Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' Εθνικη 2008-2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66
menelaos
QUOTE(Spap @ Oct 27 2008, 15:25 ) *
ενας φιλος πιο πανω ειχε δωσει τα δικα του προγνωστικα για τη καθε ομαδα στη φετινη β' εθνικη... ενα μεγαλο λαθος ηταν που πιστεψε οτι η χαλκιδα θα σωθει και οχι μονο θα σωθει αλλα θα κοιταξει να πρωταγωνιστησει...
ειδα το δουκας χαλκιδα και η ομαδα αυτη ειναι η δευτερη χειροτεη της κατηγοριας...
σας το δινω απο τωρα... φαληρο και χαλκιδα στη γ' εθνικη!!!

Εγω που ειδα την Χαλκιδα με αντιπαλο το Λαυριο ηταν εξαιρετικη ,μετα κερδιζει τη Φλογα και εχασε απο το Δουκα. Ολα τα παιχνιδια εκτος εδρας ομως μην το ξεχνας αυτο. Γι αυτο μη τη βαζεις σε τοσο ασχημη μοιρα.
GREER
QUOTE(Spap @ Oct 27 2008, 15:25 ) *
ενας φιλος πιο πανω ειχε δωσει τα δικα του προγνωστικα για τη καθε ομαδα στη φετινη β' εθνικη... ενα μεγαλο λαθος ηταν που πιστεψε οτι η χαλκιδα θα σωθει και οχι μονο θα σωθει αλλα θα κοιταξει να πρωταγωνιστησει...
ειδα το δουκας χαλκιδα και η ομαδα αυτη ειναι η δευτερη χειροτεη της κατηγοριας...
σας το δινω απο τωρα... φαληρο και χαλκιδα στη γ' εθνικη!!!

Οχι ρε φιλε στην ιδια μοιρα Φαληρο με Χαλκιδα. Καλη ομαδα ειναι. Βεβαια θελω να δω και τις υπολοιπες για να κανω προγνωστικα, αλλα δεν ειναι τοσο κακη η Χαλκιδα οπως την παρουσιαζεις εδω.
kaukasios
QUOTE(Spap @ Oct 27 2008, 15:25 ) *
ενας φιλος πιο πανω ειχε δωσει τα δικα του προγνωστικα για τη καθε ομαδα στη φετινη β' εθνικη... ενα μεγαλο λαθος ηταν που πιστεψε οτι η χαλκιδα θα σωθει και οχι μονο θα σωθει αλλα θα κοιταξει να πρωταγωνιστησει...
ειδα το δουκας χαλκιδα και η ομαδα αυτη ειναι η δευτερη χειροτεη της κατηγοριας...
σας το δινω απο τωρα... φαληρο και χαλκιδα στη γ' εθνικη!!!

η χαλκιδα αν πεσει θα πεσει γιατι εχει μονο 6 παικτες.
GREER
QUOTE(kaukasios @ Oct 28 2008, 00:46 ) *
η χαλκιδα αν πεσει θα πεσει γιατι εχει μονο 6 παικτες.

Συμφωνω. Με 6μησι παιχτες παιζει η Χαλκιδα. Ειναι καλοι και αξιομαχοι παιχτες ομως και πιστευω οτι μπορουν να κανουν και αλλες ζημιες.
champion
QUOTE(Spap @ Oct 27 2008, 13:25 ) *
ενας φιλος πιο πανω ειχε δωσει τα δικα του προγνωστικα για τη καθε ομαδα στη φετινη β' εθνικη... ενα μεγαλο λαθος ηταν που πιστεψε οτι η χαλκιδα θα σωθει και οχι μονο θα σωθει αλλα θα κοιταξει να πρωταγωνιστησει...
ειδα το δουκας χαλκιδα και η ομαδα αυτη ειναι η δευτερη χειροτεη της κατηγοριας...
σας το δινω απο τωρα... φαληρο και χαλκιδα στη γ' εθνικη!!!

εγω λεω κ το σπορτινγκ,ειδικα οταν αρχισουν κ αργουν οι πληρωμες 68.gif 68.gif 68.gif
basketka*los
QUOTE(Spap @ Oct 27 2008, 15:25 ) *
ενας φιλος πιο πανω ειχε δωσει τα δικα του προγνωστικα για τη καθε ομαδα στη φετινη β' εθνικη... ενα μεγαλο λαθος ηταν που πιστεψε οτι η χαλκιδα θα σωθει και οχι μονο θα σωθει αλλα θα κοιταξει να πρωταγωνιστησει...
ειδα το δουκας χαλκιδα και η ομαδα αυτη ειναι η δευτερη χειροτεη της κατηγοριας...
σας το δινω απο τωρα... φαληρο και χαλκιδα στη γ' εθνικη!!!

Φιλε μου αναφερεσαι σε εμενα,αλλα αν προσεξεις τα λογια μου λεω οτι τα αποτελεσματα δειχνουν οτι ειναι ικανη μεχρι να πρωταγωνιστησει...και οχι προσωπικη αποψη!απο τη στιγμη που δε την εχω δει δε καταθετω προσωπικη γνωμη!Προσωπικη αποψη εκφερω για οσες ομαδες εχω δει κιολας...Μια δυο λεξεις αλλαζουν το νοημα ολης της προτασης!Αλλωστε ποιος δε πιστεψε μετα τη νικη στη Φλογα και τη παραλιγο νικη στο Λαυριο οτι δε μπορει να παει καλα?
Spap
η χαλκιδα μου θυμιζει το περσινο σπορτινγκ(α2)!!!!!!
ξεκινησε με 3 νικες στα 5 αν θυμαμαι καλα(γενικα ξεκινησε δυνατα) και μετα απλα δε ξανακερδισε!!!!
ο λογος για τα 2 καλα αποτελεσματα πιστευω ειναι αποκλειστικα οτι δε τους περιμεναν.... φυσικα ειναι μεγαλη και η απωλεια του παππα...
GREER
QUOTE(Spap @ Oct 28 2008, 13:22 ) *
η χαλκιδα μου θυμιζει το περσινο σπορτινγκ(α2)!!!!!!
ξεκινησε με 3 νικες στα 5 αν θυμαμαι καλα(γενικα ξεκινησε δυνατα) και μετα απλα δε ξανακερδισε!!!!
ο λογος για τα 2 καλα αποτελεσματα πιστευω ειναι αποκλειστικα οτι δε τους περιμεναν.... φυσικα ειναι μεγαλη και η απωλεια του παππα...

Υπαρχει σοβαρη πιθανοτητα να ισχυει αυτο που λες. Δηλαδη να ειναι μια ομαδα που ξεκινησε καλα και με ενθουσιασμο και στη διαρκεια της σεζον να ξεφουσκωσει...
panosak
QUOTE(Ino @ Oct 27 2008, 13:33 ) *
Ρε κουτς Δεδα, τι κανεις?Κερδιζεις ομαδες απο Α2 κ χανεις απο ομαδες που χανουν στην εδρα τους απο Χαλκιδα?
Εχεις σκεφτει να διαχειρειζεσε καλυτερα το ροστερ της ομαδας σου?Αυτο το 4 γιατι δεν παιζει?η το 14?
Κανε καλυτερη διαχειριση για να μην αρχισουν οι παικτες σου να καιγονται.Ηδη βλεπω τα αστερια σου
ταλαιπωρημενα.Η Β εθνικη δεν ειναι σαν την Γ.Δεν μπορεις να παιζεις με 7 8 παικτες ολοκληρη σεζον!
Το μπασκετ που παιζεις ειναι συγχονο ομορφο κ αποδοτικο.Αλλα με ασσο τον Μπαρλα δεν πας πουθενα.
Οχι γιατι ο Μπαρλας ειναι κακος.Αλλα δεν ειναι ο καταλληλος για να σου καλυψει το κενο του Παναγακη.
Κ να λες παλι καλα που ο(βιονικος)Τσακιριδης αντεχει.Απο οσο ειδα με την Αν.Φλογας ο αλλος ο βιονικος
που εχεις ο Βαγενας αρχιζει κ κλανει πανω του.Δεν μπορουν να παιζουν 40 λεπτα Τεταρτη Κυριακη.
Για αυτο δειξε εμπιστοσυνη σε ολους τους παικτες σου κ ασε τις μλκς.
ΕΝΑΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΤΟΥ ΟΦΗ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΠΟ ΒΟΡΡΑ.

φιλε αν ανεβηκε ο ΟΦΗ περσι το χρωσταει στον Δεδα (και στον Τσακι φυσικα)
αντιμετωπισαμε περσι σε 2 φιλικα τον ΟΦΗ πριν το Δεδα και ηταν για κλαματα (40 ' ζωνη επαιζαν)
με το που ηρθαν οι δεδας-τσακι μεσα σε 15 μερες η ομαδα εγινε super...
πιστευω για φετος πως αν περασει την ΑΕΚ θα ναι δυσκολα τα πραγματα...
περα απο το κλαταρισμα που σωστα επισημαινεις η ομαδα θα αποπροσανατολιστει ...
να ευχεσαι αποκλεισμο απο ΑΕΚ και η ομαδα θα ανεβει τρενο...
pram81
Τι θα γίνει και φέτος με το γνωστό μπασκετικό σάιτ??? Άλλαξε τροπάριο! Άφησε τη συστηματική ενασχόληση με το ευρύτερο τρίγωνο Υμηττού-ποσειδώνος-συγγρού κι έχει πιάσει τη διαδρομή ηράκλειο-τρίπολη!Άντε και καμια σφήνα με κατερίνη!Αντικειμενικότατη ενημέρωση και φέτος.....
kaukasios
QUOTE(pram81 @ Oct 28 2008, 21:19 ) *
Τι θα γίνει και φέτος με το γνωστό μπασκετικό σάιτ??? Άλλαξε τροπάριο! Άφησε τη συστηματική ενασχόληση με το ευρύτερο τρίγωνο Υμηττού-ποσειδώνος-συγγρού κι έχει πιάσει τη διαδρομή ηράκλειο-τρίπολη!Άντε και καμια σφήνα με κατερίνη!Αντικειμενικότατη ενημέρωση και φέτος.....

oχι και σφηνα.η διαδρομη που λες ειναι ηρακλειο-τριπολη-κατερινη.
pram81
Λαύριο-Ολύμπια Λάρισας: 55-76 Για το θεσμό του κυπέλλου.
Μεγάλο παιχνίδι για τα δεδομένα της κατηγορίας!Η ομάδα μας στάθηκε πολύ καλά στα τρία πρώτα δεκάλεπτα αλλά στο τέλος μέτρησε η εμπειρία της ομάδας που παίζει Α1.Καταπληκτική ατμόσφαιρα!Αν ο κόσμος ήταν τόσο κοντά στην ομάδα θα ήμασταν από περσι στην Α2!
pram81
Το γνωστό μπασκετικό σάιτ ξαναχτύπησε!!! Έχει σχόλια από όλα τα σημερινά παιχνίδια κυπέλλου εκτός από το ματς στο Λαύριο!Λες και γινόταν στην άλλη άκρη της γης!Μισή ώρα από την αθήνα!!!!Έτσι ενημερώνετε τον κόσμο ρεεεεεεεεεε????? Με έγκυρη κι "αντικειμενική" ενημέρωση!!!
kavatzas4
'Ηττα σήμερα από την ανώτερη ΑΕΚ μέσα στο κλουβάκι,αχ αυτά τα επιθετικά ριμπαουντ μας στοίχισαν πολύ και η αστοχία στα τρίποντα!!Ικανοποιήση απο το πάθος των παικτών αλλά και από το φοβερό κόσμο που δεν σταμάτησε να τραγουδάει για την ομάδα μέχρι και 10 λεπτά που τελιώσε το ματς.Πάρτε και ένα βιντεάκι για να δείτε την ατμόσφαιρα!!! http://www.youtube.com/watch?v=rKWnXv6wodo
GREER
Εαν παιξουμε φετος, ετσι οπως παιξαμε σημερα, στη μεγαλυτερη διαρκεια του αγωνα με την Ολυμπια, τοτε θα βγουμε ευκολα πρωτοι. Απλα εξαιρετικη ομαδα...
saras19
QUOTE(GREER @ Oct 28 2008, 16:00 ) *
Υπαρχει σοβαρη πιθανοτητα να ισχυει αυτο που λες. Δηλαδη να ειναι μια ομαδα που ξεκινησε καλα και με ενθουσιασμο και στη διαρκεια της σεζον να ξεφουσκωσει...

Η χαλκιδα ειναι μια ομαδα που στιριζεται σε 6 παιχτεσ!ειδα κ γω το ματσ με δουκα και ηταν μια πλημμυρα!ελλειπε ο Παππας και ο γερεμιτσ ηταν τραυματιασ αλλα αυτο που ειδα ηταν αποκαρδιωτικο σε αντιθεση με τον ματς με το λαυριο που οι οι δυο αυτοι παιχτες μαζι με τον πασσαλιδη κανανε την διαφορα....πιστευω πως με τον εναν η με τον αλλον τροπο θα σωθει παντςσ....γουμενισσα παντως ειναι μια που θα κινδυνεψει....
ghate
QUOTE(saras19 @ Oct 30 2008, 22:57 ) *
Η χαλκιδα ειναι μια ομαδα που στιριζεται σε 6 παιχτεσ!ειδα κ γω το ματσ με δουκα και ηταν μια πλημμυρα!ελλειπε ο Παππας και ο γερεμιτσ ηταν τραυματιασ αλλα αυτο που ειδα ηταν αποκαρδιωτικο σε αντιθεση με τον ματς με το λαυριο που οι οι δυο αυτοι παιχτες μαζι με τον πασσαλιδη κανανε την διαφορα....πιστευω πως με τον εναν η με τον αλλον τροπο θα σωθει παντςσ....γουμενισσα παντως ειναι μια που θα κινδυνεψει....


H Γουμενισα φιλε μπορει να εχει ξεκινησει πολυ ασχημα αλλα πιστεβω οτι τα ματσακια που πρεπει να τα παρει θα τα παρει (λογω εδρας) και θα σωθει... εκτος αν ξενερωσουν παιχτες προπονητες και διοικηση, λογω κακης αρχης και δε μπορεσουν να πεισςουν ποτε τουσ εαυτους τους οτι μπορουν να κερδισουν... (περσινος αλιμος)
basketka*los
Σπορτιγκ,Δουκας,Γουμενισσα ειναι οι υποψηφιες με το φαληρο...η σειρα δεν ειναι τυχαια!
zigolo7
ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ - ΚΟΜΟΤΗΝΗ 65 - 69
sporting b.c.
είμαστε σε σταθερά ανοδική τροχιά... εντάξει χάσαμε αλλα ο αγώνας είχε πολυ καλά σημεία που δείχνουν οτι μπορουμε να περιμενουμε καλες μερες...
know
QUOTE(zigolo7 @ Nov 2 2008, 15:57 ) *
ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ - ΚΟΜΟΤΗΝΗ 65 - 69

ικαρος - φλογα 70-64 νομιζω τοσο.1 παντως με +6
GREER
Για ακομη μια φορα αποδειχτηκαμε λιγοι. Δεν εχω δει το ματς και δεν μπορω να εκφερω γνωμη, αλλα με τετοια αποτελεσματα δεν παμε πουθενα. Κριμα τα λεφτα... Ποιος Πιερικος τωρα?????
BILL79
Σπόρτιγκ - Κομοτηνή 65-69
Διαιτητές: Πίγκας - Αναστόπουλος Α.
Τα δεκάλεπτα: 24-21, 44-37, 54-48, 65-69.
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Γιάνναρης): Παπάνογλου 5 (1), Καϋμενάκης 2, Σταμόπουλος 2, Θύμιος, Γυφτάκης, Χούμας 22 (1), Τσόπης 8, Βρύνας 6, Μαστροκωστόπουλος 4,Καττής 7 (1), Ευθυμίου 9.
ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης): Στεφανίδης 18 (2), Γιαουρτόγλου 1, Φουτσιτζής 9, Λεχούδης 2, Τσακωνίτης 15 (3), Κουτσοβασίλης, Παπαγεωργίου, Κτίστοου 16 (2), Βελή 4, Μίκιτς, Χαλίλ 4.

ΟΦΗ - Χαλκίδα 81-63
Διαιτητές: Πόντας - Καραβίτης.
Τα δεκάλεπτα: 17-21, 43-33, 69-46, 81-63.
ΟΦΗ (Δέδας): Μπαρλάς 9 (3), Τσερκιτζόγλου 9 (3), Τσέλιος 4, Τσακιρίδης 26 (3), Βαγενάς 10, Χουλιάρας 3, Αποστολίδης, Λαγουδάκης 4, Φαρμάκης 13 (3), Σαμουρέλης 3.
ΧΑΛΚΙΔΑ (Μυριούνης): Γέρεμιτς 19, Πλουτέτσκι 5, Ψαρόπουλος 11 (1), Δημάκος 2, Πασαλίδης, Παππάς 3(1), Τραϊανός 9 (2), Κατσίμπας 2, Πανταζής, Φρουσκλιάς 12 (2).

Γουμένισσα – Αύντας 75-70
Διαιτητές: Μήτσιου, Κασαπίδης
Τα δεκάλεπτα: 21-18, 42-29, 53-53, 75-70
ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ (Νίτσης): Μπάγκι 10 (2), Μούμογλου, Γυμνόπουλος 9, Δημητρίου 5, Καρυπίδης 24 (6), Πάντσιος 15 (2), Κόγιας 6, Νταλής 2, Δελημπαλτίδης 4.
ΑΜΥΝΤΑΣ (Βλάχος): Ζούπας 12 (1), Σαμοθράκης 10 (2), Δορκοφίκης 2, Ζωγόπουλος, Μπάρμπας 6 (2), Βογιατζής 3, Λαζαρίδης 15 (2), Μουμούρης 9 (1), Γιανναλέτσος 13.

Ίκαρος Καλ. – Αναγέννηση Φλ. 70-64
Διαιτητές: Μπούσιας-Τσώνος
Τα δεκάλεπτα: 17-18, 36-29, 49-44, 70-64
ΙΚΑΡΟΣ (Χαριτάτος): Γκριτζέλης 1, Παπαδάκης 2, Φαλέκας 7 (1), Υφαντής 8, Εμμανουηλίδης 10 (2), Μελάς 9, Πολυτάρχου 10 (1), Καρασταμάτης 2, Μάρτζος 4, Κρασσόπουλος 3, Κατούφας 11, Κούκουρας 3 (1).
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ/ΦΛΟΓΑ (Χατζηκυριακίδης): Μπουρδάνος 12 (2), Μωυσιάδης 11, Κλέπκος, Γαλανίδης, Πιτάκας 2, Τσακαλέρης, Ζαρογιάννης 18, Σπυρόπουλος 1, Τουλούμης 15 (1), Ευαγγελινός 3 (1).

Πιερικός / Αρχέλαος – Λαύριο 74-65
Διαιτητές: Πολυχρονίδης, Τάτσικας
Τα δεκάλεπτα: 19-20, 36-39, 60-51, 74-65
ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Θωμαϊδής): Χρυσανθόπουλος 18 (2), Χατζηϊωάννου 5 (1), Τσαϊτουρίδης 3 (1), Γερογιάννης 2, Χρυσόπουλος, Βουρλίτης 3, Ράπτης 4, Χρυσίδης 2, Κοθράς 7, Παπαμιχαήλ, Κουνούπης 2, Κουρκούτας, Τσούκ 29.
ΛΑΥΡΙΟ (Σερελής): Ψηλέας 13 (1), Σίνης 3, Τσολάτος 13 (3), Τρικαλιώτης 7 (1), Μέντζος 2, Αγαπητός 8 (2), Γιαννακόπουλος 1, Λυκογιάννης 2, Κασάμπαλης 11, Κασσάνος.
Π. Φάληρο – Δούκας 57-95
Διαιτητές: Αποστολίδης Β., Αντωνόπουλος
Τα δεκάλεπτα: 16-23, 28-41, 40-67, 57-95
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Γκιουλέας): Ντεροχωνεσιάν 6 (1), Κυπαρισσούς 10, Τρόβας 2, Ανυφαντής, Διζές 1, Μονεμβασίτης 16 (2), Σωτηρόπουλος Γ., Σωτηρόπουλος Κ. 2, Σχορτσιανίτης 3, Γιαννακάκης 11, Διαμάντης, Τζορμπατζίογλου 6 (1).
ΔΟΥΚΑΣ (Γιαννόπουλος): Γεωργούτσος 4, Ροζολής 14, Σακελλαράκης 12, Σέιφερ 2, Παπαδέας 1, Καραμπάς 13 (2), Άχης 2, Ζακυνθινός 6, Παπαργυρόπουλος 24 (3), Γκαβανόπουλος, Γαλιώτος 11, Βερτούδος 6.
menelaos
Τι να πω για εμας απο το Λαυριο ;;;;;;;;;;;;;, Τι αλλο θελετε ρε παιδια για να δειξετε τις δυνατοτητες σας;;;;;;; Εγω κανω μια προταση ΣΕΒΑΣΤΕΙΤΕ τους ανθρωπους που σας υποστηριζουν απο τη διοικηση μεχρι τον κοουτς και μεχρι τους φιλαθλους σας. ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.
basketrash
και μια ειδηση που αφορα Β εθνικη και Α2

η ΚΟΜΟΤΗΝΗ και η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ εχουν τον ιδιο κυριο χορηγο www.sportosfera.gr ξερεις κανενας αν παιζει κανενα περιεργο σεναριο συνεργασιας.

πως η ΚΟΜΟΤΗΝΗ φετος βρεθηκε με παικτες σαν τον Στεφανιδη και τον Φουτσιτζη?
iliaszervos
Σχετικά με τον αγώνα ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΚΟΜΟΤΗΝΗ

Το μόνο σίγουρο είναι οτι έχασε ο ΣΠΟΡΤΙΓΚ... ενώ προηγείτο για 38,5 λεπτά συνήθως γύρω στους 10 πόντους!

Το οτι κέρδισε η Κομοτηνή προκύπτει αναγκαστικά, διότι κάποιος επρεπε να κερδίσει...
milan
Δεν ξέρω τι λέτε εσείς αλλά η σειρά για την κάθοδο στην γ' εθνική είναι μια...
13.Γουμένισσα
14.Χαλκίδα
15.Σπόρτιγκ
16.Π.Φάληρο

Από εκεί κ πέρα θα παλέψουν μαζί τους Αίαντας Ευόσμου, Πιερικός/Αρχέλαος...
Όλοι οι άλλοι θα μείνουν στην κατηγορία εύκολα και με το κεφάλι τους ήσυχο!
mysportig
QUOTE(iliaszervos @ Nov 3 2008, 12:47 ) *
Σχετικά με τον αγώνα ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΚΟΜΟΤΗΝΗ

Το μόνο σίγουρο είναι οτι έχασε ο ΣΠΟΡΤΙΓΚ... ενώ προηγείτο για 38,5 λεπτά συνήθως γύρω στους 10 πόντους!

Το οτι κέρδισε η Κομοτηνή προκύπτει αναγκαστικά, διότι κάποιος επρεπε να κερδίσει...

Η χθεσινή ήττα για την ομάδα μου ήταν αποτέλεσμα των δικών μας λαθών και κυρίως λαθών που τα έκαναν έμπειροι παίχτες π.χ Σταμόπουλος-Χούμας. Αδικαιολόγητες οι τεχνικές ποινές για διαμαρτυρία του Σταμόπουλου κυρίως η τελευταία στα 3΄και ενώ είμασταν 5 πόντους μπροστά.Οι +5 έγιναν σε μιά φάση -1.Καθώς επίσης αδικαιολόγητη η τελευταία επίθεση από τον Χούμα που είμασταν στον -1 και είχαμε όλο το χρόνο δικό μας (21¨) και αυτός έκανε επίθεση στα 11¨και σούτ απελπισίας!!!!
Κρίμα για την εμπειρεία αυτών των παιδιών.Ο δε Τσόπης αστο καλύτερα.Ο παππούς μου τρέχει περισσότερο.Ο Χούμας αν εξερέσεις την τελευταία φάση ήταν πολύ καλός όπως και ο Μαστροκωστόπουλος με το πολύ μυαλομένο παιχνίδι του και με αρκετά καλή αμυντική παρουσία.Μικρέ δούλεψε πιο πολύ και θα αφήσεις εποχή.Είσαι μόλις 21 νομίζω και να ξέρεις ότι το μπάσκετ θέλει συνεχεί προσπάθεια και δουλειά για να βελτιωνόμαστε.Εχω παίξει 20 χρονάκια μπάσκετ και σε υψηλό επίπεδο και έφτασα εκεί με την συνεχή δουλειά και προσπάθεια.Το μπάσκετ θέλει εγωισμό .Τον έχεις ? θα προχωρήσεις ψηλά, δεν τον έχεις?θα μείνεις εκεί που είσαι.Κάποια στιγμή θα στα πώ και από κοντα για να δεις πιος σου τα λέει αυτά.Εχεις πολύ καλά στοιχεία και είναι αμαρτία να μην τα αξιοποιήσεις.Πολύ καλός και ο Ευθυμίου και μέτριος ο Βρύνας. Ελπίζω την Κυριακή στην Τρίπολη να κάνουμε μια πιο θετυική παρουσία.Κρίμα που δεν θα μπορέσω να παω.
ghate
QUOTE(mysportig @ Nov 3 2008, 18:02 ) *
Η χθεσινή ήττα για την ομάδα μου ήταν αποτέλεσμα των δικών μας λαθών και κυρίως λαθών που τα έκαναν έμπειροι παίχτες π.χ Σταμόπουλος-Χούμας. Αδικαιολόγητες οι τεχνικές ποινές για διαμαρτυρία του Σταμόπουλου κυρίως η τελευταία στα 3΄και ενώ είμασταν 5 πόντους μπροστά.Οι +5 έγιναν σε μιά φάση -1.Καθώς επίσης αδικαιολόγητη η τελευταία επίθεση από τον Χούμα που είμασταν στον -1 και είχαμε όλο το χρόνο δικό μας (21¨) και αυτός έκανε επίθεση στα 11¨και σούτ απελπισίας!!!!
Κρίμα για την εμπειρεία αυτών των παιδιών.Ο δε Τσόπης αστο καλύτερα.Ο παππούς μου τρέχει περισσότερο.Ο Χούμας αν εξερέσεις την τελευταία φάση ήταν πολύ καλός όπως και ο Μαστροκωστόπουλος με το πολύ μυαλομένο παιχνίδι του και με αρκετά καλή αμυντική παρουσία.Μικρέ δούλεψε πιο πολύ και θα αφήσεις εποχή.Είσαι μόλις 21 νομίζω και να ξέρεις ότι το μπάσκετ θέλει συνεχεί προσπάθεια και δουλειά για να βελτιωνόμαστε.Εχω παίξει 20 χρονάκια μπάσκετ και σε υψηλό επίπεδο και έφτασα εκεί με την συνεχή δουλειά και προσπάθεια.Το μπάσκετ θέλει εγωισμό .Τον έχεις ? θα προχωρήσεις ψηλά, δεν τον έχεις?θα μείνεις εκεί που είσαι.Κάποια στιγμή θα στα πώ και από κοντα για να δεις πιος σου τα λέει αυτά.Εχεις πολύ καλά στοιχεία και είναι αμαρτία να μην τα αξιοποιήσεις.Πολύ καλός και ο Ευθυμίου και μέτριος ο Βρύνας. Ελπίζω την Κυριακή στην Τρίπολη να κάνουμε μια πιο θετυική παρουσία.Κρίμα που δεν θα μπορέσω να παω.

μαλλον πρεπει να ειναι συγγενης σου για να μιλας ετσι.... μυαλομενος ναι (πολυ) χωρις σουτ χωρις την τρομερη διεισδηση και πολυ βαρης.... αυτα!!!!! απο αλλους που τρωμε στη μαπα τοσο καιρο φυσικα καλυτερος αλλα οχι και τετοια μνεια ρε φιλε...
kaukasios
QUOTE(basketrash @ Nov 3 2008, 10:27 ) *
και μια ειδηση που αφορα Β εθνικη και Α2

η ΚΟΜΟΤΗΝΗ και η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ εχουν τον ιδιο κυριο χορηγο www.sportosfera.gr ξερεις κανενας αν παιζει κανενα περιεργο σεναριο συνεργασιας.

πως η ΚΟΜΟΤΗΝΗ φετος βρεθηκε με παικτες σαν τον Στεφανιδη και τον Φουτσιτζη?

απο οτι ακουγεται ο προεδρος της ολυμπιαδας πληρωνε και περσι καποιους παικτες της κομοτηνης.
mysportig
QUOTE(ghate @ Nov 3 2008, 21:23 ) *
μαλλον πρεπει να ειναι συγγενης σου για να μιλας ετσι.... μυαλομενος ναι (πολυ) χωρις σουτ χωρις την τρομερη διεισδηση και πολυ βαρης.... αυτα!!!!! απο αλλους που τρωμε στη μαπα τοσο καιρο φυσικα καλυτερος αλλα οχι και τετοια μνεια ρε φιλε...

Συμφωνεις βλεπω μαζι μου.Ακριβώς αυτα που λες εννοω οτι πρεπει να δουλεψει και που μπορει να βελτιωσει.Για το αν ειμαι συγγενης-φιλος η μανατζερ του στειλε μου pm να σου πω πιος ειμαι και να μου πεισ πιοσ εισαι.Για τα αλλα δεν λες αν συμφωνεις μαζι μου γιατι αυτο που προεχει ειναι η ομάδα μας .
Xainis
Καλημέρα και καλώς σας βρήκα.
Είμαι φίλαθλος του ΟΦΗ, διαβάζω με ενδιαφέρον τα όσα γράφετε και θέλω να κάνω 2-3 παρατηρήσεις.
Όντως ο κόσμος του ΟΦΗ είναι ποδοσφαιρικός. Όντως αρκετοί πιτσιρικάδες δεν έχουν μπασκετική παιδεία.
Εδώ όμως έχουμε ένα φαινόμενο ενδιαφέρον: Μια ομάδα Β εθνικής που σε κάθε αγώνα γεμίζει το γήπεδο.
Και μάλιστα σε ώρες δύσκολες όπως στο ματς με τη Χαλκίδα που έγινε 12 το πρωί.
Δυο επιλογές υπάρχουν: Ή να διώξουμε τον κόσμο αυτόν -οπότε χάνει το μπάσκετ- ή να του εμφυσήσουμε μπασκετική παιδεία, οπότε κερδίζει το άθλημα!
Εγώ προτιμώ τον δεύτερο. Και πιστέψτε με από τους οργανωμένους οπαδούς καταβάλλεται μια μεγάλη προσπάθεια περιφρούρησης. Και ήδη πολλοί άρχισαν να βλέπουν το άθλημα και τη συμπεριφορά τους με άλλο μάτι.
Το μπάσκετ το έχουμε ως κόρη οφθαλμού, απηυδυσμένοι από το αίσχος του ποδοσφαίρου.
Ούτε το Λαύριο ούτε η Χαλκίδα εξέφρασαν παράπονα για τη φιλοξενία, μάλιστα το Λαύριο χειροκροτήθηκε μετά τη λήξη. Να σημειώσω ότι το Λαύριο έχει πολύ καλή ομάδα.
Αναφορικά με την άνοδο, δε μπορώ να γνωρίζω τις υπόλοιπες ομάδες -απλός φίλαθλος είμαι- αλλά νομίζω ότι ο ΟΦΗ θα χάσει κάποια παιχνίδια αποκλειστικά λόγω του τρόπου παιχνιδιού του, όπως αυτό με τη Φλόγα. Πάντως χαίρομαι γιατί το πρωτάθλημα είναι πολύ ενδιαφέρον.
Ελπίζω να μην υπάρξουν παρατράγουδα φέτος στο πρωτάθλημα γενικά και όλες οι ομάδες να απολαύσουν την ατμόσφαιρα του κλειστού του ΟΦΗ.
Επαναλαμβάνω ότι η μεγάλη προσέλευση κόσμου είναι κέρδος για το άθλημα. Η σωστή νοοτροπία είναι στο χέρι όλων μας να έρθει.
kotzito
Μελη του ΠΣΑΚ θα ειναι εφεξης και οι παικτες της Β' Εθνικης,προς το παρον ομως μονο των ομαδων του Βορρα.
basketball lover
QUOTE(Xainis @ Nov 4 2008, 14:18 ) *
Καλημέρα και καλώς σας βρήκα.
Είμαι φίλαθλος του ΟΦΗ, διαβάζω με ενδιαφέρον τα όσα γράφετε και θέλω να κάνω 2-3 παρατηρήσεις.
Όντως ο κόσμος του ΟΦΗ είναι ποδοσφαιρικός. Όντως αρκετοί πιτσιρικάδες δεν έχουν μπασκετική παιδεία.
Εδώ όμως έχουμε ένα φαινόμενο ενδιαφέρον: Μια ομάδα Β εθνικής που σε κάθε αγώνα γεμίζει το γήπεδο.
Και μάλιστα σε ώρες δύσκολες όπως στο ματς με τη Χαλκίδα που έγινε 12 το πρωί.
Δυο επιλογές υπάρχουν: Ή να διώξουμε τον κόσμο αυτόν -οπότε χάνει το μπάσκετ- ή να του εμφυσήσουμε μπασκετική παιδεία, οπότε κερδίζει το άθλημα!
Εγώ προτιμώ τον δεύτερο. Και πιστέψτε με από τους οργανωμένους οπαδούς καταβάλλεται μια μεγάλη προσπάθεια περιφρούρησης. Και ήδη πολλοί άρχισαν να βλέπουν το άθλημα και τη συμπεριφορά τους με άλλο μάτι.
Το μπάσκετ το έχουμε ως κόρη οφθαλμού, απηυδυσμένοι από το αίσχος του ποδοσφαίρου.
Ούτε το Λαύριο ούτε η Χαλκίδα εξέφρασαν παράπονα για τη φιλοξενία, μάλιστα το Λαύριο χειροκροτήθηκε μετά τη λήξη. Να σημειώσω ότι το Λαύριο έχει πολύ καλή ομάδα.
Αναφορικά με την άνοδο, δε μπορώ να γνωρίζω τις υπόλοιπες ομάδες -απλός φίλαθλος είμαι- αλλά νομίζω ότι ο ΟΦΗ θα χάσει κάποια παιχνίδια αποκλειστικά λόγω του τρόπου παιχνιδιού του, όπως αυτό με τη Φλόγα. Πάντως χαίρομαι γιατί το πρωτάθλημα είναι πολύ ενδιαφέρον.
Ελπίζω να μην υπάρξουν παρατράγουδα φέτος στο πρωτάθλημα γενικά και όλες οι ομάδες να απολαύσουν την ατμόσφαιρα του κλειστού του ΟΦΗ.
Επαναλαμβάνω ότι η μεγάλη προσέλευση κόσμου είναι κέρδος για το άθλημα. Η σωστή νοοτροπία είναι στο χέρι όλων μας να έρθει.

41.gif 41.gif 41.gifσυμφωνω απολυτα με τον τροπο σκεψης σου. αν ειναι ετσι,ολοι οι μπασκετικοι θα ειμαστε μαζι σας.το αθλημα χρειαζεται την επαρχια για την επιβιωση και την αναπτυξη του.αν διαβασες προηγουμενα post το προβλημα εστιαζοταν στη βουληση της διοικησης του ΟΦΗ να εκμεταλευεται με ¨"κακο"τροπο τους ποδοσφαιρικης νοοτροπιας οπαδους.αν δεν ισχυει αυτο,ο ΟΦΗ θα μεγαλουργησει γιατι διαθετει ολα οσα πρεπει να εχει μια ομαδα σε υψηλη κατηγορια.
wellcome!
little_bitch
ΠΟΝΤΟΙ

1)ΜΑΝΟΣ (ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ) 89
2) ΤΣΑΚΙΡΙΔΗΣ (ΟΦΗ) 71
3) ΠΑΣΑΛΙΔΗΣ (ΧΑΛΚΙΔΑ) 59
4) ΑΣΗΜΑΚΗΣ (ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ) 58
5) ΓΚΑΒΑΝΟΠΟΥΛΟΣ (ΔΟΥΚΑΣ) 52
-) ΤΣΟΥΚ (ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ) 52
7) ΓΥΜΝΟΠΟΥΛΟΣ (ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ) 44
8) ΤΣΑΚΩΝΙΤΗΣ (ΚΟΜΟΤΗΝΗ) 42
9) ΜΟΥΤΡΑΝ (ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ) 40
10) ΠΕΧΛΙΒΑΝΗΣ (ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ) 39
little_bitch
ΤΡΙΠΟΝΤΑ


1) ΜΑΝΟΣ (ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ) 14
2) ΤΣΑΚΙΡΙΔΗΣ (ΟΦΗ) 10
3) ΠΕΧΛΙΒΑΝΗΣ (ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ) 8
4) ΚΟΥΚΟΥΡΑΣ (ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ) 7
-) ΓΚΑΒΑΝΟΠΟΥΛΟΣ (ΔΟΥΚΑΣ) 7
-) ΦΡΟΥΣΚΛΙΑΣ (ΧΑΛΚΙΔΑ) 7
7) ΚΡΙΣΤΟΥ (ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ) 6
8) ΧΡΥΣΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ (ΠΙΕΡΙΚΟ) 5
-) ΑΣΗΜΑΚΗΣ (ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ) 5
9) ΠΑΠΑΠΟΥΡΑΣ (ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ) 4
karaflas
filarako stous skorer exeis xexasei arketa paidia opws zarogiannis(apo floga),xoumas(apo sporting),psileas(apo lavrio)K.L.P!!!!!mallon den ta metras kala...... smiley.gif
basketka*los
Και στους ποντους και στα τριποντα εχεις ξεχασει ατομα...μαλλον καποιον θες να δειξεις...
karaflas
Μαλλον αυτο θελει να κανει ο φιλος μας.................................
karaflas
smiley.gif
karaflas
4 λεπτά πριν Δημοσίευση #139


rookie (3~20)


Ομάδα: Players
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Εχθές, 17:53
Αριθμός Μέλους: 5,647
Αγαπημένη θέση: Center

Φάουλ: (0%)

-

QUOTE(iliaszervos @ Nov 6 2008, 16:42 )
Η ομάδα χρειάζεται -εκτός των άλλων- κάποιοι να αποφασίζουν σούτ απο μέση απόσταση (οχι μόνο λέϊ-άπ και τρίποντο)
-Ο Χούμας ηταν ολη η ομάδα (αναμενόμενο για μένα) - Σχετικά με την τελευταία φάση, ή είχε αντίθετες οδηγίες, οπότε φταίει, ή δεν είχε οδηγίες (οπότε φταίει ο προπονητής) οπότε ετσι είδε τη φάση και αν το είχε βάλει πιθανώς τώρα να λέγαμε πόσο γάτα είναι που εκμεταλεύτηκε την ευκαιρία! οπότε... άστο γιατί δεν έχουμε ΚΑΝΕΝΑΝ άλλο ετοιμο παίχτη!
- Ο Σταμόπουλος είναι ο δεύτερος που και προσπάθησε και πίστεψε αλλά δεν πρόσφερε οσα μπορούσε γιατί δεν εχει μάθει οτι αφού σφυρίξει ο διαιτητής δεν αντιδράμε γιατί κάνουμε κακό στην ομάδα (έχουμε δεν έχουμε δίκηο)
- Ο Τσόπης η αλήθεια είναι οτι δεν πήρε πρωτοβουλίες...
- Για τον Μαστροκωστόπουλο τώρα, ας ελπίσουμε να δουλέψει και να εξελιχτεί - όπως λές - γιατί προς το παρόν κάποιος πρέπει να μιλήσει και σ΄αυτόν για το σούτ και για γενικά για το οτι πρέπει να "απειλεί" καλάθι!

ΦΙΛΑΡΑΚΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΟΥ Ο ΧΟΥΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΑΣ ΠΑΙΚΤΗΣ!ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ(ΟΤΑΝ ΕΠΑΙΖΕ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ)ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΟΜΩΣ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΒΗΜΑ,ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ!ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΑΙ 23 ΧΡΟΝΩΝ!ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΤΑΜΟΠΟΥΛΟ,ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟΥ ΒΓΑΛΕΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΑΛΕΝΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ!ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΛΕΥ ΜΕΙΚΕΡ 1.96-1.97!ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ Ο ΜΑΣΤΡΟΚΟΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΓΕΜΙΖΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΜΑΤΙ.ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΠΑΙΖΕ ΣΤΗ ΚΟΜΟΤΙΝΗ Β'ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΤΡΙΟΣ!ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΡΑΓΜΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!
milan
Φίλε μου με τους σκορερ κ τους τριπονταδες εχεις ξεχάσει επισης Παπαργυρόπουλο(δουκα), Εμμανουηλιδη(ίκαρο καλ), Ζούπα(Αμυντα)κτλ...
Μάλλον προέχουν μόνο οι φίλοι σου...
Ας κάτσει καποιος να βγάλει τους πόντους και τρίποντα με την σωστή σειρά...
Δεν νομίζω οτι το forum είναι μέρος διαφήμισης αλλά σωστής πληροφόρησης και συζήτησης...
Ευχαριστώ... blove.gif
milan
ΠΟΝΤΟΙ

1.ΜΑΝΟΣ - ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 114π.
2.ΤΣΑΚΙΡΙΔΗΣ - ΟΦΗ 97π.
3.ΖΑΡΟΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ/ΦΛΟΓΑ 83π.
4.ΦΙΛΙΟΥΣΗΣ - ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 70π.
5.ΠΑΠΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ - ΔΟΥΚΑΣ 69π.
6.ΨΗΛΕΑΣ - ΛΑΥΡΙΟ 69π.
7.ΑΣΗΜΑΚΗΣ - ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 65π.
8.ΖΟΥΠΑΣ - ΑΜΥΝΤΑΣ 64π.
9.ΧΟΥΜΑΣ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 64π.
10.ΧΡΥΣΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ - ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ 61π.

Οι πόντοι έχουν βγεί από γνωστό μπασκετικό site για αυτούς που έχουν αμφιβολίες...
karaflas
QUOTE(milan @ Nov 7 2008, 02:53 ) *
ΠΟΝΤΟΙ

1.ΜΑΝΟΣ - ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 114π.
2.ΤΣΑΚΙΡΙΔΗΣ - ΟΦΗ 97π.
3.ΖΑΡΟΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ/ΦΛΟΓΑ 83π.
4.ΦΙΛΙΟΥΣΗΣ - ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 70π.
5.ΠΑΠΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ - ΔΟΥΚΑΣ 69π.
6.ΨΗΛΕΑΣ - ΛΑΥΡΙΟ 69π.
7.ΑΣΗΜΑΚΗΣ - ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 65π.
8.ΖΟΥΠΑΣ - ΑΜΥΝΤΑΣ 64π.
9.ΧΟΥΜΑΣ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 64π.
10.ΧΡΥΣΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ - ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ 61π.

Οι πόντοι έχουν βγεί από γνωστό μπασκετικό site για αυτούς που έχουν αμφιβολίες...

ΕΠΙΣΗΣ ΤΟΥΣ ΠΟΝΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΚΑΘΕ ΔΕΥΤΕΡΑ Η ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ "ΓΚΟΛ".
basketka*los
Μακαρι να κανω λαθος αλλα μου φαινεται καποιοι εδω μεσα προσπαθουν να προβαλουν καποιους παικτες,ισως και τον εαυτο τους...δε καταλαβαινω το λογο(φανταζομαι βεβαια) αλλα και οι δυο που εχουν βγαλει ποντους κτλ φαινεται ξεκαθαρα οτι το κανουν για να φανουν συγκεκριμενα ονοματα!και δυστυχως για σας γνωριζουμε ποιοι δε χρειαζονται προβολη απο αυτους τους δεκα που γραφονται,καθως ολοι τους γνωριζουμε!αρα εξαιρουμενων αυτων οι υπολοιποι δυο τρεις που απομενουν απο καθε 10αδα εκτειθεστε!ομως πισω απο καθε ονομα nickname κρυβεται ενας,οποτε οι αλλοι δυο δε φταινε σε τιποτα να εκτειθονται και να παρεξηγουνται στον μπασκετικο κοσμο εξαιτιας σας.Μη συμπεριφερεστε σαν να απευθυνεστε σε κουτους!Ο νοων νοειτω...
karaflas
QUOTE(basketka*los @ Nov 7 2008, 14:50 ) *
Μακαρι να κανω λαθος αλλα μου φαινεται καποιοι εδω μεσα προσπαθουν να προβαλουν καποιους παικτες,ισως και τον εαυτο τους...δε καταλαβαινω το λογο(φανταζομαι βεβαια) αλλα και οι δυο που εχουν βγαλει ποντους κτλ φαινεται ξεκαθαρα οτι το κανουν για να φανουν συγκεκριμενα ονοματα!και δυστυχως για σας γνωριζουμε ποιοι δε χρειαζονται προβολη απο αυτους τους δεκα που γραφονται,καθως ολοι τους γνωριζουμε!αρα εξαιρουμενων αυτων οι υπολοιποι δυο τρεις που απομενουν απο καθε 10αδα εκτειθεστε!ομως πισω απο καθε ονομα nickname κρυβεται ενας,οποτε οι αλλοι δυο δε φταινε σε τιποτα να εκτειθονται και να παρεξηγουνται στον μπασκετικο κοσμο εξαιτιας σας.Μη συμπεριφερεστε σαν να απευθυνεστε σε κουτους!Ο νοων νοειτω...

ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ!ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΜΩΣ ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΗ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΝΑ ΔΕΙ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΕΡΑ!
mysportig


ΦΙΛΑΡΑΚΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΟΥ Ο ΧΟΥΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΑΣ ΠΑΙΚΤΗΣ!ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ(ΟΤΑΝ ΕΠΑΙΖΕ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ)ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΟΜΩΣ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΒΗΜΑ,ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ!ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΑΙ 23 ΧΡΟΝΩΝ!ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΤΑΜΟΠΟΥΛΟ,ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟΥ ΒΓΑΛΕΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΑΛΕΝΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ!ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΛΕΥ ΜΕΙΚΕΡ 1.96-1.97!ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ Ο ΜΑΣΤΡΟΚΟΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΓΕΜΙΖΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΜΑΤΙ.ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΠΑΙΖΕ ΣΤΗ ΚΟΜΟΤΙΝΗ Β'ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΤΡΙΟΣ!ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΡΑΓΜΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!
[/quote]
Για τον Χούμα εχω να πω και εγώ πως εχει τις δυνατότητες να προχωρήσει.Εχει σούτ,έχει εκρηξη,πρέπει να αποκτήσει ομαδικό πνεύμα .Στην ηλικία που είναι πρέπει να βοηθήσει και αυτός τον εαυτό του για να πάει ένα βήμα παραπάνω.
Οσο για τον Σταμόπουλο η αποψή μου είναι πως είναι ένας παρα πολύ καλός πασερ.Απο εκεί και πέρα δεν απειλεί σχεδόν καθόλου, είναι αργός και το σπουδαιότερο εχει μεγάλο στόμα και μιλάει πολύ.(κακή νοοτροπία).Για τον Μαστροκωστόπουλο επειδεί τον παρακολουθώ τα 3 τελευταία χρόνια αλλα κυρίως τον έχω δει φέτος σε αρκετά φιλικά αλλά και στο Πρωτάθλημα έχω να πώ πως είναι πανέξυπνος παίκτης, βλέπει γήπεδο όσο λίγοι αλλά όπως ξαναείπα επειδή είναι μικρός έχει πράγματα να βγάλει και πολλά περιθώρια βελτίωσης.Πρέπει όμως να το θέλει και να δουλέψει.Πρέπει να απειλήσει περισσότερο το καλάθι κυρίως απ'έξω γιατί το μέσα το έχει και να γίνει πιο γρήγορος-πιο εκρηκτικός.
Τώρα για αυτό που λές ότι δεν έχει μπάσκετ μέσα του........ η είσαι μαζί του εμπαθής η δεν το κατέχεις καλά το μπάσκετ η δεν το βλέπεις όπως το βλέπω εγώ.
karaflas
[quote name='mysportig' date='Nov 7 2008, 15:44 ' post='243728']
ΦΙΛΑΡΑΚΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΟΥ Ο ΧΟΥΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΑΣ ΠΑΙΚΤΗΣ!ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ(ΟΤΑΝ ΕΠΑΙΖΕ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ)ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΟΜΩΣ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΒΗΜΑ,ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ!ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΑΙ 23 ΧΡΟΝΩΝ!ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΤΑΜΟΠΟΥΛΟ,ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟΥ ΒΓΑΛΕΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΑΛΕΝΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ!ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΛΕΥ ΜΕΙΚΕΡ 1.96-1.97!ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ Ο ΜΑΣΤΡΟΚΟΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΓΕΜΙΖΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΜΑΤΙ.ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΠΑΙΖΕ ΣΤΗ ΚΟΜΟΤΙΝΗ Β'ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΤΡΙΟΣ!ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΡΑΓΜΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!

Για τον Χούμα εχω να πω και εγώ πως εχει τις δυνατότητες να προχωρήσει.Εχει σούτ,έχει εκρηξη,πρέπει να αποκτήσει ομαδικό πνεύμα .Στην ηλικία που είναι πρέπει να βοηθήσει και αυτός τον εαυτό του για να πάει ένα βήμα παραπάνω.
Οσο για τον Σταμόπουλο η αποψή μου είναι πως είναι ένας παρα πολύ καλός πασερ.Απο εκεί και πέρα δεν απειλεί σχεδόν καθόλου, είναι αργός και το σπουδαιότερο εχει μεγάλο στόμα και μιλάει πολύ.(κακή νοοτροπία).Για τον Μαστροκωστόπουλο επειδεί τον παρακολουθώ τα 3 τελευταία χρόνια αλλα κυρίως τον έχω δει φέτος σε αρκετά φιλικά αλλά και στο Πρωτάθλημα έχω να πώ πως είναι πανέξυπνος παίκτης, βλέπει γήπεδο όσο λίγοι αλλά όπως ξαναείπα επειδή είναι μικρός έχει πράγματα να βγάλει και πολλά περιθώρια βελτίωσης.Πρέπει όμως να το θέλει και να δουλέψει.Πρέπει να απειλήσει περισσότερο το καλάθι κυρίως απ'έξω γιατί το μέσα το έχει και να γίνει πιο γρήγορος-πιο εκρηκτικός.
Τώρα για αυτό που λές ότι δεν έχει μπάσκετ μέσα του........ η είσαι μαζί του εμπαθής η δεν το κατέχεις καλά το μπάσκετ η δεν το βλέπεις όπως το βλέπω εγώ.
[/qu
ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΙΣΩ ΣΕ ΟΛΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ!Ο ΜΑΣΤΡΟΚΟΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΚΟΡΜΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΤΕΙ.ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕ ΕΝΑΝ ΦΙΛΑΘΛΟ ΑΠΛΟ ΝΑ ΠΕΙ "ΤΙ ΠΑΙΚΤΑΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ" 'Η "ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΞΕΡΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ"!!!!ΜΑΚΑΡΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΜΠΕΛΗΣ Κ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΨΗΛΑ!!!ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ,ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΟΠΩΣ ΑΥΤΗ ΤΟΥ ΑΣΣΟΥ ΤΟΤΕ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥ ΠΑΝΩ ΑΠΟΛΑ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΥΣ ΣΥΜΠΑΙΚΤΕΣ ΤΟΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ!ΑΥΤΟ ΕΙΧΕ Ο ΠΑΠΑΛΟΥΚΑΣ ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΦΤΑΣΕ!ΑΠΟΔΕΧΤΗΚΕ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ ΤΟΥ ΤΑΛΕΝΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥΣ ΜΑΓΚΕΣ!!!
122001
QUOTE(basketka*los @ Nov 7 2008, 14:50 ) *
Μακαρι να κανω λαθος αλλα μου φαινεται καποιοι εδω μεσα προσπαθουν να προβαλουν καποιους παικτες,ισως και τον εαυτο τους...δε καταλαβαινω το λογο(φανταζομαι βεβαια) αλλα και οι δυο που εχουν βγαλει ποντους κτλ φαινεται ξεκαθαρα οτι το κανουν για να φανουν συγκεκριμενα ονοματα!και δυστυχως για σας γνωριζουμε ποιοι δε χρειαζονται προβολη απο αυτους τους δεκα που γραφονται,καθως ολοι τους γνωριζουμε!αρα εξαιρουμενων αυτων οι υπολοιποι δυο τρεις που απομενουν απο καθε 10αδα εκτειθεστε!ομως πισω απο καθε ονομα nickname κρυβεται ενας,οποτε οι αλλοι δυο δε φταινε σε τιποτα να εκτειθονται και να παρεξηγουνται στον μπασκετικο κοσμο εξαιτιας σας.Μη συμπεριφερεστε σαν να απευθυνεστε σε κουτους!Ο νοων νοειτω...


Παιδιά, τα στατιστικά που έβγαλε ο φίλος (πόντοι και τρίποντα) και λέτε ότι είναι λανθασμένα, είναι τα στατιστικά που έχει γράψει το περιοδικό All Star Basket (σελ. 50) αυτής της εβδομάδας (τεύχος 143). Προφανώς από εκεί τα πήρε ο φίλος και δε νομίζω ότι ήθελε να προωθήσει ή να βλάψει κανέναν. Τα παράπονα πρέπει να γίνουν στο περιοδικό αν τα έχει όντως γράψει λανθασμένα.
karaflas
QUOTE(122001 @ Nov 7 2008, 16:02 ) *
Παιδιά, τα στατιστικά που έβγαλε ο φίλος (πόντοι και τρίποντα) και λέτε ότι είναι λανθασμένα, είναι τα στατιστικά που έχει γράψει το περιοδικό All Star Basket (σελ. 50) αυτής της εβδομάδας (τεύχος 143). Προφανώς από εκεί τα πήρε ο φίλος και δε νομίζω ότι ήθελε να προωθήσει ή να βλάψει κανέναν. Τα παράπονα πρέπει να γίνουν στο περιοδικό αν τα έχει όντως γράψει λανθασμένα.

ΞΕΡΕΙΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ "ΚΑΚΟΙ" ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ ΠΡΟΩΘΟΥΝ ΠΑΙΚΤΕΣ 'Η ΓΙΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ 'Η ΓΙΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΚΑΠΟΙΩΝ ΜΑΝΑΤΖΑΡΕΩΝ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ!ΑΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΘΩΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΕΠΑΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ ΟΣΟ ΝΟΜΙΖΕΙΣ.........
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.