Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός οff topic
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54
Nuntius
QUOTE (vastravoud @ Mar 19 2012, 00:53 ) *
ΛΟλ, με πρόλαβες tongue.gif


Faster than lightning icon_drunk.gif ph34r.gif
damian
kotzito
QUOTE(damian @ Mar 20 2012, 23:03 ) *

Κατι τετοιες φωτογραφιες κυκλοφορουν και μετα βρισκουν πατημα να τους κατηγορουν οτι πανε για τουρισμο στην Σιενα tongue.gif
kseplenhs
Συνέντευξη Ντόρσέι.Βρείτε τη στο google αν θέλετε να την διαβάσετε,σιγά μην κάνω διαφήμιση στα sites

Κρατάμε αυτό:

QUOTE
-Το αντιαθλητικό χτύπημα του Μος: «Ο Μος με χτύπησε. Ήθελα να τον βρω στο γήπεδο και να τον. καταστρέψω. Η μητέρα μου υποστήριζε πως θα ήταν λάθος. Το δούλεψα στο μυαλό μου και όταν πέρασε από δίπλα μου δεν ασχολήθηκα. Μου είπαν οι συμπαίκτες μου πως αν έκανα κάτι τέτοιο δεν θα έπαιζα στο Final 4».



Τζόι πές στη μητέρα σου να μην έρθει στο f4 και στους τελικούς σε παρακαλώ.Kαι πριν τα παιχνίδια να πίνεις αίμα απο φρεσκοσφαγμένο κόκκορα έτσι ώστε η καταστροφή να είναι αναπόφευχτη...
damian
QUOTE (kseplenhs @ Apr 2 2012, 13:11 ) *
Συνέντευξη Ντόρσέι.Βρείτε τη στο google αν θέλετε να την διαβάσετε,σιγά μην κάνω διαφήμιση στα sites

Κρατάμε αυτό:




Τζόι πές στη μητέρα σου να μην έρθει στο f4 και στους τελικούς σε παρακαλώ.Kαι πριν τα παιχνίδια να πίνεις αίμα απο φρεσκοσφαγμένο κόκκορα έτσι ώστε η καταστροφή να είναι αναπόφευχτη...

Ήθελα να τον βρω στο γήπεδο και να τον. καταστρέψω


Θα ήθελα να το δω αυτό....xaxaxa
tzagasdog
α ρεεε μαριτσοτραρτσαρίδες τι έχετε να πάθετε tongue.gif

Τζοε ήρεμα boy....
panos96
ρε παιδια ο moss δεν σας θυμιζει τον predator?Με την καλη ενοια παντα smiley.gif
pete7
http://www.redplanet.gr/basket/euroleague/...as.1738362.html

σλουκας 4ος ρουκι
morrison
Επιστροφή απ΄την Κορέα...

frenchman7
ΧΑαχαχαχαχ!! ΣΤιβ με μαλλί ξανθό σαν την Σαμπρίνα! 24.gif 24.gif 24.gif

Είναι κάτι μεταξύ Ιωανίδη & Κώστα Καρρά από το πάτερ υμών!
Anaz
Γεννημενος πρωταθλητης ο ανθρωπος, τι να λεμε.. Μεχρι κ στη Ν.Κορεα πηγε κ το σηκωσε!! 56.gif
pete7
επετειο σημερα του ευρωπαικου στην ρωμη
περασαν 15 χρονια κ ευχομαι να ξανα κατακτησουμε την ευρωπη συντομα

http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...as.1745822.html
morrison
Σόρι που δεν μπορώ να το βάλω αυτούσιο εδώ μιας και είναι λίγο μεγάλο... smile.gif


Σειρά με Παρτίζαν
QUOTE
Τι χρονιά και αυτή; Δεν θα πω κάτι καινούριο αν αναφέρω ότι όλη εκείνη η σεζόν είναι από αυτές τις ιστορίες που τις διηγείσαι γεμάτος ενθουσιασμό και ο άλλος σου απαντά,"άντε ρε, αυτά συμβαίνουν μόνο στις ταινίες".
Και όμως συνέβη...
Να πούμε ένα ευχαριστώ στους ιθύνοντες της Ευρωλίγκας αρχικά για το ωραίο σύστημα διεξαγωγής της πρώτης φάσης. Σε άλλες εποχές αν έβγαινες πέμπτος σε όμιλο με έξι ομάδες θα ξανάεπαιζες από του χρόνου Έυρωλίγκα πάλι. Με 5-5 (1-4 στον δεύτερο γύρο) έκλεισε ο πρώτος γύρος για τον Ολυμπιακό που ξεπέρασε μόνο τους ταπεινούς Βέλγους της Σαρλερουά! Πέντε ήττες οδυνηρές όχι μόνο για το αποτέλεσμα αλλά πολλές φορές και για τον τρόπο που έγιναν κάποιες από αυτές. Από την ψυχρολουσία της πρώτης αγωνιστικής από την Άλμπα Βερολίνου μέσα στο ΣΕΦ, από την αυτοκτονία πάλι με τους Γερμανούς στο Βερολίνο αυτή τη φορά, μέχρι την με κάτω τα χέρια ήττα από τους "φοιτητές" της Εστουντιάντες την τελευταία αγωνιστική. Ο δεύτερος γύρος έμοιαζε βουνό, μαζί με Άλμπα και Εστουντιάντες συν το 1-3 στην καμπούρα μας θα σχηματιζόταν νέος όμιλος με ΤΣΣΚΑ, Στεφανέλ Μιλάνο και Μακάμπι. Ακόμα και η πρόκριση στους 16 έμοιαζε δύσκολη...

http://redbasketzone.blogspot.com/2012/04/blog-post_22.html

Προημιτελικοί με Παναθηναικό
QUOTE
Τελευταίο εμπόδιο πριν το φάιναλ φορ λοιπόν ο Παναθηναϊκός. Ο αιώνιος αντίπαλος. Ο πρωταθλητής Ευρώπης Παναθηναϊκός. Ή μήπως όχι; Τι σχέση είχε εκείνη η ομάδα με αυτή που βγήκε πρωταθλήτρια Ευρώπης ένα χρόνο πριν; Αυτοί θα μας αποκλείσουν από το φάιναλ φορ; Τώρα που πήραμε φόρα μετά τον αποκλεισμό της Παρτίζαν;
Εγώ πάντως για να είμαι ειλικρινής περίμενα ότι θα χάσουμε το πρώτο παιχνίδι. Το ΟΑΚΑ ήταν πολύ αφιλόξενο εκείνη την περίοδο και ακόμα ψάχναμε την πρώτη νίκη εκεί επί του ΠΑΟ.

http://redbasketzone.blogspot.com/2012/04/blog-post_23.html

Φάιναλ φορ
QUOTE
Η δεκαετία που άρχισα να καταλαβαίνω και να αθλούμαι, ήταν η δεκαετία που ο Ολυμπιακός μεσουρανούσε στο μπάσκετ, ήταν η εποχή Ιωαννίδη, τα πρωταθλήματα, η νέα γενιά, τα συνεχόμενα Final 4 σε Τελ Αβιβ και Σαραγόσα.
Τότε που κάθε ήττα σε τελικό για μένα σήμαινε αποτυχία, εκνευρισμό, θλίψη, ήμουν δεν ήμουν 8-9 χρονών, αλλά δεν ήταν μόνο αυτό. Ήταν που είχα συνηθίσει τον Ολυμπιακό να κερδίζει, να επιβάλεται, να νικάει τον Παναθηναϊκό και να χάνει αυτό το πιο σημαντικό παιχνίδι στη Ευρώπη.
Σήμερα ο Ολυμπιακός θυμίζει πολύ την ομάδα εκείνης της εποχής, της ομάδας του 1997 σε ομοιογένεια και χημεία. Θυμάμαι πως περίμενα πως και πως να πάμε στη Ρώμη για να το Final 4 και τις διακοπές του Πάσχα, καθώς στην Ελλάδα έπεφτε μεγάλη εβδομάδα.

http://redbasketzone.blogspot.com/2012/04/blog-post_24.html
damian

pete7
το shop του μπασκετ απο νετ δεν εχει τιποτα βλεπω κ δεν ειναι καλα οργανωμενο,εχει ελλειψεις αν το ειδατε

μου αρεσε το καπελο του σλουκα tongue.gif αν το εβρισκα θα το παραγγελνα αλλιως οταν ερθω αθηνα θα κανω μια επισκεψη κ πιστευω θα εχει κ αναμνηστηκα απο φαιναλ 4
pete7
http://www.redplanet.gr/basket/k-aggelopoy...la.1783364.html

εδω αποσπασμα κ.αγγελοπουλο απο πρωτο θεμα που εχει κ πριντεζη

παροτι ολυμπιακος δεν ξερω τι εχει παθει ο πατερας αγγελοπολαιων κ ειναι αναπηρος
Zoys
QUOTE(pete7 @ May 16 2012, 11:52 ) *
το shop του μπασκετ απο νετ δεν εχει τιποτα βλεπω κ δεν ειναι καλα οργανωμενο,εχει ελλειψεις αν το ειδατε

μου αρεσε το καπελο του σλουκα tongue.gif αν το εβρισκα θα το παραγγελνα αλλιως οταν ερθω αθηνα θα κανω μια επισκεψη κ πιστευω θα εχει κ αναμνηστηκα απο φαιναλ 4

Κι εγώ με μια ματιά που έριξα στο site δεν βρήκα πολλά πράγματα. Πάντως σκοπεύω να πάω αύριο για να τσεκάρω από κοντά άμα παίζει τίποτα καλό από T-shirts, καπέλα κτλ.
pete7
πηγαινε να μας πεις
εγω σε 10 μερες ερχομαι αθηνα κ θα παω για μπρελοκ καπελο κ αναμνηστηκο ευρωλιγκας αν εχουν


το σαιτ ευρωλιγκας δινει αναμνηστηκα ευρωλιγκας με 55 ευρω
2 μπλουζες 2 κασκολ κ κλειδαροθηκη αν δεν κανω λαθος


το 1 κασκολ το εχω παρει πριν 3 χρονια τοτε που αλλαξαμε σημα
pete7
κινδυνευει να μην γινει το 3 ματς λογω χρεων του σεφ στους εργαζομενους
τους χρωστανε χρηματα κ αυριο θα γινει συναντηση να τα βρουνε
damian
Twism άνοιξέ το....ίιιιιιιιιιιιιιιιιιιισα που προλαβαίνεις.........
T.W.Is.M.
QUOTE(damian @ May 30 2012, 21:04 ) *
Twism άνοιξέ το....ίιιιιιιιιιιιιιιιιιιισα που προλαβαίνεις.........


Το τοπικ θα ανοιξει αυριο το απογευμα. Αντε στην καλυτερη, αν προλαβω να το ανοιξω πρωι-πρωι κατα τις 7.30. Εχω τους λογους μου.
j-kidd13
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 30 2012, 21:08 ) *
Το τοπικ θα ανοιξει αυριο το απογευμα. Αντε στην καλυτερη, αν προλαβω να το ανοιξω πρωι-πρωι κατα τις 7.30. Εχω τους λογους μου.

http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...mp;#entry554160

κανενας σεβασμος στον μοντ....tongue.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(j-kidd13 @ May 30 2012, 21:10 ) *
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...mp;#entry554160

κανενας σεβασμος στον μοντ....tongue.gif


Τι να πεις...Αρχιζω να υποψιαζομαι οτι ειναι κρυφοσερβος!!! smiley.gif
damian
http://www.gazzetta.gr/a1-andron-agonistik...-sta-apodytiria

Πιο ΠΡΟΔΟΤΗΣ δε γίνεται....

και δεν έχει καμία σχέση με Σπανούλη κλπ κλπ.....
karpathos7
Ο πρώην παίκτης του Παναθηναϊκού, Δημήτρης Παπανικολάου δεν έχασε την ευκαιρία να πάει στα αποδυτήρια της ομάδας για να την συγχαρεί για τη μεγάλη νίκη.


Ο παλαίμαχος καλαθοσφαιριστής που θα βρει μπροστά του τον Παναθηναϊκό την επόμενη χρονιά ως τεχνικός του Ηλυσιακού πήγε στα «πράσινα» αποδυτήρια για να δώσει συγχαρητήρια για τη νίκη.

Συνεχάρη τον Ζέλικο Ομπράντοβιτς και τους παίκτες του και τους ευχήθηκε καλή επιτυχία για τον πέμπτο και τελευταίο τελικό στο ΣΕΦ (2/06, 7μ.μ.).

χωρις σχολια.......
bbplayer
QUOTE (karpathos7 @ May 30 2012, 23:53 ) *
Ο πρώην παίκτης του Παναθηναϊκού, Δημήτρης Παπανικολάου δεν έχασε την ευκαιρία να πάει στα αποδυτήρια της ομάδας για να την συγχαρεί για τη μεγάλη νίκη.


Ο παλαίμαχος καλαθοσφαιριστής που θα βρει μπροστά του τον Παναθηναϊκό την επόμενη χρονιά ως τεχνικός του Ηλυσιακού πήγε στα «πράσινα» αποδυτήρια για να δώσει συγχαρητήρια για τη νίκη.

Συνεχάρη τον Ζέλικο Ομπράντοβιτς και τους παίκτες του και τους ευχήθηκε καλή επιτυχία για τον πέμπτο και τελευταίο τελικό στο ΣΕΦ (2/06, 7μ.μ.).

χωρις σχολια.......


τους κάνει μάγια ο Ομπράντοβιτς, δεν εξηγείται αλλιώς rolleyes.gif

Γιατί σε παραξενεύει ? ποιοι είναι το κακό ? τον είχε παίχτη, τον έβγαλε από τη ναφθαλίνη και πήρε ένα πρωτάθλημα μόνος του. Με ΔΔ , Μπατιστ και Τσαρτσαρή ήταν και συμπαίχτες. Δε βλέπω κάτι μεμπτό, με τον Ομπράντοβιτς δε έχει πολύ καλή σχέση
karpathos7
οταν στα διπλανα αποδυτηρια βρισκεται η ομαδα και ο προπονητης οπου ανδρωθηκε,εγινε παιχτης και δηλωνε φανατικος οπαδος οπου βρισκοταν(ακομα και στον παναθηναικο) δεν το κανεις αυτο...στο κατω κατω το οτι τον συγκεκριμενο τον βριζουν και οι δυο πλευρες μιλαει απο μονο του..
damian
LFO ωραίο πουκαμισάκι....



kotzito
Αμα δεν ειχαμε Εθνικη τωρα,εγω θα ηθελα και καμια φιεστα με αγωνα της τωρινης ομαδας με αυτης του '97,να δουμε και τιποτα Rivers,Tarlac κτλ παλι
Manu7
Tι λες τώρα ρε Γιώργαρε...Το έχει και στο τραγούδι.. icon_drunk.gif

kotzito
Το γεγονος ειναι ενα ομως:ο Κεσελ να τραγουδαει ''Αν εισαι ενα αστερι''του Βερτη tongue.gif


http://www.redplanet.gr/basket/a1_basket/o...ts.1801957.html

Manu7
QUOTE(kotzito @ Jun 3 2012, 17:07 ) *
Το γεγονος ειναι ενα ομως:ο Κεσελ να τραγουδαει ''Αν εισαι ενα αστερι''του Βερτη tongue.gif


http://www.redplanet.gr/basket/a1_basket/o...ts.1801957.html

Ρε τα παιδιά μας ειναι πολυτάλαντα! banana.gif

Και το τραγούδι στον Ντούντα όμως?Με συγκίνησε και μένα ο Κέσελης...biggrin.gif

Ε καταλαβαίνουμε τώρα πού ήταν πέρσι και στο 1ο μίσο της φετινής περιόδου...Πρέπει να ήταν καλός πελάτης της νυχτερινής Αθήνας...
T.W.Is.M.
QUOTE(kotzito @ Jun 3 2012, 12:57 ) *
Αμα δεν ειχαμε Εθνικη τωρα,εγω θα ηθελα και καμια φιεστα με αγωνα της τωρινης ομαδας με αυτης του '97,να δουμε και τιποτα Rivers,Tarlac κτλ παλι


Ο Ταρλατς δεν μπορει να ερθει στην Ελλαδα. Εχει κηρυχθει ανυποτακτος απο τον ελληνικο στρατο! 69.gif
T.W.Is.M.
Το πιο σημαντικο ομως απο τη συνεντευξη του Ντουντα το αφησατε ασχολιαστο και επρεπε να το ανακαλυψω μονος μου:

QUOTE
Tο μπάσκετ έχει αλλάξει δραματικά και τα αθλητικά προσόντα παίζουν καταλυτικό ρόλο. Nα σας δώσω ένα παράδειγμα από τον εφετινό Oλυμπιακό: όταν τραυματίστηκε ο Λάζος, μας πρότειναν διάφορους παίκτες, όπως ο Mπρέζετς και ο Oστερταγκ.


Ντουντα τη διαλυση της ομαδας του 1997 στη συγχωρησα μετα απο αυτα που εκανες φετος(γιατι ο πρωτος υπευθυνος της τεραστιας επιτυχιας εισαι εσυ). Το οτι δεν εφερες ομως τον τιτανομεγιστοτεραστιο Γκρεγκ δε θα στο συγχωρησω ποτε!!! smiley.gif
Zephyr
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 7 2012, 00:16 ) *
Το πιο σημαντικο ομως απο τη συνεντευξη του Ντουντα το αφησατε ασχολιαστο και επρεπε να το ανακαλυψω μονος μου:



Ντουντα τη διαλυση της ομαδας του 1997 στη συγχωρησα μετα απο αυτα που εκανες φετος(γιατι ο πρωτος υπευθυνος της τεραστιας επιτυχιας εισαι εσυ). Το οτι δεν εφερες ομως τον τιτανομεγιστοτεραστιο Γκρεγκ δε θα στο συγχωρησω ποτε!!! smiley.gif


Καλά ρε παίζει ακόμα αυτός? Είχα την εντύπωση ότι έχει σταματήσει εδώ και χρόνια! Εκτός αν κάτι δεν έγραψαν κάλά στην συνέντευξη ή αν ο Ντούντα είχε πάντα όνειρο τον Γκρέγκ Όστερταγκ για 5αρι στην ομάδα του smiley.gif !
rchos
το πιο σημαντικο της συνεντευξης ειναι αυτο που λεει για τον μποντιρογκα.

μακραν κιολας.

μετα τα οσα ειπε για την περσινη.
Zephyr
QUOTE(rchos @ Jun 7 2012, 00:31 ) *
το πιο σημαντικο της συνεντευξης ειναι αυτο που λεει για τον μποντιρογκα.

μακραν κιολας.


Να τραβάς τα μαλλιά σου, πραγματικά...
Πάντα σε βάθος χρόνου φαίνονται αυτές οι επιλογές, όπως ο Μποντιρόγκα (και ο ΔΔ), παίχτες με impact που αλλάζει την μοίρα μιας ομάδας.
Role Model
Ντάξει, το συγκεκριμένο πρέπει να 'ναι υπερβολή του Ίβκοβιτς. Δε γίνεται να μην παίρνεις τον Μποντιρόγκα για να μη γεμίσει η ομάδα Σέρβους και να παίρνεις Τρελο-Κροάτη (με χαρτί)!!! Οικονομικό πρέπει να ήταν το ζήτημα...
T.W.Is.M.
QUOTE(Role Model @ Jun 7 2012, 10:53 ) *
Ντάξει, το συγκεκριμένο πρέπει να 'ναι υπερβολή του Ίβκοβιτς. Δε γίνεται να μην παίρνεις τον Μποντιρόγκα για να μη γεμίσει η ομάδα Σέρβους και να παίρνεις Τρελο-Κροάτη (με χαρτί)!!! Οικονομικό πρέπει να ήταν το ζήτημα...


Ενταξει, ηρθε η ωρα να το αποκαλυψω. Πισω απο τις διαπραγματευσεις εκεινες και τις συμβουλες ημουν εγω! Εγω ειπα στον Κοκκαλη να μη γεμισει την ομαδα Σερβους, εγω σταματησα την αποκτηση του Μποντιρογκα... icon_drunk.gif
Role Model
Όποιος γουστάρει, LFO σε Wallpaper!!! 56.gif

http://www.flickr.com/photos/olympiacosbcg...157630010171105

Zoys
Ο LFO όμως στην πραγματικότητα είναι αυτός που κρύβεται πίσω από το τρόπαιο. 15.gif
damian


Είσαι θεός ρε Στιβ.....
Air Kef
Ειχα να δω την φάτσα αριστερά χρόνια, ακόμα στα ίδια επίπεδα εξυπναδας και επιπέδου δημοσιογραφίας κινείται;
giorgos14
QUOTE(Air Kef @ Jun 11 2012, 17:02 ) *
Ειχα να δω την φάτσα αριστερά χρόνια, ακόμα στα ίδια επίπεδα εξυπναδας και επιπέδου δημοσιογραφίας κινείται;


και σε χαμηλοτερα απο ο,τι φαινεται...σου λειψε??
rchos
το ποσταρα και στο τοπικ του final 4 αλλα νομιζω οτι αξιζει να μπει και εδω.

απο το τριτο λεπτο και μετα ειναι σκηνες απο τον τελικο.πολυ ωραια στιγμιοτυπα απο καθε αποψη.

κορυφαιο το βλεμμα του πριντ εκει προς το τελος.αξιζει ολοι να το δουμε.και το δικο μου βλεμα ετσι ηταν στο τελος του αγωνα παντως.γιαυτο ο πριντεζης πρεπει να μεινει στην ομαδα...

pain of salvation
QUOTE(rchos @ Jun 14 2012, 10:31 ) *
το ποσταρα και στο τοπικ του final 4 αλλα νομιζω οτι αξιζει να μπει και εδω.

απο το τριτο λεπτο και μετα ειναι σκηνες απο τον τελικο.πολυ ωραια στιγμιοτυπα απο καθε αποψη.

κορυφαιο το βλεμμα του πριντ εκει προς το τελος.αξιζει ολοι να το δουμε.και το δικο μου βλεμα ετσι ηταν στο τελος του αγωνα παντως.γιαυτο ο πριντεζης πρεπει να μεινει στην ομαδα...



Επειδή και το δικό σου βλέμμα ήταν σαν του Πρίντεζη,πρέπει ο Πρίντεζης να μείνει στην ομάδα?
τι να σου πω ρε φίλε...να τους το πούμε,αλλά δεν ξέρω αν θα πείσουμε κανέναν rolleyes.gif

Όντως...τρομερές στιγμές...ο Πριντ ούτε σε ταινία να 'παιζε...
rchos
QUOTE(pain of salvation @ Jun 14 2012, 16:28 ) *
Επειδή και το δικό σου βλέμμα ήταν σαν του Πρίντεζη,πρέπει ο Πρίντεζης να μείνει στην ομάδα?
τι να σου πω ρε φίλε...να τους το πούμε,αλλά δεν ξέρω αν θα πείσουμε κανέναν rolleyes.gif


pain of salvation
QUOTE(rchos @ Jun 14 2012, 15:33 ) *


Διπλό?...έλα ρε Rchos...
απλό να το δεχτώ...ήμουν και στη δουλεια εκείνη την ώρα,λυπήσου με
pete7
http://www.enikos.gr/media/56158,To_epos_t..._Real_News.html

κυριακη δινει τον τελικο της ευρωλιγκας αυτη η εφημεριδα

στην μπουτικ βλεπω εβγαλαν κ μπρελοκ
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.