Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' Εθνικη 2008-2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66
GREER
Ηταν ολοι τους υπεροχοι. Ειδικη μνεια σε Ψηλεα, Γιαννακοπουλο, Κατσαμπαλη, Σιννη και Λυκογιαννη που ηταν εκπληκτικοι. Πιστευω οτι ημασταν μια κλαση πιο πανω και η νικη μας ηταν περα για περα δικαιη και θα ηταν κριμα απο το Θεο να χαναμε αυτο το ματς. Σε ολο τον αγωνα ειμασταν μπροστα και μονο τα ξεσπασματα του Ικαρου, με μπροσταρη τον Εμμανουηλιδη, μας προβληματισαν. Νομιζω οτι και ο rover θα παραδεχτει οτι νικησαμε δικαια. Περιμενω την γνωμη του γιατο παιχνιδι, οπως και αυτη των Xarison, Χ.Π. και Jabar.

Υ.Γ. Σχεδον ολο το φορουμ ηταν σημερα στο γηπεδο. ΧΑΧΑΧΑΧΑ. Χαρηκα παρα πολυ που τους γνωρισα ολους. Ειναι ολοι τρομερα παιδια και ελπιζω να μην χασουμε επαφη. Ευχαριστω και τον rover για τη φιλοξενεια. Του ειμαι υποχρεως και του θα του ανταποδωσω. Ο Χ.Π. ξερει πολλα για το μπασκετ και η γνωμη του για την κατηγορια θα μου ειναι πολυ σεβαστη απο εδω και περα.

Υ.Γ. 2: Jabar, κατι ειπαμε, μην το ξεχασεις!!! laugh.gif
pram81
Τις πέντε συνεχόμενες νίκες έφτασε το Λαύριο το οποίο…άλωσε την έδρα του Ίκαρου Καλλιθέας με 74-73, ο οποίος μέχρι χθες έχει 8-0 ρεκόρ. Το ματς κρίθηκε με βολή του Σάκη Γιαννακόπουλου στα 0,7''.
Μετά τον αγώνα ο πρόεδρος του Ίκαρου, Δημήτρης Αγγελόπουλος ανακοίνωσε την παραίτηση του από την ομάδα.

www.basketblog.gr

QUOTE(GREER @ Feb 15 2009, 21:00 ) *
Ηταν ολοι τους υπεροχοι. Ειδικη μνεια σε Ψηλεα, Γιαννακοπουλο, Κατσαμπαλη, Σιννη και Λυκογιαννη που ηταν εκπληκτικοι. Πιστευω οτι ημασταν μια κλαση πιο πανω και η νικη μας ηταν περα για περα δικαιη και θα ηταν κριμα απο το Θεο να χαναμε αυτο το ματς. Σε ολο τον αγωνα ειμασταν μπροστα και μονο τα ξεσπασματα του Ικαρου, με μπροσταρη τον Εμμανουηλιδη, μας προβληματισαν. Νομιζω οτι και ο rover θα παραδεχτει οτι νικησαμε δικαια. Περιμενω την γνωμη του γιατο παιχνιδι, οπως και αυτη των Xarison, Χ.Π. και Jabar.

Υ.Γ. Σχεδον ολο το φορουμ ηταν σημερα στο γηπεδο. ΧΑΧΑΧΑΧΑ. Χαρηκα παρα πολυ που τους γνωρισα ολους. Ειναι ολοι τρομερα παιδια και ελπιζω να μην χασουμε επαφη. Ευχαριστω και τον rover για τη φιλοξενεια. Του ειμαι υποχρεως και του θα του ανταποδωσω. Ο Χ.Π. ξερει πολλα για το μπασκετ και η γνωμη του για την κατηγορια θα μου ειναι πολυ σεβαστη απο εδω και περα.

Υ.Γ. 2: Jabar, κατι ειπαμε, μην το ξεχασεις!!! laugh.gif

Και ραντεβού πάλι στην έδρα του Αμύντα!
vspangeorge
Γνωρίζει κανείς τον λόγο που παρατήθηκε ο Αγγελόπουλος από Ικαρο;
Hayate
QUOTE(vspangeorge @ Feb 15 2009, 21:13 ) *
Γνωρίζει κανείς τον λόγο που παρατήθηκε ο Αγγελόπουλος από Ικαρο;


http://www.basketblog.gr/index.php?option=...8&Itemid=28
GREER
Τι εγινε ρε rover??? Γιατι παραιτηθηκε ο δικο σας????
pass
QUOTE(GREER @ Feb 15 2009, 21:22 ) *
Τι εγινε ρε rover??? Γιατι παραιτηθηκε ο δικο σας????

Μετά τον αγώνα με το Λαύριο, η διοικούσα επιτροπή του Ικάρου προχώρησε στην εξής ανακοίνωση:

"Το φάουλ στο τελευταίο δευτερόλεπτο πάνω στον Γιαννακόπουλο, όντως θα μπορούσε να δοθεί, αν και θα μπορούσε να μην είχε χρεωθεί, όπως έχουμε δει σε πολλές ανάλογες περιπτώσεις.

Εντούτοις οι διαιτητές Θεωνάς-Ελευθεριάδης και κυρίως ο δεύτερος είχαν φροντίσει σε όλο το προηγούμενο διάστημα να δώσουν τη χείρα βοήθειας που χρειαζόταν το Λαύριο για να διατηρήσει ένα μικρό προβάδισμα κι εν τέλει να φθάσει στη νίκη. Όλα αυτά θα μπορούσαμε να τα δικαιολογήσουμε, γιατί αποτελούν ένα φαινόμενο που το έχουμε δει πολλές φορές στη σύντομη ιστορία μας.

Το πιο εξοργιστικό, όμως, είναι πως οι δύο διαιτητές σε ένα γήπεδο «εκκλησία», οπού όχι μόνο τη φετινή σεζόν, αλλά και την περσινή δεν έχει δημιουργηθεί το παραμικρό πρόβλημα, είχαν την… ευαισθησία να γράψουν στο φύλλο αγώνα τη ρίψη στο τελευταίο δευτερολέπτου ενός άδειου μπουκαλιού στο παρκέ.

Ναι ήταν λάθος, αλλά πως είναι δυνατόν σε έδρες που γίνονται έκτροπα όλων των ειδών να μη γράφεται τίποτα και στο δικό μας οπού δεν συμβαίνει το παραμικρό, την πρώτη φορά που έγινε ένα λάθος (πολύ μικρής έκτασης) να παρουσιάζεται εκ μέρους των διαιτητών τόσο μεγάλη ευαισθησία; Θυμίζουμε δε πως ο διαιτητής Ελευθεριάδης είχε… χάσει το στιλό του στον αγώνα ανάμεσα στον ΌΦΗ και τις Σέρρες. Επίσης πέρσι στον αγώνα του Λαυρίου με την ομάδα μας, ξεκάθαρα και δυνατά μέλος του αντιπάλου τον είχε κατηγορήσει στην έναρξη του αγώνα ότι το παιχνίδι ήταν στημένο υπέρ του Ικάρου. Τότε είχε… κουφαθεί και δεν… άκουσε τίποτε. Ούτε τεχνική ποινή είχε δώσει, ούτε είχε σημειώσει κάτι στο φύλλο αγώνα. Εντούτοις το άδειο μπουκάλι που δεν πείραξε ούτε κουνούπι, έσπευσε σήμερα με μεγάλο αίσθημα ευθύνης να το σημειώσει.

Την ίδια στιγμή η ομάδα μας σε αρκετά παιχνίδια έχει δεχθεί δεκάδες μπουκάλια, αλλά ουδέποτε γράφτηκε (από άλλα ζευγάρια διαιτητών) το παραμικρό. Και φυσικά υπάρχουν και πολλές άλλες περιπτώσεις αγώνων, όπως για παράδειγμα αυτός ανάμεσα στο Λαύριο και τον ΟΦΗ, οπού τα φύλλα αγώνα έμειναν λευκά, παρά τα όσα είχαν συμβεί. Η έλλειψη ισονομίας είναι ξεκάθαρη και μας έχει εξοργίσει".

ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ

Μετά τη λήξη του παιχνιδιού ο πρόεδρος της διοικούσας επιτροπής υπέβαλλε την παραίτηση του από την ομάδα ανδρών του Ικάρου αναφέροντας τα εξής:

«Τη δεδομένη στιγμή το μόνο που μπορεί να κάνει κανείς είναι να σηκωθεί και να φύγει, βλέποντας την υποκρισία ορισμένων ανθρώπων που υπάρχουν στο μπάσκετ. Εγώ θα συνεχίσω να στηρίζω οικονομικά την ομάδα, όπως έχω κάνει τόσα χρόνια.
Άλλωστε ο Ίκαρος έφθασε μέσα σε σύντομο χρονικό διάστημα να θεωρείται ένα από τα πιο αξιόπιστα σωματεία του χώρου, καθώς τόσο εγώ όσο και τα μέλη της διοικούσας επιτροπής ήμασταν πάντα συνεπείς στις εξαγγελίες μας σε όλα τα επίπεδα και όχι μόνο στο οικονομικό. Στη παρούσα φάση, ωστόσο, νιώθω ότι έχω κουραστεί και είναι καλύτερο να αποχωρήσω για να ηρεμήσω. Θα ασχολούμαι με τα τμήματα υποδομής και μόνο σαν… Ρομπέν των Δασών (όπως με είχε χαρακτηρίσει κάποιος ειρωνικά στο παρελθόν) θα ασχοληθώ πάλι με το επαγγελματικό μπάσκετ.
Επαναλαμβάνω, πάντως, πως ο Ίκαρος θα συνεχίσει κανονικά να λειτουργεί, με στόχο την άνοδο του. Αν για την ΕΟΚ απαραίτητη προϋπόθεση για να παίξει μια ομάδα σε επαγγελματικές κατηγορίες είναι να γίνω «νονός» της νύχτας, θα τους απογοητεύσω και θα προτιμήσω την υγιή αποχώρηση μου από τα δρώμενα του επαγγελματικού μπάσκετ».



menelaos
ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕενταξει κυριε Αγγελοπουλε ειστε στεναχωρημενος για την ηττα σας η οποια ομως ηταν περα για περα δικαιη. Μην προσπαθειτε να πειτε οτι το Λαυριο ειναι ευνοημενο γιατι θα γελασουν ολοι μαζι σας. Αλλωστε ολοι ξερουν πως χασαμε την ανοδο περυσι και πως εχουμε χασει καποια παιχνιδια φετος. Μην μας αφαιρειται μια τεραστια νικη με λασπες γιατι αλλοι ασχολουντε με τετοια επαγγελματα!!!!!!!!!!!!!!!!!
pram81
QUOTE(menelaos @ Feb 15 2009, 21:28 ) *
ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕενταξει κυριε Αγγελοπουλε ειστε στεναχωρημενος για την ηττα σας η οποια ομως ηταν περα για περα δικαιη. Μην προσπαθειτε να πειτε οτι το Λαυριο ειναι ευνοημενο γιατι θα γελασουν ολοι μαζι σας. Αλλωστε ολοι ξερουν πως χασαμε την ανοδο περυσι και πως εχουμε χασει καποια παιχνιδια φετος. Μην μας αφαιρειται μια τεραστια νικη με λασπες γιατι αλλοι ασχολουντε με τετοια επαγγελματα!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και να μην πάμε μακριά... στο μεταξύ μας παιχνίδι πάλι στην Καλλιθέα!Και νομίζω με τον ίδιο διαιτητή...
GREER
Πραγματικα, περιμενω τον rover6, να μας πει εδω, εαν κερδισαμε δικαια ή οχι και εαν κερδισαμε λογω διαιτησιας. Οχι ρε παιδια της Καλλιθεας. Ειμασταν καλυτεροι. Ηταν πασιφανες!!! Δεν το λεω επειδη κερδισαμε, αλλα εσεις εισασταν κακοι και εμεις σουπερ. Μην μας το στερειτε αυτο. Θα συμφωνησω με την ανακοινωση για το μπουκαλι, αλλα μεχρις εκει. Περιμενω με ενδιαφερον και ειλικρινια την γνωμη και των αλλων παιδιων που ηταν στο γηπεδο!!!!
pass
QUOTE(pram81 @ Feb 15 2009, 21:30 ) *
Και να μην πάμε μακριά... στο μεταξύ μας παιχνίδι πάλι στην Καλλιθέα!Και νομίζω με τον ίδιο διαιτητή...
Φίλοι συγχαρητήρια για τις νίκες Αμύντα ,Λαύριο προσωπικά δεν τις περίμενα αλλά έτσι είναι ο αθλητισμός.Όταν κάνεις όμως τέτοια προσπάθεια όπως ο πρόεδρος της Καλιθέας δικαιολογημένα έχει πικρίες. Αύριο πιο ψύχραιμα μπορεί να το μετανοιώσει.
menelaos
εμεις ρε φιλαρακο απο το Λαυριο επρεπε να ειχαν παραιτηθει ο προεδρος και η ομαδα του 100 φορες απο τις αδικιες που εχουμε περασει αλλα ....................οχι ομως να λεει οτι παραιτειτε γιατι αδικηθηκε!!!!!!!!!!!!!!!Ελεος εχασε καθαρα και δικαια και περιμενω τους φιλους του Ικαρου να το επιβεβαιωσουν.
mesportig
QUOTE(sporting b.c. @ Feb 13 2009, 15:51 ) *
Τώρα έχουμε στα Πατήσια το Φάληρο... Πάμε ρε παιδιά ! Πάμε να δώσουμε την ώθηση, με την ώθηση να έρθει η ψυχολογία και οι νίκες και μετά ξανά στα σαλόνια της Α1 η σπορτιγκάρα...
Ενα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στον αληθινό Cοach, Αρη Λυκογιάννη, που απέδειξε πως πρέπει να κερδίζουν ομάδες σαν το Φάληρο, χωρίς να βασίζονται σε μόνο σε Κρίτσαλο και μαστροκωστόπουλο... κι ένα μεγάλο Χ σε αυτο-αποκαλούμενους coachares 4 - 10 ! Εύχομαι ολόψυχα να σώσει την ομάδα μας ο ΚΥΡΙΟΣ Αρης Λυκογιάννης. Μπράβο στους ιθύνοντες του Σπόρτιγκ, που έστω και την ύστατη στιγμή, διόρθωσαν το λάθος τους αντικαθιστόντας τον Γιάνναρη με τον Λυκογιάννη.
snow
QUOTE(mesportig @ Feb 15 2009, 22:00 ) *
Ενα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στον αληθινό Cοach, Αρη Λυκογιάννη, που απέδειξε πως πρέπει να κερδίζουν ομάδες σαν το Φάληρο, χωρίς να βασίζονται σε μόνο σε Κρίτσαλο και μαστροκωστόπουλο... κι ένα μεγάλο Χ σε αυτο-αποκαλούμενους coachares 4 - 10 ! Εύχομαι ολόψυχα να σώσει την ομάδα μας ο ΚΥΡΙΟΣ Αρης Λυκογιάννης. Μπράβο στους ιθύνοντες του Σπόρτιγκ, που έστω και την ύστατη στιγμή, διόρθωσαν το λάθος τους αντικαθιστόντας τον Γιάνναρη με τον Λυκογιάννη.

μαλλον δεν τα εννοειτε αυτα που γραφετε.....
gorilakos
QUOTE(mesportig @ Feb 15 2009, 22:00 ) *
Ενα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στον αληθινό Cοach, Αρη Λυκογιάννη, που απέδειξε πως πρέπει να κερδίζουν ομάδες σαν το Φάληρο, χωρίς να βασίζονται σε μόνο σε Κρίτσαλο και μαστροκωστόπουλο... κι ένα μεγάλο Χ σε αυτο-αποκαλούμενους coachares 4 - 10 ! Εύχομαι ολόψυχα να σώσει την ομάδα μας ο ΚΥΡΙΟΣ Αρης Λυκογιάννης. Μπράβο στους ιθύνοντες του Σπόρτιγκ, που έστω και την ύστατη στιγμή, διόρθωσαν το λάθος τους αντικαθιστόντας τον Γιάνναρη με τον Λυκογιάννη.

Αποτι φαινεται αν ηταν απο την αρχη ο Λυκογιαννης δεν θα πολεμουσε για να μεινει η ομαδα στην κατηγορια....παει να στριψει σιγα σιγα....ομως ειναι αργα τωρα!βεβαια το παιχνιδι με το φαληρο δεν ειναι αξιο κριτικης...
gal
QUOTE(menelaos @ Feb 15 2009, 21:40 ) *
εμεις ρε φιλαρακο απο το Λαυριο επρεπε να ειχαν παραιτηθει ο προεδρος και η ομαδα του 100 φορες απο τις αδικιες που εχουμε περασει αλλα ....................οχι ομως να λεει οτι παραιτειτε γιατι αδικηθηκε!!!!!!!!!!!!!!!Ελεος εχασε καθαρα και δικαια και περιμενω τους φιλους του Ικαρου να το επιβεβαιωσουν.

Καλόστα τα παιδιά απο το Λαύριο.Κλάμα όταν έχασαν απο αρκαδικό και αμύντα.θα διαλυθούμε και άλλα τέτοια. Τι σας είπα εγώ ομως;Μην βιάζεστε εχώ κάνει χρόνια τον παράγοντα και ξέρω απο αυτές τις καταστάσεις. Όπως και ο Αγγελόπουλος που είναι αξιόλογος άνθρωπος τώρα κάτω απο την απογοήτευση της ήττας τα λέει αυτά.Όταν θα περάσουν οι μέρες ίσως ανθεωρήσει τις απόψεις του.Το rover6 το καταλαβαίνω περνάει δύσκολες στιγμες η ομάδα
mesportig
QUOTE(snow @ Feb 15 2009, 22:05 ) *
μαλλον δεν τα εννοειτε αυτα που γραφετε.....
Το εννοώ απόλυτα, βλέπε αποτέλεσμα πρώτου γύρου με Φάληρο (προπονητής Γιάνναρης) και βλέπε αποτελέσματα υπόλοιπων ομάδων με Φάληρο, για να καταλάβεις.
milan
Εκει στον σπορτιγκ τα εχετε χαμενα???το π.φαληρο κερδισατε που ειναι ολα πιτσιρικια!!!πλακα μας κανετε?ενα μεγαλο μπραβο στα παιδια π.φαληρου που κατεβαινουν στα παιχνιδια κ το διασκεδαζουν!!!πραγματικα μπραβο!!!
menelaos
QUOTE(gal @ Feb 15 2009, 22:09 ) *
Καλόστα τα παιδιά απο το Λαύριο.Κλάμα όταν έχασαν απο αρκαδικό και αμύντα.θα διαλυθούμε και άλλα τέτοια. Τι σας είπα εγώ ομως;Μην βιάζεστε εχώ κάνει χρόνια τον παράγοντα και ξέρω απο αυτές τις καταστάσεις. Όπως και ο Αγγελόπουλος που είναι αξιόλογος άνθρωπος τώρα κάτω απο την απογοήτευση της ήττας τα λέει αυτά.Όταν θα περάσουν οι μέρες ίσως ανθεωρήσει τις απόψεις του.Το rover6 το καταλαβαίνω περνάει δύσκολες στιγμες η ομάδα

Eμεις φιλε εδω ειμαστε ολα τα χρονια οχι τωρα που κερδιζουμε. Για τον Αρκαδικο μιλαγαμε για την αδικη ηττα αλλα για τον Αμυντα δεν ειπαμε κουβεντα. Ξαναδιαβασε μας και μετα ξαναπες μας.
mesportig
QUOTE(gorilakos @ Feb 15 2009, 22:08 ) *
Αποτι φαινεται αν ηταν απο την αρχη ο Λυκογιαννης δεν θα πολεμουσε για να μεινει η ομαδα στην κατηγορια....παει να στριψει σιγα σιγα....ομως ειναι αργα τωρα!βεβαια το παιχνιδι με το φαληρο δεν ειναι αξιο κριτικης...
Ποτέ δεν είναι αργά, μαθηματικά δεν έχει τελειώσει τίποτε. Το φταίξιμο είναι της διοίκησης, που ανέχθηκε τον Γιάνναρη για 14 αγωνιστηκές!! ενώ το Μπεκέ τον σούταρε μετά την πρώτη αγωνιστηκή.
gal
QUOTE(menelaos @ Feb 15 2009, 22:21 ) *
Eμεις φιλε εδω ειμαστε ολα τα χρονια οχι τωρα που κερδιζουμε. Για τον Αρκαδικο μιλαγαμε για την αδικη ηττα αλλα για τον Αμυντα δεν ειπαμε κουβεντα. Ξαναδιαβασε μας και μετα ξαναπες μας.

Για να κανεις το Τσολατο να κυνηγαει παιχτη πρεπει να προσπαθησεις πολυ. Μαγκια του, του παιχτη. Ποιος ειδε εκεινη τη στιγμη το Τσολατο και δεν τον φοβηθηκε. Και οπως λεει και ο Μενελαος, οι Αρκαδες καθοντουσαν, χειροκροτουσανε, φωναζανε και δεν τους πειραξε ΚΑΝΕΝΑΣ. Ρωτα τους κιολας. Εγω μαλιστα καθομουν αναμεσα τους. Αντε να τα κανουν αυτα στο Ηρακλειο. Θα τους κρεμασουν.

Φίλοι απο το Λαύριο ενώ δεν είχα σκοπό να γράψω μέχρι τα χριστούγεννα σας διαβάζω και καταλαβαίνω ότι είστε πολύ νευριασμένοι.Δεν ξέρω αν είστε παράγοντες της ομάδας αλλά αν είστε σας καταλαβαίνω γιατί και εγώ ήμουν πολλά χρόνια παράγοντας και ξέρω πως είναι να τα δίνεις όλα χρόνο, χρήμα,πολλές ώρες δουλειάς και ότι έχεις σχεδιάσει να μην βγαίνει.Δυστυχώς αστάθμητοι παράγοντες όπως διαίτησια,τραυματισμοί παικτών,κακές επιλογές παικτών, ατυχία μπορεί να φρενάρουν τις προσπάθειες της ομάδας.Ένα μόνο σας λέω επειδή τα έχω περάσει και εγώ ψυχραιμία και όχι αποφάσεις εν θερμώ.Η επόμενη μέρα είναι μια άλλη μέρα.
Αυτά σας έλεγα τα χρισατούγεννα
GREER
QUOTE(gal @ Feb 15 2009, 22:34 ) *
Για να κανεις το Τσολατο να κυνηγαει παιχτη πρεπει να προσπαθησεις πολυ. Μαγκια του, του παιχτη. Ποιος ειδε εκεινη τη στιγμη το Τσολατο και δεν τον φοβηθηκε. Και οπως λεει και ο Μενελαος, οι Αρκαδες καθοντουσαν, χειροκροτουσανε, φωναζανε και δεν τους πειραξε ΚΑΝΕΝΑΣ. Ρωτα τους κιολας. Εγω μαλιστα καθομουν αναμεσα τους. Αντε να τα κανουν αυτα στο Ηρακλειο. Θα τους κρεμασουν.

Φίλοι απο το Λαύριο ενώ δεν είχα σκοπό να γράψω μέχρι τα χριστούγεννα σας διαβάζω και καταλαβαίνω ότι είστε πολύ νευριασμένοι.Δεν ξέρω αν είστε παράγοντες της ομάδας αλλά αν είστε σας καταλαβαίνω γιατί και εγώ ήμουν πολλά χρόνια παράγοντας και ξέρω πως είναι να τα δίνεις όλα χρόνο, χρήμα,πολλές ώρες δουλειάς και ότι έχεις σχεδιάσει να μην βγαίνει.Δυστυχώς αστάθμητοι παράγοντες όπως διαίτησια,τραυματισμοί παικτών,κακές επιλογές παικτών, ατυχία μπορεί να φρενάρουν τις προσπάθειες της ομάδας.Ένα μόνο σας λέω επειδή τα έχω περάσει και εγώ ψυχραιμία και όχι αποφάσεις εν θερμώ.Η επόμενη μέρα είναι μια άλλη μέρα.
Αυτά σας έλεγα τα χρισατούγεννα

Με αυτα που θυμηθηκες, επιβεβαιωνεις αυτο που λεει ο Μενελαος. Οτι εμεις γραφαμε για αδικια στον αγωνα με την Τριπολη και οτι μετα τον Αμυντα δεν ειπε κανενας τιποτα. Ακομα εχει πολυ δρομο φιλε μου για ολους... Απλως, τωρα, μπηκαμε ξανα και εμεις στο κολπο.
kiprianos
Ανακοίνωση διαμαρτυρίας κατά της διαιτησίας του αγώνα με το Λαύριο εξέδωσε ο Ίκαρος Καλλιθέας. Μάλιστα αμέσως μετά τη λήξη του αγώνα ο πρόεδρος της ομάδας, Δημήτρης Αγγελόπουλος υπέβαλλε την παραίτηση του.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:
"Το φάουλ στο τελευταίο δευτερόλεπτο πάνω στον Γιαννακόπουλο, όντως θα μπορούσε να δοθεί, αν και θα μπορούσε να μην είχε χρεωθεί, όπως έχουμε δει σε πολλές ανάλογες περιπτώσεις.

Εντούτοις οι διαιτητές Θεωνάς - Ελευθεριάδης και κυρίως ο δεύτερος είχαν φροντίσει σε όλο το προηγούμενο διάστημα να δώσουν τη χείρα βοήθειας που χρειαζόταν το Λαύριο για να διατηρήσει ένα μικρό προβάδισμα κι εν τέλει να φθάσει στη νίκη. Όλα αυτά θα μπορούσαμε να τα δικαιολογήσουμε, γιατί αποτελούν ένα φαινόμενο που το έχουμε δει πολλές φορές στη σύντομη ιστορία μας.

Το πιο εξοργιστικό, όμως, είναι πως οι δύο διαιτητές σε ένα γήπεδο "εκκλησία", όπου όχι μόνο τη φετινή σεζόν, αλλά και την περσινή δεν έχει δημιουργηθεί το παραμικρό πρόβλημα, είχαν την… ευαισθησία να γράψουν στο φύλλο αγώνα τη ρίψη στο τελευταίο δευτερολέπτου ενός άδειου μπουκαλιού στο παρκέ.

Ναι ήταν λάθος, αλλά πως είναι δυνατόν σε έδρες που γίνονται έκτροπα όλων των ειδών να μη γράφεται τίποτα και στο δικό μας οπού δεν συμβαίνει το παραμικρό, την πρώτη φορά που έγινε ένα λάθος (πολύ μικρής έκτασης) να παρουσιάζεται εκ μέρους των διαιτητών τόσο μεγάλη ευαισθησία; Θυμίζουμε δε πως ο διαιτητής Ελευθεριάδης είχε… χάσει το στιλό του στον αγώνα ανάμεσα στον ΌΦΗ και τις Σέρρες.

Επίσης πέρυσι στον αγώνα του Λαυρίου με την ομάδα μας, ξεκάθαρα και δυνατά, μέλος του αντιπάλου τον είχε κατηγορήσει στην έναρξη του αγώνα ότι το παιχνίδι ήταν στημένο υπέρ του Ικάρου. Τότε είχε… κουφαθεί και δεν… άκουσε τίποτε. Ούτε τεχνική ποινή είχε δώσει, ούτε είχε σημειώσει κάτι στο φύλλο αγώνα. Εντούτοις το άδειο μπουκάλι που δεν πείραξε ούτε κουνούπι, έσπευσε σήμερα με μεγάλο αίσθημα ευθύνης να το σημειώσει.

Την ίδια στιγμή η ομάδα μας σε αρκετά παιχνίδια έχει δεχθεί δεκάδες μπουκάλια, αλλά ουδέποτε γράφτηκε (από άλλα ζευγάρια διαιτητών) το παραμικρό. Και φυσικά υπάρχουν και πολλές άλλες περιπτώσεις αγώνων, όπως για παράδειγμα αυτός ανάμεσα στο Λαύριο και τον ΟΦΗ, οπού τα φύλλα αγώνα έμειναν λευκά, παρά τα όσα είχαν συμβεί. Η έλλειψη ισονομίας είναι ξεκάθαρη και μας έχει εξοργίσει".

Μετά τη λήξη του παιχνιδιού ο πρόεδρος της διοικούσας επιτροπής υπέβαλλε την παραίτηση του από την ομάδα ανδρών του Ικάρου αναφέροντας τα εξής: "Τη δεδομένη στιγμή το μόνο που μπορεί να κάνει κανείς είναι να σηκωθεί και να φύγει, βλέποντας την υποκρισία ορισμένων ανθρώπων που υπάρχουν στο μπάσκετ. Εγώ θα συνεχίσω να στηρίζω οικονομικά την ομάδα, όπως έχω κάνει τόσα χρόνια.

Άλλωστε ο Ίκαρος έφθασε μέσα σε σύντομο χρονικό διάστημα να θεωρείται ένα από τα πιο αξιόπιστα σωματεία του χώρου, καθώς τόσο εγώ όσο και τα μέλη της διοικούσας επιτροπής ήμασταν πάντα συνεπείς στις εξαγγελίες μας σε όλα τα επίπεδα και όχι μόνο στο οικονομικό. Στη παρούσα φάση, ωστόσο, νιώθω ότι έχω κουραστεί και είναι καλύτερο να αποχωρήσω για να ηρεμήσω. Θα ασχολούμαι με τα τμήματα υποδομής και μόνο σαν… Ρομπέν των Δασών (όπως με είχε χαρακτηρίσει κάποιος ειρωνικά στο παρελθόν) θα ασχοληθώ πάλι με το επαγγελματικό μπάσκετ.

Επαναλαμβάνω, πάντως, πως ο Ίκαρος θα συνεχίσει κανονικά να λειτουργεί, με στόχο την άνοδο του. Αν για την ΕΟΚ απαραίτητη προϋπόθεση για να παίξει μια ομάδα σε επαγγελματικές κατηγορίες είναι να γίνω "νονός" της νύχτας, θα τους απογοητεύσω και θα προτιμήσω την υγιή αποχώρηση μου από τα δρώμενα του επαγγελματικού μπάσκετ".

pass
QUOTE(GREER @ Feb 15 2009, 22:44 ) *
Με αυτα που θυμηθηκες, επιβεβαιωνεις αυτο που λεει ο Μενελαος. Οτι εμεις γραφαμε για αδικια στον αγωνα με την Τριπολη και οτι μετα τον Αμυντα δεν ειπε κανενας τιποτα. Ακομα εχει πολυ δρομο φιλε μου για ολους... Απλως, τωρα, μπηκαμε ξανα και εμεις στο κολπο.

Φίλοι απο το Λαύριο σήμερα σας κατάλαβα για ότι λέγατε για τον αγώνα με τον Αρκαδικό.Μεγάλη προστασία έχει αυτή η ομάδα απο την διαιτησία.Στον αγώνα με τις Σέρρες εκεί που πήγαινε να φύγει ο αγώνας τους ξαναέβαζαν στο παιχνίδι
snow
QUOTE(mesportig @ Feb 15 2009, 22:16 ) *
Το εννοώ απόλυτα, βλέπε αποτέλεσμα πρώτου γύρου με Φάληρο (προπονητής Γιάνναρης) και βλέπε αποτελέσματα υπόλοιπων ομάδων με Φάληρο, για να καταλάβεις.

ο γιανναρης σιγουρα δεν εκανε αλλα δεν εφτιαξε αυτος το ροστερ....οι παιχτες ειναι ολοι σε τραγικη κατασταση κατω των δυνατοτητων τους και δεν νομιζω οτι μπορει να αλλαξει κατι...
bionikos
QUOTE(GREER @ Feb 15 2009, 21:34 ) *
Δεν το λεω επειδη κερδισαμε, αλλα εσεις εισασταν κακοι και εμεις σουπερ.


Γεια σας κι απο μένα και συγχαρητήρια για τη νίκη. Ισχύει αυτό ότι εσείς ήσασταν σουπερ και ο Ικαρος κακός; Κι αν ναι, γιατί χρειαστήκατε διαιτησία για να κερδίσετε; Εμένα μου ειχε δώσει την εντύπωση το Λαύριο ότι είναι πολύ καλή ομάδα. Μάλιστα, όταν είδα το σκορ υπέθεσα ότι δεν παίξατε και πολύ καλά. Περίμενα πιο εύκολη νίκη.

ΥΓ δεν είδα τον αγώνα και η αναφορά σε καλούς, κακούς και διαιτησίες προέρχονται απο το τι έχω διαβάσει εδω. Δεν είναι προσωπικές απόψεις.
GREER
QUOTE(bionikos @ Feb 15 2009, 23:31 ) *
Γεια σας κι απο μένα και συγχαρητήρια για τη νίκη. Ισχύει αυτό ότι εσείς ήσασταν σουπερ και ο Ικαρος κακός; Κι αν ναι, γιατί χρειαστήκατε διαιτησία για να κερδίσετε; Εμένα μου ειχε δώσει την εντύπωση το Λαύριο ότι είναι πολύ καλή ομάδα. Μάλιστα, όταν είδα το σκορ υπέθεσα ότι δεν παίξατε και πολύ καλά. Περίμενα πιο εύκολη νίκη.

ΥΓ δεν είδα τον αγώνα και η αναφορά σε καλούς, κακούς και διαιτησίες προέρχονται απο το τι έχω διαβάσει εδω. Δεν είναι προσωπικές απόψεις.

Μα αυτο λεμε ρε βιονικε. Δεν χρειαστηκαμε τη διαιτησια για να κερδισουμε. Ειμασταν μια κλαση ανωτεροι, κατα τη γνωμη μου και αυτο αποδεικνυεται απο το οτι ειμασταν παντα μπροστα στο σκορ και απο καποια ξεσπασματα ο Ικαρος εμενε στο παιχνιδι.
fanis christodoulou
QUOTE(GREER @ Feb 15 2009, 23:36 ) *
Μα αυτο λεμε ρε βιονικε. Δεν χρειαστηκαμε τη διαιτησια για να κερδισουμε. Ειμασταν μια κλαση ανωτεροι, κατα τη γνωμη μου και αυτο αποδεικνυεται απο το οτι ειμασταν παντα μπροστα στο σκορ και απο καποια ξεσπασματα ο Ικαρος εμενε στο παιχνιδι.

μπραβο στο λαυριο.... το περιμενα αλλωστε! τωρα για τη παραιτηση του αγγελοπουλου θελω να πω οτι πρεπει να αναθεωρησει τις αποψεις του περι μπασκετ (για να μην πεταει και τα λεφτα του) και οι δικαιολογιες περι διαιτησιας δεν ευσταθουν! το λαυριο κερδισε δικαια.και επειδει ειδα τον ικαρο και με τον αμυντα που εχασε ευκολα δεν παιζουν τιποτα και δεν υπαρχει προπονητης χαριτατος!!!! ας ψαξει λοιπον ο αγγελοπουλος αλλου για τα αιτια της πορειας του ικαρου και κυριως στις επιλογες του καλοκαιριου!!!!!!!!!!!
Χ.Π
QUOTE(GREER @ Feb 15 2009, 22:36 ) *
Μα αυτο λεμε ρε βιονικε. Δεν χρειαστηκαμε τη διαιτησια για να κερδισουμε. Ειμασταν μια κλαση ανωτεροι, κατα τη γνωμη μου και αυτο αποδεικνυεται απο το οτι ειμασταν παντα μπροστα στο σκορ και απο καποια ξεσπασματα ο Ικαρος εμενε στο παιχνιδι.

καλησπερα, σημερα στην καλλιθεα δεν νομιζω οτι κανεις απ οσους ειδε το ματς να εχει να προσθεσει κατι εκτος του οτι για 39 λεπτα το λαυριο ηταν συνεχεια μπροστα στο σκορ - ο ικαρος μειωνε ή ισοφαριζε με τον ιστρο του εμμανουηλιδη - αλλα η πεντακαθαρη νικη του λαυριου που απλα ηρθε στην ληξη του αγωνα οφειλετε μονο στην αστοχια των ψηλων κυριως του λαυριου στις βολες (μετρησα τουλαχιστον 10 στο ημιχρονο) και στην ελλειψη ξεκουραστου ασσου ειδικα στα τελευταια 4 λεπτα που ικαρος δεν σκοραρε και οι επιλογες του λαυριου ηταν τραγικες.
Το πρωταθλημα εχει πολυ δρομο ακομα και 6 ομαδες εχουν τις ιδιες πιθανοτητες για την ανοδο. σοβαροτητα λοιπον και χωρις τραυματισμους μεχρι το τελος και βλεπουμε
(καθοριστηκες για μενα οι 2 απωλειες του ικαρου στα 2 τελευταια παιχνιδια)

υ.γ.

1. χαρηκα πολυ που γνωρισα τα παιδια απο το φορουμ και ανταλλαξαμε αποψεις . θα ξεναβρεθουμε σιγουρα σε ματς φωτια για την ανοδο. blove.gif

2. ο σκουζης τελικα τι επαθε?
fanis christodoulou
QUOTE(Χ.Π @ Feb 15 2009, 23:54 ) *
καλησπερα, σημερα στην καλλιθεα δεν νομιζω οτι κανεις απ οσους ειδε το ματς να εχει να προσθεσει κατι εκτος του οτι για 39 λεπτα το λαυριο ηταν συνεχεια μπροστα στο σκορ - ο ικαρος μειωνε ή ισοφαριζε με τον ιστρο του εμμανουηλιδη - αλλα η πεντακαθαρη νικη του λαυριου που απλα ηρθε στην ληξη του αγωνα οφειλετε μονο στην αστοχια των ψηλων κυριως του λαυριου στις βολες (μετρησα τουλαχιστον 10 στο ημιχρονο) και στην ελλειψη ξεκουραστου ασσου ειδικα στα τελευταια 4 λεπτα που ικαρος δεν σκοραρε και οι επιλογες του λαυριου ηταν τραγικες.
Το πρωταθλημα εχει πολυ δρομο ακομα και 6 ομαδες εχουν τις ιδιες πιθανοτητες για την ανοδο. σοβαροτητα λοιπον και χωρις τραυματισμους μεχρι το τελος και βλεπουμε
(καθοριστηκες για μενα οι 2 απωλειες του ικαρου στα 2 τελευταια παιχνιδια)

υ.γ.

1. χαρηκα πολυ που γνωρισα τα παιδια απο το φορουμ και ανταλλαξαμε αποψεις . θα ξεναβρεθουμε σιγουρα σε ματς φωτια για την ανοδο. blove.gif

2. ο σκουζης τελικα τι επαθε?

χιαστο εμαθα!!! μαλλον τελος για φετος!!!
GREER
QUOTE(Χ.Π @ Feb 15 2009, 23:54 ) *
καλησπερα, σημερα στην καλλιθεα δεν νομιζω οτι κανεις απ οσους ειδε το ματς να εχει να προσθεσει κατι εκτος του οτι για 39 λεπτα το λαυριο ηταν συνεχεια μπροστα στο σκορ - ο ικαρος μειωνε ή ισοφαριζε με τον ιστρο του εμμανουηλιδη - αλλα η πεντακαθαρη νικη του λαυριου που απλα ηρθε στην ληξη του αγωνα οφειλετε μονο στην αστοχια των ψηλων κυριως του λαυριου στις βολες (μετρησα τουλαχιστον 10 στο ημιχρονο) και στην ελλειψη ξεκουραστου ασσου ειδικα στα τελευταια 4 λεπτα που ικαρος δεν σκοραρε και οι επιλογες του λαυριου ηταν τραγικες.
Το πρωταθλημα εχει πολυ δρομο ακομα και 6 ομαδες εχουν τις ιδιες πιθανοτητες για την ανοδο. σοβαροτητα λοιπον και χωρις τραυματισμους μεχρι το τελος και βλεπουμε
(καθοριστηκες για μενα οι 2 απωλειες του ικαρου στα 2 τελευταια παιχνιδια)

υ.γ.

1. χαρηκα πολυ που γνωρισα τα παιδια απο το φορουμ και ανταλλαξαμε αποψεις . θα ξεναβρεθουμε σιγουρα σε ματς φωτια για την ανοδο. blove.gif

2. ο σκουζης τελικα τι επαθε?

Μπραβο ρε Χ.Π. πες την αληθεια, γιατι ειναι κριμα να αμαυρωνεται αυτη η μεγαλη μας νικη για τις διαιτησιες. Θα τα ξαναπουμε σιγουρα και αυτη τη φορα για καφε και οχι ορθιοι!!! Συμφωνω απολυτα και με τον Φανη!!! Ας μας πει ο Χαρισον τι γινεται με τον Σκουζη. Απο οτι μου ειπε μετα τον αγωνα ο Χαρισον, ο Σκουζης τραυματιστηκε σοβαρα, αλλα δεν μου ειπε ποσο θα μεινει εξω. Εγω παντως ευχομαι να μην ειναι τιποτα σοβαρο για το παιδι και να επιστρεψει γρηγορα.
fanis christodoulou
QUOTE(GREER @ Feb 16 2009, 00:03 ) *
Μπραβο ρε Χ.Π. πες την αληθεια, γιατι ειναι κριμα να αμαυρωνεται αυτη η μεγαλη μας νικη για τις διαιτησιες. Θα τα ξαναπουμε σιγουρα και αυτη τη φορα για καφε και οχι ορθιοι!!! Συμφωνω απολυτα και με τον Φανη!!! Ας μας πει ο Χαρισον τι γινεται με τον Σκουζη. Απο οτι μου ειπε μετα τον αγωνα ο Χαρισον, ο Σκουζης τραυματιστηκε σοβαρα, αλλα δεν μου ειπε ποσο θα μεινει εξω. Εγω παντως ευχομαι να μην ειναι τιποτα σοβαρο για το παιδι και να επιστρεψει γρηγορα.

οχι παιχταρα μου παιξατε καλα και μπραβο σας! και ποιες διαιτησιες και μ........ες τωρα! δικαια κερδισατε!!!
GREER
QUOTE(fanis christodoulou @ Feb 16 2009, 00:15 ) *
οχι παιχταρα μου παιξατε καλα και μπραβο σας! και ποιες διαιτησιες και μ........ες τωρα! δικαια κερδισατε!!!

thumbsup.gif thumbsup.gif thumbsup.gif thumbsup.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif sport-smiley-017.gif
Jabar
1.Σαν ουδέτερος το λέω,καταλαβαίνω την πίκρα του Ικαρου αλλά η νίκη του Λαυρίου ήταν δίκαιη.Τα σφυρίγματα των διαιτητών τα περισσότερα ήταν σωστά,εκτός από ένα επιθετικό του ΛΑΥΡΙΟΥ που δόθηκε αμυντικό και στην επόμενη φάση συμψηφίστηκε σφυρίζοντας επιθετικό σε παίκτη του Λαυρίου.Αλλωστε και η ισοφάριση του ΙΚΑΡΟΥ σε 73-73 πριν το τέλος προήλθε από επαναφορά που είχε δοθεί υπερ του Ικάρου,ενώ τελευταίος ακούμπησε την μπάλα παίκτης του.
Προς τα παιδιά του Λαυρίου πολλές φορές έχετε διαμαρτυρηθεί για την διαιτησία τώρα μπορείτε να καταλάβετε ότι δεν είναι σωστό.Πόσο άσχημα αισθάνεστε να σας μειώνουν την νίκη.Βέβαια η ανακοίνωση του Ικάρου δεν αναφέρεται τόσο στη διαιτησία.
2.Η ατμόσφαιρα στο γήπεδο ήταν πολύ καλή,το μπουκάλι ήταν μεμονωμένο περιστατικό αλλά έπεσε.
3.Το παιχνίδι ήταν μέτριο ,οι δύο ομάδες νευρικές,δεν παίχτηκε σπουδαίο μπάσκετ.Στο τέλος είχε αγωνία,αλλά χαρακτηριστικό είναι ότι οι 6-7 τελευταίες επιθέσεις και από τις δύο ομάδες ήταν λάθος επιλογές.Μεγάλης βαθμολογικής αξίας η νίκη του Λαυρίου.
4.Ο ΙΚΑΡΟΣ είναι ένα νοικοκυρεμένο σωματείο,πρότυπο.Ολοι αναγνωρίζουν την προσπάθεια των ανθρώπων του.Μακάρι να συνεχιστεί.
themis7
Ρεπορτάζ:
Γιάννης Ρήγας (rigas@superbasket.gr)

Συγκλονιστικό το παιχνίδι στη Καλλιθέα με τον Ίκαρο Καλλιθέας να χάνει το παιχνίδι στο τέλος με μια εύστοχη βολή του Γιαννακόπουλου, ενώ το σκορ ήταν 73-73 με χρόνο 0,7". Έντονη διαμαρτυρία των γηπεδούχων για την διαιτησία καθώς και παραίτηση του προέδρου του Ίκαρου Καλλιθέας Δημήτρη Αγγελόπουλου. Φωτιά με την βαθμολογία καθώς στο παιχνίδι της ανόδου μπήκε και το Λαύριο που κέρδισε τον Ίκαρο Καλλιθέας, και οι Ίκαροι Σερρών που κέρδισαν τον πρωτοπόρο Αρκαδικό.

Τα αποτελέσματα:

ΟΦΗ - Αναγέννηση/Φλόγα 90-71
Ίκαροι Σερρών - Αρκαδικός 82-79
Πιερικός/Αρχέλαος - Αμύντας 72-85
Ίκαρος Καλ. - Λαύριο 73-74
Γουμένισσα - Απόλλων Καλ. 71-62
Αίας Ευόσμου - Κομοτηνή 58-51
Σπόρτιγκ - Π. Φάληρο 93-46
Χαλκίδα - Δούκας 67-77


Πιερικός/ Αρχέλαος - Αμύντας 72-85
Διαιτητές: Αργυρού - Ζαγορίδης.
Τα δεκάλεπτα: 26-20, 42-45, 58-64, 72-85.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ /ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Γαλάνης): Χρυσανθόπουλος 14 (3), Τσαϊτουρίδης 6 (2), Χατζηϊωάννου, Γερογιάννης Κουρκούτας, Χρυσόπουλος 10, Ράπτης 10, Χρυσίδης 2, Κοθράς 16, Κουνούπης, Τσουκ 14.
ΑΜΥΝΤΑΣ (Βλάχος): Ζούπας, Μπάρμπας 3 (1), Σαμοθράκης 14 (3), Μπούτρος, Παγώνης 13 (6/7δ.), Δορκοφίκης 5 (1), Βογιατζής 6, Λαραρίδης 20 (4), Μουμούρης 5 (1), Γιανναλέτσος 19 (7/10δ.).





Ίκαροι Σερ. - Αρκαδικός 82-79
Διαιτητές: Τάτσικας - Μήτσιου.
Τα δεκάλεπτα: 18-15, 35-37, 66-57, 82-79.
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡ. (Καμαράκης): Πεχλιβάνης 26 (2), Σίσκος, Ιωσηφίδης 2, Γεωργαντζάς 5, Παππούδας 9, Καδής, Ασημάκης 19 (2), Βοϊβατόπουλος 6 (1), Τοπούζης Θ. 15.
ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Σμυρνιώτης): Σκουζής, Μιχάλογλου 2, Μάνος 30 (5), Κοψαύτης 7 (1), Τσολάκης 2, Ντιμπ 6 (2), Παπανικολάου, Μαναβόπουλος 23, Σημαιόπουλος 2, Κουτσογιάννης 3, Μουτράν 4.




ΟΦΗ - Αναγέννηση/Φλόγα 90-71
Διαιτητές: Τραγάκης - Διμπινούδης.
Τα δεκάλεπτα: 25-15, 48-24, 74-49, 90-71.
ΟΦΗ (Δέδας): Τσερκιτζόγλου, Μπαρλάς 11 (3), Δελατόλας 16 (2), Τσέλιος 2, Τσακιρίδης 27 (6), Βαγενάς 18 (2), Παναγάκης, Χουλιάρας 6, Αποστολίδης, Λαγουδάκης, Φαρμάκης, Σαμουρέλης 10.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ/ΦΛΟΓΑ (Τουλούμης): Μπουρδάνος, Μωϋσιάδης 18 (1), Κλέπκος 4, Γαλανίδης 4, Πιττάκας 5, Τσακαλέρης 18, Τσιμπλιαρίδης 5 (1), Ζαρογιάννης 2, Σπυρόπουλος 7 (1), Τουλούμης 8 (2).




Χαλκίδα - Δούκας 67-77
Διαιτητές: Ξάνθος - Μάλαμας.
Τα δεκάλεπτα: 27-18, 45-46, 57-60, 67-77.
ΧΑΛΚΙΔΑ (Ποδαράς): Παππάς 2, Πανταζής, Κατσίμπας 7 (1), Γέρεμιτς 12, Ψαρόπουλος 2, Πλουτέτσκι 11, Πασαλίδης11 (1), Τραϊανός 15 (2), Φρουσκλιάς 7.
ΔΟΥΚΑΣ (Γιαννόπουλος): Γεωργούτσος, Ροζολής 10 (1), Σακελλαράκης 12, Ζακυνθινός 10, Παπαργυρόπουλος 10, Γκαβανόπουλος 11 (1τρ. 10ρ.), Γαλιώτος Γ. 24 (17ρ.).




Αίας Ευόσμου - Κομοτηνή 58-51
Διαιτητές: Ταρενίδης Σ. - Μήτσιου.
Τα δεκάλεπτα: 12-22, 24-33, 46-38, 58-51.
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Χατζούλης-Μηχαϊλίδης): Μουράτογλου 3, Χατζηχρήστος 9 (1), Τριανταφυλλίδης 6, Παπαπέτρου 3 (1), Δάλπας 10, Φιλιούσης 15 (2), Χατζηβρέττας, Παπουλίδης Δ, Χαντζίδης, Σουφλιάς 11, Μπέλλος.
ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης): Γιαουρτόγλου, Στεφανίδης 3 (1), Τσακωνίτης 6, Φουτσιτζής, Λεχούδης 18 (1), Ντίνας 12 (2), Κουτσοβασίλης, Κτίστου 3 (1), Βελή, Χαλίλ 9.




Γουμένισσα - Απόλλων Καλ. 71-62
Διαιτητές: Θωμόπουλος Β. - Τατούδης.
Τα δεκάλεπτα: 27-16, 46-34, 57-52, 71-62.
ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ (Νίτσης): Μούμογλου, Γυμνόπουλος 18 (1), Δημητρίου 16 (2), Καρυπίδης 14 (4), Πάντσιος 7 (1), Κόγιας 6, Νταλής 8 (2), Δελημπαλτίδης, Τάτσης 2.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. (Κόρφας): Παπαδόπουλος 6, Τρούλιαλης 5 (1), Δήμου Σκουφής 4, Νάνης 17, Αντωνιάδης 9, Θυμνιός 2, Χατζατούροβ 2, Τεβετζίδης, Πατρίκης 4, Περράκης 13 (2), Χρυσόπουλος.




Ίκαρος Καλ. - Λαύριο 73-74
Διαιτητές: Θεονάς - Ελευθεριάδης.
Τα δεκάλεπτα: 16-17, 39-40, 54-57, 73-74.
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛ. (Χαριτάτος): Γκριτζέλης, Δημάκος, Παπαδάκης, Φαλέκας 12 (1), Εμμανουηλίδης 25 (2), Μελάς 3 (1), Πολυτάρχου 2, Καρασταμάτης 9 (1), Κατούφας 7, Κούκουρας 6 (2), Τσότσος 9.
ΛΑΥΡΙΟ (Σερέλης): Τρικαλιώτης 1, Σπηλιόπουλος, Τσολάτος 3 (1), Κασσάνος 2, Σίννης 2, Γιαννακόπουλος 24 (1), Κασαμπαλής 11, Λυκογιάννης 9, Ψυλέας 22 (2).



Σπόρτιγκ – Π.Φάληρο 93-46
Διαιτητές: Νανούρης - Κουνελές
Τα δεκάλεπτα: 28-15, 47-23, 67-33, 93-46
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Λυκογιάννης): Παπάνογλου 4, Καϋμενάκης, Σταμόπουλος 14, Βεκρής 1, Καττής 10, Χούμας 22 (3), Τσόπης 7 (1), Θυμνιός 14 (1), Μαστροκωστόπουλος 6, Ευθυμίου 8, Κρίτσαλος 6.
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Γκιουλέας): Τζορμπατζίογλου 2, Ντεροχονεσιάν 15 (3), Κυριάκου 10, Μονεμβασίτης 9 (1), Κονόμη 9, Σχορτσιανίτης 7, Ανυφαντής.




Βαθμολογία (σε 18 αγων.): Αρκαδικός 32, Αμύντας 31, ΟΦΗ 31, Ίκαροι Σερ. 31, Λαύριο 31, Ίκαρος Καλ. 30, Κομοτηνή 28, Δούκας 28, Απόλλων Καλ. 27, Αίας Ευόσμου 27, Πιερικός/Αρχέλαος 25, Αναγέννηση/Φλόγα 25, Γουμένισσα 24, Σπόρτιγκ 23, Χαλκίδα 22, Π. Φάληρο 18.

Επόμενη αγωνιστική (22/02) : Ίκαροι Σερ – Αναγέννηση/Φλόγα, Αίας Ευόσμου –Λάυριο, Σπόρτιγκ – Αμύντας, Π.Φάληρο – Απόλλων Καλ., Κομοτηνή – Αρκαδικός, Ίκαρος Καλ – Δούκας, Γουμένισσα – Χαλκίδα, Πιερικός /Αρχέλαος ΟΦΗ.



GREER
QUOTE(Jabar @ Feb 16 2009, 00:44 ) *
1.Σαν ουδέτερος το λέω,καταλαβαίνω την πίκρα του Ικαρου αλλά η νίκη του Λαυρίου ήταν δίκαιη.Τα σφυρίγματα των διαιτητών τα περισσότερα ήταν σωστά,εκτός από ένα επιθετικό του ΛΑΥΡΙΟΥ που δόθηκε αμυντικό και στην επόμενη φάση συμψηφίστηκε σφυρίζοντας επιθετικό σε παίκτη του Λαυρίου.Αλλωστε και η ισοφάριση του ΙΚΑΡΟΥ σε 73-73 πριν το τέλος προήλθε από επαναφορά που είχε δοθεί υπερ του Ικάρου,ενώ τελευταίος ακούμπησε την μπάλα παίκτης του.
Προς τα παιδιά του Λαυρίου πολλές φορές έχετε διαμαρτυρηθεί για την διαιτησία τώρα μπορείτε να καταλάβετε ότι δεν είναι σωστό.Πόσο άσχημα αισθάνεστε να σας μειώνουν την νίκη.Βέβαια η ανακοίνωση του Ικάρου δεν αναφέρεται τόσο στη διαιτησία.
2.Η ατμόσφαιρα στο γήπεδο ήταν πολύ καλή,το μπουκάλι ήταν μεμονωμένο περιστατικό αλλά έπεσε.
3.Το παιχνίδι ήταν μέτριο ,οι δύο ομάδες νευρικές,δεν παίχτηκε σπουδαίο μπάσκετ.Στο τέλος είχε αγωνία,αλλά χαρακτηριστικό είναι ότι οι 6-7 τελευταίες επιθέσεις και από τις δύο ομάδες ήταν λάθος επιλογές.Μεγάλης βαθμολογικής αξίας η νίκη του Λαυρίου.
4.Ο ΙΚΑΡΟΣ είναι ένα νοικοκυρεμένο σωματείο,πρότυπο.Ολοι αναγνωρίζουν την προσπάθεια των ανθρώπων του.Μακάρι να συνεχιστεί.

Τα ειπες ολα. Συμφωνω ακομα και στις τελειες. Παντως να ξερεις οτι εμεις οταν μιλαμε για τη διαιτησια, εχουμε σοβαρους λογους. Αποδειξη η ηττες μας απο Αμυντα,Αρχελαο και Κομοτηνη που καναμε μοκο, γιατι ετσι επρεπε. Για δυο παιχνιδια φωναξαμε φετος, οπου τα σφυριγματα ηταν τραγικα(Τριπολη και Σερρες). Ακομα και με τον ΟΦΗ, πρωτα κατηγορησαμε τους εαυτους μας και τελευταια τη διαιτησια για την ηττα μας στο Ηρακλειο.
themis7
Ρεπορτάζ:
Γιάννης Ρήγας (rigas@superbasket.gr)

Μετά τη λήξη του συγκλονιστικού παιχνιδιού Ίκαρου Καλλιθέας με το Λαύριο, ο πρόεδρος του Ίκαρου Καλλιθέας Δημήτρης Αγγελόπουλος υπέβαλλε την παραίτηση του από την ομάδα ανδρών αναφέροντας τα εξής:

«Τη δεδομένη στιγμή το μόνο που μπορεί να κάνει κανείς είναι να σηκωθεί και να φύγει, βλέποντας την υποκρισία ορισμένων ανθρώπων που υπάρχουν στο μπάσκετ. Εγώ θα συνεχίσω να στηρίζω οικονομικά την ομάδα, όπως έχω κάνει τόσα χρόνια.
Άλλωστε ο Ίκαρος έφθασε μέσα σε σύντομο χρονικό διάστημα να θεωρείται ένα από τα πιο αξιόπιστα σωματεία του χώρου, καθώς τόσο εγώ όσο και τα μέλη της διοικούσας επιτροπής ήμασταν πάντα συνεπείς στις εξαγγελίες μας σε όλα τα επίπεδα και όχι μόνο στο οικονομικό. Στη παρούσα φάση, ωστόσο, νιώθω ότι έχω κουραστεί και είναι καλύτερο να αποχωρήσω για να ηρεμήσω. Θα ασχολούμαι με τα τμήματα υποδομής και μόνο σαν… Ρομπέν των Δασών (όπως με είχε χαρακτηρίσει κάποιος ειρωνικά στο παρελθόν) θα ασχοληθώ πάλι με το επαγγελματικό μπάσκετ.
Επαναλαμβάνω, πάντως, πως ο Ίκαρος θα συνεχίσει κανονικά να λειτουργεί, με στόχο την άνοδο του. Αν για την ΕΟΚ απαραίτητη προϋπόθεση για να παίξει μια ομάδα σε επαγγελματικές κατηγορίες είναι να γίνω «νονός» της νύχτας, θα τους απογοητεύσω και θα προτιμήσω την υγιή αποχώρηση μου από τα δρώμενα του επαγγελματικού μπάσκετ».


xarison
QUOTE(GREER @ Feb 16 2009, 00:03 ) *
Μπραβο ρε Χ.Π. πες την αληθεια, γιατι ειναι κριμα να αμαυρωνεται αυτη η μεγαλη μας νικη για τις διαιτησιες. Θα τα ξαναπουμε σιγουρα και αυτη τη φορα για καφε και οχι ορθιοι!!! Συμφωνω απολυτα και με τον Φανη!!! Ας μας πει ο Χαρισον τι γινεται με τον Σκουζη. Απο οτι μου ειπε μετα τον αγωνα ο Χαρισον, ο Σκουζης τραυματιστηκε σοβαρα, αλλα δεν μου ειπε ποσο θα μεινει εξω. Εγω παντως ευχομαι να μην ειναι τιποτα σοβαρο για το παιδι και να επιστρεψει γρηγορα.

καταρχας χαρηκα που γνωρισα τον λαυριοτη τον greer σημερα και τους φιλους του.ειναι πολλη καλα παιδια και μου εκαναν εντυπωση για την αγαπη τους και την υπομονη τους για την ομαδα τους.το λαυριο κερδισε δικαιοτατα σημερα και μπορουσαν να το ειχαν καθαρισει πιο νωρις το παιχνιδακι αν ηταν πιο προσεχτικοι στις βολες.ο ικαρος ανυπαρκτος και δεν πιστευω οτι ετσι θα καταφερει να ανεβει.greer ο σκουζης μαλλον δεν εχει παθει μεγαλη ζημια αλλα σιγουρα θα σου πω αυριο.εμεις σημερα παιξαμε καλυτερα απο τα τελευταια παιχνιδια αλλα παλι μονο ο μανος και ο μαναβοπουλος επαιξαν και ετσι δεν κερδιζεις εκτος.θα δουμε γιατι οι επομενες 3 αγωνιστικες με αια σπορτινκ και φαληρο πρεπει να τις παρουμε αν θελουμε να ανεβουμε.θα δειξει εχει αλλες 12 αγωνιστικες ακομα πολλυ δρομο και ολα ειναι ανοιχτα
GREER
Οπως βλεπεις φιλε μου βιονικε ολοι λενε για τη δικαιη νικη του Λαυριου και το οτι δεν κερδισε λογω διαιτησιας.
bionikos
QUOTE(GREER @ Feb 16 2009, 01:25 ) *
Οπως βλεπεις φιλε μου βιονικε ολοι λενε για τη δικαιη νικη του Λαυριου και το οτι δεν κερδισε λογω διαιτησιας.


Εγω δεν ήμουνα εκεί. Που να ξέρω; ότι ακουσα... αλλά η αλήθεια είναι ότι προτιμάω να τα ακούω από ουδέτερους παρά απο άμεσα εμπλεκομενους για λόγους αντικειμενικότητας. Καταλαβαίνεις φαντάζομαι...

GREER
QUOTE(bionikos @ Feb 16 2009, 01:36 ) *
Εγω δεν ήμουνα εκεί. Που να ξέρω; ότι ακουσα... αλλά η αλήθεια είναι ότι προτιμάω να τα ακούω από ουδέτερους παρά απο άμεσα εμπλεκομενους για λόγους αντικειμενικότητας. Καταλαβαίνεις φαντάζομαι...

Εννοειται οτι καταλαβαινω τι λες. Και ευτυχως που ηταν πολλοι ουδετεροι στο γηπεδο σημερα και το ειδαν αυτο.
pass
QUOTE(xarison @ Feb 16 2009, 01:18 ) *
καταρχας χαρηκα που γνωρισα τον λαυριοτη τον greer σημερα και τους φιλους του.ειναι πολλη καλα παιδια και μου εκαναν εντυπωση για την αγαπη τους και την υπομονη τους για την ομαδα τους.το λαυριο κερδισε δικαιοτατα σημερα και μπορουσαν να το ειχαν καθαρισει πιο νωρις το παιχνιδακι αν ηταν πιο προσεχτικοι στις βολες.ο ικαρος ανυπαρκτος και δεν πιστευω οτι ετσι θα καταφερει να ανεβει.greer ο σκουζης μαλλον δεν εχει παθει μεγαλη ζημια αλλα σιγουρα θα σου πω αυριο.εμεις σημερα παιξαμε καλυτερα απο τα τελευταια παιχνιδια αλλα παλι μονο ο μανος και ο μαναβοπουλος επαιξαν και ετσι δεν κερδιζεις εκτος.θα δουμε γιατι οι επομενες 3 αγωνιστικες με αια σπορτινκ και φαληρο πρεπει να τις παρουμε αν θελουμε να ανεβουμε.θα δειξει εχει αλλες 12 αγωνιστικες ακομα πολλυ δρομο και ολα ειναι ανοιχτα
O Αρκαδικός μπορεί να μη γεμίζει το μάτι σαν ομάδα αλλά είναι πολύ σκληρή.Δυστυχώς όμως το στύλ του παιχνιδιού στην επίθεση είναι τέτοιο που όλοι ψάχνουν το μάνο και έτσι πάνω από τρεις παίκτες το πολύ μπορεί να σκοράρουν.Ο ντιπ ήταν πολύ καλός και ο Σκουζής έπαθε μεγαλύτερη ζημιά γιατί ενω κουτσαινε και δεν μπορούσε να τρέξει ξαναμπήκε μέσα.Η ομάδα της τρίπολης έχει ένα κακό όλοι μουρμουρίζουν στο πάγκο δεν υπάρχει πειθαρχία
rover6
QUOTE(GREER @ Feb 16 2009, 01:25 ) *
Οπως βλεπεις φιλε μου βιονικε ολοι λενε για τη δικαιη νικη του Λαυριου και το οτι δεν κερδισε λογω διαιτησιας.

δεν μπηκα χθες το βραδυ γιατι στεναχωρηθηκα και πηγα σπιτι αργα.
οσα παραπονα και αν εχουμε απο την διαιτησια θα πω ενα πραγμα γιατι εχω αποδειξει οτι ειμαι μπασκετικος και οχι οπαδος της ομαδος μου.
χασαμε ΔΙΚΑΙΑ απο μια ομαδα που πραγματικα ηξερε τι ηθελε στο γηπεδο ΚΑΙ ΤΟ ΗΘΕΛΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ.
αν ηταν πιο προσεκτικη ισως κερδιζε και πιο πολυ.
ειχαμε δυο σοβαρες απουσιες του υφαντη και του μαρτζου που ισως στοιχισαν,αλλα αυτο δεν μειωνει καθολου την μεγαλη νικη του λαυριου.
χαρηκα επισης που γνωρισα και τα υπολοιπα παιδια του forum.
οσο αφορα τις δηλωσεις του προεδρου θα μαθω περισσοτερα σημερα ,σιγουρα στεναχωρηθηκε και δεν θελω να πω αλλα για αυτο.
τωρα πρεπει να δειξουμε χαρακτηρα.
τελος το μονο που θελω να πω ειναι ενα μεγαλο μπραβο στον αθλητη βασιλη εμμανουηλιδη γιατι ολη την εβδομαδα τραβηξε ενα μεγαλο λουκι με τον τραυματισμο του που ηταν σοβαρος αλλα απεδειξε οτι δεν ειναι τυχαιο οτι οι μεγαλοι αθλητες παιζουν και με τη ψυχη τους.
wade13
ας αρχισουμε λοιπον για την αλλη αγωνιστικη προγνωστικα κ σχολια.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΛ - ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 1-2(δυσκολο ματς νομιζω καλλιθεα μετα απο την ηττα θα επανελθει)
ΛΑΥΡΙΟΥ ΓΣ ΛΑΥΡΙΟΥ - ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ 1(ευκολα,ποιος τους πιανει πλεον)
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΟΚ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑΣ 1(μεγαλη η διαφορα δυναμικοτητας)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜ - ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 2(το θελει πιο πολυ,αδιαφορη η καλαμαρια,με διπλο τεραστιο αλμα ανοδου)
ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ - ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 1(δεν τον παιρνει για ηττα,αδιαφορος ο ευοσμος)
ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1-2(αυτη τη στιγμη η κομοτηνη παιζει το χειροτερο μπασκετ,αδιαφοροι,αλλα μεσα στην εδρα τους δυνατοι,ενω ο σπορτιγκ καιγεται)
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ 1
ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ2(ευκολα η δυσκολα ο οφη θα περασει)
icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif
zarko8
επειδη απο οτι ειδα εχει γινει πολυς ντορος για το χτεσινο ικαρος - λαυριο θα σας πω τι μου μετεφεραν 2 καλοι φιλοι μου, πραγματικα ουδετεροι που ησαν στο γηπεδο χτες. απο την μια ειχαμε μια ομαδα (ικαρος) με καλους παιχτες, με τραγικη ψυχολογια, που δεν ειχαν κανενα στοχο και προσανατολισμο επιθετικα, με αποτελεσμα σε κρισιμα σημεια να κανει ο καθενας οτι γουσταρει εστω κι αν αυτο καποιες στιγμες λογω του ταλεντου ηταν θετικο. πολλες λαθος επιλογες απο τον παγκο και ειδικοτερα στο μαρκαρισμα του γιαννακοπουλου. απο την αλλη το λαυριο ειχε τον ελεγχο του παιχνιδιου απο την αρχη ως το τελος. για την διαιτησια μου ειπαν οτι δεν επηρρεασε το αποτελεσμα αλλα ειχε καποια μεμονωμενα σφυριγματα κατα του ικαρου
GREER
QUOTE(rover6 @ Feb 16 2009, 11:15 ) *
δεν μπηκα χθες το βραδυ γιατι στεναχωρηθηκα και πηγα σπιτι αργα.
οσα παραπονα και αν εχουμε απο την διαιτησια θα πω ενα πραγμα γιατι εχω αποδειξει οτι ειμαι μπασκετικος και οχι οπαδος της ομαδος μου.
χασαμε ΔΙΚΑΙΑ απο μια ομαδα που πραγματικα ηξερε τι ηθελε στο γηπεδο ΚΑΙ ΤΟ ΗΘΕΛΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ.
αν ηταν πιο προσεκτικη ισως κερδιζε και πιο πολυ.
ειχαμε δυο σοβαρες απουσιες του υφαντη και του μαρτζου που ισως στοιχισαν,αλλα αυτο δεν μειωνει καθολου την μεγαλη νικη του λαυριου.
χαρηκα επισης που γνωρισα και τα υπολοιπα παιδια του forum.
οσο αφορα τις δηλωσεις του προεδρου θα μαθω περισσοτερα σημερα ,σιγουρα στεναχωρηθηκε και δεν θελω να πω αλλα για αυτο.
τωρα πρεπει να δειξουμε χαρακτηρα.
τελος το μονο που θελω να πω ειναι ενα μεγαλο μπραβο στον αθλητη βασιλη εμμανουηλιδη γιατι ολη την εβδομαδα τραβηξε ενα μεγαλο λουκι με τον τραυματισμο του που ηταν σοβαρος αλλα απεδειξε οτι δεν ειναι τυχαιο οτι οι μεγαλοι αθλητες παιζουν και με τη ψυχη τους.

Απο την ωρα που σε γνωρισα, rover6, μου ειχες δειξει οτι εισαι μπασκετικος και εντιμος. Το αποδεικνυεις και εδω μεσα. Respect!!
hidalgo
QUOTE(rover6 @ Feb 16 2009, 11:15 ) *
δεν μπηκα χθες το βραδυ γιατι στεναχωρηθηκα και πηγα σπιτι αργα.
οσα παραπονα και αν εχουμε απο την διαιτησια θα πω ενα πραγμα γιατι εχω αποδειξει οτι ειμαι μπασκετικος και οχι οπαδος της ομαδος μου.
χασαμε ΔΙΚΑΙΑ απο μια ομαδα που πραγματικα ηξερε τι ηθελε στο γηπεδο ΚΑΙ ΤΟ ΗΘΕΛΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ.
αν ηταν πιο προσεκτικη ισως κερδιζε και πιο πολυ.
ειχαμε δυο σοβαρες απουσιες του υφαντη και του μαρτζου που ισως στοιχισαν,αλλα αυτο δεν μειωνει καθολου την μεγαλη νικη του λαυριου.
χαρηκα επισης που γνωρισα και τα υπολοιπα παιδια του forum.
οσο αφορα τις δηλωσεις του προεδρου θα μαθω περισσοτερα σημερα ,σιγουρα στεναχωρηθηκε και δεν θελω να πω αλλα για αυτο.
τωρα πρεπει να δειξουμε χαρακτηρα.
τελος το μονο που θελω να πω ειναι ενα μεγαλο μπραβο στον αθλητη βασιλη εμμανουηλιδη γιατι ολη την εβδομαδα τραβηξε ενα μεγαλο λουκι με τον τραυματισμο του που ηταν σοβαρος αλλα απεδειξε οτι δεν ειναι τυχαιο οτι οι μεγαλοι αθλητες παιζουν και με τη ψυχη τους.

αργα κ με κανα λιτρο τζονυ στο στομαχι smiley.gif smiley.gif smiley.gif
tsatsos
οι ηττες στο ποντο ειναι οι χειροτερες ηττες...
και ειδικα οταν ολα κρινονται στα τελευταια δευτερολεπτα....
rover6
QUOTE(hidalgo @ Feb 16 2009, 13:45 ) *
αργα κ με κανα λιτρο τζονυ στο στομαχι smiley.gif smiley.gif smiley.gif

χ3 icon_drunk.gif
ΟΛΑ
QUOTE(rover6 @ Feb 16 2009, 13:56 ) *
χ3 icon_drunk.gif
Φίλε σκοτώθηκαν μεταξύ τους δυο ομάδες και οι τρίτοι χαίρονται.Οφη,Αρκαδικος,Αμύντας,Σέρρες έστησαν πάρτι.Φοβερή ομάδα ο Αμύντας μέσα στο Πιερικό αν και τραυμτίσθηκε ο ζούπας πήρε εύκολα την νίκη.Οι παίκτες μεταξύ τους έχουν φοβερή ομοιογένεια, βρίσκονται με κλειστά μάτια. Ο πιερικός πάλεψε αλλά αυτος ο αμύντας δύσκολα να ξαναχάσει.Προσωπικά πιστεύω θα ανέβουν αυτες οι τέσσερις ομάδες.
bionikos
QUOTE(ΟΛΑ @ Feb 16 2009, 16:08 ) *
Φίλε σκοτώθηκαν μεταξύ τους δυο ομάδες και οι τρίτοι χαίρονται.Οφη,Αρκαδικος,Αμύντας,Σέρρες έστησαν πάρτι.Φοβερή ομάδα ο Αμύντας μέσα στο Πιερικό αν και τραυμτίσθηκε ο ζούπας πήρε εύκολα την νίκη.Οι παίκτες μεταξύ τους έχουν φοβερή ομοιογένεια, βρίσκονται με κλειστά μάτια. Ο πιερικός πάλεψε αλλά αυτος ο αμύντας δύσκολα να ξαναχάσει.Προσωπικά πιστεύω θα ανέβουν αυτες οι τέσσερις ομάδες.


Συμφωνώ για ΟΦΗ (φυσικά) και Σέρρες, αλλά πιστεύω ότι το Λαύριο θα περάσει και τον Αρκαδικό και τον Αμύντα στο τέλος. Πώς είσαι τόσο σίγουρος ότι δε θα ανέβει το Λαύριο;;;

ΥΓ Δεν είμαι σίγουρος για το Λαύριο γιατι ξαφνικά μπορεί να κάνει μια κοιλιά ανάλογη της αρχικής, αλλά και ο Αρκαδικός φαίνεται να ξεφουσκώνει επικίνδυνα...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.