Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός οff topic
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54
bbplayer
QUOTE (redleg7 @ Jun 3 2014, 13:27 ) *
Αρχισανε παραμονες πεμπτου τελικου να λενε για τον Σπανουλη.
Δεν λεει να κατανοησουν με τιποτα οτι υπεγραψε το 3 ετες ΚΛΕΙΣΤΟ συμβολαιο του για να κλεισει την καριερα του στον Ολυμπιακο.
Συνεχιζουν απο περσι στον ιδιο ρυθμο...

Ιβκοβιτς κατσε με τον Βασιλειαδη και πολυ σου ειναι.


δεν ξέρω εάν και πώς σχετίζεται με τον 5ο τελικό αλλά αυτά είναι αστειότητες. Ο Σπανούλης δεν έφυγε πέρσι που μπορούσε λόγω συμβολαίου. Και θα φύγει φέτος? Και θα πάει στην Εφές? Γιατί όχι στην Γκεντζερμπιρλιγκι?
Λοιπόν δύο τινά συμβαίνουν. Ή οι άνθρωποι είναι εντελώς ανάπηροι στο μυαλό ή γράφουν εν γνώσει τους ψέματα για να παρουν κανένα "κλικ" παραπάνω τα αφεντικά τους και κατ' επέκταση οι ίδιοι
roko
QUOTE (akratacity @ Jun 3 2014, 14:44 ) *
ηταν απο την αρχη της χρονιας και εκανε τις διορθωτικες κινησεις που ηθελε (πχ ο νιλσεν)

απλα απετυχε παταγωδως εκεινη τη χρονια


Το οτι ηταν η 1η του χρονια και οτι ετσι κιαλλιως ειχε παικτες απο ροστερ που δεν ειχε διαλεξει εκεινος,πχ Παπαλουκα παιζει καθολου σαν παραμετρος?
redleg7
QUOTE (bbplayer @ Jun 3 2014, 14:45 ) *
δεν ξέρω εάν και πώς σχετίζεται με τον 5ο τελικό αλλά αυτά είναι αστειότητες. Ο Σπανούλης δεν έφυγε πέρσι που μπορούσε λόγω συμβολαίου. Και θα φύγει φέτος? Και θα πάει στην Εφές? Γιατί όχι στην Γκεντζερμπιρλιγκι?
Λοιπόν δύο τινά συμβαίνουν. Ή οι άνθρωποι είναι εντελώς ανάπηροι στο μυαλό ή γράφουν εν γνώσει τους ψέματα για να παρουν κανένα "κλικ" παραπάνω τα αφεντικά τους και κατ' επέκταση οι ίδιοι

Ενταξει να διαβασω για τον Περπερογλου το κατανοω μιας και ληγει το συμβολαιο του και εχει αναπτυχθει η φημη για Τουρκια εδω και μηνες.Αλλα οπως λες ξανα να πιασουν το θεμα Σπανουλη?
Δεν βαρεθηκαν περσι ολο το καλοκαιρι να μας λενε για τα 3 μυρια της Τσσκα,της Μπαρτσελονα,της Γαλατα(!!) κλπ κλπ.
Οσον αφορα το ερωτημα σου και τα 2 μαζι ισχυουν.
akratacity
QUOTE (roko @ Jun 3 2014, 14:46 ) *
Το οτι ηταν η 1η του χρονια και οτι ετσι κιαλλιως ειχε παικτες απο ροστερ που δεν ειχε διαλεξει εκεινος,πχ Παπαλουκα παιζει καθολου σαν παραμετρος?

ωραια και ο μπαρτζωκας ειχε περυσι παιχτες που δεν τους διαλεξε ο ιδιος αλλα οταν μιλατε για τους χαμενους τιτλους του δεν ειδα να το αναφερεται πουθενα σαν ελαφρυντικο

δλδ το προτζεκτ του ιβκοβιτς το χαλουσε ο παπαλουκας???
redleg7
QUOTE (akratacity @ Jun 3 2014, 14:44 ) *
ηταν απο την αρχη της χρονιας και εκανε τις διορθωτικες κινησεις που ηθελε (πχ ο νιλσεν)

απλα απετυχε παταγωδως εκεινη τη χρονια


Περιεργα πραγματα παντως.
Αλλες φορες λογιζεται στα συν ενος τεχνικου το να παραλαμβανει ενα πολυ καλο κορμο και αλλες φορες λογιζεται στα αρνητικα γιατι δεν καταφερε να τον φτιαξει μονος του ενω ειχε το μπατζετ και τον χρονο να σχεδιασει ακριβως το προτζεκτ που ειχε στο μυαλο του.
roko
QUOTE (akratacity @ Jun 3 2014, 14:52 ) *
ωραια και ο μπαρτζωκας ειχε περυσι παιχτες που δεν τους διαλεξε ο ιδιος αλλα οταν μιλατε για τους χαμενους τιτλους του δεν ειδα να το αναφερεται πουθενα σαν ελαφρυντικο

δλδ το προτζεκτ του ιβκοβιτς το χαλουσε ο παπαλουκας???


Δεν νομιζω κανεις περυσι να γκρινιαξε για τον Μπαρτζωκα.Φετος γινεται η κουβεντα που σηκωσαμε την κουπα του καφε.
imperial
Θαναση Ασπρουλια, χαιρομαι πολυ χαθηκαμε....τα google statistics κοιτατε πλεον ολοι μπας και βγει το χρηματακι...

spysta
φρεσκες φρεσκες ειδησεις .. ΜΟΛΙΣ τωρα βγηκαν

μοναχα λοιπον λιγες ωρες πριν απο αυτο το ΜΕΓΑΛΟ και ΚΡΙΣΙΜΟ παιχνιδι διαβαζουμε τα εξης , ΩΣ ΠΡΩΤΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ στα sites ,απο την ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ (και καλα) ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑ ..


''η ΕΦΕΣ στρωνει μυρια και παει για Σπανουλη'' απο τον ΘΑΝΑΣΗ ΑΣΠΡΟΥΛΙΑ συμφωνα με αποκλειστικες πληροφοριες

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=129746818

''Ελληνας παικτης του ΟΣΦΠ ζητησε απο το μανατζερ του να του βρει αλλη ομαδα λογω του θεματος με την Εθνικη''
απο τον ΝΙΚΟ ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΗ
συμφωνα με αποκλειστικες πληροφοριες
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...ti-sholiki-ayli

''BOMBA του ΟΣΦΠ με Σχορτσιανιτη'' απο το sportdog , συμφωνα με αποκλειστικες πληροφοριες και αυτο
http://www.sportdog.gr/apokleistika/articl...me-sxortsianiti


.....
περυσι ειχαμε ΠΑΛΙ τα ιδια , με αναφορες στην ΣΙΓΟΥΡΗ φυγη των Χαινς,Λο ΚΑΙ του Σπανουλη , τις ντοπες του Λο απο τον μαχομενο δημοσιογραφο Στεφανο Χιο κτλ




ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟΣ στον ΟΣΦΠ απο το αντικειμενικο Ελληνικο στερεωμα ..
ειναι να σε πιανει αηδια
louie
QUOTE (spysta @ Jun 3 2014, 15:37 ) *
φρεσκες φρεσκες ειδησεις .. ΜΟΛΙΣ τωρα βγηκαν

μοναχα λοιπον λιγες ωρες πριν απο αυτο το ΜΕΓΑΛΟ και ΚΡΙΣΙΜΟ παιχνιδι διαβαζουμε τα εξης , ΩΣ ΠΡΩΤΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ στα sites ,απο την ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ (και καλα) ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑ ..


''η ΕΦΕΣ στρωνει μυρια και παει για Σπανουλη'' απο τον ΘΑΝΑΣΗ ΑΣΠΡΟΥΛΙΑ συμφωνα με αποκλειστικες πληροφοριες

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=129746818

''Ελληνας παικτης του ΟΣΦΠ ζητησε απο το μανατζερ του να του βρει αλλη ομαδα λογω του θεματος με την Εθνικη''
απο τον ΝΙΚΟ ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΗ
συμφωνα με αποκλειστικες πληροφοριες
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...ti-sholiki-ayli

''BOMBA του ΟΣΦΠ με Σχορτσιανιτη'' απο το sportdog , συμφωνα με αποκλειστικες πληροφοριες και αυτο
http://www.sportdog.gr/apokleistika/articl...me-sxortsianiti


.....
περυσι ειχαμε ΠΑΛΙ τα ιδια , με αναφορες στην ΣΙΓΟΥΡΗ φυγη των Χαινς,Λο ΚΑΙ του Σπανουλη , τις ντοπες του Λο απο τον μαχομενο δημοσιογραφο Στεφανο Χιο κτλ




ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟΣ στον ΟΣΦΠ απο το αντικειμενικο Ελληνικο στερεωμα ..
ειναι να σε πιανει αηδια


μηπως υπερβαλλεις λιγο(εως παρα πολυ); την ιδια στιγμη ακουγεται καθε μερα οτι ο παναθηναικος εχει κλεισει ιβανοβιτς, οτι καναμε προταση στον κουπερ, οτι ο ουκιτς κλεινει στην τσεντεβιτα κτλ... να βγαινουμε να φωναζουμε οτι δεν μας σεβονται και οτι θα μας επηρρεασει αυτο; γιατι για να το γραφεις στο τοπικ του αγωνα και οχι σε καποιο τοπικ του ολυμπιακου(μεταγραφων, οφ τοπικ) αυτο εννοεις...

ο παπαδογιαννης δηλαδη ειναι εναντιον του ολυμπιακου;;
spysta
QUOTE(louie @ Jun 3 2014, 13:06 ) *
μηπως υπερβαλλεις λιγο(εως παρα πολυ); την ιδια στιγμη ακουγεται καθε μερα οτι ο παναθηναικος εχει κλεισει ιβανοβιτς, οτι καναμε προταση στον κουπερ, οτι ο ουκιτς κλεινει στην τσεντεβιτα κτλ... να βγαινουμε να φωναζουμε οτι δεν μας σεβονται και οτι θα μας επηρρεασει αυτο; γιατι για να το γραφεις στο τοπικ του αγωνα και οχι σε καποιο τοπικ του ολυμπιακου(μεταγραφων, οφ τοπικ) αυτο εννοεις...

ο παπαδογιαννης δηλαδη ειναι εναντιον του ολυμπιακου;;

οχι δεν υπερβαλλω καθολου.
και θεωρω οτι υπαρχει διαφορα στα παραπανω παραδειγματα

(παρολλο που ΚΑΙ αυτα που αναφερεις εσυ ως προς τον ΠΑΟ ειναι UNFAIR για την προσπαθεια του συλλογου)
αν και γενικα ειναι πραγματα γνωστα .. εδω και καιρο.
οι ειδησεις παντως βγηκαν :

-απο τον Αρη Μπαρκα (τον ρεπορτερ του ΠΑΟ στο Εurohoops)
http://www.eurohoops.net/el/2014/05/dunks-el/50029 .. και εκανε λογω για συμφωνια με προπονητη (λες και δεν το ξεραμε οτι προφανως θα ερθει κανονικος προπονητης)
- απο τον Δημητρη Κατσιωνη (τον γνωστο σε ολους μας hoopfellas) που χαιρε την εκτιμηση ΟΛΩΝ μας ως ενας πραγματικα αντικειμενικος μπασκετικος αναλυτης .. ο οποιος μαλιστα μεσω του basketblog επικαλεστηκε δημοσιευματα των Κροατων. σαν να μιλαμε για αναδημοσιευση επομενως
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...1&Itemid=13


ουτε λοιπον off the record συνομιλιες ,με Ελληνα παικτη του ΟΣΦΠ (που εχει συμβολαιο και αυριο παιζει τελικο) οπως ανεφερε ο Παπαδογιαννης
ουτε αποκλειστες πληροφοριες για τον Σπανουλη (που εχει συμβολαιο και αυριο παιζει τελικο) απο εναν ρεπορτερ του Παναθηναικου , σε αντικειμενικο ομως site (ας εγραφε ο,τι ηθελε στην prasini ή το leoforos.gr) , oπως ο Ασπρουλιας

να περιμεναν την Πεμπτη το πρωι .. και να εγραφαν Ο,ΤΙ ΗΘΕΛΑΝ μετα .
κανενα προβλημα ... οχι ομως λιγες ωρες πριν το τελικο να πετανε υπονοουμενα και αρθα οτι η μιση ομαδα του ΟΣΦΠ την κανει επειδη οι κακοι Αγγελοπουλοι δεν τους αφηνουν να πανε Εθνικη και η αλλη μιση επειδη θα παρει περιουσια απο τους Τουρκους

unfair αυτο. ελλειψη ΣΕΒΑΣΜΟΥ




ΥΓ. και ΟΧΙ .. δεν ειπα πουθενα οτι ο Παπαδογιαννης ειναι εναντιον του ΟΣΦΠ. ειπα οτι ΔΕΝ σεβαστηκε τον ΟΣΦΠ ΚΑΙ τον κοσμο του .. με το σχολιο-ειδηση που μετεφερε , ενω βρισκονται σε εξελιξη οι τελικοι. UNFAIR και ΛΑΘΟΣ του.

ΓΕΝΙΚΑ δεν καταλαβα για ποιο λογο συνεδεσες τον ΠΑΟ με το παραπανω ποστ .. ΠΟΥΘΕΝΑ δεν αναφερω τον Παναθηναικο.
τονιζω την ελλειψη σεβασμου απο τους αντικειμενικους και τιποτα παραπανω.
αν οι παραπανω ειδησεις προερχοντα απο πρασινα sites .. δεν θα ασχολιομουν καν.
tuareg
του παπαδογιαννη ειναι γνωστη η ευαισθησια του με την εθνικη και το οτι παντα θελει να βρισκει λογους να το παιζει κριτης των παντων και να εξαπολυει φιλιππικους οποτε μικρο το κακο.
Το σπορτντογκ ειναι οτι πιο αναξιοπιστο κυκλοφορει (ακομα θυμαμαι το αρθρο με τον εκατομμυριουχο κολλητο του Νικ που πειστηκε να χωσει χρημα και να παρει την ομαδα)
Τωρα για το σεντρα καθαρα αντικειμενικα αν αναλογιστει κανεις οτι ο Ασπρουλιας ηταν παικτης του ΠΑΟ ενα θεμα υπαρχει..
leonkalf
Συμφωνώ με Σπύρο.

Είναι μέρος του παιχνιδιού και αυτά... 65.gif
Καλές οι πληροφορίες.. μπορεί όντως να ισχύουν (θα φανεί), όμως μπορούσαν να τις δημοσιεύουν τις επόμενες μέρες..

Ας δούμε πόσες θα βγουν αληθινές μέσα στο καλοκαίρι.. 39.gif

j-kidd13
Εγω παλι θεωρω αυτα που λεει ο Σπυρος σαν δουλεια δεν ειχε ο διαολος...
Ψαχνεται παντου να βρειτε σεναρια συνομωσιας εναντιον του Ολυμπιακου.Αρχιζω και πιστευω,χωρις να θελω να ειρωνευτω, οτι εχετε εθιστει σε αυτου του ειδους τις αντιδρασεις,σαν μαξιλαρι για τις αποτυχιες της ομαδας. peace.gif
Προσβαλλετε και μειωνετε οι ιδιοι την ομαδα σας και τη δυναμικη της με τετοιες αποψεις.Τραγικο.
spysta
QUOTE(j-kidd13 @ Jun 3 2014, 15:04 ) *
Εγω παλι θεωρω αυτα που λεει ο Σπυρος σαν δουλεια δεν ειχε ο διαολος...
Ψαχνεται παντου να βρειτε σεναρια συνομωσιας εναντιον του Ολυμπιακου.Αρχιζω και πιστευω,χωρις να θελω να ειρωνευτω, οτι εχετε εθιστει σε αυτου του ειδους τις αντιδρασεις,σαν μαξιλαρι για τις αποτυχιες της ομαδας. peace.gif
Προσβαλλετε και μειωνετε οι ιδιοι την ομαδα σας και τη δυναμικη της με τετοιες αποψεις.Τραγικο.

κανεις ΜΕΓΑΛΟ λαθος Αγγελε.
δεν εχει ΚΑΜΙΑ σχεση η ομαδα και τα αποτελεσματα της με τα σχολια, εν προκειμενω

πουθενα δεν ανεφερα τον ΠΑΟ.
πουθενα δεν ειπα οτι οι παικτες ή το τιμ του ΟΣΦΠ επηρεαζονται απο αυτες τις δημοσιευσεις-σχολια-ειδησουλες κτλ ωστε να αποτελεσουν αγωνιστικη δικαιολογια

κατεγραψα ΑΠΛΑ το γεγονος .. οτι ειναι UNFAIR να βγαζεις ως φευγατους .. 2 ΒΑΣΙΚΟΥΣ παικτες μιας ομαδας που σε λιγες ωρες παιζει ΤΕΛΙΚΟ. (απο την Πεμπτη το πρωι γραψε Ο,ΤΙ θες .. κανενα προβλημα)
so simple

απορω κι ολας που το χαρακτηριζεις και σεναριο συνομωσιας ή εθισμο .. ΚΑΜΙΑ σχεση παντελως.
καταγραφη γεγονοτων ειναι ,με τον τροπο που το εκλαμβανω εγω
(μπορει βεβαια να εχω και αδικο .. αν και δεν νομιζω smile.gif )
louie
QUOTE (spysta @ Jun 3 2014, 17:47 ) *
οχι δεν υπερβαλλω καθολου.
και θεωρω οτι υπαρχει διαφορα στα παραπανω παραδειγματα

(παρολλο που ΚΑΙ αυτα που αναφερεις εσυ ως προς τον ΠΑΟ ειναι unfair για την προσπαθεια του συλλογου)
αν και γενικα ειναι πραγματα γνωστα .. εδω και καιρο.
οι ειδησεις παντως βγηκαν :

-απο τον Αρη Μπαρκα (τον ρεπορτερ του ΠΑΟ στο Εurohoops)
http://www.eurohoops.net/el/2014/05/dunks-el/50029 .. και εκανε λογω για συμφωνια με προπονητη (λες και δεν το ξεραμε οτι προφανως θα ερθει κανονικος προπονητης)
- απο τον Δημητρη Κατσιωνη (τον γνωστο σε ολους μας hoopfellas) που χαιρε την εκτιμηση ΟΛΩΝ μας ως ενας πραγματικα αντικειμενικος μπασκετικος αναλυτης .. ο οποιος μαλιστα μεσω του basketblog επικαλεστηκε δημοσιευματα των Κροατων
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...1&Itemid=13


ουτε λοιπον off the record συνομιλιες ,με Ελληνα παικτη του ΟΣΦΠ (που εχει συμβολαιο και αυριο παιζει τελικο) οπως ανεφερε ο Παπαδογιαννης
ουτε αποκλειστες πληροφοριες για τον Σπανουλη (που εχει συμβολαιο και αυριο παιζει τελικο) απο εναν ρεπορτερ του Παναθηναικου , σε αντικειμενικο site , oπως ο Ασπρουλιας

να περιμεναν την Πεμπτη το πρωι .. και να εγραφαν Ο,ΤΙ ΗΘΕΛΑΝ μετα . κανενα προβλημα ... οχι ομως λιγες ωρες πριν το τελικο να πετανε υπονοουμενα και αρθα οτι η μιση ομαδα του ΟΣΦΠ την κανει επειδη οι κακοι Αγγελοπουλοι δεν τους αφηνουν να πανε Εθνικη και η αλλη μιση επειδη θα παρει περιουσια απο τους Τουρκους

unfair αυτο. ελλειψη ΣΕΒΑΣΜΟΥ


δεν ειναι ελλειψη σεβασμου σου ξαναλεω. εχουν γινει και πιο χοντρα στο παρελθον κι οπως και να το κανουμε με τα περισσοτερα πρωταθληματα να τελειωνουν φυσικα και θα βγαινουν φημες. θυμαμαι παλιοτερα οπου "φευγανε" τον ομπραντοβιτς καθε τοσο, θυμαμαι στους τελικους του 10 τις φημες για τον σπανουλη και τον ολυμπιακο(που βγηκαν σωστες αλλα δεν ξερουμε κι αν μπορει να ισχυει οτι ο περπερογλου πχ θα παει στην εφες ή οτι ο σοφο θα επιστρεψει), θυμαμαι τα δημοσιευματα για γκαζ προμ που θα αγοραζε τον παναθηναικο που βγηκαν στο φιναλ 4 του 12. στην ισπανια εχουν φημες που λενε οποιος χασει το πρωταθλημα απο ρεαλ και μπαρτσελονα διωχνει τον προπονητη. μονο του ολυμπιακου ειναι ολα μια σκευωρια που εχει σκοπο να επηρεασει την ομαδα;;

ενταξει περσι ηταν οι τελικοι των απιστευτων δικαιολογιων: τα δημοσιευματα, οι δημοσιογραφοι, τα αντιντοπινγκ κοντρολ, οι δηλωσεις των δικων μας που σας επηρεασαν και χασατε αλλα ακομα τα πιστευετε αυτα και νομιζετε οτι αυτα τα δημοσιευματα μπορουν να επηρεασουν την ομαδα; και ειδικοτερα οτι ολα αυτα ειναι μονο για εσας;

επισης μου λες οτι αυτος που εβγαλε την φημη του ιβανοβιτς ειναι ρεπορτερ του παναθηναικου,αρα εννοεις οτι δεν θα το εκανε για κακο του παναθηναικου, και εκανε λογο για συμφωνια που διαψευδουν ομως ο μανατζερ και ο ιδιος ο ιβανοβιτς. εε και ο παπαδογιαννης ειναι ολυμπιακος.. τι δολο να εχει; και αυτος που εβγαλε την φημη για τον κουπερ, μηπως εχει δολο;
j-kidd13
QUOTE(spysta @ Jun 3 2014, 18:11 ) *
κανεις ΜΕΓΑΛΟ λαθος Αγγελε.
δεν εχει ΚΑΜΙΑ σχεση η ομαδα και τα αποτελεσματα της με τα σχολια, εν προκειμενω

πουθενα δεν ανεφερα τον ΠΑΟ.
πουθενα δεν ειπα οτι οι παικτες ή το τιμ του ΟΣΦΠ επηρεαζονται απο αυτες τις δημοσιευσεις-σχολια-ειδησουλες κτλ ωστε να αποτελεσουν αγωνιστικη δικαιολογια

κατεγραψα ΑΠΛΑ το γεγονος .. οτι ειναι UNFAIR να βγαζεις ως φευγατους .. 2 ΒΑΣΙΚΟΥΣ παικτες μιας ομαδας που σε λιγες ωρες παιζει ΤΕΛΙΚΟ. (απο την Πεμπτη το πρωι γραψε Ο,ΤΙ θες .. κανενα προβλημα)
so simple

απορω κι ολας που το χαρακτηριζεις και σεναριο συνομωσιας ή εθισμο .. ΚΑΜΙΑ σχεση παντελως.
καταγραφη γεγονοτων ειναι ,με τον τροπο που το εκλαμβανω εγω
(μπορει βεβαια να εχω και αδικο .. αν και δεν νομιζω smile.gif )

Κατ αρχην ουτε εγω ανεφερα πουθενα τον Παναθηναικο...
Γιατι ειναι unfair να βγαλεις μια τετοια δημοσιευση?ΑΝ εχεις πληροφορηση οτι υπαρχει καπνος?Και ποιος ειναι ο αλλος βασικος περαν του Σπανουλη?Που και σε αυτη την περιπτωση μιλαμε για εναν απο τους 3-4 καλυτερους παικτες της ευρωπης που σχεδον καθε ομαδα θα ηθελα στο ροστερ της.Ποσο μαλλον ο Ντουντα στην Εφες που εγραψε ιστορια με τον Σπανουλη πριν 2 χρονια.Τωρα αν μου λες οτι θα επιρρεαστει η ομαδα σου η ο Σπανουλης απο ενα τετοιο δημοσιευμα και δεν θα παιξει καλα σε εναν...τελικο...τοτε η υποτιμας την ομαδα σου η δεν της εχεις τοσο μεγαλη εμπιστοσυνη...
GreekNick
QUOTE(j-kidd13 @ Jun 3 2014, 18:04 ) *
Εγω παλι θεωρω αυτα που λεει ο Σπυρος σαν δουλεια δεν ειχε ο διαολος...
Ψαχνεται παντου να βρειτε σεναρια συνομωσιας εναντιον του Ολυμπιακου.Αρχιζω και πιστευω,χωρις να θελω να ειρωνευτω, οτι εχετε εθιστει σε αυτου του ειδους τις αντιδρασεις,σαν μαξιλαρι για τις αποτυχιες της ομαδας. peace.gif
Προσβαλλετε και μειωνετε οι ιδιοι την ομαδα σας και τη δυναμικη της με τετοιες αποψεις.Τραγικο.



Βεβαια μπορεις να γραφεις οτι θελεις μιας και φαουλ δεν θα σου δωσει κανενας. Αλλα να λες οτι δουλεια δεν ειχει ο διαολος῾.... και οτι προσβαλουμε και μειωνουμε οι ιδιοι την ομαδα μας και την δυναμικη της με αυτα που γραφουμε λαδι μονο σαν λαδι στη φωτια μπορω να το εκλαβω. peace.gif



Στα του αγωνα τωρα εγω δεν θα παψω ποτε να πιστευω σε αυτη την ομαδα οτι και να γινει. Το μονο βασικο στειχιο που πρεπει να αποβληθει απο την ομαδα αυριο ειναι η τρυκιμια και η ελειψη ψυχραιμιας του κοουτς Μπαρτζωκα. 55-45 θα εδινα υπερ του ΠΑΟ αν δεν ειχε κανει μπρεικ καμοια ομαδα εως τωρα. Απο τη στιγνη που το εχει κανει και προσφατα μαλιστα δεν βλεπω γιατι να μην μπορει να το ξανακανει. Το θεμα δεν ειναι αν μπορουν να ετοιμαστουν και ψυχολογικα για αυτο το ματς το θεμα ειναι ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ ΠΟΙΑ????? Και για αυτο εβαλε το χερακι του και ο Κυριος Παπαδογιαννης και καθε Παπαδογιαννης με τα γραφομενα τους. Γιατι αυτος που το εχει παρει αποφαση να φυγει και να παει αλλου καλα κανει...... στην τελικη ας το ελεγε απο μονος του
spysta
QUOTE(j-kidd13 @ Jun 3 2014, 15:16 ) *
Κατ αρχην ουτε εγω ανεφερα πουθενα τον Παναθηναικο...
Γιατι ειναι unfair να βγαλεις μια τετοια δημοσιευση?ΑΝ εχεις πληροφορηση οτι υπαρχει καπνος?Και ποιος ειναι ο αλλος βασικος περαν του Σπανουλη?Που και σε αυτη την περιπτωση μιλαμε για εναν απο τους 3-4 καλυτερους παικτες της ευρωπης που σχεδον καθε ομαδα θα ηθελα στο ροστερ της.Ποσο μαλλον ο Ντουντα στην Εφες που εγραψε ιστορια με τον Σπανουλη πριν 2 χρονια.Τωρα αν μου λες οτι θα επιρρεαστει η ομαδα σου η ο Σπανουλης απο ενα τετοιο δημοσιευμα και δεν θα παιξει καλα σε εναν...τελικο...τοτε η υποτιμας την ομαδα σου η δεν της εχεις τοσο μεγαλη εμπιστοσυνη...

@@ειναι unfair γιατι αυριο ,ο παικτης του ΟΣΦΠ Σπανουλης που λες οτι ερχεται προτασαρα το να τ αλλο ξερωγω , εχει αγωνα με την ομαδα που υποστηριζεις κυριε Ασπρουλια. (γραψτο την Πεμπτη αφου εχεις πληροφοριες)
##ειναι unfair γιατι αυριο , ο παικτης που λες οτι ζητησε να φυγει , εχει αγωνα τελικου κυριε Παπαδογιαννη. (γραψτο την Πεμπτη αφου στο ειπε μεσω τηλεφωνου)

γραφω ξεκαθαρα στο ποστ που μου απαντησες
''''πουθενα δεν ειπα οτι οι παικτες ή το τιμ του ΟΣΦΠ επηρεαζονται απο αυτες τις δημοσιευσεις-σχολια-ειδησουλες κτλ ωστε να αποτελεσουν αγωνιστικη δικαιολογια''''

ΠΡΟΦΑΝΩΣ και δεν (πρεπει να) επηρεαζονται.
ΠΡΟΦΑΝΩΣ και δεν υποτιμω την ομαδα μου (ειδικα εγω , που εχω γραψει τοσες και τοσες φορες οτι θεωρω τον ΟΣΦΠ καλυτερη ομαδα απο τον ΠΑΟ)
j-kidd13
QUOTE(GreekNick @ Jun 3 2014, 18:20 ) *
Βεβαια μπορεις να γραφεις οτι θελεις μιας και φαουλ δεν θα σου δωσει κανενας. Αλλα να λες οτι δουλεια δεν ειχει ο διαολος῾.... και οτι προσβαλουμε και μειωνουμε οι ιδιοι την ομαδα μας και την δυναμικη της με αυτα που γραφουμε λαδι μονο σαν λαδι στη φωτια μπορω να το εκλαβω. peace.gif


Μπορεις αν θες να ζητησεις να μου δωσουν φαουλ,αν καποιος συν-mod το κρινει,δεν εχω κανενα προβλημα...
Ειπα τη γνωμη μου,οτι ψαχνεστε συνεχως στο να βρισκετε συνωμοσιες εναντιον του Ολυμπιακου στο καθε τι,με αφορμη το ποστ του σπυστα...Ουτε φυσικα εχω σκοπο να ειρωνευτω η να προκαλεσω καποιον,και το ξεκαθαρισα.

Τελος παντων αφηστε αυτη την κουβεντα εδω...Θα μεταφερω τα ποστ στο οφ τοπκ του Ολυμπιακου....
tsouras o.a.c
Εισαι παικτης του Ολυμπιακου,με την πιεση στα κοκκινα και με τα ψυχολογικα στα ταρταρα οταν πας στο ΟΑΚΑ και διαβαζεις(γιατι ενημερωνεσαι και καλοθελητες βεβαια υπαρχουν παντου) οτι ο αρχηγος σου και ηγετης σου ειναι ετοιμος για φευγιο,οτι καποιος ελληνας παικτης -off the record- ψαχνεται για να φυγει ηδη και αναφερονται και ονοματα παικτων που θα ερθουν!
Μπειτε λιγο στην θεση τους και φανταστειται!
Εισαι π.χ ο Μαντζαρης ή ο Πριντεζης και ρωτας τον Περπερογλου κατ'ιδιαν:"Ρε μ@$$@&α Στρατο,εσυ μιλησες με Παπαδογιαννη?".Και αυτος απανταει με πασα ειλικρινεια και κατα πασα πιθανοτητα λεει την αληθεια:"Εχεις τρελαθει?Για τετοια ειμαστε τωρα?"
Εισαι ο Σιμμονς ή ο Σερμαντινι και διαβαζεις οτι ο Σχορτσιανιτης ετοιμαζεται για επαναπατρισμο και λες στον εαυτο σου:"Α,καλα για μενα βαραει η καμπανα!Δεν ειμαι για να βαζω και τα χερια μου στην φωτια."
Ο ι ισορροπιες ειναι παρα πολυ λεπτες ιδιως σε αυτο το κρισιμο σημειο και ιδιως σε μια ομαδα σαν την δικια μας που η ψυχολογικη κατασταση ειναι ευθραυστη!
Ακομα κι εαν εχουν δοση αληθειας ειναι σιγουρα unfair απο την στιγμη που δεν εξυπηρετουν τιποτα οσον αφορα την ενημερωση σε αυτο το χρονικο σημειο!
roko
QUOTE (spysta @ Jun 3 2014, 18:21 ) *
@@ειναι unfair γιατι αυριο ,ο παικτης του ΟΣΦΠ Σπανουλης που λες οτι ερχεται προτασαρα το να τ αλλο ξερωγω , εχει αγωνα με την ομαδα που υποστηριζεις κυριε Ασπρουλια. (γραψτο την Πεμπτη αφου εχεις πληροφοριες)
##ειναι unfair γιατι αυριο , ο παικτης που λες οτι ζητησε να φυγει , εχει αγωνα τελικου κυριε Παπαδογιαννη. (γραψτο την Πεμπτη αφου στο ειπε μεσω τηλεφωνου)

γραφω ξεκαθαρα στο ποστ που μου απαντησες
''''πουθενα δεν ειπα οτι οι παικτες ή το τιμ του ΟΣΦΠ επηρεαζονται απο αυτες τις δημοσιευσεις-σχολια-ειδησουλες κτλ ωστε να αποτελεσουν αγωνιστικη δικαιολογια''''

ΠΡΟΦΑΝΩΣ και δεν (πρεπει να) επηρεαζονται.
ΠΡΟΦΑΝΩΣ και δεν υποτιμω την ομαδα μου (ειδικα εγω , που εχω γραψει τοσες και τοσες φορες οτι θεωρω τον ΟΣΦΠ καλυτερη ομαδα απο τον ΠΑΟ)


Γιατι να μην το σκεφτουμε και αναποδα? Δεν ειναι unfair κυριε Σπανουλη κυριε Περπερογλου κυριε εσυ που παραμονες τελικου καθεσαι και δινεις συνεντευξεις στο συναφι σου αντι να εχεις το μυαλο σου αλλου?..Οταν μιλαω ομως για ελληνικο λομπι και μαγαζακια γινομαι κακος.Ας το καταπιουμε λοιπον. cool.gif

Στην ομαδα παντως εχει χαθει καθε μετρο ταξης και πειθαρχιας.Με πρωτους διδαξαντες τους Αγγελοπουλους.Αυτοι εχουν χασει την μπαλα και αντι να τραβηξουν αυτια και να παρουν παικτες,κανουν ολα τα υπολοιπα τα εξωαγωνιστικα.

** Kαι να συμπληρωσω οτι αν θελουν να παιξουν το παιχνιδι ΚΑΙ εξωαγωνιστικα οι Αγγελοπουλοι (δικαιως κατ'εμε) ας παρουν μαθηματα απο τον κολλητο τους τον Μαρινακη.Για να τελειωνουμε με την κλαψα.Ας πανε να τους πει πως παιζεται το παιχνιδι εκτος παρκε και μεχρι τοτε ας δουν τον ΔΓ αυριο στο γηπεδο κανονικοτατα http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...ylo-game-5-pics
pk13
QUOTE (roko @ Jun 3 2014, 16:52 ) *
Γιατι να μην το σκεφτουμε και αναποδα? Δεν ειναι unfair κυριε Σπανουλη κυριε Περπερογλου κυριε εσυ που παραμονες τελικου καθεσαι και δινεις συνεντευξεις στο συναφι σου αντι να εχεις το μυαλο σου αλλου?..Οταν μιλαω ομως για ελληνικο λομπι και μαγαζακια γινομαι κακος.Ας το καταπιουμε λοιπον. cool.gif

Στην ομαδα παντως εχει χαθει καθε μετρο ταξης και πειθαρχιας.Με πρωτους διδαξαντες τους Αγγελοπουλους.Αυτοι εχουν χασει την μπαλα και αντι να τραβηξουν αυτια και να παρουν παικτες,κανουν ολα τα υπολοιπα τα εξωαγωνιστικα.

** Kαι να συμπληρωσω οτι αν θελουν να παιξουν το παιχνιδι ΚΑΙ εξωαγωνιστικα οι Αγγελοπουλοι (δικαιως κατ'εμε) ας παρουν μαθηματα απο τον κολλητο τους τον Μαρινακη.Για να τελειωνουμε με την κλαψα.Ας πανε να τους πει πως παιζεται το παιχνιδι εκτος παρκε και μεχρι τοτε ας δουν τον ΔΓ αυριο στο γηπεδο κανονικοτατα http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...ylo-game-5-pics


φίλε οι Αγγελόπουλοι πρέπει να το ισιώσουν το τιμόνι γιατί το στρίβουν πολύ επικίνδυνα και δεν θα τους βγεί σε καλό(μπασκετικά πάντα)(πάνε να παίξουν στο γήπεδο του Δ.γ)...Έχουμε εμείς ένα μπουμπούκι για πρόεδρο αμα αρχήσουν τα ίδια και αυτοί άστα να πάνε.....Μήπως να αναλάβει και το μπάσκετ ο Μαρινάκης να έλθει η εξυγίανση??? smiley.gif icon_drunk.gif
roko
QUOTE (pk13 @ Jun 3 2014, 19:34 ) *
φίλε οι Αγγελόπουλοι πρέπει να το ισιώσουν το τιμόνι γιατί το στρίβουν πολύ επικίνδυνα και δεν θα τους βγεί σε καλό(μπασκετικά πάντα)(πάνε να παίξουν στο γήπεδο του Δ.γ)...Έχουμε εμείς ένα μπουμπούκι για πρόεδρο αμα αρχήσουν τα ίδια και αυτοί άστα να πάνε.....Μήπως να αναλάβει και το μπάσκετ ο Μαρινάκης να έλθει η εξυγίανση??? smiley.gif icon_drunk.gif


Eγω μαζι σου ειμαι.Αυτοι θελουν να το παιξουν Μαρινακηδες ενω ειναι αλλης φιλοσοφιας ανθρωποι.Ε ας παρουν μαθηματα απο τον ειδικο του ειδους μιας και το προσπαθουν τοσο γιατι δεν το εχουν.
pk13
QUOTE (roko @ Jun 3 2014, 18:13 ) *
Eγω μαζι σου ειμαι.Αυτοι θελουν να το παιξουν Μαρινακηδες ενω ειναι αλλης φιλοσοφιας ανθρωποι.Ε ας παρουν μαθηματα απο τον ειδικο του ειδους μιας και το προσπαθουν τοσο γιατι δεν το εχουν.


συμφωνώ πως έχουν άλλη φιλοσοφία...Υπεύθυνους θεωρώ τους αρμόδιους οι οποίοι τιμωρούν με χάδια ανθρώπους σαν τον Δ.Γ για τις ανάρμοστες συμπεριφορές τους..Αν είχαν το σθένος να τον αποκλείσουν για 1 χρόνο π.χ και να του επιβάλλουν πρόστιμο μαμούθ τότε θα ξαναέκανε τα ίδια???Και αν τα ξανάκανε βάντου και άλλη ακόμα πιο εξωντωτική τιμωρια μέχρι να συνέλθει...Αυτή την ατιμωρισία βλέπουν οι Αγγελόπουλοι και οι κάθε Αγγελόπουλοι και σου λέει ας κάνουμε και εμείς παρόμοιες .......... αφού δεν θα τιμωρηθούμε....Και έτσι αυτό διαιωνίζεται......Επίσης βλέπουν την στήριξη από κάποιους ποδοσφαιρικούς σε τέτοιου είδους πράξεις και λένε ας συνεχίσουμε....Πρέπει να καταλάβουν πάντως πως καλύτερο είναι να χάνεις διατηρώντας το ήθος και τις αξίες σου παρά να νικάς και να κάνεις πράγματα που δεν ταιριάζουν στην ιδιοσυγκρασία σου......
Petran911
QUOTE(pk13 @ Jun 3 2014, 20:50 ) *
συμφωνώ πως έχουν άλλη φιλοσοφία...Υπεύθυνους θεωρώ τους αρμόδιους οι οποίοι τιμωρούν με χάδια ανθρώπους σαν τον Δ.Γ για τις ανάρμοστες συμπεριφορές τους..Αν είχαν το σθένος να τον αποκλείσουν για 1 χρόνο π.χ και να του επιβάλλουν πρόστιμο μαμούθ τότε θα ξαναέκανε τα ίδια???Και αν τα ξανάκανε βάντου και άλλη ακόμα πιο εξωντωτική τιμωρια μέχρι να συνέλθει...Αυτή την ατιμωρισία βλέπουν οι Αγγελόπουλοι και οι κάθε Αγγελόπουλοι και σου λέει ας κάνουμε και εμείς παρόμοιες .......... αφού δεν θα τιμωρηθούμε....Και έτσι αυτό διαιωνίζεται......Επίσης βλέπουν την στήριξη από κάποιους ποδοσφαιρικούς σε τέτοιου είδους πράξεις και λένε ας συνεχίσουμε....Πρέπει να καταλάβουν πάντως πως καλύτερο είναι να χάνεις διατηρώντας το ήθος και τις αξίες σου παρά να νικάς και να κάνεις πράγματα που δεν ταιριάζουν στην ιδιοσυγκρασία σου......


Εγώ έχω περιέργεια να δω αν θα ξεκινήσει αύριο το παιχνίδι, ειδικά αν ο ΔΓ κάνει καμία απόπειρα να εισέλθει στο γήπεδο.

Γενικά προβλέπω τεράστια καφρίλα αύριο.
colonel gomelsky
Μέχρι και η δημοσίευση δημοσκοπήσεων λίγες μέρες πριν τις εκλογές επιτράπηκε και εδώ συζητάμε να απαγορεύσουμε (sic) τα αθλητικά δημοσιεύματα κατά τη διάρκεια των τελικών μην και διαταραχθεί το κατά τα άλλα ακλόνητο mentality του Σπανούλη και του κάθε Σπανούλη. Δεν νομίζω ότι είναι σοβαρή η κουβέντα αυτή. Aπό τη συζήτηση για τη διαιτησία (που τουλάχιστον είναι μέρος του παιχνιδιού) το πράγμα ξεφεύγει από μερικούς και το πάνε σε ...ασύμμετρες απειλές κτλ.
pk13
QUOTE (Petran911 @ Jun 3 2014, 17:55 ) *
Εγώ έχω περιέργεια να δω αν θα ξεκινήσει αύριο το παιχνίδι, ειδικά αν ο ΔΓ κάνει καμία απόπειρα να εισέλθει στο γήπεδο.

Γενικά προβλέπω τεράστια καφρίλα αύριο.


Δεν θα κάνει απόπειρα να μπεί στο γήπεδο,το έχει αποφασίσει όπως λέει το γκαζζέττα...Οπότε ας ειμαστε όλοι έτοιμοι για σκηνές απείρου κάλλους...

Ο κόσμος νομίζω θα είναι κόσμιος...όπως και στο 3ο μάτς που κύλησε εξαιρετικά.....
Petran911
QUOTE(pk13 @ Jun 3 2014, 21:02 ) *
Δεν θα κάνει απόπειρα να μπεί στο γήπεδο,το έχει αποφασίσει όπως λέει το γκαζζέττα...Οπότε ας ειμαστε όλοι έτοιμοι για σκηνές απείρου κάλλους...

Ο κόσμος νομίζω θα είναι κόσμιος...όπως και στο 3ο μάτς που κύλησε εξαιρετικά.....


Ωραία, είχα και κάτι δουλειές αύριο, κατά τις 20.30 (υπολογίζω) θα συντονιστώ.. Δεν υπάρχει περίπτωση να μπουν να παίξουν από τον ΟΣΦΠ αν τον δουν.
reignman
QUOTE
συμφωνώ πως έχουν άλλη φιλοσοφία...Υπεύθυνους θεωρώ τους αρμόδιους οι οποίοι τιμωρούν με χάδια ανθρώπους σαν τον Δ.Γ για τις ανάρμοστες συμπεριφορές τους..Αν είχαν το σθένος να τον αποκλείσουν για 1 χρόνο π.χ και να του επιβάλλουν πρόστιμο μαμούθ τότε θα ξαναέκανε τα ίδια???


στο αρθρο 66 λεει πως εαν εισαι υποτροπος απο αποκλεισμο στα γηπεδα.. και ξανατιμωρηθεις εντος 2 χρονων , η τιμωρια γινεται αυτοματα 2 χρονια. βεβαια εδω η "τιμωρια" ξανα εγινε καλοκαιρινες διακοπες εκτος γηπεδων. ολα καλα.
North_gato
QUOTE (Petran911 @ Jun 3 2014, 21:53 ) *
Ωραία, είχα και κάτι δουλειές αύριο, κατά τις 20.30 (υπολογίζω) θα συντονιστώ.. Δεν υπάρχει περίπτωση να μπουν να παίξουν από τον ΟΣΦΠ αν τον δουν.


Αλλο το αγωνιστικο κομματι και οι συνθηκες ασφαλους διεξαγωγης του αγωνα και αλλο η ενδεχομενη παρουσια του εκει.
Μην κανει και ο Ολυμπιακος το λαθος που επιχειρησε να κανει ο Παναθηναικος στον προηγουμενο αγωνα εκει. Οτι και να επιχειρηθει θα αποβλεπει στον εκνευρισμο του αντιπαλου και μονο.
roko
https://www.youtube.com/watch?v=9OzS3WnzUjE
Αξεχαστος.

Ας δουν τα γατακια που εχουμε σημερα ποιοι εχουν φορεσει αυτη τη φανελα που φορανε και αυτοι τωρα και ας μπουν μεσα αυριο αν εχουν τα κακαλα να κερδισουν.Και να μην ασχολουνται αν ειναι μεσα ο ΔΓ.Μου θυμιζουν τον Παναθηναικο της Ριζουπολης που εφαγε 3 και του εφταιγαν τα καπνογονα ωρες ωρες αυτη η κακομοιρια απο την ΚΑΕ.
T.W.Is.M.
QUOTE(roko @ Jun 3 2014, 14:46 ) *
Το οτι ηταν η 1η του χρονια και οτι ετσι κιαλλιως ειχε παικτες απο ροστερ που δεν ειχε διαλεξει εκεινος,πχ Παπαλουκα παιζει καθολου σαν παραμετρος?


Μαλλον υπερ του ειναι αυτο σαν παραμετρος. Γιατι την αλλη φορα που ειχε βρεθει με ετοιμο ροστερ και επρεπε να δουλεψει με αυτους εκανε τριπλ κραουν. Οταν πηγε να παρει τους δικους του, γιατι δεν τα εβρισκε με μερικους απ αυτους που ειχε, ξεκινησε τη δυναστεια του Παναθηναικου χανοντας 2 τιτλους μεσα στο ΣΕΦ.
T.W.Is.M.
QUOTE(Nostradamus @ Jun 3 2014, 14:29 ) *
ΥΓ2. Το αν τέτοιου τύπου κανονισμοί είναι ευεργετικοί για το άθλημα είναι μία πολύ μεγάλη συζήτηση (για μένα είναι η επιτομή της αναξιοκρατίας αλλα τέσπα 68.gif ) και θα βγούμε off topic.


Για μενα που ειμαι της σχετικα παλιας σχολης(τελος 80s και 90s) δεν ειναι και τοσο ευεργετικος. Θα ηθελα λιγοτερους ξενους και ενιαιους περιορισμους σε ολη την Ευρωπη και οχι φυσικα για να υποστηριξω τους "δικους μας". 3 ή 4 μου ειναι αρκετοι για διαφορους λογους, οι οποιοι εχουν να κανουν με το αθλημα γενικοτερα και οχι με την ομαδα μου.
Θελω να βλεπω ενα αθλημα που θα ειναι δημοφιλες και θα εχει προβολη. Αυτη δεν κερδιζεται ουτε με τα ευρωπαικα του Παναθηναικου, ουτε με τα back to back ευρωπαικα του Ολυμπιακου. Κερδιζεται με καλες πορειες της εθνικης. Τα ροστερ με 8 και 10 ξενους δε βοηθανε προς αυτη την κατευθυνση. Θελω επισης να βλεπω διοργανωσεις με αυξημενο ενδιαφερον και περισσοτερο απροβλεπτο στοιχειο κι οχι διοργανωσεις που τα μπατζετ των 3-4 κορυφαιων ειναι πολλαπλασια ολων των υπολοιπων. Οχι διοργανωσεις που οποιος εχει τα λεφτα αγοραζει τους καλυτερους παιχτες των αντιπαλων του επειδη δεν μπορει να τους κερδισει αλλιως. Οχι διοργανωσεις που αν ο ισχυρος χασει απο εναν απ τους μεσαιους θα θεωρειται η εκπληξη της χρονιας.
Μπορει να μοιαζει αναξιοκρατια να επιβαλλεται σε μια ομαδα να εχει συγκεκριμενο αριθμο γηγενων. Αλλα ο πολυς κοσμος θεωρω οτι προτιμα να βλεπει το Σλουκα και το Μαντζαρη στον Ολυμπιακο και το Γιανκοβιτς με τον Παππα στον Παναθηναικο παρα τον περαστικο Αμερικανο/Σερβο/Λιθουανο/Κροατη που φετος ειναι του χρονου δεν ειναι και επιλεγεται μονο επειδη ειναι φτηνοτερος. Και κακα τα ψεματα, οσοι επελεξαν να φτιαξουν ροστερ γεματο με ξενους απετυχαν. Καποιος λογος θα υπαρχει...
erwi grey
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 4 2014, 05:34 ) *
Μαλλον υπερ του ειναι αυτο σαν παραμετρος. Γιατι την αλλη φορα που ειχε βρεθει με ετοιμο ροστερ και επρεπε να δουλεψει με αυτους εκανε τριπλ κραουν. Οταν πηγε να παρει τους δικους του, γιατι δεν τα εβρισκε με μερικους απ αυτους που ειχε, ξεκινησε τη δυναστεια του Παναθηναικου χανοντας 2 τιτλους μεσα στο ΣΕΦ.

Tο 97-98 ηταν ατυχος αν δεν τραυματιζονταν ο Μπενετ, που λεγανε οτι ειχε κλεισει και αντ'αυτου ηρθε ο Χοκινς, θα ηταν διαφορετικη η καταληξη της χρονιας.
Συν του οτι ειχε τον βαρυ τραυματισμο ο Ταρλατς.
bbplayer
Εμένα όλα λογικά μου φαίνονται. Πριν 2-3 μέρες δεν ανακοίνωσε ο Ντούντα ότι πάει στην Εφές? Ε χθες "τσακίστηκε" να συναντηθεί με τη διοίκηση και σήμερα αποφάσισαν να στρώσουν τα εκατομμύρια στα πόδια του Σπανούλη. Ναι αλλά υπολόγιζαν χωρίς τον Ασπρούλια και τις "αποκλειστικές πληροφορίες" του. Το 'μαθε το γατόνι ούτε κρυφή κάμερα να είχε βάλει.


Επίσης λογικό μου φαίνεται αυτό με τον Σόφο. Για να μην τον θέλουν πίσω οι Αγγελό? Είχαν παράπονα από τη συμπεριφορά του ή την προσφορά του? Καλώς τα δεχτήκατε...



Σέβομαι όλες τις απόψεις, πλην ίσως κάτι αφρικανοασιατικών, αλλά μάλλον δεν έχετε καταλάβει πού έχετε μπλέξει και για ποιους ποστάρετε. Λοιπόν, ποστάρετε για ένα πτώμα, που από την πολλή σήψη του έχει βρωμίσει και η μπόχα πλέον του δε μαζεύεται. Αλλιώς μπορείτε να το αποκαλέσετε και ελληνική "δημοσιογραφία" (αλλά του κάνετε μεγάλη χάρη χρησιμοποιώντας αυτόν τον ορισμό)
shtarkws
Νομίζω ότι είναι προσβολή για τον μέσο Έλληνα εργαζόμενο που αγωνίζεται για να φροντίσει την οικογένεια του σε αυτούς τους καιρούς να ακούω οτι εκατομυριουχοι που πληρώνονται για να κάνουν κάτι που άλλοι κάνουν θυσιάζοντας, είναι τόσο ευθραστοι που οι υποθέσεις για το μέλλον τους αποσυντονιζει...
Ο πρωταθλητισμος στον αθλητισμό και τη ζωή γίνεται απο άντρες με καρύδια
T.W.Is.M.
QUOTE(erwi grey @ Jun 3 2014, 23:56 ) *
Tο 97-98 ηταν ατυχος αν δεν τραυματιζονταν ο Μπενετ, που λεγανε οτι ειχε κλεισει και αντ'αυτου ηρθε ο Χοκινς, θα ηταν διαφορετικη η καταληξη της χρονιας.
Συν του οτι ειχε τον βαρυ τραυματισμο ο Ταρλατς.


Ο Φασουλας ειχε τραυματιστει τοτε και εχασε μιση σεζον(και ουσιαστικα δεν επανηλθε ποτε στο ιδιο επιπεδο, ενω πριν τον τραυματισμο ηταν ο καλυτερος παιχτης του Ολυμπιακου στη σεζον). Ο Ταρλατς ειχε μεινει εκτος 4 χρονια πριν με τον Ιωαννιδη στον παγκο.
Με τον τραυματισμο του Μπενετ ηταν ατυχος, αλλα δε θυμαμαι τελικα ποτε επεστρεψε ο παιχτης. Γιατι σαν να θυμαμαι(μπορει ομως και να κανω λαθος) οτι γυρισε σχετικα συντομα και την προλαβε τη σεζον. Αν ισχυει αυτο, μαλλον δεν τον πιστεψε αρκετα σαν παιχτη και προτιμησε να παρει το Χοκινς. Αν οχι, ηταν ατυχος, αλλα και παλι νομιζω πως η καταληξη θα ηταν ιδια. Αντε να εφτανε στους τελικους και να εχανε εκει, οπως εκανε την επομενη χρονια ή να πηγαινε στο φαιναλ φορ και να εχανε ευκολα απο την Κιντερ, οπως εγινε 1 χρονο μετα με τη Ζαλγκιρις.
Να θυμισω οτι τη διετια 1998-99 δεν υπηρχε Ομπραντοβιτς στον Παναθηναικο. Με το Σερφ(αν θυμαμαι καλα) και το Σουμποτιτς αντιπαλους επαιζε ο Ντουντα, αλλα εχασε μεσα στην εδρα του τους τιτλους.
sacarame
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 4 2014, 00:57 ) *
Με τον τραυματισμο του Μπενετ ηταν ατυχος, αλλα δε θυμαμαι τελικα ποτε επεστρεψε ο παιχτης. Γιατι σαν να θυμαμαι(μπορει ομως και να κανω λαθος) οτι γυρισε σχετικα συντομα και την προλαβε τη σεζον. Αν ισχυει αυτο, μαλλον δεν τον πιστεψε αρκετα σαν παιχτη και προτιμησε να παρει το Χοκινς. Αν οχι, ηταν ατυχος, αλλα και παλι νομιζω πως η καταληξη θα ηταν ιδια. Αντε να εφτανε στους τελικους και να εχανε εκει, οπως εκανε την επομενη χρονια ή να πηγαινε στο φαιναλ φορ και να εχανε ευκολα απο την Κιντερ, οπως εγινε 1 χρονο μετα με τη Ζαλγκιρις.



Αν θυμάμαι σωστά, ο Μπένετ γύρισε μετά από 1,5 μήνα σε αγωνιστικούς ρυθμούς..
T.W.Is.M.
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 4 2014, 00:57 ) *
Ο Φασουλας ειχε τραυματιστει τοτε και εχασε μιση σεζον(και ουσιαστικα δεν επανηλθε ποτε στο ιδιο επιπεδο, ενω πριν τον τραυματισμο ηταν ο καλυτερος παιχτης του Ολυμπιακου στη σεζον). Ο Ταρλατς ειχε μεινει εκτος 4 χρονια πριν με τον Ιωαννιδη στον παγκο.
Με τον τραυματισμο του Μπενετ ηταν ατυχος, αλλα δε θυμαμαι τελικα ποτε επεστρεψε ο παιχτης. Γιατι σαν να θυμαμαι(μπορει ομως και να κανω λαθος) οτι γυρισε σχετικα συντομα και την προλαβε τη σεζον. Αν ισχυει αυτο, μαλλον δεν τον πιστεψε αρκετα σαν παιχτη και προτιμησε να παρει το Χοκινς. Αν οχι, ηταν ατυχος, αλλα και παλι νομιζω πως η καταληξη θα ηταν ιδια. Αντε να εφτανε στους τελικους και να εχανε εκει, οπως εκανε την επομενη χρονια ή να πηγαινε στο φαιναλ φορ και να εχανε ευκολα απο την Κιντερ, οπως εγινε 1 χρονο μετα με τη Ζαλγκιρις.
Να θυμισω οτι τη διετια 1998-99 δεν υπηρχε Ομπραντοβιτς στον Παναθηναικο. Με το Σερφ(αν θυμαμαι καλα) και το Σουμποτιτς αντιπαλους επαιζε ο Ντουντα, αλλα εχασε μεσα στην εδρα του τους τιτλους.



QUOTE(sacarame @ Jun 4 2014, 00:59 ) *
Αν θυμάμαι σωστά, ο Μπένετ γύρισε μετά από 1,5 μήνα σε αγωνιστικούς ρυθμούς..



Αρα καλα θυμομουν. Πρεπει μαλιστα να γυρισε πιο γρηγορα απ το αναμενομενο.
Εννοουσα λοιπον πριν οτι αν πιστευε ο Ιβκοβιτς οτι ο Μπενετ ηταν τοσο καλη περιπτωση(και μια τετοια εψαχνε για να αντικαταστησει το Ριβερς του 1997), θα τον περιμενε να επιστρεψει ή θα επαιρνε το Χοκινς ή καποιον αλλο στη θεση του σαν προσωρινο αντικαταστατη. Αντιθετα αυτος επελεξε να παρει το Χοκινς για ολοκληρη τη σεζον.
erwi grey
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 4 2014, 06:57 ) *
Ο Φασουλας ειχε τραυματιστει τοτε και εχασε μιση σεζον(και ουσιαστικα δεν επανηλθε ποτε στο ιδιο επιπεδο, ενω πριν τον τραυματισμο ηταν ο καλυτερος παιχτης του Ολυμπιακου στη σεζον). Ο Ταρλατς ειχε μεινει εκτος 4 χρονια πριν με τον Ιωαννιδη στον παγκο.
Με τον τραυματισμο του Μπενετ ηταν ατυχος, αλλα δε θυμαμαι τελικα ποτε επεστρεψε ο παιχτης. Γιατι σαν να θυμαμαι(μπορει ομως και να κανω λαθος) οτι γυρισε σχετικα συντομα και την προλαβε τη σεζον. Αν ισχυει αυτο, μαλλον δεν τον πιστεψε αρκετα σαν παιχτη και προτιμησε να παρει το Χοκινς. Αν οχι, ηταν ατυχος, αλλα και παλι νομιζω πως η καταληξη θα ηταν ιδια. Αντε να εφτανε στους τελικους και να εχανε εκει, οπως εκανε την επομενη χρονια ή να πηγαινε στο φαιναλ φορ και να εχανε ευκολα απο την Κιντερ, οπως εγινε 1 χρονο μετα με τη Ζαλγκιρις.
Να θυμισω οτι τη διετια 1998-99 δεν υπηρχε Ομπραντοβιτς στον Παναθηναικο. Με το Σερφ(αν θυμαμαι καλα) και το Σουμποτιτς αντιπαλους επαιζε ο Ντουντα, αλλα εχασε μεσα στην εδρα του τους τιτλους.

Ηταν τραυματισμος για ενα διμηνο αν θυμαμαι καλα που κοστισε πολυ,του Ταρλατς.
Ο Μπενετ ειχε επιστρεψει γρηγορα, μεγαλο λαθος τοτε.
Δεν εχει σημασια αλλα νομιζω με Μπενετ δε θα πηγαινε τοσο στραφι η χρονια, αλλο επιπεδο σε σχεση με Χοκινς.
Επισης δεν φταiει αυτος που ζηταγε ο Ριβερς τρελα ποσα. Αυτο που θυμαμαι ηταν οτι δεν πηγαινε τον Σιγαλα και τον Παπανικολαου που ειδικα για τον δευτερο δεν ειχε και αδικο.
T.W.Is.M.
QUOTE(erwi grey @ Jun 4 2014, 01:07 ) *
Ηταν τραυματισμος για ενα διμηνο αν θυμαμαι καλα που κοστισε πολυ,του Ταρλατς.
Ο Μπενετ ειχε επιστρεψει γρηγορα, μεγαλο λαθος τοτε.
Δεν εχει σημασια αλλα νομιζω με Μπενετ δε θα πηγαινε τοσο στραφι η χρονια, αλλο επιπεδο σε σχεση με Χοκινς.
Επισης δεν φταiει αυτος που ζηταγε ο Ριβερς τρελα ποσα. Αυτο που θυμαμαι ηταν οτι δεν πηγαινε τον Σιγαλα και τον Παπανικολαου που ειδικα για τον δευτερο δεν ειχε και αδικο.


Για το Ριβερς δεν μπορω να τον κατηγορησω. Δεν τα βρηκε με τον Κοκκαλη και εφυγε. Θα μπορουσε βεβαια κι αυτος να κανει μια προσπαθεια να μπει στη μεση μηπως και ερθει συμφωνια, συνηθως οι μεγαλοι προπονητες αποτελουν κινητρο για εναν παιχτη για να υπογραψει και δεν ξερω τελικα μηπως το εκανε και δεν ηταν αρκετο.
Για τους αλλους δυο τον κατηγορω. Δεν ξερω αν ειχε δικιο για τον Παπανικολαου, ξερω οτι ο παιχτης μεχρι και τικ απεκτησε οσο επαιζε στον Ολυμπιακο. Αλλα δεν ειναι μονο οι δυο τους, με τους οποιους δεν ειχε καλη σχεση. Ειναι κι αλλοι παιχτες και δεν μπορει να ειχε δικιο για ολους(ακομα και για τον Μπουρουση που δειχνει να ειχε δικιο, γιατι δεν ειχε αντιστοιχο προβλημα κανενας αλλος?)
Ο Μπενετ αποδειχτηκε καλος παιχτης παροτι αγνωστος εκεινη την περιοδο(τοτε αναρωτιομουν πως θα αντικαταστησουμε το Ριβερς με τον Ελμερ Φαντ...), αλλα δυστυχως δεν εμεινε μεχρι να επιστρεψει παιρνοντας στη θεση του εναν εστω μετριο προσωρινο αντικαταστατη.
Zoys
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 4 2014, 07:29 ) *
Ειναι κι αλλοι παιχτες και δεν μπορει να ειχε δικιο για ολους(ακομα και για τον Μπουρουση που δειχνει να ειχε δικιο, γιατι δεν ειχε αντιστοιχο προβλημα κανενας αλλος?)

Δηλαδή κάποιος από τους Gershon, Γιαννάκη, Scariolo και Laso;
giorgos14
Χαλασε το πουλμαν της ομαδας και πηγαν στο οακα με πουλμαν της αστυνομιας...Οι απειλες του τρακη επιβεβαιωθηκαν,εκλεισε τον Αγγελοπουλο σε κλούβα... smiley.gif
cave_man
Χαχαχαχα είδατε με τι πήγε η ομάδα στο γήπεδο;
pain of salvation
Μεγάλος σύλλογος.Με πολλούς φιλάθλους.Με τίτλους,με απαιτήσεις κτλ.
Γουστάρω το μπάσκετ,μ αρέσει να βλεπω Ολυμπιακό,πόσο όταν παίζει και ωραίο μπάσκετ.
Μετά και το χθεσινό,νόμιζω πως με κορόιδευαν μπροστά στα μάτια μου...
Μου γεννήθηκαν κάποιες απορίες,οπότε μεταξυ σοβαρού και αστείου,ας απαντήσει κάποιος επίσημα από τον Ολυμπιακό ή έστω ένας φίλος από το φόρουμ smile.gif...

-Παίζαμε στην σειρά με τον Σπανούλη τραυματία?
Τουλάχιστον χθες,ο τρόπος που κινούταν(?) στο παρκέ,αυτό υποδήλωνε.
Αν ναι λοιπόν,γιατί παίζει(τόσο)?
-Τι έχουμε πει στον Πετγουει,όταν κάνει φάουλ?
το έχει καταλάβει ή όχι?
-Γιατί πήραμε τον Σερμαντίνι?
-Οι παίκτες παίζουν και για τον προπονητή τους?
-Πώς να δουλέψω σήμερα?
bbplayer
QUOTE (pain of salvation @ Jun 5 2014, 10:54 ) *
-Πώς να δουλέψω σήμερα?


χρόνια βασανιστικό και αναπάντητο ερώτημα ανεξαρτήτως μπασκετικών αποτελεσμάτων tongue.gif
louie
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...in-ethniki-pics

δεν το πιστευω οτι μολις παρεθεσα αρθρο του παπαδογιαννη αλλα ειναι κατοτοπιστικο για το θεμα της εθνικης και τον ασφαλισεων που εχει δημιουργηθει και τους παιχτες του ολυμπιακου. ολοι οι παιχτες λοιπον ειναι ασφαλισμενοι! ασφαλιζονται αναγκαστικα για να συμμετεχουν στην διοργανωση με ομαδικο ασφαλιστηριο της fiba το οποιο καλυπτει ολα τα συμβολαια μεχρι 2 εκατομυρια. αν λοιπον τα πραγματα ειναι ετσι, που ειναι γιατι παραθετει και εικονες των συμφωνητικων απο το σαιτ της fiba, τοτε δεν μπορω να καταλαβω τι θεμα εχει δημιουργηθει.
reignman
ιστοριες για αγριους. εχει την λιστα ο παπαρδογιαννης αλλα οχι ο ολυμπιακος.

seems legit.
anton2
Μιας και λέγονται τόσα για μεταγραφές, υπάρχει καμία περίπτωση να φύγει ο Ολυμπιακός από το ΣΕΦ να πάει σε κανένα πιο σκληρό γήπεδο; Μπροστά στο ΟΑΚΑ το ΣΕΦ είναι πολύ λάιτ και αυτό είναι ένα μόνιμο μειονέκτημα.

redleg7
QUOTE (anton2 @ Jun 12 2014, 22:08 ) *
Μιας και λέγονται τόσα για μεταγραφές, υπάρχει καμία περίπτωση να φύγει ο Ολυμπιακός από το ΣΕΦ να πάει σε κανένα πιο σκληρό γήπεδο; Μπροστά στο ΟΑΚΑ το ΣΕΦ είναι πολύ λάιτ και αυτό είναι ένα μόνιμο μειονέκτημα.

Καμια.Απλα θα μπουν λογικα πτυσομενες απο την σεζον που ερχεται που θα ερθουν απ εξω.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.