Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός οff topic
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54
plo koon
QUOTE (tzagasdog @ May 25 2011, 14:48 ) *
Για το 2. Το εσωτερικο της ομαδα πρεπει να ειχε γινει σκατα εντελως... δεν πιστευω οτι ο Τσιλι και ο Κλειζα θα εφευγαν αν στα αποδυτηρια υπηρχε το κλιμα που επρεπε. Δεν ξερω ποιος φταιει αλλα δεν εχει και σημασία.


Αλήθεια ξέρει κανείς τι ακριβώς έγινε πέρσι? Γιατί μόνο μισόλογα έχω ακούσει τίποτα συγκεκριμένο. Ποιοι τα σπάσανε με ποιους?
kotzito
Νομιζω οτι το στοιχειο του καλου κλιματος ηταν το πιο σημαντικο που στοιχισε τοτε.Περσυ πρεπει να ειχαν τσακωθει σχεδον ολοι με ολους.Και ο Γιαννακης νομιζω οτι οχι μονο δεν ηταν σε θεση να επιβληθει,αλλα πρεπει να υπηρχαν και παικτες που να τσακωνονταν μαζι του.Φετος η ομαδα μου βγαζει μια πιο δεμενη εικονα.Και αυτο οφειλεται κυριως στον Ντουντα.Θεωρω οτι αν ο Ντουσαν ειχε το περσινο ροστερ η ομαδα θα ειχε περισσοτερες ελπιδες απο ποτε αλλωτε να κανει τρεμπλ.Εδω εχει καταφερει να κανει πολυτιμες μοναδες παικτες οπως ο Χαλπεριν,ο Ερτσεγκ και ο Γκορντον,οι οποιοι στην αρχη της χρονιας ειτε ηταν προς παραχωρηση ειτε θα συμπληρωναν το ροστερ.Ακομα και για τον Σοφοκλη,πιστευω οτι θα μπορουσε να τον στρωσει.Παντως το μπασκετ που επαιζε περσυ ο Ολυμπιακος ηταν οντως υπεροχο.Νομιζω οτι αν συνοδευοταν και με πρωταθλημα ή ευρωπαικο θα μιλαγαμε για μια απο τις πιο επιτυχημενες φουρνιες.Απλα η δευτερη συνεχομενη αποτυχια στην Ευρωπη και η απωλεια του πρωταθληματος(ανεξαρτητως το πως ηρθε αυτη) δεν αφησε πολλα περιθωρια.Για αυτο αλλωστε την πληρωσε ο Γιαννακης.
j.browning
QUOTE (kotzito @ May 25 2011, 16:21 ) *
Νομιζω οτι το στοιχειο του καλου κλιματος ηταν το πιο σημαντικο που στοιχισε τοτε.Περσυ πρεπει να ειχαν τσακωθει σχεδον ολοι με ολους.Και ο Γιαννακης νομιζω οτι οχι μονο δεν ηταν σε θεση να επιβληθει,αλλα πρεπει να υπηρχαν και παικτες που να τσακωνονταν μαζι του.Φετος η ομαδα μου βγαζει μια πιο δεμενη εικονα.Και αυτο οφειλεται κυριως στον Ντουντα.Θεωρω οτι αν ο Ντουσαν ειχε το περσινο ροστερ η ομαδα θα ειχε περισσοτερες ελπιδες απο ποτε αλλωτε να κανει τρεμπλ.Εδω εχει καταφερει να κανει πολυτιμες μοναδες παικτες οπως ο Χαλπεριν,ο Ερτσεγκ και ο Γκορντον,οι οποιοι στην αρχη της χρονιας ειτε ηταν προς παραχωρηση ειτε θα συμπληρωναν το ροστερ.Ακομα και για τον Σοφοκλη,πιστευω οτι θα μπορουσε να τον στρωσει.Παντως το μπασκετ που επαιζε περσυ ο Ολυμπιακος ηταν οντως υπεροχο.Νομιζω οτι αν συνοδευοταν και με πρωταθλημα ή ευρωπαικο θα μιλαγαμε για μια απο τις πιο επιτυχημενες φουρνιες.Απλα η δευτερη συνεχομενη αποτυχια στην Ευρωπη και η απωλεια του πρωταθληματος(ανεξαρτητως το πως ηρθε αυτη) δεν αφησε πολλα περιθωρια.Για αυτο αλλωστε την πληρωσε ο Γιαννακης.


ο ντουσαν σε καμια περιπτωση δεν θα ειχε το περσυνο ροστερ οποτε τσαμπα το ονειρο.
ισως αν ειχατε των γκερσον περσι να ειχατε καταφερει κατι καλυτερο.
το προβλημα νομιζω ηταν οτι ο γιαννακης ειχε περασει την νοοτροπια στους παικτες(δικια του?πριν τον ολυμπιακο δεν των θυμαμαι να ασχολειται)να ασχολουνται με τις αποφασεις της διαιτησιας και να μην παιζουν μπασκετ στις κρισιμες στιγμες και να χανετε το παιχνιδι.οι πιο επιρεπης σε αυτην την κατασταση ηταν οι παπαλουκας και κλειζα κυριως ο 2ος εκνευριζοταν τοσο πολυ που σταματουσε να παιζει.
Zoys
QUOTE(j.browning @ May 25 2011, 17:33 ) *
ισως αν ειχατε των γκερσον περσι να ειχατε καταφερει κατι καλυτερο.

Θα ήθελα (και δεν θα ήθελα μαζί) να δω την περσινή ομάδα με προπονητή τον Γκέρσον... tongue.gif Η καλύτερη του θα ήταν. Φουλ επίθεση κι άγιος ο Θεός, ποια Μακάμπι τώρα κι αηδίες. Αυτή θα ήταν η πιο επιθετική ομάδα όλων των εποχών.
Zephyr
QUOTE(Anaz @ May 25 2011, 15:33 ) *
Δεν μπορω με τιποτα να φανταστω τον Τσιλι 10 φορες πιο χρησιμο σε σχεση με περσι, με OΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ προπονητη!! Η περσινη ομαδα ηταν ετσι δομημενη που επαιρνε σχεδον το 100% απο αυτον τον παιχτη. Γρηγορος ρυθμος, πρωτος στοχος στο τρανζισιον και plays σχεδιασμενα γι'αυτον σε σετ αμυνες ειτε με isolation είτε με backdoor cuts..Τι αλλο να ζητησει?? Δεν ειναι δα και κανας σουπερ σκορερ ή δημιουργος, στο κατω κατω. Το ιδιο περιπου ισχυει και για Μιλος και Κλειζα. Μην υποτιμουμε τη συμβολη του Γιαννακη στο μπασκετ που ειδαμε περσι..


Θα ήταν πολύ πιο χρήσιμος αφενός γιατί δεν έχουμε 3αρι ( 69.gif ) και αφετέρου γιατί είναι παίχτης προπονητή (σίγουρα το 90% από εμάς θα προτιμούσε Κιντέλαρο αλλά αυτή είναι πονεμένη ιστορία...). Δηλαδή έτσι όπως είναι φέτος δομημένη η ομάδα, θα φαίνονταν (αν προτιμάς) πολύ περισσότερο η προσφορά του σε σχέση με πέρσι, όπου τα φώτα έπεσαν σε Κλέιζα και Μίλος.

@Air Kef
Για όσο καιρό ήταν ο Γιαννάκης στον πάγκο, ποτέ σχεδόν δεν μου έδωσε η ομάδα την εντύπωση ότι "έχει" τον ΠΑΟ. Μπορεί να είναι προσωπική μου άποψη, ίσως και λανθασμένη, αλλά κάθε φορά που ο Ομπράντοβιτς έβρισκε τον Γιαννάκη του άλλαζε τα φώτα, τον τύλιγε σε μια κόλλα χαρτί. Είναι τυχαίο ότι τρώγαμε τα ίδια καλάθια, από την ίδια γωνία με το ίδιο ακριβώς τρόπο από τον ΠΑΟ και μετά από καμια 15αρια φάσεις αποφάσιζε ο Γιαννάκης να αλλάξει σύστημα?
Φέτος παρά το χάλι το ασυμμάζευτο και το φτωχότερο ρόστερ, είναι στο 3-0 οι μεταξύ μας αναμετρήσεις. Είδα και τους 3 αγώνες και σε όλους ο Ολυμπιακός ήταν απλά καλύτερος (όχι καμιά μεγάλη διαφορά - για να μην παρεξηγηθώ) αλλά έδειξε ότι αυτός πάει το παιχνίδι εκεί που θέλει και όχι ο ΠΑΟ. Και αυτό οφείλεται σε ένα πολύ μεγάλο βαθμό στον Ντούντα.
tzagasdog
QUOTE(plo koon @ May 25 2011, 15:52 ) *
Αλήθεια ξέρει κανείς τι ακριβώς έγινε πέρσι? Γιατί μόνο μισόλογα έχω ακούσει τίποτα συγκεκριμένο. Ποιοι τα σπάσανε με ποιους?


ακριβως δεν νομιζω οτι μπορει να ξερει κανενας.

Αλλα φαντασου αν ο Ντουντα χρειαστικε να στειλει ενα μηνα σπιτι του τον Μπουρουση φαντασου με τον Γιαννακη προπονητη τι παρτι θα γινοταν....

και περυσι ηταν ο Μπουρουσης, ηταν ο Κλειζα ο Σοφο... χαμος....
Air Kef
Τελικά όντως δεν τα ανοίξαμε τόπικ για τον τελικο ετσι; biggrin.gif
Manu7
QUOTE(Air Kef @ May 26 2011, 14:50 ) *
Τελικά όντως δεν τα ανοίξαμε τόπικ για τον τελικο ετσι; biggrin.gif


Σσσσ....Μην μας ακούσει κανείς....biggrin.gif

Zoys
QUOTE(tzagasdog @ May 25 2011, 19:11 ) *
Αλλα φαντασου αν ο Ντουντα χρειαστικε να στειλει ενα μηνα σπιτι του τον Μπουρουση φαντασου με τον Γιαννακη προπονητη τι παρτι θα γινοταν....

και περυσι ηταν ο Μπουρουσης, ηταν ο Κλειζα ο Σοφο... χαμος....


Ακριβώς. Ο Ντούντα δεν είναι Γιαννάκης που δεν μπορούσε να βάλει τάξη και οι παίκτες τον έκαναν ότι ήθελαν. Ο Ίβκοβιτς είναι γάτα στο να υπάρχει πειθαρχία (όχι και στρατιωτική, δεν είναι και Ιβάνοβιτς) και καλό κλίμα σε μια ομάδα. Και ακόμα δεν είναι τόσο απρόσωπος με τους παίκτες όσο έχω ακούσει ότι ήταν ο Δράκος ο οποίος μετά τις προπονήσεις πήγαινε στο γραφείο του κι αυτό ήταν. Ο Ντούντα είναι ικανός να απασχολεί τους παίκτες για 24 ώρες το 24ωρο...

Αγωνιστικά από την άλλη δεν μπορώ να είμαι σίγουρος εάν θα ήταν η περσινή ομάδα καλύτερη με τον Ντούντα. Πέρυσι ο Ολυμπιακός είχε ίσως - όσο υπερβολή κι αν ακουστεί - το καλύτερο υλικό στην ιστορία του και ο Γιαννάκης τα πήγε περίφημα ΜΕΧΡΙ να αρχίσουν τα κρίσιμα ματς όπου η ομάδα δυστυχώς άλλαξε τσιπ προς το χειρότερο και έδειξε το χειρότερο δυνατό πρόσωπο - ο πρώτος τελικός στο ΟΑΚΑ με τον Παναθηναϊκό μόνο θλίψη με γεμίζει με την άθλια εικόνα μας... sad.gif
Reggie Miller #31
Εγώ έχω να πω ότι η πιο μεγάλη ώρα είναι τώρα!
Πάμε δυνατά,ή τώρα ή ποτέ...Αν το θέλουν τόσο πολύ να μπουν μέσα και να μην αφήσουν περιθώρια!Τέλος!
Reggie Miller #31
Εντελώς άσχετο αλλά η Σπάρτακ τα έχωσε άγρια γαι τον 2μηνο αποκλεισμό του Μαύρο...
Και είχε δίκιο.Αν έχουν άντερα ας τιμωρήσουν και τους υπόλοιπους αγαπημένους....
rchos



με πιανει μια μελαγχολια...
kseplenhs
QUOTE(rchos @ Aug 29 2011, 22:19 ) *
με πιανει μια μελαγχολια...



Επρεπε να το είχες ξεπεράσει τώρα που είχαμε καλοκαίρι και επομένως καμια διοργάνωση σε εξέλιξη.Εγώ έκανα τις ψυχοθεραπείες μου και για 2 μήνες ένιωσα την λύτρωση.

Και έπρεπε να το είχες ξεπεράσει γιατί αν αρχίσουν τα eurobasket και οι ευρωλίγκες η μελαγχολία θα σου γίνει κατάθλιψη οπότε εγώ σαν καλός σου φίλος και απο σεβασμό στο έργο σου σαν αντμιν θα σου βρώ ένα 45αρι για να βάλεις τέλος στο μαρτύριο σου sport-smiley-017.gif
baskethood
QUOTE (kseplenhs @ Aug 29 2011, 22:28 ) *
Και έπρεπε να το είχες ξεπεράσει γιατί αν αρχίσουν τα eurobasket και οι ευρωλίγκες η μελαγχολία θα σου γίνει κατάθλιψη οπότε εγώ σαν καλός σου φίλος και απο σεβασμό στο έργο σου σαν αντμιν θα σου βρώ ένα 45αρι για να βάλεις τέλος στο μαρτύριο σου sport-smiley-017.gif

Μπραβο,ετσι ειναι οι καλοι φιλοι. biggrin.gif
Και ετσι επισης



smiley.gif smiley.gif
rchos
QUOTE(kseplenhs @ Aug 29 2011, 22:28 ) *
Επρεπε να το είχες ξεπεράσει τώρα που είχαμε καλοκαίρι και επομένως καμια διοργάνωση σε εξέλιξη.Εγώ έκανα τις ψυχοθεραπείες μου και για 2 μήνες ένιωσα την λύτρωση.

Και έπρεπε να το είχες ξεπεράσει γιατί αν αρχίσουν τα eurobasket και οι ευρωλίγκες η μελαγχολία θα σου γίνει κατάθλιψη οπότε εγώ σαν καλός σου φίλος και απο σεβασμό στο έργο σου σαν αντμιν θα σου βρώ ένα 45αρι για να βάλεις τέλος στο μαρτύριο σου sport-smiley-017.gif


πηρα χαμπαρι οτι βγηκαν τα νουμερα των παιχτων και δεν ειδα το ονομα του πουθενα.
γιατι?
λειπαν και αλλα.
γιατι?
θα ανακοινωθουν μετα των υπολοιπων?
γιατι?
που ειναι ο θοδωρης που ειναι ο μπουρουσης που ειναι ο μιλος που ειναι ο νιλσεν( 69.gif ) που ειναι ο γκορντον που ειναι ο ρασο που ειναι ο μαυροκεφαλος?
γιατι?
sad.gif sad.gif
kseplenhs
έλα μην ανησυχείς.Ενα πάτημα είναι.Σαν να είσαι στο λουνα παρκ...
berry
QUOTE(rchos @ Aug 29 2011, 22:36 ) *
πηρα χαμπαρι οτι βγηκαν τα νουμερα των παιχτων και δεν ειδα το ονομα του πουθενα.
γιατι?
λειπαν και αλλα.
γιατι?
θα ανακοινωθουν μετα των υπολοιπων?
γιατι?
που ειναι ο θοδωρης που ειναι ο μπουρουσης που ειναι ο μιλος που ειναι ο νιλσεν( 69.gif ) που ειναι ο γκορντον που ειναι ο ρασο που ειναι ο μαυροκεφαλος?
γιατι?
sad.gif sad.gif


χαλαρωσε γιατι σε βλεπω για καραμπινατη οσφυοκαμψια
sacarame
QUOTE(rchos @ Aug 29 2011, 22:19 ) *
με πιανει μια μελαγχολια...



Που να δεις και τον Ηλία....
rchos
εχει πει ο μπιγαλης και για αυτο...

kseplenhs
πάντως απο όλους όσους έφυγαν μόνο ο μίλος θα μου λείψει και αυτός λόγω κεραυνοβόλου έρωτος.Δλδ δεν υπάρχει λογική γιατί αν θέλουμε να το εξηγήσουμε τότε ακόμα και αν υπήρχαν λεφτά στην ομάδα για να μείνει,θα μπορούσε να δικαιολογηθεί η φυγή του γιατί δεν έχει κάνει και λίγα τόσα χρόνια που ήταν εδώ.Δεν θέλει και πολύ να είσαι διοίκηση και να τον βλέπεις απο τη μία να γίνεται λάσπη παραμονές τελικού ευρωλίγκας και την επόμενη σεζόν να γκρινιάζει για το συμβολαιό του και να το παίζει στραβωμένος στα 3/4 της σεζόν.

Αλλά να δεχτώ πως ο παπαλουκάς θα λείψει μπασκετικά αλλά πραγματικά τον βαρέθηκα να παίζει μιλώντας και σταθερά να εξαφανίζεται στους τελικούς όταν όλη τη χρονιά μιλάει για αυτούς.
Οπως και ο μπουρούσης θα λείψει μπασκετικά αλλά ο τύπος έφτασε τη γραφικότητα σε αστρονομικές κλίμακες.Αυτός και αν δεν αντεχόταν άλλο.Κάθε χρόνο θα γινόταν πιο γραφικός στα σίγουρα και πάλι καλά που έβγαλαν προς τα έξω τις συνομιλίες γιατί αστεία η γραφικότητα αλλά όταν συνδυάζεται με ατιτλία,δεν αντέχεται με τίποτα.

Τον γκόρντον τον έβλεπα με μια συμπάθεια αλλά εντάξει.Δεν έφυγε δα και ο σουπερ ντουπερ αμερικάνος

Ο μαυροκέφαλος σε ομάδα σαν την φετινή όλα έδειχναν πως θα βελτιωνόταν ακόμα περισσότερο και θα είχε πρωταγωνιστικό ρόλο αλλά διάλεξε τα λεφτά μιας μεσαίας ρώσικης ομάδας.Δίκαιο το αιτημά του,στην τελική επαγγελματίας είναι,ήθελε να κάνει μια καλή μπάζα στην καριέρα του...
Reggie Miller #31
QUOTE(kseplenhs @ Aug 29 2011, 22:59 ) *
πάντως απο όλους όσους έφυγαν μόνο ο μίλος θα μου λείψει και αυτός λόγω κεραυνοβόλου έρωτος.



ΤΕΛΟΣ! bball.gif
morrison
QUOTE(kseplenhs @ Aug 29 2011, 22:59 ) *
πάντως απο όλους όσους έφυγαν μόνο ο μίλος θα μου λείψει


Ποσο δικιο εχεις ρε μαν... sad.gif
Weekendman
Ας τον θυμηθουμε αφού έφυγε σαν σήμερα πριν απο 7 χρόνια...

Reggie Miller #31
Είναι πραγματικά όμορφο πως δημιουργούνται οι εντυπώσεις και πως προωθούμε καμιά φορά τις απόψεις που θέλουμε.
Στο ματς με τη Σλοβενία ο Παπανικολάου έβαλε 2 τρίποντα μαχαιριές,που κράτησαν την Εθνική κοντά στο σκορ και προσωπικά πιστεύω ότι την βοήθησαν αρκετά.
Παρ' όλα αυτά,τη νίκη της έδωσαν ο μεγάλος Μπάτμαν Αρχηγός της Εθνικής,και ο Νικόλας ο Ζήσης,ο δεύτερος πιο παλιός και πιο έμπειρος της ομάδας.Όμορφα πράγματα.
tzagasdog
καμαρώνω και τα 2 3αρια του ΟΣΦΠ σημερα
phoenix_93
QUOTE(tzagasdog @ Sep 16 2011, 15:44 ) *
καμαρώνω και τα 2 3αρια του ΟΣΦΠ σημερα


Μήπως επειδή μαρκάρουν το ένα το άλλο;
morrison
morrison
morrison
morrison
berry
ευχαριστω για το αφιερωμα

εισαι πρωτος

thumbsup.gif
morrison
QUOTE(berry @ Oct 3 2011, 23:45 ) *
ευχαριστω για το αφιερωμα

εισαι πρωτος

thumbsup.gif

Για παρτι σου ρε Γουολτερ 69.gif

Η αληθεια ειναι οτι πρεπει να ειμαι ο μοναδικος που εφτιαξε τετραπλο tribute 15 λεπτων συνολικα στον Berry... icon_drunk.gif
Zoys
Click to view attachment

Miss you... sad.gif

( icon_drunk.gif )
Bugger12
Αυτός ταίριαζε γάντι στον Θρύλο, ειδικά στην φετινή ομάδα.

http://www.sport24.gr/Basket/EuropeBasket/...on.1400828.html

That's the spirit,that's the mentality...

Rankin for president...(Κυριολεκτικά μιλώντας εκτός αν δεν ψάχνουν οι Αγγελό)
rankin
QUOTE(Bugger12 @ Oct 7 2011, 14:21 ) *
Rankin for president...(Κυριολεκτικά μιλώντας εκτός αν δεν ψάχνουν οι Αγγελό)


Είμαι εδώ και είμαι έτοιμος να αναλάβω!!!! smiley.gif

απλά ειμαι πιο άφραγκος και απο τον Τσάκα!
Reggie Miller #31
QUOTE(rankin @ Oct 8 2011, 19:57 ) *
Είμαι εδώ και είμαι έτοιμος να αναλάβω!!!! smiley.gif

απλά ειμαι πιο άφραγκος και απο τον Τσάκα!



Ναι αλλά ο Τσάκας έχει φίλους Πρίγκιπες.... smiley.gif
rankin
βλέπω οτι ο Ολυμπιακός Αγίας Πετρουπολης κέρδισε την ΤΣΣΚΑ του Μίλος και του Κιριλένκο, με κορυφαίο παίχτη τον Πάτρικ Μπεβερλι!!!! shot.gif
Ζήτω η τρέλα!!!!
Zoys
QUOTE(rankin @ Oct 11 2011, 22:01 ) *
βλέπω οτι ο Ολυμπιακός Αγίας Πετρουπολης κέρδισε την ΤΣΣΚΑ του Μίλος και του Κιριλένκο, με κορυφαίο παίχτη τον Πάτρικ Μπεβερλι!!!! shot.gif
Ζήτω η τρέλα!!!!

Με το Λουκά Μαυροκεφαλίδη να ευστοχεί σε δύο κρίσιμες βολές στα τελευταία δευτερόλεπτα!
Reggie Miller #31
Και μόλις ήθελα να το ποστάρω...Τι γίνεται με αυτόν τον Μπέβερλυ...Νομίζω πως και πέρσι έκανε καλή χρονιά και γενικά σκοράρει.Ναι,το ρωσικό πρωτάθλημα ίσως δεν είναι από τα καλύτερα,αλλά πόσο κατώτερο είναι από το δικό μας;
8 ασίστ ο Χαλπερίν;;;;
Ζήτω η τρέλα εις στον κύβο!
damian
Μάγκες η ομάδα είναι μουτζωμένη, απο ποιον δε γνωρίζω......
kseplenhs
Πατρικ Μπεβερλι είναι ένας Σπαρτιάτης εν έτει 2011.Γεννήθηκε για να παίζει στον θρύλο και κάποια στιγμή θα επιστρέψει και τα λαβαρα της επανάστασης θα ανεμίσουν στο λιμάνι...
rankin
να ανέβει το τορεντ παρακαλώ
αυτός ο αγώνας ειναι ισοδύναμος με μακρινό ριμπάουντ

duncan21
Μετά από 6 χρόνια δεν υπάρχει ένας-1 fun to watch παίκτης στο ρόστερ της ομάδας.Πότε ο Σόφο,πότε ο Μάτσε,ο Κιντέλ,ο Τσίλι,ο Μίλος,ο Λίνας κτλ μας κρατούσαν προσηλωμένους στη tv μη τυχόν και χάσουμε καμιά φάση,το απρόβλεπτο...
Τόσα χρόνια η ατιτλίαση συνοδεύοταν με (πολύ) καλό και θεαματικό μπάσκετ κατα διαστήματα ασχέτως αν στα κρίσιμα δεν παίζαμε εξίσου καλά.Φέτος μυρίζει απαλεψιά η όλη κατάσταση... unsure.gif
sacarame
QUOTE(duncan21 @ Oct 14 2011, 10:45 ) *
Μετά από 6 χρόνια δεν υπάρχει ένας-1 fun to watch παίκτης στο ρόστερ της ομάδας.Πότε ο Σόφο,πότε ο Μάτσε,ο Κιντέλ,ο Τσίλι,ο Μίλος,ο Λίνας κτλ μας κρατούσαν προσηλωμένους στη tv μη τυχόν και χάσουμε καμιά φάση,το απρόβλεπτο...
Τόσα χρόνια η ατιτλίαση συνοδεύοταν με (πολύ) καλό και θεαματικό μπάσκετ κατα διαστήματα ασχέτως αν στα κρίσιμα δεν παίζαμε εξίσου καλά.Φέτος μυρίζει απαλεψιά η όλη κατάσταση... unsure.gif


Τότε προφανώς δεν είδες προχτές Πέρο Άντιτς να κάνει μπάσιμο, να περνάει τον αντίπαλο στην τρίπλα, να σπάει μέση και να αφήνει την μπάλα με τα ακροδάχτυλα...SMOOOOOOOOOOOOOTH 69.gif
morrison
Ειναι και καπου φυσικο ομως απο την στιγμη που τα οικονομικα μεγεθη επεσαν φετους να λειπουν οι σολιστες.

Απο την αλλη υπαρχουν πραγματακια να δεις και παιχτες να καρφωσεις τα ματια σου πανω τους εστω και σε μεμονωμενες στιγμες.
πχ.ο Χαινς στο φιλικο με την Φενερ και οργιασε και εψησε πολλους.
το πρωτο ημιχρονο του Λαζου με τις δυο πασες πισω απο την πλατη στα double team του Αρη.
ο Λουκας που εχει το potential να ειναι fun to watch παιχτης.
ο Αντιτς που μπορει να μην θεαματικος στο παιχνιδι του αλλα γενικοτερα και λογω εμφανισης μονο απαρατηρητος δεν περναει.


Ελπιζω οτι δεν θα πληξουμε φετος.
damian
QUOTE (rankin @ Oct 11 2011, 22:14 ) *
να ανέβει το τορεντ παρακαλώ
αυτός ο αγώνας ειναι ισοδύναμος με μακρινό ριμπάουντ




Εν το μεταξύ...αυτό είναι-δεν είναι ριμπάουντ....
Air Kef
Mην λέμε ότι θέλουμε, η φετινή ομάδα είναι τρομερά πιο fun-to-watch από την περσινή.
Οκ, δεν ειναι Παπαλουκας-Τεοντο-Τσιλι-Κλείζα-Σόφο ( icon_headbang.gif ) 09-10, αλλά τι σέντερ 1.98 έχουμε, τι Πέρο, τι μικρούς που θα παίζουν, τι Λάζαρο, τι κελεπούρι μπορεί να ναι αυτός ο Λούκας, κανείς δεν ξερει.
duncan21
Καταλαβαίνω τι λέτε ρε 'σεις,απλά αυτό δεν είναι ακριβώς fun to watch.Απλά δε ξέρουμε τι ακριβώς θα βγάλει ο καθένας απ' αυτούς στο παρκέ(ίσως να βιάστηκα κι εγώ να κρίνω αλλά τέσπα),εκεί έγκειται το απρόβλεπτο στη προκειμένη περίπτωση.Fun to watch είναι η στιγμή που βλέπεις το Κιντέλ και λες "τώρα θα πέσει κάτω" αλλά να σηκώνεται για tomahawk στα μούτρα του Εζέ ή ο Λίνας να είναι κλεισμένος απο 2 και να κάνει turn around τρίποντο.Τέσπα πολύ το ψάχνω,άλλο θέμα...
Anaz
Kατσε να δουμε και τον Λουκας, μην απογοητευεσαι ακομα..
LFO
Ασε που μπορει να γυρισει και ο Λινας καποια στιγμη.... 69.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.