Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός οff topic
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54
jovan
Ρε παιδια πραγματικά πως καταφέραμε και χάσαμε 3 φορές συνεχόμενα από αυτή την ομάδα με τους οικοδόμους!!
Έλεος με αυτή τη Σιέννα!!!
tzagasdog
οι οικοδομοι με εμας ειχαν 43%+ στα τριποντα και σε ενα ματς 54.5%....
Επισης ο Γιαριτς σε ενα ματς δεν έχανε με τπτ.
Ο ράκοβιτς δεν έχανε σουτ...
μην ξεχνιομαστε δλδ...
Επίσης δεν ειχαμε Βασιλοπουλο, Τεόντοσιτς και ο Σπανουλης πόναγε.
jovan
Μας έχουν ματιάσει-γκαντεμιάσει χρόνια τώρα!!! hammer.gif hammer.gif
leonkalf
Ο Duda έχει ξεκινήσει τα μπάνια? Είδατε το πρόσωπό του στην συνέντευξη τύπου? Κατακόκκινο!! tongue.gif

Α, ρε Ελλάδα!!! smile.gif
Reggie Miller #31
QUOTE(leonkalf @ May 13 2011, 16:21 ) *
Ο Duda έχει ξεκινήσει τα μπάνια? Είδατε το πρόσωπό του στην συνέντευξη τύπου? Κατακόκκινο!! tongue.gif

Α, ρε Ελλάδα!!! smile.gif



Εν τω μεταξύ με τα τωρινά δεδομένα η ομάδα πάλι θα κάνει προετοιμασία χωρίς προπονητή...

Συν ότι Σπανούλης,Τεόντοσιτς(κυρίως)αν συμμετέχουν με τις εθνικές ομάδες θα επιβαρύνουν κι άλλο το ταλαιπωρημένο τους κορμάκι!
LFO
QUOTE(Reggie Miller #31 @ May 13 2011, 15:52 ) *
Εν τω μεταξύ με τα τωρινά δεδομένα η ομάδα πάλι θα κάνει προετοιμασία χωρίς προπονητή...

Συν ότι Σπανούλης,Τεόντοσιτς(κυρίως)αν συμμετέχουν με τις εθνικές ομάδες θα επιβαρύνουν κι άλλο το ταλαιπωρημένο τους κορμάκι!


Ασε που μπορει να παιξουν και αντιπαλοι και να πλακωθουν στις καρεκλιες!!!
lakersdynasty
o Σπανουλης θα παιξει Εθνικη? Δεν θα κανει κατι για να λυσει το προβλημα του στους προσαγωγους/κοιλιακους?
LFO
QUOTE(lakersdynasty @ May 13 2011, 15:57 ) *
o Σπανουλης θα παιξει Εθνικη? Δεν θα κανει κατι για να λυσει το προβλημα του στους προσαγωγους/κοιλιακους?


Κατσε να δουμε...μπορει να παρουμε πρωταθλημα και να λυθει το προβλημα του....
lakersdynasty
QUOTE(LFO @ May 13 2011, 16:58 ) *
Κατσε να δουμε...μπορει να παρουμε πρωταθλημα και να λυθει το προβλημα του....


http://www.basketblog.gr/Pages/ViewContent...amp;w=0&m=1

βασικα αυτο ειχα υπ'οψην μου.

προφανως κολπακια πριν απο σημαντικους αγωνες παντα υπαρχουν. wink.gif

πριν το παιχνιδι του ΣΕΦ μονο στο κ*** δεν μας ειπαν οτι εκανε ενεση smiley.gif
Reggie Miller #31
Ο Ντούντα κάθισε παραπάνω στο σολάριουμ ή μου φαίνεται;
vastravoud
Μάλλον δεν μέτραγε missisipilessly tongue.gif (Οι έχοντες κόλλημα με τα Friends....ξέρουν tongue.gif)
Manu7
QUOTE(vastravoud @ May 13 2011, 23:05 ) *
Μάλλον δεν μέτραγε missisipilessly tongue.gif (Οι έχοντες κόλλημα με τα Friends....ξέρουν tongue.gif)

24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 71.gif 71.gif
leonkalf
Σκηνή της χρονιάς το στιγμιότυπο Ντούντα-Αγγελόπουλων με τον Ντούντα να τους έχει πάρει αγκαλιά και περιχαρής να τους κουνάει δεξιά κι αριστερά!!

Όσοι δε το προσέξατε, βρείτε το video!!!

smiley.gif
Zephyr
Ένα τόπικ για το Κύπελλο ρε guys...
Τόσα πιεσόμετρα βγήκαν, τόσα πακέτα τσιγάρα τελείωσαν, τόσα μπουκάλια μπύρας καταναλώθηκαν για τον μεγάλο τελικό, να μην έχουμε κάπου να δώσουμε συγχαρητήρια ο ένας στον άλλο?
LFO
QUOTE(Zephyr @ May 16 2011, 11:29 ) *
Ένα τόπικ για το Κύπελλο ρε guys...
Τόσα πιεσόμετρα βγήκαν, τόσα πακέτα τσιγάρα τελείωσαν, τόσα μπουκάλια μπύρας καταναλώθηκαν για τον μεγάλο τελικό, να μην έχουμε κάπου να δώσουμε συγχαρητήρια ο ένας στον άλλο?


http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...mp;#entry486348
Reggie Miller #31
Για να γίνω και λίγο κακός,μπράβο του Παπαλουκά που κάλεσε τον Βασιλόπουλο να σηκώσει μαζί του την κούπα και που τελικά το σήκωσε όλη η ομάδα,αλλά αν το είχε κάνει αυτό το ΔΔ τώρα θα μιλούσαμε για την Μητέρα Τερέζα,θα είχαμε ειδικά αφιερώματα για το πως τους φώναξε,πως έβαλε τα χέρια του πα΄νω στην κούπα,αν ήτνα λαδωμένα τα δάχτυλα του κτλ κτΛ...Δεν πειράζει όμως...
rankin
QUOTE(Reggie Miller #31 @ May 17 2011, 21:32 ) *
Για να γίνω και λίγο κακός,μπράβο του Παπαλουκά που κάλεσε τον Βασιλόπουλο να σηκώσει μαζί του την κούπα και που τελικά το σήκωσε όλη η ομάδα,αλλά αν το είχε κάνει αυτό το ΔΔ τώρα θα μιλούσαμε για την Μητέρα Τερέζα,θα είχαμε ειδικά αφιερώματα για το πως τους φώναξε,πως έβαλε τα χέρια του πα΄νω στην κούπα,αν ήτνα λαδωμένα τα δάχτυλα του κτλ κτΛ...Δεν πειράζει όμως...


πσσσσ

σαν να το βλέπω σε εξώφυλλο οπαδικής εφημερίδας:

"Ανατριχίλα στο πανελλήνιο για το μεγαλείο του αρχηγού που κάλεσε τον άτυχο υπαρχηγό για να σηκώσουν μαζί τη κούπα."
Zoys
Βασικά γράφω μόνο γιατί οι απαντήσεις στο topic ήταν 666 και ίσως φανεί αγριευτικό σε όσους θέλουν να γράψουν.

69.gif 68.gif
berry
αλλο ενα σημαδι για την ελευση του καβαλαρη της αποκαλυψης !
rankin
φαντάζομαι θα έχετε δει το βίντεο με τις ευχές για ταχεία ανάρρωση στον Ράσο Νεστέροβιτς
όσοι δεν έχετε δει το βιντεο, ειναι εδω...
http://www.dailymotion.com/video/xir1h5_yy...yyyyyyyyy_sport

υπάρχουν πολλά και διάφορα για να παρατηρήσει κανείς στο βιντεο, αλλά σίγουρα το πιο ενδιαφέρον είναι τα χαρτάκια στον τοίχο που υπενθυμίζουν τις χρονιές που η ομάδα δεν πήρε τίτλο..!!!!
Μια εικόνα που σε εμένα τουλάχιστον δεν έκανε και σπουδαία εντύπωση, γιατι και το να ζεις με το παρελθόν και με τις αποτυχίες του, (ή και τις επιτυχίες του) δεν έχει νοημα.. Παρόλα αυτα, αν με αυτό το τρόπο ο Ιβκοβιτς έχει κρίνει οτι θα δώσει στην ομάδα το τελικό ψυχολογικό έναυσμα για να πάρει το τίτλο, εμένα μου περισσεύει

Απο εκεί και πέρα, νομίζω φαίνεται ξεκάθαρα οτι υπάρχει καλό κλίμα στην ομάδα.. Και το βιντεο αυτό προς αυτη τη κατεύθυνση είναι δηλαδή.. του να δώσει μια αίσθηση ενότητας και μέσα στην ίδια την ομάδα αλλά και στον κόσμο της.
Κολπα του Ντουντα ειναι αυτά προφανώς και όπως έγραψα και πριν, ελπίζω να αποδώσουν καρπούς
Anaz
QUOTE
υπάρχουν πολλά και διάφορα για να παρατηρήσει κανείς στο βιντεο, αλλά σίγουρα το πιο ενδιαφέρον είναι τα χαρτάκια στον τοίχο που υπενθυμίζουν τις χρονιές που η ομάδα δεν πήρε τίτλο..!!!!
Μια εικόνα που σε εμένα τουλάχιστον δεν έκανε και σπουδαία εντύπωση, γιατι και το να ζεις με το παρελθόν και με τις αποτυχίες του, (ή και τις επιτυχίες του) δεν έχει νοημα.. Παρόλα αυτα, αν με αυτό το τρόπο ο Ιβκοβιτς έχει κρίνει οτι θα δώσει στην ομάδα το τελικό ψυχολογικό έναυσμα για να πάρει το τίτλο, εμένα μου περισσεύει
Εμενα πιο πολυ για ψυχολογικο "βαρος" μου κανει, παρα για "εναυσμα", αλλα τελοσπαντων...
rchos
QUOTE(Anaz @ May 18 2011, 22:35 ) *
Εμενα πιο πολυ για ψυχολογικο "βαρος" μου κανει, παρα για "εναυσμα", αλλα τελοσπαντων...

αν το κανε ο γιαννακης θα ελεγες αλλα tongue.gif
rankin
QUOTE(Anaz @ May 18 2011, 22:35 ) *
Εμενα πιο πολυ για ψυχολογικο "βαρος" μου κανει, παρα για "εναυσμα", αλλα τελοσπαντων...

εκτός αν έχει τον τρόπο ο παππούς να το γυρίσει υπερ της ομάδας...
το αποτέλεσμα, θα δείξει...

QUOTE(rchos @ May 18 2011, 22:38 ) *
αν το κανε ο γιαννακης θα ελεγες αλλα tongue.gif

καλά, αν το χε κάνει ο Γιαννάκης, θα ήταν εξώφυλλο στην sportday και θα έλεγε "ΕΙΝΑΙ ΒΛΑΞ"

όλα είναι θέμα οπτικής σε αυτή τη ζωή
jovan
Κάνας σερβομαθής να μας πεί τι λένε ο Κέσελ και ο Μίλος??
berry
QUOTE(jovan @ May 19 2011, 03:28 ) *
Κάνας σερβομαθής να μας πεί τι λένε ο Κέσελ και ο Μίλος??


κατι για τα ξεκωλα του βιλα μερσεντες ...
LFO
QUOTE(jovan @ May 19 2011, 02:28 ) *
Κάνας σερβομαθής να μας πεί τι λένε ο Κέσελ και ο Μίλος??


Ο Κέσελ τον ευχαριστει γιατι με τοσους τραυματιες δεν προκειται να ξαναβγει απο την 12αδα και ο Μιλος του λεει οτι "τωρα που εχουμε μονο ενα 5αρι, μπορω να σουταρω απο τα 10-12 μετρα χωρις καμια γκρινια..." rolleyes.gif
tzagasdog
Rasho I need you ο Μπουρουσης....

ναι ψηλε μας επεισες...
rankin
QUOTE(tzagasdog @ May 19 2011, 12:36 ) *
Rasho I need you ο Μπουρουσης....

ναι ψηλε μας επεισες...

γιατί το λες αυτό ρε φίλε?
ο Ράσο γενικά έχει τη φήμη πολύ καλού τύπου, που δεν μαλώνει στα αποδυτήρια και τα έχει με όλους καλά..
δεν νομίζω ότι θα έχει και πολύς κόσμος αντιπαλότητες μαζί του, ούτε νομίζω ότι θα υπήρχε ποτέ κόντρα με τον Μπουρουση για τη θέση του βασικού, το χρόνο συμμετοχής κλπ

Ο Σόφο με τον Μπουρούση ας πουμε, μια αντιπαλότητα, θα την είχαν
αλλά ο Ράσο ειναι σαν τον Βουισιτς.. Κύριος
και αν ο άλλος απέναντι σου ειναι κύριος, δεν μπορείς να τσακωθείς μαζί του, εκτός και αν εισαι τρελός για δέσιμο ή αλητάμπουρας, και ο Μπουρούσης δεν νομίζω ότι ειναι κάτι απο αυτά.
PanosIlio
QUOTE(rankin @ May 18 2011, 22:17 ) *
υπάρχουν πολλά και διάφορα για να παρατηρήσει κανείς στο βιντεο, αλλά σίγουρα το πιο ενδιαφέρον είναι τα χαρτάκια στον τοίχο που υπενθυμίζουν τις χρονιές που η ομάδα δεν πήρε τίτλο..!!!!
Μια εικόνα που σε εμένα τουλάχιστον δεν έκανε και σπουδαία εντύπωση, γιατι και το να ζεις με το παρελθόν και με τις αποτυχίες του, (ή και τις επιτυχίες του) δεν έχει νοημα..


Όποιος δεν μαθαίνει από τα λάθη του είναι καταδικασμένος να τα επαναλάβει, και εμείς έχουμε κάνει πολλά λάθη smiley.gif

Γι' αυτό καλό είναι να τους τα θυμίζει για να μην τα ξανακάνουν.
tzagasdog
QUOTE(rankin @ May 19 2011, 13:26 ) *
γιατί το λες αυτό ρε φίλε?
ο Ράσο γενικά έχει τη φήμη πολύ καλού τύπου, που δεν μαλώνει στα αποδυτήρια και τα έχει με όλους καλά..
δεν νομίζω ότι θα έχει και πολύς κόσμος αντιπαλότητες μαζί του, ούτε νομίζω ότι θα υπήρχε ποτέ κόντρα με τον Μπουρουση για τη θέση του βασικού, το χρόνο συμμετοχής κλπ

Ο Σόφο με τον Μπουρούση ας πουμε, μια αντιπαλότητα, θα την είχαν
αλλά ο Ράσο ειναι σαν τον Βουισιτς.. Κύριος
και αν ο άλλος απέναντι σου ειναι κύριος, δεν μπορείς να τσακωθείς μαζί του, εκτός και αν εισαι τρελός για δέσιμο ή αλητάμπουρας, και ο Μπουρούσης δεν νομίζω ότι ειναι κάτι απο αυτά.



καλα αλλο λεω εγω οτι δεν νομιζω να στεναχωρηθηκε μιας και παιζει βασικος και η ομαδα τον εχει αναγκη. Το καλυτερο του...
για αυτο παιζει φοβερα.
morfi
Θα είναι κανείς μέσα στο ΣΕΦ τη Πέμπτη;
LFO
QUOTE(morfi @ May 24 2011, 13:43 ) *
Θα είναι κανείς μέσα στο ΣΕΦ τη Πέμπτη;



HELL YEAH !!!

56.gif 56.gif 56.gif 56.gif 56.gif 56.gif 56.gif 56.gif

apkat
E ναι...!!!
sacarame
Anaz
Θα βρεθει και κανας θαρραλεος να ανοιξει το τοπικ του αγωνα???
sacarame
QUOTE(Anaz @ May 24 2011, 17:43 ) *
Θα βρεθει και κανας θαρραλεος να ανοιξει το τοπικ του αγωνα???



Δεν παίζει να ανοίξει το τόπικ από Ολυμπιακό πριν τελειώσει ο πρώτος τελικός....Όλα τα γούρια έχουν μπει σε εφαρμογή... smiley.gif
Xaroumenos loukoumas
Λογικά κι εγώ μέσα για Πέμπτη! smile.gif
Phil Laak
Εγώ ήμουν απαισιόδοξος μετά τα ματς με τη Σιένα,και αποφάσισα να μην ξαναπάω γήπεδο.Είχα τη δυνατότητα να πάω και στο ματς στο ΣΕΦ με παναθηναϊκό αλλά και στον τελικό κυπέλλου,όμως δεν το έκανα.Επειδή απ'ότι φαίνεται είμαι τρελή μαυρόγατα,δε θα πάω ούτε στους τελικούς smiley.gif
Reggie Miller #31
QUOTE(Phil Laak @ May 24 2011, 17:58 ) *
Εγώ ήμουν απαισιόδοξος μετά τα ματς με τη Σιένα,και αποφάσισα να μην ξαναπάω γήπεδο.Είχα τη δυνατότητα να πάω και στο ματς στο ΣΕΦ με παναθηναϊκό αλλά και στον τελικό κυπέλλου,όμως δεν το έκανα.Επειδή απ'ότι φαίνεται είμαι τρελή μαυρόγατα,δε θα πάω ούτε στους τελικούς smiley.gif



Να κάτσεις σπίτι σου,θα βάλουμε και κάμερες όπως ο Στρος Καν! smiley.gif
Air Kef
Όλα τα γουριά δεν λες τπτ..
rchos
μετα τα οσα γραφονται στο τοπικ του μιλος και οσα βιντεο ποσταρονται εκει σκεφτομουν την περσινη ομαδα.

τι μπασκεταρα επαιξε περσυ ο ολυμπιακος για ενα τριμηνο?
ολα τα ματς μεσα στο σεφ ηταν παραστασεις πραγματικες...
μπορει τιτλο να μην πηρε ο ολυμπιακος σημαντικο αλλα αυτο το μπασκετ που ειδαμε το χειμωνα ηταν πραγματικα μαγικο...

πηγαινες σεφ και εφευγες γεματος απο αυτο που εβλεπες.
ειτε επαιζες με τον δυσκολοτερο αντιπαλο ειτε επαιζες με την τελευταια ομαδα της α1.

ακομη και σε παιχνιδια που η διαφορα ποιοτητας του αντιπαλου ηταν τεραστια η ομαδα εδινε σοου...

μελαγχωλησα παλι...
ειναι απιστευτο πως ομαδα που δεν πηρε τιτλο θα μας εχει σημαδεψει για πολλα χρονια για το μπασκετ που επαιξε...
Air Kef
QUOTE(rchos @ May 25 2011, 11:23 ) *
μετα τα οσα γραφονται στο τοπικ του μιλος και οσα βιντεο ποσταρονται εκει σκεφτομουν την περσινη ομαδα.

τι μπασκεταρα επαιξε περσυ ο ολυμπιακος για ενα τριμηνο?
ολα τα ματς μεσα στο σεφ ηταν παραστασεις πραγματικες...
μπορει τιτλο να μην πηρε ο ολυμπιακος σημαντικο αλλα αυτο το μπασκετ που ειδαμε το χειμωνα ηταν πραγματικα μαγικο...

πηγαινες σεφ και εφευγες γεματος απο αυτο που εβλεπες.
ειτε επαιζες με τον δυσκολοτερο αντιπαλο ειτε επαιζες με την τελευταια ομαδα της α1.

ακομη και σε παιχνιδια που η διαφορα ποιοτητας του αντιπαλου ηταν τεραστια η ομαδα εδινε σοου...

μελαγχωλησα παλι...
ειναι απιστευτο πως ομαδα που δεν πηρε τιτλο θα μας εχει σημαδεψει για πολλα χρονια για το μπασκετ που επαιξε...



Καλά νταξει, ο Κεφ τα λέει απο πέρσι Φλεβάρη αυτά. tongue.gif tongue.gif

Το μπάσκετ που βλέπαμε πέρσι απο την ομάδα δεν παίζεται κάθε χρόνο στην Ευρώπη και η πλειοψηφία το αντιλαμβάνεται φέτος που έχει άμεσο μέτρο σύγκρισης.

Καταραμένη ομάδα που δεν πήρε νταμπλ από μη αγωνιστικούς παράγοντες (και δεν εννοώ μόνο τον 3ο τελικό) και εκανε ένα Φ4 αδιανόητα κακό..

Παρόλα αυτά, ο Γιαννάκης θεωρείται αποδιοπομπαίος τράγος και σχεδόν αποκλειστικός υπεύθυνος.
Zephyr
QUOTE(Air Kef @ May 25 2011, 12:40 ) *
Καταραμένη ομάδα που δεν πήρε νταμπλ από μη αγωνιστικούς παράγοντες (και δεν εννοώ μόνο τον 3ο τελικό) και εκανε ένα Φ4 αδιανόητα κακό..

Παρόλα αυτά, ο Γιαννάκης θεωρείται αποδιοπομπαίος τράγος και σχεδόν αποκλειστικός υπεύθυνος.


Λογικό δεν ήταν να την πληρώσει ο Γιαννάκης? Πέρσι ο Ολυμπιακός ήταν ομάδα που βασιζόταν αποκλειστικά στο διαστημικό ταλέντο των Μίλος- Κλειζα- Τσίλι. Γι' αυτό και το ημιάναρχο παιχνίδι της ήταν τόσο όμορφο. Για τον ίδιο λόγο βέβαια έχασε με κατεβασμένα χέρια (και όχι μόνο) από την Μπάρτσα στον τελικό, ούτε και κατάφερε να κοιτάξει στα μάτια τον ΠΑΟ όπως φέτος. Όταν ο Μίλος "έσκασε" από την κούραση και οι άλλοι δυο τσακώθηκαν με το καλάθι, μοιραία ήρθε το αρνητικό αποτέλεσμα...
Βέβαια αν δεν χάσεις κάτι, δεν το εκτιμάς. Και αν όλοι μας αναπολούμε τον Κλέιζα σχεδόν δακρύζοντας (με λυγμούς δε, όταν βλέπουμε τον σέρφερ στην θέση του), έκεινο τον φουκαρά τον Τσίλντρες που όλοι ήθελαν να φύγει το καλοκαίρι "για να αποκτηθεί ο Ρούντι" ( icon_drunk.gif ) με τα λεφτά του συμβολαίου του, πόσοι τον αναπολούν? Προσωπικά πιστεύω ότι σε ομάδα του Ντούντα, ο Τσίλι θα ήταν 10 φορές πιο χρήσιμος σε σχέση με πέρσι γιατί δεν είναι ο τρελοαμερικάνος που θα σου κάνει το παιχνίδι κ#λο. Βέβαια λοκ αουτ έρχεται, ποιος ξέρει τι μπορεί γίνει... 39.gif
PanosIlio
QUOTE(Zephyr @ May 25 2011, 13:10 ) *
και οι άλλοι δυο τσακώθηκαν με το καλάθι,


και όχι μόνο... θα πρόσθετα εγώ smiley.gif
tempelhs
QUOTE(PanosIlio @ May 25 2011, 13:11 ) *
και όχι μόνο... θα πρόσθετα εγώ smiley.gif

σωστος!!!
Weekendman
Πιο επιτυχημένες ομάδες απο αυτήν του Ολυμπιακού 2010 υπάρχουν,αλλά δεν είναι υπερβολή να πεί κανείς ότι η περσινή μπασκετική έκδοση του Ολυμπιακού ηταν η πιο θεαματική Ελληνική ομάδα όλων των εποχών...
Air Kef
QUOTE(Weekendman @ May 25 2011, 12:30 ) *
Πιο επιτυχημένες ομάδες απο αυτήν του Ολυμπιακού 2010 υπάρχουν,αλλά δεν είναι υπερβολή να πεί κανείς ότι η περσινή μπασκετική έκδοση του Ολυμπιακού ηταν η πιο θεαματική Ελληνική ομάδα όλων των εποχών...



Είναι κι αυτό μια πολύ σωστή άποψη. smile.gif



@Zephyr
με το που αναφέρες ότι "δεν κατάφερε να κοιτάξει στα μάτια τον ΠΑΟ" σταμάτησα να διαβάζω.
Για τα πριν, όταν εχεις τέτοιες μονάδες δεν χρειάζεσαι συστήματα Εφηβικού και Γ ΕΣΚΑ που ζητούσαν πολλοί για να παίξεις μπάσκετ. Μερικές σταθερές στο παιχνιδι σου και καλές σχέσεις μεταξύ παικτών, κρατώντας κοινό στόχο ανάμεσα σε όλους, το καλό της ομάδας δλδ.
Όταν χάθηκε αυτό, χάθηκαν όλα.
tzagasdog
εγω πιστευω οτι ηταν 1. θεμα φορμαρισματος και 2. των εσωτερικων σχεσεων της ομαδας.

Για το 1. ολοι, εμεις και οι αντιπαλοι λεμε οτι ο ΟΣΦΠ στο τοπ 16 και στα playoffs περυσι δεν γινοταν να χασει απο καμμία ομάδα. Μιλαμε για διαστημικό μπασκετ. Κλασικα ομως επι Γιαννακη η ομαδα μετα το Φ4 εχανε το φορμαρισμά της (2 συνεχομενες χρονιες σταματαει να ειναι τυχαιο) και προσπαθουσε ο Τεοντοσιτς ο οποιος στους τελικους ειχε ενα ματι πιο μαυρισμενο και απο 5ημερο αυπνο που εχει φαει και ξυλο (υπερβολες....).

Για το 2. Το εσωτερικο της ομαδα πρεπει να ειχε γινει σκατα εντελως... δεν πιστευω οτι ο Τσιλι και ο Κλειζα θα εφευγαν αν στα αποδυτηρια υπηρχε το κλιμα που επρεπε. Δεν ξερω ποιος φταιει αλλα δεν εχει και σημασία.
Quincy
O Τσίλι κι ο Κλέιζα δεν έφυγαν επειδή δεν τους ήθελε ο Ντούντα. Ο 1ος έφυγε επειδή το συμβόλαιό του ήταν βαρύ κι ασήκωτο, και ο 2ος επειδή βρήκε καλά λεφτά στο ΝΒΑ. Εννοείται ότι κάθε προπονητής θα ήθελε ένα τριάρι με τα αθλητικά προσόντα του Τζος, αλλά δεν δίνεις κι ένα σκασμό λεφτά γι αυτό το λόγο.
Anaz
QUOTE
Προσωπικά πιστεύω ότι σε ομάδα του Ντούντα, ο Τσίλι θα ήταν 10 φορές πιο χρήσιμος σε σχέση με πέρσι γιατί δεν είναι ο τρελοαμερικάνος που θα σου κάνει το παιχνίδι κ#λο.
Δεν μπορω με τιποτα να φανταστω τον Τσιλι 10 φορες πιο χρησιμο σε σχεση με περσι, με OΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ προπονητη!! Η περσινη ομαδα ηταν ετσι δομημενη που επαιρνε σχεδον το 100% απο αυτον τον παιχτη. Γρηγορος ρυθμος, πρωτος στοχος στο τρανζισιον και plays σχεδιασμενα γι'αυτον σε σετ αμυνες ειτε με isolation είτε με backdoor cuts..Τι αλλο να ζητησει?? Δεν ειναι δα και κανας σουπερ σκορερ ή δημιουργος, στο κατω κατω. Το ιδιο περιπου ισχυει και για Μιλος και Κλειζα. Μην υποτιμουμε τη συμβολη του Γιαννακη στο μπασκετ που ειδαμε περσι..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.