Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' Εθνικη 2008-2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66
wade13
ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ-ΚΟΜΟΤΗΝΗ 106-95 ΑΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΚΑΠΟΙΟΙ ΓΙΑ ΚΟΜΟΤΗΝΗ ΑΝΟΔΟ..ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΟΙ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ..ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ ΕΤΣΙ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ...
bionikos
QUOTE(ΟΛΑ @ Feb 4 2009, 17:53 ) *
Ημίχρονο Γουμένισσα-Κομοτηνή 51-45


Τελικό έχουμε;
menelaos
QUOTE(skinspath 4 @ Feb 3 2009, 20:49 ) *
Ετσι basketball lover,παιζε με κοντρα,εισαι το γουρι μου πλεον...! 41.gif
Φιλε menelaos,τι εννοεις γκρι επιτρεποντως...;μην τρελαθουμε μια στιγμη!!!

Οπως κερδισες και στην Κρητη ρε φιλαρακο αυτο εννοω. Και οποιος ηταν μεσα ας σου πει πως κερδισες, αρκει να μιλησει χωρις φανατισμο.
Ελα την κυριακη να τα πουμε απο κοντα και να σου εξηγησω τι θα εννοω. Κατσε να δουμε και το διδυμο των γκρι.
sa-gt
Β’ Εθνική Ανδρών
Κυριακή 8 Φεβρουαρίου
Κανήθου 17.00 Αναγέννηση Φλ.-ΑΓΕΧ Γιαμούζης-Ευφραιμίδης (Παπαδόπουλος Ν)
Λαυρίου 17.00 Λαύριο-ΟΦΗ Σιόρεντας-Παντελίδης (Φαλούκας)
Υμηττού 17.00 Αμύντας-ΑΕ Ικάρου Καλ. Μπίκας-Μαγκλογιάννης (Αλιφραγκής)
Καλαμαριάς 17.00 Απόλλων Καλ.-Πιερικός Αρχ. Νικολούλης-Τατούδης (Χαρισόπουλος)
Τρίπολης 17.00 Αρκαδικός-Γουμένισσα Μανδρέκας-Θεοδωρόπουλος Ρ (Γιαλικάρης)
Κομοτηνής 17.00 Κομοτηνή-Ίκαροι Σερ. Μπλέτσας-Σιμητόπουλος (Τσανίδης)
Ν. Σμύρνης 16.00 Π. Φάληρο-Αίας Ευ. Μίγδος-Τσίγας (Κουλούρης)
Σπόρτιγκ17.00 Σπόρτιγκ-Δούκας Ελευθεριάδης-Παυλόπουλος (Σιδέρης)
pass
QUOTE(wade13 @ Feb 4 2009, 19:01 ) *
ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ-ΚΟΜΟΤΗΝΗ 106-95 ΑΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΚΑΠΟΙΟΙ ΓΙΑ ΚΟΜΟΤΗΝΗ ΑΝΟΔΟ..ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΟΙ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ..ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ ΕΤΣΙ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ...
Η Κομοτηνή με την άμυνα που έπαιξε σήμερα δεν μπορεί να κερδίσει κανένα εκτός.Μια ομάδα που μπήκε μέσα στον αγώνα χωρις φιλοσοφία σε κανένα σημείο του αγώνα δεν διεκδήκησε το ματς.Ο Γυμνόπουλος πρώτος παίκτης της Γουμένισσας. Μετά απ αυτή την ήττα η Κομοτηνή γίνεται μια αδιάφορη ομάδα και η Γουμένισσα βάση προγράμματος η μόνη ομάδα απο τις τέσσερις τελευταίες που μπορεί να σωθεί.Στον αγώνα ανόδου την Κυριακή μέσα στη Κομοτηνή δεν μου άρεσε ο ορισμός των διαιτητών.Δεν υπήρχαν πιο έμπειροι απο την θεσσαλονίκη;
GREER
Σπουδαία βαθμολογική ανάσα πήρε η Γουμένισσα νικώντας την Κομοτηνή με 106-95. Το συγκρότημα του Βαγγέλη Νίτση κατάφερε στα τελευταία λεπτά του αγώνα να πάρει τη διαφορά, χαρίζοντάς του, τους δύο βαθμούς της νίκης.

Γουμένισσα - Κομοτηνή 106-95
Διαιτητές: Κασαπίδης - Σιμητόπουλος
Τα δεκάλεπτα: 23-18, 51-45, 77-70, 106-95
ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ (Νίτσης): Μούμογλου 5 (1), Γυμνόπουλος 30 (1), Δημητρίου 20 (2), Καρυπίδης 17 (5), Πάντσιος 15 (3), Κόγιας 2, Νταλής 8 (2), Δελημπαλτίδης 9.
ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης): Γιαουρτόγλου 14 (2), Στεφανίδης 5 (1), Τσακωνίτης 12, Φουτσιτζής 13 (1), Λεχούδης 17 (1), Ντίνας 3 (1), Κουτσοβασίλης 10 (2), Παπαγεωργίου 3 (1), Κτίστος 7, Βελή 9, Παρατσουκίδης, Χαλίλ 2.

Βαθμολογία (σε 16 αγων.): Αρκαδικός 29, Ίκαρος Καλ. 28, ΟΦΗ 28, Αμύντας 27, Ίκαροι Σερ. 27, Λαύριο 26, Κομοτηνή 26, Απόλλων Καλ. 24, Δούκας 24, Αίας Ευόσμου 23, Πιερικός/Αρχέλαος 23, Αναγέννηση/Φλόγα 23, Γουμένισσα 21, Σπόρτιγκ 20, Χαλκίδα 19, Π. Φάληρο 16.
Hayate
QUOTE(menelaos @ Feb 4 2009, 20:04 ) *
Οπως κερδισες και στην Κρητη ρε φιλαρακο αυτο εννοω. Και οποιος ηταν μεσα ας σου πει πως κερδισες, αρκει να μιλησει χωρις φανατισμο.
Ελα την κυριακη να τα πουμε απο κοντα και να σου εξηγησω τι θα εννοω. Κατσε να δουμε και το διδυμο των γκρι.


Εγώ ήμουν μέσα και χωρίς φανατισμό θα σου πω οτι η ομάδα σου έχασε γιατί στο δεύτερο ημίχρονο δεν υπήρχε... Δεν εμπνέεται εμπιστοσύνη φέτος και το έχετε δεί και μόνοι σας από τις ήττες που δεν έπρεπε να είχατε κάνει.. Ψάξε τα ποστ μου σας το είχα πεί και τότε.. Έχετε ομαδάρα αλλά η χρονιά δεν είναι η αναμενόμενη.. Μην μου λες οτι κερδίσαμε με την διαιτησία εδώ μέσα.. Έλεος...
skinspath 4
Αδελφε να με τρελανεις θες;Ποτε παλι ανακαλυψαμε οτι το Λαυριο εχασε απο διαιτησια στο Ηρακλειο;;;
Εχω ματια και βλεπω,εχω δει ολα τα εντος και τα μισα εκτος του ΟΦΗ.Αν εξαιρεσεις την <<εξωαγωνιστικη>> αβαντα(ας το πουμε ετσι) της μη καταγραφης οσων εγιναν με τις Σερρες-κατι που δε θα βολεβε ουτε αυτους-,που μου εχει δωσει βαθμο η διαιτησια;
Και μη μου λετε για περσι,γιατι οι γκρι,κατι ...Δαρλαμητσοι κλπ απο Πατρα μερια,ακομα ειναι στεναχωρεμενοι που ανεβηκα...
Μη θυμαστε επιλεκτικα λοιπον...
GREER
Κοντος ψαλμος κυριοι του ΟΦΗ. Θα δουμε τη διαιτησια της Κυριακης και θα πουμε ποιος εχει δικιο και ποιος αδικο. Εαν με ευνοησει εγω θα ειμαι ο πρωτος που θα βγω και θα το πω. Εαν γινει το αντιθετο, τοτε...
wade13
ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ - ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΑΡΧΕΛΑΟΣ 1(ευκολα η δυσκολα θα κερδισει πιστευω η καλαμαρια)
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ-ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 1(εκει μεσα δεν χανει )
ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ - ΑΟΚ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑΣ 1(ευκολα)
ΓΣ ΛΑΥΡΙΟΥ - ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 1(ντερμπι νομιζω νικη λαυριου κ ξαναμπαινει γερα)
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 1(εχω την αισθηση οτι ο δουκας στο 2ο γυρο θα παλεψει για να σωθει)
ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΛΟΓΑ 2(καλυτερη ομαδα η φλογα φουριοζα απο διπλο σε δουκα)
ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ - ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 2
ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ - ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 2(πειτε μου ποιος θα μαρκαρει τον τοπουζη??????)
icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif
geoleonis
QUOTE(menelaos @ Feb 4 2009, 20:04 ) *
Οπως κερδισες και στην Κρητη ρε φιλαρακο αυτο εννοω. Και οποιος ηταν μεσα ας σου πει πως κερδισες, αρκει να μιλησει χωρις φανατισμο.
Ελα την κυριακη να τα πουμε απο κοντα και να σου εξηγησω τι θα εννοω. Κατσε να δουμε και το διδυμο των γκρι.

Έχετε μία πολύ καλή ομάδα..Αλλά μην λέμε οτι θέλουμε.Δίκαια νίκησε ο ΟΦΗ τότε.Μακάρι να σας πάνε όλα καλά και μαζί με τον ΟΦΗ να ανεβήτε και εσείς.Γιατί πιστεύω οτι αξίζεται περισσότερο απο άλλες ομαδες που πρωταγωνιστούν.
rover6
QUOTE(pass @ Feb 4 2009, 22:40 ) *
Η Κομοτηνή με την άμυνα που έπαιξε σήμερα δεν μπορεί να κερδίσει κανένα εκτός.Μια ομάδα που μπήκε μέσα στον αγώνα χωρις φιλοσοφία σε κανένα σημείο του αγώνα δεν διεκδήκησε το ματς.Ο Γυμνόπουλος πρώτος παίκτης της Γουμένισσας. Μετά απ αυτή την ήττα η Κομοτηνή γίνεται μια αδιάφορη ομάδα και η Γουμένισσα βάση προγράμματος η μόνη ομάδα απο τις τέσσερις τελευταίες που μπορεί να σωθεί.Στον αγώνα ανόδου την Κυριακή μέσα στη Κομοτηνή δεν μου άρεσε ο ορισμός των διαιτητών.Δεν υπήρχαν πιο έμπειροι απο την θεσσαλονίκη;

φιλε ειχες παει?
πως εγινε αυτο το σκορ?
καλα η γουμενισσα παιζει επιθετικο μπασκετ γιατι δεν μπορει να κανει και τιποτα αλλο αλλα η κομοτηνη οπως την ειδα πριν 2 εβδομαδες ηταν καλη στην αμυνα οχι τοσο χαλι.

QUOTE(sa-gt @ Feb 4 2009, 22:29 ) *
Β’ Εθνική Ανδρών
Κυριακή 8 Φεβρουαρίου
Κανήθου 17.00 Αναγέννηση Φλ.-ΑΓΕΧ Γιαμούζης-Ευφραιμίδης (Παπαδόπουλος Ν)
Λαυρίου 17.00 Λαύριο-ΟΦΗ Σιόρεντας-Παντελίδης (Φαλούκας)
Υμηττού 17.00 Αμύντας-ΑΕ Ικάρου Καλ. Μπίκας-Μαγκλογιάννης (Αλιφραγκής)
Καλαμαριάς 17.00 Απόλλων Καλ.-Πιερικός Αρχ. Νικολούλης-Τατούδης (Χαρισόπουλος)
Τρίπολης 17.00 Αρκαδικός-Γουμένισσα Μανδρέκας-Θεοδωρόπουλος Ρ (Γιαλικάρης)
Κομοτηνής 17.00 Κομοτηνή-Ίκαροι Σερ. Μπλέτσας-Σιμητόπουλος (Τσανίδης)
Ν. Σμύρνης 16.00 Π. Φάληρο-Αίας Ευ. Μίγδος-Τσίγας (Κουλούρης)
Σπόρτιγκ17.00 Σπόρτιγκ-Δούκας Ελευθεριάδης-Παυλόπουλος (Σιδέρης)

υπαρχουν 4 διπλακια με εξω το φαληρο. φιλε greer θυμησου τι σου εχω πει ,και θα δουμε αποτελεσμα στο καλαμαρια - πιερικος.
team
QUOTE(rover6 @ Feb 5 2009, 12:17 ) *
φιλε ειχες παει?
πως εγινε αυτο το σκορ?
καλα η γουμενισσα παιζει επιθετικο μπασκετ γιατι δεν μπορει να κανει και τιποτα αλλο αλλα η κομοτηνη οπως την ειδα πριν 2 εβδομαδες ηταν καλη στην αμυνα οχι τοσο χαλι.


Που την είδες την καλή άμυνα ρε rover?Μέχρι τώρα έχει φάει τρείς κατοστάρες εκτός(Αρκαδικό:103-ΟΦΗ:104-ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ:106) και μέσο όρο εκτός:85.Μάλλον για καλή άμυνα εντός έδρας μιλάς που και αυτό ελέγχεται.
rover6
QUOTE(team @ Feb 5 2009, 12:23 ) *
Που την είδες την καλή άμυνα ρε rover?Μέχρι τώρα έχει φάει τρείς κατοστάρες εκτός(Αρκαδικό:103-ΟΦΗ:104-ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ:106) και μέσο όρο εκτός:85.Μάλλον για καλή άμυνα εντός έδρας μιλάς που και αυτό ελέγχεται.

εμεις τους παιξαμε εκει και εχω εικονα απο εντος εδρας.
team
QUOTE(rover6 @ Feb 5 2009, 12:22 ) *
φιλε ειχες παει?
πως εγινε αυτο το σκορ?
καλα η γουμενισσα παιζει επιθετικο μπασκετ γιατι δεν μπορει να κανει και τιποτα αλλο αλλα η κομοτηνη οπως την ειδα πριν 2 εβδομαδες ηταν καλη στην αμυνα οχι τοσο χαλι.


υπαρχουν 4 διπλακια με εξω το φαληρο. φιλε greer θυμησου τι σου εχω πει ,και θα δουμε αποτελεσμα στο καλαμαρια - πιερικος.


Το Αναγέννηση-ΑΓΕΧ πως το υπολογίζεις ?
fanis christodoulou
QUOTE(rover6 @ Feb 5 2009, 12:22 ) *
φιλε ειχες παει?
πως εγινε αυτο το σκορ?
καλα η γουμενισσα παιζει επιθετικο μπασκετ γιατι δεν μπορει να κανει και τιποτα αλλο αλλα η κομοτηνη οπως την ειδα πριν 2 εβδομαδες ηταν καλη στην αμυνα οχι τοσο χαλι.


υπαρχουν 4 διπλακια με εξω το φαληρο. φιλε greer θυμησου τι σου εχω πει ,και θα δουμε αποτελεσμα στο καλαμαρια - πιερικος.

υπολογιζεις και το διπλο της ομαδας σου φανταζομαι ε?
rover6
QUOTE(fanis christodoulou @ Feb 5 2009, 13:32 ) *
υπολογιζεις και το διπλο της ομαδας σου φανταζομαι ε?

πρωτο - πρωτο φιλε smiley.gif
και επισης πιερικο - σερρες - και δουκα.αν παιξει κριτσαλος μπορει να γινει 1 ο σπορτιγκ , αλλιως 2δουρα.
pass
QUOTE(rover6 @ Feb 5 2009, 12:22 ) *
φιλε ειχες παει?
πως εγινε αυτο το σκορ?
καλα η γουμενισσα παιζει επιθετικο μπασκετ γιατι δεν μπορει να κανει και τιποτα αλλο αλλα η κομοτηνη οπως την ειδα πριν 2 εβδομαδες ηταν καλη στην αμυνα οχι τοσο χαλι.


υπαρχουν 4 διπλακια με εξω το φαληρο. φιλε greer θυμησου τι σου εχω πει ,και θα δουμε αποτελεσμα στο καλαμαρια - πιερικος.
Όταν παίζεις τα 3/4 του παιχνιδιού άμυνα ζώνης όπως έκανε η κομοτηνή δεν ξέρω για ποιο λόγο και στην τρυπάνε συνέχεια και δε δοκιμάζεις τίποτε άλλο μοιραία χάνεις.Τη Γουμένισσα με Μπάγκι τραυματία και με άσσο μόνο τον Γυμνόπουλο που έχουν περάσει και τα χρονάκια του την πιέζεις για να την κουράσεις.
CrossoverOnE
QUOTE(pass @ Feb 5 2009, 14:59 ) *
Όταν παίζεις τα 3/4 του παιχνιδιού άμυνα ζώνης όπως έκανε η κομοτηνή δεν ξέρω για ποιο λόγο και στην τρυπάνε συνέχεια και δε δοκιμάζεις τίποτε άλλο μοιραία χάνεις.Τη Γουμένισσα με Μπάγκι τραυματία και με άσσο μόνο τον Γυμνόπουλο που έχουν περάσει και τα χρονάκια του την πιέζεις για να την κουράσεις.

Εγω καραφλιασα λιγακι οταν ειδα Γυμνοπουλος 30 ποντους...ο τυπος ειναι καθαρος ασσος που σπανια παιρνει προσπαθειες...τι να πεις μπραβο του..
menelaos
Προς τους φιλους απο την Κρητη γραφω και απαντω χωρις εμπαθεια και χωρις φανατισμο. Οταν ο τραμπουκισμος εναντιων των διαιτητων γινεται ασυλια στο ξυλο , οταν του σβησατε ενα τσιγαρο πανω σε ενα απο τους γκρι πως θες να σε παιξουν? Επισης εγω δεν εγραψα για περυσι τιποτα γιατι δεν ξερω και δεν με ενδιαφερει. Ιστορικα το Ηρακλειο ειναι 10 σκαλια πιο πανω απο εμας , αλλα η ιστορια δεν παιζει μπασκετ. Τωρα ειμαστε ολοι στο ιδιο καζανι και οποιον πιασει η κουταλα σωνεται.
ΑΥΤΑ και δεν λεω τιποτα αλλο. Κυριακη κοντη γιορτη θα δουμε..............................
bionikos
QUOTE(menelaos @ Feb 5 2009, 19:23 ) *
Προς τους φιλους απο την Κρητη γραφω και απαντω χωρις εμπαθεια και χωρις φανατισμο. Οταν ο τραμπουκισμος εναντιων των διαιτητων γινεται ασυλια στο ξυλο , οταν του σβησατε ενα τσιγαρο πανω σε ενα απο τους γκρι πως θες να σε παιξουν? Επισης εγω δεν εγραψα για περυσι τιποτα γιατι δεν ξερω και δεν με ενδιαφερει. Ιστορικα το Ηρακλειο ειναι 10 σκαλια πιο πανω απο εμας , αλλα η ιστορια δεν παιζει μπασκετ. Τωρα ειμαστε ολοι στο ιδιο καζανι και οποιον πιασει η κουταλα σωνεται.
ΑΥΤΑ και δεν λεω τιποτα αλλο. Κυριακη κοντη γιορτη θα δουμε..............................


Ωπα ωπα ωπα! Κατσε! Εσυ το χοντραίνεις! Εσβησε κάποιος τσιγάρο πάνω στο διαιτητή; Λοιπόν, σε προσκαλώ (με κάθε ειλικρίνεια όχι τσαμπουκίστικα, δεν είμαι τετοιος τύπος) να επικοινωνήσεις μαζί μου και να μου πεις ποιος σου είπε αυτό το πράγμα. Σου δίνω το τηλεφωνο μου και να με παρεις ανωνυμα και να μου πεις. Η να του δωσεις το τηλεφωνο μου να μου το πει ο ίδιος.

Ενα πράγμα που σιχαίνομαι είναι το ψέμα. Τέτοιο πράγμα δεν έγινε. Ξέρω ότι δεν το είδες εσύ, αλλά κι εσύ αναπαράγεις ανεπιβεβαίωτα πράγματα. Είναι ντροπή! Μη το κανουμε κους-κους εδω μέσα...

Α και επίσης, το παιχνίδι της Κυριακής για μας δεν είναι ζωής και θανάτου γι'αυτό πιστεύω ότι θα το πάρετε. Το προηγούμενο με Αμύντα ήταν σημαντικό. Ο ΟΦΗ ουσιαστικά ανέβηκε. Απλά, μεγάλες νίκες (όπως αν κερδίσουμε το Λαύριο την Κυριακή) θα μας δώσουν και το Πρωτάθλημα.

Τέλος, να πω ότι το Λαύριο θεωρώ ότι θα είναι η δεύτερη ομάδα που θα ανέβει και τρίτη ο Αρκαδικός ή ο Αμύντας.

Και προγνωστικά...

08.02.09 17:00 ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ - ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΑΡΧΕΛΑΟΣ 1 (το ότι ο Πιερικός νίκησε τον Αρκαδικό δε σημαίνει ότι είναι καλύτερη ομάδα από τον Απόλλωνα)
08.02.09 17:00 ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ-ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 1 (καλύτερη ομάδα, εντός έδρας, sorry rover6, prove me wrong...)
08.02.09 12:00 ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ - ΑΟΚ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑΣ _1 (όχι πολύ εύκολα νομίζω)
08.02.09 17:00 ΓΣ ΛΑΥΡΙΟΥ - ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ _1 (δυστυχώς... το Λαύριο το θέλει πιο πολύ)
08.02.09 17:00 ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ _ 1 (ισχύει ότι και πριν. Το Σπόρτιγκ χρειάζεται τη νίκη)
08.02.09 17:00 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΛΟΓΑ _2 (απλά καλύτερη ομάδα, αλλά και απρόβλεπτη...)
08.02.09 17:00 ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ - ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ _ : 2
08.02.09 17:00 ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ - ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ _ : 1 (δε νομίζω ότι θα την παλέψουν οι Σέρρες... αν και θα είναι ιδιαίτερα αμφίρροπο)
asdfg
QUOTE(rover6 @ Feb 5 2009, 10:22 ) *
φιλε ειχες παει?
πως εγινε αυτο το σκορ?
καλα η γουμενισσα παιζει επιθετικο μπασκετ γιατι δεν μπορει να κανει και τιποτα αλλο αλλα η κομοτηνη οπως την ειδα πριν 2 εβδομαδες ηταν καλη στην αμυνα οχι τοσο χαλι.


υπαρχουν 4 διπλακια με εξω το φαληρο. φιλε greer θυμησου τι σου εχω πει ,και θα δουμε αποτελεσμα στο καλαμαρια - πιερικος.



Μάλλον εννοείς Ικάρο, ΟΦΗ, Πιερικό και Ικαρους Σερρών. Είμαι σωστός;
menelaos
[quote name='bionikos' date='Feb 5 2009, 19:58 ' post='269803']
Ωπα ωπα ωπα! Κατσε! Εσυ το χοντραίνεις! Εσβησε κάποιος τσιγάρο πάνω στο διαιτητή; Λοιπόν, σε προσκαλώ (με κάθε ειλικρίνεια όχι τσαμπουκίστικα, δεν είμαι τετοιος τύπος) να επικοινωνήσεις μαζί μου και να μου πεις ποιος σου είπε αυτό το πράγμα. Σου δίνω το τηλεφωνο μου και να με παρεις ανωνυμα και να μου πεις. Η να του δωσεις το τηλεφωνο μου να μου το πει ο ίδιος.

Ενα πράγμα που σιχαίνομαι είναι το ψέμα. Τέτοιο πράγμα δεν έγινε. Ξέρω ότι δεν το είδες εσύ, αλλά κι εσύ αναπαράγεις ανεπιβεβαίωτα πράγματα. Είναι ντροπή! Μη το κανουμε κους-κους εδω μέσα...

Α και επίσης, το παιχνίδι της Κυριακής για μας δεν είναι ζωής και θανάτου γι'αυτό πιστεύω ότι θα το πάρετε. Το προηγούμενο με Αμύντα ήταν σημαντικό. Ο ΟΦΗ ουσιαστικά ανέβηκε. Απλά, μεγάλες νίκες (όπως αν κερδίσουμε το Λαύριο την Κυριακή) θα μας δώσουν και το Πρωτάθλημα.

Eγινε γυρω στο 30 λεπτο και οταν λεω οτι το εσβησε δεν το εννοω αυτολεξη αλλα το πεταξε πανω του και ηταν ενα απο τα παιδια πισω απο το καλαθι. Μαλιστα το τσιγαρο το εσβησε ο ιδιος ο διαιτητης κι αυτο ειναι κυριολεξια. Οπως επισης ειναι κυριολεξια οι 2 αστυνομικοι που υπηρχαν σαν προστασια χαχαχαχα. Ελα να δεις την κυριακη ποσους απο δαυτους θα εχει και ειναι και ολοι κρητικαροι .
ΟΛΑ
QUOTE(menelaos @ Feb 5 2009, 21:48 ) *
[Ωπα ωπα ωπα! Κατσε! Εσυ το χοντραίνεις! Εσβησε κάποιος τσιγάρο πάνω στο διαιτητή; Λοιπόν, σε προσκαλώ (με κάθε ειλικρίνεια όχι τσαμπουκίστικα, δεν είμαι Eγινε γυρω στο 30 λεπτο και οταν λεω οτι το εσβησε δεν το εννοω αυτολεξη αλλα το πεταξε πανω του και ηταν ενα απο τα παιδια πισω απο το καλαθι. Μαλιστα το τσιγαρο το εσβησε ο ιδιος ο διαιτητης κι αυτο ειναι κυριολεξια. Οπως επισης ειναι κυριολεξια οι 2 αστυνομικοι που υπηρχαν σαν προστασια χαχαχαχα. Ελα να δεις την κυριακη ποσους απο δαυτους θα εχει και ειναι και ολοι κρητικαροι .

Σήμερα άκουσα τις δηλώσεις του προπονητή του Λαυρίου στο ραδιόφωνο και απογοητεύτηκα.Κατα την περσινή περίοδο η ομάδα του λαυρίου αν και νεοφώτιστη έπαιξε καταπληκτικό μπάσκετ και ήταν η έκπληξη του πρωταθλήματος.Φαίνεται οτι φέτος δεν άντεξε το αγχος του πρωταθλητισμού και το τίτλο του φαβορί.Δηλώσεις όπως η ομάδα φέτος έχει 8 νεους παίκτες και δεν εχουν ακομη μετά απο ένα γύρο αφομοιώσει τον τρόπο παιχνιδιού που θέλω, γι αυτο δεν πάει καλά η ομάδα είναι δικαιολογίες για μικρά παιδιά.Εδειξε με τις δηλώσεις του ότι δεν ξέρει μετα απο ένα γύρο τους στόχους της κάθε αντιπάλου ομάδας αντίθετα με το Βλάχο του Αμύντα που ήξερε τα προγράμματα των ομάδων απ εξω και ανακατωτα.Τώρα καταλαβαίνω γιατι φέτος δεν περπατάει το Λαυριο κάποιοι δεν άντεξαν το τίτλο του φαβορί
CrossoverOnE
QUOTE(ΟΛΑ @ Feb 5 2009, 23:38 ) *
Σήμερα άκουσα τις δηλώσεις του προπονητή του Λαυρίου στο ραδιόφωνο και απογοητεύτηκα.Κατα την περσινή περίοδο η ομάδα του λαυρίου αν και νεοφώτιστη έπαιξε καταπληκτικό μπάσκετ και ήταν η έκπληξη του πρωταθλήματος.Φαίνεται οτι φέτος δεν άντεξε το αγχος του πρωταθλητισμού και το τίτλο του φαβορί.Δηλώσεις όπως η ομάδα φέτος έχει 8 νεους παίκτες και δεν εχουν ακομη μετά απο ένα γύρο αφομοιώσει τον τρόπο παιχνιδιού που θέλω, γι αυτο δεν πάει καλά η ομάδα είναι δικαιολογίες για μικρά παιδιά.Εδειξε με τις δηλώσεις του ότι δεν ξέρει μετα απο ένα γύρο τους στόχους της κάθε αντιπάλου ομάδας αντίθετα με το Βλάχο του Αμύντα που ήξερε τα προγράμματα των ομάδων απ εξω και ανακατωτα.Τώρα καταλαβαίνω γιατι φέτος δεν περπατάει το Λαυριο κάποιοι δεν άντεξαν το τίτλο του φαβορί

Χωρις να χω δει την συγκεκριμενη ομαδα φετος δεν ειναι παραλογο με προσθηκες 8 παικτων να μην υπαρχει χημεια...οχι μονο για ενα γυρο αλλα να μην υπαρξει ποτε...εξαρταται απ το προπονητη και απο τους ιδιους τους παικτες...
ΟΛΑ
QUOTE(CrossoverOnE @ Feb 5 2009, 23:45 ) *
Χωρις να χω δει την συγκεκριμενη ομαδα φετος δεν ειναι παραλογο με προσθηκες 8 παικτων να μην υπαρχει χημεια...οχι μονο για ενα γυρο αλλα να μην υπαρξει ποτε...εξαρταται απ το προπονητη και απο τους ιδιους τους παικτες...
Ο ΚΑΟΔ φίλε μου πόσους νέους παίκτες έχει;7 βγήκε ο Γρηγοριάδης να δικαιολογηθεί μετα απο ένα γύρο οτι δεν πάμε καλά εξαιτίας των πολλών νέων παικτών και ότι ακόμα δεν έχουν καταλάβει την φιλοσοφία μου
CrossoverOnE
QUOTE(ΟΛΑ @ Feb 5 2009, 23:56 ) *
Ο ΚΑΟΔ φίλε μου πόσους νέους παίκτες έχει;7 βγήκε ο Γρηγοριάδης να δικαιολογηθεί μετα απο ένα γύρο οτι δεν πάμε καλά εξαιτίας των πολλών νέων παικτών και ότι ακόμα δεν έχουν καταλάβει την φιλοσοφία μου

H πορεια του ΚΑΟΔ τον πρωτο γυρο σε τι ωφειλεται; το θεμα ειναι αν βγηκε να το πει η οχι ; εγω παντως δεν βρισκω αλλη αιτια για την πορεια του ΚΑΟΔ.Αν ο ιδιος λογος ειναι η αιτια της πορειας του Λαυριου δε βλεπω που ειναι το κακο στο να το πει.Και ο Γρηγοριαδης δλδ να το εκανε που ειναι το κακο; αφου ετσι εχουν τα πραγματα...αλλα επαναλαμβανω δεν ξερω για το Λαυριο γιατι δεν το εχω δει...μπορει αν ειχαν αλλο προπονητη η ομαδα να ειχε στρωσει νωριτερα.
GREER
QUOTE(ΟΛΑ @ Feb 5 2009, 23:38 ) *
Σήμερα άκουσα τις δηλώσεις του προπονητή του Λαυρίου στο ραδιόφωνο και απογοητεύτηκα.Κατα την περσινή περίοδο η ομάδα του λαυρίου αν και νεοφώτιστη έπαιξε καταπληκτικό μπάσκετ και ήταν η έκπληξη του πρωταθλήματος.Φαίνεται οτι φέτος δεν άντεξε το αγχος του πρωταθλητισμού και το τίτλο του φαβορί.Δηλώσεις όπως η ομάδα φέτος έχει 8 νεους παίκτες και δεν εχουν ακομη μετά απο ένα γύρο αφομοιώσει τον τρόπο παιχνιδιού που θέλω, γι αυτο δεν πάει καλά η ομάδα είναι δικαιολογίες για μικρά παιδιά.Εδειξε με τις δηλώσεις του ότι δεν ξέρει μετα απο ένα γύρο τους στόχους της κάθε αντιπάλου ομάδας αντίθετα με το Βλάχο του Αμύντα που ήξερε τα προγράμματα των ομάδων απ εξω και ανακατωτα.Τώρα καταλαβαίνω γιατι φέτος δεν περπατάει το Λαυριο κάποιοι δεν άντεξαν το τίτλο του φαβορί

Φιλε μου, ξερει πολυ καλα, και τι λεει και τις αλλες ομαδες απο εξω και ανακατωτα γνωριζει(περισσοτερο απο οτι χρειαζεται κατα τη γνωμη μου) και τους στοχους της ομαδας. Προπονητης ειναι. Τι θελεις?? Να κανει αναλυση μεσω ραδιοφωνου της κατηγοριας και της ομαδας του?? Ειπε αυτα που πρεπει να πει και τιποτα αλλο. Και οπως λεει και ο φιλος μου ο Cross(καλωστον παλι πισω σε εμας) δεν γινεσαι, απο τη μια στιγμη στην αλλη, ομαδα με τοσες νεες προσθηκες...
ΟΛΑ
QUOTE(CrossoverOnE @ Feb 6 2009, 00:00 ) *
H πορεια του ΚΑΟΔ τον πρωτο γυρο σε τι ωφειλεται; το θεμα ειναι αν βγηκε να το πει η οχι ; εγω παντως δεν βρισκω αλλη αιτια για την πορεια του ΚΑΟΔ.Αν ο ιδιος λογος ειναι η αιτια της πορειας του Λαυριου δε βλεπω που ειναι το κακο στο να το πει.Και ο Γρηγοριαδης δλδ να το εκανε που ειναι το κακο; αφου ετσι εχουν τα πραγματα...αλλα επαναλαμβανω δεν ξερω για το Λαυριο γιατι δεν το εχω δει...μπορει αν ειχαν αλλο προπονητη η ομαδα να ειχε στρωσει νωριτερα.
Η κακή πορεία του Καοδ οφείλεται ότι πήρατε παίκτες μεγάλης ηλικίας που έχουν πολλούς τραυματίσμους. Αν και η πορεία σας δεν ειναι και τόσο κακή. Εσείς δεν ξεκινήσατε να ανεβείτε όπως ξεκίνησε το Λαύριο.

QUOTE(GREER @ Feb 6 2009, 00:09 ) *
Φιλε μου, ξερει πολυ καλα, και τι λεει και τις αλλες ομαδες απο εξω και ανακατωτα γνωριζει(περισσοτερο απο οτι χρειαζεται κατα τη γνωμη μου) και τους στοχους της ομαδας. Προπονητης ειναι. Τι θελεις?? Να κανει αναλυση μεσω ραδιοφωνου της κατηγοριας και της ομαδας του?? Ειπε αυτα που πρεπει να πει και τιποτα αλλο. Και οπως λεει και ο φιλος μου ο Cross(καλωστον παλι πισω σε εμας) δεν γινεσαι, απο τη μια στιγμη στην αλλη, ομαδα με τοσες νεες προσθηκες...
Τότε τι στεναχωριέστε που δεν αλλάζετε κατηγορία; Οπως τα λες ετοιμάζεστε για του χρόνου.
CrossoverOnE
QUOTE(ΟΛΑ @ Feb 6 2009, 00:11 ) *
Η κακή πορεία του Καοδ οφείλεται ότι πήρατε παίκτες μεγάλης ηλικίας που έχουν πολλούς τραυματίσμους. Αν και η πορεία σας δεν ειναι και τόσο κακή. Εσείς δεν ξεκινήσατε να ανεβείτε όπως ξεκίνησε το Λαύριο.

Με συγχωρεις αλλα το θεμα των τραυματισμων απλα εκανε δυσκολοτερη τη διαδικασια του εγκλιματισμου των παικτων.Και περα απο τη μεγαλης διαρκειας απουσια του Μουλακη ο Σδρακας μας ελλειψε λιγο κ μονο αυτος.Ο Γρηγοριαδης το καλοκαιρι μονος του δηλωσε οτι στοχος ειναι η 4αδα και απο κει και περα οπου τραβηξει οποτε συγκριτικα με το στοχο ηταν κακιστη η πορεια μας στο πρωτο γυρο αλλα απολυτως δικαιολογημενη για μενα.
ΟΛΑ
QUOTE(CrossoverOnE @ Feb 6 2009, 00:15 ) *
Με συγχωρεις αλλα το θεμα των τραυματισμων απλα εκανε δυσκολοτερη τη διαδικασια του εγκλιματισμου των παικτων.Και περα απο τη μεγαλης διαρκειας απουσια του Μουλακη ο Σδρακας μας ελλειψε λιγο κ μονο αυτος.Ο Γρηγοριαδης το καλοκαιρι μονος του δηλωσε οτι στοχος ειναι η 4αδα και απο κει και περα οπου τραβηξει οποτε συγκριτικα με το στοχο ηταν κακιστη η πορεια μας στο πρωτο γυρο αλλα απολυτως δικαιολογημενη για μενα.
Φίλε μου θα σε μιλήσω γενικά.Οταν ξεκινάς για πρωταθλητισμο παίρνεις τα ρίσκα και λες θα μπορέσω αυτούς τους παίκτες κατα την διάρκεια της προετοιμασίας και στους αγώνες του κυπέλου να την κάνω ομάδα.Αν δεν μπορείς δεν τους παίρνεις.
Η περσινή ομάδα της δράμας πόσους νέους παίκτες είχε;Aνέβηκε κατηγορία;
CrossoverOnE
QUOTE(ΟΛΑ @ Feb 6 2009, 00:24 ) *
Φίλε μου θα σε μιλήσω γενικά.Οταν ξεκινάς για πρωταθλητισμο παίρνεις τα ρίσκα και λες θα μπορέσω αυτούς τους παίκτες κατα την διάρκεια της προετοιμασίας και στους αγώνες του κυπέλου να την κάνω ομάδα.Αν δεν μπορείς δεν τους παίρνεις.
Η περσινή ομάδα της δράμας πόσους νέους παίκτες είχε;Aνέβηκε κατηγορία;

Δεν διαφωνω σε αυτο που λες.Ηδη σου ειπα οτι μπορει να ειναι και θεμα προπονητη και σε περιπτωση που ειχαν αλλο προπονητη να τα πηγαιναν καλυτερα.Αυτο που λεω εγω ειναι οτι δεν ειναι παραλογο 8 (8 σημαινει φετος ξεκιναμε σχεδον χωρις κορμο) νεοι παικτες μαζι με τους ηδη υπαρχοντες να μην εχουν βρει τη χημεια τους και τους αυτοματισμους που προσπαθει να περασει ο προπονητης.Και μπορει να μη τη βρουν καθολου τελικα και να αποδειχθουν λαθος οι επιλογες η να αποδειχθει οτι ο συγκεκριμενος προπονητης επιασε ταβανι.
kesariani 4ever
QUOTE(CrossoverOnE @ Feb 6 2009, 00:15 ) *
Με συγχωρεις αλλα το θεμα των τραυματισμων απλα εκανε δυσκολοτερη τη διαδικασια του εγκλιματισμου των παικτων.Και περα απο τη μεγαλης διαρκειας απουσια του Μουλακη ο Σδρακας μας ελλειψε λιγο κ μονο αυτος.Ο Γρηγοριαδης το καλοκαιρι μονος του δηλωσε οτι στοχος ειναι η 4αδα και απο κει και περα οπου τραβηξει οποτε συγκριτικα με το στοχο ηταν κακιστη η πορεια μας στο πρωτο γυρο αλλα απολυτως δικαιολογημενη για μενα.

Φιλε μου απο την ΔΡΑΜΑ εχω να σου κανω μια ερωτηση.Πρακολουθωντας το παιχνιδι ΔΟΥΚΑΣ-ΦΛΟΓΑ ειδα τον ΜΠΟΥΡΔΑΝΟ να κανει καταπληκτικο παιχνιδι και να ειναι μια ομαδα μονος του.Πως γινεται το καλοκαιρι να διωχνεις ΜΠΟΥΡΔΑΝΟ-ΦΙΛΙΟΥΣΗ και να παιρνεις ΣΔΡΑΚΑ-ΜΟΥΛΑΚΗ.Δεν λεω οτι ειναι κακοι παιχτες αλλα νομιζω οτι τα περσινα παιδια ηταν και καλυτερα αλλα κυριως πιο φρεσκα.Περιμενω με αγωνια να ακουσω την αποψη σου.
ΟΛΑ
QUOTE(kesariani 4ever @ Feb 6 2009, 00:35 ) *
Φιλε μου απο την ΔΡΑΜΑ εχω να σου κανω μια ερωτηση.Πρακολουθωντας το παιχνιδι ΔΟΥΚΑΣ-ΦΛΟΓΑ ειδα τον ΜΠΟΥΡΔΑΝΟ να κανει καταπληκτικο παιχνιδι και να ειναι μια ομαδα μονος του.Πως γινεται το καλοκαιρι να διωχνεις ΜΠΟΥΡΔΑΝΟ-ΦΙΛΙΟΥΣΗ και να παιρνεις ΣΔΡΑΚΑ-ΜΟΥΛΑΚΗ.Δεν λεω οτι ειναι κακοι παιχτες αλλα νομιζω οτι τα περσινα παιδια ηταν και καλυτερα αλλα κυριως πιο φρεσκα.Περιμενω με αγωνια να ακουσω την αποψη σου.
Για Μπουρδάνο συμφωνώ απόλυτα είναι παίκτης χρυσάφι.Η λογική πιστεύω της Δράμας ήταν να φέρουμε πίσω δικά μας παιδια που έχουν εμπειρία αλλά τουλάχιστον στο θέμα μουλάκη την πάτησαν.Δυστυχώς ο χρόνος είναι αμείληκτος
CrossoverOnE
QUOTE(kesariani 4ever @ Feb 6 2009, 00:35 ) *
Φιλε μου απο την ΔΡΑΜΑ εχω να σου κανω μια ερωτηση.Πρακολουθωντας το παιχνιδι ΔΟΥΚΑΣ-ΦΛΟΓΑ ειδα τον ΜΠΟΥΡΔΑΝΟ να κανει καταπληκτικο παιχνιδι και να ειναι μια ομαδα μονος του.Πως γινεται το καλοκαιρι να διωχνεις ΜΠΟΥΡΔΑΝΟ-ΦΙΛΙΟΥΣΗ και να παιρνεις ΣΔΡΑΚΑ-ΜΟΥΛΑΚΗ.Δεν λεω οτι ειναι κακοι παιχτες αλλα νομιζω οτι τα περσινα παιδια ηταν και καλυτερα αλλα κυριως πιο φρεσκα.Περιμενω με αγωνια να ακουσω την αποψη σου.

Δεν ξερω τους λογους που τους αφησαμε.Αυτο που ξερω ειναι οτι ο Σδρακας και ο Μουλακης το γηπεδο το εχουν "χτισει" τοσα χρονια που επαιζαν στον ΚΑΟΔ μαζι με τον Coach και ουσιαστικα δεν τους λες "νεες προσθηκες".Κυριως ο Μουλακης που ελλειψε μολις ενα χρονο αλλα και ο Σδρακας (παρεπιπτοντως οταν λες ΚΑΟΔ το πρωτο πραγμα που σου ρχεται στο μυαλο ειναι ο Σδρακας...σημαια !) που λειπει απο το 03 εχει παρουσιασει προσωπο το οποιο δεν περιμενα να δω.Οταν τον ειδα περσι στο ΚΑΟΔ-Σερρες απογοητευθικα οπως και σε 2-3 αλλα παιχνιδια (τον ειχα συνηθισει στον ΚΑΟΔ να κανει τα απιστευτα) αλλα φετος που ειμαστε και Α2 ο τυπος εχει ξεχασει ποσο χρονων ειναι και υπηρξαν παιχνιδια που μας ξελασπωσε μονος του.Επισης δεν νομιζω οτι υπαρχει συγκριση Μουλλακη-Μπουρδανου.Βαζω το χερι μου στη φωτια οτι ο Μουλλακης αν δεν ειχε το προβλημα υγειας το καλοκαιρι και δεν εχανε ολη τη προετοιμασια θα ηταν και φετος τουλαχιστον στους 5 πρωτους σκορερ της Α2.Απο την αλλη βλεπεις οτι μπορει ο ΚΑΟΔ να τους αφησε αλλα δεν βρεθηκε και καποια αλλη ομαδα της Α2 να τους παρει.Εκεινον που θα ηθελα εγω να κρατησουμε ειναι ο Κουκουραβας.Μου ειχε αρεσει παρα πολυ περσι.Σε καθε περιπτωση δεν θεωρω λαθος τις μεταγραφικες μας κινησεις.Ειχα αμφιβολιες για το Σδρακα το καλοκαιρι και αυτο μονο κ μονο λογω της ηλικιας του και της φθηνουσας πορεια του λογω αυτης αλλα με εξεπληξε πολυ ευχαριστα.Επισης η ομαδα φετος εδειξε να ρυχνει μεγαλο βαρος σε παικτες με εμπειρια οποτε και παλι θεωρω οτι οι συγκεκριμενες προσθηκες ειναι οι καλυτερες σε αυτη την κατευθυνση ακομα και σε σχεση με το Φιλιουση γιατι κανενας δεν ξερει καλυτερα απο τους Σδρακα,Μουλακη,Παπαδοπουλο τι ζηταει ο Γρηγοριαδης απο την ομαδα.Ο Σδρακας ξερω οτι υπεγραψε 2ετες για να αποσυρθει του χρονου.Ευχομαι να αποσυρθει και να χει να θυμαται αλλη μια ανοδο του χρονου.Συγνωμη για τη μεγαλη απαντηση και για το οτι ανοιξαμε τη κουβεντα στη Β Εθνικη...

QUOTE(ΟΛΑ @ Feb 6 2009, 00:42 ) *
Για Μπουρδάνο συμφωνώ απόλυτα είναι παίκτης χρυσάφι.Η λογική πιστεύω της Δράμας ήταν να φέρουμε πίσω δικά μας παιδια που έχουν εμπειρία αλλά τουλάχιστον στο θέμα μουλάκη την πάτησαν.Δυστυχώς ο χρόνος είναι αμείληκτος

Φιλε μου το προβλημα του Μουλακη δεν ειναι θεμα ηλικιας ουτε το προβλημα υγειας που τον αναγκασε να χασει ολοκληρη την προετοιμασια εχει να κανει με την ηλικια του.Την πατησαμε μονο με την εννοια οτι ετυχε να παθει αυτο το πραγμα.
GREER
QUOTE(ΟΛΑ @ Feb 6 2009, 00:14 ) *
Τότε τι στεναχωριέστε που δεν αλλάζετε κατηγορία; Οπως τα λες ετοιμάζεστε για του χρόνου.

Δεν ειπα κατι τετοιο. Εσυ αυτο καταλαβες? Ειπα οτι με την προσθηκη νεων παιχτων, το "παντρεμα" τους με τους παλιους και η δημιουργια ομαδας θα αργουσε να ερθει. Απλως στη δικια μας την περιπτωση εχει αργησει περαν του αναμενομενου.
kaukasios
QUOTE(CrossoverOnE @ Feb 6 2009, 01:00 ) *
Δεν ξερω τους λογους που τους αφησαμε.Αυτο που ξερω ειναι οτι ο Σδρακας και ο Μουλακης το γηπεδο το εχουν "χτισει" τοσα χρονια που επαιζαν στον ΚΑΟΔ μαζι με τον Coach και ουσιαστικα δεν τους λες "νεες προσθηκες".Κυριως ο Μουλακης που ελλειψε μολις ενα χρονο αλλα και ο Σδρακας (παρεπιπτοντως οταν λες ΚΑΟΔ το πρωτο πραγμα που σου ρχεται στο μυαλο ειναι ο Σδρακας...σημαια !) που λειπει απο το 03 εχει παρουσιασει προσωπο το οποιο δεν περιμενα να δω.Οταν τον ειδα περσι στο ΚΑΟΔ-Σερρες απογοητευθικα οπως και σε 2-3 αλλα παιχνιδια (τον ειχα συνηθισει στον ΚΑΟΔ να κανει τα απιστευτα) αλλα φετος που ειμαστε και Α2 ο τυπος εχει ξεχασει ποσο χρονων ειναι και υπηρξαν παιχνιδια που μας ξελασπωσε μονος του.Επισης δεν νομιζω οτι υπαρχει συγκριση Μουλλακη-Μπουρδανου.Βαζω το χερι μου στη φωτια οτι ο Μουλλακης αν δεν ειχε το προβλημα υγειας το καλοκαιρι και δεν εχανε ολη τη προετοιμασια θα ηταν και φετος τουλαχιστον στους 5 πρωτους σκορερ της Α2.Απο την αλλη βλεπεις οτι μπορει ο ΚΑΟΔ να τους αφησε αλλα δεν βρεθηκε και καποια αλλη ομαδα της Α2 να τους παρει.Εκεινον που θα ηθελα εγω να κρατησουμε ειναι ο Κουκουραβας.Μου ειχε αρεσει παρα πολυ περσι.Σε καθε περιπτωση δεν θεωρω λαθος τις μεταγραφικες μας κινησεις.Ειχα αμφιβολιες για το Σδρακα το καλοκαιρι και αυτο μονο κ μονο λογω της ηλικιας του και της φθηνουσας πορεια του λογω αυτης αλλα με εξεπληξε πολυ ευχαριστα.Επισης η ομαδα φετος εδειξε να ρυχνει μεγαλο βαρος σε παικτες με εμπειρια οποτε και παλι θεωρω οτι οι συγκεκριμενες προσθηκες ειναι οι καλυτερες σε αυτη την κατευθυνση ακομα και σε σχεση με το Φιλιουση γιατι κανενας δεν ξερει καλυτερα απο τους Σδρακα,Μουλακη,Παπαδοπουλο τι ζηταει ο Γρηγοριαδης απο την ομαδα.Ο Σδρακας ξερω οτι υπεγραψε 2ετες για να αποσυρθει του χρονου.Ευχομαι να αποσυρθει και να χει να θυμαται αλλη μια ανοδο του χρονου.Συγνωμη για τη μεγαλη απαντηση και για το οτι ανοιξαμε τη κουβεντα στη Β Εθνικη...


Φιλε μου το προβλημα του Μουλακη δεν ειναι θεμα ηλικιας ουτε το προβλημα υγειας που τον αναγκασε να χασει ολοκληρη την προετοιμασια εχει να κανει με την ηλικια του.Την πατησαμε μονο με την εννοια οτι ετυχε να παθει αυτο το πραγμα.

σιγουρα δεν ειναι η ηλικια ρε παιδια,32 χρονων ειναι δεν ειναι 40!!!!τι προβλημα ειχε και εχασε την προετοιμασια?
CrossoverOnE
QUOTE(kaukasios @ Feb 6 2009, 09:37 ) *
σιγουρα δεν ειναι η ηλικια ρε παιδια,32 χρονων ειναι δεν ειναι 40!!!!τι προβλημα ειχε και εχασε την προετοιμασια?

Ταλαιπωριθηκε απο καποιο ιο και ηταν συνεχως στο κρεβατι με πυρετο που δεν επεφτε.
rover6
QUOTE(GREER @ Feb 6 2009, 00:09 ) *
Φιλε μου, ξερει πολυ καλα, και τι λεει και τις αλλες ομαδες απο εξω και ανακατωτα γνωριζει(περισσοτερο απο οτι χρειαζεται κατα τη γνωμη μου) και τους στοχους της ομαδας. Προπονητης ειναι. Τι θελεις?? Να κανει αναλυση μεσω ραδιοφωνου της κατηγοριας και της ομαδας του?? Ειπε αυτα που πρεπει να πει και τιποτα αλλο. Και οπως λεει και ο φιλος μου ο Cross(καλωστον παλι πισω σε εμας) δεν γινεσαι, απο τη μια στιγμη στην αλλη, ομαδα με τοσες νεες προσθηκες...

φιλε το κακο με την ομαδα του λαυριου φετος δεν ειναι ουτε οι πολλες μεταγραφες ουτε ο προπονητης ουτε ο πρωταθλητισμος.
οι παικτες που πηρε φετος η ομαδα δεν ειναι ανταξιοι των προσδοκιων πιστευω,υπερτιμημενοι ειναι, και μεις καναμε κατι παρομοιο σε ποιο μικρο βαθμο για αυτο και εχουμε χασει σε δουκα,κομοτηνη ,και σερρες με κατεβασμενα χερια,αλλα και μεσα σε σας.
η κατηγορια οπως την εχω δει τα 2 χρονια τωρα θελει μονο σταθεροτητα.μια ομαδα που να παιζει 6 με 7 καθε κυριακη, και οχι την μια 10 και την αλλη 3.
και φυσικα προφυλαξη της εδρας με νυχια και δοντια με τσιγαρα με φωνες και ολα τα συναφη,αν θελεις να κανεις αλμα στην α2.
CrossoverOnE
QUOTE(rover6 @ Feb 6 2009, 11:08 ) *
φιλε το κακο με την ομαδα του λαυριου φετος δεν ειναι ουτε οι πολλες μεταγραφες ουτε ο προπονητης ουτε ο πρωταθλητισμος.
οι παικτες που πηρε φετος η ομαδα δεν ειναι ανταξιοι των προσδοκιων πιστευω,υπερτιμημενοι ειναι, και μεις καναμε κατι παρομοιο σε ποιο μικρο βαθμο για αυτο και εχουμε χασει σε δουκα,κομοτηνη ,και σερρες με κατεβασμενα χερια,αλλα και μεσα σε σας.
η κατηγορια οπως την εχω δει τα 2 χρονια τωρα θελει μονο σταθεροτητα.μια ομαδα που να παιζει 6 με 7 καθε κυριακη, και οχι την μια 10 και την αλλη 3.
και φυσικα προφυλαξη της εδρας με νυχια και δοντια με τσιγαρα με φωνες και ολα τα συναφη,αν θελεις να κανεις αλμα στην α2.

+1 thumbsup.gif
ΟΛΑ
QUOTE(rover6 @ Feb 6 2009, 11:08 ) *
φιλε το κακο με την ομαδα του λαυριου φετος δεν ειναι ουτε οι πολλες μεταγραφες ουτε ο προπονητης ουτε ο πρωταθλητισμος.
οι παικτες που πηρε φετος η ομαδα δεν ειναι ανταξιοι των προσδοκιων πιστευω,υπερτιμημενοι ειναι, και μεις καναμε κατι παρομοιο σε ποιο μικρο βαθμο για αυτο και εχουμε χασει σε δουκα,κομοτηνη ,και σερρες με κατεβασμενα χερια,αλλα και μεσα σε σας.
η κατηγορια οπως την εχω δει τα 2 χρονια τωρα θελει μονο σταθεροτητα.μια ομαδα που να παιζει 6 με 7 καθε κυριακη, και οχι την μια 10 και την αλλη 3.
και φυσικα προφυλαξη της εδρας με νυχια και δοντια με τσιγαρα με φωνες και ολα τα συναφη,αν θελεις να κανεις αλμα στην α2.
Φίλε συμφωνώ με τη σταθερότητα, τον αριθμό παικτών , τη διατήρηση της έδρας αλλά συμπληρώνω την αποφυγή τραυματισμών και το πρόγραμμα ώστε να βρείς τους αδιάφορους τις τελευταίες αγωνιστικές.Κάτι ξέρει η Δράμα πέρσι απ αυτό
ΟΛΑ
QUOTE(kaukasios @ Feb 6 2009, 09:37 ) *
σιγουρα δεν ειναι η ηλικια ρε παιδια,32 χρονων ειναι δεν ειναι 40!!!!τι προβλημα ειχε και εχασε την προετοιμασια?
Φίλε ο Μουλάκης έπαιζε τόσα χρόνια με την ταχύτητα του.Χρόνο με το χρόνο αυτό χάνεται
rover6
QUOTE(ΟΛΑ @ Feb 6 2009, 11:52 ) *
Φίλε συμφωνώ με τη σταθερότητα, τον αριθμό παικτών , τη διατήρηση της έδρας αλλά συμπληρώνω την αποφυγή τραυματισμών και το πρόγραμμα ώστε να βρείς τους αδιάφορους τις τελευταίες αγωνιστικές.Κάτι ξέρει η Δράμα πέρσι απ αυτό

ασε φιλε με τους τραυματισμους πρεπει να εισαι και τυχερος, μην ψαχνεις φετος εχω κανει χρεη γραμματεα σε γιατρους, οσο αφορα το προγραμμα το ξεχασα και εχεις απολυτο δικιο.
μετα την μεση του β γυρου θα αρχισουν τα μαγειρεματα , και οποιος εχει χρυσο σκουφο θα επιβιωσει
CrossoverOnE
QUOTE(ΟΛΑ @ Feb 6 2009, 12:21 ) *
Φίλε ο Μουλάκης έπαιζε τόσα χρόνια με την ταχύτητα του.Χρόνο με το χρόνο αυτό χάνεται

Δεν ειπε κανεις οχι ρε ΟΛΑ.Αλλα ειναι υπερβολικο αυτο που λες.Ο Μουλακης περσι ειχε 16,5 ποντους Μ.Ο. 4ος σε ολη την Α2.Απλα και μονο επειδη μεγαλωσε κατα ενα χρονο ειναι δυνατον να πεσει στο φετινο 4-5π ; Σου εξηγω οτι εχασε την προετοιμασια ΟΛΟΚΛΗΡΗ μαζι με κανα μηνα ακομα χοντρα χοντρα.Εγω σου λεω οτι αν ειχε την υγεια του φετος θα εβαζε περισσοτερους απο οτι στην Ξανθη γιατι ο Γρηγοριαδης ξερει να τον χρησιμοποιει καλυτερα απ τον καθενα.
ΟΛΑ
QUOTE(CrossoverOnE @ Feb 6 2009, 12:34 ) *
Δεν ειπε κανεις οχι ρε ΟΛΑ.Αλλα ειναι υπερβολικο αυτο που λες.Ο Μουλακης περσι ειχε 16,5 ποντους Μ.Ο. 4ος σε ολη την Α2.Απλα και μονο επειδη μεγαλωσε κατα ενα χρονο ειναι δυνατον να πεσει στο φετινο 4-5π ; Σου εξηγω οτι εχασε την προετοιμασια ΟΛΟΚΛΗΡΗ μαζι με κανα μηνα ακομα χοντρα χοντρα.Εγω σου λεω οτι αν ειχε την υγεια του φετος θα εβαζε περισσοτερους απο οτι στην Ξανθη γιατι ο Γρηγοριαδης ξερει να τον χρησιμοποιει καλυτερα απ τον καθενα.

O Μουλάκης όπως έχω ακούσει απο τους παράγοντες της Δράμας είναι ο πιο ακριβοπληρωμένος παίκτης.Αρα περίμεναν πολλά απ αυτόν.Δεν αναρωτιέσαι όμως ότι πλήν ομάδων Γ εθνικής όπως Κεφαλονιά,Λευκάδα και κάποιες αλλες νομίζω που πραγματικά έδιναν πολλά λεφτά δεν ενδιαφέρθηκε καμιά ομάδα της Α2.Για να μην παρεξηγούμε ο Μουλάκης για τηνΑ2 είναι παικταράς και θρύλος
rover6
QUOTE(ΟΛΑ @ Feb 6 2009, 12:48 ) *
O Μουλάκης όπως έχω ακούσει απο τους παράγοντες της Δράμας είναι ο πιο ακριβοπληρωμένος παίκτης.Αρα περίμεναν πολλά απ αυτόν.Δεν αναρωτιέσαι όμως ότι πλήν ομάδων Γ εθνικής όπως Κεφαλονιά,Λευκάδα και κάποιες αλλες νομίζω που πραγματικά έδιναν πολλά λεφτά δεν ενδιαφέρθηκε καμιά ομάδα της Α2.Για να μην παρεξηγούμε ο Μουλάκης για τηνΑ2 είναι παικταράς και θρύλος

παντως φιλε απο την δραμα φετος ειδα την ομαδα στο παγκρατι και ο μουλακης περασε απαρατηρητος.φαντασου οτι ρωτησα γιατι δεν τον ξερω φατσικα αλλα μονο απο το ονομα που ειναι και μου ειπαν οτι επαιζε.
καμια φορα η η ψυχη θελει αλλα το σωμα δεν ακολουθει.
σιγουρα ειναι ιστορια αλλα ισως για πιο κατω κατηγορια,παρε παραδειγμα τον μανο που ειναι και μεγαλυτερος. η α2 θελει και πιο μεγαλα κορμια.
CrossoverOnE
QUOTE(ΟΛΑ @ Feb 6 2009, 12:48 ) *
O Μουλάκης όπως έχω ακούσει απο τους παράγοντες της Δράμας είναι ο πιο ακριβοπληρωμένος παίκτης.Αρα περίμεναν πολλά απ αυτόν.Δεν αναρωτιέσαι όμως ότι πλήν ομάδων Γ εθνικής όπως Κεφαλονιά,Λευκάδα και κάποιες αλλες νομίζω που πραγματικά έδιναν πολλά λεφτά δεν ενδιαφέρθηκε καμιά ομάδα της Α2.Για να μην παρεξηγούμε ο Μουλάκης για τηνΑ2 είναι παικταράς και θρύλος

Oι περισσοτερες ομαδες ξερουν οτι ο Μουλακης πολυ δυσκολα θα εφευγε καπου πιο περα απο τη Θεσσαλονικη.Το ξερεις οτι περσι ειχε προταση απο το Ρεθυμνο;Ο Κουφος το ειχε δηλωσει ανοιχτα οτι τον θελει.Απλα ο Μουλακης σε μεγαλο βαθμο εχει λυσει το οικονομικο του προβλημα.Εχει εδω και 2-3 χρονια ανοιξει cafe-bar που παει γαμ...ντας..δεν εχει λογο να αφησει το σπιτι του και τη γυναικα κ τα παιδια του.Γι αυτο και κατεληξε στη Ξανθη ενω οπως ειπα ειχε προτασεις και απο Ρεθυμνο αλλα και απο τη Θεσσαλονικη.Και το οτι ειναι ο πιο ακριβοπληρωμενος παικτης δε λεει τπτ;Εχουμε σεβαστο μπατζετ αλλα λεφτα για πεταμα οχι οποτε προσεχουμε ποιον θα πληρωσουμε και ποσο.Δε νομιζω παραγοντες και προπονητης με τετοια εμπειρια να βγηκαν τοσο λαθος και να δωσαν στο Μουλακη τοσα λεφτα τσαμπα.
ΟΛΑ
QUOTE(rover6 @ Feb 6 2009, 12:58 ) *
παντως φιλε απο την δραμα φετος ειδα την ομαδα στο παγκρατι και ο μουλακης περασε απαρατηρητος.φαντασου οτι ρωτησα γιατι δεν τον ξερω φατσικα αλλα μονο απο το ονομα που ειναι και μου ειπαν οτι επαιζε.
καμια φορα η η ψυχη θελει αλλα το σωμα δεν ακολουθει.
σιγουρα ειναι ιστορια αλλα ισως για πιο κατω κατηγορια,παρε παραδειγμα τον μανο που ειναι και μεγαλυτερος. η α2 θελει και πιο μεγαλα κορμια.

Φίλε οι απόψεις μας βλέπω ταυτίζονται.Ο Μάνος το κατάλαβε και πήγε πέρσι στην γ εθνική με καλά λεφτά.Το ίδιο θα συμβεί βλέπω του χρόνου με Μουλάκη Ανεβαίνει κατηγορία νομίζω η ομάδα της πόλης του η Ελευθερούπολη Β εθνική και μπορεί να πάει εκει
fanis christodoulou
QUOTE(rover6 @ Feb 6 2009, 12:25 ) *
ασε φιλε με τους τραυματισμους πρεπει να εισαι και τυχερος, μην ψαχνεις φετος εχω κανει χρεη γραμματεα σε γιατρους, οσο αφορα το προγραμμα το ξεχασα και εχεις απολυτο δικιο.
μετα την μεση του β γυρου θα αρχισουν τα μαγειρεματα , και οποιος εχει χρυσο σκουφο θα επιβιωσει

στη καλλιθεα το ψαχνεται το θεμα παντως και οπου να ναι θα τον παρετε το χρυσο σκουφο (ο ψηλος.... ξερεις σου χω ξαναγραψει γι αυτο)!!! για τη διαιτησια μιλαω αν δεν το καταλαβες................
CrossoverOnE
QUOTE(rover6 @ Feb 6 2009, 12:58 ) *
παντως φιλε απο την δραμα φετος ειδα την ομαδα στο παγκρατι και ο μουλακης περασε απαρατηρητος.φαντασου οτι ρωτησα γιατι δεν τον ξερω φατσικα αλλα μονο απο το ονομα που ειναι και μου ειπαν οτι επαιζε.
καμια φορα η η ψυχη θελει αλλα το σωμα δεν ακολουθει.
σιγουρα ειναι ιστορια αλλα ισως για πιο κατω κατηγορια,παρε παραδειγμα τον μανο που ειναι και μεγαλυτερος. η α2 θελει και πιο μεγαλα κορμια.

Ρε παιδια τι λεω απο χθες το βραδυ;Ο ανθρωπος εχασε ολη την προετοιμασια και λιγο παραπανω!Και δεν εσπασε κανα ποδι απλα!Ταλαιπωρηθηκε!Επομενο ειναι να ειναι αισθητα πεσμενος φετος.Εξαλλου ο Γρηγοριαδης δεν τον ζοριζει για φετος..περα απ τον αγωνα με τη ΜΕΝΤ δεν παιζει πανω απο 20 λεπτα.Δεν μπορω να καταλαβω γιατι εχετε κολλισει.Παικτης που περσι ηταν 4ος σκορερ της Α2 απλα και μονο επειδη απ τα 31 πηγε στα 32 πλεον ειναι καλος για Β Εθνικη και κατω;Μη λεμε οτι θελουμε.

Και για να μην ξεχνιομαστε δε μιλαμε για ενα παικτη που ειχε μια χρονια ενα ξεσπασμα και εβαλε πολλους ποντους και μετα το χαος.Απο τοτε που ο ΚΑΟΔ επεσε απο την Α1 ειναι μονιμως αρχισκορερ της κατηγοριας...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.