Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' Εθνικη 2008-2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66
23jordan23
[quote name='Hayate' date='Mar 15 2009, 18:45 ' post='281695']
Το σκορ 1 δευτερόλεπτο πριν το τέλος ήταν ήταν 62-68 με βολές για τον Ίκαρο.. Δεν ξέρω αν τελικά τελείωσε το παιχνίδι... Άκουσα για πολλά επεισόδια...
[/



shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif
GREER
Και εγω ακουσα κατι για 8 ποντους υπερ της Καλλιθεας. Ας το επιβεβαιωσει καποιος και ας μας πει τι γινεται με τα επεισοδια!!!
kesariani 4ever
Παιδαι εχουμε κανενα νεο με το παιχνιδι ΦΛΟΓΑ-ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ?Οποιος γνωριζει κατι ας μας ενημερωσει.
GREER
ΟΦΗ - Ίκαρος Καλ. 64-70 ΤΕΛΙΚΟ
Hayate
Υποθέτω οτι θα τελειώσε, γιατί είχε σταματήσει στο τελευταίο δευτερόλεπτο όπου πέσανε μπουκάλια, αναπτήρες, καφέδες, καπνογόνα κλπ...
Ελπίζω να μην τραυματίστηκε κανείς γιατί άκουσα για ξύλο στα αποδυτήρια...
menelaos
To Λαυριο φταιει για ολα. Ελατε ρε παιδια πεστε το μην ντρεπεστε. Και οι Κρητικοι δεν κανουν φασαριες οι αλλοι φταινε παντα. Εμεις τα ειπαμε απο την πρωτη αγωνιστικη το τι γινεται εκει αλλα.................
Αντε τωρα να δουμε τι δικαιολογιες θα πουνε!!!!!!!!!!!!!!!!!
GREER
QUOTE(kesariani 4ever @ Mar 15 2009, 18:58 ) *
Παιδαι εχουμε κανενα νεο με το παιχνιδι ΦΛΟΓΑ-ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ?Οποιος γνωριζει κατι ας μας ενημερωσει.

Αναγέννηση Φλ. - Γουμένισσα 72-78
Διαιτητές: Θωμόπουλος Β-Νέδογλου
Τα δεκάλεπτα: 25-16, 37-37, 49-52, 72-78
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (Τουλούμης): Μπουρδάνος 7, Μωυσιάδης 17 (1), Κλέπκος, Γαλανίδης 4, Πιτάκας 20, Τσακαλέρης 5, Ζαρογιάννης 11, Σπυρόπουλος 6 (1), Τουλούμης 2.
ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ (Νίτσης): Μπάγκι 16 (3), Μούμογλου, Γυμνόπουλος 2, Δημητρίου 17, Καρυπίδης 20 (4), Πάντζιος 10 (2), Κόγιας 3, Δελημπαλτίδης 10, Τάτσης, Νταλής.
xarison
QUOTE(menelaos @ Mar 15 2009, 19:48 ) *
To Λαυριο φταιει για ολα. Ελατε ρε παιδια πεστε το μην ντρεπεστε. Και οι Κρητικοι δεν κανουν φασαριες οι αλλοι φταινε παντα. Εμεις τα ειπαμε απο την πρωτη αγωνιστικη το τι γινεται εκει αλλα.................
Αντε τωρα να δουμε τι δικαιολογιες θα πουνε!!!!!!!!!!!!!!!!!

ρε παιδια ημαρτον με τον οφη.οποιος παει και κερδιζει τρωει ξυλο.δηλαδη ολοι προκαλουνε?απλως την εχουν χασει την μπαλλα εκει και νομιζουν οτι ετσι κανουν κατι.για να δουμε θα τιμωρηθουνε η θα το πνιξουν το θεμα?παντως στις σερρες τους περιμενουνε με ανοιχτες αγκαλες να το θυμαστε αυτο.θα γελασει ο καθε πικραμενος εκει.
akel1953

Ήττα μαχαιριά γα τον ΟΦΗ

Ο ΟΦΗ γνώρισε την ήττα στον κλειστό του ΒΑΚ απο τον Ίκαρο Καλιθέας με 64-70.

Καταδικαστική ήττα γνώρισε ο ΟΦΗ απο τον Ίκαρο καλιθέας.

Τα δεκάλεπτα 7-9, 23-26, 42-44, 64-70
xarison
QUOTE(23jordan23 @ Mar 15 2009, 18:36 ) *
ΣΟΒΑΡΑ???? ΑΝΤΙΟ ΣΤΟ ΔΕΔΑ! ΝΑ ΤΡΕΞΕΙ ΝΑ ΚΡΥΦΤΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΡΗΤΙΚΟΥΣ ΓΙΑΤΙ........ shot.gif

αν ανατρεξετε σε ποιο παλιες σελιδες θα διαβασετε τι εγραφα για τον δεδα και οι περισσοτεροι με κραζατε και λεγατε οτι ειμαιεμπαθεις.τωρα τι εχετε να πειτε.
akel1953
ΧΑΛΚΙΔΑ ΠΙΕΡΡΙΚΟΣ 104 98 ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ
[/quote]


ΜΕΝΕΛΑΕ βγάλε βαθμολογια
xarison
QUOTE(GREER @ Mar 15 2009, 19:56 ) *
Αναγέννηση Φλ. - Γουμένισσα 72-78
Διαιτητές: Θωμόπουλος Β-Νέδογλου
Τα δεκάλεπτα: 25-16, 37-37, 49-52, 72-78
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (Τουλούμης): Μπουρδάνος 7, Μωυσιάδης 17 (1), Κλέπκος, Γαλανίδης 4, Πιτάκας 20, Τσακαλέρης 5, Ζαρογιάννης 11, Σπυρόπουλος 6 (1), Τουλούμης 2.
ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ (Νίτσης): Μπάγκι 16 (3), Μούμογλου, Γυμνόπουλος 2, Δημητρίου 17, Καρυπίδης 20 (4), Πάντζιος 10 (2), Κόγιας 3, Δελημπαλτίδης 10, Τάτσης, Νταλής.

σθνχαρητηρια φιλε για την νικη σας σημερα.μην τρελλενεσαι με ταυτα που γραφουν με την διαιτησια και την φιλοξενια.οταν χανουν οι αλλοι ολο κατι αλλο φταιει οταν κερδιζουν παντα ειναι καλυτεροι.εγω τα διαβαζω συνεχεια και τα εχω συνηθησει αυτα.
akel1953
ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 38
ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 36
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 36
ΓΣ ΛΑΥΡΙΟΥ 35
ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ-ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 35
ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 35
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 34
ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ 33
ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 31
ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 31
ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΑΡΧΕΛΑΟΣ 29
ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΛΟΓΑ 29
ΑΟΚ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑΣ 28
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 26
ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 26
ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ 21


kontas
Έχασε ο ΟΦΗ και είχαμε εισβολή των φιλάθλων στον αγωνιστικό χώρο.
Προηγήθηκε διακοπή στο 28 με ρίψη αντικειμένων
Στο τέλος 100 άτομα μπήκαν μέσα και μαυριζοντας στο ξύλο
τόσο τους παίκτες του Ίκαρου όσο και τους παράγοντες του ΟΦΗ ,σκηνές απείρου κάλλους
η πλάκα είναι ότι έφαγε ξύλο και ο πρόεδρος του ΟΦΗ βασικός υποστηρικτής αυτών των θερμοκέφαλων τα τελευταία χρόνια

menelaos
Σκεψου να ειχαμε και τον βαθμο που μας εκλεψαν την προιγουμενη αγωνιστικη???Θα ημασταν δευτεροι αλλα δεν πειραζει. Εχουμε ακομα πολυ δρομο και γενικα υπαρχουν πολλα δυσκολα παιχνιδια για ολες τις ομαδες.
Κοιταχτε που παει ο Οφη την κυριακη , ο Αρκαδικος και εμεις το Λαυριο.

22/03/09 17:00 ΔΑΚ ΣΕΡΡΩΝ ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ - ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΛ
22/03/09 17:00 ΔΑΚ ΕΥΟΣΜΟΥ ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ - ΓΣ ΛΑΥΡΙΟΥ
22/03/09 17:00 ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
22/03/09 16:00 Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ - ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜ
22/03/09 12:00 ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ - ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ
22/03/09 17:00 ΕΣΠΕΡΟΥ ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ-ΚΑΛΛΙΘΕ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
22/03/09 17:00 ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑΣ ΑΟΚ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑΣ - ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
22/03/09 12:00 ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΑΡΧΕ - ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
menelaos
QUOTE(kontas @ Mar 15 2009, 20:54 ) *
Έχασε ο ΟΦΗ και είχαμε εισβολή των φιλάθλων στον αγωνιστικό χώρο.
Προηγήθηκε διακοπή στο 28 με ρίψη αντικειμένων
Στο τέλος 100 άτομα μπήκαν μέσα και μαυριζοντας στο ξύλο
τόσο τους παίκτες του Ίκαρου όσο και τους παράγοντες του ΟΦΗ ,σκηνές απείρου κάλλους
η πλάκα είναι ότι έφαγε ξύλο και ο πρόεδρος του ΟΦΗ βασικός υποστηρικτής αυτών των θερμοκέφαλων τα τελευταία χρόνια

Παντα και παντου τα ιδια!!!!!!!!Απο περυσι το ελεγαν οι της Ιεραπετρας και ποσσοι αλλοι οτι αν χασει ο Οφη μεσα στο γηπεδο του θα γινει της π......ας , αλλα το καλο μας κρατος και οι παρατηρητες δεν γραφουν τιποτα ολα καλα ειναι. Και για την αστυνομια επισης ολα καλα τι τους νοιαζει αυτους αν φανε ξυλο οι αλλοι!!!!!!!!! Κυριε Ξημερη που με απειλησες στο γηπεδο μας τωρα ηταν καλα τα πραγματα??????? Εκει δεν ειχες την προστασια της αστυνομιας να σε σωσει. Τσαμπα μαγκας ησουν οπως στο ειπα και τοτε. Τωρα τι σου εφταιγε η διαιτησια ? οι παιχτες του Ικαρου? οχι μη λες τιποτα εσυ θα σου πω εγω.Το ΛΑΥΡΙΟ φταιει για ολα.

gasolis
QUOTE(kontas @ Mar 15 2009, 21:54 ) *
Έχασε ο ΟΦΗ και είχαμε εισβολή των φιλάθλων στον αγωνιστικό χώρο.
Προηγήθηκε διακοπή στο 28 με ρίψη αντικειμένων
Στο τέλος 100 άτομα μπήκαν μέσα και μαυριζοντας στο ξύλο
τόσο τους παίκτες του Ίκαρου όσο και τους παράγοντες του ΟΦΗ ,σκηνές απείρου κάλλους
η πλάκα είναι ότι έφαγε ξύλο και ο πρόεδρος του ΟΦΗ βασικός υποστηρικτής αυτών των θερμοκέφαλων τα τελευταία χρόνια


Χωρίς να είμαι στο γήπεδο,από έμπειρη πηγή έμαθα οτι έγιναν ακριβώς έτσι τα πράγματα, και ότι για να τελειώσει το παιχνίδι πέρασαν 45 λεπτά , ώστε να εκκενωθεί το γήπεδο , και να παιχτούν τα τελευταία 3 δέκατα του τελευταίου δευτερολέπτου και να μην διακοπεί το παιχνίδι εις βάρος του Ο.Φ.Η.
GREER
QUOTE(xarison @ Mar 15 2009, 20:15 ) *
σθνχαρητηρια φιλε για την νικη σας σημερα.μην τρελλενεσαι με ταυτα που γραφουν με την διαιτησια και την φιλοξενια.οταν χανουν οι αλλοι ολο κατι αλλο φταιει οταν κερδιζουν παντα ειναι καλυτεροι.εγω τα διαβαζω συνεχεια και τα εχω συνηθησει αυτα.

Τρελαινομαι με το θρασος τους φιλε Χαρισον. Αλλα και να εγιναν ετσι τα πραγματα οπως τα λενε, θελω να μου τα κανουν πιο συγκεκριμενα και να μου τα πουν με γεγονοτα και οχι με αερολογιες.

Υ.Γ. Εαν κερδισουμε τον Ευοσμο, τοτε θα ερθω στη Τριπολη να σε νικησω και να πανηγυρισω την ανοδο στη εδρα σου. ΧΑΧΑΧΑΧΑ icon_drunk.gif icon_drunk.gif 69.gif 69.gif
nikefalin
QUOTE(menelaos @ Mar 15 2009, 21:06 ) *
Παντα και παντου τα ιδια!!!!!!!!Απο περυσι το ελεγαν οι της Ιεραπετρας και ποσσοι αλλοι οτι αν χασει ο Οφη μεσα στο γηπεδο του θα γινει της π......ας , αλλα το καλο μας κρατος και οι παρατηρητες δεν γραφουν τιποτα ολα καλα ειναι. Και για την αστυνομια επισης ολα καλα τι τους νοιαζει αυτους αν φανε ξυλο οι αλλοι!!!!!!!!! Κυριε Ξημερη που με απειλησες στο γηπεδο μας τωρα ηταν καλα τα πραγματα??????? Εκει δεν ειχες την προστασια της αστυνομιας να σε σωσει. Τσαμπα μαγκας ησουν οπως στο ειπα και τοτε. Τωρα τι σου εφταιγε η διαιτησια ? οι παιχτες του Ικαρου? οχι μη λες τιποτα εσυ θα σου πω εγω.Το ΛΑΥΡΙΟ φταιει για ολα.



ρε σεις ηρεμήστε , τι κατάσταση είναι αυτή ?

αμέσως να νικήσουμε στο πληκτρολόγιο , να δούμε τα εξωαγωνιστικά, να ρίξουμε τον αντίπαλο, να τον ταπεινώσουμε, κι ας έπαιζε αλλού.

Ειλικρινά οι μόνοι που "δικαιούνται" να μιλούν για τέτοια θέματα είναι οι φίλαθλοι ομάδων που όχι μόνο δεν έχουν τιμωρηθεί και δεν έχουν δημιουργήσει θέματα, αλλά και τα χώνουν και σε όποιους δικούς τους , λίγους , πολλούς , οργανωμένους ή μεμονωμένους λένε έστω και ένα "αντε μαλ..., αντε γ...." σε αντιπάλους παίκτες.

Μόνοι σας λέτε όταν γίνονται μικροπεριστατικά στα γήπεδα την συνηθισμένη καραμέλα " Αυτά γίνονται παντού , είναι λίγοι, κλπ κλπ" ξεχνώντας την ευθύνη που έχουμε όλοι μας στο ότι δεν απομακρύνουμε από τα γήπεδα τους παντοφλάκηδες που μετά την παντόφλα του σπιτιού βρίσκουν έναν μοναδικό τρόπο να αποδείξουν οτί τελικά αξίζουν κάτι και είναι και "'μάγκες".


Δεν αφορά τον μενέλαο ή μόνο τον μενέλαο αυτό το ζήτημα.
Αφορά όλους μας, κάνουμε μια προσπάθεια εδώ να φωτίζουμε λίγο περισσότερο και αυτήν την κατηγορία, θέλουμε να κρατάμε ένα καλό επίπεδο κατανόησης , μην τρελαθούμε πάλι σήμερα.



xarison
QUOTE(GREER @ Mar 15 2009, 21:11 ) *
Τρελαινομαι με το θρασος τους φιλε Χαρισον. Αλλα και να εγιναν ετσι τα πραγματα οπως τα λενε, θελω να μου τα κανουν πιο συγκεκριμενα και να μου τα πουν με γεγονοτα και οχι με αερολογιες.

Υ.Γ. Εαν κερδισουμε τον Ευοσμο, τοτε θα ερθω στη Τριπολη να σε νικησω και να πανηγυρισω την ανοδο στη εδρα σου. ΧΑΧΑΧΑΧΑ icon_drunk.gif icon_drunk.gif 69.gif 69.gif

xaxaxa φιλαρακι οτι και να γινει θα παμε κατω θα πιουμε τα καφεδακια μας και οτι αποτελεσμα και να ερθει δεν προκειτε να σας πειραξει κανεις.αυτο στο εγγυωμαι εγω.αν και ετσι να γινει εγω αν κερδισω 2 απο τα 3 επομενα ματς ειμαι με το ενα ποδι.παντως θα γινουν και αλλες γκελες φιλε οπως σας το ελεγα απο καιρο για ολους τους πρωτοπορους θα το δεις.
GREER
QUOTE(xarison @ Mar 15 2009, 22:09 ) *
xaxaxa φιλαρακι οτι και να γινει θα παμε κατω θα πιουμε τα καφεδακια μας και οτι αποτελεσμα και να ερθει δεν προκειτε να σας πειραξει κανεις.αυτο στο εγγυωμαι εγω.αν και ετσι να γινει εγω αν κερδισω 2 απο τα 3 επομενα ματς ειμαι με το ενα ποδι.παντως θα γινουν και αλλες γκελες φιλε οπως σας το ελεγα απο καιρο για ολους τους πρωτοπορους θα το δεις.

Παρα πολυ δυσκολο το 2/3 το δικο σου!!! Αλλα σιγουρα οχι απιθανο...
xarison
QUOTE(GREER @ Mar 15 2009, 22:19 ) *
Παρα πολυ δυσκολο το 2/3 το δικο σου!!! Αλλα σιγουρα οχι απιθανο...

γιατι ειναι δυσκολο ρε φιλαρακι?η κομοτηνη η δουκα να κερδισουμε και καλαμμαρια μεσα.ολοι λεγατε οταν τραυματιστηκε ο σκουζης οτι τελειωσαμε και ειμαστε 2 βαθμους μπροστα 9 αγωνιστηκες πριν το τελος.και η πλακα ειναι οτι μου λες εσυ οτι μας κερδιζετε και ανεβενετε που ειστε 3 βαθμους πισω και στην ισοβαθμια και εσας εχουμε και τις σερρες.που ειναι λοιπον το δυσκολο ?
nomothetis
Το Κρήτη TV στην αθλητική εκπομπή του έδειξε εικόνες από τα επεισόδια οι φίλαθλοι του επιτεθήκαν στους παίκτες του Ίκαρου, το #12 δεν πρέπει να πέρασε και πολύ καλά από ότι είδα.
Στο www.kretaworldbasket.blogspot.com/ θα ανεβάσουν βίντεο με τα επεισόδια ......... 69.gif αν τους αφήσουν λέω εγώ.

GREER
QUOTE(xarison @ Mar 15 2009, 23:01 ) *
γιατι ειναι δυσκολο ρε φιλαρακι?η κομοτηνη η δουκα να κερδισουμε και καλαμμαρια μεσα.ολοι λεγατε οταν τραυματιστηκε ο σκουζης οτι τελειωσαμε και ειμαστε 2 βαθμους μπροστα 9 αγωνιστηκες πριν το τελος.και η πλακα ειναι οτι μου λες εσυ οτι μας κερδιζετε και ανεβενετε που ειστε 3 βαθμους πισω και στην ισοβαθμια και εσας εχουμε και τις σερρες.που ειναι λοιπον το δυσκολο ?

Εμας γιατι εισαι τοσο σιγουρος οτι μας εχετε στην ισοβαθμια??? Και σου ειπα οτι ειναι δυσκολο, αλλα οχι απιθανο το 2/3. Ειναι σιγουρα μεσα στις δυνατοτητες σας. Τελειωμενους παντως, δεν σας ειχα ποτε. Δεν γινεται να εχω τελειωμενη μια ομαδα που ειναι με τοσο μεγαλη διαφορα στη 1η θεση. Δεν γινεται και να θελω!!!! Ας κερδισω εγω στον Ευοσμο και μετα θα τα λεμε για καφεδακι στη Τριπολη!!!! Κερνας εσυ!!!! Αν δεν κερδισω ομως στον Ευοσμο τοτε....
xarison
QUOTE(GREER @ Mar 15 2009, 23:24 ) *
Εμας γιατι εισαι τοσο σιγουρος οτι μας εχετε στην ισοβαθμια??? Και σου ειπα οτι ειναι δυσκολο, αλλα οχι απιθανο το 2/3. Ειναι σιγουρα μεσα στις δυνατοτητες σας. Τελειωμενους παντως, δεν σας ειχα ποτε. Δεν γινεται να εχω τελειωμενη μια ομαδα που ειναι με τοσο μεγαλη διαφορα στη 1η θεση. Δεν γινεται και να θελω!!!! Ας κερδισω εγω στον Ευοσμο και μετα θα τα λεμε για καφεδακι στη Τριπολη!!!! Κερνας εσυ!!!! Αν δεν κερδισω ομως στον Ευοσμο τοτε....

μεσα στην τριπολη πολυ δυσκολα χανουμε και αποκλειετε με 11 ποντους γιαυτο ειμαι σιγουρος.μες στην τριπολη ειναι αλλη ομαδα ο αρκαδικος.εχει κατηφορα φιλε
GREER
QUOTE(xarison @ Mar 15 2009, 23:32 ) *
μεσα στην τριπολη πολυ δυσκολα χανουμε και αποκλειετε με 11 ποντους γιαυτο ειμαι σιγουρος.μες στην τριπολη ειναι αλλη ομαδα ο αρκαδικος.εχει κατηφορα φιλε

Καποια χρονια νωριτερα παντως, ειχατε χασει απο ΕΜΑΣ μεσα στην εδρα σας, κατι που πιστευω οτι θα γινει και φετος, εαν το χρειαζομαστε το παιχνιδακι, οπως το χρειαζομασταν τοτε!!!
kesariani 4ever
Παιδια καλησπερα.Θα μπορουσα να εχω αναλυτικα τα αποτελεσματα και την βαθμολογια της κατηγοριας.Ευχαριστω προκαταβολικα.
xarison
QUOTE(GREER @ Mar 15 2009, 23:40 ) *
Καποια χρονια νωριτερα παντως, ειχατε χασει απο ΕΜΑΣ μεσα στην εδρα σας, κατι που πιστευω οτι θα γινει και φετος, εαν το χρειαζομαστε το παιχνιδακι, οπως το χρειαζομασταν τοτε!!!

εγω δεν ειπα οτι δεν γινεται ναχασουμε.αλλα αποκλειω να χασουμε με 10 ποντους και πανω
GREER
QUOTE(kesariani 4ever @ Mar 15 2009, 23:42 ) *
Παιδια καλησπερα.Θα μπορουσα να εχω αναλυτικα τα αποτελεσματα και την βαθμολογια της κατηγοριας.Ευχαριστω προκαταβολικα.

Η ήττα των Ικάρων Σερρών από το Λαύριο και η νίκη του Αμύνα επί του Αίαντα Ευόσμου έκαναν τη βαθμολογία άνω κάτω, με τη δεύτερη θέση που οδηγείς προς την Α2 να έχει πολλές ομάδες να τη διεκδικούν επί ίσοις όροις.

ΟΦΗ-ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 64-70
Διαιτητές: Αργυρού, Αναστόπουλος Α.
Τα δεκάλεπτα: 7-9, 23-26, 42-44, 64-70
ΟΦΗ (Δέδας): Μπαρλάς 9(3), Δελατόλας 4, Τσέλιος 6 (2), Βαγενάς 3, Παναγάκης 26(3), Χουλιάρας 6, Φαρμάκης 1, Σαμουρέλης 9
Ίκαρος Καλλιθέας (Λυκογιάννης): Παπαδάκης 6, Μάρτζος 7, Πολυτάρχου 2, Φαλέκας 11, Εμμανουηλίδης 17 (2), Μελάς 2, Καρασταμάτης 5, Τσότσος 12, Κατούφας 8

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ/ΦΛΟΓΑ-ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ 72-78
Διαιτητές: Θωμόπουλος Β., Νέδογλου
Τα δεκάλεπτα: 25-16, 37-37, 49-52, 72-78
Αναγέννηση/Φλόγα (Τουλούμης): Μπουρδάνος 7, Μωυσιάδης 17 (1), Κλέπκος, Γαλανίδης 4, Πιτάκας 20, Τσακαλέρης 5, Ζαρογιάννης 11, Σπυρόπουλος 6 (1), Τουλούμης 2
Γουμένισσα (Νίτσης): Μπάγκι 16 (3), Μούμογλου, Γυμνόπουλος 2, Δημητρίου 17, Καρυπίδης 20 (4), Πάντζιος 10 (2), Κόγιας 3, Δελημπαλτίδης 10, Τάτσης, Νταλής

ΛΑΥΡΙΟ-ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 81-69
Διαιτητές: Κοτσίμπος, Καλούτσας
Τα δεκάλεπτα: 23-19, 42-36, 60-52, 81-69
Λαύριο (Σερέλης): Τρικαλιώτης 10 (2), Τσολάτος 2, Κασσάνος, Σίννης 15 (1), Γιαννακόπουλος 18 (1), Αγαπητός 11 (3), Κασαμπαλής 2, Λυκογιάννης 14, Ψυλέας 9 (1)
Ίκαροι Σερρών (Καμαράκης): Πεχλιβάνης 14 (3), Ιωσηφίδης 6 (2), Γεωργαντζάς, Παππούδας 1, Καδής 3 (1), Ασημάκης 9, Βοϊβατόπουλος 13 (3), Τοπούζης Θ. 23

ΔΟΥΚΑΣ-ΚΟΜΟΤΗΝΗ 93-83
Διαιτητές: Σαλαβός, Καμπίτσης
Τα δεκάλεπτα: 25-19, 46-34, 72-57, 93-83
Δούκας (Γιαννόπουλος): Γεωργούτσος 4, Ροζολής 9 (1), Αχής Π. 12 (1), Ζακυνθινός 15 (2), Παπαργυρόπουλος 22 (1), Γκαβανόπουλος 13 (1), Γαλιώτος Γ. 18
Κομοτηνή (Λεμονίδης): Γιαουρτόγλου 4, Στεφανίδης 14, Τσακωνίτης 2, Φουτσιτζής 2, Λεχούδης 25 (2), Ντίνας 4, Κουτσοβασίλης 9 (2), Παπαγεωργίου 8 (1) Κτίστου 7 (1), Χαλίλ 8

ΑΜΥΝΤΑΣ-ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 85-67
Διαιτητές: Τσώνος Μ., Κιούρκας
Τα δεκάλεπτα: 18-19, 47-35, 69-54, 85-67
Αμύντας (Βλάχος): Ζούπας 15 (3), Μπάρμπας 6 (2), Σαμοθράκης 6, Μπούτρος 7, Βαθρακοκοίλης, Παγώνης 16, Δορκοφίκης 2, Βογιατζής 12 (1), Λαζαρίδης 12 (1), Μουμούρης 2, Γιανναλέτσος 7
Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Καλαϊτζίδης Χατζηχρήστος 6, Τριανταφυλλίδης 5, Παπαπέτρου 4, Δάλπας 4, Φιλιούσης 16 (1), Χατζηβρέττας 2, Μουράτογλου 3, Παπουλίδης, Χατζίδης 2, Σουφλιάς 15

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ-ΣΠΟΡΤΙΓΚ 85-82
Διαιτητές: Ταρενίδης Στ., Ευφραιμίδης
Τα δεκάλεπτα: 24-18, 41-37, 67-53, 85-82
Απόλλων Καλαμαριάς (Κόρφας): Παπαδόπουλος 16 (1), Δήμου 5 (1), Σκούφης 5 (1), Νάνης 28 (4), Αντωνιάδης 4, Χατζατούροφ 10 (2), Τεβετζίδης 11( 2), Πατρίκης 6, Περράκης
Σπόρτιγκ (Γκανάς): Μαστροκωστόπουλος 2, Ευθυμίου 18 (1), Κρίτσαλος 18, Χούμας 21 (3), Γυφτάκης 9 (3), Τσόπης 10 (1), Σταμόπουλος 3, Παπάνογλου 1, Καϋμενάκης

ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ-ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ 114-65
Διαιτητές: Τσίγας, Νάκας
Τα δεκάλεπτα: 29-12, 51-32, 84-41, 114-65
Αρκαδικό (Σμυρνιώτης): Πολυζωγόπουλος 3 (1), Μιχάλογλου 13 (1), Σπηλιόπουλος 7 (1), Μάνος 10 (2), Κοψαύτης 4, Τσολάκης 18 (2), Ντιμπ 14(2), Μπουρής 2, Μαναβόπουλος 18, Σημαιόπουλος 6, Κουτσογιάννης 3, Μουτράν 16 (2)
Παλαιό Φάληρο (Γκιουλέας): Τζορμπατζίογλου 17 (3), Ντεροχονεσιάν 10, Σωτηρόπουλος Γ., Διαμάντης 1, Κυριάκου 2, Μονεμβασίτης 24 (5), Διζές 3, Κονόμη 6, Ανυφαντής 3

ΑΓΕΧ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ 104-98 παρ. (84-84)
Διαιτητές: Μπούσιας, Σιορέντας
Τα δεκάλεπτα: 17-17, 43-43, 67-65, 84-84, 104-98
ΑΓΕΧ (Γκλιάτης): Γέρεμιτς 9, Πλουτέτσκι 16 (3), Ψαρόπουλος 8 (1), Κατσίμπας 8 (1), Πανταζής 17 (2), Τραϊανός 19 (2), Παππάς 11 (1), Πασαλίδης 16
Πιερικός/Αρχέλαος (Γαλάνης): Χρυσανθόπουλος 15 (2), Χατζηϊωάννου 10, Τσαϊτπυρίδης 10 (2), Γερογιάννης 8 (1), Χρυσόπουλος 7, Παπαμιχαήλ, Χρυσίδης 17 (5), Κοθράς 15 (1), Κουρκούτας, Κουνούπης 1, Τσουκ 14

Η βαθμολογία (σε 21 αγώνες): Αρκαδικός 38, Αμύντας 36, Ίκαροι Σερρών 36, Λαύριο 35, Ίκαρος Καλλιθέας 35, ΟΦΗ 35, Δούκας 34, Κομοτηνή 33, Αίας Ευόσμου 31, Απόλλων Καλαμαριάς 31, Γουμένισσα 29, Πιερικός/Αρχέλαος 29, Αναγέννηση/Φλόγα 29, Σπόρτιγκ 26, ΑΓΕΧ 26, Παλαιό Φάληρο 21

Επόμενη αγωνιστική (22η-22/3): Ίκαροι Σερρών-Αναγέννηση/Φλόγα, Αίας Ευόσμου-Λαύριο, Σπόρτιγκ-Αμύντας, Παλαιό Φάληρο-Απόλλων Καλαμαριάς, Κομοτηνή-Αρκαδικός, Ίκαρος Καλλιθέας-Δούκας, Γουμένισσα-ΑΓΕΧ, Πιερικός/Αρχέλαος-ΟΦΗ
Χ.Π
Λόγω της έντασης του αγώνα και θέλοντας να ηρεμήσουν τα πνεύματα, μετά τα όσα απαράδεκτα έγιναν στον αγώνα της ομάδας μας με τον ΟΦΗ, ο Ίκαρος δεν πρόκειται να σχολιάσει απόψε (Κυριακή) ότι έγινε στην Κρήτη.

Και θέλουμε να ελπίσουμε πως δεν θα αναγκαστούμε να επανέλθουμε με ντοκουμέντα και αποδείξεις για όσα θλιβερά συνέβησαν. Με δεδομένο πως τέσσερα μέλη της ομάδας μας (τρεις παίκτες κι ένας παράγοντας) τραυματίσθηκαν, θα μπορούσαν να ειπωθούν πολλά και να καταγγελθούν ακόμα περισσότερα.

Θέλουμε, όμως, να επικρατήσει η σύνεση και η ηρεμία. Στο πλαίσιο αυτό ελπίζουμε ότι θα τηρηθεί και από τη πλευρά του ΟΦΗ το fair play και δεν θα υποστηρίξει την ένσταση του.

ανακοινωση ικαρου απο την ιστιοσελιδα του
kesariani 4ever
GREER σε ευχαριστω παρα πολυ και συγχαρητηρια στην ομαδα σου για την σημερινη νικη.Τωρα θελω να κανω μια διαπιστωση και να δωσω πολλα πολλα συγχαρητηρια στους αθλητες και στον προπονητη της ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑΣ οι οποιοι εαν δεν κανω λαθος εχουν απο τα μικροτερα μπατζετ της κατηγοριας παρολα αυτα καταφεραν σημερα να κανουν μια πολυ μεγαλη νικη και να κανουν αυτο που φαινοταν ακατορθωτο πριν λιγο καιρο να μοιαζει πολυ πιθανο.Αυτο δεν ειναι τιποτα αλλο απο την παραμονη τους στην κατηγορια.Μια λεξη για εμενα αξιζει σε οσους απαρτιζουν την συγκεκριμενη ομαδα.ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ
fanis christodoulou
QUOTE(Χ.Π @ Mar 16 2009, 00:24 ) *
Λόγω της έντασης του αγώνα και θέλοντας να ηρεμήσουν τα πνεύματα, μετά τα όσα απαράδεκτα έγιναν στον αγώνα της ομάδας μας με τον ΟΦΗ, ο Ίκαρος δεν πρόκειται να σχολιάσει απόψε (Κυριακή) ότι έγινε στην Κρήτη.

Και θέλουμε να ελπίσουμε πως δεν θα αναγκαστούμε να επανέλθουμε με ντοκουμέντα και αποδείξεις για όσα θλιβερά συνέβησαν. Με δεδομένο πως τέσσερα μέλη της ομάδας μας (τρεις παίκτες κι ένας παράγοντας) τραυματίσθηκαν, θα μπορούσαν να ειπωθούν πολλά και να καταγγελθούν ακόμα περισσότερα.

Θέλουμε, όμως, να επικρατήσει η σύνεση και η ηρεμία. Στο πλαίσιο αυτό ελπίζουμε ότι θα τηρηθεί και από τη πλευρά του ΟΦΗ το fair play και δεν θα υποστηρίξει την ένσταση του.

ανακοινωση ικαρου απο την ιστιοσελιδα του

γιατι τι εγινε και εκανε ο οφη ενσταση?
kavatzas4
στα 35 με 40 δευτερόλεπτα περίπου κόλλησε το χρονόμετρο της επίθεσης του ίκαρου για 7-8 δεύτερα
fanis christodoulou
QUOTE(kesariani 4ever @ Mar 16 2009, 00:30 ) *
GREER σε ευχαριστω παρα πολυ και συγχαρητηρια στην ομαδα σου για την σημερινη νικη.Τωρα θελω να κανω μια διαπιστωση και να δωσω πολλα πολλα συγχαρητηρια στους αθλητες και στον προπονητη της ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑΣ οι οποιοι εαν δεν κανω λαθος εχουν απο τα μικροτερα μπατζετ της κατηγοριας παρολα αυτα καταφεραν σημερα να κανουν μια πολυ μεγαλη νικη και να κανουν αυτο που φαινοταν ακατορθωτο πριν λιγο καιρο να μοιαζει πολυ πιθανο.Αυτο δεν ειναι τιποτα αλλο απο την παραμονη τους στην κατηγορια.Μια λεξη για εμενα αξιζει σε οσους απαρτιζουν την συγκεκριμενη ομαδα.ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ

συμφωνω και θα πω συγχαρητηρια και γω στη γουμενισσα, θα πω ομως οτι η φλογα πληρωνει λιγο και τη περισινη ιστορια στη τελευταια αγωνστικη που εχασε..............απο το αιγιο στην εδρα της!!! (οι γνωστες της ιστοριας ξερουν καλα) αλλα ...............αυτα πληρωνονται!!!!
lamar
QUOTE(nomothetis @ Mar 15 2009, 23:02 ) *
Το Κρήτη TV στην αθλητική εκπομπή του έδειξε εικόνες από τα επεισόδια οι φίλαθλοι του επιτεθήκαν στους παίκτες του Ίκαρου, το #12 δεν πρέπει να πέρασε και πολύ καλά από ότι είδα.
Στο www.kretaworldbasket.blogspot.com/ θα ανεβάσουν βίντεο με τα επεισόδια ......... 69.gif αν τους αφήσουν λέω εγώ.

Και πολυ καλα ειπες, γιατι τα επεισοδια τα εχουν κοψει. Παντως για την φαση που διαμαρτυρονται οι του ΟΦΗ εχουν δικιο καθως στην επιθεση που κανει ο Ικαρος ειναι φανερο οτι κολλαει το χρονομετρο κατι που δειχνει και ο παικτης του Ικαρου στον διαιτητη στη διαρκεια της φασης.
Χ.Π

ΟΦΗ - Ίκαρος Καλλιθέας 64-70
Δεκάλεπτα : 7-9, 23-26, 42-44, 64-70
ΟΦΗ (Στέφανος Δέδας) : Μπαρλάς 9 (3), Δελατόλας 4, Τσέλλιος 6 (2), Βαγενάς 3, Παναγάκης 25 (3), Χουλιάρας 7, Φαρμάκης 1, Σαμουρέλης 9
Ίκαρος Καλλιθές (Λυκογιάννης Άρης) : Παπαδάκης 6, Μάρτζος 7, Φαλέκας 11, Πολυτάρχου 2, Εμμανουηλίδης 17 (2)Κατούφας 10, , Μελάς 2, Καρασταμάτης 3, Τσότσος 12

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα – σοκ του ΟΦΗ στο ΒΑΚ από τον Ίκαρο Καλλιθέας με 64-70, η οποία μάλιστα συνοδεύτηκε από επεισόδια που καταγράφηκαν στο φύλλο του αγώνα από τους διαιτητές. Είναι φανερό ότι η απουσία στου Αλέξη Τσακιρίδη, που με το σημερινό παιχνίδι ξεχρέωσε την ποινή του, στοίχισε αρκετά στην ομάδα αφού στις 3 αγωνιστικές είχαμε μια πολύ δύσκολη νίκη στην Χαλκίαδα και 2 ήττες στο ΒΑΚ, με Δούκα και Ίκαρο Καλλιθέας. Με τον Ίκαρο Καλλιθέας ο ΟΦΗ ήταν σχεδόν πίσω σε όλο το παιχνίδι, με την διαφορά να φθάνει και τους 11 πόντους 5’ 30” πριν την λήξη του 3ου δεκαλέπτου. Ο ΟΦΗ με μια μεγάλη αντεπίθεση στο 4ο δεκάλεπτο κατάφερε 2’ πριν το τέλος του παιχνιδιού να ισοφαρίσει σε 59-59. Στα τελευταία όμως λεπτά η αστοχία και το άγχος των παικτών του Στέφανου Δέδα έπαιξε καθοριστικό ρόλο και έτσι ήρθε μια αποκαρδιωτική ήττα με 64-70, που μάλιστα δυστυχώς συνοδεύτηκε με επεισόδια που καταγράφηκαν στο φύλλο του αγώνα. Μάλιστα 0.4” πριν το τέλος του αγώνα (64-70) μπήκαν φίλαθλοι μέσα στο γήπεδο με αποτέλεσμα οι διαιτητές να διακόψουν το παιχνίδι για 30’ και να το συνεχίσουν (στον σχεδόν μηδενικό χρόνο που απέμενε) αφού εκκενώθηκε το γήπεδο. Επεισόδια έγιναν επίσης 5’ 38” πριν το τέλος του 3ου δεκαλέπτου, με αποτέλεσμα να διακοπεί ο αγώνας (31-40) για περίπου 10’. Στο φύλλο του αγώνα οι διαιτητές ανέφεραν αναλυτικά και για τις δύο φάσεις των επεισοδίων, αναγράφοντας μάλιστα ότι ρίφθηκαν μπουκάλια και ότι έγινε είσοδος φιλάθλων στο γήπεδο, ενώ ο ΟΦΗ κατέθεσε ένσταση για την κακή λειτουργία στην χρονομέτρηση. Είναι φανερό ότι στον ΟΦΗ πρέπει άμεσα να επέλθει ηρεμία, κάτι στο οποίο θα βοηθήσει σίγουρα και η επάνοδος του Αλέξη Τσακιρίδη και βέβαια τώρα το επόμενο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Πιερικό / Αρχέλαο αποκτά ιδιαίτερη σημασία. Πιθανόν βέβαια τις επόμενες ώρες να έχουμε εξελίξεις στην ομάδα.

Ο Στέφανος Δέδας στις δηλώσεις του τόνισε το πρόβλημα που δημιουργήθηκε στην ομάδα με την απουσία του Αλέξη Τσακιρίδη, υποστήριξε ότι ο ΟΦΗ έπαιξε καλά σήμερα και τόνισε ότι τίποτα δεν έχει χαθεί για την άνοδο, αρκεί η ομάδα να μείνει αήττητη από εδώ και πέρα.

Το παιχνίδι

Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν προσέχοντας πάρα πολύ τις άμυνες τους. Είναι χαρακτηριστικό ότι στο 1ο δεκάλεπτο ο ΟΦΗ πέτυχε τους πρώτους του πόντους με 3 ελεύθερες βολές του Σάκη Παναγάκη σε προσπάθεια για τρίποντο 9’ 13” πριν την ολοκλήρωση της περιόδου και 5’ πριν το τέλος το σκορ 3-0 (!!!). Με την τακτική αυτή το 1ο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 7-9. Στην αρχή του 2ου δεκαλέπτου χρεώθηκε με 3ο φάουλ ο Βασίλης Βαγενάς, κάτι που ανάγκασε τον Στέφανο Δέδα να τον αποσύρει από το παιχνίδι. Το παιχνίδι πήγαινε πόντο – πόντο, ενώ προς το τέλος χρεώθηκε με 3ο φάουλ και ο Νίκος Δελατόλας. Μια τεχνική ποινή που δόθηκε στον Σαμουρέλη οδήγησε το σκορ της περιόδου στο 23-26. Στο 3ο δεκάλεπτο με απόντες τον Βαγενά και τον Δελατόλα άρχισε σιγά – σιγά να ανεβαίνει η διαφορά υπέρ της Καλλιθέας και να φθάσει 5’ 38” πριν το τέλος τους 9 πόντους (31-40). Στο σημείο αυτό άρχισαν τα πρώτα επεισόδια σε σφύριγμα των διαιτητών, με αποτέλεσμα να διακοπεί το παιχνίδι για περίπου 10’. Αμέσως μετά την επάνοδο η διαφορά έφθασε τους 11 (31-42), που ήταν και η μεγαλύτερη του αγώνα για την Καλλιθέα. Ο Κώστας Τσέλλιος 37” πριν την ολοκλήρωση της περιόδου έφυγε από το παιχνίδι με 5 φάουλ και η περίοδος έκλεισε με σκορ 42-44, μετά από ένα σερί 8-0 του ΟΦΗ. Στο 4ο και τελευταίο δεκάλεπτο η διαφορά στο σκορ ήταν πολύ κοντά, με προηγούμενη όμως πάντα την ομάδα της Καλλιθέας, ενώ ο ΟΦΗ βρέθηκε 2’ 30 πριν το τέλος μπροστά (59-57) μετά από μεγάλο χρονικό διάστημα με τρίποντο του Παναγάκη. Δύο λεπτά πριν το τέλος ου παιχνιδιού το σκορ ήταν 59-59.

Τα κρίσιμα τελευταία 2' του αγώνα

Με σκορ 59-59 το παιχνίδι μπήκε στο τελευταίο δίλεπτο. Ο Παναγάκης με 2 ελεύθερες βολές φέρνει τον ΟΦΗ μπροστά με 61-59. Με τρίποντο του Εμμανουηλίδη ο Ίκαρος περνάει 1’ 49” πριν το τέλος ξανά μπροστά με 61-62. Ο Παναγάκης αστοχεί σε τρίποντο από μεγάλη απόσταση και ο Δελατόλας που κερδίζει το ριμπάουντ δεν μπορεί να πετύχει το καλάθι. Στην αντεπίθεση ο Μελάς κερδίζει το φάουλ από τον Δελατόλα (5ο φάουλ και εκτός παιχνιδιού) και στις βολές (έχουν συμπληρωθεί τα ομαδικά φάουλ) και 1’ 29” πριν το τέλος πετυχαίνει τους δύο και μοναδικούς του πόντους στο παιχνίδι και κάνει το σκορ 61-64. Στην επίθεση του ο ΟΦΗ κερδίζει φάουλ ο Παναγάκης και με ½ βολές κάνει το 62-64. Στην επίθεση του ο Ίκαρος πετυχαίνει με τον Τσότσο καλάθι και κάνει το 62-66. Ο ΟΦΗ στην συνέχεια χάνει την προσπάθεια του Παναγάκη 35” πριν το τέλος. Στην συνέχεια ο Εμμανουλίδης 17” πριν το τέλος κάνει το 62-68. Στο σημείο αυτό οι παράγοντες του ΟΦΗ διαμαρτυρήθηκαν έντονα στην Γραμματεία για κακή λειτουργία του χρονομέτρου. Στην επίθεση που ακολουθεί ο Παναγάκης αστόχησε σε δύο συνεχόμενα τρίποντα που επιχείρησε και 2” πριν το τέλος ο Κατούφας με 2 βολές σε φάουλ που κέρδισε έκανε το 62-68, για να μειωσει 0.4” πριν το τέλος ο Παναγάκης σε 64-70. Στο σημείο αυτό έγινε η δεύτερη φάση των επεισοδίων και μετά από 30’ και αφού εκκενώθηκε το γήπεδο έληξε αγώνας με τελικό σκορ 64-70.

Παραλειπόμενα

… Δύσκολα τα πράγματα για τον ΟΦΗ μετά την σημερινή ήττα … Να δούμε αν και πόση θα είναι η τιμωρία μετά τα όσα αναγράφηκαν στο φύλλο αγώνα για τα επεισόδια στο 3ο δεκάλεπτο και λίγο πριν το τέλος του παιχνιδιού … Το ΒΑΚ πάντως σήμερα ήταν γεμάτο και ο κόσμος περίμενε νίκη – γιορτή … Οι άνθρωποι του ΟΦΗ είχαν εγκαταστήσει στα δημοσιογραφικά θεωρεία και ειδικό ηχητικό σύστημα για να δημιουργεί καλύτερη ατμόσφαιρα στο γήπεδο … Στην εξέδρα μάλιστα ήταν μαζί με λίγους φιλάθλους της ομάδας και ο πρόεδρος της Καλλιθέας Δημήτρης Αγγελόπουλος …. Πως όμως να κερδίσεις όταν ο Βαγενάς βάζει 3 πόντους και ο Τσέλλιος 6 ; Το σκορ του πρώτου δεκάλεπτου (7-9) ίσως να είναι αρνητικό ρεκόρ και για τις δύο ομάδες … Το παιχνίδι βέβαια θα μπορούσε να κερδηθεί στο τέλος αφού ο ΟΦΗ κατάφερε να μηδενίσει μια διαφορά (31-42) 11 πόντων και να φέρει το παιχνίδι 2’ πριν το τέλος στο 59-59 … Όμως ο Τσέλλιος είχε ήδη βγει με 5 φάουλ και όλοι είχαν φορτωθεί με 4 … Να δούμε αν θα υπάρξουν εξελίξεις αφού την προηγούμενη εβδομάδα ο πρόεδρος Βασίλης Ξημέρης είχε δηλώσει ότι θέλει πάση θυσία την νίκη με την Καλλιθέα … Καλό θα είναι πάντως να μην γίνει τίποτα εν βρασμώ ψυχής και οι όποιες αποφάσεις να παρθούν με ψυχραιμία και με γνώμονα τι συμφέρει από εδώ και πέρα την ομάδα …

απο http://kretaworldbasket.blogspot.com/

Ρεπορτάζ:
Superbasket.g

Συrνοδεία ΜΑΤ στο αεροδρόμιο


15-03-2009 23:32


Οι φίλαθλοι του ΟΦΗ δεν έχουν νεύρα τελευταία μόνο με την ποδοσφαιρική ομάδα. Στο παιχνίδι με τον Ίκαρο Καλλιθέας, οι κρητικοί φίλαθλοι εισέβαλλαν στο γήπεδο λίγο πριν το τέλος και χρειάστηκε να εκκενωθεί για να πραγματοποιηθούν τα τελευταία τρία δέκατα του δευτερολέπτου για τη λήξη.



Τα αίματα άναψαν όταν στα μέσα στα μέσα του τέταρτου δεκαλέπτου η ομάδα της Καλλιθέας ξέφυγε στο σκορ με 11 πόντους, με τον ΟΦΗ να καταθέτει ένσταση γιατί κόλλησε το χρονόμετρο και η επίθεση του Ικάρου κράτησε 30 δεύτερα όταν το σκορ ήταν 62-66.



Τα χειρότερα ήρθαν μετά το τέλος του αγώνα, αφού η αποστολή του Ίκαρου δεν μπορούσε να αποχωρήσει από το γήπεδο κι αυτό τελικά κατέστη δυνατό με συνοδεία των ΜΑΤ και ύστερα από προσπάθειες των ανθρώπων του ΟΦΗ.

23jordan23
QUOTE(kavatzas4 @ Mar 16 2009, 00:38 ) *
στα 35 με 40 δευτερόλεπτα περίπου κόλλησε το χρονόμετρο της επίθεσης του ίκαρου για 7-8 δεύτερα




ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΕΡΑΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΔΩΡΟ ΣΤΟΥΣ ΚΡΗΤΙΚΟΥΣ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΑ....ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΤΟ ΔΟΥΚΑ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΑΛΙ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΝΤΑΝ ΟΤΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ Ο ΧΡΟΝΟΣ.....
smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Hayate
QUOTE(23jordan23 @ Mar 16 2009, 02:24 ) *
ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΕΡΑΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΔΩΡΟ ΣΤΟΥΣ ΚΡΗΤΙΚΟΥΣ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΑ....ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΤΟ ΔΟΥΚΑ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΑΛΙ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΝΤΑΝ ΟΤΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ Ο ΧΡΟΝΟΣ.....
smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif


Για την προηγούμενη εβδομάδα δεν μπορώ να πω με 100% σιγουρια τι έγινε όμως τώρα φαίνεται καθαρά... Η επίθεση ξεκινάει στο 4:30 και ο Εμμανουηλίδης σουτάρει στα 5:00!!



Να πω λίγα πράγματα για τον αγώνα, για δεύτερο παιχνίδι συνεχόμενο κορυφαίος της ομάδας μας μακράν από τον δεύτερο ο Παναγάκης, στο 1ο ημίχρονο ο Σαμουρέλης που κράτησε στο παιχνίδι τον ΟΦΗ γιατί βλέποντας ότι δεν έμπαινε τπτ αποφάσισαν να βάλουν την μπάλα μέσα στο πικ εν ρολ.. Ένα κακό παιχνίδι που άργησε να βρεί ρυθμό φαίνεται και από το σκορ στο 1ο δεκάλεπτο στο τέλος του οποίου όταν πήγα στο γήπεδο νόμιζα ότι είχε χαλάσει ο πίνακας από τα λαμπάκια που είχαν ανάψει αλλά τελικά όντως είχαν δώσει τόσα φάουλ οι τραγικοί διαιτητές οι οποίοι πολύ άδικα πεταξαν τον Τσέλιο έξω με 5 φάουλ.. Ότι και να πω τώρα για το παιχνίδι είναι λίγο μετά από τα επεισόδια και όλα τα σκηνικά με τα μπουκάλια κλπ... Αν ήμουν στην θέση του Ίκαρου στην πρώτη φασαρία θα είχα βάλει την ομάδα στα αποδυτήρια και βλέπαμε.. Αυτοί δεν το έκαναν, έμειναν στον γήπεδο κέρδισαν και μαγκιά τους.. Έφυγα 1 δευτερόλεπτο πριν τελειώσει ο αγώνας και χαίρομαι που έμαθα οτί τελείωσε γιατι θα μπορούσαμε να μηδενιστούμε για ακόμα μια φορά όπως πέρυσι με τον Ιωνικό και να μην έχουμε τις λιγοστές ελπίδες για άνοδο που συνεχίζουμε να διατηρούμε...
23jordan23
[quote name='Hayate' date='Mar 16 2009, 03:02 ' post='281892']
Για την προηγούμενη εβδομάδα δεν μπορώ να πω με 100% σιγουρια τι έγινε όμως τώρα φαίνεται καθαρά... Η επίθεση ξεκινάει στο 4:30 και ο Εμμανουηλίδης σουτάρει στα 5:00!


ΣΚΟΥΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΡΗΤΙΚΟΥΣ..... ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΜΑΤΣ ΦΩΤΙΑ........ ΙΚΑΡΟΣ-ΔΟΥΚΑΣ... ΦΙΛΕ rover6 ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΔΙΠΛΟ........ ΚΟΜΟΤΗΝΗ-ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ...--> ΑΣΣΟ ΠΡΟΒΛΕΠΩ....... ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΕΡΩΤΗΜΑΤΙΚΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΟΦΗ...ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ ΝΑ ΔΩ ΤΟΝ ΟΦΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΗΤΤΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΟΥ.... ΑΣ ΠΡΟΣΕΥΧΗΘΟΥΝ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΤΑ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΕΡΙΝΗ..... smiley.gif smiley.gif smiley.gif
pass
QUOTE(GREER @ Mar 15 2009, 16:25 ) *
BASKETBLOG:Σπουδαία νίκη πήρε το Λαύριο επί των Ίκαρων Σερρών με 81-69 ξαναπαίνοντας στο "κόλπο" της ανόδου, καλύπτοντας και τη διαφορά του πρώτου γύρου (είχε χάσει με 5). Παράπονα από διαιτησία και φιλοξενία του Λαυρίου έχουν οι Ικαροι, που ηττήθηκαν για 2η φορά στις τελευταίες 16 αγωνιστικές!

Ειναι για να γελας μερικα πραγματα. Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω που τα στηριζουν αυτα που λενε για τη διαιτησια και για την φιλοξενια. Ας βγει καποιος φιλος των Σερρων να μας πει, για να καταλαβουμε και εμεις που δεν πηραμε χαμπαρι, τι εννοουν!!!
Φίλοι μου γεια σας διαβάζω τα πολύ ενδιαφέροντα που γράφετε για τους αγώνες της Κυριακής.Καταρχην συγχαρητήρια για τη νίκη του Λαυρίου.Έπαιξαν καλύτερα ήθελαν την νίκη πιο πολύ απο την ομάδα μας και την πήραν.

Για την διαιτησία του αγώνα: ενω ξεκίνησε στο πρώτο πεντάλεπτο να τα σφυρίζει όλα μετά επέτρεψε το σκληρό όσο και αντιαθλητικό παιχνίδι των παικτών του Λαυρίου. Η ομάδα μας δυστυχώς δε κατάφερε να ανταποκριθεί σ αυτό.

Για τη φιλοξενία: Η φιλοξενία για τα δεδομένα των Σερρών δεν ήταν ιδανική.Για άλλες ομάδες μπορεί να ήταν άριστη για μας που είμαστε παντου κύριοι δεν μπορώ να καταλάβω τις φραστικές επιθέσεις στο προπονητή και στους παίκτες.

Για την ομάδα του Λαυρίου: Πολύ καλή ομάδα με δυνατά παιδιά και καλό προπονητή.Συγχαρητήρια στους ανθρώπους του Λαυρίου για το πάθος και την αγάπη τους για την ομάδα. Όμως μην πλέκουν σενάρια επιστημονικής φαντασίας με στησίματα και άλλα διάφορα.Κακες διαιτησίες υπάρχουν παντού και σε όλες τους αγώνες.Όπως η χθεσινή με τους διαιτητές να σφυρίζουν έδρα.Όλα είναι μέσα στο πρωτάθλημα.Ας ψάξουν αλλού τις αιτίες γιατί δεν μπορούν να κερδίσουν πάνω.

Τέλος εύχομαι να ανεβούμε μαζί Α2 για να έρθουν πάνω να τους φιλοξενήσω ειλικρινά χωρίς καχύποπτες ιστορίες για στησίματα και άλλα
menelaos
QUOTE(pass @ Mar 16 2009, 09:22 ) *
Φίλοι μου γεια σας διαβάζω τα πολύ ενδιαφέροντα που γράφετε για τους αγώνες της Κυριακής.Καταρχην συγχαρητήρια για τη νίκη του Λαυρίου.Έπαιξαν καλύτερα ήθελαν την νίκη πιο πολύ απο την ομάδα μας και την πήραν.

Για την διαιτησία του αγώνα: ενω ξεκίνησε στο πρώτο πεντάλεπτο να τα σφυρίζει όλα μετά επέτρεψε το σκληρό όσο και αντιαθλητικό παιχνίδι των παικτών του Λαυρίου. Η ομάδα μας δυστυχώς δε κατάφερε να ανταποκριθεί σ αυτό.

Για τη φιλοξενία: Η φιλοξενία για τα δεδομένα των Σερρών δεν ήταν ιδανική.Για άλλες ομάδες μπορεί να ήταν άριστη για μας που είμαστε παντου κύριοι δεν μπορώ να καταλάβω τις φραστικές επιθέσεις στο προπονητή και στους παίκτες.

Για την ομάδα του Λαυρίου: Πολύ καλή ομάδα με δυνατά παιδιά και καλό προπονητή.Συγχαρητήρια στους ανθρώπους του Λαυρίου για το πάθος και την αγάπη τους για την ομάδα. Όμως μην πλέκουν σενάρια επιστημονικής φαντασίας με στησίματα και άλλα διάφορα.Κακες διαιτησίες υπάρχουν παντού και σε όλες τους αγώνες.Όπως η χθεσινή με τους διαιτητές να σφυρίζουν έδρα.Όλα είναι μέσα στο πρωτάθλημα.Ας ψάξουν αλλού τις αιτίες γιατί δεν μπορούν να κερδίσουν πάνω.

Τέλος εύχομαι να ανεβούμε μαζί Α2 για να έρθουν πάνω να τους φιλοξενήσω ειλικρινά χωρίς καχύποπτες ιστορίες για στησίματα και άλλα

Φιλε μου καλημερα σου. Για να λες αυτα που λες πρεπει να ησουν μεσα στο γηπεδο. Αν ησουν λυπαμαι που δε συναντηθηκαμε αν και σε ειχα προσκαλεσει. Εγω παντως καθομουν στις ξυλινες με δυο παιδια απο τις Σερρες διπλα διπλα και σχολιαζαμε το παιχνιδι. Ο ενας απο αυτους ηταν παραγοντας μαλλον στην ομαδα σας. Δεν ακουσα λοιπον τιποτα περιεργο να λεγεται απο αυτους και μαλιστα ηταν και 2 φανερα απογοιτευμενοι με τις αποδοση της ομαδας τους. Τωρα οσο αφορα τη διαιτησια ,χωρις να θελω να υποτιμησω την αποψη σου νομιζω οτι κανεις λαθος. Εδωσαν στις Σερρες ολες τις αμφισβητουμενες φασεις και μαλιστα ειχαν χρεωσει τους 2 καλυτερους μας παιχτες με 3 φαουλ απο το 18 λεπτο.
Παμε να αναφερθω και στον κοουτς σας. Μπορει να ειναι καλος αλλα ειναι αρκετα προκλητικος και ετσι δε γινεται τιποτα καλο. Στα 11 δευτερολεπτα για να τελειωσει το ματς με 12 ποντους πισω εκανε φασαρια να διακοπει το ματς γιατι ενα μα..........ενο πεταξε μια κορδελα μεσα στο γηπεδο. Οκ αυτα εχω να πω δε λεω οτι ειμαστε αγιοι παντου υπαρχουν οι ανεγκεφαλοι απλα ολοι εδω προσπαθουμε να κανουμε κατι καλο. Και μη νομιζετε οτι ειναι ευκολο γιατι το Λαυριο αντιμετωπιζετε σαν επαρχιακη πολη και ας ημαστε μονο 50 χιλιομετρα απο την Αθηνα και απο το συστημα αλλα και απο τους παιχτες.
enas lykos
QUOTE(kesariani 4ever @ Mar 16 2009, 00:30 ) *
GREER σε ευχαριστω παρα πολυ και συγχαρητηρια στην ομαδα σου για την σημερινη νικη.Τωρα θελω να κανω μια διαπιστωση και να δωσω πολλα πολλα συγχαρητηρια στους αθλητες και στον προπονητη της ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑΣ οι οποιοι εαν δεν κανω λαθος εχουν απο τα μικροτερα μπατζετ της κατηγοριας παρολα αυτα καταφεραν σημερα να κανουν μια πολυ μεγαλη νικη και να κανουν αυτο που φαινοταν ακατορθωτο πριν λιγο καιρο να μοιαζει πολυ πιθανο.Αυτο δεν ειναι τιποτα αλλο απο την παραμονη τους στην κατηγορια.Μια λεξη για εμενα αξιζει σε οσους απαρτιζουν την συγκεκριμενη ομαδα.ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ

Ειναι σωστα αυτα που λες η ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ εχει το μικροτερο μπατζετ αλλα τεραστιους παικτες και μεγαλη εμπειρια στον χωρο και δεν ειναι τυχαιο οτι απο ατυχιες δεν βρισκετε πιο ψηλα γιατι οποιος την εχει δει θα διαπιστωση οτι παιζει πολι καλο μπασκετ !

QUOTE(menelaos @ Mar 16 2009, 10:50 ) *
Φιλε μου καλημερα σου. Για να λες αυτα που λες πρεπει να ησουν μεσα στο γηπεδο. Αν ησουν λυπαμαι που δε συναντηθηκαμε αν και σε ειχα προσκαλεσει. Εγω παντως καθομουν στις ξυλινες με δυο παιδια απο τις Σερρες διπλα διπλα και σχολιαζαμε το παιχνιδι. Ο ενας απο αυτους ηταν παραγοντας μαλλον στην ομαδα σας. Δεν ακουσα λοιπον τιποτα περιεργο να λεγεται απο αυτους και μαλιστα ηταν και 2 φανερα απογοιτευμενοι με τις αποδοση της ομαδας τους. Τωρα οσο αφορα τη διαιτησια ,χωρις να θελω να υποτιμησω την αποψη σου νομιζω οτι κανεις λαθος. Εδωσαν στις Σερρες ολες τις αμφισβητουμενες φασεις και μαλιστα ειχαν χρεωσει τους 2 καλυτερους μας παιχτες με 3 φαουλ απο το 18 λεπτο.
Παμε να αναφερθω και στον κοουτς σας. Μπορει να ειναι καλος αλλα ειναι αρκετα προκλητικος και ετσι δε γινεται τιποτα καλο. Στα 11 δευτερολεπτα για να τελειωσει το ματς με 12 ποντους πισω εκανε φασαρια να διακοπει το ματς γιατι ενα μα..........ενο πεταξε μια κορδελα μεσα στο γηπεδο. Οκ αυτα εχω να πω δε λεω οτι ειμαστε αγιοι παντου υπαρχουν οι ανεγκεφαλοι απλα ολοι εδω προσπαθουμε να κανουμε κατι καλο. Και μη νομιζετε οτι ειναι ευκολο γιατι το Λαυριο αντιμετωπιζετε σαν επαρχιακη πολη και ας ημαστε μονο 50 χιλιομετρα απο την Αθηνα και απο το συστημα αλλα και απο τους παιχτες.

Και συ μενελαε επεσες εξω σε αυτα που ειπες για την ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ.........................................!
pass
QUOTE(menelaos @ Mar 16 2009, 10:50 ) *
Φιλε μου καλημερα σου. Για να λες αυτα που λες πρεπει να ησουν μεσα στο γηπεδο. Αν ησουν λυπαμαι που δε συναντηθηκαμε αν και σε ειχα προσκαλεσει. Εγω παντως καθομουν στις ξυλινες με δυο παιδια απο τις Σερρες διπλα διπλα και σχολιαζαμε το παιχνιδι. Ο ενας απο αυτους ηταν παραγοντας μαλλον στην ομαδα σας. Δεν ακουσα λοιπον τιποτα περιεργο να λεγεται απο αυτους και μαλιστα ηταν και 2 φανερα απογοιτευμενοι με τις αποδοση της ομαδας τους. Τωρα οσο αφορα τη διαιτησια ,χωρις να θελω να υποτιμησω την αποψη σου νομιζω οτι κανεις λαθος. Εδωσαν στις Σερρες ολες τις αμφισβητουμενες φασεις και μαλιστα ειχαν χρεωσει τους 2 καλυτερους μας παιχτες με 3 φαουλ απο το 18 λεπτο.
Παμε να αναφερθω και στον κοουτς σας. Μπορει να ειναι καλος αλλα ειναι αρκετα προκλητικος και ετσι δε γινεται τιποτα καλο. Στα 11 δευτερολεπτα για να τελειωσει το ματς με 12 ποντους πισω εκανε φασαρια να διακοπει το ματς γιατι ενα μα..........ενο πεταξε μια κορδελα μεσα στο γηπεδο. Οκ αυτα εχω να πω δε λεω οτι ειμαστε αγιοι παντου υπαρχουν οι ανεγκεφαλοι απλα ολοι εδω προσπαθουμε να κανουμε κατι καλο. Και μη νομιζετε οτι ειναι ευκολο γιατι το Λαυριο αντιμετωπιζετε σαν επαρχιακη πολη και ας ημαστε μονο 50 χιλιομετρα απο την Αθηνα και απο το συστημα αλλα και απο τους παιχτες.
Την ομάδα μας την συνόδευαν ο πρόεδρος της ομάδας και ο έφορος που κάθησε στο πάγκο έχεις απόλυτο δίκιο.Έγω αν και δεν είμαι παράγοντας της ομάδας έφτασα με την αποστολή όπου με το καλημέρα ο προπονητής μας δέχθηκε φραστική επίθεση.Το κλίμα δεν ήταν ιδιαίτερο φιλικό και υπήρχε καχυποψία για τα πάντα.Στο τέλος του παιχνιδιού ο πρόεδρος μας έξω πολύ σωστα σας είπε ότι έχετε πολύ καλή ομάδα και μην ασχολείστε με πράγματα που δεν ισχύουν.Είδες οτι η Γουμένισσα κερδίζει μονο για τον ευατό της και απο κει που την είχαν ξεγραμμένη είναι φαβορί να σωθεί και αν κινδυνέψουμε να χάσουμε την άνοδο είναι απο τη Γουμένισσα.Όσο για την διαιτησία ήταν κλασικά μια διαιτησία έδρας που άφηνε το σκληρό όσο και αντιαθλητικό παιχνίδι της γηπεδούχου ομάδας. Απλώς εμείς είμαστε πρώτα αυστηροί με την ομάδα μας και μετά ασχολούμαστε με τους άλλους παράγοντες του αγώνα.
ΟΛΑ
QUOTE(rover6 @ Mar 16 2009, 12:21 ) *
φιλοι καλημερα και καλη εβδομαδα.
τελικα ολοι οι φιλοι που λεγανε για την φιλοξενια των κρητικων ειχαν απολυτο δικιο.
θα αναφερθω πρωτα απο ολα στην συμπεριφορα των ανθρωπων και αθλητων της ομαδας που ηταν πραγματικα ΑΨΟΓΗ και μας προστατευσαν,και για αυτο το λογο θελαμε να τελειωσει το παιχνιδι για να μην μηδενιστει ο οφη.

οσο αφορα το μπασκετ που τους υπολοιπους μας ενδιαφερει το σκορ ειναι πλασματικο .
20 ποντους επρεπε νε φανε.ο καλυτερος ικαρος που εχω δει.με ψυχη με σχεδιο με τα παντα.
οσο για την ενσταση ειναι για να γινει.

συγχαρητηρια στους φιλους απο το λαυριο το εμαθα στο αεροδρομιο και πραγματικα χαρηκα και ενα μεγαλο μπραβο στον βαγγελη νιτση της γουμενισσας που παλευει με σφεντονες σε πολεμο των κανονιων.μακαρι να σωθει.
Φίλε rover6 συγχαρητήρια για την μεγάλη νίκη.Θλιβερά τα γεγονότα αλλά η νίκη είναι νίκη.Αν καθαρίσετε εκτος Γουμένισσα και Εύοσμο είστε μάλλον Α2.Μεγάλο μπέρδεμα στην ουρά αλλά και στη κορυφή.Στη κορυφή ο Αρκαδικός στις επόμενες δυο αγωνιστικές θα ξέρει αν είναι του χρόνου Α2 ή θα παλαίψει μέχρι τέλους για την άνοδο. Απο κει και πέρα το Λαύριο αν χάσει την Κυριακή στον Εύοσμο δύσκολα να μπεί τετράδα ενώ ο Οφη παίζει το τελευταίο του χαρτί στο Πιερικό Τώρα για την ουρά μετά τα χθεσινά αποτελέσματα Χαλκίδα,Σπόρτιγκ δεν προλαβαίνουν ενω η Γουμένισσα φαίνεται να είναι πιο κοντά στη σωτηρία.Απο κει και πέρα Φλόγα,Πιερικός θα παλέψουν για την μια θέση
Goumenissa
QUOTE(kesariani 4ever @ Mar 16 2009, 00:30 ) *
GREER σε ευχαριστω παρα πολυ και συγχαρητηρια στην ομαδα σου για την σημερινη νικη.Τωρα θελω να κανω μια διαπιστωση και να δωσω πολλα πολλα συγχαρητηρια στους αθλητες και στον προπονητη της ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑΣ οι οποιοι εαν δεν κανω λαθος εχουν απο τα μικροτερα μπατζετ της κατηγοριας παρολα αυτα καταφεραν σημερα να κανουν μια πολυ μεγαλη νικη και να κανουν αυτο που φαινοταν ακατορθωτο πριν λιγο καιρο να μοιαζει πολυ πιθανο.Αυτο δεν ειναι τιποτα αλλο απο την παραμονη τους στην κατηγορια.Μια λεξη για εμενα αξιζει σε οσους απαρτιζουν την συγκεκριμενη ομαδα.ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ



Φιλε μου σε ευχαριστουμε πολυ για τα συγχαρητηρια σου.Πραγματι εχουμε το μικροτερο μπατζετ της κατηγοριας.Ειμαστε μια ακριτικη κωμοπολη 4.000 κατοικων και την ομαδα την συντηρουμε εμεις δινοντας οτι μπορει ο καθενας απο το υστερημα του,δεν εχουμε απο πισω καποιον με λεφτα να τα σπρωχνει.Και καταφερνουμε να ανταγωνιστουμε ομαδες με πολυ μεγαλο μπατζετ που προερχονται απο μεγαλες πολεις,αυτο λεει πολλα.Χτες αποδειχτηκε οτι παλευουμε ολα τα παιχνιδια και το κανουμε μονο για μας.Οπως ειχα πει και στην αρχη μην βιαζεστε να καταδικασετε την Γουμενισσα,τωρα τα λογια μου βγαινουν αληθινα.Ακομα ομως και να πεσουμε (πραγμα το οποιο απευχομαι) θα ειμαστε περηφανοι για την ομαδα μας και να ειστε σιγουροι θα την ξαναανεβασουμε...
ΟΛΑ
QUOTE(Goumenissa @ Mar 16 2009, 13:58 ) *
Φιλε μου σε ευχαριστουμε πολυ για τα συγχαρητηρια σου.Πραγματι εχουμε το μικροτερο μπατζετ της κατηγοριας.Ειμαστε μια ακριτικη κωμοπολη 4.000 κατοικων και την ομαδα την συντηρουμε εμεις δινοντας οτι μπορει ο καθενας απο το υστερημα του,δεν εχουμε απο πισω καποιον με λεφτα να τα σπρωχνει.Και καταφερνουμε να ανταγωνιστουμε ομαδες με πολυ μεγαλο μπατζετ που προερχονται απο μεγαλες πολεις,αυτο λεει πολλα.Χτες αποδειχτηκε οτι παλευουμε ολα τα παιχνιδια και το κανουμε μονο για μας.Οπως ειχα πει και στην αρχη μην βιαζεστε να καταδικασετε την Γουμενισσα,τωρα τα λογια μου βγαινουν αληθινα.Ακομα ομως και να πεσουμε (πραγμα το οποιο απευχομαι) θα ειμαστε περηφανοι για την ομαδα μας και να ειστε σιγουροι θα την ξαναανεβασουμε...

Τελικά είχαμε δίκιο που φοβόμαστε αγωνιστικά το παιχνίδι του ΟΦΗ με τον Ίκαρο Καλλιθέας στο ΒΑΚ. Η απουσία του Αλέξη Τσακιρίδη, η καλή οργάνωση και δομή της Καλλιθέας και η έλευση στην ομάδα του προπονητή Άρη Λυκογιάννη μας είχε προβληματίσει και το είχαμε γράψει. Η απόδοση της ομάδας του Στέφανου Δέδα δεν ήταν καλή και σε όλο το παιχνίδι κυνηγούσε στο σκορ τον Ίκαρο. Το παιχνίδι βέβαια θα μπορούσε να είχε κερδηθεί στα τελευταία 2’, όταν το σκορ είχε φθάσει στο 61-59, αλλά το τρίποντο του Εμμανουηλίδη, τα 5 φάουλ των Τσέλλιο – Δελλατόλα και τα 4 άλλων παικτών, δεν άφησαν περιθώρια για την νίκη. Μετά ήρθαν και τα επεισόδια και τώρα εκτός της ήττας θα έχει η διοίκηση του ΟΦΗ να αντιμετωπίσει και το ΑΣΕΑΔ ! Στην ένταση βέβαια ο ΟΦΗ έχει δίκιο αφού η επίθεση της Καλλιθέας κράτησε σχεδόν 30” και στο τέλος πέτυχαν και το καλάθι (62-66). Η διοίκηση πάντως της Καλλιθέας καλεί μέσω του επίσημου site της ομάδας τον ΟΦΗ να τηρήσει το fair play και να μην υποστηρίξει την ένσταση γιατί “θα αναγκαστεί να επανέλθει με ντοκουμέντα και αποδείξεις για όσα θλιβερά συνέβησαν”. Σίγουρα αυτή η εβδομάδα θα είναι πολύ δύσκολη από όλες τις πλευρές για τον ΟΦΗ και θα τελειώσει την Κυριακή με ένα πάρα πολύ δύσκολο παιχνίδι εκτός έδρας με τον Πιερικό / Αρχέλαο.

Φίλε rover6 ωραία φωτογραφία στο www.Kretaworldbasket.blogspot.com

zarko8
μιλωντας με παιχτες του οφη και ανθρωπους που ηταν στο βακ χτες, μου ανεφεραν πως ειναι θαυμα οτι εφυγαν οι παιχτες της καλλιθεας. μου ειπαν για πολυ ξυλο στα αποδυτηρια απο ανεξελεγκτους οπαδους του οφη που δεν μπορουσαν ουτε οι παιχτες αλλα ουτε και η διοικηση του οφη να σταματησουν. οσο για το αγωνιστικο εμαθα οτι τα πρωτα λεπτα ηταν τραγικα και για τις δυο ομαδες. μετα ανεβηκε ο ικαρος και πηρε μια διαφορα. εγινε μια διακοπη λογω ριψης μπουκαλιων και αμεσως μετα ενα ξεσπασμα του οφη που προσπερασε στο σκορ. στο τελος πιο ψυχραιμοι και τυχεροι του ικαρου πηραν το αποτελεσμα. για το χρονομετρο εχει 1000% δικιο ο οφη. παντως ειμαι περιεργος να να δω τι εγινε μετα τη ληξη για να βγαλω συμπερασματα γιατι το φυλλο αγωνος μου φαινεται λιγο ελαφρυντικο σε σχεση με αυτα που λενε στη καλλιθεα...
bionikos
Θα σας πω κι εγω την άποψη μου και μετα δε νομιζω να ξανασχοληθώ με αυτό το άθλημα που λέγεται καλαθοσφαίριση (τουλάχιστον όχι σε αυτό το επίπεδο- θα παίζω με τους φίλους μου). Ο αγώνας ήταν ντροπιαστικό για το άθλημα (κάκιστο μπάσκετ), για τον ΟΦΗ (κάκιστοι οπαδοί, αδικαιολόγητοι, κακούργοι), για τον Ίκαρο (δε χρειάζεται ο Λυκογιάννης στον πάγκο του-), για το μπάσκετ (ξανά, δεύτερη φορά που κάτι γίνεται με το χρονόμετρο στο τελευταίο λεπτό δύο συνεχόμενες αγωνιστικές - τυχαίοwink.gif.

Ντρέπομαι για τη συμπεριφορά των οπαδών της ομάδας μου. Άποψη μου είναι ότι έπρεπε να μην ενοχλήσουν ΚΑΝΕΝΑΝ από την αποστολή του Ικάρου και να πιάσουν μετά τον αγώνα το ανδρείκελο που λέγεται προπονητής και να του κάνουν ο,τι θέλουν.

Τέλος, θέλω πραγματικά να εξάρω τη συμπεριφορά ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ ΜΕΛΩΝ της ομάδας του Ικαρου η οποία ήταν ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΙΚΗ. ΚΥΡΙΟΙ ΜΕ ΤΑ ΟΛΑ ΤΟΥΣ! Να ζητήσω προσωπικά και εκ μέρους της πλειοψηφίας των φίλων του ΟΦΗ (ναι, η πλειοψηφία καταδικάζει αυτά που έγιναν κι ας μη φαίνεται) συγγνώμη από όλα τα μέλη της αποστολής (κι απο σένα rover) εκτός φυσικά ενός.

Δε νομίζω να ξαναγράψω ούτε να ασχοληθώ με το μπάσκετ, οπότε καλό κουράγιο σε όσους αντέχουν...
Νικος
pass
QUOTE(bionikos @ Mar 12 2009, 11:36 ) *
Ήθελα να γράψω από την Κυριακή αλλά σκέφτηκα ότι δεν υπάρχει λόγος καθώς ο καθένας λέει ότι συμφέρει την ομάδα του και δεν υπάχει λογική στο να εμπλακώ σ'αυτό.

Φίλε pass, είχες πει καποια στιγμή στο rover "κατέβα στην Κρήτη, κέρδισε κι αν δε σε πειράξουν τα λεμε ξανά" ή κατι σχετικό. Έτσι δεν είναι; Λοιπόν, τα παιδιά από το Δούκα κατέβηκαν στην Κρήτη, κέρδισαν, πανηγύρισαν ΕΞΑΛΛΑ (και μαγκιά τους, το αξίζανε!) κι όχι μόνο δεν τους πείραξε κανείς και δεν τους γιούχαρε αλλά όταν κάποιος από τα παιδιά του Δούκα πάνω στο πανηγύρι, έπεσε κάτω (μάλλον δυσκολευόταν να αναπνεύσει) έτρεξε γιατρός ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΕΡΚΙΔΑ να του παρεξει τις πρώτες βοήθειες και όλη η εξέδρα κοιτούσε να δει αν είναι καλα! Αντί φυσικά στο φορουμ να αναφερθει αυτό, αναφέρθηκε ότι οι παίχτες του ΟΦΗ δεν έδωσαν τα χέρια!!! Χμμμμ... Απλά το αναφέρω για την ιστορία. Πρέπει βεβαια να αναφλερω ότι η διαφορά της συγκεκριμένης περίπτωσης με αυτή στον αγώνα με τισ Σέρρες ήταν ότι ΚΑΝΕΝΑ από τα παιδιά του Δούκα δε χτύπησε ΚΑΝΕΝΑΝ οπαδό!

Τώρα για το κυριακάτικο: η ατμόσφαιρα είναι τεταμένη και φταίει ο νέος προπονητής του Ικάρου με τις προκλητικές δηλώσεις. Μακάρι να μη γίνει τίποτα αλλά πρέπει σ'αυτό να βοηθήσουν κι οι πραγματικοί πρωταγωνιστές. Όταν παίχτες βαράνε οπαδούς και προπονητές κάνουν δηλώσεις περι γενετήσιας πράξης είναι άδικο να κατηγορείς μετά τους φιλάθλους για ανάρμοστη συμπεριφορά.

Αυτά. Κι ελπίζω να μη χρειαστεί να ξαναασχοληθούμε με τα εξωαγωνιστικά.
Δυστυχώς όλους αυτούς που μπουκάρουν συνέχεια μέσα στο γήπεδο τους αποδέχονται με τις πράξεις τους η διοίκηση,ο προπονητής,οι παίκτες.ΑπΌ πέρσι για την ομάδα σας διαβάζω συνέχεια τα ίδια.Τώρα πρέπει εσείς οι υγιείς φίλαθλοι όπως λες οτι είσαι να στηρίξετε την ομάδα σας να διώξετε όλους τους ανεγκέφαλους και να μείνετε μόνο όσοι αγαπάνε το μπάσκετ. Όχι τώρα στα δύσκολα δεν ασχολούμαι άλλο και όλοι οι άλλοι φταίνε
leonkalf
Τι να πει κανείς ρε παιδιά...???
Αυτό είναι το μπάσκετ που θέλουμε (τουλάχιστον όπως το σκέφτομαι εγώ)? Αυτός είναι ο χώρος που θέλουμε (τουλάχιστον όπως τον σκεφτόμουν εγώ όταν ξεκινούσε το basketforum) για να εκφραζόμαστε και να έχουμε ως σημείο αναφοράς?

Πραγματικά, τον τελευταίο καιρό με όλα αυτά που διαβάζω αναρωτιέμαι πως ακόμα ασχολούμαστε με αυτό που υποτίθεται ότι αγαπάμε όλοι μας...
Ξύλο, βρισιές, κυνηγητό, αντιπαραθέσεις, στημένες διαιτησίες, ανηθικότητα κι ότι άλλο αρνητικό...

Που είναι όλα τα άλλα θετικά που -υποτίθεται- μας έκαναν να αγαπήσουμε την πορτοκαλί μπάλα???

Απορώ... και προβληματίζομαι για το μέλλον (και του μπάσκετ και του forum)... Ξενερώνω πολύ με όσα διαβάζω... Λυπάμαι..


Στον κόσμο γίνονται τόσα δυσάρεστα πράγματα, λυπηρά, καθημερινά κι εμείς αυτό το κάτι που θα έπρεπε να μας δίνει χαρά.. το κάνουμε κι αυτό ΜΑΥΡΟ..
Νοιώθω λες και παρακολουθώ δελτίο ειδήσεων με όσα θλιβερά λέγονται εκεί καθημερινά (πολιτικά, οικονομικά, περιβαντολογικά, κ.α).

sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.