Help - Search - Members - Calendar
Full Version: B' EΣΚΑ 2007-08 1ος ομιλος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47
X.A.D.
Admiral;Αυτος ο Μελας ποσο χρονων ειναι;Και που τον βρηκατε;
ADMIRAL14
QUOTE(X.A.D. @ Oct 31 2007, 14:04 ) *
Admiral;Αυτος ο Μελας ποσο χρονων ειναι;Και που τον βρηκατε;

28 χρονών έπαιζε πολλά χρόνια Α' ΕΣΚΑΝΑ και ΑΕΦ(ανέβηκε αήττητη) πριν 2 χρόνια, πολύ καλό παιδί και ηγέτης της ομάδας στην επίθεση.
zigolo7
μιληστε λιγο για το μεγαλο ματς αυριο μεταξυ ατταλου - νικης αμαρουσιου (καρατζα-κωλετση). ακουω προγνωστικα...
mimos8
φιλε zigolo7 θα σε στεναχωρησει η ατταλαρα αυριο αφου θα σας εξαναγκασει στην πρωτη σας ηττα.προβλεπω κλειστο ματς με πολυ ξυλο στις ρακετες.πιστευω επισης οτι ο κοουτς καρατζας θα παρει την ταυτοτητα του κοουτς κωλετση με τους ασσους που κρυβει στο μανικι...δε λεω αλλα αν και ξερω την τακτικη που θα ακολουθησει η κοουτσαρα μας!!!αυριο ολοι στο κλειστο "μπαμπης χολιδης" ή "γιαντ ατταλιαου" για εμας τους φανατικους.
zigolo7
ισως mimo8 να ειναι η μονη ηττα που δεν θα στεναχωρηθω τοσο πολυ λογω του καρατζα.
ναιαιαιαιαιαιαι ρεεεεεε καρατζαααααα!!!
παντως αν κερδισει η νικη τοτε θε βρισκεται με το 1 ποδι στην α`εσκα.
X.A.D.
QUOTE(zigolo7 @ Oct 31 2007, 23:14 ) *
ισως mimo8 να ειναι η μονη ηττα που δεν θα στεναχωρηθω τοσο πολυ λογω του καρατζα.
ναιαιαιαιαιαιαι ρεεεεεε καρατζαααααα!!!
παντως αν κερδισει η νικη τοτε θε βρισκεται με το 1 ποδι στην α`εσκα.

Μη σου πω και Γ! Εθνικη αν κερδισει και τα 2 επομενα
Τι λετε μωρε?Πατε καλα?
5η αγωνιστικη ειναι
dimitris 888
συμφνω με ζιγκολο...θα ναι μεγαλη υποθεση αυτο το διπλο...καλη επιτυχια στην ομαδα που αν παιξει οπως μπορει δεν θα εχει κανενα προβλημα να επικρατησει...
Thunder
ΦΕ ΑΤΤΑΛΟΣ Ν.ΦΙΛ/ΦΕΙΑΣ - ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ 2
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 1
ΑΟ ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 1
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ 1
ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 2
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ 1
kryono
QUOTE(ADMIRAL14 @ Oct 31 2007, 16:00 ) *
Μακάρι φίλε ώστε να 'χει νόημα και η νίκη μας αφού έχετε πολύ καλή ομάδα και βέβαια ίσως τον καλύτερο σουτέρ τα τελευταία 10 χρόνια στην ΕΣΚΑ 77.gif (ο μόνος που μ' έχει κάνει "πελάτη" του στα τρίποντα...).

Κ Ρ Υ Ω Ν Ω
θα δουμε πως θα παει....
παντως τα πραγματα αρχιζουν να ξεκαθαριζουν κ φευγουν κ τα καρκινοματα που ειχαμε στην ομαδα κ δεν μπορουσε να λειτουργησει καλα...
ΓΡΗΓΟΡΕ΅!!!!
ξερεις πολυ καλα οτι παντα ετσι αρχιζω τις χρονιες μου σιγα σιγα ανεβαινω....
kobra
QUOTE(ADMIRAL14 @ Oct 31 2007, 13:56 ) *
Σιγά μη δεν σε θυμόμουν ρε φιλαράκι 77.gif , θα ενημερώσω και τον άτριχο γιά τη σουβλακοφαγία(γιά να χωνέψουμε και το ..καταπληκτικό μπάσκετ που θα παίξουμε)! Οπότε βλέπω να πληρώνω πολλά σουβλάκια, αφού είπαμε: πληρώνει ο νικητής γιά να γλυκάνει τους χαμένους... icon_drunk.gif

Και αφού φάμε τα σουβλάκια μας(και πληρώσουμε εμείς εννοείται)πές στη γυναίκα ότι θα αργήσεις λίγο γιατί κάτι έχω κανονίσει για αύριο μετά το μάτς.....
Όπως κατάλαβες έχει icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif ....
ADMIRAL14
QUOTE(kobra @ Nov 1 2007, 00:49 ) *
Και αφού φάμε τα σουβλάκια μας(και πληρώσουμε εμείς εννοείται)πές στη γυναίκα ότι θα αργήσεις λίγο γιατί κάτι έχω κανονίσει για αύριο μετά το μάτς.....
Όπως κατάλαβες έχει icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif ....

Άκυρο για σουβλάκια, θα φάμε πίτσα στο rivolini πάνω απ' το γήπεδο, όσο γιά μετά δυστυχώς δεν παίζει γιατί 12:30 έχω βραδινή υπηρεσία να ταϊσω την κόρη μου(να ξεκουραστεί λίγο και η γυναίκα). Πάντως μην φέρετε χρήματα μαζί σας δεν θα τα χρειαστείτε, θα 'ρθουμε "φορτωμένοι" με καλάθια και ευρώ... 69.gif
ADMIRAL14
Πάω για τα πολλά λεφτά: βλέπω πολλές εκπλήξεις...
ΑΤΤΑΛΟΣ-ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1
ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΕΤΟΣ 2
ΩΡΩΠΟΣ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ 2
ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 2
ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ 1
ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 2
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ 2
leonkalf
Παιδιά,

δείτε όλοι αυτό το topic
roufianos
QUOTE(BABIS8 @ Oct 31 2007, 12:54 ) *
Μπορεί κανείς να μας δώσει καμία εξήγηση για τα χάλια του φετινού Πόρτο Ράφτη
μας είχε πείσει μέχρι τώρα ότι γινόταν καλή δουλειά και να πρωταγωνιστεί στην κατηγορία τα τελευταία χρόνια .
Κρίμα γιατί το Μπάσκετ χρειάζεται τέτοιες ομάδες αλλά απ΄ ότι καταλαβαίνω την έχει πάρει η κατιούσα και αυτή .


Η αλλαγή διοίκησης και προπονητή σου λέει τίποτα babi μου;
Μια χαρά δε τα πήγαινε η ομαδούλα πέρσι; Τι τίς θέλανε τις αλλαγές;
aionio talento
QUOTE(ADMIRAL14 @ Nov 1 2007, 09:53 ) *
Πάω για τα πολλά λεφτά: βλέπω πολλές εκπλήξεις...
ΑΤΤΑΛΟΣ-ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1
ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΕΤΟΣ 2
ΩΡΩΠΟΣ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ 2
ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 2
ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ 1
ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 2
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ 2



σε εχει πειραξει πολυ το διπλο μεσα στη γκραβα και μας παιζεις ολο να χανουμε ! ! ! τι να κανεις ετσι ειναι αυτα !

peace.gif
ADMIRAL14
QUOTE(aionio talento @ Nov 1 2007, 11:57 ) *
σε εχει πειραξει πολυ το διπλο μεσα στη γκραβα και μας παιζεις ολο να χανουμε ! ! ! τι να κανεις ετσι ειναι αυτα !

peace.gif

Δεν έχεις καθόλου άδικο μ' έχει πειράξει πάρα πολύ γιατί είμασταν(με 1ο εμένα) τραγικοί σ' αυτό το ματς(ακόμα βλέπω στον ύπνο μου να με μαρκάρει το 5), αλλά άλλο το "στοίχημα" κι' άλλο το συναίσθημα, εξάλλου είπα ότι έπαιξα αρκετές εκπλήξεις αυτή την αγωνιστική. Καλή επιτυχία! peace.gif
aionio talento
επισης !
Thunder
Φιλε aionio talento,θα'μαι Γουδι σημερα να σας δω!(Μετα απο τοσο πρηξιμο που εφαγα απο τον φιλο μου τον Βουζα δεν μπορουσα να κανω κ αλλιως tongue.gif ) biggrin.gif
kobra
QUOTE(ADMIRAL14 @ Nov 1 2007, 09:48 ) *
Άκυρο για σουβλάκια, θα φάμε πίτσα στο rivolini πάνω απ' το γήπεδο, όσο γιά μετά δυστυχώς δεν παίζει γιατί 12:30 έχω βραδινή υπηρεσία να ταϊσω την κόρη μου(να ξεκουραστεί λίγο και η γυναίκα). Πάντως μην φέρετε χρήματα μαζί σας δεν θα τα χρειαστείτε, θα 'ρθουμε "φορτωμένοι" με καλάθια και ευρώ... 69.gif

Θες να μας βάλεις να πληρώσουμε πολλά ε???
Δεν θα μας αφήσεις να γλιτώσουμε με λίγα ευρουλάκια και πιτόγυρα....
Αλλά χαλάλι σου....
Είσαι καλό παιδί...
aionio talento
QUOTE(Thunder @ Nov 1 2007, 13:59 ) *
Φιλε aionio talento,θα'μαι Γουδι σημερα να σας δω!(Μετα απο τοσο πρηξιμο που εφαγα απο τον φιλο μου τον Βουζα δεν μπορουσα να κανω κ αλλιως tongue.gif ) biggrin.gif


μακαρι ! σε περιμενουμε !

ενταξει δε λεω ο βουζας ειναι πρηχτης γενικως biggrin.gif αλλα γιατι πρηξιμο ? ? ? καλη ομαδουλα εχουμε !

βλεπομαστε !
dreamtheater
QUOTE(ADMIRAL14 @ Nov 1 2007, 15:34 ) *
Δεν έχεις καθόλου άδικο μ' έχει πειράξει πάρα πολύ γιατί είμασταν(με 1ο εμένα) τραγικοί σ' αυτό το ματς(ακόμα βλέπω στον ύπνο μου να με μαρκάρει το 5), αλλά άλλο το "στοίχημα" κι' άλλο το συναίσθημα, εξάλλου είπα ότι έπαιξα αρκετές εκπλήξεις αυτή την αγωνιστική. Καλή επιτυχία! peace.gif



Όπως καταλαβαίνεις υπήρχε ειδικό σχέδιο για σένα ψηλέ και ο Νικολάκης είναι αυτός πάντα που τις αναλαμβάνει, τις περισσότερες φορές με επιτυχία! Εγώ του εύχομαι να είναι πάντα έτσι και να πάρει κι άλλα παράσημα, όπως αυτό, αλλά και σιγά-σιγά να αρχίζουν οι αντίπαλοι να έχουν σχέδιο αντιμετώπισης του ίδιου, αφού και στην επίθεση είναι εξίσου καλός με την άμυνα.
Όσο για τα ματς σήμερα κι εγώ βλέπω εκπλήξεις, αλλά και μία που εσύ δεν βλέπεις...Μεγάλη... Ίδωμεν
Thunder
QUOTE(aionio talento @ Nov 1 2007, 17:00 ) *
μακαρι ! σε περιμενουμε !

ενταξει δε λεω ο βουζας ειναι πρηχτης γενικως biggrin.gif αλλα γιατι πρηξιμο ? ? ? καλη ομαδουλα εχουμε !

βλεπομαστε !


Σαφως κ βλεπεστε!Δεν αντιλεγω καθολου smile.gif
Θα'ναι καλο το ματς ειμαι σιγουρος biggrin.gif
zigolo7
ατταλος - νικη αμαρουσιου 65-72
σχετικα ευκολη επικρατηση για την νικη με ασημενιο και κοντογιαννη να κανουν τη διαφορα και συνεχιζουμε..............
dimitris 888
ευκολη νικη κ μεσα στον ατταλο...η ομαδα συνεχιζει την ξεφρενη πορεια της..παρ ολο το κακο ξεκινημα στη συνεχεια φανηκε η διαφορα δυναμικοτητας των δυο ομαδων...συγχαρητηρια στα παιδια κ στον προπονητη γι αυτη τη νικη...το τρενο δν σταματιεται... 41.gif 41.gif 41.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif
Thunder
Περα Κλουμπ - Νεα Μακρη 79-61...Παρα τις απουσιες η Περα ηταν καλη κ νικησε δικαια.
Επισης εμαθα οτι ο Προμηθεας κερδισε τις Κουκουβαουνες, κ ο Φιλιππος τον Αετο...
dolly12
καλα εγω μπορει να ειμαι και χαζη αλλα το ευκολη νικη με 7 ποντους που το ειδατε? γιατι σημειωτεον δεν ξεφυγατε ποτε με πανω απο 9 νομιζω!!!

και εννοω οτι μια ομαδα σαν τον ατταλο χωρις μεγαλα ονοματα αλλα με παιδια που εχουν τσαγανο κερδισατε με τι μικροτερη διαφορα απο ολες τις αγωνιστικες!!!

μηπως λεω μηπως υπερβαλλετε λιγο?????

συγχαρητηρια για τη νικη και χρονι πολλα πολλα στον αγαπημενο μου damian για την γιορτη του!

αλλα και πολλα συγχαρητηρια στον ατταλο, παικτες κ προπονητη! γιατι μαλλον σας δυσκολεψανε πολυ περισσοτερο απο οσο παραδεχεστε!!! κ επειδη καθε φορα δινουν το 100% μεσα στο γηπεδο!

41.gif 41.gif 41.gif
larry33
Ήμουνα στο Άτταλος-Νίκη:

Θα συμφωνήσω με την Dolly στο ότι η επικράτηση της Νίκης δεν ήταν εύκολη.
Ναι μεν υπήρχε πάντα μια διαφορά ασφαλείας 8-9-10 πόντων η οποία έπεσε και στους 5 όμως ποτέ το παιχνίδι δεν ξέφυγε και ο Άτταλος επέμενε παρόλο που κυνηγούσε σε όλο το παιχνίδι.
Απο τη Νίκη ο Κοντογιάννης ακόμα βάζει και επίσης πολύ καλοί οι Βασιλάκος, Κουτσώνας (γειά σου φίλε Σάκη) και το 11, που δεν ξέρω δυστυχώς το όνομά του (zigolo7 ποιός ήταν?), με πολλά εύστοχα σουτ.
Ο πολυπράγμων project manager, διαφημιστής, πολιτευτής και εραστής Δαμιανός "Overdam" Ασημένιος.....σε ρηχά νερά με σουτ και βολές στα πουλιά! tongue.gif Χρόνια πολλά φίλε!

Για τον Άτταλο όλα συνοψίζονται σε μία πρόταση: Η ομάδα δεν έχει ικανούς play maker!
Παίχτες όπως οι Καρτάνος, Πράς και Μαστρακούλης δεν μπορούν να βοηθήσουν αν δεν τροφοδοτηθούν σωστά!
Οι ομάδα με φιλότιμες προσπάθειες και έξυπνη άμυνα ζώνης έφερε την διαφορά στους 5 κοντά στο 30' αλλά εκεί μίλησε η απειρία των play maker και η κλάση του Κοντογιάννη που με 2 κλεψίματα εκτόξευσε ξανά την διαφορά.

Τρελλή μάζωξη μετά το μάτς στην ταβέρνα του Λάζαρου με δίδυμο κόουτς Καρατζά-Κικίλια, Πρόεδρο και ομήγυρη αποτελλούμενη από γενικό αρχηγό Προκόπη, mimo8, Jim Rabbitfoot & partners και συνέταιρο Κώστα!
Μετά από βρώση μπιφτεκίων και πόση οίνου συμφωνήθηκε ότι η ομάδα προχωράει μπροστά και τα καλύτερα έρχονται.
Εξαιρετική "εκτέλεση" Καζαντζίδη από τρελλό δίδυμο Λαγοπόδη-πρόεδρο!

P.S.: Όλοι τη Δευτέρα να χειροκροτήσουμε την αγαπημένη μας ΑΕΝΚ εναντίον των Σπάτων.
Προβλέπω Καρατζάς συμμετοχή 35 λεπτών με triple double figure (1 πόντοι,11 ασσίστ, 11 ριμπάουντ, 11 τάπες), Λαγοπόδης συμμετοχή 30 λεπτών με double double (25 πόντοι, 15 ασσίστ) και Ευθυμιόπουλος 40 λεπτά με τρελλή εμπριμέ πετσέτα στον πάγκο!!!
kobra
Ο Φίλιππος κέρδισε 49-46 (ημ.29-14) τον Αετό σε ένα δυνατό παιχνίδι βασισμένο στην άμυνα...
Φίλε Νίκο σόρυ για την πίτσα αλλά με καλούσε το καθήκον icon_drunk.gif icon_drunk.gif ...
Χρωστάω ένα κέρασμα...
Πολύ καλοί από Αετό ο φίλος Νίκος και το 12(σόρυ δεν ξέρω όνομα)...
Και από εμάς ο ηγέτης και αρχηγός Βασίλης που κράτησε την ομάδα στα δύσκολα.... 77.gif 77.gif 77.gif
Άντε και καλή αρχή για μας από χθές.....( Ελπίζω)...
dolly12
QUOTE(larry33 @ Nov 2 2007, 00:40 ) *
Για τον Άτταλο όλα συνοψίζονται σε μία πρόταση: Η ομάδα δεν έχει ικανούς play maker!



αμα γυρισει ο κοσενας με το καλο αυτο υπερκαλυπτεται και ο ατταλος μπορει να καψει πολλους!!!

αλλα για να ειμαστε δικαιοι και τα 2 πλαυ που εχει ο ατταλος κανουν φιλοτιμες προσπαθειες και πρεπει να αναγνωριστει η προσπαθεια τους ετσι δεν ειναι larry????

Λαμογιο μη μασας στο β γυρο η ομαδα θα πεταει!!!! smiley.gif
dolly12
ΦΕ ΑΤΤΑΛΟΣ Ν.ΦΙΛ/ΦΕΙΑΣ - ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 65-72
ΑΓ.ΙΕΡΟΘΕΟΥ ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ 49-46
ΩΡΩΠΟΥ ΚΛ. ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 90-73
Μ.ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 80-76
ΓΟΥΔΗ Δ.Α. ΑΟ ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 79-61
ΑΓ.ΤΡΙΑΔΟΣ ΚΛ. ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ 75-66
ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΑΡΚ/ΛΟΥ ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 70-96
ΡΟΥΦ ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ 0-0



ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β ΑΝΔΡΩΝ 1oς ΟΜΙΛΟΣ

Βαθμολογία
Ομάδα Βαθ Αγών Ν Η Μ Επιθ Αμυ Διαφ
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 10 5 5 0 0 346 279 67
ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ 8 5 3 2 0 325 307 18
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 8 5 3 2 0 337 341 -4
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 8 5 3 2 0 348 326 22
ΑΟ ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠ 8 5 3 2 0 354 323 31
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 8 5 3 2 0 344 320 24
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 8 5 3 2 0 360 346 14
ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 8 5 3 2 0 351 335 16
ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 7 5 2 3 0 324 329 -5
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 7 5 2 3 0 291 330 -39
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ 7 4 3 1 0 278 234 44
ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ 7 5 2 3 0 371 380 -9
ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ 6 4 2 2 0 289 304 -15
ΦΕ ΑΤΤΑΛΟΣ Ν.ΦΙΛ/ΦΕΙΑΣ 6 5 1 4 0 369 370 -1
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 6 5 1 4 0 319 389 -70
ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 5 5 0 5 0 300 393 -93
dimitris 888
σιγουρα ο ατταλος δεν ειναι για αυτην την βαθμολογικη θεση που εχει τωρα....σιγουρα θα παει καλυτερα κ δεν πιστευω οτι θα εχει προβλημα για να αποφυγει τις τελευταιες θεσεις..σιγουρα ηταν δυσκολο ματς για την ομαδα μας της νικη αλλα η διαφορα ποιοτητας της ομαδας απο τις υπολοιπες φαινεται σε καθε ματς....
ADMIRAL14
QUOTE(kobra @ Nov 2 2007, 01:00 ) *
Ο Φίλιππος κέρδισε 49-46 (ημ.29-14) τον Αετό σε ένα δυνατό παιχνίδι βασισμένο στην άμυνα...
Φίλε Νίκο σόρυ για την πίτσα αλλά με καλούσε το καθήκον icon_drunk.gif icon_drunk.gif ...
Χρωστάω ένα κέρασμα...
Πολύ καλοί από Αετό ο φίλος Νίκος και το 12(σόρυ δεν ξέρω όνομα)...
Και από εμάς ο ηγέτης και αρχηγός Βασίλης που κράτησε την ομάδα στα δύσκολα.... 77.gif 77.gif 77.gif
Άντε και καλή αρχή για μας από χθές.....( Ελπίζω)...

Έβαλες κι εσύ το χεράκι σου παρότι απροπόνητος ήσουν απ' τους καλύτερους... 77.gif πολύ ωραία η ανακαινισμένη χωράφα αλλά τα καλάθια είναι τόσο σκληρά που δεν μπαίνει τίποτα! blink.gif Ο 12 ήταν ο Μελάς που τον περιορίσατε αρκετά αλλά το παιχνίδι μπορεί να 'τανε 2ο αν δεν έκλειναν τα μάτια σε καθαρό φάουλ υπέρ μας στα 7'' και ελπίζω να μην γράφτηκε τίποτα στο φύλλο αγώνα γιατί παρά λίγο να λιντζάρουν οι δικοί μας τους ρεφ.
Συγχαρητήρια στο συμπαίκτη σου takis που έκανε ότι μπορούσε για να μας δώσει το ματς με 0/1.000 τρίποντα 69.gif , εμείς πάντως σκάσαμε στη πίτσα μετά το ματς για να συνέλθουμε απ' το σοκ της ήττας και καλή συνέχεια στους αντιπάλους σας που δεν τους βλέπω καλά τοσο ανεβασμένους που σας είδα!?!?!¨ icon_drunk.gif
Όσο για μας... με 14 πόντους ημίχρονο δεν πάμε ούτε στο περίπτερο για τσίχλες! 68.gif
dolly12
Με κορυφαίο τον Κοντογιάννη - και άξιο συμπαραστάτη το Βασιλάκη - η Νίκη Αμαρουσίου επιβλήθηκε 72-65 στην έδρα του Άτταλου και συνεχίζει αήττητη την πορεία της στο Α όμιλο της Β ΕΣΚΑ. Η ομάδα του Γιώργου Κολέτση αποδείχθηκε ψύχραιμη όταν οι γηπεδούχοι του Αλέξη Καρατζά επιχείρησαν την ύστατη αντεπίθεσή τους και έφυγε από τη Νέα Φιλαδέλφεια με το πολύτιμο ροζ φύλλο αγώνα. Στο Β όμιλο, το Κουκάκι έκαμψε την αντίσταση του Πλάτωνα στο Ολύμπιο με 61-56 και πραγματοποίησε την 5η επιτυχία του σε ισάριθμες αναμετρήσεις. Αντίθετα, η Δάφνη Δαφνίου υποκλίθηκε έπειτα από ένα ιδιαίτερα ενδιαφέρον ματς στην ανωτερότητα της ΕΦΟΑ Σπύρος Λούης.


Στη Νέα Φιλαδέλφεια, ο Πρας ήθελε πάρα πολύ να κερδίσει... μόνος του τη Νίκη αλλά ως γνωστόν ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη. Ο αθλητής του Αττάλου σημείωσε 29 πόντους με 5 εύστοχα τρίποντα αλλά τελικώς υποκλίθηκε και αυτός στην ομαδικότητα και την ανωτερότητα των φιλοξενουμένων. Από πλευράς νικητών, Κοντογιάννης (22π.) και Βασιλάκος (18π.) πέτυχαν συνολικά 40 πόντους!

Αναλυτικά, οι πόντοι των δύο αντιπάλων:

Διαιτητές: Κουτσουμπός - Νανούρης

ΑΤΤΑΛΟΣ (ΚΑΡΑΤΖΑΣ-ΚΙΚΙΛΙΑΣ) ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ 4,ΚΙΤΣΟΣ 9, ΒΙΔΑΚΗΣ 5 (1), ΤΣΕΚΟΥΡΑΣ, ΜΑΣΤΡΑΚΟΥΛΗΣ 3, ΠΡΑΣ 29 (5), ΚΑΡΤΑΝΟΣ 9, ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ, ΚΑΛΟΒΥΡΝΑΣ 3 (1), ΠΙΤΤΑΡΑΣ 3, ΧΑΙΡΟΠΟΥΛΟΣ

ΝΙΚΗ: (ΚΩΛΕΤΣΗΣ-ΔΟΝΔΟΡΟΣ) ΚΟΥΤΣΩΝΑΣ , ΒΛΑΧΟΝΑΤΣΙΟΣ 2, ΘΩΜΑΣ , ΒΑΣΙΛΑΚΟΣ 18 (1), ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ 22 (2), ΓΙΑΤΡΑΚΟΣ ΧΡ., ΥΦΑΝΤΗΣ 4, ΤΑΣΙΟΣ 12 (2), ΚΑΛΟΣΑΚΑΣ, ΠΑΠΟΥΤΣΙΔΗΣ , ΓΙΑΤΡΑΚΟΣ Α., ΑΣΗΜΕΝΙΟΣ 13.
X.A.D.
QUOTE(dimitris 888 @ Nov 2 2007, 10:57 ) *
σιγουρα ο ατταλος δεν ειναι για αυτην την βαθμολογικη θεση που εχει τωρα....σιγουρα θα παει καλυτερα κ δεν πιστευω οτι θα εχει προβλημα για να αποφυγει τις τελευταιες θεσεις..σιγουρα ηταν δυσκολο ματς για την ομαδα μας της νικη αλλα η διαφορα ποιοτητας της ομαδας απο τις υπολοιπες φαινεται σε καθε ματς....

24.gif ugly8.gif
ADMIRAL14
QUOTE(X.A.D. @ Nov 2 2007, 10:48 ) *
24.gif ugly8.gif

Αν κατάλαβα καλά από τα εικονίδια του X.A.D. δε συμφωνεί με την άποψη ότι ο Άτταλος δεν είναι γι' αυτή τη βαθμολογική θέση. Θα διαφωνήσω μαζί του γιατί έχει καλό υλικό(Πρα και Κοσένα δεν έχουν πολλές ομάδες) και την κατάλληλη υποστήριξη από την άκρη του πάγκου(οι coach K) και είμαι σίγουρος ότι τα αποτελέσματα του στη συνέχεια θα τον διαψεύσουν. Ελπίζω μόνο να μην ξεκινήσει την ανάκαμψη του από τη Γκράβα την Πέμπτη...
X.A.D.
Για τη διαφορα ποιοτητας που γραφει ο φιλος Δημητρης γελαω
takis 10
QUOTE(ADMIRAL14 @ Nov 2 2007, 09:09 ) *
Έβαλες κι εσύ το χεράκι σου παρότι απροπόνητος ήσουν απ' τους καλύτερους... 77.gif πολύ ωραία η ανακαινισμένη χωράφα αλλά τα καλάθια είναι τόσο σκληρά που δεν μπαίνει τίποτα! blink.gif Ο 12 ήταν ο Μελάς που τον περιορίσατε αρκετά αλλά το παιχνίδι μπορεί να 'τανε 2ο αν δεν έκλειναν τα μάτια σε καθαρό φάουλ υπέρ μας στα 7'' και ελπίζω να μην γράφτηκε τίποτα στο φύλλο αγώνα γιατί παρά λίγο να λιντζάρουν οι δικοί μας τους ρεφ.
Συγχαρητήρια στο συμπαίκτη σου takis που έκανε ότι μπορούσε για να μας δώσει το ματς με 0/1.000 τρίποντα 69.gif , εμείς πάντως σκάσαμε στη πίτσα μετά το ματς για να συνέλθουμε απ' το σοκ της ήττας και καλή συνέχεια στους αντιπάλους σας που δεν τους βλέπω καλά τοσο ανεβασμένους που σας είδα!?!?!¨ icon_drunk.gif
Όσο για μας... με 14 πόντους ημίχρονο δεν πάμε ούτε στο περίπτερο για τσίχλες! 68.gif



Νίκο όπως είπες έκανα ο,τι μπορούσα 0/8 τρίποντα, 0/ 4 δίποντα. Αφού είχες πεί να μη φέρουμε λεφτά και δεν είχα να κεράσω.....χα χα. Ευτυχώς πήγα καλά στην άμυνα. Καθάρισε ο βασίλης και ο kobra. μεγάλη νίκη για εμάς και βαθμολογικά και ψυχολογικά. ήμασταν ανέτοιμοι αλλά ελπίζω να κάναμε την αρχή για πορεία ανάλογη με τη περισυνή ( που και πάλι άσχημα είχαμε ξεκινήσει.Μάλλον το κάνουμε για γούρι). Σόρυ για τις πίτσες, χρωστάμε το κέρασμα με τον kobra.
Peritri
Εάν διαβάζει εδώ κάποιο παιδί από τον ΓΣ Χαλανδρίου θα τον παρακαλούσα να επικοινωνήσει μαζί μου καθότι αναζητώ γενικές πληροφορίες για τις ομάδες του Χαλανδρίου και Νέου Ψυχικού για να τους γράψω ένα μικρό αφιερωματάκι στην τοπική εφημερίδα Ν. Ψυχικού - Χαλανδρίου. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
pcl
QUOTE(X.A.D. @ Oct 9 2007, 21:29 ) *
Το οτι γραφω λιγο γρηγορα λογω φορτου εργασιας δεν σημαινει πως ειμαι και ανορθογραφος.Βλεπω πως σε ενοχλησε η αληθεια.Εεεεεετσι.....Ετσι.Και θα δεις πως θα πεσει το Περα.Θα κανει μια τ σ α κ....και αντιο



Μπαμπινιωτη τωρα για δες πως πανε οι ομαδες και τα αποτελεσματα και πες μας ποιος θα κανει τσακ και θα πεσει.μικε.
X.A.D.
Ισα ισα φιλε Admiral που αν κοιταξεις παραπανω περιμενα ugly8.gif του Ατταλου με τη Νικη.Πολυ καλο συνολο και σφιχτο,με καλο προπονητη.Και νομιζω οτι εχει βγαλει ενα δυσκολο προγραμμα και θα αρχισει τις κηδειες.Θα αρχισει ανοδικη πορεια.Δυσκολα θα τους παρετε(νομιζω αυτους εχετε τωρα)εαν τους παρετε.Δεν σκοραρουν και πολλοι απο εσας βλεπω.Και εχετε πολυ καλο υλικο.
ADMIRAL14
QUOTE(X.A.D. @ Nov 2 2007, 11:57 ) *
Ισα ισα φιλε Admiral που αν κοιταξεις παραπανω περιμενα ugly8.gif του Ατταλου με τη Νικη.Πολυ καλο συνολο και σφιχτο,με καλο προπονητη.Και νομιζω οτι εχει βγαλει ενα δυσκολο προγραμμα και θα αρχισει τις κηδειες.Θα αρχισει ανοδικη πορεια.Δυσκολα θα τους παρετε(νομιζω αυτους εχετε τωρα)εαν τους παρετε.Δεν σκοραρουν και πολλοι απο εσας βλεπω.Και εχετε πολυ καλο υλικο.

Οπότε συμφωνούμε απόλυτα, 41.gif όσο για μας ενώ πράγματι έχουμε καλό roster έχουμε πρόβλημα στην επίθεση. 68.gif
X.A.D.
Εχετε καλο υλικο.Αλλα εμαθα πολυ μετριο προπονητη.Εγω προσωπικα δεν τον ξερω.Αλλα ξερω τον Πασχσλακο icon_drunk.gif Μεγαλα ντερτια. Θ Ε Ο Σ
larry33
QUOTE(dolly12 @ Nov 2 2007, 11:09 ) *
αμα γυρισει ο κοσενας με το καλο αυτο υπερκαλυπτεται και ο ατταλος μπορει να καψει πολλους!!!

αλλα για να ειμαστε δικαιοι και τα 2 πλαυ που εχει ο ατταλος κανουν φιλοτιμες προσπαθειες και πρεπει να αναγνωριστει η προσπαθεια τους ετσι δεν ειναι larry????

Περι φιλοτιμίας δεν το συζητώ....αποτέλεσμα όμως ουδέν.
Περί Κοσένα, επειδή μίλησα με το παιδί, η μέση του είναι σε τραγική κατάσταση και τον είδα απαισιόδοξο....by the way είναι και play maker?
xalasmenos
ανετη νικη του ωρωπου με το χαλανδρι εμαθα δεν ειδα το ματς για αυτο ρε φιλε κρυωνω για πες,πως παιξαμε την πεμπτη?.και αν τα οποια οικονομικα προβληματα ξεπεραστηκαν 3νικες σε 5 ματς και συνεχιζουμε.αν δεν κανω λαθος παιζουμε με τις κουκουβαουνες και αυτοι τον ιδιο απολογισμο εχουνε και μαλλον ντερμπι το βλεπω το ματς.εχουμε και προιστορια με τις κουκουβαουνες μας κερδισαν τελευταια αγωνιστικη πριν 2 χρονια με ενα ποντο στο γηπεδο μας και δεν ανεβηκαμε απευθειας αλλα στα μπαραζ.φετος ας παρουμε ρεβανς
zigolo7
QUOTE(zigolo7 @ Nov 1 2007, 20:40 ) *
ατταλος - νικη αμαρουσιου 65-72
σχετικα ευκολη επικρατηση για την νικη με ασημενιο και κοντογιαννη να κανουν τη διαφορα και συνεχιζουμε..............


γι`αυτο γραφω το σχετικα ρε παιδια. σιγουρα ο ατταλος ηταν η καλυτερη ομαδα που παιξαμε μεχρι στιγμης ο οποιος ποναει στον ασσο λογω απουσιας κοσενα. παντως θα στρωσει και σιγα σιγα θα παρει το δρομο της η ομαδα του καρατζα.
kryono
QUOTE(xalasmenos @ Nov 3 2007, 03:07 ) *
ανετη νικη του ωρωπου με το χαλανδρι εμαθα δεν ειδα το ματς για αυτο ρε φιλε κρυωνω για πες,πως παιξαμε την πεμπτη?.και αν τα οποια οικονομικα προβληματα ξεπεραστηκαν 3νικες σε 5 ματς και συνεχιζουμε.αν δεν κανω λαθος παιζουμε με τις κουκουβαουνες και αυτοι τον ιδιο απολογισμο εχουνε και μαλλον ντερμπι το βλεπω το ματς.εχουμε και προιστορια με τις κουκουβαουνες μας κερδισαν τελευταια αγωνιστικη πριν 2 χρονια με ενα ποντο στο γηπεδο μας και δεν ανεβηκαμε απευθειας αλλα στα μπαραζ.φετος ας παρουμε ρεβανς

σχετικα καλα πηγαμε αλλα δεν μπορουμε να το εχουμε σαν σημειο αναφορας αυτο το παιχνιδι.
χωρις να θελω να προσβαλω τα παιδια του χαλανδριου ειμαι της αποψης οτι ειναι μια από τις ομαδες που θα πεσει
τα οικονομικα ψιλοφτιαξανε.....
παντως να ξερεις οτι οσοι παιζουμε απο δω και περα παιζουμε για να κερδιζουμε!!
Κ Ρ Υ Ω Ν Ω!!!
dreamtheater
Ξέρει κανείς για το παιχνίδι Αναγέννηση Πετραλώνων- Ένωση Ηρακλείου τίποτα; Άκουσα ότι το γήπεδο είχε νερό, από τη βροχή;;; Αθάνατε ΟΝΑ με τα γήπεδα-στολίδια σου!
arxiepiskopos
QUOTE(dreamtheater @ Nov 4 2007, 12:21 ) *
Ξέρει κανείς για το παιχνίδι Αναγέννηση Πετραλώνων- Ένωση Ηρακλείου τίποτα; Άκουσα ότι το γήπεδο είχε νερό, από τη βροχή;;; Αθάνατε ΟΝΑ με τα γήπεδα-στολίδια σου!

Θα γίνει την ερχομενη Κυριακη κατα 90% και κατα 10% Δευτέρα.
X.A.D.
QUOTE(arxiepiskopos @ Nov 5 2007, 11:15 ) *
Θα γίνει την ερχομενη Κυριακη κατα 90% και κατα 10% Δευτέρα.

Μεγαλη ξεφτιλα του Δημου.Τι χαλια ειναι αυτα;
Και να ταν το μονο........
mimos8
το μονο σιγουρο διπλο της επομενης αγωνιστικης ειναι αυτο του ατταλου μεσα στη γκραβα με τον αετο!ο ηγετης καρατζας ειναι σε περιοδο φορμας και αγωνιστικα και προπονητικα αλλα και εξωγηπεδικα... 77.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.