Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός οff topic
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54
Conan1982
QUOTE (natouralistis @ Sep 28 2018, 13:14 ) *
Οι επιλογές σου ορίζουν τι θα διαλέξεις. Από εκεί και πέρα, είναι αλήθεια πως θα σκεφτώ ιδιαιτέρως την περίπτωση του Παναθηναϊκού.

Δεν είναι εύκολη απόφαση, θέλω όμως να εκμυστηρευτώ και το εξής: η ψυχρή έως αρνητική αντίδραση που είχε ο κόσμος στο ΣΕΦ όταν πήγα με τη Φενερμπαχτσέ με στενοχώρησε πολύ. Με πλήγωσε!


και συνεχίστηκαν με τις χθεσινές του δηλώσεις, όπου ο κόσμος του ΠΑΟ εν αντιθέσει με αυτόν του Ολυμπιακού ξέρει να εκτιμά.

Κάποιους το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι το αγωνιστικό σκέλος, είναι παιχταράς να έρθει να βοηθήσει τον Ολυμπιακό. Κάποιους μας ξενίζει η συμπεριφορά του και δεν μας αρκεί το να είναι καλός ή πολύ καλός παίχτης. Τα δημοσιοσχετιλίκια και ο τρόπος που γίνονται απλά μακρυά...λίγος..και με κακούς συμβουλάτορες. Μία του και μόνο δήλωση ότι δεν ήταν έκπληξη να μας αποκλείσει η Ζαλγκίρις πέρυσι, αρκεί για να καταλάβεις ότι στάζει χολή χωρίς λόγο.


Η δήλωση του είναι αυτή: «Είπα και πριν πως για μένα δεν ήταν μεγάλη έκπληξη που προκρίθηκε η Ζαλγκίρις. Υπήρχαν πολλοί τραυματισμοί για την ελληνική ομάδα, παίκτες κλειδιά ήταν τραυματίες, η Ζαλγκίρις είναι μία πολύ δυνατή ομάδα και από την στιγμή που έκανε το break στο ΣΕΦ, ήταν πολύ δύσκολο μετά για τον Ολυμπιακό»
Πες μου που ακριβώς είναι η χολή ή το μη λογικό αυτού που είπε.
Ομοίως ούτε στις άλλες δηλώσεις βρίσκω κάτι το παράξενο.
Προφανώς και έχουμε άλλα κριτήρια εμείς οι δυο, αλλά δεν είναι ότι δεν με ενδιαφέρει η συμπεριφορά ενός παίκτη, απλώς δεν θεωρώ ότι η σωστή συμπεριφορά είναι να λέμε τα προβλεπόμενα για να είμαστε ευχάριστοι.
rankin
QUOTE(natouralistis @ Sep 28 2018, 12:33 ) *
Φυσικά. Και εγώ σαν φίλαθλος ή με την ιδιότητα του πολίτη έχω δικαίωμα να κρίνω κάποιον που δείχνει ασεβής και άνθρωπος χωρίς λόγο.

No hard feelings μωρέ

Θεσσαλονικιός δεν ειναι;
Φίλε Κώστα, Κλάιν λοιπόν!
Πάνε οπου θες.

Θα σε γλεντήσει καλά και εσένα ο Αγραβάναρος biggrin.gif
Germany96
QUOTE(akratacity @ Sep 28 2018, 12:45 ) *
Ο Σλουκας που εφυγε απο τον Ολυμπιακο για να μην ειναι στη σκια του Σπανουλη, θα επιστρεψει στον ΠΑΟ του Καλαθη ετσι απλα;

Μπορει και να γινει αλλα εγω για την ωρα δεν τον θεωρω και το πιο πιθανο σεναριο. Τωρα ολα τα υπολοιπα που ακουγονται για δηλωσεις, ασεβεια κτλ κτλ εμενα προσωπικα με αφηνουν παγερα αδιαφορο.

Με βάση αγωνιστικά χαρακτηριστικά (στα χαρτιά τουλάχιστον) είναι πολύ πιο συμβατό ζευγάρι το Καλάθης-Σλούκας με το Σπανούλης-Σλούκας. Στην πράξη τώρα με το (περιορισμένο ενδεχομένως) δείγμα της συνύπαρξής τους στην εθνική στα περσινά και φετινά ματς, το αποτέλεσμα ήταν άκρως ενθαρρυντικό. Οι δυο τους ήταν ότι καλύτερο είχε να παρουσιάσει η ομάδα.
golitog7
καλό σκάουτινγκ να έχεις και έναν σοβαρό προπονητή και παίκτες σαν τον Σλούκα μπορείς να βρεις με το τσουβάλι. Μην κλαψουρίζουμε σα 15χρονα που μας έφτυσε ο γκόμενος.
pan24
QUOTE (golitog7 @ Sep 29 2018, 09:53 ) *
καλό σκάουτινγκ να έχεις και έναν σοβαρό προπονητή και παίκτες σαν τον Σλούκα μπορείς να βρεις με το τσουβάλι. Μην κλαψουρίζουμε σα 15χρονα που μας έφτυσε ο γκόμενος.

Παικτες σαν τον Σλουκα με το τσουβαλι στην Ευρωπη(που να παιζουν Ευρωπη και οχι nba) δεν βρισκεις,δεν ειναι τυχαιο που εχει φτασει να θεωρειται απο τους καλυτερους κοντους της Ευρωπης

Παικτες τετοιους που να εχουν και Ελληνικο διαβατηριο σιγουρα δεν βρισκεις

Απο εκει και περα ο Σλουκας εφυγε και εκ των πραγματων δικαιωθηκε για την επιλογη του
Προσωπικη εκτιμηση οτι δεν προκειται να γυρισει Ελλαδα οπως δεν το εκανε ουτε το προηγουμενο καλοκαιρι

Δεν χρειαζεται κανενας μας,οποια ομαδα και να υποστηριζει, να μενει κολλημενος μαζι του
Επαγγελματιας ειναι
rankin
QUOTE(Conan1982 @ Sep 28 2018, 12:48 ) *
Υ.Γ Ο Γιαννακόπουλος εξέφρασε και την ευχή σε κάποιο επόμενο τουρνουά του ΠΑΟ για τον Παύλο να συμμετέχει και ο Ολυμπιακός, όνειρο θερινής νυχτός ακούγεται...

Ε οχι!
Σε πόσα τουρνουά του ΠΑΟ να παιρνουμε μέρος; blech.gif

Φτανει
Εχουμε και αλλες δουλειες
stefkorner
QUOTE (golitog7 @ Sep 29 2018, 15:53 ) *
καλό σκάουτινγκ να έχεις και έναν σοβαρό προπονητή και παίκτες σαν τον Σλούκα μπορείς να βρεις με το τσουβάλι. Μην κλαψουρίζουμε σα 15χρονα που μας έφτυσε ο γκόμενος.


Oυτε να κλαψουριζετε υπαρχει σοβαρος λογος,αλλα ουτε και να ισοπεδωνετε ! γιατι με αυτο το τσουβαλι κατι λιγο το εκανες tongue.gif
δεν ειναι για το τσουβαλι,ουτε για την Φενερ με τα τοσα λεφτα,που τον εχει και ως ξενο..!αντιθετως εχει ηγετικο ρολο κ εκει!μη λεμε οτι θελουμε φιλε,δεν βοηθαει αλλωστε ...
benchwarmer
Σε άλλα νέα, ο Τσάπμαν έβαλε 19 ποντάκια στην πρεμιέρα του Γιούροκαπ με την Άλμπα tongue.gif
akratacity
QUOTE (benchwarmer @ Oct 2 2018, 22:46 ) *
Σε άλλα νέα, ο Τσάπμαν έβαλε 19 ποντάκια στην πρεμιέρα του Γιούροκαπ με την Άλμπα tongue.gif

Πήγε σε ομάδα που του ταιριάζει πολύ. Ο Ρενεσες είχε και στη Γκραν Κανάρια τέτοιου είδους ψηλούς. Θεωρώ ότι θα κάνει καλή χρονιά, αν δεν πάει κάπου αλλού μετά το δίμηνο συμβόλαιο του.
passer
Όποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει, για να πάρεις εισιτήριο χρειάζεται να έχεις βγάλει κάρτα Ερασιτέχνη;
papp7
QUOTE (passer @ Nov 13 2018, 14:17 ) *
Όποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει, για να πάρεις εισιτήριο χρειάζεται να έχεις βγάλει κάρτα Ερασιτέχνη;



Ναι μπρο χρειαζεσαι καρτα φιλαθλου.
sni79per
https://www.newsbomb.gr/oikonomia/story/934...ia-32-ekat-eyro

Απο Capital.gr
Zoys
QUOTE(sni79per @ Nov 16 2018, 14:51 ) *

Ολυμπιακός off-topic λέγεται το θέμα.
sni79per
Ξερω πως λεγεται και η οικονομικη κατασταση καθε ιδιοκτητη δεν ειναι ασχετη.
Που πηγε το τοπικ του Μπλατ;Ειχε ενδιαφερον!
Zoys
QUOTE(sni79per @ Nov 18 2018, 20:59 ) *
Ξερω πως λεγεται και η οικονομικη κατασταση καθε ιδιοκτητη δεν ειναι ασχετη.

Είναι άσχετη με ένα topic στο οποίο γίνεται συζήτηση γύρω από τον Ολυμπιακό όσο άσχετη θα ήταν και μια αναφορά στην τελευταία κολεξιόν του Armani στο off-topic της Ευρωλίγκας.
sni79per
QUOTE(Zoys @ Nov 18 2018, 21:15 ) *
Είναι άσχετη με ένα topic στο οποίο γίνεται συζήτηση γύρω από τον Ολυμπιακό όσο άσχετη θα ήταν και μια αναφορά στην τελευταία κολεξιόν του Armani στο off-topic της Ευρωλίγκας.


Εισαι αρκετα προκλητικος για μοντ οσο σε εχω παρατηρησει και ειρωνικος επισης.
Δεν το συνεχιζω γιατι θα κανεις καταχρηση εξουσιας. biggrin.gif
Βλεπω δεν απαντας και για το τοπικ οποτε ακυρη και η ερωτηση. rolleyes.gif
Zoys
QUOTE(sni79per @ Nov 18 2018, 21:18 ) *
Εισαι αρκετα προκλητικος για μοντ οσο σε εχω παρατηρησει και ειρωνικος επισης.
Δεν το συνεχιζω γιατι θα κανεις καταχρηση εξουσιας. biggrin.gif
Βλεπω δεν απαντας και για το τοπικ οποτε ακυρη και η ερωτηση. rolleyes.gif

Δεν ειρωνεύτηκα, έθεσα ένα παράδειγμα για να καταλάβεις τον λόγο που ήσουν off-topic. Όλοι παρατηρούμε ποιοι προκαλούν διαρκώς στο forum και σε τι ποσοστό ποστάρουν για να συζητήσουν ή μόνο για να δυναμιτίσουν το κλίμα. smile.gif

Το topic μεταφέρθηκε εδώ.
aegeansheed
+1 foul στον Cornelius

QUOTE
Κανονισμός 9:
Αν έχετε παράπονα σχετικά με τη συμπεριφορά των διαχειριστών χρησιμοποιείστε αποκλειστικά προσωπικά μηνύματα για να τα εκφράσετε.


Παρακαλώ να πέσουν οι τόνοι. Συνεχίζουμε.
john wick
https://www.sport24.gr/Columns/Diamantopoul...ei.5366725.html
ωραίο άρθρο από τον Διαμαντόπουλο , τον μοναδικό ''κόκκινο'' δημοσιογράφο που αντέχω να διαβάσω..(υπ όψιν ούτε Κοντό αντέχω να διαβάσω..)
Καταρχήν επιβεβαιώνει το συμβάν με την αντίδραση του Σπανούλη στο ματς με την Φενέρ και μετά μιλάει για το κλίμα στις τάξεις των Ελλήνων παικτών.Αξίζει να το διαβάσετε.
shaq7
Eγω παντως ξερασα λιγο με τον οπαδο της ρομα..Περσι παντως μια χαρα τον στηριζε τον σφαιρο!Καταλαβε οτι ο κολλητος του ο μαντζαρης θα βγει εκτος 12δας στην ευρωπη και αρχισε πριονισμα!
RipCity
Όντως αντέχεις να διαβάζεις Παντελο; Ο τύπος δεν παλευεται.
Ginobili
QUOTE(john wick @ Nov 18 2018, 23:17 ) *
https://www.sport24.gr/Columns/Diamantopoul...ei.5366725.html
ωραίο άρθρο από τον Διαμαντόπουλο , τον μοναδικό ''κόκκινο'' δημοσιογράφο που αντέχω να διαβάσω..(υπ όψιν ούτε Κοντό αντέχω να διαβάσω..)
Καταρχήν επιβεβαιώνει το συμβάν με την αντίδραση του Σπανούλη στο ματς με την Φενέρ και μετά μιλάει για το κλίμα στις τάξεις των Ελλήνων παικτών.Αξίζει να το διαβάσετε.

Διαβάζω μόνο δημοσιογράφους που έχουν να μου προσφέρουν μια σοβαρή μπασκετική ανάλυση.Και όχι χαβαλέ,φιγουρατζής....και για μία ακόμα φορά..κλάμα για την διαιτησία.
Ο Μελάγες έχει να σου προσφέρει πολλά περισσότερα κατά την γνώμη μου.
akratacity
QUOTE (Ginobili @ Nov 19 2018, 03:05 ) *
Διαβάζω μόνο δημοσιογράφους που έχουν να μου προσφέρουν μια σοβαρή μπασκετική ανάλυση.Και όχι χαβαλέ,φιγουρατζής....και για μία ακόμα φορά..κλάμα για την διαιτησία.
Ο Μελάγες έχει να σου προσφέρει πολλά περισσότερα κατά την γνώμη μου.

Ο Μελαγιες σε σχέση με Διαμαντοπουλο μπορεί να χαρακτηριστεί και μπασκετικός γκουρού. Ο Διαμαντοπουλος είναι εντελώς καφενείο... smiley.gif
sni79per
QUOTE(aegeansheed @ Nov 18 2018, 23:45 ) *
+1 foul στον Cornelius



Παρακαλώ να πέσουν οι τόνοι. Συνεχίζουμε.


Να πέσουν οι τονοι και ριχνεις φάουλ.
Μαθε την διαφορά της διαπίστωσης απο αυτη του παραπόνου.
Παράπονο θα εκανα αν θεωρουσα θα βγει άκρη.
Επίσης αυτο το διαφωνώ με μοντ και πετάγεται ο αλλος για φάουλ είναι πιο προβλέψιμο και απο iso του Λανγκφορντ.

john wick
QUOTE (akratacity @ Nov 19 2018, 01:09 ) *
Ο Μελαγιες σε σχέση με Διαμαντοπουλο μπορεί να χαρακτηριστεί και μπασκετικός γκουρού. Ο Διαμαντοπουλος είναι εντελώς καφενείο... smiley.gif



είμαστε off topic τώρα αλλά μιας κ το φερε η κουβέντα...
αν θέλω να μαθω για άμυνες , συστηματα κλπ διαβάζω τον Κατσιώνη...
για θέματα αποδυτηρίων , κους κους και γενικά πράγματα εκτός της γραμμής που επιβάλλουν οι Αφοι, ο Διαμαντόπουλος ειναι κλάσεις ανώτερος από τον Μελάγιες...
RipCity
QUOTE (john wick @ Nov 19 2018, 08:51 ) *
είμαστε off topic τώρα αλλά μιας κ το φερε η κουβέντα...
αν θέλω να μαθω για άμυνες , συστηματα κλπ διαβάζω τον Κατσιώνη...
για θέματα αποδυτηρίων , κους κους και γενικά πράγματα εκτός της γραμμής που επιβάλλουν οι Αφοι, ο Διαμαντόπουλος ειναι κλάσεις ανώτερος από τον Μελάγιες...


Ο οπαδός της Ρόμα τους "δικούς" του συνεχώς λάδι τους βγάζει, πάντα μονόπλευρο το κους κους, πάντα ομως. Κι οι δυο αυτοί είναι κακοί στη δουλειά τους αφού δεν πετυχαίνουν κι ελέφαντα. Πλέον μόνο ο Στεφάνου είναι λίγο πιο νορμάλ απ' ολους, αλλά δεν υπάρχει πια δημοσιογραφία. Στρατόπεδα είναι πλεον κι ειδικά με Μπλατ παρατσουχτηκαν αρκετοί.

Τον Διαμαντόπουλο άνετα τον περιμένω να κάνει προφίλ και να γράψει στο σχετικό τοπικ του φόρουμ "Έλα μωρέ με τον δημοσιοσχετιστσ τον Μπλατ, χάσαμε τον Γιάνναρο απ' τους Εβραίους"
back2back
QUOTE(RipCity @ Nov 19 2018, 11:46 ) *
Στρατόπεδα είναι πλεον κι ειδικά με Μπλατ παρατσουχτηκαν αρκετοί.


Τους ξεβόλευσε, το καλοκαίρι δεν πέτυχαν ούτε μια μεταγραφή, πέρα από τον Χένρι που τελικά δεν ήρθε
mephisto22
" Η απόφαση του Ντέιβιντ Μπλατ να μην χρησιμοποιήσει δευτερόλεπτο χθες στο Μόναχο τον Βαγγέλη Μάντζαρη είναι το απόπατο μιας φθίνουσας πορείας δύο χρόνων, με ελάχιστες αναλαμπές. "

https://www.sdna.gr/mpasket/euroleague/euro...le/537812/mantz

Όταν δεν προσλαμβάνεις διορθωτές...
mephisto22
https://mobile.twitter.com/id_communism/sta...0513281/photo/2

Δύσκολο να ξαναγεμίσει έτσι το ΣΕΦ
Quincy
Τα τελευταία posts μεταφέρθηκαν εδώ.
stefkorner
Με ποιους «βράζει» ο Θανάσης, για όσα έγιναν στο ΣΕΦ

* Για να καταλάβετε τι συνέβη, ας πούμε ότι δόθηκε συνέχεια, στα όσα έκανε και είπε ένας από τους επικεφαλής των οργανωμένων του Ολυμπιακού, σε τηλεοπτικό επίπεδο. Μόνο που αυτή τη φορά, η συνέχεια δόθηκε από αυτούς που κάθονταν στα court seats. Και όχι από έναν και δύο.

* Αλλά, ο Θανάσης δεν τα είχε με εκείνους. Τα είχε με κάποιους Έλληνες παίκτες του Ολυμπιακού, οι οποίοι ήταν μπροστά και γελούσαν, την ώρα που γίνονταν αυτά τα σχόλια. Για να σας το κάνουμε ακόμα πιο λιανά, ο ένας από αυτούς συγκεντρώνει τα βλέμματα της δημοσιότητας, συνήθως για τους λάθος λόγους.

* Μην απορήσετε αν δείτε να έχει και συνέχεια αυτή η ιστορία...


-τον εναν τον βρηκαμε ηδη ολοι ,νομιζω rolleyes.gif για τον δευτερο δεν παει με βεβαιοτητα καπου συγκεκριμενα το μυαλο μου.. 39.gif
shaq7
παντως ο αγραβανης εχει πολυ καλη σχεση με τους αντετο !μεχρι και σινεμα πηγαιναν μαζι,το πιο πιθανο ειναι οτι τα γραφει απο το κεφαλι του.
Volunteer
Όσο βασιλεύει στην ελληνική κοινωνία και ως εκ τούτου στην κερκίδα η καφρίλα και το χουλιγκανιλίκι τόσο θα γίνονται μέρος της καθημερινότητας και διάφορες ρατσιστικού τύπου συμπεριφορές. Αυτό δυστυχώς ισχύει παντού και δεν το λέω για να δικαιώσω τους ανεκδιήγητους τύπους στο ΣΕΦ, αλλά ακριβώς επειδή το θέμα είναι πολύ σοβαρό δεν γίνεται να ξεκινάει αυτή η συζήτηση στη βάση του Ολυμπιακός vs Παναθηναϊκός όπως είναι προφανές ότι επιχειρεί να κάνει η κιτρινοφυλλάδα στην προσπάθειά της να κάνει ντάματζ κοντρόλ από την ήττα της Παρασκευής με στόχο το κοινό του Παναθηναϊκού για λόγους εσωτερικής προπαγάνδας (γιατί ας μην κρυβόμαστε, αποδεδειγμένα από τη θεματολογία της μόνο σε αυτούς απευθύνεται).
McRae
Τα court seats μας μαραναν στα ελληνικα γηπεδα.Και στο ΟΑΚΑ και στο ΣΕΦ η εικονα με κατι περιεργους να σηκωνονται να βριζουν να μουτζωνουν αντιπαλους και διαιτητες.Σε κανενα αλλο γηπεδο δεν τα βλεπεις αυτα,ουτε στην Τουρκια.
reignman
ειμαι εναντια καθε τετοιου ειδους συμπεριφορας , εστω και υπονοιας της...


ΑΛΛΑ οταν ερχοταν ο ολυμπιακος στο οακα και εν χωρο ενα γηπεδο εκανε ΟΥΓΚ ΟΥΓΚ ΟΥΓΚ και πεταγαν μεγαλες μπανανες στον αερα για να κραξουν τον Σοφοκλη ... δεν θυμαμαι ουτε σαλος να γινεται αλλα ουτε την ιδια ευαισθησια... με ενοχλει αυτο.
papp7
QUOTE (reignman @ Jan 9 2019, 17:52 ) *
ειμαι εναντια καθε τετοιου ειδους συμπεριφορας , εστω και υπονοιας της...


ΑΛΛΑ οταν ερχοταν ο ολυμπιακος στο οακα και εν χωρο ενα γηπεδο εκανε ΟΥΓΚ ΟΥΓΚ ΟΥΓΚ και πεταγαν μεγαλες μπανανες στον αερα για να κραξουν τον Σοφοκλη ... δεν θυμαμαι ουτε σαλος να γινεται αλλα ουτε την ιδια ευαισθησια... με ενοχλει αυτο.



Και επικο συνθημα με 4000 σακουλες σκλαβενιτη ''Εφαγες ολο το σκλαβενιτη σχορτσιανιτηη-σχορτσιανιτηη'' και παρολα αυτα πηγε και στην ομαδα του παναθηναικου ενταξει δεν λεω επαγγελματιας παικτης ειναι αλλα και η αξιοπρεπεια ειναι πολυτιμοτερη απο ενα συμβολαιο.
Conan1982
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω από τον Ολυμπιακό έχουν περάσει σπουδαίοι παίκτες μαύροι, Ρόι, Μπέρι, Έντι, Ρίβερς, Χάινς και δεν ξέρω ποιοι άλλοι, από τον ΠΑΟ επίσης, αυτοί δεν τους πειράζουν αλλά τους πειράζουν αν οι Έλληνες μας είναι μαύροι;
Πάντως το θέμα είναι απλώς αντανάκλαση της κοινωνίας μας, στην κοινωνία υπάρχουν ρατσιστές και μοιραία κάποιοι οπαδοί των ομάδων θα είναι και αυτοί ρατσιστές. Ανεξαρτήτως ομάδας δεν είναι οι ομάδες που πρέπει να κταδικάζονται. Οι συγκεκριμένοι πρέπει να απαξιώνονται. Θυμάμαι σε παιχνίδι του ΣΕΦ όταν ακόμη πήγαινα στην παρουσίαση της άλλης ομάδας κάποιος ήταν μαύρος και άρχισε κάποιος από πίσω μου τα ουγκα ούγκα του, κανείς δεν του έδωσε σημασία, κανείς δεν τον ακολούθησε, η αδιαφορία και η αγνόηση τους είναι το καλύτερο που μπορούμε να κάνουμε αν είναι μεμονωμένα άτομα. Όχι να τα βάλουμε μαζί τους, να μην τους κάνουμε να νοιώσουν σημαντικοί, ότι τους δίνουμε σημασία, ότι τους κατατρέχουμε, αλλά και από την άλλη να μην τους φοβόμαστε, αν δούμε ότι κάτι που κάνουν μπορεί να προκαλέσει πόνο σε κάποιον να μην παραμένουμε παθητικοί, ξέρω ακούγεται αντιφατικό.
shaq7
Εγω παντως πιστευω οτι προσπαθει ο δγ με καθε τροπο να κανει ζουγκλα το ματς του κυπελου..εχει ξεσηκωσει ολους τους χουλιγκανους με τα 13/2 τις φωτογραφιες με την ριζουπολη και τωρα εβαλε και τους πρασινοφρουρους να γραφουν για ρατσιστικες συμπεριφορες..

Για να μην παρεξειγηθω να πιασουν ολους τους ρατσιστες και να τους πεταξουν απο τα γηπεδα (ειδικα αυτους στους καναπεδες ) που εχουν ολες οι ομαδες αλλα αυτο το αρθρο μου φαινεται πολυ υποπτο..
papp7
QUOTE (shaq7 @ Jan 9 2019, 18:19 ) *
Εγω παντως πιστευω οτι προσπαθει ο δγ με καθε τροπο να κανει ζουγκλα το ματς του κυπελου..εχει ξεσηκωσει ολους τους χουλιγκανους με τα 13/2 τις φωτογραφιες με την ριζουπολη και τωρα εβαλε και τους πρασινοφρουρους να γραφουν για ρατσιστικες συμπεριφορες..

Για να μην παρεξειγηθω να πιασουν ολους τους ρατσιστες και να τους πεταξουν απο τα γηπεδα (ειδικα αυτους στους καναπεδες ) που εχουν ολες οι ομαδες αλλα αυτο το αρθρο μου φαινεται πολυ υποπτο..



Γενικα δυναμιτιζεται πολυ εντονα η ατμοσφαιρα και το παιχνιδι του κυπελλου θα ειναι πολυ ειδικων συνθηκων.Ελπιζω να ειναι απλα εκκωφαντικη η ατμοσφαιρα και να μην δουμε ριψεις αντικειμενων και αλλες ακροτητες.
Zephyr
QUOTE(reignman @ Jan 9 2019, 17:52 ) *
ειμαι εναντια καθε τετοιου ειδους συμπεριφορας , εστω και υπονοιας της...


ΑΛΛΑ οταν ερχοταν ο ολυμπιακος στο οακα και εν χωρο ενα γηπεδο εκανε ΟΥΓΚ ΟΥΓΚ ΟΥΓΚ και πεταγαν μεγαλες μπανανες στον αερα για να κραξουν τον Σοφοκλη ... δεν θυμαμαι ουτε σαλος να γινεται αλλα ουτε την ιδια ευαισθησια... με ενοχλει αυτο.


Ε τότε ήταν πριν το 2010, τότε δεν ξέραμε το πολιτικαλι κορεκτ οπότε τα "παιδιά" δικαιολογούνται icon_tomato.gif

QUOTE(Conan1982 @ Jan 9 2019, 18:11 ) *
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω από τον Ολυμπιακό έχουν περάσει σπουδαίοι παίκτες μαύροι, Ρόι, Μπέρι, Έντι, Ρίβερς, Χάινς και δεν ξέρω ποιοι άλλοι, από τον ΠΑΟ επίσης, αυτοί δεν τους πειράζουν αλλά τους πειράζουν αν οι Έλληνες μας είναι μαύροι;
Πάντως το θέμα είναι απλώς αντανάκλαση της κοινωνίας μας, στην κοινωνία υπάρχουν ρατσιστές και μοιραία κάποιοι οπαδοί των ομάδων θα είναι και αυτοί ρατσιστές. Ανεξαρτήτως ομάδας δεν είναι οι ομάδες που πρέπει να κταδικάζονται. Οι συγκεκριμένοι πρέπει να απαξιώνονται. Θυμάμαι σε παιχνίδι του ΣΕΦ όταν ακόμη πήγαινα στην παρουσίαση της άλλης ομάδας κάποιος ήταν μαύρος και άρχισε κάποιος από πίσω μου τα ουγκα ούγκα του, κανείς δεν του έδωσε σημασία, κανείς δεν τον ακολούθησε, η αδιαφορία και η αγνόηση τους είναι το καλύτερο που μπορούμε να κάνουμε αν είναι μεμονωμένα άτομα. Όχι να τα βάλουμε μαζί τους, να μην τους κάνουμε να νοιώσουν σημαντικοί, ότι τους δίνουμε σημασία, ότι τους κατατρέχουμε, αλλά και από την άλλη να μην τους φοβόμαστε, αν δούμε ότι κάτι που κάνουν μπορεί να προκαλέσει πόνο σε κάποιον να μην παραμένουμε παθητικοί, ξέρω ακούγεται αντιφατικό.


Συμφωνώ σε όλα Conan. Μπολντάρω το τελευταίο για το αυτονόητο του ότι σε επίπεδο γηπεδικό δεν μπορείς να κάνεις πολλά. Δεν ξέρεις ο κάθε ούγκανος πόσους ούγκανους κουβαλάει από κοντά. Οπότε για αρχή αδιαφορία και απαξίωση. Τώρα σε επίπεδο προσωπικής ζωής ο καθένας μπορεί να κατακεραυνώσει τέτοιες συμπεριφορές σε ένα πιο.. safe περιβάλλον (οικογενειακό, φιλικό, εργασιακό).

QUOTE(papp7 @ Jan 9 2019, 18:29 ) *
Γενικα δυναμιτιζεται πολυ εντονα η ατμοσφαιρα και το παιχνιδι του κυπελλου θα ειναι πολυ ειδικων συνθηκων.Ελπιζω να ειναι απλα εκκωφαντικη η ατμοσφαιρα και να μην δουμε ριψεις αντικειμενων και αλλες ακροτητες.


QUOTE(shaq7 @ Jan 9 2019, 18:19 ) *
Εγω παντως πιστευω οτι προσπαθει ο δγ με καθε τροπο να κανει ζουγκλα το ματς του κυπελου..εχει ξεσηκωσει ολους τους χουλιγκανους με τα 13/2 τις φωτογραφιες με την ριζουπολη και τωρα εβαλε και τους πρασινοφρουρους να γραφουν για ρατσιστικες συμπεριφορες..

Για να μην παρεξειγηθω να πιασουν ολους τους ρατσιστες και να τους πεταξουν απο τα γηπεδα (ειδικα αυτους στους καναπεδες ) που εχουν ολες οι ομαδες αλλα αυτο το αρθρο μου φαινεται πολυ υποπτο..


Βρείτε μου ρε παιδιά ένα σύννεφο να πέσω. Έκατσε βαριά η ήττα και ο ντιπιτζης ετοιμάζει "αντίποινα" (τα media βέβαια σφυρίζουν αδιάφορα, δεν περίμενα και κάτι περισσότερο). Το κύπελλο πάντα ενδείκνυται για καφρίλες.
Coach Periklis
δε νομίζω ότι είναι ρατσιστικές οι ρίζες αλλά κάφρο - οπαδικού μίσους . Λέτε τα ίδια έμβια όντα να βρίζουν και τον Λεντει με τον Γκος και τον Τουπάν ;;

Απλά είναι και αυτό που λέτε με το πολιτικ κορεκτνες . Έχουμε ξεφύγει , απορώ πως μετά τον Θανάση δεν έγινε και άρθρο για σεξιστικά σχόλια ως προς τον Ιωάννη που ήταν εξίσου εμετικά . ή μπορεί να μη γίνονται άρθρα γιατί δεν είναι πλεόν "κακό" να προσφωνείς άτομο με το ... αντίθετο φύλο

Δεν ξέρω , έχω μπερδευτεί. Ζούμε σκοτεινά χρόνια ούτως ή άλλως σε όλους τους τομείς
eddiedimitris
1)Οι Έλληνες ποτέ δεν ήμασταν ούτε είμαστε ρατσιστές...Προφανώς δε μιλάω για κάποιες ελάχιστες εξαιρέσεις της τάξης του 1% αλλά για το 99%...Άλλο καζούρα και χαβαλές και άλλο ρατσισμός.Απο πιτσιρικάδες όταν θέλαμε να πειράξουμε κάποιον μπορεί να του λέγαμε για τα γυαλιά του,για την κοιλιά του πιο μετά για την καράφλα του κλπ.Ηταν απλά πείραγμα η στη χειρότερη ανταγωνισμός...Τα τελευταία χρόνια μας έχουν φορτώσει την έννοια του ρατσισμού λες και είμαστε τίποτα Γάλλοι με αποικίες και δούλους.Αρα και στην προκειμένη δεν τίθεται τέτοιο θέμα.Ακομα και ο Τσούκαλας που δεν τον πάω μια δεν μίλησε ρατσιστικά απλά κατηγόρησε το Θανάση για τη συμπεριφορά.Αν μιλούσε ρατσιστικά δε θα έλεγε ξεφτιλίζεις τον αδερφό σου..,Μαυρος είναι και εκείνος.

2)Ο ΔΓ μια χαρά χειρίζεται το επικοινωνιακό και διαμορφώνει κλίμα για το Φεβρουάριο.Πρεπει κάποια στιγμή οι Αγγελοπουλοι να αρχίσουν να φέρονται πιο έξυπνα.Επικοινωνικα τους χορεύει χρόνια τώρα.Προσωπικα θα ενίσχυα την ομάδα αλλά στις 13 θα κατέβαζα τους πιτσιρικάδες να παίξουν...Έτσι για το σπάσιμο...

3)Δε ξέρω τι δουλειά κάνει ο καθένας εδώ μέσα αλλά εγώ μόνο για ένα λόγο έχω σπάστει με τον Ιωάννη....Ήρθες μικρός,η ομάδα σε στήριξε ακόμα και με τόσα παιχνίδια που έμεινες εκτός λόγω τραυματισμού μια χαρά έπαιρνες τα φράγκα ε ρε φιλε δεν κοροϊδεύεις...Πόσοι από μας αν μείνουμε ένα χρόνο εκτός δουλειάς θα πάρουμε 400 χιλιάρικα και μετά να κοροϊδεύουμε τον προϊστάμενο μας??Οι βρισιές βέβαια δεν προσφέρουν τίποτα.
basket72
QUOTE (eddiedimitris @ Jan 9 2019, 21:04 ) *
2)Ο ΔΓ μια χαρά χειρίζεται το επικοινωνιακό και διαμορφώνει κλίμα για το Φεβρουάριο.Πρεπει κάποια στιγμή οι Αγγελοπουλοι να αρχίσουν να φέρονται πιο έξυπνα.Επικοινωνικα τους χορεύει χρόνια τώρα.Προσωπικα θα ενίσχυα την ομάδα αλλά στις 13 θα κατέβαζα τους πιτσιρικάδες να παίξουν...Έτσι για το σπάσιμο...


Θα μπορούσε να γίνει κι αυτό που λες αλλά το πιο σωστό είναι να κατέβει και να παίξει η ομάδα.

QUOTE (eddiedimitris @ Jan 9 2019, 21:04 ) *
3)Δε ξέρω τι δουλειά κάνει ο καθένας εδώ μέσα αλλά εγώ μόνο για ένα λόγο έχω σπάστει με τον Ιωάννη....Ήρθες μικρός,η ομάδα σε στήριξε ακόμα και με τόσα παιχνίδια που έμεινες εκτός λόγω τραυματισμού μια χαρά έπαιρνες τα φράγκα ε ρε φιλε δεν κοροϊδεύεις...Πόσοι από μας αν μείνουμε ένα χρόνο εκτός δουλειάς θα πάρουμε 400 χιλιάρικα και μετά να κοροϊδεύουμε τον προϊστάμενο μας??Οι βρισιές βέβαια δεν προσφέρουν τίποτα.



Η αλήθεια είναι ότι δεν το χειρίστηκε και πολύ καλά το θέμα ο Πάπι, αλλά είναι δικαιολογημένος. Νέο παιδί ακόμα με πολλά χρήματα στρωμένα μπροστά του και με την ομάδα της καρδιάς του (ΠΑΟ) να τον πρεσάρει για τα καλά.
Σε κάθε περίπτωση πρέπει να καυτηριάζουμε το κράξιμο που του γίνεται.

Σχετικά με τους τραυματισμούς που τράβηξε και την ίδια στιγμή πληρωνόταν, δεν έχεις δίκιο. Οι τραυματισμοί στον πρωταθλητισμό είναι (το σκληρό) μέρος του παιχνιδιού και των αμοιβών των αθλητών. Για να το αντιστρέψω το ερώτημά σου: Πόσοι από εμάς θα τραυματίζομαστε με τέτοια συχνότητα και τόσο σοβαρά στις δουλειές μας; wink.gif
Εξαιρώ τον οικοδόμο που απώλεσε τη ζωή του στα εργοτάξια του γηπέδου της ΑΕΚ. Εις διπλούν rip από μένα ως παλιός συνάδελφος.

akratacity
Παντως για το θεμα του Θαναση και τα σχολια του Τσουκαλα εγω εχω να πω τα εξης: οπωσδηποτε ειναι κατακριτεα τετοιου ειδους σχολια. Ο καθε παιχτης εχει το δικαιωμα να πανηγυρισει οπως θελει αρκει να μην προκαλει. Δεν νομιζω πως ο συμπαθης Θανασης εχει σκοπο να προκαλεσει οσο εντονα και να πανηγυριζει.

ΟΜΩΣ εδω μεσα εχει δεχθει απιστευτα σκληρη κριτικη ο Παπανικολαου επειδη ακουσον ακουσον πανηγυριζει οταν ευστοχει σε τριποντο. Ναι οκ ο πανηγυρισμος ειναι υπερβολικος αλλα ο παιχτης δεν εχει σκοπο να προκαλεσει και αυτο ειναι ξεκαθαρο. Ο Παπανικολαου λοιπον εχει στοχοποιηθει πολλακις και ακομα και εδω στο φορουμ ακουμε σχολια για τον χαρακτηρα του. Ποιες λοιπον οι διαφορες του Θαναση με τον Παπανικολαου. Αν θελει καποιος φιλος Παναθηναικος που στο παρελθον εχει σχολιασει αρνητικα τον Παπανικολαου ας απαντησει για να δουμε και οι υπολοιποι αν οντως υπαρχουν επιπλεον διαφορες εκτος απο το χρωμα της φανελας...
papp7
QUOTE (basket72 @ Jan 9 2019, 21:15 ) *
Θα μπορούσε να γίνει κι αυτό που λες αλλά το πιο σωστό είναι να κατέβει και να παίξει η ομάδα.




Η αλήθεια είναι ότι δεν το χειρίστηκε και πολύ καλά το θέμα ο Πάπι, αλλά είναι δικαιολογημένος. Νέο παιδί ακόμα με πολλά χρήματα στρωμένα μπροστά του και με την ομάδα της καρδιάς του (ΠΑΟ) να τον πρεσάρει για τα καλά.
Σε κάθε περίπτωση πρέπει να καυτηριάζουμε το κράξιμο που του γίνεται.

Σχετικά με τους τραυματισμούς που τράβηξε και την ίδια στιγμή πληρωνόταν, δεν έχεις δίκιο. Οι τραυματισμοί στον πρωταθλητισμό είναι (το σκληρό) μέρος του παιχνιδιού και των αμοιβών των αθλητών. Για να το αντιστρέψω το ερώτημά σου: Πόσοι από εμάς θα τραυματίζομαστε με τέτοια συχνότητα και τόσο σοβαρά στις δουλειές μας; wink.gif
Εξαιρώ τον οικοδόμο που απώλεσε τη ζωή του στα εργοτάξια του γηπέδου της ΑΕΚ. Εις διπλούν rip από μένα ως παλιός συνάδελφος.



Σε παιρνει μια ομαδα απο πιτσιρικα σου δινει ευκαιριες , σε στηριζει στον πολυ δυσκολο τραυματισμο καταγμα κνημη-περονη, επιλεγει να μην παρει ξενο στο 4 για 2 χρονιες για να εχεις χρονο και ρολο, σου δινει παραστασεις στα 24 που παικτες μπορει να μην εχουν ποτε στην καριερα τους.
Θες να φυγεις? Ειναι σεβαστο φυγε.Δεν τα χειριστηκες καλα τα επικοινωνιακα αλλα δεν πειραζει.
Στο παιχνιδι μεσα στο οακα που πανηγυρισες εξαλλα μετα απο καλαθι σου μπροστα απο τον παγκο πρωην συμπαικτων και φιλων σου και γυρνωντας στην αμυνα εχεις μπει εξω απο τις γραμμες τοσο πολυ που βρισκεις τον μπλατ ο οποιος γεματος απορεια σου φωναζει what the f.. you doing , για ποιο λογο?
Ε κατσε ποσο να σε δικαιολογησω?Τοσο ασχημα σου φερθηκε ο ολυμπιακος που ηθελες να ξεσπασεις?Ή προλαβες να δεθεις στην καινουρια σου ομαδα μεσα σε 4 μηνες τοσο πολυ και ξεκινησες το οπαδιλικι?
Nαι το παρακαναν στο σεφ και ειναι λαθος των οπαδων , ομως προκαλεσες .
Θα μου πει καποιος ο καθε αθλητης πανηγυριζει και εκφραζεται οπως θελει ,τουμπαλιν ομως και ο καθε οπαδος κανει το ιδιο.
Δεν ειναι μονο η μετακομιση απο ενα στρατοπεδο στο αλλο, δεν θυμαμαι εγω να βγαινουν συνθηματα για τον σοφοκλη ή τον μαυροκεφαλιδη.Κατι εκανες λαθος.

QUOTE (akratacity @ Jan 9 2019, 21:24 ) *
Παντως για το θεμα του Θαναση και τα σχολια του Τσουκαλα εγω εχω να πω τα εξης: οπωσδηποτε ειναι κατακριτεα τετοιου ειδους σχολια. Ο καθε παιχτης εχει το δικαιωμα να πανηγυρισει οπως θελει αρκει να μην προκαλει. Δεν νομιζω πως ο συμπαθης Θανασης εχει σκοπο να προκαλεσει οσο εντονα και να πανηγυριζει.

ΟΜΩΣ εδω μεσα εχει δεχθει απιστευτα σκληρη κριτικη ο Παπανικολαου επειδη ακουσον ακουσον πανηγυριζει οταν ευστοχει σε τριποντο. Ναι οκ ο πανηγυρισμος ειναι υπερβολικος αλλα ο παιχτης δεν εχει σκοπο να προκαλεσει και αυτο ειναι ξεκαθαρο. Ο Παπανικολαου λοιπον εχει στοχοποιηθει πολλακις και ακομα και εδω στο φορουμ ακουμε σχολια για τον χαρακτηρα του. Ποιες λοιπον οι διαφορες του Θαναση με τον Παπανικολαου. Αν θελει καποιος φιλος Παναθηναικος που στο παρελθον εχει σχολιασει αρνητικα τον Παπανικολαου ας απαντησει για να δουμε και οι υπολοιποι αν οντως υπαρχουν επιπλεον διαφορες εκτος απο το χρωμα της φανελας...



Το παρακανει και ο θανασης και ως ενα σημειο το καταλαβαινω , δινει ψυχη βγαζει ενεργεια που αυτο ειναι το δυνατο του σημειο σαν παικτης και καλως ή κακως ξερει οτι μονο στον παναθηναικο μπορει να παιζει ευρωλιγκα. Ομως εχει ακραιες αντιδρασεις και στα σφυριγματα , θυμαμαι χαρακτηριστικα στο μεταξυ μας στην ευρωλιγκα, να πηδα ταυτοχρονα με τον λασμε για ταπα το φαουλ να δινεται στον λασμε και να εχει φτασει μεχρι το αλλο μισο του γηπεδου απο την αγανακτηση οτι ο ιδιος δεν εκανε φαουλ, που στην τελικη δεν σφυριχτηκε σε αυτον απλα επειδη ηταν μεσα στην φαση δεν μπορεσε να το δει.

Ομως αυτο το εντονο παθος ειναι δικοπο μαχαιρι και οσο μπουστ δινει στην ομαδα αλλο τοσο μπορει να την χαλασει ο υπερβαλλον ζηλος.
Quincy
QUOTE(papp7 @ Jan 9 2019, 21:11 ) *
Σε παιρνει μια ομαδα απο πιτσιρικα σου δινει ευκαιριες , σε στηριζει στον πολυ δυσκολο τραυματισμο καταγμα κνημη-περονη, επιλεγει να μην παρει ξενο στο 4 για 2 χρονιες για να εχεις χρονο και ρολο, σου δινει παραστασεις στα 24 που παικτες μπορει να μην εχουν ποτε στην καριερα τους.
Θες να φυγεις? Ειναι σεβαστο φυγε.Δεν τα χειριστηκες καλα τα επικοινωνιακα αλλα δεν πειραζει.
Στο παιχνιδι μεσα στο οακα που πανηγυρισες εξαλλα μετα απο καλαθι σου μπροστα απο τον παγκο πρωην συμπαικτων και φιλων σου και γυρνωντας στην αμυνα εχεις μπει εξω απο τις γραμμες τοσο πολυ που βρισκεις τον μπλατ ο οποιος γεματος απορεια σου φωναζει what the f.. you doing , για ποιο λογο?
Ε κατσε ποσο να σε δικαιολογησω?Τοσο ασχημα σου φερθηκε ο ολυμπιακος που ηθελες να ξεσπασεις?Ή προλαβες να δεθεις στην καινουρια σου ομαδα μεσα σε 4 μηνες τοσο πολυ και ξεκινησες το οπαδιλικι?
Nαι το παρακαναν στο σεφ και ειναι λαθος των οπαδων , ομως προκαλεσες .
Θα μου πει καποιος ο καθε αθλητης πανηγυριζει και εκφραζεται οπως θελει ,τουμπαλιν ομως και ο καθε οπαδος κανει το ιδιο.
Δεν ειναι μονο η μετακομιση απο ενα στρατοπεδο στο αλλο, δεν θυμαμαι εγω να βγαινουν συνθηματα για τον σοφοκλη ή τον μαυροκεφαλιδη.Κατι εκανες λαθος.




Το παρακανει και ο θανασης και ως ενα σημειο το καταλαβαινω , δινει ψυχη βγαζει ενεργεια που αυτο ειναι το δυνατο του σημειο σαν παικτης και καλως ή κακως ξερει οτι μονο στον παναθηναικο μπορει να παιζει ευρωλιγκα. Ομως εχει ακραιες αντιδρασεις και στα σφυριγματα , θυμαμαι χαρακτηριστικα στο μεταξυ μας στην ευρωλιγκα, να πηδα ταυτοχρονα με τον λασμε για ταπα το φαουλ να δινεται στον λασμε και να εχει φτασει μεχρι το αλλο μισο του γηπεδου απο την αγανακτηση οτι ο ιδιος δεν εκανε φαουλ, που στην τελικη δεν σφυριχτηκε σε αυτον απλα επειδη ηταν μεσα στην φαση δεν μπορεσε να το δει.

Ομως αυτο το εντονο παθος ειναι δικοπο μαχαιρι και οσο μπουστ δινει στην ομαδα αλλο τοσο μπορει να την χαλασει ο υπερβαλλον ζηλος.


Καταρχάς την λογική που λέει πως ο κάθε Παπαπέτρου χρωστάει χάρη στον κάθε Ολυμπιακό που τον πίστεψε, του έδωσε θέση μισθό κλπ αδυνατώ να την ακολουθήσω. Αν μιλάμε για αχαριστία, "δεν φέρθηκε καλά" κλπ λέμε τα ίδια και για τον Σπανούλη, ή εκείνος είναι επαγγελματίας; Νομίζω πως υπάρχει μια δυσκολία να τα δούμε αντικειμενικά τα πράγματα. Και πέρα από ειδικά παραδείγματα, γενικά οι ομάδες χρησιμοποιούν το ίδιο τους παίκτες για να πετύχουν τους στόχους τους όσο το κάνουν κι αυτοί, αν όχι και περισσότερο. Κανείς δεν κάνει χάρες σκορπώντας εκατοντάδες χιλιάδες ευρώ επειδή συμπαθεί τον χ,ψ παίκτη.

Πανηγύριζε έξαλλα τους πόντους του ο Παπαπέτρου και μας πειράζει. Κι αυτό δεν δείχνει το σεβασμό που θα θέλαμε να δείξει απέναντι στην πρώην ομάδα του, άρα καλά και ακούει τώρα για τη μάνα του από 10.000 οπαδούς/φίλους της ομάδας; Γενικότερα υπάρχουν παίκτες περισσότερο συμπαθείς στις αντίπαλες εξέδρες όπως ο Πρίντεζης κι ο Καλάθης πχ, κι άλλοι λιγότεροι όπως ο Θανάσης ή ο Παπανικολάου (προσωπικά δεν μου είναι λογικό αλλά οκ) αλλά η γιούχα φτάνει, οτιδήποτε παραπάνω είναι άρρωστο.
T.W.Is.M.
Δειτε και λιγο την πηγη του "αρθρου". Ομολογω οτι δεν εκανα τον κοπο καν να το διαβασω για να μην τους δωσω ουτε κλικ, αλλα το συγκεκριμενο site το θεωρω...πώς να το πω κομψα...δεν εχω τροπο να το πω κομψα, οποτε ας μην εκφραστω καθολου!
Οτι και να εγινε με το Θαναση ειναι λογος να πεταχτουν εκτος γηπεδου οσοι εδωσαν συνεχεια στο ρατσιστικο παραληρημα, εαν εγινε κατι τετοιο. Το οτι μας πειραζει μονο αυτο το γεγονος και οχι αλλα που εχουν συμβει στο παρελθον ειναι αλλο θεμα βεβαια.

Οσο για το ματς του κυπελλου, θα ειναι μεγαλο λαθος να κατεβαινε κανενα εφηβικο. Το σκορ που θα γραφοταν θα εμενε στα βιβλια των ρεκορ για να ικανοποιηθει ο ντιπιτζι. Αν θελει καποιος να διακωμωδησει το παιχνιδι, ας κατεβασει 7 ξενους(αν εχει αποκτηθει 7ος ξενος ως τοτε) στη 12αδα! tongue.gif
papp7
QUOTE (Quincy @ Jan 9 2019, 23:52 ) *
Καταρχάς την λογική που λέει πως ο κάθε Παπαπέτρου χρωστάει χάρη στον κάθε Ολυμπιακό που τον πίστεψε, του έδωσε θέση μισθό κλπ αδυνατώ να την ακολουθήσω. Αν μιλάμε για αχαριστία, "δεν φέρθηκε καλά" κλπ λέμε τα ίδια και για τον Σπανούλη, ή εκείνος είναι επαγγελματίας; Νομίζω πως υπάρχει μια δυσκολία να τα δούμε αντικειμενικά τα πράγματα. Και πέρα από ειδικά παραδείγματα, γενικά οι ομάδες χρησιμοποιούν το ίδιο τους παίκτες για να πετύχουν τους στόχους τους όσο το κάνουν κι αυτοί, αν όχι και περισσότερο. Κανείς δεν κάνει χάρες σκορπώντας εκατοντάδες χιλιάδες ευρώ επειδή συμπαθεί τον χ,ψ παίκτη.

Πανηγύριζε έξαλλα τους πόντους του ο Παπαπέτρου και μας πειράζει. Κι αυτό δεν δείχνει το σεβασμό που θα θέλαμε να δείξει απέναντι στην πρώην ομάδα του, άρα καλά και ακούει τώρα για τη μάνα του από 10.000 οπαδούς/φίλους της ομάδας; Γενικότερα υπάρχουν παίκτες περισσότερο συμπαθείς στις αντίπαλες εξέδρες όπως ο Πρίντεζης κι ο Καλάθης πχ, κι άλλοι λιγότεροι όπως ο Θανάσης ή ο Παπανικολάου (προσωπικά δεν μου είναι λογικό αλλά οκ) αλλά η γιούχα φτάνει, οτιδήποτε παραπάνω είναι άρρωστο.




Μα συμφωνω σε αυτα και με το παραπανω.Και φυσικα κανεις παικτης δεν χρωσταει κατι σε καμια ομαδα, υπηρεσιες προσφερει αν σου κανουν και μπορεις τον κρατας αλλιως παιρνεις αλλον. Το μοναδικο που με ξυνισε ηταν οι εξαλλοι παναγυρισμοι γιατι προσπαθω να βρω τι τον οδηγησε σε αυτο.Οπως και να το κανεις οταν ενας παικτης ειναι σε μια ομαδα μια 5ετια , παει σε μια αλλη και με το καλημερα σε βρισκει αντιπαλο και βγαζει τετοια ενταση σου φαινεται λιγο περιεργο. Προφανως δεν ειναι λογος για να του βγαλεις 3 συνθηματα και να του βριζεις εν χωρο τη μανα , το σοι κτλ.
Ομως εφοσον κακο διαζυγιο δεν υπηρξε , κακη αντιμετωπιση προσωπικα δεν ειδα προς στον παικτη οσο ηταν στην ομαδα , η αντιδραση του μου φαινεται ολιγον ακατανοητη.
Εγω θυμαμαι τον παικτη να κλαιει μετα τον χαμενο τελικο στην μαδριτη, ξερω επισης οτι εχει φιλιες με παικτες του ολυμπιακου, εε μου φανηκε καπως ο εξαλλος πανηγυρισμος. Βεβαια μπορει σαν παικτης να λεει οτι τωρα πηγα σε αυτη την ομαδα τα παλια ειναι αναμνησεις τα αφηνω στην ακρη και κανω restart, ή ερχομαι απο τον αιωνιο θελω να με δεκτουν οι νυν οπαδοι και να τους δειξω οτι δεν βαζω το συναισθημα στην δουλεια μου.Δεκτο μεν, με ξενερωσε δε.


Νταξει θανασης και παπανικολαου(ιδιαιτερα πιο παλια) εχουν μια επικοινωνια με την εξεδρα που δεν αρεσει ουτε στους μεν ουτε στους δε .Σε αυτο δεν εχω να πω κατι αφου το ζουν καλα κανουν ουτως ή αλλως δεν γινεται να τους συμπαθουμε ολους.
LaChDaNaN
Νομίζω ότι το άρθρο αναφέρεται σε Αγραβάνη που συμμετείχε στα υβριστικά εναντίων του Παπαπέτρου. Η κόντρα Αγραβάνη-Παπαπέτρου πάντως δεν πρέπει να ξεκίνησε τώρα.. Γιατί και ο Λοτζέσκι άλλαξε ομάδα αλλά εκεί δεν έγινε τίποτα. Απλά από τα αποδυτήρια του ΟΣΦΠ δεν βγαίνουν πολλά προς τα έξω. Δεν γίνεται πχ να παίζει ξύλο ο Αγραβάνης με τον Καββαδά στο Aegean απλά για ένα μαρκάρισμα.. κάτι είχε γίνει.. απλά ποτέ δεν είχε βγει προς τα έξω. Ίσως και το γεγονός αυτό, να χάλασε τη σχέση τους, αφού ο Καββαδάς είχε πολύ καλή σχέση με τους 2 ΠΑΠ (είχαν πάει διακοπές μαζί.. στα Aegean είχαν κατέβει ως συμπαίχτες κλπ..)

Quincy
QUOTE(papp7 @ Jan 10 2019, 00:23 ) *
Οπως και να το κανεις οταν ενας παικτης ειναι σε μια ομαδα μια 5ετια , παει σε μια αλλη και με το καλημερα σε βρισκει αντιπαλο και βγαζει τετοια ενταση σου φαινεται λιγο περιεργο.


Μπορεί να είναι πάρα πολλοί οι λόγοι. Μπορεί πχ να αισθάνθηκε δικαιωμένος για την απόφασή του και να του βγήκε έτσι. Νταξ δεν έχει νόημα να κάνουμε ψυχανάλυση στον κάθε Παπέτρου για το λόγο που αντιδράει σε καταστάσεις. Απλά τους έχω στο μυαλό σαν πιο ολοκληρωμένους ανθρώπους και δεν μπορώ να τα εξηγώ όλα ανάλογα με την καριέρα τους και τη φανέλα που φοράνε. Ούτε έχω πάει για καφέ με τον Παπαπέτρου ούτε με πήρε τηλέφωνο να μου εξηγήσει το backround για να βγάλω συμπέρασμα. Δεν το λέω για σένα προσωπικά, sorry αν ακούγεται κάπως, απλά έτσι το έχω στο μυαλό μου.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.