Help - Search - Members - Calendar
Full Version: B' EΣΚΑ 2007-08 1ος ομιλος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47
dimitris 888
ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 55-78 ΤΕΛΙΚΟ
εύκολη επικράτηση για την ομάδα όπως αναμενόταν. το παιχνίδι δεν σηκώνει σχολιασμό χωρις να θέλω να υποτιμήσω το πορτο ραφτη και ετσι θα σταθώ στο γεγονός οτι ο προπονητής κωλέτσης έδωσε αρκετο χρόνο συμμετοχης σε παιδιά από τα φυτώρια της ομάδας. smiley.gif
asxeto_username
Προμηθέας - Πέρα Κλουμπ 76-78 και ο Προμηθέας έχασε τρίποντο στην εκπνοή...
dreamtheater
Πράγματι, έγινε πολύ καλό παιχνίδι και ο Προμηθέας είχε το τελευταίο σουτ, αλλά βρήκε σίδερο. Δυνατό, με μπόλικη ανοχή από τους διαιτητές και για τις δύο ομάδες. Πόντο-πόντο στη μεγαλύτερή του διάρκεια, από τα καλύτερα που έχουν γίνει φέτος. Σίγουρα το ευχαριστήθηκε ο κόσμος που ήρθε, κάτι που είναι και το ζητούμενο. Με Βουρδουμπά ο Προμηθέας σίγουρα θα φιγουράριζε στις 2-3 πρώτες θέσεις και προβλέπω αντίστοιχο ντέρμπι (derby... για τους μυημένους!!!) στο β' γύρο. Χάρη κράτα Θερμοπύλεεεεεςςςςςς
aionio talento
QUOTE(asxeto_username @ Nov 29 2007, 21:25 ) *
Προμηθέας - Πέρα Κλουμπ 76-78 και ο Προμηθέας έχασε τρίποντο στην εκπνοή...




ηθελες πολυ να μπει ? ? ?
asxeto_username
QUOTE(aionio talento @ Nov 30 2007, 13:54 ) *
ηθελες πολυ να μπει ? ? ?



από τον Προμηθέα έχω περισσότερους γνωστούς και φίλους από ότι από εσάς, είναι η αλήθεια, αλλά από τον όμιλό σας απλά παρακολουθώ ομάδες και αποτελέσματα! δεν εκδηλώνομαι!

παρόλα αυτά με εντυποσιάζει η πορεία σας και κάθε εβδομάδα διαψεύδετε όλο και περισσότερους επικριτές σας!

φαίνεται σας κάνουμε καλή προπόνηση στα φιλικά!!!!!!!
smiley.gif
ADMIRAL14
QUOTE(dreamtheater @ Nov 30 2007, 10:59 ) *
Πράγματι, έγινε πολύ καλό παιχνίδι και ο Προμηθέας είχε το τελευταίο σουτ, αλλά βρήκε σίδερο. Δυνατό, με μπόλικη ανοχή από τους διαιτητές και για τις δύο ομάδες. Πόντο-πόντο στη μεγαλύτερή του διάρκεια, από τα καλύτερα που έχουν γίνει φέτος. Σίγουρα το ευχαριστήθηκε ο κόσμος που ήρθε, κάτι που είναι και το ζητούμενο. Με Βουρδουμπά ο Προμηθέας σίγουρα θα φιγουράριζε στις 2-3 πρώτες θέσεις και προβλέπω αντίστοιχο ντέρμπι (derby... για τους μυημένους!!!) στο β' γύρο. Χάρη κράτα Θερμοπύλεεεεεςςςςςς

Αληθεύει ότι στο 68-70 φάγατε 3 τεχνικές ποινές κι' ο Προμηθέας είχε 0/6 βολές!?!?
Χρειάζεται και τύχη γιά ν' ανέβει μιά ομάδα και το Πέρα(χωρίς να θέλω το υποτιμήσω) την έχει φέτος μέχρι στιγμής... 41.gif
Αντίθετα εμείς(Αετός) με όποιον παίζουμε τον στέλνουμε Εθνική: ο Μέγας Νίκος Χάρος σταμάτησε στους 38(όσους κι' ο Αθηναίος εναντίον μας πριν 2 ματς) και ήρθε η δύσκολη νίκη γιά τον Τυφώνα 93-86 παρόλο που 2 λεπτά πριν τελειώσει το ματς το σκορ ήταν 81-80. 68.gif
Ελπίζω κάτι ν' αλλάξει και η ομάδα να παρουσιάσει το πραγματικό της πρόσωπο, αρχής γενομένης απ' την Πέμπτη εναντίον της Νίκης στη Γκράβα, αν βέβαια θέλουμε να μείνουμε στο "κόλπο" της ανόδου.
aionio talento
QUOTE(ADMIRAL14 @ Nov 30 2007, 13:14 ) *
Αληθεύει ότι στο 68-70 φάγατε 3 τεχνικές ποινές κι' ο Προμηθέας είχε 0/6 βολές!?!?
Χρειάζεται και τύχη γιά ν' ανέβει μιά ομάδα και το Πέρα(χωρίς να θέλω το υποτιμήσω) την έχει φέτος μέχρι στιγμής... 41.gif
Αντίθετα εμείς(Αετός) με όποιον παίζουμε τον στέλνουμε Εθνική: ο Μέγας Νίκος Χάρος σταμάτησε στους 38(όσους κι' ο Αθηναίος εναντίον μας πριν 2 ματς) και ήρθε η δύσκολη νίκη γιά τον Τυφώνα 93-86 παρόλο που 2 λεπτά πριν τελειώσει το ματς το σκορ ήταν 81-80. 68.gif
Ελπίζω κάτι ν' αλλάξει και η ομάδα να παρουσιάσει το πραγματικό της πρόσωπο, αρχής γενομένης απ' την Πέμπτη εναντίον της Νίκης στη Γκράβα, αν βέβαια θέλουμε να μείνουμε στο "κόλπο" της ανόδου.




καπως ετσι ! αυτο που λες εγινε στην 4η περιοδο ! χανουμε την επιθεση ( στην οποια εγινε φαουλ που θα

εδινε

και ο προεδρος του προμηθεα ) δινει φαουλ στην διεκδικηση για το επιθ. ρημπ. στην συνεχεια γινεται μια

ψιλομανουρα ! ο προμηθεας θα σουταρε βολες μιας και ειχαμε συμπληρωσει ομαδικα ! λογω της εντασης

ο coach μας πηρε time out για να μας ηρεμησει !

μολις μπηκαμε απο το time ''μαθαμε'' οτι φαγαμε Τ κατι που βεβαια οι διαιτητες την ωρα του καβγα δεν

εδειξαν ποτε ! ! με αποτελεσμα στο 68-70 ο προμηθεας βρεθηκε με 4 βολες και την μπαλλα δικια του + οτι

τα φαουλ στο 4ο δεκαλεπτο ηταν 4-11 ! αρα η τυχη που επικαλλεισαι φιλε ADMIRAL 14 δεν παιζει με εμας !

ειδες . . . για τον ξερο ασσο του προμηθεα που εβαλες εχθες . . . το προσπερασα tongue.gif
X.A.D.
Τα συγχαρητηρια μου και απο εμενα (που αναγνωριζω τα λαθη μου) σε Περα Κλουμπ.Δεν περιμενα τετοια συνοχη απο εσας,αν και πραγματικα θα ειναι δυσκολο να αντεξετε.Τελικα μαλλον το αξιζετε και ειστε δευτεροι.
Μπραβο σας και ευχομαι να τα καταφερετε γιατι μου αρεσουν οι εκπληξεις.
dreamtheater
Δεν έγιναν έτσι ακριβώς τα πράγματα, ειδικά το 0/6 βολές ποιος το είπε ψηλέ; Στο 66-69 κέρδισαν φάουλ και τεχνική ποινή και έβαλαν 3/4, ισοφάρισαν αλλά έχασαν την επίθεση. Λίγο μετά, κι ενώ πάλι η Πέρα είχε πάρει προβάδισμα, αποβλήθηκαν με ντισκαλιφιέ από ένας παίκτης για κάθε ομάδα, χωρίς εννοείται να εκτελεστούν βολές. Ωστόσο, οι αποβολές σίγουρα ευνόησαν τον Προμηθέα που ξαναγύρισε το παιχνίδι στο τελευταίο λεπτό, από μείον 4 και κατάφερε να το διεκδικήσει με το τελευταίο σουτ. Νομίζω ότι υπάρχει βίντεο γιατί κάποια παιδιά τράβαγαν. Αν κάποιος το έχει, ας το επιβεβαιώσει.
Όσο για την τύχη, εξυπακούεται ότι είχαμε, όπως θα είχε όποιος κέρδιζε ένα ματς που κρίνεται στο σουτ. Απλά συνήθως η τύχη πάει με τον ισχυρό, ή τουλάχιστον σε αυτόν που την κυνηγάει περισσότερο. Καλά να είμαστε και σίγουρα το πρωτάθλημα έχει πολύ δρόμο και ακόμα περισσότερες συγκινήσεις.
xalasmenos
Ωρωπός - Ιρις Πετρούπολης 72-54 (30-29)

Διαιτητές: Τεφτίκης – Καραβίτης

Ωρωπός (Δαμιανίδης): Τσιρίδης 22 (4), Διαγγελάκης 5 (1), Ντούσκος, Αναγνώστου 3 (1), Λάμπρος, Φωτής 9, Κεράτσας 13 (1), Γαρμπής, Βήχος 20, Στεφάνου
Ιρις Πετρούπολης (Καλιάς): Τόλιος 9, Κοτσάφτης 3 (1), Βοσκάκης 9 (1), Ηλιόπουλος 18 (1), Μαντανίκας, Πετρόπουλος 12, Παλιαβασιλείου 3 (1)

το ματς χθες δεν το ειδα αλλα μου εκανε εντυπωση οτι το πηραμε τοσο ανετα,περσι που ειχα δει την πετρουπολη μου αρεσε ,φαινετε ο κρυονο ηταν σε μεγαλα κεφια πρωτος σκορερ και 4 τριποντακια 41.gif αλλα ειδα και στην συνθεση 2 παιδια που παιζαν περσι αλλα φετος δεν ειχαν ξεκινησει ο ενας μαλλον λογω τραυματισμου,τεσπα παντως ο ωρωπος δεν εχει χασει τιποτα αν εχει το ροστερ που ειχε στην αρχη και δεν εχει τα προβληματα που αντιμετωπιζει,παντως θα ηθελα να ρωτησω το κρυονο νεος προπονητης ο δαμιανιδης? η καποιος απο το παγκο,και για το βελισσαρακο ειναι φετος στην ομαδα ως παικτης?η προπονει μονο την εφηβικη ομαδα και ειναι και σε σας?
μπραβο στην προσπαθεια των παιδιων που εχουν ανταπεξελθει σε τοσα προβληματα.
kryono
QUOTE(xalasmenos @ Nov 30 2007, 17:39 ) *
Ωρωπός - Ιρις Πετρούπολης 72-54 (30-29)

Διαιτητές: Τεφτίκης – Καραβίτης

Ωρωπός (Δαμιανίδης): Τσιρίδης 22 (4), Διαγγελάκης 5 (1), Ντούσκος, Αναγνώστου 3 (1), Λάμπρος, Φωτής 9, Κεράτσας 13 (1), Γαρμπής, Βήχος 20, Στεφάνου
Ιρις Πετρούπολης (Καλιάς): Τόλιος 9, Κοτσάφτης 3 (1), Βοσκάκης 9 (1), Ηλιόπουλος 18 (1), Μαντανίκας, Πετρόπουλος 12, Παλιαβασιλείου 3 (1)

το ματς χθες δεν το ειδα αλλα μου εκανε εντυπωση οτι το πηραμε τοσο ανετα,περσι που ειχα δει την πετρουπολη μου αρεσε ,φαινετε ο κρυονο ηταν σε μεγαλα κεφια πρωτος σκορερ και 4 τριποντακια 41.gif αλλα ειδα και στην συνθεση 2 παιδια που παιζαν περσι αλλα φετος δεν ειχαν ξεκινησει ο ενας μαλλον λογω τραυματισμου,τεσπα παντως ο ωρωπος δεν εχει χασει τιποτα αν εχει το ροστερ που ειχε στην αρχη και δεν εχει τα προβληματα που αντιμετωπιζει,παντως θα ηθελα να ρωτησω το κρυονο νεος προπονητης ο δαμιανιδης? η καποιος απο το παγκο,και για το βελισσαρακο ειναι φετος στην ομαδα ως παικτης?η προπονει μονο την εφηβικη ομαδα και ειναι και σε σας?
μπραβο στην προσπαθεια των παιδιων που εχουν ανταπεξελθει σε τοσα προβληματα.

neos coatch o damianidis..
kalos mexri stigmis den boro na ton krino apo 10 meres...
ta oikonomika provlimata pou eixame stin arxi li8ikan oristika
8a ginoun mia me dyo pros8ikes paixton opos mas eipan apo ti diikisi
oso gia to paixnidi eimastan astoxoi poly sto proto imixrono opou mas kratise o vixos...
sto deftero arxisame idia mexri to 26-27 periou ponto ponto alla meta arxisame na ta vazoume k telos..
sta teleftea 2 lepta paixane k oi efivoi
i petroupoli eixe apousies k gia afto to skor pige etsi
exei poly kales monades pou einai polu kairo mazi k xerei o ka8enas to rolo tou
sygxaritiria ston megalo KOSTA KERATSA!!! pou pige super ton iliopoulo stin amyna k genika !!
Thunder
QUOTE(kryono @ Nov 30 2007, 21:26 ) *
sygxaritiria ston megalo KOSTA KERATSA!!! pou pige super ton iliopoulo stin amyna k genika !!


Mπραβο στον Κωστη!Για να το λενε παικτες της αξιας του kryono,παει να πει οτι εκανε καλη δουλεια! smile.gif
BASK3TBALL
καλησπερα στο forum

μια ερωτηση για το ματς του προμηθεα θα ηθελα...

ρε παιδια στους 2 ποντους πισω γιατι πηγατε για τριποντο?

η παραταση ειναι κακη?


ωραια αγωνιστικη αντε και να βγαλουμε και πρωταθλητη χειμωνα tongue.gif

να βγαλουμε και τις καλυτερες 10αδες του πρωτου μισου...

ερχονται κ γιορτες...

και ριξτε και καμια ιδεα και για τις γιορτες.. καλο το basket αλλα να λεμε και τιποτε αλλο να

σπαει η μονοτονια


χαιρετισμους σε φιλους και αντιπαλους...
#13...
QUOTE(X.A.D. @ Nov 30 2007, 15:53 ) *
Τα συγχαρητηρια μου και απο εμενα (που αναγνωριζω τα λαθη μου) σε Περα Κλουμπ.Δεν περιμενα τετοια συνοχη απο εσας,αν και πραγματικα θα ειναι δυσκολο να αντεξετε.Τελικα μαλλον το αξιζετε και ειστε δευτεροι.
Μπραβο σας και ευχομαι να τα καταφερετε γιατι μου αρεσουν οι εκπληξεις.


Μεγάλο μερίδιο ανήκει στον κόουτς Ρόμπερτ Σγούρο. Ο άνθρωπος είναι μανούλα στο να παίρνει το 100% από έναν παίκτη. Αν τα καταφέρει η Πέρα Κλουμπ, θα είναι ο μεγαλύτερος άθλος από τα πολλά που έχει πετύχει ο κόουτς... 41.gif
dreamtheater
Συμφωνώ 100% σε ότι λες φίλε για τον Ρόμπερτ, έχεις δίκιο και στην παραμικρή λέξη! Ίσως η αρχή θα έπρεπε να είναι "Το μεγαλύτερο"....
Είναι όμως πάρα πολύ νωρίς να μιλάμε για άνοδο σε έναν τέτοιο όμιλο, όταν ακόμα δεν έχουν έρθει ούτε οι γιορτές, οι οποίες παραδοσιακά.... κρίνουν πολλά στις ερασιτεχνικές ομάδες (και η Πέρα Κλουμπ πίστέψε είναι ο ορισμός της ερασιτεχνικής!). Συν το γεγονός ότι το πρόγραμμά μας μέχρι στιγμής δεν ήταν ιδιαίτερα δύσκολο, αν ρίξεις μια ματιά στα επόμενα 5-6 παιχνίδια θα καταλάβεις. Η μικρή μου εμπειρία λέει ότι πρέπει πρώτα να "σώζεις τον κώλο σου", όπως είπε ένας φίλος προχθές, και μετά να κοιτάς οτιδήποτε άλλο.
Αυτό φυσικά δεν σημαίνει ότι θα κάτσουμε να χάσουμε σε κανένα ματς χωρίς προσπάθεια, ούτε ότι θα σταματήσουμε να ευχαριστιόμαστε τα παιχνίδια και να δίνουμε ΠΑΝΤΑ το 110%.
Thunder
Kαι γω συμφωνω με τους προαναφερθεντες για την Περα...Πολυ καλη πορεια εχει κ το αξιζει περα για περα....Εχω παρακολουθησει πολλα παιχνιδια,κ οφειλω να ομολογησω πως ειναι ομαδα με ο κεφαλαιο....Μπραβο στα παιδια κ να συνεχισουν με το ιδιο παθος κ την ιδια διαθεση σε καθε παιχνιδι...
ADMIRAL14
QUOTE(BASK3TBALL @ Dec 1 2007, 13:06 ) *
και ριξτε και καμια ιδεα και για τις γιορτες.. καλο το basket αλλα να λεμε και τιποτε αλλο να
σπαει η μονοτονια

Λοιπόν,
1ο Να πας οπωσδήποτε μιά βόλτα στην Αράχωβα ή στα Καλάβρυτα γιά ski και παϊδάκια
2ο Στο Σύνταγμα και στην Ερμού γιά ψώνια και οφθαλμόλουτρο
3ο Στο Λουτράκι γιά καλή μάσα και blackjack
κ' 4ο Μην ξεχάσεις να περάσεις από το palau blau-γκράβα την Πέμπτη γιά το μεγάλο ντέρμπι Αετος-Νίκη
Αυτά.... smiley.gif
dreamtheater
Φοβερό πρόγραμμα από ADMIRAL!
Εγώ απλά να αλλάξω Αράχωβα/Καλάβρυτα με λίμνη Πλαστήρα! (Όποιος δεν έχει πάει χάνει....έτσι δεν είναι pcl?????)
Όσο για Palau Blau-Γκράβα, νομίζω ότι θα σας τιμήσουμε πολλοί, μιας και παίζετε νωρίς....Έστω για ένα ημιχ.
gmbasket
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ , ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΣΤΟΥΣ 3 ΑΓΩΝΕΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ Η ΧΡΟΝΙΑ! ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΠΩΣ Η ΝΙΚΗ ΘΑ ΚΑΝΕΙ 1 ΗΤΤΑ ΑΚΟΜΑ (?). ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΕΤΟΥΣ ΘΑ ΣΥΝΟΣΤΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΠΡΩΤΕΣ ΘΕΣΕΙΣ 4-5 ΟΜΑΔΕΣ!! 41.gif
tasos
Δαμιανε εσυ super star!! bball.gif
ADMIRAL14
QUOTE(gmbasket @ Dec 4 2007, 13:38 ) *
ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΠΩΣ Η ΝΙΚΗ ΘΑ ΚΑΝΕΙ 1 ΗΤΤΑ ΑΚΟΜΑ (?). ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΕΤΟΥΣ ΘΑ ΣΥΝΟΣΤΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΠΡΩΤΕΣ ΘΕΣΕΙΣ 4-5 ΟΜΑΔΕΣ!! 41.gif

Η μάχη θα γίνει γιά την 2η θέση(και μάλιστα μέχρι το τέλος και από πολλές ομάδες) γιατί ακόμα και να κάνει 2 ήττες η Νίκη(αύριο στη Γκράβα και σε 2 εβδομάδες στις Κουκουβάουνες) πάλι 1η θα παραμείνει μέχρι το τέλος καθώς οι υπόλοιποι θα έχουν πολύ περισσότερες ήττες.

10η Αγωνιστική

ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ - ΦΕ ΑΤΤΑΛΟΣ Ν.ΦΙΛ/ΦΕΙΑΣ 2
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1
Δ.Α. ΑΟ ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠ - ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 2
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 1
ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ 1
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 1
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ 2
ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ - ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1
dimitris 888
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΝ ΟΜΑΔΑ ΑΥΡΙΟ(ΝΙΚΗ)..ΑΝ Η ΟΜΑΔΑ ΠΙΑΣΕΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΚΑΛΗ ΑΠΟΔΟΣΗ ΔΝ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ..ΕΛΠΙΖΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΝΑΙ ΟΛΑ ΥΓΙΗ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΥΣΚΟΛΗ ΕΔΡΑ ΤΟΥ ΑΕΤΟΥ..ΚΑΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!! icon_wave.gif
ADMIRAL14
QUOTE(dimitris 888 @ Dec 5 2007, 17:34 ) *
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΝ ΟΜΑΔΑ ΑΥΡΙΟ(ΝΙΚΗ)..ΑΝ Η ΟΜΑΔΑ ΠΙΑΣΕΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΚΑΛΗ ΑΠΟΔΟΣΗ ΔΝ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ..ΕΛΠΙΖΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΝΑΙ ΟΛΑ ΥΓΙΗ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΥΣΚΟΛΗ ΕΔΡΑ ΤΟΥ ΑΕΤΟΥ..ΚΑΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!! icon_wave.gif

Καλό παιχνίδι πιστεύουμε κι εμείς θα γίνει σήμερα και τέτοια παιχνίδια περιμένουμε όλοι γιά να χαρούμε το μπάσκετ με ποιοτικούς αντιπάλους όπως η Νίκη. 41.gif Ας κερδίσει ο καλύτερος και σε τέτοια ματς ας είναι πρωταγωνιστές μόνο οι παίκτες κι όχι η διαιτησία, παράγοντες κλπ
Επίσης, καλό παιχνίδι θα είναι σήμερα και το Πέρα-Ωρωπός όπου πιστεύω θα το καθαρίσει ο kryono με τρίποντο από τη σέντρα σε νεκρό χρόνο και θα γίνει μπάχαλο στην κορυφή...
pitbull
QUOTE(dimitris 888 @ Dec 5 2007, 19:34 ) *
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΝ ΟΜΑΔΑ ΑΥΡΙΟ(ΝΙΚΗ)..ΑΝ Η ΟΜΑΔΑ ΠΙΑΣΕΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΚΑΛΗ ΑΠΟΔΟΣΗ ΔΝ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ..ΕΛΠΙΖΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΝΑΙ ΟΛΑ ΥΓΙΗ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΥΣΚΟΛΗ ΕΔΡΑ ΤΟΥ ΑΕΤΟΥ..ΚΑΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!! icon_wave.gif

εισαι ο δημητρης που επαιζε περσι πορτο ραφτη?
Johnny
Κουκουβαουνες-Ολυμπιαδα 86=1 εχουν παραδοση οι Κουκουβαουνες στα μεταξυ τους παιχνιδια με την Ολυμπιαδα
stormrider13
QUOTE(Johnny @ Dec 6 2007, 17:00 ) *
Κουκουβαουνες-Ολυμπιαδα 86=1 εχουν παραδοση οι Κουκουβαουνες στα μεταξυ τους παιχνιδια με την Ολυμπιαδα

Δεν νομίζω. Τα αποτελέσματα λένε άλλα τα τελευταία δυο χρόνια.Το διπλό θα έρθει εύκολα ή δύσκολα σήμερα στη Μεταμόρφωση tongue.gif
Johnny
QUOTE(stormrider13 @ Dec 6 2007, 17:13 ) *
Δεν νομίζω. Τα αποτελέσματα λένε άλλα τα τελευταία δυο χρόνια.Το διπλό θα έρθει εύκολα ή δύσκολα σήμερα στη Μεταμόρφωση tongue.gif

η Ολυμπιαδα οποτε εχει παιξει μεσα στην Μεταμορφωση ολο χανει...πλακα μου κανεις???ποια αποτελεσματα?και περυσι εχασε και προπερσι
Johnny
stormrider13 παιζεις στην Ολυμπιαδα Πετρουπολης?
stormrider13
QUOTE(Johnny @ Dec 6 2007, 17:15 ) *
η Ολυμπιαδα οποτε εχει παιξει μεσα στην Μεταμορφωση ολο χανει...πλακα μου κανεις???ποια αποτελεσματα?και περυσι εχασε και προπερσι

Πρόπερσι ναι, πέρσι κέρδισε 70 - 75 smile.gif και ναι φίλε μου εκεί παίζω. Εσυ Κουκουβάουνες;
dimitris 888
ΑΕΤΟΣ-ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟ=34-38
dimitris 888
ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΠΛΟ Η ΝΙΚΗ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΟΥ ΑΕΤΟΥ..57-64 ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ...ΔΥΣΚΟΛΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ..ΠΑΡ ΟΛΟ ΤΟ ΚΑΚΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΣΤΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Η ΟΜΑΔΑ ΙΣΣΟΡΟΠΗΣΕ ΤΟ ΜΑΤΣ ΠΕΡΑΣΕ ΜΠΡΟΣΤΑ Κ ΔΝ ΞΑΝΑΧΑΣΕ ΤΟ ΠΡΟΒΑΔΙΣΜΑ..ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ Κ ΣΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΓΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΝΙΚΗ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΔΥΣΚΟΛΗ ΕΔΡΑ! 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 41.gif 41.gif 41.gif
Johnny
QUOTE(stormrider13 @ Dec 6 2007, 17:20 ) *
Πρόπερσι ναι, πέρσι κέρδισε 70 - 75 smile.gif και ναι φίλε μου εκεί παίζω. Εσυ Κουκουβάουνες;

stormrider13 ποσο ηρθατε??ξερω παρα πολλα παιδια απο την Ολυμπιαδα Πετρουπολης...εσυ ποιος εισαι??
totis
ΙΡΙΔΑ - ΦΙΛΙΠΠΟΣ 56-57

Νικη μετα από καλη αποδοση.
Νικη - Απαντηση σε πολλους επικριτες μας

Ελα ρε ΦΙΛΙΠΠΑΡΑ!!!
stormrider13
Κουκουβάουνες - Ολυμπιαδα 80 - 78. Πολυ καλό παιχνίδι και από τις δυο ομάδες, πραγματικό ντέρμπυ. Μέχρι το ημίχρονο οι δυο ομάδες πηγαίναν πόντο - πόντο. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ξέφυγαν δυο φορές με 10 πόντους αλλά η Ολυμπιάδα το γύρισε και τις δυο φορές. Χαμένο φόλοου στο τέλος για την Ολυμπιάδα μετά από βολή, επιθετικό ρημπάουντ και λάθος πάσα. Είχαμε την ευκαιρία να χτυπήσουμε το παιχνίδι, αλλά χάσαμε τηγν συγκέντρωση σε κάποια σημεία του παιχνιδιού και οι Κουκουβάουνες ήταν πιο ψύχραιμοι. Συγχαρητήρια στους γηπεδούχους, δυνατή και υπολογίσιμη όπως πάντα. Αχρείαστοι οι τσαμπουκάδες στο τέλος sad.gif
Johnny
QUOTE(stormrider13 @ Dec 7 2007, 00:30 ) *
Κουκουβάουνες - Ολυμπιαδα 80 - 78. Πολυ καλό παιχνίδι και από τις δυο ομάδες, πραγματικό ντέρμπυ. Μέχρι το ημίχρονο οι δυο ομάδες πηγαίναν πόντο - πόντο. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ξέφυγαν δυο φορές με 10 πόντους αλλά η Ολυμπιάδα το γύρισε και τις δυο φορές. Χαμένο φόλοου στο τέλος για την Ολυμπιάδα μετά από βολή, επιθετικό ρημπάουντ και λάθος πάσα. Είχαμε την ευκαιρία να χτυπήσουμε το παιχνίδι, αλλά χάσαμε τηγν συγκέντρωση σε κάποια σημεία του παιχνιδιού και οι Κουκουβάουνες ήταν πιο ψύχραιμοι. Συγχαρητήρια στους γηπεδούχους, δυνατή και υπολογίσιμη όπως πάντα. Αχρείαστοι οι τσαμπουκάδες στο τέλος sad.gif

ποιος εισαι stormrider??πες ονομα,ξερω σχεδον ολα τα παιδια απο Ολυμπιαδα...τι εγινε με Κορρε και Κριμιτζακη???αυτοι ηταν κωλος και βρακη..πως εγινε και τσακαωθηκανε???
stormrider13
QUOTE(Johnny @ Dec 7 2007, 00:38 ) *
ποιος εισαι stormrider??πες ονομα,ξερω σχεδον ολα τα παιδια απο Ολυμπιαδα...τι εγινε με Κορρε και Κριμιτζακη???αυτοι ηταν κωλος και βρακη..πως εγινε και τσακαωθηκανε???

Ο Αποστόλης είμαι ρε φίλε.Εσύ ποιος είσαι; Μεγάλη ιστορία αυτή που ανοίγεις ...
Johnny
QUOTE(stormrider13 @ Dec 7 2007, 00:48 ) *
Ο Αποστόλης είμαι ρε φίλε.Εσύ ποιος είσαι; Μεγάλη ιστορία αυτή που ανοίγεις ...

Αποστολης o coach???
Peritri
Johnny, υπάρχει ένα κουμπάκι που λέγεται pm, το ξες;
Thunder
Περα Κλουμπ - Ωρωπος 1 (72-70) αν θυμαμαι καλα με καλαθι σχεδον στην εκπνοη απο τον Πανουργια..Πολυ καλο ματς,πραγματικο ντερμπυ...Η Περα ανοιγε μικρες διαφορες συνεχεια στο ματς,τις οποιες μαζευε συνεχως ο Ωρωπος.Η ουσιαστικα τελευταια επιθεση του ματς εγινε μετα απο αστοχο τριποντο του Ωρωπου στα 13''.Ο Καναβος διεσχισε το γηπεδο κ βρηκε μονο του τον Πανουργια μεσα στη ρακετα.Το πρωτο διποντο ηταν αστοχο,αλλα ο ιδιος παικτης με επιθετικο ριμπαουντ εβαλε τελικα το καλαθι.Ο χρονος σταματησε στο 1,5'',οπου ο Ωρωπος εκανε επαναφορα απο το κεντρο,αλλα ο Τσιριδης πηρε την μπαλα κ πηγε να επιχειρησει τριποντο αλλα κλειστηκε...Μπραβο κ στα παιδια των 2 ομαδων.Για την Περα εχω πει την αποψη μου.Σημερα ειδα κ τον Ωρωπο.Τα παιδια παλευουν κυριολεκτικα εχοντας μονο 6 παικτες.Αν ειχαν τουλαχιστον 2 ακομη παικτες τοτε πιστευω πως θα μπορουσαν κατι παραπανω...Αυτααα. smile.gif bball.gif peace.gif
alexas10
ΕΣΤΙΑ-ΑΤΤΑΛΟΣ 87-93 (46-30)
kryono
QUOTE(Thunder @ Dec 7 2007, 01:50 ) *
Περα Κλουμπ - Ωρωπος 1 (72-70) αν θυμαμαι καλα με καλαθι σχεδον στην εκπνοη απο τον Πανουργια..Πολυ καλο ματς,πραγματικο ντερμπυ...Η Περα ανοιγε μικρες διαφορες συνεχεια στο ματς,τις οποιες μαζευε συνεχως ο Ωρωπος.Η ουσιαστικα τελευταια επιθεση του ματς εγινε μετα απο αστοχο τριποντο του Ωρωπου στα 13''.Ο Καναβος διεσχισε το γηπεδο κ βρηκε μονο του τον Πανουργια μεσα στη ρακετα.Το πρωτο διποντο ηταν αστοχο,αλλα ο ιδιος παικτης με επιθετικο ριμπαουντ εβαλε τελικα το καλαθι.Ο χρονος σταματησε στο 1,5'',οπου ο Ωρωπος εκανε επαναφορα απο το κεντρο,αλλα ο Τσιριδης πηρε την μπαλα κ πηγε να επιχειρησει τριποντο αλλα κλειστηκε...Μπραβο κ στα παιδια των 2 ομαδων.Για την Περα εχω πει την αποψη μου.Σημερα ειδα κ τον Ωρωπο.Τα παιδια παλευουν κυριολεκτικα εχοντας μονο 6 παικτες.Αν ειχαν τουλαχιστον 2 ακομη παικτες τοτε πιστευω πως θα μπορουσαν κατι παραπανω...Αυτααα. smile.gif bball.gif peace.gif

krima o agonas itan poly kalos alla ton ekrine i dietisia me tria sfirigmata pou den edose sto telefteo lepto...
35'' kanei basimo o keratsas k ton skotonei ston aera to 5 tou pera kovontas men tin bala psila xtipontas to xeri tou (opos eipan meta ta paidia tou pera) kai kanontas tou foul me to soma (o kostas xtypise) kapaki kanei epi8etiko o kanavos sto Bixo o opios peftei de sto sfirizoun pali k apo ekei paei i bala ston panouria o opios to xanei apo kato k xanapernei to rebound afou den ypirxe kanenas na to parei me ton Bixo sto patoma.1,5 prin teleiosei ginetai out apo ta plagia erxetai i bala ston tsitidi o opios den "kleinetai" kanei prospiisi k peftei pano tou o kanavos kanontas tou pentaka8aro foul to opio pali den sfirizetai 3/3 gia edra sto telefteo lepto...
kapioi 8a pou oti kaname k la8i alla afta einai mesa sto paixnidi
ta la8i ton dietiton prepei na ginontai k apo tis dyo meries...
gmbasket
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!! ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΔΕΙΞΑΝ ΠΟΣΟ ΑΜΦΙΡΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΟΜΙΛΟΣ, ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΑΝΟΔΟ ΚΑΙ ΠΟΡΤΟ-ΧΑΛΑΝΔΡΙ ΓΙΑ ΠΤΩΣΗ! ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ stormrider13
, ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΤΙΟΥΣ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ ,ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΥΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟ ΚΑΙ ΛΑΔΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΥΣ ΚΑΙ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟ , ΚΡΙΕΚΟΥΚΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ!! ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Η ΦΑΣΑΡΙΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΝΑ ΝΟΗΜΑ , ΓΙΑ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΑΖΙ, ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ! 41.gif
ADMIRAL14
Συγχαρητήρια στη διοίκηση της Νίκης και τον coach Κωλέτση γιά την πολύ καλή ομάδα που έχουν φτιάξει. Απόδειξη σ' αυτό το γεγονός οτι όποιος κι αν έπαιζε η ομάδα συμπεριφερόταν ακριβώς το ίδιο! Μεγάλο παιχνίδι από τους "δευτεροκλασάτους" και αναπληρωματικούς και σοβαρότητα ακόμα κι όταν βρέθηκε 10 πόντους πίσω στην αρχή. 77.gif Η ομάδα που ανεβάζει το επίπεδο της φετινού πρωταθλήματος κέρδισε πανάξια στη Γκράβα το πολύ κακό μπάσκετ που παρουσίασε ο χθεσινός Αετός. Τελικά, η λαϊκή παράδοση έχει βγάλει πολύ σωστές παροιμίες όπως: "όπου λαλούν πολλοί κοκόροι αργεί να ξημερώσει" και "τι είχες Γιάννη, τι είχα πάντα"... wink.gif
Johnny
stormrider13 υπηρξα συμπαιχτης σου για 2 χρονια στην Ολυμπιαδα Πετρουπολης...ημουν παιχτης της χρυσης ομαδος της Ολυμπιαδος που ανεβηκε απο την Δ Εσκα στην Γ Εσκα καθως επισης και στην ανοδο απο την Γ Εσκα στην Β Εσκα...ειμαι το πιο γρηγορο πιστολι που εχει φορεσει την φανελα της Ολυμπιαδος και ετυχε να σε εχω coach για ενα μικρο διαστημα οταν σωθηκε η ομαδα μεσα στον Ατταλο...φετος προσφερω τις υπηρεσιες μου στους ΑΟ ΝΕΟΙ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ...
Johnny
QUOTE(Peritri @ Dec 7 2007, 01:25 ) *
Johnny, υπάρχει ένα κουμπάκι που λέγεται pm, το ξες;

ρε peritri ασχολησου με τον Bodiroga αν θα βαλει την βολη και μην ασχολεισαι με τα παντα.....ποοοοοοοοο...οταν εσυ λες αυτα που λες σου εχει πει ποτε κανεις τιποτα???σταματα να δινεις οδηγιες συνεχεια και ασε μας λιγο ησυχους να μιλησουμε
Peritri
Όχι δεν σε αφήνω, σου λέω, είσαι το κόλλημα μου icon_drunk.gif
Johnny
QUOTE(Peritri @ Dec 7 2007, 15:14 ) *
Όχι δεν σε αφήνω, σου λέω, είσαι το κόλλημα μου icon_drunk.gif

biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
stormrider13
Ελα ρε Γιάνναρε. Τωρα πηρα γραμμή ποιός είσαι. w00t.gif Τι κάνατε χθες;Δύσκολη χρονιά φέτος για την ομάδα σου tongue.gif
Johnny
QUOTE(stormrider13 @ Dec 7 2007, 16:10 ) *
Ελα ρε Γιάνναρε. Τωρα πηρα γραμμή ποιός είσαι. w00t.gif Τι κάνατε χθες;Δύσκολη χρονιά φέτος για την ομάδα σου tongue.gif

κερδισαμε χθες...ειμαστε καινουργια ομαδα γιαυτο εχουμε και τοσα σκαμπανεβασματα.Εχουμε και πολλους τραυματισμους,μονο σε 2 παιχνιδια εχουμε παιξει πληρεις αλλα πιστευω πως εστω και στο τελος θα σωθουμε γιατι υπαρχει φοβερη χημεια μεταξυ των παιδιων και ο coach ειναι πολυ καλος...ειμαστε ολα τα παιδια μια παρεα οπως ειμασταν στην Ολυμπιαδα πριν ερθει ο Ζελιμιρ Κριμιτζακης biggrin.gif biggrin.gif ..ρε φιλε μολις εμαθα οτι τα εσπασε ο Ζελιμιρ Κριμιτζακης με τον Κορρε δεν πιστευα στα αυτια μου..αυτοι εβγαιναν μετα τα παιχνιδια και πηγαιναν για κρασακι και φαγητο icon_drunk.gif icon_drunk.gif και τωρα δεν μιλανε??εσεις πατε για ανοδο απο τι βλεπω..πως το βλεπεις θα ανεβειτε??δωσε χαιρετισματα σε Πισκουλη,Βαγγελη,Αγγελο,και Αρουλη
stormrider13
Λάθος πληροφορίες έχεις φιλε. Με άλλον τα έσπασε ο Κορρές, με τον coach μια χαρά όλα. Τα χαιρετίσματα θα τα προωθήσω, όσο για την άνοδο που λες, θα δείξει.Δύσκολος ο όμιλος φέτος και με πολλούς υποψήφιους wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.