Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' Εθνικη 2008-2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66
GREER
QUOTE(xarison @ Jan 17 2009, 12:30 ) *
κοιταξτε μην πεσετε εσεις φιλε greer και ασε τα υπολοιπα.ολο το παρασκηνιο σας φταει.μηπως και με τον αμυντα εφταιγε η διαιτησια?εσεις στο ρολο του μανου εχετε τον ψηλεα αλλα τον εχετε καψει το παλλικαρι.τωρα και να χασουμε απο τον οφη δεν τρεχει τιποτα οπως και να κερδισουμε το ιδιο ισχυει.εχει πολλη δρομο ακομα και πιστευω οτι και ο τεταρτος θα ανεβει.

Ομαδα για να χασετε με 20 ποντους διαφορα απο εμας ειστε φιλε μου. Εχε χαρη που φετος ειμαστε τραγικοι και εχεις τα δικια σου και καλα κανεις και μου τα λες αυτα. Με νικησες και δεν μπορω να σου τη πω. Μου βουλωσες το στομα, εστω και με αυτον τον τροπο. Παντως διαβασε και τα προηγουμενα ποστ στο τοπικ αυτο και θα δεις οτι δεν ειμαι ο μονος που τα λεω αυτα για τη διαιτησια. Αλλα καλα κανετε και δουλευετε στο παρασκηνιο. Εμεις ειμαστε οι λαλακες τελικα,που δεν τα κανουμε τοσο καιρο. Τελος θα ηθελα να σου πω οτι εαν διαβασεις τα προηγουμενα ποστ μου θα δεις οτι δεν μου φταιει το παρασκηνιο. Καλη επιτυχια στην ομαδα σου και καλα ποστς μιας και ειδα οτι εισαι καινουριος στη παρεα μας.

Υ.Γ. Εαν δεν κατεβουμε στα υπολοιπα παιχνιδια τοτε θα πεσουμε σιγουρα. Αλλα επειδη, δυστυχως για τους μνηστηρες της ανοδου, θα κατεβουμε, ειμαστε ρυθμιστες του πρωταθληματος. Και κατι αλλο. Για ρωτα τους προπονητες και γενικα τους μπασκετικους, το υπολογιζουν το Λαυριο??? Ειμαι περιεργος να δω τι θα σου απαντησουν.
nestoras kommatos
Ελπιζω να μην παρεξηγηθει κανεις με αυτο που θα γραψω.

Αντε και να ανεβουν στην Α2 ο Αρκαδικος και ο ΟΦΗ.

Τι μελλον μπορουν να εχουν τετοιες ομαδες; Ποσους παικτες απο την Πελοποννησο και την Κρητη εχουν; Τι δουλεια κανουν στα τμηματα υποδομης αυτες οι δυο ομαδες;


Σε εξι-οκτω χρονια που αραγε θα ειναι αυτες οι ομαδες;


Φυσικα αν αξιζουν την ανοδο (που την αξιζουν) καλως να την παρουν. Απλως και αυτος ο ενθουσιασμος των φιλαθλων αυτων των δυο ομαδων ειναι υπερβολικος.

Ετσι το βλεπω εγω βεβαια.





bionikos
QUOTE(nestoras kommatos @ Jan 17 2009, 15:35 ) *
Ελπιζω να μην παρεξηγηθει κανεις με αυτο που θα γραψω.

Αντε και να ανεβουν στην Α2 ο Αρκαδικος και ο ΟΦΗ.

Τι μελλον μπορουν να εχουν τετοιες ομαδες; Ποσους παικτες απο την Πελοποννησο και την Κρητη εχουν; Τι δουλεια κανουν στα τμηματα υποδομης αυτες οι δυο ομαδες;


Σε εξι-οκτω χρονια που αραγε θα ειναι αυτες οι ομαδες;


Φυσικα αν αξιζουν την ανοδο (που την αξιζουν) καλως να την παρουν. Απλως και αυτος ο ενθουσιασμος των φιλαθλων αυτων των δυο ομαδων ειναι υπερβολικος.

Ετσι το βλεπω εγω βεβαια.


Φίλε, καμία παρεξήγηση. Το πρόβλημα της ανάδειξης ταλέντων στην επαρχία είναι πράγματι μεγάλο. Υποθέτω, λοιπόν, ότι θα έχουν τόσους παίχτες από Πελοπόννησο και Κρήτη, όσους αντίστοιχα έχουν οι δύο (2!) ομάδες της Λάρισας από τη Λάρισα, ο Κολοσσός από τη Ρόδο, η Καβάλα και τα Τρίκαλα από τις ομώνυμες πόλεις.

Το πρόβλημα, λοιπόν, δεν είναι του Αρκαδικού και του ΟΦΗ αλλά όλης της επαρχίας.

Άποψη μου...
xarison
QUOTE(GREER @ Jan 17 2009, 15:09 ) *
Ομαδα για να χασετε με 20 ποντους διαφορα απο εμας ειστε φιλε μου. Εχε χαρη που φετος ειμαστε τραγικοι και εχεις τα δικια σου και καλα κανεις και μου τα λες αυτα. Με νικησες και δεν μπορω να σου τη πω. Μου βουλωσες το στομα, εστω και με αυτον τον τροπο. Παντως διαβασε και τα προηγουμενα ποστ στο τοπικ αυτο και θα δεις οτι δεν ειμαι ο μονος που τα λεω αυτα για τη διαιτησια. Αλλα καλα κανετε και δουλευετε στο παρασκηνιο. Εμεις ειμαστε οι λαλακες τελικα,που δεν τα κανουμε τοσο καιρο. Τελος θα ηθελα να σου πω οτι εαν διαβασεις τα προηγουμενα ποστ μου θα δεις οτι δεν μου φταιει το παρασκηνιο. Καλη επιτυχια στην ομαδα σου και καλα ποστς μιας και ειδα οτι εισαι καινουριος στη παρεα μας.

Υ.Γ. Εαν δεν κατεβουμε στα υπολοιπα παιχνιδια τοτε θα πεσουμε σιγουρα. Αλλα επειδη, δυστυχως για τους μνηστηρες της ανοδου, θα κατεβουμε, ειμαστε ρυθμιστες του πρωταθληματος. Και κατι αλλο. Για ρωτα τους προπονητες και γενικα τους μπασκετικους, το υπολογιζουν το Λαυριο??? Ειμαι περιεργος να δω τι θα σου απαντησουν.

φιλε greer εγω οταν λεω οτι και ο τεταρτος θα ανεβει εννοω εσας γιατι σας πιστευω σαν ομαδα και σιγουρα θα ανεβετε στο δευτερο γυρο.ομως εσυ συνεχεια μειωνεις τον αρκαδικο χωρις να καταλαβαινω γιατι τοση εμπαθεια.ειναι μια επαρχιακη ομαδα οπου την αγαπαει ο κοσμος στην τριπολη οι παιχτες πληρωνονται στην ωρα τους και δινουν τα παντα για την ομαδα και εχει ενα προεδρο διαμαντι.οταν κατεβεις στην τριπολη θα δεις τι σημαινει να πηγαινεις στο γηπεδο με την οικογενεια σου και να μην φοβασαι.οταν παιξουμε μαζι στην τριπολη να κανονισουμε να γνωριστουμε απο κοντα και θα δεις μια αλλη νοοτροπια φιλοξενιας φιλαθλων.
ΟΛΑ
QUOTE(xarison @ Jan 17 2009, 21:25 ) *
φιλε greer εγω οταν λεω οτι και ο τεταρτος θα ανεβει εννοω εσας γιατι σας πιστευω σαν ομαδα και σιγουρα θα ανεβετε στο δευτερο γυρο.ομως εσυ συνεχεια μειωνεις τον αρκαδικο χωρις να καταλαβαινω γιατι τοση εμπαθεια.ειναι μια επαρχιακη ομαδα οπου την αγαπαει ο κοσμος στην τριπολη οι παιχτες πληρωνονται στην ωρα τους και δινουν τα παντα για την ομαδα και εχει ενα προεδρο διαμαντι.οταν κατεβεις στην τριπολη θα δεις τι σημαινει να πηγαινεις στο γηπεδο με την οικογενεια σου και να μην φοβασαι.οταν παιξουμε μαζι στην τριπολη να κανονισουμε να γνωριστουμε απο κοντα και θα δεις μια αλλη νοοτροπια φιλοξενιας φιλαθλων.

Φίλε απο την τρίπολη ειλικρινά δεν γνωρίζω πόσοι παίκτες είναι απο την τρίπολη.Πάντως απο τη ξέρω οι περισσότεροι είναι ξένοι.Αν στη β εθνική μια πόλη σαν τη Τρίπολη δεν έχει δικούς της παίκτες για ποιό μέλλον μιλάμε. Όσο για το προεδρό σας έχεις δίκιο έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια και συμφωνώ μαζί σου.

QUOTE(rover6 @ Jan 16 2009, 16:34 ) *
φιλε αν θελεις το πιστευεις ποτε δεν μαθαινω ποιοι μας παιζουν.
ο προεδρος εχει τη τρελλα και μαθαινει παντως απο οτι ξερω ενας ειναι αυτος που μας επαιξε στις σερρες που πηγαν να παρουν το δελτιο του εμμανουηλιδη γιατι τους ειπε "εμεις δεν θα παρουμε κανενα φαουλ",και ηθελαν να του κρατησουν το δελτιο.
και εκει ομολογω οτι ο προεδρος των σερρων βοηθησε ασε που εγινε χαμος στα αποδητηρια των διαιτητων, γιατι γυρισε το ματι μου αναποδα,για να λργονται ολα.

Φίλε rover6 καλή η Κομοτηνή;Δεν πιστεύω να μένετε σε καμιά Αλεξανδρούπολη και να πάτε αύριο στη Κομοτηνή.Αν είμαι καλά αύριο μπορεί να έρθω να σας δώ αλλιώς θα δω Εύοσμος- Σέρρες.
Υ.Γ Η Κομοτηνή έχει καλή νυχτερινή ζωή
rover6
QUOTE(ΟΛΑ @ Jan 17 2009, 22:33 ) *
Φίλε απο την τρίπολη ειλικρινά δεν γνωρίζω πόσοι παίκτες είναι απο την τρίπολη.Πάντως απο τη ξέρω οι περισσότεροι είναι ξένοι.Αν στη β εθνική μια πόλη σαν τη Τρίπολη δεν έχει δικούς της παίκτες για ποιό μέλλον μιλάμε. Όσο για το προεδρό σας έχεις δίκιο έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια και συμφωνώ μαζί σου.


Φίλε rover6 καλή η Κομοτηνή;Δεν πιστεύω να μένετε σε καμιά Αλεξανδρούπολη και να πάτε αύριο στη Κομοτηνή.Αν είμαι καλά αύριο μπορεί να έρθω να σας δώ αλλιώς θα δω Εύοσμος- Σέρρες.
Υ.Γ Η Κομοτηνή έχει καλή νυχτερινή ζωή

η πολη σουπερ τωρα ειμαι σε ενα ιντερνετ καφε παρα πολυ καλο .
να σου πω ειχαμε ερθει και περυσι αλλα δεν ειχα βγει,σημερα ηρθαμε νωρις και καναμε και μια βολτα και η πολη απιστευτη.
leonkalf
Αυτό είναι το basketforum!!! smile.gif
Ανταπόκριση πριν τον αγώνα από μέλος μιας ομάδας, που είναι σε αποστολή σε μακρινή πόλη (σε σχέση με την έδρα της εννοώ)

rover6, πες μας κι άλλα!!! smile.gif Καλή διαμονή και καλό αγώνα αύριο

Ακολουθήστε κι άλλοι το παράδειγμα! wink.gif
ΟΛΑ
QUOTE(rover6 @ Jan 17 2009, 22:49 ) *
η πολη σουπερ τωρα ειμαι σε ενα ιντερνετ καφε παρα πολυ καλο .
να σου πω ειχαμε ερθει και περυσι αλλα δεν ειχα βγει,σημερα ηρθαμε νωρις και καναμε και μια βολτα και η πολη απιστευτη.

Σου εύχομαι να περάσετε καλά, καλή διαμονή και αν έρθω θα τα πουμε.Επίσης με τη νίκη και με το μαλακό τον Λαζαρίδη δεν καταλαβαίνει τίποτα απο έδρα
rover6
QUOTE(ΟΛΑ @ Jan 17 2009, 23:10 ) *
Σου εύχομαι να περάσετε καλά, καλή διαμονή και αν έρθω θα τα πουμε.Επίσης με τη νίκη και με το μαλακό τον Λαζαρίδη δεν καταλαβαίνει τίποτα απο έδρα

παιδια η πολη πολη καλη .για μας τους αθηναιους ζαλιζεσαι απο καθαρο αερα biggrin.gif επιστρεφω τους παικτες στο ξενοδοχειο και την κανω για βολτα στεγνα...
πολη κοσμο και πολυ παιχνιδι smiley.gif γενικα...... τα λεμε αυριο ελπιζω με ροζ
nestoras kommatos
Φιλε bionike η αληθεια ειναι πως εχεις δικιο οτι υπαρχει προβλημα ειδικα τα τελευταια χρονια στην παραγωγη ταλεντων στην επαρχια και οτι οι περισσοτερες ομαδες ακομα και στις μικρες κατηγοριες συνηθιζουν να ''ψωνιζουν'' απο καθε σημειο της χωρας παρα να δινουν βαρος στα τμηματα υποδομης. Ουτως η αλλως υπαρχει συνολικο προβλημα οργανωσης.


Ειναι κατι που παρατηρειται γενικοτερα στον επαγγελματικο αθλητισμο πλεον και δεν αλλαζει.

Παντως, συγκριση δεν υπαρχει μεταξυ Α1 και Β Εθνικης για τη στελεχωση των ομαδων απο ντοπιες δυναμεις, εννοω.




Η Λαρισα για παραδειγμα εκπροσωπειται απο δεκατρεις παικτες στην Α1, ασχετα αν οι περισσοτεροι παιζουν εκτος των δυο ομαδων της πολης.

Και σε γενικες γραμμες, οσο ''ψωνιστικο'' και αν φαινεται, πιστευω οτι Πατρα και Λαρισα ειναι πολυ μπροστα σε θεματα παραγωγικης διαδικασιας γενικοτερα σε συγκριση με τις υπολοιπες πολεις της Ελλαδος.

Για τη Λαρισα τουλαχιστον που ειμαι σε θεση να γνωριζω και στην Α2 πχ να πεσει η ΑΕΛ (που θα πεσει μαλλον) θα βρεθουν Λαρισαιοι μπασκετμπολιστες να επανδρωσουν και να βοηθησουν την ομαδα.


Ισως να φαινονται καπως υπερβολικα ...τοπικιστικα αυτα που γραφω, αλλα ειναι και θεμα παραδοσης στο αθλημα. Δεν υπαρχει φυσικα και καλως δεν πρεπει να υπαρχει μονοπωλιο στο μπασκετ, αλλα απο την αλλη υπαρχει και το παρελθον.

Και η Λαρισα (οπως και η Πατρα φυσικα) εχουν αποδεδειγμενα σημαντικη προσφορα στο ελληνικο μπασκετ, αναλλοιωτη μεσα στις δεκαετιες.


Συγνωμη και παλι αν τα εγραψα υπερβολικα ''ψωνιστικα''. Εξαλλου, δε νομιζω πως θιγω κανεναν με αυτα που γραφω.


Υ. Γ. Ο Φαρμακης του ΟΦΗ ειναι αυτος που επαιζε παλια στο ΓΣΛ;
vouno
FILE GREER GIATI EISAI TOSO EBATHEIS ME ARKADIKO.;;STO PAIXNIDI MESA STO LAVRIO EPEIDI TO EIDA I OMADA SOU ITAN TO LIGOTERO KAKISTI O PSILEAS POU ITAN OI DIAITITES FTAIGANE;;;STI KOMOTINI XASATE 25 PALI I DIAITITES;;;; ME TON AMINTA PALI;;;XORIS PAREKSIGISI KATI ALLO FTAIEI.KOITAKTE APO TI NEA SEZON NA KANETE KALITERO PROGRAMATISMO MIPOS KAI DEITE ASPRI MERA.K OSO GIA TOUS REFEREES O ARKADIKOS EIXE KAKISTI DIAITISIA MESA STON EVOSMO KAI DEN EIPAN KOUVENTA.EPISIS PISTEVO OTI EKTOS APO ARKADIKO PLEONEKTIMA GIA ANODO EXOUN IKAROS K KOMOTINI DIOTI KRATANE AITITI TIN EDRA.TELOS ARKADIKOS OFI 1 KAI AMINTAS KAI KOMOTINI ASSOI.OI SERRES VLEPO NA XANOUN
GREER
Καθηστε ρε παιδια vouno και xarison. Το οτι κανω κριτικη στην ομαδα σας και λεω αυτα που βλεπω και πιστευω, παει να πει οτι ειμαι εμπαθης??? Για τη Κομοτηνη γιατι δεν ειπα τιποτα για διαιτησια κ.τ.λ.?? Για τον Αμυντα γιατι δεν ειπα?? Και επισης ποτε δεν ειπα οτι επρεπε να ειχαμε κερδισει στο μεταξυ μας αγωνα, επειδη ημασταν καλυτεροι. Ειπα μονο οτι οι διαιτητες δεν μας αφησαν να τον διεκδικησουμε, εστω.

QUOTE (xarison @ Jan 17 2009, 21:25 ) *
φιλε greer εγω οταν λεω οτι και ο τεταρτος θα ανεβει εννοω εσας γιατι σας πιστευω σαν ομαδα και σιγουρα θα ανεβετε στο δευτερο γυρο.ομως εσυ συνεχεια μειωνεις τον αρκαδικο χωρις να καταλαβαινω γιατι τοση εμπαθεια.ειναι μια επαρχιακη ομαδα οπου την αγαπαει ο κοσμος στην τριπολη οι παιχτες πληρωνονται στην ωρα τους και δινουν τα παντα για την ομαδα και εχει ενα προεδρο διαμαντι.οταν κατεβεις στην τριπολη θα δεις τι σημαινει να πηγαινεις στο γηπεδο με την οικογενεια σου και να μην φοβασαι.οταν παιξουμε μαζι στην τριπολη να κανονισουμε να γνωριστουμε απο κοντα και θα δεις μια αλλη νοοτροπια φιλοξενιας φιλαθλων.

Θα χαρω πολυ να σε γνωρισω απο κοντα, μιας και λεω να ερθω στη Τριπολη στο 2ο γυρο, "πρωτα ο Θεος". Και θα δεις και εσυ οτι θα συμφωνησουμε σε πολλα και οτι δεν εχω καμμια εμπαθεια. Οσο αφορα τη φιλοξενια φιλαθλων, μαλλον θα γνωριζεις οτι ειχε ερθει αρκετος κοσμος δικος σας εδω και ειδε το μπασκετακι του ομορφα και ωραια. Με χειροκροτημα και χωρις ακροτητες. Μαλιστα εγω καθομουν αναμεσα τους, για να καταλαβεις.

QUOTE (vouno @ Jan 18 2009, 01:09 ) *
STO PAIXNIDI MESA STO LAVRIO EPEIDI TO EIDA I OMADA SOU ITAN TO LIGOTERO KAKISTI O PSILEAS POU ITAN OI DIAITITES FTAIGANE;;;STI KOMOTINI XASATE 25 PALI I DIAITITES;;;;

Τον αγωνα τον κερδισες πρωτα απο ολα γιατι ο ενας διαιτητης .... και δευτερον γιατι εμεις ειμασταν για ακομη μια φορα κατωτεροι των περιστασεων...
bionikos
Κανένα νέο έχουμε απο την Κομοτηνή; Αν δεν κάνω λάθος ο αγώνας ξεκινούσε στις 12.
vouno
QUOTE (bionikos @ Jan 18 2009, 14:24 ) *
Κανένα νέο έχουμε απο την Κομοτηνή; Αν δεν κάνω λάθος ο αγώνας ξεκινούσε στις 12.

KOMOTINI IKAROS 92 73 ME SUPER DEFTERO IMIXRONO I KOMOTINI OSO GIA TI DIAITISIA O LAZARIDIS EPAIZE 80 20 IPER TOU IKAROU K PALI O IKAROS EXASE KASTRO I KOMO SAS TA EIXA PEI.ORGIA STEFANIDI TIS KOMOTINIS 25 PONTOUS KAI POLLA KLEPSIMATA.EINAI KRIMA GIAFTON TON PAIKTI NA PAIZEI STI B ETHNIKI.MEGALO KERDOS TOU GAS POU TON EXEI STIS TAKSEIS TOU
GREER
Τι εγινε ρε rover6???? Τη πατησατε οπως εμεις. Με βαζεις σε σκεψεις οσο αφορα την ανοδο σας μετα απο αυτη την ηττα... Πιστευα οτι θα νικουσατε εκει μεσα ή τουλαχιστον θα το χτυπουσατε το ματσακι...
geoleonis
Εχασε ο ΟΦΗ απο τον Αρκαδικό.Ενα μεγάλο μπράβο στους διαιτητές που έδειξαν για ακομα μία φορα πως πέρνει τα παιχνίδια ο Αρκαδικός.
GREER
QUOTE(geoleonis @ Jan 18 2009, 19:17 ) *
Εχασε ο ΟΦΗ απο τον Αρκαδικό.Ενα μεγάλο μπράβο στους διαιτητές που έδειξαν για ακομα μία φορα πως πέρνει τα παιχνίδια ο Αρκαδικός.

Λεπτομερειες εχουμε??? Εγω σας τα ελεγα για τους διαιτητες του Αρκαδικου, φιλοι μου. Αλλωστε το ειχα προβλεψει "ασσο καθαρα λογω διαιτησιας και τιποτα αλλο".

ΛΑΥΡΙΟ-ΔΟΥΚΑΣ 82-70 Με σουπερ Γιαννακοπουλο και Ψηλεα(βαρεθηκα να γραφω για τους ιδιους).
gorilakos
νικη του Αμυντα επι της φλογας
siska_13_
QUOTE(GREER @ Jan 18 2009, 19:44 ) *
Λεπτομερειες εχουμε??? Εγω σας τα ελεγα για τους διαιτητες του Αρκαδικου, φιλοι μου. Αλλωστε το ειχα προβλεψει "ασσο καθαρα λογω διαιτησιας και τιποτα αλλο".

ΛΑΥΡΙΟ-ΔΟΥΚΑΣ 82-70 Με σουπερ Γιαννακοπουλο και Ψηλεα(βαρεθηκα να γραφω για τους ιδιους).


Φιλε δεν νομιζω να εχει ευνοησει και τοσο πολυ τον Αρκαδικο φετος η διαιτησια...Καμια 40αρια εβαλε παλι ο Μανος?Εαν γνωριζει καποιος φιλος να μας πει.
alexf-5
QUOTE(leonkalf @ Jan 17 2009, 22:57 ) *
Αυτό είναι το basketforum!!! smile.gif
Ανταπόκριση πριν τον αγώνα από μέλος μιας ομάδας, που είναι σε αποστολή σε μακρινή πόλη (σε σχέση με την έδρα της εννοώ)

rover6, πες μας κι άλλα!!! smile.gif Καλή διαμονή και καλό αγώνα αύριο

Ακολουθήστε κι άλλοι το παράδειγμα! wink.gif


Μπράβο βρε leonkalf!! Συμφωνώ μαζί σου!
122001
Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα μας {81-71 τη Γουμένισσα με βάση το basketblog} που έκανε το 3 στα 3 με τις ομάδες που διεκδικούν την παραμονή (Γουμένισσα, Πιερικό, Χαλκίδα). 41.gif Πλέον αισιοδοξούμε για ακόμη καλύτερη συνέχεια.
alexf-5
QUOTE(siska_13_ @ Jan 18 2009, 20:32 ) *
Φιλε δεν νομιζω να εχει ευνοησει και τοσο πολυ τον Αρκαδικο φετος η διαιτησια...Καμια 40αρια εβαλε παλι ο Μανος?Εαν γνωριζει καποιος φιλος να μας πει.


Αρκαδικός - ΟΦΗ 93-88
Διαιτητές: Κοτσίμπος – Νικολούλης
Τα δεκάλεπτα: 22-19, 44-48, 68-70, 93-88
ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Σμυρνιώτης): Σκουζής 7 (1), Μάνος 35 (6), Κοψαύτης 9 (2), Τσολάκης 1, Ντιμπ, Παπανικολάου 12 (1), Μαναβόπουλος 9, Σημαιόπουλος, Κουτσογιάννης 6, Μουτράν 14.
ΟΦΗ (Δέδας): Μπαρλάς 1, Δελατόλας 10, Τσέλιος 10 (2), Τσακιρίδης 11 (1), Βαγενάς 16 (2), Παναγάκης 20 (4), Χουλιάρας 9, Φαρμάκης 2, Σαμουρέλης 9.

Απόλυτο ντέρμπι μέχρι το τέλος! Αρκαδικός και ΟΦΗ ομάδες για Α2...! Μπράβο στους φίλους του ΟΦΗ που στηρίζουν την ομάδα τους όπου παίζει! Εναλλαγή στο σκορ οι δύο ομάδες μέχρι το τέλος. Πάνω από 28 με 30 σουτ από την περιφέρεια ο ΟΦΗ, με εύστοχα μόνο τα 9. Στο τέλος άστοχοι οι Κρητικοί στις επιθέσεις τους. Μοιρασμένα τα φάουλ για τις δύο ομάδες. 27 εις βάρος του Αρκαδικού, 25 εις βάρος της Κρήτης.
Διαιτησία: 50-50.
rover6
QUOTE(GREER @ Jan 18 2009, 16:34 ) *
Τι εγινε ρε rover6???? Τη πατησατε οπως εμεις. Με βαζεις σε σκεψεις οσο αφορα την ανοδο σας μετα απο αυτη την ηττα... Πιστευα οτι θα νικουσατε εκει μεσα ή τουλαχιστον θα το χτυπουσατε το ματσακι...

φιλε δικαια η κομοτηνη κερδισε παιζοντας καταπληκτικο δευτερο ημιχρονο, με 11 τριποντα.ο φιλος που εγραψε για διαιτησια μαλλον εβλεπε αλλο ματς.
απλα οι διαιτητες μοιρασαν το καρπουζι στην μεση .
το λεω για να ειμαι σωστος οι ανθρωποι της κομοτηνης αψογοι.
δικαια χασαμε και περιμενουμε την κυριακη τον αρκαδικο .
τοσο απλα,
GREER
QUOTE(rover6 @ Jan 18 2009, 21:43 ) *
δικαια χασαμε και περιμενουμε την κυριακη τον αρκαδικο .
τοσο απλα,

Πως το βλεπεις αυτο το ματς??? Θα το σταματησετε το τραινο?? Βεβαια θελει δουλεια εντος και εκτος παρκε... Εαν βρω παρεα θα ερθω! Ωραιο παιχνιδι με δυνατες ομαδες!!!!
pass
QUOTE(122001 @ Jan 18 2009, 20:37 ) *
Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα μας {81-71 τη Γουμένισσα με βάση το basketblog} που έκανε το 3 στα 3 με τις ομάδες που διεκδικούν την παραμονή (Γουμένισσα, Πιερικό, Χαλκίδα). 41.gif Πλέον αισιοδοξούμε για ακόμη καλύτερη συνέχεια.

Μόλις γύρισα απο Εύοσμο πολύ ψυχοβγαλτικός αγώνας.Το θέαμα κακό απλώς οι Σέρρες επαιξε τη γνωστή της άμυνα κράτησε το σκόρ χαμηλά στους 65 πόντους και όταν το κρατάει εκεί πάντα κερδίζει.Τώρα έχουμε δύο αγώνες θεωρητικά εύκολους στην έδρα μας αν και ο Σπόρτιγκ τελευταία παρουσιάζεται δυνατός και μετά ολα για όλα μεσα στη Κομοτηνή ο αγώνας που 50% θα κρίνει την άνοδο.Μέχρι στιγμής πάντως όπου πήγαμε στο Βορά κερδίσαμε(φλόγα ,Πιερικός,Εύοσμος)


























rover6
QUOTE(GREER @ Jan 18 2009, 22:07 ) *
Πως το βλεπεις αυτο το ματς??? Θα το σταματησετε το τραινο?? Βεβαια θελει δουλεια εντος και εκτος παρκε... Εαν βρω παρεα θα ερθω! Ωραιο παιχνιδι με δυνατες ομαδες!!!!

μεχρι τελευταιας ρανιδας φιλε ,ειναι ματς πρωταθλημα γιατι οποιος κερδιζει τον αρκαδικο ειναι διπλη νικη οταν αυτος δεν χανει πουθενα
alexf-5
QUOTE(rover6 @ Jan 18 2009, 22:33 ) *
μεχρι τελευταιας ρανιδας φιλε ,ειναι ματς πρωταθλημα γιατι οποιος κερδιζει τον αρκαδικο ειναι διπλη νικη οταν αυτος δεν χανει πουθενα


Παιδιά όλα τα παιχνίδια χάνονται και όλα κερδίζονται. Προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι η Καλλιθέα εύκολα ή δύσκολα θα το πάρει το παιχνίδι. Ωστόσο θα ήθελα να είμαι εκεί και να το παρακολουθήσω γιατί σίγουρα θα είναι μεγάλη ματσάρα!!!
pass
QUOTE(rover6 @ Jan 18 2009, 22:33 ) *
μεχρι τελευταιας ρανιδας φιλε ,ειναι ματς πρωταθλημα γιατι οποιος κερδιζει τον αρκαδικο ειναι διπλη νικη οταν αυτος δεν χανει πουθενα

O Αρκαδικός τα επόμενα τέσσερα παιχνίδια θα κάνει τρεις ήττες παίζει εκτος με καλιθέα,Πιερικό,Σέρρες.Ήρθε γι αυτόν η ώρα της αλήθειας.Αν και προσωπικά με συμφέρει να χάσει η Καλιθέα αλλά το θεωρώ πολύ δύσκολο. Ο πιερικός με Γαλάνη πιστεύω θα ανακαμψει.
ΟΛΑ
QUOTE(rover6 @ Jan 18 2009, 21:43 ) *
φιλε δικαια η κομοτηνη κερδισε παιζοντας καταπληκτικο δευτερο ημιχρονο, με 11 τριποντα.ο φιλος που εγραψε για διαιτησια μαλλον εβλεπε αλλο ματς.
απλα οι διαιτητες μοιρασαν το καρπουζι στην μεση .
το λεω για να ειμαι σωστος οι ανθρωποι της κομοτηνης αψογοι.
δικαια χασαμε και περιμενουμε την κυριακη τον αρκαδικο .
τοσο απλα,

Φίλε rover6 δυστυχώς δεν μπόρεσα να πάω πουθενά σήμερα λόγω ενος προβλήματος υγείας που είχα.Έμαθα όμως απο Κομοτηναίους ότι ενώ στο πρώτο παίζατε πολύ μυαλωμένα στο δεύτερο ημίχρονο κάπου χασατε την αυτοσυγκεντρωσή σας σας εκαναν ένα 15-1 και ο πάγκος σας δεν αντέδρασε. Διαβάζω ότι ο Κτιστός σας έβαλε 5 τρίποντα σας το είχα επισημάνει. Εύχομαι νίκη με Αρκαδικό.
Υ.Γ Όταν δέχεσαι 92 πόντους εκτος έδρας πολύ δύσκολα κερδίζεις
team
QUOTE(team @ Jan 15 2009, 00:34 ) *
Ο Νικολούλης που σφυρίζει στην Τρίπολη είναι ειδικών αποστολών!!!



Σας το είχα γράψει και το ξαναγράφω:Ο Νικολούλης είναι ειδικών αποστολών.Όποιος κατάλαβε-κατάλαβε
pass
QUOTE(geoleonis @ Jan 18 2009, 19:17 ) *
Εχασε ο ΟΦΗ απο τον Αρκαδικό.Ενα μεγάλο μπράβο στους διαιτητές που έδειξαν για ακομα μία φορα πως πέρνει τα παιχνίδια ο Αρκαδικός.

Η περίφημη άμυνα του Οφη σήμερα πήγε περίπατο.Έπεσε στην τρίτη θέση πίσω απο Σέρρες και Εύοσμο.
Υ.Γ Εκει στο Ηράκλειο σταματήστε να παινευστε και όταν χάνετε.Έναν παίκτη 38 χρονών είχατε να μαρκάρετε και σας έβαλε 35 πόντους. Α ξέχασα είναι Σερραίος και με τις Σέρρες η φετινή σας ομάδα κάτι παθαίνει
kaukasios
QUOTE(pass @ Jan 19 2009, 00:37 ) *
Η περίφημη άμυνα του Οφη σήμερα πήγε περίπατο.Έπεσε στην τρίτη θέση πίσω απο Σέρρες και Εύοσμο.
Υ.Γ Εκει στο Ηράκλειο σταματήστε να παινευστε και όταν χάνετε.Έναν παίκτη 38 χρονών είχατε να μαρκάρετε και σας έβαλε 35 πόντους. Α ξέχασα είναι Σερραίος και με τις Σέρρες η φετινή σας ομάδα κάτι παθαίνει

γιατι ποια αμυνα τα εχει καταφερει απεναντι στον 38χρονο?
Hayate
QUOTE(pass @ Jan 19 2009, 00:37 ) *
Η περίφημη άμυνα του Οφη σήμερα πήγε περίπατο.Έπεσε στην τρίτη θέση πίσω απο Σέρρες και Εύοσμο.
Υ.Γ Εκει στο Ηράκλειο σταματήστε να παινευστε και όταν χάνετε.Έναν παίκτη 38 χρονών είχατε να μαρκάρετε και σας έβαλε 35 πόντους. Α ξέχασα είναι Σερραίος και με τις Σέρρες η φετινή σας ομάδα κάτι παθαίνει



Ευτυχώς που τον σταματήσατε εσείς ρε παίχτη...
28 πόντους με 4 τρίποντα θεωρώ οτι τον σταματήσατε..
xarison
QUOTE(pass @ Jan 18 2009, 23:16 ) *
O Αρκαδικός τα επόμενα τέσσερα παιχνίδια θα κάνει τρεις ήττες παίζει εκτος με καλιθέα,Πιερικό,Σέρρες.Ήρθε γι αυτόν η ώρα της αλήθειας.Αν και προσωπικά με συμφέρει να χάσει η Καλιθέα αλλά το θεωρώ πολύ δύσκολο. Ο πιερικός με Γαλάνη πιστεύω θα ανακαμψει.

αντε γεια.αντα γεια.πολυ πονος ρε παιδια το καταλαβαινω αλλα και 6 ηττες να κανουμε και 7 ανεβαινουμε.παρακαλατε γιατι το τρενο εχει πολλα βαγονια και χωρατε ολοι.ελατε φιλαρακια.οσο για διαιτησιες πολυ κλαμα.ουτε ο τεν κατε δεν κλαιει τοσο.ανοιξαμε και σας περιμενουμε.ολα στη μιση τιμη.ρε τα παντα ολα λεμε !!!!!!
lamar
QUOTE(pass @ Jan 19 2009, 00:37 ) *
Η περίφημη άμυνα του Οφη σήμερα πήγε περίπατο.Έπεσε στην τρίτη θέση πίσω απο Σέρρες και Εύοσμο.
Υ.Γ Εκει στο Ηράκλειο σταματήστε να παινευστε και όταν χάνετε.Έναν παίκτη 38 χρονών είχατε να μαρκάρετε και σας έβαλε 35 πόντους. Α ξέχασα είναι Σερραίος και με τις Σέρρες η φετινή σας ομάδα κάτι παθαίνει

Φιλαρακι επειδη μου φαινεται οτι κατι σου ξεφευγει δεν μιλαμε απλα για εναν 38χρονο, μιλαμε για εναν παικτη που απλα το ποσο καλα θα παιξει εξαρταται καθαρα και μονο απο τον ιδιο, αν εχει διαθεση να παιξει σοβαρα κανε τον σταυρο σου, και επειδη το να εχει ορεξη ειναι 9 φορες στις 10 τοτε............αστα να πανε.
GREER
QUOTE(xarison @ Jan 19 2009, 02:38 ) *
αντε γεια.αντα γεια.πολυ πονος ρε παιδια το καταλαβαινω αλλα και 6 ηττες να κανουμε και 7 ανεβαινουμε.παρακαλατε γιατι το τρενο εχει πολλα βαγονια και χωρατε ολοι.ελατε φιλαρακια.οσο για διαιτησιες πολυ κλαμα.ουτε ο τεν κατε δεν κλαιει τοσο.ανοιξαμε και σας περιμενουμε.ολα στη μιση τιμη.ρε τα παντα ολα λεμε !!!!!!

Οριστε. Μας κανει και πλακα ο νεος. Αλλα πως να μην μας κανει πλακα, αφου μας εχουν παρει φαλαγκι ολους, οι Τριπολητες. Η ομαδα σου φιλε μου, πραγματι, ανεβηκε απο σημερα. Καλη επιτυχια στην Α2 και ασε του υπολοιπους να μαλωνουν. Παντως αυτο για την αβαντα που εχετε απο τη διαιτησια ισχυει. Και εγω δεν κλαιω επειδη με κερδισες εσυ και με τη διαιτησια. Εγω κλαιω με τα χαλια της ομαδας μου.
alexf-5
Εγώ συνεχίζω να λέω ότι είναι νωρίς ακόμη έστω κι αν η καθαρή νίκη του ΣΕΦΑ επί του ΟΦΗ (έστω και στις λεπτομέρειες) χαρακτηρίζεται πολύ σημαντική. Ακόμη δεν έχει τελειώσει ο Α' γύρος...
Θα χαμογελάσω αν περάσουν τα ματς με Καλλιθέα, Πιερικό/Αρχέλαο και Σέρρες και η διαφορά παραμένει στο +2 από τους δεύτερους...

QUOTE(lamar @ Jan 19 2009, 02:39 ) *
Φιλαρακι επειδη μου φαινεται οτι κατι σου ξεφευγει δεν μιλαμε απλα για εναν 38χρονο, μιλαμε για εναν παικτη που απλα το ποσο καλα θα παιξει εξαρταται καθαρα και μονο απο τον ιδιο, αν εχει διαθεση να παιξει σοβαρα κανε τον σταυρο σου, και επειδη το να εχει ορεξη ειναι 9 φορες στις 10 τοτε............αστα να πανε.


Ο Μάνος είναι πράγματι "διαστημικός" και απορώ γιατί τον συζητάτε τόσο πολύ από τη στιγμή που τα ίδια έκανε και τις προηγούμενες αγωνιστικές σεζόν σε Β' και Α2'.

Μιλάμε επίσης ότι Μάνος=Αρκαδικός, αλλά αν το ψάξετε λιγό περισσότερο θα δείτε ότι και οι υπόλοιποι παίκτες της ομάδας δεν είναι άχρηστοι. Αρκετοί από αυτούς κάνουν ΤΗ δουλειά στην άμυνα και όταν χρειάζεται αποδίδουν και επιθετικά.
GREER
ΑΣ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΚΑΤΑΓΡΑΦΗΚΑΝ ΣΤΟ BASKETBLOG.GR

Στο ντέρμπι της αγωνιστικής ο Αρκαδικός επικράτησε του ΟΦΗ με 93-88, επεκτείνοντας το σερί του σε 10-0. Παράλληλα διεύρυνε το αήττητο σερί στην έδρα του φτάνοντας στις 20 συνεχόμενες νίκες από το Σεπτέμβριο του 2007!

Σπουδαία νίκη σημείωσε η Κομοτηνή απέναντι στον Ίκαρο Καλλιθέας με 92-73. Το συγκρότημα του Νεοκλή Λεμονίδη δεν ξεκίνησε καλά αφού στο πρώτο ημίχρονο βρισκόταν πίσω στο σκορ, όμως στην επανάληψη η ευστοχία στα σουτ τριών πόντων χάρισε στους γηπεδούχους τους δύο βαθμούς.
Στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας σκαρφάλωσε ο Αμύντας μετά τη νίκη του επί της Αναγέννησης/Φλόγας με 85-78. Το συγκρότημα Βαγγέλη Βλάχου καθάρισε το παιχνίδι στο 35΄ όταν ξέφυγε με 14 πόντους (77-63).
Την πέμπτη εκτός έδρας νίκη σημείωσαν οι Ίκαροι Σερρών επί του Αίαντα Ευόσμου με 70-65. Κορυφαίοι για τους νικητές ήταν οι Κώστας Πεχλιβάνης, Παύλος Ιωσηφίδης και Ζήσης Παππούδας.

Τα αποτελέσματα:
Αμύντας - Αναγέννηση/Φλόγα 85-78
Λαύριο - Δούκας 82-70
Απόλλων Καλ. - Χαλκίδα 79-67
Αρκαδικός - ΟΦΗ 93-88
Κομοτηνή - Ίκαρος Καλ. 92-73
Π. Φάληρο - Πιερικός/Αρχέλαος 43-99
Σπόρτιγκ - Γουμένισσα 81-71
Αίας Ευόσμου - Ίκαροι Σερρών 65-70

Κομοτηνή - Ίκαρος Καλ. 92-73
Διαιτητές: Λαζαριδης - Τάτσικας.
Τα δεκάλεπτα: 21-17, 36-42, 60-56, 92-73.
ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης): Γιαουρτόγλου, Στεφανίδης 23 (3), Τσακωνίτης 13 (2), Φουτσιτζής 14, Λεχούδης 6, Ντίνας, Κουτσοβασίλης 7 (2), Παπαγεωργίου, Κτίστου 15 (5), Βελή 8, Παρατσουκίδης 1, Χαλίλ 5.
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛ. (Χαριτάτος): Παπαδάκης, Φαλέκας 15 (1), Υφαντής 2, Εμμανουηλίδης 25 (4), Πολυτάρχου 2, Καρασταμάτης 7 (1), Μάρτζος 4, Μελάς 1, Κατούφας 10 (1), Τσότσος 1, Κούκουρας 6 (2).

Αρκαδικός - ΟΦΗ 93-88
Διαιτητές: Κοτσίμπος - Νικολούλης.
Τα δεκάλεπτα: 22-19, 44-48, 68-70, 93-88.
ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Σμυρνιώτης): Σκουζής 7 (1), Μάνος 35 (6), Κοψαύτης 9 (2), Τσολάκης 1, Ντιμπ, Παπανικολάου 12 (1), Μαναβόπουλος 9, Σημαιόπουλος, Κουτσογιάννης 6, Μουτράν 14.
ΟΦΗ (Δέδας): Μπαρλάς 1, Δελατόλας 10, Τσέλιος 10 (2), Τσακιρίδης 11 (1), Βαγενάς 16 (2), Παναγάκης 20 (4), Χουλιάρας 9, Φαρμάκης 2, Σαμουρέλης 9.

Π. Φάληρο - Πιερικός/Αρχέλαος 43-99
Διαιτητές: Λουκαράκης - Κοντίλης.
Τα δεκάλεπτα: 13-20, 24-47, 36-73, 43-99.
Π.ΦΑΛΗΡΟ (Γκιουλέας): Τζορμπατζίογλου 4, Ντεροχωνεσιάν , Κυπαρισσούς , Σωτηρόπουλος Γ. 4, Διαμαντής 3, Μονεμβασίτης 12 (1), Σωτηρόπουλος Κ. 2, Κυριακού 1, Κονόμι 5, Σχορτσιανίτης 10 (1), Γιαννακάκης 3.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Γαλάνης): Χρυσανθόπουλος 7 (1), Χατζηιωάννου 6, Τσαϊτουρίδης 5, Θεολόγου 7, Χρυσόπουλος 8, Ράπτης12 (1) , Χρυσίδης 14 (1), Κοθράς 8, Κουρκούτας 4, Παπαμιχαήλ 10, Κουνούπης 2, Τσουκ 17.

Αμύντας - Αναγέννηση/Φλόγα 85-78
Διαιτητές: Παντελίδης - Δημόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 21-17, 37-37, 58-52, 85-78.
ΑΜΥΝΤΑΣ (Βλάχος): Ζούπας 15, Σαμοθράκης 16 (2), Μπάρμπας 3 (1), Μπούτρος, Παγώνης 5, Δορκοφίκης 5, Βογιατζής 2, Λαζαρίδης 23 (2), Μουμούρης 12 (1), Γιανναλέτσος 4.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ/ΦΛΟΓΑ (Τουλούμης): Μπουρδάνος 8 (2), Μωυσιάδης 25 (2), Κλέπκος 2, Γαλανίδης 7 (1), Πιττάκας, Τσακαλέρης, Ζαρογιάννης 23, Σπυρόπουλος 3(1), Τουλούμης 2, Ευαγγελινός 8 (2).

Σπόρτιγκ - Γουμένισσα 81-71
Διαιτητές: Ξάνθος - Τσώνος.
Τα δεκάλεπτα: 18-13, 46-33, 65-55, 81-71.
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Γιάνναρης): Παπάνογλου 6 (2), Καϋμενάκης , Κρίτσαλος 27 (1), Σταμόπουλος 6, Θύμιος 2, Θωμόπουλος , Καττής, Χούμας 15(2), Τσόπης 6, Βρύνας Σ. 3 (1), Μαστροκωστόπουλος 4, Ευθυμίου 12 (1).
ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ (Νίτσης): Μούμογλου 7 (1), Γυμνόπουλος 13, Τοπουζίδης, Δημητρίου 13 (1), Καρυπίδης 7 (1), Πάντσιος 13 (2), Κόγιας, Τάτσης, Δελημπαλτίδης 18 (1), Νταλής.

Αίας Ευόσμου - Ίκαροι Σερρών 65-70
Διαιτητές: Τζαφλέρης - Ευφραιμίδης.
Τα δεκάλεπτα: 24-15, 35-35, 50-49, 65-70.
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Χατζούλης): Μουράτογλου, Τριανταφυλλίδης 21 (3), Παπαπέτρου 10 (1), Δάλπας 3, Φιλιούσης 5 (1), Χατζηβρέττας 1, Χαντζίδης 2, Σουφλιάς 9, Μπέλλος 14 (2).
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ (Καμαράκης): Πεχλιβάνης 10 (2), Ιωσηφίδης 3 (1), Γεωργαντζάς 4, Παππούδας 11 (1), Ασημάκης 22 (4), Βοϊβατόπουλος 12 (2), Τοπούζης Θ. 8.

Απόλλων Καλ. - Χαλκίδα 79-67
Διαιτητές: Παπαφωτίου - Ζάχος,
Τα δεκάλεπτα: 24-17, 45-31, 58-46, 79-67,
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. (Κόρφας): Παπαδόπουλος, Τρούλιαλης 21 (5), Δήμου 6 (1), Νάνης 15 (1), Σκούφης 2, Αντωνιάδης 5, Χρυσόπουλος, Θυμνιός 6, Χατζατούροφ 7 (1), Περάκης 6, Τεβετζίδης 5, Πατρίκης 6.
ΧΑΛΚΙΔΑ (Ποδαράς): Γέρεμιτς 9, Πανταζής 2, Ψαρόπουλος 16 (4), Πλουτέτσκι 3, Πασαλίδης 17 (3), Παππάς 6, Τραϊανός 6 (1), Κατσίμπας 2, Φρουσκλιάς 6 (2).

Λαύριο - Δούκας 82-70
Διαιτητές: Τεφτίκης - Παυλόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 24-19, 39-34, 59-53, 82-70.
ΛΑΥΡΙΟ (Σερέλης):Τρικαλιώτης 6 (2), Σπηλιόπουλος 5 (1), Τσολάτος 16, Κασσάνος 2, Σίννης 5, Γιαννακόπουλος 17 (1), Μαρκομιχάλης 3 (1), Κασαμπαλής 4, Ψηλέας 24.
ΔΟΥΚΑΣ (Γιαννόπουλος): Ροζολής 8, Πέτρου, Σακελλαράκης, Καραμπάς 9 (1), Αχής Π. 2, Ζακυνθινός 11 (1), Παπαργυρόπουλος 10 (1), Γκαβανόπουλος 19 (4), Γαλιώτος Γ. 14.

Βαθμολογία (σε 14 αγων.): Αρκαδικός 27, Ίκαρος Καλ 24, ΟΦΗ 24, Αμύντας 24, Κομοτηνή 24, Ίκαροι Σερ. 23, Λαύριο 22, Απόλλων Καλ. 22, Δούκας 21, Αίας Ευόσμου 20, Αναγέννηση/Φλόγα 20, Πιερικός/Αρχέλαος 19, Σπόρτιγκ 18, Γουμένισσα 17, Χαλκίδα 17, Π. Φάληρο 14.

Επόμενη αγωνιστική (25/01): Αναγέννηση/Φλόγα - Λαύριο, Δούκας - Αίας Ευόσμου, Χαλκίδα - Αμύντας, ΟΦΗ - Απόλλων Καλ., Ίκαρος Καλ. - Αρκαδικός, Πιερικός/Αρχέλαος Κομοτηνή, Γουμένισσα - Π. Φάληρο, Ίκαροι Σερ - Σπόρτιγκ.
kaukasios
ο Αγαπητος γιατι δεν παιζει?ειναι τραυματιας?
xarison
QUOTE(alexf-5 @ Jan 19 2009, 03:12 ) *
Εγώ συνεχίζω να λέω ότι είναι νωρίς ακόμη έστω κι αν η καθαρή νίκη του ΣΕΦΑ επί του ΟΦΗ (έστω και στις λεπτομέρειες) χαρακτηρίζεται πολύ σημαντική. Ακόμη δεν έχει τελειώσει ο Α' γύρος...
Θα χαμογελάσω αν περάσουν τα ματς με Καλλιθέα, Πιερικό/Αρχέλαο και Σέρρες και η διαφορά παραμένει στο +2 από τους δεύτερους...



Ο Μάνος είναι πράγματι "διαστημικός" και απορώ γιατί τον συζητάτε τόσο πολύ από τη στιγμή που τα ίδια έκανε και τις προηγούμενες αγωνιστικές σεζόν σε Β' και Α2'.

Μιλάμε επίσης ότι Μάνος=Αρκαδικός, αλλά αν το ψάξετε λιγό περισσότερο θα δείτε ότι και οι υπόλοιποι παίκτες της ομάδας δεν είναι άχρηστοι. Αρκετοί από αυτούς κάνουν ΤΗ δουλειά στην άμυνα και όταν χρειάζεται αποδίδουν και επιθετικά.

φιλε μου εγω δεν αποκλειω τιποτα καιγια κανενα.αλλα οπως εχει παει το πρωταθλημα αν ο αρκαδικος κερδισει τα παιχνιδια στην εδρα του ανεβηκε και ας μην βγει πρωταθλητης.και οι αλλοι διεκδηκητες θα παιξουν μεταξυ τους και θα εχουν απωλειες και ηδη 4 ηττες.τωρα αν πιστευετε οτι μας ευνοουν κοιτατε το δενδρο και χανετε το δασος.αν το λαυριο χανει 2 ματς στην εδρα του ο ικαρος τρωει εικοσαρα στην κομοτηνη και ο οφη χανει μεσα απο σερρες και σας φταιει η διαιτησια και εχετε βγαλει αχρηστη ομαδα τον αρκαδικο συνεχιστε ετσι γιατι το μονο που κανετε ειναι να πεισμωνετε τους παιχτες μας και δινετε αλλωθι στους δικους σας.επισης δεν ειναι μονο ο μανος.ο μαναβοπουλος φετος ειναι καταπληκτικος ο κοψαυτης πηρε το ματσακι με τον οφη στο τελος ο σκουζης καθαρισε τον αμυντα και ολλα τα παιδια βοηθανε στα μεγιστα να εχουμε αυτα τα αποτελεσματα.φιλε greer σε περιμενω τριπολη να παμε για καφεδακι να τα πουμε απο κοντα
Xainis
Τέσσερις ομάδες στη δεύτερη θέση και ακόμα δεν έχει τελειώσει ο Α γύρος.
Η ομάδα μου θεωρητικά και μόνο έχει ένα μικρό αβαντάζ καθώς έχει κερδίσει με 25+ την Κομοτηνή, έχει στην έδρα της Αμύντα (στην πρεμιέρα του Β γύρου) τον οποίο κέρδισε και εκτός και τον Ίκαρο Καλλιθέας αλλά και Αρκαδικό στο τέλος. Εκτός τις Σέρρες και το Λαύριο που είναι στο κόλπο στα δυσκολότερα ματς του Β γύρου.


Το πρωτάθλημα έχει πάρει φωτιά και είναι απολαυστικό.
Περιμένω αρκετές εκπλήξεις και ανατροπές καθώς θα φουντώνει και η μάχη της παραμονής.
Κακό για τον ΟΦΗ που έχει να πάει Σπόρτινγκ, Κατερίνη και Χαλκίδα όταν αυτές οι ομάδες θα δίνουν αγώνα υπέρ πάντων.

"Υ.Γ Εκει στο Ηράκλειο σταματήστε να παινευστε και όταν χάνετε.Έναν παίκτη 38 χρονών είχατε να μαρκάρετε και σας έβαλε 35 πόντους. Α ξέχασα είναι Σερραίος και με τις Σέρρες η φετινή σας ομάδα κάτι παθαίνει"

Κι εσύ σταμάτα ν ασχολείσαι με τον ΟΦΗ και κοίτα την ομάδα σου γιατί κατάντησες κουραστικός. Απτη στιγμή που έφερες διπλό στο Ηράκλειο- τη δικαιότητα του οποίου κανείς δεν αμφισβήτησε- ασχολείσαι συνεχώς με τον ΟΦΗ. Ό,τι γουστάρουμε λέμε για την ομάδα μας κερδίζει-χάνει και δεν είναι δουλειά σου. Ομάδα μας είναι. Ασχολήσου κι εσύ με τη δική σου όπως κάνουν όλοι εδώ μέσα. Εκτός κι αν η ενασχόλησή σου με τον ΟΦΗ σε κάνει να νιώθεις σημαντικός. Φαντάσου δηλαδή να καταφέρεις κάποια στιγμή να προσπεράσεις και στη βαθμολογία, που δεν το βλέπω.Και τελικά αφού είσαι τόσο φανατικός Σερραίος γιατί δηλώνεις ΠΑΟΚ;; Ο Πανσερραικός σου πέφτει μικρός;; Στο Πανσερραικός- ΠΑΟΚ με ποιον είσαι, φανταστικέ Σερραίε;;
Γράφε ό,τι θες δε μας ενδιαφέρει κακώς σου έδωσα και σημασία.
fanis christodoulou
QUOTE(alexf-5 @ Jan 18 2009, 20:54 ) *
Αρκαδικός - ΟΦΗ 93-88
Διαιτητές: Κοτσίμπος – Νικολούλης
Τα δεκάλεπτα: 22-19, 44-48, 68-70, 93-88
ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Σμυρνιώτης): Σκουζής 7 (1), Μάνος 35 (6), Κοψαύτης 9 (2), Τσολάκης 1, Ντιμπ, Παπανικολάου 12 (1), Μαναβόπουλος 9, Σημαιόπουλος, Κουτσογιάννης 6, Μουτράν 14.
ΟΦΗ (Δέδας): Μπαρλάς 1, Δελατόλας 10, Τσέλιος 10 (2), Τσακιρίδης 11 (1), Βαγενάς 16 (2), Παναγάκης 20 (4), Χουλιάρας 9, Φαρμάκης 2, Σαμουρέλης 9.

Απόλυτο ντέρμπι μέχρι το τέλος! Αρκαδικός και ΟΦΗ ομάδες για Α2...! Μπράβο στους φίλους του ΟΦΗ που στηρίζουν την ομάδα τους όπου παίζει! Εναλλαγή στο σκορ οι δύο ομάδες μέχρι το τέλος. Πάνω από 28 με 30 σουτ από την περιφέρεια ο ΟΦΗ, με εύστοχα μόνο τα 9. Στο τέλος άστοχοι οι Κρητικοί στις επιθέσεις τους. Μοιρασμένα τα φάουλ για τις δύο ομάδες. 27 εις βάρος του Αρκαδικού, 25 εις βάρος της Κρήτης.
Διαιτησία: 50-50.

και τα αντιαθλητικα?οι ταχνικες ποινες? πως επαιξε λαρισαιος διαιτητης σε αγωνα ομαδων του νοτου? αυτο δεν σου λεει τιποτα! ο νικολουλης ειναι εδρακιας αλλα και ανθρωπος που τον βαζουν να κανει εξυπηρετηση!!! αλλα ειπαμε εσυ μαλλον δεν καταλαβαινεις οτι ευνοεισαι αντιθετα αν αδικηθεις ποτε (που δεν το βλεπω) θα το καταλαβεις!!!
kaukasios
QUOTE(fanis christodoulou @ Jan 19 2009, 14:04 ) *
και τα αντιαθλητικα?οι ταχνικες ποινες? πως επαιξε λαρισαιος διαιτητης σε αγωνα ομαδων του νοτου? αυτο δεν σου λεει τιποτα! ο νικολουλης ειναι εδρακιας αλλα και ανθρωπος που τον βαζουν να κανει εξυπηρετηση!!! αλλα ειπαμε εσυ μαλλον δεν καταλαβαινεις οτι ευνοεισαι αντιθετα αν αδικηθεις ποτε (που δεν το βλεπω) θα το καταλαβεις!!!

φιλε μου αν εχεις παιξει μπασκετ θα ξερεις οτι τα ντερμπι δυσκολα στηνονται.τα παιχνιδια που μπορεις να στησεις ειναι αλλα.οπως επισης εχουμε βαρεθει να ακουμε καθε χρονο απο τις ομαδες που ειναι απο την δευτερη θεση και κατω οτι ο πρωτος στηνει ολα τα παιχνιδια.
xarison
QUOTE(fanis christodoulou @ Jan 19 2009, 14:04 ) *
και τα αντιαθλητικα?οι ταχνικες ποινες? πως επαιξε λαρισαιος διαιτητης σε αγωνα ομαδων του νοτου? αυτο δεν σου λεει τιποτα! ο νικολουλης ειναι εδρακιας αλλα και ανθρωπος που τον βαζουν να κανει εξυπηρετηση!!! αλλα ειπαμε εσυ μαλλον δεν καταλαβαινεις οτι ευνοεισαι αντιθετα αν αδικηθεις ποτε (που δεν το βλεπω) θα το καταλαβεις!!!

οσο και να κλαιτε ψαξτε για τους αλλους 2.πολλυ πονος ρε φανη.σε καταλαβαινω αλλα τι να κανουμε?ο τσακιριδης του τραβαγε την φανελα ενω εφευγε αιφνιδιασμο.με τον δεδα που πατε ρε παλλικαρια?ο!!!! μυρωδιας.γελαει ο κοσμος μαζι του.και εδω ειμαστε εχετε και συνεχεια με τον ασχετο που εχετε στον παγκο.μετα τον καμαρακη και ο σμυρνιωτης τον εκανε χαζο.κοιταξε τους λογους που εχετε 4 ηττες και ασε τις διαιτησιες γιατι αλλιως θα γελασουμε με επομενα αποτελεσματα και τοτε να δω τι θα σου φταιει.ο κοσμος σας ηταν φανταστικος και μπραβο σας αλλα μονο ο κοσμος σας και ο τσακιριδης δεν φτανει.
fanis christodoulou
QUOTE(kaukasios @ Jan 19 2009, 14:12 ) *
φιλε μου αν εχεις παιξει μπασκετ θα ξερεις οτι τα ντερμπι δυσκολα στηνονται.τα παιχνιδια που μπορεις να στησεις ειναι αλλα.οπως επισης εχουμε βαρεθει να ακουμε καθε χρονο απο τις ομαδες που ειναι απο την δευτερη θεση και κατω οτι ο πρωτος στηνει ολα τα παιχνιδια.

φιλε μου και μπασκετ εχω παιξει και μεσα στο μπασκετ βρισκομαι και ματια εχω και βλεπω και τις διαιτητοκαταστασεις ξερω και το πως μιλεται ενας διαιτητης και απο ποιον ξερω και οτι ο αρκαδικος και οχι μονο αυτος αλλα και αλλες ομαδες..... ψαχνεται και πολυ καλα μαλιστα ξερω και για αυτο ειναι και πρωτος και δεν εχει κανει γκελα στην εδρα του κυριως γιατι δεν εχει παιξει και κανενα δυσκολο εκτος!
(εκτος το λαυριο που ενταξει ειδαμε τι εγινε με τον κυριο μπουσια!!! αλλος ειδικων αποστολων!!!). εσυ δεν ξερω τι εχεις παιξει η........ τι παιζεις!!!
xarison
QUOTE(xarison @ Jan 19 2009, 14:36 ) *
οσο και να κλαιτε ψαξτε για τους αλλους 2.πολλυ πονος ρε φανη.σε καταλαβαινω αλλα τι να κανουμε?ο τσακιριδης του τραβαγε την φανελα ενω εφευγε αιφνιδιασμο.με τον δεδα που πατε ρε παλλικαρια?ο!!!! μυρωδιας.γελαει ο κοσμος μαζι του.και εδω ειμαστε εχετε και συνεχεια με τον ασχετο που εχετε στον παγκο.μετα τον καμαρακη και ο σμυρνιωτης τον εκανε χαζο.κοιταξε τους λογους που εχετε 4 ηττες και ασε τις διαιτησιες γιατι αλλιως θα γελασουμε με επομενα αποτελεσματα και τοτε να δω τι θα σου φταιει.ο κοσμος σας ηταν φανταστικος και μπραβο σας αλλα μονο ο κοσμος σας και ο τσακιριδης δεν φτανει.

κοιταξτε μην σας κανει ζημια ο βλαχος με αμυντα γιατι ειναι πολλυ καλος προπονητης και κατι τετοια ματσακια τα εχει και δυστυχως ο δικος σας κοιμαται τον υπνο τον βαρυ
fanis christodoulou
QUOTE(xarison @ Jan 19 2009, 14:36 ) *
οσο και να κλαιτε ψαξτε για τους αλλους 2.πολλυ πονος ρε φανη.σε καταλαβαινω αλλα τι να κανουμε?ο τσακιριδης του τραβαγε την φανελα ενω εφευγε αιφνιδιασμο.με τον δεδα που πατε ρε παλλικαρια?ο!!!! μυρωδιας.γελαει ο κοσμος μαζι του.και εδω ειμαστε εχετε και συνεχεια με τον ασχετο που εχετε στον παγκο.μετα τον καμαρακη και ο σμυρνιωτης τον εκανε χαζο.κοιταξε τους λογους που εχετε 4 ηττες και ασε τις διαιτησιες γιατι αλλιως θα γελασουμε με επομενα αποτελεσματα και τοτε να δω τι θα σου φταιει.ο κοσμος σας ηταν φανταστικος και μπραβο σας αλλα μονο ο κοσμος σας και ο τσακιριδης δεν φτανει.

καλα γιατι νομιζεις οτι ειμαι οφη? και αυτοι τα ιδια κανουνε με σας!αυτα να τα πεις στου κρητικους! εγω λεω τα πραγματα οπως ειναι και η αληθεια ειναι οτι ο αρκαδικος το παει το γραμμα στους.........γκρι!!!
kaukasios
QUOTE(fanis christodoulou @ Jan 19 2009, 14:38 ) *
φιλε μου και μπασκετ εχω παιξει και μεσα στο μπασκετ βρισκομαι και ματια εχω και βλεπω και τις διαιτητοκαταστασεις ξερω και το πως μιλεται ενας διαιτητης και απο ποιον ξερω και οτι ο αρκαδικος και οχι μονο αυτος αλλα και αλλες ομαδες..... ψαχνεται και πολυ καλα μαλιστα ξερω και για αυτο ειναι και πρωτος και δεν εχει κανει γκελα στην εδρα του κυριως γιατι δεν εχει παιξει και κανενα δυσκολο εκτος!
(εκτος το λαυριο που ενταξει ειδαμε τι εγινε με τον κυριο μπουσια!!! αλλος ειδικων αποστολων!!!). εσυ δεν ξερω τι εχεις παιξει η........ τι παιζεις!!!

εγω επαιζα σκακι αλλα το εχω κοψει!!!! tongue.gif tongue.gif εσυ που εισαι τοσα χρονια στο μπασκετ και εχουν δει τοσα τα ματια σου για πες μου ενα ντερμπι που εχει στηθει?οσο για την διαιτησια οποια ομαδα παει για ανοδο προσπαθει να την επηρεασει.αλλες ομαδες το καταφερνουν περισσοτερο και αλλες λιγοτερο.ομως ειναι και καλες ομαδες.γιατι χθες αν διαβασα καλα ο μανος εβαλε 35 και οχι ο διαιτητης!!
Xainis
Μάλλον έχεις μπερδευτεί λίγο δε νομίζω να είναι φίλος του ΟΦΗ ο Φάνης. Να κι άλλος ένας (Χάρισον) που κέρδισε τον ΟΦΗ και βγήκε να κάνει στην πιάτσα το σπουδαίο.
Έπρεπε να κερδίσεις τον ΟΦΗ για να βγεις καμαρωτός- καμαρωτός;;
Τόσον καιρό που ήσουνα κι εσύ;;
Τι διάολο, τόσο σπουδαίο πια είναι να κερδίζει κανείς τον ΟΦΗ;;
Αν αισθάνεσαι τόσο βέβαιος ασχολήσου με την προετοιμασία σου για την Α2 και άσε μας εμάς στον αγώνα μας.
Δε νομίζω να ασχολήθηκε μαζί σου κανείς φίλος του ΟΦΗ κράτα τη χολή σου.
xarison
QUOTE(fanis christodoulou @ Jan 19 2009, 14:38 ) *
φιλε μου και μπασκετ εχω παιξει και μεσα στο μπασκετ βρισκομαι και ματια εχω και βλεπω και τις διαιτητοκαταστασεις ξερω και το πως μιλεται ενας διαιτητης και απο ποιον ξερω και οτι ο αρκαδικος και οχι μονο αυτος αλλα και αλλες ομαδες..... ψαχνεται και πολυ καλα μαλιστα ξερω και για αυτο ειναι και πρωτος και δεν εχει κανει γκελα στην εδρα του κυριως γιατι δεν εχει παιξει και κανενα δυσκολο εκτος!
(εκτος το λαυριο που ενταξει ειδαμε τι εγινε με τον κυριο μπουσια!!! αλλος ειδικων αποστολων!!!). εσυ δεν ξερω τι εχεις παιξει η........ τι παιζεις!!!

εγω τις σερρες τις κερδισα φανη που ειναι ευκολο ματσακι οπως λες εσυ εχασες στην κρητη.αλλα και εκει τους διαιτητες τους ειχε στησει ο αρκαδικος και ειχε ριξει υπνωτικο στον δεδα το ξεχασα συγνωμη
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.