Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός οff topic
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54
yorgos
Εγώ πάντως τα 250 που πήρε πέρυσι μόνο οικονομικά δεν τα βλέπω και δεν ξέρω και πόσα προβλέπει το νέο του συμβόλαιο. Ελληνική γλάστρα με ύψος βρίσκεις και πολύ οικονομικότερα.
Mamuwalde
αν παίρνει τόσα είμαστε μεγάλα κορόιδα wacko.gif
Conan1982
Να πω την γνώμη μου όσο περνάει ο καιρός, κυρίως σκόρπιες σκέψεις.
Κατ' αρχήν νιώθω κι εγώ έναν ενθουσιασμό που πάει να γίνει κάτι καινούριο και μια προσμονή να παρακολουθήσω από κοντά την καινούρια ομάδα μας.
Μ΄αρέσει που στρεφόμαστε σε αθλητικούς Αμερικάνους, να βλέπουμε και κανένα εντυπωσιακό κάρφωμα που και που.
Μ' αρέσει που βλέπω αλλαγές και διεύρυνση στην στελέχωση του τεχνικού τιμ. Γενικά θεωρώ ότι ήμασταν πολύ πίσω σε αυτό το κομμάτι, αφού στον λατρεμένο απ' όταν ήταν παίκτης μας Τόμιτς δεν έχω καμία εμπιστοσύνη στις ικανότητες τους ως προπονητής, επίσης μας έρχεται προπονητής για την ατομική βελτίωση από το NBA για το καλοκαίρι και να έχουμε και δικό μας υπεύθυνο για την ατομική βελτίωση. Δεν ξέρω πόσο καλός είναι, λένε ο καλύτερος στην Ελλάδα, δεν ξέρω αν αυτό είναι αρκετό αφού δεν ξέρω τι ανταγωνισμός υπάρχει αλλά είναι μια αρχή. Όπως σημαντική είναι και η αλλαγή του ιατρικού επιτελείου. Όπως σημαντικό θα θεωρήσω αν αλλάξει και ο υπεύθυνος φυσικής κατάστασης, ξέρω έίναι έμπειρος, δεν φταίει αυτός για την ένταση των προπονήσεων του Σφαιρόπουλου κλπ. Αλλά δεν δέχομαι ότι φταίει μόνο ο Σφαίρο για τους τραυματισμούς και όχι ο γυμναστής, όπως και δεν δέχομαι ότι 2 σεζόν δεν μπορούμε να φορμαριστούμε στο κατάλληλο σημείο.

Κατά τ' άλλα όμως δεν θεωρώ τον Μπλατ μάγο, γι' αυτό και ανησυχώ ότι ως τώρα κινούμαστε μόνο για παίκτες-λαχεία.
Είναι καλός στην βελτίωση των παικτών αλλά δεν σημαίνει ότι όλοι οι παίκτες θα του βγουν, ούτε ότι από την μια μέρα στην άλλη θα γίνουν τοπ κλάσης παίκτες. Επίσης δεν νομίζω ότι η ομάδα θα παίξει μαζί του διαστημικό μπάσκετ αν πολύ περιμένουν αυτό, με ξέφρενο ρυθμό. Δεν αμφιβάλλω για την ικανότητα του να χτίσει μια πολύ καλή ομάδα. Όμως ανησυχώ ότι με την αλλαγή φιλοσοφίας που πάει να περάσει, με τους ξένους στοιχήματα που επιλέγουμε πιθανότατα θα περάσουμε μια μεταβατική χρονιά που μπορεί να μην είναι επιτυχημένη. Εγώ μπορώ να το αντέξω αν βλέπω όραμα, βελτίωση και όμορφο μπάσκετ, το ίδιο μπορούν και οι Αγγελόπουλοι απ' ότι έχουν δείξει με την στήριξη τους σε όλους τους προπονητές ως τώρα. Ελπίζω την ίδια υπομονή μόνο να δείξουμε όλοι μας.


Ginobili
ρε παιδιά...έτσι ήταν ο Μπλατ? Γιατί έχει μείνει ο μισός??Τι στο καλό,δεν έτρωγε τίποτα στην Τουρκία?
Ποτέ δεν ήταν τόσο αδύνατος.
shaq7
QUOTE (Ginobili @ Jul 18 2018, 00:24 ) *
ρε παιδιά...έτσι ήταν ο Μπλατ? Γιατί έχει μείνει ο μισός??Τι στο καλό,δεν έτρωγε τίποτα στην Τουρκία?
Ποτέ δεν ήταν τόσο αδύνατος.

εκανε και ενα χειρουργειο πριν κατι βδομαδες.
Ginobili
QUOTE(shaq7 @ Jul 17 2018, 21:44 ) *
εκανε και ενα χειρουργειο πριν κατι βδομαδες.

A,ok καλά να ναι ο άνθρωπος.Σιδερενιος.
Future7
http://www.sdna.gr/mpasket/basket-league/a...seis-gia-mpogri

Αυτος τωρα ειναι "δημοσιογραφος"
d4m13n
QUOTE (Future7 @ Jul 18 2018, 08:12 ) *
http://www.sdna.gr/mpasket/basket-league/a...seis-gia-mpogri

Αυτος τωρα ειναι "δημοσιογραφος"


Δημοσιοκαφρος χωρίς εισαγωγικά λέγεται αλλά ο καθένας κάνει ότι μπορεί για να βγάλει το ψωμί του, εμείς φταίμε που τους δίνουμε αξία
Mamuwalde
Μιας και δεν έχουμε δουλειά να κάνουμε Κυριακάτικα, τελειώσαμε νωρίς και με τις μεταγραφές και δεν έχουμε με τίποτα καλύτερο να ασχοληθούμε μες στη ζέστα, θα συνεχίσω την αποδόμηση του παίκτη Μπόγρη tongue.gif

Ο παίκτης-ευρωλίγκας Μπόγρης, δεν είχε παίξει ποτέ Ευρωλίγκα μέχρι την περσυνή σεζόν στον Ολυμπιακό. Στα 29 του δηλαδή έπαιξε κάτι ψιλά λεπτά κι αυτά λόγω πολλών τραυματισμών. Κανείς ποτέ δεν του έδωσε ευκαιρία ούτε για τρίτο σέντερ πλην της περσυνής σεζόν.

Τις τελευταίες 7 σεζόν έχει αλλάξει 7 ομάδες και είναι η πρώτη φορά στην ουσία (αν εξαιρέσουμε τη διετία ως πιτσιρικάς στον ΠΑΟ) όπου μένει στην ίδια ομάδα. Περιζήτητο δεν τον λες. Και αποκλείω να έχει αδικηθεί και από τους 7-8 τελευταίους προπονητές του εκτός αν έχει υπάρξει κάποια παγκόσμια συνομωσία εις βάρος του.

Ο παίκτης Μπόγρης δεν είναι καν επιπέδου Eurocup όπου έχει παίξει 44 παιχνίδια. Από τις 3 ισπανικές ομάδες που έπαιξε (Ανδόρρα/Μπιλμπάο/Τενερίφη) μόνο η Μπιλμπάο έπαιξε Eurocup. Κι αυτό πριν δυο χρόνια. Σε τόσο μικρές ομάδες έπαιζε. Και έκανε τόσο λίγη εντύπωση όπου δε βρέθηκε καμία Μάλαγα που λέει ο λόγος να τον κάνει δευτερότριτο σέντερ. Για να δώσω μια αντιστοιχία, ο Βασιλειάδης, ένας περιορισμένων δυνατοτήτων παίκτης "βρήκε" 100 ματς στη διοργάνωση και μια 40αριά στο Eurocup.

Έχει καταφέρει να βρεθεί στην Εθνική μόλις το '17, κι αυτό λόγω λειψανδρίας, χωρίς να παίξει. Τρίτο σέντερ πίσω από Μπορούση και τον 20χρονο Παπαγιάννη.


Δεν υπάρχει κανένας λόγος να βρίσκεται στο ρόστερ της ομάδας πλην του ότι είναι έλληνας και μπορεί να είναι καλός για τις προπονήσεις. Δεν προκύπτει από πουθενά ότι μπορεί η ομάδα να πάρει κάτι σοβαρά από αυτόν εκτός από λεπτά ξεκούρασης βασικών στην Α1. Επίσης δεν προκύπτει από πουθενά ότι μας χαλάει κανένα σχεδιασμό ή ότι θα είναι ποτέ σημαντικός. Αν ο Μπλατ καταφέρει και του πάρει 5 λεπτά της προκοπής σε σημαντικά παιχνίδια, θα είναι θαύμα από τον κόουτς.

Και δε θα συνυπολογίσω τα εκτός παρκέ (σχόλια, δηλώσεις, ύφος, κλπ) τα οποία μπορεί κάποιος να πει ότι δεν επειρεάζουν το παικτικό κομμάτι. Αν και διαφωνώ, μπορώ να δεχτώ ότι είναι άποψή μου αυτό. Όοοοοολα τα παραπάνω όμως όχι.

sleep.gif
RipCity
QUOTE (Mamuwalde @ Jul 22 2018, 12:04 ) *
Μιας και δεν έχουμε δουλειά να κάνουμε Κυριακάτικα, τελειώσαμε νωρίς και με τις μεταγραφές και δεν έχουμε με τίποτα καλύτερο να ασχοληθούμε μες στη ζέστα, θα συνεχίσω την αποδόμηση του παίκτη Μπόγρη tongue.gif

Ο παίκτης-ευρωλίγκας Μπόγρης, δεν είχε παίξει ποτέ Ευρωλίγκα μέχρι την περσυνή σεζόν στον Ολυμπιακό. Στα 29 του δηλαδή έπαιξε κάτι ψιλά λεπτά κι αυτά λόγω πολλών τραυματισμών. Κανείς ποτέ δεν του έδωσε ευκαιρία ούτε για τρίτο σέντερ πλην της περσυνής σεζόν.

Τις τελευταίες 7 σεζόν έχει αλλάξει 7 ομάδες και είναι η πρώτη φορά στην ουσία (αν εξαιρέσουμε τη διετία ως πιτσιρικάς στον ΠΑΟ) όπου μένει στην ίδια ομάδα. Περιζήτητο δεν τον λες. Και αποκλείω να έχει αδικηθεί και από τους 7-8 τελευταίους προπονητές του εκτός αν έχει υπάρξει κάποια παγκόσμια συνομωσία εις βάρος του.

Ο παίκτης Μπόγρης δεν είναι καν επιπέδου Eurocup όπου έχει παίξει 44 παιχνίδια. Από τις 3 ισπανικές ομάδες που έπαιξε (Ανδόρρα/Μπιλμπάο/Τενερίφη) μόνο η Μπιλμπάο έπαιξε Eurocup. Κι αυτό πριν δυο χρόνια. Σε τόσο μικρές ομάδες έπαιζε. Και έκανε τόσο λίγη εντύπωση όπου δε βρέθηκε καμία Μάλαγα που λέει ο λόγος να τον κάνει δευτερότριτο σέντερ. Για να δώσω μια αντιστοιχία, ο Βασιλειάδης, ένας περιορισμένων δυνατοτήτων παίκτης "βρήκε" 100 ματς στη διοργάνωση και μια 40αριά στο Eurocup.

Έχει καταφέρει να βρεθεί στην Εθνική μόλις το '17, κι αυτό λόγω λειψανδρίας, χωρίς να παίξει. Τρίτο σέντερ πίσω από Μπορούση και τον 20χρονο Παπαγιάννη.


Δεν υπάρχει κανένας λόγος να βρίσκεται στο ρόστερ της ομάδας πλην του ότι είναι έλληνας και μπορεί να είναι καλός για τις προπονήσεις. Δεν προκύπτει από πουθενά ότι μπορεί η ομάδα να πάρει κάτι σοβαρά από αυτόν εκτός από λεπτά ξεκούρασης βασικών στην Α1. Επίσης δεν προκύπτει από πουθενά ότι μας χαλάει κανένα σχεδιασμό ή ότι θα είναι ποτέ σημαντικός. Αν ο Μπλατ καταφέρει και του πάρει 5 λεπτά της προκοπής σε σημαντικά παιχνίδια, θα είναι θαύμα από τον κόουτς.

Και δε θα συνυπολογίσω τα εκτός παρκέ (σχόλια, δηλώσεις, ύφος, κλπ) τα οποία μπορεί κάποιος να πει ότι δεν επειρεάζουν το παικτικό κομμάτι. Αν και διαφωνώ, μπορώ να δεχτώ ότι είναι άποψή μου αυτό. Όοοοοολα τα παραπάνω όμως όχι.

sleep.gif


Ε καλά τώρα το ξέσκισες και είσαι 100% λάθος όπως το θέτεις. Ο Μπόγρης υπήρξε τη σεζόν 16/17 βασικό σέντερ της ομάδας που βγήκε 5η στο καλύτερο πρωτάθλημα της Ευρώπης, την ACB, κατέκτησε το Champions League και μάλιστα ψηφίστηκε και μέλος της καλύτερης 5άδας. Αυτά τα ανεπιθύμητος δεν έχουν καμία βάση αφού το Πανιώνιος->ΠΑΟΚ->Ανδόρα->Μπιλμπάο->Τενερίφη->Ολυμπιακός είναι βήματα προς το υψηλότερο επίπεδο. Για Euroleague μπορεί να μην κάνει, αλλά αυτό είναι διαφορετικό.
akratacity
Ο Μπογρης περυσι απερριψε προταση της Βαλενθια για να ερθει σε εμας ενω φετος μεσα στη χρονια τον ηθελε η Μαλαγα αλλα δεν τον παραχωρησαμε. Το αναφερω απλα επειδη γραφτηκε οτι καμια μεγαλυτερη ισπανικη απο αυτες που αγωνιστηκε δεν ενδιαφερθηκε για αυτον.
Hip
QUOTE (Mamuwalde @ Jul 22 2018, 13:04 ) *
Μιας και δεν έχουμε δουλειά να κάνουμε Κυριακάτικα, τελειώσαμε νωρίς και με τις μεταγραφές και δεν έχουμε με τίποτα καλύτερο να ασχοληθούμε μες στη ζέστα, θα συνεχίσω την αποδόμηση του παίκτη Μπόγρη tongue.gif

Γιατι δεν πιανεις κανενα βιβλιο; smiley.gif
Mamuwalde
QUOTE(Hip @ Jul 22 2018, 13:21 ) *
Γιατι δεν πιανεις κανενα βιβλιο; smiley.gif

καπάκι έκλεισα το λάπτοπ και άραξα κάτω από πεύκο με βιβλίο.
ήταν η πρωινή δόση μου biggrin.gif

για βιβλίο προτείνω Altai, Wu Ming (η συνέχεια του Εκκλησισαστή του Luther Blisset) thumbsup.gif

QUOTE(RipCity @ Jul 22 2018, 13:15 ) *
Ε καλά τώρα το ξέσκισες και είσαι 100% λάθος όπως το θέτεις. Ο Μπόγρης υπήρξε τη σεζόν 16/17 βασικό σέντερ της ομάδας που βγήκε 5η στο καλύτερο πρωτάθλημα της Ευρώπης, την ACB, κατέκτησε το Champions League και μάλιστα ψηφίστηκε και μέλος της καλύτερης 5άδας. Αυτά τα ανεπιθύμητος δεν έχουν καμία βάση αφού το Πανιώνιος->ΠΑΟΚ->Ανδόρα->Μπιλμπάο->Τενερίφη->Ολυμπιακός είναι βήματα προς το υψηλότερο επίπεδο. Για Euroleague μπορεί να μην κάνει, αλλά αυτό είναι διαφορετικό.

Γιατί είμαι 100% λάθος, όταν καταλήγεις κι εσύ ότι δεν είναι για Euroleague (κι επομένως όχι για το επίπεδο του Ολυμπιακού); wink.gif

το επιχείρημά σου επίσης δεν αναιρεί τίποτα από αυτά που λέω. έχει γραφτεί ότι είναι αδικημένος αλλά αυτή η τόοοοοσο σταδιακή πρόοδος τους έχει δώσει μόλις 17 εμφανίσεις με το στανιό σε ένα τσακισμένο ρόστερ από τραυματισμούς. και 7 αλλαγές ομάδας σε 7 χρόνια. το "Πανιώνιος->ΠΑΟΚ->Ανδόρα->Μπιλμπάο->Τενερίφη->Ολυμπιακός" είναι συζητήσιμο. και τελικά δεν είδα να μπορεί να σταθεί κι όταν βρήκε χρόνο για παραπάνω.

Μια όλη κι όλη πραγματικά επιτυχημένη χρονιά στα 29 του. Στο Champions league. Φφφφφ... είσαι large tongue.gif

Πραγματικά δεν υπάρχει ένας Χ έλληνας στα 20 του να πάρει μια ευκαιρία;

κι έχει και 38 βαθμούς εδώ πέρα υπό σκιά. με το μαλακό να με παίρνετε cool.gif
shaq7
Μας εκανε τεραστια ζημια ο μπλατ που εκλεισε το ροστερ τοσο νωρις ! rolleyes.gif
Ασχολουμαστε τοσο πολυ με το τεταρτο 5ρι μας που υπο φυσιολογικες συνθηκες αντε να παιζει λιγο α1 αποταν γυρισει ο σκληρος! Μολις εξαντλησουμε και αυτον βλεπω να μας φταινε οι καθαριστριες !! smiley.gif
Φετος παντως θα ειναι καλυτερος που δεν θα τον βαζει ο μπλατ να κανει αμυνες με αλλαγες συν οτι θα σπαει την μπαλα στους ελευθερους σουτερ..
Mamuwalde
QUOTE(shaq7 @ Jul 22 2018, 17:29 ) *
Μας εκανε τεραστια ζημια ο μπλατ που εκλεισε το ροστερ τοσο νωρις ! rolleyes.gif
Ασχολουμαστε τοσο πολυ με το τεταρτο 5ρι μας που υπο φυσιολογικες συνθηκες αντε να παιζει λιγο α1 αποταν γυρισει ο σκληρος! Μολις εξαντλησουμε και αυτον βλεπω να μας φταινε οι καθαριστριες !! smiley.gif

laugh.gif

λίγο το 'χεις για τις καθαρίστριες αν δεν κάνουν καλά τη δουλειά τους; tongue.gif
fotisv
A ρε Μπλατ εκλεισες το ροστερ τσακ μπαμ και εχει πεσει ερημια εδω μεσα ... εγω σκεφτομαι τη ... φυλοξηρα του επομενου καλοκαιριου αφου δεν θα παιζουν ανανεωσεις ...
yorgos
QUOTE
Και έκανε τόσο λίγη εντύπωση όπου δε βρέθηκε καμία Μάλαγα που λέει ο λόγος να τον κάνει δευτερότριτο σέντερ.

Το Μάιο ενόχλησε η Μάλαγα, της είπαν ότι έχει συμβόλαιο. Ξαναενόχλησε την επομένη του πέμπτου τελικού, της είπαν ότι έχει συμβόλαιο πάλι, στον ισπανικό τύπο το διάβασα, δεν είναι επινοήματα κανενός μάνατζερ του Μπόγρη. Επίσης απ' ό,τι φαίνεται η απόφαση ανανέωσής του είχε ληφθεί πριν λήξουν οι τελικοί κι έρθει ο Μπλατ. Γενικά με την πολύ καλή χρονιά του στην Ανδόρρα ο Μπόγρης άφησε καλό όνομα στην Ισπανία κι είναι πολύ καλύτερος παίκτης από αυτό που (δεν) έδειξε φέτος. Το ερώτημα το δικό μου ήταν κατά πόσο αξίζει κανείς να πληρώσει τόσο για έναν παίκτη που υπό ΚΣ δε θα είναι καν στη δωδεκάδα, αλλά το εξαντλήσαμε.

The conquest of the Incas, του Hemming. Το καλύτερο βιβλίο που έχω διαβάσει στη ζωή μου. Αν το διαβάσεις και δεν κλείσεις αμέσως εισιτήρια για Περού είσαι ανώμαλος.
d4m13n
QUOTE (yorgos @ Jul 23 2018, 16:12 ) *
Επίσης απ' ό,τι φαίνεται η απόφαση ανανέωσής του είχε ληφθεί πριν λήξουν οι τελικοί κι έρθει ο Μπλατ.


Απο που φαίνεται αυτό? Μη λέμε πάλι τα ίδια σε άλλο topic, ο Ολυμπιακός είχε δικαίωμα να κρατήσει για ένα χρόνο ακόμα ή να αποδεσμεύσει τον Μπόγρη μέχρι τις 7 Ιουλίου που ανανεωνόταν αυτόματα το συμβόλαιο για ένα χρόνο (είναι 1+1+1).

Τα νέα οτι θα μείνει τελικά ο Μπόγρης βγήκανε 4 Ιουλίου και τότε υπήρχε Μπλάτ που ανακοινώθηκε 27 Ιουνίου. Αν δεν τον ήθελε ο Μπλάτ θα τον αποδέσμευε όπως έγινε και με τους περισσσότερους ξένους. Οτιδήποτε άλλο είναι παραπληροφόρηση
yorgos
QUOTE(d4m13n @ Jul 23 2018, 22:49 ) *
Απο που φαίνεται αυτό?

Από το ότι η Θύρα 7 ανακοίνωσε με τυμπανοκρουσίες την ανανέωση του πολύ πριν τις 27 Ιουνίου.
Αλλά ΟΚ μπορεί αν είχαν μαντικές ικανότητες ή έτσι να το πέταξαν στον αέρα ή να παραπληροφορούν, δεκτόν. Δε θα επανέλθω, κούρασε αυτό.
d4m13n
QUOTE (yorgos @ Jul 24 2018, 01:53 ) *
Από το ότι η Θύρα 7 ανακοίνωσε με τυμπανοκρουσίες την ανανέωση του πολύ πριν τις 27 Ιουνίου.
Αλλά ΟΚ μπορεί αν είχαν μαντικές ικανότητες ή έτσι να το πέταξαν στον αέρα ή να παραπληροφορούν, δεκτόν. Δε θα επανέλθω, κούρασε αυτό.


Υπάρχει link?

Που και να υπάρχει βέβαια είναι αστείο να πιστεύουμε οτι αν ήθελε ο Μπλάτ δεν θα τον αποδέσμευαν όπως είχαν δικαίωμα μέχρι τις 7 Ιουλίου γιατί τον ήθελε ο Τάκης και ο Άκης πριν έρθει ο Μπλατ
yorgos
QUOTE
Υπάρχει link?

Έχω μπει σε mode να ψάχνω τις εκπομπές τους. Από πεισμα και μόνο γιατί πάνω από μια φορά δεν έχει και πολύ πλάκα να τους βλέπεις.
QUOTE
Που και να υπάρχει βέβαια είναι αστείο να πιστεύουμε οτι αν ήθελε ο Μπλάτ δεν θα τον αποδέσμευαν όπως είχαν δικαίωμα μέχρι τις 7 Ιουλίου γιατί τον ήθελε ο Τάκης και ο Άκης πριν έρθει ο Μπλατ

Δε γνωρίζω πώς λειτουργούν τα συμβόλαια, φαντάζομαι ότι αν υπέγραψε πριν τις 7 δε γίνεται, αλλά μάλλον αντί να υπογράψει απλώς του το είπαν προφορικά ότι θα σε ανανεώσουμε, το είπε κι αυτός στους οργανωμένους κι αυτοί το ανακοίνωσαν. Άρα φαντάζομαι ότι αν ήθελε τον αποδέσμευε ο Μπλατ, αλλά δε νομίζω να καθόταν να σκάσει κιόλας γι' αυτό, στην τελική ένα κορμί με ελληνικό διαβατήριο είναι, why not.
d4m13n
QUOTE (yorgos @ Jul 24 2018, 14:43 ) *
Δε γνωρίζω πώς λειτουργούν τα συμβόλαια, φαντάζομαι ότι αν υπέγραψε πριν τις 7 δε γίνεται, αλλά μάλλον αντί να υπογράψει απλώς του το είπαν προφορικά ότι θα σε ανανεώσουμε, το είπε κι αυτός στους οργανωμένους κι αυτοί το ανακοίνωσαν. Άρα φαντάζομαι ότι αν ήθελε τον αποδέσμευε ο Μπλατ, αλλά δε νομίζω να καθόταν να σκάσει κιόλας γι' αυτό, στην τελική ένα κορμί με ελληνικό διαβατήριο είναι, why not.


Αυτό ακριβώς.

Δεν χρειάζεται να ψάχνεις btw ότι και να είπαν δεν είναι καμια αξιόπιστη πηγή. Ψυχαγωγική εκπομπή είναι.
papp7
Ο Μπόγρης βρίσκεται στο Μάτι και παρέχει νερό φαγητό και φάρμακα.
Future7
Ωρες πολλες εκει το παλικαρι και χωρις ν ανεβασει το παραμικρο
d4m13n
Και αυτό για τον Μάντζαρη προχθές που δεν είδα να σχολιάστηκε πουθενά εδώ.

https://www.facebook.com/permalink.php?stor...100009229689008

Θα μου πείτε εδώ μιλάμε για basket αλλά άμα κάνει κανα post στο Instagram ο Αγραβάνης, ή βγει καμια φώτο του Μάντζαρη να παίζει poker πέφτουν τα κοράκια να τον φάνε.


yorgos
QUOTE(d4m13n @ Jul 24 2018, 21:24 ) *
Και αυτό για τον Μάντζαρη προχθές που δεν είδα να σχολιάστηκε πουθενά εδώ.

https://www.facebook.com/permalink.php?stor...100009229689008

Θα μου πείτε εδώ μιλάμε για basket αλλά άμα κάνει κανα post στο Instagram ο Αγραβάνης, ή βγει καμια φώτο του Μάντζαρη να παίζει poker πέφτουν τα κοράκια να τον φάνε.

Πολύ καλά κάνεις και το αναφέρεις και αυτό και του Μπόγρη.
Volunteer
Ο σοφός λαός λέει «κάνε το καλό και ρίξτο στο γιαλό», όχι «κάνε το καλό και βγάλτο στα σόσιαλ μήντια να δουν όλοι πόσο φιλάνθρωπος είσαι».
Future7
Αυτο βρήκες να πεις ???? Ουτε ο Μπογρης ουτε ο Μάντζαρης βάλανε κατι στα social media.
Volunteer
Ωραία, τότε δεν υπάρχει ανάγκη να γινόμαστε βασιλικότεροι του βασιλέως.
back2back
Χθες Παπ, Μάντζαρης και Μπόγρης πήγαν στο γήπεδο για να δουν την ποδοσφαιρική ομάδα του Ολυμπιακού κόντρα στους Ελβετούς (ο Μάντζαρης για να φάει πατατάκια). Σύμφωνα μάλιστα με το γνωστό σάιτ του Ολυμπιακού που εδώ αλλάζει όνομα αυτόματα, οι παίκτες έβγαλαν φωτογραφίες με μικρούς φίλους της ομάδας και έχει μία του Μπόγρη με τον Τσουκαλά!!!
rankin
QUOTE(stefkorner @ Sep 3 2018, 20:54 ) *

Αν ηταν 4/5 θα είχε περισσότερη ιντριγκα η είδηση

Και ετσι ομως ακομα, νταξ'... ποτε δε ξέρεις. Υπερβολή και πλεονασμός μαζί, αλλά λέμε τώρα..
Αν ο παίχτης οργιάζει, μπορεί και να ψηθεί ο Μπλατ.
Conan1982
Πως και δεν έχει βρει ακόμα συμβόλαιο; Εντάξει μπορεί να έχει τα ελαττώματα του αλλά στο σκοράρισμα είναι από τους κορυφαίους στην Ευρώπη.
Zephyr
QUOTE(Conan1982 @ Sep 4 2018, 10:10 ) *
Πως και δεν έχει βρει ακόμα συμβόλαιο; Εντάξει μπορεί να έχει τα ελαττώματα του αλλά στο σκοράρισμα είναι από τους κορυφαίους στην Ευρώπη.


Κ εγώ απόρησα γιατί πιστεύω ότι είναι 2αρι που στέκεται άνετα στην ευρωλίγκα. Δύσκολο έως απίθανο πάντως να του κάνουμε συμβόλαιο.
yorgos
Εγώ τον βρίσκω λίγο μονοδιάστατο. Δε με τρελαίνει για Ευρωλίγκα.
rankin
QUOTE(yorgos @ Sep 5 2018, 03:37 ) *
Εγώ τον βρίσκω λίγο μονοδιάστατο. Δε με τρελαίνει για Ευρωλίγκα.

Εαν ήταν άσσος ή 4/5 δεν θα με χάλαγε για 3η επιλογή-7ος ξένος, με συγκεκριμένο ρόλο.

Δυστυχώς ομως ειναι παίχτης που αγωνίζεται σε θέσεις όπου ο Ολυμπιακός έχει πληθώρα επιλογών.
Για να μπορέσει να κερδίσει κάποιο συμβόλαιο με τον Ολυμπιακό (και παρότι δεν ειναι αυτος ο λόγος που συμμετέχει στις προπονήσεις του) θα πρέπει να κάνει όργια και να ξετρελάνει τον Μπλατ.

Δε ξέρω ποσο πιθανό ειναι κατι τέτοιο.
pan24
QUOTE (Conan1982 @ Sep 4 2018, 10:10 ) *
Πως και δεν έχει βρει ακόμα συμβόλαιο; Εντάξει μπορεί να έχει τα ελαττώματα του αλλά στο σκοράρισμα είναι από τους κορυφαίους στην Ευρώπη.

Νομιζω υπερβαλλεις αρκετα
Θεαματικος παικτης αλλα δεν εχει καλο σουτ απο το τριποντο και ειναι εξαιρετικα ασταθης απο μεση αποσταση
Για να ηταν απο τους κορυφαιους στην Ευρωπη στο σκοραρισμα με μετριοκακο σουτ θα επρεπε να εχει τα αθλητικα προσοντα του Τζειμς τουλαχιστον,τα οποια δεν τα εχει
natouralistis
Είναι σεβαστό να θες να παίξεις στον Παναθηναϊκό; Απόλυτα.

Είναι σεβαστό να ήσουν φίλαθλος του Παναθηναϊκού Κώστα Σλούκα όταν ήσουν μικρός; Απόλυτα.

Είναι σεβαστό να βιάζεις τη κοινή λογική; Όχι, είναι παραλογισμός.

Όλοι ξέρουν την ιστορία του στον Ολυμπιακό (έπαιξε, στηρίχθηκε, ανδρώθηκε, κέρδισε τρόπαια, έγινε εν δυνάμει ηγέτης)
επέλεξε να φύγει. Ότι έκρινε καλύτερο για τη καριέρα του, σεβαστό.

ΑΠΟΔΟΚΙΜΑΣΤΗΚΕΣ Κώστα Σλούκα στο ΣΕΦ γιατί είπες στην ομάδα σου ότι η μάνα σου είναι άρρωστη και θα πας Θεσ/νικη, ενώ ήσουν σε ραντεβού με τον Ομπράντοβιτς στην Αθήνα.

Αυτή σου η πράξη ήταν ανέντιμη και για αυτή σου την ασέβεια αποδοκιμάστηκες χλιαρά γιατί αναγνωρίζεται και η αγωνιστική προσφορά σου.

Δήλωσες μετά από όλα αυτά χαλασμένος με τον κόσμο του Ολυμπιακού. Στη δική σου κοσμοθεωρία θα έπρεπε να σε χειροκροτούν που φέρθηκες σαν 10χρονο που λέει ψέμματα για να γλυτώσει το σχολείο.

Δήλωσες σήμερα πως ο κόσμος του Παναθηναϊκού ξέρει να εκτιμά...Λοιπόν, 1)σε χειροκρότησαν γιατί σε ψήνουν να πας εκεί και όχι γιατί σε εκτιμούν. Αν σε επόμενες δηλώσεις σου εκθειάσεις τον Ολυμπιακό θα πάει η γιούχα σύννεφο όταν ξαναπας στο ΟΑΚΑ. 2) Ήσουν στα αποδυτήρια αυτής της ομάδας, όταν εύχονταν στον συμπαίχτη σου Βασίλη Σπανούλη να πεθάνουν τα παιδιά του, αυτοί που ξέρουν να εκτιμούν.

Κώστα Σλούκα, ο μεγάλος μάνατζερ που έχεις θα σου βρει ένα καλό συμβόλαιο του χρόνου, μακάρι να είναι και στον Παναθηναϊκό. Κοντεύεις τα 30 όμως, μάθε σαν άντρας να αναλαμβάνεις την ευθύνη των πράξεων σου και μη παριστάνεις τον Βασιλάκη Καΐλα. Όλοι κάνουν σφάλματα στη ζωή και στο κεφάλαιο τίτλοι τέλους με τον Ολυμπιακό απαράδεκτος ήσουν εσύ, δεν σου φέρθηκε κανείς άσχημα, τουναντίον...
shaq7
Αυτα με τις φημες δεν ξερουμε αν ισχυουν.Ο βαρλας και καποιοι παιχτες μας πχ πριντεζης εχουν πει οτι δεν ειχαν τα πραγματα ετσι οπως βγηκαν στις εφημεριδες.Αν δηλαδη δεν εχει κοροιδεψει ο σλουκας εχει δικιο να νιωθει προδομενος.Απο την αλλη αποταν εφαγε την γιουχα ολο περιεργες δηλωσεις κανει και αυτος και μπριζωνει τους φανατικους.

Kαλα ετσι και γινει κανα αστειο και γυρισει σε μας να δουμε ποσο θα τον σεβονται μετα οι οργανωμενοι τους και ο δπγ..Γενικα ο Κωστας θα παει οπου θεωρει καλυτερα γιαυτον οποτε το πιθανοτερο ειναι να μεινει φενερ η να παει σε καμια τσσκα με ακομα περισσοτερα χρηματα.
Αν σωνει και ντε θελει να γυρισει ελλαδα πιο πιθανος προορισμος μου κανει ο οσφπ (αν φυγει ο μαντζαρης η αποσυρθει ο σπανουλης βγαινουν καπως τα οικονομικα) παρα ο παο που εχει για ηγετη τον καλαθη.Επισης ο παο μετα θα δινει γυρω στα 6εκ για 4 ελληνες...
Conan1982
QUOTE (shaq7 @ Sep 28 2018, 04:39 ) *
Αυτα με τις φημες δεν ξερουμε αν ισχυουν.Ο βαρλας και καποιοι παιχτες μας πχ πριντεζης εχουν πει οτι δεν ειχαν τα πραγματα ετσι οπως βγηκαν στις εφημεριδες.Αν δηλαδη δεν εχει κοροιδεψει ο σλουκας εχει δικιο να νιωθει προδομενος.Απο την αλλη αποταν εφαγε την γιουχα ολο περιεργες δηλωσεις κανει και αυτος και μπριζωνει τους φανατικους.

Kαλα ετσι και γινει κανα αστειο και γυρισει σε μας να δουμε ποσο θα τον σεβονται μετα οι οργανωμενοι τους και ο δπγ..Γενικα ο Κωστας θα παει οπου θεωρει καλυτερα γιαυτον οποτε το πιθανοτερο ειναι να μεινει φενερ η να παει σε καμια τσσκα με ακομα περισσοτερα χρηματα.
Αν σωνει και ντε θελει να γυρισει ελλαδα πιο πιθανος προορισμος μου κανει ο οσφπ (αν φυγει ο μαντζαρης η αποσυρθει ο σπανουλης βγαινουν καπως τα οικονομικα) παρα ο παο που εχει για ηγετη τον καλαθη.Επισης ο παο μετα θα δινει γυρω στα 6εκ για 4 ελληνες...


Κι εγώ δυστυχώς βρίσκω απίθανο να γυρίσει στην Ελλάδα και περισσότερα χρήματα θα βρει όπως έχει εξελιχθεί και ρόλο στις περισσότερες ομάδες της Ευρωλίγκα.
Από κει και πέρα αδυνατώ να καταλάβω γιατί πρέπει να κρίνουμε τον Σλούκα και τον κάθε Σλούκα για τις δηλώσεις που κάνει κι εμάς δεν μας αρέσουν. Τα ίδια έλεγα και για τον Στρέλνιεκς. Οι παίκτες αισθάνονται πράγματα και τα εκφράζουν, προσωπικά το προτιμώ χίλιες φορές από τις αποστειρωμένες δηλώσεις. Όχι ότι είπε δηλαδή και κάτι τραγικό.
john wick
QUOTE (natouralistis @ Sep 27 2018, 22:07 ) *
Είναι σεβαστό να θες να παίξεις στον Παναθηναϊκό; Απόλυτα.

Είναι σεβαστό να ήσουν φίλαθλος του Παναθηναϊκού Κώστα Σλούκα όταν ήσουν μικρός; Απόλυτα.

Είναι σεβαστό να βιάζεις τη κοινή λογική; Όχι, είναι παραλογισμός.

Όλοι ξέρουν την ιστορία του στον Ολυμπιακό (έπαιξε, στηρίχθηκε, ανδρώθηκε, κέρδισε τρόπαια, έγινε εν δυνάμει ηγέτης)
επέλεξε να φύγει. Ότι έκρινε καλύτερο για τη καριέρα του, σεβαστό.

ΑΠΟΔΟΚΙΜΑΣΤΗΚΕΣ Κώστα Σλούκα στο ΣΕΦ γιατί είπες στην ομάδα σου ότι η μάνα σου είναι άρρωστη και θα πας Θεσ/νικη, ενώ ήσουν σε ραντεβού με τον Ομπράντοβιτς στην Αθήνα.

Αυτή σου η πράξη ήταν ανέντιμη και για αυτή σου την ασέβεια αποδοκιμάστηκες χλιαρά γιατί αναγνωρίζεται και η αγωνιστική προσφορά σου.

Δήλωσες μετά από όλα αυτά χαλασμένος με τον κόσμο του Ολυμπιακού. Στη δική σου κοσμοθεωρία θα έπρεπε να σε χειροκροτούν που φέρθηκες σαν 10χρονο που λέει ψέμματα για να γλυτώσει το σχολείο.

Δήλωσες σήμερα πως ο κόσμος του Παναθηναϊκού ξέρει να εκτιμά...Λοιπόν, 1)σε χειροκρότησαν γιατί σε ψήνουν να πας εκεί και όχι γιατί σε εκτιμούν. Αν σε επόμενες δηλώσεις σου εκθειάσεις τον Ολυμπιακό θα πάει η γιούχα σύννεφο όταν ξαναπας στο ΟΑΚΑ. 2) Ήσουν στα αποδυτήρια αυτής της ομάδας, όταν εύχονταν στον συμπαίχτη σου Βασίλη Σπανούλη να πεθάνουν τα παιδιά του, αυτοί που ξέρουν να εκτιμούν.

Κώστα Σλούκα, ο μεγάλος μάνατζερ που έχεις θα σου βρει ένα καλό συμβόλαιο του χρόνου, μακάρι να είναι και στον Παναθηναϊκό. Κοντεύεις τα 30 όμως, μάθε σαν άντρας να αναλαμβάνεις την ευθύνη των πράξεων σου και μη παριστάνεις τον Βασιλάκη Καΐλα. Όλοι κάνουν σφάλματα στη ζωή και στο κεφάλαιο τίτλοι τέλους με τον Ολυμπιακό απαράδεκτος ήσουν εσύ, δεν σου φέρθηκε κανείς άσχημα, τουναντίον...





Αν ο Κώστας ο Σλούκας φέρθηκε άσχημα στον Ολυμπιακό , ο Βασίλης της καρδιάς μας , πως φέρθηκε στον Παύλο κ τον Θανάση;;;



υ.γ
Νυσάφι πια με τις κατάρες ... Υπάρχουν και από την αντίθετη πλευρά , μην τις ξεχνάμε , εκτός αν αυτές είναι ευχές και όχι κατάρες....
jazz thrilos
QUOTE (john wick @ Sep 28 2018, 10:06 ) *
Αν ο Κώστας ο Σλούκας φέρθηκε άσχημα στον Ολυμπιακό , ο Βασίλης της καρδιάς μας , πως φέρθηκε στον Παύλο κ τον Θανάση;;;



υ.γ
Νυσάφι πια με τις κατάρες ... Υπάρχουν και από την αντίθετη πλευρά , μην τις ξεχνάμε , εκτός αν αυτές είναι ευχές και όχι κατάρες....


Kαθρεφτάκι! Όποιος καταριέται καταριέται τον εαυτό του! smiley.gif

Πλάκα κάνω προφανώς. Εντάξει μωρε, δικαίως τα γράφει ο φίλος τα όσα γράφει, όντως ο Σλούκας φέρθηκε σαν σχολιαρόπαιδο. Άσε τώρα τον Σπανούλη, προφανώς δικαίως νιώθετε προδωμένοι αλλά δεν κορόιδεψε κανέναν και σίγουρα δεν μίλησε ποτέ άσχημα (ούτε άμεσα ούτε έμμεσα) για Παύλο και Θανάση. Το πρόβλημα του ήταν με το τεχνικό επιτελείο. Ο Σλούκας όλο υπονοούμενα για την διοίκηση, τον κόσμο, κλπ, κλπ. Οκ, θεμιτό, παιχτάρα ήταν και είναι, μακάρι να βρει να πάει κάπου που θα νιώθει καλά όταν αποφασίσει να αλλάξει φανέλα. Προς το παρόν παίζει στην Φενέρ, είναι αντίπαλος και τίποτα άλλο.

Zephyr
QUOTE(john wick @ Sep 28 2018, 10:06 ) *
Αν ο Κώστας ο Σλούκας φέρθηκε άσχημα στον Ολυμπιακό , ο Βασίλης της καρδιάς μας , πως φέρθηκε στον Παύλο κ τον Θανάση;;;

Και έχει ακούσει και συνεχίζει να ακούει τα μύρια όσα. Τι, όχι?

QUOTE(john wick @ Sep 28 2018, 10:06 ) *
υ.γ
Νυσάφι πια με τις κατάρες ... Υπάρχουν και από την αντίθετη πλευρά , μην τις ξεχνάμε , εκτός αν αυτές είναι ευχές και όχι κατάρες....


Όταν κάποιος Αγγελόπουλος κάνει το σκηνικό του ντιπιτζη έλα και πες μου. Μέχρι τότε άστην την αντίθετη πλευρά γιατί απέχει έτη φωτός σε θέματα συμπεριφοράς.
Αν τώρα ο Σλούκας γουστάρει αυτόν τον εργοδότη, δικαίωμα του. Τον δρόμο δεν του τον κόβει κανείς. Καλό πούλμαν θα του ευχηθώ αν και οι "κοντοί" στο πούλμαν την βολεύουν καλύτερα από τους ψηλούς, οπότε μπορεί κ να μην τον χαλάσει πολύ.
natouralistis
QUOTE (john wick @ Sep 28 2018, 10:06 ) *
Αν ο Κώστας ο Σλούκας φέρθηκε άσχημα στον Ολυμπιακό , ο Βασίλης της καρδιάς μας , πως φέρθηκε στον Παύλο κ τον Θανάση;;;


Οι 2 περιπτώσεις είναι ανόμοιες. Η σχέση Σπανούλη-ΠΑΟ ήταν δούναι και λαβείν, η σχέση ΟΣΦΠ-Σλούκα ήταν δούναι σκέτο, όταν ήρθε η ώρα του λαβείν ο Σλούκας είχε άρρωστη τη μαμά του.

Ο Σπανούλης στον Παναθηναϊκό ήρθε έτοιμος παίχτης. Έπαιζε εθνική αντρών ήδη. Πήρε μεγάλα συμβόλαια και ανταπέδωσε με τίτλους και MVP F4 σε κατάκτηση EL. Ο Σλούκας στον Ολυμπιακό ήρθε παιδί, έγινε επένδυση πάνω του μακροπρόθεσμη. Του δόθηκε χρόνος ενώ θα μπορούσε να τον έχει πάρει ένας πιο έτοιμος παίχτης που βραχυπρόθεσμα θα βοηθούσε περισσότερο. Όταν έφτασε το πλήρωμα του χρόνου, από τη διοίκηση άκουσε ένα ηγεμονικό συμβόλαιο και έναν ρόλο ηγέτη, προτίμησε να αποχωρήσει. Δικαίωμά του και πραγματικά δεν μου αρέσει να τον ξαναδώ στα ερυθρόλευκα.

Σε αυτό που στέκομαι μετά και τις χθεσινές δηλώσεις του, είναι ο παραλογισμός της όλης φάσης. Είναι ο μοναδικός παίχτης στα παγκόσμια χρονικά που ανδρώθηκε, έχτισε καριέρα, έγινε πλούσιος σε μια ομάδα και στα όσα δηλώνει κατα καιρούς αφήνει μπηχτές για αυτή και κολακεύει τον αιώνιο αντίπαλό της χωρίς να έχει φορέσει την φανέλα αυτής. Ρέιντζερς - Σέλτικ, Μίλαν - Ίντερ, Ρεαλ- Μπάρτσα, βάλτε όποιο ζευγάρι θέλετε στο παγκόσμιο αθλητισμό. Αν μου βρείτε ΕΝΑΝ παίχτη που μιλάει άσχημα για τη μια ομάδα και κολακεύει την άλλη ενώ έχει φορέσει μόνο τη μία φανέλα, αυτής για την οποία μιλάει άσχημα, τότε δεν είναι σουρεαλιστικό το κεφάλι του Κώστα Σλούκα.
rankin
QUOTE(john wick @ Sep 28 2018, 10:06 ) *
Αν ο Κώστας ο Σλούκας φέρθηκε άσχημα στον Ολυμπιακό , ο Βασίλης της καρδιάς μας , πως φέρθηκε στον Παύλο κ τον Θανάση;;;


Όπως τους άξιζε smiley.gif


QUOTE(natouralistis @ Sep 28 2018, 11:54 ) *
Σε αυτό που στέκομαι μετά και τις χθεσινές δηλώσεις του, είναι ο παραλογισμός της όλης φάσης.


Ο Σλούκας στον Ολυμπιακό, όσο τον θυμάμαι, κλότσαγε
Δανεικός στον Άρη ειχε πάει και δεν ηθελε να επιστρέψει

Σε συνέχεια και σε μεγέθυνση αυτού, ήρθαν οι χθεσινές δηλώσεις συμπάθειας (και θαυμασμου?) προς τον κόσμο του Παναθηναικού, γεγονός που δείχνει πως το παλικάρι μάλλον ηταν Παναθηναικός απο μικρός.
Δηλαδή και εγώ δε μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

Και πήγε στο ΟΑΚΑ, και χειροκρότησε τον κόσμο του Παναθηναικού. Ειχε πρόγραμμα.
Οχι γέφυρες έχει ρίξει, ολόκληρη λεωφόρο έχει ανοίξει...
Θα μου κάνει εντύπωση αν το καλοκαίρι δεν φορέσει τα πράσινα, οπως έπραξε και ο έτερος πρασινων αισθημάτων, ο Ιωάννης.

Στο καλό να πάνε τα παιδιά. Με στεναχωρεί μονο που παίχτες με κόκκινα αισθήματα, εμάς είτε μας τίμησαν λίγο, είτε καθόλου.
Ο Παπαλουκάς ήρθε εδώ για τα τελευταία ένσημα
Ο Διαμαντίδης, εκλεινε συμβόλαια στα μέσα της χρονιάς. Δε προλάβαινε ουτε FA να γίνει

Απο την άλλη, ο Σπανούλης, μάλλον ειναι Ολυμπιακός, αν και τα ρομποτ δεν έχουν ομάδες και αισθήματα....

Επιστρέφοντας στον Σλούκα και στα όσα έγραψα στην αρχή, ο παίχτης μάλλον δεν γουσταρε ποτέ να παίζει για τον Ολυμπιακό.
Μια ζωή ψαχνοταν για να φύγει. Μια ζωή σπασμένος ηταν. Νομίζω πως περίμενε πως και πως να πετύχει και να σηκωθεί να φύγει και να μη ξαναγυρίσει.

Δεν υπάρχει πάντως λόγος για να κακίζει κανείς τον παίχτη.
Επαγγελματίας ειναι και έχει δικαίωμα να αποφασίζει και να πράττει οπως εκείνος κρίνει καλύτερα.
natouralistis
QUOTE (rankin @ Sep 28 2018, 12:22 ) *
Επαγγελματίας ειναι και έχει δικαίωμα να αποφασίζει και να πράττει οπως εκείνος κρίνει καλύτερα.


Φυσικά. Και εγώ σαν φίλαθλος ή με την ιδιότητα του πολίτη έχω δικαίωμα να κρίνω κάποιον που δείχνει ασεβής και άνθρωπος χωρίς λόγο.

Για να μη πλατιάζουμε, αν ο Σλούκας δήλωνε "Στον Ολυμπιακό χρωστάω πολλά, αν γυρίσω Ελλάδα θα μιλήσω πρώτα μαζί τους από σεβασμό και μόνο, αν αυτοί δεν με θέλουν θα κοιτάξω όλες τις προτάσεις" δεν θα με πείραζε να πάει όπου θέλει. Το να κάνεις το άσπρο μαύρο, σε αυτούς που σε ευεργέτησαν να αφήνεις υπονοούμενα και σαν κατατρεγμένος από το κακό και το άδικο να ψάχνεις τη ζεστή αγκαλιά στον Παναθηναϊκό για να πας εκεί είναι αστείο. Απλά πήγαινε...
akratacity
Ο Σλουκας που εφυγε απο τον Ολυμπιακο για να μην ειναι στη σκια του Σπανουλη, θα επιστρεψει στον ΠΑΟ του Καλαθη ετσι απλα;

Μπορει και να γινει αλλα εγω για την ωρα δεν τον θεωρω και το πιο πιθανο σεναριο. Τωρα ολα τα υπολοιπα που ακουγονται για δηλωσεις, ασεβεια κτλ κτλ εμενα προσωπικα με αφηνουν παγερα αδιαφορο.
basket72
QUOTE (rankin @ Sep 28 2018, 12:22 ) *
...Απο την άλλη, ο Σπανούλης, μάλλον ειναι Ολυμπιακός, αν και τα ρομποτ δεν έχουν ομάδες και αισθήματα....

Επιστρέφοντας στον Σλούκα και στα όσα έγραψα στην αρχή, ο παίχτης μάλλον δεν γουσταρε ποτέ να παίζει για τον Ολυμπιακό.
Μια ζωή ψαχνοταν για να φύγει. Μια ζωή σπασμένος ηταν. Νομίζω πως περίμενε πως και πως να πετύχει και να σηκωθεί να φύγει και να μη ξαναγυρίσει.

Δεν υπάρχει πάντως λόγος για να κακίζει κανείς τον παίχτη.
Επαγγελματίας ειναι και έχει δικαίωμα να αποφασίζει και να πράττει οπως εκείνος κρίνει καλύτερα.



Πετυχημένο το συμπέρασμα περί Σπανούλη- μοιάζει βγαλμένο από βιβλίο... 41.gif


Συμφωνώ κι εγώ με όσα λες για τον Σλούκα, ο παίκτης δείχνει να μην θέλει να ακούσει για Ολυμπιακό.
Ήλπιζα ότι θα μπορούσαμε να ρίξουμε γέφυρες μιας και είναι ο μοναδικός κλασάτος παίκτης από τους γηγενείς.
Η συνθήκη δείχνει να ευνοεί Παναθηναϊκό σχετικά με το ελληνικό μέλλον του Σλόυκι Λουκ rolleyes.gif .


Από την άλλη ας περιμένουμε και λίγο. Οι μέρες που διανύουμε έχουν μια πολύ ξεχωριστή ιδιαιτερότητα για τον Παναθηναϊκό. Το όλο κλίμα είναι λίαν ενωτικό (όσο ποτέ άλλοτε) και δεν νομίζω ότι μπορεί να βγει κανενός είδος συμπέρασμα από τα όσα διαμείβονται αυτές τις μέρες στο ΟΑΚΑ.
Ο ΔΓ αυτή την περίοδο λειτουργεί αλλά κι αντιμετωπίζεται ως ο γιος του Παύλου.
Ας περιμένουμε να αρχίσει και να κυλήσει αυτή η απαξιωμένη (...) Ευρωλίγκα κι εδώ θα είμαστε να τα λέμε.

Conan1982
Το πρόβλημα ξεκινούσε πιθανολογώ ότι συνεχώς ενώ ήταν καλύτερος από τον Μάντζαρη ήταν πίσω από αυτόν. Φταίει ο τρόπος παιχνιδιού μας, δεν ξέρω πάντως είναι η πραγματικότητα. Σίγουρα ο Ολυμπιακός τον στήριξε όμως έμεινε σ' αυτόν 7 χρόνια, έδωσε ότι μπορούσε και έχει μερίδιο και στις επιτυχίες της ομάδας. Οπότε δεν νομίζω ούτε ότι ο Ολυμπιακός χρωστάει σε αυτόν, ούτε αυτός στον Ολυμπιακό, αν δεν ήταν σ' εμάς θα ήταν κάπου αλλού που με το ταλέντο του θα έβρισκε τον δρόμο.
Ούτε βλέπω τι ακριβώς κακό έχει πει για εμάς, έχει πει ότι αισθάνθηκε έκπληξη που τον γιούχαρε ένα γήπεδο, δεν έχει αποκλείσει να πάει στο μέλλον στον ΠΑΟ, έχει εκφράσει την πικρία του και ως εκεί. Αν κάποιος βρει δηλώσεις του που να μιλάει άσχημα για τον Ολυμπιακό (τον οποίο έχει αποκαλέσει οικογένεια του), ή για τους Προέδρους ας τις ανεβάσει γιατί εμένα μου διαφεύγουν.
Εγώ πάντως τον θέλω πίσω, και αν μπορούμε να τον φέρουμε πίσω όταν έρθει η ώρα ελπίζω να πρυτανεύσει η λογική και όχι να επικρατήσουν λογικές του στυλ σου κρατάω μούτρα γιατί δεν έδειξες ολυμπιακοφροσύνη όταν έφυγες.

Υ.Γ Ο Γιαννακόπουλος εξέφρασε και την ευχή σε κάποιο επόμενο τουρνουά του ΠΑΟ για τον Παύλο να συμμετέχει και ο Ολυμπιακός, όνειρο θερινής νυχτός ακούγεται...
natouralistis
Στη Τουρκία τα πράγματα είναι επισφαλή, ομάδες βαράνε κανόνια η μία μετά την άλλη, η ίδια η Φενέρ έχει χρέη υπέρογκα και είναι άγνωστο αν θα παραμείνει σε υψηλό επίπεδο. Ο Σλούκας είναι στη καλύτερη ηλικία και ετοιμάζεται το καλοκαίρι να υπογράψει το μεγαλύτερο συμβόλαιο που θα κάνει στη καριέρα του. Για αυτό και κάνει δημόσιες σχέσεις, ξεκίνησαν έτσι

Οι επιλογές σου ορίζουν τι θα διαλέξεις. Από εκεί και πέρα, είναι αλήθεια πως θα σκεφτώ ιδιαιτέρως την περίπτωση του Παναθηναϊκού.

Δεν είναι εύκολη απόφαση, θέλω όμως να εκμυστηρευτώ και το εξής: η ψυχρή έως αρνητική αντίδραση που είχε ο κόσμος στο ΣΕΦ όταν πήγα με τη Φενερμπαχτσέ με στενοχώρησε πολύ. Με πλήγωσε!


και συνεχίστηκαν με τις χθεσινές του δηλώσεις, όπου ο κόσμος του ΠΑΟ εν αντιθέσει με αυτόν του Ολυμπιακού ξέρει να εκτιμά.

Κάποιους το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι το αγωνιστικό σκέλος, είναι παιχταράς να έρθει να βοηθήσει τον Ολυμπιακό. Κάποιους μας ξενίζει η συμπεριφορά του και δεν μας αρκεί το να είναι καλός ή πολύ καλός παίχτης. Τα δημοσιοσχετιλίκια και ο τρόπος που γίνονται απλά μακρυά...λίγος..και με κακούς συμβουλάτορες. Μία του και μόνο δήλωση ότι δεν ήταν έκπληξη να μας αποκλείσει η Ζαλγκίρις πέρυσι, αρκεί για να καταλάβεις ότι στάζει χολή χωρίς λόγο.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.