Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' Εθνικη 2008-2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66
Xainis
Φίλε Μενέλαε, χωρίς παρεξήγηση, αλλά με έχεις μπερδέψει...
Μιλάς ως φίλαθλος του Λαυρίου ή ως παναθηναϊκός, όπως βλέπω στην υπογραφή σου;;
Γιατί εμείς μιλάμε ως φίλαθλοι του ΟΦΗ και μόνο.
Μάλλον γαλουχήθηκες με τα ιδανικά του ΟΑΚΑ και του ΣΕΦ, όπου οι φίλαθλοι πραγματικά σε κάθε αγώνα παο-οσφπ διδάσκουν μπασκετική συμπεριφορά. Δε χρειάζεται να τα μεταφέρεις δυναμιτίζοντας το κλίμα.
Όσο για τη μεταφορά απειλών μέσω φόρουμ και τη δημιουργία κλίματος για μελλοντικούς αγώνες, δε θυμάμαι ποτέ φίλαθλο του ΟΦΗ να κάνει κάτι παρόμοιο.

Τα όσα λένε τα υπόλοιπα παιδιά είναι απόλυτα σεβαστά.

Το ότι ο ΟΦΗ ...κατάφερε να τιμωρηθεί εκτός έδρας δεν οφείλεται στην εκεί παρουσία των οπαδών του. 20 μετρημένα άτομα ήταν στη Νίκαια και εχω το βίντεο στη διάθεση του οποιουδήποτε.Εν μέρει οφείλεται στο κακό όνομα που έχτισε πέρσι. Εν μέρει σε άλλους λόγους που δε θέλω να αναφέρω. Επίσης για τον αγώνα με το Φιλαθλητικό -που τα πράγματα ξέφυγαν όντως- υπάρχει μονόπλευρη ενημέρωση. Και σε αυτό το ματς ήμουν εκεί και καμάρωσα αρκετές φορές τα μεσαία δάχτυλα των παιχτών του Φιλαθλητικού ορθωμένα από το δεύτερο δεκάλεπτο. Χωρίς να δικαιολογώ τα όσα απαράδεκτα ακολούθησαν.
Αν το Λαύριο είχε παράπονα από τη φιλοξενία έπρεπε να τα δημοσιοποιήσει.


Ο ΟΦΗ έχει ένα κοινό που τώρα εκπαιδεύεται μπασκετικά. Και έχει παρουσιάσει πρόοδο. Και τα γεμάτα γήπεδα είναι κέρδος για το μπάσκετ.
Επαναλαμβάνω κανένας δεν είναι υπέρ των προκλήσεων και των επεισοδίων.
Δε νομίζω ότι αξίζει να συνεχίσουμε αυτή τη συζήτηση τελικά όλοι μάλλον συμφωνούμε στο παραπάνω και όλοι γράφουμε εδώ επειδή μας ενδιαφέρει η πρόοδος και του αθλήματος και των ομάδων μας. Και θέλει κότσια να ασχολείσαι με τέτοιες κατηγορίες. Το να είσαι παο ή οσφπ είναι το εύκολο και το ανέξοδο. Το να έχεις κόσμο κάθε Κυριακή που αγαπάει την ομάδα -έστω και 20 άτομα- άσχετα αν λέγεται Λαύριο, Σπόρτινγκ, Φλόγα ή ΟΦΗ είναι το σπουδαίο. Κόσμο που θα προτιμήσει τη Β εθνική από το να δει μια μεγάλη ομάδα στο ποδόσφαιρο στην Κυριακή του. Στο νταβαντούρι θα ακολουθήσουν πολλοί. Στα δύσκολα, ελάχιστοι.
menelaos
QUOTE(skinspath 4 @ Dec 5 2008, 20:29 ) *
Φιλε Μενελαε,πιστεψε με,δεν μου αρεσουν οι τσαμπουκαδες,και ειδικα στο BASKET...να προσεχουμε ομως τι λεμε για 2ους γυρους κ.λ.π.,γιατι εμεις παμε σ ολα τα γηπεδα,γιατι γουσταρουμε,γιατι ΕΧΟΥΜΕ κοσμο παντου!!!
Γι αυτο εντελως φιλικα,μην προκαλεις σε παρακαλω.....

Φιλαρακο ακου τους τσαμπουκαδες τους κανετε εσεις και δεν μιλω προσωπικα. Τωρα αμα εχετε κοσμο και πατε παντου δεν υπαρχει κανενα προβλημα εμεις φιλοξενουμε ολους τους φιλους του αθληματος. Αλλα οτι δινεται παιρνεται ετσι δεν ειναι;
zigolo7
Η Κομοτηνή είναι μια ομάδα με πολύ ταλέντο αλλά χωρίς ψηλούς. Ακόμα αν δείξει την περσινή αστάθεια δύσκολα θα ανέβει καθώς έκανε αρκετές ήττες στην έδρα της. Πέρσυ κέρδισε τον Αμύντα έξω και έχασε στην Κομοτηνή. Εγώ πάντως περιμένω να ανέβει και την υποστηρίζω.

Υ.Γ.: Και ο Τσακιρίδης είναι πολύ καλός άσσος. όπως και οι Φαλέκας, Στεφανίδης, Σκουζής, Τσακωνίτης, Ζούπας, Τρικαλιώτης.
menelaos
QUOTE(Xainis @ Dec 5 2008, 21:53 ) *
Φίλε Μενέλαε, χωρίς παρεξήγηση, αλλά με έχεις μπερδέψει...
Μιλάς ως φίλαθλος του Λαυρίου ή ως παναθηναϊκός, όπως βλέπω στην υπογραφή σου;;
Γιατί εμείς μιλάμε ως φίλαθλοι του ΟΦΗ και μόνο.
Μάλλον γαλουχήθηκες με τα ιδανικά του ΟΑΚΑ και του ΣΕΦ, όπου οι φίλαθλοι πραγματικά σε κάθε αγώνα παο-οσφπ διδάσκουν μπασκετική συμπεριφορά. Δε χρειάζεται να τα μεταφέρεις δυναμιτίζοντας το κλίμα.
Όσο για τη μεταφορά απειλών μέσω φόρουμ και τη δημιουργία κλίματος για μελλοντικούς αγώνες, δε θυμάμαι ποτέ φίλαθλο του ΟΦΗ να κάνει κάτι παρόμοιο.

Τα όσα λένε τα υπόλοιπα παιδιά είναι απόλυτα σεβαστά.

Το ότι ο ΟΦΗ ...κατάφερε να τιμωρηθεί εκτός έδρας δεν οφείλεται στην εκεί παρουσία των οπαδών του. 20 μετρημένα άτομα ήταν στη Νίκαια και εχω το βίντεο στη διάθεση του οποιουδήποτε.Εν μέρει οφείλεται στο κακό όνομα που έχτισε πέρσι. Εν μέρει σε άλλους λόγους που δε θέλω να αναφέρω. Επίσης για τον αγώνα με το Φιλαθλητικό -που τα πράγματα ξέφυγαν όντως- υπάρχει μονόπλευρη ενημέρωση. Και σε αυτό το ματς ήμουν εκεί και καμάρωσα αρκετές φορές τα μεσαία δάχτυλα των παιχτών του Φιλαθλητικού ορθωμένα από το δεύτερο δεκάλεπτο. Χωρίς να δικαιολογώ τα όσα απαράδεκτα ακολούθησαν.
Αν το Λαύριο είχε παράπονα από τη φιλοξενία έπρεπε να τα δημοσιοποιήσει.


Ο ΟΦΗ έχει ένα κοινό που τώρα εκπαιδεύεται μπασκετικά. Και έχει παρουσιάσει πρόοδο. Και τα γεμάτα γήπεδα είναι κέρδος για το μπάσκετ.
Επαναλαμβάνω κανένας δεν είναι υπέρ των προκλήσεων και των επεισοδίων.
Δε νομίζω ότι αξίζει να συνεχίσουμε αυτή τη συζήτηση τελικά όλοι μάλλον συμφωνούμε στο παραπάνω και όλοι γράφουμε εδώ επειδή μας ενδιαφέρει η πρόοδος και του αθλήματος και των ομάδων μας. Και θέλει κότσια να ασχολείσαι με τέτοιες κατηγορίες. Το να είσαι παο ή οσφπ είναι το εύκολο και το ανέξοδο. Το να έχεις κόσμο κάθε Κυριακή που αγαπάει την ομάδα -έστω και 20 άτομα- άσχετα αν λέγεται Λαύριο, Σπόρτινγκ, Φλόγα ή ΟΦΗ είναι το σπουδαίο. Κόσμο που θα προτιμήσει τη Β εθνική από το να δει μια μεγάλη ομάδα στο ποδόσφαιρο στην Κυριακή του. Στο νταβαντούρι θα ακολουθήσουν πολλοί. Στα δύσκολα, ελάχιστοι.

Κατσε ρε φιλαρακο απο που κι ως που κρινεις πως γαλουχηθηκα εγω; Το αν ειμαι Παναθηναικος δεν εχει να κανει με το τι γραφω και υποστηριζω για την πολη μου. Ξεκινησα και επαιξα μπασκετ για το Λαυριο και τωρα ειμαι φιλαθλος του. Παντως εκεινο το παιχνιδι μεταξυ μας μονο φιλοι του μπασκετ δεν ηταν στο γηπεδο!!!!!!!!! Κι αν δεν ειχατε χασει στο ποδοσφαιρο εκεινη την ημερα θα ηταν διαφορετικα τα πραγματα.
Τωρα οσο αφορα το τι εγινε με εσας περυσι στην κατηγορια που παιζατε δεν ξερω και δεν σου εγραψα εγω τιποτα. Μαλλον με εχεις μπερδεψει με καποιον αλλο.
Και κατι ακομα μη μου λες εμενα για κοτσια ,γιατι εγω ειμαι στο Λαυριο απο γ εσκα δηλαδη απο το ξεκινημα. Αρα ξερω απο αυτα . Τελειωνοντας σου λεω οτι μην με μπερδευεις με τον Παναθηναικο γιατι και εσυ μεχρι πριν λιγο καιρο Παναθηναικος ησουν οπως και ολος ο Οφη. Μην ποδοσφαιροποιησουμε ομως τωρα το ποστ μας.
basketball lover
QUOTE(Xainis @ Dec 5 2008, 21:53 ) *
Φίλε Μενέλαε, χωρίς παρεξήγηση, αλλά με έχεις μπερδέψει...
Μιλάς ως φίλαθλος του Λαυρίου ή ως παναθηναϊκός, όπως βλέπω στην υπογραφή σου;;
Γιατί εμείς μιλάμε ως φίλαθλοι του ΟΦΗ και μόνο.
Μάλλον γαλουχήθηκες με τα ιδανικά του ΟΑΚΑ και του ΣΕΦ, όπου οι φίλαθλοι πραγματικά σε κάθε αγώνα παο-οσφπ διδάσκουν μπασκετική συμπεριφορά. Δε χρειάζεται να τα μεταφέρεις δυναμιτίζοντας το κλίμα.
Όσο για τη μεταφορά απειλών μέσω φόρουμ και τη δημιουργία κλίματος για μελλοντικούς αγώνες, δε θυμάμαι ποτέ φίλαθλο του ΟΦΗ να κάνει κάτι παρόμοιο.

Τα όσα λένε τα υπόλοιπα παιδιά είναι απόλυτα σεβαστά.

Το ότι ο ΟΦΗ ...κατάφερε να τιμωρηθεί εκτός έδρας δεν οφείλεται στην εκεί παρουσία των οπαδών του. 20 μετρημένα άτομα ήταν στη Νίκαια και εχω το βίντεο στη διάθεση του οποιουδήποτε.Εν μέρει οφείλεται στο κακό όνομα που έχτισε πέρσι. Εν μέρει σε άλλους λόγους που δε θέλω να αναφέρω. Επίσης για τον αγώνα με το Φιλαθλητικό -που τα πράγματα ξέφυγαν όντως- υπάρχει μονόπλευρη ενημέρωση. Και σε αυτό το ματς ήμουν εκεί και καμάρωσα αρκετές φορές τα μεσαία δάχτυλα των παιχτών του Φιλαθλητικού ορθωμένα από το δεύτερο δεκάλεπτο. Χωρίς να δικαιολογώ τα όσα απαράδεκτα ακολούθησαν.
Αν το Λαύριο είχε παράπονα από τη φιλοξενία έπρεπε να τα δημοσιοποιήσει.


Ο ΟΦΗ έχει ένα κοινό που τώρα εκπαιδεύεται μπασκετικά. Και έχει παρουσιάσει πρόοδο. Και τα γεμάτα γήπεδα είναι κέρδος για το μπάσκετ.
Επαναλαμβάνω κανένας δεν είναι υπέρ των προκλήσεων και των επεισοδίων.
Δε νομίζω ότι αξίζει να συνεχίσουμε αυτή τη συζήτηση τελικά όλοι μάλλον συμφωνούμε στο παραπάνω και όλοι γράφουμε εδώ επειδή μας ενδιαφέρει η πρόοδος και του αθλήματος και των ομάδων μας. Και θέλει κότσια να ασχολείσαι με τέτοιες κατηγορίες. Το να είσαι παο ή οσφπ είναι το εύκολο και το ανέξοδο. Το να έχεις κόσμο κάθε Κυριακή που αγαπάει την ομάδα -έστω και 20 άτομα- άσχετα αν λέγεται Λαύριο, Σπόρτινγκ, Φλόγα ή ΟΦΗ είναι το σπουδαίο. Κόσμο που θα προτιμήσει τη Β εθνική από το να δει μια μεγάλη ομάδα στο ποδόσφαιρο στην Κυριακή του. Στο νταβαντούρι θα ακολουθήσουν πολλοί. Στα δύσκολα, ελάχιστοι.

τρεις παρατηρησεις,φιλε απο την Κρητη.
1.η τελευταια σου παραγραφος δειχνει οτι εισαι πολυ σωστο και μπασκετικο παιδι και μπραβο σου.αυτο ακριβως ειναι το ζητουμενο για το μπασκετικο κοσμο και ξαναλεω οτι αν ο ΟΦΗ αποκτησει μπασκετικο κοινο θα ειναι μεγαλο κερδος για το αθλημα η παρουσια του σε μεγαλες κατηγοριες.
2.πολυ σωστα ριχνεις τους τονους γιατι ανεγκεφαλοι υπαρχουν παντου και δε θελει πολυ να αναψει η φωτια
3.η παραδοχη προηγουμενων λαθων βοηθαει στο να μην επαναληφθουν.δεν χρειαζεται να προσπαθεις να δικαιολογεις απαραδεκτες ενεργειες ανεγκεφαλων(περσι) αφου οπως λες φετος τα πραγματα ελεγχονται και αυτο επρεπε να ειχε γινει απο την 1η χρονια ωστε να μην αποκτησει το κακο ονομα ο ΟΦΗ.
ΕΡΩΤΗΣΗ:για τα επεισοδια στην Ιεραπετρα δεν ειχατε φαει 2 αγωνιστικες ή για τη Νικαια μονο?
karaflas
QUOTE(menelaos @ Dec 5 2008, 22:42 ) *
Κατσε ρε φιλαρακο απο που κι ως που κρινεις πως γαλουχηθηκα εγω; Το αν ειμαι Παναθηναικος δεν εχει να κανει με το τι γραφω και υποστηριζω για την πολη μου. Ξεκινησα και επαιξα μπασκετ για το Λαυριο και τωρα ειμαι φιλαθλος του. Παντως εκεινο το παιχνιδι μεταξυ μας μονο φιλοι του μπασκετ δεν ηταν στο γηπεδο!!!!!!!!! Κι αν δεν ειχατε χασει στο ποδοσφαιρο εκεινη την ημερα θα ηταν διαφορετικα τα πραγματα.
Τωρα οσο αφορα το τι εγινε με εσας περυσι στην κατηγορια που παιζατε δεν ξερω και δεν σου εγραψα εγω τιποτα. Μαλλον με εχεις μπερδεψει με καποιον αλλο.
Και κατι ακομα μη μου λες εμενα για κοτσια ,γιατι εγω ειμαι στο Λαυριο απο γ εσκα δηλαδη απο το ξεκινημα. Αρα ξερω απο αυτα . Τελειωνοντας σου λεω οτι μην με μπερδευεις με τον Παναθηναικο γιατι και εσυ μεχρι πριν λιγο καιρο Παναθηναικος ησουν οπως και ολος ο Οφη. Μην ποδοσφαιροποιησουμε ομως τωρα το ποστ μας.

μια μας λες οτι εισαι παραγωντας του λαυριου και τωρα μας λες οτι εισαι ενας απλος φιλαθλος......!!!!!!!!!!ΕΧΕΙΣ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΛΙΓΟ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΜΑΣ ΜΙΛΑΣ ΚΑΠΩς ΑΚΑΤΑΛΑΒΙΣΤΙΚΑ!!!!!!!
skinspath 4
menelaos εγραψε:
Τελειωνοντας σου λεω οτι μην με μπερδευεις με τον Παναθηναικο γιατι και εσυ μεχρι πριν λιγο καιρο Παναθηναικος ησουν οπως και ολος ο Οφη. Μην ποδοσφαιροποιησουμε ομως τωρα το ποστ μας.

Ε,τωρα φιλε μενελαε,τη σκοτωσες τη συζητηση!!!
Τωρα ειμαι απολυτα σιγουρος πως...
1ον) δεν εχεις δει το ματς,αφου παντα κανουμε <<κανταδα>> στον παο,οπως και εκεινη τη μερα!(και σε οσφπ,αεκ βεβαια.και πιο πολυ το κανουμε για να πικαρουμε τους Ηρακλειωτες οπαδους αυτων!)
2ον)δεν σεβεσαι τον αγωνα μας επι σειρα ετων για λευτερια,και ειδικα το τελευταιο 6μηνο(αν και περισσοτερο φταινε τα αθηνολατρικα μμε που δεν φιλοτιμηθηκαν να ασχοληθουν π.χ. πριν λιγες εβδομαδες με ενα συλλαλητιριο 3000 ανθρωπων)
3ον)ΟΦΗ ειμαστε γιατι γουσταρουμε να βοηθαμε τον τοπο μας,και γι αυτο γυριζουμε σε ολη την Ελλαδα!Και εγω εχω παει παντου(ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΟΣΟ ΤΟ BASKET),γιατι ο ΤΟΠΙΚΙΣΜΟΣ για μας ειναι μια μεγαλη ΙΔΕΑ!!!μπορει να τη στηριξει καθενας απο σας?ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ....!
Συγνωμη που το γενικεψα,αλλα ο φιλος εριξε αλατι στη μεγαλυτερη πληγη ενος Ομιλιτη!!!πολυ προκλητικο για εμας!

Kαι για τον φιλο basketball lover:επειδη δεν σου τα χουν πει ολα για την Ιεραπετρα,επεισοδια εγιναν γιατι πηγαμε 1000 ατομα,και ηρθαν 200 Ιεραπετριτες πριν το ματς,ολοι με φανελες παο,οσφπ κ.λ.π.,και προκαλεσαν...θα μου πεις εδρα τους,αλλα οι αριθμοι αλλα ελεγαν...διαβαζοντας και τις παραπανω αποψεις θα καταλαβεις...πολυ ξενομανια στο νησι,δυστυχως....
Για τα αλλα στην αθηνα,φοβερο θεατρο με σκηνοθετη το Δαρλαμητσο!!!!!!!Δεν λεω οτι ειμαστε Παναγιες,αλιμονο,μεσα στο δασος εχει πολλα <<φρουτα>>!

υ.γ. ελπιζω να μην μου ξαναδωθει αφορμη να ασχοληθω με εξωαγωνιστικα θεματα,ειλικρινα δεν μου ειναι ευχαριστο...
GREER
QUOTE(skinspath 4 @ Dec 5 2008, 20:29 ) *
Φιλε Μενελαε,πιστεψε με,δεν μου αρεσουν οι τσαμπουκαδες,και ειδικα στο BASKET...να προσεχουμε ομως τι λεμε για 2ους γυρους κ.λ.π.,γιατι εμεις παμε σ ολα τα γηπεδα,γιατι γουσταρουμε,γιατι ΕΧΟΥΜΕ κοσμο παντου!!!
Γι αυτο εντελως φιλικα,μην προκαλεις σε παρακαλω.....

Ας ριξουμε τους τονους ρε παιδια λιγο. Και εγω και ο Μενελαος γραψαμε οτι λογω αυτων που συνεβησαν στο Ηρακλειο, θα υπαρξει μαλλον απαντηση στο Λαυριο. Δεν απειλησαμε για κατι. Τουλαχιστον εγω στο δικο μου ποστ δεν σας απειλησα. Απλως σας αναφερω ενα γεγονος που, δυστυχως, μαλλον θα συμβει. Και εξηγω αυτο που ισχυει, χωρις να απειλω για κατι. Το γηπεδο του Λαυριου ειναι εκκλησια. Μετατρεπεται ομως σε "κολαστηριο" μονο οταν υπαρχει "βεντετα" που την εχουν ξεκινησει αλλοι. Ετσι εγινε με τη Καλαματα πριν απο καποια χρονια και ετσι εγινε και με την ΝΗΑΡ περσυ. Κατα τα αλλα πιστεψτε με ειναι εκκλησια. Και αυτο μπορουν να σας στο επιβεβαιωσουν ολοι, που το εχουν επισκεφθει.

QUOTE(rover6 @ Dec 5 2008, 17:07 ) *
ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΦΙΛΟΙ ΚΑΙ ΤΟ ΩΡΑΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΣΥΖΗΤΑΣ ΜΕ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟΥΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΤΣΙ (ΜΕΣΩ ΜΥΝΗΜΑΤΩΝ).
ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΤΙ ΒΛΕΠΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΚΟΜΟΤΗΝΗ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΚΕΡΔΙΣΕΙ Η ΚΟΜΟΤΗΝΗ ΑΠΟΚΤΑ ΜΕΓΑΛΟ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΜΥΝΤΑ ΦΕΤΟΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΕΚΤΙΜΗΣΗ.
ΓΡΑΨΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ.
39.gif

Ωραιο ματς και ελπιζω να παω να το δω. Αξιζει το κοπο. Εγω παντως πιστευω οτι θα ειναι πολλα με λιγα. Ασσαρα λογω του οτι ο Αμυντας καιγεται για τη νικη, δεν εχει τη πολυτελεια για αλλες απωλειες(ειδικα στη εδρα του) και επειδη εχει ποιοτικοτερη ομαδα απο τη Κομοτηνη κατα τη γνωμη μου.
menelaos
QUOTE(skinspath 4 @ Dec 6 2008, 10:37 ) *
menelaos εγραψε:
Τελειωνοντας σου λεω οτι μην με μπερδευεις με τον Παναθηναικο γιατι και εσυ μεχρι πριν λιγο καιρο Παναθηναικος ησουν οπως και ολος ο Οφη. Μην ποδοσφαιροποιησουμε ομως τωρα το ποστ μας.

Ε,τωρα φιλε μενελαε,τη σκοτωσες τη συζητηση!!!
Τωρα ειμαι απολυτα σιγουρος πως...
1ον) δεν εχεις δει το ματς,αφου παντα κανουμε <<κανταδα>> στον παο,οπως και εκεινη τη μερα!(και σε οσφπ,αεκ βεβαια.και πιο πολυ το κανουμε για να πικαρουμε τους Ηρακλειωτες οπαδους αυτων!)
2ον)δεν σεβεσαι τον αγωνα μας επι σειρα ετων για λευτερια,και ειδικα το τελευταιο 6μηνο(αν και περισσοτερο φταινε τα αθηνολατρικα μμε που δεν φιλοτιμηθηκαν να ασχοληθουν π.χ. πριν λιγες εβδομαδες με ενα συλλαλητιριο 3000 ανθρωπων)
3ον)ΟΦΗ ειμαστε γιατι γουσταρουμε να βοηθαμε τον τοπο μας,και γι αυτο γυριζουμε σε ολη την Ελλαδα!Και εγω εχω παει παντου(ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΟΣΟ ΤΟ BASKET),γιατι ο ΤΟΠΙΚΙΣΜΟΣ για μας ειναι μια μεγαλη ΙΔΕΑ!!!μπορει να τη στηριξει καθενας απο σας?ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ....!
Συγνωμη που το γενικεψα,αλλα ο φιλος εριξε αλατι στη μεγαλυτερη πληγη ενος Ομιλιτη!!!πολυ προκλητικο για εμας!

Kαι για τον φιλο basketball lover:επειδη δεν σου τα χουν πει ολα για την Ιεραπετρα,επεισοδια εγιναν γιατι πηγαμε 1000 ατομα,και ηρθαν 200 Ιεραπετριτες πριν το ματς,ολοι με φανελες παο,οσφπ κ.λ.π.,και προκαλεσαν...θα μου πεις εδρα τους,αλλα οι αριθμοι αλλα ελεγαν...διαβαζοντας και τις παραπανω αποψεις θα καταλαβεις...πολυ ξενομανια στο νησι,δυστυχως....
Για τα αλλα στην αθηνα,φοβερο θεατρο με σκηνοθετη το Δαρλαμητσο!!!!!!!Δεν λεω οτι ειμαστε Παναγιες,αλιμονο,μεσα στο δασος εχει πολλα <<φρουτα>>!

υ.γ. ελπιζω να μην μου ξαναδωθει αφορμη να ασχοληθω με εξωαγωνιστικα θεματα,ειλικρινα δεν μου ειναι ευχαριστο...

Οντως το ειπα για να σε πικαρω. Και που να δεις τι εχουμε πει εμεις οι Παναθηναικοι για τον προστατη σας τον Βαρδηνογιαννη. Ξερεις ομως μη μου μιλας για τοπικιστες και τετοια ,γιατι εμεις απο το Λαυριο και ολοι οι αλλοι που δεν ζουν στην Αθηνα παλευουν για τον τοπο τους και για τα ιδανικα τους. Εσεις ειδικα οι Κρητικοι το ξερετε καλα αυτο και εχετε μεγαλη δυναμη που την εχετε δειξει κατα καιρους. Μονο που αν και το Λαυριο απεχει 50 χιλιομετρα απο την Αθηνα του συμπεριφερονται οπως εσας και ακομα χειροτερα. Και ξερεις γιατι; Γιατι μια μικρη πολη θελει να παρει τα σκηπτρα απο παραδοσιακες ομαδες των Αθηνων και της Θεσ/νικης. Εμεις σε πεισμα ολων αυτων θα παλεβουμε οπως κανουμε παντα τα τελευταια χρονια.
Αυτα και για οσα εγιναν περυσι στην κατηγορια σας δεν με ενδιαφερει καθολου και ουτε ποτε αναφερθηκα σε αυτα.
Ευχαριστω πολυ ΜΕΝΕΛΑΟΣ

Και για να απαντησω και σε καποιον που νομιζει οτι καποιος ειναι αλλα δεν τον υπολογιζει κανεις του λεω οτι απο ποτε καποιος που ειναι παραγοντας δεν μπορει να ειναι και φιλαθλος και αντιστροφα;;;;;;;;;
Αστο μην το ψαξεις αλλωστε δεν θα καταλαβεις τι σου εγραψα!!!!!!!!!!!!!!Ψαξε να βρεις σε ποιο αλλο ποστ θα πας να μαλωσεις και αν δεν βρεις ελα ξανα σε εμας.
Xainis
Μενέλαε προφανώς οι αναφορές μου για τα περσινά είναι άσχετες με τα γραφόμενά σου, απαντούσα σε άλλα ποστ- δεν ήταν ίσως ξεκάθαρο.
Όπως και νάχει εδώ δε βρίσκομαι ούτε για να πουλήσω μούρη για τον ΟΦΗ ούτε για να δικαιολογήσω κανέναν για τις πράξεις του. Να ξέρετε όμως ότι και στην Ιεράπετρα οι οπαδοί του ΟΦΗ προκλήθηκαν εκτός γηπέδου πριν τον αγώνα από έναν απίθανο συνασπισμό ανθρώπων που φορούσαν φανέλες οσφπ ΚΑΙ παο!! Αυτό που λέμε ανίερες συμμαχίες. Και μετά οι ίδιοι κλαίγονταν για τη συμπεριφορά των οπαδών του ΟΦΗ... Μάλλον δεν αντέχουν το γεγονός ότι κάποιοι έχουν τα κότσια να είναι με τις ομάδες του τόπου τους αποκλειστικά και δεν κρύβονται πίσω από κοκκινοπράσινους στρατούς. Μενέλαε χαίρομαι για την αγάπη σου για το Λαύριο -μην το λάβεις ως μομφή αλλά για μένα είναι σπουδαιότερη από την αγάπη για παναθηναϊκό και ολυμπιακό. Είναι πιο ειλικρινής και δύσκολη. Και ειλικρινά επειδή βλέπω ότι το παλεύετε σας εύχομαι κάθε επιτυχία.
Αυτά τα περσινά γεγονότα δεν ακούστηκαν μάλλον εδώ και απλά τα αναφέρω.
Όπως δεν ακούστηκε πουθενά ότι στον πρώτο γύρο που στο ΒΑΚ φιλοξενήθηκαν 30 φίλοι της Ιεράπετρας δε συνέβη το παραμικρό.


Εδώ βρίσκομαι για να μάθω πράγματα για την κατηγορία-όλες οι ομάδες σχεδόν μου είναι άγνωστες και από τα γραφόμενά σας βγάζω κάποια συμπεράσματα για να ξέρω τι να περιμένω την Κυριακή. Όχι για να πλακωθώ για χουλιγκανιλίκια.
Κανένα προγνωστικό για αύριο;;; Για να ξεκολλήσουμε από τα εξωαγωνιστικά;;
Xainis
Για να μη παρεξηγηθώ-άγνωστες εννοώ ότι μου είναι οι ομάδες ως ρόστερ και τρέχουσα δυναμικότητα, όχι ως ιστορία και όνομα!!
Protos
QUOTE(Xainis @ Dec 6 2008, 20:24 ) *
Μενέλαε προφανώς οι αναφορές μου για τα περσινά είναι άσχετες με τα γραφόμενά σου, απαντούσα σε άλλα ποστ- δεν ήταν ίσως ξεκάθαρο.
Όπως και νάχει εδώ δε βρίσκομαι ούτε για να πουλήσω μούρη για τον ΟΦΗ ούτε για να δικαιολογήσω κανέναν για τις πράξεις του. Να ξέρετε όμως ότι και στην Ιεράπετρα οι οπαδοί του ΟΦΗ προκλήθηκαν εκτός γηπέδου πριν τον αγώνα από έναν απίθανο συνασπισμό ανθρώπων που φορούσαν φανέλες οσφπ ΚΑΙ παο!! Αυτό που λέμε ανίερες συμμαχίες. Και μετά οι ίδιοι κλαίγονταν για τη συμπεριφορά των οπαδών του ΟΦΗ... Μάλλον δεν αντέχουν το γεγονός ότι κάποιοι έχουν τα κότσια να είναι με τις ομάδες του τόπου τους αποκλειστικά και δεν κρύβονται πίσω από κοκκινοπράσινους στρατούς. Μενέλαε χαίρομαι για την αγάπη σου για το Λαύριο -μην το λάβεις ως μομφή αλλά για μένα είναι σπουδαιότερη από την αγάπη για παναθηναϊκό και ολυμπιακό. Είναι πιο ειλικρινής και δύσκολη. Και ειλικρινά επειδή βλέπω ότι το παλεύετε σας εύχομαι κάθε επιτυχία.
Αυτά τα περσινά γεγονότα δεν ακούστηκαν μάλλον εδώ και απλά τα αναφέρω.
Όπως δεν ακούστηκε πουθενά ότι στον πρώτο γύρο που στο ΒΑΚ φιλοξενήθηκαν 30 φίλοι της Ιεράπετρας δε συνέβη το παραμικρό.


Εδώ βρίσκομαι για να μάθω πράγματα για την κατηγορία-όλες οι ομάδες σχεδόν μου είναι άγνωστες και από τα γραφόμενά σας βγάζω κάποια συμπεράσματα για να ξέρω τι να περιμένω την Κυριακή. Όχι για να πλακωθώ για χουλιγκανιλίκια.
Κανένα προγνωστικό για αύριο;;; Για να ξεκολλήσουμε από τα εξωαγωνιστικά;;

είπαμε να μην ανακατευτούμε στη συζήτηση,αλλά όχι και ανακρίβειες...τα μπουκάλια που φάγαμε στο κεφάλι μέσα στο ΒΑΚ
είναι στη φαντασία μου δηλαδή?είπαμε, peace.gif ,και μια χαρά τα λες,φίλε hAINIS,κατά τα άλλα...αλλά ή εσύ βρισκόσουν σε άλλο γήπεδο ή εγώ είμαι τρελλός ή είδα ένα εφιάλτη στον ύπνο μου και τον μπέρδεψα με την πραγματικότητα.δε θέλω να συνεχίσω τη συζήτηση αυτή αλλά δεν άντεξα άλλο,ιδιαίτερα μου χτύπησε η λέξη "φιλοξενήθηκαν".έλεος,πια...
συγγνώμη από το τοπικ για την αναφορά στα περσινά ξινά σταφίλια.τελεία και παύλα.
bionikos
QUOTE(Protos @ Dec 6 2008, 22:45 ) *
είπαμε να μην ανακατευτούμε στη συζήτηση,αλλά όχι και ανακρίβειες...τα μπουκάλια που φάγαμε στο κεφάλι μέσα στο ΒΑΚ
είναι στη φαντασία μου δηλαδή?είπαμε, peace.gif ,και μια χαρά τα λες,φίλε hAINIS,κατά τα άλλα...αλλά ή εσύ βρισκόσουν σε άλλο γήπεδο ή εγώ είμαι τρελλός ή είδα ένα εφιάλτη στον ύπνο μου και τον μπέρδεψα με την πραγματικότητα.δε θέλω να συνεχίσω τη συζήτηση αυτή αλλά δεν άντεξα άλλο,ιδιαίτερα μου χτύπησε η λέξη "φιλοξενήθηκαν".έλεος,πια...
συγγνώμη από το τοπικ για την αναφορά στα περσινά ξινά σταφίλια.τελεία και παύλα.


Γεια σου φίλε Πρώτε!

Η αλήθεια είναι στη μέση. Από τη μία φιλοξενηθήκατε ΦΥΣΙΚΑ, γιατί οι αντιδράσεις του 99 % των φιλάθλων ήταν κόσμιες. Αν θυμάσαι δεν υπήρχε ούτε αστυνομία στη μέση και παρ'όλ'αυτά το πολύ να έφυγε κάποιο μπουκάλι. Δεν μπορείς να τα προβλέψεις ολα...

Επειδή όμως κι εγώ ήμουν εκεί και έτυχε να είμαι ακριβώς ανάμεσα στους Ιεραπετρίτες και τους ΟΦΗτζήδες, σε πληροφορώ ότι όποιος έκανε κινηση "μαγκιάς" (ειρωνικο) σταματιόταν από τουλάχιστον 5 άτομα (ήμουν κι εγώ ανάμεσα σ'αυτούς που δεν ήθελαν επεισοδια...).

Και θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι οι φίλοι της Ιεράπετρας ήταν προκλητικοί και φώναζαν και βρίζανε (όχι τους φιλάθλους αλλα τους παίκτε και τους διαιτητές). Παρ'όλο που ήταν εκτός έδρας. Ε, μην τα θέλεις και όλα δικά σου... ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΦΙΛΟΞΕΝΗΘΗΚΑΤΕ!

Σε κάθε περίπτωση, καλή επίτυχία στην ομάδα σου και στα Δειλινά! Ελπίζω να ξανασυναντηθούμε στις μεγάλες κατηγορίες!
Xainis
Οι φίλοι της Ιεράπετρας ήταν οι μόνοι που φιλοξενήθηκαν στο ΒΑΚ. Και μάλιστα χωρίς την παρουσία αστυνομίας. Και μόνο αυτό το γεγονός τα λέει όλα. Μετά από όσα αρνητικά έχουν κατά καιρούς ακουστεί για τον ΟΦΗ δε θα το πιστεύουν και πολλοί, φίλε Βιονικέ. Ας έχει. Εσύ κι εγώ ξέρουμε.
Και μακάρι να φιλοξενηθούν και άλλοι στο μέλλον.
Ήρθαν, είδαν το ματς, είπαν τα συνθήματά τους και έφυγαν ανενόχλητοι. Κι αν πέταξε κανένας βλάκας κανένα μπουκάλι, χρέωσέ μας το.Σου ζητάμε συγνώμη φίλε Πρώτε. Ειλικρινά.
Το αν αυτό το μπουκάλι -ή τα μπουκάλια- συμψηφίζεται με τις πέτρες, την υποδοχή των φίλων του ΟΦΗ από τους γενίτσαρους με τις πρασινοκόκκινες φανέλες και τα εμπρηστικά συνθήματα και την γενικότερη υποδοχή που δυναμίτισε τα πνεύματα στην Ιεράπετρα το αφήνω στην κρίση του καθένα. Τι περιμένατε να συμβεί μετά;; Οπαδούς υποδεχτήκατε με αυτό τον τρόπο, όχι εκδρομή της αρχιεπισκοπής. Αλλά αυτό δεν το σχολίασες. Ίσως να μην το είδες.
Οι ίδιοι άνθρωποι που συνασπισμένοι με φανέλες του ολυμπιακού και του παναθηναϊκού πετροβολούσαν τα πούλμαν του ΟΦΗ πριν εκείνο τον αγώνα, έβγαλαν τα μάτια τους ένα μήνα μετά στον ...τελικό γυναικείου βόλευ στην Ιεράπετρα μεταξύ παο-οσφπ!! Δημιούργησαν τρισχειρότερα επεισόδια, αλλά ακόμα τους φταίει ο ΟΦΗ. Και μετά-εννοείται- άφησαν πάλι την ομάδα της Ιεράπετρας στην τύχη της.
Δεν καταλογίζω ούτε μία ευθύνη στους φίλους της Ιεράπετρας. Αλλά σε αυτούς που με προκάλυμμα την Ιεράπετρα έβγαλαν πάλι τη χολή τους για τον ΟΦΗ.

Είπαμε να μην δικαιολογούμε τα έκτροπα και τα επεισόδια αλλά δε μπορώ να ανεχτώ τη λογική ότι για όλα φταίει ο ΟΦΗ και οι οπαδοί του. Τις ευθύνες που μας αναλογούν να τις αναλάβουμε. Αλλά ως εκεί.
Το κρίμα είναι ότι βγαίνει μια εικόνα διχόνοιας. Εννοείται ότι η Ιεράπετρα είναι αγαπημένος τόπος και συμπαθέστατη ομάδα. Πάντα υπήρξα συγκρητιστής. Μακάρι να ξαναδιασταυρώσουμε τα ξίφη μας -εντός γηπέδων-σε μεγαλύτερες κατηγορίες. Τα χαιρετίσματά μου στα αδέρφια στους Κουρήτες και στον ΟΦΙ.
coachara
εχασε ο οφη στην κρητη απο σερρες μαγκες....ουδεν σχολιο...σηκωνω τα χερια τα χερια ψηλα...
rover6
QUOTE(coachara @ Dec 7 2008, 15:23 ) *
εχασε ο οφη στην κρητη απο σερρες μαγκες....ουδεν σχολιο...σηκωνω τα χερια τα χερια ψηλα...

ελα ρε φιλε αληθεια?

ξερεις σκορ η λεπτομερειες?

QUOTE(coachara @ Dec 7 2008, 15:23 ) *
εχασε ο οφη στην κρητη απο σερρες μαγκες....ουδεν σχολιο...σηκωνω τα χερια τα χερια ψηλα...

μετα ο φιλος χαινης θα φωναζει ολη την εβδομαδα την φαγαμε την ομαδα του........ rolleyes.gif
coachara
QUOTE(rover6 @ Dec 7 2008, 15:59 ) *
ελα ρε φιλε αληθεια?

ξερεις σκορ η λεπτομερειες?


μετα ο φιλος χαινης θα φωναζει ολη την εβδομαδα την φαγαμε την ομαδα του........ rolleyes.gif

οχι ακομα δεν εμαθα τιποτα,παρα μονο οτι εχασε..
coachara
ευκολα ο αμυντας την κομοτηνη..
Small Forward
Τα αποτελέσματα
Των Αθηνάς Πατρινού – Λίλης Ροδανάκη
07/12/2008 (15:50)

Μεγάλη νίκη για τον Αμύντα επί της Κομοτηνής με 85-66. Το συγκρότημα του Νεοκλή Λεμονίδη υπέστη την δεύτερη του ήττα στο πρωτάθλημα χάνοντας πολύτιμο έδαφος. Με τρίποντο του Παύλου Ιωσηφίδη οι Ίκαροι Σερρών πήραν τη νίκη μέσα στην Κρήτη επί του ΟΦΗ με 61-61

Τα αποτελέσματα:
Αναγέννηση/Φλόγα – Σπόρτιγκ
Αμύντας – Κομοτηνη 85-66
Δούκας – Πιερικός/Αρχέλαος
Χαλκίδα – Αίας Ευόσμου
ΟΦΗ – Ίκαροι Σερρών 61-62
Ίκαρος Καλ - Γουμένισσα
Λαύριο – Π. Φάληρο (10/12)
Απόλλων Καλ – Αρκαδικός (10/12)

Αμύντας – Κομοτηνή 85-66
Διαιτητές: Ξάνθος - Σαλαβός
Τα δεκάλεπτα: 31-18, 41-34, 66-47, 85-66
ΑΜΥΝΤΑΣ (Βλάχος): Ζούπας 4(1), Σαμοθράκης 8 (2), Δορκοφίκης 3, Βογιατζής 29, Γιανναλέτσος 17(1), Μπάρμπας 11 (3), Μουμούρης 2, Παγώνης 7 (1), Λαζαρίδης 2, Μπούτρος 2.
ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης): Γιαουρτόγλου 7 (1), Στεφανίδης 10 (2), Τσακωνίτης 12 (1), Φουτσιτζής 2, Λεχούδης 24 (4), Ντίνας, Κουτσοβασίλης, Παπαγεωργίου 3 (1), Κτίστου, Βελή 8 (1).

ΟΦΗ - Ίκαροι Σερ. 61-62
Διαιτητές: Ελευθεριάδης - Θεοδωρόπουλος
Τα δεκάλεπτα: 16-12, 25-27, 43-43, 61-62
ΙΚΑΡΟΙ Σ. (Καμαράκης): Πεχλιβάνης 14 (2), Σίσκος, Ιωσηφίδης 3 (1), Γεωργαντζάς 15 (2), Παππούδας, Καδής, Ασημάκης 12, Βοϊβατόπουλος 5, Τοπούζης 13
ΟΦΗ (Δέδας): Τσερκιτζόγλου, Μπαρλάς 15 (5), Δελατόλας 3 (1), Τσέλιος 11 (2), Τσακιρίδης 9 (2), Βαγενάς 13 (3), Παναγάκης 5 (1), Χουλιάρας 5, Φαρμάκης, Σαμουρέλης.

basketblog.gr
menelaos
Αυτο τι ηταν παλι. Νικησαν οι Σερρες ;;;;;;;;;;; Μεσα στην Κρητη; Για την Κομοτηνη δε μου φαινεται εκπληξη γιατι το εχω πει οτι μεχρι στιγμης δεν εχει παιξει πουθενα δυσκολα. Μολις επαιξε 2 δυσκολα παιχνιδια τα εχασε και τα 2. Τωρα για τον Οφη αν κανει τις ιδιες Μα...........ςπου καναμε και εμεις περυσι τοτε ειναι αξιοι της μοιρας τους οπως και εμεις περυσι.
Περιμενουμε λεπτομερειες για να συζητησουμε με τους φιλους απο την Κρητη.
GREER
Ο ΟΦΗ ουσιαστικα εσβησε τη νικη του στη πρεμιερα στον Υμηττο, με τον Αμυντα. Ειδικα τωρα με αυτην, την εντος εδρας, ηττα του, πρεπει να βρει στη συνεχεια μια ακομη "μεγαλη" εκτος εδρας νικη. Γι 'αυτο ρε μαγκες Λαυριαρα παμε να κρατησουμε την εδρα μας και τις νικες που χρειαζομαστε εκτος θα τις παρουμε, ειμαι σιγουρος, αρχης γενομενης απο τη Κομοτηνη.
rover6
QUOTE(GREER @ Dec 7 2008, 18:20 ) *
Ο ΟΦΗ ουσιαστικα εσβησε τη νικη του στη πρεμιερα στον Υμηττο, με τον Αμυντα. Ειδικα τωρα με αυτην, την εντος εδρας, ηττα του, πρεπει να βρει στη συνεχεια μια ακομη "μεγαλη" εκτος εδρας νικη. Γι 'αυτο ρε μαγκες Λαυριαρα παμε να κρατησουμε την εδρα μας και τις νικες που χρειαζομαστε εκτος θα τις παρουμε, ειμαι σιγουρος, αρχης γενομενης απο τη Κομοτηνη.



εχεις δικιο φιλε και ακομη χειροτερα αποκτα ντεσαβανταζ γιατι θα χρειαστει δυο νικες παραπανω τωρα.δεν φτανει να κανει μεγαλη νικη εκτος θελει και κατι ακομη.
ικαρος - γουμενισσα 93-82 πιο ευκολα απο οτι ακουγεται.


QUOTE(menelaos @ Dec 7 2008, 17:14 ) *
Αυτο τι ηταν παλι. Νικησαν οι Σερρες ;;;;;;;;;;; Μεσα στην Κρητη; Για την Κομοτηνη δε μου φαινεται εκπληξη γιατι το εχω πει οτι μεχρι στιγμης δεν εχει παιξει πουθενα δυσκολα. Μολις επαιξε 2 δυσκολα παιχνιδια τα εχασε και τα 2. Τωρα για τον Οφη αν κανει τις ιδιες Μα...........ςπου καναμε και εμεις περυσι τοτε ειναι αξιοι της μοιρας τους οπως και εμεις περυσι.
Περιμενουμε λεπτομερειες για να συζητησουμε με τους φιλους απο την Κρητη.


και εμαθα οτι ενας παικτης των σερρων εκανε χειρονομια προς την εξεδρα στο τελος και εγινε χαμος.
αν αληθευει οι φιλοι απο την κρητη να μας πουν.
bionikos
και εμαθα οτι ενας παικτης των σερρων εκανε χειρονομια προς την εξεδρα στο τελος και εγινε χαμος.
αν αληθευει οι φιλοι απο την κρητη να μας πουν.
[/quote]

Αλήθεια είναι αυτό...

Δυστυχώς, ένας "αθλητής" του Ίκαρου ονόματι Γεωργαντζάς (#7) (πολύ καλός κατα τ'άλλα) θεώρησε σωστό να χτυπήσει τα χέρια ενός φιλάθλου και να βρίσει την κερκίδα και την Κρήτη. Δυστυχώς ακολούθησαν επεισόδια εντός αγωνιστικού χώρου και ελπίζω όχι μετά (δεν έμεινα να δω πως έφυγε η αποστολή του Ικάρου).

Θεωρώ κατακριτέα τη στάση των φιλάθλων αλλά πάνω απ'όλα φταίει ο παίχτης αυτός, ο οποίος αν συνεχισει έτσι δεν έχει μπασκετικό μέλλον.

Και πριν σπευσετε να κατακρίνετε τη στάση των οπαδών, φανταστείτε τον Αλβέρτη να επιτιθεται σε οπαδό του Ολυμπιακού μέσα στο ΣΕΦ... Πρέπει επιτελους κι οι αθλητες να διδασκουν ήθος...

Οσον αφορα το αγωνιστικό, η νίκη της ομάδας του Ικάρου ήταν δικαιη καθώς οδήγησε το παιχνίδι σε χαμηλό σκορ, όπως ακριβώς έπρεπε και νικησε δίκαια. (Οχι δε θα σας κανω τη χαρη να τα ρίξω στους διαιτητες ή στην τύχη. Όλα καλά και πάμε φουλ για άνοδο!)

ΥΓ. Αναπαυσου εν ειρήνη αδελφε. Μακάρι το γουρούνι που σε πυροβόλησε να μην ηρεμήσει ποτέ! (Συγγνώμη για το άσχετο, αλλά υπάρχουν σημαντικότερα πράγματα απο τον αθλητισμό...)
skinspath 4
Δυστυχως ειναι αληθεια...παλι επεισοδια στο ΒΑΚ!Αντε μετα να μη σου βγει το ονομα...
Προσωπικα καταγγελω τη συμπεριφορα του παγκου των Σερρων,και ιδιαιτερα του προπονητη(;;;)που καθ ολη τη διαρκεια του αγωνα οριονταν χωρις λογο και αιτια!!!(δεν ειμαι τρελος ρε γαμω το,υπαρχει κασετα).
Αποτελεσμα,και ενω ο ΟΦΗ ηταν κακιστος,οι Σερρες κερδισαν ΔΙΚΑΙΟΤΑΤΑ!!!
Ο κοσμος σηκωθηκε να φυγει,αλλα οι Σερραιοι μπηκαν(και πρωτος ο....προπονητης)στο παρκε,προς το μερος της κερκιδας,και χοροπηδουσαν κανοντας ....χειρονομιες!!!ενας φιλος του ΟΦΗ(50 ετων)ζητησε το λογο,και γρονθοκοπηθηκε απο το νο7!!!δυστυχως ακολουθησαν τα οσα!!!σε σημειο που την ωρα που εφευγε η αποστολη,ο εν λογω παικτης προσπαθησε να ζητησει συγνωμη απο τον κοσμο που περιμενε εξω,αλλα δεν...προλαβε........!
Εν κατακλιδει,εχω να πω οτι οι <<κυριοι>> ηξεραν πιο <<κουμπι>> να πατησουν για να εκραγει το ΒΑΚ...Εχουμε την αδυναμια να μην σηκωνουμε ακραιες προκλησεις στο ΣΠΙΤΙ μας,και δεν το θεωρω κακο προσωπικα!!!

ΕΙΣΑΙ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΣ ΚΑΙ ΒΑΛΤΟΣ <<κυριε>> προπονητα............
milan
Δούκας - Πιερικός/Αρχέλαος Κατερίνης 94 - 73
panosak
καλα αυτος ο Γεωργαντζάς (#7) παει καλα?
δεν το βλεπω να πεταει σημερα για βορειο ελλαδα...
και αν πεταξει αποκλειεται να τον γνωρισουν εκει που θα παει...
basketka*los
QUOTE(panosak @ Dec 7 2008, 21:28 ) *
καλα αυτος ο Γεωργαντζάς (#7) παει καλα?
δεν το βλεπω να πεταει σημερα για βορειο ελλαδα...
και αν πεταξει αποκλειεται να τον γνωρισουν εκει που θα παει...

Τι εγινε?
GREER
Τι επαθε παλι ο Σπορτινγκ παλι ρε παιδια? Παλι στο ποντο και παλι στη παραταση? Ειναι καταραμενη αυτη η ομαδα τελικα. Κριμα.
rover6
QUOTE(skinspath 4 @ Dec 7 2008, 20:46 ) *
Δυστυχως ειναι αληθεια...παλι επεισοδια στο ΒΑΚ!Αντε μετα να μη σου βγει το ονομα...
Προσωπικα καταγγελω τη συμπεριφορα του παγκου των Σερρων,και ιδιαιτερα του προπονητη(;;;)που καθ ολη τη διαρκεια του αγωνα οριονταν χωρις λογο και αιτια!!!(δεν ειμαι τρελος ρε γαμω το,υπαρχει κασετα).
Αποτελεσμα,και ενω ο ΟΦΗ ηταν κακιστος,οι Σερρες κερδισαν ΔΙΚΑΙΟΤΑΤΑ!!!
Ο κοσμος σηκωθηκε να φυγει,αλλα οι Σερραιοι μπηκαν(και πρωτος ο....προπονητης)στο παρκε,προς το μερος της κερκιδας,και χοροπηδουσαν κανοντας ....χειρονομιες!!!ενας φιλος του ΟΦΗ(50 ετων)ζητησε το λογο,και γρονθοκοπηθηκε απο το νο7!!!δυστυχως ακολουθησαν τα οσα!!!σε σημειο που την ωρα που εφευγε η αποστολη,ο εν λογω παικτης προσπαθησε να ζητησει συγνωμη απο τον κοσμο που περιμενε εξω,αλλα δεν...προλαβε........!
Εν κατακλιδει,εχω να πω οτι οι <<κυριοι>> ηξεραν πιο <<κουμπι>> να πατησουν για να εκραγει το ΒΑΚ...Εχουμε την αδυναμια να μην σηκωνουμε ακραιες προκλησεις στο ΣΠΙΤΙ μας,και δεν το θεωρω κακο προσωπικα!!!

ΕΙΣΑΙ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΣ ΚΑΙ ΒΑΛΤΟΣ <<κυριε>> προπονητα............

μια χαρα την εκανε ο καμαρακης (προπονητης) την δουλεια του .
και κερδισε και μαλλον απο οτι καταλαβαινω θα τιμωρηθει και ο οφη.
παντως η αρχη που λεει οτι μην μιλας στον χαμενο δεν κρατιεται, και ο συγκεκριμενος " κυριος" ειναι master σε αυτο.
παροτι ειμαι προπονητης ο συγκεκριμενος τις θελει τις ψιλες του. biggrin.gif
κατα τα αλλα η ηττα αυτη θα στοιχισει πολυ παρα πανω απο οτι φανταζομαι στον οφη.
ξερει κανεις λεπτομερειες για σπορτιγκ?
panosak
QUOTE(rover6 @ Dec 7 2008, 22:56 ) *
μια χαρα την εκανε ο καμαρακης (προπονητης) την δουλεια του .
και κερδισε και μαλλον απο οτι καταλαβαινω θα τιμωρηθει και ο οφη.
παντως η αρχη που λεει οτι μην μιλας στον χαμενο δεν κρατιεται, και ο συγκεκριμενος " κυριος" ειναι master σε αυτο.
παροτι ειμαι προπονητης ο συγκεκριμενος τις θελει τις ψιλες του. biggrin.gif
κατα τα αλλα η ηττα αυτη θα στοιχισει πολυ παρα πανω απο οτι φανταζομαι στον οφη.
ξερει κανεις λεπτομερειες για σπορτιγκ?

για να κανεις τετοια κινηση μετα απο νικη πρεπει να σαι μ*****ς
για να την κανεις στο ΒΑΚ ή πρεπει ναχεις αγνοια κινδυνου ή να΄σαι απ αυτους που γουσταρουν να τρώνε...
rover6
QUOTE(panosak @ Dec 7 2008, 23:09 ) *
για να κανεις τετοια κινηση μετα απο νικη πρεπει να σαι μ*****ς
για να την κανεις στο ΒΑΚ ή πρεπει ναχεις αγνοια κινδυνου ή να΄σαι απ αυτους που γουσταρουν να τρώνε...

αυτος φιλε ανηκει στην τριτη κατηγορια ειναι απο ολα τα παραπανω smiley.gif
panosak
QUOTE(rover6 @ Dec 7 2008, 22:56 ) *
κατα τα αλλα η ηττα αυτη θα στοιχισει πολυ παρα πανω απο οτι φανταζομαι στον οφη.

γιατι ??
Χ.Π
Tην πρώτη του εντός έδρας ήττα υπέστη ο ΟΦΗ στο κλειστο γυμναστηριο του ΒΑΚ για το πρωταθλημα της Β’Εθνικής μπάσκετ,βαζοντας σε περιπετειες την υποθεση άνοδο.Μετρια εμφανιση για την ομαδα του Στεφανου Δεδα,που πληρωσε ακριβα το κακό της πρόσωπο στο μεγαλυτερο διαστημα του αγωνα με αποτελεσμα οι Ικαροι Σερρων στηριζόμενοι στην άμυνα ζωνης να φτασουν στη νίκη(61-62).Ο ΟΦΗ μπορεί να μην ήταν καλός,αλλα στην ουσία αυτοκτόνησε.Κι αυτό γιατί με δυο τριποντα του Τσελλιου,προηγήθηκε με 61-55 2.18 πριν τη ληξη του αγωνα.Παρ’όλα αυτά δεν καταφερε να κρατήσει το προβαδισμα.Οι φιλοξενουμενοι απαντησαν με ένα 7-0 και πηραν τη νίκη,με τον Ιωσιφίδη,να πετυχαίνει το καθοριστικό τρίποντο 20.08 πριν το φιναλε.Στην τελευταια επιθεση ο ΟΦΗ είχε την ευκαιρία να παρει το παιχνίδι,όμως τι να επιχειρήσει μια προσπαθεια δυο ποντων,πηγε σε ελεύθερο σουτ(Τσελλιος) το οποίο ήταν άστοχο.





«Συγγνωμη…»



Ο προπονητής του ΟΦΗ Στεφανος Δεδας,τόνισε μετα τη ληξη ότι «οφείλουμε μια μεγαλη συγγνωμη στη διοικηση που είναι ενταξει στις υποχρεωσεις της απέναντι μας,αλλα και στον κόσμο.Δεν ήμασταν καλοί,αλλα ακόμη και έτσι μπορούσαμε να κερδίσουμε.Πρεπει να κρατησουμε ψηλά το κεφάλι».Ο Σταθης Καμαρακης από την πλευρα της ομαδας των Σερρων υποστήριξε ότι «πετυχαμε μια μεγαλη νίκη σε ένα παιχνίδι για γερά νεύρα.Κατεφεραμε και σταματήσαμε την επιθεση του ΟΦΗ.Πιστευω ότι ο ΟΦΗ θα είναι μια από τις ομαδες που θα βγουν στην παραπανω κατηγορία».



Διαιτητες:16-12,25-27,43-43,61-62.



OΦΗ(Δέδας):Τσερκιτζόγλου,Μπαρλάς 12(4),Δελατόλας 3(1),Τσέλλιος 14(3),Τσακιρίδης 9(2),Βαγενάς 13(3),Παναγάκης 5(1),Χουλιάρας 5,Σαμουρέλης,Φαρμάκης.



Ικαροι Σερρων(Καμαράκης):Πεχλιβάνης 14(2),Σίσκος,Ιωσηφίδης 3(1),Γεωργαντάς 15(3),Ασημακης 12,Βοιβατόπουλος 7,Τοπούζης 11,Καδης.


απο το site του οφη μαλλον δεν εγινε τιποτα σοβαρο τελικα................
rover6
QUOTE(panosak @ Dec 7 2008, 23:19 ) *
γιατι ??

αν γραψουν οι διαιτητες για επεισοδια μπορει να τιμωρηθει η εδρα του οφη.
menelaos
Βλεπετε λοιπον φιλοι απο την Κρητη που στην πρωτη στραβη της ομαδας και απο καποιον που σας εκανε μια χειρονομια ,γινατε Παναθηναικοι-Ολυμπιακοι και πεταγατε οτι βρισκατε , ριξατε ξυλο ( του χρειαζοταν) βεβαια αυτου του «μαγκα» και ολα τα αλλα που εγιναν. Γι αυτο σας ελεγα πριν μερικα ποστ κοιταχτε ολοι τις εδρες σας και μετα παμε για τα απαραιτητα διπλα.
amindada
Η Κρήτη TV έδειξε σκηνές από τα επεισόδια στο Ηράκλειο .
Έφαγαν πολύ ξύλο οι Σερραίοι.
Οι¨ επιστήμονες¨ του ΟΦΗ είχαν ορμίσει στον αγωνιστικό χώρο, τους πλάκωσαν κανονικά .
Απείρου κάλους σκηνές .
Φυσικά μην περιμένετε το βίντεο να φτάσει κάπου (ΕΟΚ)γιατί θα προτιμήσει να το φαί
Ο πρόεδρος προκειμένου να μην το δουν εκτός νησιού.
επιτέλους ας το καταλάβουν οι άνθρωποι της ομοσπονδίας που τους χαϊδεύουν τα τελευταία χρόνια, αυτοί οι κύριοι δεν αλλάζουν .
Δυο φορές έχουν χάσει στην έδρα τους και οι δυο ομάδες έφαγαν το ξύλο της αρκούδας .
Κάποτε η τρομοκρατία πρέπει να σταματήσει κύριε ξημερη μάθε να χάνεις και μην κρύβεσαι πίσω από αγανακτισμένους οπαδούς

QUOTE(rover6 @ Dec 7 2008, 23:51 ) *
αν γραψουν οι διαιτητες για επεισοδια μπορει να τιμωρηθει η εδρα του οφη.

Από αυτά που είπαν στις ειδήσεις οι διαιτητές έγραψαν ότι έγιναν επεισόδια την ώρα που αυτοί συμπλήρωναν το φύλλο αγώνα
rover6
QUOTE(amindada @ Dec 8 2008, 00:36 ) *
Η Κρήτη TV έδειξε σκηνές από τα επεισόδια στο Ηράκλειο .
Έφαγαν πολύ ξύλο οι Σερραίοι.
Οι¨ επιστήμονες¨ του ΟΦΗ είχαν ορμίσει στον αγωνιστικό χώρο, τους πλάκωσαν κανονικά .
Απείρου κάλους σκηνές .
Φυσικά μην περιμένετε το βίντεο να φτάσει κάπου (ΕΟΚ)γιατί θα προτιμήσει να το φαί
Ο πρόεδρος προκειμένου να μην το δουν εκτός νησιού.
επιτέλους ας το καταλάβουν οι άνθρωποι της ομοσπονδίας που τους χαϊδεύουν τα τελευταία χρόνια, αυτοί οι κύριοι δεν αλλάζουν .
Δυο φορές έχουν χάσει στην έδρα τους και οι δυο ομάδες έφαγαν το ξύλο της αρκούδας .
Κάποτε η τρομοκρατία πρέπει να σταματήσει κύριε ξημερη μάθε να χάνεις και μην κρύβεσαι πίσω από αγανακτισμένους οπαδούς


Από αυτά που είπαν στις ειδήσεις οι διαιτητές έγραψαν ότι έγιναν επεισόδια την ώρα που αυτοί συμπλήρωναν το φύλλο αγώνα

τοτε το πιο πιθανο ειναι να την γλυτωσει οφη.
παντως για να λεμε την αληθεια ολα ξεκινησαν απο οτι μου ειπε φιλος που ηταν στο γηπεδο απο το νο 7 των σερρων που εκανε χειρονομια .
μεχρι τοτε δεν υπηρχε προδιαθεση για τιποτα ετσι μου ειπαν,στο γραφω εγω που ειπα οτι οι φιλαθλοι του ηρακλειου δεν και του κολλεγιου .
αλλα η αληθεια να λεγεται.
αν ειχα χασει και γω και εκανε καποιος κατι αναλογο να εισαι σιγουρος οτι θα τις ειχε "αρπαξει" χωρις να ψαχνομαι και ιδιαιτερα λογω ιδιοτητας.
το σωστο - σωστο. ugly1.gif
basketball lover
QUOTE(amindada @ Dec 8 2008, 00:36 ) *
Η Κρήτη TV έδειξε σκηνές από τα επεισόδια στο Ηράκλειο .
Έφαγαν πολύ ξύλο οι Σερραίοι.
Οι¨ επιστήμονες¨ του ΟΦΗ είχαν ορμίσει στον αγωνιστικό χώρο, τους πλάκωσαν κανονικά .
Απείρου κάλους σκηνές .
Φυσικά μην περιμένετε το βίντεο να φτάσει κάπου (ΕΟΚ)γιατί θα προτιμήσει να το φαί
Ο πρόεδρος προκειμένου να μην το δουν εκτός νησιού.
επιτέλους ας το καταλάβουν οι άνθρωποι της ομοσπονδίας που τους χαϊδεύουν τα τελευταία χρόνια, αυτοί οι κύριοι δεν αλλάζουν .
Δυο φορές έχουν χάσει στην έδρα τους και οι δυο ομάδες έφαγαν το ξύλο της αρκούδας .
Κάποτε η τρομοκρατία πρέπει να σταματήσει κύριε ξημερη μάθε να χάνεις και μην κρύβεσαι πίσω από αγανακτισμένους οπαδούς


Από αυτά που είπαν στις ειδήσεις οι διαιτητές έγραψαν ότι έγιναν επεισόδια την ώρα που αυτοί συμπλήρωναν το φύλλο αγώνα

και πριν αλεκτωρ λαλησει τρις,φιλe xainis,επιβεβαιωσατε οσα διαψευδατε ολη την εβδομαδα στα post σας...κριμα και παλι κριμα...καποιοι δεν βαζουν μυαλο με τιποτα 68.gif 68.gif 68.gif blove.gif

QUOTE(rover6 @ Dec 8 2008, 01:15 ) *
τοτε το πιο πιθανο ειναι να την γλυτωσει οφη.
παντως για να λεμε την αληθεια ολα ξεκινησαν απο οτι μου ειπε φιλος που ηταν στο γηπεδο απο το νο 7 των σερρων που εκανε χειρονομια .
μεχρι τοτε δεν υπηρχε προδιαθεση για τιποτα ετσι μου ειπαν,στο γραφω εγω που ειπα οτι οι φιλαθλοι του ηρακλειου δεν και του κολλεγιου .
αλλα η αληθεια να λεγεται.
αν ειχα χασει και γω και εκανε καποιος κατι αναλογο να εισαι σιγουρος οτι θα τις ειχε "αρπαξει" χωρις να ψαχνομαι και ιδιαιτερα λογω ιδιοτητας.
το σωστο - σωστο. ugly1.gif

εμενα μου ειπαν οτι εκτος το 7 ηταν και ο Καμαρακης πολυ προκλητικος αλλα εφαγε πολυ ξυλο.και το 7 το πλακωσε παικτης του ΟΦΗ εξω απο το γηπεδο...αν ειναι ετσι τα πραγματα θα πρεπει εκτος τον ΟΦΗ να τιμωρηθουν και οι πρωταγωνιστες απο την ομαδα των Σερρων.
υ.γ.ο παρατηρητης της ΕΟΚ ηταν σε αλλο γηπεδο???
rover6

το σφαλμα ειναι απο οτι ειδα οι πανυγιρισμοι στο τελος κερδιζεις μεσα σε δυσκολη εδρα φευγεις στα αποδυτηρια και τα σπας αν θελεις ,λεμε τωρα ,αλλα αυτο ηταν προκληση.
υ.γ
δεν ειδα και το γηπεδο τιγκα
υ.γ 2
το μπασιμο του τσακιριδη στο τελος δινεται και δυο βολες, με καλη θεληση γιατι σφυριχτηκε στο δευτερο βημα απο οτι ειδα και παει για καλαθι δεν κανει πασσα
υ.γ 3
παντως ομολογω οτι οι συντεκνοι γρηγοροι ανεβασανε και κλιπακι .
εχει αυτην την εβδομαδα πολυ ψωμι ugly1.gif
amindada
QUOTE(basketball lover @ Dec 8 2008, 01:25 ) *
υ.γ.ο παρατηρητης της ΕΟΚ ηταν σε αλλο γηπεδο???

Με παρατηρητή τον κυρ Αλέκο ,δεν νομίζω να κατάλαβε καν… πια ομάδα κέρδισε ,
Πόσο μάλλον αν έγιναν επεισόδια .
Άστο φίλε .
Που να δεις ματς στο ηράκλειο, εθνικών κατηγοριών, να ορίζουν παρατηρητή τον Α κύριο
να στέλνει ο Α τον Χ κολλητό του ,και ο Χ να υπογράφει στο φύλλο αγώνος σαν Α,
άντε βρες άκρη με αυτούς μετά.
GREER
Ρε παιδια λετε ολοι οτι μερικοι οπαδοι του ΟΦΗ ειναι χουλιγκανς και οτι δεν πρεπει να ειναι στο μπασκετ. Οκ. Και εγω ειλικρινα μαζι σας. Αλλα για τον παιχτη των Σερρων που τους προκαλεσε δεν λεμε τιποτα? Υποτιθεται οτι ενας αθλητης προαγει το αθλητικο πνευμα. Με αυτον δεν πρεπει να ασχοληθει κανενας? Αυτος δεν πρεπει να τιμωρηθει παραδειγματικα??? Λεω εγω τωρα... Εμαθα οτι παρομοια κολπα εκανε και με εμας στις Σερρες ο συγκεκριμενος τυπος. Πραγματικα κριμα.
rover6
QUOTE(GREER @ Dec 8 2008, 02:38 ) *
Ρε παιδια λετε ολοι οτι μερικοι οπαδοι του ΟΦΗ ειναι χουλιγκανς και οτι δεν πρεπει να ειναι στο μπασκετ. Οκ. Και εγω ειλικρινα μαζι σας. Αλλα για τον παιχτη των Σερρων που τους προκαλεσε δεν λεμε τιποτα? Υποτιθεται οτι ενας αθλητης προαγει το αθλητικο πνευμα. Με αυτον δεν πρεπει να ασχοληθει κανενας? Αυτος δεν πρεπει να τιμωρηθει παραδειγματικα??? Λεω εγω τωρα... Εμαθα οτι παρομοια κολπα εκανε και με εμας στις Σερρες ο συγκεκριμενος τυπος. Πραγματικα κριμα.

φιλε greer επειδη εισαι μπασκετικος εγραψα παραπανω για τον προπονητη των σερρων .
εχει μαθει και δουλευει σε αυτο το στιλακι ολο διαμαρτυριες και τραμπουκισμο, φαντασου τι γινεται στις σερρες.
μεγαλο κεφαλαιο ο τυπος.
και γραφω για τον προπονητη και τον τυπο, τον αλλο τον εφορο manager δεν ξερω τι ειναι οι οποιοι ειναι προκλητικοτατοι αντι να μαζεψουν την ομαδα τους αυτοι ξεκινησαν απο οτι φαινεται την φασαρια.
τωρα εδω θελει καλα τους εκαναν.
ειδα φιλους που εγραψαν για τον οφη αλλα τωρα θα υπερασπιστω την κατασταση αυτη γιατι ισως ειναι η φορα που πραγματικα δεν φταινε.
οσο για τον παικτη απο οτι ειδα μαζεψε αρκετες για να μην ξανακανει τα ιδια.
εκτος αν ανηκει στην κατηγορια των μαζοχων και του αρεσει. ugly1.gif
rover6
QUOTE(amindada @ Dec 8 2008, 02:29 ) *
Με παρατηρητή τον κυρ Αλέκο ,δεν νομίζω να κατάλαβε καν… πια ομάδα κέρδισε ,
Πόσο μάλλον αν έγιναν επεισόδια .
Άστο φίλε .
Που να δεις ματς στο ηράκλειο, εθνικών κατηγοριών, να ορίζουν παρατηρητή τον Α κύριο
να στέλνει ο Α τον Χ κολλητό του ,και ο Χ να υπογράφει στο φύλλο αγώνος σαν Α,
άντε βρες άκρη με αυτούς μετά.

δεν ξερω για τον κυρ-αλεκο αλλα επειδη βλεπω οτι ξερεις να ανεβουν τα στοιχεια της ξανθιας γραμματειας του αγωνα στο site (facebook -- e-mail κ.α) thumbsup.gif
GREER
QUOTE(rover6 @ Dec 8 2008, 03:15 ) *
φιλε greer επειδη εισαι μπασκετικος εγραψα παραπανω για τον προπονητη των σερρων .
εχει μαθει και δουλευει σε αυτο το στιλακι ολο διαμαρτυριες και τραμπουκισμο, φαντασου τι γινεται στις σερρες.
μεγαλο κεφαλαιο ο τυπος.
και γραφω για τον προπονητη και τον τυπο, τον αλλο τον εφορο manager δεν ξερω τι ειναι οι οποιοι ειναι προκλητικοτατοι αντι να μαζεψουν την ομαδα τους αυτοι ξεκινησαν απο οτι φαινεται την φασαρια.
τωρα εδω θελει καλα τους εκαναν.
ειδα φιλους που εγραψαν για τον οφη αλλα τωρα θα υπερασπιστω την κατασταση αυτη γιατι ισως ειναι η φορα που πραγματικα δεν φταινε.
οσο για τον παικτη απο οτι ειδα μαζεψε αρκετες για να μην ξανακανει τα ιδια.
εκτος αν ανηκει στην κατηγορια των μαζοχων και του αρεσει. ugly1.gif

Δεν μου αρεσουν τα επεισοδια και το ξυλο στα γηπεδα, παρα μονο οι φωνες. Αλλα εαν ειναι τα γεγονοτα ετσι οπως τα λενε πολλοι εδω μεσα, τοτε θα παρω και εγω το μερος των φιλων του ΟΦΗ. Οχι βεβαια για το ξυλο μετα, αλλα για την αγανακτηση τους.
basketball lover
QUOTE(GREER @ Dec 8 2008, 03:36 ) *
Δεν μου αρεσουν τα επεισοδια και το ξυλο στα γηπεδα, παρα μονο οι φωνες. Αλλα εαν ειναι τα γεγονοτα ετσι οπως τα λενε πολλοι εδω μεσα, τοτε θα παρω και εγω το μερος των φιλων του ΟΦΗ. Οχι βεβαια για το ξυλο μετα, αλλα για την αγανακτηση τους.

φιλε,αν παιρναμε ολοι τη δικαιοσυνη στα χερια μας,καταλαβαινεις τι θα γινοτανε.απαραδεκτοι παικτης-προπονητης αλλα δε νομιμοποιηται ο οχλος να μπουκαρει ανενοχλητος οποτε γουσταρει.αν λειτουργουσε το συστημα διαιτητες-παρατηρητης-ομοσπονδια, σωματεια και παικτης-προπονητης Σερρων θα επρεπε να πανε σε παραδειγματικη τιμωρια.αν θελουμε να προστατεψουμε το μπασκετακι δηλαδη...αλλα στην Ελλαδα ζουμε και ο καθενας κανει οτι γουσταρει.
GREER
QUOTE(basketball lover @ Dec 8 2008, 10:48 ) *
φιλε,αν παιρναμε ολοι τη δικαιοσυνη στα χερια μας,καταλαβαινεις τι θα γινοτανε.απαραδεκτοι παικτης-προπονητης αλλα δε νομιμοποιηται ο οχλος να μπουκαρει ανενοχλητος οποτε γουσταρει.αν λειτουργουσε το συστημα διαιτητες-παρατηρητης-ομοσπονδια, σωματεια και παικτης-προπονητης Σερρων θα επρεπε να πανε σε παραδειγματικη τιμωρια.αν θελουμε να προστατεψουμε το μπασκετακι δηλαδη...αλλα στην Ελλαδα ζουμε και ο καθενας κανει οτι γουσταρει.

Δηλαδη ρε φιλε εσυ εαν ειχε χασει η ομαδα σου στο τελευταιο δευτερολεπτο και ερθει ο αλλος και σε κ...δαχτυλιασει, τι θα κανεις. Θα τον χειροκροτησεις? Εγω εκτος απο τη τιμωρια του ΟΦΗ, που ολοι πεσαμε να φαμε τους οπαδους του, ζηταω και τη τιμωρια του παιχτη.
Xainis
http://www.kretaworldbasket.blogspot.com/

Για φωτογραφικό υλικό και βίντεο.
Και δεν είχε και κόσμο χθες, όπως θα διαπιστώσετε.
Κανένα άλλο σχόλιο μιλάει η εικόνα.
basketball lover
QUOTE(GREER @ Dec 8 2008, 12:39 ) *
Δηλαδη ρε φιλε εσυ εαν ειχε χασει η ομαδα σου στο τελευταιο δευτερολεπτο και ερθει ο αλλος και σε κ...δαχτυλιασει, τι θα κανεις. Θα τον χειροκροτησεις? Εγω εκτος απο τη τιμωρια του ΟΦΗ, που ολοι πεσαμε να φαμε τους οπαδους του, ζηταω και τη τιμωρια του παιχτη.

συμφωνουμε φιλε greer.νομιζω εγραψα οτι πρεπει να τιμωρηθουν πρωτα οι Σεραιοι.
rover6
QUOTE(Xainis @ Dec 8 2008, 15:10 ) *
http://www.kretaworldbasket.blogspot.com/

Για φωτογραφικό υλικό και βίντεο.
Και δεν είχε και κόσμο χθες, όπως θα διαπιστώσετε.
Κανένα άλλο σχόλιο μιλάει η εικόνα.

μετα απο αυτα που ειδα δηλωνω συμπαρασταση σε φιλο χαινη και σιγουρα μπορει να εχουν γινει πολλα στο βακ αλλα για την κατασταση της κυριακης δεν φταινε οι φιλαθλοι του οφη .
απλα τωρα θα ειναι δυσκολη εβδομαδα για τους παικτες της ομαδας. ugly1.gif
menelaos
QUOTE(Xainis @ Dec 8 2008, 15:10 ) *
http://www.kretaworldbasket.blogspot.com/

Για φωτογραφικό υλικό και βίντεο.
Και δεν είχε και κόσμο χθες, όπως θα διαπιστώσετε.
Κανένα άλλο σχόλιο μιλάει η εικόνα.

Ειδες φιλε Χαινη πως τα φερνει η τυχη και τι κανατε στην πρωτη στραβη?
Ακριβως το ιδιο θα συνεβαινε στο Λαυριο πριν 2 εβδομαδες σε νεα ευκολο παιχνιδι με τον Ευοσμο. Τ ο παιχνιδι στους 30 ποντους διαφορα και ενας παικτης των φιλοξενουμενων κανει κ....δακτυλο στην εξεδρα 4 λεπτα πριν τελειωσει. Κολαση το γηπεδο και στο τελος εκανε και μαγκιες τυπου ελατε μεσα και θα σας γ.....ω και τετοια. Αλλα ο κοουτς του προς τιμην του τον σαπισε στο ξυλο μεσα στο γηπεδο μας. Επισης καποιος απο τη διοικηση μας ειπε οτι θα ετρωγε μεγαλο προστιμο γιατι το ειχε ξανακανει.
Τωρα οσο αφορα τις Σερρες εμεις σας τα ειπαμε οταν παιξαμε πανω και εσεις γελαγατε που χασαμε. Κοιταχτε λιγο τα παλια μας ποστ. Στην ιδια φαση ο ενας διαιτητης σφυριξε φαουλ ,ο αλλος εσκεμμενο φαουλ και τι εκαναν οι πανμεγιστοι??? Ενωσαν τις ποινες και βαρεσαν οι Σερρες 4 βολες και η μπαλα δικια τους. Στο καπακι τεχνικη ποινη στο παγκο και εκει που ειμασταν 1 ποντο μπροστα βρεθηκαμε 9 πισω. Και αντε γεια μετα
Και τοτε εγραφα τι λετε κυριε Συμεωνιδη γι αυτο????????? Μουγκα ο Συμεωνιδης και οι ομοιοι του. Ρε ουστ
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.