Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' Εθνικη 2008-2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66
Antonis B
QUOTE(lek#13# @ Nov 12 2008, 11:03 ) *
παιχνιδια σαν τον Ικαρος Κ-ΟΦΗ σου δινουν αβανταζ ανοδου..
προσωπικα βλεπω μεγαλο διπλο με MVP τον Φαρμακη.............


Φαρμάκης???

είναι καλός αυτός??? smiley.gif
lek#13#
QUOTE(Antonis B @ Nov 12 2008, 12:36 ) *
Φαρμάκης???

είναι καλός αυτός??? smiley.gif
σκέτο φαρμάκι ο μπαγάσας... icon_wave.gif
karaflas
QUOTE(lek#13# @ Nov 12 2008, 13:25 ) *
σκέτο φαρμάκι ο μπαγάσας... icon_wave.gif

μαλλον εισαι εσυ ο ιδιος 'η ειναι κανενας φιλος σου που τον προωθεις...........
Antonis B
QUOTE(karaflas @ Nov 12 2008, 14:38 ) *
μαλλον εισαι εσυ ο ιδιος 'η ειναι κανενας φιλος σου που τον προωθεις...........


υπονοείς ότι ο λεκ#13 είναι μάνατζερ του Φαρμάκη??? 69.gif

καράφλιασα. laugh.gif
karaflas
QUOTE(Antonis B @ Nov 12 2008, 15:30 ) *
υπονοείς ότι ο λεκ#13 είναι μάνατζερ του Φαρμάκη??? 69.gif

καράφλιασα. laugh.gif

ειπα οτι μπορει να ειναι 'η ο ιδιος 'η καποιος φιλος!
Antonis B
Δούκας - ΟΦΗ 81-92

ΔΟΥΚΑΣ (Γιαννόπουλος): Ροζολής 18 (3), Σακελλαράκης 2, Σέιφερ, Καραμπάς 3, Άχης, Ζακυνθινός 9 (1), Παπαργυρόπουλος 15 (1), Γκαβανόπουλος 19, Γαλιώτος 15.
ΟΦΗ (Δέδας): Τσερκιτζόγλου 5, Μπαρλάς 11 (3), Δελατόλας 2, Τσέλιος 22 (4), Τσακιρίδης 15 (1), Βαγενάς 5 (1), Χουλιάρας 10, Λαγουδάκης, Φαρμάκης 15 (2), Σαμουρέλης.


15 πόντους με 2,

χμμμμμμ.... λες ο λεκ#13 να έχει σχέση με το άθλημα???

περιμένουμε τη Κυριακή να δούμε.
karaflas
QUOTE(Antonis B @ Nov 12 2008, 16:07 ) *
Δούκας - ΟΦΗ 81-92

ΔΟΥΚΑΣ (Γιαννόπουλος): Ροζολής 18 (3), Σακελλαράκης 2, Σέιφερ, Καραμπάς 3, Άχης, Ζακυνθινός 9 (1), Παπαργυρόπουλος 15 (1), Γκαβανόπουλος 19, Γαλιώτος 15.
ΟΦΗ (Δέδας): Τσερκιτζόγλου 5, Μπαρλάς 11 (3), Δελατόλας 2, Τσέλιος 22 (4), Τσακιρίδης 15 (1), Βαγενάς 5 (1), Χουλιάρας 10, Λαγουδάκης, Φαρμάκης 15 (2), Σαμουρέλης.


15 πόντους με 2,

χμμμμμμ.... λες ο λεκ#13 να έχει σχέση με το άθλημα???

περιμένουμε τη Κυριακή να δούμε.

φιλε μου με τον δουκα επαιξε ο οφη οχι με τον ολυμπιακο!!!παρατηρω ομως και αυτος απο τον δουκα ο Γαλιωτος ο οποιος δεν υπαρχει πουθενα εχει βαλει 15 ποντους!!οπως και ενας ροζολης(?????)(παναγια βοηθα!!) εχει βαλει 18 ποντους(!!!!!!).λες οι ποντοι ενος παιχνιδιου που επαιξε ο πρωτος με εναν απο το τελος να ειναι κριτιριο για το τι θα ακολουθησει σε ενα ντερμπι ΦΩΤΙΑ???......ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ................
Antonis B
δεν το είδα το παιχνίδι.

λες ότι έπαιξαν τα "δεύτερα" ???

(και ο Δούκας με τον ΟΦΗ έπαιξε, όχι με το Παναθηναικό, δεν το κατάλαβα)
ghate
QUOTE(karaflas @ Nov 12 2008, 16:25 ) *
φιλε μου με τον δουκα επαιξε ο οφη οχι με τον ολυμπιακο!!!παρατηρω ομως και αυτος απο τον δουκα ο Γαλιωτος ο οποιος δεν υπαρχει πουθενα εχει βαλει 15 ποντους!!οπως και ενας ροζολης(?????)(παναγια βοηθα!!) εχει βαλει 18 ποντους(!!!!!!).λες οι ποντοι ενος παιχνιδιου που επαιξε ο πρωτος με εναν απο το τελος να ειναι κριτιριο για το τι θα ακολουθησει σε ενα ντερμπι ΦΩΤΙΑ???......ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ................



Γιατι κραζετε τους παιχτες του Δουκα ειλικρινα δεν καταλαβαινω.Δεν νομιζω να εχουν πειραξει κανεναν.Και για να βαλαν απο 18 και 15 ποντους τα παλικαρια καποια σχεση θα εχουν με το αθλημα.Α και μη πει κανεις οτι ειμαι μανατζερ η φιλος τους γιατι ουτε που τα ξερω τα παιδια απλα μου θεωρω οτι δεν ειναι σωστο να κραζουμε πισω απο ενα ψευδονυμο.
karaflas
QUOTE(ghate @ Nov 12 2008, 19:09 ) *
Γιατι κραζετε τους παιχτες του Δουκα ειλικρινα δεν καταλαβαινω.Δεν νομιζω να εχουν πειραξει κανεναν.Και για να βαλαν απο 18 και 15 ποντους τα παλικαρια καποια σχεση θα εχουν με το αθλημα.Α και μη πει κανεις οτι ειμαι μανατζερ η φιλος τους γιατι ουτε που τα ξερω τα παιδια απλα μου θεωρω οτι δεν ειναι σωστο να κραζουμε πισω απο ενα ψευδονυμο.

φιλε μου εχεις απολυτο δικιο απλα εδωσα καποια παραδειγματα που τα ειχα μπροστα μου εκεινη την ωρα!!
Spap
QUOTE(karaflas @ Nov 12 2008, 16:25 ) *
φιλε μου με τον δουκα επαιξε ο οφη οχι με τον ολυμπιακο!!!παρατηρω ομως και αυτος απο τον δουκα ο Γαλιωτος ο οποιος δεν υπαρχει πουθενα εχει βαλει 15 ποντους!!οπως και ενας ροζολης(?????)(παναγια βοηθα!!) εχει βαλει 18 ποντους(!!!!!!).λες οι ποντοι ενος παιχνιδιου που επαιξε ο πρωτος με εναν απο το τελος να ειναι κριτιριο για το τι θα ακολουθησει σε ενα ντερμπι ΦΩΤΙΑ???......ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ................

Αμα πιστευεις οτι ο Γαλιωτος δεν υπαρχει τοτε εισαι παραγματικα μυρωδιας....
Δες τον μια φορα και μετα κρινε τον... το παλικαρι κανει πλακα και τρυματιας που ειναι!!!
παιρνει 15 ριμπαουντ και βαζει 15... με καλα ποσοστα! αααα ριχνει και 3 ταπες....
μαλλον δεν ειναι καλος... εχεις δικιο!!!!!



ΑΑΑΑΑΑΑ δεν ειμαι ο γαλιωτος ουτε μανατζερ του ουτε φιλαρακι του... τον εχω δει απο περσυ με αλιμο που ειχε παιξει λιγα παιχνιδια αλλα και παλι φαινοταν η διαφορα του...
ειναι του 86 και εχει περασει μεγαλες δυσκολιες...
karaflas
QUOTE(Spap @ Nov 12 2008, 22:07 ) *
Αμα πιστευεις οτι ο Γαλιωτος δεν υπαρχει τοτε εισαι παραγματικα μυρωδιας....
Δες τον μια φορα και μετα κρινε τον... το παλικαρι κανει πλακα και τρυματιας που ειναι!!!
παιρνει 15 ριμπαουντ και βαζει 15... με καλα ποσοστα! αααα ριχνει και 3 ταπες....
μαλλον δεν ειναι καλος... εχεις δικιο!!!!!



ΑΑΑΑΑΑΑ δεν ειμαι ο γαλιωτος ουτε μανατζερ του ουτε φιλαρακι του... τον εχω δει απο περσυ με αλιμο που ειχε παιξει λιγα παιχνιδια αλλα και παλι φαινοταν η διαφορα του...
ειναι του 86 και εχει περασει μεγαλες δυσκολιες...

ξερεισ τοσα πολλα γιαυτον και δεν εισαι κατι απο τα παραπνω που μας λες?χαχα πλακα εχεις!!φιλαρακο 15 ποντους 15 ρυμπαουντ βαζει και περνει σε καποιον δικο σου κοσμο...να ειμαστε καλα να παρακολουθουμε αγωνες απο κοντα και να διαβαζουμε και καμια εφημεριδα!!!ενα κορμι ειναι τιποτα αλλο!!!
Spap
QUOTE(karaflas @ Nov 12 2008, 22:12 ) *
ξερεισ τοσα πολλα γιαυτον και δεν εισαι κατι απο τα παραπνω που μας λες?χαχα πλακα εχεις!!φιλαρακο 15 ποντους 15 ρυμπαουντ βαζει και περνει σε καποιον δικο σου κοσμο...να ειμαστε καλα να παρακολουθουμε αγωνες απο κοντα και να διαβαζουμε και καμια εφημεριδα!!!ενα κορμι ειναι τιποτα αλλο!!!

παιζουν αλλοι φιλοι μου εκει... και βλεπω δουκα....
θες να σου φερω στατιστικη?????αμα βλεπεις ματσακια εσυ που τα ξερεις ολα απο οτι φιανεται ανοιξε τα ματακια σου και δες και με χαλκιδα και με οφη που ειδα.... πλακα τους εκανε!!!!
karaflas
καλα εσυ θα μας τρελανεις!!θα σου κανω τοτε μια ερωτηση!!αφου μας λες οτι ειναι τοσο καλος,γιατι δεν εχει παιξει παραπανω?ρε μας δουλευεις?παικτης 86 γεννημενος,2.10 και παιζει στην β'εθνικη?τον φαγανε και αυτον τα κυκλωματα ε?χαχαχαχχα πλακα εχεις!!μαλλον εσυ δεν το μυριζεις καθολου!ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΜΩς!!
lek#13#
ρε φιλε καραφλα τον ξερεις εσυ τον Φαρμακη?
Κολλητος μου ειναι.Κ επειδη εχω παρει πρωταθληματα
μαζι του κ εχω παιξει απειρες φορες μαζι του,ξερω
τι παικτης ειναι.Οπως ξερουν κ πολλες ομαδες!
Δεν χρειαζετε να μπω σε λεπτομερειες.Καλα κανεις
κ εκφραζεις τις αποψεις σου.Δημοκρατια εχουμε.
Αλλα να λες σε ενα φορουμ πως προωθουμε 30 χρονους
ειναι τουλαχιστον αστειο!!
peace.gif
Spap
QUOTE(karaflas @ Nov 12 2008, 22:29 ) *
καλα εσυ θα μας τρελανεις!!θα σου κανω τοτε μια ερωτηση!!αφου μας λες οτι ειναι τοσο καλος,γιατι δεν εχει παιξει παραπανω?ρε μας δουλευεις?παικτης 86 γεννημενος,2.10 και παιζει στην β'εθνικη?τον φαγανε και αυτον τα κυκλωματα ε?χαχαχαχχα πλακα εχεις!!μαλλον εσυ δεν το μυριζεις καθολου!ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΜΩς!!


δε ξανασχολουμαι μαζι σου γιατι πρεπει να εισαι οοοοοοο ασχετος...
δηλαδη επειδη δεν ειναι πιο ψηλα σημαινει οτι ειναι και κακως παιχτης...τρομερο! αρα με λιγα λογια οποιος του 86 παιζει β' εθνικη δε κανει!!!! τετραγωνη λογικη!!!!
εγω απλα σε προσκαλω να δεις ενα παιχνιδι του δουκα και να μου πεις αν εχω αδικο για την αμυνα, τα ριμπαουντ και τα ποσοστα του στην επιθεση!!!!
rover6
QUOTE(Spap @ Nov 12 2008, 22:07 ) *
Αμα πιστευεις οτι ο Γαλιωτος δεν υπαρχει τοτε εισαι παραγματικα μυρωδιας....
Δες τον μια φορα και μετα κρινε τον... το παλικαρι κανει πλακα και τρυματιας που ειναι!!!
παιρνει 15 ριμπαουντ και βαζει 15... με καλα ποσοστα! αααα ριχνει και 3 ταπες....
μαλλον δεν ειναι καλος... εχεις δικιο!!!!!



ΑΑΑΑΑΑΑ δεν ειμαι ο γαλιωτος ουτε μανατζερ του ουτε φιλαρακι του... τον εχω δει απο περσυ με αλιμο που ειχε παιξει λιγα παιχνιδια αλλα και παλι φαινοταν η διαφορα του...
ειναι του 86 και εχει περασει μεγαλες δυσκολιες...



ΤΣΑΜΠΑ ΜΑΛΩΝΕΤΑΙ ,ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΠΑΣ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΑΡΓΟΣ,ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ 2,20.
ΘΕΛΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ , Ο ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΑ ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΤΟΥ ΣΤΟΙΧΕΙΑ,ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΑΙ ΠΟΙΟΙ ΠΑΙΖΟΥΝ 5ΑΡΙΑ ΣΤΗΝ Α2
VaVaRos
Βαθμολογια κανενας ξερει να μου πει ρε παιδια η που μπορω να δω
ο Μουζακιτης που παιζει στον ικαρο σερρων ξερει κανεισ αν παιζει καλα
γιατι φετος δεν ακουγεται καθολου
GREER
QUOTE(VaVaRos @ Nov 13 2008, 21:36 ) *
Βαθμολογια κανενας ξερει να μου πει ρε παιδια η που μπορω να δω
ο Μουζακιτης που παιζει στον ικαρο σερρων ξερει κανεισ αν παιζει καλα
γιατι φετος δεν ακουγεται καθολου

http://www.basket.gr/cont/champ/2008/vathm82.asp
milan
Συγνώμη που θα στο πώ αλλά ο Μουζακίτης απ'ότι έμαθα έπαθε χιαστούς...
VaVaRos
QUOTE(milan @ Nov 14 2008, 02:02 ) *
Συγνώμη που θα στο πώ αλλά ο Μουζακίτης απ'ότι έμαθα έπαθε χιαστούς...

κριμα γιατι παιχτες σαν τον Μουζακιτη διδασκουν αμυνα και basket
του χρονου που θα παιζω και εγω στην κατηγορια σας
skinspath 4
Αντε να δουμε τη...διαφορα στο αυριανο διπλο!
Γερα ΟΦΑΡΑ, και ο κοσμος σου θα ναι και ΠΑΛΙ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ!
Ευχομαι να γινει ματσαρα παντως,μην ταξιδεψω αδικα απο Κρητη!!!
lebronjames
ΚΟΜΟΤΗΝΗ-ΔΟΥΚΑΣ=1 +13
kaukasios
ο λαυριο εχασε 76-71 στις σερρες.
sporting b.c.
ήηηηηηημαρτον !!! όλο τα ίδια και τα ίδια... μια μεγαλη προσπάθεια να πηγαίνει πάντα χαμένη απο λάθη... χάσαμε 2 πόντους στην παράταση με τον τρόπο που ξέρουμε καλα !!! ΡΙΜΠΑΟΥΝΤ ΚΑΙ ΛΑΘΗ !!! μεγάλο respect στον ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟ !!!
sporting b.c.
basketblog

Κομοτηνή - Δούκας 95-82
Ίκαροι Σερρών - Λαύριο 76-71
Π. Φάληρο - Αρκαδικός 43-93
Γουμένισσα - Αναγέννηση/Φλόγα 78-81
Αίας Ευ. - Αμύντας 68-69
Σπόρτιγκ - Απόλλων Καλ. 85-87 (75-75 κ.α)
Πιερικός Αρχέλαος - Χαλκίδα 86-67
Ίκαρος Καλλιθέας - ΟΦΗ 71-63

Κομοτηνή - Δούκας 95-82
Διαιτητές: Πουρσανίδης - Ζαγορίδης
Τα δεκάλεπτα: 37-19, 54-38,68-56, 95-82
ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης): Γιαουρτόγλου, Στεφανίδης 15 (1), Φουτσιτζής 10 (1), Λεχούδης 19, Τσακωνίτης 16, Ντίνας, Παπαγεωργίου 4, Κτίστου 29 (7), Μίκιτς, Βελή, Χαλίλ 2.
ΔΟΥΚΑΣ (Γιαννόπουλος): Βήττας, Ροζολής 14 (3), Σακελλαράκης 4, Γαλιώτος Θ., Καραμπάς, Άχης 14, Ζακυνθινός 8, Παπαργυρόπουλος 20, Γκαβανόπουλος 10 (1), Γαλιώτος Γ. 12, Βερτούδος.

Ίκαροι Σερ. - Λαύριο 76-71
Διαιτητές: Τσούντσουρας - Μήτσιου
Τα δεκάλεπτα: 17-20, 32-37, 57-50, 76-71
ΙΚΑΡΟΙ Σ. (Καμαράκης): Πεχλιβάνης 16 (1), Ιωσηφίδης, Γεωργαντζάς 9, Παππούδας 8 (1), Σίσκος, Ασημάκης 27 (1), Βοϊβατόπουλος 7 (1), Τοπούζης 20.
ΛΑΥΡΙΟ (Σερέλης): Τρικαλιώτης 2, Μέντζος, Σπηλιόπουλος 5 (1), Τσολάτος 9 (3), Κασσάνος, Σίννης 2, Γιαννακόπουλος 13, Αγαπητός, Κασαμπαλής 8, Λυκογιάννης 11, Ψυλέας 21 (2).

Ίκαρος Καλ - ΟΦΗ 71-63
Διαιτητές: Σαλαβός - Καλούτσας
Τα δεκάλεπτα: 16-22, 36-32, 47-42, 71-63.
ΊΚΑΡΟΣ ΚΑΛ. (Χαριτάτος): Γκριτζέλης 4, Μάρτζος, Φαλέκας 3 (1), Υφαντής 12, Εμμανουιλίδης 15, Μελάς 8 (1), Πολυτάρχου 2, Καρασταμάτης, Τσότσος 11, Παπαδάκης 9, Κατούφας 7, Κούκουρας
ΟΦΗ (Δέδας): Τσερκιτζόγλου 6 (2), Μπαρλάς 6 (2), Δελατόλας 5, Τσέλιος 6, Τσακιρίδης 20 (2), Βαγενάς 7 (1), Χουλιάρας 13, Φαρμάκης, Σαμουρέλης.

Αίας Ευόσμου – Αμύντας 68-69
Διαιτητές: Μιχέλης-Μερτζάνης
Τα δεκάλεπτα: 10-19, 23-30,36-55, 68-6
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Δήμου): Μουράτογλου, Χατζηχρήστος 9 (1), Τριανταφυλλίδης 10 (1) , Παπαπέτρου 11 (1), Δάλπας 17, Χατζηβρέττας 2, Καθοπούλης 9 (2), , Σουφλιάς 7 (1), Μπέλλος 3.
ΑΜΥΝΤΑΣ (Βλάχος) : Ζούπας 6, Μπάρμπας 6, Σαμοθράκης 15 (3), Μπούτρος 2, Παγώνης 10 (1), Δορκοφίκης, Βογιατζής 17, Λαζαρίδης 11 (3), Μουμούρης, Γιανναλέτσος 2.

Σπόρτιγκ - Απόλλων Καλ 85-87 (75-75 κ.α)
Διαιτητές: Ξάνθος, Παντελίδης
Τα δεκάλεπτα: 23-14, 33-38, 50-56, 75-75 (κ.α.), 85-87
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Γιάνναρης): Παπάνογλου 5 (1), Καϋμενάκης, Θυμιός 1, Γυφτάκης 5 (1), Χούμας 27 (3), Τσόπης 8 (1), Βρύνας 11 (3), Μαστροκωστόπουλος 9 (1), Καττής 9 (1), Ευθυμίου 10.
ΑΠΟΛΛΩΝ Κ. (Κόρφας): Παπαδόπουλος 8 (2), Τρούλιαλης 7 (2), Νάνης 30 (1), Αντωνιάδης 18, Περράκης 7 (1), Χατζατούροφ 9 (1), Τεβετζίδης 6, Πατρίκης 2.

Πιερικός Αρχέλαος – Χαλκίδα 86-67
Διαιτητές: Λαζαρίδης - Τσαουσίδης
Τα δεκάλεπτα: 27-19, 43-30, 59-51, 86-67
ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Θωμαΐδης): Χρυσανθόπουλος 12 , Χατζηϊωάννου 7, Τσαϊτουρίδης 6, Γερογιάννης 4, Χρυσόπουλος 2, Παπαμηχαήλ, Ράπτης 13, Χρυσίδης 9 (1), Κοθράς 15 (2), Κουρκούτας 1, Κουνούπης 2, Τσούκ 15.
ΧΑΛΚΙΔΑ (Μυριούνης): Παππάς 10 (2), Πασαλίδης 6, Φρουσκλιάς , Τραϊανός 13 (2), Πανταζής, Κατσίμπας 4, Ψαρόπουλος 7 (1), Πλουτέτσκι 9, Γέρεμιτς 18.

Γουμένισσα - Αναγέννηση/Φλόγα 78-81
Διαιτητές: Ξάνθος - Παντελίδης
Τα δεκάλεπτα: 22-19, 38-42, 61-59, 78-81
ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ (Νίτσης): Μπάγκι 22 (6), Μούμογλου 2, Γυμνόπουλος 18 (3), Δημητρίου 4, Καρυπίδης 5 (1), Πάντσιος 8, Κόγιας 10, Δελημπαλτίδης 6.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ/ΦΛΟΓΑ (Χατζηκυριακίδης): Μπουρδάνος 19 (3), Κλέπκος, Γαλανίδης 7 (1), Πιτάκας 4, Τσιμπλιαρίδης 3 (1), Τσακαλέρης 5, Ζαρογιάννης 19, Σπυρόπουλος 9 (3), Τουλούμης 7 (2), Ευαγγελινός 8 (2).


Σε λίγο περισσότερα...
Weekendman
Έυκολη νίκη του Πιερικού επι της Χαλκίδας, μάλλον περισσότερο ενδιαφέρον ήταν το γυναικείο παιχνίδι χάντμπολ που προηγήθηκε και καθυστέρησε το ματς 35 λεπτά, η ή παρέα πρώην πάικτη του Πιερικού απο αυτούς που έπαιξαν στην μοναδική συμμετοχή του Πιερικού στην Α κατηγορία παρά το ματς,ο Πιερικός ξεκίνησε δυναμικά προγήθηκε με διψήφια διαφορά,χαλάρωσε αλλά παρά ότι ο Τσούκ φορτώθηκε με τρία φάουλ είχε άνετα προβάδισμα μέχρι το 2ο δεκάλεπτο, στο τρίτο είχαμε πολλά λάθη απο τον Πιερικό, η Χαλκίδα μείωσε αρκετά, και τελικά η διαφορά των 8 πόντων στο τρίτο δεκάλεπτο ήταν μια χαρά για τον Πιερικό, πού όμως στο τελευταίο δεκάλεπτο καθάρισε απο νωρίς την υπόθεση νίκη.
karaflas
QUOTE(sporting b.c. @ Nov 16 2008, 20:46 ) *
ήηηηηηημαρτον !!! όλο τα ίδια και τα ίδια... μια μεγαλη προσπάθεια να πηγαίνει πάντα χαμένη απο λάθη... χάσαμε 2 πόντους στην παράταση με τον τρόπο που ξέρουμε καλα !!! ΡΙΜΠΑΟΥΝΤ ΚΑΙ ΛΑΘΗ !!! μεγάλο respect στον ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟ !!!

για μια ακομα φορα η ομαδα σας δεν τα καταφερε εντος εδρας!!φιλε πιστευω οτι σιγα σιγα θα σασ γυρισει!!!τα τελευταια παιχνιδια τα εχετε χασει ολα ετσι στο τελος!!τι σημαινει ''μεγαλο respect στον χριστοφορο?ο Σταμοπουλος εχει φυγει απο την ομαδα σας?δεν τον εχω διαβασει καθολου!!
kesariani 4ever
παρακολουθωντας το δυσκολο πρωταθλημα της Β'εθνικης εχω να επισημανω πως η ευχαριστη εκπληξη του πρωταθληματος εκτος βεβαια απο την κομοτηνη(πολυ καλη ομαδα με πολυ λιγα χρηματα) ειναι ο πιερικος-αρχελαος.απο εκει και περα υπαρχουν οι δυνατες ομαδες οπως ικαρος,αρκαδικος,οφη,αμυντας-λαυριο(κατωτεροι των προσδοκιων μεχρι στιγμης) και απλα καλες ομαδες οπως καλαμαρια,ευοσμος,σερρες,αναγεννηση-φλοφα(που παλευουν ολα τα παιχνιδια ανεξαρτητος αντιπαλου μεσα-εξω).απο εκει και περα το φαληρο εχει υποβιβαστει και 4 ομαδες θα παλεψουν για 3 θεσεις(δουκας,χαλκιδα,γουμενισσα,σπορτιγκ).
ghate
Ο σπορτινγκ ειναι καλη ομαδα κια με καλους παιχτες...το προβλημα του ειναι οτι μαλλον δε πιστευει στις δυνατοτητες και στο οτι ΜΠΟΡΕΙ να κερδισει!!!! ολα τα ματς και με καλες ομαδες αλλα και με πιο ευκολες τα χανει στο τελος και δυσκολα...
θα κανει μια δυο εκπληξεις σιγουρα!!!
sporting b.c.
QUOTE(karaflas @ Nov 16 2008, 23:53 ) *
για μια ακομα φορα η ομαδα σας δεν τα καταφερε εντος εδρας!!φιλε πιστευω οτι σιγα σιγα θα σασ γυρισει!!!τα τελευταια παιχνιδια τα εχετε χασει ολα ετσι στο τελος!!τι σημαινει ''μεγαλο respect στον χριστοφορο?ο Σταμοπουλος εχει φυγει απο την ομαδα σας?δεν τον εχω διαβασει καθολου!!


o Χριστόφορος χτες έβαλε πολλούς πόντους οι οποίοι ήταν "φιλι ζωης" και ο Σταμόπουλος είναι τραυματίας sad.gif
karaflas
QUOTE(ghate @ Nov 17 2008, 18:12 ) *
Ο σπορτινγκ ειναι καλη ομαδα κια με καλους παιχτες...το προβλημα του ειναι οτι μαλλον δε πιστευει στις δυνατοτητες και στο οτι ΜΠΟΡΕΙ να κερδισει!!!! ολα τα ματς και με καλες ομαδες αλλα και με πιο ευκολες τα χανει στο τελος και δυσκολα...
θα κανει μια δυο εκπληξεις σιγουρα!!!

συμφωνω με αυτα που λες!

QUOTE(sporting b.c. @ Nov 17 2008, 18:20 ) *
o Χριστόφορος χτες έβαλε πολλούς πόντους οι οποίοι ήταν "φιλι ζωης" και ο Σταμόπουλος είναι τραυματίας sad.gif

φιλε μου δεν εχω καταλαβει ακομα ποιος ειναι ο χριστοφορος απο την ομαδα σου!!σορρυ αλλα τους παικτες δεν τους ξερω(οσους ξερω) με τα μικρα τους!!
sporting b.c.
QUOTE(karaflas @ Nov 17 2008, 16:40 ) *
συμφωνω με αυτα που λες!


φιλε μου δεν εχω καταλαβει ακομα ποιος ειναι ο χριστοφορος απο την ομαδα σου!!σορρυ αλλα τους παικτες δεν τους ξερω(οσους ξερω) με τα μικρα τους!!


Χούμας
karaflas
QUOTE(sporting b.c. @ Nov 17 2008, 18:49 ) *
Χούμας

μαλιστα.μπορεις να μου πεις λιγο και τα μικρα των ΤΣΟΠΗ,ΣΤΑΜΟΠΟΥΛΟΥ,ΕΥΘΗΜΙΟΥ?
sporting b.c.
QUOTE(karaflas @ Nov 17 2008, 16:52 ) *
μαλιστα.μπορεις να μου πεις λιγο και τα μικρα των ΤΣΟΠΗ,ΣΤΑΜΟΠΟΥΛΟΥ,ΕΥΘΗΜΙΟΥ?


ηλιας,γιαννης,θανασης... μηπως διαβασες το σχολιο του αγωνα στο site του sporting club που αναφερονται με τα μικρα ;
karaflas
QUOTE(sporting b.c. @ Nov 17 2008, 19:16 ) *
ηλιας,γιαννης,θανασης... μηπως διαβασες το σχολιο του αγωνα στο site του sporting club που αναφερονται με τα μικρα ;

οχι δεν εχω ιδεα για κατι τετοιο!ποιο ειναι το site του sporting club?
sporting b.c.
QUOTE(karaflas @ Nov 17 2008, 17:22 ) *
οχι δεν εχω ιδεα για κατι τετοιο!ποιο ειναι το site του sporting club?


http://www.sportingclub.googlepages.com
karaflas
QUOTE(sporting b.c. @ Nov 17 2008, 19:26 ) *

πραγματικα πολυ καλη δουλεια παιδια!!τετοιους φιλαθλους χρειαζονται οι ομαδες!!που να ειναι κοντα στην ομαδα και στα καλα ΑΛΛΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ!και παλι μπραβο!
Weekendman
QUOTE
παρακολουθωντας το δυσκολο πρωταθλημα της Β'εθνικης εχω να επισημανω πως η ευχαριστη εκπληξη του πρωταθληματος εκτος βεβαια απο την κομοτηνη(πολυ καλη ομαδα με πολυ λιγα χρηματα) ειναι ο πιερικος-αρχελαος.

Και αυτό με την πλειοψηφία των παικτών απο την Πιερία, σημαντικό αν λάβουμε υπόψη οτι σε υψηλό επίπεδο(Α1 και Α2) οι παίκτες απο την Πιερία είναι ελάχιστοι.
GREER
QUOTE(Weekendman @ Nov 18 2008, 00:39 ) *
Και αυτό με την πλειοψηφία των παικτών απο την Πιερία, σημαντικό αν λάβουμε υπόψη οτι σε υψηλό επίπεδο(Α1 και Α2) οι παίκτες απο την Πιερία είναι ελάχιστοι.

Γραψε +20 στο Λαυριο, εαν εχουμε την υγεια μας πρωτα απο ολα.
basketka*los
QUOTE(kesariani 4ever @ Nov 17 2008, 13:48 ) *
παρακολουθωντας το δυσκολο πρωταθλημα της Β'εθνικης εχω να επισημανω πως η ευχαριστη εκπληξη του πρωταθληματος εκτος βεβαια απο την κομοτηνη(πολυ καλη ομαδα με πολυ λιγα χρηματα) ειναι ο πιερικος-αρχελαος.απο εκει και περα υπαρχουν οι δυνατες ομαδες οπως ικαρος,αρκαδικος,οφη,αμυντας-λαυριο(κατωτεροι των προσδοκιων μεχρι στιγμης) και απλα καλες ομαδες οπως καλαμαρια,ευοσμος,σερρες,αναγεννηση-φλοφα(που παλευουν ολα τα παιχνιδια ανεξαρτητος αντιπαλου μεσα-εξω).απο εκει και περα το φαληρο εχει υποβιβαστει και 4 ομαδες θα παλεψουν για 3 θεσεις(δουκας,χαλκιδα,γουμενισσα,σπορτιγκ).

Πολυ σωστη η τοποθετηση του φιλου μας απο τη Καισαριανη...Και νομιζω οτι στη ριψοκινδυνη προβλεψη που ειχα κανει στις αρχες εχω πεσει 100% μεσα σχεδον...εκτοσ κι αν εξαιρεσουμε τη Χαλκιδα την οποια ομως μιλαγα μονο για τα αποτελεσματα που εχει φερει και οχι για προσωπικη εκτιμηση!
Εγω θα εβαζα τις ομαδες πλεον σε μια σειρα οχι τυχαια...
ικαρος-οφη-αρκαδικος
λαυριο-κομοτην-αμυντας
πιερικος-φλογα-καλαμαρια
ευοσμος-σερρες
γουμενισσα-δουκα
σπορτιγκ
χαλκιδα
φαληρο
GREER
QUOTE(basketka*los @ Nov 18 2008, 05:01 ) *
Εγω θα εβαζα τις ομαδες πλεον σε μια σειρα οχι τυχαια...
ικαρος-οφη-αρκαδικος
λαυριο-κομοτην-αμυντας
πιερικος-φλογα-καλαμαρια
ευοσμος-σερρες
γουμενισσα-δουκα
σπορτιγκ
χαλκιδα
φαληρο

Καμμια απο αυτες τις ομαδες που εχεις απο πανω μας δεν ειναι καλυτερη. Αλλωστε τον Ικαρο τον κερδισαμε ευκολα και με τον ΟΦΗ(πιστευω οτι θα ανεβει 100%) χασαμε λογω αυτοκτονιας-διαιτησιας και εδρας(ΟΛΕΣ οι ομαδες που θα πανε εκει θα χασουνε με πανω απο 10 ποντους διαφορα τουλαχιστον). Τον Αρκαδικο θα τον δουμε στην πορεια, γιατι ειναι αρχη ακομα και καποια αποτελεσματα και γενικοτερα η βαθμολογια ξεγελανε πολλους. Κανε λιγο υπομονη.
basketka*los
QUOTE(GREER @ Nov 20 2008, 02:54 ) *
Καμμια απο αυτες τις ομαδες που εχεις απο πανω μας δεν ειναι καλυτερη. Αλλωστε τον Ικαρο τον κερδισαμε ευκολα και με τον ΟΦΗ(πιστευω οτι θα ανεβει 100%) χασαμε λογω αυτοκτονιας-διαιτησιας και εδρας(ΟΛΕΣ οι ομαδες που θα πανε εκει θα χασουνε με πανω απο 10 ποντους διαφορα τουλαχιστον). Τον Αρκαδικο θα τον δουμε στην πορεια, γιατι ειναι αρχη ακομα και καποια αποτελεσματα και γενικοτερα η βαθμολογια ξεγελανε πολλους. Κανε λιγο υπομονη.

Εγω θα συμφωνησω μαζι σου!Αλλα και φετος ξεκινας με ενα ντεζαβανταζ το οποιο ειναι ηδη οι τρεις ηττες που εχεις...και ενταξει δεν ειναι καποια ηττα μη φυσιολογικη,αλλα ομαδα που θελει να θεωρειτε πρωτης γραμμης-ταχυτητας επρεπε να εχει παρει ενα απο τα τρια αυτα παιχνιδια!
GREER
QUOTE(basketka*los @ Nov 20 2008, 11:55 ) *
Εγω θα συμφωνησω μαζι σου!Αλλα και φετος ξεκινας με ενα ντεζαβανταζ το οποιο ειναι ηδη οι τρεις ηττες που εχεις...και ενταξει δεν ειναι καποια ηττα μη φυσιολογικη,αλλα ομαδα που θελει να θεωρειτε πρωτης γραμμης-ταχυτητας επρεπε να εχει παρει ενα απο τα τρια αυτα παιχνιδια!

Ειμαστε πολυ κατωτεροι των προσδοκιων. Δεν διαφωνω. Ισα-ισα το φωναζω κιολας. Αλλα ειναι ακομα η αρχη. Καταρχας πρεπει να κανουμε το απολυτο στην εδρα μας. Εαν γινει αυτο και εαν παρεις τα δεδομενα διπλα με Σπορτινγκ, Δουκα, Φαληρο, Γουμενισσα και Χαλκιδα τοτε μετα νομιζω οτι χρειαζεσαι μονο ενα με δυο καλα διπλα για να ανεβεις 100%. Και το Λαυριο ειναι η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ομαδα στη κατηγορια που μπορει να χτυπησει ΟΛΑ τα παιχνιδια εκτος εδρας και να τα διεκδικησει στα ισια. Αυτο αποδειχτηκε με τον ΟΦΗ που κατα την αποψη μου, εκει, ολοι θα προσκυνησουν. Εαν η ομαδα δεσει, βρει την ψυχολογια της και τα πατηματα της τοτε κανενας απεναντι μας δεν θα εχει καμμια τυχη. Το θεμα ειναι να μην το πιστευουμε μονο εμεις οι φιλαθλοι, αλλα και οι παιχτες μας.
Weekendman
QUOTE(GREER @ Nov 18 2008, 01:06 ) *
Γραψε +20 στο Λαυριο, εαν εχουμε την υγεια μας πρωτα απο ολα.


ΟΙ εκτός έδρας εμφανίσεις του Πιερικού-Αρχελάου με μια νίκη και δύο ήττες με μικρή διαφορά, δεν συνηγορούν για κάτι τέτοιο,αλλά να δούμε τι θα γίνει στο Ηρακλείο με τον ΌΦΗ και με μια εκτός έδρας νίκη ίσως η ομάδα μας να δείξει οτι πάει για υψηλότερους στόχους ,αλλά ακόμα δεν ειναι καιρος για μεγάλα λόγια ,είναι ηλίθιο να πέφτει ποδόσφαιρο και μπάσκετ Πιερικού την ίδια μέρα,αν δεν υπάρχει καθυστέρηση στο μπασκετικό μάτς δεν προλαβαίνεις να τα συνδύασεις και τα δύο και επίσης δύσκολα να πληρώσεις εισητήριο και για τα δύο την ίδια μέρα, πάλι καλά, η προσέλευση του κόσμου είναι καλή με ένα σχετικά γεμάτο γήπεδο(που δεν είναι και τεράστιο) όπως με Χαλκίδα σίγουρα η παρουσία του κόσμου μπορεί να γίνει πιο έντονη και πολυπληθής κάτι δύσκολο εως τώρα για τους λόγους που εξήγησα.
GREER
QUOTE(Weekendman @ Nov 20 2008, 22:28 ) *
ΟΙ εκτός έδρας εμφανίσεις του Πιερικού-Αρχελάου με μια νίκη και δύο ήττες με μικρή διαφορά, δεν συνηγορούν για κάτι τέτοιο

Αυτο ειναι το θεμα. Οτι στην εδρα μας εξαρταται απο το Λαυριο τι θα κανει και οχι απο τον Πιερικο. Εαν παιξουμε καλα και συγκεντρωμενα θα χασετε με 20 ποντους διαφορα και πανω, χωρις παρεξηγηση. Εαν οχι, τοτε μπορει να εχουμε και προβλημα, αλλα μαλλον παλι θα ξαναχασετε. Απλως σου λεω την πραγματικοτητα φιλε μου. Δεν εχω κατι με τον Πιερικο.
Xainis
Από τα λίγα πράγματα που έχω δει -και πάντα μιλώντας ως απλός φίλαθλος του ΟΦΗ- μπορώ να συμπεράνω, και με βάση τα λεγόμενά σας, τα εξής:
Πολλά από τα φερόμενα ως φαβορί ξεκίνησαν "χλωμά".
Ο ΟΦΗ έχει δώσει 4 παιχνίδια μακριά από την Κρήτη και μόλις 2 εντός.
Νίκες εντός με Λαύριο (πολύ καλό υλικό, αθλητική ομάδα με βάθος πάγκου) και άνετα με Χαλκίδα, μεγάλο διπλό την πρεμιέρα στον Αμύντα, διπλό στο Δούκα, ήττα εντός προγράμματος στην Καλλιθέα και ήττα στη Θεσσαλονίκη από τη Φλόγα. Μια ήττα επειδή δεν του βγήκαν τα σουτ. Ίσως υπάρξουν κι άλλες τέτοιες.
Για τον ΟΦΗ είναι σηματικό- όπως και για κάθε ομάδα- να εκμεταλλευτεί την έδρα του.
Δεν αποκλείω "απόδραση" από το κλειστό του ΟΦΗ για κάποιον φιλοξενούμενο, αν στην ομάδα μου δε βγουν τα σουτ.
Απο εκεί και πέρα το πρωτάθλημα εξελίσσεται συναρπαστικά αφού στις πρώτες θέσεις είναι ομάδες που σύμφωνα με τα λεγόμενά σας δεν ήταν αναμενόμενες.
Δεν είναι τυχαίο που και η Κομοτηνή και ο Αρκαδικός είναι ομάδες της περιφέρειας. Ίσως λοιπόν να μην έχετε τόσο καλή γνώση του υλικού τους, μιας και οι περισσότεροι όπως αντιλαμβάνομαι ζείτε στην Αθήνα.
Η καλή ψυχολογία που δημιουργούν τα θετικά αποτελέσματα μπορεί να τους δώσει ώθηση για τη συνέχεια.
Όλα φαίνονται πιθανά και ανοιχτά και αυτή τη στιγμή ακλόνητο φαβορί από το βαθμολογικό πίνακα δεν προκύπτει.
Καλή συνέχεια και καλώς να ορίσετε όλοι σας στην Κρήτη.
Χ.Π
αληθευει η φημη που θελει το φαληρο να εχει κανει 2 'μεταγραφες' ή ενεργοποιησεις παλαιων δελτιων ???
kaukasios
QUOTE(Χ.Π @ Nov 21 2008, 13:50 ) *
αληθευει η φημη που θελει το φαληρο να εχει κανει 2 'μεταγραφες' ή ενεργοποιησεις παλαιων δελτιων ???

και 10 να κανει δεν εχει καμια τυχη!!
basketka*los
QUOTE(Χ.Π @ Nov 21 2008, 13:50 ) *
αληθευει η φημη που θελει το φαληρο να εχει κανει 2 'μεταγραφες' ή ενεργοποιησεις παλαιων δελτιων ???

Δε μου ρχεται ποιοι θα μπορουσαν να ειναι αυτοι?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.