Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός οff topic
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54
ALHOFF33
http://www.enet.gr/?i=news.el.article&id=324287



Λέτε να μην ψάχνουμε για αντικαταστάτη μόνο του Χάουαρντ;

65.gif 65.gif 65.gif
pete7
κανενας μακαλεμπ θα ειναι που επαιζε διαστημικα εκτος αν ειναι δικος μας.............
Reggie Miller #31
http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...ad.1480973.html


Ένα το σήριαλ με τον πρωθυπουργό και ένα αυτό με την τιμωρία του ΠΑΟ.
Για εμένα καλύτερα με κόσμο,για πολλούς λόγους...
priest
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Nov 9 2011, 17:44 ) *
http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...ad.1480973.html


Ένα το σήριαλ με τον πρωθυπουργό και ένα αυτό με την τιμωρία του ΠΑΟ.
Για εμένα καλύτερα με κόσμο,για πολλούς λόγους...

η επιθυμια σ θα γινει πραγματικοτητα...

υ.γ.στους παικτες που εφυγαν και τα πανε καλα εως τωρα προσθεστε και τον ετσεγκουλη..18 ποντους και8 ριμπς ειχε στο ματς με την φενερ!
LFO
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Nov 9 2011, 18:44 ) *
http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...ad.1480973.html


Ένα το σήριαλ με τον πρωθυπουργό και ένα αυτό με την τιμωρία του ΠΑΟ.
Για εμένα καλύτερα με κόσμο,για πολλούς λόγους...


Ετσι ακριβως...
vastravoud
Αν δηλαδή η ποινή πέσει σε δύο αγωνιστικές θα έχουμε και μια ακόμα καβάτζα;

Όλη αυτη η ιστορία είναι πραγματικά σιχαμερή sad.gif
Anaz
Σιγα το σηριαλ. Με κοσμο θα γινει εν τελει. Και καλυτερα ετσι.
vastravoud
Νομίζω ότι αν πατήσει ο ΠΑΟ πάνω στο δεδικασμένο ουσιαστικά δεν υπάρχει μεγάλο περιθώριο να σταθεί η τιμωρία, έτσι δεν είναι;

Θα το λέω πάντως μέχρι να μαλλιάσει η γλώσσα μου, οι τιμωρίες έδρας είναι παντελώς ανόητες, αναποτελεσματικές και κατάφωρα άδικες.
lakersdynasty
QUOTE(vastravoud @ Nov 9 2011, 20:35 ) *
Νομίζω ότι αν πατήσει ο ΠΑΟ πάνω στο δεδικασμένο ουσιαστικά δεν υπάρχει μεγάλο περιθώριο να σταθεί η τιμωρία, έτσι δεν είναι;

Θα το λέω πάντως μέχρι να μαλλιάσει η γλώσσα μου, οι τιμωρίες έδρας είναι παντελώς ανόητες, αναποτελεσματικές και κατάφωρα άδικες.


Φυσικα και δεν υπαρχει. Γιαυτο γινεται ολη η φασαρια αλλιως δεν θα γινοταν.

Τωρα για το τι θα ηθελε απο την πλευρα του ο ΟΣΦΠ προφανως και με καλη και με κακη διαθεση θα ηθελε να γινει με κοσμο.

-Για να παρουν μια γευση οι παικτες του για τους τελικους

-Για να αρχισει η διαδικασια κατεδαφησης του ΣΕΦ στον 2ο γυρο 19.gif
natouralistis
Θεμα: Σπανουλης 2.4 εκ.

Στο φετινο υπερβολικα μειωμενο μπατζετ του Ολυμπιακου, το πολυ βαρυ για τα δεδομενα της ομαδας συμβολαιο του Σπανουλη εμεινε ως ειχε.

Σωστα λοιπον αναρωτηθηκε ο φιλος parisinos "Με ποια λογικη γινεται αυτο"?

Μα ηταν ενας απο τους λιγους τροπους για να δειξουν μια εμπρακτη συγγνωμη οι Αγγελοπουλοι προς το προσωπο του αλλα συναμα και το ποσο κυριοι ειναι..

Συγγνωμη? Για ποιο λογο θα επρεπε? Θα αναρωτηθει καποιος...

Εξηγουμαι..

Ο Σπανουλης για διαφορους λογους (εχω αναφερθει σε αλλο τοπικ) πηρε μια αποφαση να φυγει απο τον Παο...

Φθανουμε στα κριτηρια με τα οποια διαλεξε την επομενη ομαδα του, δλδ τον Ολυμπιακο.

1. Ηταν στην Ελλαδα, δε θα χρειαζοταν να ξενιτευτει με τη γυναικα του και το μωρο.

2. Συμπαιχτες του στην εθνικη πολλοι απο τους παιχτες του οσφπ, κολλητος του ο Μπουρουσης , αρα αυτοματα φιλικη ατμοσφαιρα.

3.Τα χρηματα δεν ηταν λιγοτερα απο οσα του προσφερε η υπολοιπη αγορα.

4.Ο Ολυμπιακος τον προσεγγισε παρουσιαζοντας του μεγαλεπηβολα σχεδια, που ειχαν να κανουν με τη δημιουργια της νεας αυτοκρατοριας στο ευρωπαϊκο μπασκετ και αυτος θα ηταν αρχηγος αυτης της νεας προσπαθειας. Οπερ σημαινει ΥΨΗΛΟ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ..τουλαχιστον...

Ο Σπανουλης συμφωνησε και ειπε το ναι. Για χιλιους δυο λογους που δεν ειναι της παρουσης, αντι να δημιουργηθει αυτος ο νεος κολοσσος, οπως του ειχαν υποσχεθει, συνεβη το ακριβως αντιθετο..

Ο Σπανουλης ειδε την ομαδα να αποδεκατιζεται μεσα στον επομενο 1.5 χρονο..Ολοι οι πρτωτοκλασατοι παιχτες πηραν τα κουβαδακια τους και τραβηξαν για αλλες παραλιες.

Παπαλουκας
Χαλπεριν
Τεοντοσιτς
Τσιλντρες
Κλεϊζα
Σοφοκλης
Μπουρουσης
Μαυροκεφαλιδης

μερικοι εξ' αυτων..

Στη θεση τους οχι μονο δεν πραγματοποιηθηκαν αναλογου επιπεδου μεταγραφες ,αλλα ουτε καν μετριου επιπεδου.. Φερελπιδες, αγνωστης δυναμικης και ποτε στο υψηλοτερο επιπεδο ανταγωνιστικοτητας η πλειονοτητα των παιχτων που ηρθαν στον οσφπ το τελευταιο 1.5 χρονο..

Οταν λοιπον ο Σπαν που σηκωνε ευρωκουπες με τον Παο και ειχε ως συμπαιχτες τους

Μητσο
Νικολας
Σαρας
Μπατιστ
Πεκοβιτς

διαλεξε μια αλλη εξισου ανταγωνιστικη (ως προτζεκτ) ομαδα ,αλλα βρεθηκε να παιζει με

Μαντζαρη
Κατσιβελη
Λαζαρο
Κεσελ
Νιλσεν
Ερτσεγκ

αυτη η συμφωνια ειναι αυτονοητο οτι προδοθηκε..

"Ρε προεδρε γτ μου πηδας τη καριερα? Τα ιδια ή εστω καποια λιγοτερα φραγκα θα μπορουσα να τα παρω και στην Ισπανια και να διεκδικω ευρωλιγκα παιζοντας στο υψηλοτερο επιπεδο"..

"Βασιλη, εχεις δικαιο, για πολλους λογους - εξωγενεις παραγοντες τους ονομασαν στην ανακοινωση αποχωρησης απο το μπασκετ - οι ιδιοι οι Αγγελοπουλοι, δε μπορεσαμε να ειμαστε συνεπεις ως προς τη δυναμικη της ομαδας. Σε οτι περναει απο το χερι μας ομως, δλδ στην οικονομικη συμφωνια των 2 πλευρων, θα φανουμε 100% συνεπεις και θα παρεις οτι συμφωνησαμε μεχρι τελευταιας δεκαρας"..

Και αυτο νομιζω ειναι κατι που ΤΙΜΑΕΙ τα αδερφια και αποδεικνυει ξανα την εντιμοτητα τους.

Υ.Γ Συνεχιζω να πιστευω πως εστω και αυτη η συγκεκριμενη ομαδα, αν αλλαξει τους ξενους της με εμπειρους αμερικανους απο ευρωπη, μπορει να διεκδικησει πολυ καλυτερα πραγματα απο τη τωρινη μιζερια..
spysta
αυτο που λεει ο natouralistis ειναι μια προσεγγιση του θεματος που την εχω σκεφτει κι εγω πολλες φορες ... και ειναι εξαιρετικα πιθανο να εχει βασιμες πιθανοτητες ρεαλισμου ..
απλα παντα καταληγω (θελω να καταληγω) στο να θεωρω ως πιθανοτερη την δικη μου ιστοριουλα που εγραψα πριν .. για ευνοητους λογους προφανως smiley.gif
ALdaperan
Την έχουν ήδη παρατήσει την ομάδα οι αγγελλόπουλοι
Του χρόνου κατά 90% θα φύγουν και μαζί και ο ιβκοβιτς, ενδεχομένως και σπανούλης που θα πάει σε ξένη ομάδα
Για τα μάτια του κόσμου μείνανε άλλο ένα χρόνο, γιατί ήταν πολύ απότομο να φύγουν έτσι εν μια νυκτί
korompos#3
QUOTE(ALdaperan @ Nov 10 2011, 18:42 ) *
Την έχουν ήδη παρατήσει την ομάδα οι αγγελλόπουλοι
Του χρόνου κατά 90% θα φύγουν και μαζί και ο ιβκοβιτς, ενδεχομένως και σπανούλης που θα πάει σε ξένη ομάδα
Για τα μάτια του κόσμου μείνανε άλλο ένα χρόνο, γιατί ήταν πολύ απότομο να φύγουν έτσι εν μια νυκτί


Κανει ο ντουντα την πλακα του μια χρονια ακομα,ο Σπανουλης χανει μια μπασκετικη σεζον στην καριερα του και εμεις θα κανουμε σεναρια για τους Αγγελοπουλους.
Καλυτερα θα ηταν να ειχαν απεμπλακει τελειως οπως ειχανε πει...
spysta
αυτο εδω που λεει ο Βαρλας ειναι το σημαντικοτερο .. και βασικα περιμενει αρκετος κοσμος να ακουσει

ΥΓ2. Έχω την μέγιστη απορία να δω που θα καταλήξει η κατάσταση στον Ολυμπιακό. Αλήθεια, διάγουμε μια μεταβατική περίοδο ή το διάστημα πριν την καθολική πλέον… ακυβερνησία; Κάποιος, κάποτε, οφείλει να μας απαντήσει.


οι Αγγελοπουλοι ΟΦΕΙΛΟΥΝ στον κοσμο του Ολυμπαικου ή αν μη τι αλλο τουλαχιστον σε μια μεριδα οπαδων που τα τελευταια χρονια ξοδευε λεφτα για διαρκειας και ακολουθουσε την ομαδα .. να βγουν και να μιλησουν ΞΕΚΑΘΑΡΑ για το τι πλανα εχουν για τον Ολυμπιακο.
θελουν να τον πουλησουν ?ψαχνουν αγοραστη?θελουν να μεινουν?προσπαθουν να βρουν καποιον ως προεδρο και αυτοι να ειναι απο πισω?

ενα απλο ''φευγω'' και μετα καμια εξηγηση και εμφανιση στους αγωνες κτλ κτλ ειναι πολυ κουραστικο για τον κοσμο.
Reggie Miller #31
QUOTE(spysta @ Nov 10 2011, 23:07 ) *
αυτο εδω που λεει ο Βαρλας ειναι το σημαντικοτερο .. και βασικα περιμενει αρκετος κοσμος να ακουσει

ΥΓ2. Έχω την μέγιστη απορία να δω που θα καταλήξει η κατάσταση στον Ολυμπιακό. Αλήθεια, διάγουμε μια μεταβατική περίοδο ή το διάστημα πριν την καθολική πλέον… ακυβερνησία; Κάποιος, κάποτε, οφείλει να μας απαντήσει.


οι Αγγελοπουλοι ΟΦΕΙΛΟΥΝ στον κοσμο του Ολυμπαικου ή αν μη τι αλλο τουλαχιστον σε μια μεριδα οπαδων που τα τελευταια χρονια ξοδευε λεφτα για διαρκειας και ακολουθουσε την ομαδα .. να βγουν και να μιλησουν ΞΕΚΑΘΑΡΑ για το τι πλανα εχουν για τον Ολυμπιακο.
θελουν να τον πουλησουν ?ψαχνουν αγοραστη?θελουν να μεινουν?προσπαθουν να βρουν καποιον ως προεδρο και αυτοι να ειναι απο πισω?

ενα απλο ''φευγω'' και μετα καμια εξηγηση και εμφανιση στους αγωνες κτλ κτλ ειναι πολυ κουραστικο για τον κοσμο.


Γενικά δε μας έχουν συνηθίσει να μιλάνε δημοσίως για τα σχέδια τους.
Στο κάτω κάτω μπορούν να σου πουν ότι ο Ολυμπιακός ήταν στο πάτο και τον ανέβασαν και τουλάχιστον υπάρχει,όπως υπάρχει.Και έτσι όπως είναι τα πράγματα δύσκολα μπορεί κάποιος να αναλάβει.

Πάντως χθες ο ένας πρόεδρος έχωνε τρίποντα στο Ψυχικό...
natouralistis
QUOTE (spysta @ Nov 10 2011, 23:07 ) *
αυτο εδω που λεει ο Βαρλας ειναι το σημαντικοτερο .. και βασικα περιμενει αρκετος κοσμος να ακουσει

ΥΓ2. Έχω την μέγιστη απορία να δω που θα καταλήξει η κατάσταση στον Ολυμπιακό. Αλήθεια, διάγουμε μια μεταβατική περίοδο ή το διάστημα πριν την καθολική πλέον… ακυβερνησία; Κάποιος, κάποτε, οφείλει να μας απαντήσει.


Νομιζω πως δεν υπαρχει απαντηση.

Δεν εχει ληφθει τελικη αποφαση για το τι θα κανουν..

Μοιαζει λιγο η ιστορια με το πως αντιμετωπιζουν τη κατασταση στην Ελλαδα οι εχοντες.

1. τα λεφτα στην Ελβετια

2. Αναμονη (παγωμα αγορων,ανοιγματων,επενδυσεων)

Ετσι θεωρω οτι σκεφτονται αυτη τη στιγμη οι Αγγ..ΑΝΑΜΕΝΟΥΝ..

Στη ταμπακιερα βεβαια θα γραφτει ακομα 1 αποτυχημενη χρονια για το τμημα μπασκετ.. Επιτυχια στον Ολυμπιακο σημαινει τιτλος και οχι η αναδειξη του χ Κατσιβελη για να χρυσωσουμε το χαπι..
Sokos
QUOTE(natouralistis @ Nov 11 2011, 01:53 ) *
Νομιζω πως δεν υπαρχει απαντηση.

Δεν εχει ληφθει τελικη αποφαση για το τι θα κανουν..

Μοιαζει λιγο η ιστορια με το πως αντιμετωπιζουν τη κατασταση στην Ελλαδα οι εχοντες.

1. τα λεφτα στην Ελβετια

2. Αναμονη (παγωμα αγορων,ανοιγματων,επενδυσεων)

Ετσι θεωρω οτι σκεφτονται αυτη τη στιγμη οι Αγγ..ΑΝΑΜΕΝΟΥΝ..

Στη ταμπακιερα βεβαια θα γραφτει ακομα 1 αποτυχημενη χρονια για το τμημα μπασκετ.. Επιτυχια στον Ολυμπιακο σημαινει τιτλος και οχι η αναδειξη του χ Κατσιβελη για να χρυσωσουμε το χαπι..



Προσωπική μου άποψη είναι ότι οι Αγγελόπουλοι θέλουν να ξεφορτωθούν την ομάδα και προσπαθούν να το κάνουν με μια κάποια ομαλότητα.

-Την δεύτερη θέση στην Ελλάδα την έχουμε ούτως ή άλλως, ακόμα και χωρίς τον Σπανούλη.
-Στην euroleague, δεν θα κάναμε το παραμικρό που να χτυπιόμασταν κάτω. Τι να φτάσεις στους 8, τι στο Top 16, τι να μην φτάσεις πουθενά?

Προσπάθησαν λοιπόν να την κάνουν όσο πιο ελκυστική γίνεται από επενδυτικής άποψης (αν γίνεται να θεωρηθεί ποτέ επένδυση), ώστε αυτός που θα αναλάβει να χει μια ομάδα απαλλαγμένη από πολλά βαριά συμβόλαια, με πολλούς νέους παίκτες με option ανανέωσης, με την δυνατότηα να διαλέξει προπονητή χωρίς να πρέπει να σπάσει συμβόλαια κτλ.

Ίσως να ναι το σχεδιό τους να αφήσουν την ομάδα να κυλίσει, κρατώντας τα προσχήματα, με σκοπό να ξαναρχίσουν οι ίδιοι από το 0 (ή τελοσπάντων με καλύτερες συνθήκες απ ότι τα προηγούμενα χρόνια).

Το θέμα είναι τι γίνεται σε περίπτωση που δεν βρεθεί κάποιος να αναλάβει (δεν είναι και παράλογο στην εποχή που ζούμε να μην υπάρχουν αρκετοί τρελοί που να θέλουν να πετάνε τα εκατομύρια σαν στραγάλια για να δούνε φως μετά από κάποια χρόνια στην καλύτερη). Θα διατηρήσουν αυτή την στάση και την επόμενη χρονιά ή θα τα βροντήξουν και θα φύγουν χωρίς να υπάρχει μια διάδοχη κατάσταση, με ό,τι αυτό συνεπάγεται (εποχές Παπαστράτειου κτλ).

Ελπίζω απλά να μην ισχύει το τελευταίο.

Όσον αφορά τις αποτυχημένες χρονιές, ούτε η πρώτη είναι, ούτε η τελευταία. Και σίγουρα είναι καλύτερο να ρίχνεις 10 εκατομύρια στον κουβά παρά 20-30. Όπως επίσης είναι καλύτερο να μην περιμένεις κάτι και να μην σου ρχεται τίποτα, παρά να περιμένεις τα πάντα και να μένεις με το $#%# στο χέρι.
Anaz
QUOTE(Sokos @ Nov 11 2011, 03:09 ) *
Το θέμα είναι τι γίνεται σε περίπτωση που δεν βρεθεί κάποιος να αναλάβει (δεν είναι και παράλογο στην εποχή που ζούμε να μην υπάρχουν αρκετοί τρελοί που να θέλουν να πετάνε τα εκατομύρια σαν στραγάλια για να δούνε φως μετά από κάποια χρόνια στην καλύτερη). Θα διατηρήσουν αυτή την στάση και την επόμενη χρονιά ή θα τα βροντήξουν και θα φύγουν χωρίς να υπάρχει μια διάδοχη κατάσταση, με ό,τι αυτό συνεπάγεται (εποχές Παπαστράτειου κτλ).

Ελπίζω απλά να μην ισχύει το τελευταίο.

Όσον αφορά τις αποτυχημένες χρονιές, ούτε η πρώτη είναι, ούτε η τελευταία. Και σίγουρα είναι καλύτερο να ρίχνεις 10 εκατομύρια στον κουβά παρά 20-30. Όπως επίσης είναι καλύτερο να μην περιμένεις κάτι και να μην σου ρχεται τίποτα, παρά να περιμένεις τα πάντα και να μένεις με το $#%# στο χέρι.
Διαφωνω ΚΑΘΕΤΑ με το bold.
Εκτιμηση μου μαλιστα ειναι οτι αν συνεχισει ενα χρονο ακομα ο Ολυμπιακος σε αυτο το μοτιβο θα απαξιωθει πληρως το τμημα, ειτε φυγουν ειτε δεν φυγουν οι Αγγελο. Το να μην περιμενεις τιποτα ειναι οτι χειροτερο κ δεν προσφερει κανενα ενδιαφερον-κινητρο για τον μεσο οπαδο να παρακολουθει την ομαδα..
natouralistis
Mετα απο τοσα χρονια ανυποληψιας 2 κατακτησεις κυπελλων και 2 συμμετοχες σε f4 ,στο 1 και τελικο, δε θεωρω οτι ηταν λεφτα στο κουβα εκ μερους των brothers..

Στη τελικη,αποφασισαν να μπουν στο μπασκετ και να βαλουν λεφτα ,γνωριζοντας πως απεναντι υπαρχει μια αυτοκρατορια που θα πρεπει να τη ριξουν..

Μα πως περιμεναν να πεσει αυτη η αυτοκρατορια ?Απο τη μια μερα στην αλλη? Οι αλλοι χτισαν σιγα-σιγα εδω και ποσα χρονια αυτο που τωρα ειναι. Ναι στην αρχη θα βαζαν τα λεφτα τους χωρις αμεσα μεγαλα αποτελεσματα ,αλλα στη συνεχεια θα θεμελιωνες ενα κορμο ικανο να παρει τα πρωτεια σε Ελλαδα και Ευρωπη.. Αυτοι κανανε το εξωπραγματικο, μια ομαδα που μεχρι προτινος ηταν ανυποληπτη ,πηγε τελικο Ευρωλιγκας -χτυπησε στα ισα τον Παο και τη στιγμη που θα γινοταν το μπαμ και οι Γιαννακοπουλοι ριξαν το μπατζετ, σηκωθηκαν και φυγαν στην ουσια..
Zephyr
QUOTE(natouralistis @ Nov 11 2011, 02:53 ) *
Νομιζω πως δεν υπαρχει απαντηση.

Δεν εχει ληφθει τελικη αποφαση για το τι θα κανουν..

Μοιαζει λιγο η ιστορια με το πως αντιμετωπιζουν τη κατασταση στην Ελλαδα οι εχοντες.

1. τα λεφτα στην Ελβετια

2. Αναμονη (παγωμα αγορων,ανοιγματων,επενδυσεων)

Ετσι θεωρω οτι σκεφτονται αυτη τη στιγμη οι Αγγ..ΑΝΑΜΕΝΟΥΝ..


Και εγώ τείνω στην άποψη αυτή. Αν το να φύγουν ήταν απόφαση που είχαν ήδη πάρει, δεν θα είχε μείνει τίποτα. Για τα ελληνικά δεδομένα εξάλλου το μπάτζετ του Ολυμπιακού παραμένει τεράστιο και εκτός αυτού (και κατόπιν άπειρων αναλύσεων που έχουν γίνει σε αυτό εδώ το forum) ΑΝ το προπονητικό τιμ είχε κάνει καλύτερη διαχείριση του υπάρχοντος μπάτζετ, η ομάδα πιθανότατα θα ήταν σε καλύτερη μοίρα και πιο ανταγωνιστική.
Πάντως από το να απαξιώνεται η ομάδα χρόνο με το χρόνο, όπως επί Κόκκαλη, καλύτερα θα ήταν να τα παρατήσουν εντελώς. Αν αυτή η χρονιά ήταν χρονιά περισυλλογής, αναμονής κλπ, του χρόνου θα πρέπει να δοθεί μια σαφής απάντηση για το τι μέλει γενέσθαι.
LFO
Ναι και εμενα μου εχει λειψει ο Μιλος…. Ειδικα μετα το χθεσινο ματς της ΤΣΣΚΑ με τον ΠΑΟ που τον πέταξε ο Καζλαουσκας στον παγκο για 10 λεπτα και μπηκανε μεσα οι αντρες και γυρισανε το μάτς…. Και βεβαια και στο ματς με την Καντου μου έλειψε πολύ. Τοσο για την άμυνα που θα έπαιζε οσο και για την σιγουρια που θα ειχα ότι θα καταφερνε να σκοραρει με την ιδια συνεπεια που σκοραρει Σπανούλης…. 24.gif

Το μονο σιγουρο για το μελλον του Ολυμπιακου είναι η αποχωρηση , ανεξαρτητως αποτελεσματος, στο τελος της χρονιας του Ιβκοβιτς και του επιτελειου του. Οσον αφορα τον Σπανουλη νομιζω ότι θα είναι για πολλα χρονια κοντά μας…Οσον αφορα τους Αγγελοπουλους οσο και να χτυπιομαστε , αυτοι θα μιλησουν όταν και αν θελουν να μιλησουν. Δυστυχως η οικονομικη κατασταση στην χωρα μας δεν δινει ελπιδες για αλλαγη ιδιοκτησιας. Προσωπικα πιστευω ότι οσο συντομοτερο μπορεσουν να βρουν καποιον να πουλησουν την ομάδα τοσο το καλυτερο και για τον συλλογο και για αυτους. Και δεν το λεω από οικονομικης αποψης αλλα είναι πεντακαθαρο ότι οι ανθρωποι, για λογους δικους τους και με τους οποιους συμφωνω, εχουν ξενερωσει και με παρακαλια δεν γινεται προκοπη
rankin
QUOTE(LFO @ Nov 11 2011, 10:00 ) *
Προσωπικα πιστευω ότι οσο συντομοτερο μπορεσουν να βρουν καποιον να πουλησουν την ομάδα τοσο το καλυτερο και για τον συλλογο και για αυτους. Και δεν το λεω από οικονομικης αποψης αλλα είναι πεντακαθαρο ότι οι ανθρωποι, για λογους δικους τους και με τους οποιους συμφωνω, εχουν ξενερωσει και με παρακαλια δεν γινεται προκοπη [/font]


Συμφωνώ απόλυτα
αυτή τη στιγμή το μονο που πρέπει να συζητάμε και να περιμένουμε, είναι να εμφανιστεί κάποιο ενδιαφέρον για αλλαγή ιδιοκτήτη στην ΚΑΕ.
Οι Αγγελόπουλοι έχουν τελειώσει για την ομάδα και αυτό που βλέπουμε στο παρκέ, ειναι η μπασκετική μετουσίωση αυτού του τέλους.
Όσο δεν θα βρίσκεται κάποιος να ενδιαφερθεί και να αναλάβει την ομάδα, τόσο το θέαμα που θα παρουσιάζει η ομάδα θα γίνεται όλο και πιο θλιβερό.

Αυτή ειναι αλήθεια και η πραγματικότητα
pete7
κατι ασχετο με αυτα που λεμε ομως ειδατε εφημεριδες τιποτα για μπασκετ κ εννοω τις δικες μας
θα μου πειτε εδω δεν λεγανε οταν ειχαμε ομαδαρα ομως τοσο απαξιωση κ απο αυτες
2 εβδομαδες πριν το ντερμπι του ποδοσφαιρου κ ασχολουνται ποιος θα παιξει ενω θα επρεπε να τονιζουν τα χαλια της ομαδας στην καντου κ γενικα φετος

ακομα κ διαμαντοπουλος γραφει 1-3 οπως 2005 αλλα προκριθηκαμε εννοοντας θα προκριθουμε-καλα αυτο θελουμε την προκριση η να δουμε που παει αυτη η ομαδα

δυστηχως δεν ειμαστε μπασκετικοι κ αυτο το ξερουμε χρονια κ περα της διοικησης του ντουντα φταιμε κ εμεις που δεν πολυ παταμε στο γηπεδο
vastravoud
Μπασκετικός δεν είναι ΚΑΝΕΙΣ στην Ελλάδα, γι' αυτό και οι φυλλάδες ασχολούνται με το μπάσκετ μόνο όταν η ομάδα τους πάει καλά.
rankin
Ειναι κρίμα πάντως, που φέτος έχουμε μια πολύ ωραία ευρωλίγκα, με τόσες πολλές καλές ομάδες, και ο Ολυμπιακός δεν ειναι μια απο αυτές...
Και επίσης ειναι κρίμα και δυστυχώς, αστείο, να βλέπουμε μια ομάδα που αποτελείται απο τον Σπανουλη και 11 άλλους τύπους...
Η διαφορά επιπέδου ειναι αντίστοιχη του να έπαιζε ο Ναβάρο στη Μπιλμπάο ή ο Διαμαντίδης στη Μπαμπεργκ..
Είναι σχεδόν γελοία η εικόνα της ομάδας και δυσάρεστο και για τον Σπανούλη που σύντομα, παρά την τρέλα του, θα βαρεθεί να παλεύει μονος του και να προσπαθεί να συνεργάζεται με άσχετους όπως ο Χάινς και ο Κεσελ...

Αν ήταν ο Ζήσης αντι του Σπανούλη, οκ.. Μια χαρά θα ηταν ολα. Θα είχαμε μια μέτρια ομάδα με τα όλα της..

Τώρα έχουμε μερικούς παίχτες που δεν έχουν σχέση με το άθλημα, μερικά πιτσιρίκια που ακόμα ψάχνονται και σπάνε μπιμπίκια, έναν γέρο που τα έχει χάσει στην άκρη του πάγκου με βοηθό εναν σχιζοφρενή που ποτέ δεν έγινε πραγματικός προπονητής, έναν πρόεδρο που μαθαίνει το τελικό σκορ των αγώνων με μήνυμα στο κινητό και έναν τρελό που προσπαθεί να μαζέψει τα ασυμμάζευτα και παλεύει μόνος του, λες και ειναι ο Τζον Ραμπο...

Αυτή ειναι η πραγματικότητα για τον Ολυμπιακό 2011-2012
duncan21
QUOTE(LFO @ Nov 11 2011, 10:00 ) *
Ναι και εμενα μου εχει λειψει ο Μιλος…. Ειδικα μετα το χθεσινο ματς της ΤΣΣΚΑ με τον ΠΑΟ που τον πέταξε ο Καζλαουσκας στον παγκο για 10 λεπτα και μπηκανε μεσα οι αντρες και γυρισανε το μάτς…. Και βεβαια και στο ματς με την Καντου μου έλειψε πολύ. Τοσο για την άμυνα που θα έπαιζε οσο και για την σιγουρια που θα ειχα ότι θα καταφερνε να σκοραρει με την ιδια συνεπεια που σκοραρει Σπανούλης…. 24.gif

Kρίνοντας εκ του αποτελέσματος ο Σπανούλης έκανε μια τρύπα στο νερό χωρίς να έχω καμία διάθεση να σε κοντράρω.Απλά οι συζητήσεις που γίνονται για Σπανούλη-Τεόντοσιτς είναι τελείως υποθετικές κι ο καθένας έχει διαφορετικά κριτήρια... rolleyes.gif
rankin
QUOTE(duncan21 @ Nov 11 2011, 12:45 ) *
Kρίνοντας εκ του αποτελέσματος ο Σπανούλης έκανε μια τρύπα στο νερό χωρίς να έχω καμία διάθεση να σε κοντράρω.Απλά οι συζητήσεις που γίνονται για Σπανούλη-Τεόντοσιτς είναι τελείως υποθετικές κι ο καθένας έχει διαφορετικά κριτήρια... rolleyes.gif


Έχω κράξει άπειρες φορές την περσινή επιλογή του Ολυμπιακού και του προπονητή του, να στηρίξουν τόοοοοσο πολυ το Σπαν και στην ουσία να κάνουν κακό στο Μιλος, που πέρσι ηταν σκιά πάντα, ΕΚΤΟΣ απο τις φορές που έλειπε ο Σπανούλης (αν μας λέει κάτι αυτό)

Άλλο το ενα, άλλο το άλλο ομως...
η φετινή ομάδα ειναι βγαλμένη απο άλλες εποχές. Όταν οι ομάδες είχαν έναν παιχταρά και 4 άσχετους στην πεντάδα.
Ο Σπανούλης πρέπει να βάζει 40 ποντους ανα αγώνα για να προχωρήσει αυτή η ομάδα και επειδή δεν ζουμε στα 80s ή στα 90s, αυτά τα πράγματα δεν γίνονται πια...
Ο Σπανουλης δεν ειναι Μαικλ Γιανγκ, και ο Ολυμπιακός δεν ειναι Λιμοζ
Άσε που και ο Γιανγκ, ειχε και εναν Ζντοβτς δίπλα του
εδώ έχεις πεντάδες με Κατσιβελη, Κεσελ, Χάινς, Αντιτς και Σπανουλη
τι μπασκετ μπορείς να παίξεις και ποιον μπορείς να κερδίσεις με εναν 20χρονο πλει-μεικερ, με τον Κεσελ και τον Αντιτς που μετα το ευρωμπάσκετ, επανήλθαν στα πραγματικά τους επίπεδα και με τον Χάινς που ο μοναδικός τρόπος που γνωρίζει για να σκοράρει ειναι να παιρνει φόρα και κάνει γιουρούσια εναντίων παιχτών που ειναι 10 ποντους ψηλότεροι ;
Θες να πω και για τους υπόλοιπους? Ο Πριντεζης, ο Λάζος, ειναι οάσεις ταλέντου και μπασκετικής γνώσης! Σοβαρά!!! Σε σχέση με την υπόλοιπη ομάδα, αυτοί ειναι παιχτούρες!
Ο Γκετσε, καλός μεν, αλλά με αρκετές αδυναμίες και έξω απο τα νερά του
Τον Χάουαρντ δεν τον ειδαμε ποτε να παιζει
Ο Λούκας, επίσης ειναι εκτός τοπου και χρονου ακόμα
Ο Παπανικολάου ακολουθεί την παρουσια του Κεσελ
Ο Μάντζαρης μια παιζει, μια δεν παιζει και ο Σλουκας δεν ειναι αρεστος στον Κυριο Ντουσαν (ή στον Κυριο Αγγέλου)

Αυτη ειναι η ομάδα... και ο Σπανούλης που θα έπρεπε να παιζει σε ομάδα που πρωταγωνιστεί



duncan21
QUOTE(rankin @ Nov 11 2011, 12:55 ) *
Έχω κράξει άπειρες φορές την περσινή επιλογή του Ολυμπιακού και του προπονητή του, να στηρίξουν τόοοοοσο πολυ το Σπαν και στην ουσία να κάνουν κακό στο Μιλος, που πέρσι ηταν σκιά πάντα, ΕΚΤΟΣ απο τις φορές που έλειπε ο Σπανούλης (αν μας λέει κάτι αυτό)

Άλλο το ενα, άλλο το άλλο ομως...
η φετινή ομάδα ειναι βγαλμένη απο άλλες εποχές. Όταν οι ομάδες είχαν έναν παιχταρά και 4 άσχετους στην πεντάδα.
Ο Σπανούλης πρέπει να βάζει 40 ποντους ανα αγώνα για να προχωρήσει αυτή η ομάδα και επειδή δεν ζουμε στα 80s ή στα 90s, αυτά τα πράγματα δεν γίνονται πια...
Ο Σπανουλης δεν ειναι Μαικλ Γιανγκ, και ο Ολυμπιακός δεν ειναι Λιμοζ
Άσε που και ο Γιανγκ, ειχε και εναν Ζντοβτς δίπλα του
εδώ έχεις πεντάδες με Κατσιβελη, Κεσελ, Χάινς, Αντιτς και Σπανουλη
τι μπασκετ μπορείς να παίξεις και ποιον μπορείς να κερδίσεις με εναν 20χρονο πλει-μεικερ, με τον Κεσελ και τον Αντιτς που μετα το ευρωμπάσκετ, επανήλθαν στα πραγματικά τους επίπεδα και με τον Χάινς που ο μοναδικός τρόπος που γνωρίζει για να σκοράρει ειναι να παιρνει φόρα και κάνει γιουρούσια εναντίων παιχτών που ειναι 10 ποντους ψηλότεροι ;
Θες να πω και για τους υπόλοιπους? Ο Πριντεζης, ο Λάζος, ειναι οάσεις ταλέντου και μπασκετικής γνώσης! Σοβαρά!!! Σε σχέση με την υπόλοιπη ομάδα, αυτοί ειναι παιχτούρες!
Ο Γκετσε, καλός μεν, αλλά με αρκετές αδυναμίες και έξω απο τα νερά του
Τον Χάουαρντ δεν τον ειδαμε ποτε να παιζει
Ο Λούκας, επίσης ειναι εκτός τοπου και χρονου ακόμα
Ο Παπανικολάου ακολουθεί την παρουσια του Κεσελ
Ο Μάντζαρης μια παιζει, μια δεν παιζει και ο Σλουκας δεν ειναι αρεστος στον Κυριο Ντουσαν (ή στον Κυριο Αγγέλου)

Αυτη ειναι η ομάδα... και ο Σπανούλης που θα έπρεπε να παιζει σε ομάδα που πρωταγωνιστεί

Δε διαφωνώ επί της ουσίας και σίγουρα ο Σπανούλης έχει τα points που αναφέρεις.Μερικά points έχει κι ο Μίλος(τα είπες στην αρχή,όταν έλλειπε ο Σπαν ήταν ο "καλός" Μίλος) όμως.Γι' αυτό το λόγο δεν έχουν τέλος κάτι τέτοιες συζητήσεις...

υ.γ Προφανώς δεν έχω χωνέψει ακόμα τη φυγή του Μίλος και γι' αυτό πετάγομαι πάντα και παντού για να τον υπερασπιστώ.Σόρυ αν γίνομαι κουραστικός...
rankin
QUOTE(duncan21 @ Nov 11 2011, 13:11 ) *
Δε διαφωνώ επί της ουσίας και σίγουρα ο Σπανούλης έχει τα points που αναφέρεις.Μερικά points έχει κι ο Μίλος(τα είπες στην αρχή,όταν έλλειπε ο Σπαν ήταν ο "καλός" Μίλος) όμως.Γι' αυτό το λόγο δεν έχουν τέλος κάτι τέτοιες συζητήσεις...

υ.γ Προφανώς δεν έχω χωνέψει ακόμα τη φυγή του Μίλος και γι' αυτό πετάγομαι πάντα και παντού για να τον υπερασπιστώ.Σόρυ αν γίνομαι κουραστικός...

Μαζί σου
και εγώ ετσι και αλλιώς με τον Μίλος ήμουν
αλλά αυτα δεν έχουν πλέον καμία σημασία
αυτή τη στιγμή έχεις μόνο τον Σπανούλη και πρωθυπουργό Παπαδήμο (το άσχετο πολιτικό σχόλιο της ημέρας)
LFO
QUOTE(duncan21 @ Nov 11 2011, 13:45 ) *
Kρίνοντας εκ του αποτελέσματος ο Σπανούλης έκανε μια τρύπα στο νερό χωρίς να έχω καμία διάθεση να σε κοντράρω.Απλά οι συζητήσεις που γίνονται για Σπανούλη-Τεόντοσιτς είναι τελείως υποθετικές κι ο καθένας έχει διαφορετικά κριτήρια... rolleyes.gif


Κοντραρε με οσο θέλεις....αν μπορεις!!! ΧΟ ΧΟ ΧΟ!!

Απλά εχω βαρεθεί να ακουω για πρωην παικτες μας..... "Τι καλα που παιζει ο Σοφο στην Μακαμπι", "Ξαναβρηκε τον εαυτο του ο Παπαλουκας", "Ποσο μας λειπει ο Μιλος", "Να ειχαμε δεξια ενα Καστιγιο", "Ο Νικοπολιδης δεν το ετρωγε αυτό" κλπ κλπ....

Και ειδικα βαρεθηκα να ακουω για τον Μιλος , για τον οποιο εχω επανελλειμενα πει "LFO AGAPA MILOS", ο οποίος ΕΠΕΛΕΞΕ ΝΑ ΦΥΓΕΙ....

Και για την συγκριση Σπανούλη - Μιλος περα της ποιοτητας, που νομιζω στην παρουσα φαση δεν χωρα αμφισβητηση, υπαρχει και μια ακομη παραμετρος: Ο Σπανούλης βλέπει τον Ολυμπιακο σαν προορισμο στην καριερα του. Ο Μιλος τον ειδε σαν σκαλοπατι. Δεν ειναι κακο, αντιθετως ειναι σωστοτατο για ενα παικτη να θετει τις φιλοδοξιες του εκει που αυτος κρινει. Αλλα ειναι ενδεικτικο της σκεψης και της προσηλωσης στους στοχους μιας ομαδας...

sorry για το οφ τοπικ....
rankin
QUOTE(LFO @ Nov 11 2011, 13:32 ) *
Ο Μιλος τον ειδε σαν σκαλοπατι.

είναι αλήθεια όμως αυτό?
Εγώ νομίζω πως αν δεν είχαν αποφασίσει τα αδέρφια να εγκαταλείψουν την ομάδα, ο Μίλος δεν θα ειχε πρόβλημα (το αντίθετο μάλιστα) να μείνει για πάντα στο λιμάνι
Η ιστορία ηταν οτι ο Ολυμπιακός πούλησε το Μίλος, ως ακριβό περιουσιακό στοιχείο που εκείνος ηταν, και με τα χρήματα που εισέπραξε μπόρεσε να ξεφορτωθεί σαπάκια και βαρίδια, οπως ο Νιλσεν και ο Αιρτσεγκ
Ο Μίλος ήταν για τον Ολυμπιακό ενα όχημα οικονομικής εκκαθάρισης
η οποία οικονομική εκκαθάριση, ειναι ο στόχος της διοίκησης:
Να μειωθεί το μπατζετ σε τέτοια επίπεδα που η ομάδα να ειναι αφενός προσιτή σε μελλοντικούς αγοραστές και αφετέρου, οικονομικά υποφερτή όσο δεν εμφανίζεται αγοραστής.
duncan21
QUOTE(LFO @ Nov 11 2011, 13:32 ) *
Κοντραρε με οσο θέλεις....αν μπορεις!!! ΧΟ ΧΟ ΧΟ!!

http://www.youtube.com/watch?v=z25ezQfVgco

http://www.youtube.com/watch?v=yEQPGfV9oNw

Είναι αρκετά τα παραπάνω βίντεο για να σε κοντράρω? tongue.gif 69.gif
LFO
QUOTE(duncan21 @ Nov 11 2011, 15:24 ) *
http://www.youtube.com/watch?v=z25ezQfVgco

http://www.youtube.com/watch?v=yEQPGfV9oNw

Είναι αρκετά τα παραπάνω βίντεο για να σε κοντράρω? tongue.gif 69.gif


θελεις να σου ανεβασω ολο το f4 του παρισιου?? ΧΟΧΟΧΟ
T.W.Is.M.
QUOTE(LFO @ Nov 11 2011, 16:41 ) *
θελεις να σου ανεβασω ολο το f4 του παρισιου?? ΧΟΧΟΧΟ



Οχι, θελουμε μονο τα τελευταια λεπτα του ημιτελικου. Εκει που παιζαμε 4 εναντιον 6. Οι Ελληνες, οι μισοι Αμερικανοι και ο Λιθουανος εναντιων των αλλων μισων Αμερικανων και των Σερβων. 19.gif
SG3ptshooter
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 11 2011, 16:30 ) *
Οχι, θελουμε μονο τα τελευταια λεπτα του ημιτελικου. Εκει που παιζαμε 4 εναντιον 6. Οι Ελληνες, οι μισοι Αμερικανοι και ο Λιθουανος εναντιων των αλλων μισων Αμερικανων και των Σερβων. 19.gif

Ναι αλλά η assist δε σε χάλασε στο Josh... ωπ για wait.. 39.gif

πάντως παρότι εξακολουθώ να πιστεύω σταθερά απ' όταν βρέθηκε στο προσκήνιο ο Μίλος, ότι Teodosic>Σπανούλης, καταλαβαίνω αυτό που λένε οι φίλοι του Ολυμπιακού για τη σταθερότητα, ομολογώ.

Ο Ολυμπιακός θα μπορούσε να είναι κάλλιστα 3-1 με διπλό στη Βιτόρια, κάλλιστα και 0-4. Νομίζω πως είναι πασιφανές ότι η ομάδα θα παίζει με πάθος και περισσότερο ξύλο όσο περνά κι ο καιρός, απλά πρέπει να βρίσκει τον τρόπο να κερδίζει τα ευρωπαϊκά παιχνίδια, που είτε μένουν κοντά στο σκορ απέναντι σε κάποιον ισχυρότερο, είτε δεν έχουν ανοίξει αρκετή διαφορά απέναντι σε κάποιον θεωρητικά λιγότερο ισχυρό. Γιατί τα νεκρά διαστήματα στο φετινό Ολυμπιακό νομίζω είναι λογικό επακόλουθο της στελέχωσης του roster αυτή τη στιγμή. Εκτός κι αν αλλάξει κάτι σε αυτήν.
LFO
QUOTE(rankin @ Nov 11 2011, 14:58 ) *
είναι αλήθεια όμως αυτό?
Εγώ νομίζω πως αν δεν είχαν αποφασίσει τα αδέρφια να εγκαταλείψουν την ομάδα, ο Μίλος δεν θα ειχε πρόβλημα (το αντίθετο μάλιστα) να μείνει για πάντα στο λιμάνι


Διαφωνω μαζι σου οριζοντιως και καθετως....

Απο την στιγμη που του ηρθε η προταση της ΤΣΣΚΑ , ο Μιλος ειχε φυγει. Ακομα και αν οι ομαδα κραταγε την δυναμικη της. Ηταν για αυτον και οικονομικο, αφου στον Ολυμπιακο τετοια χρηματα δεν θα εβλεπε, αλλα και θεμα φιλοδοξιας. Για μενα ηταν ενα σουπερ ντιλ. Και για την ομαδα και για τον παικτη.
Reggie Miller #31
Καλώς ή κακώς ο Μίλος έφυγε.Πραγματικά πιστεύω ότι το παλικάρι είναι για πολλά πράγματα,αλλά το μέλλον θα δείξει.(πέταξε και τις μπιχτές χθες για τους Έλληνες δημοσιογράφους)

Το θέμα είναι τώρα τι κάνουμε.Αρχικά ποιοι είναι οι πραγματικοί στόχοι του Ολυμπιακού;
Με το υπάρχον ρόστερ,όλα τα παιχνίδια στην Ευρώπη είναι ντέρμπι,δύσκολα πας για κάτι καλό,ειδικά φέτος που οι ομάδες έχουν δυναμώσει,στην Ελλάδα λογικά την 2η θέση την έχεις...
Στα παιχνίδια με τον ΠΑΟ,πόσο ανταγωνιστική θα είναι η ομάδα;Επαναλαμβάνω ότι ο ΠΑΟ,όσο κι αν θέλουν κάποιοι να τον παρουσιάσουν αποδυναμωμένο,έχει πολύ καλό σύνολο(ασχέτως το αποτέλεσμα με τους Ρώσους).
Θέλουμε απλά να υπάρχει η ομάδα,να βγαίνει 2η και να παίζουμε Ευρώπη μήπως και κάνουμε κάτι και φτάσουμε σε κανένα final4;Κάνουμε υπομονή να περάσουν τα δύσκολα(λέμε τώρα!!!!!);
Ας βγει κάποιος και να πει κάτι,να μας πουν πως έχουν τα πράγματα.
berry
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Nov 11 2011, 19:33 ) *
Θέλουμε απλά να υπάρχει η ομάδα,να βγαίνει 2η και να παίζουμε Ευρώπη μήπως και κάνουμε κάτι και φτάσουμε σε κανένα final4;Κάνουμε υπομονή να περάσουν τα δύσκολα(λέμε τώρα!!!!!);
Ας βγει κάποιος και να πει κάτι,να μας πουν πως έχουν τα πράγματα.


προς το παρον προσπαθουμε να μην ξεφτιλιστουμε παντως
Reggie Miller #31
QUOTE(berry @ Nov 11 2011, 20:38 ) *
προς το παρον προσπαθουμε να μην ξεφτιλιστουμε παντως


Τ ο έχω πει ότι φοβάμαι το ματς στο ΟΑΚΑ,γιατί εκτός των άλλων είναι νωρίς...
Εκτός αν κάνει κανένα δώρο ο Ζοτς στον κουμπάρο και δεν πάρει μεγάλες διαστάσεις το σκορ.
Μην ξεχνάμε πάντως ότι φέτος τα αποδυτήρια της ομάδας είναι αυτά που πρέπει! rolleyes.gif
rankin
QUOTE(LFO @ Nov 11 2011, 16:39 ) *
Διαφωνω μαζι σου οριζοντιως και καθετως....

Απο την στιγμη που του ηρθε η προταση της ΤΣΣΚΑ , ο Μιλος ειχε φυγει. Ακομα και αν οι ομαδα κραταγε την δυναμικη της. Ηταν για αυτον και οικονομικο, αφου στον Ολυμπιακο τετοια χρηματα δεν θα εβλεπε, αλλα και θεμα φιλοδοξιας. Για μενα ηταν ενα σουπερ ντιλ. Και για την ομαδα και για τον παικτη.

Εαν οι προέδροι δεν είχαν αποφασίσει να αφήσουν την ομάδα θα του δίναν τα λεφτά της ΤΣΣΚΑ το ιδιο κι ολας βράδυ και η υπόθεση θα έκλεινε...
Οι ανθρωποι στα ντουζένια τους, δεν ειχαν διστάσει να δώσουν χρυσάφι σε παιχτες που δεν το άξιζαν, στο Μίλος θα δίσταζαν?
LFO
QUOTE(rankin @ Nov 12 2011, 11:17 ) *
Εαν οι προέδροι δεν είχαν αποφασίσει να αφήσουν την ομάδα θα του δίναν τα λεφτά της ΤΣΣΚΑ το ιδιο κι ολας βράδυ και η υπόθεση θα έκλεινε...
Οι ανθρωποι στα ντουζένια τους, δεν ειχαν διστάσει να δώσουν χρυσάφι σε παιχτες που δεν το άξιζαν, στο Μίλος θα δίσταζαν?


Tοσα λεφτα φιλε δεν θα του δινανε. 1,7 Χ 3χρονια με τιποτα. Trust me.... Ουτε περυσι ηταν στα ντουζενια τους. Τα εχουμε πει αυτα. Απο την ωρα που μπηκε οικονομικος παρατηρητης στην ΚΑΕ, τελος οι υπερβολες
T.W.Is.M.
QUOTE(rankin @ Nov 12 2011, 11:17 ) *
Εαν οι προέδροι δεν είχαν αποφασίσει να αφήσουν την ομάδα θα του δίναν τα λεφτά της ΤΣΣΚΑ το ιδιο κι ολας βράδυ και η υπόθεση θα έκλεινε...
Οι ανθρωποι στα ντουζένια τους, δεν ειχαν διστάσει να δώσουν χρυσάφι σε παιχτες που δεν το άξιζαν, στο Μίλος θα δίσταζαν?



Η προταση της ΤΣΣΚΑ ειχε κατι το περιεργο. Προσπαθω να θυμηθω τι ηταν αυτο, αλλα δεν μπορω. Ειχε να κανει με το buy-out του συμβολαιου του νομιζω. Εχω την εντυπωση οτι ειναι πολυ χαμηλο σε σχεση με το €1,3Μ που πληρωσαν οι Ρωσοι στον Ολυμπιακο και με κανει να πιστευω οτι αν ο Τεοντοσιτς ειχε συμφωνησει με την ΤΣΣΚΑ πιο πριν(που πρεπει να ειχε), θα μπορουσαν να περιμενουν να του δωσει ο Ολυμπιακος το νεο συμβολαιο με τους ιδιους ορους που προτειναν εκεινοι και μετα να επανελθουν πληρωνοντας το χαμηλο buy-out και να τον παρουν πιο φτηνα!
Ginobili
Τι είναι το ΑΣΚ Ολυμπιακός?
PanosIlio
Αθλητικός Σύλλογος Καλαθοσφαίρισης Ολυμπιακός ή αυτό.

ή και χίλια 2 άλλα πράγματα, πάντως με την ΚΑΕ Ολυμπιακός δεν νομίζω να έχει καμία σχέση.
pete7
ask ειναι ο βολος αν δεν κανω λαθος
Ginobili
Επειδή στο κουπόνι του "Πάμε στοίχημα" έτσι τον γράφει τον Ολυμπιακό με την Νανσί
PanosIlio
Θα κάνανε λάθος rolleyes.gif

Πάντως τόσες ξένες ομάδες σε ελληνική έκαναν το λάθος tongue.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(Ginobili @ Nov 15 2011, 16:45 ) *
Τι είναι το ΑΣΚ Ολυμπιακός?


ΑΣΚ πρεπει να ειναι Αθλητικος Συλλογος Κασσανδρα! Ο Ολυμπιακος Βολου(του Μπεου) ειχε συγχωνευτει με την Κασσανδρα(της Χαλκιδικης) πριν λιγα χρονια.
str
το επισημο ονομα του ολυμπιακου ειναι (ηταν) εθνικος ολυμπιακος βολου..
οταν συνενωθηκε με την κασσανδρα εγιεν ασκ ολυμπιακος βολου...ο ερασιτεχνης ομως αρνηθηκε την συνενωση και παρεμεινε εθνικος ολυμπιακος παιζοντας στη δ εθνικη...
τοτε εγινε το παραδοξο...
ο ασκ επεσε απο τη β στη γ και ο εθνικος ολυμπιακος ανεβηκε απο την δ στη γ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
θα υπηρχε τοτε η παγκοσμια πρωτοτυπια να παιζουν στην ιδια κατηγορια δυο ιδιες ομαδες!!!!!!(ακομα και στην ισπανια η βαλενθια β' πχ δεν μπορει να παιζει στην ιδια κατηγορια με την βαλενθια...ακομα και να ανεβει κατηγορια θα της το απαγορευσουν)
αποφασισαν λοιπον τοτε να ξαναενωθουν και να γινει μια ομαδα...

αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος, παντως πανω κατω ετσι εγιναν τα πραγματα...
Reggie Miller #31
http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=128850383


Ξεκινήσαμε!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.