ομαδα, εφυγαν οι τιτλοι. Τυχαιο? Δε νομιζω. Ενταξει, δε στοιχισε ενα ευρωπαικο οπως ο Ζαρκο, αλλα ενα πρωταθλημα(εκεινο του 2001 που ο Αλβερτης σουταρε πανω απο το κεφαλι του και τα εβαζε ολα) και δε φταιει μονο αυτος γι αυτο. Τον αγαπαμε βεβαια, αλλα γιατι εγινε Ολυμπιακος κι οχι για την καταγωγη του.

Dragan Tarlac-Αυτος δε στοιχισε καποιον τιτλο. Παλι καλα να λεμε. Μολις εφυγε βεβαια εριξε μαυρη πετρα πισω του. Κι εμεις το ιδιο λοιπον. Παρακαλειται ο αξιοτιμος admin να κρυψει καπως τις 2 γραμμες αυτες απο το ΓΕΕΘΑ, μην κατηγορηθουμε οτι βοηθαμε και τους ανυποτακτους...

Dusan Vukcevic-Ηρθε σαν ο αντι-Σιγαλας. Και εφυγε σαν ο αντι-Σταματης. Καλα δεν ηταν στην Πατρα ρε Ντουσαν, τι ηθελες και ηρθες απ τα μερη μας?

Dusan Jelic-Ευτυχως που ο morrison εχει καλη μνημη, γιατι αλλιως θα ειχαμε ξεχασει οτι επαιξε. Να περασει ο επομενος...

Savo Djikanovic-Η προσφορα του ηταν τετοια που βγαλαμε απο τη ναφθαλινη και απο το συνταξιοδοτικο ταμειο τον Kenny Miller μπας και μας λυσει το προβλημα. Ευτυχως επαιξε καλα στα Τρικαλα στα 2 στενα...

Branko Milisavljevic-Αυτος δε φτανει που δεν τραβηξε. Τον διωξαμε χωρις να μπορουμε να τον αντικαταστησουμε(εξαιτιας του ευφυους κανονισμου της εποχης που δεν επετρεπε αντικατασταση Ευρωπαιου απο μη Ευρωπαιο). Οχι απλα στο 0 δηλαδη, αλλα στο -1!

Ivan Zoroski-Δε φτανει που επαιξε στη χειροτερη βερσιον του Ολυμπιακου απο το 1991 και μετα? Δε φτανει που ηταν στην ομαδα που ολοι θελαμε να ξεχασουμε? Θα τον θυμηθουμε κιολας?

Ivan Koljevic-Αυτον κι αν δεν τον ειδαμε. Αμφιβαλλω αν τον ειδε κι ο Edney που επρεπε να τον ειχε αντιπαλο στις προπονησεις. Φανταζομαι ολο την πλατη του Ταιους θα εβλεπε κι εκει...

Milos Teodosic-Αυτος προσεφερε! Ολοκληρη Ευρωλιγκα κερδισαμε χαρη σ αυτον. Μονο που χρειαστηκε να φυγει απο τον Ολυμπιακο και να παιζει στην αντιπαλη ομαδα για να παρουμε μεγαλο τιτλο. Χρειαστηκε να φυγει πρωτα για να υπαρχει ηρεμια και καλο κλιμα στα αποδυτηρια και να βοηθησει κι αυτο για να παρουμε πρωταθλημα. Υπομονη λοιπον φιλοι της ΤΣΣΚΑ. Σε λιγα χρονια θα ερθει η σειρα σας. Αρκει να βρειτε το καταλληλο θυμα...

Zoran Erceg-Νιαου, νιαου βρε γατουλα με τη ροζ μυτουλα, γατουλα μου μικρη. Ειστε αδιορθωτοι εκει στη Μοσχα τελικα.

Igor Milosevic-Στην αρχη ειχαμε τον ανθρωπο που στερησε ενα ευρωπαικο, τον ανθρωπο που στερησε ενα πρωταθλημα, να μην εχουμε και αυτον που στερησε ενα κυπελλο για να κλεισει η παρεα?

Marko Keselj-Εδω η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα. Παω στοιχημα οτι στη Βαλενθια θα τα βαζει ολα. Μαλλον οπουδηποτε αλλου κι αν παιξει θα τα βαζει. Μακρια κι αγαπημενοι λοιπον...

Dusan Ivkovic-Δε θα γινω κακος εδω. Τον ευχαριστουμε για τις μεγαλες επιτυχιες που μας χαρισε και του αναγνωριζω οτι φερθηκε σωστα και ξεπληρωσε τις αμαρτιες του καλοκαιριου του 1997. Καποιος δε θα επρεπε να ειναι η φωτεινη εξαιρεση?

Slobodan Subotic-Μια χαμενη προκριση σε φαιναλ φορ απο μια εντος εδρας ηττα απο αδιαφορη ομαδα(χωρις νικη) και ενα χαμενο πρωταθλημα με τη μοναδικη σειρα (μεγαλων) τελικων που απο 2-0 εγινε 2-3. Να γραψω κι αλλα?

Dragan Sakota-Περασε και δεν ακουμπησε. Μαλλον καλο ειναι αυτο, αν σκεφτουμε τι εκαναν οι αλλοι που ακουμπησαν...

Milan Minic-Ολα καλα με αυτον, το να γινει πρωτος προπονητης τι το ηθελε? Καλα δεν ηταν σαν ασισταντ να μην τραβαει την προσοχη και να μην εχει κατι αρνητικο να μας θυμιζει?

Ακολουθει χαιρεκακο γελιο...
19.gif 71.gif 24.gif


Τα σέβη μου 77.gif

ΥΓ. Για το καλοκαίρι του '97 μάλλον ο θείος Σωκράτης έφταιξε περισσότερο από τον Ντούντα, ειδικά στο θέμα του Ρίβερς...
morrison
QUOTE(SG3ptshooter @ Oct 9 2012, 22:46 ) *
btw μιας και ανέφερα πατριώτη, ήρθε η σεζόν που θα σπάσει ο Marty την κατάρα των Λιθουανών. Γιατί έτσι peace.gif


Δεν είναι ο πρώτος Λιθουανός που μένει 2η σεζόν στον Ολυμπιακό πάντως. Τα'χει άλλος τα πρωτεία.. wink.gif

@T.W.Is.M
έπρεπε να σου πω να το γράψεις ...τι να λέμε... tongue.gif
εν τω μεταξύ σκεφτόμουν διαβάζοντας το κείμενο ότι αν υπήρχε basketforum όλες αυτές τις σεζόν που αναφερόμαστε κάπως έτσι θα έγραφε και ο dimit... icon_drunk.gif

(...εννοώ ότι είστε απαιτητικοί με τους παίχτες και την ομάδα και οι δύο...μην παρεξηγηθώ... w00t.gif )

Κατά τα άλλα είσαι αρκετά άδικος σχετικά με τον Τόμιτς που είχε σπουδαίο ρόλο το 92-97 (μόνο το 95-96 ήταν υποβαθμισμένος και κατά σύμπτωση ήταν η χειρότερη χρονιά της 5ετίας) και σίγουρα όχι μικρότερο από αυτόν μετά το '97.
T.W.Is.M.
QUOTE(Zephyr @ Oct 9 2012, 23:17 ) *
Τα σέβη μου 77.gif


Ζωγραφισα παλι ε? tongue.gif Νομιζω οτι στο ποστ μου ταιριαζει σαν σχολιο αυτο το βιντεο:


QUOTE(Zephyr @ Oct 9 2012, 23:17 ) *
ΥΓ. Για το καλοκαίρι του '97 μάλλον ο θείος Σωκράτης έφταιξε περισσότερο από τον Ντούντα, ειδικά στο θέμα του Ρίβερς...


Ναι, προφανως στο θεμα Ριβερς εφταιγε ο θειος. Ο Ντουντα ειχε κανει μια πολυ καλη επιλογη τοτε στον αντικαταστατη του, αλλα σταθηκε ατυχος, γιατι ο Μπενετ τραυματιστηκε στην προετοιμασια. Μετα ομως εκανε λαθος και τον αλλαξε με το Μαικλ Χοκινς...

QUOTE(morrison @ Oct 9 2012, 23:45 ) *
Δεν είναι ο πρώτος Λιθουανός που μένει 2η σεζόν στον Ολυμπιακό πάντως. Τα'χει άλλος τα πρωτεία.. wink.gif

@T.W.Is.M
έπρεπε να σου πω να το γράψεις ...τι να λέμε... tongue.gif
εν τω μεταξύ σκεφτόμουν διαβάζοντας το κείμενο ότι αν υπήρχε basketforum όλες αυτές τις σεζόν που αναφερόμαστε κάπως έτσι θα έγραφε και ο dimit... icon_drunk.gif

(...εννοώ ότι είστε απαιτητικοί με τους παίχτες και την ομάδα και οι δύο...μην παρεξηγηθώ... w00t.gif )

Κατά τα άλλα είσαι αρκετά άδικος σχετικά με τον Τόμιτς που είχε σπουδαίο ρόλο το 92-97 (μόνο το 95-96 ήταν υποβαθμισμένος και κατά σύμπτωση ήταν η χειρότερη χρονιά της 5ετίας) και σίγουρα όχι μικρότερο από αυτόν μετά το '97.



Οχι, δεν ειμαι καθολου απαιτητικος. Δικαιολογω πολλα πραγματα. Το μονο που δε δικαιολογω ειναι να γεννηθεις Σερβος μπασκετμπολιστας. laugh.gif
Ο dimit προσπαθει να με ξεπερασει οταν μιλαει για το Μαυροειδη, αλλα δε θα τα καταφερει. Ευτυχως που υπαρχουν κειμενα σαν το δικο σου και μου δινουν την ευκαιρια να σολαρω για τους Σερβους. Ειδικα φετος που δεν εχουμε κανεναν... wav.gif

Ο Τομιτς ειχε παντα σημαντικο ρολο, αλλα απο τοτε που ανελαβε ο Ιβκοβιτς και μετα και κυριως απο το 1998-99 ηταν πιο αναβαθμισμενος. Παντα ομως οταν γραφω για τους Σερβους πρεπει να μπορεις να διαβασεις και λιγο πισω απ τις λεξεις(εκει που κρυβεται ο Αλεξης ντε...). Κατι δεν επρεπε να πω και γι αυτον? Στο κατω κατω δεν τον συνεκρινα(ή μηπως παραλληλισα) με το Μπακατσια ή το Λημνιατη, αλλα ουσιαστικα με το Σιγαλα. Και κατεληξα στο οτι ο Τομιτς του 1997-2004 υστερησε απεναντι στο Σιγαλα του 1992-97. Τωρα αν ο τροπος που το ειπα μοιαζει αδικος, μην το παιρνεις και τοις μετρητοις ολο αυτο που γραφω. Κατι επρεπε να βρω να πω. Ηθελες να γραψω καλα λογια για Σερβο μπασκετμπολιστα δηλαδη? banana.gif
rchos


Demy ζούμε για να σ'ακούμε
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.