Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' Εθνικη 2008-2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66
sporting b.c.
ΑΞΙΟΣ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ! Τόσο άξιος που για να περάσει απο τα Πατήσια δούλεψε χειρουργείο... Ντροπή...
xarison
παλι παραπονα ρε παιδια?δηλαδη αυτος ο αρκαδικος ποτε δεν κερδιζει δικαια?για ονομα του θεου.σημερα ηταν κλασεις ανωτερη ομαδα ο αρκαδικος για 35 λεπτα.στα τελευταια 5 κολλησε αλλα εσεις με το ζορι να κερδισετε με τους τραμπουκισμους.ε αυτα τελειωσανε παρτε το χαμπαρι.ειστε ιστορικο σωματειο εχετε μεγαλη ιστορια στο χωρο και κοιταξτε τα επομενα χρονια να ξαναγινετε η γνωστη ομαδα της προηγουμενης δεκαετειας γιατι το μπασκετ σας εχει αναγκη.αν και πιστευω οτι ακομα εχετε πολλα περιθωρια να σωθειτε γιατι κατα την γνωμη μου ειστε καλυτερη ομαδα απο 2 3 που ειναι απο πανω σας.σας ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να σωθειτε
rover6
QUOTE(menelaos @ Mar 8 2009, 21:31 ) *
Ειπα οτι δεν θα ξαναγραψω ξανα σε αυτο το φορουμ αλλα επειδη δεν αναφερει κανενας τιποτα για ενα ακομα εγκλημα εναντιον του Λαυριου ,απλα θα σας πω 6 τεχνικες ποινες εναντιον μας ,1 λεπτο πριν ληξει το παιχνιδι 7 ποντους μπροστα το Λαυριο και οι αγαπητοι κυριοι με τα γκρι το εφεραν ασσο δινοντας διπλη τριπλα, μπρος πισω σε φαουλ υπερ μας και χρεωσαν τριποντο το τελευταιο καλαθι της Γουμενισσας ενω ηταν διποντο. Αυτα τα ολιγα. Κατα τα αλλα τα γνωστα χερουργια που λειτουργουσαν περυσι για να ανεβουν οι ομαδες του κυριου Συμεωνιδη απο τη βορειο Ελλαδα λειτουργησαν και σημερα για χαρη των Σερρων. Μπραβο μπραβο μπραβο. Το χερι ομως των οπαδων που πετανε οτι μα.......ια βρουν μεσα στο γηπεδο το οπλιζουν οι γκριζοι λυκοι , γι αυτο μην τα βαζετε με τους χουλιγκανους αλλα με τους γνωστους αγνωστους που εδω και δεκαετιες γα.....ε την Ελλαδα. Η οργη του κοσμου ειναι η απαντηση και αυτο μην το ξεχναει κανεις ,αλλωστε βλεπετε τι γινεται οταν εξοργιζεται ο κοσμος. Δεν ειναι ολοι χουλιγκανς απλα αγανακτισμενοι ειναι για καποιο βιασμο που εχουν υποστει. Και επειδη βαρεθηκαν να τους γα.....ε και να μην μιλάνε ειπαν να αλλαξουν λιγο τους ρολους. Περιμενετε και θα δειτε. ΑΥΤΑ.

ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΕΝΑ ΜΠΡΑΒΟ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΣΥΜΕΩΝΙΔΗ

και ακομη πιο δυσκολο το εργο του λαυριου γιατι για αυτους ειναι παιχνιδι χωρις αυριο,και αυτο τους κανει πολυ πιο επικυνδινους.
ασε που πιστευω οτι θα ειναι κολαση το γηπεδο.
ελπιζω σε διπλο του λαυριου να τους βρω αδιαφορους και πεσμενους εγω

φιλαρακι τα ειχα γραψει .φανταζομαι τι θα εγινε πανω εγινε σφαγη του δραμαλη τελικα .λεπτομερειες γραψε
sporting b.c.
QUOTE(xarison @ Mar 8 2009, 19:39 ) *
παλι παραπονα ρε παιδια?δηλαδη αυτος ο αρκαδικος ποτε δεν κερδιζει δικαια?για ονομα του θεου.σημερα ηταν κλασεις ανωτερη ομαδα ο αρκαδικος για 35 λεπτα.στα τελευταια 5 κολλησε αλλα εσεις με το ζορι να κερδισετε με τους τραμπουκισμους.ε αυτα τελειωσανε παρτε το χαμπαρι.ειστε ιστορικο σωματειο εχετε μεγαλη ιστορια στο χωρο και κοιταξτε τα επομενα χρονια να ξαναγινετε η γνωστη ομαδα της προηγουμενης δεκαετειας γιατι το μπασκετ σας εχει αναγκη.αν και πιστευω οτι ακομα εχετε πολλα περιθωρια να σωθειτε γιατι κατα την γνωμη μου ειστε καλυτερη ομαδα απο 2 3 που ειναι απο πανω σας.σας ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να σωθειτε



ναι ήταν καλύτερη ομάδα ο Αρκαδικός αλλά πως κέρδισε στο τέλος ; κέρδισε δίκαια ; αυτο πες μου σε παρακαλώ
Goumenissa
QUOTE(rover6 @ Mar 8 2009, 21:44 ) *
και ακομη πιο δυσκολο το εργο του λαυριου γιατι για αυτους ειναι παιχνιδι χωρις αυριο,και αυτο τους κανει πολυ πιο επικυνδινους.
ασε που πιστευω οτι θα ειναι κολαση το γηπεδο.
ελπιζω σε διπλο του λαυριου να τους βρω αδιαφορους και πεσμενους εγω

φιλαρακι τα ειχα γραψει .φανταζομαι τι θα εγινε πανω γιατι εκει ειναι χωριο δεν καταλαβαινουν τιποτα.μια εισοδο μπαινεις μια φευγεις.
και οι αστυνομικοι ειναι του χωριου.
εγινε σφαγη του δραμαλη τελικα .λεπτομερειες γραψε



τι λες ρε φιλε.εσυ στο χωριο σου εχεις πολλες εισοδους,που μας λες και χωριο.να σου θυμισω οτι στη γουμενισσα δεν εχει γινει το παραμικρο,δεν εχουμε πειραξει κανεναν.αλλα βεβαια ετσι ειναι οταν μια μικρη κωμοπολη με μηδαμινο μπατζετ κατορθωνει και ανταγωνιζεται ομαδες με πολυ μεγαλο μπατζετ.δεν μπορουν ευκολα να το χωνεψουν...
GREER
Για εμας τα ειπε ολα ο Μενελαος. Απλα να προσθεσω οτι περιπου 2 λεπτα πριν τη ληξη το σκορ ηταν 74-81 και το τελικο σκορ ειναι 82-81!!!!!! Αυτο νομιζω λεει τα παντα. Δεν χρειαζεται να επεκταθω αλλο.

Υ.Γ. Φιλοι του Σπορτινγκ, σε λιγο θα μας πει και ο Χ.Π. για τον αγωνα σας(ηταν μεσα), που ειναι ουδετερος, να μας πει τι εγινε.
GREER
Ρε παιδια να ρωτησω κατι??? Οταν ο χρονος εχει σταματησει στα 0,3 δεκατα και τοτε μπαινει μεσα ολος ο παγκος και οι θεατες να πανηγυρισουν, αυτο δεν ειναι τιποτα??? Απλα περιμενουμε να γυρισουν ολοι στη θεση τους και να παιχτουν αυτα τα 3 δεκατα??? Οποιος ξερει ας απαντησει...
team
QUOTE(menelaos @ Mar 8 2009, 21:31 ) *
Ειπα οτι δεν θα ξαναγραψω ξανα σε αυτο το φορουμ αλλα επειδη δεν αναφερει κανενας τιποτα για ενα ακομα εγκλημα εναντιον του Λαυριου ,απλα θα σας πω 6 τεχνικες ποινες εναντιον μας ,1 λεπτο πριν ληξει το παιχνιδι 7 ποντους μπροστα το Λαυριο και οι αγαπητοι κυριοι με τα γκρι το εφεραν ασσο δινοντας διπλη τριπλα, μπρος πισω σε φαουλ υπερ μας και χρεωσαν τριποντο το τελευταιο καλαθι της Γουμενισσας ενω ηταν διποντο. Αυτα τα ολιγα. Κατα τα αλλα τα γνωστα χερουργια που λειτουργουσαν περυσιαπο τη βορειο Ελλαδα λειτουργησαν και σημερα για χαρη των Σερρων. Μπραβο μπραβο μπραβο. Το χερι ομως των οπαδων που πετανε οτι μα.......ια βρουν μεσα στο γηπεδο το οπλιζουν οι γκριζοι λυκοι , γι αυτο μην τα βαζετε με τους χουλιγκανους αλλα με τους γνωστους αγνωστους που εδω και δεκαετιες γα.....ε την Ελλαδα. Η οργη του κοσμου ειναι η απαντηση και αυτο μην το ξεχναει κανεις ,αλλωστε βλεπετε τι γινεται οταν εξοργιζεται ο κοσμος. Δεν ειναι ολοι χουλιγκανς απλα αγανακτισμενοι ειναι για καποιο βιασμο που εχουν υποστει. Και επειδη βαρεθηκαν να τους γα.....ε και να μην μιλάνε ειπαν να αλλαξουν λιγο τους ρολους. Περιμενετε και θα δειτε. ΑΥΤΑ.

ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΕΝΑ ΜΠΡΑΒΟ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΣΥΜΕΩΝΙΔΗ


Όπα μεγάλε ηρέμησε.Μην τα ισοπεδώνεις όλα.Εγώ δεν ξέρω τι έγινε στη Γουμένισσα.Δεν μπορείς όμως να αναφέρεις για τις Σέρρες χωρίς κάν να είσαι στο γήπεδο.Φαίνεται η πληροφόρηση που έχεις είναι μονόπλευρη.Μην προσπαθείς να μειώσεις την νίκη και την πορεία αυτής της ομάδας απο λάθος πληροφορίες που έχεις.
kavatzas4
Χάσαμε σήμερα δίκαια ένα δικό μας παιχνίδι!Μπράβο στα παιδιά του δούκα για την προσπάθειά τους!Να δώσω και συγχαρητήρια στον Δέδα που κατάφερε και έχασε 1 παιχνίδι που κέρδιζε 15 πόντους!Λείπει πολύ ο Τσακιρίδης!!ΚΡΙΜΑ!
sportingara sta dyskola
68.gif θα ηθελα να πω ενα μεγαλο μπραβο στουν αρκαδικο για την μεγαλη νικη με τον πρω τοπορο του πρωταθληματος σπορτιγκ!
αξιοι αξιοι!!!!!αλλα ρε παιδια αφηστε μας να πεσουμε μονι μας!!! δεν εχουμε αναγκη απο του διαιτητες!μπορουμε!
το ποιος ηταν μπροστα στο σκορ μεχρι το 35! αλλα φαουλ σε νεκρο χρονο για να νικηση!ελεος!
pass
QUOTE(GREER @ Mar 8 2009, 22:08 ) *
Ρε παιδια να ρωτησω κατι??? Οταν ο χρονος εχει σταματησει στα 0,3 δεκατα και τοτε μπαινει μεσα ολος ο παγκος και οι θεατες να πανηγυρισουν, αυτο δεν ειναι τιποτα??? Απλα περιμενουμε να γυρισουν ολοι στη θεση τους και να παιχτουν αυτα τα 3 δεκατα??? Οποιος ξερει ας απαντησει...

Φίλε greer οι Σέρρες δεν ασχολούνται με διαιτητές απο το site της ομοσπονδίας τους μαθαίνουν.Τώρα για την γραμματεία που μίλησες σήμερα καλάθι κανονικό με τη λήξη στο πιο κρίσιμο σημείο δεν μέτρησε.Τα 32-17 φάουλ εμένα δεν μου λένε τίποτα.Την διαχείρηση του τελευταίου λεπτου απο το πάγκο τους ας σκεφτούν οι φίλοι απο τον Αμύντα. Έχει πολύ πρωτάθλημα ακόμη.Εύχομαι να γίνει ένα καλό παιχνίδι τη Κυριακή στο Λαύριο.
menelaos
QUOTE(team @ Mar 8 2009, 22:13 ) *
Όπα μεγάλε ηρέμησε.Μην τα ισοπεδώνεις όλα.Εγώ δεν ξέρω τι έγινε στη Γουμένισσα.Δεν μπορείς όμως να αναφέρεις για τις Σέρρες χωρίς κάν να είσαι στο γήπεδο.Φαίνεται η πληροφόρηση που έχεις είναι μονόπλευρη.Μην προσπαθείς να μειώσεις την νίκη και την πορεία αυτής της ομάδας απο λάθος πληροφορίες που έχεις.

Δεν νομιζω να ειπα οτι κερδισες αδικα ,ειπα τιποτα τετοιο??????????Αν ειπα ή εγραψα πες μου ρε φιλαρακο που ειναι??
επειδη δεν ξερεις πως γινονται αυτα ασε να στα πω εγω που τα ξερω. Την Κυριακη αν ερθεις Λαυριο ελα να με βρεις ενας ειμαι με τετοιο ονομα και καθομαι κατω στις ξυλινες κερκιδες. Ελα να τα πουμε απο κοντα και θα σου εξηγησω τι εννοω. Και μιλαω αμεροληπτα ασχετα αμα θιγονται τα συμφεροντα μας.

QUOTE(Goumenissa @ Mar 8 2009, 21:56 ) *
τι λες ρε φιλε.εσυ στο χωριο σου εχεις πολλες εισοδους,που μας λες και χωριο.να σου θυμισω οτι στη γουμενισσα δεν εχει γινει το παραμικρο,δεν εχουμε πειραξει κανεναν.αλλα βεβαια ετσι ειναι οταν μια μικρη κωμοπολη με μηδαμινο μπατζετ κατορθωνει και ανταγωνιζεται ομαδες με πολυ μεγαλο μπατζετ.δεν μπορουν ευκολα να το χωνεψουν...

Αγαπητε φιλε απο την Γουμενισσα δε μας ειπες ομως πως κερδισες???????? Δικαια???? Σιγουρα το μπατζετ δεν παιζει μπασκετ , αλλα θελω να χανω δικαια και σημερα δεν εχασα. Με εστησαν οχι για να οφεληθεις εσυ ,αλλοι πηραν κερδος απο αυτο το παιχνιδι. Οκ παμε παρακατω.
Goumenissa
QUOTE(menelaos @ Mar 8 2009, 22:33 ) *
Δεν νομιζω να ειπα οτι κερδισες αδικα ,ειπα τιποτα τετοιο??????????Αν ειπα ή εγραψα πες μου ρε φιλαρακο που ειναι??
Απλα ειπα οτι ο Συμεωνιδης θελει να σας ανεβασει και επειδη δεν ξερεις πως γινονται αυτα ασε να στα πω εγω που τα ξερω. Την Κυριακη αν ερθεις Λαυριο ελα να με βρεις ενας ειμαι με τετοιο ονομα και καθομαι κατω στις ξυλινες κερκιδες. Ελα να τα πουμε απο κοντα και θα σου εξηγησω τι εννοω. Και μιλαω αμεροληπτα ασχετα αμα θιγονται τα συμφεροντα μας.


Αγαπητε φιλε απο την Γουμενισσα δε μας ειπες ομως πως κερδισες???????? Δικαια???? Σιγουρα το μπατζετ δεν παιζει μπασκετ , αλλα θελω να χανω δικαια και σημερα δεν εχασα. Με εστησαν οχι για να οφεληθεις εσυ ,αλλοι πηραν κερδος απο αυτο το παιχνιδι. Οκ παμε παρακατω.



φιλε μου μενελαε,ησουν στη γουμενισσα σημερα??το οτι δεν σε εστησα εγω αυτο ειναι σιγουρο.ποτε δεν εχουμε στησει παιχνιδια αλλοστε.απο εκει κει περα σου ευχομαι ολοψυχα να ανεβητε κατηγορια.αθτη η νικη για μας ειναι σημαντικη και στον ψυχολογικο τομεα.αλλοστε το επομενη μαιχνιδι μεσα στην αναγγενηση ειναι ολα τα λεφτα...
menelaos
QUOTE(Goumenissa @ Mar 8 2009, 22:46 ) *
φιλε μου μενελαε,ησουν στη γουμενισσα σημερα??το οτι δεν σε εστησα εγω αυτο ειναι σιγουρο.ποτε δεν εχουμε στησει παιχνιδια αλλοστε.απο εκει κει περα σου ευχομαι ολοψυχα να ανεβητε κατηγορια.αθτη η νικη για μας ειναι σημαντικη και στον ψυχολογικο τομεα.αλλοστε το επομενη μαιχνιδι μεσα στην αναγγενηση ειναι ολα τα λεφτα...

Aκριβως το ιδιο σου ειπα και εγω. Απλα δεν εχασα δικαια. Ειμαι ο πρωτος που εχω κραξει την ομαδα μου δημοσια για τις κακες της εμφανισεις , σημερα ομως μου κλεβουν το μελλον μου. Δεν ξερω αν με καταλαβαινεις ,ομως ειχα μοναδικη ευκαιρεια να ειμαι απο πανω σημερα και δυστυχως ειμαι παλι απο κατω!!!!!!!!!!!!!!!Τι να πω.
GREER
QUOTE(pass @ Mar 8 2009, 22:26 ) *
Φίλε greer οι Σέρρες δεν ασχολούνται με διαιτητές απο το site της ομοσπονδίας τους μαθαίνουν.Τώρα για την γραμματεία που μίλησες σήμερα καλάθι κανονικό με τη λήξη στο πιο κρίσιμο σημείο δεν μέτρησε.Τα 32-17 φάουλ εμένα δεν μου λένε τίποτα.Την διαχείρηση του τελευταίου λεπτου απο το πάγκο τους ας σκεφτούν οι φίλοι απο τον Αμύντα. Έχει πολύ πρωτάθλημα ακόμη.Εύχομαι να γίνει ένα καλό παιχνίδι τη Κυριακή στο Λαύριο.

Εγω για την γραμματεια μιλησα πριν απο ενα γυρο ακριβως και οχι για σημερα. Το σχολιο για τα 0.3 δεκατα το εκανα για το δικο μας αγωνα στο Κιλκις. Για τη γραμματεια σημερα, μιλησε ο Χ.Π.

Οσο για τον δικο μας αγωνα την Κυριακη, μακαρι να δουμε ωραιο μπασκετ. Και κυριως απο εσας που εισαστε δευτεροι και μονοι σας, πλεον. Θα απολαυσουμε την Κυριακη τη δευτερη ομαδα του πρωταθληματος!!!! Εμεις ειμαστε πεμπτοι. Τι μπασκετ περιμενεις να δεις απο τους πεμπτους??? ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΠΑΓΕΡΑ ΑΔΙΑΦΟΡΟ. Ωστοσο θα ειμαι παντα κοντα στην ομαδα για να βλεπω το μπασκετ που παιζουν οι πεμπτοι του πρωταθληματος.

QUOTE(Goumenissa @ Mar 8 2009, 22:46 ) *
φιλε μου μενελαε,ησουν στη γουμενισσα σημερα??το οτι δεν σε εστησα εγω αυτο ειναι σιγουρο.ποτε δεν εχουμε στησει παιχνιδια αλλοστε.απο εκει κει περα σου ευχομαι ολοψυχα να ανεβητε κατηγορια.αθτη η νικη για μας ειναι σημαντικη και στον ψυχολογικο τομεα.αλλοστε το επομενη μαιχνιδι μεσα στην αναγγενηση ειναι ολα τα λεφτα...

Δεν τα εχουμε με εσας φιλε μου. Απλα βαρεθηκαμε πλεον να κυνηγαμε φαντασματα!!!!
pass
QUOTE(GREER @ Mar 8 2009, 22:55 ) *
Εγω για την γραμματεια μιλησα πριν απο ενα γυρο ακριβως και οχι για σημερα. Το σχολιο για τα 0.3 δεκατα το εκανα για το δικο μας αγωνα στο Κιλκις. Για τη γραμματεια σημερα, μιλησε ο Χ.Π.

Οσο για τον δικο μας αγωνα την Κυριακη, μακαρι να δουμε ωραιο μπασκετ. Και κυριως απο εσας που εισαστε δευτεροι και μονοι σας, πλεον. Θα απολαυσουμε την Κυριακη τη δευτερη ομαδα του πρωταθληματος!!!! Εμεις ειμαστε πεμπτοι. Τι μπασκετ περιμενεις να δεις απο τους πεμπτους??? ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΠΑΓΕΡΑ ΑΔΙΑΦΟΡΟ. Ωστοσο θα ειμαι παντα κοντα στην ομαδα για να βλεπω το μπασκετ που παιζουν οι πεμπτοι του πρωταθληματος.


Δεν τα εχουμε με εσας φιλε μου. Απλα βαρεθηκαμε πλεον να κυνηγαμε φαντασματα!!!!
Φίλε greer εγώ δεν έγραψα ποτέ ότι παίζουμε το καλύτερο μπάσκετ της κατηγορίας απλά εδω και 15 αγωνιστικές παίζουμε το πιο ουσιαστικό.Οι περισσότεροι παίκτες είναι Σερραίοι και παίζουν πάνω απ όλα για την ομάδα. Χάσαμε τις πρώτες 5 αγωνιστικές 4 φορές και μάλιστα δυο στην έδρα μας και ασχοληθήκαμε μόνο με μας.Τον μεταξύ μας αγώνα πάνω δεν τον είδα γι αυτό δεν ξέρω την φετινή σας ομάδα. Πέρσι που μας κερδίσατε είχατε παίξει πολύ καλά.Και μην ξεχνας σε μια έδρα που όλοι μπορούν να φωνάξουν για την ομάδα τους χωρίς κανένα πρόβλημα.
xarison
QUOTE(GREER @ Mar 8 2009, 22:55 ) *
Εγω για την γραμματεια μιλησα πριν απο ενα γυρο ακριβως και οχι για σημερα. Το σχολιο για τα 0.3 δεκατα το εκανα για το δικο μας αγωνα στο Κιλκις. Για τη γραμματεια σημερα, μιλησε ο Χ.Π.

Οσο για τον δικο μας αγωνα την Κυριακη, μακαρι να δουμε ωραιο μπασκετ. Και κυριως απο εσας που εισαστε δευτεροι και μονοι σας, πλεον. Θα απολαυσουμε την Κυριακη τη δευτερη ομαδα του πρωταθληματος!!!! Εμεις ειμαστε πεμπτοι. Τι μπασκετ περιμενεις να δεις απο τους πεμπτους??? ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΠΑΓΕΡΑ ΑΔΙΑΦΟΡΟ. Ωστοσο θα ειμαι παντα κοντα στην ομαδα για να βλεπω το μπασκετ που παιζουν οι πεμπτοι του πρωταθληματος.


Δεν τα εχουμε με εσας φιλε μου. Απλα βαρεθηκαμε πλεον να κυνηγαμε φαντασματα!!!!

φιλε greer ti κανεις αγορι μου?καιρο εχουμε να τα πουμε γιατι πλεον δεν γραφω συχνα.σε περιμενω για καφεδακι τριπολη.την παρασκευη ειδα τον κασσανο στην νεα σμυρνη και τα λεγαμε και μου ελεγε οτι το εχουν το ματσακι στην γουμμενισσα.τωρα τι εγινε δεν εχω μαθει.περιμενω νεα σου γιατι αυτη η ηττα ηταν πολυ κακια.

QUOTE(sporting b.c. @ Mar 8 2009, 21:46 ) *
ναι ήταν καλύτερη ομάδα ο Αρκαδικός αλλά πως κέρδισε στο τέλος ; κέρδισε δίκαια ; αυτο πες μου σε παρακαλώ

φιλαρακι το αν κερδισε δικαια ειναι κατι πολλυ υποκειμενικο και δεν θελω να μπουμε σε αυτην την κουβεντα γιατι δεν προκειται να βρουμε ακρη.απο την στιγμη που εγινε καταφανεστατο φαουλ επρεπε να το δωσει.στο ρεθυμνο εχασε η δαφνη με τον ιδιο τροπο.τι να κανουμε τωρα?και στις σερρες ολο το παιχνιδι κερδιζαμε και στο τελος χασαμε.ακουσατε να μιλησουμε για διαιτησιες?και στον πιερικο τα ιδια.δεν μπορω να δεχτω ομως σφαγες και στησιματα.
pass
QUOTE(xarison @ Mar 8 2009, 23:28 ) *
φιλε greer ti κανεις αγορι μου?καιρο εχουμε να τα πουμε γιατι πλεον δεν γραφω συχνα.σε περιμενω για καφεδακι τριπολη.την παρασκευη ειδα τον κασσανο στην νεα σμυρνη και τα λεγαμε και μου ελεγε οτι το εχουν το ματσακι στην γουμμενισσα.τωρα τι εγινε δεν εχω μαθει.περιμενω νεα σου γιατι αυτη η ηττα ηταν πολυ κακια.


φιλαρακι το αν κερδισε δικαια ειναι κατι πολλυ υποκειμενικο και δεν θελω να μπουμε σε αυτην την κουβεντα γιατι δεν προκειται να βρουμε ακρη.απο την στιγμη που εγινε καταφανεστατο φαουλ επρεπε να το δωσει.στο ρεθυμνο εχασε η δαφνη με τον ιδιο τροπο.τι να κανουμε τωρα?και στις σερρες ολο το παιχνιδι κερδιζαμε και στο τελος χασαμε.ακουσατε να μιλησουμε για διαιτησιες?και στον πιερικο τα ιδια.δεν μπορω να δεχτω ομως σφαγες και στησιματα.

Ίκαροι Σερ. - Αρκαδικός 82-79
Διαιτητές: Τάτσικας - Μήτσιου.
Τα δεκάλεπτα: 18-15, 35-37, 66-57, 82-79.
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡ. (Καμαράκης): Πεχλιβάνης 26 (2), Σίσκος, Ιωσηφίδης 2, Γεωργαντζάς 5, Παππούδας 9, Καδής, Ασημάκης 19 (2), Βοϊβατόπουλος 6 (1), Τοπούζης Θ. 15.
ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Σμυρνιώτης): Σκουζής, Μιχάλογλου 2, Μάνος 30 (5), Κοψαύτης 7 (1), Τσολάκης 2, Ντιμπ 6 (2), Παπανικολάου, Μαναβόπουλος 23, Σημαιόπουλος 2, Κουτσογιάννης 3, Μουτράν 4.

Σε ποιον αγώνα κερδίζατε συνέχεια και χάσατε στο τέλος
GREER
QUOTE(xarison @ Mar 8 2009, 23:28 ) *
φιλε greer ti κανεις αγορι μου?καιρο εχουμε να τα πουμε γιατι πλεον δεν γραφω συχνα.σε περιμενω για καφεδακι τριπολη.την παρασκευη ειδα τον κασσανο στην νεα σμυρνη και τα λεγαμε και μου ελεγε οτι το εχουν το ματσακι στην γουμμενισσα.τωρα τι εγινε δεν εχω μαθει.περιμενω νεα σου γιατι αυτη η ηττα ηταν πολυ κακια.

Ο Κασσανος καλα στα ελεγε, αλλα τοτε που στα ελεγε δεν ηξερε. Τωρα εμαθε. Θα σου τα πω απο κοντα!!! Ελπιζω να σε βρω Τριπολη!!!
Χ.Π
[quote name='pass' date='Mar 8 2009, 17:05 ' post='279718']
Και μια συμβουλή στον Αμύντα να προτιμά διαιτητές έμπειρους και απο τη Θεσσαλονίκη στα ντέρμπι


για ρωτα το ταιμ που ζητησε ο αμυντας γιατι δεν το πηρε ποτέ, στα 4-5-6δεκατα δεν θυμαμαι ποσα, γιατι σε μια φαση χρεωσαν 2 ταιμ οι κυριοι της γραμματειας με την ανοχη του κομισαριου και των διαιτητων.

και για πες μου πιο επεξηγηματικα τι εννοεις με την παραπανω φραση σου
GREER
QUOTE(pass @ Mar 8 2009, 23:19 ) *
Φίλε greer εγώ δεν έγραψα ποτέ ότι παίζουμε το καλύτερο μπάσκετ της κατηγορίας απλά εδω και 15 αγωνιστικές παίζουμε το πιο ουσιαστικό.Οι περισσότεροι παίκτες είναι Σερραίοι και παίζουν πάνω απ όλα για την ομάδα. Χάσαμε τις πρώτες 5 αγωνιστικές 4 φορές και μάλιστα δυο στην έδρα μας και ασχοληθήκαμε μόνο με μας.Τον μεταξύ μας αγώνα πάνω δεν τον είδα γι αυτό δεν ξέρω την φετινή σας ομάδα. Πέρσι που μας κερδίσατε είχατε παίξει πολύ καλά.Και μην ξεχνας σε μια έδρα που όλοι μπορούν να φωνάξουν για την ομάδα τους χωρίς κανένα πρόβλημα.

Πραγματι, ποτε δεν ειπες οτι παιζετε το καλυτερο μπασκετ της κατηγοριας. Αλλα για να εισαστε σε αυτη τη θεση της βαθμολογιας και φαβορι για πρωταθλητες, κατα τη γνωμη μου, αυτο κατι σημαινει. Σημαινει οτι εισαστε πολυ καλυτεροι απο εμας. Η μηπως το καταλαβαινω λαθος??? Ειλικρινα σου μιλαω, δεν με ενδιαφερει καθολου το αποτελεσμα της Κυριακης. Ειμαι μονο περιεργος να δω τις φετινες Σερρες. Τι ποιο ουσιαστικο και αποτελεσματικο κανουν, σε σχεση με εμας?? Θα τα δω αυτα την Κυριακη, ελπιζω!!!
pass

Και μια συμβουλή στον Αμύντα να προτιμά διαιτητές έμπειρους και απο τη Θεσσαλονίκη στα ντέρμπι


για ρωτα το ταιμ που ζητησε ο αμυντας γιατι δεν το πηρε ποτέ, στα 4-5-6δεκατα δεν θυμαμαι ποσα, γιατι σε μια φαση χρεωσαν 2 ταιμ οι κυριοι της γραμματειας με την ανοχη του κομισαριου και των διαιτητων.

και για πες μου πιο επεξηγηματικα τι εννοεις με την παραπανω φραση σου
[/quote]Για το ταιμ που ζήτησε ο Αμύντας δεν καταλαβαίνω για το τέλος μιλάς;;Άν χρέωσαν δυο δεν μπορώ να το ξέρω θα ρωτήσω όμως κάποιον απο τη γραμματεία και θα σου απαντήσω ειλικρινά. Πάντως ο πάγκος σας ψιλοκοιμήθηκε λίγο στο τέλος.
Όταν παίζεις με ομάδες εκτος Θεσσαλονίκης πάνω να ζητάτε διαιτητές απο τη Θεσσαλονίκη είναι πιο έμπειροι και πιο καλοί.
Χ.Π
QUOTE(pass @ Mar 8 2009, 22:10 ) *
Και μια συμβουλή στον Αμύντα να προτιμά διαιτητές έμπειρους και απο τη Θεσσαλονίκη στα ντέρμπι


για ρωτα το ταιμ που ζητησε ο αμυντας γιατι δεν το πηρε ποτέ, στα 4-5-6δεκατα δεν θυμαμαι ποσα, γιατι σε μια φαση χρεωσαν 2 ταιμ οι κυριοι της γραμματειας με την ανοχη του κομισαριου και των διαιτητων.

και για πες μου πιο επεξηγηματικα τι εννοεις με την παραπανω φραση σου
Για το ταιμ που ζήτησε ο Αμύντας δεν καταλαβαίνω για το τέλος μιλάς;;Άν χρέωσαν δυο δεν μπορώ να το ξέρω θα ρωτήσω όμως κάποιον απο τη γραμματεία και θα σου απαντήσω ειλικρινά. Πάντως ο πάγκος σας ψιλοκοιμήθηκε λίγο στο τέλος.
Όταν παίζεις με ομάδες εκτος Θεσσαλονίκης πάνω να ζητάτε διαιτητές απο τη Θεσσαλονίκη είναι πιο έμπειροι και πιο καλοί.


χαχα - γελαω τωρα γιατι εχουμε βαρεθει να κλαιμε με τους ασηδωτους διαιτητες στην επαρχια γενικα οπου δεν υπαρχει κανενας ελεγχος (στα παιχνιδια της αθηνας παντα υπαρχει παρατηρητης διαιτησιας ειτε για καλο ειτε για κακο)- εαν φιλε μου ζηταγαμε εμεις διαιτητες δεν θα ειμασταν σε αυτη την κατηγορια αλλα μαλλον σε παραπανω - επειδη λοιπον εισαι μαλλον νεος σε ενημερωνω οτι ο αμυντας ουδεποτε ασχολειται με το ποιος διαιτητης τον σφυριζει και ειναι πολυ λιγες οι φορες που εχει ευνοηθει σε κρισιμα ιδιαιτερα παιχνιδια(προφανως καποιος αλλος ενδιαφεροταν για αυτο) και ιδιαιτερα στην θεσσαλονικη. για ρωτα απο περιεργεια να μαθεις τι εγινε στην γραμματεια.
xarison
QUOTE(pass @ Mar 8 2009, 23:48 ) *
Ίκαροι Σερ. - Αρκαδικός 82-79
Διαιτητές: Τάτσικας - Μήτσιου.
Τα δεκάλεπτα: 18-15, 35-37, 66-57, 82-79.
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡ. (Καμαράκης): Πεχλιβάνης 26 (2), Σίσκος, Ιωσηφίδης 2, Γεωργαντζάς 5, Παππούδας 9, Καδής, Ασημάκης 19 (2), Βοϊβατόπουλος 6 (1), Τοπούζης Θ. 15.
ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Σμυρνιώτης): Σκουζής, Μιχάλογλου 2, Μάνος 30 (5), Κοψαύτης 7 (1), Τσολάκης 2, Ντιμπ 6 (2), Παπανικολάου, Μαναβόπουλος 23, Σημαιόπουλος 2, Κουτσογιάννης 3, Μουτράν 4.

Σε ποιον αγώνα κερδίζατε συνέχεια και χάσατε στο τέλος

δεν σου λεω οτι χασαμε αδικα.απλως λεω οτι χασαμε?τελειωσε.παμε παρακατω χωρις δικαιολογιες και διαιτησιες.απο την αρχη της χρονιας οταν κερδιζει ο αρκαδικος τον σπρωχνει η διαιτησια και οταν χανει δεν μιλαει κανεις.εχω διαβασει τα απιστευτα φετος.τωρα με τον σπορτινκ παλι τα ιδια.ημαρτον.τωρα αρχισανε να λενε οτι εμας και εσας μας σπρωχνουν για α2.τι να πω?
pass
QUOTE(Χ.Π @ Mar 9 2009, 00:19 ) *
χαχα - γελαω τωρα γιατι εχουμε βαρεθει να κλαιμε με τους ασηδωτους διαιτητες στην επαρχια γενικα οπου δεν υπαρχει κανενας ελεγχος (στα παιχνιδια της αθηνας παντα υπαρχει παρατηρητης διαιτησιας ειτε για καλο ειτε για κακο)- εαν φιλε μου ζηταγαμε εμεις διαιτητες δεν θα ειμασταν σε αυτη την κατηγορια αλλα μαλλον σε παραπανω - επειδη λοιπον εισαι μαλλον νεος σε ενημερωνω οτι ο αμυντας ουδεποτε ασχολειται με το ποιος διαιτητης τον σφυριζει και ειναι πολυ λιγες οι φορες που εχει ευνοηθει σε κρισιμα ιδιαιτερα παιχνιδια(προφανως καποιος αλλος ενδιαφεροταν για αυτο) και ιδιαιτερα στην θεσσαλονικη. για ρωτα απο περιεργεια να μαθεις τι εγινε στην γραμματεια.
Ένδιαφέρθηκε και πολύ μάλιστα ο προπονητή σας για την διαιτησία και πολύ άλλοι στην Αθήνα.Ρώτα να μάθεις να στα πούν καλά.Τώρα στο δικό σας πάγκο ήταν 8 άτομα δύσκολα να τους κοροιδέψουν.Για τη γραμματεία θα μάθω αύριο πάντωσ αν θυμάμαι καλά ταιμ πήρατε στα τελευταία 5 δεύτερα
ΟΛΑ
QUOTE(GREER @ Mar 8 2009, 23:48 ) *
Ο Κασσανος καλα στα ελεγε, αλλα τοτε που στα ελεγε δεν ηξερε. Τωρα εμαθε. Θα σου τα πω απο κοντα!!! Ελπιζω να σε βρω Τριπολη!!!

Στέφανος Δέδας (ΟΦΗ) : Ανοιχτά άφησε όλα τα ενδεχόμενα για την συνεργασία του με τον ΟΦΗ ο Στέφανος Δέδας, στην συνέντευξη που ακολούθησε της ήττας – σοκ από το Δούκα στο ΒΑΚ με 76-77. Ο προπονητής του ΟΦΗ δήλωσε απογοητευμένος, έριξε μεγάλο βάρος για την ήττα στο άγχος των παικτών και τόνισε ότι η ομάδα έχει στηθεί με βάση τον Αλέξη Τσακιρίδη, με αποτέλεσμα όπως και στην Χαλκίδα να μην μπορεί να κερδίσει εύκολα χωρίς την παρουσία του έμπειρου παίκτη. Τόνισε ότι αύριο ξημερώνει για αυτόν η χειρότερη μέρα της ζωής του και θέλει λίγο χρόνο για να σκεφθεί τι θα κάνει. Τέλος είπε ότι η άνοδος πλέον στην Α2 έχει δυσκολέψει πολύ.

zelico
QUOTE(ΟΛΑ @ Mar 9 2009, 00:44 ) *
Στέφανος Δέδας (ΟΦΗ) : Ανοιχτά άφησε όλα τα ενδεχόμενα για την συνεργασία του με τον ΟΦΗ ο Στέφανος Δέδας, στην συνέντευξη που ακολούθησε της ήττας – σοκ από το Δούκα στο ΒΑΚ με 76-77. Ο προπονητής του ΟΦΗ δήλωσε απογοητευμένος, έριξε μεγάλο βάρος για την ήττα στο άγχος των παικτών και τόνισε ότι η ομάδα έχει στηθεί με βάση τον Αλέξη Τσακιρίδη, με αποτέλεσμα όπως και στην Χαλκίδα να μην μπορεί να κερδίσει εύκολα χωρίς την παρουσία του έμπειρου παίκτη. Τόνισε ότι αύριο ξημερώνει για αυτόν η χειρότερη μέρα της ζωής του και θέλει λίγο χρόνο για να σκεφθεί τι θα κάνει. Τέλος είπε ότι η άνοδος πλέον στην Α2 έχει δυσκολέψει πολύ.

οι σερρες σουταραν 41 βολες και εβαλαν 32 ποντους!!! ο αμυντας σσουταρε 15 βολες και εβαλε 9 ποντους!σου λεει τιποτα αυτο?
Ωστόσο παράπονα για την διαιτησία εξέφρασαν από την πλευρά τους οι άνθρωποι του Αμύντα. Συγκεκριμένα τα φάουλ που δόθηκαν στους γηπεδούχους είναι 32 έναντι 17 του Αμύντα: "δύο μέρες να παίζαμε δεν θα κερδίζαμε ποτέ με τέτοια διαιτησία", ανέφερε χαρακτηριστικά ο τεχνικός της ομάδας, Βαγγέλης Βλάχος.
σου λεει τιποτα αυτο?
ασε φιλε εκει ειναι αλλη χωρα και μαλλον οι σερρες ειναι η μονη ομαδα απο το βορρα που παει να βγει κατηγορια απο α2 και β' εθνικη υπηρχαν πολυ καλυτεροι διαιτητες να μπουν στο ντερμπυ της β' εθνικης και βαλανε τους ασχετους .
QUOTE(xarison @ Mar 8 2009, 21:39 ) *
παλι παραπονα ρε παιδια?δηλαδη αυτος ο αρκαδικος ποτε δεν κερδιζει δικαια?για ονομα του θεου.σημερα ηταν κλασεις ανωτερη ομαδα ο αρκαδικος για 35 λεπτα.στα τελευταια 5 κολλησε αλλα εσεις με το ζορι να κερδισετε με τους τραμπουκισμους.ε αυτα τελειωσανε παρτε το χαμπαρι.ειστε ιστορικο σωματειο εχετε μεγαλη ιστορια στο χωρο και κοιταξτε τα επομενα χρονια να ξαναγινετε η γνωστη ομαδα της προηγουμενης δεκαετειας γιατι το μπασκετ σας εχει αναγκη.αν και πιστευω οτι ακομα εχετε πολλα περιθωρια να σωθειτε γιατι κατα την γνωμη μου ειστε καλυτερη ομαδα απο 2 3 που ειναι απο πανω σας.σας ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να σωθειτε

αφου σας επαιζε ο μπουσιας γινεται να μην υπαρχουν παραπονα?

QUOTE(pass @ Mar 8 2009, 22:26 ) *
Φίλε greer οι Σέρρες δεν ασχολούνται με διαιτητές απο το site της ομοσπονδίας τους μαθαίνουν.Τώρα για την γραμματεία που μίλησες σήμερα καλάθι κανονικό με τη λήξη στο πιο κρίσιμο σημείο δεν μέτρησε.Τα 32-17 φάουλ εμένα δεν μου λένε τίποτα.Την διαχείρηση του τελευταίου λεπτου απο το πάγκο τους ας σκεφτούν οι φίλοι απο τον Αμύντα. Έχει πολύ πρωτάθλημα ακόμη.Εύχομαι να γίνει ένα καλό παιχνίδι τη Κυριακή στο Λαύριο.

τελικα μηπως ολα γινονται απο μονα τους???
sportingara sta dyskola
QUOTE(zelico @ Mar 9 2009, 01:16 ) *
οι σερρες σουταραν 41 βολες και εβαλαν 32 ποντους!!! ο αμυντας σσουταρε 15 βολες και εβαλε 9 ποντους!σου λεει τιποτα αυτο?
Ωστόσο παράπονα για την διαιτησία εξέφρασαν από την πλευρά τους οι άνθρωποι του Αμύντα. Συγκεκριμένα τα φάουλ που δόθηκαν στους γηπεδούχους είναι 32 έναντι 17 του Αμύντα: "δύο μέρες να παίζαμε δεν θα κερδίζαμε ποτέ με τέτοια διαιτησία", ανέφερε χαρακτηριστικά ο τεχνικός της ομάδας, Βαγγέλης Βλάχος.
σου λεει τιποτα αυτο?
ασε φιλε εκει ειναι αλλη χωρα και μαλλον οι σερρες ειναι η μονη ομαδα απο το βορρα που παει να βγει κατηγορια απο α2 και β' εθνικη οποτε ο κυριος προεδρος της κεδ θα βοηθησει λιγο παραπανω με τα φερεφωνα του οπως οι κυριοι Παπαδόπουλος Θ. - Μερτζάνης!!! υπηρχαν πολυ καλυτεροι διαιτητες να μπουν στο ντερμπυ της β' εθνικης και βαλανε τους ασχετους οι οποιοι ομως ειναι υπακουοι στις εντολες ΤΟΥ!!!


αφου σας επαιζε ο μπουσιας γινεται να μην υπαρχουν παραπονα?


τελικα μηπως ολα γινονται απο μονα τους???

ρε ζελικο επιθετικο φαουλ για αμυντικο?δεν γινετε αυτο!
απλα δεν επρεπε να παροθμε σημερα την νικη!!!
και η τραμπουκισμη εγιναν μετα το παιχνιδι!
ενωρα αγωνα μονο στο σκουζη!γιατι προκαλουσε!
Jabar
Δεν υπάρχει χρόνος να ασχοληθώ με αυτά που γράφτηκαν.Αλλο να πεις κακή διαιτησία και άλλο κεντρικό σχέδιο ανόδου για συγκεκριμένες ομάδες.Αλλο κακή διαιτησία, άλλο στημένη.Οποιος όρεξη να τον τρέχουν να τα γράψει με την υπογραφή του το τόπικ κλειδώνεται προσωρινά
basketka*los
Πραγματικα πολυ ενδιαφερον θα εχει η παρουσια του Λυκογιαννη στον παγκο του Ικαρου και φυσικα αναφερομαι στη συνυπαρξη του με παικτες οπως κυριως τον Φαλεκα,αλλα και τον Κατουφα,Εμμανουηλιδη...
niktop
Με μεγάλη θλίψη διάβασα την ανακοίνωση των οργανωμένων οπαδών του Σόρτιγκ σχετικά με τη μετακίνηση του Λυκογιάννη στον Ικαρο. Οι φίλαθλοι ξέρουν πόσο αγαπάω την ομάδα των Πατησίων και πως έχω παίξει τραυματίας για να ανέβουμε στην Α2 αλλά και την άκομψη συμπεριφορά της διοίκησης απέναντι μου. Επίσης εκτιμώ απεριόριστα τον Αρη ως προπονητή και ως άνθρωπο. Είμαι εκτός και δεν έχω ιδία άποψη για το θέμα, απλά ευελπιστώ όλο αυτό το σκηνικό να είναι μία μεγάλη παρεξήγηγση που θα λυθεί με τη πάροδο του χρόνου...
Ακόμα μία παρατήρηση. το μπασκετάκι είναι τόσο υπέροχο άθλημα. Μην αναλώνεστε ρε μάγκες με διαιτησίες και συναφή!! το φετινό πρωτάθλημα της Β Εθνικής είναι από τα συναρπαστικότερα όλων των εποχών και πραγματικά μειώνετε την αξία τόσο των ομάδων που υποστηρίζετε αλλά και των αθλητών που αγωνίζονται σε αυτές! εύχομαι η συζήτηση να ξεφύγει από τα διαιτητικά θέματα και να επικεντρωθεί στα καθαρά μπασκετικά ώστε να μπορέσουμε και εμείς οι αθλητές να λάβουμε μέρος σε αυτό το forum.
Καλη συνέχεια στη σεζόν και χωρίς τραυματισμούς!
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
QUOTE(Jabar @ Mar 9 2009, 09:08 ) *
Δεν υπάρχει χρόνος να ασχοληθώ με αυτά που γράφτηκαν.Αλλο να πεις κακή διαιτησία και άλλο κεντρικό σχέδιο ανόδου για συγκεκριμένες ομάδες.Αλλο κακή διαιτησία, άλλο στημένη.Οποιος όρεξη να τον τρέχουν να τα γράψει με την υπογραφή του το τόπικ κλειδώνεται προσωρινά

Ατόπημα ο περιορισμός της ελευθέρας έκφρασης γνώμης, ιδέας!
ΟΛΑ
QUOTE(ΟΛΑ @ Mar 6 2009, 13:56 ) *
Οι πληροφορίες μου λένε ότι τη Δευτέρα ανακοινώνεται η προσληψη του Λυκογιάννη στην Καλιθέα.Αρα δύσκολο βλέπω το παιχνίδι στο Σπόρτιγκ.

Παιδιά οι πληροφορίες που είχα και τις έγραψα στο τόπικ της Β εθνικής ότι τη Δευτέρα ανκοινώνεται η προσληψη του Λυκογιάννη απο τη Καλιθέα ήταν σωστές.Όταν το έγραψα είχα μια αμφιβολία παροτι οι άνθρωποι που μου το είπαν είναι σοβαροί, αλλά το να μη το διαψεύσει ο ROVER6 με έπεισε ότι είναι σίγουρο.Τώρα η δική μου προσωπική ηθική μου λέει ότι αυτό που έκανε η Καλιθέα να κλείσει ένα προπονητή ενω είναι σε άλλη ομάδα ίδιας κατηγορίας δεν είναι σωστό.Το να τον αφήσει μπας και κερδίσει την ανταγωνίστρια ομάδα και μετά να το ανακοινώσει και αυτό δεν μου φαίνεται καλό.Πάντα εκφράζω την προσωπική μου άποψη χωρις παρεξηγήσεις.
nikefalin
QUOTE(ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ @ Mar 10 2009, 06:57 ) *
Ατόπημα ο περιορισμός της ελευθέρας έκφρασης γνώμης, ιδέας!


και εγκλημα η "τζάμπα μαγκιά" της ανωνυμίας.

τα έχουμε τονίσει αυτά πολλές φορές. Δείτε τον κανονισμό λειτουργίας που έχετε αποδεχτεί με την εγγραφή και εκφράστε τις απορίες σας και τις προτάσεις/παρατηρήσεις με πμ στους moderator

122001
"απο την στιγμη που εκλεισε στο σπορτιγκ θεμα λυκογιαννη δεν υπαρχει για τον ικαρο." 2 Μαρτίου

"στην περιπτωση λυκογιαννη φιλοι μου δεν εχουν γινει καν συζητησεις οπως με αλλους προπονητες σεβομενοι οτι ο συγκεκριμενος προπονητης αυτην την στιγμη εργαζεται σε μια αλλη ομαδα και ειδικα της ιδιας κατηγοριας." 2 Μαρτίου

"για να λυθουν οι οποιες παραξηγησεις λεω τα εξης.
το ονομα του λυκογιαννη επαιζε πιο παλια πρωτου κλεισει γιατι υπηρχε απο τοτε σκεψη για αλλαγη.
στην σημερινη κατασταση αναφερθηκε οτι θα ηταν πολυ καλη λυση αλλα σβηστηκε οσο παραμενει στον ιστορικο σπορτιγκ, που ειναι και ομαδα της κατηγοριας
." 25 Φεβρουαρίου"

Όλα τα παραπάνω τα έγραφε ο rover6 θέλοντας να μας πείσει για τις ηθικές αξίες της ομάδας του.
Ειδικά το τελευταίο το έγραψε ως απάντηση σε δικό μου post που έλεγα πως αν ο Ίκαρος προσέγγισε το Λυκογιάννη, ενώ αυτός εργαζόταν στο Σπόρτιγκ ήταν τουλάχιστον ανήθικο, αν όχι παράνομο.

Τα συμπεράσματα είναι όλα δικά σας... Απλά δε δέχομαι κάποιοι να νομίζουν ότι τρώμε κουτόχορτο...
'Η μήπως δε γίνονταν συζητήσεις μεταξύ Ικάρου και Λυκογιάννη ως τις 9 το βράδυ της Κυριακής και ξεκίνησαν μετά?
Αυτό που έκανε ο Λυκογιάννης ήταν ανήθικο κατά την άποψη μου, αλλά είναι άνθρωπος και όταν σου δίνουν ένα τσουβάλι λεφτά μπαίνεις στον πειρασμό.
Αυτό που έκανε όμως ο Ίκαρος Καλλιθέας είναι απαράδεκτο και αρμόζει σε πολύ μικρή ομάδα.
zarko8
QUOTE(122001 @ Mar 10 2009, 09:59 ) *
"απο την στιγμη που εκλεισε στο σπορτιγκ θεμα λυκογιαννη δεν υπαρχει για τον ικαρο." 2 Μαρτίου

"στην περιπτωση λυκογιαννη φιλοι μου δεν εχουν γινει καν συζητησεις οπως με αλλους προπονητες σεβομενοι οτι ο συγκεκριμενος προπονητης αυτην την στιγμη εργαζεται σε μια αλλη ομαδα και ειδικα της ιδιας κατηγοριας." 2 Μαρτίου

"για να λυθουν οι οποιες παραξηγησεις λεω τα εξης.
το ονομα του λυκογιαννη επαιζε πιο παλια πρωτου κλεισει γιατι υπηρχε απο τοτε σκεψη για αλλαγη.
στην σημερινη κατασταση αναφερθηκε οτι θα ηταν πολυ καλη λυση αλλα σβηστηκε οσο παραμενει στον ιστορικο σπορτιγκ, που ειναι και ομαδα της κατηγοριας
." 25 Φεβρουαρίου"

Όλα τα παραπάνω τα έγραφε ο rover6 θέλοντας να μας πείσει για τις ηθικές αξίες της ομάδας του.
Ειδικά το τελευταίο το έγραψε ως απάντηση σε δικό μου post που έλεγα πως αν ο Ίκαρος προσέγγισε το Λυκογιάννη, ενώ αυτός εργαζόταν στο Σπόρτιγκ ήταν τουλάχιστον ανήθικο, αν όχι παράνομο.

Τα συμπεράσματα είναι όλα δικά σας... Απλά δε δέχομαι κάποιοι να νομίζουν ότι τρώμε κουτόχορτο...
'Η μήπως δε γίνονταν συζητήσεις μεταξύ Ικάρου και Λυκογιάννη ως τις 9 το βράδυ της Κυριακής και ξεκίνησαν μετά?
Αυτό που έκανε ο Λυκογιάννης ήταν ανήθικο κατά την άποψη μου, αλλά είναι άνθρωπος και όταν σου δίνουν ένα τσουβάλι λεφτά μπαίνεις στον πειρασμό.
Αυτό που έκανε όμως ο Ίκαρος Καλλιθέας είναι απαράδεκτο και αρμόζει σε πολύ μικρή ομάδα.


δικαιωθηκα σε αυτα που σας ειχα πει πριν 10 μερες με την μορφη quiz. οι συζητησεις υπηρχαν εδω και 15 μερες. απλως τοτε υπηρχαν καποιες λυσεις ακομα και δεν ειχε παρθει η τελικη αποφαση. αυτη παρθηκε στα μεσα της προηγουμενης εβδομαδας. μαλιστα πληροφοριες μου λενε οτι οι παικτες του ικαρου ειχαν ενημερωθει οτι χτες θα ειχαν προπονηση, αντι για ρεπο, με νεο προπονητη απο την τεταρτη ή πεμπτη.

οσο για τον rover6 δεν υπαρχει λογος να τον κατηγορειτε γιατι απο οτι ξερω ειναι υπαλληλος του ικαρου και κοιταει τα συμφεροντα της ομαδας στην οποια εργαζεται...
zelico
QUOTE(zarko8 @ Mar 10 2009, 10:16 ) *
δικαιωθηκα σε αυτα που σας ειχα πει πριν 10 μερες με την μορφη quiz. οι συζητησεις υπηρχαν εδω και 15 μερες. απλως τοτε υπηρχαν καποιες λυσεις ακομα και δεν ειχε παρθει η τελικη αποφαση. αυτη παρθηκε στα μεσα της προηγουμενης εβδομαδας. μαλιστα πληροφοριες μου λενε οτι οι παικτες του ικαρου ειχαν ενημερωθει οτι χτες θα ειχαν προπονηση, αντι για ρεπο, με νεο προπονητη απο την τεταρτη ή πεμπτη.

οσο για τον rover6 δεν υπαρχει λογος να τον κατηγορειτε γιατι απο οτι ξερω ειναι υπαλληλος του ικαρου και κοιταει τα συμφεροντα της ομαδας στην οποια εργαζεται...

ενας λοιπον υπαλληλος καλα θα κανει να εργαζεται και να κοιταει τα συμφεροντα της δουλειας του και οχι να διαμορφωνει αποψη για χαρη της ομαδας για την οποια δουλευει στα φορουμ και να παραμυθιαζει το κοσμο για τις ηθικες αξιες του ικαρου και των παραγοντων του!!!
οσο για τον λυκογιαννη και κατα ποσο ηταν εντιμο αυτο που εκανε η οχι, εχω να πω οτι ναι δεν ηταν και το καλυτερο που θα μπορουσε να κανει απλα θα πω οτι διορθωσε τη βιασυνη του να παει στο σπορτιγκ αλλα αυτο σιγουρα κατι κοστιζει! στα ματια του κοσμου επεσε!!! αλλα ανεβηκε η τσεπη του!!!

QUOTE(nikefalin @ Mar 10 2009, 09:47 ) *
και εγκλημα η "τζάμπα μαγκιά" της ανωνυμίας.

τα έχουμε τονίσει αυτά πολλές φορές. Δείτε τον κανονισμό λειτουργίας που έχετε αποδεχτεί με την εγγραφή και εκφράστε τις απορίες σας και τις προτάσεις/παρατηρήσεις με πμ στους moderator

δεν μπορει επαναλαμβανομενα γεγονοτα να ειναι συμπτωση! δεν ζουμε στη πιο τιμια κοινωνια!! και μερικα πραγματα ειναι πασιφανεστατα!!! γιατι λοιπον να μην μπορουμε να τα αναφερουμε????
nikefalin
QUOTE(zelico @ Mar 10 2009, 10:51 ) *
ενας λοιπον υπαλληλος καλα θα κανει να εργαζεται και να κοιταει τα συμφεροντα της δουλειας του και οχι να διαμορφωνει αποψη για χαρη της ομαδας για την οποια δουλευει στα φορουμ και να παραμυθιαζει το κοσμο για τις ηθικες αξιες του ικαρου και των παραγοντων του!!!
οσο για τον λυκογιαννη και κατα ποσο ηταν εντιμο αυτο που εκανε η οχι, εχω να πω οτι ναι δεν ηταν και το καλυτερο που θα μπορουσε να κανει απλα θα πω οτι διορθωσε τη βιασυνη του να παει στο σπορτιγκ αλλα αυτο σιγουρα κατι κοστιζει! στα ματια του κοσμου επεσε!!! αλλα ανεβηκε η τσεπη του!!!


δεν μπορει επαναλαμβανομενα γεγονοτα να ειναι συμπτωση! δεν ζουμε στη πιο τιμια κοινωνια!! και μερικα πραγματα ειναι πασιφανεστατα!!! γιατι λοιπον να μην μπορουμε να τα αναφερουμε????


σεβόμενοι τους κανόνες που έχετε αποδεχτεί με την εγγραφή σας εδώ, είναι απλό!
wade13
Oι αλλαγές προπονητών στον Σπόρτιγκ συνεχίζονται. Μετά την αποχώρηση του Άρη Λυκογιάννη, στον πάγκο επιστρέφει ένα "παιδί" της ομάδας, ο Δημήτρης Νασούφης. Ο τεχνικός είχε υποβάλλει την παραίτησή του το καλοκαίρι από την ανδρική ομάδα, αλλά τώρα επιστρέφει για να βοηθήσει τον Σπόρτιγκ να παραμείνει στην κατηγορία.

Στο μεταξύ, όπως όλα δείχνουν, ο "μεγάλος έρωτας" των φιλάθλων του Σπόρτιγκ με τον Άρη Λυκογιάννη εξελίσσεται σε... μίσος. Οι φίλοι του συλλόγου των Πατησίων, οι οποίοι ακολουθούσαν τον τεχνικό και στο Παγκράτι όπου ήταν προπονητής, μετά την σκληρή ανακοίνωση που εξέδωσαν χθες προχώρησαν σε μια ακόμα κίνηση. Δημοσίευσαν στο facebook φωτογραφίες μονταρισμένες με το πρόσωπο του Λυκογιάννη πάνω σε ευρώ
zarko8
λοιπον η ιστορια εχει ως εξης:

ο λυκογιαννης περιμενε να παει στον ικαρο το καλοκαιρι. για καποιους λογους (μεταξυ αυτων και η διαφωνια αρκετων παικτων και παραγοντων) δεν πηγε. στην πρωτη στραβη του ικαρου (δουκας) αρχισε να εχει καποια μηνυματα απο τον ικαρο. τελικα δεν εγινε τιποτα. συνεχισε να περιμενει. περιμενε να χασει ο ικαρος απο τον οφη. αυτο δεν εγινε και ετσι συνεχισε να περιμενει. μετα περιμενε την ηττα του ικαρου απο τον αρκαδικο στην εδρα του. ουτε αυτη ηρθε και τελικα την επομενη μερα συμφωνησε με το sporting.
lamar
QUOTE(wade13 @ Mar 10 2009, 11:23 ) *
Oι αλλαγές προπονητών στον Σπόρτιγκ συνεχίζονται. Μετά την αποχώρηση του Άρη Λυκογιάννη, στον πάγκο επιστρέφει ένα "παιδί" της ομάδας, ο Δημήτρης Νασούφης. Ο τεχνικός είχε υποβάλλει την παραίτησή του το καλοκαίρι από την ανδρική ομάδα, αλλά τώρα επιστρέφει για να βοηθήσει τον Σπόρτιγκ να παραμείνει στην κατηγορία.

Στο μεταξύ, όπως όλα δείχνουν, ο "μεγάλος έρωτας" των φιλάθλων του Σπόρτιγκ με τον Άρη Λυκογιάννη εξελίσσεται σε... μίσος. Οι φίλοι του συλλόγου των Πατησίων, οι οποίοι ακολουθούσαν τον τεχνικό και στο Παγκράτι όπου ήταν προπονητής, μετά την σκληρή ανακοίνωση που εξέδωσαν χθες προχώρησαν σε μια ακόμα κίνηση. Δημοσίευσαν στο facebook φωτογραφίες μονταρισμένες με το πρόσωπο του Λυκογιάννη πάνω σε ευρώ

Εχει κλεισει ο Νασουφης, ανακοινωθηκε ?,γιατι ειχαν πεσει και αλλα ονοματα στο τραπεζι για τον αντικαταστατη του Λυκογιαννη.
wade13
ποια ονοματα παιζανε??νομιζω δεν εχει κλεισει ακομα....
Jabar
QUOTE(niktop @ Mar 10 2009, 06:29 ) *
Με μεγάλη θλίψη διάβασα την ανακοίνωση των οργανωμένων οπαδών του Σόρτιγκ σχετικά με τη μετακίνηση του Λυκογιάννη στον Ικαρο. Οι φίλαθλοι ξέρουν πόσο αγαπάω την ομάδα των Πατησίων και πως έχω παίξει τραυματίας για να ανέβουμε στην Α2 αλλά και την άκομψη συμπεριφορά της διοίκησης απέναντι μου. Επίσης εκτιμώ απεριόριστα τον Αρη ως προπονητή και ως άνθρωπο. Είμαι εκτός και δεν έχω ιδία άποψη για το θέμα, απλά ευελπιστώ όλο αυτό το σκηνικό να είναι μία μεγάλη παρεξήγηγση που θα λυθεί με τη πάροδο του χρόνου...
Ακόμα μία παρατήρηση. το μπασκετάκι είναι τόσο υπέροχο άθλημα. Μην αναλώνεστε ρε μάγκες με διαιτησίες και συναφή!! το φετινό πρωτάθλημα της Β Εθνικής είναι από τα συναρπαστικότερα όλων των εποχών και πραγματικά μειώνετε την αξία τόσο των ομάδων που υποστηρίζετε αλλά και των αθλητών που αγωνίζονται σε αυτές! εύχομαι η συζήτηση να ξεφύγει από τα διαιτητικά θέματα και να επικεντρωθεί στα καθαρά μπασκετικά ώστε να μπορέσουμε και εμείς οι αθλητές να λάβουμε μέρος σε αυτό το forum.
Καλη συνέχεια στη σεζόν και χωρίς τραυματισμούς!

Προσυπογράφω,όλοι μαζί να ανεβάσουμε την ποιότητα της συζήτησης και να κάνουμε το φόρουμ πραγματικά φιλόξενο.
Πάντα να σκέφτεσθε ότι τον άλλο τον έχετε απέναντι σε μια ζωντανή συζήτηση.
ΟΛΑ
QUOTE(zarko8 @ Mar 10 2009, 12:05 ) *
λοιπον η ιστορια εχει ως εξης:

ο λυκογιαννης περιμενε να παει στον ικαρο το καλοκαιρι. για καποιους λογους (μεταξυ αυτων και η διαφωνια αρκετων παικτων και παραγοντων) δεν πηγε. στην πρωτη στραβη του ικαρου (δουκας) αρχισε να εχει καποια μηνυματα απο τον ικαρο. τελικα δεν εγινε τιποτα. συνεχισε να περιμενει. περιμενε να χασει ο ικαρος απο τον οφη. αυτο δεν εγινε και ετσι συνεχισε να περιμενει. μετα περιμενε την ηττα του ικαρου απο τον αρκαδικο στην εδρα του. ουτε αυτη ηρθε και τελικα την επομενη μερα συμφωνησε με το sporting.

Ο Στέφανος Δέδας έκανε στο "http://kretaworldbasket.blogspot.com/" την παρακάτω δήλωση :

"Προπονητές και παίκτες παραμένουμε ενωμένοι μετά από την άτυχη στιγμήμε τον Δούκα. Ανεξάρτητα από το χθεσινό αποτέλεσμα, το ματς τη Κυριακής με τον Ίκαρο Καλλιθέας παραμένει κομβικό. Ελπίζουμε ότι ο κόσμος θα μας στηρίξει και πάλι και κρατάμε το γεγονός ότι μετά το παιχνίδι μας χειροκρότησε και μας έδωσε το χέρι, δείγμα του ότι βλέπει την προσπάθεια που κάνουμε. Εξάλλου δεν πρέπει να αμελήσουμε ότι είμαστε μέσα στην προνομιούχα τριάδα και από εδώ και πέρα εξαρτάται αποκλειστικά από εμάς και μόνο τι θα γίνει στην συνέχεια. Θα προσπαθήσω μαζί με τους παίκτες μου να ανταποδώσω την εμπιστοσύνη της διοίκησης και υποσχόμαστε ότι την Κυριακή το απόγευμα ο κόσμος θα φύγει χαμογελαστός από το γήπεδο. Παρά την απογοήτευση θα παλέψω με όλες μου τις δυνάμεις για την άνοδο της ομάδας μου στην Α2, πράγμα που είναι και ο στόχος της διοίκησης του ΟΦΗ

Υ.Γ Τώρα που έμαθε οτι ανέλαβε ο Λυκογιάννης δεν θα κοιμηθεί μέχρι την Κυριακή από το αγχος
assistant
Αφηνοντας για λιγο στην ακρη το θεμα Λυκογιαννη και γυρνωντας για λιγο στα προηγουμενα θα ηθελα να συμφωνησω κι εγω με καποιους φιλους εδω και να πω οτι το κατεστημενο των Σερρων και της Τριπολης τα χει βαλει με τη φουκαριαρα την Αθηνα και δεν την αφηνει να ορθοποδησει............
Jabar
QUOTE(ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ @ Mar 10 2009, 06:57 ) *
Ατόπημα ο περιορισμός της ελευθέρας έκφρασης γνώμης, ιδέας!

Δεν υπάρχει περιορισμός ελεύθερης έκφρασης.Είσαι ελεύθερος να γράψεις για το πόσο κακή είναι μία διαιτησία και να το τεκμηριώσεις.Αλλά το να γράψεις ότι ο τάδε διαιτητής χρηματίστηκε,ότι υπάρχει κεντρικό σχέδιο εύνοιας είναι άλλο πράγμα.
Ετσι σπηλώνεις ονόματα θα πρέπει να μπορείς να το αποδείξεις και αν δεν μπορεις αντρίκια να υποστεις τις συνέπειες και
όχι ο υπεύθυνος του φόρουμ απέναντι στο νόμο.
Συχνά έχει γραφτεί το ανάλογο ποστ και το ξαναβάζω
Προς όλους τους χρήστες οι οποίοι κατά καιρούς έχουν γράψει σχόλια και "καταγγελίες" για άτομα (με το όνομά τους) που έχουν σχέση με την κατηγορία (παίκτες, προπονητές, διαιτητές ή ανθρώπους ομάδων). Για παράδειγμα, το παραπάνω post..

Από δω και στο εξής, για να γίνει αυτό θα πρέπει να πληρούνται οι πρακάτω προδιαγραφές:

1) Ο τρόπος με τον οποίο γράφει το μέλος την καταγγελία του είναι ορθός βάσει των κανονισμών (χωρίς προσβλητικούς χαρακτηρισμούς προς κανέναν)
2) Να τεκμηριώνει την άποψη-καταγγελία με επιχειρήματα-γεγονότα.
3) Να μας δίνει τα στοιχεία του είτε δημόσια, είτε με πμ.


Σε περίπτωση μη τήρησης των παραπάνω προδιαγραφών το ποστ θα σβήνεται μόλις γίνει αντιληπτό από τους διαχειριστές.
Είναι απόφαση της ομάδας διαχείρισης του forum.


Σκοπός είναι το forum να γίνει χώρος ανταλλαγής απόψεων, συζήτησης και πληροφορίας με όμορφο και πολιτισμένο τρόπο.
Βοηθήστε όλοι σας να το πετύχουμε!
Η ποιοτική αναβάθμιση ξεκινάει από όλους μας. Όλοι εμείς είμαστε το basketforum.
Όσοι δεν επιθυμούν να συμβαδίσουν μαζί μας σε αυτό το δρόμο, μπορούν να απομακρυνθούν και να βρουν αλλού στέγη για τέτοιους είδους ποσταρίσματα..



Σίγουρα η κοινωνία δεν είναι αγγελικά πλασμένη,όλοι μπορούν να αναπαράγουν σενάρια.Εδώ όποιος γράφει τέτοια πρέπει να έχει το θάρος της γνώμης του και να υπογράψει με το όνομά του.
lamar
QUOTE(wade13 @ Mar 10 2009, 12:34 ) *
ποια ονοματα παιζανε??νομιζω δεν εχει κλεισει ακομα....

Μεχρι να κλεισει δεν προκειται να πω ονοματα γιατι δεν θελω να δημιουργησω εντυπωσεις. Μολις κλεισει το θεμα προπονητη θα πω οτι γνωριζω.
Jabar
QUOTE(zelico @ Mar 10 2009, 13:13 ) *
καλως τον πονηρουλη που μπηκε εδω να ειρωνευτει!!! απο που εισαι εσυ παλι? απο πια πολη ?

Δηλαδή πόσο χειρότερο θα ήταν η δημοσίευση αν δεν χρησιμοποιούσες το χαρακτηρισμό πονηρούλης.
Οι ειρωνικοί χαρκτηρισμοί απαγορεύονται,από τον κανονισμό
+1 φάουλ
real
QUOTE(ΟΛΑ @ Mar 10 2009, 12:51 ) *
Ο Στέφανος Δέδας έκανε στο "http://kretaworldbasket.blogspot.com/" την παρακάτω δήλωση :

"Προπονητές και παίκτες παραμένουμε ενωμένοι μετά από την άτυχη στιγμήμε τον Δούκα. Ανεξάρτητα από το χθεσινό αποτέλεσμα, το ματς τη Κυριακής με τον Ίκαρο Καλλιθέας παραμένει κομβικό. Ελπίζουμε ότι ο κόσμος θα μας στηρίξει και πάλι και κρατάμε το γεγονός ότι μετά το παιχνίδι μας χειροκρότησε και μας έδωσε το χέρι, δείγμα του ότι βλέπει την προσπάθεια που κάνουμε. Εξάλλου δεν πρέπει να αμελήσουμε ότι είμαστε μέσα στην προνομιούχα τριάδα και από εδώ και πέρα εξαρτάται αποκλειστικά από εμάς και μόνο τι θα γίνει στην συνέχεια. Θα προσπαθήσω μαζί με τους παίκτες μου να ανταποδώσω την εμπιστοσύνη της διοίκησης και υποσχόμαστε ότι την Κυριακή το απόγευμα ο κόσμος θα φύγει χαμογελαστός από το γήπεδο. Παρά την απογοήτευση θα παλέψω με όλες μου τις δυνάμεις για την άνοδο της ομάδας μου στην Α2, πράγμα που είναι και ο στόχος της διοίκησης του ΟΦΗ

Υ.Γ Τώρα που έμαθε οτι ανέλαβε ο Λυκογιάννης δεν θα κοιμηθεί μέχρι την Κυριακή από το αγχος


ειδα το βιντεακι των 2 τελαυταιων λεπτων με το δουκα.... εχει και τς διαμαρτυριες προς τη γραμματεια επειδη σταματησε το χρονο στο αστοχο σουτ του παναγακη... εκανε σα μικρο παιδακι... δε λεω , οι περισσοτεροι ισως να καναμε και χειροτερα αλλα παιδια κατι πρεπει να παιζει εκει... δεν εξηγειται γιατι να μιλαει (και στη συνεντευξη τυπου) τοσο για αγχος.... μηπως εχε νιωσει την αμφισβιτησει περα απο το κοσμο και απο τους παιχτες του?
assistant
Ειμαι απ τα Καλαβρυτα Αχαιας(καταγωγη) αλλα γεννημα θρεμμα Αθηναιος.Χρειαζεται να καταθεσω και πιστοποιητικο πολιτικων και καινωνικων φρονηματων γαι να ξαναγραψω στο topic σας;;;;;;;;;;;;;;;;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.