Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός οff topic
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54
xristos_metal
Χαχα ισχυει τωρα αυτο ή κανουν πλακα?
rankin
Εγώ τα έλεγα για το αγελαδίσιο βλέμμα hammer.gif
kseplenhs
εβλεπα το αφιέρωμα του σκάι στον ολυμπιακό.

το χαιλάιτ ήταν στην αρχή όταν έλεγε πως σε παιχνίδι ολυμπιακού-παο στα τέλη του '40 στο πασαλιμάνι,ένας διαιτητής είχε σφάξει την ομάδα και αναγκάστηκε να φύγει απο το γήπεδο με...βάρκα icon_drunk.gif
έλα που δεν τελειώνει εκεί.στη μέση της θάλασσας τον πέτυχαν κάτι λιμενικοί γαβροι και του έδωσαν το δικαίωμα της επιλογής.ή θα κάτσει να τις φάει ή γυρνάει πίσω κολυμπώντας...
(δεν αναφέρει τι διάλεξε τελικά ο κόραξ...tongue.gif)

προς γνώση και συμορφωσή.πλέον να έχουμε και αυτό στο νου μας...(να δω λαρυ να κολυμπάει για να ξεφύγει και τι στον κόσμο...) ph34r.gif 48.gif

υ.γ1:γίγαντας στηβ γιατζόγλου.ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ 56.gif 77.gif
υ.γ2:όταν μιλάει ο σιγάλας μέσα απο το σεφ,ποιοί είναι αυτοί πίσω του που βαράνε σουτάκια?νομίζω ο ένας είναι ο μπουρούσης.τον άλλο δεν κατάλαβα
apkat
Βασιλοπουλος ειναι ο πρωτος..Πολυ χαρακτηριστικο σουτ..Και δευτερος ο Μπουρουσης..
Manu7
Εγώ από το αφιέρωμα έχω ένα παράπονο.Το triple crown του 97 το πέρασε πολύ γρήγορα ρε αδερφάκι μου.Έδειξε λίγο από τελικό δηλαδή και για το πρωτάθλημα και το κύπελλο ούτε λόγος.Θα έλεγα κιόλας ότι πιο αναλώθηκαν στο πώς χάσαμε από την Μπανταλόνα παρά για τις επιτυχίες μας.
kolokotronis
QUOTE(Manu7 @ Dec 17 2009, 04:02 ) *
Εγώ από το αφιέρωμα έχω ένα παράπονο.Το triple crown του 97 το πέρασε πολύ γρήγορα ρε αδερφάκι μου.Έδειξε λίγο από τελικό δηλαδή και για το πρωτάθλημα και το κύπελλο ούτε λόγος.Θα έλεγα κιόλας ότι πιο αναλώθηκαν στο πώς χάσαμε από την Μπανταλόνα παρά για τις επιτυχίες μας.

Εδώ στο αντίστοιχο αφιέρωμα για τον παναθηνα'ι'κό δεν είπαν κουβέντα (ούτε μία λέξη λέμε) για τος Γιαννακόπουλούς.
rankin
QUOTE(kolokotronis @ Dec 17 2009, 12:05 ) *
Εδώ στο αντίστοιχο αφιέρωμα για τον παναθηνα'ι'κό δεν είπαν κουβέντα (ούτε μία λέξη λέμε) για τος Γιαννακόπουλούς.

Δεν τους χάλασε tongue.gif tongue.gif laugh.gif
balomazoxtra
Κρίμα.... sad.gif
Πρέπει να ήταν πολύ cult μορφή. smiley.gif
Θα βγάζαμε τρελά γούστα. icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
rchos
σε συνεχεια με το απο πανω:

απο τον freddo.

ωραιος ο τσιλι.
PrasiniThyella
Δεν ξέρω αν πρέπει να το αναφέρω εδώ απλά έτυχε και μίλησα με άνθρωπο που μιλάει με τον Τεόντοσιτς.Ο Σέρβος του είπε οτι ήθελε να πάει στον Πάο λογω Ομπράντοβιτς αλλά ο Ολυμπιακός τα έσκασε στην ομάδα του και δεν μπορούσε να κάνει διαφορετικά.Αυτό βεβαια δεν έχει σημασία τώρα πια...σημασία έχουν τα παρακάτω:

Γενικά οι παικτες δεν πολυπιστεύουν στον Γιαννάκη σε βαθμό να τον βρίζουν όποτε τους κάνει αλλαγη καθώς δεν τολμάει να τους αντιμιλήσει.Μετά την ήττα απο τον Πανιώνιο στα αποδυτήρια ο Γιαννάκης δεν τους είπε λέξη και γενικώς τον δεν τον πολυπαίρνουν στα σοβαρά.

Ίσως αυτό να εξηγεί και τα όσα ανέφερε το ρεπορτάζ του Φωτός για τον Ολυμπιακό σε ο,τι συνέβη στα αποδυτήρια μετά το παιχνίδι με τον Άρη.

Τα μεταφέρω με κάθε επιφύλαξη. peace.gif

Τέλος, σε ερώτηση αν πιστεύει ο Τεόντοσιτς οτι μπορουν να κερδίσουν το πρωτάθλημα η απάντηση ήταν: Μπορεί και ναι, μπορεί και όχι...με αιχμές προς τον προπονητή.

Αυτά. rolleyes.gif
kseplenhs
εγώ μίλησα με άνθρωπο που μιλάει με τον ομπράντοβιτς("κύκλοι" του ομπράντοβιτς που θα έλεγε και ο άναστόπουλος...) και μου λέει πως τα έχει σπάσει με τον ιτούδη γιατί του ξηγιέται πολύ ανώριμα.συγκεκριμένα του κλέβει τα παπάκια απο την μπανιέρα του...

η κόντρα αυτή(λένε οι "κύκλοι") οδηγήσε τον ζοτς να πηγαίνει στον θανάσση και να πεί σε ύφος τελεσίγραφου "ή εγώ(και τα παπάκια μου) ή αυτός".Το χειρότερο είναι πως πολλοί απο τους παίχτες του παο παίρνουν το μέρος του ιτούδη.Εκτός απο τον σερμαντίνι που έχει τα ίδια παράπονα.Αν συνεχιστεί η κατάσταση αυτή το πιθανότερο είναι ο ζοτς να παραιτηθεί δια παντος απο κόουτς και να κάνει στροφή στον μοναχισμό(όπως είχε δηλώσει off the record).

υ.γ: τον τεόντοσιτς δεν τον ανάγκασαν τα λεφτά.η μαφία των delije τον ανάγκασε με την απειλη σκουπόξυλου.ή ολυμπιακό ή...."θάνατος"
PrasiniThyella
Eντάξει όμως εγώ δεν το έγραψα ειρωνικά.Εδώ εφημερίδα του Ολυμπιακού έγραψε οτι έγινε χαμός στα αποδυτηρια του Ολυμπιακού μετά το παιχνίδι με τον Άρη και εξηγεί πολλά πράγματα αν θελετε τη γνωμη μου.Όποιος θέλει μπορεί να το πιστέψει.Δεν το έγραψα ουτε για να προκαλέσω ούτε νομίζω πως προκαλεί τοσο μεγάλη έκπληξη σε κάποιον.

ΥΓ.Και ανέφερα συγκεκριμένα φίλο του Τεοντοσιτς.Όχι κύκλους ή μεσα απο την Καέ κτλ.
lamar
QUOTE(PrasiniThyella @ Jan 27 2010, 16:25 ) *
Eντάξει όμως εγώ δεν το έγραψα ειρωνικά.Εδώ εφημερίδα του Ολυμπιακού έγραψε οτι έγινε χαμός στα αποδυτηρια του Ολυμπιακού μετά το παιχνίδι με τον Άρη και εξηγεί πολλά πράγματα αν θελετε τη γνωμη μου.Όποιος θέλει μπορεί να το πιστέψει.Δεν το έγραψα ουτε για να προκαλέσω ούτε νομίζω πως προκαλεί τοσο μεγάλη έκπληξη σε κάποιον.

ΥΓ.Και ανέφερα συγκεκριμένα φίλο του Τεοντοσιτς.Όχι κύκλους ή μεσα απο την Καέ κτλ.

Οχι μωρε, το εγραψες γιατι αγαπας τον Ολυμπιακο και θελεις το καλο του και το ειπες για να βρεθει μια λυση και το κακο παιδι που λεγεται Τεοντοσιτς να βαλει μυαλο. Αυτο που δεν μας εγραψες ειναι, τι ομαδα υποστηριζει αυτος που μιλησες που μιλαει με τον Τεοντοσιτς.

Υ.Γ Επειδη διαβαζω καθε μερα το ΦΩΣ μπορεις σε παρακαλω να μου πεις ποτε εγραψε οτι εγινε χαμος στα αποδυτηρια του Ολυμπιακου, μετα το ματς με τον ΑΡΗ?
kseplenhs
δεν ξέρω τι έγινε μετά το παιχνίδι του κυπέλλου αλλά δεν μου φαίνεται και παράλογο.εδώ εμείς πήγαμε να σκάσουμε που η μόνη σχέση που έχουμε με την ομάδα είναι 2 αγώνες την εβδομάδα είτε απο το γήπεδο είτε απο τον καναπέ.

στην τελική απο τις δηλώσεις τους μετά φάνηκε οτι υπάρχει προβληματισμος και συγκεκριμένος μάλιστα που εστιάστηκε στην αμυντική λειτουργία.για να φτάσουν σε αυτό το συμπέρασμα δεν σημαίνει πως στα αποδυτήρια έκατσαν με στυλ δικαστών,φόρεσαν και τις περούκες τους και το συζήτησαν σε ήρεμο και ψύχραιμο ύφος.μόλις είχε τελειώσει το παιχνίδι και η αδρεναλίνη βάραγε κόκκινο.

στην τελική όλοι οι παίχτες που έχουν φύγει απο τον ολυμπιακό μιλάνε με τα καλύτερα λόγια για τον γιαννάκη.ανοιχτά.σε επίσημες δηλώσεις.
τώρα το τι λέει ο φίλος του φίλου του τρίτου ξάδερφου του κάθε τεόντοσιτς,νομίζω πως τα πιστευει όποιος θέλει.

στην τελική αν καταστραφεί ο ολυμπιακός με τον γιαννάκη,πιο είναι το προβλημά σου?γιατί σε βλέπω πως συστηματικά πιο πολύ ασχολείσαι εσύ παρά εμείς...
PrasiniThyella
Έχω γράψει ελάχιστα μηνύματα γενικά στο forum εδώ και αρκετούς μήνες, τώρα που βλέπεις οτι ασχολούμαι πολύ δεν μπορώ να καταλάβω.

Το καλό του Ολυμπιακού προφανώς δεν το θέλω lamar, αν το πάμε τελείως οπαδικά, αλλά αυτό δεν έχει σχέση με το οτι το έγραψα αυτο για να προκαλέσω.Λίγο έλεος.

Αυτό για το Φως το διάβασα σε ολυμπιακά forums περι μπασκετ.

Ο συγκεκριμένος που μου το ειπε ειναι Ολυμπιακός.

Κακώς έγραψα όσα έγραψα.Δεν θα βρεθώ κατηγορούμενος κιολας.
rankin
QUOTE(PrasiniThyella @ Jan 27 2010, 16:09 ) *
Τέλος, σε ερώτηση αν πιστεύει ο Τεόντοσιτς οτι μπορουν να κερδίσουν το πρωτάθλημα η απάντηση ήταν: Μπορεί και ναι, μπορεί και όχι...με αιχμές προς τον προπονητή.


φαντάσου όμως να το πάρουν το πρωτάθλημα, γέλια που θα κάνουμε!!!!

QUOTE(kseplenhs @ Jan 27 2010, 16:22 ) *
εγώ μίλησα με άνθρωπο που μιλάει με τον ομπράντοβιτς("κύκλοι" του ομπράντοβιτς που θα έλεγε και ο άναστόπουλος...) και μου λέει πως τα έχει σπάσει με τον ιτούδη γιατί του ξηγιέται πολύ ανώριμα.συγκεκριμένα του κλέβει τα παπάκια απο την μπανιέρα του...

24.gif

Ginobili
ναι πολύ πετυχημένο αστείο....κι εγώ γέλασα..... 68.gif
rankin
QUOTE(Ginobili @ Jan 27 2010, 17:21 ) *
ναι πολύ πετυχημένο αστείο....κι εγώ γέλασα..... 68.gif

Με ποιο απο όλα, με τον ενδεχόμενο να πάρει πρωτάθλημα ο Γιαννάκης ή με τον Ιτούδη που κλέβει τα παπάκια απο τη μπανιέρα του Ομπράντοβιτς;;
Αν εννοείς το δεύτερο, λάθος κατάλαβες, γιατί είναι αλήθεια! Έχω ένα φίλο, που έχει ένα φίλο, που έχει ένα φίλο, που έχει ένα φίλο, που έχει ένα φίλο, που έχει ένα φίλο, που έχει ένα φίλο, που έχει ένα φίλο, που έχει ένα φίλο, που έχει ένα φίλο, που έχει ένα φίλο, που έχει ένα φίλο, που έχει ένα φίλο, που έχει ένα φίλο, που έχει ένα φίλο, που έχει ένα φίλο, που έχει ένα φίλο, που έχει ένα φίλο, που έχει ένα φίλο, που του είπε ότι ισχύει 100%!!! blech.gif
rchos
ποιο απο οσα γραφτηκαν σου φανηκε για αποτυχημενο αστειο δηλαδη?γιατι εγω μπορω να σου βρω πανω απο ενα σε αυτο το τοπικ την τελευταια ωρα.

στην ιστορια των ραδιοφωνων,μπλογκς,φορουμ και σαιτς που εχουν σχεση με επαγγελματικο αθλητισμο η φραση εμαθα απο φιλο,ξαδερφο,μπατζανακι κ.α. οτι στην ταδε ομαδα εγινε αυτο και αυτο οταν αυτο γραφεται η λεγεται απο ανωνυμο ανθρωπο σημαινει κατα 99% οτι εχουμε να κανουμε με μπαρουφες.οχι απαραιτητα οτι τις βγαζει απο το μυαλο του αυτος ο ανωνυμος αλλα καποιος τις πρωτοπε και αυτες κυκλοφορησαν.

εχουμε βαρεθει τοσα χρονια τους γνωστους των παιχτων να εχουν αποκλειστηκες πληροφοριες για ολα.
lamar
QUOTE(PrasiniThyella @ Jan 27 2010, 17:08 ) *
Έχω γράψει ελάχιστα μηνύματα γενικά στο forum εδώ και αρκετούς μήνες, τώρα που βλέπεις οτι ασχολούμαι πολύ δεν μπορώ να καταλάβω.

Το καλό του Ολυμπιακού προφανώς δεν το θέλω lamar, αν το πάμε τελείως οπαδικά, αλλά αυτό δεν έχει σχέση με το οτι το έγραψα αυτο για να προκαλέσω.Λίγο έλεος.

Αυτό για το Φως το διάβασα σε ολυμπιακά forums περι μπασκετ.
Ο συγκεκριμένος που μου το ειπε ειναι Ολυμπιακός.

Κακώς έγραψα όσα έγραψα.Δεν θα βρεθώ κατηγορούμενος κιολας.

Οποτε ουτε για αυτο εχεις ο ιδιος εμπεριστατωμενη γνωμη. Οποτε βγαινεις και λες αυτο για τον Τεοντοσιτς που στο ειπε καποιος αλλος, και εχεις σαν επιχειρημα οτι εγινε χαμος στα αποδυτηρια, κατι που διαβασες σε Ολυμπιακα forum που τα εγραψαν καποιοι αλλοι οτι τα διαβασαν στο ΦΩΣ.

Μαλιστα!!!!!

newpower2020
Πάντως δεν είναι ούτε μία ούτε δύο φορές που οι παίχτες σε αγώνα ... γράφουν τις οδηγίες του Γιαννάκη.Χαρακτηριστικότερη στο μάτς με Άρη σε κρίσιμο σχετικά σημείο.Έχει προηγηθεί time out.Ξεκινά ο αγώνας, ο δημοσιογράφος μας ενηρώνει ότι ο Γιαννάκης ζήτησε επίθεση στο τέλος του χρόνου και πριν προλάβει να τελειώσει την φράση ο Κλέιζα παίρνει την μπάλα και μπουμπουνά τρίποντο...Νομίζω η φάση είναι αρκετά ενδεικτική και επαναλαμβάνω είναι ένα φαινόμενο που έχει συμβεί κάποιες φορές.Από κεί και πέρα δεν ξέρω κάτα πόσο υπάρχει γενικότερο θέμα σεβασμού των παιχτών στον coach και προφανώς αν ανάψουν τα αίματα στα αποδυτήρια δεν τρέχει και τίποτα, δεν είμαστε ...κατηχητικό!Εϊναι φαινόμενα που λίγο πολύ συμβαίνουν σε όλες τις ομάδες με παίχτες με έντονη προσωπικότητα όπως οι Κλέιζα-Τεόντοσιτς.

Συμπερασματικά πιο πολύ πιστεύω πώς παίχτες όπως οι Κλέιζα-Τεόντοσιτς είναι ατίθασοι απτην φύση τους και θα κάνουν τα τρελά τους ανεξάρτητα απτον προπονητή, παρά στο ότι δεν εμπνέει σεβασμό ο Γιαννάκης και ο κάθε Γιαννάκης.

Τώρα αν ο Τεόντοσιτς που αναφέρεται παραπάνω αν είχε προπονητή τον Ομπράντοβιτς πώς θα ήταν και αν θα τον σεβόταν παραπάνω και αν τον γούσταρε είναι ιστορίες για αγρίους και άλλα λόγια ν'αγαπιόμαστε μαζί...
Marciulionis
Γιατί τόσο απίθανο είναι να τα έχουν σπάσει ορισμένοι παίκτες με το Γιαννάκη?

Πρώτος και καλύτερος ο Σόφο. Όλοι είχαν ακούσει τι έλεγε σε συζήτησή του πέρυσι με τον μάνατζερ του στη φυσούνα μπροστά σε όλο το κόσμο και πως αποκαλούσε το κόουτς.

Ο Τσίλι εμφανώς άφησε ορισμένες (όχι πολύ αιχμηρές πάντως) αιχμές για τον κόουτς στη πρόσφατη συνέντευξή του.

Ο Τεόντοσιτς άμα δεν έκανε το εκπληκτικό ευρωμπάσκετ ήταν για να φεύγει. Είχε τσιμπήσει και μια τιμωρία από το κόουτς για κακή συμπεριφορά στο ματς με την ΑΕΚ.
rchos
QUOTE
Πάντως δεν είναι ούτε μία ούτε δύο φορές που οι παίχτες σε αγώνα ... γράφουν τις οδηγίες του Γιαννάκη.Χαρακτηριστικότερη στο μάτς με Άρη σε κρίσιμο σχετικά σημείο.Έχει προηγηθεί time out.Ξεκινά ο αγώνας, ο δημοσιογράφος μας ενηρώνει ότι ο Γιαννάκης ζήτησε επίθεση στο τέλος του χρόνου και πριν προλάβει να τελειώσει την φράση ο Κλέιζα παίρνει την μπάλα και μπουμπουνά τρίποντο...Νομίζω η φάση είναι αρκετά ενδεικτική και επαναλαμβάνω είναι ένα φαινόμενο που έχει συμβεί κάποιες φορές.


μπασκετ δεν αρχισαμε να βλεπουμε φετος.νομιζω ερευνες εχουν δειξει οτι οι παιχτες στα ταιμ αουτ ουτε το 30% των οσων λενε οι προπονητες δεν ακουν.
ασε που στις μισες και βαλε τελευτεες φασεις που παιρνετε ταιμ αουτ για να βγει συστημα το συστημα τελικα δεν ακολουθειτε.ασχετος παιχτη η προπονητη.καποιοι φυσικα ειναι πιο επιρρεπης σε κατι τετοιο απο την φυση τους.

παντως υπαρχει βιντεο στο ιντερνετ που σε αγωνα αρη-παοκ στην τελευταια φαση φτιαχνεται πλανο για επιθεση και τελικα παιρνει την μπαλα ο γιαννακης και βαραει τριποντο.
αυτο παντα συνεβαινε και παντα θα συμβαινει και σε καμια περιπτωση δεν δειχνει ασεβεια προς τον προπονητη.

για μενα αυτα που εχουν βγει περι ασεβειας ειναι κατα 90% μια ακομη προσπαθεια απαξιωσης του γιαννακη για να αναγκαστει ο αγγελοπουλος να τον διωξει.παντως δεν νομιζω οτι χρειαζεται.ο γιαννακης δινει αγωνιστικα και μονο δικαιωματα για να τον διωξουν.
colonel gomelsky
QUOTE(rchos @ Jan 27 2010, 17:50 ) *
για μενα αυτα που εχουν βγει περι ασεβειας ειναι κατα 90% μια ακομη προσπαθεια απαξιωσης του γιαννακη για να αναγκαστει ο αγγελοπουλος να τον διωξει.παντως δεν νομιζω οτι χρειαζεται.ο γιαννακης δινει αγωνιστικα και μονο δικαιωματα για να τον διωξουν.


Χμμ αντιγιαννακική συνομωσία βλέπεις και συ δηλαδή. Από ποιούς? Από τους Παναθηναικούς; Δε νομίζω. Ακόμα θυμάμαι το πρωτοσέλιδο της πράσινης με τιτλο ΕΜΕΙΝΕ!!!!!. Από τους Ολυμπιακούς; Νομίζω έχει καταλαγιάσει κάπως η κατάσταση (αυτό τουλάχιστον μεταφέρεται από το ΣΕΦ). Από τους παίκτες; Έτσι δικαιώνεται η άποψη ότι τα έχουν σπάσει.

Και επειδή δεν είδαμε πρώτη φορά μπασκετ φέτος, σωστό αυτό που λες με τα συστήματα και τις τελευταίες επιθέσεις, αλλά είναι εμφανές ότι ο Κλέιζα κάνει γενικώς του κεφαλιού του.

Τώρα για τις φήμες: Δε θα σχολιάσω γιατί απλά είναι φήμες. Απλά μου φαίνεται λογικό να ήθελε ο τεόντοσιτς να πάει περισσότερο στον ΠΑΟ τότε. Για 1000 λόγους (νομίζω αυτονόητους). Τώρα ποιός μαλώνει με ποιόν και γιατί δεν ξέρω...

Και στα αποδυτήρια του ΠΑΟ μπορεί να μαλώνουν. Δεν σας προβληματίζει όλους εσας τους φίλους του ΟΣΦΠ ότι από κει δεν ακούγεται τπτ?
newpower2020
QUOTE(rchos @ Jan 27 2010, 17:50 ) *
μπασκετ δεν αρχισαμε να βλεπουμε φετος.νομιζω ερευνες εχουν δειξει οτι οι παιχτες στα ταιμ αουτ ουτε το 30% των οσων λενε οι προπονητες δεν ακουν.
ασε που στις μισες και βαλε τελευτεες φασεις που παιρνετε ταιμ αουτ για να βγει συστημα το συστημα τελικα δεν ακολουθειτε.ασχετος παιχτη η προπονητη.καποιοι φυσικα ειναι πιο επιρρεπης σε κατι τετοιο απο την φυση τους.

παντως υπαρχει βιντεο στο ιντερνετ που σε αγωνα αρη-παοκ στην τελευταια φαση φτιαχνεται πλανο για επιθεση και τελικα παιρνει την μπαλα ο γιαννακης και βαραει τριποντο.
αυτο παντα συνεβαινε και παντα θα συμβαινει και σε καμια περιπτωση δεν δειχνει ασεβεια προς τον προπονητη.

για μενα αυτα που εχουν βγει περι ασεβειας ειναι κατα 90% μια ακομη προσπαθεια απαξιωσης του γιαννακη για να αναγκαστει ο αγγελοπουλος να τον διωξει.παντως δεν νομιζω οτι χρειαζεται.ο γιαννακης δινει αγωνιστικα και μονο δικαιωματα για να τον διωξουν.


Δεν διαφωνώ με αυτό που λές.Διάβασες το υπόλοιπο post μου?Ξεκάθαρα γράφω ότι δεν νομίζω ναναι θέμα σεβασμού προς τον Γιαννάκη.Συμφωνώ ότι είναι μία ακόμα προσπάθειας απαξίωσης του Γιαννάκη.Προσωπικά δεν μ'απασχολούν κάτι τέτοια.Όπως γράφω και στην υπογραφή μου για τον Γιαννάκη είναι η τελευταία του ευκαιρία φέτος.Και αυτό για αγωνιστικούς λόγους και όχι για κάτι τέτοια.Αν η ομάδα μείνει άκουπη, τότε... Στο παρκέ λοιπόν θ'αποδειχτούν όλα αυτά και όχι με φήμες και κουτσομπολιά
LFO
Πάντως για παικτες που δεν γουσταρουν τον προπονητη τους, δεν κανουν και καλη δουλεια....1ος στην Ελλαδα so far, 1ος στους ομιλους Ευρωπη, τελικο κυπελλου.....Θα ειναι οι πρωτοι παικτες στην ιστορια του αθληματος που προσπαθουν να φανε τον προπονητη νικοντας συνεχεια....
rchos
QUOTE
Χμμ αντιγιαννακική συνομωσία βλέπεις και συ δηλαδή. Από ποιούς? Από τους Παναθηναικούς; Δε νομίζω. Ακόμα θυμάμαι το πρωτοσέλιδο της πράσινης με τιτλο ΕΜΕΙΝΕ!!!!!. Από τους Ολυμπιακούς; Νομίζω έχει καταλαγιάσει κάπως η κατάσταση (αυτό τουλάχιστον μεταφέρεται από το ΣΕΦ). Από τους παίκτες; Έτσι δικαιώνεται η άποψη ότι τα έχουν σπάσει.


αντιγιαννακικη συνομωσια δεν λεω οτι υπαρχει.
το απλο λεω που ισχυει παντα στην ελλαδα.οταν καποιος καθεται στραβα σε μια μεριδα κοσμου πολυ συχνα ψαχνονται λογοι για να μειωθει αυτος ο καποιος.
υπο αυτο το πρισμα λεω οτι δεν πιστευω οτι καποια συμμορια ατομων που θελουν το κακο του γιαννακη και του ολυμπιακου κανουν σχεδια πως να κανουν την ομαδα να καταστραφει απλα πολλοι (κυριως ολυμπιακοι) επειδη δεν πολυθελουν τον γιαννακη στην ομαδα(για αγωνιστικους λογους αρχικα) αρχιζουν να απαξιωνουν γενικα τον προπονητη του ολυμπιακου επειδη δεν φευγει μα ουτε και θαμπωνει τον κοσμο με τον τροπο που κοουτσαρει την ομαδα.οταν καποιος ειναι αρνητικος απεναντι στον γιαννακη οταν ενας παιχτης δεν ακολουθησει εντολη του θα πει οτι δεν τον ακουει κανεις πλεον στα αποδυτηρια.αντιθετα ενας που σεβεται τον οποιονδηποτε προπονητη σε αντιστοιχη περιπτωση δεν θα πει το ιδιο.νομιζω ειναι πολυ απλο και δεν κρυβει πολλες συνομοσιες.φυσικα υπαρχουν και παρασκηνια μα αυτα απλα σπρωχνουν λιγο την κατασταση μα δεν την δημιουργουν.

QUOTE
Και επειδή δεν είδαμε πρώτη φορά μπασκετ φέτος, σωστό αυτό που λες με τα συστήματα και τις τελευταίες επιθέσεις, αλλά είναι εμφανές ότι ο Κλέιζα κάνει γενικώς του κεφαλιού του.

συμφωνω και αυτο ειναι σαφες μα ο κλειζα αυτος ειναι.ακομη και στο ντενβερ με τους παιχτες που εχει δεν κολωνε να παρει την τελευταια επιθεση.ποσο μαλλον στον ολυμπιακο που για αυτο ηρθε.


QUOTE
Και στα αποδυτήρια του ΠΑΟ μπορεί να μαλώνουν. Δεν σας προβληματίζει όλους εσας τους φίλους του ΟΣΦΠ ότι από κει δεν ακούγεται τπτ?

να μαζ προβλιματιζει προς ποια πλευρα?


μεχρι να ερθουν παντως οι επιτυχιες με γιαννακη η χωρις το κλιμα στα αποδυτηρια θα ειναι παντα χειροτερο απο το αντιστοιχο στον παναθηναικο.οι επιτυχιες φτιαχνουν το κλιμα ενω οι αποτυχιες το χαλανε σε παιχτες και ομαδες τετοιου επιπεδου.
colonel gomelsky
QUOTE(rchos @ Jan 27 2010, 18:24 ) *
να μαζ προβλιματιζει προς ποια πλευρα?


Προς την πλευρά των μονωτικών κουφωμάτων tongue.gif Θέλω να πω, ότι το μόνο που ξέρω εγώ τόσα χρόνια από τα αποδυτήρια του ΠΑΟ είναι ο περίφημος καβγάς Αλβέρτη Ζοτς πριν 10 χρόνια. Αντίστοιχα στον ΟΣΦΠ ακούγονται διάφορα. Τονίζω ότι μπορεί να είναι όλα ψευδή. Δεν υιοθετώ. Απλά ρωτάω γιατί τα αντίστοιχα (πάλι ψευδη) δεν ακουγονται και για τον ΠΑΟ.

ΥΓ.Αν τα απαριθμήσουμε έχουμε α) θέμα σόφο με Γιαννακη β) θέμα τεοντοσιτς με γιαννακη μετα την αεκ γ) θέμα παπαλουκα-τεοντοσιτς δ) θεμα κλειζα - γιαννακη κτλ κτλ.

Ξαναλέω, δεν τα υιοθετώ απαραίτητα.

ΥΓ. Τώρα είδα το έντιτ σου.
agsi
QUOTE(colonel gomelsky @ Jan 27 2010, 18:31 ) *
Προς την πλευρά των μονωτικών κουφωμάτων tongue.gif Θέλω να πω, ότι το μόνο που ξέρω εγώ τόσα χρόνια από τα αποδυτήρια του ΠΑΟ είναι ο περίφημος καβγάς Αλβέρτη Ζοτς πριν 10 χρόνια. Αντίστοιχα στον ΟΣΦΠ ακούγονται διάφορα. Τονίζω ότι μπορεί να είναι όλα ψευδή. Δεν υιοθετώ. Απλά ρωτάω γιατί τα αντίστοιχα (πάλι ψευδη) δεν ακουγονται και για τον ΠΑΟ.

ΥΓ.Αν τα απαριθμήσουμε έχουμε α) θέμα σόφο με Γιαννακη β) θέμα τεοντοσιτς με γιαννακη μετα την αεκ γ) θέμα παπαλουκα-τεοντοσιτς δ) θεμα κλειζα - γιαννακη κτλ κτλ.

Ξαναλέω, δεν τα υιοθετώ απαραίτητα.

ΥΓ. Τώρα είδα το έντιτ σου.


Οντως ειναι πολυ παραξενο το οτι ακουγονται συνεχως διαφορα πραγματα σχετικα με προβληματα και διαμαχες παιχτων με τον γιαννακη ή μεταξυ παιχτων.οταν υπαρχει γκρινια απο τον κοσμο δημιουργειται αγχος τοσο στους παιχτες οσο και στον προπονητη και μπορει για αυτο το λογο να ερχονται σε αντιπαραθεση ορισμενες φορες.ομως και και οι δημοσιογραφοι και οι γνωστοι των γνωστων μεγαλοποιουν τα γεγονοτα καθως γνωριζουν οτι το κλιμα ειναι ηδη οξυμενο προσπαθωντας ετσι να το εντονωσουν για δικους τους λογους.

Τωρα το τι θα πιστεψει ο καθε ενας απο ολα αυτα που ακουγονται ειναι αλλο θεμα
spysta
QUOTE(colonel gomelsky @ Jan 27 2010, 16:31 ) *
Θέλω να πω, ότι το μόνο που ξέρω εγώ τόσα χρόνια από τα αποδυτήρια του ΠΑΟ είναι ο περίφημος καβγάς Αλβέρτη Ζοτς πριν 10 χρόνια. Αντίστοιχα στον ΟΣΦΠ ακούγονται διάφορα. Τονίζω ότι μπορεί να είναι όλα ψευδή. Δεν υιοθετώ. Απλά ρωτάω γιατί τα αντίστοιχα (πάλι ψευδη) δεν ακουγονται και για τον ΠΑΟ.

Πιστευω να εχεις αντιληφθει οτι το 70% του μπασκετικου αθλητικου τυπου (δημοσιογραφοι,ρεπορτερ,αναλυτες,αρθρογραφ
οι κτλ).. ειναι ''πρασινων'' αισθηματων.
Και λογικο βεβαια .. γιατι ο ΠΑΟ την τελευταια 10ετια μονοπωλουσε
pou_pws_pote
QUOTE(colonel gomelsky @ Jan 27 2010, 18:00 ) *
Και στα αποδυτήρια του ΠΑΟ μπορεί να μαλώνουν. Δεν σας προβληματίζει όλους εσας τους φίλους του ΟΣΦΠ ότι από κει δεν ακούγεται τπτ?


Δηλαδη δεν ειχες ακουσει οτι μετα το τελος του ματς με την παρτιζαν πριν απο 2 χρονια που αποκλειστηκατε
ο σπανουλης με το γιασικεβιτσιους ειχαν παιξει μπουνιες στα αποδυτηρια;;
γιατι ειδικα αυτο το χω ακουσει παμπολλες φορες και ειχε αφησει και υποννοουμενα ο κογκαλιδης αν θυμαμαι καλα (ή το αλτερ εγκο του η σβετλανα δε θυμαμαι ποιος απο τους 2)

στο μπλοκ του μελαγιες διαβασα χθες εναν που ελεγε οτι πηγε σ ενα κλαμπ και ηταν ο κλειζα με τον σαρας και το νικολας και οταν ρωτησε το κλειζα αν θα τους νικησουμε φετος, αυτος εκανε κωλοδαχτυλα στο αυτι του σαρας.. smiley.gif
ο,τι θελει λεει ο καθενας icon_drunk.gif
colonel gomelsky
QUOTE(spysta @ Jan 27 2010, 19:18 ) *
Πιστευω να εχεις αντιληφθει οτι το 70% του μπασκετικου αθλητικου τυπου (δημοσιογραφοι,ρεπορτερ,αναλυτες,αρθρογραφ
οι κτλ).. ειναι ''πρασινων'' αισθηματων.
Και λογικο βεβαια .. γιατι ο ΠΑΟ την τελευταια 10ετια μονοπωλουσε


ναι οκ. Αν όχι το 70% σίγουρα το 60%. Το θέμα όμως δεν είναι μόνο ποσοτικό. Π.χ. όταν στον ΣΚΑΙ έχεις ρεπόρτερ του ΟΣΦΠ (Δάρδαλη) να μεταδίδει, στην ΕΡΑ ΣΠΟΡ έχεις Μενεγάκη και Μελάγιες κτλ, στο Σπορτ24 έχεις Μίχαλο και Φιλέρη, στο σουπερμπασκετ Καβαλιεράτο, ε δεν έχεις και λίγους....

Πάντως αυτό δεν απαντά στο ερώτημά μου.

QUOTE(pou_pws_pote @ Jan 27 2010, 19:26 ) *
Δηλαδη δεν ειχες ακουσει οτι μετα το τελος του ματς με την παρτιζαν πριν απο 2 χρονια που αποκλειστηκατε
ο σπανουλης με το γιασικεβιτσιους ειχαν παιξει μπουνιες στα αποδυτηρια;;
γιατι ειδικα αυτο το χω ακουσει παμπολλες φορες και ειχε αφησει και υποννοουμενα ο κογκαλιδης αν θυμαμαι καλα (ή το αλτερ εγκο του η σβετλανα δε θυμαμαι ποιος απο τους 2)

στο μπλοκ του μελαγιες διαβασα χθες εναν που ελεγε οτι πηγε σ ενα κλαμπ και ηταν ο κλειζα με τον σαρας και το νικολας και οταν ρωτησε το κλειζα αν θα τους νικησουμε φετος, αυτος εκανε κωλοδαχτυλα στο αυτι του σαρας.. smiley.gif
ο,τι θελει λεει ο καθενας icon_drunk.gif


Το πρώτο όχι, δεν το άκουσα. Έχεις λινκ?

Για το δεύτερο τι να πω? Εγώ δε μιλάω για φήμες που γράφονται σε μπλογκ από αναγνώστες. Όποιον κι αν αφορούν τις θεωρώ απλά φήμες.
Razorblade Fish
Ο Μπουρουσης θεωρειται ο Νο1 free agent για το καλοκαιρι στην Ευρωπη σε πασιγνωστο αμερικανικο site...Exει λεει buy-out...

http://www.draftexpress.com/blog/Jonathan-...yers-13-24-3361
spysta
QUOTE(Razorblade Fish @ Jan 29 2010, 01:14 ) *
Ο Μπουρουσης θεωρειται ο Νο1 free agent για το καλοκαιρι στην Ευρωπη σε πασιγνωστο αμερικανικο site...Exει λεει buy-out...

http://www.draftexpress.com/blog/Jonathan-...yers-13-24-3361

ΔΕΝ εχει ..μην αγχωνεσαι .. τα Αμερικανικα site για τα της Ευρωπης ΜΗΝ τα πολυεμπιστευεσαι smile.gif wink.gif
Razorblade Fish
QUOTE(spysta @ Jan 29 2010, 02:27 ) *
ΔΕΝ εχει ..μην αγχωνεσαι .. τα Αμερικανικα site για τα της Ευρωπης ΜΗΝ τα πολυεμπιστευεσαι smile.gif wink.gif

Δεν αγχωνομαι...Πιο πολυ εντυπωσιαζομαι,για την εκτιμηση που του εχουν...
saou
Ρε τα κωλόπαιδα που δεν ακούν το Γιαννάκη τι σκάρωσαν πάλι σήμερα...
Razorblade Fish
Παρεμπιπτοντως ο Κλειζα ειναι ΠΑΝΤΑ ετοιμος για τσαμπουκα και thrash-talking...Η φαση που αναφερθηκε με το καρφωμα του Τσιλντρες,που απο τον παγκο που ειναι μπαινει μες στο γηπεδο και τους τη λεει ειναι επικη...Πολυ θα ηθελα να εβλεπα τι τους λεει...Γενικα η συμπεριφορα του μου θυμιζει αγριο μπαροβιο σε μπυροκατασταση να τσαμπουκαλευεται για γκομενες,για την ομαδα η και για οποιονδηποτε ασημαντο λογο!!!Αγγλος χουλιγκαν...Ελα ρε Λινας...Τα μυαλα στα μπλεντερ και βρουμ βρουμ...
agsi
QUOTE(Razorblade Fish @ Jan 29 2010, 22:22 ) *
Παρεμπιπτοντως ο Κλειζα ειναι ΠΑΝΤΑ ετοιμος για τσαμπουκα και thrash-talking...Η φαση που αναφερθηκε με το καρφωμα του Τσιλντρες,που απο τον παγκο που ειναι μπαινει μες στο γηπεδο και τους τη λεει ειναι επικη...Πολυ θα ηθελα να εβλεπα τι τους λεει...Γενικα η συμπεριφορα του μου θυμιζει αγριο μπαροβιο σε μπυροκατασταση να τσαμπουκαλευεται για γκομενες,για την ομαδα η και για οποιονδηποτε ασημαντο λογο!!!Αγγλος χουλιγκαν...Ελα ρε Λινας...Τα μυαλα στα μπλεντερ και βρουμ βρουμ...


Απιστευτο αυτο το σκηνικο!!!ολη στον παγκο να εχου τρελαθει(ο παπανικολαου πραγματικα χτυπιοταν) και ο λινας να εχει μπει σχεδον μεσα στο γηπεδο και να λεει κατι νομιζω στον τελετοβιτς.δεν φοβαται τιποτα και κανεναν!!!θηριο ανημερο και ο τσαμπουκας σε ολο του το μεγαλιο!!!

Τετοιους παιχτες θελουμε!!!Α ρε λινας τρομοκρατη 77.gif 77.gif 77.gif
rchos
κατι που περασε σχεδον απαρατηρητο ειναι οτι ο παπαλουκας με τις 6 ασσιστ του στο παιχνιδι με την καχα εγινε ο πρωτος παιχτης που περασε τις 800 ασσιστ στην ευρωλιγκα.
εχει πλεον 801 με δευτερο τον πριτζιονι ο οποιος εχει 646.η διαφορα ειναι τεραστια και σιγουρο ειναι οτι ο πριτζιονι δεν θα τον φτασει.απο ολους οσους ειναι στην πρωτη δεκαδα ειναι απιθανο καποιος να τον περασει γιατι ολοι σχεδον εχουν τριανταρισει.γενικα θα ειναι δυσκολο να τον περασει καποιος γιατι πλεον οι παιχτες που ειναι τοσο καλοι πηγαινουν στην αλλη πλευρα του ατλαντικου και χανουν καποια χρονια σιγουρα.
επομενος στοχος του οι 900.τις 1000 δεν τις φτανει νομιζω με τιποτα.
rankin
QUOTE(rchos @ Feb 2 2010, 13:37 ) *
κατι που περασε σχεδον απαρατηρητο ειναι οτι ο παπαλουκας με τις 6 ασσιστ του στο παιχνιδι με την καχα εγινε ο πρωτος παιχτης που περασε τις 800 ασσιστ στην ευρωλιγκα.
εχει πλεον 801 με δευτερο τον πριτζιονι ο οποιος εχει 646.η διαφορα ειναι τεραστια και σιγουρο ειναι οτι ο πριτζιονι δεν θα τον φτασει.απο ολους οσους ειναι στην πρωτη δεκαδα ειναι απιθανο καποιος να τον περασει γιατι ολοι σχεδον εχουν τριανταρισει.γενικα θα ειναι δυσκολο να τον περασει καποιος γιατι πλεον οι παιχτες που ειναι τοσο καλοι πηγαινουν στην αλλη πλευρα του ατλαντικου και χανουν καποια χρονια σιγουρα.
επομενος στοχος του οι 900.τις 1000 δεν τις φτανει νομιζω με τιποτα.

Μόνο ο Μίλος μπορεί να τον ξεπεράσει!!! biggrin.gif
apkat
Εγω πιστευω οτι και τις 1000 μπορει να φτασει..Μετα την φετινη χρονια θα εχει φτασει ας πουμε τις 850..

Αν παιξει ακομα 2 χρονια θα του μενουν 150 ασιστ για περιπου 40 ματς..3,75 μο δεν ειναι τιποτα για τον Θοδωρη..Το θεμα ειναι ομως αν μετα την φετινη χρονια θα κανει αλλες 2 η αλλη μια..

Πλακα πλακα ο Μιλος σε 2,5 σεζον εχει 125 ασιστ και αν σκεφτουμε ποσο κακη ειναι η περσυνη του χρονια και οτι πριν 2 χρονια ντεμπουταρε το μελλον ειναι πολυ ενθαρυντικο..Στην ουσια φετος κανει την πρωτη καλη χρονια και θα φτασει μαλλον τις 100 ασιστ μεσα στην χρονια..Εχει 8-9 γεματες σεζον ακομα και αν φτασει στα επιεπδα που περιμενουμε και μεινει Ευρωπη οντως μπορει να φτασει τις 1000 ασιστ..
SlobodaN
Ρε Kseplenh να είσαι καλά αγόρι μου, στο Α1 topic της ομάδας και ειδικά απο το Post 643 και πέρα δίνεις ρεσιτάλ , έχω ρίξει ΤΟ γέλιο με τον τρόπο που τα γράφεις. ( Και το φοβερό είναι ότι ισχύουν)
Να είσαι καλά φίλε! smile.gif
Germany96
Ακριβως το ιδιο σκεφτομουν κι εγω. Μετα το παρακατω pοst με την καραμουζα εφτιαξα φακελο με ονομα Kseplenis Best Of και το εβαλα πρωτο πρωτο. Καπως ετσι δε το ελεγε η Ντενη Μαρκορα "Θα πω κι αλλα εξυπνα, Μαρουσκα σημειωνε". E Μαρουσκα με καταντησες μετα απο αυτο το post:
QUOTE(kseplenhs @ Feb 18 2010, 17:18 ) *
...τώρα που είπαμε σπανούλη,ο τσουκαλάς(100% εγκυρη και αξιόπιστη πηγή) έλεγε στην εκπομπή οτι έχει κλείσει στο θρύλο.βέβαια το οτι εκείνη την μέρα ήταν ημιμεθυσμένος και αφου το είπε,σφύραγε με μια καραμουζα που είχε δίπλα του,δεν ξέρω κατα πόσο μπορεί να επηρεάσει την ακρίβεια της είδησης... tongue.gif
SlobodaN
http://www.redplanet.gr/html/ent/782/ent.264782.asp

Aπό τότε που είχε ο Τσουκαλάς μαύρο μαλλί.. κατάλαβα..
kseplenhs
QUOTE(Germany96 @ Feb 18 2010, 17:55 ) *
Ακριβως το ιδιο σκεφτομουν κι εγω. Μετα το παρακατω pοst με την καραμουζα εφτιαξα φακελο με ονομα Kseplenis Best Of και το εβαλα πρωτο πρωτο. Καπως ετσι δε το ελεγε η Ντενη Μαρκορα "Θα πω κι αλλα εξυπνα, Μαρουσκα σημειωνε". E Μαρουσκα με καταντησες μετα απο αυτο το post:



η μαρούσκα αν δεν κάνω λάθος κουβάλαγε και τσίπουρα... tongue.gif
Reggie Miller #31
Ο Τομ Σχοινάς βγάζει και ανακοινώσεις....Δεναπαγορεύεται;

http://www.sport24.gr/html/ent/637/ent.345637.asp
tsouras o.a.c
http://www.euroleague.net/competition/all-decade/main-page


ο Παπαλουκας μεχρι την προηγουμενη εβδομαδα ηταν πεμπτος αλλα μεσα σε μια εβδομαδα ξεπεταχτηκαν ο ΔΔ, ο Τομασεβιτς και ω ναι ο Πεκοβιτς, που δεν υπηρχαν καν στην δεκαδα!
rankin
QUOTE(tsouras o.a.c @ Feb 21 2010, 18:22 ) *
http://www.euroleague.net/competition/all-decade/main-page


ο Παπαλουκας μεχρι την προηγουμενη εβδομαδα ηταν πεμπτος αλλα μεσα σε μια εβδομαδα ξεπεταχτηκαν ο ΔΔ, ο Τομασεβιτς και ω ναι ο Πεκοβιτς, που δεν υπηρχαν καν στην δεκαδα!


Πάλι καλά που η ψήφος του κόσμου μετράει μόνο στο 25% !!!
Reggie Miller #31
Εντελώς εκτός θέματος,μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω φωτογραφίες από το κορεό με τη Μπορντώ;;;;
kseplenhs
ο μαυροκεφαλίδης μου έχει κάνει απίστευτη εντύπωση.πραγματικά δειχνει να βρίσκει πατήματα και στο υψηλό επίπεδο που βρίσκεται τώρα η ομάδα.

υπο προυποθέσεις(να μην έχει ατυχίες με τραυματισμούς και να συνεχίσει να δουλευει κυρίως),τον βλέπω τα επόμενα χρόνια μέχρι και να παίρνει θέση στην καλύτερη 5αδα της euroleague.έχει απίστευτη άνεση με το καλάθι.πολύ καλύτερη ακόμα και απο τον μπουρούση.

οπότε αφου το πέτυχε ο μπουρουσης πέρσι,αν σκληρύνει ο λουκας βλέπω να το καταφέρνει και αυτός...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.