Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός οff topic
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54
Weekendman
Δεν ξέρω αν ο Ολυμπιακός καταφέρει να πάρει το πρωτάθλημα 09-10 αλλά τα σημάδια δείχνουν οτι οι μπασκετικές αυτοκρατορίες γκρεμίζονται απο τρίτο χέρι
1 Ο ΠΑΟΚ γκρέμισε την αυτοκρατορία του Άρη παίζοντας με τον Ολυμπιακό τον Τελικό το 91-92 ίσως και ηθελημένα αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία...
2 Ο ΠΑΟ έσπασε την αυτοκρατορία του Ολυμπιακού αφού νίκησε τον ΠΑΟΚ στον Τελικό της περιόδου 97-98
3 Η ΆΕΚ πήρε το πρωτάθλημα νικώντας τον Ολυμπιακό που είχε αποκλείσει τον ΠΑΟ προηγουμένως...
Να ελπίζει σε ανάλογη εξέλιξη ο Ολυμπιακός; στο τωρινό Ελληνικό πρωτάθλημα δεν το πολυβλέπω να επαναλαμβάνεται ότι έγινε και στις άλλες τρεις περιπτώσεις αλλά είναι αξιοσημειώτη αυτή η αναδρομή στην Ιστορία της Α1!
DON-basketblog
Φίλε air and king...
Μου έγραψες "όλοι Ολυμπιακοί είμαστε"...
ΠΟΣΟ ΟΜΩΣ ΛΑΘΟΣ ΚΑΝΕΙΣ.
Οι Ολυμπιακοί πλέον είναι χωρισμένοι σε Κοκκαλικούς, αντικοκκαλικούς,λεμονικούς,αντιλεμονικούς
,ιωαννιδικούς,ιβκοβιτσιακούς,γκερσονικούς κτλ κτλ κτλ!!!Βλέπεις τον Κόκκαλη να μην δίνει δραχμή και λες ΜΠΡΑΒΟ ΠΡΟΕΔΡΕ και οι άλλοι τα πετάνε στο άπατο βαρέλι του μπάσκετ και τους κράζεις!!!Απο την άλλη ο αντικοκκαλικός βλέπει τον κόκκαλη να φέρνει τον ΝΤΟΥΝΤΟΥ και επειδή είναι αντικοκκαλικός ΤΟΝ ΚΡΑΖΕΙ και τον βγάζει ΣΑΠΑΚΙ ενώ στο μπάσκετ τον μιλόσεβιτς τον βλέπει νέο διαμαντίδη και τον γιαννάκη νέο μπόμπι νάιτ και τον μανουσέλη νέο Tex Winter!!!Αυτό τρώει κατάσαρκα τους Ολυμπιακούς!!!Ότι δεν είναι ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ!!!Αυτοί που μισούν τον Γιαννάκη ποτέ δεν θα του πούνε ΜΠΡΑΒΟ.Αυτοί που μισούν τον Τσίλι ΠΟΤΕ δεν θα τον παραδεχθούν!Αυτοί που λατρεύουν τον Κόκκαλη ΠΟΤΕ δεν θα πούνε κακιά κουβέντα και πάει λέγοντας...

Κρίνουνε ανθρώπους επειδή κερδίσανε τον ΠΑΟ ή χάσανε, επειδή πήρανε την κούπα ή δεν την πήρανε!Θεοποιούν τον Κόκκαλη αλλά ξεχνάνε ΟΛΑ τα κακά όπως ότι παράτησε το μπάσκετ και το κατέστρεψε αλλά και ότι για να πάρει μπρός η τρομερή αυτοκρατορία στο ποδόσφαιρο έστησε παράγκα στην θέση της παράγκας του βαρδηνογιάννη!!!Επίσης δεν βλέπουν ότι οι Αγγελόπουλοι πήρανε χαλάσματα και πάνε απο το μηδέν παρά κράζουν γιατί δεν δίνουν 5 εκ. ευρώ να πάρουν τον κάθε παίκτη με έσοδα στο μπάσκετ ΜΗΔΕΝΙΚΑ και αποθεώνουν τον κόκκαλη όταν δώσε 2-3 εκ. ευρώ την ώρα που στην μπάλα μόνο τα τηλεοπτικά απο την ΝΕΤ (8 εκ. ευρώ) είναι ΟΛΑ τα έσοδα του μπάσκετ! Και τούμπα τώρα...Βλέπουνε τον κόκκαλη να κάνει ότι γουστάρει στην μπάλα και να μας πηγαίνει για φούντο και κράζουν και απο την άλλη αρνούνται αν δούνε τα εγκλήματα των αγγελόπουλων όσων αφορά την έλευση Γιαννάκη ή τον χειρισμό του παρασκηνίου ή τον χειρισμό των οπαδών κτλ...Οι αγγελόπουλοι αγιοποιούνται και πάει λέγοντας!!!

Υπάρχουν άνθρωποι που παρακαλάνε ο Ολυμπιακός του μπάσκετ για να μην ζοριστεί ο κόκκαλης και υπάρχουν άτομα που παρακαλάνε να μην πάρει πρωτάθλημα ο Ολυμπιακός στη μπάλα για να απομυθοποιηθεί ο Κόκκαλης!!!Δεν καταλαβαίνουν ότι ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ είναι ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ. Πως όσο κακός και να είναι ο κόκκαλης απλά πρέπει να τον ΔΙΩΞΕΙΣ και όχι να καταστραφείς για να φύγει...ΟΣΟ κακός και αν είναι ο Τσίλντρες πρέπει να τον διώξεις και όχι να λες "ποπο άμα νικήσουμε θα τον φορτωθούμε!!!".Άν είσαι ΣΟΒΑΡΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ δεν κρατάς κάποιον επειδή νίκησε ούτε τον διώχνεις επειδή έχασε!Δεν θεοποιείς τον Μπουρούση άμα βάλει το χούκ στον ημιτελικό και μετά τον κράζεις!ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.

Αυτή είναι η οπτική μου για το "όλοι Ολυμπιακοί είμαστε" φίλε μου...Και δυστυχώς η απαρχή αυτής της οπαδικής μας αλλοίωσης ξεκίνησε όταν ο κόκκαλης άλωσε την ΘΥΡΑ7. Όταν οι οπαδοί γίνανε υπάλληλοι της διοικήσεως. Αλλά ο κόκκαλης δεν ήτανε χθεσινός να έχει οπαδούς ανεξέλεγκτους να τον κοπανάνε στα στραβά. Δεν ήτανε ψαρούκλα σαν τον Καπετάνιο που έπεσε μόνος του. Δεν τα βάζεις με τον εχθρό σου. Τον έχεις απο κοντά φίλε μου. Και αυτό το κοντά μας κατέστρεψε...

Δύο μεγάλες ρήσεις μας καταστρέψανε και μας κάνανε πανυγηράκηδες φίλε...Εμείς οι Ολυμπιακοί ΠΟΤΕ δεν ήμασταν "εμείς να κερδάμε και οι άλλοι νααα", ούτε ζούσαμε για μια κούπα ΟΠΩΣ ΝΑΝΑΙ.Τα θέλαμε ότι κατακτούσαμε καθαρά και αντρίκια. Και αυτό το παραδέχονται όλοι οι οπαδοί εκτός των παναθηναικών.Άν μιλήσεις με παλιούς αεκτζήδες ή παοκτζήδες θα καταλάβεις τι εννοώ.

Αυτές οι ρήσεις λοιπόν που μας αλλοιώσανε το οπαδικό DNA μας ήτανε οι εξής,

Η ρήση της αρχαίας ρώμης "άρτος και θεάματα" στον πεινασμένο απο κούπες κόσμο του Ολυμπιακού λόγω της βαρδηνογιάννειας παράγκας. Ο Κόκκαλης έπιασε το νόημα και προσέφερε ακριβώς αυτό. ΚΟΥΠΕΣ ΚΑΙ ΦΙΕΣΤΕΣ. Με οποιοδήποτε κόστος και τρόπο. Έτσι κανείς δεν ασχολιότανε με τα υπόλοιπα που έκανε.Έπαιρνε κούπες?ΌΛΑ ΚΑΛΑ.

Η δεύτερη ρήση είναι του μέγα Δον κορλεόνε που απο την μελέτη του έμαθα πολλά και την πήρε απο τον μεγάλο σρατηγό sun-tzu...

"Κράτα τους φίλους σου κοντά και τους εχθρούς σου πιο κοντά."!Όπου εχθρός είναι ο κάθε οπαδός κάθε ομάδας για κάθε διοίκηση...Ο ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΟΣ ΟΠΑΔΟΣ που ονειρεύεται ΠΑΝΤΑ. Του ΠΑΟ να ταξιδέψει εκεί όπως λέει και το σύνθημα, του ΟΣΦΠ να κάνει ένα όνειρο τρελό, της ΑΕΚ να πάει στην πόλη κτλ κτλ κτλ...

και τέλος να κλείσω με μια φράση που μου έχει μείνει και είναι η απάντηση μου σε όλους όσους μπορεί να μου πούν "κρυφοβάζελο" ή ότι παρασέρνομαι απο την προπαγάνδα των παναθηναικών κτλ...

Την είπε ο Αντισθένης, ένας αρχαίος φιλόσοφος.

"Να προσέχεις αυτά που λένε οι εχθροί σου. Είναι οι πρώτοι που θα επισημάνουν τα λάθη σου."
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
Αυτο το κολλημα που εχεις με τον Κοκκαλη πρεπει να το κοιταξεις.

Σιγουρα μιλαμε για τον ιδιο Κοκκαλη????

Αυτον που πηρε την ΠΑΕ καταχρεωμενη και ετοιμη να διαλυσει,
με τους Κοσκωταδες και τους Σαλιαρεδηδες, να μας ξεφτυλιζουν, μιλωντας για επιστημονες
και με τον καπετανιο να κανει οτι γουσταρει???
Αυτον που εχει παρει 12/15 πρωταθληματα οσο καιρο ειναι προεδρος???
Αυτον που εφερε τον καλυτερο παιχτη στον κοσμο στο λιμανι (Ριβαλντο)???
Αυτον που εκανε το καινουργιο γηπεδο και το καινουργιο προπονητηριο???
Οσο για το οραμα της ευρωπης που σου στερει,
για πες μας ποσα ευρωπαικα τροπαια ειχες πριν τον Κοκκαλη??? ΚΑΝΕΝΑ.
Ποσες φορες ειχες παει στους 8 του πρωταθλητριων??? ΚΑΜΙΑ.
Ποσες φορες ειχες παει στους 16 του πρωταθλητριων??? ΚΑΜΙΑ.
Δεν υπηρχε στον ευρωπαικο χαρτη η ΠΑΕ , ημασταν ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙ
και τωρα οταν οι μεγαλοι συλλογοι συζητανε για την δημιουργια κλειστης λιγκας
το ονομα του Ολυμπιακου ειναι μεσα στα σχεδια τους.

Μιλαμε για τον ιδιο Κοκκαλη???

Αυτον που πηρε την ΚΑΕ απο το Παπαστρατειο με 500 νοματεους και την 8η θεση,
αυτον που πηρε την ομαδα μπασκετ απο το απολυτο μηδεν, απο το πουθενα,
απο το να ειναι σαν τον Ιωνικο Ν.Φιλαδελφειας,
και την εκανε 5 φορες συνεχομενες πρωταθλητρια Ελλαδος, με 10,000 κοσμο στο καλυτερο γηπεδο
και μια φορα πρωταθλητρια Ευρωπης????
Αυτον τον Κοκκαλη εννοεις???

Ή μηπως εννοεις τον Κοκκαλη,
που εκανε την ομαδα βολλευ μια απο τις καλυτερες στην Ευρωπη, με ευρωπαικη κουπα??
Ή μηπως εννοεις τον Κοκκαλη που εκανε την ομαδα πολο πρωταθλητρια Ελλαδος
(σπαζοντας το κατεστημενο του Εθνικου)
και μετα πρωταθλητρια Ευρωπης????

Αληθεια για πες μας ποσα ευρωπαικα ειχε ο συλλογος σε ολα τα αθληματα
πριν ερθει ο Κοκκαλης και αναλαβει ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ολα τα τμηματα???? ΚΑΝΕΝΑ
Εσυ δεν υποστηριζεις οτι ο Ολυμπιακος σαν συλλογος ειναι απο τους 2-3 μεγαλυτερους στην Ευρωπη,
επειδη εχει ευρωπαικες κουπες σε 3 βασικα αθληματα???
Ποιος εβαζε τα λεφτα για να ερθουν αυτες οι κουπες???
Μηπως ο Θεοδωρακακης που ηταν προεδρος??? Ή μηπως ο κακος Κοκκαλης????


Οσο και να μην σου αρεσει ο Κοκκαλης εκανε τον Ολυμπιακο μεγαλο συλλογο σε ολα τα αθληματα.
Αυτος πηρε τον συλλογο απο τον πατο και τον πηγε στον αφρο.
ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ οταν ολοι οι υπολοιποι Ολυμπιακαρες εκαναν τον κινεζο.

Ολοι Ολυμπιακοι ειμαστε και υποστηριζουμε την ομαδα, οπως και οσο μπορει ο καθενας.
Κανεις δεν θελει το κακο της ομαδας και μακαρι να παρουμε το πρωταθλημα,
με τον Γιαννακη, τον Ερτσεγκ, τον Τσιλι και τον Τεοντοσιτς.
Αλλα επειδη με αυτους μαλλον δεν προκειται να γινει κατι τετοιο,
γι'αυτο γκρινιαζουμε μπας και μας ακουσει κανεις, που δεν προκειται.

Αλλα ειπαμε.........
Το μεγαλυτερο ελατωμμα των ανθρωπων ειναι η αχαριστια..........
stefan
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jul 9 2009, 05:22 ) *
Αυτο το κολλημα που εχεις με τον Κοκκαλη πρεπει να το κοιταξεις.

Μιλησε τωρα ο ανθρωπος που δεν εχει κολλημα με τον Κοκκαλη..
Να κοιταμε και την καμπουρα μας Λυκε πριν κατηγορησουμε τους αλλους.

Σε γενικες γραμμες συμφωνω με τον don.
Λες πανω-κατω το νοημα των κινησεων του Κοκκαλη αλλα και το σκεπτικο πολλων φιλαθλων.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(stefan @ Jul 9 2009, 05:28 ) *
Μιλησε τωρα ο ανθρωπος που δεν εχει κολλημα με τον Κοκκαλη..
Να κοιταμε και την καμπουρα μας Λυκε πριν κατηγορησουμε τους αλλους.

Σε γενικες γραμμες συμφωνω με τον don.
Λες πανω-κατω το νοημα των κινησεων του Κοκκαλη αλλα και το σκεπτικο πολλων φιλαθλων.

Ε καλα λογικο ηταν να συμφωνεις.
Μολις ακουσες καποιον να λεει για την παραγκα του Κοκκαλη χαρηκες tongue.gif

Αληθευει οτι μετα τα σημερινα δωρα που εκαναν στους παιχτες σας (Κουκο-Ορκα-Κομπουτερακι)
την επομενη φορα θα εχει σεντονια και σετ με ποτηρια???????? 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif
stefan
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jul 9 2009, 05:32 ) *
Ε καλα λογικο ηταν να συμφωνεις.
Μολις ακουσες καποιον να λεει για την παραγκα του Κοκκαλη χαρηκες tongue.gif

Αληθευει οτι μετα τα σημερινα δωρα που εκαναν στους παιχτες σας (Κουκο-Ορκα-Κομπουτερακι)
την επομενη φορα θα εχει σεντονια και σετ με ποτηρια???????? 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif


Συμφωνω γιατι λεει τα πραγματα οπως εχουν.Μεχρι ενα σημειο.
Δεν γλειφει εναν προεδρο απο το πρωι μεχρι το βραδυ,οτι και αν κανει.
Για ποιον λογο δηλαδη καποιος που δεν παει τον Κοκκαλη ειναι κολλημενος
και εσυ που τον εχεις Θεο δεν εισαι??
vastravoud
Πάντως ρε παιδιά άσχημο πράγμα η προσωπολατρεία(ή και η έχθρα αντίστοιχα). Ο κάθε μεγαλοπαράγοντας χρησιμοποιεί τις ομάδες για να αποκτήσει δόξα, να εξυπηρετήσει προσωπικά επιχειρηματικά συμφέροντα ή όποιο άλλο σκοπό, και εμείς μετά πέφτουμε στη λούμπα να αποθεώνουμε, λες και το κάνει από το υστέρημα του ή για την ψυχή της μάνας μου.

Εγώ δεν έχω αποθεώσει ποτέ τους Γιαννακόπουλους στο γήπεδο.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(vastravoud @ Jul 9 2009, 08:00 ) *
Πάντως ρε παιδιά άσχημο πράγμα η προσωπολατρεία(ή και η έχθρα αντίστοιχα). Ο κάθε μεγαλοπαράγοντας χρησιμοποιεί τις ομάδες για να αποκτήσει δόξα, να εξυπηρετήσει προσωπικά επιχειρηματικά συμφέροντα ή όποιο άλλο σκοπό, και εμείς μετά πέφτουμε στη λούμπα να αποθεώνουμε, λες και το κάνει από το υστέρημα του ή για την ψυχή της μάνας μου.

Εγώ δεν έχω αποθεώσει ποτέ τους Γιαννακόπουλους στο γήπεδο.

Δεν ειναι θεμα προσωπολατρειας, αλλα θεμα αναγνωρισης καποιου,
που εχει προσφερει στον συλλογο, γενικα, τα παντα.

Η μηπως αμφισβητει καποιος οτι απο τον καιρο που ανελαβε ο Κοκκαλης τον Ολυμπιακο
ειχε τεραστιες επιτυχιες σε ολα τα αθληματα???
Πριν τον Κοκκαλη δεν υπηρχαμε πουθενα και τωρα εχουμε σε 3 αθληματα ευρωκουπες.

Απο το υστερημα ή απο το περισσευμα τους βαζει λεφτα ο καθε Γιαννακοπουλος, Κοκκαλης, Αγγελοπουλος.
Αυτοι και τα λεφτα τους ειναι που ανεβαζουν το επιπεδο καθε αθληματος,
αυτοι πληρωνουν απο την τσεπη τους πολλα λεφτα καθε χρονο,
για να πηγαινω εγω κι εσυ στο γηπεδο και να βλεπουμε τους καλυτερους παιχτες.

Καποια στιγμη πρεπει να τους το αναγνωρισουμε.

Καλο το παραμυθι οτι οι ομαδες ειναι πανω απο τους προεδρους,
αλλα χωρις τον Κοκκαλη και τους Γιαννακοπουλους, να βαζουν αβερτα εκατομμυρια καθε χρονο
που θα ηταν το μπασκετ τωρα????
Και μην μου πεις οτι θα βρισκοταν καποιος αλλος.
Στα λογια ολοι βαζουν πολλα εκατομμυρια, αλλα οταν ερθει η ωρα............κινεζοι....
DON-basketblog
φίλε λύκε δεν έχω πολλά να σου απαντήσω...είσαι το ζωντανό παράδειγμα ανθρώπου που ξεκίνησε Ολυμπιακός και έχει γίνει λάτρης και μελετητής του κόκκαλη.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(DON-basketblog @ Jul 9 2009, 16:09 ) *
φίλε λύκε δεν έχω πολλά να σου απαντήσω...είσαι το ζωντανό παράδειγμα ανθρώπου που ξεκίνησε Ολυμπιακός και έχει γίνει λάτρης και μελετητής του κόκκαλη.

Καλυτερα αυτο
παρα να ειμαι ενας απο αυτους, που για οτι γινεται στην αποτυχημενη ζωη τους,
τους φταιει ο Κοκκαλης.

Αλλα ειπαμε πιτσιρικας εισαι μεγαλωσες με τον Ολυμπιακο να ειναι πρωτος παντου
και δεν μπορεις να εκτιμησεις τιποτα.
Τα βρηκες ολα ετοιμα.
rankin
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jul 9 2009, 18:40 ) *
Αλλα ειπαμε πιτσιρικας εισαι μεγαλωσες με τον Ολυμπιακο να ειναι πρωτος παντου
και δεν μπορεις να εκτιμησεις τιποτα.
Τα βρηκες ολα ετοιμα.

Τι μου θύμισες τώρα ... Θυμάμαι το Σαλιαρέλη και μου σηκώνεται η τρίχα κάγκελο!

Στο θέμα μας τώρα, δεν νομίζω ότι έχει νόημα να διαφωνούμε (οι Ολυμπιακοί) για το πρόσωπο του Κόκκαλη. Είναι γνωστά τα λάθη του, όσο είναι γνωστά και τα όσα έχει προσφέρει..
Για μένα, αν είχε αποφύγει να είναι τόσο αυστηρά συγκεντρωτικός, και άκουγε και κανέναν άλλο, εκτός απο τον εγωισμό του, θα είχε αποφύγει και πολλά λάθη. Παρόλα αυτά, δεν παύει να είναι ο άνθρωπος που αναγέννησε την ομάδα σε πολλά μέτωπα, όπως δεν παύει να είναι και ένας εκκεντρικός επιχειρηματίας, που γουστάρει να ασχολούνται όλοι μαζί του (και τα καταφέρνει άριστα!)
LFO
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jul 9 2009, 18:40 ) *
Αλλα ειπαμε πιτσιρικας εισαι μεγαλωσες με τον Ολυμπιακο να ειναι πρωτος παντου
και δεν μπορεις να εκτιμησεις τιποτα.
Τα βρηκες ολα ετοιμα.


Αν είχα ενα ευρώ για καθε φορα που το έχω πει αυτό σε μικρότερους ηλικιακα ολυμπιακούς, ειδικά < 28-30 χρονων, θα ήμουνα πλουσιος....
DON-basketblog
QUOTE(LFO @ Jul 10 2009, 11:22 ) *
Αν είχα ενα ευρώ για καθε φορα που το έχω πει αυτό σε μικρότερους ηλικιακα ολυμπιακούς, ειδικά < 28-30 χρονων, θα ήμουνα πλουσιος....


και εγώ φίλε αν είχα ένα ευρώ για κάθε φορά που μου το έλεγε αυτό κάποιος κολλημένος στο 1992 και δεν καταλάβαινε πως πλέον έχουμε 2009 και επίσης έπαιρνα και ένα ευρώ για κάθε φορα που έκανε κωλοτούμπες ο θείος "δεν θέλουμε δανεικούς εμείς", "φέρτε δανεικούς", "πάμε τελικό τσ.λ."," δεν περνάμε τους 16 ποτέ","δεν θέλουμε παίκτες με το τριφύλλι","μαρέσει να παίρνουμε παίκτες του παο και να βγαίνουν παικταράδες","προπονηταράς ο βαλβέρδε","έπρεπε να τον είχα διώξει απο την ανόρθωση" και κάθε φορά που ακούγαμε για "κρέσπο" και έβγαινε "μπόρχα" τότε θα ήμουνα πρόεδρος του Ολυμπιακού...Δεν υπάρχει σάλιο και αφήστε την ΚΑΕ ήσυχη που οι άνθρωποι χώνουν στο άπατο βαρέλι που το άφησε ο κόκκαλης στον ΠΑΤΟ...
LFO
QUOTE(DON-basketblog @ Jul 10 2009, 15:30 ) *
και εγώ φίλε αν είχα ένα ευρώ για κάθε φορά που μου το έλεγε αυτό κάποιος κολλημένος στο 1992 και δεν καταλάβαινε πως πλέον έχουμε 2009 και επίσης έπαιρνα και ένα ευρώ για κάθε φορα που έκανε κωλοτούμπες ο θείος "δεν θέλουμε δανεικούς εμείς", "φέρτε δανεικούς", "πάμε τελικό τσ.λ."," δεν περνάμε τους 16 ποτέ","δεν θέλουμε παίκτες με το τριφύλλι","μαρέσει να παίρνουμε παίκτες του παο και να βγαίνουν παικταράδες","προπονηταράς ο βαλβέρδε","έπρεπε να τον είχα διώξει απο την ανόρθωση" και κάθε φορά που ακούγαμε για "κρέσπο" και έβγαινε "μπόρχα" τότε θα ήμουνα πρόεδρος του Ολυμπιακού...Δεν υπάρχει σάλιο και αφήστε την ΚΑΕ ήσυχη που οι άνθρωποι χώνουν στο άπατο βαρέλι που το άφησε ο κόκκαλης στον ΠΑΤΟ...


Δεν καταλαβαινω για ποιο κολλημα μιλας και ποιο 1992....μαλλον έσυ έχει "φαει σκαλωμα" με τον Κοκκαλη και εξανιστασαι καθε φορά που λεει κανεις καλή κουβέντα για παρτη του. Οσον αφορά τα χρεη που αναφέρεις, σίγουρα η ΚΑΕ ειναι κερδοφόρα.....

Ας βγει κάποιος να πει ποσο μειον ειναι η ΚΑΕ (οχι βέβαια σε οφειλες σε τριτους τοσο πολυ γιατι οι ανθρωποι εχουν μαζεψει το μαγαζι) σε σχεση με τα εσοδα που έχουν. Αλλά δεν μας νοιάζει.....γιατι 1ον δεν τα βαζουμε απο την τσεπη μας 2ον γιατι διψαμε σαν τρελοι για τιτλους και ποναει ο σβερκος απο τις καρπαζιες & 3ον γιατι κανεις δεν θελει να δυσαρεστησει τους Αφους Αγγελο, μηπως και βαρεθουν και φυγουν.

Στην μπαλιτσα όμως και στα ολα τα αλλα σπορ που έχουμε τιγκαρει από τιτλους , μας φταιει ο κακος ο Κοκκαλης που χρωστάει η ΠΑΕ! Εντάξει......ας παιρνω εγω παικταραδες και να σηκωνω κουπες και ας σηκώνουν οι άλλοι ισολογισμους!! Ας τρέχω στο Ρεντη και στο πασαλιμανι στις φιεστες να αποθεωνω τους παικταράδες και ας χειροκροτανε τους άλλους το σωμα ορκωτων λογιστών!!!

Είναι και εύκολο να κατηγορεις τον Κοκκαλη. Ολοι το κάνουν!!! Ολυμπιακοι, Παναθηναϊκοί, Αεκτζήδες, Παοκτζήδες, Αρειανοί, Θιβετιανοί, Μωαμεθανοι, δημοσιογράφοι, παράγοντες, ΟΛΟΙ!! Φίλε Ντον, οτι ο Κοκκαλης ειναι μια έτσι μια γιουβέτσι δεν ειναι καινουργιο....τον έχω βρίσει και εγω ατελείωτες φορες για την ανακολουθια του και τις κατα περιοδους πρακτικές του...και βέβαια για το πολυ χαμηλο σημειο που οδήγησε το τμημα μπάσκετ. Αυτό δεν με εμποδίζει όμως να αναγνωριζω οτι αν σήμερα υπάρχει Ολυμπιακος ΓΙΓΑΝΤΩΜΕΝΟΣ σε ολα τα αθληματα αυτό οφειλεται σε τεράστιο βαθμό σε αυτόν.Αν αυτό δεν μπορείς να το αποδεχθείς , τσαμπα συζητάμε. Εδώ οι Αγγελοπουλοι λένε τα καλύτερα για την συνεργασία τους!!

Και στο φινάλε της υποθέσης αν θέλεις να μιλησουμε για το τμημα μπάσκετ,προσπερνοντας οσα έχει πει ο ΛΥΚΟΣ με τον οποιο συμφωνω 1000% στα περι Κοκκαλη λεγομενα, ξέρεις ποια ειναι μεγαλύτερη συνεισφορά του Κοκκαλη στο τμημα μπάσκετ?
Δεν ειναι οι κουπες, δεν ειναι οι παικτες, δεν ειναι το γηπεδο, τιποτα απο ολα αυτα....Ειναι οι Αγγελοπουλοι. Αν ο Κοκκαλης είχε επιλέξει τοτε Μαρινακη για το μπάσκετ , σημερα μπορει να μην ειμασταν στο φορουμ αυτο να συζητάμε....Σημασία για ενα ηγέτη δεν ειναι μονο τι έχει καταφέρει αλλα και τι διαδοχους επιλέγει.

Θα συμφωνεις πιστεύω οτι εκανε την καλυτερη επιλογή.... wos_sport5.gif
Air and King
Το λαθος που κανεις DON ειναι οτι στεκεσαι μονο στα λαθη που εκανε ο Κοκκαλης και οχι στα καλα.Σαφως εχει κανει λαθη.Μηπως ειναι ο μοναδικος?Οχι.Αλλα σιγουρα εχει κανει πολλα καλα στον Ολυμπιακο.
Δεν χρειαζεται να βαζεις στην ζυγαρια μονο τα λαθη του!
Κανεις δεν ειναι Κοκκαλικος η Αγγελοπουλικος κ.ο.κ.Ολοι ειμαστε Ολυμπιακοι και για να παει μια ομαδα ψηλα χρειαζεται καποιος να δωσει χρηματα κα μαλιστα πολλα.Οσο για το ποδοσφαιρο ειναι δυσκολοτερο διοτι ο Κοκκαλης(και ο καθε Κοκκαλης) εχει να ανταγωνιστει μεγαλυτερα πρωταθληματα(Ισπανικο,Αγγλικο,Ιταλικο) και αλλους μεγιστανες(Μορατι,Μπερλουσκονι,Περεθ,Αμπρα
μοβιτς,Ζιλετ κ.α).Ειναι δυσκολο λοιπον.
Καταλαβαινω την πικρα σου για το οτι παρατησε ο Κοκκαλης το μπασκετ και κακως εκανε ομως στην ζυγαρια πρεπι να μπαινουν και οι εποχες του Παπαστρατειου που πηρε την ομαδα απο εκει και τα τροπαια που πηρε την δεκαετια του 90 και η ελευση του Ταρπλευ και του Εντι του Ιωαννιδη και του Ντουντα.
Ολοι μας μπορει καλως η κακως να γινομαστε ταυτοχροντα και Προσωπολατρες με ατομα που εχουν σχεση με τον Ολυμπιακο αλλος με τον Τζιοβανι,αλλος με τον Ταρπλει,αλλος με τον Ντεταρι,αλλος με τον Πασπαλιε αλλος με τον Ιωαννιδη αλλος με τον Κοκκαλη κ.ο.κΠανω απο ολα ομως ειναι ο Ολυμπιακος!
Γνωμη μου επαναλαμβανω λαθος να συγκρινουμε Κοκκαλη με Αγγελοπουλους.Και οι δυο πλευρες εχουν προσφερει και συνεχιζουν να προσφερουν!
thrylos7
Ρε αφήστε τις μεταγραφές... Εγώ τουλάχιστον μόλις τώρα συνειδητοποίησα ότι τον Οκτώβρη έχουμε Σακ εναντίον Μπέιμπι Σακ...

Θα φάει η μύγα σίδερο και το κουνούπι ατσάλι, αν παίξει ο μεγάλος... laugh.gif

Αν και είμαι σίγουρος ότι ο Γιαννάκης για να τη σπάσει σε όλους μας θα βάλει μόνο τον Γλυνιαδάκη πάνω του, ως την καλύτερη προπόνηση για Πέκοβιτς...

Επίσης, Λεμπρόν - Βασιλόπουλος...
Πάρκερ - Τσίλντρες...

Αν είχαμε πάρει και Ζήση, θα ήταν απέναντι στον Βαρεχάο (έμεινε; ) (credits to benchwarmer)

Αυτό βασικά θα έπρεπε να ήταν το μεγαλύτερό μας κίνητρο για να μας επιλέξει, παρά το χαμηλό ποσό. biggrin.gif
Air and King
QUOTE(thrylos7 @ Jul 14 2009, 01:21 ) *
Ρε αφήστε τις μεταγραφές... Εγώ τουλάχιστον μόλις τώρα συνειδητοποίησα ότι τον Οκτώβρη έχουμε Σακ εναντίον Μπέιμπι Σακ...

Θα φάει η μύγα σίδερο και το κουνούπι ατσάλι, αν παίξει ο μεγάλος... laugh.gif

Αν και είμαι σίγουρος ότι ο Γιαννάκης για να τη σπάσει σε όλους μας θα βάλει μόνο τον Γλυνιαδάκη πάνω του, ως την καλύτερη προπόνηση για Πέκοβιτς...

Επίσης, Λεμπρόν - Βασιλόπουλος...
Πάρκερ - Τσίλντρες...

Αν είχαμε πάρει και Ζήση, θα ήταν απέναντι στον Βαρεχάο (έμεινε; ) (credits to benchwarmer)

Αυτό βασικά θα έπρεπε να ήταν το μεγαλύτερό μας κίνητρο για να μας επιλέξει, παρά το χαμηλό ποσό. biggrin.gif

Λογικα θα παιξουν και ο ΛεΜπρον και ο Σακιλ αλλα οχι πανω απο 20-25 λεπτα.Φιλικο προετοιμασιας και μαλιστα αρχη για αυτους οποτε δεν θα υπαρχει ζορι.Θα παιξει και ο υποτιθεται μεταγραφικος στοχος της ομαδας μας(Παρκερ) αφου σημερα παρουσιαστηκε και επισημα απο το Κληβελαντ.
Omar Little
Ο Patrick Beverley ενώ διασκεζάζει με 20δόλλαρα αντί για λουλούδια w00t.gif



Ο κάτω αριστερά δεν είναι? Την βρήκα από ένα άλλο forum, ενώ τη βγάζει και το google σταν πρώτα αποτελέσματα αν κάνεις search με το όνομά του, οπότε υποθέτω ότι αυτός πρέπει να είναι. 39.gif
Prankster
QUOTE (Omar Little @ Aug 27 2009, 00:16 ) *
Ο Patrick Beverley ενώ διασκεζάζει με 20δόλλαρα αντί για λουλούδια w00t.gif



Ο κάτω αριστερά δεν είναι? Την βρήκα από ένα άλλο forum, ενώ τη βγάζει και το google σταν πρώτα αποτελέσματα αν κάνεις search με το όνομά του, οπότε υποθέτω ότι αυτός πρέπει να είναι. 39.gif


Ενταξει νεος πελατης στα RNB PARTY του GIFTED τις ΤΡΙΤΕΣ στο ROOM !!! Βρε καλος τον.... ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ! Τον βλεπω πολυ δυνατο παληκαρι!
rankin
Στο Sport24 και συγκεκριμένα στο μπλογκ του Φρέντος, υπήρχε και αυτή η φωτογραφία, που αναρωτιέμαι αν είναι αληθινή!
Πάντως είναι καταπληκτική!!!
Click to view attachment
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(rankin @ Aug 28 2009, 01:04 ) *
Στο Sport24 και συγκεκριμένα στο μπλογκ του Φρέντος, υπήρχε και αυτή η φωτογραφία, που αναρωτιέμαι αν είναι αληθινή!
Πάντως είναι καταπληκτική!!!
Click to view attachment

Μιλαμε για πολυ gay....
colonel gomelsky
Λύκε αφιερωμένη:

Λάκης
OnLy_PAS-AthEnS
Φιλε Λυκε ξερεις οτι εκτιμω πολυ,γελαω πολυ με τα ποστς σ και ειμαι φανατικος σου θαυμαστης ενοειται απλα εχω να πω οτι το εχεις παρει με κακο ματι το παιδι.....Εγω θα σου πω οτι ο Λακης αν ηταν στον παο θα ηταν τοπ τριαρι στην Ευρωπη τωρα.......ο Γιαννακης τν καταστρεφει και οχι οτι δν ξερει μπασκετ.....Σουτ θα του εφτιαχνε ο Ζοτς καλυτερο απτο Ναββαρο...




afro.gif afro.gif afro.gif afro.gif afro.gif afro.gif afro.gif
colonel gomelsky
QUOTE(PasGiannna @ Aug 31 2009, 03:09 ) *
Φιλε Λυκε ξερεις οτι εκτιμω πολυ,γελαω πολυ με τα ποστς σ και ειμαι φανατικος σου θαυμαστης ενοειται απλα εχω να πω οτι το εχεις παρει με κακο ματι το παιδι.....Εγω θα σου πω οτι ο Λακης αν ηταν στον παο θα ηταν τοπ τριαρι στην Ευρωπη τωρα.......ο Γιαννακης τν καταστρεφει και οχι οτι δν ξερει μπασκετ.....Σουτ θα του εφτιαχνε ο Ζοτς καλυτερο απτο Ναββαρο...




afro.gif afro.gif afro.gif afro.gif afro.gif afro.gif afro.gif


Αυτά δε γίνονται. Θυμάσαι τι έλεγε ο Ιωαννίδης στον Σούμποτιτς; Τι να φτιάξει και τι να αφήσει ο Τσίλι.

υγ Με τα μισά λεφτά έπαιρνες το Ναβάρο...
apkat
Δηλαδη πως θα του εφτιαχνε ο Ομπραντοβιτς σουτ;;Ρε παιδια προπονητης ειναι; δεν ειναι μαγος..

Ο Τσιλι λογω του γεγονοτος οτι δεν εχει σουτ και αυτο ειναι κατι που δεν μπορει να αλλαξει κανεις στα 26 του δεν θα επαιζε ποτε στον παο αφου απαραιτητα οι παικτες μεχρι το 4 του Παναθηναικου ειναι πολυ καλοι σουτερ..

Εντιτ:Αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι δεν ειναι ενας πολυ καλος παικτης και με μια καλυτερη διαχειριση του χρονου θα μπορει να ειναι ακομα καλυτερος.

Εντιτ2:Τον Ναβαρο ειδικα δεν τον επαιρνες με τα μισα λεφτα..Δεν ξερω αν τα διπλα θα εφταναν αφου η ρητρα του στην Μπαρτσα ειναι πανω απο 5 εκ ευρω συν οτι και αυτος για να αφησει την αγαπημενη του ομαδα αν το κανει θα ζητησει τον ουρανο με τα αστρα.
OnLy_PAS-AthEnS
ΠΩΠΩ μην πω μια μαμακια με αποπηρατε(αχαχαχα) ..Λοιπον ο Τσιλι ξερει μπασκετ ρε σις απλα νιοθει ασχημα που ειναι μακρυα απο τουσ γονεις του και δεν μας το δεχνει......Κριμα ο καημενος ο Λακης ρε παιδια!!!
colonel gomelsky
QUOTE(apkat @ Aug 31 2009, 03:24 ) *
Δηλαδη πως θα του εφτιαχνε ο Ομπραντοβιτς σουτ;;Ρε παιδια προπονητης ειναι; δεν ειναι μαγος..

Ο Τσιλι λογω του γεγονοτος οτι δεν εχει σουτ και αυτο ειναι κατι που δεν μπορει να αλλαξει κανεις στα 26 του δεν θα επαιζε ποτε στον παο αφου απαραιτητα οι παικτες μεχρι το 4 του Παναθηναικου ειναι πολυ καλοι σουτερ..


+1 στον φιλο απκατ, αλλά

δεν υπάρχουν και στον παο σταθεροί κλασσικοί σουτέρ. Πέραν του all time classic σαρούνας οι άλλοι είναι απλά θετικοί. Και ρωτώ: Σε ποιόν να πεις και να σε πιστέψει ότι βασικό τριάρι του ΠΑΟ φέτος ήταν ο Περπε

Εντιτ: Το +1 πριν δω τα εντιτ
apkat
Ε οχι δεν ειναι απλα θετικοι..Ο Νικολας ειναι κλασσικος Αμερικανος σουτερ ρυθμου πολυ πολυ καλος ομως..Ο Διαμαντιδης ειναι ισως ο καλυτερος Ελληνας σουτερ ο Σπανουλης ειναι εξαιρετικος ενω και ο Περπερογλου το μονο στο οποιο διακρινεται ειναι το σουτ του.Και φυσικα οι Τσαρτσαρης Φωτσης για 4ρια ειναι εξαιρετικοι σουτερ.

Φυσικα δεν εχει καποιον αντιστοιχο του Μπαζιλε η του Ματσε αλλα αυτο δεν σημαινει οτι εχει εξαιρετικους σουτερ.
colonel gomelsky
QUOTE(apkat @ Aug 31 2009, 03:36 ) *
Φυσικα δεν εχει καποιον αντιστοιχο του Μπαζιλε


Γιατί μου θυμίζεις την αρρώστια; Άντε ρε Τζιανλούκα... Σε ένα από τα πρώτα ποστ μου είχα γράψει ότι ο Μπαζίλε π.χ. είναι χρησιμότερος του Τσίλντρες. Το τι έγινε δεν περιγράφεται!!
apkat
QUOTE(colonel gomelsky @ Aug 31 2009, 03:41 ) *
Γιατί μου θυμίζεις την αρρώστια; Άντε ρε Τζιανλούκα... Σε ένα από τα πρώτα ποστ μου είχα γράψει ότι ο Μπαζίλε π.χ. είναι χρησιμότερος του Τσίλντρες. Το τι έγινε δεν περιγράφεται!!


Και τωρα αν το εγραφες εγω το ιδιο λογικη θα εβρισκα την ιδια αντιδραση. wink.gif
rankin
QUOTE(PasGiannna @ Aug 31 2009, 03:09 ) *
....Σουτ θα του εφτιαχνε ο Ζοτς καλυτερο απτο Ναββαρο...

Δεν υπάρχουν προπονητές - θαυματοποιοί στο σύγχρονο μπάσκετ
Άσε που το θέμα έχει ξανασυζητηθεί εδώ μέσα, και πολύ κόσμος πιστεύει (μαζί και εγώ) ότι ο Γιαννάκης, στην προσωπική εκγύμναση των παιχτών, μπορεί να είναι και καλύτερος του Ομπράντοβιτς. Η διαφορά είναι ότι ο Ομπράντοβιτς σε έναν παίχτη θα βρει τον ακριβή ρόλο του, μέσα στην ομάδα! Αυτό μπορεί να σημαίνει ότι πχ θα βρει θέση για τον Νίκολας, και απο μονοδιάστατο σκορερ θα τον μετατρέψει σε κάτι πολύ πιο χρήσιμο, σημαίνει επίσης ότι θα στείλει τον Κέτσμαν στην άκρη του πάγκου γιατί απλά δεν είναι σε θέση να προσφέρει.. Ο Ομπράντοβιτς, είναι αυστηρός κριτής, και καλά κάνει! Ή θα πάρει το καλύτερο δυνατό από τους παίχτες του, ή θα τους στείλει από εκεί που 'ρθαν.

Το λάθος τώρα με τον Τσίλντρες, θεωρώ ότι είναι άλλο, και είναι του ίδιου του παίχτη!
Διαβάζαμε πρόσφατα ότι ο Βον Ουέιφερ, στο κολέγιο είχε προβλήματα με το σουτ του.. Δούλεψε όμως και τα βελτίωσε και πλέον, θεωρείται (και ελπίζω να είναι) καλός σουτέρ.
Κάποτε επίσης είχα διαβάσει μια συνέντευξη του Αρτέστ που ευχαριστούσε τον Σούμποτιτς (!) γιατί τον έμαθε να σουτάρει!!!
Όποιοι επίσης έχουν παίξει μπασκετ γνωρίζουν ότι το σουτ θέλει και δουλεία.. Είναι ζήτημα ταλέντου, αλλά θέλει και δουλειά. Δεν ζητάει κανείς από τον Τσιλντρες να γίνει ο νέος Κουντέλιν! Θα έπρεπε όμως να απαιτεί ο ίδιος από τον εαυτό του, να δουλέψει και να γίνει καλός σουτέρ! Είναι απαράδεκτο για παίχτη των 7 εκατ. δολλαρίων το χρόνο, ο οποίος είναι μόλις 25-26 ετών, να σουτάρει στο στυλ του Τσιλς, και με τα ποσοστά του Τσιλς! Θα έπρεπε να δούλευε από το πρωί ως το βράδυ για να αλλάξει το στυλ του και να βελτιώσει τα ποσοστά του!

Άρα, δεν φταίει κανείς προπονητής..Θεωρώ ότι ο Τσιλς, δεν είναι ιδιαίτερα εργατικός παίχτης.. Στον ένα χρόνο που είναι στη χώρα μας πάντως, δεν έχει να επιδείξει καμία βελτίωση! Γενικά, είναι ένας παίχτης με σπουδαία αθλητικά προσόντα και σπάνια αθλητικότητα και έκρηξη στο παιχνίδι του, που όμως δείχνει να μην έχει κάτσει να δουλέψει και πολύ με την τεχνική του, και το μπάσκετ δεν είναι μόνο άλμα και ταχύτητα, είναι και τεχνική, είναι και σουτ, είναι γενικά πολλά πράγματα και ο Τσιλς, από όλα αυτά έχει μόνο τα αθλητικά προσόντα, το πάθος στον αγώνα και την ομαδικότητα..
Απο τεχνική και σουτ, είναι σχεδόν ανύπαρκτος, και αυτή είναι η αλήθεια για τον ακριβότερο παίχτη στην ευρώπη
a bullet for your head
ΚΑΙ Ο ΟΣΦΠ επεσε ''θυμα'' του διαδικτυακου ''ριφιφι-ανταρτικου''..
http://www.espressonews.gr/default.asp?pid...81&catID=16
spysta
QUOTE(rankin @ Aug 31 2009, 07:48 ) *
Δεν υπάρχουν προπονητές - θαυματοποιοί στο σύγχρονο μπάσκετ
Άσε που το θέμα έχει ξανασυζητηθεί εδώ μέσα, και πολύ κόσμος πιστεύει (μαζί και εγώ) ότι ο Γιαννάκης, στην προσωπική εκγύμναση των παιχτών, μπορεί να είναι και καλύτερος του Ομπράντοβιτς. Η διαφορά είναι ότι ο Ομπράντοβιτς σε έναν παίχτη θα βρει τον ακριβή ρόλο του, μέσα στην ομάδα! Αυτό μπορεί να σημαίνει ότι πχ θα βρει θέση για τον Νίκολας, και απο μονοδιάστατο σκορερ θα τον μετατρέψει σε κάτι πολύ πιο χρήσιμο, σημαίνει επίσης ότι θα στείλει τον Κέτσμαν στην άκρη του πάγκου γιατί απλά δεν είναι σε θέση να προσφέρει.. Ο Ομπράντοβιτς, είναι αυστηρός κριτής, και καλά κάνει! Ή θα πάρει το καλύτερο δυνατό από τους παίχτες του, ή θα τους στείλει από εκεί που 'ρθαν.

Το λάθος τώρα με τον Τσίλντρες, θεωρώ ότι είναι άλλο, και είναι του ίδιου του παίχτη!
Διαβάζαμε πρόσφατα ότι ο Βον Ουέιφερ, στο κολέγιο είχε προβλήματα με το σουτ του.. Δούλεψε όμως και τα βελτίωσε και πλέον, θεωρείται (και ελπίζω να είναι) καλός σουτέρ.
Κάποτε επίσης είχα διαβάσει μια συνέντευξη του Αρτέστ που ευχαριστούσε τον Σούμποτιτς (!) γιατί τον έμαθε να σουτάρει!!!
Όποιοι επίσης έχουν παίξει μπασκετ γνωρίζουν ότι το σουτ θέλει και δουλεία.. Είναι ζήτημα ταλέντου, αλλά θέλει και δουλειά. Δεν ζητάει κανείς από τον Τσιλντρες να γίνει ο νέος Κουντέλιν! Θα έπρεπε όμως να απαιτεί ο ίδιος από τον εαυτό του, να δουλέψει και να γίνει καλός σουτέρ! Είναι απαράδεκτο για παίχτη των 7 εκατ. δολλαρίων το χρόνο, ο οποίος είναι μόλις 25-26 ετών, να σουτάρει στο στυλ του Τσιλς, και με τα ποσοστά του Τσιλς! Θα έπρεπε να δούλευε από το πρωί ως το βράδυ για να αλλάξει το στυλ του και να βελτιώσει τα ποσοστά του!

Άρα, δεν φταίει κανείς προπονητής..Θεωρώ ότι ο Τσιλς, δεν είναι ιδιαίτερα εργατικός παίχτης.. Στον ένα χρόνο που είναι στη χώρα μας πάντως, δεν έχει να επιδείξει καμία βελτίωση! Γενικά, είναι ένας παίχτης με σπουδαία αθλητικά προσόντα και σπάνια αθλητικότητα και έκρηξη στο παιχνίδι του, που όμως δείχνει να μην έχει κάτσει να δουλέψει και πολύ με την τεχνική του, και το μπάσκετ δεν είναι μόνο άλμα και ταχύτητα, είναι και τεχνική, είναι και σουτ, είναι γενικά πολλά πράγματα και ο Τσιλς, από όλα αυτά έχει μόνο τα αθλητικά προσόντα, το πάθος στον αγώνα και την ομαδικότητα..
Απο τεχνική και σουτ, είναι σχεδόν ανύπαρκτος, και αυτή είναι η αλήθεια για τον ακριβότερο παίχτη στην ευρώπη

στο ΣΤΥΛ του σουτ θα συμφωνησω .. ειναι απαραδεκτο και ανυπαρκτο (δεν λογιζουμε τοσο το αποτελεσμα ,αν θα μπει το σουτ ή οχι,γιατι αυτο ειναι συνηθως θεμα βραδιας) .. αν και βεβαια at the end of the day .. το πως σουταρεις κανει την διαφορα για το αν θα εχει περισσοτερες πιθανοτητες να μπει ή οχι .. τσπ συμφωνω για το σουτ ..

σ αυτο που διαφωνω ειναι οτι τονιζεις την τεχνικη ως ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ ..
δεν λεω οτι ειναι και ο Στιβ Νας της τριπλας πχ .. αλλα σε καμια περιπτωση ανυπαρκτη .. θεωρω οτι τριπλαρει αρκετα καλα ..σχετικα χαμηλα στο εδαφος και γενικα βγαζει μερικες ωραιες κινησεις (πισω απο την πλατη,ριβρες κτλ) κατα τη διαρκεια του αγωνα .. συνηθως οταν τρεχει.Θα μπορουσε να εχει πολυ υψηλοτερο επιπεδο τεχνικης αλλα οντως φαινεται να ειναι πιο chill out τυπος ..
Εξαλλου σημαντικο ρολο στο γεγονος οτι ΔΕΝ μπορει να εχει ΤΡΟΜΕΡΗ τεχνικη παιζει και το υψος του .. δεν βλεπεις συχνα παικτες πανω απο 2 μετρα με ΤΡΟΜΕΡΗ τεχνικη .. λογω του γεγονοτος οτι αναγκαζονται να τριπλαρουν ψηλοτερα ..
και στις πασες νομζιω οτι καλα τα καταφερνει .. την μπαλα τουλαχιστον στον ψηλο την περναει αρκετα καλα

αν ο Τσιλι γνωριζε απο τωρα οτι θα συνεχιζε ολη του την καριερα στην Ευρωπη .. πιστευω οτι θα εδινε ΠΟΛΥ μεγαλο βαρος στο σουτ του .. και αργα ή γρηγορα θα το βελτιωνεται αισθητα ..
απλα τωρα επειδη γνωριζει οτι το αργοτερο σε 2 χρονια ,οταν θα ναι και 27, θα γυρισει στο ΝΒΑ .. οπου τα αθλητικα του προσοντα υπερνικουν τα κακο του σουτ .. ΙΣΩΣ να μην σκοτιζεται και τοσο ..
παντως επειδη θεωρω οτι ο Τσιλι ειναι ανθρωπος που θελει να κεδιζει .. και βγαζει ενα παθος και ενα εγωισμο .. πιστευω οτι θα δουλεψει φετος .. ΚΥΡΙΩΣ στην ψυχολογια του .. καθως με το στυλ δεν μπορει να κανει και πολλα πλεον .. και θα δουμε καλυτερα αποτελεσματα στα σουτ του
rankin
Με μια γρήγορη ματιά των παικτών του Ολυμπιακού που αγωνίζονται στο Ευρωμπάσκετ παρατήρησα μερικά ενδιαφέροντα νούμερα

α. Οι Τεόντοσιτς - Χαλπερίν - Κλέιζα έχουν ως τώρα 6/37 τρίποντα (16.2%)
3/16 ο Τεόντοσιτς
2/10 ο Χαλπεριν
1/11 ο Κλέιζα

Ελπίζω να μην είναι μόνιμη κατάσταση και να συνέλθουν και οι 3
Κατα τ'άλλα ο Τεόντοσιτς έχει μάλλον καλή και πληθωρική παρουσία με 10.5 πόντους και 4.3 ασιστ ανα αγώνα
ενώ ο Κλέιζα είναι μέτριος και κάτω του αναμενόμενου, με 8.5 πόντους και 5.3 ριμπάουντ
Ο Χαλπερίν ολοκλήρωσε την αποστολή του με 10.7 πόντους και 2.3 ασιστ

Ο τέταρτος διεθνής, εκτός εθνικής Ελλάδος, ο Βούισιτς κάνει ένα μάλλον ικανοποιητικό τουρνουά, με 10.2 πόντους μέσο όρο
Δεν ξέρω τι περίμεναν οι κροάτες από αυτόν, αλλά εγώ τον βρίσκω μια χαρά.

β. Όσον αφορά τους Έλληνες διεθνείς, νομίζω ότι ξεκάθαρα οι Σόφο και Μπουρούσης κάνουν ένα εξαιρετικό τουρνουά και αποτελούν από τα καλύτερα δίδυμα ψηλών της διοργάνωσης.
Πιστεύω ότι ο κοουτς θα πρέπει να λάβει αρκετά υπ όψιν του τα νέα δεδομένα, για την ερχόμενη σεζον και να εκμεταλλευτεί στο έπακρο τους πάιχτες του..
Θεωρώ πάντως πως και εκείνος το έχει καταλάβει καλά αυτό..
morrison
Ενδιαφερον ειχε το χτεσινο Γαλλια-Κροατια κυριως για τον τροπο που ο Ρεπεσα χρησιμοποιησε τον Βουισιτς...Ο Ρεπεσα λοιπον εφερε τον Κροατη απο τον παγκο δινοντας του συνολικο χρονο οχι πανω απο 15 λεπτα,τα δε σημεια του παιχνιδιου που τον εβαλε ηταν κυριως στα τελη των ημιχρονων.Το πειραμα απεδειχθη αποτυχημενο,ο Βουισιτς εμεινε εκτος κλιματος αγωνα-δεν πηρε τις μπαλες που παιρνει συνηθως στην επιθεση-ενω και στα τελειωματα των φασεων εδειξε μαλλον κρυος.Θα πρεπει να συνυπολογιστει παντως οτι εδειχνε σε κακιστη κατασταση μαλλον εξαντλημενος απο τα συνεχη ματς,θα ελεγα οτι ηταν αρκετα καλος στην πρωτη φαση και τραγικος στα δυο παιχνιδια της δευτερης.
Συμπερασματικα η γνωμη μου ειναι οτι δεν θα ηταν κακο ο Βουισιτς να μεινει εκτος ελληνικου πρωταθληματος τουλαχιστον στην αρχη ωστε να μεινει φρεσκος στη χρονια ενω θα μπορουσε να εξεταστει η ολικη επαναφορα του για τα πλει-οφ...Η δε χρησιμοποιηση του να μην ξεπερνα τα 15 λεπτα σπαστα αλλα στην αρχη των δυο ημιχρονων εκει που εδειξε περσι οτι μπαινει συχνα αρκετα καλα...
leonkalf
Δήλωση Childress στο twitter

"my man pat beverly argued for 20 min with me during our team lunch that rice is a vegetable. Smh"



smiley.gif

Από τα ωραία της προετοιμασίας...


Υ.Γ Smh τι μπορεί να σημαίνει?
tzagasdog
QUOTE(leonkalf @ Sep 18 2009, 18:30 ) *
Υ.Γ Smh τι μπορεί να σημαίνει?


"shaking my head" smiley.gif
morrison
Και στο σημερινο φιλικο με τον Πανιωνιο ο Μπεβερλι κατεβασε 6 ριμπαουντακια...Γενικοτερα αποτυπωνεται στη στατιστικη ολων των φιλικων η φημολογουμενη εφεση του στο ριμπαουντ ενω τα νουμερα του ειναι φανταστικα σχετικα με το υψος του...
Αυτο το σημειο με εκανε να αναρωτηθω για αλλους παιχτες που ειχαν αυτο το ιδιαιτερο ταλεντο...
Μαρκ Λαντσμπεργκερ,ο λευκος σεντερ του Πανιωνιου που κατεχει ακομα το ρεκορ στην Α1 με 30 ριμπαουντ σε ενα ματς...
Γουολτερ Μπερι,καλοι μεσοι οροι-κατεβαζε τα σκουπιδια με τα ακροδαχτυλα
Ντενις Ροντμαν,χωρις πολλα σχολια,καλυτερος μ.ο σε ριμπαουντ παρα σε ποντους

υγ:μαλλον ειμαι οφ-τοπικ,σορι αλλα δεν εβρισκα αλλο thread καταλληλοτερo να το ποσταρω...
leonkalf
Έχετε δει τις φόρμες που φοράνε οι παίκτες που είναι εκτός αποστολής (δεν είμαι σίγουρος για τους εντός) και οι φροντιστές? Είναι γκρι πάνω κάτω και με κουκούλα και νομίζω ότι το πάνω μέρος έχει φερμουάρ.

Πήγα στην μπουτίκ που είναι στην αίθουσα των VIP και την έχουν παρόμοια, χωρίς κουκούλα και χωρίς φερμουάρ. Μου είπαν ότι αυτή είναι η εμπορική, ότι δηλ. δεν είναι ίδια με της ομάδας!!! Γιατί αυτό???
Μ'αρέσει και ήθελα να την πάρω..
Ξέρει κανείς αν πωλείται αλλού η "κανονική"?


Επίσης ωραίο είναι το μπλουζάκι polo. Αυτό είναι ίδιο.
vastravoud
Οι φόρμες των παικτών της αποστολής πάντως μοιάζουν πολύ με πιτζάμες tongue.gif
colonel gomelsky
Για την κοπελίτσα που τραβιέται ο Έρτσεγκ και δεν θέλει να πάει πουθενά δανεικός εδώ να μιλήσουμε; Ή υπάρχει τόπικ "Ολυμπιακός - κουτσομπολιά 2009-2010" smiley.gif

Και τώρα που είπα κουτσομπολιά, ο Παπαλουκάς χώρισε με τη Μακρυπούλια! Επιτέλους!

thumbsup.gif

Άντε να ανοίγει ο δρόμος και για άλλους!
rankin
QUOTE(colonel gomelsky @ Nov 7 2009, 17:05 ) *
Και τώρα που είπα κουτσομπολιά, ο Παπαλουκάς χώρισε με τη Μακρυπούλια! Επιτέλους!

thumbsup.gif

Άντε να ανοίγει ο δρόμος και για άλλους!

φίλε, το χω ξαναπεί! Δεν κάνει η κοπέλα.. Είναι ξενερουά..
Δεν την εγκρίνουμε, ούτε για τον Θοδωρή, ούτε για κανέναν.. Δεν μας αρέσει! 68.gif
OnLy_PAS-AthEnS
Δεν ξερω αν εχει ξαναειπωθει φιλοι μου,δεν ξερω αν ειναι το καταλληλο τοπικ εδω...αλλα πρεπει να πω ο καταλαβα ή μαλλον επιβεβαιωσα αυτο που πιστευα για το λογω αγωνιστικης αδράνεις του Βον Ουειφερ.Τις τρεις τελευταιες μερες εψαξα πολυ και ολοι λεγανε οτι ο Βον εχει εκπληκτικο ποτεντιαλ αλλα ειναι παιχτης ψυχολογιας.Εβλεπα πχ. ενα ματς των Ροκετς και πριν το ματς τον εβλεπες χαρουμε.Κανανε μαμακιες εκει με τον Ρον και εμπενε στο ματς και πεταγε 2 τριποντακια και 5 καρωματα.Αρα,λοιπον,ειναι πολυ παιχτης ψυχολογιας.Με τον κυριο Δρακο εδω να εχει μαμησει πραγματικα την ψυχολογια των παιχτων του ο Βον δεν μπορει να προσφερει ειδικα απο τη στιγμη που ενω χρειαζεται καποιο χρονο προσαρμογης ο Δρακος δεν τον βαζει καθολου Ευρολιγκα ενω δεν ειναι δηλωμενος και Ελλαδα.Αρα μια πολυ καλη μεταγραφη ισως εγινε(και ναι φιλοι τωρα πια ειναι αργα να αλλαξει) φουσκα τελειως.Κριμα......θα μπορουσε αυτος ο παιχτης σε συνδυασμο με Τσιλι και Κλειζα στο σκορ να δωσουν ενεργεια πολυ,σκορ,τρεξιμο και πανω απολα θεαμα για τον κοσμο.

Υ.Γ1) Παιζει και η πιθαοτητα που πολλοι λενε να εχει τραυματισμο τυπου Παργκο αλλα κανεις δεν ξερει με βεβαιοτητα και αποτι φενεται θα μυνει αιωνιο μυστηριο καθως δεν τον βλεπω να ψηνει αρνει στην Ελλαδα...
Υ.Γ2)Αν εχει ξαναειπωθει στο φορουμ κατι τετοιο συγγνωμη που τα ξαναγραφω.Εχω καιρο να διαβασω τα τοπικς του ΟΣΦΠ...γι αυτο!
Redalert
QUOTE(OnLy_PAS-AthEnS @ Dec 4 2009, 13:11 ) *
Δεν ξερω αν εχει ξαναειπωθει φιλοι μου,δεν ξερω αν ειναι το καταλληλο τοπικ εδω...αλλα πρεπει να πω ο καταλαβα ή μαλλον επιβεβαιωσα αυτο που πιστευα για το λογω αγωνιστικης αδράνεις του Βον Ουειφερ.Τις τρεις τελευταιες μερες εψαξα πολυ και ολοι λεγανε οτι ο Βον εχει εκπληκτικο ποτεντιαλ αλλα ειναι παιχτης ψυχολογιας.Εβλεπα πχ. ενα ματς των Ροκετς και πριν το ματς τον εβλεπες χαρουμε.Κανανε μαμακιες εκει με τον Ρον και εμπενε στο ματς και πεταγε 2 τριποντακια και 5 καρωματα.Αρα,λοιπον,ειναι πολυ παιχτης ψυχολογιας.Με τον κυριο Δρακο εδω να εχει μαμησει πραγματικα την ψυχολογια των παιχτων του ο Βον δεν μπορει να προσφερει ειδικα απο τη στιγμη που ενω χρειαζεται καποιο χρονο προσαρμογης ο Δρακος δεν τον βαζει καθολου Ευρολιγκα ενω δεν ειναι δηλωμενος και Ελλαδα.Αρα μια πολυ καλη μεταγραφη ισως εγινε(και ναι φιλοι τωρα πια ειναι αργα να αλλαξει) φουσκα τελειως.Κριμα......θα μπορουσε αυτος ο παιχτης σε συνδυασμο με Τσιλι και Κλειζα στο σκορ να δωσουν ενεργεια πολυ,σκορ,τρεξιμο και πανω απολα θεαμα για τον κοσμο.

Υ.Γ1) Παιζει και η πιθαοτητα που πολλοι λενε να εχει τραυματισμο τυπου Παργκο αλλα κανεις δεν ξερει με βεβαιοτητα και αποτι φενεται θα μυνει αιωνιο μυστηριο καθως δεν τον βλεπω να ψηνει αρνει στην Ελλαδα...
Υ.Γ2)Αν εχει ξαναειπωθει στο φορουμ κατι τετοιο συγγνωμη που τα ξαναγραφω.Εχω καιρο να διαβασω τα τοπικς του ΟΣΦΠ...γι αυτο!


Συμφωνω απολυτα με οσα λες...
Διαφωνω μονο στο "σημειο" με το αρνι.Εγω πιστευω οτι ουτε ....βασιλοπιτα δε θα προλαβει!!!
OnLy_PAS-AthEnS
QUOTE
ουτε βασιλοπιτα δε θα προλαβει!!!

Eιπα να μην πω την αληθεια για αυτο που πιστευω γιατι θα ακουγοταν υπερβολικο.....αλλα να σου πω ουτε ρεβεγιον δεν θα κανει ετσι οπως τα βλεπω...αν και ξαναλρω θα μπορουσε πολλα σε αυτη την ομαδα.
leonkalf
Αυτό το είδατε?

http://wind.kanekerkida.gr/

Πολύ ωραία ιδέα για παιχνίδι αποκλειστικά για τον μπασκετικό Ολυμπιακό! Μπράβο σε όσους το σκέφτηκαν και το υλοποίησαν!! Πάντα τέτοιες ωραίες πρωτοβουλίες.. wink.gif
rankin
QUOTE(leonkalf @ Dec 15 2009, 13:47 ) *
Αυτό το είδατε?

http://wind.kanekerkida.gr/

Πολύ ωραία ιδέα για παιχνίδι αποκλειστικά για τον μπασκετικό Ολυμπιακό! Μπράβο σε όσους το σκέφτηκαν και το υλοποίησαν!! Πάντα τέτοιες ωραίες πρωτοβουλίες.. wink.gif

τι στο περίπου είναι ;;;
leonkalf
E, μπες να δεις!! Σίγουρα θα σου αρέσει... wink.gif

Σκοπός είναι να μαζεύεις πόντους. Όσοι πάνε καλά και είναι ψηλά στη βαθμολογία κερδίζουν δώρα.. με ανώτερο το ταξίδι στο F4!

Για να πάρεις πόντους υπάρχουν διάφοροι τρόποι. Ερωτήσεις trivial σχετικές με την ομάδα, ελεύθερες βολές, διαλέγεις 5αδα για κάθε ματς και ανάλογα πως πάνε οι παίκτες κάνεις σκορ, αν προσκαλέσεις φίλους και μπουν στο παιχνίδι.

Έχει φάση.. smile.gif
leonkalf
Μικρές Ιστορίες με πρωταγωνιστή τον Von Wafer

Ο ατσίδας με τα κόκκινα (άρθρο του Ρ.Δάρδαλη στο sentragoal.gr)


Φιγούρα από το σινεμά
Προσόντα εντός του παρκέ; Σε αφθονία. Μυαλό; Αφήστε το καλύτερα. Ο Βον Γούειφερ θα μείνει στην ιστορία ως μια από τις πλέον χαρακτηριστικές φιγούρες που έχουν περάσει ποτέ από το ελληνικό μπάσκετ. Η έλλειψη ευστροφίας του (για να το θέσουμε ευγενικά) συναντάται μόνο σε ήρωες του σινεμά και στον Ολυμπιακό θα διηγούνται για χρόνια τις ιστορίες με πρωταγωνιστή τον Αμερικανό γκαρντ.

Το σίγουρο είναι πως πριν τον αποκτήσουν θα έπρεπε να είχαν «τσεκάρει» καλύτερα το βαθμό ευφυΐας του. Διότι από την πρώτη στιγμή που πάτησε το πόδι του στην Αθήνα ήταν φανερό πως δεν μπορούσε να προσαρμοστεί στις μεγάλες απαιτήσεις του Παναγιώτη Γιαννάκη και γενικότερα του ευρωπαϊκού μπάσκετ. Η αποδέσμευσή του ήταν η καλύτερη λύση και για τις δύο πλευρές, καθώς στο ΝΒΑ ταιριάζει καλύτερα και στους Γκρίζλις θα δείξει το ταλέντο του.

Η επικίνδυνη απορία
Ο Βον γενικά είχε πολλές απορίες. Μερικές εξ αυτών ήταν επικίνδυνες. Μιλώντας με τους συμπαίκτες του ήθελε να μάθει για την κόντρα του Ολυμπιακού με τον Παναθηναϊκό. Αφού είχε ενημερωθεί εξέφρασε την εξής απορία-βούληση: «Ωραία, αφού υπάρχουν αρκετοί παίκτες που γνωρίζουμε στον Παναθηναϊκό, γιατί δεν πάμε μια μέρα στο γήπεδό τους να δούμε ένα παιχνίδι τους;». Σε ένα άλλο κράτος ή σε μια άλλη ζωή το ερώτημά του (με επιφύλαξη και πάλι) θα είχε νόημα.

Στην Ελλάδα του 2010 όσοι τον άκουσαν έσπευσαν να του ξεκαθαρίσουν πως δεν υπάρχει καμία περίπτωση να πραγματοποιηθεί μια τέτοια επίσκεψη.


Πρόβλημα ακράτειας
Το πρώτο σοβαρό κρούσμα είχε συμβεί κατά τη διάρκεια της επίσημης παρουσίασης του Ολυμπιακού. Την ώρα που όλοι οι παίκτες σηκώθηκαν για να κρατήσουν ψηλά τις φανέλες, ο Αμερικανός αμέλησε να κρατήσει σφιχτά τα οπίσθιά του! Ο διαπεραστικός ήχος «τρύπησε» τα αυτιά των παρευρισκομένων και προκάλεσε το γέλιο τους, παρά την προσπάθεια να το «πνίξουν».

Ο Βον γενικά είχε ένα θέμα ακράτειας. Υπήρξαν φορές κατά τη διάρκεια της προπόνησης που εν μέσω ασκήσεων έφευγε τρέχοντας για τα αποδυτήρια. Αφού ξαλάφρωνε, επέστρεφε κύριος στο παρκέ και συνέχιζε την προπόνηση.


Χωρίς τις βαλίτσες στο χέρι
Για να επανέλθουμε στα γούστα που «έβγαζε» ο Γούειφερ, θα θυμηθούμε μια σκηνή στο αεροδρόμιο της Μάλαγα. Αφού προσγειώθηκε η αποστολή, τα μέλη της περίμεναν τις αποσκευές σε μια συγκεκριμένη ζώνη. Ακολούθως, όμως, ο αριθμός άλλαξε κι έφυγαν για τη νέα ζώνη. Ολοι πλην ενός. Ο Βον είχε μείνει στην αρχική και τη στιγμή που όλοι αποχωρούσαν με τις βαλίτσες τους για την έξοδο, ο Αμερικανός πήρε χαμπάρι τι συνέβη κι έτρεξε για να πάρει τις βαλίτσες του.

Την ώρα που πήγαινε στη σωστή ζώνη, κάποιοι στην αποστολή κατάλαβαν τι είχε συμβεί και χαμογέλασαν στον Αμερικανό, ο οποίος ευγενικά απάντησε με ένα λαμπερό χαμόγελο παριστάνοντας τον αδιάφορο.


Ξέχασε τα παπούτσια του!
Στις λίγες μέρες που το ΣΕΦ έμεινε κλειστό στο δεύτερο δεκαήμερο του Σεπτεμβρίου, ο Ολυμπιακός χρησιμοποίησε για έδρα το κλειστό της Γλυφάδας. Την πρώτη φορά που έκανε εκεί προπόνηση οι τρεις Αμερικανοί πήγαν παρέα στο γήπεδο για να μη χαθούν. Οντως έφτασαν μια χαρά, αλλά λίγα λεπτά μετά την είσοδό τους στα αποδυτήρια ο Γούειφερ επέστρεψε γρήγορα στο πάρκινγκ κι από πίσω του ο Τσίλντρες δυσκολευόταν να συγκρατήσει τα γέλια του.

Τι είχε συμβεί; Ο Αμερικανός είχε ακολουθήσει πιστά τον «Τσιλς» και τον Μπέβερλι στο δρόμο, αλλά είχε ξεχάσει να πάρει τα αθλητικά παπούτσια του! Ως εκ τούτου αναγκάστηκε να κάνει μια μικρή βόλτα για να πάρει τον απαραίτητο εξοπλισμό.


Η αποχαιρετιστήρια «επιτυχία»
Το κύκνειο άσμα των «επιτυχιών» για τον Γούειφερ είχε έδρα την Ορλεάνη. Την ώρα που όλα τα μέλη της ομάδας μαζεύονταν στην είσοδο του ξενοδοχείου για να φύγουν για το γήπεδο όπου θα γινόταν ο αγώνας, αντίκρισαν έκπληκτοι τον 25χρονο γκαρντ στη ρεσεψιόν να κρατάει τις βαλίτσες του. Ο Αμερικανός κάπως είχε μπερδευτεί με το πρόγραμμα του ταξιδιού και είχε σπεύσει να κάνει τσεκ άουτ. Αλλωστε στην Ορλεάνη οι παίκτες -επειδή τα δωμάτια είχαν για δεύτερο κρεβάτι ένα καναπέ (!)- έμεναν όλοι μόνοι τους και ουδείς είχε μπορέσει να τον ενημερώσει. Ετσι πήρε μόνος του την πρωτοβουλία κι όταν τον είδαν οι υπόλοιποι να έχει μαζέψει τα μπογαλάκια του τον πρόλαβαν και πήγε πίσω στο δωμάτιο για να τα αφήσει.
Manu7
QUOTE(leonkalf @ Dec 16 2009, 16:00 ) *
Πρόβλημα ακράτειας
Το πρώτο σοβαρό κρούσμα είχε συμβεί κατά τη διάρκεια της επίσημης παρουσίασης του Ολυμπιακού. Την ώρα που όλοι οι παίκτες σηκώθηκαν για να κρατήσουν ψηλά τις φανέλες, ο Αμερικανός αμέλησε να κρατήσει σφιχτά τα οπίσθιά του! Ο διαπεραστικός ήχος «τρύπησε» τα αυτιά των παρευρισκομένων και προκάλεσε το γέλιο τους, παρά την προσπάθεια να το «πνίξουν».

Ο Βον γενικά είχε ένα θέμα ακράτειας. Υπήρξαν φορές κατά τη διάρκεια της προπόνησης που εν μέσω ασκήσεων έφευγε τρέχοντας για τα αποδυτήρια. Αφού ξαλάφρωνε, επέστρεφε κύριος στο παρκέ και συνέχιζε την προπόνηση.

E μετά πώς να τον βάλει ο Παναής στα επίσημα?Ειδικά σε καμιά έδρα δύσκολη? smiley.gif Θα χεζόταν με όλη τη σημασία της λέξεως... 24.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.