Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός οff topic
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(DON-basketblog @ Jun 29 2009, 16:26 ) *
Δεν με νοιάζει φίλε τι ΕΣΟΔΑ έχουν...Η σέλτικ που σου έγραψα ή ο Ολυμπιακός ήτανε πιο ακριβές ομάδες???ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ.
Η λεβερκούζεν επειδή λές ΨΕΜΜΑΤΑ

Στον τελικό κατέβηκε με, μπούτ, σεμπέσκεν, ζίβκοβιτς, λούσιο, πλασέντε, ράμελοφ, σνείντερ, μπρντάριτς, μπάλακ, μπαστούρκ, νόεβιλ!!!
Απο αυτήν την ομάδα ο ΜΟΝΟΣ που δεν έπαιζε την επόμενη σεζόν που μετρήσανε 6 μπαλάκια ήτανε ο Μπάλακ που τον είχε αντιακαταστήσει ο άσχετος ο Μπερμπάτοφ!!!Τελικά ΞΕΠΟΥΛΗΣΕ η λεβερκούζεν αλάνθαστε!

Όσο για το μεγαλύτερο ψέμα είναι για το καραισκάκη...Το καραισκάκη δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση με την ΠΑΕ...Είναι ΚΟΚΚΑΛΙΣΚΑΚΗ.

Επαιζε και ο Ζε Ρομπερτο, αλλα αυτον σε συμφερει μαλλον να μην τον αναφερεις.
Η Σελτικ φυσικα ηταν πιο ακριβη ομαδα τοτε.
20-25εκ ευρω μπατζετ ειχαμε τοτε.

Πριν προσπαθησεις να το παιξεις εξυπνιος και ξερολας
ψαξε λιγο.

Το Καραισκακη ανηκει στην Καραισκακη Α.Ε., οτι και να λες.
Απο το μυαλο σου οσα και να βγαζεις δεν πειθεις κανεναν.
DON-basketblog
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jun 29 2009, 16:33 ) *
Με τον Καραγκουνη και τον Σισε ο Σωκρατης κανει πλακα ομως
και παιρνει τα νταμπλ, το ενα πισω απο το αλλο.

Μην προσπαθεις να δημιουργησεις εντυπωσεις με το καλυτερη ομαδα στην Ευρωπη.
5-6 ομαδες ολες κι ολες ασχολουνται σοβαρα στην Ευρωπη με το μπασκετ,
γι'αυτο και οι Ελληνικες ομαδες εχουν βρθει στις κορυφαιες.

Και του χρονου απεναντι στι κετεστημενο του ΠΑΟ θα παιζει
και αν παρει παλι παιχτες σαν τον Γκριρ, τον Τεοντοσιτς και τον Ερστεγκ
παλι 2οι θα βγουμε.

Σου ξαναλέω...Στο ελλαδιστάν που δεν υπάρχει στον παγκόσμιο ποδοσφαιρικό χάρτη ας κάνει ότι θέλει ο κρόκους...Στην ελλαδίτσα του καραγκούνη και εγώ κάνω κουμάντο!Όπως έκανα και στα πέτρινα χρόνια που ΚΑΙ ΠΑΛΙ είχα περισσότερα πρωταθλήματα...ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ για ένα μέγεθος σαν τον Ολυμπιακό.
Δεν δημιουργώ εντυπώσεις φίλε...ΓΕΓΟΝΟΣ είναι πως ο ΠΑΟ έχει 4 ευρωπαικά απο το 2000 μέχρι το 2009...Τώρα αν Μάλαγα,Ταού,Μπάρτσα,Ρεάλ,Σιένα,Παρτιζάν,ΤΣΚ
Α,Μακάμπι,Ολυμπιακός,Παναθηναικός, είναι 5-6 τότε πάω πάσο...Όσο για το τι παίκτες θα φέρει ΣΙΓΟΥΡΑ θα είναι καλύτερα ονόματα στο άθλημα απο τον ζαουάντ ζαιρί, τον ούρκο πάρντο και ΣΙΓΟΥΡΑ θα παίρνουν 3πλάσια λεφτά απο τα φραγκοδίφραγκα που δήθεν δίνει ο κρόκους.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(DON-basketblog @ Jun 29 2009, 16:39 ) *
Σου ξαναλέω...Στο ελλαδιστάν που δεν υπάρχει στον παγκόσμιο ποδοσφαιρικό χάρτη ας κάνει ότι θέλει ο κρόκους...Στην ελλαδίτσα του καραγκούνη και εγώ κάνω κουμάντο!Όπως έκανα και στα πέτρινα χρόνια που ΚΑΙ ΠΑΛΙ είχα περισσότερα πρωταθλήματα...ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ για ένα μέγεθος σαν τον Ολυμπιακό.
Δεν δημιουργώ εντυπώσεις φίλε...ΓΕΓΟΝΟΣ είναι πως ο ΠΑΟ έχει 4 ευρωπαικά απο το 2000 μέχρι το 2009...Τώρα αν Μάλαγα,Ταού,Μπάρτσα,Ρεάλ,Σιένα,Παρτιζάν,ΤΣΚ
Α,Μακάμπι,Ολυμπιακός,Παναθηναικός, είναι 5-6 τότε πάω πάσο...Όσο για το τι παίκτες θα φέρει ΣΙΓΟΥΡΑ θα είναι καλύτερα ονόματα στο άθλημα απο τον ζαουάντ ζαιρί, τον ούρκο πάρντο και ΣΙΓΟΥΡΑ θα παίρνουν 3πλάσια λεφτά απο τα φραγκοδίφραγκα που δήθεν δίνει ο κρόκους.

Εδω δεν μπορουν να κρατησουν τον Πριντεζη και θα φερουν μεγαλυτερα ονοματα???
Και φυσικα παλι εντελως τυχαια αναφερεις τον Ζαιρι και οχι τον Μελμπεργκ.
Εχεις μεγαλο προβλημα με τον Κοκκαλη τελικα, να το κοιταξεις.

Και το ευρωπαικο μπασκετ ειναι της πλακας απεναντι στο ποδοσφαιρο.
Με 30εκ ευρω, πας καθε χρονο Φ4 στο μπασκετ,
ενω στο ποδοσφαιρο με τα ιδια λεφτα πας μεχρι την 2η θεση στο Ελληνικο πρωταθλημα.

Παρτιζαν, Μαλαγα ειναι ομαδες της πλακας.
Η Σιενα ειναι η μια Ιταλικη ομαδα που καθε χρονο θα ασχοληθε σοβαρα.

Οι σοβαρες ομαδες ειναι ο ΟΣΦΠ, ο ΠΑΟ, η ΤΑΟΥ, η ΡΕΑΛ, η ΜΠΑΡΤΣΑ, η ΜΑΚΑΜΠΙ, η ΤΣΣΚΑ.
αυτες μονο ασχολουνται σοβαρα.
DON-basketblog
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jun 29 2009, 16:37 ) *
Επαιζε και ο Ζε Ρομπερτο, αλλα αυτον σε συμφερει μαλλον να μην τον αναφερεις.
Η Σελτικ φυσικα ηταν πιο ακριβη ομαδα τοτε.
20-25εκ ευρω μπατζετ ειχαμε τοτε.

Πριν προσπαθησεις να το παιξεις εξυπνιος και ξερολας
ψαξε λιγο.

Το Καραισκακη ανηκει στην Καραισκακη Α.Ε., οτι και να λες.
Απο το μυαλο σου οσα και να βγαζεις δεν πειθεις κανεναν.

Ο ζέ ρομπέρτο φίλε ΔΕΝ έπαιζε στον τελικό.Και τον επόμενο χρόνο έφυγε και πήγε στην μπάγερν.
Απο την ομάδα που κατέβηκε στον ΤΕΛΙΚΟ ΤΟΥ ΤΣ.Λ. μέχρι την ομάδα που έφαγε 6 απο εμάς 4 μήνες μετά ΜΟΝΟ ο μπάλακ διέφερε.Για τέτοιο ξεπούλημα μιλάμε!!!
O σάτον πιο ακριβός απο τον ζιοβάνι ε?
Ο λένον και ο λάμπερτ πιο ακριβοί απο τον ΚΑΡΕΜΠΕ και τον ΖΕ ΕΛΙΑΣ ε???ΩΡΑΙΟΤΑΤΟΟΟΣ.

Το καραισκάκη ανήκει στον ΚΟΚΚΑΛΗ.

*Το στάδιο Καραϊσκάκη, λοιπόν, για τα επόμενα 49 χρόνια, θα ανήκει στον Σ. Κόκκαλη και μάλιστα χωρίς ο ερασιτέχνης Ολυμπιακός να δικαιούται τα προβλεπόμενα από το νόμο έσοδα (ποσοστό επί των εισιτηρίων, διαφημιστικών πινακίδων και εμπορικών χρήσεων), καθώς στη σύμβαση γίνεται αναφορά στην τροπολογία με την οποία η Βουλή είχε φροντίσει (δεν εφαρμόζονται οι διατάξεις των παραγράφων 2, 3 και 4 του άρθρου 56 του νόμου 2725/99) να απαλλάξει τον Σ. Κόκκαλη από αυτό το... δυσβάσταχτο βάρος!
*Το στάδιο Καραϊσκάκη, λοιπόν, για τα επόμενα 49 χρόνια, θα ανήκει στον Σ. Κόκκαλη και μάλιστα χωρίς ο ερασιτέχνης Ολυμπιακός να δικαιούται τα προβλεπόμενα από το νόμο έσοδα (ποσοστό επί των εισιτηρίων, διαφημιστικών πινακίδων και εμπορικών χρήσεων), καθώς στη σύμβαση γίνεται αναφορά στην τροπολογία με την οποία η Βουλή είχε φροντίσει (δεν εφαρμόζονται οι διατάξεις των παραγράφων 2, 3 και 4 του άρθρου 56 του νόμου 2725/99) να απαλλάξει τον Σ. Κόκκαλη από αυτό το... δυσβάσταχτο βάρος!

http://archive.enet.gr/online/online_text/...5,dt=12.10.2003

Δεν άκουσα?Πως είπατε???ΟΡΙΣΤΕ?

υ.γ. μετά θέλει να γίνουμε και μέλη...ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΑΑΑ!
DON-basketblog
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jun 29 2009, 16:43 ) *
Εδω δεν μπορουν να κρατησουν τον Πριντεζη και θα φερουν μεγαλυτερα ονοματα???

Και φυσικα παλι εντελως τυχαια αναφερεις τον Ζαιρι και οχι τον Μελμπεργκ.
Εχεις μεγαλο προβλημα με τον Κοκκαλη τελικα, να το κοιταξεις.

προφανώς και έχω μεγάλο πρόβλημα με τον καταστροφέα...τον λαοπλάνο...Προφανώς...Και θα έχω μέχρι να ξεκουμπιστεί ο πράκτορας.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(DON-basketblog @ Jun 29 2009, 16:45 ) *
Ο ζέ ρομπέρτο φίλε ΔΕΝ έπαιζε στον τελικό.Και τον επόμενο χρόνο έφυγε και πήγε στην μπάγερν.
Απο την ομάδα που κατέβηκε στον ΤΕΛΙΚΟ ΤΟΥ ΤΣ.Λ. μέχρι την ομάδα που έφαγε 6 απο εμάς 4 μήνες μετά ΜΟΝΟ ο μπάλακ διέφερε.Για τέτοιο ξεπούλημα μιλάμε!!!
O σάτον πιο ακριβός απο τον ζιοβάνι ε?
Ο λένον και ο λάμπερτ πιο ακριβοί απο τον ΚΑΡΕΜΠΕ και τον ΖΕ ΕΛΙΑΣ ε???ΩΡΑΙΟΤΑΤΟΟΟΣ.

Το καραισκάκη ανήκει στον ΚΟΚΚΑΛΗ.

*Το στάδιο Καραϊσκάκη, λοιπόν, για τα επόμενα 49 χρόνια, θα ανήκει στον Σ. Κόκκαλη και μάλιστα χωρίς ο ερασιτέχνης Ολυμπιακός να δικαιούται τα προβλεπόμενα από το νόμο έσοδα (ποσοστό επί των εισιτηρίων, διαφημιστικών πινακίδων και εμπορικών χρήσεων), καθώς στη σύμβαση γίνεται αναφορά στην τροπολογία με την οποία η Βουλή είχε φροντίσει (δεν εφαρμόζονται οι διατάξεις των παραγράφων 2, 3 και 4 του άρθρου 56 του νόμου 2725/99) να απαλλάξει τον Σ. Κόκκαλη από αυτό το... δυσβάσταχτο βάρος!
*Το στάδιο Καραϊσκάκη, λοιπόν, για τα επόμενα 49 χρόνια, θα ανήκει στον Σ. Κόκκαλη και μάλιστα χωρίς ο ερασιτέχνης Ολυμπιακός να δικαιούται τα προβλεπόμενα από το νόμο έσοδα (ποσοστό επί των εισιτηρίων, διαφημιστικών πινακίδων και εμπορικών χρήσεων), καθώς στη σύμβαση γίνεται αναφορά στην τροπολογία με την οποία η Βουλή είχε φροντίσει (δεν εφαρμόζονται οι διατάξεις των παραγράφων 2, 3 και 4 του άρθρου 56 του νόμου 2725/99) να απαλλάξει τον Σ. Κόκκαλη από αυτό το... δυσβάσταχτο βάρος!

http://archive.enet.gr/online/online_text/...5,dt=12.10.2003

Δεν άκουσα?Πως είπατε???ΟΡΙΣΤΕ?

υ.γ. μετά θέλει να γίνουμε και μέλη...ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΑΑΑ!

Και επειδη το γραφει αυτο καποιος δημοσιογραφος της πλακας τι σημαινει???
Το Καραισκακη ανηκει στην Καραισκακη Α.Ε., η οποια με την σειρα της ανηκει στην ΠΑΕ Ολυμπιακος.
Αυτο ειναι πολυ ευκολο να το βρεις.
Επειδη ομως η ΠΑΕ ειναι στην ουσια κατα 90% του Κοκκαλη,
ολοι νομιζουν οτι το γηπεδο ανηκει στον Σωκρατη.
Δεν ειναι ετσι ομως.
Αν καποιος αυριο θελησει να αγορασει ολη την ΠΑΕ, θα παρει και το γηπεδο μαζι.


Και επειδη δεν επαιζε στον τελικο ο ΖΕ-Ρομπερτο σημαινει οτι δεν ηταν παιχτης της Λεβαρκουζεν???
Ο καλυτερος παιχτης της ηταν εκεινη την χρονια και απλα δεν επαιξε στον τελικο.
Παλι εντυπωσεις προσπαθεις να δημιουργησεις.

DON-basketblog
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jun 29 2009, 16:56 ) *
Και επειδη το γραφει αυτο καποιος δημοσιογραφος της πλακας τι σημαινει???
Το Καραισκακη ανηκει στην Καραισκακη Α.Ε., η οποια με την σειρα της ανηκει στην ΠΑΕ Ολυμπιακος.
Αυτο ειναι πολυ ευκολο να το βρεις.
Επειδη ομως η ΠΑΕ ειναι στην ουσια κατα 90% του Κοκκαλη,
ολοι νομιζουν οτι το γηπεδο ανηκει στον Σωκρατη.
Δεν ειναι ετσι ομως.
Αν καποιος αυριο θελησει να αγορασει ολη την ΠΑΕ, θα παρει και το γηπεδο μαζι.


Και επειδη δεν επαιζε στον τελικο ο ΖΕ-Ρομπερτο σημαινει οτι δεν ηταν παιχτης της Λεβαρκουζεν???
Ο καλυτερος παιχτης της ηταν εκεινη την χρονια και απλα δεν επαιξε στον τελικο.
Παλι εντυπωσεις προσπαθεις να δημιουργησεις.


καλά φίλε μου γίνε εσύ μέλος, πάρε και το διαρκείας και άσε μας εμας να μην γουστάρουμε κρόκους,κοκκαλισκάκη,κετσπάγια,πάρντο και "ο ολυμπιακός και το αιγάλεω"!Είμαι ο τρελός του χωριού το έχω ξαναπεί!

QUOTE(Air and King @ Jun 29 2009, 17:03 ) *
Μην γινεσαι αδικος και μην τραβας το σχοινι.Ο Κοκκαλης εχει κανει λαθη(οπως ολοι) αλλα εχει και κανει πολλα καλα!Μην ξεχναμε οτι ειχε και τα 4 αθληματα καποτε και τα πηγαινε μια χαρα.Στο μπασκετ εκανε λαθη.Αλλα μηπως δεν εκανε και καλα?Εκανε!Δεν εφερε καλους παιχτες και στο μπασκετ και στο ποδοσφαιρο τοσα χρονια?Εφερε.Δεν φτιαχτηκε το σταδιο Καραισκακη επι των ημερων του?Φτιαχτηκε.
Το να μην συμπαθεις τον Κοκκαλη το καταλαβαινω.Το να τον κρινεις ομως με βαση τα λαθη που εκανε τα τελαυταια χρονια στο μπασκετ ειναι σαν ξεγραφεις ολα τα προηγουμενα καλα που ειχε κανει.Μην ειμαστε αχαριστοι!

Προσωπικα εκτιμω τον Κοκκαλη και τους Αγγελοπουλους για ολα οσα εχουν κανει και κανουν για τον Ολυμπιακο.


Φίλε μου εγώ δεν συγχωρώ τίποτα με βάση τρόπαια και διακρίσεις!!!Η περηφάνια μου σαν ΓΑΥΡΟΣ(=περήφανος) είναι ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ.Και ο κόκκαλης μου την στέρησε καταστρέφοντας το μπάσκετ, εγκαταλείποντας τον ερασιτέχνη και στερόντας του το 10% απο τα έσοδα του καραισκάκη και μετά να μου τα ζητάει απο το μέλος και κυρίως με τα "ο ολυμπιακός και το αιγάλεω"...ΟΣΕΣ χαρές και να μου δώσει ένας πρόεδρος, δεν του συγχωρώ τις ΝΤΡΟΠΕΣ...Οι αγγελόπουλοι ΟΤΙ και να κάνουν απλά μέσα στο γήπεδο θα χάσουν ή θα κερδίσουν!Αλλά λαμογιές και μαύρες σελίδες δεν θα γράψουν ΠΟΤΕ στην ιστορία μας.ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ.

Όταν έχω έναν άνθρωπο που του πληρώνω 770 ευρώ για διαρκείας εκ των οποίων το 10%(77 ευρώ) ανήκει στον ερασιτέχνη ΒΑΣΗ ΝΟΜΟΥ και αυτός έχει φτιάξει ειδική διάταξη για το κοκκαλισκάκη να το καρπώνεται και αυτό το 10% και μετά μου λέει "ο ερασιτέχνης έχει ανάγκη λεφτά" και μου παίρνει και άλλαο 60 ευρώ για το μέλος, 60 ευρώ που καλύπτουν τα 77 που ΤΣΕΠΩΝΕΙ τότε φίλε ΟΣΑ πρωταθλήματα και να μου φέρει ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΟΡΑ.Πρώτος ήμουν και ΠΡΙΝ τον θείο και θα είμαι και ΠΟΛΥ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΘΕΙΟ ΠΡΩΤΟΣ.Όπως και στο μπάσκετ...ΤΡΙΤΟΣ ήμουν ΤΡΙΤΟΣ είμαι.Στο βόλε και στο πόλο ΤΑ ΙΔΙΑ.Δεν άλλαξε κάτι.Απλό.ΚΑΝΕΙΣ πάνω απο την ΠΕΡΗΦΑΝΕΙΑ ΜΑΣ!
Air and King
QUOTE(DON-basketblog @ Jun 29 2009, 16:47 ) *
προφανώς και έχω μεγάλο πρόβλημα με τον καταστροφέα...τον λαοπλάνο...Προφανώς...Και θα έχω μέχρι να ξεκουμπιστεί ο πράκτορας.

Μην γινεσαι αδικος και μην τραβας το σχοινι.Ο Κοκκαλης εχει κανει λαθη(οπως ολοι) αλλα εχει και κανει πολλα καλα!Μην ξεχναμε οτι ειχε και τα 4 αθληματα καποτε και τα πηγαινε μια χαρα.Στο μπασκετ εκανε λαθη.Αλλα μηπως δεν εκανε και καλα?Εκανε!Δεν εφερε καλους παιχτες και στο μπασκετ και στο ποδοσφαιρο τοσα χρονια?Εφερε.Δεν φτιαχτηκε το σταδιο Καραισκακη επι των ημερων του?Φτιαχτηκε.
Το να μην συμπαθεις τον Κοκκαλη το καταλαβαινω.Το να τον κρινεις ομως με βαση τα λαθη που εκανε τα τελαυταια χρονια στο μπασκετ ειναι σαν ξεγραφεις ολα τα προηγουμενα καλα που ειχε κανει.Μην ειμαστε αχαριστοι!

Προσωπικα εκτιμω τον Κοκκαλη και τους Αγγελοπουλους για ολα οσα εχουν κανει και κανουν για τον Ολυμπιακο.
DON-basketblog
QUOTE(Air and King @ Jun 29 2009, 17:03 ) *
Μην γινεσαι αδικος και μην τραβας το σχοινι.Ο Κοκκαλης εχει κανει λαθη(οπως ολοι) αλλα εχει και κανει πολλα καλα!Μην ξεχναμε οτι ειχε και τα 4 αθληματα καποτε και τα πηγαινε μια χαρα.Στο μπασκετ εκανε λαθη.Αλλα μηπως δεν εκανε και καλα?Εκανε!Δεν εφερε καλους παιχτες και στο μπασκετ και στο ποδοσφαιρο τοσα χρονια?Εφερε.Δεν φτιαχτηκε το σταδιο Καραισκακη επι των ημερων του?Φτιαχτηκε.
Το να μην συμπαθεις τον Κοκκαλη το καταλαβαινω.Το να τον κρινεις ομως με βαση τα λαθη που εκανε τα τελαυταια χρονια στο μπασκετ ειναι σαν ξεγραφεις ολα τα προηγουμενα καλα που ειχε κανει.Μην ειμαστε αχαριστοι!

Προσωπικα εκτιμω τον Κοκκαλη και τους Αγγελοπουλους για ολα οσα εχουν κανει και κανουν για τον Ολυμπιακο.

ας συνεχίσουμε στο off topic ολυμπιακός.
Air and King
QUOTE(DON-basketblog @ Jun 29 2009, 17:11 ) *
καλά φίλε μου γίνε εσύ μέλος, πάρε και το διαρκείας και άσε μας εμας να μην γουστάρουμε κρόκους,κοκκαλισκάκη,κετσπάγια,πάρντο και "ο ολυμπιακός και το αιγάλεω"!Είμαι ο τρελός του χωριού το έχω ξαναπεί!



Φίλε μου εγώ δεν συγχωρώ τίποτα με βάση τρόπαια και διακρίσεις!!!Η περηφάνια μου σαν ΓΑΥΡΟΣ(=περήφανος) είναι ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ.Και ο κόκκαλης μου την στέρησε καταστρέφοντας το μπάσκετ, εγκαταλείποντας τον ερασιτέχνη και στερόντας του το 10% απο τα έσοδα του καραισκάκη και μετά να μου τα ζητάει απο το μέλος και κυρίως με τα "ο ολυμπιακός και το αιγάλεω"...ΟΣΕΣ χαρές και να μου δώσει ένας πρόεδρος, δεν του συγχωρώ τις ΝΤΡΟΠΕΣ...Οι αγγελόπουλοι ΟΤΙ και να κάνουν απλά μέσα στο γήπεδο θα χάσουν ή θα κερδίσουν!Αλλά λαμογιές και μαύρες σελίδες δεν θα γράψουν ΠΟΤΕ στην ιστορία μας.ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ.

Όταν έχω έναν άνθρωπο που του πληρώνω 770 ευρώ για διαρκείας εκ των οποίων το 10%(77 ευρώ) ανήκει στον ερασιτέχνη ΒΑΣΗ ΝΟΜΟΥ και αυτός έχει φτιάξει ειδική διάταξη για το κοκκαλισκάκη να το καρπώνεται και αυτό το 10% και μετά μου λέει "ο ερασιτέχνης έχει ανάγκη λεφτά" και μου παίρνει και άλλαο 60 ευρώ για το μέλος, 60 ευρώ που καλύπτουν τα 77 που ΤΣΕΠΩΝΕΙ τότε φίλε ΟΣΑ πρωταθλήματα και να μου φέρει ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΟΡΑ.Πρώτος ήμουν και ΠΡΙΝ τον θείο και θα είμαι και ΠΟΛΥ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΘΕΙΟ ΠΡΩΤΟΣ.Όπως και στο μπάσκετ...ΤΡΙΤΟΣ ήμουν ΤΡΙΤΟΣ είμαι.Στο βόλε και στο πόλο ΤΑ ΙΔΙΑ.Δεν άλλαξε κάτι.Απλό.ΚΑΝΕΙΣ πάνω απο την ΠΕΡΗΦΑΝΕΙΑ ΜΑΣ!

Να σου πω ολοι Ολυμπιακοι ειμαστε.Καλως η κακως υπαρχει καποιος που διοικει.Λαθη θα κανει,την τσεπουλα του θα την κοιταξει οπως ολοι.Αλλα ομως οι παραμετροι ολοι λενε οτι ο Κοκκαλης εχει προσφερει πολλα στον Ολυμπιακο σαν συλλογο!Δεν μπορουμε να στηριζομαστε μονο στα λαθη που ασφαλως και εχει κανει (οπως ολοι).
Λαμογιες ολοι κανουν.Κανεις δεν παει με τον Σταυρο στο Χερι ουτε οι Αγγελοπουλοι ουτε κανενας μα κανενας.
Και ξαναλεω ειναι αδικο να συγκρινουμε Κοκκαλη με Αγγελοπουλος.Και οι δυο πλευρες προσφερουν στην ομαδα!
Επαναλαμβανω πανω απο ολα Ολυμπιακος σαφως αλλα χρειαζονται και χρηματα και αυτα τα δινει ο Κοκκαλης ακομα και αν βγαζει ενα καρο.Ετσι ειναι οι Μπιζνες παντου σε ολο τον πλανητη.!Μην τρελαινεσαι και να θυμασαι τι ειχαμε τραβηξει πριν ο ερθει ο Κοκκαλης!Μην ξεχναμε και τα 6 δις.Αυτος καθαρησε!
DON-basketblog
QUOTE(Air and King @ Jun 29 2009, 17:29 ) *
Να σου πω ολοι Ολυμπιακοι ειμαστε.Καλως η κακως υπαρχει καποιος που διοικει.Λαθη θα κανει,την τσεπουλα του θα την κοιταξει οπως ολοι.Αλλα ομως οι παραμετροι ολοι λενε οτι ο Κοκκαλης εχει προσφερει πολλα στον Ολυμπιακο σαν συλλογο!Δεν μπορουμε να στηριζομαστε μονο στα λαθη που ασφαλως και εχει κανει (οπως ολοι).
Λαμογιες ολοι κανουν.Κανεις δεν παει με τον Σταυρο στο Χερι ουτε οι Αγγελοπουλοι ουτε κανενας μα κανενας.
Και ξαναλεω ειναι αδικο να συγκρινουμε Κοκκαλη με Αγγελοπουλος.Και οι δυο πλευρες προσφερουν στην ομαδα!
Επαναλαμβανω πανω απο ολα Ολυμπιακος σαφως αλλα χρειαζονται και χρηματα και αυτα τα δινει ο Κοκκαλης ακομα και αν βγαζει ενα καρο.Ετσι ειναι οι Μπιζνες παντου σε ολο τον πλανητη.!Μην τρελαινεσαι και να θυμασαι τι ειχαμε τραβηξει πριν ο ερθει ο Κοκκαλης!Μην ξεχναμε και τα 6 δις.Αυτος καθαρησε!


εντάξει φίλε μου...σεβαστή η γνώμη σου και όλων όσων διαφωνούν μαζί μου...Εγώ προσωπικά δεν αντέχω να τον βλέπω...Δεν τον γουστάρω και δεν τον θέλω...Είναι απλά η γνώμη μου και φυσικά δεν προσπαθώ να την επιβάλω απλά να την πω!Άλλωστε εγώ είμαι πραγματικά ο ΚΑΝΕΝΑΣ και γνώμη σαν την δική μου έχει ο καθένας την δική του...Μην τρελαίνεστ ποτέ δεν είπα ότι έχω την μόνη αλήθεια απλά μην απορρίπτετε οποιαδήποτε άλλη οπτική έχετε για τα θέματα του Ολυμπιακού όπως κάνει ο λύκος που έχει απαξιώσει τους σωτήρες του μπάσκετ τους αγγελόπουλους και τους κοροιδεύει.Όταν βλέπω τέτοια ναι τρελαίνομαι.
kostasss28
QUOTE(DON-basketblog @ Jun 29 2009, 14:39 ) *
Σου ξαναλέω...Στο ελλαδιστάν που δεν υπάρχει στον παγκόσμιο ποδοσφαιρικό χάρτη ας κάνει ότι θέλει ο κρόκους...Στην ελλαδίτσα του καραγκούνη και εγώ κάνω κουμάντο!Όπως έκανα και στα πέτρινα χρόνια που ΚΑΙ ΠΑΛΙ είχα περισσότερα πρωταθλήματα...ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ για ένα μέγεθος σαν τον Ολυμπιακό.
Δεν δημιουργώ εντυπώσεις φίλε...ΓΕΓΟΝΟΣ είναι πως ο ΠΑΟ έχει 4 ευρωπαικά απο το 2000 μέχρι το 2009...Τώρα αν Μάλαγα,Ταού,Μπάρτσα,Ρεάλ,Σιένα,Παρτιζάν,ΤΣΚ
Α,Μακάμπι,Ολυμπιακός,Παναθηναικός, είναι 5-6 τότε πάω πάσο...Όσο για το τι παίκτες θα φέρει ΣΙΓΟΥΡΑ θα είναι καλύτερα ονόματα στο άθλημα απο τον ζαουάντ ζαιρί, τον ούρκο πάρντο και ΣΙΓΟΥΡΑ θα παίρνουν 3πλάσια λεφτά απο τα φραγκοδίφραγκα που δήθεν δίνει ο κρόκους.

στο μπασκετ ρε φιλε τα λεφτα δενειναι πολλα για να φτιαξεις ομαδα τοπ.20 μυρια σκας και εχεις το μεγαλυτερο μπατζετ.ο παο τα σκαει αυτα τα λεφτα εδω και τοσα χρονια.λογικο εχωντας το μεγαλυτερο μπατζετ εδω και χρονια στην ευρωπη να παρει κουπες.στο ποδοσφαιρο γινεται κατι αντιστοιχο εχει ο ολυμπιακος το μεγαλυτερο μπατζετ εδω και χρονια σαρωνει τους τιτλους.η διαφορα ομως ειναι οτιστο μπασκετ με 20 μυρια μπατζετ εισαι απ οτους γιγαντες στην ευρωπη ενω στο ποδοσφαιρο με 40 μυρια εισαι απο τους πιο μικρους στην ευρωπη οταν τα μπατζετ φτανουν 400.000.000 ευρω.κανενας παραγοντας στην ελλαδα δεν μπορει να φτασει αυτα τα επιπεδα μπατζετ στο ποδοσφαιρο.συγκριση δεν γινεται αναμεσα στα 2 αθληματα και ο κοκκαλης στο ποδοσφαιρο ειναι ακρως επιτυχημενος αφου σαρωνει τα παντα.επισης καιστο μπασκετ ηταν επιτυχημενος αφου παρελαβε μια διαλλυμενη ομαδα κα ιτην εκανε κορυφαια στην ευρωπη.μετα την ξαναδιελυσε και την παρελαβε ο αγγελοπουλος απο αυτον για να κανει κατι αντιστοιχο.νατην ξανακανει πρωτη στην ευρωπη.ο κοκκαλης το ειχε καταφερει ο αγγελοπουλος προσπαθει αλλα ακομη δεν τα καταφερε.περα απο το χρημα χρειαζονται και γνωσεις και διασυνδεσεις.ο γιαννακοπουλος νομιζεις οτι με το σταυρι στο χερι παει και εχει κανει ολα αυτα που εχει κανει.συνδιασμος χρηματος και διασυνδεσεων σε πανε στην κορυφη
DON-basketblog
QUOTE(kostasss28 @ Jun 29 2009, 18:11 ) *
στο μπασκετ ρε φιλε τα λεφτα δενειναι πολλα για να φτιαξεις ομαδα τοπ.20 μυρια σκας και εχεις το μεγαλυτερο μπατζετ.ο παο τα σκαει αυτα τα λεφτα εδω και τοσα χρονια.λογικο εχωντας το μεγαλυτερο μπατζετ εδω και χρονια στην ευρωπη να παρει κουπες.στο ποδοσφαιρο γινεται κατι αντιστοιχο εχει ο ολυμπιακος το μεγαλυτερο μπατζετ εδω και χρονια σαρωνει τους τιτλους.η διαφορα ομως ειναι οτιστο μπασκετ με 20 μυρια μπατζετ εισαι απ οτους γιγαντες στην ευρωπη ενω στο ποδοσφαιρο με 40 μυρια εισαι απο τους πιο μικρους στην ευρωπη οταν τα μπατζετ φτανουν 400.000.000 ευρω.κανενας παραγοντας στην ελλαδα δεν μπορει να φτασει αυτα τα επιπεδα μπατζετ στο ποδοσφαιρο.συγκριση δεν γινεται αναμεσα στα 2 αθληματα και ο κοκκαλης στο ποδοσφαιρο ειναι ακρως επιτυχημενος αφου σαρωνει τα παντα.επισης καιστο μπασκετ ηταν επιτυχημενος αφου παρελαβε μια διαλλυμενη ομαδα κα ιτην εκανε κορυφαια στην ευρωπη.μετα την ξαναδιελυσε και την παρελαβε ο αγγελοπουλος απο αυτον για να κανει κατι αντιστοιχο.νατην ξανακανει πρωτη στην ευρωπη.ο κοκκαλης το ειχε καταφερει ο αγγελοπουλος προσπαθει αλλα ακομη δεν τα καταφερε.περα απο το χρημα χρειαζονται και γνωσεις και διασυνδεσεις.ο γιαννακοπουλος νομιζεις οτι με το σταυρι στο χερι παει και εχει κανει ολα αυτα που εχει κανει.συνδιασμος χρηματος και διασυνδεσεων σε πανε στην κορυφη

Φίλε μου το θέμα δεν είναι ΠΟΣΑ ΣΚΑΣ αλλά πόσα βγάζεις...Ο παο σπρώχνει 30 το χρόνο και ο Ολυμπιακός πέρσυ 35...ΟΧΙ 20.!Το θέμα δεν είναι πόσα σπρώχνεις φίλε αλλά και πόσα σου σπρώχνουν!ΕΝΑ μάτς στο καραισκάκη είναι τα έσοδα του Ολυμπιακού στο μπάσκετ απο ΟΛΑ τα εισητήρια όλης της σεζόν!!!

http://www.sport24.gr/svc/npc/coverNew.asp.../2009&cid=0

Ο Κόκκαλης έχει 72.5 εκ. ΕΞΟΔΑ αλλά θα έχει αν περάσει και ΤΣ.Λ. 83 ΕΣΟΔΑ!!!Για πες μου σε παρακαλώ τα έσοδα των Αγγελόπουλων και των Γιαννακόπουλων στο μπάσκετ...Και προκαλώ όλους τους φίλους τους παναθηναικούς να μου πουν που πιστεύουν ότι ματώνεις περισσότερο...Στο μπάσκετ ή στην μπάλα!!!Άν δώσω φίλε κώστα 10 δραχμές και βγάλω 0 θα έχω χάσει περισσότερα απο αυτόν που θα δώσει 10.000 χιλ. δραχμές και θα βγάλει πίσω τις 9.999 μην σου πω ότι βγάζει και 11.000 δηλαδή ΚΕΡΔΟΣ!!!

Αυτό σκέψου και όχι απόλυτα νούμερα.Στην μπάλα χώνει 10 παίρνεις 11 πίσω, στο μπάσκετ χώνεις 10 και μετά θες και άλλα 10 για να σώσεις τα 10 που έχωσες.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(DON-basketblog @ Jun 29 2009, 17:35 ) *
εντάξει φίλε μου...σεβαστή η γνώμη σου και όλων όσων διαφωνούν μαζί μου...Εγώ προσωπικά δεν αντέχω να τον βλέπω...Δεν τον γουστάρω και δεν τον θέλω...Είναι απλά η γνώμη μου και φυσικά δεν προσπαθώ να την επιβάλω απλά να την πω!Άλλωστε εγώ είμαι πραγματικά ο ΚΑΝΕΝΑΣ και γνώμη σαν την δική μου έχει ο καθένας την δική του...Μην τρελαίνεστ ποτέ δεν είπα ότι έχω την μόνη αλήθεια απλά μην απορρίπτετε οποιαδήποτε άλλη οπτική έχετε για τα θέματα του Ολυμπιακού όπως κάνει ο λύκος που έχει απαξιώσει τους σωτήρες του μπάσκετ τους αγγελόπουλους και τους κοροιδεύει.Όταν βλέπω τέτοια ναι τρελαίνομαι.

Τι εχουν κανει δηλαδη οι Αγγελοπουλοι για να τους αποθεωνω οπως εσυ??
Μεχρι στιγμης ειναι ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙ και το μονο που εχουν καταφερει,
ειναι να τους θεωρουν ολοι οι μανατζερ κοροιδα που καλοπληρωνουν.
4 χρονια στην ομαδα και παλι 2οι βγαινουμε.

Ο Κοκκαλης, την πρωτη χρονια με αντιπαλους τον ΑΡΗ των Γκαλη-Γιαννακη και των λοιπων
και τον ΠΑΟΚ των Φασουλα-Μπανε-Κορφα και λοιπων, εβγαλε την ομαδα δευτερη
ακι την δευτερη χρονια με αντιπαλους τον καλυτερο ΠΑΟΚ ολων των εποχων
και τον ΠΑΟ με Γκαλη-Κομαζετς-Βρανκοβιτς κλπ κλπ πηρε το πρωταθλημα.


QUOTE(DON-basketblog @ Jun 29 2009, 18:16 ) *
Φίλε μου το θέμα δεν είναι ΠΟΣΑ ΣΚΑΣ αλλά πόσα βγάζεις...Ο παο σπρώχνει 30 το χρόνο και ο Ολυμπιακός πέρσυ 35...ΟΧΙ 20.!Το θέμα δεν είναι πόσα σπρώχνεις φίλε αλλά και πόσα σου σπρώχνουν!ΕΝΑ μάτς στο καραισκάκη είναι τα έσοδα του Ολυμπιακού στο μπάσκετ απο ΟΛΑ τα εισητήρια όλης της σεζόν!!!

http://www.sport24.gr/svc/npc/coverNew.asp.../2009&cid=0
Ο Κόκκαλης έχει 72.5 εκ. ΕΞΟΔΑ αλλά θα έχει αν περάσει και ΤΣ.Λ. 83 ΕΣΟΔΑ!!!Για πες μου σε παρακαλώ τα έσοδα των Αγγελόπουλων και των Γιαννακόπουλων στο μπάσκετ...Και προκαλώ όλους τους φίλους τους παναθηναικούς να μου πουν που πιστεύουν ότι ματώνεις περισσότερο...Στο μπάσκετ ή στην μπάλα!!!Άν δώσω φίλε κώστα 10 δραχμές και βγάλω 0 θα έχω χάσει περισσότερα απο αυτόν που θα δώσει 10.000 χιλ. δραχμές και θα βγάλει πίσω τις 9.999 μην σου πω ότι βγάζει και 11.000 δηλαδή ΚΕΡΔΟΣ!!!
Αυτό σκέψου και όχι απόλυτα νούμερα.Στην μπάλα χώνει 10 παίρνεις 11 πίσω, στο μπάσκετ χώνεις 10 και μετά θες και άλλα 10 για να σώσεις τα 10 που έχωσες.

Τα προηγουμενα χρονια βεβαια που τα εσοδα ηταν λιγα και τα εξοδα παραπανω τα ξεχνας ''εντελως τυχαια''.
Οπως ξεχνας και τα 8,5δις παλιες καλες δραχμουλες, που πληρωσε απο την τσεπη του για τα χρεη της ομαδας.

Οπως επισης ''εντελως τυχαια'' ξεχνας και τα χρονια που εβαζε λεφτα στο μπασκετ.
Τοτε μαλλον θα κονομαγε φαινεται.
Ειναι ηρωες οι Αγγελοπουλοι που βαζουν λεφτα 3 χρονια (την πρωτη χρονια δεν εβαλαν τιποτα)
ενω ο Κοκκαλης που εβαζε λεφτα του επι 13 χρονια ειναι............ο κακος.
DON-basketblog
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jun 29 2009, 20:52 ) *
Τι εχουν κανει δηλαδη οι Αγγελοπουλοι για να τους αποθεωνω οπως εσυ??
Μεχρι στιγμης ειναι ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙ και το μονο που εχουν καταφερει,
ειναι να τους θεωρουν ολοι οι μανατζερ κοροιδα που καλοπληρωνουν.
4 χρονια στην ομαδα και παλι 2οι βγαινουμε.

Ο Κοκκαλης, την πρωτη χρονια με αντιπαλους τον ΑΡΗ των Γκαλη-Γιαννακη και των λοιπων
και τον ΠΑΟΚ των Φασουλα-Μπανε-Κορφα και λοιπων, εβγαλε την ομαδα δευτερη
ακι την δευτερη χρονια με αντιπαλους τον καλυτερο ΠΑΟΚ ολων των εποχων
και τον ΠΑΟ με Γκαλη-Κομαζετς-Βρανκοβιτς κλπ κλπ πηρε το πρωταθλημα.



Τα προηγουμενα χρονια βεβαια που τα εσοδα ηταν λιγα και τα εξοδα παραπανω τα ξεχνας ''εντελως τυχαια''.
Οπως ξεχνας και τα 8,5δις παλιες καλες δραχμουλες, που πληρωσε απο την τσεπη του για τα χρεη της ομαδας.

Οπως επισης ''εντελως τυχαια'' ξεχνας και τα χρονια που εβαζε λεφτα στο μπασκετ.
Τοτε μαλλον θα κονομαγε φαινεται.
Ειναι ηρωες οι Αγγελοπουλοι που βαζουν λεφτα 3 χρονια (την πρωτη χρονια δεν εβαλαν τιποτα)
ενω ο Κοκκαλης που εβαζε λεφτα του επι 13 χρονια ειναι............ο κακος.


φίλε μου θα στο πω για τελευταία φορά.ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΠΑΡΑΜΥΘΑΔΕΣ.Ότι και αν έκανε ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΟΡΑ απο την στιγμή που σαν Ολυμπιακό δεν με εκπροσωπεί η λαμογιά και το τσατσιλίκι που περνάει...Πρόεδρο με χειροκροτητές τον τσουκαλά το "παιδί" του και αυλικούς και αυλοκώλακες που βρίζεις τον κυργιάκο και κάνουν "σσσ" και πρόεδρο που με απειλεί "αν με βρίσεις φεύγω" ΔΕΝ ΤΟΝ ΘΕΛΩ.Θα φύγει κάποια στιγμή ή εν ζωή ή τάβλα...Όταν φύγει θα ανεβάσουμε πάλι το ταβάνι μας...Μέχρι τότε ΚΟΡΟΙΔΟ ΓΑΥΡΙΝΙ.ΑΑΑ και πούσαι τώρα που ΦΥΣΙΚΑ δεν θα βρεθούν ΗΛΙΘΙΟΙ-ΘΥΜΑΤΑ να δώσουν 20-30 εκ. ευρώ για να τα κάνει κουμάντο ο κόκκαλης όπως γουστάρει αποθεώστε τον πάλι!Και όταν ο ερασιτέχνης έχει πάλι απλήρωτους τους παίκτες και ακούσετε για το "τα μέλη φταίνε που δεν ανανεώνουν" μην αναρωτηθείτε που πάει το 10% των εσόδων του καραισκάκη που ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ο ερασιτέχνης...ΟΟΟΧΙ προς θεού γιατί όποιος τα λέει καταλήγει ΜΠΛΕ ΜΑΡΕΝ όπως ο Συρίγος.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(DON-basketblog @ Jun 29 2009, 22:20 ) *
φίλε μου θα στο πω για τελευταία φορά.ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΠΑΡΑΜΥΘΑΔΕΣ.Ότι και αν έκανε ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΟΡΑ απο την στιγμή που σαν Ολυμπιακό δεν με εκπροσωπεί η λαμογιά και το τσατσιλίκι που περνάει...Πρόεδρο με χειροκροτητές τον τσουκαλά το "παιδί" του και αυλικούς και αυλοκώλακες που βρίζεις τον κυργιάκο και κάνουν "σσσ" και πρόεδρο που με απειλεί "αν με βρίσεις φεύγω" ΔΕΝ ΤΟΝ ΘΕΛΩ.Θα φύγει κάποια στιγμή ή εν ζωή ή τάβλα...Όταν φύγει θα ανεβάσουμε πάλι το ταβάνι μας...Μέχρι τότε ΚΟΡΟΙΔΟ ΓΑΥΡΙΝΙ.ΑΑΑ και πούσαι τώρα που ΦΥΣΙΚΑ δεν θα βρεθούν ΗΛΙΘΙΟΙ-ΘΥΜΑΤΑ να δώσουν 20-30 εκ. ευρώ για να τα κάνει κουμάντο ο κόκκαλης όπως γουστάρει αποθεώστε τον πάλι!Και όταν ο ερασιτέχνης έχει πάλι απλήρωτους τους παίκτες και ακούσετε για το "τα μέλη φταίνε που δεν ανανεώνουν" μην αναρωτηθείτε που πάει το 10% των εσόδων του καραισκάκη που ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ο ερασιτέχνης...ΟΟΟΧΙ προς θεού γιατί όποιος τα λέει καταλήγει ΜΠΛΕ ΜΑΡΕΝ όπως ο Συρίγος.

Τι θα κανουμε??? Θα ανεβασουμε το ταβανι παλι???
Δηλαδη πριν ερθει ο Κοκκαλης η ομαδα επαιρνε το ΤΣ.Λ. καθε χρονο ή μηπως το Ουεφα???
Ρε μηπως τα γραφεις ολα αυτα για να κανεις την πλακα σου???
Τα πιστευεις ολα αυτα που γραφεις???

Στο εχω ξαναπει, αλλα ας το πουμε αλλη μια φορα.
Πριν γραψεις καποια απο τις εξυπναδες σου, φροντισε να μαθαινεις τι εχει γινει.
Ολο λογια του αερα εισαι.


ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
Παντως αν διαβασει καποιος προσεκτικα οσα γραφεις,
θα δει οτι φασκεις και αντιφασκεις.
Λες οτι ο Ολυμπιακος ειναι ο μεγαλυτερος συλλογος στην Ευρωπη
και θα συμφωνησω οτι ειναι απο τους μεγαλυτερους.
ΟΜΩΣ..........................

Δεν γουσταρεις τον Θειο-ευεργετη-Σωκρατη γιατι οπως λες βαζει ταβανι στην ομαδα.
-Ποτε εκανε η ΠΑΕ τις καλυτερες Ευρωπαικες εμφανισεις της???.... Επι Σωκρατη Κοκκαλη.
-Ποτε εγινε η ομαδα μπασκετ η καλυτερη της Ευρωπης???....Επι Σωκρατη Κοκκαλη
-Ποτε πηρε ευρωκουπα το βολλευ???.......Επι Σωκρατη Κοκκαλη
-Ποτε πηρε ευρωκουπα το πολο????........ Επι Σωκρατη Κοκκαλη.

Με λιγα λογια δηλαδη, πριν τον Σωκρατη Κοκκαλη, ο Ολυμπιακος δεν ηταν μεγαλος συλλογος.
Ο Σωκρατης Κοκκαλης εκανε τον συλλογο, απο τους μεγαλυτερους στην Ευρωπη ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ.
Οταν ολοι οι αλλοι Ολυμπιακαρες, σφυριζαν αδιαφορα.
DON-basketblog
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jun 29 2009, 23:55 ) *
Τι θα κανουμε??? Θα ανεβασουμε το ταβανι παλι???
Δηλαδη πριν ερθει ο Κοκκαλης η ομαδα επαιρνε το ΤΣ.Λ. καθε χρονο ή μηπως το Ουεφα???
Ρε μηπως τα γραφεις ολα αυτα για να κανεις την πλακα σου???
Τα πιστευεις ολα αυτα που γραφεις???

Στο εχω ξαναπει, αλλα ας το πουμε αλλη μια φορα.
Πριν γραψεις καποια απο τις εξυπναδες σου, φροντισε να μαθαινεις τι εχει γινει.
Ολο λογια του αερα εισαι.


όχι φίλε μου...ανεβάζω το ταβάνι δεν σημαίνει το ΚΑΤΑΚΤΩ αλλά το ΚΥΝΗΓΑΩ το ταβάνι.
Τα πιστεύω 100% και ευτυχώς υπάρχουν και άλλοι αρκετοί που τα πιστεύουν και δεν γουστάρουν τον ηγεμόνα μας.Απο τα περσινά διαρκείας μόλις το 60% ανανέωσε φίλε μου...ΜΟΛΙΣ.Το υπόλοιπο 40% με κάτι έχει στραβώσει και επειδή είμαι στο 40% σου λέω τι έχει στραβώσει.

Άν τα λόγια του αέρα είναι για τον συρίγο μάλλον έχεις δίκιο...έφαγε ξύλο ΤΥΧΑΙΑ.

QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jun 30 2009, 01:59 ) *
Παντως αν διαβασει καποιος προσεκτικα οσα γραφεις,
θα δει οτι φασκεις και αντιφασκεις.
Λες οτι ο Ολυμπιακος ειναι ο μεγαλυτερος συλλογος στην Ευρωπη
και θα συμφωνησω οτι ειναι απο τους μεγαλυτερους.
ΟΜΩΣ..........................

Δεν γουσταρεις τον Θειο-ευεργετη-Σωκρατη γιατι οπως λες βαζει ταβανι στην ομαδα.
-Ποτε εκανε η ΠΑΕ τις καλυτερες Ευρωπαικες εμφανισεις της???.... Επι Σωκρατη Κοκκαλη.
-Ποτε εγινε η ομαδα μπασκετ η καλυτερη της Ευρωπης???....Επι Σωκρατη Κοκκαλη
-Ποτε πηρε ευρωκουπα το βολλευ???.......Επι Σωκρατη Κοκκαλη
-Ποτε πηρε ευρωκουπα το πολο????........ Επι Σωκρατη Κοκκαλη.

Με λιγα λογια δηλαδη, πριν τον Σωκρατη Κοκκαλη, ο Ολυμπιακος δεν ηταν μεγαλος συλλογος.
Ο Σωκρατης Κοκκαλης εκανε τον συλλογο, απο τους μεγαλυτερους στην Ευρωπη ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ.
Οταν ολοι οι αλλοι Ολυμπιακαρες, σφυριζαν αδιαφορα.


Ήταν ποτέ πρόεδρος ο κόκκαλης στον ερασιτέχνη και δεν το θυμάμαι???ΟΧΙ.Άρα γιατί πιστώνεται ευρωπαικά σε βόλευ και πόλο.Επίσης για το μπάσκετ στο έχω ξαναπεί είναι ντροπή να αναφέρεσαι στον κόκκαλη και να μην σιχτιρίζεις.Όσο για τις καλύτερες ευρωπαικές εμφανίσεις μας ρώτα κάποιον παλιό που λέει για κάτι άγιαξ...κάτι θα ξέρουν παραπάνω.

Σε παρακαλώ σταμάτα την συζήτηση γιατί έχουμε τελείως διαφορετική οπτική του τι πρόεδρο θέλουμε...Λέω άσπρο-λες μαύρο.Ας σταματήσει εδώ, ας δεχθούμε την διαφορετικότητα μας και απλά θα δείξει το μέλλον για τον θείο αλλά και για τον αγγελόπουλο και για τον καθένα γενικά.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(DON-basketblog @ Jun 30 2009, 02:31 ) *
όχι φίλε μου...ανεβάζω το ταβάνι δεν σημαίνει το ΚΑΤΑΚΤΩ αλλά το ΚΥΝΗΓΑΩ το ταβάνι.
Τα πιστεύω 100% και ευτυχώς υπάρχουν και άλλοι αρκετοί που τα πιστεύουν και δεν γουστάρουν τον ηγεμόνα μας.Απο τα περσινά διαρκείας μόλις το 60% ανανέωσε φίλε μου...ΜΟΛΙΣ.Το υπόλοιπο 40% με κάτι έχει στραβώσει και επειδή είμαι στο 40% σου λέω τι έχει στραβώσει.

Άν τα λόγια του αέρα είναι για τον συρίγο μάλλον έχεις δίκιο...έφαγε ξύλο ΤΥΧΑΙΑ.

Ήταν ποτέ πρόεδρος ο κόκκαλης στον ερασιτέχνη και δεν το θυμάμαι???ΟΧΙ.Άρα γιατί πιστώνεται ευρωπαικά σε βόλευ και πόλο.Επίσης για το μπάσκετ στο έχω ξαναπεί είναι ντροπή να αναφέρεσαι στον κόκκαλη και να μην σιχτιρίζεις.Όσο για τις καλύτερες ευρωπαικές εμφανίσεις μας ρώτα κάποιον παλιό που λέει για κάτι άγιαξ...κάτι θα ξέρουν παραπάνω.

Σε παρακαλώ σταμάτα την συζήτηση γιατί έχουμε τελείως διαφορετική οπτική του τι πρόεδρο θέλουμε...Λέω άσπρο-λες μαύρο.Ας σταματήσει εδώ, ας δεχθούμε την διαφορετικότητα μας και απλά θα δείξει το μέλλον για τον θείο αλλά και για τον αγγελόπουλο και για τον καθένα γενικά.

Σου επαναλαμβανω οτι ειναι καλο να μην αναφερεσαι σε πραγματα που δεν γνωριζεις.
Ολοι οσοι ασχολουνται με αυτο το θεμα γνωριζουν οτι ο Συριγος δεχτηκε την επιθεση
για οσα εγραφε για το 2004.

Δεν ηταν προεδρος στον ερασιτεχνη, αλλα αυτος εβαζε τα λεφτα για να συντηρουνται
ολα αυτα τα τμηματα.
DON-basketblog
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jun 30 2009, 02:35 ) *
Σου επαναλαμβανω οτι ειναι καλο να μην αναφερεσαι σε πραγματα που δεν γνωριζεις.
Ολοι οσοι ασχολουνται με αυτο το θεμα γνωριζουν οτι ο Συριγος δεχτηκε την επιθεση
για οσα εγραφε για το 2004.

Δεν ηταν προεδρος στον ερασιτεχνη, αλλα αυτος εβαζε τα λεφτα για να συντηρουνται
ολα αυτα τα τμηματα.


Το ξέρεις ότι τα έβαζε?έχεις αποδείξεις?Πως τα λες αυτά?Να μην αναφέρεσαι σε πράγαμτα που δεν γνωρίζεις...
ΑΑΑ και αν πάρουμε ως δεδομένο ότι του αναγνωρίζεις ότι έχωνε λεφτά και τις κούπες αυτές τότε οι αγγελόπουλοι έχουν ήδη ένα ντάμπλ στο βόλλευ αφού φέρανε τον Ιβάν τον τρομερό.

Επίσης μάλλον ο συρίγος έφαγε ξύλο για άλλο λόγο...λέμε τώρα.Επίσης τα έγραφε το 2003.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(DON-basketblog @ Jun 30 2009, 03:57 ) *
Το ξέρεις ότι τα έβαζε?έχεις αποδείξεις?Πως τα λες αυτά?Να μην αναφέρεσαι σε πράγαμτα που δεν γνωρίζεις...
ΑΑΑ και αν πάρουμε ως δεδομένο ότι του αναγνωρίζεις ότι έχωνε λεφτά και τις κούπες αυτές τότε οι αγγελόπουλοι έχουν ήδη ένα ντάμπλ στο βόλλευ αφού φέρανε τον Ιβάν τον τρομερό.

Επίσης μάλλον ο συρίγος έφαγε ξύλο για άλλο λόγο...λέμε τώρα.Επίσης τα έγραφε το 2003.

Εσυ δεν το ξερεις οτι τα εβαζε???
Που βρεθηκαν τοτε, τοσα λεφτα ξαφνικα για ολα τα αθληματα???

Δεν καταλαβες αυτο που εγραψα.
Ειπα οτι το ξυλο το εφαγε για το 2004, οχι το 2004
και εννοω για τα οσα εγραφε για την οργανωση των ολυμπιακων αγωνων.
zoze
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jun 29 2009, 16:43 ) *
Εδω δεν μπορουν να κρατησουν τον Πριντεζη και θα φερουν μεγαλυτερα ονοματα???
Και φυσικα παλι εντελως τυχαια αναφερεις τον Ζαιρι και οχι τον Μελμπεργκ.
Εχεις μεγαλο προβλημα με τον Κοκκαλη τελικα, να το κοιταξεις.

Και το ευρωπαικο μπασκετ ειναι της πλακας απεναντι στο ποδοσφαιρο.
Με 30εκ ευρω, πας καθε χρονο Φ4 στο μπασκετ,
ενω στο ποδοσφαιρο με τα ιδια λεφτα πας μεχρι την 2η θεση στο Ελληνικο πρωταθλημα.

Παρτιζαν, Μαλαγα ειναι ομαδες της πλακας.
Η Σιενα ειναι η μια Ιταλικη ομαδα που καθε χρονο θα ασχοληθε σοβαρα.

Οι σοβαρες ομαδες ειναι ο ΟΣΦΠ, ο ΠΑΟ, η ΤΑΟΥ, η ΡΕΑΛ, η ΜΠΑΡΤΣΑ, η ΜΑΚΑΜΠΙ, η ΤΣΣΚΑ.
αυτες μονο ασχολουνται σοβαρα.



Kάτσε ρε λύκε... Τι έσοδα όμως έχεις και στη μπάλα, έτσι??
15 παίρνεις μόνο από CH L, χώρια tv, εισητήρια, κλπ...
leonkalf
Δείτε στο Γάμος Halperin - Γλέντι videaki από το γλέντι του γάμου!! Με ελληνικά τραγούδια παρακαλώ...

Ωραίος ο Γιοτάμ!!! thumbsup.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(leonkalf @ Jul 1 2009, 18:46 ) *
Δείτε στο Γάμος Halperin - Γλέντι videaki από το γλέντι του γάμου!! Με ελληνικά τραγούδια παρακαλώ...

Ωραίος ο Γιοτάμ!!! thumbsup.gif

Η δικαιωση του Sotis Volanis λεμεεεεεεεεεεε
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
01-07-2009 και η διοικηση συνεχιζει να πεταει αητο...........
Ενας-ενας οι παιχτες κλεινουν σε ομαδες και εμεις ακομα περιμενουμε
να φερουμε παλι κανα Τσιλντρες απο το ΝΒΑ.

DON-basketblog
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jul 2 2009, 00:00 ) *
01-07-2009 και η διοικηση συνεχιζει να πεταει αητο...........
Ενας-ενας οι παιχτες κλεινουν σε ομαδες και εμεις ακομα περιμενουμε
να φερουμε παλι κανα Τσιλντρες απο το ΝΒΑ.


Ξεχνάς ότι η προετοιμασία αρχίζει 31-8-2009...Και δεν έχει αρχίσει ήδη εδώ και 10 μέρες και μας λείπουνε τρείς βασικοί όπως σε άλλα σπόρ.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(DON-basketblog @ Jul 2 2009, 07:54 ) *
Ξεχνάς ότι η προετοιμασία αρχίζει 31-8-2009...Και δεν έχει αρχίσει ήδη εδώ και 10 μέρες και μας λείπουνε τρείς βασικοί όπως σε άλλα σπόρ.

Στα αλλα σπορ ομως παιρνουν το νταμπλ καθε χρονο
και δεν τρωνε 30 πόντους στο κεφαλι, δεν μας ξεφτυλιζουν.

Και επισης στα αλλα σπορ εχουν παρει ηδη 3 παιχτες
DON-basketblog
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jul 2 2009, 12:35 ) *
Στα αλλα σπορ ομως παιρνουν το νταμπλ καθε χρονο
και δεν τρωνε 30 πόντους στο κεφαλι, δεν μας ξεφτυλιζουν.

Και επισης στα αλλα σπορ εχουν παρει ηδη 3 παιχτες


μμμ...υπερπληθώρα...όσο για το ντάμπλ κάθε χρόνο και δεν τρώνε 30 στο κεφάλι...το 2004 δεν είναι πολύ μακρινό...με το ίδιο σκεπτικό πήγαμε "έλα μωρέ με αυτούς παίζουμε, κάθε χρόνο το παίρνουμε κτλ κτλ" και φάγαμε διπλή φάπα και μια τριάρα.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(DON-basketblog @ Jul 2 2009, 15:38 ) *
μμμ...υπερπληθώρα...όσο για το ντάμπλ κάθε χρόνο και δεν τρώνε 30 στο κεφάλι...το 2004 δεν είναι πολύ μακρινό...με το ίδιο σκεπτικό πήγαμε "έλα μωρέ με αυτούς παίζουμε, κάθε χρόνο το παίρνουμε κτλ κτλ" και φάγαμε διπλή φάπα και μια τριάρα.

Και ειναι το ιδιο να χασεις μια φορα σε 15 χρονια (λογω Δουρου), με το να χανεις καθε χρονο??

Ενω στο μπασκετ που δεν εχουμε παρει κανεναν ακομα ειμαστε ενταξει ε??

Οσο και να χτυπιεσαι ο Κοκκαλης ειναι ο πιο επιτυχημενος προεδρος ολων των εποχων
και οι Αγγελοπουλοι μεχρι στιγμης τα μεγαλυτερα κοροιδα και ανυπαρκτοι.
DON-basketblog
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jul 2 2009, 15:44 ) *
Και ειναι το ιδιο να χασεις μια φορα σε 15 χρονια (λογω Δουρου), με το να χανεις καθε χρονο??

Ενω στο μπασκετ που δεν εχουμε παρει κανεναν ακομα ειμαστε ενταξει ε??

Οσο και να χτυπιεσαι ο Κοκκαλης ειναι ο πιο επιτυχημενος προεδρος ολων των εποχων
και οι Αγγελοπουλοι μεχρι στιγμης τα μεγαλυτερα κοροιδα και ανυπαρκτοι.


Φαντάζομαι ότι στην μπάλα είναι λόγω δούρου αλλά στο μπάσκετ όχι λόγω no call έτσι?
Επίσης φίλε μου φαντάζομαι πως απο το 1992 μέχρι το 1997 στην μπάλα ο κόκκαλης για σένα ήτανε και αυτός κορόιδο και ανύπαρκτος.ΕΓΡΑΨΕ αυτό το post σου...Θα το κρατήσω να το θυμηθούμε εν καιρώ!
thrylos7
Κόφτε το.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(DON-basketblog @ Jul 2 2009, 15:47 ) *
Φαντάζομαι ότι στην μπάλα είναι λόγω δούρου αλλά στο μπάσκετ όχι λόγω no call έτσι?
Επίσης φίλε μου φαντάζομαι πως απο το 1992 μέχρι το 1997 στην μπάλα ο κόκκαλης για σένα ήτανε και αυτός κορόιδο και ανύπαρκτος.ΕΓΡΑΨΕ αυτό το post σου...Θα το κρατήσω να το θυμηθούμε εν καιρώ!

Επειδη παλι μιλας χωρις να ξερεις γιατι εισαι απλα μονο λογια,
μαθε οτι ο Κοκκαλης μπηκε στο ποδοσφαιρο το 1994 και το 1997 πηρε πρωταθλημα.
Στο μπασκετ μπηκε το 1991 και το 1993 πηρε πρωταθλημα.

4 χρονια λογω νον-κολ δεν παιρνουμε πρωταθλημα???
Γιατι εγω νομιζα οτι δεν το παιρνουμε γιατι δεν εχουμε μεγαλους παιχτες

ΥΓ. Τουλαχιστον με την συμμετοχη σου εδω μαθαινεις πραγματα που δεν ξερεις,
κατι ειναι και αυτο.
DON-basketblog
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jul 2 2009, 15:51 ) *
Επειδη παλι μιλας χωρις να ξερεις γιατι εισαι απλα μονο λογια,
μαθε οτι ο Κοκκαλης μπηκε στο ποδοσφαιρο το 1994 και το 1997 πηρε πρωταθλημα.
Στο μπασκετ μπηκε το 1991 και το 1993 πηρε πρωταθλημα.

4 χρονια λογω νον-κολ δεν παιρνουμε πρωταθλημα???
Γιατι εγω νομιζα οτι δεν το παιρνουμε γιατι δεν εχουμε μεγαλους παιχτες

ΥΓ. Τουλαχιστον με την συμμετοχη σου εδω μαθαινεις πραγματα που δεν ξερεις,
κατι ειναι και αυτο.


Συγκεκριμένα ο Κόκκαλης μπήκε αρχές 1993. 15 Απριλίου 1993. Είδες?Μαθαίνεις και εσύ κάτι απο μένα.
Επίσης δεν ξέρω για 4 χρόνια αλλά το 2007 σίγουρα!
τέλος η κουβέντα ενοχλούμε...
spysta
εγω απλα να τονισω κατι ΠΟΛΥ σημαντικο ... οταν μπηκε ο Κοκκαλης στο μπασκετ .. ΔΕΝ ειχε να αντιμετωπισει ΚΑΜΙΑ αυτοκρατορια .. οπως εχουν οι Αγγελοπουλοι τον ΠΑΟ τωρα.

Αλλο πραγμα να χωνεις λεφτα και να εχεις 2-3 ισαξιους αντιπαλους τους οποιους μπορεις αμεσα να κερδισεις .. και αλλο πραγμα να χωνεις λεφτα και να εχεις να αντιμετωπισεις μια απο τις καλυτερες ομαδες στην Ευρωπη η οποια επισης χωνει λεφτα και ειναι ψημμενη στους τιτλους , με τον καλυτερο προπονητη στον παγκο και με παικτες εμπειρους που ξερουν πως να παρουν τιτλους.
Το δευτερο ειναι ΠΟΛΥ πιο δυσκολο

δεν μειωνω την επιτυχια του Σωκρατες τοτε .. ταυτοχρονα ομως αυξανω ΠΟΛΥ περισσοτερο σε σχεση με τοτε το βαθμο δυσκολιας των Αγγελοπουλων τωρα
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(spysta @ Jul 2 2009, 16:11 ) *
εγω απλα να τονισω κατι ΠΟΛΥ σημαντικο ... οταν μπηκε ο Κοκκαλης στο μπασκετ .. ΔΕΝ ειχε να αντιμετωπισει ΚΑΜΙΑ αυτοκρατορια .. οπως εχουν οι Αγγελοπουλοι τον ΠΑΟ τωρα.

Αλλο πραγμα να χωνεις λεφτα και να εχεις 2-3 ισαξιους αντιπαλους τους οποιους μπορεις αμεσα να κερδισεις .. και αλλο πραγμα να χωνεις λεφτα και να εχεις να αντιμετωπισεις μια απο τις καλυτερες ομαδες στην Ευρωπη η οποια επισης χωνει λεφτα και ειναι ψημμενη στους τιτλους , με τον καλυτερο προπονητη στον παγκο και με παικτες εμπειρους που ξερουν πως να παρουν τιτλους.
Το δευτερο ειναι ΠΟΛΥ πιο δυσκολο

δεν μειωνω την επιτυχια του Σωκρατες τοτε .. ταυτοχρονα ομως αυξανω ΠΟΛΥ περισσοτερο σε σχεση με τοτε το βαθμο δυσκολιας των Αγγελοπουλων τωρα

Και ο Αρης των Γκαλη-Γιαννακη τι ηταν τοτε???
spysta
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jul 2 2009, 13:29 ) *
Και ο Αρης των Γκαλη-Γιαννακη τι ηταν τοτε???

στα τελειωματα ο Αρης τοτε .. καμια σχεση με τον Αρη της 10ετιας του 80 και προς το τελος παρα του οτι πηρε το Κυπελλουχων το 93.
και συγκριτικα με τον ΠΑΟ του τωρα .. καμια σχεση ο Αρης του τοτε

και εκτος των αλλων ρε ΛΥΚΕ τοτε .. με 2-3 πολυ καλους παικτες εφτιαχνες ΟΜΑΔΑΡΑ .. τωρα εχουν αλλαξει τα πραγματα.Χρειαζεσαι 7-8 τουλαχιστον για να πρωταγωνιστησεις
ο βαθμος δυσκολιας ειναι ΠΟΛΥ μεγαλυτερος
virgin13
QUOTE(spysta @ Jul 2 2009, 16:54 ) *
στα τελειωματα ο Αρης τοτε .. καμια σχεση με τον Αρη της 10ετιας του 80 και προς το τελος παρα του οτι πηρε το Κυπελλουχων το 93.
και συγκριτικα με τον ΠΑΟ του τωρα .. καμια σχεση ο Αρης του τοτε

και εκτος των αλλων ρε ΛΥΚΕ τοτε .. με 2-3 πολυ καλους παικτες εφτιαχνες ΟΜΑΔΑΡΑ .. τωρα εχουν αλλαξει τα πραγματα.Χρειαζεσαι 7-8 τουλαχιστον για να πρωταγωνιστησεις
ο βαθμος δυσκολιας ειναι ΠΟΛΥ μεγαλυτερος


σε αυτο διαφωνω.δηλαδη οι lakers που εχουν 2 παικτες μονο ή το cleveland που εχει μονο lebron ειναι δηλαδη πιο ασχετες απο τον παναθηναικο,την τσσκα,την μπαρτσα?οχι φιλε.λειπουν σημερα παικτες τυπου γκαλη-γιαννακη που να παιρνουν επιθεσεις μονοι τους επειδη το μπασκετ εχει στραφει στις αμυνες και σωστα γινεται αυτό.
spysta
QUOTE(virgin13 @ Jul 2 2009, 14:01 ) *
σε αυτο διαφωνω.δηλαδη οι lakers που εχουν 2 παικτες μονο ή το cleveland που εχει μονο lebron ειναι δηλαδη πιο ασχετες απο τον παναθηναικο,την τσσκα,την μπαρτσα?οχι φιλε.λειπουν σημερα παικτες τυπου γκαλη-γιαννακη που να παιρνουν επιθεσεις μονοι τους επειδη το μπασκετ εχει στραφει στις αμυνες και σωστα γινεται αυτό.

Το παραδειγμα σου ειναι αστοχο ..δεν καταλαβες τι λεω μαλλον .. στις ομαδες που αναφερεις παιζουν κι αλλοι παικταραδες εκτος των Κομπε,Γκασολ,Τζειμς .. Φισερ,Ουιλιαμς,Οντομ,Ιλγκαουσκας κτλ κτλ που εδω θα ηταν ΘΕΟΙ.Τα μεγεθη ΝΒΑ-Ευρωπη δεν ειναι συγκρισιμα .. ουτε ο τροπος παιχνιδιου και η αντιληψη για το μπασκετ

Κυριως στο συγχρονο Ευρωπαικο μπασκετ δεν κανεις τιποτα με 1-2 παικταραδες (τυπου Ναβαραι,Σισκα,Παρκερ κτλ) .. και στο ΝΒΑ επισης αν δεν εχεις βαθος στον παγκο με ποιοτικες λυσεις

virgin13
QUOTE(spysta @ Jul 2 2009, 17:09 ) *
Το παραδειγμα σου ειναι αστοχο ..δεν καταλαβες τι λεω μαλλον .. στις ομαδες που αναφερεις παιζουν κι αλλοι παικταραδες εκτος των Κομπε,Γκασολ,Τζειμς .. Φισερ,Ουιλιαμς,Οντομ,Ιλγκαουσκας κτλ κτλ που εδω θα ηταν ΘΕΟΙ.Τα μεγεθη ΝΒΑ-Ευρωπη δεν ειναι συγκρισιμα .. ουτε ο τροπος παιχνιδιου και η αντιληψη για το μπασκετ

Κυριως στο συγχρονο Ευρωπαικο μπασκετ δεν κανεις τιποτα με 1-2 παικταραδες (τυπου Ναβαραι,Σισκα,Παρκερ κτλ) .. και στο ΝΒΑ επισης αν δεν εχεις βαθος στον παγκο με ποιοτικες λυσεις


καλα εγω σου λεω οτι και τωρα αν υπηρχε στο παο μονο ο γκαλης και ολοι οι αλλοι ασχετοι να ηταν ο παο και παλι θα ηταν τεραστια ομαδα.προσωπικη αποψη παντα διοτι δεν συμφωνω με αυτό που λες τοτε ειχες 2 παιχταραδες και ειχες ομαδαρα τοτε θες 7-8.λαθος κατ'εμε.
LFO
QUOTE(rankin @ Jul 2 2009, 17:56 ) *
Μέχρι την Τετάρτη 22 Ιουλίου θα έχουν δικαίωμα ανανέωσης των διαρκείας τους, οι περσινοί κάτοχοι..
Οι τιμές, που ανέβηκαν φέτος, έχουν ως εξής
Executive A : 900 Euro
Executive B : 600 Euro
Club 1 : 500 Euro
Club 2 : 400 Euro
Club 3 : 350 Euro
Club 4 : 300 Euro
Club 5/Central : 250 Euro

... Ακούω σχόλια
Προσωπικά, μετά από 3 χρόνια, σκέφτομαι πλέον να μην ανανεώσω..
Αν ανανεώσω θα το κάνω στις 21 Ιουλίου το απόγευμα..


φιλε , σπρωξτο στο σωστο post....ανοιξα κατι σχετικο
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(spysta @ Jul 2 2009, 16:54 ) *
στα τελειωματα ο Αρης τοτε .. καμια σχεση με τον Αρη της 10ετιας του 80 και προς το τελος παρα του οτι πηρε το Κυπελλουχων το 93.
και συγκριτικα με τον ΠΑΟ του τωρα .. καμια σχεση ο Αρης του τοτε

και εκτος των αλλων ρε ΛΥΚΕ τοτε .. με 2-3 πολυ καλους παικτες εφτιαχνες ΟΜΑΔΑΡΑ .. τωρα εχουν αλλαξει τα πραγματα.Χρειαζεσαι 7-8 τουλαχιστον για να πρωταγωνιστησεις
ο βαθμος δυσκολιας ειναι ΠΟΛΥ μεγαλυτερος

Τελειωματα ή οχι ηταν η μεγαλυτερη αυτοκρατορια.
Και δεν πηρε 2-3 καλους παιχτες την πρωτη χρονια, μονο τον Ζαρκο πηρε.
Με τον Ελληνιαδη και τον Καμπουρη, βασικους
και με την δυνατοτητα να παρεις μονο εναν ξενο,
οχι οπως τωρα που παιρνεις 6.
DON-basketblog
QUOTE (ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jul 3 2009, 00:47 ) *
Τελειωματα ή οχι ηταν η μεγαλυτερη αυτοκρατορια.
Και δεν πηρε 2-3 καλους παιχτες την πρωτη χρονια, μονο τον Ζαρκο πηρε.
Με τον Ελληνιαδη και τον Καμπουρη, βασικους
και με την δυνατοτητα να παρεις μονο εναν ξενο,
οχι οπως τωρα που παιρνεις 6.


63 εκ. ευρώ άνοιγμα-χρέη η παε...γιουπι-γιαγια τουρε!
rankin
QUOTE(DON-basketblog @ Jul 3 2009, 15:50 ) *
63 εκ. ευρώ άνοιγμα-χρέη η παε...γιουπι-γιαγια τουρε!

Επειδή τυγχάνει να έχω εικόνα απο τα οικονομικά διαφόρων ΠΑΕ, συμπεριλαμβανομένου και του Ολυμπιακού, να ξέρετε ότι το πράγμα είναι πολύ δύσκολο και δεν είναι ακριβώς κάτι που θα ονομάζαμε "cash generating unit"μια ΠΑΕ! Για την ακρίβεια, οι μεγάλες ομάδες θέλουν μια κάνουλα που να την ανοίγεις συνέχεια και να ρίχνει χρήμα στην μπάνκα..
Τα έσοδα, πάντα μιλώντας για ελλάδα, είναι πολύ δύσκολο να εξ-αντικρίσουν τα έξοδα. Κάποιες χρονιές τα ξεπερνούν αλλά σε μακροπρόθεσμο επίπεδο είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα, αν θες να παραμένεις ανταγωνιστικός και να παίρνεις κούπες..
Ο Κόκκαλης, όσο και αν με έχει εκνευρίζει, όντας εξαιρετικά αυταρχικός, έχει κάνει την ομάδα πρώτη εδώ και τόσα χρόνια που κανείς δεν θυμάται άλλον πρωταθλητή και έχει ρίξει πολύ χρήμα...
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(spysta @ Jul 2 2009, 17:09 ) *
Το παραδειγμα σου ειναι αστοχο ..δεν καταλαβες τι λεω μαλλον .. στις ομαδες που αναφερεις παιζουν κι αλλοι παικταραδες εκτος των Κομπε,Γκασολ,Τζειμς .. Φισερ,Ουιλιαμς,Οντομ,Ιλγκαουσκας κτλ κτλ που εδω θα ηταν ΘΕΟΙ.Τα μεγεθη ΝΒΑ-Ευρωπη δεν ειναι συγκρισιμα .. ουτε ο τροπος παιχνιδιου και η αντιληψη για το μπασκετ
Κυριως στο συγχρονο Ευρωπαικο μπασκετ δεν κανεις τιποτα με 1-2 παικταραδες (τυπου Ναβαραι,Σισκα,Παρκερ κτλ) .. και στο ΝΒΑ επισης αν δεν εχεις βαθος στον παγκο με ποιοτικες λυσεις

Φυσικα και στο τωρινο μπασκετ θες 6-7 πολυ καλους παιχτες,
αλλα τι κανιε η ομαδα γι'αυτο???
Ολοι οι καλοι Ευρωπαιοι παιχτες κλεινουν αλλου και εμεις ως γνωστον.....
καθαρα Δευτερα.........

QUOTE(DON-basketblog @ Jul 3 2009, 15:50 ) *
63 εκ. ευρώ άνοιγμα-χρέη η παε...γιουπι-γιαγια τουρε!

Σου ειπα οτι εδω θα μαθεις αρκετα πραγματα, ακου λοιπον να μαθαινεις.
Ολα αυτα τα νουμερα ειναι λογιστικα κολπα,
για να μην πληρωνουν μεγαλη εφορια οι εταιριες (οχι μονο οι ποδοσφαιρικες, αλλα γενικα)
Η Μαντσεστερ εχει ανοιγμα 600εκ. ευρω και η Τσελσι 750εκ ευρω.

καποιος απο εδω που γνωριζει καλα λογιστικα θα σου εξηγησει
πως ακριβως γινεται ολο αυτο, με τα παγια των εταιριων κλπ κλπ κλπ

Ακου τον αρχοντα να μαθαινεις μπαλιστα αγορι μου.
Τα παντα ολα λεμε......
Andrew19
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jul 2 2009, 21:47 ) *
Τελειωματα ή οχι ηταν η μεγαλυτερη αυτοκρατορια.
Και δεν πηρε 2-3 καλους παιχτες την πρωτη χρονια, μονο τον Ζαρκο πηρε.
Με τον Ελληνιαδη και τον Καμπουρη, βασικους
και με την δυνατοτητα να παρεις μονο εναν ξενο,
οχι οπως τωρα που παιρνεις 6.


Βασικά η αλήθεια είναι ότι πήρε 3 17χρονα Σερβάκια (Τόμιτς, Νάκιτς, Τάρλατς) και αυτοί έγιναν παίκτες. Τότε δεν είχαν ξένους είχαν Ελληνοποιημένους βέβαια.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(Andrew19 @ Jul 4 2009, 05:20 ) *
Βασικά η αλήθεια είναι ότι πήρε 3 17χρονα Σερβάκια (Τόμιτς, Νάκιτς, Τάρλατς) και αυτοί έγιναν παίκτες. Τότε δεν είχαν ξένους είχαν Ελληνοποιημένους βέβαια.

Αυτοι ηρθαν την 2η χρονια.
Και ηταν οντως 3 17χρονα αμουστακα παιδια, αλλο που στην συνεχεια εγιναν παιχταραδες.

Τωρα με τους 6 ξενους ειναι πολυ πιο ευκολο να φτιαξεις ομαδαρα,
αλλα με Τεοντοσιτς, Ερτσεγκ και Τσιλι δεν πας πουθενα.
Andrew19
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jul 4 2009, 10:38 ) *
Αυτοι ηρθαν την 2η χρονια.
Και ηταν οντως 3 17χρονα αμουστακα παιδια, αλλο που στην συνεχεια εγιναν παιχταραδες.

Τωρα με τους 6 ξενους ειναι πολυ πιο ευκολο να φτιαξεις ομαδαρα,
αλλα με Τεοντοσιτς, Ερτσεγκ και Τσιλι δεν πας πουθενα.


Βασικά είχαν αγοραστεί πιο πριν αλλά είχαν καθυστερήσει με τις ελληνοποιήσεις.
gallistis
QUOTE(Andrew19 @ Jul 4 2009, 05:20 ) *
Βασικά η αλήθεια είναι ότι πήρε 3 17χρονα Σερβάκια (Τόμιτς, Νάκιτς, Τάρλατς) και αυτοί έγιναν παίκτες. Τότε δεν είχαν ξένους είχαν Ελληνοποιημένους βέβαια.


ο νακιτς δεν ηταν ελληνοποιημενος.ο πατερας του ο μιλε νακιτς ηταν για πολλα χρονια προπονητης στην εθνικη πολο και πηρε την ελληνικη υπηκοοτητα.αυτοματως τη πηρε και ο φρανκο
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(gallistis @ Jul 4 2009, 14:52 ) *
ο νακιτς δεν ηταν ελληνοποιημενος.ο πατερας του ο μιλε νακιτς ηταν για πολλα χρονια προπονητης στην εθνικη πολο και πηρε την ελληνικη υπηκοοτητα.αυτοματως τη πηρε και ο φρανκο

Νομιζω οτι ο πατερας του εγινε αργοτερα προπονητης της εθνικης Ελλαδος.
Andrew19
Τότε ήταν ακόμα προπονητής πόλο στον Ολυμπιακό.
Γι'αυτό και οι άλλοι είχαν "βαφτιστεί" (ο Τάρλατς λεγόταν Κωνσταντινίδης ας πούμε) ενώ ο Νάκιτς είχε κρατήσει το επίθετο του.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.