Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' Εθνικη 2008-2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66
menelaos
Σε ολα οσα λες ρε φιλαρακο συμφωνω απολυτα,υπαρχουν ομως μερικα πραγματα που θελω να σου πω και αν θελεις μου απαντας. Ξεκινω και σου λεω οτι ολοι μας εχουμε ασχοληθει με το αθλημα που υποστηριζουμε και για αυτο βλεπεις να βγαινει ενεργεια. Βεβαια μερικοι εχουν παιξει ερασιτεχνικα και καποιοι τυχεροι επαγγελματικα. Το γεγονος ομως ειναι οτι σε οποιο επιπεδο και να παιζεις η βρωμια ειναι η ιδια, ειτε το θελουμε ειτε οχι. Εχω δει προσωπικα το 1992 να στηνουν παιχνιδι γ εσκα και γελαγαμε μεχρι αηδιας. Το θεμα ομως ειναι οτι οταν μπαινεις στο τρυπακι να κανεις πρωταθλητισμο τοτε αλλαζουν τα κοζια φιλε μου , Τρελαινεσαι αν σε αδικουν και βλεπεις να χανονται οι κοποι σου, οι οικονομιες σου ,πως να στο πω σου τρωνε το ψωμι ,επειδη ετσι γουσταρουν. Τοτε περνας στην αλλη ακρη , στην αρχη γινεσαι γραφικος, μετα νευρικος και καταληγεις να γινεις γουρουνι σαν τους αλλους που κοροιδευες.
Εδω και 7 χρονια που η ομαδα μου το Λαυριο περασε σε επαγγελματικες κατηγοριες ειδα να μας την πεφτουν μανατζερ ,αχυρανθρωποι με γκρι, και στο τελος λαμογια του τυπου ποσσα μου δινεις να χασω η΄να κερδισω καποια αλλη ομαδα. Πριν μερικα χρονια κατηγορηθηκαμε απο την ιδια μας την πολη οταν χασαμε την ανοδο απο τη γ εθνικη στη β οτι πουλησαμε στο τελος τα παιχνιδια. Και ποιοι μιλαγαν αυτοι που δεν ειχαν δωσει ουτε μια δραχμη στην ομαδα και ουτε καν ξερουν ακομη και τωρα ποσα χρηματα εχουμε ξοδεψει αυτα τα 7 χρονια.
Και φτανουμε στο σημερα και οτι γινεται στη ζωη μας γινεται και μεσα στους αθλητικους χωρους. Νιωθεις να σε βιαζουν και σε εχουν φιμωμενο κιολας. Κλεινω λοιπον και σου λεω οτι το φορουμ σας ειναι μια καλη ενεργεια στο να λυσει καποιος τις διαφορες του ,αλλα και στο να ανταλλαξει τις αποψεις του.
Καπου εδω κλεινω για να μη σας ζαλιζω αλλα σκεφτειτε και εμας λιγο.
xarison
QUOTE(pass @ Mar 16 2009, 16:21 ) *
Δυστυχώς όλους αυτούς που μπουκάρουν συνέχεια μέσα στο γήπεδο τους αποδέχονται με τις πράξεις τους η διοίκηση,ο προπονητής,οι παίκτες.ΑπΌ πέρσι για την ομάδα σας διαβάζω συνέχεια τα ίδια.Τώρα πρέπει εσείς οι υγιείς φίλαθλοι όπως λες οτι είσαι να στηρίξετε την ομάδα σας να διώξετε όλους τους ανεγκέφαλους και να μείνετε μόνο όσοι αγαπάνε το μπάσκετ. Όχι τώρα στα δύσκολα δεν ασχολούμαι άλλο και όλοι οι άλλοι φταίνε

τι λετε ρε παιδια?οι πρωτοι που αρχιζουν τα επισοδεια και μετα το παιζουν ανηξεροι ειναι ορισμενοι παιχτες του οφη και μαλιστα κρητικοι.ο παναγακης και ο δελατολας οταν χασανε στην τριπολη απειλουσαν και ελεγαν οτι θα μας σαπισουν στο ξυλο οταν κατεβουμε κρητη.βεβαια μετα τα επεισοδια ολοι το παιζουν κινεζοι και λενε παραμυθια.μαγκες να ξερετε οτι οταν κατεβουμε κρητη μονο με παρουσια εισαγγελεα θα παιξουμε γιατι παλι τα ιδια θα γινουνε και δεν εχουμε σκοπο να το παιξουμε ηρωες.μπραβο στα παιδια του ικαρου που εφυγαν ζωντανοι απο εκει μεσα.
nikefalin
QUOTE(menelaos @ Mar 16 2009, 18:30 ) *
Το θεμα ομως ειναι οτι οταν μπαινεις στο τρυπακι να κανεις πρωταθλητισμο τοτε αλλαζουν τα κοζια φιλε μου , Τρελαινεσαι αν σε αδικουν και βλεπεις να χανονται οι κοποι σου, οι οικονομιες σου ,πως να στο πω σου τρωνε το ψωμι ,επειδη ετσι γουσταρουν. Τοτε περνας στην αλλη ακρη , στην αρχη γινεσαι γραφικος, μετα νευρικος και καταληγεις να γινεις γουρουνι σαν τους αλλους που κοροιδευες.


Και φτανουμε στο σημερα και οτι γινεται στη ζωη μας γινεται και μεσα στους αθλητικους χωρους. Νιωθεις να σε βιαζουν και σε εχουν φιμωμενο κιολας. Κλεινω λοιπον και σου λεω οτι το φορουμ σας ειναι μια καλη ενεργεια στο να λυσει καποιος τις διαφορες του ,αλλα και στο να ανταλλαξει τις αποψεις του.
Καπου εδω κλεινω για να μη σας ζαλιζω αλλα σκεφτειτε και εμας λιγο.


Αρκετά χαρακτηριστικό . Περιγράφει συνθήκες σύμφωνα με τις οποίες μπορούν να εξηγηθούν, όχι να δικαιολογηθούν, οι καταστάσεις μικρής ή μεγάλης βαρβαρότητας που επικρατούν σε γήπεδα . Να μην παρεξηγηθώ, δεν αφορά τον μενέλαο ή το Λαύριο και μακάρι να είχαν πολλοί την ειλικρίνεια να τα γράψουν αυτά.

Και φυσικά όταν χαλιόμαστε τόσο δεν αξίζει. Κάτι που το κανουμε όλοι σαν χόμπυ , σαν 3η, 4η ενασχόληση (εκτός από τους παίκτες και τους προπονητές) , κάτι που λογικά πρέπει να μας ηρεμεί από τη σκληρή καθημερινή ζωή, να φτάνει στο σημείο να μας βγάζει ένστικτα σχεδόν ζούγκλας οφείλει να προβληματίζει.

γνώμη μου είναι πως όταν κάτι σε χαλάει , όταν δεν το ευχαριστιέσαι , όταν αντί να σου λύνει σου δημιουργεί προβλήματα τότε προσαρμόζεις τη θέση σου ωστέ να μη συμβαίνουν αυτά.
enas lykos
Καλημερα φιλοι μου . Νομιζω με την λιγοι πειρα που εχω οτι η ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ απο εδω και περα πρεπει να προσεξει πολυ γιατι θα την κυνηγησουν και οι καταστασεις θα ειναι πολυ πονηρες...................! Παιζει καλο μπασκετ εχει δυνατη εδρα αλλα δεν αρκει μονο αυτο...........! ΦΙΛΟΙ ΤΗΣ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑΣ ΠΡΟΣΟΧΗ

QUOTE(ΟΛΑ @ Mar 16 2009, 13:52 ) *
Φίλε rover6 συγχαρητήρια για την μεγάλη νίκη.Θλιβερά τα γεγονότα αλλά η νίκη είναι νίκη.Αν καθαρίσετε εκτος Γουμένισσα και Εύοσμο είστε μάλλον Α2.Μεγάλο μπέρδεμα στην ουρά αλλά και στη κορυφή.Στη κορυφή ο Αρκαδικός στις επόμενες δυο αγωνιστικές θα ξέρει αν είναι του χρόνου Α2 ή θα παλαίψει μέχρι τέλους για την άνοδο. Απο κει και πέρα το Λαύριο αν χάσει την Κυριακή στον Εύοσμο δύσκολα να μπεί τετράδα ενώ ο Οφη παίζει το τελευταίο του χαρτί στο Πιερικό Τώρα για την ουρά μετά τα χθεσινά αποτελέσματα Χαλκίδα,Σπόρτιγκ δεν προλαβαίνουν ενω η Γουμένισσα φαίνεται να είναι πιο κοντά στη σωτηρία.Απο κει και πέρα Φλόγα,Πιερικός θα παλέψουν για την μια θέση

Νομιζω οτι μονο τα ματς της εδρας φτανουν τωρα για την Α2
ΟΛΑ
QUOTE(enas lykos @ Mar 17 2009, 09:13 ) *
Καλημερα φιλοι μου . Νομιζω με την λιγοι πειρα που εχω οτι η ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ απο εδω και περα πρεπει να προσεξει πολυ γιατι θα την κυνηγησουν και οι καταστασεις θα ειναι πολυ πονηρες...................! Παιζει καλο μπασκετ εχει δυνατη εδρα αλλα δεν αρκει μονο αυτο...........! ΦΙΛΟΙ ΤΗΣ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑΣ ΠΡΟΣΟΧΗ


Νομιζω οτι μονο τα ματς της εδρας φτανουν τωρα για την Α2


Την παραίτηση του γνωστοποίησε, ο Γιώργος Τουλούμης από την τεχνική ηγεσία της Αναγέννησης Φλόγας. Ο λόγος είναι προφανής αφού η ομάδα ξεκίνησε με τις καλύτερες των προυποθέσεων, τα αποτελέσματα δεν ήταν τα αναμενόμενα. Χρέη νέου τεχνικού από σήμερα το πρωί ανέλαβε ο Παναγιώτης Κοντογιάννης.

Ο Έλληνας τεχνικός σχολιάζοντας τη βαθμολογική θέση που βρίσκεται η ομάδα ανέφερε: "Υπάρχουν ακόμα προοπτικές, πρέπει να αξιοποιήσουμε τις ικανότητες που έχει η ομάδα. Την γνωρίζω αρκετά καλά και πιστεύω ότι όλα θα πάνε όπως πρέπει. Δεν ανησυχώ ιδιαίτερα, εμπιστεύομαι το υλικό της ομάδας" και συνέχισε τονίζοντας πως πρέπει να επικεντρωθούν στο στόχο τους "η παραμονή είναι ο στόχος. Είναι ντροπή για μας να βρισκόμαστε σε αυτή τη κατάσταση. Δεν θα έπρεπε αυτή η ομάδα να παίζει για την παραμονή. Δεν είναι ώρα να δούμε τι φταίει και τι όχι, αυτό που πρέπει είναι να επικεντρωθούμε στον στόχο".

Καλός προπονητής ο Κοντογιάννης και έμπειρος
pass
QUOTE(ΟΛΑ @ Mar 17 2009, 13:23 ) *
Την παραίτηση του γνωστοποίησε, ο Γιώργος Τουλούμης από την τεχνική ηγεσία της Αναγέννησης Φλόγας. Ο λόγος είναι προφανής αφού η ομάδα ξεκίνησε με τις καλύτερες των προυποθέσεων, τα αποτελέσματα δεν ήταν τα αναμενόμενα. Χρέη νέου τεχνικού από σήμερα το πρωί ανέλαβε ο Παναγιώτης Κοντογιάννης.

Ο Έλληνας τεχνικός σχολιάζοντας τη βαθμολογική θέση που βρίσκεται η ομάδα ανέφερε: "Υπάρχουν ακόμα προοπτικές, πρέπει να αξιοποιήσουμε τις ικανότητες που έχει η ομάδα. Την γνωρίζω αρκετά καλά και πιστεύω ότι όλα θα πάνε όπως πρέπει. Δεν ανησυχώ ιδιαίτερα, εμπιστεύομαι το υλικό της ομάδας" και συνέχισε τονίζοντας πως πρέπει να επικεντρωθούν στο στόχο τους "η παραμονή είναι ο στόχος. Είναι ντροπή για μας να βρισκόμαστε σε αυτή τη κατάσταση. Δεν θα έπρεπε αυτή η ομάδα να παίζει για την παραμονή. Δεν είναι ώρα να δούμε τι φταίει και τι όχι, αυτό που πρέπει είναι να επικεντρωθούμε στον στόχο".

Καλός προπονητής ο Κοντογιάννης και έμπειρος


Ήταν αναμενόμενο πως ο Ίκαρος Καλλιθέας θα έβγαζε ανακοίνωση μετά τα όσα συνέβησαν στην Κρήτη στον αγώνα με τον ΟΦΗ. Οι ιθύνοντες του συλλόγου αναφέρουν στην ανακοίνωση λεπτομερώς ποιοι παίκτες έφτασαν τραυματίες στην Αθήνα και από τι τραυματίστηκε ο καθένας...

Αναλυτικά η ανακοίνωση αναφέρει:

"Δεν θελήσαμε να σχολιάσουμε τα όσα άθλια και πρωτοφανή έλαβαν χώρα στο γήπεδο του ΟΦΗ την προηγούμενη Κυριακή, θέλοντας να ηρεμήσουμε τα πνεύματα. Πλην όμως οι άνθρωποι του ΟΦΗ μας αναγκάζουν να επανέλθουμε, καθώς η κουτοπόνηρη συμπεριφορά τους, ξεπέρασε κάθε όριο ανοχής.

Ενώ λοιπόν ο έφορος Μανώλης Μαχαιριανάκης και ο γενικός αρχηγός (ή ότι άλλο είναι) Σταύρος Κουνενός μας έκαναν απεγνωσμένες παρακλήσεις τη Κυριακή να επιστρέψει ο Ίκαρος στο παρκέ για τα τελευταία τρία εκατοστά (μετά από μια ώρα διακοπής), ώστε να μη μηδενισθεί η ομάδα τους, σήμερα ως άλλοι Πόντιοι Πιλάτοι ένιψαν τας χείρας τους και υποστήριξαν την ένσταση του ΟΦΗ.

Κατέλυσαν κάθε έννοια του fair play, την ίδια στιγμή που η ομάδα μας έφυγε από το γήπεδο με πέντε τραυματίες (έναν περισσότερο από την αρχική "καταμέτρηση") και τα απαράδεκτα γεγονότα, καταδικάστηκαν ακόμα και από τον τοπικό Τύπο.

Συγκεκριμένα οι Τσότσος - Κατούφας έφυγαν από το γήπεδο με σοβαρά θλαστικά τραύματα και προβλήματα στο δεξί χέρι και στον ώμο. Μάλιστα όπως διαπιστώθηκε στη σημερινή προπόνηση, υπάρχει κίνδυνος ακόμα και να χάσουν το ματς της Κυριακής με το Δούκα, δημιουργώντας σοβαρό πρόβλημα στον προπονητή Άρη Λυκογιάννη.

Ο Πολυτάρχου έκοψε το πόδι του από τζάμια που έπεσαν στα αποδυτήρια του ΟΦΗ. Σοβαρούς μώλωπες κι ένα σπασμένο πλευρό ήταν τα "ενθύμια" για τον έφορο Νίκο Λατρόβαλη, ενώ ο Δημήτρης Αγγελόπουλος χτυπήθηκε στον αυχένα από ξύλο που δέχθηκε και προέρχονταν από γκασμά (!).

Η ομάδα μας έχει ακόμα περισσότερα να καταγγείλει και ήδη κατέθεσε και η ίδια ένσταση για το συγκεκριμένο ματς. Παράλληλα έχουμε αδιάσειστα στοιχεία ότι το καλάθι του ΟΦΗ που μπήκε 3'' πριν το τέλος, σημειώθηκε δίχως τη παρουσία δικών μας παικτών, αλλά και των διαιτητών!".



CrossoverOnE
QUOTE(pass @ Mar 17 2009, 17:06 ) *
Ήταν αναμενόμενο πως ο Ίκαρος Καλλιθέας θα έβγαζε ανακοίνωση μετά τα όσα συνέβησαν στην Κρήτη στον αγώνα με τον ΟΦΗ. Οι ιθύνοντες του συλλόγου αναφέρουν στην ανακοίνωση λεπτομερώς ποιοι παίκτες έφτασαν τραυματίες στην Αθήνα και από τι τραυματίστηκε ο καθένας...

Αναλυτικά η ανακοίνωση αναφέρει:

"Δεν θελήσαμε να σχολιάσουμε τα όσα άθλια και πρωτοφανή έλαβαν χώρα στο γήπεδο του ΟΦΗ την προηγούμενη Κυριακή, θέλοντας να ηρεμήσουμε τα πνεύματα. Πλην όμως οι άνθρωποι του ΟΦΗ μας αναγκάζουν να επανέλθουμε, καθώς η κουτοπόνηρη συμπεριφορά τους, ξεπέρασε κάθε όριο ανοχής.

Ενώ λοιπόν ο έφορος Μανώλης Μαχαιριανάκης και ο γενικός αρχηγός (ή ότι άλλο είναι) Σταύρος Κουνενός μας έκαναν απεγνωσμένες παρακλήσεις τη Κυριακή να επιστρέψει ο Ίκαρος στο παρκέ για τα τελευταία τρία εκατοστά (μετά από μια ώρα διακοπής), ώστε να μη μηδενισθεί η ομάδα τους, σήμερα ως άλλοι Πόντιοι Πιλάτοι ένιψαν τας χείρας τους και υποστήριξαν την ένσταση του ΟΦΗ.

Κατέλυσαν κάθε έννοια του fair play, την ίδια στιγμή που η ομάδα μας έφυγε από το γήπεδο με πέντε τραυματίες (έναν περισσότερο από την αρχική "καταμέτρηση") και τα απαράδεκτα γεγονότα, καταδικάστηκαν ακόμα και από τον τοπικό Τύπο.

Συγκεκριμένα οι Τσότσος - Κατούφας έφυγαν από το γήπεδο με σοβαρά θλαστικά τραύματα και προβλήματα στο δεξί χέρι και στον ώμο. Μάλιστα όπως διαπιστώθηκε στη σημερινή προπόνηση, υπάρχει κίνδυνος ακόμα και να χάσουν το ματς της Κυριακής με το Δούκα, δημιουργώντας σοβαρό πρόβλημα στον προπονητή Άρη Λυκογιάννη.

Ο Πολυτάρχου έκοψε το πόδι του από τζάμια που έπεσαν στα αποδυτήρια του ΟΦΗ. Σοβαρούς μώλωπες κι ένα σπασμένο πλευρό ήταν τα "ενθύμια" για τον έφορο Νίκο Λατρόβαλη, ενώ ο Δημήτρης Αγγελόπουλος χτυπήθηκε στον αυχένα από ξύλο που δέχθηκε και προέρχονταν από γκασμά (!).

Η ομάδα μας έχει ακόμα περισσότερα να καταγγείλει και ήδη κατέθεσε και η ίδια ένσταση για το συγκεκριμένο ματς. Παράλληλα έχουμε αδιάσειστα στοιχεία ότι το καλάθι του ΟΦΗ που μπήκε 3'' πριν το τέλος, σημειώθηκε δίχως τη παρουσία δικών μας παικτών, αλλά και των διαιτητών!".

Tι ειναι αυτα ρε παιδια ; Απο γηπεδο μπασκετ εφυγαν οι παικτες η απο αποστολη στο Αφγανισταν;Αν ειναι δυνατον.....
ΟΛΑ
QUOTE(pass @ Mar 17 2009, 17:06 ) *
Ήταν αναμενόμενο πως ο Ίκαρος Καλλιθέας θα έβγαζε ανακοίνωση μετά τα όσα συνέβησαν στην Κρήτη στον αγώνα με τον ΟΦΗ. Οι ιθύνοντες του συλλόγου αναφέρουν στην ανακοίνωση λεπτομερώς ποιοι παίκτες έφτασαν τραυματίες στην Αθήνα και από τι τραυματίστηκε ο καθένας...

Αναλυτικά η ανακοίνωση αναφέρει:

"Δεν θελήσαμε να σχολιάσουμε τα όσα άθλια και πρωτοφανή έλαβαν χώρα στο γήπεδο του ΟΦΗ την προηγούμενη Κυριακή, θέλοντας να ηρεμήσουμε τα πνεύματα. Πλην όμως οι άνθρωποι του ΟΦΗ μας αναγκάζουν να επανέλθουμε, καθώς η κουτοπόνηρη συμπεριφορά τους, ξεπέρασε κάθε όριο ανοχής.

Ενώ λοιπόν ο έφορος Μανώλης Μαχαιριανάκης και ο γενικός αρχηγός (ή ότι άλλο είναι) Σταύρος Κουνενός μας έκαναν απεγνωσμένες παρακλήσεις τη Κυριακή να επιστρέψει ο Ίκαρος στο παρκέ για τα τελευταία τρία εκατοστά (μετά από μια ώρα διακοπής), ώστε να μη μηδενισθεί η ομάδα τους, σήμερα ως άλλοι Πόντιοι Πιλάτοι ένιψαν τας χείρας τους και υποστήριξαν την ένσταση του ΟΦΗ.

Κατέλυσαν κάθε έννοια του fair play, την ίδια στιγμή που η ομάδα μας έφυγε από το γήπεδο με πέντε τραυματίες (έναν περισσότερο από την αρχική "καταμέτρηση") και τα απαράδεκτα γεγονότα, καταδικάστηκαν ακόμα και από τον τοπικό Τύπο.

Συγκεκριμένα οι Τσότσος - Κατούφας έφυγαν από το γήπεδο με σοβαρά θλαστικά τραύματα και προβλήματα στο δεξί χέρι και στον ώμο. Μάλιστα όπως διαπιστώθηκε στη σημερινή προπόνηση, υπάρχει κίνδυνος ακόμα και να χάσουν το ματς της Κυριακής με το Δούκα, δημιουργώντας σοβαρό πρόβλημα στον προπονητή Άρη Λυκογιάννη.

Ο Πολυτάρχου έκοψε το πόδι του από τζάμια που έπεσαν στα αποδυτήρια του ΟΦΗ. Σοβαρούς μώλωπες κι ένα σπασμένο πλευρό ήταν τα "ενθύμια" για τον έφορο Νίκο Λατρόβαλη, ενώ ο Δημήτρης Αγγελόπουλος χτυπήθηκε στον αυχένα από ξύλο που δέχθηκε και προέρχονταν από γκασμά (!).

Η ομάδα μας έχει ακόμα περισσότερα να καταγγείλει και ήδη κατέθεσε και η ίδια ένσταση για το συγκεκριμένο ματς. Παράλληλα έχουμε αδιάσειστα στοιχεία ότι το καλάθι του ΟΦΗ που μπήκε 3'' πριν το τέλος, σημειώθηκε δίχως τη παρουσία δικών μας παικτών, αλλά και των διαιτητών!".
Φίλε rover6 σου σπασαν το πλευρό και μπήκατε να παίξετε.Τι να πω φίλε περαστικά.
menelaos
Λυπαμαι για οσα εγιναν και για οσα προκειται να γινουν ,γιατι θα γινουν να ειστε σιγουροι γι αυτο. Καποτε ομως πρεπει να τελειωσουν ολοι αυτοι. Και επανερχομαι και σας λεω διαβαστε τα προηγουμενα ποστ μου και τις αναφορες μου για την ομαδα της Κρητης και για τον προεδρο της. Τοτε μου λεγατε αλλα τωρα ομως;;;;;;;;;;;
Περαστηκα στα παιδια απο τον Ικαρο και στο φιλο μου τον Rover.
gal
QUOTE(enas lykos @ Mar 17 2009, 09:13 ) *
Καλημερα φιλοι μου . Νομιζω με την λιγοι πειρα που εχω οτι η ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ απο εδω και περα πρεπει να προσεξει πολυ γιατι θα την κυνηγησουν και οι καταστασεις θα ειναι πολυ πονηρες...................! Παιζει καλο μπασκετ εχει δυνατη εδρα αλλα δεν αρκει μονο αυτο...........! ΦΙΛΟΙ ΤΗΣ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑΣ ΠΡΟΣΟΧΗ


Νομιζω οτι μονο τα ματς της εδρας φτανουν τωρα για την Α2

22. Αγωνιστική από 22.03.2009 μέχρι 22.03.2009
22.03.09 17:00 ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ - ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 2_ : _
22.03.09 17:00 ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ _ : 2 o εχει πέσει ο Σπορτιγκ_
22.03.09 17:00 ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ - ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 1 θα μιλήσει η έδρα _ : _
22.03.09 17:00 ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ - ΓΣ ΛΑΥΡΙΟΥ _ : 1 θα μιλήσει η έδρα
22.03.09 17:00 ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΑΡΧΕΛΑΟΣ - ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ _1,2 και οι δυο αν χάσουν χάνονται : _
22.03.09 17:00 ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ - ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΛΟΓΑ 1 δύσκολα λόγω Κοντογιάννη _ : _
22.03.09 17:00 ΑΟΚ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑΣ - ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ _ : _1 πήρε μπρος η μηχανή
22.03.09 17:00 ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ-ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ _1,2 με ανεβασμένη ψυχολογία ο ικαρος με 2 μπαίνει στο παιχνίδι ο Δούκας : _
sporting b.c.
Ο Διονύσης Τσακνής στο "ΝΟΕΜΒΡΗΣ '90" λέει
"κουφάλες δεν ξοφλήσαμε αυτό έχω μόνο να τους πω τα όνειρα των εραστών δε σβήνουν"
αυτό αισθανόμαστε κι εμείς που είμαστε εδώ στο κλουβί μας κι ας παίζουμε Β εθνική κι όχι Α1 και κύπελλο κόρατς όπως όταν πηγαίναμε σχολείο...
Τα λόγια του Τσακνή θέλω να δω στο παιχνίδι της κυριακής...
Αν το πάρουμε όλα παίζονται...
ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ
rover6
QUOTE(CrossoverOnE @ Mar 17 2009, 17:11 ) *
Tι ειναι αυτα ρε παιδια ; Απο γηπεδο μπασκετ εφυγαν οι παικτες η απο αποστολη στο Αφγανισταν;Αν ειναι δυνατον.....

χθες εγραψα ενα κομματι λιγο βαρυ ομολογω και σβηστηκε αλλα η αληθεια ειναι οτι αυτα που ειδα και το μενος των "φιλων" του οφη να χτυπησουν τους παικτες μας πρωτη φορα το ειδα.
οτι και να πω ειναι λιγο.
μπασκετικα φανηκε απο την αρχη οτι ο ικαρος ηταν καλυτερα στημενος στο γπεδο και καλυτερη ομαδα.
στους διαδρομους των αποδυτηριων μπηκαν φιλαθλοι με λοστους και γκασμαδες με σκοπο να τραυματισουν οποιον βρουν.
αν δεν ετρωγα το φαι μου και ημουν σωματικα πιο αδυνατος ποιος ξερει τι αλλο θα παθαινα. smiley.gif
δεν κρυβω δε οτι καποια στιγμη οταν μας ειχαν βαλει σε μια αιθουσα που ειχε βαρη μου περασε απο το μυαλο ν αρπαξω κανενα δικυλο και οποιον παρει ο χαρος,αλλα μετα σκεφτηκα οτι ετσι ισως δεν φευγαμε ποτε
τελος παντων παμε για αλλα

wade13
QUOTE(sporting b.c. @ Mar 17 2009, 18:51 ) *
Ο Διονύσης Τσακνής στο "ΝΟΕΜΒΡΗΣ '90" λέει
"κουφάλες δεν ξοφλήσαμε αυτό έχω μόνο να τους πω τα όνειρα των εραστών δε σβήνουν"
αυτό αισθανόμαστε κι εμείς που είμαστε εδώ στο κλουβί μας κι ας παίζουμε Β εθνική κι όχι Α1 και κύπελλο κόρατς όπως όταν πηγαίναμε σχολείο...
Τα λόγια του Τσακνή θέλω να δω στο παιχνίδι της κυριακής...
Αν το πάρουμε όλα παίζονται...
ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ

τα παιδια σε καθε ματς προσπαθουν και τιμουν τη φανελα της ομαδας μας....οσο υπαρχουμε ελπιζουμε κ γι αυτο συνεχιζουμε ολοι μαζι...υπαρχουν νικες για την ομαδα μας σε αυτους τους 9 αγωνες παμε να τις κανουμε κ στο τελος θα κανουμε ταμειο...ολοι μεσα στο κλουβι με τον αμυντα να κερδισουμε αυτο το παιχνιδι....
thantop
Καλησπερα σε ολους.Μεγαλη και δικαιη νικη το Λαυριο.Το ηθελαν πιο πολυ και τους βγαζω το καπελο.Πραγματικα με εντυπωσιασε ο Γιαννακοπουλος.Ηξερε ποτε να σουταρει και ποτε να πασσαρει.Μεγαλη υποθεση για εναν παικτη.Εμεις δεν μπορεσαμε να παιξουμε την γνωστη αμυνα μας οποτε δεν ειχαμε και πολλες ελπιδες,παρολο που αν μπαιναν και 2-3 τριποντακια μπορει να τελειωνε αλλιως το ματς.Η κατηγορια κολαση τωρα φιλοι μου,και ψηλα και χαμηλα.Δεν ξερω αν το καταλαβατε αλλα η εδρα κανει και φετος την διαφορα,με τον Αρκαδικο να ειναι αηττητος εντος και 2 βαθμους πανω απο τον 2ο.Και εμεις αν δεν χαναμε στην αρχη απο Κομοτηνη και Καλαμαρια(που δικαια μας κερδισαν) θα ειμασταν απο τωρα στην Α2.Για το τελος βαλτε λιγο χιουμορ στην κουβεντα γιατι περναμε δυσκολους καιρους.Οι παιχτες χτυπιουνται και σκοτωνονται στο γηπεδο και μετα πινουν καφε μαζι.Καντε και εσεις το ιδιο.
xarison
QUOTE(rover6 @ Mar 17 2009, 19:44 ) *
χθες εγραψα ενα κομματι λιγο βαρυ ομολογω και σβηστηκε αλλα η αληθεια ειναι οτι αυτα που ειδα και το μενος των "φιλων" του οφη να χτυπησουν τους παικτες μας πρωτη φορα το ειδα.
οτι και να πω ειναι λιγο.
μπασκετικα φανηκε απο την αρχη οτι ο ικαρος ηταν καλυτερα στημενος στο γπεδο και καλυτερη ομαδα.
στους διαδρομους των αποδυτηριων μπηκαν φιλαθλοι με λοστους και γκασμαδες με σκοπο να τραυματισουν οποιον βρουν.
αν δεν ετρωγα το φαι μου και ημουν σωματικα πιο αδυνατος ποιος ξερει τι αλλο θα παθαινα. smiley.gif
δεν κρυβω δε οτι καποια στιγμη οταν μας ειχαν βαλει σε μια αιθουσα που ειχε βαρη μου περασε απο το μυαλο ν αρπαξω κανενα δικυλο και οποιον παρει ο χαρος,αλλα μετα σκεφτηκα οτι ετσι ισως δεν φευγαμε ποτε
τελος παντων παμε για αλλα

δηλαδη ρε παιδια πρεπει να θρηνησουμε θυματα για να επεμβει η πολιτεια και η δικαιοσυνη εκει κατω.νισαφι πια με αυτους τους τραμπουκους.αυτα τα αισχη θα μεινουν ατιμωριτα για ακομα μια φορα? αυτη το μπασκετ το εχουν κανει κρητικη βεντετα χωρις κανενα οριο.
CrossoverOnE
QUOTE(xarison @ Mar 17 2009, 21:19 ) *
δηλαδη ρε παιδια πρεπει να θρηνησουμε θυματα για να επεμβει η πολιτεια και η δικαιοσυνη εκει κατω.νισαφι πια με αυτους τους τραμπουκους.αυτα τα αισχη θα μεινουν ατιμωριτα για ακομα μια φορα? αυτη το μπασκετ το εχουν κανει κρητικη βεντετα χωρις κανενα οριο.

Δεν ειναι το οριο το προβλημα φιλε μου...το οτι το κανουν χωρις κανενα λογο ειναι χειροτερο...βεβαια ποτε δεν μπορεις και δε πρεπει να δικαιολογεις τετοια γεγονοτα αλλα εννοω οτι ουτε καν μπορεις να πεις οτι υπαρχει ανεκαθεν εχθρα η κατι τετοιο....ποδοσφαιροφιλοι που ανακαλυψαν το μπασκετ τωρα που η ομαδα τους πηγαινει καλα θα ειναι...
Protos
QUOTE(CrossoverOnE @ Mar 17 2009, 21:41 ) *
Δεν ειναι το οριο το προβλημα φιλε μου...το οτι το κανουν χωρις κανενα λογο ειναι χειροτερο...βεβαια ποτε δεν μπορεις και δε πρεπει να δικαιολογεις τετοια γεγονοτα αλλα εννοω οτι ουτε καν μπορεις να πεις οτι υπαρχει ανεκαθεν εχθρα η κατι τετοιο....ποδοσφαιροφιλοι που ανακαλυψαν το μπασκετ τωρα που η ομαδα τους πηγαινει καλα θα ειναι...

Ποδοσφαιροποίηση του Μπάσκετ ?


Κύριοι Πρόεδροι, υπεύθυνοι, παράγοντες, εμπλεκόμενοι, κ.λ.π των Σωματείων, της ΕΚΑΣΚ των διαιτητών, και όλων αυτών των φορέων που εμπλέκονται με το μπάσκετ στον τόπο μας,..... τι σκοπό έχετε και τι μέτρα προτίθεστε να πάρετε για να μην ποδοσφαιροποιήσουμε το μπάσκετ στην Κρήτη ? Τι προτίθεστε και τι μπορείτε να κάνετε για να φύγει o "χουλιγκανισμός" από τα γήπεδα του μπάσκετ ?

Με αφορμή τα τελευταία επεισόδια στην Αλικαρνασσό, σε αγώνα παιδικού πρωταθλήματος ! - όπου όχι πάνω από 10 μεθυσμένοι οπαδοί της ποδοσφαιρικής ομάδας του ΗΡΟΔΟΤΟΥ, εφοδιασμένοι μάλιστα με σιδερογροθιά (δηλαδή προετοιμασμένοι και αποφασισμένοι ακόμη και να βλάψουν σοβαρά άνθρωπο!), έβριζαν και προκαλούσαν χυδαία από την αρχή της αναμέτρησης, παρουσία δεκάδων φίλων του αθλήματος και μάλιστα μικρών παιδιών! – Θέλω να θέσω μερικά ερωτήματα και πιθανόν να δώσω κάποιες απαντήσεις:

Γιατί τόση υποκρισία απ’ όλους σας κύριοι? Δεν γνώριζαν οι υπεύθυνοι του ΗΡΟΔΟΤΟΥ ποιοι ήταν αυτοί οι αλήτες? Εγώ λεω ότι γνώριζαν.

Τι έκαναν για να αποτρέψουν αυτό που όλοι βλέπαμε να έρχεται από το πρώτο λεπτό? Τίποτα, μόνο κάποιες συστάσεις.

Όταν παράγινε το κακό με τις βρισιές προς τους Χανιώτες και οι διαιτητές σταμάτησαν προς στιγμήν το παιχνίδι για να «συνετίσουν» οι υπεύθυνοι του ΗΡΟΔΟΤΟΥ τους αλήτες, γιατί αυτοί δεν κάλεσαν την αστυνομία να τους πετάξει έξω αφού είδαν ότι δεν έπαιρναν από λόγια και ότι ήταν σε κατάσταση αλλοφροσύνης!

Οι διαιτητές γιατί δεν διέκοψαν το παιχνίδι αφού το κακό συνεχιζόταν?

Γιατί τόση υποκρισία κύριοι του ΗΡΟΔΟΤΟΥ με το πομπώδες και στεντόρειο «Ποιοι ντροπιάζουν την ομάδα ?»... κατόπιν εορτής ? Αφού δηλαδή είχαν χτυπήσει βάναυσα τον Μιχάλη Πετράκη και είχαν εξαφανιστεί υπό τον φόβο έλευσης της αστυνομίας. Σε ποιους απευθυνόσαστε κύριοι αφού ξέρατε ότι είχαν φύγει οι ένοχοι ? Στα μικρά παιδιά που είχαν μείνει στην κερκίδα? Γιατί αυτό δεν το κάνατε από την αρχή και να πάρετε την ομάδα να φύγετε ? Τότε που βλέπατε ποιοι ντροπιάζουν την ομάδα και δεν κάνατε τίποτα ?

Γιατί τόση υποκρισία κύριοι της ΕΚΑΣΚ και του ΗΡΟΔΟΤΟΥ με το να βγαίνετε κατόπιν εορτής και να καταδικάζετε τα επεισόδια με «βαρύγδουπες» δηλώσεις του στυλ: «Επιφυλασσόμαστε να εξαντλήσουμε κάθε νόμιμο μέσο..», ή «... η ΕΚΑΣΚ καταδικάζει ...και θα χρησιμοποιήσει κάθε ένδικο μέσο για να τιμωρηθούν οι ένοχοι...», ή με δηλώσεις αλληλοστήριξης και συμπαράστασης κλπ, κλπ., μέχρι να ξεχαστεί το θέμα και να επαναλάβουμε τα ίδια πράγματα την επόμενη που θα γίνουν ξανά και ξανά και ίσως χειρότερα επεισόδια! Γιατί δεν κάνετε επιτέλους πράξη τις υποσχέσεις σας, με όλα τα στοιχεία, μάρτυρες, φωτογραφίες και μήνυση σε συγκεκριμένους ανθρώπους στον Εισαγγελέα...», ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΠΡΑΞΗ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΒΓΑΛΕΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ (αλήθεια γιατί μόνο στους Παμπαίδες-Παγκορασίδες) ΟΤΙ ΘΑ ΑΠΟΒΑΛΛΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΘΕ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΟΠΑΔΟΙ ΤΟΥ ΟΠΟΙΟΥ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΠΗΛΑΚΙΣΜΟΥΣ ΤΕΤΟΙΟΥ ΒΑΘΜΟΥ και τότε θα δείτε πως κάθε σωματείο θα βρει τον τρόπο να προστατεύεται και να αποτρέπει τέτοια φαινόμενα!

ΤΟ ΚΑΚΟ ΚΥΡΙΟΙ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΑΤΕ ΣΤΗ ΡΙΖΑ!

Αλλά πολύ φοβάμαι ότι το κακό ξεκίνησε πριν δύο χρόνια όταν εισέβαλαν στον χώρο του μπάσκετ οι απογοητευμένοι από το ποδόσφαιρο οπαδοί του ΟΦΗ, με ευθύνη της Διοίκησης του Ερασιτέχνη ΟΦΗ!

Όταν στα play off με τον ΚΥΔΩΝΑ ο ΟΦΗ προσπαθούσε να βγει στην Γ’ Εθνική με την βοήθεια των οπαδών του ποδοσφαιρικού ΟΦΗ, που έβριζαν, απειλούσαν, πετούσαν μπουκάλια στον πάγκο του ΚΥΔΩΝΑ και γενικά προσπαθούσαν να εκτονώσουν το μένος τους προς τον Βατσινά, τον Βαρδινογιάννη, τον Παναθηναϊκό, τα Χανιά, κ.α., εισβάλοντας και στον χώρο του Μπάσκετ!

Τότε που όλοι (και τα μικρά παιδιά!) έβλεπαν μέλη της Διοίκησης του Ερασιτέχνη ΟΦΗ να δίνουν το «καλό παράδειγμα» κυνηγώντας τον διαιτητή διασχίζοντας το γήπεδο μέχρι τα αποδυτήρια!!!

Που μετέπειτα στην Γ’ Εθνική οι οπαδοί του, δημιουργούσαν με το παραμικρό επεισόδια με αποκορύφωμα τα επεισόδια στην Ιεράπετρα και έπειτα η τιμωρία, η υποτροπή, κ.λ.π., κ.λ.π. με υπόθαλψη και ευθύνη πάντα της Διοίκησης του ΟΦΗ που δεν τους έχει πετάξει ακόμη έξω από το γήπεδο.

Τότε που οι ίδιοι αυτοί οπαδοί, με τρόπο φασιστικό απαίτησαν από τον πρόεδρο του ΟΦΗ (και πέτυχαν) να φύγει από το γήπεδο (σε αγώνα για το πρωτάθλημα Γ’ εθνικής) ο Αλέξης Τζόρβας τότε τερματοφύλακας του ΟΦΗ επειδή προερχόταν από τον Παναθηναϊκό που είχε πάει με φίλους του να δουν το παιχνίδι και αναγκάστηκε να φύγει για να μην επεκταθούν τα επεισόδια! Έτσι προστατεύει ο ΟΦΗ τους απλούς φιλάθλους!

Οι οπαδοί αυτοί που έχουν επιβάλει του όρους τους στην διοίκηση του ΟΦΗ και αποφασίζουν ποιοι θα παρακολουθήσουν αγώνα μπάσκετ και ποιοι όχι ανάλογα με τι χρώμα ρούχα φοράνε και τι ομάδα υποστηρίζουν!

Οι οπαδοί αυτοί που με την στήριξη της Διοίκησης του ΟΦΗ έχουν πετύχει να κάθεται η φιλοξενούμενη ομάδα στον πάγκο που βρίσκεται δίπλα στην κερκίδα των οπαδών και άρα υπό την άμεση πίεση, απειλή και φόβο. Και όταν κάποια ομάδα ζήτησε αλλαγή πάγκων (σε αγώνα Γ’ Εθνικής) σύσσωμη η Διοίκηση του ΟΦΗ έγινε πυρ και μανία εναντίον της φιλοξενούμενης ομάδας! Τα θυμάστε όλα αυτά?

Αλήθεια κύριοι της ΕΚΑΣΚ και της Αστυνομίας, δεν μπορείτε να επιβάλλετε αλλαγή πάγκων ώστε οι φιλοξενούμενοι να προστατεύονται? Αν όχι συμβάλλετε και εσείς στον χουλιγκανισμό!

Οι οπαδοί αυτοί που έχουν επιβάλει στην Διοίκηση του ΟΦΗ τις απόψεις τους για το τι χρώμα φανέλες θα φοράνε τα παιδιά των ακαδημιών ή μάλλον ποιας ομάδας φανέλες δεν πρέπει να φοράνε και τους κάνουν μάλιστα και την παρατήρηση λες και αυτοί τους αγοράζουν τα ρούχα που φοράνε στις προπονήσεις!

Οι οπαδοί αυτοί που έχουν τυπώσει μπλουζάκια με την φράση “CRETA MAFIA” και μάλιστα τα φοράνε περιστασιακά και παίχτες (μικροί και μεγάλοι) της ομάδας στις προπονήσεις, με αποτέλεσμα όλα αυτά να έχουν δημιουργήσει το κλίμα που κυκλοφορεί στους μπασκετικούς κύκλους ότι «ή ομάδα του ΟΦΗ υπηρετεί και προάγει τον χουλιγκανισμό».

Οι οπαδοί αυτοί που με μαθηματική ακρίβεια θα οδηγήσουν και φέτος τον ΟΦΗ σε τιμωρίες και αγώνες κεκλεισμένων των θυρών υπό τις ευλογίες της Διοίκησης!

Οι οπαδοί αυτοί που και φέτος θα εκτονώνονται με συνθήματα και βρισιές μπροστά σε δεκάδες παιδιά που δεν τους φταινε σε τίποτα.

Όταν σε πρεμιέρα Β’ εθνικής στο γήπεδο σας έχετε τόσο λίγο κόσμο, κατά την άποψη μου εξ’ αιτίας 50-60 αφηνιασμένων οπαδών, έτοιμοι με το παραμικρό για επεισόδια, τους οποίους στηρίζετε διότι νομίζετε ότι αυτοί σας εμψυχώνουν με το να βρίζουν άσχετα άτομα, τότε τι περιμένετε κύριοι της Διοίκησης του ΟΦΗ? Πορεία πρωταθλητισμού? Μέχρι πότε, μέχρι που και με ποια στήριξη?

ΚΥΡΙΟΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ, ΔΙΩΞΤΕ ΑΠΟ ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΝΤΡΟΠΙΑΖΟΥΝ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ, ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΤΟΠΙΝ ΕΟΡΤΗΣ. ΓΙΑ ΝΑ ΦΕΡΕΤΕ ΤΟΥΣ ΥΓΙΕΙΣ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ ΣΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΔΕΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ, ΚΙ’ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΧΑΣΕΤΕ!

ΜΗΝ ΑΦΗΣΕΤΕ ΝΑ «ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΠΟΙΗΘΕΙ» ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ !!!

Κυριακή, 19 Οκτώβριος 2008
www.irakliokidbasket.blogspot.com
zelico

ετσι οπως τα λες ειναι τα πραγματα στη κρητη φιλε μου! μαλλον εισαι χανιωτης απο οτι καταλαβαινω και γω ετυχε για 6 μηνες να βρεθω στο υπεροχο κατα αλλα νησι της κρητης επαγγελματικα στο ηραλκειο και ως φιλαθλος του μπασκετ πηγαινα να δω κανενα αγωνα στην α1 το ηρακλειο αλλα και τις εθνικες κατηγοριες και στα τοπκα καταλαβα οτι εκει επικρατει η κρητικη μαγκια (η μα....κια) θα ελεγα καλυτερα!!! οταν καταλαβουν οτι το μπασκετ ειναι κατι διαφορετικο απο το ποδοσφαιρο και αποκτησουν λιγο διαφορετικη κουλτουρα απο τη κρητικη βεντετα και τους τραμπουκισμους τοτε ισως να κανουν το ιδανικο για αυτον τον υπεροχο τοπο και τον αθλητισμο του γενικοτερα!!!
Jabar
Στο τόπικ συνεντεύξεις,παρουσιάσεις, γνώμες υπάρχει συνέντευξη του Μάριου Σπηλιωτόπουλου με τις απόψεις του.Την έδοσε μετά το τέλος της περυσινής χρονιάς για την Β ΕΣΚΑ
basketball lover
QUOTE(leonkalf @ Mar 16 2009, 16:51 ) *
Τι να πει κανείς ρε παιδιά...???
Αυτό είναι το μπάσκετ που θέλουμε (τουλάχιστον όπως το σκέφτομαι εγώ)? Αυτός είναι ο χώρος που θέλουμε (τουλάχιστον όπως τον σκεφτόμουν εγώ όταν ξεκινούσε το basketforum) για να εκφραζόμαστε και να έχουμε ως σημείο αναφοράς?

Πραγματικά, τον τελευταίο καιρό με όλα αυτά που διαβάζω αναρωτιέμαι πως ακόμα ασχολούμαστε με αυτό που υποτίθεται ότι αγαπάμε όλοι μας...
Ξύλο, βρισιές, κυνηγητό, αντιπαραθέσεις, στημένες διαιτησίες, ανηθικότητα κι ότι άλλο αρνητικό...

Που είναι όλα τα άλλα θετικά που -υποτίθεται- μας έκαναν να αγαπήσουμε την πορτοκαλί μπάλα???

Απορώ... και προβληματίζομαι για το μέλλον (και του μπάσκετ και του forum)... Ξενερώνω πολύ με όσα διαβάζω... Λυπάμαι..


Στον κόσμο γίνονται τόσα δυσάρεστα πράγματα, λυπηρά, καθημερινά κι εμείς αυτό το κάτι που θα έπρεπε να μας δίνει χαρά.. το κάνουμε κι αυτό ΜΑΥΡΟ..
Νοιώθω λες και παρακολουθώ δελτίο ειδήσεων με όσα θλιβερά λέγονται εκεί καθημερινά (πολιτικά, οικονομικά, περιβαντολογικά, κ.α).

sad.gif

κριμα για το μπασκετ του ΟΦΗ, κριμα για το ΜΙΛΩΝΑ, κριμα για τη Νικαια, κριμα για το μπασκετακι...γενικα.δωροδοκιες (με ή χωρις εισαγωγικα),βρισιες-ξυλο-επεισοδια...αλλα οποιος εκτρεφει φιδια τα βρισκει μπροστα του καποτε...μπηκα στο rangers.gr/forums και διαβασα πληρη περιγραφη πως χτυπησαν τον διαιτητη.μπραβο.ουτε το βιντεο δεν θα χρειαστει η ΕΟΚ για να τιμωρησει την πιο ιστορικη μπασκετικη ομαδα...η δε περιγραφη για τους παικτες τους δδεν ειναι με ονοματα,αλλα με αριθμους..."καλο το Νο 4,το Νο 8.μπασκετικοι φιλαθλοι σιγουρα...για τον ΟΦΗ τι να πω,πια.θα κατηγορηθω οτι εχω κατι με την ΚΡΗΤΗ,παλι...
διωξτε,επιτελους τους ποδοσφαιρικους απο τα γηπεδα του μπασκετ!!!!!!!(για τις διαιτησιες βεβαια δεν μας φταινε οι ποδοσφαιρικοι...,ετσι?)
προστατεψτε το ή κλειστε το ,ομοσπονδια και σωματεια.ελεος πια! blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif
nikefalin
QUOTE(basketball lover @ Mar 18 2009, 11:41 ) *
κριμα για το μπασκετ του ΟΦΗ, κριμα για το ΜΙΛΩΝΑ, κριμα για τη Νικαια, κριμα για το μπασκετακι...γενικα.δωροδοκιες (με ή χωρις εισαγωγικα),βρισιες-ξυλο-επεισοδια...αλλα οποιος εκτρεφει φιδια τα βρισκει μπροστα του καποτε...μπηκα στο rangers.gr/forums και διαβασα πληρη περιγραφη πως χτυπησαν τον διαιτητη.μπραβο.ουτε το βιντεο δεν θα χρειαστει η ΕΟΚ για να τιμωρησει την πιο ιστορικη μπασκετικη ομαδα...η δε περιγραφη για τους παικτες τους δδεν ειναι με ονοματα,αλλα με αριθμους..."καλο το Νο 4,το Νο 8.μπασκετικοι φιλαθλοι σιγουρα...για τον ΟΦΗ τι να πω,πια.θα κατηγορηθω οτι εχω κατι με την ΚΡΗΤΗ,παλι...
διωξτε,επιτελους τους ποδοσφαιρικους απο τα γηπεδα του μπασκετ!!!!!!!(για τις διαιτησιες βεβαια δεν μας φταινε οι ποδοσφαιρικοι...,ετσι?)
προστατεψτε το ή κλειστε το ,ομοσπονδια και σωματεια.ελεος πια! blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif


μισό λεπτό of topic,

για να μην τρελαθούν και οι κρητικοί , και αρκετοί από αυτούς , οι περισσότεροι είναι λεβέντες άνθρωποι με μπέσα και παρεξηγιούνται αν τους αρνηθείς το κέρασμα τους, η ευθύνη πέρα από κείνους που ασχημονούν και από κείνους στις ομάδες (διοικήσεις, προέδρους)που δεν κάνουν κάτι για να τους συνετίσουν, πάει πιο ψηλά.

όταν στην α1 ή στην παλιά Α εθνική του ποδοσφαίρου γίνεται στα ντέρμπυ της κακομοίρας και οι ποινές είναι χάδια γιατί όποτε τιμωρήθηκε σοβαρά σωματείο κατέβηκαν πολιτικοί + κάφροι μαζί στους δρόμους , ενωμένοι, έκαψαν λάστιχα, απέκλεισαν δρόμους, απείλησαν δικαστές κλπ ώστε είτε η ποινή να αναιρεθεί είτε να γίνει ελαφριά, τότε η δύναμη του παραδείγματος καταντά ανέκδοτο. Όπως και η ισονομία και η ισοπολιτεία. Βέβαια τον τελευταίο καιρό ζούμε το "ότι θέλουμε κάνουμε" σε όλα τα επίπεδα. Από τον αμιγώς επαγγελματικό αθλητισμό των σαλονιών ως τον ερασιτεχνικό τρόπο των αλωνιών ( φέτος χαρακτηριστικά στην ΕΣΚΑ έχουν γίνει 3 ξυλοδαρμοί διαιτητών, ακόμα και σε αγώνα εφηβικού άνευ σημασίας ).

σόρρυ για το κοινωνικό-αθλητικό off topic
ΟΛΑ
Κυριακή 22 Μαρτίου
Σερρών 17.00 Ίκαροι Σ.-Αναγέννηση Φλ. Παγώνης-Ευφραιμίδης (Μαυρογένης)
Ευόσμου 17.00 Αίας Ευ.-Λαύριο Τζαφλέρης-Μερτζάνης (Τσούλης)
Σπόρτιγκ 17.00 Σπόρτιγκ-Αμύντας Μπίκας-Καραβίτητς (Χαρεμής)
Ν.Σμύρνης 17.00 Π. Φάληρο-Απόλλων Καλ. Καραλής-Λουκαράκης (Παπαδόπουλος Στ.)
Κομοτηνής 17.00 Κομοτηνή-Αρκαδικός Μήτσιου-Πουρσανίδης Γ (Λαμπρίδης)
Εσπέρου 17.00 ΑΕ Ικάρου Καλ.-Δούκας Μαγκλογιάννης-Ντάβαρης (Ζώης)
Γουμένισσας 17.00 Γουμένισσα-ΑΓΕΧ Τάτσικας-Κασαπίδης (Κατσιάνης)
Κατερίνης 12.00 Πιερικός Αρχ.-ΟΦΗ Κουκουλίτσιος-Μπλέτσας (Σαμάλης)

QUOTE(ΟΛΑ @ Mar 18 2009, 21:40 ) *
Κυριακή 22 Μαρτίου
Σερρών 17.00 Ίκαροι Σ.-Αναγέννηση Φλ. Παγώνης-Ευφραιμίδης (Μαυρογένης)
Ευόσμου 17.00 Αίας Ευ.-Λαύριο Τζαφλέρης-Μερτζάνης (Τσούλης)
Σπόρτιγκ 17.00 Σπόρτιγκ-Αμύντας Μπίκας-Καραβίτητς (Χαρεμής)
Ν.Σμύρνης 17.00 Π. Φάληρο-Απόλλων Καλ. Καραλής-Λουκαράκης (Παπαδόπουλος Στ.)
Κομοτηνής 17.00 Κομοτηνή-Αρκαδικός Μήτσιου-Πουρσανίδης Γ (Λαμπρίδης)
Εσπέρου 17.00 ΑΕ Ικάρου Καλ.-Δούκας Μαγκλογιάννης-Ντάβαρης (Ζώης)
Γουμένισσας 17.00 Γουμένισσα-ΑΓΕΧ Τάτσικας-Κασαπίδης (Κατσιάνης)
Κατερίνης 12.00 Πιερικός Αρχ.-ΟΦΗ Κουκουλίτσιος-Μπλέτσας (Σαμάλης)
Επιμένει ο Ίκαρος Καλλιθέας να υποστηρίζει ότι πέρασε δύσκολες στιγμές την προηγούμενη Κυριακή στο ΒΑκ στον αγώνα με τον ΟΦΗ. Ο πρόεδρος της ομάδας Δημήτρης Αγγελόπουλος σε δηλώσεις που έκανε σήμερα στο “ http : // kretaworldbasket . blogspot . com/” δηλώνει ιδιαίτερα ενοχλημένος από την απόφαση του ΟΦΗ να υποστηρίξει την ένσταση του για την κακή λειτουργία του χρονομέτρου. Σύμφωνα πάντως με τον κ. Αγγελόπουλο η ένσταση του ΟΦΗ δεν έχει τύχη, παρόλο που στο φύλλο αγώνα οι διαιτητές δικαιώνουν την Κρητική ομάδα.

Σύμφωνα με τον κ. Αγγελόπουλο η ομάδα του δεχόμενη τις παρακλήσεις του εφόρου της ομάδας Μανόλη Σφακιανάκη επέστρεψε στο γήπεδο μετά από μία ώρα από την διακοπή του παιχνιδιού για να παιχθούν τα 0.3”, παρότι σύμφωνα με τον κανονισμό αν περάσει πάνω από μισή ώρα θα πρέπει να διακοπεί το παιχνίδι και δέχθηκαν οι πάικτες του επίθεση από τους φιλάθλους του ΟΦΗ. Επίσης πάντα σύμφωνα με τον κ. Αγγελόπουλο, αυτό το οποίο θεωρεί πρωτόγνωρο στα Ελληνικά γήπεδα είναι “η επίθεση που δέχθηκαν παίκτες και παράγοντες μέσα στα αποδυτήρια, χώρος που θεωρείται ιερός”. Τέλος όπως υποστηρίζει ο πρόεδρος του Ίκαρου Καλλιθέας έχουν στα χέρια το βίντεο με τα επεισόδια όταν μπήκαν μέσα στο γήπεδο φίλαθλοι του ΟΦΗ, ενώ τα επεισόδια που έγιναν μετά την (καθυστερημένη) λήξη του αγώνα δεν υπάρχουν στο βίντεο αφού φίλαθλοι προπηλάκισαν τον άνθρωπο του συλλόγου που είχε την κάμερα.


kiprianos
τεστ

ΤΕΣΤ

καλο

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΕΥΟΣΜΟ
thantop
Ας μας ενημερωσει καποιος για την υγεια των συναδελφων μου απο τον Ικαρο.Θα παιξουν κανονικα?Εγω παντως απο δευτερα παλι τραυματιας θα ειμαι.Αυτος ο Ζαρογιαννης με κανει παντα να παθαινω τραβηγμα στους προσαγωγους.
rover6
QUOTE(thantop @ Mar 19 2009, 15:34 ) *
Ας μας ενημερωσει καποιος για την υγεια των συναδελφων μου απο τον Ικαρο.Θα παιξουν κανονικα?Εγω παντως απο δευτερα παλι τραυματιας θα ειμαι.Αυτος ο Ζαρογιαννης με κανει παντα να παθαινω τραβηγμα στους προσαγωγους.

απλα θα πω οτι ο τσωτσος πηρε ενθυμιο ενα αιματωμα στην κοιλια ο πολυταρχου ριξη τυμπανου στο αυτι (αρκετα σοβαρο) ο κατουφας αιματωματα σε πλατη και ωμο.
και δεν μιλαω για μενα.
thantop
QUOTE(rover6 @ Mar 19 2009, 18:41 ) *
απλα θα πω οτι ο τσωτσος πηρε ενθυμιο ενα αιματωμα στην κοιλια ο πολυταρχου ριξη τυμπανου στο αυτι (αρκετα σοβαρο) ο κατουφας αιματωματα σε πλατη και ωμο.
και δεν μιλαω για μενα.

περαστικα παληκαρια.και οι 3 ειναι εξαιρετικοι παιχτες και πολυ καλα παιδια.
basketball lover
:blove:www.superbasket.gr
βιντεακι απο ΟΦΗ-ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ...
ωραια πραγματα...
basketball lover
ας ασχοληθουμε λιγο με τα αγωνιστικα...ουφ
Κυριακή 22 Μαρτίου
Σερρών 17.00 Ίκαροι Σ.-Αναγέννηση Φλ. Παγώνης-Ευφραιμίδης (Μαυρογένης)-1 εύκολα και μπράβο στις ΣΕΡΡΕΣ που δειχνουν οτι θα ανεβουν παιζοντας με ντοπιους σε μια ποδοσφαιροκρατουμενη πολη.
Ευόσμου 17.00 Αίας Ευ.-Λαύριο Τζαφλέρης-Μερτζάνης (Τσούλης) -θέλω 2 και πιστευω οτι αν παιξουν τα παιδια συμφωνα με τις δυνατοτητες τους θα το παρουν.Γιαννακοπουλος σε σουπερ φορμα
Σπόρτιγκ 17.00 Σπόρτιγκ-Αμύντας Μπίκας-Καραβίτητς (Χαρεμής)- 2 ευκολα.ο Βλάχος έβαλε το νερο στο αυλακι...
Ν.Σμύρνης 17.00 Π. Φάληρο-Απόλλων Καλ. Καραλής-Λουκαράκης (Παπαδόπουλος Στ.) 2
Κομοτηνής 17.00 Κομοτηνή-Αρκαδικός Μήτσιου-Πουρσανίδης Γ (Λαμπρίδης) νομιζω 1. για διπλο πολυ δυσκολο αλλα οχι και απιθανο
Εσπέρου 17.00 ΑΕ Ικάρου Καλ.-Δούκας Μαγκλογιάννης-Ντάβαρης (Ζώης)-1 όχι ευκολα ομως.στον ΔΟΥΚΑ παντως υποκλινομαι για το μπασκετ που παιζει.ο ΙΚΑΡΟΣ πλεον δεν θα αφησει τα πραγματα στην τυχη,εχει και την ψυχολογια...
Γουμένισσας 17.00 Γουμένισσα-ΑΓΕΧ Τάτσικας-Κασαπίδης (Κατσιάνης) 1 και μπραβο στη Γουμενισσα για την προσπαθεια.υγιης νοοτροπια μαθαινω απο μια ομαδα σε μικρη πολη.
Κατερίνης 12.00 Πιερικός Αρχ.-ΟΦΗ Κουκουλίτσιος-Μπλέτσας (Σαμάλης). ΟΦΗ πολυ καλυτερη ομαδα αλλα ασταθμητος παραγοντας η κακη ψυχολογια απο τα τελευταια γεγονοτα.η επιστροφη Τσακιριδη μπορει να κανει τη διαφορα,αν και ο Πιερικος καιγεται.νομιζω δεν χωρουν προγνωστικα σε αυτο τον αγωνα
ελπιζω αυτη την αγωνιστικη να μιλαμε μονο για αγωνιστικα θεματα blove.gif blove.gif blove.gif

rover6
QUOTE(basketball lover @ Mar 19 2009, 21:52 ) *
:blove:www.superbasket.gr
βιντεακι απο ΟΦΗ-ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ...
ωραια πραγματα...

εκει ειναι τα πραγματικα τελευταια λεπτα του αγωνα.
και να πω οτι μετα το καλαθι εμεναν και 0,3 εκατοστα που γυρισαμε μετα απο μια ωρα να τα παιξουμε για να μην μηδενιστει ο οφη ugly1.gif που θελουμε.
menelaos
QUOTE(basketball lover @ Mar 19 2009, 21:52 ) *
:blove:www.superbasket.gr
βιντεακι απο ΟΦΗ-ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ...
ωραια πραγματα...

Μετα απο αυτο το βιντεο ...........................................................δεν ξερω τι να πω!!!!!!!!!!!!!!!!!ΑΙΣΧΟΣ ΑΙΣΧΟΣ ΑΙΣΧΟΣ
Και εχει και τα κοτσια να κανει ενσταση η ομαδα της Κρητης;;;;;;;;;;;
Τι να πω ,λυπαμαι!!!!!!!!!!!!!!!!Μαλλον ξερω τι να πω αλλα αν τα πω θα με διαγραψουν απο το φορουμ.
zigolo7
Πάντως στην Κρήτη γίνονται πολύ συχνά επεισόδια όχι μόνο στον Ο.Φ.Η. και όχι μονο στην Γ`Εθνική. Νομίζουν ότι είναι άλλη χώρα εκεί?? Ε ας τους αποβάλουν από τα πρωταθλήματα να παίζουν μεταξύ τους αφού αυτό θέλουν...
χαμενο ταλεντο
QUOTE(zigolo7 @ Mar 19 2009, 22:44 ) *
Πάντως στην Κρήτη γίνονται πολύ συχνά επεισόδια όχι μόνο στον Ο.Φ.Η. και όχι μονο στην Γ`Εθνική. Νομίζουν ότι είναι άλλη χώρα εκεί?? Ε ας τους αποβάλουν από τα πρωταθλήματα να παίζουν μεταξύ τους αφού αυτό θέλουν...


φιλε μου μην βαζεται ολες τις ομαδες της κρητης στο ιδιο καζανι...υπαρχουν και φωτινες εξαιρεσεις....ΑΓΟΡ..ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ...ΔΕΙΛΙΝΟ....αν καταφερει η ομαδα μου να βγει κατηγορια να ερθεις να δεις το κλιμα που επικρατει εδω περα..!στο ημιχρονο και στο τελος καθε παιχνιδιου μπαινουν παιδακια και χτυπανε μπαλες και οχι κεφαλια..παιχτων...!
pass
QUOTE(χαμενο ταλεντο @ Mar 19 2009, 22:50 ) *
φιλε μου μην βαζεται ολες τις ομαδες της κρητης στο ιδιο καζανι...υπαρχουν και φωτινες εξαιρεσεις....ΑΓΟΡ..ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ...ΔΕΙΛΙΝΟ....αν καταφερει η ομαδα μου να βγει κατηγορια να ερθεις να δεις το κλιμα που επικρατει εδω περα..!στο ημιχρονο και στο τελος καθε παιχνιδιου μπαινουν παιδακια και χτυπανε μπαλες και οχι κεφαλια..παιχτων...!
Σερρών 17.00 Ίκαροι Σ.-Αναγέννηση Φλ. 1 σε πολύ καλή κατάσταση η ομάδα
Ευόσμου 17.00 Αίας Ευ.-Λαύριο 1 δύσκολα να περάσει το Λαύριο πολύ σκληρή ομάδα ο Αιας
Σπόρτιγκ 17.00 Σπόρτιγκ-Αμύντας 2 με κίνητρο ο Αμύντας
Ν.Σμύρνης 17.00 Π. Φάληρο-Απόλλων Καλ. 2
Κομοτηνής 17.00 Κομοτηνή-Αρκαδικός 1,2 ανάλογα τη διάθεση που θα δείξουν οι γηπεδούχοι
Εσπέρου 17.00 ΑΕ Ικάρου Καλ.-Δούκας 1 δύσκολα
Γουμένισσας 17.00 Γουμένισσα-ΑΓΕΧ 1 εύκολα
Κατερίνης 12.00 Πιερικός Αρχ.-ΟΦΗ 1 αν μιλήσει η έδρα 2 εξαιτίας δυναμικότητας


menelaos
Σερρών 17.00 Ίκαροι Σ.-Αναγέννηση Φλ. 1
Ευόσμου 17.00 Αίας Ευ.-Λαύριο 2 αν μας αφησουν οι γκρι!!!!!!!!!!
Σπόρτιγκ 17.00 Σπόρτιγκ-Αμύντας 2 ευκολα
Ν.Σμύρνης 17.00 Π. Φάληρο-Απόλλων Καλ. 2
Κομοτηνής 17.00 Κομοτηνή-Αρκαδικός 1 νομιζω δεν εχει τυχη ο Αρκαδικος
Εσπέρου 17.00 ΑΕ Ικάρου Καλ.-Δούκας 1
Γουμένισσας 17.00 Γουμένισσα-ΑΓΕΧ 1
Κατερίνης 12.00 Πιερικός Αρχ.-ΟΦΗ 1
Johnny Shooter
QUOTE(kiprianos @ Mar 19 2009, 15:01 ) *
τεστ

ΤΕΣΤ

καλο

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΕΥΟΣΜΟ
Συγχαρητήρια για το site 41.gif , όμορφο, καλόγουστο!Καινούργιο είναι;
rover6
QUOTE(YANN @ Mar 19 2009, 23:28 ) *
Συγχαρητήρια για το site 41.gif , όμορφο, καλόγουστο!Καινούργιο είναι;

δωστε λεπτομερειες.
Johnny Shooter
Δείτε τις δηλώσεις Δέδα μετά τον αγώνα με τον Ίκαρο Καλλ. (http://www.youtube.com/watch?v=FkWb6LO0C9E&feature=player_embedded) Εντάξει καταλαβαίνω ότι η τρομοκρατία παίρνει μπάλλα και αυτόν...τώρα πια!!! Αλλά ο προπονητής πρέπει να έχει μια "άλφα" αξιοπρέπεια και αυτογνωσία. Ούτε ένα σχόλιο για τα επεισόδια, ένα λυπάμαι βρε αδερφέ! Επίσης δείτε στο 1'45'' εκεί που λέει ό,τι "κρίνομαι χωρίς να είναι η ομάδα όπως την έφτιαξα το καλοκαίρι", λόγω του τραυματισμού του Παναγάκη στην αρχή και τώρα του Τσακιρίδη.Δηλαδή ο κος Δέδας πρέπει να κρίνεται με πλήρες ρόστερ και χωρίς τραυματισμούς; Υπάρχει ομάδα στον πλανήτη που να αρχίζει και να τελειώνει το πρωτάθλημα άθικτη;Όταν λείπει ο Παναγάκης ή ο Τσακιρίδης ο Ο.Φ.Η. δέν μπορεί να κερδίσει; Όλα αυτά με τέτοιο μπάτζετ; Πρέπει να είναι το μεγαλύτερο στη κατηγορία! Τότε οι άλλες ομάδες τi να πούν; Θα ήθελα τις γνώμες σας!!!

QUOTE(rover6 @ Mar 19 2009, 23:40 ) *
δωστε λεπτομερειες.
Τι εννοείς λεπτομέρειες;
kesariani 4ever
Παιδια μολις ειδα το βιντεο του παιχνιδιου ΟΦΗ-ΙΚΑΡΟΣ.Η μονη λεξη που ερχεται στο μυαλο μου ειναι ΝΤΡΟΠΗ και ΑΙΣΧΟΣ.Εχουμε δει πολλα παιχνιδια σε δυνατες και σκληρες εδρες αλλα αυτο να κυνηγανε τους παιχτες της αντιπαλης ομαδας νομιζω οτι δεν ειχε προηγουμενο.Πρεπει να τιμωρηθει ο ΟΦΗ παραδειγματικα για να μην ξαναγινει κατι τετοιο και επισης ο ΟΦΗ ειναι μεγαλος συλλογος και δεν αξιζει να εχει τετοιο κοσμο ο οποιος το μονο που κανει ειναι να του δημιουργει προβληματα.
assistant
QUOTE(basketball lover @ Mar 19 2009, 22:15 ) *
ας ασχοληθουμε λιγο με τα αγωνιστικα...ουφ
Κυριακή 22 Μαρτίου
Σερρών 17.00 Ίκαροι Σ.-Αναγέννηση Φλ. Παγώνης-Ευφραιμίδης (Μαυρογένης)-1 εύκολα και μπράβο στις ΣΕΡΡΕΣ που δειχνουν οτι θα ανεβουν παιζοντας με ντοπιους σε μια ποδοσφαιροκρατουμενη πολη.
Ευόσμου 17.00 Αίας Ευ.-Λαύριο Τζαφλέρης-Μερτζάνης (Τσούλης) -θέλω 2 και πιστευω οτι αν παιξουν τα παιδια συμφωνα με τις δυνατοτητες τους θα το παρουν.Γιαννακοπουλος σε σουπερ φορμα
Σπόρτιγκ 17.00 Σπόρτιγκ-Αμύντας Μπίκας-Καραβίτητς (Χαρεμής)- 2 ευκολα.ο Βλάχος έβαλε το νερο στο αυλακι...
Ν.Σμύρνης 17.00 Π. Φάληρο-Απόλλων Καλ. Καραλής-Λουκαράκης (Παπαδόπουλος Στ.) 2
Κομοτηνής 17.00 Κομοτηνή-Αρκαδικός Μήτσιου-Πουρσανίδης Γ (Λαμπρίδης) νομιζω 1. για διπλο πολυ δυσκολο αλλα οχι και απιθανο
Εσπέρου 17.00 ΑΕ Ικάρου Καλ.-Δούκας Μαγκλογιάννης-Ντάβαρης (Ζώης)-1 όχι ευκολα ομως.στον ΔΟΥΚΑ παντως υποκλινομαι για το μπασκετ που παιζει.ο ΙΚΑΡΟΣ πλεον δεν θα αφησει τα πραγματα στην τυχη,εχει και την ψυχολογια...
Γουμένισσας 17.00 Γουμένισσα-ΑΓΕΧ Τάτσικας-Κασαπίδης (Κατσιάνης) 1 και μπραβο στη Γουμενισσα για την προσπαθεια.υγιης νοοτροπια μαθαινω απο μια ομαδα σε μικρη πολη.
Κατερίνης 12.00 Πιερικός Αρχ.-ΟΦΗ Κουκουλίτσιος-Μπλέτσας (Σαμάλης). ΟΦΗ πολυ καλυτερη ομαδα αλλα ασταθμητος παραγοντας η κακη ψυχολογια απο τα τελευταια γεγονοτα.η επιστροφη Τσακιριδη μπορει να κανει τη διαφορα,αν και ο Πιερικος καιγεται.νομιζω δεν χωρουν προγνωστικα σε αυτο τον αγωνα
ελπιζω αυτη την αγωνιστικη να μιλαμε μονο για αγωνιστικα θεματα blove.gif blove.gif blove.gif
Aναφερεις πρωτα πρωτα τους διαιτητες,σε καποια παιχνιδια ριχνεις και τα υπονοουμενα σου και μετα λες οτι ελπιζεις να μιλαμε μονο για αγωνιστικα θεματα.αν ερθουν ολα οπως τα ελπιζεις θα μιλαμε για αγωνιστικα θεματα,αλλιως θα μιλαμε παλι για τη διαιτησια..........Καλο βραδυ.
υγ οι Σερρες ειναι μπασκετομανα πολη,κι οχι μονο ποδοσφαιροκρατουμενη
sportingara sta dyskola
www.sportingclub.googlepages.com

ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΚΑΙ ΨΕΜΑΤΑ....

ΨΕΜΑ: ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΑΡΗΣ ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗΣ
ΑΛΗΘΕΙΑ: ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΔΑΚΡΥΣΜΕΝΟΣ ΑΡΗΣ
ΨΕΜΑ: ΗΜΟΥΝ,ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΠΟΡΤΙΓΚ
ΑΛΗΘΕΙΑ: ΗΣΟΥΝ,ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΕΑΝ ΘΑ ΕΙΣΑΙ
ΨΕΜΑ: ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΟΠΑΔΩΝ
ΑΛΗΘΕΙΑ: ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΗΡΕΣ 1500 ΕΥΡΩ;;;;ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΕΡΧΟΣΟΥΝΑ ΚΑΘΕ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΚΑΙ ΚΛΑΙΓΟΣΟΥΝΑ;;;;;ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΤΑΣΗ;;;;;ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΜΑ ΟΛΟΙ ΠΟΥ ΣΤΑ ΧΩΝΟΥΝ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ BLOGS ;;;;;
ΨΕΜΑ: Η ΣΧΕΣΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΗ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΙΑΤΣΑ.
ΑΛΗΘΕΙΑ: ΟΛΟΙ ΠΙΑΤΣΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΤΩΡΙΝΗ ΜΑΣ ΣΧΕΣΗ.ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΜΑΛΛΟΝ ΣΕ ΤΥΦΛΩΣΑΝ ΤΑ 500ΕΥΡΑ.
ΨΕΜΑ: ΕΙΜΑΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ
ΑΛΗΘΕΙΑ: ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ

ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΩΡΑ
ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ
SPORTING CLUB 1991 (ΟΙ ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟΙ)

fanis christodoulou
QUOTE(kesariani 4ever @ Mar 20 2009, 00:52 ) *
Παιδια μολις ειδα το βιντεο του παιχνιδιου ΟΦΗ-ΙΚΑΡΟΣ.Η μονη λεξη που ερχεται στο μυαλο μου ειναι ΝΤΡΟΠΗ και ΑΙΣΧΟΣ.Εχουμε δει πολλα παιχνιδια σε δυνατες και σκληρες εδρες αλλα αυτο να κυνηγανε τους παιχτες της αντιπαλης ομαδας νομιζω οτι δεν ειχε προηγουμενο.Πρεπει να τιμωρηθει ο ΟΦΗ παραδειγματικα για να μην ξαναγινει κατι τετοιο και επισης ο ΟΦΗ ειναι μεγαλος συλλογος και δεν αξιζει να εχει τετοιο κοσμο ο οποιος το μονο που κανει ειναι να του δημιουργει προβληματα.

καλα να μιλανε αλλοι για αυτα τα γεγονοτα αλλα να μιλατε και σεις στη νηαρ αυτο κι αν ειναι παραδοξο!!! εκτος αν εσυ πας στο γηπεδο σας και δεν παιρνεις χαμπαρι τι συμβαινει τοσα χρονια εκει!!! ποσες τιμωριες εχετε φαει απο τους τραμπουκισμους και τα αλλα διαφορα που συμβαινουν κατα καιρους στη καισαριανη?οχι οτι στον οφη ειναι αγιοι αλλα και σεις δεν πατε πισω!! και κανεις και υποδειξεις οτι πρεπει να τιμωρηθουν παραδειγματικα!!ποιοι εσεις!!!πρεπει να βλεπεις πρωτα τι συμβαιναι στο σπιτι σου και μετα στου γειτονα φιλε μου!!! αντε γεια!!!
CHE
QUOTE(zigolo7 @ Mar 19 2009, 22:44 ) *
Πάντως στην Κρήτη γίνονται πολύ συχνά επεισόδια όχι μόνο στον Ο.Φ.Η. και όχι μονο στην Γ`Εθνική. Νομίζουν ότι είναι άλλη χώρα εκεί?? Ε ας τους αποβάλουν από τα πρωταθλήματα να παίζουν μεταξύ τους αφού αυτό θέλουν...

Μεγάλο UNFAIR! το post σου, φίλε μου... 7.gif 7.gif 7.gif
Jabar
Καλό ειναι να μην γενικεύουμε καταστάσεις.Επεισόδια γίνονται παντού και όχι μόνο στην Κρήτη.Μία αιτία είναι οι ενισχύσεις των οπαδών με ποδοσφαιρικούς.Ανθρωποι που έρχονται,όχι γιατί τους αρέσει το άθλημα και το θέαμα,αλλά στο όνομα της δόξας και της φανέλα του τάδε σωματείου.Καταλαβαίνω ότι οι συγκεκριμένοι αποτελούν δυσφήμηση,για τον ΟΦΗ
που και εκεί υπάρχουν μπασκετικοί και φωτεινές εξαιρέσεις(υπάρχει άνθρωπος που γράφει στο φόρουμ με πολύ σωστές απόψεις).Εδώ βέβαια έχουν ευθύνη και οι διοικήσεις μία φορά να τους φέρεις για ένα παιχνίδι και μετά έχασες τη μπάλλα.
Οποιαδήποτε έκπτωση πχ συνθήματα θα φέρει το επόμενο βήμα τη βία.Δεν φταίνε βέβαια μόνο οι ποδοσφαιρικοί.Ελλειψη παιδείας και ανεργία.Νέοι που ψάχνουν την αυτοεπιβεβαίωση,θέλουν να ανήκουν κάπου και οδηγούνται σε αγελέα συμπεριφορά.Φτωχά ενδιαφέροντα και η ήττα της κοινωνίας,φέρνει την ανάγκη της νίκης με κάθε μέσο.Πως να ανεχτεις την φανταστική η πραγματική αδικία σε ένα παιχνίδι όταν καθημερινά αδικούνται.Η εικόνα στις εξέδρες,είναι η εικόνα της κοινωνίας μας.Ο αθλητισμός είναι και πολιτισμός και αυτό είναι και ευθύνη των ομάδων.
Τα επεισόδια στη Κρήτη προέρχονται από συγκεκριμένες ομάδες,αλλά το ίδιο γίνεται παντού.
ΟΛΑ
QUOTE(YANN @ Mar 20 2009, 00:35 ) *
Δείτε τις δηλώσεις Δέδα μετά τον αγώνα με τον Ίκαρο Καλλ. (http://www.youtube.com/watch?v=FkWb6LO0C9E&feature=player_embedded) Εντάξει καταλαβαίνω ότι η τρομοκρατία παίρνει μπάλλα και αυτόν...τώρα πια!!! Αλλά ο προπονητής πρέπει να έχει μια "άλφα" αξιοπρέπεια και αυτογνωσία. Ούτε ένα σχόλιο για τα επεισόδια, ένα λυπάμαι βρε αδερφέ! Επίσης δείτε στο 1'45'' εκεί που λέει ό,τι "κρίνομαι χωρίς να είναι η ομάδα όπως την έφτιαξα το καλοκαίρι", λόγω του τραυματισμού του Παναγάκη στην αρχή και τώρα του Τσακιρίδη.Δηλαδή ο κος Δέδας πρέπει να κρίνεται με πλήρες ρόστερ και χωρίς τραυματισμούς; Υπάρχει ομάδα στον πλανήτη που να αρχίζει και να τελειώνει το πρωτάθλημα άθικτη;Όταν λείπει ο Παναγάκης ή ο Τσακιρίδης ο Ο.Φ.Η. δέν μπορεί να κερδίσει; Όλα αυτά με τέτοιο μπάτζετ; Πρέπει να είναι το μεγαλύτερο στη κατηγορία! Τότε οι άλλες ομάδες τi να πούν; Θα ήθελα τις γνώμες σας!!!

Τι εννοείς λεπτομέρειες;
Εγω φίλοι μου τα είχα γράψει για Δέδα και Χαριτάτο. Και ας διαφωνεί ο φίλος μου ο rover6 δυστυχώς αυτή είναι η
αλήθεια.Διαχειρήστικαν και οι δυο τα μεγαλύτερα μπάτζετ της κατηγορίας οι ομάδες τους δίνουν μάχη για την άνοδο η Καλιθέα αναγκάστηκε ν αλλάξει προπονητή ο δε Οφη αν χάσει απο το Πιερικό μάλλον χάνει οριστικά την τριάδα και θα δώσει μάχη για την τέταρτη θέση.Θα μου πει κάποιος αυτοί ανέβασαν τις ομάδες. Σωστό αλλά αυτό δε σημαίνει ότι μπορούν να αναλάβουν το ρίσκο να ξανανεβάσουν τις ομάδες στις επόμενες κατηγορίες.
enas lykos
QUOTE(ΟΛΑ @ Mar 20 2009, 09:59 ) *
Εγω φίλοι μου τα είχα γράψει για Δέδα και Χαριτάτο. Και ας διαφωνεί ο φίλος μου ο rover6 δυστυχώς αυτή είναι η
αλήθεια.Διαχειρήστικαν και οι δυο τα μεγαλύτερα μπάτζετ της κατηγορίας οι ομάδες τους δίνουν μάχη για την άνοδο η Καλιθέα αναγκάστηκε ν αλλάξει προπονητή ο δε Οφη αν χάσει απο το Πιερικό μάλλον χάνει οριστικά την τριάδα και θα δώσει μάχη για την τέταρτη θέση.Θα μου πει κάποιος αυτοί ανέβασαν τις ομάδες. Σωστό αλλά αυτό δε σημαίνει ότι μπορούν να αναλάβουν το ρίσκο να ξανανεβάσουν τις ομάδες στις επόμενες κατηγορίες.

Θα συμφωνησω ακουσα δηλωσεις Δεδα και λεω δεν ειναι δυνατον οταν σου φευγει ενας παικτης οποιος και να ειναι αυτος να χανεσε σαν ομαδα με πλοιαδα παικτων στο ροστερ σου τα αλλα ειναι λογια να αγαπιομαστε
Χ.Π
QUOTE (CHE @ Mar 20 2009, 06:38 ) *
Μεγάλο UNFAIR! το post σου, φίλε μου... 7.gif 7.gif 7.gif


καλημερα φιλε μου - μαλλον ξεχασες τι εγραψες στο φορουμ της γ' εθνικης εσυ για την αθηνα σε απαντηση στον λεωνιδα

για ξαναθυμισου blove.gif


Δημοσιεύθηκε στις: Mar 17 2009, 13:56

"εικόνα σου είμαι, κοινωνία, και σου μοιάζω..." ή αλλιώς "ήλθον, είδον και απήλθον..."
γειά σου,φίλε leon!
Y.Γ. Το καλοκαίρι, έλα κάτω να γνωριστούμε από κοντά, μια που εγώ Αθήνα( για μπάσκετ ) δεν ξαναανεβαίνω. Στην Κω θα πάω, που είναι οι άνθρωποι σαν και μένα...
rover6
QUOTE(ΟΛΑ @ Mar 20 2009, 09:59 ) *
Εγω φίλοι μου τα είχα γράψει για Δέδα και Χαριτάτο. Και ας διαφωνεί ο φίλος μου ο rover6 δυστυχώς αυτή είναι η
αλήθεια.Διαχειρήστικαν και οι δυο τα μεγαλύτερα μπάτζετ της κατηγορίας οι ομάδες τους δίνουν μάχη για την άνοδο η Καλιθέα αναγκάστηκε ν αλλάξει προπονητή ο δε Οφη αν χάσει απο το Πιερικό μάλλον χάνει οριστικά την τριάδα και θα δώσει μάχη για την τέταρτη θέση.Θα μου πει κάποιος αυτοί ανέβασαν τις ομάδες. Σωστό αλλά αυτό δε σημαίνει ότι μπορούν να αναλάβουν το ρίσκο να ξανανεβάσουν τις ομάδες στις επόμενες κατηγορίες.

εγω φιλε δεν διαφωνω με τις αποψεις του καθενος ειδικα οταν εκφραζεται μπασκετικα οπως εσυ,και οι αποψεις σου επειδη βλεπω οτι ειναι μπασκετικες πολλες φορες τις ασπαζομαι.
ειχα γραψει για χαριτατο οτι δουλευει,ηταν παιδι της ομαδος και ηταν αυτος που εφτασε την ομαδα εδω.και δεν σου κρυβω οτι εγω τον βρηκα στην ομαδα και οι παικτες ειχαν την καλυτερη αποψη για αυτον, πραγμα σημαντικο, τωρα ομως φανηκε οτι ακομη δεν ηταν ετοιμος ακομη κατα την γνωμη μου.
βλεπω οτι με λυκογιαννη η ομαδα ειναι σε αλλο επιπεδο,ασχετα αν καποιοι φιλοι τον εχουν κατηγορησει για πολλα, και αν ακομη ειναι λιγο καιρο στην ομαδα,φανηκε απο την αρχη οτι κατι αλλαξε προς το καλυτερο.
το παιχνιδι στην κρητη ηταν το καλυτερο παιχνιδι που εχω δει τον ικαρο στα τελευταια δυο χρονια,ελπιζω να μην ηταν φωτοβοληδα αλλα αυτο να ειναι το στανταρντ παιχνιδι μας.
κυριακη κοντινη γιορτη σε ενα παιχνιδι πολυ δυσκολο με τον δουκα που ειναι μια ομαδα χωρις αγχος και εχει κανει τις κηδειες της.
fanis christodoulou
QUOTE(fanis christodoulou @ Mar 20 2009, 01:36 ) *
καλα να μιλανε αλλοι για αυτα τα γεγονοτα αλλα να μιλατε και σεις στη νηαρ αυτο κι αν ειναι παραδοξο!!! εκτος αν εσυ πας στο γηπεδο σας και δεν παιρνεις χαμπαρι τι συμβαινει τοσα χρονια εκει!!! ποσες τιμωριες εχετε φαει απο τους τραμπουκισμους και τα αλλα διαφορα που συμβαινουν κατα καιρους στη καισαριανη?οχι οτι στον οφη ειναι αγιοι αλλα και σεις δεν πατε πισω!! και κανεις και υποδειξεις οτι πρεπει να τιμωρηθουν παραδειγματικα!!ποιοι εσεις!!!πρεπει να βλεπεις πρωτα τι συμβαιναι στο σπιτι σου και μετα στου γειτονα φιλε μου!!! αντε γεια!!!

εχει να μας πει τιποτα ο φιλος απο τη καισαριανη για αυτα που αναφερονται παραπανω η ειναι μονο βρισιες και απειλες σε π.μ???? wav.gif
pass
QUOTE(rover6 @ Mar 20 2009, 11:43 ) *
εγω φιλε δεν διαφωνω με τις αποψεις του καθενος ειδικα οταν εκφραζεται μπασκετικα οπως εσυ,και οι αποψεις σου επειδη βλεπω οτι ειναι μπασκετικες πολλες φορες τις ασπαζομαι.
ειχα γραψει για χαριτατο οτι δουλευει,ηταν παιδι της ομαδος και ηταν αυτος που εφτασε την ομαδα εδω.και δεν σου κρυβω οτι εγω τον βρηκα στην ομαδα και οι παικτες ειχαν την καλυτερη αποψη για αυτον, πραγμα σημαντικο, τωρα ομως φανηκε οτι ακομη δεν ηταν ετοιμος ακομη κατα την γνωμη μου.
βλεπω οτι με λυκογιαννη η ομαδα ειναι σε αλλο επιπεδο,ασχετα αν καποιοι φιλοι τον εχουν κατηγορησει για πολλα, και αν ακομη ειναι λιγο καιρο στην ομαδα,φανηκε απο την αρχη οτι κατι αλλαξε προς το καλυτερο.
το παιχνιδι στην κρητη ηταν το καλυτερο παιχνιδι που εχω δει τον ικαρο στα τελευταια δυο χρονια,ελπιζω να μην ηταν φωτοβοληδα αλλα αυτο να ειναι το στανταρντ παιχνιδι μας.
κυριακη κοντινη γιορτη σε ενα παιχνιδι πολυ δυσκολο με τον δουκα που ειναι μια ομαδα χωρις αγχος και εχει κανει τις κηδειες της.
Τον Χαριτάτο τον είχα δει να κοουτσάρει στο περσινό αγώνα το δικό μας μέσα στις Σέρρες.Έμεις ουσιαστικά παίζαμε με την δεύτερη πεντάδα έλειπαν Σδράκας,Τοπούζης,Ασημάκης δε θυμάμαι ποιοί άλλοι και αυτός έκανε τα πάντα να μας δώσει το παιχνίδι όπως και το πήραμε νομίζω εύκολα με 10 πόντους διαφορά. Θυμάμαι δίπλα μου καθόταν παράγοντες της Καλιθέας οι οποίοι έπιαναν το κεφάλι τους μ αυτά που έβλεπαν.Ήταν σίγουροι για τη νίκη τους μετά τις απουσίες της ομάδας μας ,αλλά βλέποντας αυτά που έκανε ο προπονητής τους μουρμούριζαν.
CHE
QUOTE(Χ.Π @ Mar 20 2009, 10:36 ) *
καλημερα φιλε μου - μαλλον ξεχασες τι εγραψες στο φορουμ της γ' εθνικης εσυ για την αθηνα σε απαντηση στον λεωνιδα

για ξαναθυμισου blove.gif


Δημοσιεύθηκε στις: Mar 17 2009, 13:56

"εικόνα σου είμαι, κοινωνία, και σου μοιάζω..." ή αλλιώς "ήλθον, είδον και απήλθον..."
γειά σου,φίλε leon!
Y.Γ. Το καλοκαίρι, έλα κάτω να γνωριστούμε από κοντά, μια που εγώ Αθήνα( για μπάσκετ ) δεν ξαναανεβαίνω. Στην Κω θα πάω, που είναι οι άνθρωποι σαν και μένα...

Δεν ξέρω τι κατάλαβες, φίλε μου, αλλά εγώ δεν γενίκευσα.Ένας αγώνας μένει στην Αθήνα, στον οποίο δε μπορώ να ανέβω.Όσον αφορά στην ΚΩ, μιλάω για τρεις συγκεκριμένους ανθρώπους που έχω γνωρίσει. Δεν απαξιώνω, λοιπόν, ούτε την Αθήνα στο σύνολό της, ούτε την Κω δοξάζω.Άρα, διατηρώ, νομίζω το δικαίωμα να απαιτώ το fairplay, τουλάχιστον στα post...
Eλπίζω οι επεξηγήσεις αυτές να σε καλύπτουν. bball.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.