Help - Search - Members - Calendar
Full Version: B' EΣΚΑ 2007-08 1ος ομιλος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47
zigolo7
Συγχαρητηρια στον coach και στους παικτες της ομαδας μου(ΝΙΚΗΣ) για το πολυ σημαντικο διπλο στη γκραβα. αυτα που λεγαμε και μας κατηγορουσαν πριν και στην αρχη του πρωταθληματος βγαινουν αληθινα και μεσα στο γηπεδο. ακομα με χαρα βλεπω την ομαδα του μεγαλου καρατζα να ανεβαινει και να κερδιζει. και επεται συνεχεια.... 41.gif
air kostas
ΠΙΘΑΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β ΕΣΚΑ
ΦΕ ΑΤΤΑΛΟΣ Ν.ΦΙΛ/ΦΕΙΑΣ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΟ ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠ 2
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ - ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 1
ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ 2
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ 1
ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 1
ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 1
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1
gmbasket
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ Ή ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ Ή ΜΑΚΡΗ , ΣΕ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΤΡΙΑ ΘΑ ΚΑΤΣΕΙ ΑΚΟΜΗ ΕΝΑ ΔΙΠΛΟ!! 41.gif
ADMIRAL14
11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΕ ΑΤΤΑΛΟΣ Ν.ΦΙΛ/ΦΕΙΑΣ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΟ ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠ 1
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ - ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 1
ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ 2
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ 1
ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 2
ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 1
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1
dimitris 888
νικη της ομαδας μας εναντιον του χαλανδριου..τελικο σκορ,ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ-Γ.Σ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ=75-45.. 41.gif
lebronjames
ΩΡΩΠΟΣ-ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ=55-73
stormrider13
Ολυμπιάδα Πετρ. - Ν. Μάκρη 1 με 7 - 8 πόντους διαφορά
dreamtheater
ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠ: 73-81
Μεγαλο διπλο σε δυσκολη εδρα. Καλο παιχνιδι που κριθηκε στο τελος. Αχρειαστοι τσαμπουκαδες στο τελος, δυστυχως μαλλον θα στοιχισουν...
xalasmenos
QUOTE(lebronjames @ Dec 13 2007, 22:54 ) *
ΩΡΩΠΟΣ-ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ=55-73


57-73 χασαμε ενα κακο παιχνιδι απο τον ωρωπο των με πολλα προβληματα,ελειπαν και 2παικτες με αποτελεσμα να παιζουμε με 6 παικτες,αρκετοι ηταν σε κακη βραδια και η διαφορα κυμαινοταν σε ολο το ματς απο 10 ως 15 ποντους,απο το προμηθεα που εχει καλη ομαδα μου αρεσε πολυ το 5 ηταν πολυ καλος,το μονο θετικο απο των ωρωπο ηταν ενας 16χρονος που μπηκε τα τελαυταια λεπτα και εβαλε 4 ποντους και εκανε καλη εμφανιση,βασικο για τον ωρωπο ειναι να μαζεψουμε βαθμους να σωθουμε και να δοθει ευκαιρια στα νεα παιδια,ο ωρωπος πληρωνει το προβλημα ομαδων μακρια απο αθηνα που δεν στηριζονται σε ντοπιους μονο 2 παιδια ειναι απο ωρωπο και αυτοι πιτσιρικαδες ετσι οταν αρχισαν οι αποχωρησεις απο αθηναιους δεν υπηρχαν παιδια,να αναπληρωσουν το κενο.πιστευω η χρονια πρεπει αν σωθει και του χρονου να υπαρξει καλυτερος σχεδιασμος.
pcl
Mεγαλη νικη της Περα μεσα στο Περιστερι και με τη λεξη μεγαλη δεν εννοω ουτε βαθμολογικα , ουτε οτι ηταν κομβικο παιχνιδι για τη συνεχεια , ουτε οτι αν χαναμε θα γινοταν και κατι. Ηταν νικη απο αυτες που σε αναβουν-να το πω κομψα- , απεναντι σε προκλητικους αντιπαλους (οχι ολοι ) , με απωθημενα-οπως φανηκε- .
Οταν θελει 10'' εχεις χασει , δεν εχεις προκληθει ουτε στο ελαχιστο , και παει χωρις λογο ο καθε λαλακης και τραβαει αγκωνια εσκεμμενα στο κεφαλι του παικτη με το μεγαλυτερο βιογραφικο στην κατηγορια
( Πανουργιας ) - Α1 με Παγκρατι και NCAA- , και οταν κλωτσας με την ληξη τον Καναβο, που ολο ξερουν ποιος ειναι ,που εχει παιξει και το ηθος του , εισαι για λυπηση.
Το ντου τωρα στο τελος απο τους αφινιασμενους φλαθλους και οι φαπες και τα μπουκετα που πεσανε τα αφηνω στην ακρη . Αυτα συμβαινουν,απλα και στην δεδομενη στιγμη η ψυχραιμια που εδειξε ο παγκος της Περα εσωσε την κατασταση απο που χειροτερα σκηνικα.
πολυ πολυ χειροτερα.
Περιμενω απαντησεις απο Περιστεριωτες αυριο , αν γινεται σοβαρες , οχι ουγκ και καυμποιλικια.
Αυριο φυσικα , γιατι τωρα υποθετω θα εχει πεσει υπνος μετα το κρυο τοστ...
air kostas
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ -ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ 86-67
ΕΥΚΟΛΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚΟ ΝΤΕΡΜΠΙ
ΚΑΚΗ Η ΕΣΤΙΑ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΔΥΣΚΟΛΑ ΣΩΖΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ....
kobra
QUOTE(dreamtheater @ Dec 13 2007, 22:36 ) *
ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠ: 73-81
Μεγαλο διπλο σε δυσκολη εδρα. Καλο παιχνιδι που κριθηκε στο τελος. Αχρειαστοι τσαμπουκαδες στο τελος, δυστυχως μαλλον θα στοιχισουν...

Συμφωνώ μαζί σου...Τελείως αχρείαστοι...Δυστυχώς δεν μπορέσαμε να το αποτρέψουμε...
Παίχτης είσαι?
kobra
QUOTE(pcl @ Dec 13 2007, 23:37 ) *
Mεγαλη νικη της Περα μεσα στο Περιστερι και με τη λεξη μεγαλη δεν εννοω ουτε βαθμολογικα , ουτε οτι ηταν κομβικο παιχνιδι για τη συνεχεια , ουτε οτι αν χαναμε θα γινοταν και κατι. Ηταν νικη απο αυτες που σε αναβουν-να το πω κομψα- , απεναντι σε προκλητικους αντιπαλους (οχι ολοι ) , με απωθημενα-οπως φανηκε- .
Οταν θελει 10'' εχεις χασει , δεν εχεις προκληθει ουτε στο ελαχιστο , και παει χωρις λογο ο καθε λαλακης και τραβαει αγκωνια εσκεμμενα στο κεφαλι του παικτη με το μεγαλυτερο βιογραφικο στην κατηγορια
( Πανουργιας ) - Α1 με Παγκρατι και NCAA- , και οταν κλωτσας με την ληξη τον Καναβο, που ολο ξερουν ποιος ειναι ,που εχει παιξει και το ηθος του , εισαι για λυπηση.
Το ντου τωρα στο τελος απο τους αφινιασμενους φλαθλους και οι φαπες και τα μπουκετα που πεσανε τα αφηνω στην ακρη . Αυτα συμβαινουν,απλα και στην δεδομενη στιγμη η ψυχραιμια που εδειξε ο παγκος της Περα εσωσε την κατασταση απο που χειροτερα σκηνικα.
πολυ πολυ χειροτερα.
Περιμενω απαντησεις απο Περιστεριωτες αυριο , αν γινεται σοβαρες , οχι ουγκ και καυμποιλικια.
Αυριο φυσικα , γιατι τωρα υποθετω θα εχει πεσει υπνος μετα το κρυο τοστ...

Φιλαράκι δεν σε ξέρω(αν είσαι παίχτης πές μου),εγώ παίχτης του Φιλίππου είμαι..1.Την αγκωνιά που λές δεν την θυμάμαι να σου πώ την αλήθεια...Η μόνη φάση που θυμάμαι με τον Πανουριά είναι όταν βγήκε αιφνιδιασμό που ψιλοέγινε μανούρα αλλά όχι με τον Πανουριά ούτε με αυτόν που του έκανε το φάουλ..
2.Στον Καναβό στην λήξη δεν ρίξανε κλοτσιά,απλά πήγε να ζητήσει τον λόγο για προηγούμενη φάση που τον κλότσησαν και είχε νεύρα από την ήττα ο δικός μας και έγινε ότι έγινε...
Δεν αναφέρεις όμως ότι ένας από τον πάγκο σας,την ώρα που μίλαγε ένας δικός μας με έναν δικό σας,του έβρισε τη μάνα και ξεκίνησε άλλη φασαρία στον πάγκο σας...
Τέλος πάντον κακώς έγινε ότι έγινε αλλά δεν οφείλεται αποκλειστικά και μόνο στον πάγκο σας ότι σταμάτησε...Δεν ήρθε και όλη η ομάδα με όλους τους φιλάθλους να σας βαρέσουν...Είμασταν πολλοί και από εμάς που χωρίζαμε..
Και τέλος όσον αφορά τον Καναβό,με το παλικάρι έπαιζα αντίπαλος πρίν 10 χρόνια περίπου και δεν διαφωνώ ότι είναι καλό παιδί..
Κακιά στιγμή απλά..Είχε πολύ ένταση και το παιχνίδι και έγινε...
Και όσον αφορά επίσης το κρύο τόστ.....................Νομίζω ότι δεν χρειαζόταν...
Συγχαρητήρια πάντως για τη νίκη σας και καλή συνέχεια..
alexas10
ΑΤΤΑΛΟΣ-ΙΡΙΣ 73-72 (46-35)
Johnny
QUOTE(kobra @ Dec 14 2007, 02:21 ) *
Φιλαράκι δεν σε ξέρω(αν είσαι παίχτης πές μου),εγώ παίχτης του Φιλίππου είμαι..1.Την αγκωνιά που λές δεν την θυμάμαι να σου πώ την αλήθεια...Η μόνη φάση που θυμάμαι με τον Πανουριά είναι όταν βγήκε αιφνιδιασμό που ψιλοέγινε μανούρα αλλά όχι με τον Πανουριά ούτε με αυτόν που του έκανε το φάουλ..
2.Στον Καναβό στην λήξη δεν ρίξανε κλοτσιά,απλά πήγε να ζητήσει τον λόγο για προηγούμενη φάση που τον κλότσησαν και είχε νεύρα από την ήττα ο δικός μας και έγινε ότι έγινε...
Δεν αναφέρεις όμως ότι ένας από τον πάγκο σας,την ώρα που μίλαγε ένας δικός μας με έναν δικό σας,του έβρισε τη μάνα και ξεκίνησε άλλη φασαρία στον πάγκο σας...
Τέλος πάντον κακώς έγινε ότι έγινε αλλά δεν οφείλεται αποκλειστικά και μόνο στον πάγκο σας ότι σταμάτησε...Δεν ήρθε και όλη η ομάδα με όλους τους φιλάθλους να σας βαρέσουν...Είμασταν πολλοί και από εμάς που χωρίζαμε..
Και τέλος όσον αφορά τον Καναβό,με το παλικάρι έπαιζα αντίπαλος πρίν 10 χρόνια περίπου και δεν διαφωνώ ότι είναι καλό παιδί..
Κακιά στιγμή απλά..Είχε πολύ ένταση και το παιχνίδι και έγινε...
Και όσον αφορά επίσης το κρύο τόστ.....................Νομίζω ότι δεν χρειαζόταν...
Συγχαρητήρια πάντως για τη νίκη σας και καλή συνέχεια..

kobra δεν ημουν στο παιχνιδι αλλα το μονο που ξερω για την ομαδα σου ειναι οτι εχετε πολλους παιχτες οι οποιοι ειναι προκλητικοι και οι οποιοι συνεχεια μαλωνουν τοσο σε φιλικα οσο και σε επισημα....πες στους συμπαιχτες σου να ηρεμησουν γιατι θα πανε σε καμια τρελη εδρα και θα τους μαζευουν με τα κουταλακια...καλη συνεχεια σε ολους...ποσο ηρθε η Ολυμπιαδα Πετρουπολης???
pcl
QUOTE(kobra @ Dec 14 2007, 02:21 ) *
Φιλαράκι δεν σε ξέρω(αν είσαι παίχτης πές μου),εγώ παίχτης του Φιλίππου είμαι..1.Την αγκωνιά που λές δεν την θυμάμαι να σου πώ την αλήθεια...Η μόνη φάση που θυμάμαι με τον Πανουριά είναι όταν βγήκε αιφνιδιασμό που ψιλοέγινε μανούρα αλλά όχι με τον Πανουριά ούτε με αυτόν που του έκανε το φάουλ..
2.Στον Καναβό στην λήξη δεν ρίξανε κλοτσιά,απλά πήγε να ζητήσει τον λόγο για προηγούμενη φάση που τον κλότσησαν και είχε νεύρα από την ήττα ο δικός μας και έγινε ότι έγινε...
Δεν αναφέρεις όμως ότι ένας από τον πάγκο σας,την ώρα που μίλαγε ένας δικός μας με έναν δικό σας,του έβρισε τη μάνα και ξεκίνησε άλλη φασαρία στον πάγκο σας...
Τέλος πάντον κακώς έγινε ότι έγινε αλλά δεν οφείλεται αποκλειστικά και μόνο στον πάγκο σας ότι σταμάτησε...Δεν ήρθε και όλη η ομάδα με όλους τους φιλάθλους να σας βαρέσουν...Είμασταν πολλοί και από εμάς που χωρίζαμε..
Και τέλος όσον αφορά τον Καναβό,με το παλικάρι έπαιζα αντίπαλος πρίν 10 χρόνια περίπου και δεν διαφωνώ ότι είναι καλό παιδί..
Κακιά στιγμή απλά..Είχε πολύ ένταση και το παιχνίδι και έγινε...
Και όσον αφορά επίσης το κρύο τόστ.....................Νομίζω ότι δεν χρειαζόταν...
Συγχαρητήρια πάντως για τη νίκη σας και καλή συνέχεια..

Ποιος εβρισε την μανα και ποιου? αν εννοεις 40" πριν το τελος που μιλαγε ενας κοντος δικος σας , το 6 νομιζω , με τον Λαππα , επειδη ημουν διπλα δεν του ειπε κανεις τιποτα. αυτα που εκανε μετα που επαιρνε φορα και ερχοταν στον παγκο μας με κουτουλιδια και χριστοπαναγιες - και καλα - ηταν τουλαχιστον γραφικα και τα εκανε επειδη ηξερε οτι θα εμπαινε στη μεση κοσμος για να χωρισει διαφορετικα δεν νομιζω να πλησιαζε. γενικα οι τσαμπουκαδες στο μπουγιο με 20 ατομα απο πισω ειναι πολυ ευκολοι..
απαραδεκτη η συμπεριφορα σας απεναντι στον Λαππα , που ηταν και συμπαικτης σας την προηγουμενη χρονια, ο οποιος ενω δεν εβγαλε κιχ σε ολο το παιχνιδι τον φωναζατε αλητη και τετοια.
τωρα για το οτι μπηκανε οι δικοι μας οι φιλαθλοι για να βαρεσουν μεσα στο γηπεδο , ημαρτον!!
10 κοπελες και 2 μαναδες ειχαν ερθει.να σας βαρεσει ποιος? ακομα και οι δικοι σας φιλαθλοι που ηταν εξω απο το γηπεδο μας ελεγαν μπραβο για το οτι μεσα στον χαμο δεν το χοντρυναμε και προσπαθησαμε να τελειωσει το σκηνικο.
μπραβο στο 14 και σε εναν αλλο που δεν θυμαμαι το νουμερο του που λειτουργησαν πυροσβεστικα στην ολη κατασταση.
MOUSKELAS
Πέρα κλουμπ και τα μυαλά στα κάγκελα...Τελευταίες πληροφορίες αναφέρουν οτι παραμένει ασύληπτος ,αυτός που χθές έστειλε στο καναβάτσο σύσωμη την ομάδα του Φίλιππου Περιστερίου με τρελό κρεσέντο τριπόντων στο 1ο ημίχρονο...Τελικά ρε παιδιά, όπου πάει αυτός ο τύπος ανεβαίνει η ομάδα τρένο...
Ποιός είναι?
ADMIRAL14
ΠΟΡΤΟ-ΡΑΦΤΗ - ΑΕΤΟΣ 48-76 χωρίς σχόλια.
Αυτά που έγιναν στο Περιστέρι είναι απαράδεκτα και βέβαια εννοώ την ανάμιξη οπαδών στον αγωνιστικό χώρο. Ό,τι γίνεται μες την ένταση του παιχνιδιού από αντίπαλους παίκτες μπορεί να δικαιολογηθεί, αλλά να μπουν μέσα οπαδοί είναι τραμπουκισμός και πρέπει να πέφτει τιμωρία όταν συμβαίνει αυτό. Μην ξεχνάτε ότι ο "πόλεμος" τελειώνει με τη λήξη του παιχνιδιού, απ' έξω δεν υπάρχει τίποτα να μας χωρίσει και πάλι του χρόνου μαζί θα παίζουμε.
nikefalin
QUOTE(MOUSKELAS @ Dec 14 2007, 11:49 ) *
Πέρα κλουμπ και τα μυαλά στα κάγκελα...Τελευταίες πληροφορίες αναφέρουν οτι παραμένει ασύληπτος ,αυτός που χθές έστειλε στο καναβάτσο σύσωμη την ομάδα του Φίλιππου Περιστερίου με τρελό κρεσέντο τριπόντων στο 1ο ημίχρονο...Τελικά ρε παιδιά, όπου πάει αυτός ο τύπος ανεβαίνει η ομάδα τρένο...
Ποιός είναι?


Μετά από παιχνίδι με κάποιας μορφής αντιδικίες και επεισόδεια καλό είναι να μην συνεχίζονται εδώ αυτά και να προσέχουμε όλοι στο πως εκφραζόμαστε
v-span
QUOTE(alexas10 @ Dec 14 2007, 01:43 ) *
ΑΤΤΑΛΟΣ-ΙΡΙΣ 73-72 (46-35)

Έχει ανοίξει η κάνουλα τώρα, μόνο ροζ για Άτταλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MOUSKELAS
QUOTE(v-span @ Dec 14 2007, 12:32 ) *
Έχει ανοίξει η κάνουλα τώρα, μόνο ροζ για Άτταλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μη βιαζόμαστε, γιατί έχει βαθύ κίτρινο την επόμενη αγωνιστική στο Γουδί...
ADMIRAL14
QUOTE(MOUSKELAS @ Dec 14 2007, 10:55 ) *
Μη βιαζόμαστε, γιατί έχει βαθύ κίτρινο την επόμενη αγωνιστική στο Γουδί...

Πήρε μπροστά η 'αρμάδα' του Καρατζά και δύσκολα θα χάσει από την φετινή έκπληξη του πρωταθλήματος.
MOUSKELAS
QUOTE(ADMIRAL14 @ Dec 14 2007, 13:24 ) *
Πήρε μπροστά η 'αρμάδα' του Καρατζά και δύσκολα θα χάσει από την φετινή έκπληξη του πρωταθλήματος.


Έκπληξη για εκείνους που δε γνωρίζουν από ιστορία...Η συνταγή Πανουργιάς-Καναβός είναι δοκιμασμένη και πετυχημένη σε διάφορες κατηγορίες...Άσε που υπάρχουν και προηγούμενα με τον Άτταλο. Βλέπω την "αρμάδα" του Καρατζά να κάνει παρέα με τον Τιτανικό, αν θες να τα λέμε και με ναυτικούς όρους...
aionio talento
QUOTE(ADMIRAL14 @ Dec 14 2007, 11:24 ) *
Πήρε μπροστά η 'αρμάδα' του Καρατζά και δύσκολα θα χάσει από την φετινή έκπληξη του πρωταθλήματος.



ρε φιλε ενταξει μια ταπα εφαγες απο το νικολακη ( και στην κολλησε στο ταμπλω ) και εμεινες αποντος !

συμβαινουν αυτα . . . γιατι τοσο ζορι με την παρτη μας ? ? ? ολο μας βαζεις να χανουμε και τωρα δηλωνεις

πραγματα 1 εβδομαδα πριν !
kobra
QUOTE(pcl @ Dec 14 2007, 07:54 ) *
Ποιος εβρισε την μανα και ποιου? αν εννοεις 40" πριν το τελος που μιλαγε ενας κοντος δικος σας , το 6 νομιζω , με τον Λαππα , επειδη ημουν διπλα δεν του ειπε κανεις τιποτα. αυτα που εκανε μετα που επαιρνε φορα και ερχοταν στον παγκο μας με κουτουλιδια και χριστοπαναγιες - και καλα - ηταν τουλαχιστον γραφικα και τα εκανε επειδη ηξερε οτι θα εμπαινε στη μεση κοσμος για να χωρισει διαφορετικα δεν νομιζω να πλησιαζε. γενικα οι τσαμπουκαδες στο μπουγιο με 20 ατομα απο πισω ειναι πολυ ευκολοι..
απαραδεκτη η συμπεριφορα σας απεναντι στον Λαππα , που ηταν και συμπαικτης σας την προηγουμενη χρονια, ο οποιος ενω δεν εβγαλε κιχ σε ολο το παιχνιδι τον φωναζατε αλητη και τετοια.
τωρα για το οτι μπηκανε οι δικοι μας οι φιλαθλοι για να βαρεσουν μεσα στο γηπεδο , ημαρτον!!
10 κοπελες και 2 μαναδες ειχαν ερθει.να σας βαρεσει ποιος? ακομα και οι δικοι σας φιλαθλοι που ηταν εξω απο το γηπεδο μας ελεγαν μπραβο για το οτι μεσα στον χαμο δεν το χοντρυναμε και προσπαθησαμε να τελειωσει το σκηνικο.
μπραβο στο 14 και σε εναν αλλο που δεν θυμαμαι το νουμερο του που λειτουργησαν πυροσβεστικα στην ολη κατασταση.

Έτσι έμαθα έτσι λέω..Δεν ήμουν μπροστά..Αλλά επειδή το ξέρω το παιδί δεν θα έκανε τίποτα χωρίς σοβαρό λόγο..Και είναι πάρα πολλά χρόνια στον χώρο και δεν έχει δώσει τέτοια δικαιώματα..Και δεν είπα πουθενά ότι μπήκαν φίλαθλοί σας μέσα...Σε κανένα σημείο...
Συμφωνώ ότι όσα είπαν στον Μαικ είναι απαράδεκτα και γι αυτό του έλεγα έξω ότι δεν πρέπει να ασχολείται με τέτοια πράγματα..ΚΑΝΕΝΑΣ παίχτης ή παράγοντας δεν του είπε τίποτα τέτοιο...Αυτά του τα έλεγαν από την εξέδρα..
X.A.D.
Φιλε pcl , μπασκετικα οπως ειδες σας παραδεχτηκα και δηλωσα το λαθος μου.Ειδες ομως που βγηκα αληθινος με αυτα που σου'λεγα για τους χαρακτηρες στην ομαδα σου;Μην πεις οχι.Τιποτα δεν ειναι τυχαιο.Και πολλοι ξερουμε πως ο παγκος μιλαει.Ειναι πολυ μπλα-μπλα.Και εσυ το ξερεις
gmbasket
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!! ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΛΛΑ ΔΙΑΒΑΣΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΠΑΙΧΤΑΡΑΔΕΣ ΚΑΙ ΟΜΑΔΕΣ ΤΡΕΝΑ, ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΛΙΓΟ ΚΡΑΤΗ! ΝΑ ΘΥΜΗΘΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΟΛΙΣ ΣΤΗΝ 11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (1/3 ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ) ΚΑΙ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ , ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΔΕΙΞΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΟ ΠΑΣΧΑ! ΑΝ ΘΕΩΡΗΣΟΥΝΕ ΟΤΙ Η ΝΙΚΗ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ, ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΤΗ 2η ΜΕΧΡΙ 7η ΘΕΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ !! ΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΤΕ ΠΟΛΥ ΑΓΩΝΕΣ ΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ! ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΥΠΟΜΟΝΗ! ΤΑ ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ ΦΥΣΗΣ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ, ΟΠΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΝΑ ΔΙΝΟΥΝ ΕΝΤΟΛΗ ΣΕ ΠΑΙΚΤΗ ΤΟΥΣ ΝΑ ΒΡΙΖΕΙ ΧΥΔΑΙΑ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΤΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΒΓΑΛΕΙ ΕΚΤΟΣ ΡΥΘΜΟΥ! ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΣΕ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΕΝΑ ΑΘΛΗΜΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΜΕ Ή ΑΠΛΑ ΚΑΘΕ ΠΕΜΤΗ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΕΚΤΟΝΩΣΗΣ! 41.gif
Thunder
+1 για την αποψη του φιλου gmbasket.Αγαπαμε το μπασκετ κ για αυτο ειμαστε διπλα σε αυτο...Ολα τα αλλα ειναι περιττα...Επισης συμφωνω οτι εχει πολυ δρομο ακομη για το θεμα ανοδος...
dreamtheater
Δυστυχώς, όπως διαπιστώνω τα προχθεσινά γεγονότα στο Περιστέρι έχουν γίνει "χαλασμένο τηλέφωνο" και τελευταία ο καθένας λέει ότι θέλει, με αποτέλεσμα να έχει διαστρεβλωθεί βάναυσα η αλήθεια. Όντως υπήρξε ένα επεισόδιο μεταξύ 2 παικτών μετά τη λήξη του αγώνα, όντως μπήκαν φίλαθλοι του Φίλιππου στο γήπεδο, και όντως αρπάχτηκαν άλλοι 2-3 παίκτες μεταξύ τους. Αλλά έως εκεί. Ούτε συμπλοκές μεταξύ φιλάθλων, όπως διαβάζω σε διάφορα sites, ούτε ο τάδε παίκτης τα προκάλεσε όλα, ούτε η αστυνομία χρειάστηκε για να τους χωρίσει (!!!!!!), ούτε κανένας δεν πέρασε την νύχτα στο ΚΑΤ και -δόξα σοι ο Θεός- ούτε ο κόκκινος δράκος βγήκε από το κέντρο του παρκέ, πετώντας φλόγες από το στόμα του ως άλλος εκδικητής και άλλες τέτοιες μπούρδες.
Συμπλοκές μεταξύ οπαδών ΟΥΔΕΠΟΤΕ έγιναν, γιατί πολύ απλά οι οπαδοί της Πέρα Κλουμπ ήταν 7-8 γυναίκες και 3 πατεράδες παικτών, που ούτε καν πλησίασαν το κάγκελο που χωρίζει τις εξέδρες με το γήπεδο, η όλη αναταραχή κράτησε το πολύ τρία (3) λεπτά, το 98% των παικτών, αλλά και οι προπονητές και οι παράγοντες και των δύο ομάδων, επενέβησαν πυροσβεστικά και χώρισαν τους αθλητές και η αστυνομία απλά ήρθε όταν όλα ήταν ήρεμα, οι παίκτες βρίσκονταν στα αποδυτήρια και οι διατητές συνέτασσαν το φύλλο αγώνας ανενόχλητοι στο γραφείο του γηπέδου.
Εάν έστω σε κάτι έχω άδικο, ή δεν λέω την αλήθεια προκαλώ οποιονδήποτε βρισκόταν στο γήπεδο να με διαψεύσει και εάν το κάνει με επιχειρήματα, είμαι διατεθειμένος να παραδεχτώ πού έκανα λάθος.
Αλίμονο, δεν λέω ότι δεν έγινε τίποτα, ή ότι δίνω δίκιο στα 3-4 παιδιά που αρπάχτηκαν. Ούτε καν μπαίνω στη διαδικασία να κρίνω ποιος έφταιξε περισσότερο, ή λιγότερο. Όσοι έχουν παίξει μπάσκετ ξέρουν ότι τέτοια -δυστυχώς- γίνονται στην ένταση της στιγμής, όταν έχεις 180 σφυγμούς το λεπτό. Έσφαλαν, είμαι σίγουρος ότι 10 λεπτά μετά το μετάνιωσαν και θα (πρέπει να) τιμωρηθούν. Από αυτό το σημείο όμως, μέχρι να φτάσουμε να λέμε και να γράφουμε, ενημερώνοντας -δήθεν- τον απλό φίλαθλο, ότι έγινε πανδαιμόνιο, μακελειό και άλλα τέτοιο ωραία και στομφώδη, αλλά ΨΕΥΔΗ έχει τεράστια διαφορά. Είναι κρίμα να δημιουργείται τέτοιο κλίμα, όταν μάλιστα η υπόθεση εκκρεμεί και λογικό είναι αυτοί που πρόκειται να κρίνουν να είναι προκατειλημμένοι.
ADMIRAL14
QUOTE(aionio talento @ Dec 14 2007, 13:08 ) *
ρε φιλε ενταξει μια ταπα εφαγες απο το νικολακη ( και στην κολλησε στο ταμπλω ) και εμεινες αποντος !
συμβαινουν αυτα . . . γιατι τοσο ζορι με την παρτη μας ? ? ? ολο μας βαζεις να χανουμε και τωρα δηλωνεις
πραγματα 1 εβδομαδα πριν !

Τελικά έχεις δίκιο σας έχω αδικήσει γιατί όντως έχετε καλή και πολύ δεμένη ομάδα και κάθε Πέμπτη με διαψεύδετε στις προβλέψεις μου. Άσχετα πάντως απ' οτι γράφω σας θεωρώ φαβορί γιά τη 2η θέση. Άντε είπα κι' ένα καλό λόγο...
ΑΕΚΤΖΗΣ
QUOTE(ADMIRAL14 @ Dec 14 2007, 11:58 ) *
ΠΟΡΤΟ-ΡΑΦΤΗ - ΑΕΤΟΣ 48-76 χωρίς σχόλια.
Αυτά που έγιναν στο Περιστέρι είναι απαράδεκτα και βέβαια εννοώ την ανάμιξη οπαδών στον αγωνιστικό χώρο. Ό,τι γίνεται μες την ένταση του παιχνιδιού από αντίπαλους παίκτες μπορεί να δικαιολογηθεί, αλλά να μπουν μέσα οπαδοί είναι τραμπουκισμός και πρέπει να πέφτει τιμωρία όταν συμβαίνει αυτό. Μην ξεχνάτε ότι ο "πόλεμος" τελειώνει με τη λήξη του παιχνιδιού, απ' έξω δεν υπάρχει τίποτα να μας χωρίσει και πάλι του χρόνου μαζί θα παίζουμε.


Έχεις δίκιο,τι να σχολιάσεις όταν φέτος το Πόρτο Ράφτη με την αλλαγή της διοίκησης έχει γίνει σάκκος του μπόξ για όλες τις υπόλοιπες ομάδες του ομίλου!Είναι πραγματικά κρίμα αφού μέχρι & περυσι αποτελούσε πρότυπο λειτουργείας & οργάνωσης για τις υπόλοιπες ομάδες της ΕΣΚΑ.
Jabar
Δίκιο έχεις φίλε ΑΕΚΤΖΗ το ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ φέτος είναι σκέτη πίκρα. Κάποτε πήγαινα και έβλεπα Παρασκευή Γ ΕΣΚΑ το Πόρτο Ράφτη για να έχω μία άποψη για την κατηγορία,και την Πέμπτη έβλεπα ΑΟΚ Χαλανδρίου Β ΕΣΚΑ .Οταν ανέβηκε το Πόρτο Ράφτη λόγω πολιτισμένου περιβάλλοντος και happenings έβλεπα εκεί τη Β εσκα .Αποκορ΄θφωση το ματς με το Μαρκόπουλο όπου και οι δύο ομάδες ξεπέρασαν τους 100 π. Φέτος δεν πηγαίνω για να μην χαλαστώ. Ελπίζω να βρεί το δρόμο του.
xouxou
Η ομάδα του Αττάλου κατεβαίνει με κακή ψυχολογία και πολλές απουσίες μετά τον σοβαρό τραυματισμό του Μαστρακούλη. Μετα βίας θα είναι 8-9 παίχτες. Φόβοι για μεγάλη συντριβή με το Πέρα Κλουμπ! Κρίμα... shot.gif
dimitris 888
δυσκολο ματς αυριο για την ομαδα μας(νικη),καλη ομαδα οι κουκουβαουνες αλλα απο τα παλια τα χρονια με μεγιστο μακη βρυωνη οσοι θυμουνται ειχαμε καλα αποτελεσματα..πιστευω κ αυριο η ομαδα να τα καταφερει κ θα χει κανει ενα τεραστιο βημα για την ανοδο..καλη επιτυχια!!!
Johnny
καλυτερη ομαδα της Β ΕΣΚΑ ειναι μακραν η Ολυμπιαδα Πετρουπολης....
melrok
QUOTE(Johnny @ Dec 20 2007, 01:15 ) *
καλυτερη ομαδα της Β ΕΣΚΑ ειναι μακραν η Ολυμπιαδα Πετρουπολης....

Εδω γελαμε ολοι...... laugh.gif laugh.gif laugh.gif Και κλαιμε απο τα γελια..... laugh.gif laugh.gif laugh.gif
stratakos
elpizw simera i omada na parei to roz xartaki & na figoume oloi gia diakopes...euxomai se olous kales giortes & ugeia...
dimitris 888
κουκουβαουνες-νικη αμαρουσιου Α ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ 19-26
dimitris 888
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ-ΝΙΚΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟ 34-46
kotzito
Παιδια ο Γ.Σ. Χαλανδριου εχει καλη ομαδα αλλα ειμαστε ατυχοι.Οταν γυρισει ο Μωραιτης θα πεταμε
dimitris 888
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ-ΝΙΚΗ ΤΕΛΟΣ Γ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ 62-62
dimitris 888
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ-ΝΙΚΗ 80-80 ΠΑΡΑΤΑΣΗ.. 39.gif
dimitris 888
ΗΤΤΑ ΤΗΣ ΝΙΚΗΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ ΜΕ 3 ΠΟΝΤΟΥΣ ΑΠΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ..Η ΟΜΑΔΑ ΚΕΡΔΙΖΕ ΜΕΧΡΙ Κ 12 ΠΟΝΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΥΣΤΕΡΑ ΔΝ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΕΧΑΣΕ Κ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΕΧΟΝΤΑΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΜΑΤΣ.ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΑΛΗ ΟΜΑΔΑ..ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΝ ΘΑ ΜΑΣ ΧΑΡΙΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ............ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!
lebronjames
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ-φιλιππος=60-64 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif
loufer
QUOTE(dimitris 888 @ Dec 19 2007, 19:29 ) *
δυσκολο ματς αυριο για την ομαδα μας(νικη),καλη ομαδα οι κουκουβαουνες αλλα απο τα παλια τα χρονια με μεγιστο μακη βρυωνη οσοι θυμουνται ειχαμε καλα αποτελεσματα..πιστευω κ αυριο η ομαδα να τα καταφερει κ θα χει κανει ενα τεραστιο βημα για την ανοδο..καλη επιτυχια!!!



Ο Μάκης Βρυώνης, έπαιξε κάποια χρόνια σε εμάς (ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ),σημαντικό εργαλείο για κάθε ομάδα, καταπληκτικό παιδί, φοβερά παθιασμένος...Τον έφαγαν οι έρωτες τώρα και κρέμασε τα παπούτσια του...
Άσε που τον είχα και στο στρατό (μια σειρά πριν από μένα ήταν ο παλιός).
Δώσε χαιρετισμούς στο Βασιλάκο
kobra
QUOTE(lebronjames @ Dec 20 2007, 22:06 ) *
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ-φιλιππος=60-64 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif

Γιατί 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif ???
Παίζεις στον Προμηθέα μήπως?
stormrider13
Εστία Φιλίας - Ολυμπιαδα Πετρούπολης 57 - 68. Μέτριο παιχνίδι και από τις δυο ομάδες, η Ολυμπιάδα με περισσότερες λύσεις και καλύτερη άμυνα στο 2ο ημίχρονο πήρε τη νίκη χωρίς προβλήματα. Καλές γιορτές σε όλους icon_drunk.gif
melrok
QUOTE(stormrider13 @ Dec 21 2007, 01:14 ) *
Εστία Φιλίας - Ολυμπιαδα Πετρούπολης 57 - 68. Μέτριο παιχνίδι και από τις δυο ομάδες, η Ολυμπιάδα με περισσότερες λύσεις και καλύτερη άμυνα στο 2ο ημίχρονο πήρε τη νίκη χωρίς προβλήματα. Καλές γιορτές σε όλους icon_drunk.gif

Γιατι αυτη η καταντια φετος στην Εστια Φιλιας???Γνωριζει καποιος?Θα προλαβει το τρενο αραγε????
dreamtheater
ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠ- ΑΤΤΑΛΟΣ: 87-82 (45-46). Άλλη μία απίστευτη νίκη για την Πέρα Κλουμπ που με μία -κυριολεκτικά- κατάθεση ψυχής, ολοκλήρωσε με τον καλύτερο τρόπο μία ονειρική χρονιά, που ξεκίνησε με την άνοδο από την Γ'ΕΣΚΑ και ολοκληρώνεται στην κορυφή του (δυσκολότερου) Α' ομίλου της Β'ΕΣΚΑ...
Απλά η ομάδα έδειξε για μία ακόμη φορά να μην συμβιβάζεται με την έννοια της ήττας και να παλεύει μέχρι το τέλος με όλες τις δυνάμεις της. Ακόμη και χωρίς δύο από τους καλύτερούς της παίκτες, ακόμη και απέναντι σε έναν πάρα πολύ καλό -και διαβασμένο- αντίπαλο, ακόμη και αφού δέχθηκε 35 (!!!) πόντους στο πρώτο (!!!!!) δεκάλεπτο, ακόμη και όταν βρέθηκε πίσω στο σκορ με 17 πόντους διαφορά, βρήκε το σθένος και (κυρίως) τις λύσεις να γυρίσει και να πάρει καθαρά και αυτό το παιχνίδι, αποδεικνύοντας ότι και η φετινή της πορεία μόνο τυχαία δεν είναι.
Φυσικά, τα δύσκολα είναι ακόμα μπροστά και ο νέος χρόνος θα φέρει μία σειρά από ντέρμπι, αλλά αυτό που μετράει είναι ότι στους Αμπελόκηπους αυτές οι γιορτές θα είναι πολύ όμορφες. Νιώθω πραγματικά ευτυχισμένος που είμαι μέλος αυτής της γιορτής και εύχομαι σε όλους σας, ανεξαιρέτως, κάποια στιγμή να μπορέσετε (αν δεν το έχετε κάνει ήδη) να νιώσετε όπως νιώθουμε όλοι στην Πέρα Κλουμπ τους τελευταίους 15-16 μήνες.
Καλά Χριστούγεννα σε όλους!
Thunder
+1 στα λεγομενα του φιλου dreamtheater.H Περα σημερα πετυχε μια πολυ μεγαλη νικη απεναντι σε ενα μια πολυ καλη ομαδα,που πιστευω μετα κ απο αυτα που ειδα σημερα,οτι αδικειται απο την θεση της(μεγαλο credit γι'αυτο στον Αλεξη Καρατζα).Παρ'ολα αυτα δεν μπορω παρα να βγαλω το καπελο μου στον κοουτς Σγουρο κ στους παικτες του για την ομαδα που εχουν.Ολα τα παιδια που παιζουν δινουν κ την ψυχη τους στο παρκε...Πραγματικα οσα χρονια ασχολουμαι με τοπικες κατηγοριες,δεν εχω δει τετοιο παθος κ ενταση...Παρα τις δυο σημαντικοτατες απουσιες,πετυχαν μια μεγαλη νικη...Χιλια μπραβο κ παλι.Το πρωταθλημα εχει πολυ δρομο ακομη μεχρι το τελος...Τιποτα δεν ειναι σιγουρο smile.gif bball.gif peace.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.