Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός οff topic
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54
salonikatasos
QUOTE (t0ny3 @ Oct 4 2016, 15:31 ) *
Ασχετο αλλα ο Δημητρης Αγραβανης την Παρασκευη ορκιστηκε ως νεοσυλλεκτος φανταρος στη Θηβα. Πολυ ηρεμο παιδι και με ορεξη να βγει φωτογραφια με ολους.

μία που ήρθε και μία που βγήκε χαχαχαχα. δεν τον είδα καθόλου εγώ,αν και το ξέραμε ότι παρουσιάστηκε εκείνες τις μέρες
nikolas12
QUOTE(t0ny3 @ Oct 4 2016, 15:31 ) *
Ασχετο αλλα ο Δημητρης Αγραβανης την Παρασκευη ορκιστηκε ως νεοσυλλεκτος φανταρος στη Θηβα. Πολυ ηρεμο παιδι και με ορεξη να βγει φωτογραφια με ολους.


Ο Αγραβάνης γενικά πρέπει να είναι πολύ καλό παιδί και πειραχτήρι στην ομάδα (βάσει σχολίων σε σελίδες στα social media το τελευταίο), πάντως θα ήθελα πολύ να κάνω κι εγώ παρόμοια θητεία με εκείνον tongue.gif
t0ny3
QUOTE(salonikatasos @ Oct 4 2016, 16:08 ) *
μία που ήρθε και μία που βγήκε χαχαχαχα. δεν τον είδα καθόλου εγώ,αν και το ξέραμε ότι παρουσιάστηκε εκείνες τις μέρες


Τετάρτη και Παρασκευή ήρθε από κανα δίωρο μαζί με τον βλαχοδημο χαχαχα.
Reggie Miller #31
Βλέποντας τι συμβαίνει με την Μπαρτσελόνα και τους τραυματισμούς(που είναι χειρότερα από ότι έχουμε πάθει εμείς τόσα χρόνια) αρχίζω να πιστεύω πως ο Μπαρτζώκας έχει κάποια συγγένεια με τον Μητσοτάκη και πως αυτός ήταν η μαυρόγατα!!! biggrin.gif
TAKIS7
QUOTE (Reggie Miller #31 @ Oct 26 2016, 22:07 ) *
Βλέποντας τι συμβαίνει με την Μπαρτσελόνα και τους τραυματισμούς(που είναι χειρότερα από ότι έχουμε πάθει εμείς τόσα χρόνια) αρχίζω να πιστεύω πως ο Μπαρτζώκας έχει κάποια συγγένεια με τον Μητσοτάκη και πως αυτός ήταν η μαυρόγατα!!! biggrin.gif


Το σκέφτηκα και εγώ αλλά τα περσινά ήταν χωρίς αυτόν.
elvetopsyxos
Καλησπέρα σε όλους!
Μια ερώτηση για την κάρτα φιλάθλου στο ΣΕΦ.

Αν εγώ έχω κάρτα μπορώ να βγάλω τρια εισιτήρια, αλλά τα υπόλοιπα δύο άτομα να μην έχουν την κάρτα;
troll_ey
Ειδα στον υπνο μου οτι χάσαμε με 6 πόντους απο την ζαλγκίρις..οπότε μάλλον θα κερδίσουμε.Όποτε έχω δει να χάνουμε κερδάμε tongue.gif
back2back
Ο μάγκας ο Σφαιρόπουλος και ο τιτάνας ο Σπανούλης πήγαν στο ΟΑΚΑ και πήραν το διπλό.
Ο Ζέλικο με τον Σλούκα πήγαν στο ΟΑΚΑ και παραδόθηκαν από το πρώτο λεπτό.
Ο μάγκας ο Σφαιρόπουλος και ο τιτάνας ο Σπανούλης πήγαν στη Βιτόρια και πήραν τη νίκη μετά από μαγική εμφάνιση.
Ο Ζέλικο και ο Σλούκας πήγαν στη Βιτόρια και άρπαξαν 35 πόντους στο κεφάλι

Ζέλικο πήγες στην Τουρκία και άλλαξες όλους του κανονισμούς, με τους παλιούς, το πρώτο έτος, αποκλείστηκες από τα προημιτελικά με συνοπτικές διαδικασίες. Χθες στο ΟΑΚΑ Τούρκος δεν πάτησε το πόδι του στο παρκέ, όλοι dnp όπως ο Παπάς laugh.gif
RipCity
Καλά και μέσα στη Γαλατά πήγαν κι έκαναν περίπατο κι εμείς χάσαμε. Επίσης πέρυσι πήγαν τελικό και πρόπερσι F4. Ας κοιτάμε τη δική μας καμπούρα καλύτερα. Και εντάξει να χεις "νεύρα" με τον Ομπράντοβιτς, ο Σλούκας τι φταίει? Μήπως δεν παίζει καλά?
back2back
QUOTE(RipCity @ Dec 17 2016, 16:05 ) *
Καλά και μέσα στη Γαλατά πήγαν κι έκαναν περίπατο κι εμείς χάσαμε. Επίσης πέρυσι πήγαν τελικό και πρόπερσι F4. Ας κοιτάμε τη δική μας καμπούρα καλύτερα. Και εντάξει να χεις "νεύρα" με τον Ομπράντοβιτς, ο Σλούκας τι φταίει? Μήπως δεν παίζει καλά?


Γιατί να έχω νεύρα; Πλακίτσα δεν μπορούμε να κάνουμε; Πήγε f4 αφού άλλαξε όλους τους κανονισμούς, δεν γράφω πουθενά ότι δεν πήγε
Reggie Miller #31
Και επειδή έχουμε και ματσάκι σημαντικό με Φενέρ,ο Μπογκντάνοβιτς προπονήθηκε μετά από καιρό...
Λογικά θα είναι εκτός ρυθμού,αλλά καλύτερα να έλειπε οριστικά! tongue.gif
Να δούμε αν θα παίξει ο Πρίντεζης,ο οποίος κάνει ακόμα ατομικό πρόγραμμα....

Κάπου διάβασα ότι θα τιμηθούν Άντιτς και Σλούκας...Περιμένω να δω αντιδράσεις για Σλούκα από τον κόσμο...
Quincy
Μόνο με θαύμα ο Πρίντεζης

Και νομίζω θα λείπει και ο Αγραβάνης. Παπαπέτρου 30λεπτο shot.gif
basket72
QUOTE (Quincy @ Dec 27 2016, 22:13 ) *
Μόνο με θαύμα ο Πρίντεζης

Και νομίζω θα λείπει και ο Αγραβάνης. Παπαπέτρου 30λεπτο shot.gif


Με ολίγη από Παπανικολάου. ...το θέμα είναι ότι ούτως ή άλλως έχουμε θέμα με το μέγεθος της Φενέρ στη ρακέτα , τώρα το πράγμα δυσκολεύει ακόμα περισσότερο. Θα χρειαστεί μεγάλο παιχνίδι από τα 5αρια μας rolleyes.gif κι από το Λοτζέσκι που θα πάρει πολλά λεπτά ένεκα των απουσιών στο 4.
T.W.Is.M.
QUOTE(basket72 @ Dec 27 2016, 22:27 ) *
Με ολίγη από Παπανικολάου. ...το θέμα είναι ότι ούτως ή άλλως έχουμε θέμα με το μέγεθος της Φενέρ στη ρακέτα , τώρα το πράγμα δυσκολεύει ακόμα περισσότερο. Θα χρειαστεί μεγάλο παιχνίδι από τα 5αρια μας rolleyes.gif κι από το Λοτζέσκι που θα πάρει πολλά λεπτά ένεκα των απουσιών στο 4.


Θα ηθελα Καββαδα πισω και Μαραγκο στη 12αδα! Οι δυο τους θα εδιναν 10 φαουλ πανω στο Βεσελι, αρα 20 βολες, απο τις οποιες θα εβαζε τις 6-8!
Reggie Miller #31
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 27 2016, 23:21 ) *
Θα ηθελα Καββαδα πισω και Μαραγκο στη 12αδα! Οι δυο τους θα εδιναν 10 φαουλ πανω στο Βεσελι, αρα 20 βολες, απο τις οποιες θα εβαζε τις 6-8!



Βελτιωμένος φέτος αισθητά σε σχέση με πέρσι...
D-Wade
Εγώ πάντως ευχαριστώ το Σλούκα για ότι έχει προσφέρει στην ομάδα και τους τίτλους που βοήθησε να κερδηθούν. Η συμπεριφορά του μεγαλύτερου μέρους του κόσμου σήμερα είναι ντροπή για το σύλλογο
Quincy
QUOTE(D-Wade @ Dec 29 2016, 21:13 ) *
Εγώ πάντως ευχαριστώ το Σλούκα για ότι έχει προσφέρει στην ομάδα και τους τίτλους που βοήθησε να κερδηθούν. Η συμπεριφορά του μεγαλύτερου μέρους του κόσμου σήμερα είναι ντροπή για το σύλλογο


Τουλάχιστον το αναγνωρίζει ο ίδιος ο σύλλογος. Τον κόσμο να σου πω την αλήθεια δεν τον παίρνω στα σοβαρά. Είναι αυτοί που σε μερικά χρόνια θα τον παρακαλάνε να γυρίσει
D-Wade
QUOTE(Quincy @ Dec 29 2016, 23:37 ) *
Τουλάχιστον το αναγνωρίζει ο ίδιος ο σύλλογος. Τον κόσμο να σου πω την αλήθεια δεν τον παίρνω στα σοβαρά. Είναι αυτοί που σε μερικά χρόνια θα τον παρακαλάνε να γυρίσει

Σωστά
Reggie Miller #31
QUOTE(D-Wade @ Dec 29 2016, 23:13 ) *
Εγώ πάντως ευχαριστώ το Σλούκα για ότι έχει προσφέρει στην ομάδα και τους τίτλους που βοήθησε να κερδηθούν. Η συμπεριφορά του μεγαλύτερου μέρους του κόσμου σήμερα είναι ντροπή για το σύλλογο


Δεν ήμουν γήπεδο για να ξέρω αν ήταν πολλοί ή λίγοι αυτοί που αποδοκίμασαν,αλλά μάλλον δικαίωμα τους.
Ο Σλούκας όπως είπα πήρε πολλά από τον σύλλογο και έδωσε πολλά.

Για μένα και το είχα πει πολύ παλιά,επιθετικά είναι απίστευτος και πιστεύω ότι μπορεί να γίνει καλύτερος σκόρερ από Σπανούλη,κυρίως επειδή εκτελεί πιο γρήγορα και επειδή είναι πιο εκρηκτικός και γρήγορος,το να μάθει να παίζει καλά τα πικ είναι θέμα δουλειάς,εμπειρίας κτλ.Φυσικά και τον ήθελα στην ομάδα και όπως έλεγα παλαιότερα θα έπρεπε να είναι αυτός που θα στηριχθεί η ομάδα πάνω του.Στο κάτω κάτω δικό μας παιδί ήταν που εδώ μεγάλωσε.

Όπως λέει ο rankin έφυγε γιατί ήθελε να πάει κάπου να είναι πιο σημαντικός με περισσότερο χρόνο κτλ κτλ.Και καλά έκανε,ειδικά όταν ο Σφαιρό τον έβαζε κάτι 12λεπτα.Αυτό που με ενόχλησε και νομίζω ενόχλησε και τη διοίκηση είναι ότι δεν έφυγε από την μπροστινή πόρτα σαν μάγκας.Προφανώς και είχε συμφωνήσει από πριν το οποίο είναι και πάλι δικαίωμα του.

Παρ' όλα αυτά μπράβο στην ομάδα που δεν είχε κανένα πρόβλημα να τον βραβεύσει και να μην δείξε κόμπλεξ,βασικό στέλεχος στην αναγέννηση της ομάδας και το άξιζε 100%.
Coach Periklis
είμαι πολύ κοντά στην άποψη του Ρετζυ Μιλλερ από πάνω

όσα πρόσφερε ο Σλούκας, άλλα τόσα του πρόσφερε κι ο ΟΣΦΠ, μην τα βλέπουμε μονόπλευρα. Δεν μας έκανε χάρες

Δεν με έχει στεναχωρήσει περισσότερο φυγή παίκτη μας. Ήταν ο επόμενος ηγέτης μας, ο επόμενος μεγάλος Έλληνας γκαρντ

αλλά συμφωνώ, έφυγε απ την πίσω πόρτα ενώ οι Αφοι ματσαραν την πρόταση της Φενερ, αλλά λογικά ειχε συμφωνήσει νωρίτερα

τεσπα, τον ευχαριστώ και θέλω να γυρίσει όταν τελειώσει ο Σπαν
troll_ey
Όσοι το έχετε ψάξει λίγο παραπάνω, τι τελικό ρεκόρ χρειάζεται ο ολυμπιακός(πάνω-κάτω) για να είναι στην 4αδα?
jazz thrilos
Tρίτη και τέταρτη θέση θα παιχτούν στις 20 με 21 νίκες λογικά, κι επειδή προβλέπεται και μποτιλιάρισμα με ισοβαθμίες, οι νίκες μεταξύ των συνδιεκδικητών είναι πολύ σημαντικές. Ο Ολυμπιακός έχει κερδίσει Παναθηναικό, Μπασκόνια, Φενέρ κι έχει χάσει απο Ρεάλ (ΤΣΣΚΑ την αφήνουμε εκτός συναγωνισμού). Αν καταφέρουμε και διπλώσουμε τις νίκες με Παναθηναικό-Μπασκόνια και κερδίσουμε και την Ρεαλ στο ΣΕΦ, υπο την προυπόθεση βεβαία οτι θα φτάσουμε στις 20 νίκες, νομίζω οτι θα εξασφαλίσουμε πλεονέκτημα ακόμη και σε πιθανές ισοβαθμίες.
Conan1982
QUOTE (jazz thrilos @ Dec 30 2016, 09:06 ) *
Tρίτη και τέταρτη θέση θα παιχτούν στις 20 με 21 νίκες λογικά, κι επειδή προβλέπεται και μποτιλιάρισμα με ισοβαθμίες, οι νίκες μεταξύ των συνδιεκδικητών είναι πολύ σημαντικές. Ο Ολυμπιακός έχει κερδίσει Παναθηναικό, Μπασκόνια, Φενέρ κι έχει χάσει απο Ρεάλ (ΤΣΣΚΑ την αφήνουμε εκτός συναγωνισμού). Αν καταφέρουμε και διπλώσουμε τις νίκες με Παναθηναικό-Μπασκόνια και κερδίσουμε και την Ρεαλ στο ΣΕΦ, υπο την προυπόθεση βεβαία οτι θα φτάσουμε στις 20 νίκες, νομίζω οτι θα εξασφαλίσουμε πλεονέκτημα ακόμη και σε πιθανές ισοβαθμίες.


Εν τω μεταξύ οι 3 πρώτες αγωνιστικές τουδ δευτέρου γύρου είναι αρκετά κρίσιμες για να ξεκαθαρίσουν λίγο τα πράγματα ειδικά για εμάς που παίζουμε με Παναθηναικό, Μπασκονία και Μπαρτσελόνα αλλά υπάρχουν και αρκετά παιχνίδια μεταξύ διεκδικητών της 4άδας.

Πάντως ο δεύτερος γύρος αναμένεται και αυτός γεμάτος ενδιαφέρον. ΤΣΣΚΑ, Ρεαλ παραμένουν πανίσχυρες. ο Ολυμπιακός βλέπει τον Γιανγκ να ανεβαίνει, ο Παναθηναϊκός με την όλη μουρμούρα που υπήρχε και σ' αυτόν μπορεί να κλείσει με το ίδιο ρεκόρ μ' εμάς και βελτιώνεται συνεχώς. Η Μπαρτσελόνα είναι πίσω μεν αλλά τώρα που επιστρέφουν οι τραυματίες ενισχυμένη θα προσπαθήσει για καλό πλασάρισμα, η Νταρουσάφακα και αυτή παίζει όλο και καλύτερα ενώ η Μπάμπεργκ είναι εξαιρετική και μπορεί να τελειώσει τον δεύτερο γύρο με πολύ καλύτερα αποτελέσματα. Γενικώς ένας ωραίος χαμός.
jazz thrilos
Επανέρχομαι μετά απο εναν πρόχειρο υπολογισμό.

Έτσι όπως είναι ο δεύτερος γύρος δομημένος, το πιο κομβικό ματς για την ομάδα μας είναι αυτό στο Βελιγράδι με τους όρθοντοξ μπράδερς την 27η αγωνιστική. Χωρίς μεγάλες εκπλήξεις ο Ολυμπιακός θα φτάσει τις 19 νίκες χωρίς να υπολογίζω το ματς στο Βελιγράδι. Αν ο Αστέρας κυνηγά την είσοδο στην οχτάδα θα είναι πολύ δύσκολο ματς. Τα περί φιλικών και άλλα τα ακούω βερεσέ, το παιχνίδι θα παιχτεί στα ίσα. Μόνο με νίκη εκεί ίσως φτάσουμε 20 νίκες. Αλλιώς οι 19 νίκες είναι ο πιο λογικός αριθμός νικών που μπορούμε να πετύχουμε.
Όλα αυτά ξαναλέω με την προυπόθεση οτι νικάμε Παναθηναικό, Μπασκόνια, Ρεαλ (;;;το πιο επίφοβο απο τα εντός), Νταρουσάφακα, Ζαλγκίρις, Μπάμπεργκ, Γαλατά στο ΣΕΦ, νικάμε επίσης Αρμάνι και Ούνιξ εκτός και χάνουμε εκτός με Μπαρτσελόνα, Εφες, Μακάμπι, Φενέρ και ΤΣΣΚΑ.
Άρα απομένει το ματς με Ερυθρό. Εκεί θα παιχτεί η εικοστή νίκη. Εκτός κι αν δούμε τρελα πράγματα, πράγμα διόλου απίθανο.
TAKIS7
QUOTE (jazz thrilos @ Dec 30 2016, 10:09 ) *
Επανέρχομαι μετά απο εναν πρόχειρο υπολογισμό.

Έτσι όπως είναι ο δεύτερος γύρος δομημένος, το πιο κομβικό ματς για την ομάδα μας είναι αυτό στο Βελιγράδι με τους όρθοντοξ μπράδερς την 27η αγωνιστική. Χωρίς μεγάλες εκπλήξεις ο Ολυμπιακός θα φτάσει τις 19 νίκες χωρίς να υπολογίζω το ματς στο Βελιγράδι. Αν ο Αστέρας κυνηγά την είσοδο στην οχτάδα θα είναι πολύ δύσκολο ματς. Τα περί φιλικών και άλλα τα ακούω βερεσέ, το παιχνίδι θα παιχτεί στα ίσα. Μόνο με νίκη εκεί ίσως φτάσουμε 20 νίκες. Αλλιώς οι 19 νίκες είναι ο πιο λογικός αριθμός νικών που μπορούμε να πετύχουμε.
Όλα αυτά ξαναλέω με την προυπόθεση οτι νικάμε Παναθηναικό, Μπασκόνια, Ρεαλ (;;;το πιο επίφοβο απο τα εντός), Νταρουσάφακα, Ζαλγκίρις, Μπάμπεργκ, Γαλατά στο ΣΕΦ, νικάμε επίσης Αρμάνι και Ούνιξ εκτός και χάνουμε εκτός με Μπαρτσελόνα, Εφες, Μακάμπι, Φενέρ και ΤΣΣΚΑ.
Άρα απομένει το ματς με Ερυθρό. Εκεί θα παιχτεί η εικοστή νίκη. Εκτός κι αν δούμε τρελα πράγματα, πράγμα διόλου απίθανο.


Πιο πολύ φοβάμαι τα ματς εντός με Νταρουσάφακα, Μπασκόνια και Μπάμπεργκ εντός παρά τα εκτός με Μακάμπι και Εφές ας πούμε.
troll_ey
Την μπαμπεργκ δεν βλέπω ούτε εγω να την νικάμε στο σεφ.
Για πολλούς λόγους(και ψυχολογικούς πλεον).
Μπασκονια,Νταρουσαφακα,Ζαλγκιρις,Γαλατα πιστευω τους έχουμε.
Παο,ρεαλ δυσκολο το 2/2.
Εκτός με τσσκα και φενερ απίθανα(ειδικά με τσσκα).
Με την μακαμπι και κυριως με την εφες έχουμε ελπίδες για ενα 2πλο.
Οντως το ματς με τον αστερα ίσως να ειναι πολυ κρισιμο.
Πάντως δύσκολο να πιάσουμε 20 -21 νίκες.
natouralistis
Με τον D-WADE συμφωνώ σχεδόν σε ότι γράφει, στο θέμα Σλούκα διαφωνώ και εκπλήσσομαι.

Τα γεγονότα είναι γνωστά και δεν χρειάζεται να τα ξαναλέμε. Φέρθηκε ανέντιμα στους ευεργέτες του, δεν μίλησε καν μαζί τους όταν έληξε το συμβόλαιο του παρά μόνο τύποις και ενώ είχε συμφωνήσει να συνεχίσει αλλού τη καριέρα του. Δικαίωμά του αλλά τα πάω Θεσ/νίκη γιατί έχω οικογενειακό πρόβλημα ενώ βρισκόταν σε ξενοδοχείο της Αθήνας με τον Ομπράντοβιτς δεν γίνεται να μη θεωρηθούν προσβλητικά. Πως να χειροκροτηθεί αυτή η συμπεριφορά; Ούτε κοινό ομάδας του NBA δεν θα χειροκροτούσε τον αντίστοιχο Σλούκα.
D-Wade
QUOTE(natouralistis @ Dec 30 2016, 15:13 ) *
Με τον D-WADE συμφωνώ σχεδόν σε ότι γράφει, στο θέμα Σλούκα διαφωνώ και εκπλήσσομαι.

Τα γεγονότα είναι γνωστά και δεν χρειάζεται να τα ξαναλέμε. Φέρθηκε ανέντιμα στους ευεργέτες του, δεν μίλησε καν μαζί τους όταν έληξε το συμβόλαιο του παρά μόνο τύποις και ενώ είχε συμφωνήσει να συνεχίσει αλλού τη καριέρα του. Δικαίωμά του αλλά τα πάω Θεσ/νίκη γιατί έχω οικογενειακό πρόβλημα ενώ βρισκόταν σε ξενοδοχείο της Αθήνας με τον Ομπράντοβιτς δεν γίνεται να μη θεωρηθούν προσβλητικά. Πως να χειροκροτηθεί αυτή η συμπεριφορά; Ούτε κοινό ομάδας του NBA δεν θα χειροκροτούσε τον αντίστοιχο Σλούκα.

Κοίτα πρώτα ας αφήσουμε τους ''ευεργέτες''. Είναι ''βαριά'' λέξη και δεν ταιριάζει εδώ. Ας τους λέμε εργοδότες.

Συμφωνώ ότι φέρθηκε ανέντιμα στους Αγγελόπουλους. Τουλ απ'αυτά που έχουμε ακούσει/διαβάσει. Οπότε για μένα οι αφοί δικαιούνται να έχουν πρόβλημα μαζί του. Αυτοί όμως και όσοι είναι γύρω από την ομάδα.

Σε μένα, τον απλό φίλαθλο του ΟΣΦΠ, δεν είπε ψέμματα ο Σλούκας, δε με κορόιδεψε , δε με προσέβαλε. Αυτά τα έκανε στους Αγγελόπουλους. Δε θα κάτσω να πάρω προσωπικά την τακτική του Σλούκα στη free agency

Άποψή μου βέβαια
Nemesakos
QUOTE (D-Wade @ Dec 30 2016, 15:50 ) *
Κοίτα πρώτα ας αφήσουμε τους ''ευεργέτες''. Είναι ''βαριά'' λέξη και δεν ταιριάζει εδώ. Ας τους λέμε εργοδότες.

Συμφωνώ ότι φέρθηκε ανέντιμα στους Αγγελόπουλους. Τουλ απ'αυτά που έχουμε ακούσει/διαβάσει. Οπότε για μένα οι αφοί δικαιούνται να έχουν πρόβλημα μαζί του. Αυτοί όμως και όσοι είναι γύρω από την ομάδα.

Σε μένα, τον απλό φίλαθλο του ΟΣΦΠ, δεν είπε ψέμματα ο Σλούκας, δε με κορόιδεψε , δε με προσέβαλε. Αυτά τα έκανε στους Αγγελόπουλους. Δε θα κάτσω να πάρω προσωπικά την τακτική του Σλούκα στη free agency

Άποψή μου βέβαια


Και αν είναι έτσι φυσικά όλο το στόρι.. Γιατί αυτό το στόρι το έβγαλαν κοινή γραμμή όλα τα παπαγαλάκια που δεν αρέσουν στον κόσμο του Ολυμπιακού όταν μαθεύτηκε η μετακίνηση στην Φενέρ... Ο Σλούκας δεν μίλησε ποτέ... Τι μου λέει ότι και αυτό δεν είναι σαν όλα τα άλλα άρθρα περί 4αριου που τελικά θέλαμε αλλά δεν πήραμε γιατί δεν θέλαμε?
D-Wade
QUOTE(Nemesakos @ Dec 30 2016, 15:54 ) *
Και αν είναι έτσι φυσικά όλο το στόρι.. Γιατί αυτό το στόρι το έβγαλαν κοινή γραμμή όλα τα παπαγαλάκια που δεν αρέσουν στον κόσμο του Ολυμπιακού όταν μαθεύτηκε η μετακίνηση στην Φενέρ... Ο Σλούκας δεν μίλησε ποτέ... Τι μου λέει ότι και αυτό δεν είναι σαν όλα τα άλλα άρθρα περί 4αριου που τελικά θέλαμε αλλά δεν πήραμε γιατί δεν θέλαμε?

Εντάξει όταν λες ότι είσαι Θεσ/νίκη και σε βγάζουν φωτογραφία στο Ελ Βενιζέλος την έχεις λερωμένη τη φωλιά σου. Αλλά οκ πέρασαν αυτά. Ας δούμε τι θα γίνει φέτος
Zephyr
QUOTE(Coach Periklis @ Dec 30 2016, 01:54 ) *
είμαι πολύ κοντά στην άποψη του Ρετζυ Μιλλερ από πάνω

όσα πρόσφερε ο Σλούκας, άλλα τόσα του πρόσφερε κι ο ΟΣΦΠ, μην τα βλέπουμε μονόπλευρα. Δεν μας έκανε χάρες

Δεν με έχει στεναχωρήσει περισσότερο φυγή παίκτη μας. Ήταν ο επόμενος ηγέτης μας, ο επόμενος μεγάλος Έλληνας γκαρντ

αλλά συμφωνώ, έφυγε απ την πίσω πόρτα ενώ οι Αφοι ματσαραν την πρόταση της Φενερ, αλλά λογικά ειχε συμφωνήσει νωρίτερα

τεσπα, τον ευχαριστώ και θέλω να γυρίσει όταν τελειώσει ο Σπαν


Αυτό ακριβώς!
Conan1982
Δηλαδή ο Σλούκας τι υποτίθεται έπρεπε να κάνει για να φερθεί έντιμα στους Αγγελόπουλους;
Να περιμένει να τελειώσει το συμβόλαιο του για να αρχίσει συνομιλίες με τις άλλες ομάδες; Ή ανεξαρτήτως τι είχε συμφωνήσει με τον Ομπράντοβιτς έπρεπε τελευταία στιγμή να αλλάξει γνώμη επειδή οι Αγγελόπουλοι του έκαναν καλύτερη προσφορά από πριν;

Η προσέγγιση έπρεπε να γίνει νωρίτερα και να συμφωνήσουν είτε υπέγραφε συμβόλαιο είτε όχι νωρίτερα. Αν είχε γίνει έτσι θα είχαμε δίκιο να λέμε για την συμπεριφορά του.
natouralistis
QUOTE (D-Wade @ Dec 30 2016, 15:50 ) *
Κοίτα πρώτα ας αφήσουμε τους ''ευεργέτες''. Είναι ''βαριά'' λέξη και δεν ταιριάζει εδώ. Ας τους λέμε εργοδότες.


Ευεργέτες με την έννοια ότι ανδρώθηκε στον Ολυμπιακό, όπερ σημαίνει ήρθε πιτσιρίκι και έφτασε να γίνει επαγγελματίας μπασκετμπολίστας. Αυτό το οφείλει στους Αγγελόπουλους και δεν συνέβη από τη μια μέρα στην άλλη. Χρειάστηκαν χρόνος, χρήμα και θυσίες της ομάδας προς το πρόσωπό του(υπόθεση Ντούντα να τον δώσει δανεικό και άρνηση διοίκησης). Αυτή την επένδυση η κάθε ομάδα στον κάθε πιτσιρικά την κάνει για να φτάσει σε ένα σημείο ο παίχτης να αποδώσει τους καρπούς της όλης προσπάθειας πίσω. Όταν λοιπόν έφτασε η ώρα ο Σλούκας να πάρει τα κλειδιά της ομάδας γιατί τέτοια ήταν η πρόταση των αφών και η προοπτική, αυτός έκανε το λάθος -βιάστηκε γιατί δεν πίστευε ότι ο Ολυμπιακός θα φτάσει σε τέτοια προσφορά- να μην ακούσει πρώτα αυτούς οι οποίοι τον δημιούργησαν, αλλά να υπογράψει αλλού και να μην ενημερώσει για αυτό. Αυτό του χρεώνεται. Δικαίωμά του αλλά πραγματικά όσο κι αν τον αγάπησα δεν μου βγαίνει να τον χειροκροτήσω.
TAKIS7
QUOTE (natouralistis @ Dec 30 2016, 22:34 ) *
Ευεργέτες με την έννοια ότι ανδρώθηκε στον Ολυμπιακό, όπερ σημαίνει ήρθε πιτσιρίκι και έφτασε να γίνει επαγγελματίας μπασκετμπολίστας. Αυτό το οφείλει στους Αγγελόπουλους και δεν συνέβη από τη μια μέρα στην άλλη. Χρειάστηκαν χρόνος, χρήμα και θυσίες της ομάδας προς το πρόσωπό του(υπόθεση Ντούντα να τον δώσει δανεικό και άρνηση διοίκησης). Αυτή την επένδυση η κάθε ομάδα στον κάθε πιτσιρικά την κάνει για να φτάσει σε ένα σημείο ο παίχτης να αποδώσει τους καρπούς της όλης προσπάθειας πίσω. Όταν λοιπόν έφτασε η ώρα ο Σλούκας να πάρει τα κλειδιά της ομάδας γιατί τέτοια ήταν η πρόταση των αφών και η προοπτική, αυτός έκανε το λάθος -βιάστηκε γιατί δεν πίστευε ότι ο Ολυμπιακός θα φτάσει σε τέτοια προσφορά- να μην ακούσει πρώτα αυτούς οι οποίοι τον δημιούργησαν, αλλά να υπογράψει αλλού και να μην ενημερώσει για αυτό. Αυτό του χρεώνεται. Δικαίωμά του αλλά πραγματικά όσο κι αν τον αγάπησα δεν μου βγαίνει να τον χειροκροτήσω.

Υπάρχει και η ιστορία με τα αδέρφια που έπεισαν τον Ίβκοβιτς να τον φέρει πάλι από τον Άρη παρόλο που ο Ντούντα στην αρχή δεν τον πήγαινε και γενικώς προτιμούσε Κατσίβελη. Οι Αφοί τον έπεισαν
T.W.Is.M.
Δεν πηγε κανενας Σλουκας παντως στην Κωνσταντινουπολη να αυτοπροταθει στη Φενερμπαχτσε. Αλλοι ηρθαν και μιλησαν μαζι του, εφοσον συμφωνησε πριν τελειωσει η σεζον(που ετσι πιστευω κι εγω). Αλλος εκλεψε τον παιχτη με ανηθικο τροπο...
Stojako
QUOTE (T.W.Is.M. @ Dec 31 2016, 15:31 ) *
Δεν πηγε κανενας Σλουκας παντως στην Κωνσταντινουπολη να αυτοπροταθει στη Φενερμπαχτσε. Αλλοι ηρθαν και μιλησαν μαζι του, εφοσον συμφωνησε πριν τελειωσει η σεζον(που ετσι πιστευω κι εγω). Αλλος εκλεψε τον παιχτη με ανηθικο τροπο...




Με βάση αυτό να πω ότι ο ίδιος ο Ομπράντοβιτς μισεί τον Σπανούλη και τον Λάκοβιτς διότι τον "πούλησαν". Βέβαια αργότερα με αρκετή δόση ειρωνείας έκανε το ίδιο με τον Σλούκα..
pan24
QUOTE (natouralistis @ Dec 30 2016, 22:34 ) *
Ευεργέτες με την έννοια ότι ανδρώθηκε στον Ολυμπιακό, όπερ σημαίνει ήρθε πιτσιρίκι και έφτασε να γίνει επαγγελματίας μπασκετμπολίστας. Αυτό το οφείλει στους Αγγελόπουλους και δεν συνέβη από τη μια μέρα στην άλλη. Χρειάστηκαν χρόνος, χρήμα και θυσίες της ομάδας προς το πρόσωπό του(υπόθεση Ντούντα να τον δώσει δανεικό και άρνηση διοίκησης). Αυτή την επένδυση η κάθε ομάδα στον κάθε πιτσιρικά την κάνει για να φτάσει σε ένα σημείο ο παίχτης να αποδώσει τους καρπούς της όλης προσπάθειας πίσω. Όταν λοιπόν έφτασε η ώρα ο Σλούκας να πάρει τα κλειδιά της ομάδας γιατί τέτοια ήταν η πρόταση των αφών και η προοπτική, αυτός έκανε το λάθος -βιάστηκε γιατί δεν πίστευε ότι ο Ολυμπιακός θα φτάσει σε τέτοια προσφορά- να μην ακούσει πρώτα αυτούς οι οποίοι τον δημιούργησαν, αλλά να υπογράψει αλλού και να μην ενημερώσει για αυτό. Αυτό του χρεώνεται. Δικαίωμά του αλλά πραγματικά όσο κι αν τον αγάπησα δεν μου βγαίνει να τον χειροκροτήσω.

Τα κλειδια της ομαδας δεν θα τα επαιρνε οσο υπηρχε σπανουλης.Ηξερε επισης οτι αφου υπολογιζοταν για το 2 και οχι για το 1 θα επαιρνε 16-17' max
Δηλαδη για να παρει τα κλειδια της ομαδας επρεπε να περιμενει 3 χρονια τουλαχιστον μεχρι να σταματησει ο σπανουλης
Οσο εφυγε ο σπανουλης απο τον παναθηναικο για τα λεφτα αλλο τοσο εφυγε και ο σλουκας
Δεν ηταν τα λεφτα ο λογος και το εχει δηλωσει και ο ιδιος

Στο θεμα του ποιος εκλεψε τον παικτη κανενας δεν εκλεψε κανεναν
Ακομα και στο ποδοσφαιρο που το ποτε μπορεις να συμφωνησεις σε νεο συμβολαιο και τα σχετικα καθοριζονται νομικα προβλεπεται οτι ενας παικτης μπορει να υπογραψει νεο συμβολαιο 6 μηνες πριν ληξει το προηγουμενο
Η φενερ του εκανε προταση,ο παναθηναικος του εκανε προταση,ο ολυμπιακος του εκανε προταση και επελεξε φενερ
Επαγγελματιας ειναι και εκανε αυτο που θεωρουσε καλυτερο για την καριερα του
Που για πολλους λογους και εγω αυτο που εκανε θεωρω καλυτερο οσο και αν θα ηθελα να ειχαμε στα γκαρντ διδυμο καλαθη-σλουκα


Ο ομπραντοβιτς λεει οτι εχει θεμα με σπανουλη,λακοβιτς οχι επειδη εφυγαν(εχει πει και ο ιδιος οτι ο καθε παικτης εχει δικαιωμα να κανει οτι πιστευει καλυτερο) αλλα επειδη εμαθε οτι εφυγαν απο τις εφημεριδες
natouralistis
QUOTE (pan24 @ Dec 31 2016, 15:51 ) *
Τα κλειδια της ομαδας δεν θα τα επαιρνε οσο υπηρχε σπανουλης.Ηξερε επισης οτι αφου υπολογιζοταν για το 2 και οχι για το 1 θα επαιρνε 16-17' max
Δηλαδη για να παρει τα κλειδια της ομαδας επρεπε να περιμενει 3 χρονια τουλαχιστον μεχρι να σταματησει ο σπανουλης
Οσο εφυγε ο σπανουλης απο τον παναθηναικο για τα λεφτα αλλο τοσο εφυγε και ο σλουκας
Δεν ηταν τα λεφτα ο λογος και το εχει δηλωσει και ο ιδιος

Στο θεμα του ποιος εκλεψε τον παικτη κανενας δεν εκλεψε κανεναν
Ακομα και στο ποδοσφαιρο που το ποτε μπορεις να συμφωνησεις σε νεο συμβολαιο και τα σχετικα καθοριζονται νομικα προβλεπεται οτι ενας παικτης μπορει να υπογραψει νεο συμβολαιο 6 μηνες πριν ληξει το προηγουμενο
Η φενερ του εκανε προταση,ο παναθηναικος του εκανε προταση,ο ολυμπιακος του εκανε προταση και επελεξε φενερ
Επαγγελματιας ειναι και εκανε αυτο που θεωρουσε καλυτερο για την καριερα του
Που για πολλους λογους και εγω αυτο που εκανε θεωρω καλυτερο οσο και αν θα ηθελα να ειχαμε στα γκαρντ διδυμο καλαθη-σλουκα


Ο ομπραντοβιτς λεει οτι εχει θεμα με σπανουλη,λακοβιτς οχι επειδη εφυγαν(εχει πει και ο ιδιος οτι ο καθε παικτης εχει δικαιωμα να κανει οτι πιστευει καλυτερο) αλλα επειδη εμαθε οτι εφυγαν απο τις εφημεριδες


16' λεπτά δεν έπαιζε τα προηγούμενα χρόνια, πόσο μάλλον τώρα. Σαφώς και τα κλειδιά της ομάδας του έδωσαν όταν του πρότειναν συμβόλαιο παρόμοιο με αυτό του Πρίντεζη. Εν δυνάμει ηγέτης του Ολυμπιακού, αυτό του προτάθηκε. Είχε ήδη συμφωνήσει αλλού βέβαια.

Σύγκριση Σπανούλη - Σλούκα στο θέμα τη ομοιότητας για την αλλαγή στρατοπέδου δεν μπορεί να γίνει για δυο βασικούς λόγους.

1) Ο Σλούκας ανδρώθηκε στον Ολυμπιακό, είναι περίπτωση Χαραλαμπόπουλου, δηλαδή ένας πιτσιρικάς που του δίνονται συνεχώς ευκαιρίες που απαιτούν θυσίες και στήριξη έως ότου φτάσει σε ένα επίπεδο να ανταποδώσει. Αντίθετα ο Σπανούλης πήγε στον Παναθηναϊκό έτοιμος επαγγελματίας μπασκετμπολίστας 23 ετών. Μέλος της εθνικής ομάδας των ανδρών, αρχηγός στο Μαρούσι που συμμετείχε σε ευρωπαϊκό F4 και στους τελικούς της Α1.

2) Και σημαντικότερο, ο Σπανούλης μίλησε ΠΡΩΤΑ με τον Παναθηναϊκό το καλοκαίρι του 2010. Δεν έφυγε κρυφά. Μάλλον όχι απλά μίλησε αλλά επέμενε στο να μείνει στον Παναθηναϊκό, το θέμα διήρκησε για πάνω από ένα μήνα με τον Σπανούλη να αξιώνει το υψηλότερο συμβόλαιο της ΚΑΕ και αυτή να επιλέγει να μη του το δώσει. Μεταξύ μας αν ο Σπανούλης επέλεγε το εξωτερικό κανείς φίλαθλος του Παναθηναϊκού δεν θα τον έβριζε γιατί δεν είχε φερθεί άσχημα στην ομάδα, έγινε κόκκινο πανί γιατί πήγε στον αιώνιο αντίπαλο. Αντίθετα ο Σλούκας με παιδιαρίστικη συμπεριφορά, προφανώς κακοί χειρισμοί του μάνατζερ του, δεν περίμενε το καλοκαίρι για να δει τι θα υπάρχει στο τραπέζι και να αποφασίσει, υπέγραψε τη πρόταση της Φενέρ χωρίς προηγουμένως να μιλήσει με την ομάδα η οποία τον έφτιαξε αυτό που είναι και οι χειρισμοί του ήταν το λιγότερο άστοχοι.

Όσο για το θέμα του τι ήταν καλύτερο για τη καριέρα του, μια υποθετική ερώτηση. Για τη καριέρα του Γιουλ 3-4 χρόνια πριν πιο θα ήταν το καλύτερο; Να παραμείνει σαν γηγενής στη Ρεάλ και να αναριχηθεί σιγά σιγά σε ηγέτη της ή να πάει τότε στην Εφές; Ο Σλούκας στη Φενέρ είναι ένας ακόμη ξένος, στον Ολυμπιακό θα είχε την απίστευτη τύχη αυτή που ονειρεύονται όλοι οι Έλληνες παίχτες όταν ξεκινούν τη καριέρα τους, να φτάσει μια μέρα να ηγηθούν μιας εκ των δυο μεγάλων ομάδων στην Ελλάδα.
pan24
QUOTE (natouralistis @ Jan 1 2017, 14:25 ) *
16' λεπτά δεν έπαιζε τα προηγούμενα χρόνια, πόσο μάλλον τώρα. Σαφώς και τα κλειδιά της ομάδας του έδωσαν όταν του πρότειναν συμβόλαιο παρόμοιο με αυτό του Πρίντεζη. Εν δυνάμει ηγέτης του Ολυμπιακού, αυτό του προτάθηκε. Είχε ήδη συμφωνήσει αλλού βέβαια.

Σύγκριση Σπανούλη - Σλούκα στο θέμα τη ομοιότητας για την αλλαγή στρατοπέδου δεν μπορεί να γίνει για δυο βασικούς λόγους.

1) Ο Σλούκας ανδρώθηκε στον Ολυμπιακό, είναι περίπτωση Χαραλαμπόπουλου, δηλαδή ένας πιτσιρικάς που του δίνονται συνεχώς ευκαιρίες που απαιτούν θυσίες και στήριξη έως ότου φτάσει σε ένα επίπεδο να ανταποδώσει. Αντίθετα ο Σπανούλης πήγε στον Παναθηναϊκό έτοιμος επαγγελματίας μπασκετμπολίστας 23 ετών. Μέλος της εθνικής ομάδας των ανδρών, αρχηγός στο Μαρούσι που συμμετείχε σε ευρωπαϊκό F4 και στους τελικούς της Α1.

2) Και σημαντικότερο, ο Σπανούλης μίλησε ΠΡΩΤΑ με τον Παναθηναϊκό το καλοκαίρι του 2010. Δεν έφυγε κρυφά. Μάλλον όχι απλά μίλησε αλλά επέμενε στο να μείνει στον Παναθηναϊκό, το θέμα διήρκησε για πάνω από ένα μήνα με τον Σπανούλη να αξιώνει το υψηλότερο συμβόλαιο της ΚΑΕ και αυτή να επιλέγει να μη του το δώσει. Μεταξύ μας αν ο Σπανούλης επέλεγε το εξωτερικό κανείς φίλαθλος του Παναθηναϊκού δεν θα τον έβριζε γιατί δεν είχε φερθεί άσχημα στην ομάδα, έγινε κόκκινο πανί γιατί πήγε στον αιώνιο αντίπαλο. Αντίθετα ο Σλούκας με παιδιαρίστικη συμπεριφορά, προφανώς κακοί χειρισμοί του μάνατζερ του, δεν περίμενε το καλοκαίρι για να δει τι θα υπάρχει στο τραπέζι και να αποφασίσει, υπέγραψε τη πρόταση της Φενέρ χωρίς προηγουμένως να μιλήσει με την ομάδα η οποία τον έφτιαξε αυτό που είναι και οι χειρισμοί του ήταν το λιγότερο άστοχοι.

Όσο για το θέμα του τι ήταν καλύτερο για τη καριέρα του, μια υποθετική ερώτηση. Για τη καριέρα του Γιουλ 3-4 χρόνια πριν πιο θα ήταν το καλύτερο; Να παραμείνει σαν γηγενής στη Ρεάλ και να αναριχηθεί σιγά σιγά σε ηγέτη της ή να πάει τότε στην Εφές; Ο Σλούκας στη Φενέρ είναι ένας ακόμη ξένος, στον Ολυμπιακό θα είχε την απίστευτη τύχη αυτή που ονειρεύονται όλοι οι Έλληνες παίχτες όταν ξεκινούν τη καριέρα τους, να φτάσει μια μέρα να ηγηθούν μιας εκ των δυο μεγάλων ομάδων στην Ελλάδα.

1)Οκ ναι αλλα ο σπανουλης στο μαρουσι ηταν απλα ενας πολυ καλος παικτης οπως ηταν πχ ο γιανκοβιτς και ο παππας στον πανιωνιο.Ο παναθηναικος του εδωσε την ευκαιρια να καθιερωθει ως ενα απο τα τοπ γκαρντ της ευρωπης
2)Ο σπανουλης μιλησε με παναθηναικο αλλα ενω περιμεναν την απαντηση του στην τελευταια προταση(συμβολαιο ισο με του διαμαντιδη,δηλαδη το μεγαλυτερο στην ομαδα) αυτος ανακοινωθηκε απο τον ολυμπιακο

Ο σλουκας στην τελευταια του σεζον στον ολυμπιακο 18' επαιζε
Η συγκριση με τον γιουλ ειναι αστοχη γιατι την σεζον 2012-2013 δηλαδη οταν ηταν 24 προς 25 επαιζε ηδη 27 λεπτα,ηταν ηδη βασικος και αναντικαταστατος
Ο σλουκας ηξερε τι εκανε.Ηθελε ηγετικο ρολο τον οποιο στον ολυμπιακο δεν υπηρχε περιπτωση να εχει
Θα ηταν παντα η τριτη επιλογη πισω απο σπανουλη-πριντεζη
Ναι θα γινοταν αυτος ο ηγετης οταν αυτοι οι 2 θα εφταναν στα μπασκετικα τους γεραματα καπου στο 2018
Εκει θα ηταν προς το τελος(τελευταια ή προτελευταια χρονια) του συμβολαιου που θα ειχε αν υπεγραφε με τον ολυμπιακο

Ο σφαιροπουλος ποτε δεν τον θεωρησε ποιντ γκαρντ και τον ειχε παντα ως μπακαπ του σπανουλη
Ο ομπραντοβιτς του υποσχεθηκε ηγετικο ρολο και στησιμο της ομαδας γυρω του κατι που τηρησε αφου αυτος και ο μπογκντανοβιτς ειναι οι πυλωνες της φενερ
Και ο σπανουλης για τον ιδιο λογο εφυγε
Τα φραγκοφονουλης κτλ ειναι για λαικη καταναλωση και ουτε θα εκανε διαφορα στον τοτε παναθηναικο του τεραστιου μπατζετ αν του εδινε 100χιλ περισσοτερα απο τον ΔΔ ουτε και στον ιδιο σε συμβολαιο 2+ εκ 100-200 χιλιαδες ειναι λογος για να χαλασει το ντιλ
Ο λογος ηταν οτι ηθελε να γινει ηγετης και αυτο δεν θα γινοταν οσο ο ΔΔ ηταν στα πραιμ του(μεχρι το 2012)

Ο ομπραντοβιτς δεν γκρινιαζει επειδη εφυγε(και ο σισκαουσκας εφυγε και ποτε δεν υπηρξε προβλημα) ουτε επειδη πηγε στον αιωνιο
Και με αυτον και με τον λακοβιτς το προβλημα ηταν οτι εφυγαν και εμαθαν οτι εκλεισαν αλλου απο τις εφημεριδες
julius ervin
όλοι οι παίκτες,με ελάχιστες εξαιρέσεις ,είται παίζουν τοπικό είταιΕυρωλίγκα η ΝΒΑ πιστεύουν ότι όλοι - ομάδες,προπονητές,παράγοντες ,φίλαθλοι -τους"χρωστάνε"και αυτοί δεν οφείλουν τίποτα σε κανέναν.χαρακτηριστικη περίπτωση είναι ο Σπανούλης.ας θυμηθούμε τα γεγονότα :πήγε τότε στον Παναθηναϊκό δηλ.σε μια από τις μεγαλύτερες ομάδες της Ευρώπης όντας ένας πολλά υποσχόμενος παίκτης.του δόθηκε ρόλος αμέσως πρωταγωνιστικός πράγμα που τον βοήθησε να δείξει την αξία του παρότι " στοιχησε" αρκετά παιχνίδια στην ομάδα του.το καλοκαίρι και ενώ ο Παναθηναϊκός ετοίμαζε την ομάδα για την επόμενη περίοδο όπου και θα γινόταν το φαιναλφορ στην Αθήνα -άρα και ο απόλυτος στόχος της ομάδας-ο σπανουλης λίγες μέρες πριν λήξει η προθεσμία για το ΝΒΑ δήλωσε μέσω του εκπροσώπου του ότι πάει στο Χιουστον.παροτι δημιούργησε μεγάλο πρβλ.στον σχεδιασμό της ομάδας κανένας δεν μίλησε άσχημα γιαυτον και η ομάδα δεν χρησιμοποίησε την αργοπορία στο να πληρωθεί το μπαιαουτ ώστε να μπλοκάρει την μετακίνηση.ο Παναθηναϊκός συνέχισε να πληρώνει το σπίτι και το αυτοκίνητο του παίκτη στην Αθήνα για να μπορεί να τα χρησιμοποιεί.υπαρχουν και σχετικές δηλώσεις της μητέρας του.οταν τα πράγματα δεν πήγαν καλά στο χιουστον ,όλο το χειμώνα έπαιρνε τηλ. τον Θανάση Γιαννακόπουλο για να τον φέρει πίσω.και γιαυτα υπάρχουν δηλώσεις της μητέρας του.ετσι ο Παναθηναϊκός το καλοκαίρι πλήρωσε μπαιαουτ σε ομάδα του ΝΒΑ -πρώτη φορά στα χρονικά-για να φέρει τον παίκτη πίσω.τα υπόλοιπα είναι λίγο πολύ γνωστά.προσωπικα πιστεύω ότι οι παίκτες έχουν το απόλυτα δικαίωμα για τον οποιο λόγο εκείνοι κρίνουν να επιλέγουν την επόμενη ομάδα τους.ομως θα πρέπει να το ανακοινώνουν ευθαρσώς και δημόσια ιδίως όταν πρόκειται για παίκτες τέτοιου βεληνεκούς και να κάνουν και έναν απολογισμό της καριέρας τους μέχρι τότε.ο σπανουλης έφτασε στο σημείο όταν τον ρωτούσαν ποιοι προπονητές τον βοήθησαν στην καριέρα του να μην αναφέρει τον Ομπράντοβιτς !δεν έχει σχέση με τον Σλούκα που και τον Ολυμπιακό ευχαριστεί πάντα και δήλωσε άμεσα ότι ειθελε να έχει πρωταγωνιστικό ρόλο γιαυτο έφυγε.
rankin
εκοψα χθες την πρωτοχρονιάτικη βασιλόπιτα, και στο τέλος μου είχε μείνει ενα κομμάτι διαθέσιμο.
Λέω λοιπόν, αυτό το κομμάτι ειναι του Ολυμπιακού και του μεγάλου μας αρχηγού, του Μπίλαρου του Σπανούλη που γιορτάζει κι ολας....
Όπως ηταν λογικό και αναμενόμενο, το φλουρί το κέρδισε ο Θρύλος και ο Μπίλις biggrin.gif
Αρχηγέ, έλα να παραλάβεις το φλουρί σου!

Καλή χρονιά σε όλους!
jazz thrilos
Kαλή χρονιά και υγεία σε όλους τους συμφορουμίτες και στις οικογένειες τους.
Ελπίζω το κομμάτι της βασιλόπιτας του Rankin για τον Μπίλι να μην είναι μεγάλο και βαρυστομαχιάσει γιατι έχει και αγώνα την Παρασκευή και δεν τον χάνει με τίποτα!! laugh.gif
john wick
μα πως , με θλάση και 10 μέρες έξω θα παίξει την 8η???? rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
akratacity
QUOTE (john wick @ Jan 2 2017, 14:25 ) *
μα πως , με θλάση και 10 μέρες έξω θα παίξει την 8η???? rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif

Θα τον ντοπαρει ο χαντζος, μην αγχώνεσαι...
Stojako
QUOTE (john wick @ Jan 2 2017, 14:25 ) *
μα πως , με θλάση και 10 μέρες έξω θα παίξει την 8η???? rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif



'Εχετε δει ποτέ να γράφουν την ακριβή ημερομηνία επιστροφής ενός παίχτη από τραυματισμό ; Τι περιμένατε δηλαδή να πουν ότι θα μείνει έξω για 6 ή 8 ημέρες ; Εσείς με τον Γκιστ ακόμα δεν έχετε βγάλει άκρη πάντως, μερικοί λένε για τέλος Ιανουαρίου και άλλοι τον Μάρτιο. Μέχρι και για τον Τζέιμς για την νέα χρονιά ακούγαμε και τον είδαμε από Νοέμβριο μήνα στο παρκέ..
john wick
QUOTE (akratacity @ Jan 2 2017, 16:49 ) *
Θα τον ντοπαρει ο χαντζος, μην αγχώνεσαι...




Εγω δεν το έγραψα υπονοώντας ότι θα ντοπαριστεί.
Το έγραψα λόγω της χαζής τακτικής να '' θολώσουμε '' τα νερά πριν το ντέρμπυ..
Δεν φαντάζομαι ότι πιστεύει κανείς ότι θα λείψει ο Σπανούλης.
mixalisgate7
QUOTE(pan24 @ Jan 1 2017, 19:17 ) *
Ο σφαιροπουλος ποτε δεν τον θεωρησε ποιντ γκαρντ και τον ειχε παντα ως μπακαπ του σπανουλη
Ο ομπραντοβιτς του υποσχεθηκε ηγετικο ρολο και στησιμο της ομαδας γυρω του κατι που τηρησε αφου αυτος και ο μπογκντανοβιτς ειναι οι πυλωνες της φενερ
Και ο σπανουλης για τον ιδιο λογο εφυγε.


Οι μεταγραφές των Στρόμπερι (πέρσι) και Γκριν (φέτος) δείχνουν το ακριβώς αντίθετο. Η μεγάλη διαφορά -για εμένα- στην περίπτωση Σλούκα και του Σπανούλη είναι οι εξής: Ο Σπανούλης είχε αποδείξει οτι μπορεί να είναι ηγέτης σε κάποια ομάδα με τις εμφανίσεις του στο Final 4 του Βερολίνου και στο Ευρωμπάσκετ του 2009, όπου οδήγησε την Ελλάδα με σημαντικές απουσίες στο χάλκινο μετάλλιο. Ο Σλούκας δεν το είχε κάνει, ήταν ένας παίκτης που ερχόταν από τον πάγκο και άλλαζε τον ρυθμό. Δεν μπορείς να απαιτείς να γίνει ο ηγέτης της ομάδας όταν δεν το έχεις αποδείξει με ανάλογες εμφανίσεις σε κρίσιμα παιχνίδια.
pan24
QUOTE (mixalisgate7 @ Jan 2 2017, 22:45 ) *
Οι μεταγραφές των Στρόμπερι (πέρσι) και Γκριν (φέτος) δείχνουν το ακριβώς αντίθετο. Η μεγάλη διαφορά -για εμένα- στην περίπτωση Σλούκα και του Σπανούλη είναι οι εξής: Ο Σπανούλης είχε αποδείξει οτι μπορεί να είναι ηγέτης σε κάποια ομάδα με τις εμφανίσεις του στο Final 4 του Βερολίνου και στο Ευρωμπάσκετ του 2009, όπου οδήγησε την Ελλάδα με σημαντικές απουσίες στο χάλκινο μετάλλιο. Ο Σλούκας δεν το είχε κάνει, ήταν ένας παίκτης που ερχόταν από τον πάγκο και άλλαζε τον ρυθμό. Δεν μπορείς να απαιτείς να γίνει ο ηγέτης της ομάδας όταν δεν το έχεις αποδείξει με ανάλογες εμφανίσεις σε κρίσιμα παιχνίδια.

Και ο στρομπρρι και ο γκριν που αν δεν εφευγε ο σλουκας δεν θα ειχατε παρει ειναι παικτες συμπληρωματικοι του σπανουλη
Τωρα λογω τραυματισμου του χακετ θα δουμε αρκετα διδυμο σπανουλη-γκριν αλλα αυτο ειναι λογω αναγκης
Υπο κανονικες συνθηκες το ροτεισον στο 1 ειναι κλειδωμενο με μαντζαρη,χακετ

Ο σλουκας ποτε δεν ειχε την ευκαιρια να παρει την ομαδα στις πλατες του.Ακομα και μετα απο σουπερ παιχνιδια δεν ξεκινησε μια φορα να παιζει στην ιδια 5αδα με τον σπανουλη παρα μονο σε σχηματα ειδικης αναγκης για 2-3 λεπτα
Ο παναθηναικος τοτε δεν ειχε τον στανταρ closer που θα αναλαμβανει παντα αυτος,τον ξεκαθαρο ηγετη αγωνιστικα
Την τελευταια επιθεση ο ζοτς την εδινε σε αυτον που ηταν σε καλυτερη μερα
Το ιδιο γινεται και στην φενερ με σλουκα-μπογκντανοβιτς-ντιξον
Ο σλουκας περσι στην φενερ ξεκινησε στον ρολο που ειχε στον ολυμπιακο και αργοτερα παρα και τους τραυμαυτισμους που ειχε περσι εδραιωθηκε ως ηγετης της ομαδας
Δεν τον εχρισε καποιος ηγετη απο την μια ημερα στην αλλη ομως του δοθηκαν ευκαιριες να δειξει οτι μπορει να ειναι ο ηγετης
troll_ey
Επειδή δεν θυμάμαι,θυμάται κανείς πιο ήταν το πρώτο παιχνίδι που αγωνίστηκε ο οντομ πέρυσι όταν τον πήραμε?
john wick
http://www.euroleague.net/competition/play...easoncode=E2015
Αν τα εχουν με την σειρα ,τοτε με την Λαμποραλ..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.