Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός οff topic
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54
erwi grey
Eιναι ο μονος που μπορει να κοψει τις αηδιες του Σπανουλη- εξαντληση των επιθεσεων στα ορια για να κανει τα στεπ τσαμικα τριποντα και την μπαλα 15 δευτερα στα χερια. Μακαρι να ερχονταν να βλεπαμε επιτελους ενα επιθετικο πλανο στο παιχνιδι κι οχι οτι καπνισει στον παικτη.
Οσο περνανε οι μερες προτιμω να χαθει το πρωταθλημα, να φυγει ο Σφαιροπουλος. Δε μπορω να ξαναδω την ομαδα μ αυτο το εκτρωμα που παρουσιαζει φετος ο κοουτς.
troll_ey
QUOTE (erwi grey @ Apr 24 2016, 23:18 ) *
Eιναι ο μονος που μπορει να κοψει τις αηδιες του Σπανουλη- εξαντληση των επιθεσεων στα ορια για να κανει τα στεπ τσαμικα τριποντα και την μπαλα 15 δευτερα στα χερια. Μακαρι να ερχονταν να βλεπαμε επιτελους ενα επιθετικο πλανο στο παιχνιδι κι οχι οτι καπνισει στον παικτη.
Οσο περνανε οι μερες προτιμω να χαθει το πρωταθλημα, να φυγει ο Σφαιροπουλος. Δε μπορω να ξαναδω την ομαδα μ αυτο το εκτρωμα που παρουσιαζει φετος ο κοουτς.

Και να χεις προπονητή μιας χρονιάς και μετά πάλι στο ψάξιμο?
Ο σφαιρόπουλος αν ξεκολήσει το κεφάλι του μπορεί να μείνει χρόνια στην ομάδα.Εγώ θέλω να τον δω και του χρόνου είτε πάρουμε το πρωτάθλημα είτε όχι.Το ίδιο ήθελα και με τον μπαρτζώκα κι ας έχανε και απ το εφηβικό του παο.
Μπορεί τη στιγμή της αποτυχίας να θέλω να πάνε όλοι σπίτια τους αλλά η υπομονή είναι μεγάλο πράγμα.Και όταν λέω υπομονή δεν εννοώ 1 και 2 χρόνια αλλά πάνω από 5,αρκει να βλέπεις πράγματα.Και με τον μπαρτζώκα είδαμε πράγματα και πέρυσι με τον σφαιρο.
Δεν ξέρω, προσωπικά με εχει κουράσει καθε 1 η 2 χρόνια να ψάχνουμε προπονητή.
erwi grey
QUOTE(troll_ey @ Apr 25 2016, 06:11 ) *
Και να χεις προπονητή μιας χρονιάς και μετά πάλι στο ψάξιμο?
Ο σφαιρόπουλος αν ξεκολήσει το κεφάλι του μπορεί να μείνει χρόνια στην ομάδα.Εγώ θέλω να τον δω και του χρόνου είτε πάρουμε το πρωτάθλημα είτε όχι.Το ίδιο ήθελα και με τον μπαρτζώκα κι ας έχανε και απ το εφηβικό του παο.
Μπορεί τη στιγμή της αποτυχίας να θέλω να πάνε όλοι σπίτια τους αλλά η υπομονή είναι μεγάλο πράγμα.Και όταν λέω υπομονή δεν εννοώ 1 και 2 χρόνια αλλά πάνω από 5,αρκει να βλέπεις πράγματα.Και με τον μπαρτζώκα είδαμε πράγματα και πέρυσι με τον σφαιρο.
Δεν ξέρω, προσωπικά με εχει κουράσει καθε 1 η 2 χρόνια να ψάχνουμε προπονητή.

Γιατι θα πεθανει του χρονου; laugh.gif

Coach Periklis
QUOTE (troll_ey @ Apr 25 2016, 00:11 ) *
Και να χεις προπονητή μιας χρονιάς και μετά πάλι στο ψάξιμο?
Ο σφαιρόπουλος αν ξεκολήσει το κεφάλι του μπορεί να μείνει χρόνια στην ομάδα.Εγώ θέλω να τον δω και του χρόνου είτε πάρουμε το πρωτάθλημα είτε όχι.Το ίδιο ήθελα και με τον μπαρτζώκα κι ας έχανε και απ το εφηβικό του παο.
Μπορεί τη στιγμή της αποτυχίας να θέλω να πάνε όλοι σπίτια τους αλλά η υπομονή είναι μεγάλο πράγμα.Και όταν λέω υπομονή δεν εννοώ 1 και 2 χρόνια αλλά πάνω από 5,αρκει να βλέπεις πράγματα.Και με τον μπαρτζώκα είδαμε πράγματα και πέρυσι με τον σφαιρο.
Δεν ξέρω, προσωπικά με εχει κουράσει καθε 1 η 2 χρόνια να ψάχνουμε προπονητή.


Σωστή η λογική σου αλλά φέτος δεν είδα τίποτα που να δικαιολογεί έστω και λίγο την παραμονή του κόουτς....ούτε την άμυνα που θα περίμενα

Εγώ δεν τον θέλω με την καμία μετά από τόσο τραγικό τοπ-16 αλλά αν παραμείνει θα στηριξω . και αν δω αλλαγή απ τον Σφαιροπουλο , μία ομάδα με αρχη-μεση-τελος , ρόλους, ορθολογικό επιθετικό και αμυντικό πλάνο με προσαρμογές στις ανάγκες του εκάστοτε αγώνα ....τότε ναι μαζί του με τα χίλια
Conan1982
QUOTE (Coach Periklis @ Apr 25 2016, 02:43 ) *
Σωστή η λογική σου αλλά φέτος δεν είδα τίποτα που να δικαιολογεί έστω και λίγο την παραμονή του κόουτς....ούτε την άμυνα που θα περίμενα

Εγώ δεν τον θέλω με την καμία μετά από τόσο τραγικό τοπ-16 αλλά αν παραμείνει θα στηριξω . και αν δω αλλαγή απ τον Σφαιροπουλο , μία ομάδα με αρχη-μεση-τελος , ρόλους, ορθολογικό επιθετικό και αμυντικό πλάνο με προσαρμογές στις ανάγκες του εκάστοτε αγώνα ....τότε ναι μαζί του με τα χίλια



Και όμως, αν και από την αρχή φωνάζαμε για το ότι επιθετικά ήταν χάλια η ομάδα ήταν κάποιο διάστημα που όλοι λέγαμε πόσο καλά είχε εκμεταλλευτεί το ρόστερ, πως έπαιρνε το μάξιμουμ απ' όλους ακόμα και από τον Αθήναιου και τον Αγραβάνη. Στην πορεία είδαμε ότι αυτή η ομάδα έχει και επιθετικό ταλέντο το οποίο δεν αξιοποίηση όπως μπορούσε.
Αν ο Σφαιρόπουλος αποφασίσει να αλλάξει λίγο το μοντέλο του μπάσκετ που παίζει, ίσως και να αποφασίσουν οι Αγγελόπουλοι να αναβαθμίσουν λίγο και το τεχνικό επιτελείου του Σφαιρόπουλος ο Ολυμπιακός μπορεί να καταφέρει πολλά με τον Σφαιρόπουλο. Θέλω να πιστεύω ότι θα μάθει από τα φετινά λάθη του και δεν θα τα επαναλάβει.
Coach Periklis
QUOTE (Conan1982 @ Apr 25 2016, 11:41 ) *
Και όμως, αν και από την αρχή φωνάζαμε για το ότι επιθετικά ήταν χάλια η ομάδα ήταν κάποιο διάστημα που όλοι λέγαμε πόσο καλά είχε εκμεταλλευτεί το ρόστερ, πως έπαιρνε το μάξιμουμ απ' όλους ακόμα και από τον Αθήναιου και τον Αγραβάνη. Στην πορεία είδαμε ότι αυτή η ομάδα έχει και επιθετικό ταλέντο το οποίο δεν αξιοποίηση όπως μπορούσε.
Αν ο Σφαιρόπουλος αποφασίσει να αλλάξει λίγο το μοντέλο του μπάσκετ που παίζει, ίσως και να αποφασίσουν οι Αγγελόπουλοι να αναβαθμίσουν λίγο και το τεχνικό επιτελείου του Σφαιρόπουλος ο Ολυμπιακός μπορεί να καταφέρει πολλά με τον Σφαιρόπουλο. Θέλω να πιστεύω ότι θα μάθει από τα φετινά λάθη του και δεν θα τα επαναλάβει.


ήταν πολύ μικρό διάστημα που για να είμαι ειλικρινής δεν το θυμάμαι καν....Αλλά αυτό είναι και το κλασσικο ελληναρίστικο του στυλ "έχω κοντή μνήμη" biggrin.gif

Για Αθηναίου άστο πονάει. Το παιδί έμοιαζε ιδανικό 5ο γκαρντ και τον παρόπλισε. Μετά τον σοβαρό τραυματισμό του Γιανγκ σηκώσαμε τα χέρια και ο κοουτς δεν κατάφερε να προσαρμοστεί (και προφανώς ούτε η διοίκηση).....Κάτι που θεωρώ εξίσου σημαντικό με άλλα στοιχεία που πρέπει να έχει ένας προπονητης

Πέρσι μου έκανε την καλύτερη εντύπωση ο Σφαιρόπουλος και πίστεψα ότι θα έχουμε αξιόλογο κοουτς για χρόνια ( και Έλληνα )
Φέτος δεν ξέρω τι σκάλωμα έφαγε και χάλασε μέχρι και τον αμυντικό προσανατολισμό, όπου αμυνόμασταν ανορθόδοξα
tuareg
ντιλεινι αναμεσα σε αλλα
- Γιατί δεν ήρθες στον Ολυμπιακό πριν από δύο χρόνια;

«Αρχικά να πω ότι οι λόγοι της άρνησής μου δεν ήταν μόνο οικονομικοί. Ηταν μία σειρά από σκέψεις. Αρχικά, ο Ολυμπιακός με είχε πλησιάσει από τα μέσα της σεζόν και μου ζητούσε πιεστικά να υπογράψω συμβόλαιο. Εγώ όμως, τότε, παίζοντας στην Μπάγερν έκανα μία πολύ καλή σεζόν κι αισθανόμουν ότι δεν ήθελα να δεσμευτώ από νωρίς, χωρίς να αξιολογηθώ από την υπόλοιπη αγορά. Ο Ολυμπιακός πράγματι έδειξε τεράστιο ενδιαφέρον. Ομως, υπήρχα και κάποιες πληροφορίες που μου έλεγαν ότι υπήρχαν κάποια θέματα με τις πληρωμές. Δεν ξέρω κάποιον που έχασε χρήματα από τον Ολυμπιακό κι αυτό είναι αλήθεια. Ξέρω όμως, ότι υπάρχουν στιγμές που αυτά τα χρήματα μπαίνουν στους λογαριασμούς των παικτών σε άτακτα χρονικά διαστήματα. Η ομάδα πλήρωνε όποτε ήθελε. Κι αυτό είναι κάτι, ίσως το μοναδικό, που μπορεί να επηρεάσει τη δουλειά μου. Οταν γίνεται μία συμφωνία, υπάρχουν συγκεκριμένες ημερομηνίες πληρωμής. Αν η ομάδα πληρώνει όποτε θέλει, εγώ δεν μπορώ να λειτουργήσω, δεν μπορώ να προπονηθώ όπως θέλω, δεν μπορώ να είμαι ήρεμος. Κι αυτό επηρεάζει την απόδοσή μου. Και συν τοις άλλοις, όπως αποδείχτηκε, όταν η ομάδα έχασε από τον Παναθηναϊκό στο Κύπελλο, ο κόουτς Μπαρτζώκας, που ήξερα ότι με θέλει πολύ, απολύθηκε. Αρα, όπως καταλαβαίνεις, ήταν μία σειρά αιτιών που δεν δέχθηκα την πρόταση του Ολυμπιακού, κι όχι μόνο το οικονομικό».
http://www.sdna.gr/mpasket/euroleague/arti...-ston-olympiako
erwi grey
QUOTE(tuareg @ May 3 2016, 04:04 ) *
ντιλεινι αναμεσα σε αλλα
- Γιατί δεν ήρθες στον Ολυμπιακό πριν από δύο χρόνια;

«Αρχικά να πω ότι οι λόγοι της άρνησής μου δεν ήταν μόνο οικονομικοί. Ηταν μία σειρά από σκέψεις. Αρχικά, ο Ολυμπιακός με είχε πλησιάσει από τα μέσα της σεζόν και μου ζητούσε πιεστικά να υπογράψω συμβόλαιο. Εγώ όμως, τότε, παίζοντας στην Μπάγερν έκανα μία πολύ καλή σεζόν κι αισθανόμουν ότι δεν ήθελα να δεσμευτώ από νωρίς, χωρίς να αξιολογηθώ από την υπόλοιπη αγορά. Ο Ολυμπιακός πράγματι έδειξε τεράστιο ενδιαφέρον. Ομως, υπήρχα και κάποιες πληροφορίες που μου έλεγαν ότι υπήρχαν κάποια θέματα με τις πληρωμές. Δεν ξέρω κάποιον που έχασε χρήματα από τον Ολυμπιακό κι αυτό είναι αλήθεια. Ξέρω όμως, ότι υπάρχουν στιγμές που αυτά τα χρήματα μπαίνουν στους λογαριασμούς των παικτών σε άτακτα χρονικά διαστήματα. Η ομάδα πλήρωνε όποτε ήθελε. Κι αυτό είναι κάτι, ίσως το μοναδικό, που μπορεί να επηρεάσει τη δουλειά μου. Οταν γίνεται μία συμφωνία, υπάρχουν συγκεκριμένες ημερομηνίες πληρωμής. Αν η ομάδα πληρώνει όποτε θέλει, εγώ δεν μπορώ να λειτουργήσω, δεν μπορώ να προπονηθώ όπως θέλω, δεν μπορώ να είμαι ήρεμος. Κι αυτό επηρεάζει την απόδοσή μου. Και συν τοις άλλοις, όπως αποδείχτηκε, όταν η ομάδα έχασε από τον Παναθηναϊκό στο Κύπελλο, ο κόουτς Μπαρτζώκας, που ήξερα ότι με θέλει πολύ, απολύθηκε. Αρα, όπως καταλαβαίνεις, ήταν μία σειρά αιτιών που δεν δέχθηκα την πρόταση του Ολυμπιακού, κι όχι μόνο το οικονομικό».
http://www.sdna.gr/mpasket/euroleague/arti...-ston-olympiako

Καταληγει στο οτι δεν ηταν μονο το οικονομικο, ενω αυτο που φαινεται να τον απασχολησε απο τα λεγομενα του ειναι το πως περιμενε να τελειωσει η σεζον και να ανεβασει το κασε του και οτι ειχε καπου ακουσει πως μπορει να μη μπαινει το ''μηνιατικο'' καθε μηνα. Και καταληγει το ξαναγραφω πως δεν ηταν μονο το οικονομικο!
Οκ καλυτερα που δεν ηρθε. Μερικες φορες μιλαμε για καβουρια στους προεδρους που προτιμουν να ακολουθουν το πλανο του 11 και μετα, αλλα με τετοιους τυπους να σου σκανε στις διαπραγματευσεις και να πετανε κοτσανες μεσω των μανατζερ, προτιμω μη μισθοφορους που θα παλεψουν εστω και για το επομενο συμβολαιο παιρνοντας λιγοτερα απο αυτα που αξιζουν τις σεζον που ειναι στην ομαδα.
yorgos
Εγώ δε βρίσκω τίποτε το μεμπτό. Ο τύπος πίστευε ότι το κασέ του θα ανέβει και ορθώς δε θέλησε να δεσμευθεί, με την ίδια λογική που ο Τζέιμς της Λαμποράλ δεν πρόκειται να συζητήσει τίποτε πριν το Φ4. Και όταν αποφάσισε να συζητήσει του είπαν ότι υπάρχουν καθυστερήσεις στις πληρωμές ενώ ο άνθρωπος που τον ήθελε απολύθηκε. Ποιο είναι το περίεργο;
TakeshyKurosawa
QUOTE (yorgos @ May 2 2016, 23:30 ) *
Εγώ δε βρίσκω τίποτε το μεμπτό. Ο τύπος πίστευε ότι το κασέ του θα ανέβει και ορθώς δε θέλησε να δεσμευθεί, με την ίδια λογική που ο Τζέιμς της Λαμποράλ δεν πρόκειται να συζητήσει τίποτε πριν το Φ4. Και όταν αποφάσισε να συζητήσει του είπαν ότι υπάρχουν καθυστερήσεις στις πληρωμές ενώ ο άνθρωπος που τον ήθελε απολύθηκε. Ποιο είναι το περίεργο;


Το περίεργο είναι ότι δηλώνει πως δεν είναι τόσο το οικονομικό, ενώ με τις δηλώσεις του δείχνει ότι είναι συντριπτικά παραπάνω το οικονομικό από οποιοδήποτε άλλο παράγοντα! biggrin.gif
RipCity
Και δικαίωμά του δηλαδή, συμφωνώ σε όσα λέει και για το ότι ζητάει όσα αξίζει κτλ, αλλά μη λες δεν είναι μόνο το οικονομικό και το αναφέρεις 500 φορές tongue.gif
erwi grey
QUOTE(TakeshyKurosawa @ May 3 2016, 05:45 ) *
Το περίεργο είναι ότι δηλώνει πως δεν είναι τόσο το οικονομικό, ενώ με τις δηλώσεις του δείχνει ότι είναι συντριπτικά παραπάνω το οικονομικό από οποιοδήποτε άλλο παράγοντα! biggrin.gif

O oποιος εγραψε και για τον Μαρσαλ, στο τουιτερ του αν δε κανω λαθος και το αυτοκαλαθι του, να μη τα χαρακτηρισω και εχω και 4 φαουλ και αποχαιρετησω.

yorgos
QUOTE
Αρχικά να πω ότι οι λόγοι της άρνησής μου δεν ήταν μόνο οικονομικοί.

E καλά είπε, δεν ήταν ΜΟΝΟ οικονομικοί διότι...
QUOTE
Και συν τοις άλλοις, όπως αποδείχτηκε, όταν η ομάδα έχασε από τον Παναθηναϊκό στο Κύπελλο, ο κόουτς Μπαρτζώκας, που ήξερα ότι με θέλει πολύ, απολύθηκε.

Δεν είναι οικονομικός λόγος αυτός.

Επίσης επειδή έχω δουλέψει για εργοδότη που πλήρωνε όποτε του κάπνιζε ναι, επηρέαζε την απόδοσή μου, δεν είσαι 100% συγκεντρωμένος (πόσο μάλλον στην περίπτωση των αθλητών που έχει να κάνει και με ψυχολογία η απόδοσή τους), νιώθεις πολύ μ@@@ς στο τέλος της ημέρας πιστεύοντας ότι ίσως να μην πληρωθείς, χαλάει η διάθεσή σου να παίρνεις τηλέφωνα στις τράπεζες και να σου λένε ότι ούτε σήμερα μπήκαν κλπ. Μπορεί να βγάζουν πολλά λεφτά οι μπασκετμπολίστες, αλλά κι αυτοί εργαζόμενοι είναι. Δεν μπορεί εμείς να επιλέγουμε εργοδότες (όταν μπορούμε) με ένα κριτήριο και να απαιτούμε απο τους αθλητές να το κάνουν με άλλα.
erwi grey
QUOTE(yorgos @ May 3 2016, 06:15 ) *
E καλά είπε, δεν ήταν ΜΟΝΟ οικονομικοί διότι...

Δεν είναι οικονομικός λόγος αυτός.

Επίσης επειδή έχω δουλέψει για εργοδότη που πλήρωνε όποτε του κάπνιζε ναι, επηρέαζε την απόδοσή μου, δεν είσαι 100% συγκεντρωμένος (πόσο μάλλον στην περίπτωση των αθλητών που έχει να κάνει και με ψυχολογία η απόδοσή τους), νιώθεις πολύ μ@@@ς στο τέλος της ημέρας πιστεύοντας ότι ίσως να μην πληρωθείς, χαλάει η διάθεσή σου να παίρνεις τηλέφωνα στις τράπεζες και να σου λένε ότι ούτε σήμερα μπήκαν κλπ. Μπορεί να βγάζουν πολλά λεφτά οι μπασκετμπολίστες, αλλά κι αυτοί εργαζόμενοι είναι. Δεν μπορεί εμείς να επιλέγουμε εργοδότες (όταν μπορούμε) με ένα κριτήριο και να απαιτούμε απο τους αθλητές να το κάνουν με άλλα.

Aστα να πανε... Κι εγω περιμενω αν θα μπει το εκατομμυριο απο τον εργοδοτη μου αυτον τον μηνα, αλλιως χτυπαω απεργια.
reignman
χαχαχααχχα έτσι είναι... αν του έχουν μείνει μονο τα 100χιλιάρικα απο το 1ο μηνιάτικο και τα άλλα 100 μπουν 5 μέρες-10 μέρες μετά... πάει... τέλειωσε! ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΣΕ ΛΕΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ! αχχαχαχαα έκλαψα!
Weekendman
Θα μπορούσε να τον πει κανείς και Γουόλτερ Μπέρι των περιφερειακών...

yorgos
QUOTE
χαχαχααχχα έτσι είναι... αν του έχουν μείνει μονο τα 100χιλιάρικα απο το 1ο μηνιάτικο και τα άλλα 100 μπουν 5 μέρες-10 μέρες μετά... πάει... τέλειωσε! ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΣΕ ΛΕΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ! αχχαχαχαα έκλαψα!

To θέμα δεν είναι πώς το βλέπουμε εμείς αλλά πώς το βλέπουν οι παίκτες. Και το βλέπουν έτσι ακριβώς.
Και την κρίση στην Ελλάδα τη βλέπουν οι Κουβανοί και κατουριούνται από το γέλιο όταν τη συγκρίνουν με τη δική τους που έτρωγαν πίτσες με προφυλακτικά... Αυτό δε σημαίνει πως οι Έλληνες δε θεωρούν ότι ζουν σε φτωχή χώρα, ότι έπιασαν πάτο και άλλα τέτοια γραφικά.

Το θέμα είναι ότι ως ομάδα προσλαμβάνεις παίκτες και οι παίκτες έχουν μια συγκεκριμένη νοοτροπία. Δεν είναι διαφορετική η του Ντιλέινι από των άλλων. Ο Παναθηναϊκός του 2012 διαλύθηκε λόγω καθυστερήσεων στις πληρωμές.
erwi grey
QUOTE(reignman @ May 3 2016, 07:07 ) *
χαχαχααχχα έτσι είναι... αν του έχουν μείνει μονο τα 100χιλιάρικα απο το 1ο μηνιάτικο και τα άλλα 100 μπουν 5 μέρες-10 μέρες μετά... πάει... τέλειωσε! ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΣΕ ΛΕΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ! αχχαχαχαα έκλαψα!

Eν τω μεταξυ καλο ειναι οι Μπαρτζωκολαγνοι να βλεπουν με ποιον τροπο αναφερεται στην ομαδα του Ολυμπιακου ενας παικτης του.
Και το κλιμα που διαμορφωνει για την ομαδα επειδη ακουσε κατι και ενδεχομενως να του το επιβεβαιωσε και ''ο καλυτερος Ευρωπαιος κοουτς ολων των εποχων.''
RipCity
Εν τω μεταξύ καθυστερήσεις πληρωμών σε ποδοσφαιρικό και μπασκετικό Ολυμπιακό υπάρχουν για μια δεκαετία που θυμάμαι τουλάχιστον. Πιθανότατα τα ίδια και σε Παναθηναικό. Πολλοί παικταράδες το άντεξαν, είναι και θέμα χαρακτήρα, αφού όπως είπε κι ο ίδιος λεφτά δεν έχασε κανείς.

Καλά yorgos το ότι απολύθηκε ο Μπαρτζώκας δεν είναι λόγος, εκτός αν έβλεπε το μέλλον.
basketmono80
Εγω παντως καταλαβαινω τον Ντιλεινι και τον δικαιολογω.Οι Αμερικανοι,οι Σερβοι παικτες και ολοι οι αλλοι που δεν ειναι Ελληνες και δεν ειναι παναθηναικος και ολυμπιακος απο κουνια δεν εχουν κανενα λογο να κανουν υπομονη οταν τους καθυστερουν να τους πληρωσουν.Φευγουν απτην πατριδα τους την Αμερικη ή τη Σερβια και πανε να παιξουν σε αλλη χωρα μακρια απο την οικογενεια τους και δεν θα εχουν την απαιτηση να πληρωνονται στην ωρα τους? Τοτε ουτε οι παικτες να πηγαινουν στην ωρα τους για προπονηση αλλα οποτε τους γουσταρει. Οι παικτες αυτοι ειναι οικονομικοι μεταναστες και πηγαινουν μονο για τα λεφτα πουλανε το ταλεντο τους ακριβα οσο περναει η μπογια τους γιατι θελουν να κανουν επιχειρησεις,να αγορασουν σπιτια,ξενοδοχεια,εστιατορια και ολα αυτα θελουν λεφτα για να συντηρηθουν.Ολοι οι παικτες πανε σε μια ομαδα μονο για τα λεφτα και μην κοιτατε τι δηλωνουν στις συνεντευξεις τους αυτα ειναι μονο για τους αναγνωστες και το θεαθήναι οι ιδιοι δεν τα πιστευουν.
erwi grey
QUOTE(basketmono80 @ May 3 2016, 07:53 ) *
Εγω παντως καταλαβαινω τον Ντιλεινι και τον δικαιολογω.Οι Αμερικανοι,οι Σερβοι παικτες και ολοι οι αλλοι που δεν ειναι Ελληνες και δεν ειναι παναθηναικος και ολυμπιακος απο κουνια δεν εχουν κανενα λογο να κανουν υπομονη οταν τους καθυστερουν να τους πληρωσουν.Φευγουν απτην πατριδα τους την Αμερικη ή τη Σερβια και πανε να παιξουν σε αλλη χωρα μακρια απο την οικογενεια τους και δεν θα εχουν την απαιτηση να πληρωνονται στην ωρα τους? Τοτε ουτε οι παικτες να πηγαινουν στην ωρα τους για προπονηση αλλα οποτε τους γουσταρει. Οι παικτες αυτοι ειναι οικονομικοι μεταναστες και πηγαινουν μονο για τα λεφτα πουλανε το ταλεντο τους ακριβα οσο περναει η μπογια τους γιατι θελουν να κανουν επιχειρησεις,να αγορασουν σπιτια,ξενοδοχεια,εστιατορια και ολα αυτα θελουν λεφτα για να συντηρηθουν.Ολοι οι παικτες πανε σε μια ομαδα μονο για τα λεφτα και μην κοιτατε τι δηλωνουν στις συνεντευξεις τους αυτα ειναι μονο για τους αναγνωστες και το θεαθήναι οι ιδιοι δεν τα πιστευουν.

Το να παρεις σε ενα συμβολαιο τα μισα μπροστα και μετα να καθυστερησει καποια πληρωμη για ενα δυο μηνες και το να κανεις υπομονη ειναι στα πλαισια του επαγγελματισμου εφ οσον γνωριζεις οπως λεει και ο ιδιος πως δε θα τα χασεις. Μιλαμε για τρελα λεφτα που δεν τα βρισκουν στην Αμερικη και ερχονται στην Ευρωπη νομιζοντας πως μας κανουν χαρη.
Το θεμα δεν ειναι αυτο.Ουτε ο λογος που γινεται η συζητηση. Ο τυπος δυσφημει την ομαδα επειδη καπου ακουσε πως καθυστερουν τις πληρωμες αλλα κατεληξε πως δεν ηταν οικονομικος ο λογος του να μη δεχτει να ερθει. Ο παραλογισμος σε ολο του το μεγαλειο.
basketmono80
QUOTE (erwi grey @ May 3 2016, 02:02 ) *
Το να παρεις σε ενα συμβολαιο τα μισα μπροστα και μετα να καθυστερησει καποια πληρωμη για ενα δυο μηνες και το να κανεις υπομονη ειναι στα πλαισια του επαγγελματισμου εφ οσον γνωριζεις οπως λεει και ο ιδιος πως δε θα τα χασεις. Μιλαμε για τρελα λεφτα που δεν τα βρισκουν στην Αμερικη και ερχονται στην Ευρωπη νομιζοντας πως μας κανουν χαρη.
Το θεμα δεν ειναι αυτο.Ουτε ο λογος που γινεται η συζητηση. Ο τυπος δυσφημει την ομαδα επειδη καπου ακουσε πως καθυστερουν τις πληρωμες αλλα κατεληξε πως δεν ηταν οικονομικος ο λογος του να μη δεχτει να ερθει. Ο παραλογισμος σε ολο του το μεγαλειο.
Επειδη και εγω πρωτη φορα το ακουω αυτο απο τον Ντιλεινι οτι ο Ολυμπιακος καθυστερει τις πληρωμες.Αληθεια ειναι ή ψεμματα? Αν ειναι αληθεια μπορει να το εμαθε απο το μανατζερ του.Ολοι οι μανατζερ ξερουν τα παντα για τα οικονομικα ολων των ομαδων για να ξερουν που να στειλουν και που οχι τους πελατες τους.Παντως το συμπερασμα που προκυπτει απο τη συνεντευξη του Ντιλεινι ειναι οτι δεν υπαρχει περιπτωση να ερθει σε ελληνικη ομαδα το καλοκαιρι.
bodiroga10
ο ντιλεινι ειναι ξεκαθαρο οτι εχει πρωταρχικο κριτηριο τα λεφτα τουλαχιστον στην επιλογη ευρωπαικης ομαδας που απ οτι φαινεται δεν τον τρελαινει να παιξει σε καποια συγκεκριμενη.

αλλα επισης ειναι απ αυτους τους παικτες που αξιζε και τιμησε μεχρι το τελευταιο ευρω που πηρε απ την κουμπαν και αυτο ειναι το πιο σημαντικο σε εναν παικτη και οχι ποιο ειναι το κριτηριο επιλογης της ομαδας που ειναι καθαρα προσωπικο του θεμα...

yorgos
QUOTE(erwi grey @ May 3 2016, 00:25 ) *
Eν τω μεταξυ καλο ειναι οι Μπαρτζωκολαγνοι να βλεπουν με ποιον τροπο αναφερεται στην ομαδα του Ολυμπιακου ενας παικτης του.
Και το κλιμα που διαμορφωνει για την ομαδα επειδη ακουσε κατι και ενδεχομενως να του το επιβεβαιωσε και ''ο καλυτερος Ευρωπαιος κοουτς ολων των εποχων.''

Καλά το μπολνταρισμένο είναι υπόθεση και μάλιστα χοντρή, σιγά μην πήγε να τον υπογράψει και μετά του είπε "α δε σου' πα, πληρώνουμε και ψιλοκαθυστερημένα".

Όσο για την απόλυση προφανώς και δεν έβλεπε το μέλλον. Αυτό που λέει ο άνθρωπος είναι στο πλαίσιο της αστάθειας: ου έγινε πρόταση από ομάδα που ψιθυρίζεται πως πληρώνει με καθυστερήσεις. Ξέρω ότι με γουστάρει ο προπονητής αλλά στην Ελλάδα αυτό δε λέει και πολλά γιατί τους απολύουν για ψύλλου πήδημα, απόδειξη ότι κι αυτόν τον απέλυσαν...μετά το πρώτο ματς της σαιζόν.

Λογικό είναι ένας παίκτης να προτιμήσει μια ομάδα με πιο σταθερές συνθήκες. Άλλοι όντως θα λάβουν αυτούς τους παράγοντες λιγότερο υπόψιν, αλλά πάντα θα υπάρχουν οι Ντιλέινι και οι Μπέρι του ευρωπαϊκού μπάσκετ. Επειδή τύχαινε παλιότερα να έχω επαφές με ορισμένους από τους Αμερικανούς που έπαιζαν μπάσκετ στην Ελλάδα το '90, ο κύκλος είναι πάρα πολύ κλειστός (τότε ήταν και λιγότεροι οι επιτρεπόμενοι Αμερικανοί), τα συζητάνε όλα μεταξύ τους και το θέμα των πληρωμών είναι πολύ βασικό γι αυτούς. Κι όλα αυτά σε εποχές προ skype, twitter κλπ, τη σήμερον ημέρα οι Αμερικανοί που παίζουν στην Ευρώπη γνωρίζονται κυριολεκτικά όλοι μεταξύ τους, έρχεται ένας να παίξει στη Μπάγερν και τα συζητάει με τους Αμερικανούς που παίζουν στο Ισραήλ, στην Ισπανία, στη Γαλλία και την Πολωνία. Δεν περνάει απαρατήρητο τίποτε, ούτε αν σε μια χώρα/ομάδα απολύονται οι προπονητές, ούτε αν τραμπουκίζονται οι παίκτες, αν καθυστερούν οι πληρωμές, τα πάντα.
SteveNashidis
H επιλογή του Ντιλεινί αρχικά δεν έβγαζε νόημα και φαινόταν καθαρά ότι επέλεξε την καλύτερη οικονομική πρόταση. Η Κούμπαν ήταν τότε ομάδα Eurocup και ο Ολυμπιακός ήταν στην ελίτ της Euroleague.

Εγώ θεώρησα ότι θα επιλέξει τον Ολυμπιακό για να τον χρησιμοποιήσει ως σκαλί σε ομάδα που θα έχει συνεχή ευρωπαική παρουσία σε Euroleague , με καλύτερο κασέ από το υποτιθέμενο συμβόλαιο που θα έπαιρνα από μας . Όμως δικαιώθηκε με την φετινή πορεία της ομάδας του αλλά μένει να δούμε αν θα κατακτήσει κάποιο τρόπαιο γιατί απλά η συμμετοχή σε final 4 δεν λέει και πολλά, χωρίς να αναιρώ την έκπληξη που πέτυχε ο Μπαρτζώκας. Το τρόπαιο μετράει, για να ισχυριστεί κανείς ότι πέτυχε και καλά λεφτά και τίτλους .

Η ερώτηση ήταν αρκετά περίεργη μιας όταν στην ουσία ξέρουμε γιατί και τι επέλεξε ο παίκτης πριν 2 χρόνια . Ο ίδιος ο Ντιλεινί είχε βγάλει χολή στο twitter γιατί πολλοί κυρίως Έλληνες χρήστες τον έκραξαν .

Ας ρωτήσουμε τον Hackett γιατί παίζει τόσο καλά με τις υποτιθέμενες καθυστερήσεις των πληρωμών.
erwi grey
QUOTE(yorgos @ May 3 2016, 09:00 ) *
Καλά το μπολνταρισμένο είναι υπόθεση και μάλιστα χοντρή, σιγά μην πήγε να τον υπογράψει και μετά του είπε "α δε σου' πα, πληρώνουμε και ψιλοκαθυστερημένα".

Mα στο παρον αναφερομαι οπου τον εχει παικτη στην ομαδα που προπονει και εχει καθημερινη τριβη μαζι του. Δε λεω πως οταν προσπαθουσε να τον κλεισει η ομαδα του Ολυμπιακου του ελεγε θα αργει η ομαδα να πληρωνει.
Ενδεχομενως και να τον ρωτησε γιατι ειχε ακουστει και παλι πριν κατι μηνες οτι ενδιαφερεται ο Ολυμπιακος.
Υποθεσεις κανω, εννοειται.
yorgos
Mα εξηγεί ότι ήταν από τους παράγοντες για τους οποίους δεν υπέγραψε στον Ολυμπιακό, άρα από τότε είχε αυτή την πληροφόρηση. Τέλος πάντων, τώρα με το ζόρι να βγάλουμε σκάρτο τον Μπαρτζώκα, ό,τι θέλει πιστεύει ο καθένας για τον άνθρωπο.
thanath
QUOTE (Voyager @ May 3 2016, 03:15 ) *
H επιλογή του Ντιλεινί αρχικά δεν έβγαζε νόημα και φαινόταν καθαρά ότι επέλεξε την καλύτερη οικονομική πρόταση. Η Κούμπαν ήταν τότε ομάδα Eurocup και ο Ολυμπιακός ήταν στην ελίτ της Euroleague.

Εγώ θεώρησα ότι θα επιλέξει τον Ολυμπιακό για να τον χρησιμοποιήσει ως σκαλί σε ομάδα που θα έχει συνεχή ευρωπαική παρουσία σε Euroleague , με καλύτερο κασέ από το υποτιθέμενο συμβόλαιο που θα έπαιρνα από μας . Όμως δικαιώθηκε με την φετινή πορεία της ομάδας του αλλά μένει να δούμε αν θα κατακτήσει κάποιο τρόπαιο γιατί απλά η συμμετοχή σε final 4 δεν λέει και πολλά, χωρίς να αναιρώ την έκπληξη που πέτυχε ο Μπαρτζώκας. Το τρόπαιο μετράει, για να ισχυριστεί κανείς ότι πέτυχε και καλά λεφτά και τίτλους .

Η ερώτηση ήταν αρκετά περίεργη μιας όταν στην ουσία ξέρουμε γιατί και τι επέλεξε ο παίκτης πριν 2 χρόνια . Ο ίδιος ο Ντιλεινί είχε βγάλει χολή στο twitter γιατί πολλοί κυρίως Έλληνες χρήστες τον έκραξαν .

Ας ρωτήσουμε τον Hackett γιατί παίζει τόσο καλά με τις υποτιθέμενες καθυστερήσεις των πληρωμών.


Και ο Μπαρτζώκας αλλά και ο Ντιλέινι είναι άκρως επιτυχημένοι φέτος ακόμα και αν δεν πάρουν τον τίτλο.. Είναι σε μία ομάδα που δεν έχει ούτε ειδικό βάρος, ούτε φανατικό κόσμο αλλά ούτε και μπάτζετ εκτός των ορίων λογικής (σύμφωνα πάτα με τα στοιχεία της VTB). Κατάφεραν να είναι ανταγωνιστικοί σε όλη την κανονική διάρκεια της EL και μετά έκαναν break στο break στην Barcelona και τελικά να περάσουν f4. Το καλοκαίρι και οι 2 υπογράφουν σε όποια ομάδα θέλουν με πολύ καλά χρήματα! Ακόμα και αν χάσουν με κάτω τα χέρια!

Όσο για την συνέντευξη του δεύτερου, ο άνθρωπος κοστολογεί τον εαυτό του με έναν συγκεκριμένο τρόπο! Μάλλον έχει δίκιο με αυτά που κάνει σε όποια ομάδα και αν πάει. Οι αφοί από την άλλη έχουν και το ύφος ότι σου κάνουμε χάρη που σε θέλουμε, το οποίο αναφέρει και ο ίδιος για τις μεγάλες ομάδες, οπότε προτίμησε να πάει εκεί που ο ίδιος θεωρεί ότι τον σέβονται περισσότερο. Οπότε προφανώς και παίζει ρόλο το οικονομικό αλλά δεν είναι μόνο αυτό!
Mr_Cadwell
Σπανούλης για τον τελικό στον Βερολίνο:


Λάθος προσέγγιση κατ'εμε από τον αρχηγό sad.gif


RipCity
Δε βρήκα κάτι μεμπτό η αλήθεια είναι.
Mr_Cadwell
Κατά την γνώμη μου δεν αδικήθηκε η Φενερ εχθές από τον Λαμόνικα.
Πολλά σφυρίγματα πήγαν και σε αυτήν και την βοήθησαν ουσιαστικά στην μείωση της διαφοράς.Η Φενερ βάραγε βολές απο το 32 όταν η Τσσκα βάρεσε βολή στην 4η περίοδο στο 38!
Αυτο και μόνο τα λέει όλα πιστεύω.Και σε περίοδο όπου άμυνα -η οποία παρέπεμπε σε φάουλ- έπαιζε η Φενερ ετσι;!

Εκτός αυτού μεγάλοι παίκτες σαν τον Σπανούλη δεν πρέπει να βγαίνουν και να ειρωνεύονται είτε την διοργάνωση είτε αντίπαλες ομάδες.
To σχόλιο του έπρεπε να παραμείνει στα αθλητικά πλαίσια κατά την γνώμη μου.
Congratulations Kostas and Fenerbahce!
Και αυτό μόνο!
Weekendman
QUOTE(Mr_Cadwell @ May 16 2016, 14:54 ) *
Σπανούλης για τον τελικό στον Βερολίνο:


Λάθος προσέγγιση κατ'εμε από τον αρχηγό sad.gif


Οι αθλητές δεν είναι μεν απαραίτητα επιστήμονες απο πλευράς μόρφωσης, αλλά λογικά ο λογαριασμός αυτός στο instagram, δεν είναι από τον ίδιο τον Σπανούλη, γιατί δεν βγάζει λογική να έκανε τέτοιο σχόλιο, ειδικά λίγο πριν τους τελικούς, που χρειάζεται μια συγκέντρωση, όταν μάλιστα δεν είναι τόσο ενεργός στα social media, από όσο θυμάμαι...

Για την διαιτησία του χθεσινού αγώνα βέβαια ένα πράγμα μπορώ να πω, ότι αποτελεί απίστευτη ειρωνεία στον αθλητισμό ,το πώς η ΤΣΣΚΑ, που σπρωχνόταν σε όλη την σαιζόν, κέρδισε αντρικά ,απέναντι σε μια τέτοια διαιτητική αντιμετώπιση στον τελικό...
RipCity
Μακάρι να μη μιλούσε κανείς για διαιτησία. Θα βοηθούσε βασικά αν έμπαινε ως κανόνας από τη Euroleague με πρόστιμα κτλ.

Από κει και πέρα οι ίδιοι οι προπονητές οι συγκεκριμένοι άλλοι δουλειά δε κάνουν, οπότε πλέον κλάιν, ας βγαίνει ο καθένας να λέει ότι θέλει. Ειδικά ο Ιτούδης το χει κάνει καραμέλα και είναι τόσο αστείο πραγματικά να λέει οτιδήποτε η συγκεκριμένη ομάδα. Θυμάμαι μια φορά με τον Ερυθρό έλεγε τι home court advantage έχουμε και ένα σφύριγμα δε μας έχουν δώσει.
Mr_Cadwell
QUOTE (Weekendman @ May 16 2016, 15:22 ) *
Οι αθλητές δεν είναι μεν απαραίτητα επιστήμονες απο πλευράς μόρφωσης, αλλά λογικά ο λογαριασμός αυτός στο instagram, δεν είναι από τον ίδιο τον Σπανούλη, γιατί δεν βγάζει λογική να έκανε τέτοιο σχόλιο, ειδικά λίγο πριν τους τελικούς, που χρειάζεται μια συγκέντρωση, όταν μάλιστα δεν είναι τόσο ενεργός στα social media, από όσο θυμάμαι...

Για την διαιτησία του χθεσινού αγώνα βέβαια ένα πράγμα μπορώ να πω, ότι αποτελεί απίστευτη ειρωνεία στον αθλητισμό ,το πώς η ΤΣΣΚΑ, που σπρωχνόταν σε όλη την σαιζόν, κέρδισε αντρικά ,απέναντι σε μια τέτοια διαιτητική αντιμετώπιση στον τελικό...

Αυτό που λές έχει μία λογική καθώς το πρωί ανέβηκε η συγκεκριμένη είδηση στα sites και τώρα ξαφνικά εξαφανίστηκε.
Τι να πεις...
Η δεν είναι ο λογαριασμός του Σπανούλη αυτός ή δεν ξέρω και εγώ γιατί προχώρησαν σε διαγραφή.
Αν το έψαχνα και λίγο παραπάνω πριν post-άρω και δεν έμενα στα του πρωί(Μετά από πανελλήνιες,τέτοια κουτσομπολιά είναι ότι πρέπει tongue.gif) δεν θα το ανέβαζα καν.
leonkalf
Όπως είπαν, δεν είναι επίσημος λογαριασμός του Σπανούλη αυτός. Δεν έχει γενικά Profiles, ψεύτικα πρέπει να 'ναι όπως λένε οι δημοσιογράφοι όλα.
Μένει να το πει σε καμιά συνεύντευξη και ο ίδιος για να μην αιωρείται το οτιδήποτε.
Zoys
Γράφτηκε ακριβώς το ίδιο και στον fake λογαριασμό του στο twitter πάντως την ίδια ημέρα.
bodiroga10
ο λογαριασμος ειναι ξεκαθαρα του σπανουλη. μην κοροιδευομαστε ο συγκεκριμενος λογαριασμος εχει φωτογραφιες των παιδιων του μεσα στο σπιτι τους και φωτογραφια της κορης του στο μαιευτηριο....

αν δεν ηταν του σπανουλη θα ειχε κλεισει πολυ καιρο τωρα ο λογαριασμος και μαλιστα με δικαστικο τροπο απ την στιγμη που εχει τοσες φωτογραφιες των παιδιων του και του ιδιου απο ιδιωτικες του στιγμες. ο συγκεκριμενος λογαριασμος εχει και 20χιλ ακολουθους δεν ειναι κανενας αγνωστος λογαριασμος.
assistant
QUOTE(Mr_Cadwell @ May 16 2016, 15:30 ) *
Αυτό που λές έχει μία λογική καθώς το πρωί ανέβηκε η συγκεκριμένη είδηση στα sites και τώρα ξαφνικά εξαφανίστηκε.
Τι να πεις...
Η δεν είναι ο λογαριασμός του Σπανούλη αυτός ή δεν ξέρω και εγώ γιατί προχώρησαν σε διαγραφή.
Αν το έψαχνα και λίγο παραπάνω πριν post-άρω και δεν έμενα στα του πρωί(Μετά από πανελλήνιες,τέτοια κουτσομπολιά είναι ότι πρέπει tongue.gif) δεν θα το ανέβαζα καν.

πλακα κανεις,δινεις πανελλήνιες;;;;;;;........ζηλευω(όχι τις εξετασεις εννοείται,τη συγκεκριμενη φαση ζωης)-ωραια χρονια.........ειχα μια αισθηση(λανθασμενη προφανως) ότι δε γραφουν τέτοιες ηλικιες εδώ μεσα............ καλη επιτυχια φιλαρακο....
rankin
ο Σπανούλης έβαλε πλάτη στην δικαιολογία του Ζοτς..;;;;
Αυτο και αν ειναι παράλογο!

Δυσκολο να το πιστέψω
Zoys
QUOTE(rankin @ May 17 2016, 18:22 ) *
ο Σπανούλης έβαλε πλάτη στην δικαιολογία του Ζοτς..;;;;
Αυτο και αν ειναι παράλογο!

Δυσκολο να το πιστέψω

Οι περισσότερες φωτογραφίες του λογαριασμού πάντως είναι από το instagram της συζύγου. Καλό θα είναι να διευκρινίσει και ο ίδιος ο Σπανούλης για να μην δημιουργούνται παρεξηγήσεις,
RipCity
Ή απλά χέστηκε ο Σπανούλης για το τι λέγεται και δε νιώθει καμία ανάγκη να δώσει οποιαδήποτε εξήγηση biggrin.gif
Zephyr
QUOTE(RipCity @ May 17 2016, 18:56 ) *
Ή απλά χέστηκε ο Σπανούλης για το τι λέγεται και δε νιώθει καμία ανάγκη να δώσει οποιαδήποτε εξήγηση biggrin.gif


Χαλαρά παίζει και αυτό.
Όπως επίσης και άνετα μπορεί να είναι fake λογαριασμός.
yorgos
QUOTE
ειχα μια αισθηση(λανθασμενη προφανως) ότι δε γραφουν τέτοιες ηλικιες εδώ μεσα.

That makes two of us.
yorgos
QUOTE
Και μιας και έφτασε εκεί η κουβέντα, θυμάμαι τα πρώτα χρόνια των Αγγελόπουλων στην ομάδα, τότε που κάνανε κρουαζιέρες με τον Ακερ και τον Παργκο για να τους πείσουν να υπογράψουν..

Xαχα, τι εποχές... Βέβαια τις λίγος προηγούμενες μην ξεχνάμε ότι παρακαλάγατε το Τζιγκάνοβιτς και γινόταν πρωτοσέλιδο ο Βολκοβίτσκι με το Μπάγκαριτς...
Mr_Cadwell
QUOTE (assistant @ May 17 2016, 18:16 ) *
πλακα κανεις,δινεις πανελλήνιες;;;;;;;........ζηλευω(όχι τις εξετασεις εννοείται,τη συγκεκριμενη φαση ζωης)-ωραια χρονια.........ειχα μια αισθηση(λανθασμενη προφανως) ότι δε γραφουν τέτοιες ηλικιες εδώ μεσα............ καλη επιτυχια φιλαρακο....

QUOTE (yorgos @ May 17 2016, 19:27 ) *
That makes two of us.


Ευχαριστώ πολύ.
Προετοιμάζομαι αύριο για μαθηματικά(ΜΕ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ laugh.gif ) μετά το αστείο θέμα της φιλίας.
Να σου λένε όλη την χρονιά τα πάντα για την έκθεση,να αγχώνεσαι,να λες θα χάσω την σχολή από αυτή, να διαβάζεις τα πάντα(ανθρωπιστικές κρίσεις,εθελοντισμούς,δημοκρατίες κλπ) και να πέφτει το φίλος φίλη φίλησε και φιλικά επήδηξε(μην πάει στο πονηρό το μυαλό σας tongue.gif )
Πάντως το forum ήταν ότι πρέπει στα διαλείμματα μου..
assistant
QUOTE(Mr_Cadwell @ May 17 2016, 21:19 ) *
Ευχαριστώ πολύ.
Προετοιμάζομαι αύριο για μαθηματικά(ΜΕ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ laugh.gif ) μετά το αστείο θέμα της φιλίας.
Να σου λένε όλη την χρονιά τα πάντα για την έκθεση,να αγχώνεσαι,να λες θα χάσω την σχολή από αυτή, να διαβάζεις τα πάντα(ανθρωπιστικές κρίσεις,εθελοντισμούς,δημοκρατίες κλπ) και να πέφτει το φίλος φίλη φίλησε και φιλικά επήδηξε(μην πάει στο πονηρό το μυαλό σας tongue.gif )
Πάντως το forum ήταν ότι πρέπει στα διαλείμματα μου..

ενταξει,μη χαλιεσαι συμβαινουν αυτά με την εκθεση......στα δικα μας τα χρονια(για μας λεω yorgo)ηταν πολύ της ομαδας ''το χασμα των γενεων'' κσι δωστου επαναληψη στα φροντιστηρια και στα ιδιαιτερα και κάθε χρονο επεφτε άλλο.......λεω κάθε χρονο γιατι ειχα εγω δωσει 3φορες πανελλήνιες(επειδή δεν επιτρεποταν περισσοτερες όχι τιποτα άλλο)......
assistant
QUOTE(yorgos @ May 17 2016, 19:32 ) *
Xαχα, τι εποχές... Βέβαια τις λίγος προηγούμενες μην ξεχνάμε ότι παρακαλάγατε το Τζιγκάνοβιτς και γινόταν πρωτοσέλιδο ο Βολκοβίτσκι με το Μπάγκαριτς...

ενταξει ο Βολκοβισκι καλος παιχτης ηταν,απ τους καλυτερους που φεραμε τα ''πετρινα'' χρονια.......βασικο στελεχος της μεγαλης εθνικης Αργεντινης τοτε.....
rankin
QUOTE(assistant @ May 17 2016, 21:49 ) *
ενταξει,μη χαλιεσαι συμβαινουν αυτά με την εκθεση......στα δικα μας τα χρονια(για μας λεω yorgo)ηταν πολύ της ομαδας ''το χασμα των γενεων'' κσι δωστου επαναληψη στα φροντιστηρια και στα ιδιαιτερα και κάθε χρονο επεφτε άλλο.......λεω κάθε χρονο γιατι ειχα εγω δωσει 3φορες πανελλήνιες(επειδή δεν επιτρεποταν περισσοτερες όχι τιποτα άλλο)......

Μη ξεχνάς και αυτο με τις στέγες των σπιτιών.... laugh.gif
assistant
QUOTE(rankin @ May 18 2016, 13:39 ) *
Μη ξεχνάς και αυτο με τις στέγες των σπιτιών.... laugh.gif

αυτό δε μου ρχεται να πω την αληθεια.........μετα από δεκαειες θυμασαι μονο τα supersos.
rankin
QUOTE(assistant @ May 18 2016, 13:30 ) *
αυτό δε μου ρχεται να πω την αληθεια.........μετα από δεκαειες θυμασαι μονο τα supersos.

1984
"Ποτέ άλλοτε οι στέγες των σπιτιών των ανθρώπων δεν ήτανε τόσο κοντά η μία στην άλλη, όσο είναι σήμερα, κι όμως ποτέ άλλοτε οι καρδιές των ανθρώπων δεν ήταν τόσο μακριά η μία από την άλλη, όσο είναι σήμερα"

Αυτό ηταν...

Εντάξει, εγώ δεν ειμαι τόσο μεγάλος... Εγω έδωσα το 96 αυτο με τα γηρατειά. tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.