Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός οff topic
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54
TakeshyKurosawa
QUOTE (manj13 @ Oct 29 2013, 21:50 ) *
Τοο late που λενε κι οι Def Leppard....Στο ιντερνετ γινεται της...ΤΡΕΛΛΗΣ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗΣ....ΑΥΤΟΓΚΟΛ ηταν περισσοτερο η διαγραφη τους....



http://www.sportme.gr/Article/2180172/tha-...stin-euroleague


Κοίτα φίλε.. Εύκολα μπορείς να αλλάξεις τα λόγια κάποιου που δεν ξέρει καν ελληνικά και να τα παρουσιάσεις όπως θες..
comrade
Το οτι διαγραφηκε το συγκεκριμενο κομματι, δυο πραγματα μπορει να σημαινει:
Ή ότι η συνεντευξη ήταν "μουφα".
Ή ότι ο Law τα ειπε αυτα off the record, και τον καψανε.

Πάντως θεωρω πιο πιθανο το δευτερο.
manj13
QUOTE(TakeshyKurosawa @ Oct 29 2013, 21:56 ) *
Κοίτα φίλε.. Εύκολα μπορείς να αλλάξεις τα λόγια κάποιου που δεν ξέρει καν ελληνικά και να τα παρουσιάσεις όπως θες..


Ki αλλοι πανε να το..... σωσουνε ΚΙ ΑΛΛΟΙ evilmonkey.gif http://www.katimagiko.gr/article/64258/who-dimitris
Zoys
Let me clear the air for a moment.. I'm going to issue this statement regarding that interview everybody is talking about...

Από τον Λο στο twitter του. Αναμένουμε...
rakos
φανταζομαι Λο να διαβαζει αυτα που γραφονταν προ λιγων μηνων εδω μεσα απο συγκεκριμενους οτι ο Διαμαντιδης εχει ξεπερασει Τζινομπιλι, Παρκερ κλπ

manj13
QUOTE(rakos @ Oct 29 2013, 22:12 ) *
φανταζομαι Λο να διαβαζει αυτα που γραφονταν προ λιγων μηνων εδω μεσα απο συγκεκριμενους οτι ο Διαμαντιδης εχει ξεπερασει Τζινομπιλι, Παρκερ κλπ



ΚΑΜΜΙΑ σχεση το ΕΙΔΙΚΟ ΒΑΡΟΣ και Ο ΑΝΤΙΚΤΥΠΟΣ του ενος με τους αλλους φιλε μου... wink.gif
rakos
ε ναι μπροστα στον αντικτυπο του Διαμαντιδη τι να πουν τα 3 δαχτυλιδια του τζινομπιλι και του παρκερ
manj13
QUOTE(Zoys @ Oct 29 2013, 22:09 ) *
Let me clear the air for a moment.. I'm going to issue this statement regarding that interview everybody is talking about...

Από τον Λο στο twitter του. Αναμένουμε...



Τι να αναμενουμε... rolleyes.gif Οταν ξεμεθαγαμε απο κανα παρτι παραδεχομασταν οτι βαλαμε χερι σε ΚΑΜΜΙΑ???? tongue.gif
natouralistis
QUOTE (rakos @ Oct 29 2013, 22:17 ) *
καλα οκ

Ο αλλους εχει μεγαλυτερο αντικτυπο ρε συ rakos, τι δεν καταλαβαινεις?
Zoys
QUOTE(manj13 @ Oct 29 2013, 22:18 ) *
Τι να αναμενουμε... rolleyes.gif Οταν ξεμεθαγαμε απο κανα παρτι παραδεχομασταν οτι βαλαμε χερι σε ΚΑΜΜΙΑ???? tongue.gif

Κοίτα, από τη στιγμή που υπήρξαν άτομα που πήραν στα σοβαρά δημοσιεύματα του Στέφανου Χίου δεν με παραξενεύει καθόλου το γεγονός να βλέπω άτομα να πιστεύουν με ευκολία το τελευταίο ανυπόγραφο blog...
manj13
QUOTE(rakos @ Oct 29 2013, 22:17 ) *
ε ναι μπροστα στον αντικτυπο του Διαμαντιδη τι να πουν τα 3 δαχτυλιδια του τζινομπιλι και του παρκερ


Ρε φιλε δεν εννοω αυτο!!!! blink.gif Ιδιο ειναι να γραφω ΕΓΩ κι η κουτση Μαρια κατι για το μπασκετ ΚΑΙ ΙΔΙΟ επαγγελματιας μπασκετμπολιστας????Το πιασες τωρα????
rakos
QUOTE (manj13 @ Oct 29 2013, 22:24 ) *
Ρε φιλε δεν εννοω αυτο!!!! blink.gif Ιδιο ειναι να γραφω ΕΓΩ κι η κουτση Μαρια κατι για το μπασκετ ΚΑΙ ΙΔΙΟ επαγγελματιας μπασκετμπολιστας????Το πιασες τωρα????


οκ παρεξηγηση. peace.gif
manj13
QUOTE(Zoys @ Oct 29 2013, 22:23 ) *
Κοίτα, από τη στιγμή που υπήρξαν άτομα που πήραν στα σοβαρά δημοσιεύματα του Στέφανου Χίου δεν με παραξενεύει καθόλου το γεγονός να βλέπω άτομα να πιστεύουν με ευκολία το τελευταίο ανυπόγραφο blog...


Συμφωνω μαζι σου εν μερει...Βεβαια στην προσπαθεια αναιρεσης βαζουν βλακωδως εμποδια τα ΙΔΙΑ τα σαιτ του Ολυμπιακου τα οποια οχι απλα υιοθετουν αλλα εξαιρουν τις δηλωσεις!!... wacko.gif Αντε να κανεις κωλοτουμπα μετα αν τα παρει πισω ο Λο biggrin.gif : !!!!Το υφος της ανασκευασης απο το Λο μπορει να ειναι αποκαλυπτικο wink.gif ....
katharop
αν σας βαλει καμια 30αρια ποντους στον ημιτελικο και δωσει και καμια 10αρια ασιστ,,,θα ξερετε ποιος φταιει τουλαχιστον biggrin.gif
T.W.Is.M.
Τελικα οι οπαδοι και απο τη μια πλευρα και απο την αλλη θελουν να τα εχει πει αυτα τα πραγματα. Οι μεν για να τον αγαπησουν περισσοτερο που επιτιθεται στον "εχθρο", οι δε "για να τους δωσει κινητρο".
Δεν κρινονται ομως μονο οι αθλητες που κανουν μια δηλωση ή εμφανιζονται να την κανουν. Κρινονται και οι δημοσιογραφοι(με ή χωρις εισαγωγικα) που παιρνουν τη συνεντευξη, καθως και οσοι τη σχολιαζουν.
Περιμενω να δω τι εχει να πει ο ιδιος ο Λο, αν και θεωρω το θεμα μικρης σημασιας.
louie
QUOTE (T.W.Is.M. @ Oct 30 2013, 00:04 ) *
Τελικα οι οπαδοι και απο τη μια πλευρα και απο την αλλη θελουν να τα εχει πει αυτα τα πραγματα. Οι μεν για να τον αγαπησουν περισσοτερο που επιτιθεται στον "εχθρο", οι δε "για να τους δωσει κινητρο".
Δεν κρινονται ομως μονο οι αθλητες που κανουν μια δηλωση ή εμφανιζονται να την κανουν. Κρινονται και οι δημοσιογραφοι(με ή χωρις εισαγωγικα) που παιρνουν τη συνεντευξη, καθως και οσοι τη σχολιαζουν.
Περιμενω να δω τι εχει να πει ο ιδιος ο Λο, αν και θεωρω το θεμα μικρης σημασιας.


o λο ζητησε συγγνωμη στο τουιτερ και μετα εσβησε τα τουιτς με τα οποια ζητουσε συγγνωμη! αν η συνεντευξη του ηταν γελοια, η συμπεριφορα του μετα ηταν ακομα χειροτερη... δεν πειραζει θα το δω κι εγω οπως οι υπολοιποι ως κινητρο και για τον διαμαντιδη προσωπικα και για την ομαδα στην οποια θα εριχνε 20 ποντους λες και παιζει με τον ικαρο...
kseplenhs
QUOTE(louie @ Oct 29 2013, 21:38 ) *
το 2011 ειναι η καλυτερη χρονια του διαμαντιδη αλλα δεν ειναι και αφυσικα καλη. ηταν ο κορυφαιος στην ευρωπη, τουλαχιστον στην θεση του, και εκανε μια χρονια ως κορυφαιος. δν ξεπεταχτηκε απο το πουθενα στο 1ο ραφι οπως ο πλανινιτς. και παλι ομως δεν γινεται να μην εχει ακουσει πουθενα ποιος ειναι ο διαμαντιδης και να λεει αυτα τα πραγματα.

Σε σχέση με τις προηγούμενες σεζόν του ήταν τελείως διαφορετική η συμπεριφορά του στο παρκέ.Απο εκεί που πήγαινε στο λέι απ και έβγαζε πάσες στις γωνίες,έφτασε σε σημείο που πήγαινε στους ψηλούς στα ίσα μέχρι και για κάρφωμα.Δεν ήταν ποτέ τόσο aggressive ο διαμαντίδης.
Γι'αύτό και θεωρώ πως δεν έχει πέσει η απόδοσή του λόγω ηλικίας σε σημαντικό βαθμό.Δλδ απο τις στανταρντ χρονιές του(όλες πλην του 2011) είναι σε ένα ποσοστό 80-90%.Πολύ καλή απόδοση ομολογουμένως για αθλητή που πέρασε τα 30 και ενώ έπαιζε πριν απο αυτά σε υψηλό επίπεδο.Τώρα αν κάποιος προσάπτει στο "γήρας" την πτώση μετά το 2011 απλά θα πω να συγκρίνει τις σεζόν και πριν απο τότε με τις τωρινές.Δεν θα βρεί τρανταχτές διαφορές.Αξιοσημείωτες διαφορές θα βρεί σε όλες τις σεζόν με αυτή του 2011.Πριν που ήταν νέος και μετά που πέρασε τα 30 δλδ.

Ο λο σαν νεος στην διοργάνωση απλά διάλεξε τον παίχτη που του έκανε μεγαλύτερη εντύπωση απο όσους αντιμετώπισε.Δλδ αν κάποιος πάει στο nba τώρα και αντί των γνωστών σταρ διαλέξει τον Χ δεύτερης διαλογής που εκείνη την περίοδο θα έκανε εξαιρετική χρονιά,θα είναι βλάσφημος και ασεβείς προς τους πρώτης διαλογής?
T.W.Is.M.
QUOTE(louie @ Oct 30 2013, 00:07 ) *
o λο ζητησε συγγνωμη στο τουιτερ και μετα εσβησε τα τουιτς με τα οποια ζητουσε συγγνωμη! αν η συνεντευξη του ηταν γελοια, η συμπεριφορα του μετα ηταν ακομα χειροτερη... δεν πειραζει θα το δω κι εγω οπως οι υπολοιποι ως κινητρο και για τον διαμαντιδη προσωπικα και για την ομαδα στην οποια θα εριχνε 20 ποντους λες και παιζει με τον ικαρο...


Twitter δεν εχω για να παρακολουθησω τι εγραψε και τι οχι, αυτο που ειδα ηταν οτι ουσιαστικα διεψευσε οτι εκανε τετοια σχολια. Δεν ξερω αν ζητησε συγγνωμη και το πηρε πισω. Ειδα μονο αυτα που ειχε ανεβασει πριν λιγες ωρες.
yorgos
Καλά όλα τ'άλλα, αυτό που είναι μέσα στους τρεις καλύτερους Αμερικανούς εκτός ΝΒΑ, τι το ήθελε; Αν ήταν έτσι δε θα έπρεπε να είναι και μέσα στους 3 καλύτερα αμοιβόμενους; Φοβάμαι πως ούτε στους 13 δεν είναι...
akratacity
QUOTE (yorgos @ Oct 30 2013, 01:54 ) *
Καλά όλα τ'άλλα, αυτό που είναι μέσα στους τρεις καλύτερους Αμερικανούς εκτός ΝΒΑ, τι το ήθελε; Αν ήταν έτσι δε θα έπρεπε να είναι και μέσα στους 3 καλύτερα αμοιβόμενους; Φοβάμαι πως ούτε στους 13 δεν είναι...

δεν ειναι απαραιτητο οτι οι 3 τρεις καλυτερα αμοιβομενοι ξενοι που υπαρχουν στην ευρωπη ειναι γενικα οι καλυτεροι

πχ ο ουιμς που παιρνει τα διπλα απο τον λο τι παραπανω εκανε στο περσινο F4?τπτ απολυτως αντιθετα ο λο ηταν ο mvp του τελικου

σιγουρα ατομικα ο ουιμς ειναι καλυτερος αλλα θα πρεπει να εξεταζουμε και αλλα στοιχεια οπως το πχ τα ηγετικα προσοντα που εμφανιζουν στο γηπεδο

εισαι υπερβολικος στο τελος...θα ελεγα οτι μπορουμε να τα βρουμε καπου στη μεση...δλδ μεσα στους 7-8 καλυτερους
yorgos
Εννοούσα ότι δεν είναι μέσα στους 13 καλύτερα αμοιβόμενους Αμερικανούς στην Ευρώπη. Επομένως δύσκολα να είναι στους τρεις καλύτερους. Αν είσαι ο 20ός-30ός σε αμοιβή, ε μάλλον δεν είσαι στο τοπ-3, έτσι δεν είναι;
frenchman7
Απορώ που το κάνατε θέμα, ο AC είναι cool τυπάκος και φάνηκε από άλλα σημεία της συνέντευξης.
Προφανώς και τα φούσκωσε ο τυπάς που τα έγραψε, κάνει μπαμ και από τον τίτλο που επέλεξε.

Αφήστε τον παιχταρά ήσυχο γιατί το ψυχολογικό stress μπορεί να βγάλει τραυματισμούς tongue.gif
kseplenhs
QUOTE(frenchman7 @ Oct 30 2013, 07:53 ) *
Απορώ που το κάνατε θέμα, ο AC είναι cool τυπάκος και φάνηκε από άλλα σημεία της συνέντευξης.


Έισι φέτο(ς) θα χτυπήσει 40 ράνκινγκ με προγούλια στο f4.Αν πέρσι κατάπινε τα γκαρντ και έφτυνε κόκκαλα,φέτος με τα διπλοσάγονα θα ρουφάει και τα μεδούλια τους...
thanath
QUOTE (akratacity @ Oct 30 2013, 03:15 ) *
δεν ειναι απαραιτητο οτι οι 3 τρεις καλυτερα αμοιβομενοι ξενοι που υπαρχουν στην ευρωπη ειναι γενικα οι καλυτεροι

πχ ο ουιμς που παιρνει τα διπλα απο τον λο τι παραπανω εκανε στο περσινο F4?τπτ απολυτως αντιθετα ο λο ηταν ο mvp του τελικου

σιγουρα ατομικα ο ουιμς ειναι καλυτερος αλλα θα πρεπει να εξεταζουμε και αλλα στοιχεια οπως το πχ τα ηγετικα προσοντα που εμφανιζουν στο γηπεδο

εισαι υπερβολικος στο τελος...θα ελεγα οτι μπορουμε να τα βρουμε καπου στη μεση...δλδ μεσα στους 7-8 καλυτερους


Θα το παίξω λίγο συνήγορος του διαβόλου τώρα εγώ... Όταν τα λέγαμε εμείς αυτά για τον Διαμαντίδη, κατά κύριο λόγο οπαδοί του ΟΣΦΠ, μας έβγαζαν τρελούς... Τώρα τα λέτε για τον Λο... Νομίζω τα θέλουμε μονά ζυγά δικά μας...

Ο Λο μπορεί να είπε αυτά που πισττεύει αλλά είναι επαγγελματίας παίχτης.. Πληρώνεται αδρα για να κάνει αυτή τη δουλειά! Λες και δεν έχει παίξει σε κανένα ντέρμπι για να ξέρει ότι όταν θα πει τέτοια πράγματα θα δυναμιτίσει το κλίμα και στον ξέροκέφαλο, που βρίσκει αφορμή σε πολύ μικρότερα πράγματα, ουσιαστικά του οπλίζει το χέρι! Και δεν στέκομαι μόνο σ αυτά που λέει για τον Διαμαντίδη... Σε όλα όσα έχει αναφερθεί για ΠΑΟ και για τον εαυτό του το μόνο που κάνει είναι να προκαλεί... Όσο για τις διαψεύσεις απ ότι διάβασα στο sport24 γιατί δεν εχω twitter κάτι έγραψε και μετά από λίγο το διέγραψε... Οπότε δεν ξέρω τι να συμπεράνω...
kseplenhs
QUOTE(thanath @ Oct 30 2013, 09:52 ) *
Ο Λο μπορεί να είπε αυτά που πισττεύει αλλά είναι επαγγελματίας παίχτης.. Πληρώνεται αδρα για να κάνει αυτή τη δουλειά! Λες και δεν έχει παίξει σε κανένα ντέρμπι για να ξέρει ότι όταν θα πει τέτοια πράγματα θα δυναμιτίσει το κλίμα και στον ξέροκέφαλο, που βρίσκει αφορμή σε πολύ μικρότερα πράγματα, ουσιαστικά του οπλίζει το χέρι! Και δεν στέκομαι μόνο σ αυτά που λέει για τον Διαμαντίδη... Σε όλα όσα έχει αναφερθεί για ΠΑΟ και για τον εαυτό του το μόνο που κάνει είναι να προκαλεί... Όσο για τις διαψεύσεις απ ότι διάβασα στο sport24 γιατί δεν εχω twitter κάτι έγραψε και μετά από λίγο το διέγραψε... Οπότε δεν ξέρω τι να συμπεράνω...



Τα οποία έχουν γίνει ήδη.Μπορεί να είναι και μεγαλύτερα και το "μικρό" να είναι η δήλωση του λο.Αυτό όπως το κρίνει κανείς.

Αλλά και αν δεν έχουν γίνει,γίνονται ανα πάσα στιγμή.Εφημερίδες διαθέτουμ',σάιτ,δικούς μας ΑΡΔ(ενίοτε βιντεοσκοπούν).Μια χαρά γίνεται το νταβαντούρι και χωρίς δηλώσεις αθλητών...

Και σιγά τις δηλώσεις των αθλητών μέχρι στιγμής.Όλα αυτά τα χρόνια.Ο μαυροκεφαλίδης τόσες φορές έβγαινε και έλεγε για την εύνοια του παο και τώρα παίζει εκεί βαφτίζοντας την ευνοια ,"ιδανικές συνθήκες για την καριέρα μου".
rankin
QUOTE(frenchman7 @ Oct 30 2013, 07:53 ) *
Αφήστε τον παιχταρά ήσυχο γιατί το ψυχολογικό stress μπορεί να βγάλει τραυματισμούς tongue.gif

Και εγώ αυτό σκέφτηκα! χαχα!!! laugh.gif

Κατα τ'αλλα ειναι λιγο περίεργη η υπόθεση... Καταρχάς, δεν έχω δει κανένα "print screen" απο το twitter του.
Νομίζω πως αν ειναι τόσο σημαντικό θέμα, θα πρέπει να κάνει κάποιο σχόλιο επίσημα και οχι στα social media.

Απο εκεί και πέρα, δεν καταλαβαίνω τι το τρομερό είπε (αν το είπε) και έγινε θέμα.
Ο Κυριος Δημήτρης έχει πει πολύ χειρότερα πράγματα... Ως πιο απλό παράδειγμα θα φέρω το σχόλιο οτι το Ρεθυμνο ειναι η δευτερη καλύτερη ομάδα της χώρας.

Για φανταστείτε να έλεγε ο Λο ότι ο Διαμαντίδης ειναι χειρότερος του Μπατή, τι θα γινότανε...
Τι είπε ο άνθρωπος; Ότι ο Παναθηναικός έχει εύνοια εντός των συνόρων και ότι παίχτες όπως τον Διαμαντίδη, τους χαϊδεύουν..
Είπε κανένα ψέμα; Δεν το λέω για να ανάψω τα αίματα, αλλά στην ευρωλίγκα ο Παναθηναικός δια μέσω του προέδρου του, έχει μόνιμα παράπονα απο τη διαιτησία, προφανώς γιατί δεν τον σφυρίζουν όπως στην Ελλάδα.
Αυτό μπορεί να σημαίνει μόνο δυο πράγματα
α. ότι η διαιτησία στην Α1 είναι άψογη και στην ευρωλίγκα άθλια και έχει στοχοποιήσει τον Παναθηναϊκό.
β. ότι η διαιτησία στην Α1 είναι άθλια και τον έχει καλομάθει, με αποτέλεσμα να του κακοφαίνεται ο τρόπος που τον σφυρίζουν στην ευρωλίγκα.

Ο Λο είπε ότι ισχύει το β... Που το κακό; Δεν έχει δικαίωμα να εκφράσει την άποψη του;
ThreeDi
Μ' αρέσουν αυτά τα ποστς περι δικαιώματος της έκφρασης που μετά από κάποιο περιστατικό θα μετατραπούν σε δακρύβρεχτα μηνύματα για την βία στα γήπεδα.

Τώρα για τις όποιες δηλώσεις του Λο, δεν μπορώ να σχολιάσω γιατί για να σχολιάσω κάποιον θα πρέπει να έχει αξία.

Το μόνο που μπορώ να πω είναι πως χτίζουν ακόμα περισσότερο τον μύθο του ζωντανού μύθου του ευρωπαϊκού μπάσκετ Δ. Διαμαντίδη η τελευταία δήλωση του οποίου ήταν πως ο Σπανούλης είναι ο μόνος Έλληνας που θα μπορούσε να σταθεί στο Nba.
thanath
QUOTE (kseplenhs @ Oct 30 2013, 12:04 ) *
Τα οποία έχουν γίνει ήδη.Μπορεί να είναι και μεγαλύτερα και το "μικρό" να είναι η δήλωση του λο.Αυτό όπως το κρίνει κανείς.

Αλλά και αν δεν έχουν γίνει,γίνονται ανα πάσα στιγμή.Εφημερίδες διαθέτουμ',σάιτ,δικούς μας ΑΡΔ(ενίοτε βιντεοσκοπούν).Μια χαρά γίνεται το νταβαντούρι και χωρίς δηλώσεις αθλητών...

Και σιγά τις δηλώσεις των αθλητών μέχρι στιγμής.Όλα αυτά τα χρόνια.Ο μαυροκεφαλίδης τόσες φορές έβγαινε και έλεγε για την εύνοια του παο και τώρα παίζει εκεί βαφτίζοντας την ευνοια ,"ιδανικές συνθήκες για την καριέρα μου".


Το ξέρω ότι δεν χρειάζονται δηλώσεις παιχτών για να γίνει φασαρία αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι μπορούν να βάζουν κι άλλο λάδι στη φωτιά! Αυτή η νοοτροπία, του στυλ σιγά μωρέ ο άλλος κάνει χειρότερα, δεν βοηθάει πουθενά! Πρέπει ο καθένας μας να είναι σωστός από την μεριά του! Όσο για τον Μαυροκεφαλίδη απλά του έσκασε περισσότερα ο ΔΓ και άλλαξαν οι δηλώσεις. Όπως άλλαξαν και οι δηλώσεις του Σπανούλη όταν άλλαξε στρατόπεδο. Αυτά έτσι γίνονται. Και είναι διαφορετικό να μιλάς για εύνοια και άλλο να λες ότι θα τους ρίξουμε 20αρα και να βγάζεις άχρηστο έναν από τους σπουδαιότερους ευρωπαίους της ευρωλίγκα τα τελευταία χρόνια!
kseplenhs
QUOTE(thanath @ Oct 30 2013, 11:11 ) *
Αυτά έτσι γίνονται. Και είναι διαφορετικό να μιλάς για εύνοια και άλλο να λες ότι θα τους ρίξουμε 20αρα και να βγάζεις άχρηστο έναν από τους σπουδαιότερους ευρωπαίους της ευρωλίγκα τα τελευταία χρόνια!

http://gotgamexperts.blogspot.gr/2013/10/o...-statement.html

Απάντηση αυτών που πήραν την συνέντευξη

QUOTE
Ο αθλητής Law ερωτώμενος για τον αθλητή Διαμαντίδη απάντησε "πως σίγουρα τον θεωρώ σπουδαίο παίχτη, για όλα όσα έχει καταφέρει, απλά δεν πιστεύω πως ανήκει στους κορυφαίους". Δεν νομίζω πως είναι τόσο τραγική δήλωση. Ούτε πιστευω πως μια δήλωση του τύπου "Πιστεύω πως προστατεύεται απο τους διαιτητές" μπορεί να προκαλέσει τόσο σαματά


Αφενός δεν βλέπω πουθενά την λέξη άχρηστος και αφετέρου δεν είναι προσβολή να βγάζεις τον πλάνινιτς καλύτερο όταν τη σεζόν που πέρασε,ο πλάνινιτς έπιασε την κορυφαία απόδοση της καριέρας του και συμπτωματικά αυτή ήταν και η πρώτη φουλ σεζόν του έισι στην ευρωλίγκα.Που τον βρήκε και αντίπαλο κιόλας.

Μην νομίζουμε πως οι αμερικάνοι έχουν ιδιαίτερη ιδέα για τους σταρ της ευρωπαικής διοργάνωσης όταν δεν έχουν περάσει τον ατλαντικό ούτε μια φορά.Πολλοί μπορεί να μην ξέρουν οτι παίζεται επαγγελματικό μπάσκετ εδώ.Έτυχε να "τρομάξει" με τα προσόντα του πλάνινιτς την δεδομένη σεζόν.Αν ήταν εδώ το 2011 ο κάθε έισι λο,θα τρόμαζε με τον διαμαντίδη.

Το οτι ο διαμαντίδης αντιμετωπίζεται διαφορετικά σε ελλάδα και ευρωλίγκα είναι άλλο θέμα συζήτησης.Και όπως φαίνεται συζητιέται και μεταξύ παιχτών.Οχι μόνο μέσα σε φόρουμ φιλάθλων-οπαδών...
akratacity
QUOTE (yorgos @ Oct 30 2013, 05:36 ) *
Εννοούσα ότι δεν είναι μέσα στους 13 καλύτερα αμοιβόμενους Αμερικανούς στην Ευρώπη. Επομένως δύσκολα να είναι στους τρεις καλύτερους. Αν είσαι ο 20ός-30ός σε αμοιβή, ε μάλλον δεν είσαι στο τοπ-3, έτσι δεν είναι;

μα και εγω δεν πιστευω οτι ειναι στο top-3 αλλα τον κατατασσω σιγουρα μεσα στους δεκα καλυτερους διαφωνεις σε αυτο?

οι δηλωσεις του λο περι προστασιας του διαμαντιδη ειναι περα για περα αληθινες και δεν νομιζω να ενοχλησαν κανενα (εξαλλου ολοι οι μεγαλοι παιχτες λιγο-πολυ προστατευονται)

απλα επρεπε να το σταματησει εκει και να μην αναφερει τα υπολοιπα για 20αρες κ.α.

rankin
Και ας δούμε τι ειπωθηκε στην περιβόητη συνέντευξη:

Ερώτηση: "Top 3 Ευρωπαίοι point guards. Τι λές;"
Είσι Λο: "Ο Zoran Planinic της Efes πιστεύω είναι ο κορυφαίος στην Ευρώπη. Είναι σίγουρα ο πιο δύσκολος αντίπαλος που έχω αναγκαστεί να αντιμετωπίσω. Είναι ο αγαπημένος μου Ευρωπαίος παίχτης. Τώρα δυσκολεύομαι να σκεφτώ άλλους."

Απάντηση Στέφανου Χίου: Καλά τολμάς να μην ονομάζεις τον Διαμαντίδη ως τον κορυφαίο; Χλατς (χαστούκι)

Ερώτηση: "Ξέρεις πως έχουμε 2 από τους κορυφαίους εδώ;"
Είσι Λο: Εννοείς τον Billy (Σπανούλη); Μα ο Billy δεν είναι point guard.
Ερώτηση: Ας πούμε τους Top 3 combo guards.
Εισι Λο : E ναι τότε προφανώς ο Billy μπαίνει στους Top. Tώρα για τον τρίτο δεν ξέρω. Ας βάλουμε τον Διαμαντίδη, αν και πιστεύω πως δεν είναι ένας απο τους καλύτερους. Σίγουρα είχε πολύ μεγάλη επιτυχία, οπότε ας τον βάλουμε για όλα όσα έχει κατακτήσει. Αλλά δεν νομίζω πως ανήκει στους καλύτερους. Υπάρχουνε και καλύτεροι απο αυτόν, αλλά αυτός κατέκτησε περισσότερα.

Στέφανος Χίος "Το ξανάκανες"... χλατς

Ας προσθέσω τώρα τα δικά μου σχόλια:
"Ο Zoran Planinic της Efes πιστεύω είναι ο κορυφαίος στην Ευρώπη. Είναι ο αγαπημένος μου Ευρωπαίος παίχτης"

Ο Λο λοιπόν ως αγαπημένο του ευρωπαίο παίχτη ονόμασε τον Πλάνινιτς. Ούτε τον Διαμαντίδη, ούτε όμως και τον Σπανούλη!

Άρα θα πρέπει να τον χαστουκίσει και η ίδια του η ομάδα για την ειλικρίνεια του, και για το γεγονός οτι εκτίμησε το ταλέντο ενός παίχτη που δεν έχει παίξει σε καμία ελληνική ομάδα!
Τρομερό ατόπημα απο τον Λο!

και φίλε ThreeDi, μη μιλάς για χουλιγκανισμό και δηλώσεις που ανάβουν τα αίματα... Ο Λο ειναι ενας αμερικάνος, εξαιρετικός χαρακτήρας, που είπε τη γνώμη του ως άνθρωπος που ήρθε απο την άλλη μεριά του ατλαντικού και δεν νομίζω οτι υπήρχε καμία προσβολή στα λεγόμενα του...

Για όσους αγαπάνε να τους χαϊδεύουν τα αυτιά υπάρχουν ενα σορό οπαδικές εφημερίδες και blogs που στήνουν ανδριάντα καθημερινά στα αγαπημένα παιδιά της κερκίδας, είτε αυτά λέγονται Βασίληδες είτε λέγονται Δημήτρηδες.

Προσωπικά βρίσκω τη συνέντευξη του Λο μετριοπαθέστατη και ειλικρινέστατη. Δεν καταλαβαίνω για πιο λόγο θα έπρεπε να πει οτι ο κορυφαίος παίχτης που έχει δει στην ζωή του ειναι ο Διαμαντίδης, απο τη στιγμή που δεν το πιστεύει αυτό...

Ας σοβαρευτούμε λίγο


ΥΓ. Δηλώσεις για εικοσάρες κλπ δεν είδα πουθενά... ίσως να μην υπήρξαν ποτέ ή απλά να αφαιρέθηκαν.. Αυτή τη στιγμή πάντως το Blog δεν έχει κάτι τέτοιο
tzagasdog
όσοι λέτε ότι δηλώσεις αθλητών παραγόντων και λοιπών τύπων μπορεί να δυναμιτίσουν το κλίμα είστε αλλού ντα αλλού
ακόμα και τον ΔΓ που τον θεωρώ τέρμα προκλητικό (αν και παίζει έξυπνα το παιχνίδι) ΤΟ ΔΙΚΌ μου χέρι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΣ ΝΑ ΤΟ ΟΠΛΙΣΕΙ.

για τους λοιπούς χιμπατζίδες, που το χέρι τους οπλίζεται τόσο εύκολα πια, δεν φταίει καμμιά δήλωση παρά μόνο ο μικροσκοπικός εγκέφαλός τους.
Το δικό μου χέρι γιατί δεν οπλίζεται τόσο εύκολα? και ας έχω εκνευριστεί με διαιτησίες δηλώσεις με οτιδήποτε? Στη χειρότερη θα το συζητήσω με τους Παναθηναικούς και μη, μπασκετικούς μου φίλους και θα καταλλήξουμε να γελάμε και να πίνουμε μπύρες.
Αλλά και εσείς που μιλάτε εκ μέρους άλλων και λέτε ότι οι δηλώσεις οπλίζουν τα χέρια ΑΛΛΩΝ μάλλον της ίδιας συνομοταξίας είστε. Απλά γιατί σκέφτεστε ότι αυτό που γίνεται είναι το φυσιολογικό.

Εε ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ...

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΝΤΙΠ ΓΙΑ ΝΤΙΠ για να τσακωθείς για τις δηλώσεις του οποιουδήποτε......

Σταματήστε να δικαιολογείται τους χιμπατζίδες....
thanath
QUOTE (kseplenhs @ Oct 30 2013, 12:23 ) *
http://gotgamexperts.blogspot.gr/2013/10/o...-statement.html

Απάντηση αυτών που πήραν την συνέντευξη



Αφενός δεν βλέπω πουθενά την λέξη άχρηστος και αφετέρου δεν είναι προσβολή να βγάζεις τον πλάνινιτς καλύτερο όταν τη σεζόν που πέρασε,ο πλάνινιτς έπιασε την κορυφαία απόδοση της καριέρας του και συμπτωματικά αυτή ήταν και η πρώτη φουλ σεζόν του έισι στην ευρωλίγκα.Που τον βρήκε και αντίπαλο κιόλας.

Μην νομίζουμε πως οι αμερικάνοι έχουν ιδιαίτερη ιδέα για τους σταρ της ευρωπαικής διοργάνωσης όταν δεν έχουν περάσει τον ατλαντικό ούτε μια φορά.Πολλοί μπορεί να μην ξέρουν οτι παίζεται επαγγελματικό μπάσκετ εδώ.Έτυχε να "τρομάξει" με τα προσόντα του πλάνινιτς την δεδομένη σεζόν.Αν ήταν εδώ το 2011 ο κάθε έισι λο,θα τρόμαζε με τον διαμαντίδη.

Το οτι ο διαμαντίδης αντιμετωπίζεται διαφορετικά σε ελλάδα και ευρωλίγκα είναι άλλο θέμα συζήτησης.Και όπως φαίνεται συζητιέται και μεταξύ παιχτών.Οχι μόνο μέσα σε φόρουμ φιλάθλων-οπαδών...


Είτε μας αρέσει είτε όχι σε μια συνέντευξη που ένας παίχτης βγάζει τον Πλάνινιτς καλύτερο του Διαμαντίδη και βάζει τον εαυτό του με περίσσιο θάρρος που φτάνει στα όρια του θράσους στους 3 καλύτερους Αμερικανούς και μετά μιλάει για 20αρα που θα έριχνε στον Παναθηναικό αν δεν τον αδικούσαν τότε είναι τουλάχιστον προκλητικός. Μένω στο αρχικό κείμενο της συνέντευξης γιατί μετά τις διορθώσεις δεν κάθησα ν ασχολήθω... Και επιμένω. Ζούμε σε μια χώρα που οι πρόεδροι κ η αστυνομία αφήνει ατιμώρητους τους κουφιοκέφαλους των γηπέδων! Πρέπει όλοι να είμαστε πιο προσεκτικοί στο τί λέμε! Και αυτοί που αγαπάμε το μπάσκετ σαν φίλαθλοι και οι παίχτες που οι δικές τους ζωές φτάνουν να κινδυνεύουν αλλά και οι παράγοντες(πράγμα δύσκολο οπότε γι αυτό τους βάζω τελευταίους!).

QUOTE (tzagasdog @ Oct 30 2013, 13:06 ) *
όσοι λέτε ότι δηλώσεις αθλητών παραγόντων και λοιπών τύπων μπορεί να δυναμιτίσουν το κλίμα είστε αλλού ντα αλλού
ακόμα και τον ΔΓ που τον θεωρώ τέρμα προκλητικό (αν και παίζει έξυπνα το παιχνίδι) ΤΟ ΔΙΚΌ μου χέρι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΣ ΝΑ ΤΟ ΟΠΛΙΣΕΙ.

για τους λοιπούς χιμπατζίδες, που το χέρι τους οπλίζεται τόσο εύκολα πια, δεν φταίει καμμιά δήλωση παρά μόνο ο μικροσκοπικός εγκέφαλός τους.
Το δικό μου χέρι γιατί δεν οπλίζεται τόσο εύκολα? και ας έχω εκνευριστεί με διαιτησίες δηλώσεις με οτιδήποτε? Στη χειρότερη θα το συζητήσω με τους Παναθηναικούς και μη, μπασκετικούς μου φίλους και θα καταλλήξουμε να γελάμε και να πίνουμε μπύρες.
Αλλά και εσείς που μιλάτε εκ μέρους άλλων και λέτε ότι οι δηλώσεις οπλίζουν τα χέρια ΑΛΛΩΝ μάλλον της ίδιας συνομοταξίας είστε. Απλά γιατί σκέφτεστε ότι αυτό που γίνεται είναι το φυσιολογικό.

Εε ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ...

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΝΤΙΠ ΓΙΑ ΝΤΙΠ για να τσακωθείς για τις δηλώσεις του οποιουδήποτε......

Σταματήστε να δικαιολογείται τους χιμπατζίδες....


Μάλλον δεν ζεις στην Ελλάδα... Και προφανώς ούτε το δικό μου χέρι οπλίζεται! Και στην πραγματικότητα ούτε νευριάζω ούτε και με νοιάζει τί λέει ο καθένας! Στο γήπεδο δείχνει ο καθένας την αξία του... Αλλά αν νομίζεις ότι οι κάφροι δεν ασχολούνται καθόλου με το τί λένε οι παίχτες και οι πρόεδροι και δεν παίρνουν αφορμή για καφριλίκια τότε είσαι γελασμένος!

Και ναι φίλε μου όποιος τσακώνεται και φτάνει στα σημεία που φτάνουν οι οργανωμένοι, Λαυρίου κλπ κλπ ΕΙΝΑΙ ΝΤΙΠ ΓΙΑ ΝΤΙΠ, όπως λες και συ. Απορώ πως και δεν το χεις δει μετά απ όλα αυτά που έχουν δει τα μάτια μας!
Manu7
H λογοκρισία χτυπάει στο κόκκινο στον αγγελικά πλασμένο χώρο του ελληνικού μπάσκετ.

Ο Έισι ο Λο, που έχει 2 χρόνια στον Ολυμπιακό και προσωπικά πιστεύω ότι τον έχει και χεσμένο όταν στο τέλος του καθενός χρόνου προσπαθεί να φύγει από την ομάδα για να δοκιμάσει την τύχη του στο ΝΒΑ με αποτέλεσμα να περιμένουμε να έρθει αυτή η ρημάδα 25η Ιουλίου για να είμαστε σίγουροι στη θέση του pg, τολμάει να πει την προσωπική του άποψη για έναν παίχτη θεωρώντας από τις παραστάσεις που έχει ότι ο Ζόραν ο Πλάνινιτς είναι καλύτερος καθώς και ότι μέσα από τα βιώματα του ο Διαμαντίδης έχει εύνοια από τους διαιτητές. Άσε που όπως είπε ο rankin έβγαλε τον Πλάνινιτς καλύτερο του Σπανούλη. ΡΕ ΔΙΩΧΤΕ ΤΟΝ !!!

Ο Αμερικανός - Ξένος Έισι Λο που δεν έχει να κερδίσει τίποτα από το χάιδεμα αυτιών των φιλάθλων (βλ. Πρίντεζη, Μπουρούση) εξέφρασε ξεκάθαρα την άποψη του, ίσως και το προσωπικό του παράπονο όταν αμύνεται κόντρα στον Διαμαντίδη.

Πού να φανταστεί ο άνθρωπος ότι στην Ελλάδα πρέπει να κάνεις μόνο κλισέ δηλώσεις και τον Διαμαντίδη να τον βγάζουμε ανώτερο του Γκάλη...Τόλμα να υποστηρίξεις κάτι αντίθετο απ'όλα αυτά.

Κανείς δεν μπορεί να καταλάβει μου φαίνεται τη σημασία που έχει να κάνει κάποιος ξένος αυτές τις δηλώσεις... Δεν ξεχνάω την αγιοποίηση του Σισέ για παράδειγμα... Στο ελληνικό μπάσκετ όμως ο Λο βγαίνει τρελός και θρασσύς επειδή δεν έχει βγει MVP Euroleague ή MVP final four...
rankin
QUOTE(thanath @ Oct 30 2013, 12:14 ) *
Και επιμένω. Ζούμε σε μια χώρα που οι πρόεδροι κ η αστυνομία αφήνει ατιμώρητους τους κουφιοκέφαλους των γηπέδων! Πρέπει όλοι να είμαστε πιο προσεκτικοί στο τί λέμε!


Δηλαδή, προτείνεις να επιβληθεί λογοκρισία για χάρη του κάθε τραμπάκουλα που τα σπάει στα γήπεδα;
Να σκύψουμε δηλαδή όλοι το κεφάλι, και να παίξουμε το δικό τους παιχνίδι...
Ε, οχι φίλε μου! Αυτό εγώ δεν το δέχομαι ... Δεν θα αφήσουμε, απο φόβο, να κάνουν κουμάντο οι κάθε λογής κάφροι
D-Wade
QUOTE(katharop @ Oct 29 2013, 23:55 ) *
αν σας βαλει καμια 30αρια ποντους στον ημιτελικο και δωσει και καμια 10αρια ασιστ,,,θα ξερετε ποιος φταιει τουλαχιστον biggrin.gif

30 πόντους? Ο Διαμαντίδης? w00t.gif Αν βάλει 30 πόντους ο ΔΔ δε θα φταίει ο Λο.Ο Αρμαγεδώνας που έρχεται
kseplenhs
QUOTE(Manu7 @ Oct 30 2013, 12:28 ) *
Πού να φανταστεί ο άνθρωπος ότι στην Ελλάδα πρέπει να κάνεις μόνο κλισέ δηλώσεις και τον Διαμαντίδη να τον βγάζουμε ανώτερο του Γκάλη...Τόλμα να υποστηρίξεις κάτι αντίθετο απ'όλα αυτά.


Εδώ σε μια νύχτα έγινε ο μάριος ο μπατής,ο μεγαλύτερος αλήτης των ελληνικών γηπέδων που όλοι οι υπόλοιποι παίχτες τον έχουν στην μπούκα κιόλας.

Ο μάριος ο μπατής

Που αν ρώταγες παραμονές εκείνης της μέρας, απο τον πρώτο ΑΡΔ μέχρι τον τελευταίο οπαδό που ισχυρίστηκαν κάτι τέτοιο,που παίζει ο μπατής,ζήτημα είναι αν ήξεραν αν ακόμα βρίσκεται στην Α1...
yorgos
QUOTE(akratacity @ Oct 30 2013, 11:38 ) *
μα και εγω δεν πιστευω οτι ειναι στο top-3 αλλα τον κατατασσω σιγουρα μεσα στους δεκα καλυτερους διαφωνεις σε αυτο?
\


Μπορεί και ναι, μπορεί και όχι. Αυτό που λέω είναι πως για έναν παίκτη που μέχρι στιγμής τουλάχιστον εμένα, που δεν είμαι Ολυμπιακός, εκτός από πολύ καλός παίκτης μου φαινόταν συμπαθέστατος, ξαφνικά φαίνεται μεγάλη ψωνάρα.

Το ότι του αρέσει περισσότερο ο Πλάνινιτς από το Διαμαντίδη, λογικό, φυσικό και μια χαρά μου φαίνεται, εδικά μετά την περσινή χρονιά του Πλάνινιτς.

Αλλά φυσικά και τον προσβάλει και τον μειώνει όταν λέει ότι τον βάζει στους 3 όχι γιατί είναι καλός παίκτης, αλλά για αυτά που κέρδισε και στη συνέχεια λέει ότι αυτά που κέρδισε τα κέρδισε λόγω διαιτησίας... Φαίνεται μικρόψυχος και κομπλεξικός και δείχνει ότι στο εσωτερικό του Ολυμπιακού μάλλον παρα-ασχολούνται με τη διαιτησία και το Διαμαντίδη, αντί να αναρωτηθούν για την απαράδεκτη εικόνα που έδειξαν στα πλέι οφ, όπου η ομάδα που έπαιξε το καλύτερο μπάσκετ που έχω δει ποτέ σε φάιναλ φορ, έχασε με τα χέρια κάτω χωρίς να πάρει ούτε ένα από τρία ματς με τα δύο εντός έδρας, με τους παίκτες της να φοβούνται να μπουν στη ρακέτα.

Πολύ καλά έκανε ο Λο κι επιτέλους έκανε δηλώσεις με προσωπικότητα, έχω βαρεθεί τα "κοιτάμε το επόμενο ματς", "δε θέλω να ανφέρω τον κορυφαίο διότι είναι πολλοί" κλπ. Αλλά πολύ καλά κάνει και κρίνεται για τις δηλώσεις του. Τα περί Διαμαντίδη τα βρήκα μικρόψυχα, τα περί δικού του τοπ-3 από υπερφίαλα ως γελοία, ας πει στον ατζέντη του να ζητήσει από τον Ολυμπιακό να πληρώνεται όσο και οι οι 3 κορυφαίοι Αμερικανοί στην Ευρώπη...

Τίποτε από αυτά δεν αλλάζει την αγωνιστική αξία του Λο βέβαια. Εξακολουθεί να είναι εξαιρετικά καλός παίκτης και φοβερό εργαλείο, με άψογη συμπεριφορά μέσα στο γήπεδο. Απλά εμένα προσωπικά μου είναι λιγότερο συμπαθής, όπως και ο Διαμαντίδης από τότε που άρχισε να ρίχνει ροχάλες σε όποιον βρίσκει μπροστά του ή το Σπανούλη με τις δηλώσεις περί T-mac, "δεν έπαιξα και χάσαμε" κλπ. Το Φάνη ας πούμε το θεωρώ μεγαλύτερο ταλέντο από όλους τους προαναφερόμενους και δεν τον είδα ποτέ να λέει τέτοιες αρλούμπες, παρότι και προσωπικότητα έχει και δηλώσεις έκανε. Φυσικά ο Λο δεν πληρώνεται για να είναι συμπαθής, για να παίζει καλά πληρώνεται και μπράβο του.

Το ότι δεν έκανε τις δηλώσεις είναι προφανές από τις "εξηγήσεις" του στο twitter ότι δεν ισχύει.

Τώρα αν κάποιοι "οπλίζονται" από τις δηλώσεις των παικτών, φταίνει αυτοί που είναι ηλίθιοι, οι αρχές που δεν μπορούν να συλλάβουν ούτε έναν από τους "οπλισμένους" και οι ομάδες που τους ανέχονται και τους χαϊδεύουν. Δε φταίει κάποιος που είπε τη γνώμη του, όπως γίνεται παντού στον κόσμο.



T.W.Is.M.
QUOTE(ThreeDi @ Oct 30 2013, 11:11 ) *
Τώρα για τις όποιες δηλώσεις του Λο, δεν μπορώ να σχολιάσω γιατί για να σχολιάσω κάποιον θα πρέπει να έχει αξία.

Το μόνο που μπορώ να πω είναι πως χτίζουν ακόμα περισσότερο τον μύθο του ζωντανού μύθου του ευρωπαϊκού μπάσκετ Δ. Διαμαντίδη η τελευταία δήλωση του οποίου ήταν πως ο Σπανούλης είναι ο μόνος Έλληνας που θα μπορούσε να σταθεί στο Nba.


Εννοεις ως παιχτης ή ως ανθρωπος?
Αν εννοεις το πρωτο, θα πρεπει να δεις καποια παιχνιδια του Ολυμπιακου και μετα να γραψεις για το συγκεκριμενο παιχτη. Τον περσινο τελικο του φαιναλ φορ ας πουμε.
Αν εννοεις το δευτερο, ποσο λιγοτερη αξια μπορει να εχει καποιος που φερεται να εκανε μια δηλωση που θεωρειται υποτιμητικη για εναν αντιπαλο απο τους υπερευαισθητους οπαδους του απο καποιον που φτυνει αντιπαλους μεσα στο γηπεδο ή απο καποιον αλλο που δηλωνει ο T-Mac της Ευρωπης ή οτι πρεπει να γινει ξεσκαρταρισμα στην εθνικη της χωρας του?

Για μυθους δεν εχω κι εγω να πω κατι. Ειχα κατι κουτακια στο ψυγειο, αλλα τα τελειωσα. Μου εχουν μεινει μονο Fix.

redleg7
οι δηλωσεις.τ λο.μας πειραξαν π.απλα.ειπε την αποψη του...οτι υπαρχουν προεδροι ομαδας π στ ημιχρονα σουλατσαρουν κ απειλουν....π κανουν δηλωσεις για συλλογους της βρωμιας.ενω η ομαδα μ.εχει υποστει εγκληματα τοσα χρονια...π καθονται πισω απ τον παγκο κ πανηγυριζουν....κλπ κλπ..αυτα δεν πειραζουν κ πειραξαν οι δηλωσεις τ καλυτερου αμερικανου στην ευρωπη....οσον αφορα τους τελικους τ παμε.....οταν κανεις ερωτα μ την μονικα μπελουτσι(btb) ειναι φυσικο ν ξενερωσεις αν σ ριξουν στο κρεβατι την βασιλειαδου....παιζαμε χωρις λο μαντζαρη κ μ παουελ και γενικα η ομαδα πετυχε τον απολυτο στοχο της και αποφορτισε ...
erwi grey
το οτι μπορει να δυσκολευτηκε περισσοτερο με αντιπαλο τον πλανινιτς πρεπει να θεωρειται μεμπτο? το οτι ο διαμαντιδης τα τελευταια 2 χρονια μπορει να μην κανει αυτα που εκανε φταιει ο λο για το τι βλεπει? γιατι πρεπει με το ζορι ολοι να τον θεοποιουμε?
Magnus92
Ειλικρινα τωρα, δεν εχετε βαρεθει 2 μηνες να κανετε την ιδια κουβεντα;
T.W.Is.M.
QUOTE(redleg7 @ Oct 30 2013, 23:24 ) *
οι δηλωσεις.τ λο.μας πειραξαν π.απλα.ειπε την αποψη του...οτι υπαρχουν προεδροι ομαδας π στ ημιχρονα σουλατσαρουν κ απειλουν....π κανουν δηλωσεις για συλλογους της βρωμιας.ενω η ομαδα μ.εχει υποστει εγκληματα τοσα χρονια...π καθονται πισω απ τον παγκο κ πανηγυριζουν....κλπ κλπ..αυτα δεν πειραζουν κ πειραξαν οι δηλωσεις τ καλυτερου αμερικανου στην ευρωπη....οσον αφορα τους τελικους τ παμε.....οταν κανεις ερωτα μ την μονικα μπελουτσι(btb) ειναι φυσικο ν ξενερωσεις αν σ ριξουν στο κρεβατι την βασιλειαδου....παιζαμε χωρις λο μαντζαρη κ μ παουελ και γενικα η ομαδα πετυχε τον απολυτο στοχο της και αποφορτισε ...




Αν ο Λο ειπε καποια πραγματα, ειναι απλα η αποψη του. Αυτη δε δικαιολογειται απ το οτι "οι αλλοι λενε χειροτερα ή κανουν χειροτερα". Βασικα δε χρειαζεται να δικαιολογηθει και να τον υποστηριξουμε γιατι θεωρουμε τους αλλους χειροτερους. Πολυ περισσοτερο δε, δεν υπαρχει λογος να μπλεκουμε πραγματα που δε συνδεονται μεταξυ τους. Η δηλωση δεν εγινε(αν οντως εγινε) γιατι ο προεδρος ή οι παιχτες του Παναθηναικου δεν ειναι καθαροι. Αντιστοιχα θα ερθει καποιος και θα σου απαντησει με αλλα γεγονοτα που εχουν κανει η διοικηση και οι παιχτες του Ολυμπιακου.
Ουτε μπορει να ειναι ο καλυτερος Αμερικανος στην Ευρωπη καποιος που δεν ηταν περσι ο καλυτερος Αμερικανος της ομαδας του. Μην τον ξεχναμε το Χαινς επειδη εφυγε, ακομα κι αν εκανε καποιους λαθος χειρισμους κι ο ιδιος(οπως και η ομαδα).
Οσο για τους τελικους, αν δε σε ενοχλησε εσενα η εικονα του Ολυμπιακου και το αποτελεσμα, ειναι η αποψη σου, αλλα δε θα συμφωνησω. Εμενα με πειραξε(που θα λεγε κι ο Κιαμος και θα βαλουμε τον Πετγουει να το τραγουδησει) και η εικονα και το αποτελεσμα και οσο κι αν η Ευρωλιγκα μετριασε την απογοητευση, οσο κι αν υπηρχαν δικαιολογιες, η γευση που εμεινε δεν ηταν ευχαριστη.

QUOTE(Magnus92 @ Oct 30 2013, 23:52 ) *
Ειλικρινα τωρα, δεν εχετε βαρεθει 2 μηνες να κανετε την ιδια κουβεντα;


Δεν ειναι η ιδια κουβεντα. Πριν 2 μηνες ηταν ο Διαμαντιδης και ο Σπανουλης. Τωρα ειναι ο Λο. Μετα θα βγει ο Γκιστ και υστερα ο Πριντεζης. Στο μεταξυ θα γινει ο ημιτελικος του κυπελλου, θα αδικηθει ο χαμενος απο τη διαιτησια, θα βγουν μπλουζακια, θα γινουν αλητειες, ισως αργοτερα συναντηθουν και στο τοπ 16 της Ευρωλιγκα για να δουμε αν ο Ολυμπιακος θα ριξει τους 20 ποντους ή οχι. Καποια απο τις δυο ομαδες θα παρει ξανα την Ευρωλιγκα και εκει να δεις δηλωσεις και σχολια. Μ αυτα και μ αυτα θα φτασουμε ξανα στους τελικους, οπου θα πεσουν φωτοβολιδες, καποιο ματς θα διακοπει προσωρινα, οι διαιτητες θα ευνοουν μονιμα το γηπεδουχο κι εδω θα λεμε τα ιδια πραγματα.
Νομιζω οτι ειμαστε μια ωραια ατμοσφαιρα... smiley.gif
kseplenhs
QUOTE(yorgos @ Oct 30 2013, 21:50 ) *
Το Φάνη ας πούμε το θεωρώ μεγαλύτερο ταλέντο από όλους τους προαναφερόμενους και δεν τον είδα ποτέ να λέει τέτοιες αρλούμπες, παρότι και προσωπικότητα έχει και δηλώσεις έκανε. Φυσικά ο Λο δεν πληρώνεται για να είναι συμπαθής, για να παίζει καλά πληρώνεται και μπράβο του.

καλά,αναμφισβήτητο και χωρίς κουβέντα το μέγεθος του ταλέντου του φάνη αλλά όσον αφορά τις δηλώσεις...μιλάμε για έναν άνθρωπο που ισχυρίζεται(και το πιστεύει κιόλας) πως τέλειωσε την καριέρα του στα ίδια κιλά που ήταν το 1987 στο γιουρομπάσκετ

ugly_tocktock.gif

(βέβαια αυτό στα μάτια μου τον κάνει περισσότερο θεό αλλά λέμε μπας και τον κρίνουμε με αυστηρά ξενέρωτους politically correct όρους... tongue.gif wub.gif )
colonel gomelsky
QUOTE(kseplenhs @ Oct 29 2013, 21:24 ) *
Πόσο παράλογη είναι η άποψη πως πέρσι ο πλάνινιτς έκανε καλύτερη χρονιά απο τον διαμαντίδη στην ευρωλίγκα?Και ας μην ξέρει ο λο πως η χρονιά 2012-2013 ήταν αφυσικα καλή για τα δεδομένα του πλάνινιτς.Τα ίδια εγκωμιαστικά θα έλεγε για τον διαμαντίδη αντίστοιχα όποιος αμερικάνος τον είχε ζήσει το 2010-2011 που ήταν η επίσης αφύσικα καλή χρονιά για τα δεδομένα του διαμαντίδη...


Ποτέ μια καλή χρονιά ενός παικτη τέτοιου επιπέδου δεν είναι αφύσικη. Κανενός παίκτη, όχι μόνο του Διαμαντίδη, γενικά. Με το αφύσικη προσδιορίζεις το "έξω από τις δυνατότητές του". Πιο ταιριαστός, μάλλον ο μοναδικός ταιριαστός χαρακτηρισμός είναι "η καλύτερη του χρονιά" ή κάτι παραπλήσιο.


Γενικά το τι λέει ο Λο και ο κάθε Λο έχει να κάνει βασικά με 2 πράγματα. Πρώτον με το επίπεδο που έχει ούτως ή άλλως και την αντιληπτική ικανότητα και δεύτερον με το τι ακούει. Δεν είναι κακό να ακούει από την ομάδα του καντήλια για τυος αντιπαλους του, εδώ ο ΠΑΟ έχει θεσμοθετημένη τέτοια θέση με τον Αλβέρτη -pony- 4.

Η πλάκα βέβαια είναι ότι ο Λο -σαν συνολικό μπασκετικό μέγεθος, όχι σαν ευκαιριακό φορμάρισμα- που κάνει αυτές τις δηλώσεις δεν είναι καν συγκρίσιμο μέγεθος με τον Διαμαντίδη. Μήλα με πορτοκάλια.

ΥΓ. Η ταπεινότης μου και ο -χωρίς κριτήριο κατά τα άλλα Λο- συμφωνούν στο ότι ο Σπανούλης δεν είναι σε κανένα σύμπαν point guard. Άρα μάλλον οι μόνοι που το πιστεύουν είναι ο ίδιος ο Σπανούλης και ο Τρινκέρι. Και για τον Τρινκέρι δεν είμαι πλέον τόσο σίγουρος.
yorgos
καλά,αναμφισβήτητο και χωρίς κουβέντα το μέγεθος του ταλέντου του φάνη αλλά όσον αφορά τις δηλώσεις...μιλάμε για έναν άνθρωπο που ισχυρίζεται(και το πιστεύει κιόλας) πως τέλειωσε την καριέρα του στα ίδια κιλά που ήταν το 1987 στο γιουρομπάσκετ

Εννούσα ότι ποτέ δεν τον είδα να κάνει δηλώσεις του στιλ "τι παιχτούρα είμαι" ή "έλα μωρέ ποιος Γαλακτερός τώρα, για τα μπάζα". Το τι δηλώσεις κάνει για τα κιλά του (εγώ τον θυμάμαι στην πρώτη του Παναθηναϊκού με παντόφλα Μιτσούκο, τη φανέλα να έχει τσιτώσει τόσο στην πλάτη που δε φαινόταν το όνομά του ΚΑΙ πιροσκί στον πάγκο!!), για τους Ελ ή για το success story είναι άλλου παπά ευαγγέλιο. Μιλούσα για την αντιμετώπιση απέναντι στους συναδέλφους του και τη συναίσθηση του τι μπασκετικό μέγεθος είναι και τι δεν είναι.

\

QUOTE
βέβαια αυτό στα μάτια μου τον κάνει περισσότερο θεό


Φίλε ο Φάνης είναι θεότητα για όλα: για τις δηλώσεις, το lifestyle, το απίστευτο ταλέντο, το χιούμορ, την ψυχούλα, το αντριλίκι, το χαμαλίκι, δεν υπάρχει τέτοια προσωπικότητα στην ιστορία του ελληνικού μπάσκετ. Εξίσου colourful είναι μόνο ο Ιωαννίδης, αλλά στο πολύ πιο γκροτέσκο και αντιπαθητικό, του αναγνωρίζω όμως ότι οι (απίστευτες) ιστορίες που μας έχει δώσει είναι αμέτρητες.
D-Wade
QUOTE(colonel gomelsky @ Oct 31 2013, 00:27 ) *
ΥΓ. Η ταπεινότης μου και ο -χωρίς κριτήριο κατά τα άλλα Λο- συμφωνούν στο ότι ο Σπανούλης δεν είναι σε κανένα σύμπαν point guard. Άρα μάλλον οι μόνοι που το πιστεύουν είναι ο ίδιος ο Σπανούλης και ο Τρινκέρι. Και για τον Τρινκέρι δεν είμαι πλέον τόσο σίγουρος.

Δε θυμάμαι καποια δήλωση του Σπανούλη ότι είναι point guard. To γεγονός ότι παίζει πολύ με τη μπάλα στα χέρια του δεν τον κάνει point guard ούτε φαντάζομαι ότι πιστεύει κάτι τέτοιο για τον εαυτό του.Απλά δεν έχουμε 1990 όπου ο point οργάνωνε, ο sg σκόραρε κ.ο.κ. Ο κάθε αθλητής κάνει αυτό που μπορεί σύμφωνα με τα προσόντα του και τις ανάγκες της ομάδας
redleg7
φυσικα και υπαρχει αποδειξη για την φοροδιαφυγη..ας ρωτησουμε τον μπατιστ να μας πει γιατι τον πηγαν στην ασφαλεια..ας μην πληρωναμε 13 εκ ευρω σε εφορια και θα χαμε μεγαλυτερο μπατζετ κατα πολυ και απ την τσσκα τωρα...οσον αφορα τον λο αυτος εμεινε στις καρδιες μας και δεν κοιταξε για λιγα ευρω να γινει ρολιστας τωγ λιγων λεπτων οπως ο χαινς..αυτος ανακυρηχτηκε mvp στον τελικο με την ρεαλ..αυτος ειναι το κορυφαιο μπασκετικο μυαλο στην ευρωπη και αυτο ειναι η απλη ταπεινη μου αποψη και καθαρα προσωπικη.....
thanath
QUOTE (redleg7 @ Oct 31 2013, 09:06 ) *
φυσικα και υπαρχει αποδειξη για την φοροδιαφυγη..ας ρωτησουμε τον μπατιστ να μας πει γιατι τον πηγαν στην ασφαλεια..ας μην πληρωναμε 13 εκ ευρω σε εφορια και θα χαμε μεγαλυτερο μπατζετ κατα πολυ και απ την τσσκα τωρα...οσον αφορα τον λο αυτος εμεινε στις καρδιες μας και δεν κοιταξε για λιγα ευρω να γινει ρολιστας τωγ λιγων λεπτων οπως ο χαινς..αυτος ανακυρηχτηκε mvp στον τελικο με την ρεαλ..αυτος ειναι το κορυφαιο μπασκετικο μυαλο στην ευρωπη και αυτο ειναι η απλη ταπεινη μου αποψη και καθαρα προσωπικη.....



Αυτό που λες το ξέρεις ότι δεν είναι φοροδιαφυγή. Ο Μπατίστ πήγε στην φυλακή γιατί δεν του είχαν πληρώσει τα χρέη προς την εφορία... Ήταν γνωστά τα χρέη! Δεν έκρυβαν κάτι! Φοροδιαφυγή θα ήταν αν υπόγραφαν ένα συμβόλαιο οι παίχτες του ΠΑΟ που έγραφε ένα χ ποσό και τελικά η ομάδα του έδινε ένα ψ μεγαλύτερο ποσό κάτω από το τραπέζι για να γλιτώσει την εφορία. Άμα έχεις τέτοιες αποδείξεις σε παρακαλώ πολύ να τις πας στις αρμόδιες αρχές! Γιατί πάνω απ όλα όλοι ζούμε σ αυτή την χώρα κ όσοι παρανομούν και κλέβουν το κράτος έτσι πρέπει να πληρώνουν! Και δεν μιλάω καθόλου ειρωνικά!
redleg7
Και εγω δεν μιλαω ειρωνικα ,κουβεντα γινεται.Σαφως και δεν την πληρωσε την εφορια η οποια εφορια ειναι στο 42.9 τις εκατο για την ακριβεια και ΟΦΕΙΛΕΙ να πληρωνει η καε και οχι ο παιχτης.Στην Ισπανια τα συμβολαια εχουν ως εξης.Πχ ο Παπανικολαου θα παρει 1.2 εκ ευρω τον χρονο (για παραδειγμα) και θα πληρωσει απ αυτα μονος την εφορια.Στην Ελλαδα τα συμβολαια ειναι καθαρες απολαβες και την εφορια την πληρωνει η ομαδα!Γι αυτο και το θεμα θα εκδικαστει συντομα και θα παρεμβει εισαγγελεας οπως ζητησαν οι Αγγελοπουλαιοι οι οποιοι δεν ειναι θυματα η κοροιδα να πληρωνουν τις εφοριες.Μονο για τον Σπανουλη πληρωνουν τον χρονο μικτα γυρω στα 4 εκ ευρω!!!!4 εκ ευρω εχουν μπατζετ μεσαιες ομαδες της Ευρωλιγκα φετος.Να μην μιλησω για τα μηδενικα συμβολαια

«Πρόεδρε, θα μου πληρώσετε εσείς την Εφορία» είναι η συνηθισμένη επωδός που χρησιμοποιούν στις διαπραγματευτικές συζητήσεις με τον εργοδότη για την υπογραφή ή την ανανέωση συμβολαίου. Και όταν η απάντηση του «αφεντικού» είναι αρνητική, ο παίκτης καταλήγει στην εύκολη λύση: «Ας υπογράψω τότε λευκό συμβόλαιο και να μου δώσετε από τώρα επιταγές». Αυτή είναι η πρακτική που ακολουθείται στα «μηδενικά» συμβόλαια.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.