Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός οff topic
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54
tuareg
ποσο μικροι ειστε ρε?εγω εγραψα με την αρωγη και την ευδοκιμηση εκθεση biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
rankin
QUOTE(tuareg @ May 18 2016, 15:16 ) *
ποσο μικροι ειστε ρε?εγω εγραψα με την αρωγη και την ευδοκιμηση εκθεση biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

1985
Μια χρονιά μετά τις στέγες των σπιτιών...

Για αυτο εισαι Αρης. Την εποχή του Γκάλη είχες ήδη σεξουαλικές εμπειρίες με τρίτο πρόσωπο..
Εγω την εποχή του Γκάλη, έκανα ποδήλατο για να κατευνάσω τις ορμές μου....
Το τρίτο πρόσωπο προστέθηκε στην εξίσωση επι Πάσπαλι για μένα ..
tuareg
QUOTE (rankin @ May 18 2016, 16:45 ) *
1985
Μια χρονιά μετά τις στέγες των σπιτιών...

Για αυτο εισαι Αρης. Την εποχή του Γκάλη είχες ήδη σεξουαλικές εμπειρίες με τρίτο πρόσωπο..
Εγω την εποχή του Γκάλη, έκανα ποδήλατο για να κατευνάσω τις ορμές μου....
Το τρίτο πρόσωπο προστέθηκε στην εξίσωση επι Πάσπαλι για μένα ..


αδερφε σαπο.χατς οφφ κλπ...
τι μου θυμησες...
πρωτη ολοκληρωμενη σεξουαλικη εμπειρια με μη επαγγελματια rolleyes.gif laugh.gif biggrin.gif την ωρα του χαμενου τελικου με τα ξυρισμενα κεφαλια του ΠΑΟΚ του μακαριτη του Ματθαιου. laugh.gif laugh.gif laugh.gif
assistant
QUOTE(rankin @ May 18 2016, 16:09 ) *
1984
"Ποτέ άλλοτε οι στέγες των σπιτιών των ανθρώπων δεν ήτανε τόσο κοντά η μία στην άλλη, όσο είναι σήμερα, κι όμως ποτέ άλλοτε οι καρδιές των ανθρώπων δεν ήταν τόσο μακριά η μία από την άλλη, όσο είναι σήμερα"

Αυτό ηταν...

Εντάξει, εγώ δεν ειμαι τόσο μεγάλος... Εγω έδωσα το 96 αυτο με τα γηρατειά. tongue.gif

σειρουλες ειμαστε εμεις 95-96-97 εδωσα εγω........καλα τον tuareg αστον,συμμαθητης του Μαλλαχ ηταν....
erwi grey
Ωχχχ!!Εσεις ειστε γεροι. wink.gif
thanath
QUOTE (rankin @ May 18 2016, 16:09 ) *
1984
"Ποτέ άλλοτε οι στέγες των σπιτιών των ανθρώπων δεν ήτανε τόσο κοντά η μία στην άλλη, όσο είναι σήμερα, κι όμως ποτέ άλλοτε οι καρδιές των ανθρώπων δεν ήταν τόσο μακριά η μία από την άλλη, όσο είναι σήμερα"

Αυτό ηταν...

Εντάξει, εγώ δεν ειμαι τόσο μεγάλος... Εγω έδωσα το 96 αυτο με τα γηρατειά. tongue.gif


Αυτό το θέμα το έχω γράψει σε διαγώνισμα στο φροντιστήριο αν και έδωσα το 8.. Το λατρεύουν μου φαίνεται οι φιλόλογοί μας tongue.gif
yorgos
QUOTE(rankin @ May 18 2016, 16:09 ) *
Εντάξει, εγώ δεν ειμαι τόσο μεγάλος... Εγω έδωσα το 96 αυτο με τα γηρατειά. tongue.gif


Κι εγώ! 18,5 έπιασα! Και 19 Πολιτική Οικονομία, 9,5 Μαθηματικά (καλό ήταν...δεν είχα γράψει και τη θεωρία) και πήρα τα @@@@ μου στην Ιστορία, νομίζω 7 ή κάτι τέτοιο.

Α στο καλό ξανάνιωσα. Αφού νομίζω θυμήθηκα πώς ήταν η ζωή πριν τα κινητά και το ίντερνετ, τότε που πήγαινα στο βίντεο κλαμπ να πάρω Τσάκωνα στο Καλσική Περίπτωση Βλάβης, αγοράζαμε τσόντες στα κρυφά και τις βάζαμε κάτω από το πουφ και τα μεσημέρια τον παίζαμε με το 3,2,1 και την Άννα Μαρία Λογοθέτη. Α ναι πηγαίναμε και στο Αλεξάνδρειο (σε χρονιά Πανελληνίων) να δούμε την Πανάθα να κερδίζει το Ρετζιά και τις γκρούπις, μετά Φ4 κυπέλλου στην Πάτρα και μετά δε βρήκα πώς να πάω στο Παρίσι για το Φ4 κι έβαλα τα κλάμματα, αλλά μου έκατσε η Δήμητρα η βυζαρού από τον πάνω όροφο για να με παρηγορήσει οπότε νταξ δικέ μου.

Ωραία χρόνια. Νομίζω ακόμη δεν είχαν σκιστεί και τα pump it up Blacktop της Reebok που φορούσα στα 3ον3...


QUOTE
πρωτη ολοκληρωμενη σεξουαλικη εμπειρια με μη επαγγελματια rolleyes.gif laugh.gif biggrin.gif την ωρα του χαμενου τελικου με τα ξυρισμενα κεφαλια του ΠΑΟΚ του μακαριτη του Ματθαιου


Α καλά γεροντάρα, εσύ παίζει να πρόλαβες και τον τελικό του Καλλιμάρμαρου με τα φλας των φωτογράφων...
assistant
QUOTE(yorgos @ May 18 2016, 23:49 ) *
Κι εγώ! 18,5 έπιασα! Και 19 Πολιτική Οικονομία, 9,5 Μαθηματικά (καλό ήταν...δεν είχα γράψει και τη θεωρία) και πήρα τα @@@@ μου στην Ιστορία, νομίζω 7 ή κάτι τέτοιο.

Α στο καλό ξανάνιωσα. Αφού νομίζω θυμήθηκα πώς ήταν η ζωή πριν τα κινητά και το ίντερνετ, τότε που πήγαινα στο βίντεο κλαμπ να πάρω Τσάκωνα στο Καλσική Περίπτωση Βλάβης, αγοράζαμε τσόντες στα κρυφά και τις βάζαμε κάτω από το πουφ και τα μεσημέρια τον παίζαμε με το 3,2,1 και την Άννα Μαρία Λογοθέτη. Α ναι πηγαίναμε και στο Αλεξάνδρειο (σε χρονιά Πανελληνίων) να δούμε την Πανάθα να κερδίζει το Ρετζιά και τις γκρούπις, μετά Φ4 κυπέλλου στην Πάτρα και μετά δε βρήκα πώς να πάω στο Παρίσι για το Φ4 κι έβαλα τα κλάμματα, αλλά μου έκατσε η Δήμητρα η βυζαρού από τον πάνω όροφο για να με παρηγορήσει οπότε νταξ δικέ μου.

Ωραία χρόνια. Νομίζω ακόμη δεν είχαν σκιστεί και τα pump it up Blacktop της Reebok που φορούσα στα 3ον3...




Α καλά γεροντάρα, εσύ παίζει να πρόλαβες και τον τελικό του Καλλιμάρμαρου με τα φλας των φωτογράφων...

Ωραια χρονια-εννοιες μηδεν.........βολτα-πιωμα-γκομενιλικια κι αγιος ο Θεος....απ τη μερα που τελειωσαν οι πανελλήνιες δεν καθησα σπιτι μου ουτε ένα βραδυ μεχρι τα 26 που πηγα φαντάρος.........τωρα βγαινουμε 2 φορες το χρονο για κανα κρασακι(το καζινο δεν το βαζω,ειναι ''δουλεια'')......τελεια χρονια.
yorgos
QUOTE
ενταξει ο Βολκοβισκι καλος παιχτης ηταν,απ τους καλυτερους που φεραμε τα ''πετρινα'' χρονια.......βασικο στελεχος της μεγαλης εθνικης Αργεντινης τοτε.....

Ο Κουντουράκης στο λιγότερο κωλαράς ήταν, απλά με τους άλλους δίπλα του ήταν σα να παίζει ο Καρλ Μαλόουν. Ο Γκούλιας ήταν πιο καλτ όντως, κι έκανε και δηλώσεις για την ποιότητα του σουβλακίου στην Ελλάδα, Θεός.
assistant
QUOTE(yorgos @ May 19 2016, 00:21 ) *
Ο Κουντουράκης στο λιγότερο κωλαράς ήταν, απλά με τους άλλους δίπλα του ήταν σα να παίζει ο Καρλ Μαλόουν. Ο Γκούλιας ήταν πιο καλτ όντως, κι έκανε και δηλώσεις για την ποιότητα του σουβλακίου στην Ελλάδα, Θεός.

πιο πολύ σε Λανέ εφερνε παρα σε Κουντουρακη......
yorgos
QUOTE(assistant @ May 19 2016, 00:24 ) *
πιο πολύ σε Λανέ εφερνε παρα σε Κουντουρακη......


Έτσιιιιι... Πολύ ρετρό το οφ τόπικ ρε παιδιά, θα μας διαβάζουν τίποτε νέοπες και μας περάσουν για καράφλες κοιλαράδες (ενώ είμαστε χαιτάδες σφίχτερμεν).
assistant
QUOTE(yorgos @ May 19 2016, 00:26 ) *
Έτσιιιιι... Πολύ ρετρό το οφ τόπικ ρε παιδιά, θα μας διαβάζουν τίποτε νέοπες και μας περάσουν για καράφλες κοιλαράδες (ενώ είμαστε χαιτάδες σφίχτερμεν).

εσυ φταις.....ειπες χαιταδες και μου ρθε κατ ευθειαν στο νου ο Παναγιωτης ο Αριδάς.....
D-Wade
Πάντως συγχαρητήρια σε όλους τους φιλάθλους του ΟΣΦΠ ,που εδώ και 10+ χρόνια που λειτουργεί το forum, δε βρέθηκε ένας να ανοίξει ένα topic για τον Πρίντεζη

Ή είναι κάπου και δεν το βλέπω εγώ;
benchwarmer
QUOTE(D-Wade @ May 22 2016, 23:36 ) *
Πάντως συγχαρητήρια σε όλους τους φιλάθλους του ΟΣΦΠ ,που εδώ και 10+ χρόνια που λειτουργεί το forum, δε βρέθηκε ένας να ανοίξει ένα topic για τον Πρίντεζη

Ή είναι κάπου και δεν το βλέπω εγώ;


Κρίμα που δεν είχε ανοίξει κάποιος ένα όταν τον αποκαλούσαν "ο Γιώργης ο ακατέβατος". Οι ίδιοι που τον αποθεώνουν τώρα ζητώντας άγαλμα έξω από το ΣΕΦ. Οι ίδιοι που αποθέωναν τον Σοφοκλή όταν καθόταν με την πετσέτα στο κεφάλι στον πάγκο. Whatever, μπορείς να ανοίξεις εσύ tongue.gif
D-Wade
QUOTE(benchwarmer @ May 22 2016, 23:58 ) *
Κρίμα που δεν είχε ανοίξει κάποιος ένα όταν τον αποκαλούσαν "ο Γιώργης ο ακατέβατος". Οι ίδιοι που τον αποθεώνουν τώρα ζητώντας άγαλμα έξω από το ΣΕΦ. Οι ίδιοι που αποθέωναν τον Σοφοκλή όταν καθόταν με την πετσέτα στο κεφάλι στον πάγκο. Whatever, μπορείς να ανοίξεις εσύ tongue.gif

Ένταξει μωρέ ασ'τα τα τόσο παλιά tongue.gif . Αλλά μου κάνει τρομερή εντύπωση που δε βρέθηκε ένας να ανοίξει μετά την Κων/πολη. Ρε γαμώτο έχουμε για τον σέρφερ από την Αυστραλία και για τον Kalin Lucas
Coach Periklis
Να τα λέμε κι όλα. Διδάξαμε ήθος
Μόνο αηδία . Να τιμωρηθεί πρώτα ο σύλλογος που επιτρέπει την είσοδο στο γήπεδο σε τέτοια τέρατα

http://www.sport24.gr/Basket/ElladaBasket/...dh.4081682.html

http://www.sport-fm.gr/article/basket/opad...amadidi/3169919
ag97
Συγνωμη για το off topic υπαρχει κανενας απο εδω που εγραφε στο RED HOOPS? Ξερει μηπως γιατι επεσε το φορουμ; Αν υπαρχει ας μου στειλει private message...
leonkalf
Αυτό είναι ένα πολύ καλό νέο για την ομάδα !!!!

Ανοίγουν οι πτυσσόμενες εξέδρες στο ΣΕΦ

Επιτέλους!!!! smile.gif

Τώρα πρέπει κι ο κόσμος να κάνει πιο ζεστή την έδρα μας με την μεγαλύτερη (και βέβαια και σωστή μπασκετική) παρουσία του!
troll_ey
Δηλαδή κάπως Ετσι θα είναι το σεφ φέτος;
sircharles
Ο γιαννακοπουλος γλενταει τα αδελφια σε καθε επιπεδο. Στην τελευταια συνεδριαση του εσακε περασε
α) τους 6 αμερικανούς γιατι αυτο βόλευε την ομαδα του
β) τη διαγραφη της ποινης του για μη εισοδο στους αγωνιστικους χωρους(που ετσι κι αλλιως την αγνοουσε)
γ) μεσω της δικηγορου του αρνηθηκε οτι μιλησε για κομαντο διαιτητες την επαυριο των τελικων.(οι δηλωσεις του τυπωμενες στην πρασινη)

Τα αδελφια περα απο τις αστειες κινησεις τους στην επανδρωση της ομαδας,(σλουκας,χαινς,αντιτς,μιλουτινοφ κτλ) ειναι πραγματικα μαριονετες στα χερια του δγ. Πραγματικα αυτος βαραει το ντεφι κι αυτοι χωρευουν
Μονο και μονο για την πραξικοματικη αποφαση για την αμεση εισαγωγη των 6 αμερικανών, οποιοσδηποτε αξιοπρεπης επιχειρηματιας θα επαιρνε την ομαδα απο το πρωταθλημα.
Εβρισε δημοσια στην κρατικη τηλεοραση με εκφρασεις πεζοδρομίου, απείλησε δημοσίως τον σπανουλη και την οικογενοια του, και τα αδελφια απετυχαν να επιβαλουν την ποινική του διωξη
Ειμαι ευγνώμων που με τα λεφτά τους κρατανε την ομαδα ζωντανή. Αλλά μονο αυτό εχουν, λεφτά. Από ταλεντο παίζει να ειναι η πιο ανικανη διοίκηση ομαδας της ευρολίγκα.
rahxephon13
QUOTE (sircharles @ Jul 28 2016, 20:17 ) *
Ο γιαννακοπουλος γλενταει τα αδελφια σε καθε επιπεδο. Στην τελευταια συνεδριαση του εσακε περασε
α) τους 6 αμερικανούς γιατι αυτο βόλευε την ομαδα του
β) τη διαγραφη της ποινης του για μη εισοδο στους αγωνιστικους χωρους(που ετσι κι αλλιως την αγνοουσε)
γ) μεσω της δικηγορου του αρνηθηκε οτι μιλησε για κομαντο διαιτητες την επαυριο των τελικων.(οι δηλωσεις του τυπωμενες στην πρασινη)

Τα αδελφια περα απο τις αστειες κινησεις τους στην επανδρωση της ομαδας,(σλουκας,χαινς,αντιτς,μιλουτινοφ κτλ) ειναι πραγματικα μαριονετες στα χερια του δγ. Πραγματικα αυτος βαραει το ντεφι κι αυτοι χωρευουν
Μονο και μονο για την πραξικοματικη αποφαση για την αμεση εισαγωγη των 6 αμερικανών, οποιοσδηποτε αξιοπρεπης επιχειρηματιας θα επαιρνε την ομαδα απο το πρωταθλημα.
Εβρισε δημοσια στην κρατικη τηλεοραση με εκφρασεις πεζοδρομίου, απείλησε δημοσίως τον σπανουλη και την οικογενοια του, και τα αδελφια απετυχαν να επιβαλουν την ποινική του διωξη
Ειμαι ευγνώμων που με τα λεφτά τους κρατανε την ομαδα ζωντανή. Αλλά μονο αυτό εχουν, λεφτά. Από ταλεντο παίζει να ειναι η πιο ανικανη διοίκηση ομαδας της ευρολίγκα.

Αν και παναθηναικος συγνώμη κι ολας άλλα τι περιμένεις να κάνουν οι αγγελοπουλοι δεν βλέπεις τι γίνεται στην χωρά? στο ποδόσφαιρο (γενικά το λέω όχι αποκλειστικά για ολυμπιακο) γίνονται 3 φόρες χειρότερα πράγματα και κινδυνεύουν να αποκλειστούν από την ευρωπη (τελικός κυπέλλου, πρόγραμμα πλει ωχ) και μυαλό δεν βάζουν, εδώ σε πιο σοβαρά θέματα έχουμε πρόβλημα (δίκη noor1, βγάλαν συνταγματικό το χαράτσι) και περιμένεις από τους προέδρους σου να καθαρίσουν το μπάσκετ? και ένα τελευταίο παράδειγμα ψωμιαδης αυτό μόνο φτάνει.

Δυστυχώς είμαστε πολύ πίσω σαν χωρά και πρέπει πολλά να αλλάξουν σε όλα τα επίπεδα για να παραπονιόμαστε για τέτοια πράγματα αυτή είναι η γνώμη μου τουλάχιστον.
ThreeDi
QUOTE (sircharles @ Jul 28 2016, 20:17 ) *
Ο γιαννακοπουλος γλενταει τα αδελφια σε καθε επιπεδο. Στην τελευταια συνεδριαση του εσακε περασε
α) τους 6 αμερικανούς γιατι αυτο βόλευε την ομαδα του
β) τη διαγραφη της ποινης του για μη εισοδο στους αγωνιστικους χωρους(που ετσι κι αλλιως την αγνοουσε)
γ) μεσω της δικηγορου του αρνηθηκε οτι μιλησε για κομαντο διαιτητες την επαυριο των τελικων.(οι δηλωσεις του τυπωμενες στην πρασινη)

Τα αδελφια περα απο τις αστειες κινησεις τους στην επανδρωση της ομαδας,(σλουκας,χαινς,αντιτς,μιλουτινοφ κτλ) ειναι πραγματικα μαριονετες στα χερια του δγ. Πραγματικα αυτος βαραει το ντεφι κι αυτοι χωρευουν
Μονο και μονο για την πραξικοματικη αποφαση για την αμεση εισαγωγη των 6 αμερικανών, οποιοσδηποτε αξιοπρεπης επιχειρηματιας θα επαιρνε την ομαδα απο το πρωταθλημα.
Εβρισε δημοσια στην κρατικη τηλεοραση με εκφρασεις πεζοδρομίου, απείλησε δημοσίως τον σπανουλη και την οικογενοια του, και τα αδελφια απετυχαν να επιβαλουν την ποινική του διωξη
Ειμαι ευγνώμων που με τα λεφτά τους κρατανε την ομαδα ζωντανή. Αλλά μονο αυτό εχουν, λεφτά. Από ταλεντο παίζει να ειναι η πιο ανικανη διοίκηση ομαδας της ευρολίγκα.


Ξέχασες να γράψεις ότι ο Δ.Γ. δεν δάνεισε τους αφούς 300 χιλιάρικα για να φέρουνε 4άρι.
thanath
QUOTE (sircharles @ Jul 28 2016, 20:17 ) *
Τα αδελφια περα απο τις αστειες κινησεις τους στην επανδρωση της ομαδας,(σλουκας,χαινς,αντιτς,μιλουτινοφ κτλ) ειναι πραγματικα μαριονετες στα χερια του δγ. Πραγματικα αυτος βαραει το ντεφι κι αυτοι χωρευουν
Μονο και μονο για την πραξικοματικη αποφαση για την αμεση εισαγωγη των 6 αμερικανών, οποιοσδηποτε αξιοπρεπης επιχειρηματιας θα επαιρνε την ομαδα απο το πρωταθλημα.


Ξέρεις τι σημαίνει το bold? Ή απλά το γράφεις? Στην συγκεκριμένη ψηφοφορία συμμετείχαν 14 ομάδες.. Οι 12 ψήφισαν υπέρ.. Αυτό ονομάζεται πλειοψηφία.. Εκτός αν θεωρείς εξουσία του μπάσκετ τον Ολυμπιακό και πραξικοπηματίες αυτούς που τόλμησαν να του εναντιωθούν.. Ο Προμηθέας δεν ξέρω για ποιο λόγο καταψήφισε. Ο Ολυμπιακός απλά επειδή την έκανε ο ΠΑΟ την πρόταση..

Παρεμπιπτόντως την ίδια πρόταση την έχουν κάνει στο παρελθόν και οι αφοί, που πέρασε και την έκοψε η ΕΟΚ. Και αν θυμάμαι καλά ίσχυσε άμεσα..
rahxephon13
http://www.sdna.gr/mpasket/euroleague/arti...taseis-o-xanter

Συμφωνά με τους τουρκους ο οθελο χαντερ δεν πέρασε τις ιατρικές εξετάσεις της ρεαλ και θα υποβληθεί εκ νέου σε λίγες μέρες για να δουν τι θα κάνουν, φήμες είναι άλλα ίσως γιαυτό δεν έχει ανακοινωθεί ακόμη από την ρεαλ.
nikolas12
QUOTE(rahxephon13 @ Aug 12 2016, 18:19 ) *
http://www.sdna.gr/mpasket/euroleague/arti...taseis-o-xanter

Συμφωνά με τους τουρκους ο οθελο χαντερ δεν πέρασε τις ιατρικές εξετάσεις της ρεαλ και θα υποβληθεί εκ νέου σε λίγες μέρες για να δουν τι θα κάνουν, φήμες είναι άλλα ίσως γιαυτό δεν έχει ανακοινωθεί ακόμη από την ρεαλ.


Αναφέρουν συγκεκριμένα αν έχει κάποιο πρόβλημα; Τα σχόλια από κάτω από όλους τους ειδήμονες που άνοιξαν κουβέντα περί ντόπας, απλά τραγικά.
rahxephon13
QUOTE (nikolas12 @ Aug 12 2016, 20:36 ) *
Αναφέρουν συγκεκριμένα αν έχει κάποιο πρόβλημα; Τα σχόλια από κάτω από όλους τους ειδήμονες που άνοιξαν κουβέντα περί ντόπας, απλά τραγικά.

Όχι δεν κάνουν νύξη για το τη είδους πρόβλημα παρουσιάζει άλλα έτσι κι αλλιώς φήμες αναπαράγουν από τουρκους δημοσιογράφους, μια άλλη φήμη λέει για πρόβλημα διαβατηρίου και ότι στην ισπανια δεν αναγνωρίζεται πια η λιβερια στην συνθήκη κοτονού, πάντως ότι και να ισχύει το θέμα είναι ότι η ρεαλ δεν τον έχει ανακοινώσει ακόμη και όπως είναι φυσικό αυτό γεννά ερωτήματα.

Είδα κι εγώ μερικά απ τα σχόλια και πραγματικό δεν καταλαβαίνω από που έβγαλαν το συμπέρασμα περί ντοπας, προφανώς κομπλεξικοί οπαδοί θα νε που προσπαθούν να μειώσουν με κάθε τρόπο τον "αντίπαλο" μη δίνεις πολύ σημασία.
nikolas12
QUOTE(rahxephon13 @ Aug 12 2016, 21:38 ) *
Όχι δεν κάνουν νύξη για το τη είδους πρόβλημα παρουσιάζει άλλα έτσι κι αλλιώς φήμες αναπαράγουν από τουρκους δημοσιογράφους, μια άλλη φήμη λέει για πρόβλημα διαβατηρίου και ότι στην ισπανια δεν αναγνωρίζεται πια η λιβερια στην συνθήκη κοτονού, πάντως ότι και να ισχύει το θέμα είναι ότι η ρεαλ δεν τον έχει ανακοινώσει ακόμη και όπως είναι φυσικό αυτό γεννά ερωτήματα.

Είδα κι εγώ μερικά απ τα σχόλια και πραγματικό δεν καταλαβαίνω από που έβγαλαν το συμπέρασμα περί ντοπας, προφανώς κομπλεξικοί οπαδοί θα νε που προσπαθούν να μειώσουν με κάθε τρόπο τον "αντίπαλο" μη δίνεις πολύ σημασία.


Το περίεργο είναι ότι έχουν συνεννοηθεί πριν τους τελικούς και ένα τρίμηνο μετά δεν έχουν λύσει το πρόβλημα είτε αυτό είναι τα ιατρικά είτε το διαβατήριο. Καλά ναι, η συζήτηση για ντόπα ξεκινάει με το παραμικρό εδώ πέρα για οποιοδήποτε άθλημα, οπότε δεν έχει νόημα να ασχολούμαστε, απλά το σχολιάζω, γιατί εμφανίστηκε ακόμα μία φορά tongue.gif
rahxephon13
http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...er.4214273.html

Άκυρο τελικά το ιατρικό με χαντερ εδώ λέει ότι έχει πρόβλημα διαβατηρίου άλλα αναμένεται να λυθεί.
SteveNashidis
http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...in.4230708.html

QUOTE
Mικρά προβλήματα τραυματισμού αντιμετωπίζουν δύο παίκτες του Ολυμπιακού. Ο (για ακόμη μία φορά) άτυχος Πάτρικ Γιάνγκ υπέστη μικρό αποσπαστικό κάταγμα στον δείκτη του αριστερού χεριού του.

Ο 24χρονος Αμερικανός σέντερ, ο οποίος πέρσι υπέστη ρήξη χιαστών και έχασε το μεγαλύτερο μέρος της σεζόν, θα προπονείται κανονικά μαζί με τους συμπαίκτες του με τη βοήθεια ειδικού νάρθηκα για τις επόμενες τρεις εβδομάδες.

Από τις προπονήσεις της Πέμπτης (25/8) απουσίασε για προληπτικούς λόγους ο νεοαποκτηθείς Αμερικανός γκαρντ, Ερικ Γκριν, ο οποίος ταλαιπωρείται από ελαφρά τενοντίτιδα στον αριστερό ορθό μηριαίο. Η ομάδα μπάσκετ του Ολυμπιακού προπονήθηκε στο Ρέντη, κάνοντας τρέξιμο και ασκήσεις.


Για το γούρι...tongue.gif
Conan1982
Καλή αρχή!
airg
Μερικα πραγματα δεν αλλαζουν ποτε!!!
SteveNashidis
QUOTE
Η αποστολή του Ολυμπιακού αναχώρησε το πρωί της Κυριακής για το Μέτσοβο όπου οι Πρωταθλητές θα πραγματοποιήσουν το δεύτερο στάδιο της προετοιμασίας τους.

Ο Γιάννης Σφαιρόπουλος θα έχει στη διάθεσή του 18 παίκτες αφού στο ρόστερ της αντρικής ομάδας προστέθηκαν και οι μικροί Νίκος Αρσενόπουλος και Παναγιώτης Γερονίκος, ωστόσο τις πρώτες μέρες στο βουνό θα στερηθεί των υπηρεσιών του Πάρη Μαραγκού.

Ο νεαρός φόργουορντ/σέντερ ταλαιπωρείται από γαστρεντερίτιδα και δεν ακολούθησε την αποστολή, αλλά αναμένεται να ταξιδέψει την Τρίτη και να ενσωματωθεί στις προπονήσεις των Πρωταθλητών.


Νομίζω ο Μαραγκός θα δέσει με την υπόλοιπη ομάδα laugh.gif laugh.gif
ΠΗΓΗ
nikolas12
Γιατί, υπήρξε κανένας που πίστεψε, όταν διαβάζαμε ότι όλοι οι παίκτες της ομάδας θα κάνουν μαζί προετοιμασία, ότι θα γίνει όντως; tongue.gif Κοινές αποθεραπείες ίσως tongue.gif
Zoys
QUOTE
Το τελευταίο «αντίο» στη σύζυγο του Γιώργου Αγγελόπουλου, Ιωάννα, είπαν το Σάββατο (3/9, στις 13:00), στο Α’ νεκροταφείο Αθηνών, συντετριμμένοι, οι συγγενείς και οι φίλοι, καθώς, επίσης και σημαντικές προσωπικότητες από τον χώρο του μπάσκετ.

Σύσσωμη η «οικογένεια» του Ολυμπιακού βυθίστηκε στο πένθος, θυμίζουμε, την Παρασκευή (2/9), στο άκουσμα της είδησης του θανάτου της κ. Αγγελοπούλου, που έχασε, στα 42 της, τη μάχη με τον καρκίνο…

Στην κηδεία, το «παρών» έδωσαν, μεταξύ άλλων, ο Παναγιώτης Γιαννάκης, ο ιδιοκτήτης της ΠΑΕ Ολυμπιακός, Βαγγέλης Μαρινάκης, ο πρόεδρος του Ερασιτέχνη, Μιχάλης Κουντούρης, ο Γιάννης Μπουρούσης, ο οποίος, μάλιστα, πήγε μαζί με τους παίκτες των «ερυθρολεύκων», αλλά και ο Νίκολα Βούισιτς.

Τον κόσμο υποδεχόταν ο αδερφός του Γιώργου Αγγελόπουλου, Παναγιώτης, μαζί με τη σύζυγό του, Ελευθερία, ενώ τραγική φιγούρα ήταν η μητέρα της εκλιπούσας…

Πηγή: Ναυτεμπορική


sad.gif sad.gif sad.gif Δεν μπορείς να πεις και πολλά σε τέτοιες περιπτώσεις. Σοκ και θλίψη...
paras7
"Ο Okaro White δεν είναι αρνητικός στο ενδεχόμενο να κάνει το... ιατρικό του στη θυγατρική λίγκα, καθώς αυτή τη στιγμή δεν υπάρχουν στο τραπέζι του οι προτάσεις του Παναθηναϊκού (απέκτησε τον Demetris Nichols, καθώς προτίμησε την ασφάλεια από το να περιμένει τον White) και του Ολυμπιακού (δεν θα αποκτήσει άλλο τεσσάρι, τουλάχιστον σύμφωνα με όσα λέει ο Γ. Σφαιρόπουλος)."

http://nba.sport24.gr/article/4248555/ta-d...ton-okaro-white

cool.gif
RipCity
Το ιατρικό του μόνο στον Ολυμπιακό φίλε. Στην DLeague αγροτικό κάνουν.
paras7
QUOTE(RipCity @ Sep 6 2016, 18:16 ) *
Το ιατρικό του μόνο στον Ολυμπιακό φίλε. Στην DLeague αγροτικό κάνουν.


Στον Ολυμπιακό θα έχει ιδιωτικό ιατρείο και θα παίρνει 120 ευρώ μόνο για επίσκεψη. biggrin.gif


"Ο Όκαρο Γουάιτ ήταν ο μοναδικός παίκτης που ήθελε το καλοκαίρι ο Ολυμπιακός.
...
Ο Γιάννης Σφαιρόπουλος αποκάλυψε πως ήταν μοναδικός φόργουορντ που τον έπειθε εφέτος.
...
Η πόρτα του Ολυμπιακού παραμένει μερικώς ανοικτή μεν ανάλογα με την εξέλιξη της σεζόν δε. Ιδιαίτερα στις αρχές του 2017, υπολογίζεται πως αν ο Γιανγκ είναι όπως αναμένεται στο 100% ίσως τεθεί θέμα για μία αλλαγή ανάλογα με τα αποτελέσματα και τις ανάγκες.
Ο Γιάννης Σφαιρόπουλος καθιστά σαφές πως ο Γουάιτ αποτελεί την μοναδική λύση που πιστεύει πως ταιριάζει στον νέο Ολυμπιακό οπότε, το ραντεβού μπορεί να ανανεωθεί κάποια στιγμή."

Τάδε έφη Μαγουλάς
http://www.contra.gr/Basketball/Hellas/A1B...os.4248478.html
nikolas12
Το σίγουρο λοιπόν είναι πως ο White θα κοπεί, το θέμα είναι το κατά πόσο θα πείσει ότι με μερικές εμφανίσεις στη D-League μπορεί να βρει εγγυημένο συμβόλαιο ή αν θα έρθει να παίξει σε επίπεδο Ευρωλίγκας και να ξαναπροσπαθήσει του χρόνου για ΝΒΑ από την αρχή. Η αλήθεια είναι ότι έχει φτάσει πολύ κοντά για να το αφήσει τώρα, οπότε για αναπτυξιακή τον βλέπω.
pan24
QUOTE (nikolas12 @ Sep 6 2016, 22:49 ) *
Το σίγουρο λοιπόν είναι πως ο White θα κοπεί, το θέμα είναι το κατά πόσο θα πείσει ότι με μερικές εμφανίσεις στη D-League μπορεί να βρει εγγυημένο συμβόλαιο ή αν θα έρθει να παίξει σε επίπεδο Ευρωλίγκας και να ξαναπροσπαθήσει του χρόνου για ΝΒΑ από την αρχή. Η αλήθεια είναι ότι έχει φτάσει πολύ κοντά για να το αφήσει τώρα, οπότε για αναπτυξιακή τον βλέπω.

Τοσο κοντα μα τοσο μακρια...ποσοι προσπαθουν για χρονια μεσω της αναπτυξιακης για συμβολαιο στο nba?
Και ο δικος μας ο θανασοκουμπο το προσπαθουσε 2-3 χρονια και πηρε μονο δυο 10ημερα και μη εγγυημενα το καλοκαιρι οπως ο ουαιτ
Ο ουαιτ για nba υστερει.Πολυ αδυναμος και λιγες κινησεις μεσα στο καλαθι για 4αρι,αργος με κακη ντριμπλα και μετριο σουτ για 3αρι
Στην ευρωπη παλι εχει ολο το πακετο για να κανει καλη καριερα
nikolas12
QUOTE(pan24 @ Sep 6 2016, 23:07 ) *
Τοσο κοντα μα τοσο μακρια...ποσοι προσπαθουν για χρονια μεσω της αναπτυξιακης για συμβολαιο στο nba?
Και ο δικος μας ο θανασοκουμπο το προσπαθουσε 2-3 χρονια και πηρε μονο δυο 10ημερα και μη εγγυημενα το καλοκαιρι οπως ο ουαιτ
Ο ουαιτ για nba υστερει.Πολυ αδυναμος και λιγες κινησεις μεσα στο καλαθι για 4αρι,αργος με κακη ντριμπλα και μετριο σουτ για 3αρι
Στην ευρωπη παλι εχει ολο το πακετο για να κανει καλη καριερα


Συμφωνώ σε όλα όσα λες, πιστεύω πάντως ότι ο White τώρα που είναι 1 ανάσα πριν το τελικό συμβόλαιο, ίσως θελήσει να το παλέψει 1-2 χρόνια μέσω αναπτυξιακής μήπως και το πάρει, όπως έκανε (αποτυχημένα τελικώς) ο Θανασοκούμπο.
Conan1982
QUOTE (nikolas12 @ Sep 7 2016, 00:30 ) *
Συμφωνώ σε όλα όσα λες, πιστεύω πάντως ότι ο White τώρα που είναι 1 ανάσα πριν το τελικό συμβόλαιο, ίσως θελήσει να το παλέψει 1-2 χρόνια μέσω αναπτυξιακής μήπως και το πάρει, όπως έκανε (αποτυχημένα τελικώς) ο Θανασοκούμπο.


Το ερώτημα για μένα είναι: έχει περισσότερες πιθανότητες ένας παίκτης της Αναπτυξιακής να παίξει στο NBA απ' ότι έναν παίκτη της Ευρωλίγκα; Διαβάζοντας στο F.A.Q για την NBDL δυστυχώς δεν είναι ξεκάθαρο αφού σημασία δεν έχει πόσοι έχουν κληθεί για 10ήμερα συμβόλαια αλλά πόσοι από αυτούς έχουν κερδίσει εγγυημένα συμβόλαια.
Δεν έχω στατιστικά στοιχεία αλλά έχω μια αίσθηση ότι από την Ευρωλίγκα πηγαίνουν περισσότεροι, υπάρχουν κάποια στατιστικά άραγε να με επιβεβαιώσουν ή διαψεύσουν;
back2back
QUOTE(Conan1982 @ Sep 7 2016, 10:57 ) *
Το ερώτημα για μένα είναι: έχει περισσότερες πιθανότητες ένας παίκτης της Αναπτυξιακής να παίξει στο NBA απ' ότι έναν παίκτη της Ευρωλίγκα; Διαβάζοντας στο F.A.Q για την NBDL δυστυχώς δεν είναι ξεκάθαρο αφού σημασία δεν έχει πόσοι έχουν κληθεί για 10ήμερα συμβόλαια αλλά πόσοι από αυτούς έχουν κερδίσει εγγυημένα συμβόλαια.
Δεν έχω στατιστικά στοιχεία αλλά έχω μια αίσθηση ότι από την Ευρωλίγκα πηγαίνουν περισσότεροι, υπάρχουν κάποια στατιστικά άραγε να με επιβεβαιώσουν ή διαψεύσουν;


Ξέρω παίκτες που είχαν εγγυημένο συμβόλαιο, τους έστειλαν κάποια στιγμή NBDL και επέστρεψαν. Χωρίς εγγυημένο δεν ξέρω κανέναν αλλά λογικά όλο και κάποιος θα υπάρχει
SteveNashidis
QUOTE(Conan1982 @ Sep 7 2016, 10:57 ) *
Το ερώτημα για μένα είναι: έχει περισσότερες πιθανότητες ένας παίκτης της Αναπτυξιακής να παίξει στο NBA απ' ότι έναν παίκτη της Ευρωλίγκα; Διαβάζοντας στο F.A.Q για την NBDL δυστυχώς δεν είναι ξεκάθαρο αφού σημασία δεν έχει πόσοι έχουν κληθεί για 10ήμερα συμβόλαια αλλά πόσοι από αυτούς έχουν κερδίσει εγγυημένα συμβόλαια.
Δεν έχω στατιστικά στοιχεία αλλά έχω μια αίσθηση ότι από την Ευρωλίγκα πηγαίνουν περισσότεροι, υπάρχουν κάποια στατιστικά άραγε να με επιβεβαιώσουν ή διαψεύσουν;


Δεν έχω στατιστικά στοιχεία αλλά θα προσθέσω στη συζήτηση ότι παίζει σημαντικό ρόλο και τι θέση αγωνίζεσαι .
Ο θανασοκούμπο βρίσκεται σε μια θέση στο νβα (3) που βρίσκονται μεγάλοι αστέρες και συνεπώς ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος. Στη ρακέτα έχουν θέμα οι περισσότερες ομάδες και στην ανεύρεση ενός ποιοτικού ψηλού. Βλέποντας όμως τις αλλαγές στο salary cap και στα νέα συμβόλαια , από τα οποία επωφελήθηκαν και οι Ευρωπαίοι παίκτες , όπου ακόμα και ο Μπορούσης θα πήγαινε με ένα καλό συμβόλαιο , δίνω μεγαλύτερες πιθανότητες στον Οκαρο να πιάσει κάπου από ότι έδινα στις αρχές του καλοκαιριού.

Στο θέμα συμβολαίου, ένας παίκτης στη D-league θα πάρει ελάχιστα από ότι στην Ευρώπη. Η D-League το μόνο που σου προσφέρει είναι ένα άμεσο παράθυρο για ΝΒΑ . Της Ευρολίγκα το παράθυρο έχει σαφέστατα μεγαλώσει σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια αλλά αν ο παίκτης κυνηγάει τα 10-day-contracts των ομάδων της λίγκας , θα μέινει D-League.
Conan1982
QUOTE (back2back @ Sep 7 2016, 11:13 ) *
Ξέρω παίκτες που είχαν εγγυημένο συμβόλαιο, τους έστειλαν κάποια στιγμή NBDL και επέστρεψαν. Χωρίς εγγυημένο δεν ξέρω κανέναν αλλά λογικά όλο και κάποιος θα υπάρχει


Το ανάποδο λέω, πόσοι παίκτες κέρδισαν μέσω της NBDL συμβόλαιο εγγυημένο και όχι 10ήμερα;
και όχι πόσοι παίκτες του NBA επαιξαν για κάποιο διάστημα στην Αναπτυξιακή.
Stojako
Μηπως ξερει καποιος αν το e-shop φετος θα βαλει καποια καινουρια φανελα για το 16-17?
nikolas12


Ρε τον Patrick, τι κι αν ανησυχούσαμε για την κατάστασή του, στο τέλος θα βγει ότι έχουμε 5άρι που ξέρει να σουτάρει tongue.gif
ranaoutis
Γιατζογλου σε εκδηλωση της Χρυσης Αυγης
τι αλλο θα δουν τα ερμα τα ματια μας
Εμετος
yorgos
QUOTE(ranaoutis @ Oct 3 2016, 14:57 ) *
Γιατζογλου σε εκδηλωση της Χρυσης Αυγης
τι αλλο θα δουν τα ερμα τα ματια μας
Εμετος

link please. αν ισχύει, εντελώς τράτζικ, κυκλοφορούν ανάμεσά μας
pan24
QUOTE (yorgos @ Oct 4 2016, 00:33 ) *
link please. αν ισχύει, εντελώς τράτζικ, κυκλοφορούν ανάμεσά μας

http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...-giatzogloy-vid
Αληθεια ειναι δυστυχως
t0ny3
Ασχετο αλλα ο Δημητρης Αγραβανης την Παρασκευη ορκιστηκε ως νεοσυλλεκτος φανταρος στη Θηβα. Πολυ ηρεμο παιδι και με ορεξη να βγει φωτογραφια με ολους.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.