Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' Εθνικη 2008-2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66
GREER
QUOTE(xarison @ May 11 2009, 23:54 ) *
και η πλακα ειναι οτι εχουν την καραμελα παλι με την αθηνα ετοιμη οπως παντα εκει πανω.εγω ετσι και βγαζανε τετοιο βιντεο στο φορουμ ρε φιλε θα ζηταγα και ενα συγνωμη.ημαρτον

Εγω συγνωμη δεν θα ζητουσα, αλλα θα εκανα μοκο για να μην εκτιθωμαι. Φανη ευχαριστουμε για το βιντεακι και για τη διασκεδαση που μας προσφερες.
ARVI
QUOTE(GREER @ May 11 2009, 23:59 ) *
Εγω συγνωμη δεν θα ζητουσα, αλλα θα εκανα μοκο για να μην εκτιθωμαι. Φανη ευχαριστουμε για το βιντεακι και για τη διασκεδαση που μας προσφερες.

δεν εχοθν ξαναγινει αυτα τα εγκληματα...ποποπο...ελεος...μεγαλη σφαγη
hidalgo
QUOTE(rover6 @ May 11 2009, 18:21 ) *
σωστη τοποθετηση ομως μην ξεχνας την κυριακη που ερχεται.
οφη - αρκαδικος
δουκας - λαυριο
με δυο ασσους ειμαστε εμεις τριτοι.
με διπλο του λαυριου θα πρεπει να κερδισουμε στην τριπολη, αν γινει αυτο παλι ειμαστε τριτοι.
η χειροτερη περιπτωση για μας ειναι να γινουν διπλα και τα δυο ματσακια και μεις να χασουμε στην τριπολη και πανω απο 17.
τοτε καλοταξιδοι.
οσο αφορα την ομαδα των σερρων εδειξε την μεγαλυτερη σταθεροτητα απο ολες τις υπολοιπες και δικαια βρισκεται εκει.
για τον αμυντα τα εχω πει οτι για μενα αποτελει προτυπο η λειτουργεια του σαν ομαδα.
το λαυριο εχει κανει τα καλυτερα παιχνιδια στο φετεινο πρωταθλημα με πρωτο και καλυτερο το μεταξυ μας στην καλλιθεα αλλα και τα χειροτερα, για αυτο αλλωστε τωρα ακροβατει, ενω αν ειχε μια σταθερη αποδοση θα ηταν δυο βαθμους τουλαχιστον μπροστα σημερα.
περαστικα και παλι στον φιλο greer γιατι εχει πολλα σκαλια στον δουκα. smiley.gif

με νικες οφη,δουκα κ ηττα ικαρου στη τριπολη τι παιζει ξερει κανεις?
gorilakos
Παιδια.....ηρεμια!!!!Στο βιντεο εχει γινει μονταζ!!!!!καποιος ειχε προσθεσει σφυριγματα...... smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
fanis christodoulou
QUOTE(GREER @ May 11 2009, 23:59 ) *
Εγω συγνωμη δεν θα ζητουσα, αλλα θα εκανα μοκο για να μην εκτιθωμαι. Φανη ευχαριστουμε για το βιντεακι και για τη διασκεδαση που μας προσφερες.

φιλε μου greer που ειναι τωρα ο τοπουζης και το αδερφακι του να μας κανουν κανενα μαθημα περι........μπουζουκιου!!! αλλα εκει πανω ειναι ολοι αγιοι και τα σεναρια περι επιστημονικης φαντασιας και εκφρασεις του στυλ η αθηνα φταιει για ολα.......ο κωστακης απο τις σερρες να τα γραφει στη τοπικη του φυλλαδα εκει που τον διαβαζουνε κιολας!!! ε ρε ξυλο........... ugly_tocktock.gif ugly_tocktock.gif ugly_tocktock.gif
GREER
QUOTE(fanis christodoulou @ May 12 2009, 00:19 ) *
φιλε μου greer που ειναι τωρα ο τοπουζης και το αδερφακι του να μας κανουν κανενα μαθημα περι........μπουζουκιου!!! αλλα εκει πανω ειναι ολοι αγιοι και τα σεναρια περι επιστημονικης φαντασιας και εκφρασεις του στυλ η αθηνα φταιει για ολα.......ο κωστακης απο τις σερρες να τα γραφει στη τοπικη του φυλλαδα εκει που τον διαβαζουνε κιολας!!! ε ρε ξυλο........... ugly_tocktock.gif ugly_tocktock.gif ugly_tocktock.gif

ugly8.gif thumbsup.gif thumbsup.gif thumbsup.gif thumbsup.gif ugly8.gif
77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
fanis christodoulou
QUOTE(hidalgo @ May 12 2009, 00:15 ) *
με νικες οφη,δουκα κ ηττα ικαρου στη τριπολη τι παιζει ξερει κανεις?

3oς ο ικαρος καλ 4ος ο αρκαδικος 5οσ ο οφη 6ος το λαυριο.
menelaos
Tι να πεις σε ανθρωπους που για ολα τα κακα της μοιρας τους φταιει το κατεστημενο της Αθηνας. Που παροτι χρωστανε σε ολη τη γη και τους εχουν χαριστει τα μυρια οσα ,παλι η Αθηνα φταιει. Δες την ανακοινωση του Παοκ στο ποδοσφαιρο εχτες και μετα θα καταλαβεις. Τουε εδωσαν γηπεδα ,τους χαρησαν παικτες ,τους χαρισαν δισεκατομυρια αλλα αυτη η γα......νη η Αθηνα φταιει.
Τωρα για το βιντεο τα εχουμε πει εμεις εδω και πολυ πολυ καιρο το τι γινεται εκει πανω αλλα τοτε ειμασταν γραφικοι. Δεν πειραζει ετσι ειναι η ζωη.

QUOTE(akatalhlos @ May 11 2009, 21:15 ) *
αφηστε τις ομαδες να παιζουν στα γηπεδα|\\\\\|\\\\\\\\\\\\"|"||

Εμεις τις αφηνουμε οι γκριζοι και το παρασκηνιο δεν τις αφηνει.

QUOTE(ARVI @ May 12 2009, 00:11 ) *
δεν εχοθν ξαναγινει αυτα τα εγκληματα...ποποπο...ελεος...μεγαλη σφαγη

Και ομως φιλε μου εχουν ξαναγινει. Αν παρακολουθουσες περυσι την κατηγορια παλι τα ιδια θα εβλεπες στον ιδιο τοπο με διαφορετικες ομαδες βλεπε Καοδ και Λαγκαδα.
Μη κοιτας που και οι 2 ειναι απο τη βορειο Ελλαδα ετυχε δεν πετυχε.
niktop
Μάγκες (πίσω από ψευδώνυμα και υπολογιστές βέβαια), σταματήστε να βλέπετε Λιακόπουλο! εντάξει το παραδέχομαι ότι και εγώ τον γουστάρω καμιά φορά τον Δημοσθένη αλλά δεν βλέπω Νεφελίμ όπου σταθώ και βρεθώ. και ενα παράπονο ρε μπασκετάνθρωποι.... ακόμα μία μπασκετική παρατήρηση δεν έχω δεί!! κάτι που να μιλάει για μπάσκετ για ένα καλό σκριν, πικενρολ, ζώνη ματσαπ , κάτι μπασκετικό ρε παιδί μου παράπονο το έχω....

QUOTE(fanis christodoulou @ May 12 2009, 00:19 ) *
φιλε μου greer που ειναι τωρα ο τοπουζης και το αδερφακι του να μας κανουν κανενα μαθημα περι........μπουζουκιου!!! αλλα εκει πανω ειναι ολοι αγιοι και τα σεναρια περι επιστημονικης φαντασιας και εκφρασεις του στυλ η αθηνα φταιει για ολα.......ο κωστακης απο τις σερρες να τα γραφει στη τοπικη του φυλλαδα εκει που τον διαβαζουνε κιολας!!! ε ρε ξυλο........... ugly_tocktock.gif ugly_tocktock.gif ugly_tocktock.gif

για να σου λυθεί η απορία ήμουν στο γήπεδο όλη μέρα. εσύ πού ήσουν?? σε κάνα νετ καφέ?? χεχεχεχε ρε μη το κάνεις τόσο εύκολο... χχαχαχα
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
QUOTE(niktop @ May 12 2009, 05:28 ) *
Μάγκες (πίσω από ψευδώνυμα και υπολογιστές βέβαια), σταματήστε να βλέπετε Λιακόπουλο! εντάξει το παραδέχομαι ότι και εγώ τον γουστάρω καμιά φορά τον Δημοσθένη αλλά δεν βλέπω Νεφελίμ όπου σταθώ και βρεθώ. και ενα παράπονο ρε μπασκετάνθρωποι.... ακόμα μία μπασκετική παρατήρηση δεν έχω δεί!! κάτι που να μιλάει για μπάσκετ για ένα καλό σκριν, πικενρολ, ζώνη ματσαπ , κάτι μπασκετικό ρε παιδί μου παράπονο το έχω....


για να σου λυθεί η απορία ήμουν στο γήπεδο όλη μέρα. εσύ πού ήσουν?? σε κάνα νετ καφέ?? χεχεχεχε ρε μη το κάνεις τόσο εύκολο... χχαχαχα

Καλημέρα σε όλους.
Δύο ένστικτα καθορίζουν τη περαστική ζωή όλων των εμβίων όντων, το ένστικτο της αναπαραγωγής και το ένστικτο της αυτοσυντήρησης. Ο άνθρωπος ο σοφός επινόησε τους αθλητικούς αγώνες για να περιορίσει την εγωιστική προσπάθεια για κυριαρχία έναντι των άλλων συνανθρώπων μας (αυτοσυνήρηση), δίνοντας διέξοδο στον εγωισμό μας , με τη τέλεση αγώνων (ακόντιο, πάλη, ξιφομαχία κα) με θεσμοθετημένους κανόνες διεξαγωγής τους (διαιτησία), για να μη σκοτωνόμαστε μεταξύ μας.
Η προσπάθεια είναι να περιορίσουμε τα άδικα φαινόμενα και να μη συμμετέχουμε σ'αυτά. Αυτό τουλάχιστον προσπαθούμε μερικοί που βλέπουμε μπάσκετ από τότε που τα γήπεδα ήταν με χώμα....(Φωκεανός κα).
Όλοι κάνουμε μια δουλιά λιγότερο σημαντική η σημσντική και δεν είναι δυνατό να ξέρουμε τους τεχνικούς κανόνες της κάθε μιάς.
Εγώ προσωπικά έχοντας λανθασμενη γνώμη γιά τον Θανάση Τοπούζη του ζήτησα συγνώμη στις Σέρρες.
Η επαφή μου χρόνια με τους παικτες μου έχει δώσει την πεποίθηση ότι ειναι από τα πιο υγιή κομμάτια της κοινωνίας μας.
Αυτοί είναι οι πρωταγωνιστές μη τους παρεξηγούμε και ας συγχωρούμε και καμμιά παρασπονδία τους στην ένταση του αγώνα.
Σας κούρασα ε
Καλά συγχωρέστε με
Καλημέρα
fanis christodoulou
QUOTE(niktop @ May 12 2009, 06:28 ) *
Μάγκες (πίσω από ψευδώνυμα και υπολογιστές βέβαια), σταματήστε να βλέπετε Λιακόπουλο! εντάξει το παραδέχομαι ότι και εγώ τον γουστάρω καμιά φορά τον Δημοσθένη αλλά δεν βλέπω Νεφελίμ όπου σταθώ και βρεθώ. και ενα παράπονο ρε μπασκετάνθρωποι.... ακόμα μία μπασκετική παρατήρηση δεν έχω δεί!! κάτι που να μιλάει για μπάσκετ για ένα καλό σκριν, πικενρολ, ζώνη ματσαπ , κάτι μπασκετικό ρε παιδί μου παράπονο το έχω....


για να σου λυθεί η απορία ήμουν στο γήπεδο όλη μέρα. εσύ πού ήσουν?? σε κάνα νετ καφέ?? χεχεχεχε ρε μη το κάνεις τόσο εύκολο... χχαχαχα

αν ειδες το βιντεακι και ακομα λες αυτα που λες νικολακη τοτε δεν θες να δεις την πραγματικοτητα! ενταξει καλα κανουν οι σερρες και ανεβαινουν αλλα να βλεπουμε και τη αδικια και να μην κλεινουμε τα ματια μας επειδη ο θανασης ειναι αδελφος σου και μας λες για μπασκετ και αλλα τετοια!!! εμεις αγορι μου ειμασταν στο γηπεδο πολλυ πριν απο σενα!!!!!!!!!
Jabar
QUOTE(menelaos @ May 11 2009, 16:07 ) *
Ωραιος ειναι ο Τοπουζης και μας λεει και ασχετους και αμπασκετους φοβερος ορος , αλλα το ποσο ασχετος ειναι αυτος που λεει οτι ο Γιανακοπουλος και ο ψΗΛΕΑς ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΤΥΛ δε λεει.Αντε παρε λιγο μυρωδια απο το αθλημα και ελα να μιλησουμε. Και μην αρχισουμε παλι κυριοι moderator τις ποινες γιατι μας προκαλουν και δε λετε τιποτα αβαβα.Και εγω επωνυμος ειμαι και δε με νοιαζει αν καποιος λεγεται Τοπουζης ή οτι αλλο θελει να λεγεται.

Δεν μπορούμε να είμαστε όλη την ώρα στο φόρουμ,έχουμε και δουλειές.Αν προκαλείσαι πρέπει να το αγνοείς.Οταν λοιπόν τα δούμε θα πέσουν τα φάουλ χωρίς να δούμε ποιός άρχισε.Φιλικά λοιπόν, για να είναι το φόρουμ φιλικό προς τους χρήστες μια συμβουλή γράψτε τα επιχειρήματα σας χωρίς χαρακτηρισμούς.Δεν κερδίζεις τίποτα λέγοντας τον άλλο άσχετο,απαντώντας ο άλλος μυρωδιά και καταλήγοντας στο βλάκα και άμπαλε.Είναι αντιαισθητικό και καθόλου ευγενικό.
Από δω και στο εξής οι συνηθισμένοι κανόνες και τα φάουλ ισχύουν έπεσε η προειδοποίηση από τον διαιτητή.Μενέλαε δεν βλέπεις τον Greer τι καλό παιδί έγινε?


QUOTE(niktop @ May 11 2009, 06:20 ) *
Είπαμε μάγκες να σας πειράξει που ανέβηκαν οι Ικαροι αλλά πώς κάνετε έτσι... Μιλήσατε για εξωγηπεδικά, μιλήσατε για έλλειψη ταλέντου από πλευράς παικτών, αλλά δεν αναφέρατε το πιο σημαντικό, την άμυνα!!! Κράζετε την ομάδα με την καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος λες και δεν έχετε ακούσει ποτέ το ρητό ότι οι άμυνες κερδίζουν τα πρωταθλήματα...
Και μία ερώτηση. Πέραν των Σερρών που είχαν προσανατολισμό στο παιχνίδι τους (post game με τρεις φοβερούς σουτερ) και του Αμύντα (και της Καλιθέας μετά την έλευση Λυκογιαννη) δεν είδα άλλη ομάδα που πραγματικά να παίζει κάτι!!! Εννοώ να ξέρει τί θέλει μέσα στο παιχνίδι. Πραγματικά τυχαίο μπάσκετ και αν δεν με πιστεύετε βάλτε κάτω τα συστήματα των ομάδων σας, όλα στη τύχη, ΟΛΑ.
όσον αφορά την τάχα συννενόηση των ομάδων του βορρά... άλλο ένα αστείο.χχεχεχε. Οι μοναδικές ήττες των Σερρών στην έδρα ήταν από Καλαμαριά και από Κομοτηνή. από πού είναι αυτές οι ομάδες, από την Κρήτη μήπως?? χεχε
Για διαιτησία να μην μιλήσω... έχω να πώ πάρα πολλά αφού ξέρω τα πράγματα από μέσα, όντας παίκτης. απλά μην βλέπετε φαντάσματα παλλικάρια...

Επίσης ας μην υποτιμούμε το κόσμο με το αν ξέρει το post game,θα μπορούσα να σου πω ,ποστ γκέιμ με σφύριγμα η χωρίς προτιμας. smiley.gif Αστειεύομαι.Μην φτάνεις να λες ότι όλες οι ομάδες παίζουν τυχαία δεν είναι δίκαιο να απαξιώνουμε τα πάντα.
neopen32
Δεν είχα δει το βιντεάκι και πρέπει να πω ότι με χάλασε.
Μετά διάβασα και στο basketblog

"...οι Ίκαροι Σερρών πήραν τη νίκη στο ντέρμπι της αγωνιστικής επί του Αμύντα με 72-67, πραγματοποιώντας ένα σημαντικό βήμα ανόδου. Ωστόσο παράπονα για την διαιτησία εξέφρασαν από την πλευρά τους οι άνθρωποι του Αμύντα. Συγκεκριμένα τα φάουλ που δόθηκαν στους γηπεδούχους είναι 32 έναντι 17 του Αμύντα: "δύο μέρες να παίζαμε δεν θα κερδίζαμε ποτέ με τέτοια διαιτησία", ανέφερε χαρακτηριστικά ο τεχνικός της ομάδας, Βαγγέλης Βλάχος."

Προσωπικά
(1) Δεν θα ξαναμιλήσω για στημένη διαιτησία αν δεν έχει τουλάχιστον δέκα εξόφθαλμα άδικα σφυρίγματα.
(2) Συγχαρητήρια στους παίκτες και τους προπονητές του Αμύντα που αντιμετωπίζουν τέτοια διαιτησία και δεν βιοπραγούν (γιατί αυτό προσπαθούν οι συγκεκριμένοι διαιτητές Παπαδόπουλος Θ. και Μερτζάνης)
(3) αν υπάρχουν και άλλα τετοια βιντεάκια, να ανέβουν, για να σταματήσουν όλοι να φωνάζουν για σφαγιαστική διαιτησία ενώ συνήθως πρόκειται απλώς για φιλικό σπρώξιμο.
niktop
QUOTE(fanis christodoulou @ May 12 2009, 09:28 ) *
αν ειδες το βιντεακι και ακομα λες αυτα που λες νικολακη τοτε δεν θες να δεις την πραγματικοτητα! ενταξει καλα κανουν οι σερρες και ανεβαινουν αλλα να βλεπουμε και τη αδικια και να μην κλεινουμε τα ματια μας επειδη ο θανασης ειναι αδελφος σου και μας λες για μπασκετ και αλλα τετοια!!! εμεις αγορι μου ειμασταν στο γηπεδο πολλυ πριν απο σενα!!!!!!!!!

σ'ευχαριστώ για το υποκοριστικό καθώς πρέπει να γνωριζόμαστε για να μου μιλάς σε αυτόν τον τόνο αλλά ακόμα δεν ξέρω ποιος είσαι. και αφού όπως λες είσαι πολύ πριν από μένα στα γήπεδα σίγουρα θα έχεις δει 100 πιο κραυγαλέα βιντεάκια από αυτό! γιατί εγώ έχω δει! Ξέρεις τί με τσατίζει? ότι όλοι αποφέυγουν τις δικές τους ευθύνες και τις μεταφέρουν αλλού ισοπεδώνοντας τα πάντα. Και κυρίως τον ιδρώτα των παιδιών! Λίγος σεβασμός σε όλους εμάς που παίζουμε κάτω από τις χειρότερες συνθήκες (τραυματίες, απλήρωτοι κτλ) δε βλάπτει. αν όλοι αυτοί αναγνώριζαν τον αγώνα και την προσπάθεια των παιδιών των Σερρών, του Αμύντα και της τρίτης ομάδας που θα ανέβει, τότε δεν θα με ενοχλούσε οποιαδήποτε συζήτηση περί διαιτησίας, ούτε που θα με απασχολούσε.....

QUOTE(Jabar @ May 12 2009, 09:59 ) *
Δεν μπορούμε να είμαστε όλη την ώρα στο φόρουμ,έχουμε και δουλειές.Αν προκαλείσαι πρέπει να το αγνοείς.Οταν λοιπόν τα δούμε θα πέσουν τα φάουλ χωρίς να δούμε ποιός άρχισε.Φιλικά λοιπόν, για να είναι το φόρουμ φιλικό προς τους χρήστες μια συμβουλή γράψτε τα επιχειρήματα σας χωρίς χαρακτηρισμούς.Δεν κερδίζεις τίποτα λέγοντας τον άλλο άσχετο,απαντώντας ο άλλος μυρωδιά και καταλήγοντας στο βλάκα και άμπαλε.Είναι αντιαισθητικό και καθόλου ευγενικό.
Από δω και στο εξής οι συνηθισμένοι κανόνες και τα φάουλ ισχύουν έπεσε η προειδοποίηση από τον διαιτητή.Μενέλαε δεν βλέπεις τον Greer τι καλό παιδί έγινε?



Επίσης ας μην υποτιμούμε το κόσμο με το αν ξέρει το post game,θα μπορούσα να σου πω ,ποστ γκέιμ με σφύριγμα η χωρίς προτιμας. smiley.gif Αστειεύομαι.Μην φτάνεις να λες ότι όλες οι ομάδες παίζουν τυχαία δεν είναι δίκαιο να απαξιώνουμε τα πάντα.

Δεν υποτιμώ τον κόσμο. απλά θα ήθελα να μιλήσουμε καθαρά για μπάσκετ!!! Επίσης το ότι οι περισσότερες ομάδες παίζουν τυχαία πραγματικά το πιστεύω. Συγνώμη αλλά αυτή είναι η θέση μου και έχω και πάρα πολλά παραδείγματα και επιχειρήματα. Μπορεί να είμαι παράξενος αλλά μου αρέσει το πειθαρχημένο μπάσκετ τί να κάνω???
zarko8
επειδη η κατασταση εχει ξεφυγει και μονο για μπασκετ δεν μιλαμε (βαζω και εμενα μεσα) θα κανω εγω την αρχη. ας δουμε λοιπον πως παιζουν οι ομαδες επιθετικα μιας και τωρα ποια εχω δει τις περισσοτερες απο αυτες.

Σερρες: στηριζονται πολυ στο ποσταπ του τοπουζη ακουμπωντας του την μπαλα και αυτος ειτε παιζει ενας-ενας ειτε αν ερθει βοηθεια απο καπου σπαει την μπαλα. το κανει καλα και οι σερρες εχουν παιχτες που σουταρουν καλα απ'εξω.

Αμυντας: στηριζεται στην ομοιογενεια του συνολου, στο πολυ καλο πικ του ζουπα, στο εξαιρετικο γυρισμα τις μπαλας στις βοηθειες και στο καλο περιφερειακο σουτ που εχουν οι περισσοτεροι παιχτες του.

Καλλιθεα: μετα την προσληψη Λυκογιαννη αλλαξε χαρακτηρα. ριχνει το βαρος στην αμυνα αφηνοντας μπροστα το ταλεντο των παιχτων να βγαλει τα καστανα απο την φωτια. αυτο προς το παρον εχει σαν αποτελεσμα μια μετρια επιθετικη συγκομιδη. μοιρασμενες επιθεσεις σε ολους οσους αγωνιζονται και μειωμενες στον Εμμανουηλιδη.

Λαυριο: στηριζεται αποκλειστικα και μονο στο ταλεντο 2 παιχτων. αν ειναι σε καλη μερα περα απο το σκορ προσφερουν σε ολους τους τομεις βοηθωντας και τους συμπαιχτες τους.

Αρκαδικος: ο ορισμος του μονοδιαστατου παιχνιδιου. ο μανος τραβαει το σκοραρισμα και το αποτελεσμα κρινεται οχι απο το ποσους θα βαλει αλλα απο το αν θα εχει καλα ποσοστα... τωρα τελευταια σημαντικη βοηθεια απο τον μαναβοπουλο

Οφη: ομαδα που στηριζεται στο τριποντο κατα κυριο λογο και κατα δευτερο στο πικ του τσακιριδη και στο δημιουργικο του οιστρο. αν μπουν τα σουτ κερδιζει και τους σελτικς, αν οχι χανει και απο τον δουκα στην εδρα του...

Κομοτηνη: αλλη μια ομαδα που στηριζεται πολυ στο σουτ. μεσα στην εδρα της που συνηθως τα βαζει κανει παπαδες, αλλα εκτος εδρας τα πραγματα ειναι δυσκολα...

Καλαμαρια: αξιομαχη ομαδα στηριζει το σκοραρισμα της στις ενεργειες του νανη. τον αφηνουν να παιξει με καθε τροπο. ενας-ενας, πικ εν ρολ, ποστ απ, παιρνει σκριν για να σουταρει, κατεβαζει μπαλα κλπ.

Αιας: στηριζεται σε 3 παιχτες. στον σουφλια που ειναι πολυ καλος κοντα στο καλαθι, στον φιλιουση που σουταρει καλα αλλα παιζοντας σαν 4 ποσταρει κιολας και στον ασσο τους που ειναι καλος οργανωτικα αλλα και εκτελεστικα.

Δουκας: και εδω 3 παιχτες τραβανε το κουπι. ο γκαβανοπουλος σουταροντας οπου βρεθει κι οπου σταθει, ο παπαργυροπουλος που δινει απειρες μαχες κατω απο τα καλαθια και ο γαλιωτος που εκμεταλλευεται αψογα την σωματικη του διαπλαση. πολυ σκορ απο επιθετικα ριμπαουντ και απο το πικ γκαβανοπουλου-παπαργυροπουλου

Πιερικος: ο τσουκ αναλαμβανει να σκοραρει και να δημιουργησει για ολη την ομαδα. ολες οι επιθεσεις παιρνανε απο τα χερια του και ειτε τελειωνει ο ιδιος ειτε πασαρει σε κοψιματα, ειτε την βγαζει εξω για να σουταρει κυριως ο χρυσανθοπουλος

Φλογα: παιρνει πολλους ποντους (οχι οσους περισυ) απο το ποστ απ του ζαρογιαννη. οταν την παιρνει παντα την τελειωνει. πολυ πικ εν ρολ με το μωυσιαδη και οτι περισσεψει οι υπολοιποι.

Γουμενισσα: εχει 3-4 παιχτες με ταλεντο και οποιος ειναι σε καλη μερα κανει και τις περισσοτερες επιθεσεις.

για τους πεσμενους δεν θελω να σχολιασω
Jabar
QUOTE(niktop @ May 12 2009, 10:43 ) *
σ'ευχαριστώ για το υποκοριστικό καθώς πρέπει να γνωριζόμαστε για να μου μιλάς σε αυτόν τον τόνο αλλά ακόμα δεν ξέρω ποιος είσαι. και αφού όπως λες είσαι πολύ πριν από μένα στα γήπεδα σίγουρα θα έχεις δει 100 πιο κραυγαλέα βιντεάκια από αυτό! γιατί εγώ έχω δει! Ξέρεις τί με τσατίζει? ότι όλοι αποφέυγουν τις δικές τους ευθύνες και τις μεταφέρουν αλλού ισοπεδώνοντας τα πάντα. Και κυρίως τον ιδρώτα των παιδιών! Λίγος σεβασμός σε όλους εμάς που παίζουμε κάτω από τις χειρότερες συνθήκες (τραυματίες, απλήρωτοι κτλ) δε βλάπτει. αν όλοι αυτοί αναγνώριζαν τον αγώνα και την προσπάθεια των παιδιών των Σερρών, του Αμύντα και της τρίτης ομάδας που θα ανέβει, τότε δεν θα με ενοχλούσε οποιαδήποτε συζήτηση περί διαιτησίας, ούτε που θα με απασχολούσε.....


Δεν υποτιμώ τον κόσμο. απλά θα ήθελα να μιλήσουμε καθαρά για μπάσκετ!!! Επίσης το ότι οι περισσότερες ομάδες παίζουν τυχαία πραγματικά το πιστεύω. Συγνώμη αλλά αυτή είναι η θέση μου και έχω και πάρα πολλά παραδείγματα και επιχειρήματα. Μπορεί να είμαι παράξενος αλλά μου αρέσει το πειθαρχημένο μπάσκετ τί να κάνω???

Σοβαρά τώρα το βίντεο είναι εντυπωσιακό αλλά είναι συρραφή φάσεων από τη μία πλευρά και σε ένα αγώνα.Δεν αμφισβητώ τίποτα,μπορεί να υπήρχε σπρώξιμο ομάδας αλλά το βίντεο είναι εντυπώσεις και όχι απόδειξη.Ανάλογο βίντεο θα μπορούσαν να φτιάξουν και οι Σέρρες.Αποψη συνολική για την Β Εθνική δεν έχω,έχω για κάποιες ομάδες. Εχω δει ελάχιστους αγώνες γιατί παρακολουθούσα κυρίως Γ Εθνική.Καλόπιστα δέχομαι τα πάντα.Απλά θα παρακαλούσα και εγώ να μην απαξιώνουμε προσπάθειες ομάδων.Αυτό δεν πηγαίνει μόνο για τις Σέρρες αλλά για όλες τις ομάδες.Αυτές που παίζουν τυχαία. Επίσης γενικά λίγη αυτοκριτική δεν βλάπτει.Αν κάποιος πει πχ οι Σέρρες ότι στο παιχνίδι με τον Αμύντα ευνοήθηκα,τότε γίνεται πιστευτός για άλλα παιχνίδια.Οταν κάποιος αρνείται τα αυτονόητα τότε ποτέ δεν γίνεται πιστευτός.
thantop
QUOTE(GREER @ May 11 2009, 15:12 ) *
Απο αυτο και μονο καταλαβα ποσο μπασκετ ξερεις. Δεν ασχολουμαι ξανα μαζι σου.

Και κατι αλλο γι'αυτο που ανεφερες για τους Γιαννακοπουλλο-Ψηλεα: Με αυτο που ειπες γι'αυτους, φανηκε οτι δεν μας εχεις δει φετος.

βουλομενο γραμμα διαβαζεις!!!!!χαχχαχαχα

QUOTE(menelaos @ May 11 2009, 16:07 ) *
Ωραιος ειναι ο Τοπουζης και μας λεει και ασχετους και αμπασκετους φοβερος ορος , αλλα το ποσο ασχετος ειναι αυτος που λεει οτι ο Γιανακοπουλος και ο ψΗΛΕΑς ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΤΥΛ δε λεει.Αντε παρε λιγο μυρωδια απο το αθλημα και ελα να μιλησουμε. Και μην αρχισουμε παλι κυριοι moderator τις ποινες γιατι μας προκαλουν και δε λετε τιποτα αβαβα.Και εγω επωνυμος ειμαι και δε με νοιαζει αν καποιος λεγεται Τοπουζης ή οτι αλλο θελει να λεγεται.


Για να μαθεις μπουζουκι εχεις ελπιδες για μπασκετ μπααααααααααα δεν το βλεπω.

καλα σιγουρα με σενα δεν προκειτε να ξαναμιλησω,δεν εχεις ιδεα απο μπασκετ και εγω ενδιαφερομαι να μιλαω μονο μπασκετικα
Jabar
QUOTE(zarko8 @ May 12 2009, 10:47 ) *
επειδη η κατασταση εχει ξεφυγει και μονο για μπασκετ δεν μιλαμε (βαζω και εμενα μεσα) θα κανω εγω την αρχη. ας δουμε λοιπον πως παιζουν οι ομαδες επιθετικα μιας και τωρα ποια εχω δει τις περισσοτερες απο αυτες.

Σερρες: στηριζονται πολυ στο ποσταπ του τοπουζη ακουμπωντας του την μπαλα και αυτος ειτε παιζει ενας-ενας ειτε αν ερθει βοηθεια απο καπου σπαει την μπαλα. το κανει καλα και οι σερρες εχουν παιχτες που σουταρουν καλα απ'εξω.

Αμυντας: στηριζεται στην ομοιογενεια του συνολου, στο πολυ καλο πικ του ζουπα, στο εξαιρετικο γυρισμα τις μπαλας στις βοηθειες και στο καλο περιφερειακο σουτ που εχουν οι περισσοτεροι παιχτες του.

Καλλιθεα: μετα την προσληψη Λυκογιαννη αλλαξε χαρακτηρα. ριχνει το βαρος στην αμυνα αφηνοντας μπροστα το ταλεντο των παιχτων να βγαλει τα καστανα απο την φωτια. αυτο προς το παρον εχει σαν αποτελεσμα μια μετρια επιθετικη συγκομιδη. μοιρασμενες επιθεσεις σε ολους οσους αγωνιζονται και μειωμενες στον Εμμανουηλιδη.

Λαυριο: στηριζεται αποκλειστικα και μονο στο ταλεντο 2 παιχτων. αν ειναι σε καλη μερα περα απο το σκορ προσφερουν σε ολους τους τομεις βοηθωντας και τους συμπαιχτες τους.

Αρκαδικος: ο ορισμος του μονοδιαστατου παιχνιδιου. ο μανος τραβαει το σκοραρισμα και το αποτελεσμα κρινεται οχι απο το ποσους θα βαλει αλλα απο το αν θα εχει καλα ποσοστα... τωρα τελευταια σημαντικη βοηθεια απο τον μαναβοπουλο

Οφη: ομαδα που στηριζεται στο τριποντο κατα κυριο λογο και κατα δευτερο στο πικ του τσακιριδη και στο δημιουργικο του οιστρο. αν μπουν τα σουτ κερδιζει και τους σελτικς, αν οχι χανει και απο τον δουκα στην εδρα του...

Κομοτηνη: αλλη μια ομαδα που στηριζεται πολυ στο σουτ. μεσα στην εδρα της που συνηθως τα βαζει κανει παπαδες, αλλα εκτος εδρας τα πραγματα ειναι δυσκολα...

Καλαμαρια: αξιομαχη ομαδα στηριζει το σκοραρισμα της στις ενεργειες του νανη. τον αφηνουν να παιξει με καθε τροπο. ενας-ενας, πικ εν ρολ, ποστ απ, παιρνει σκριν για να σουταρει, κατεβαζει μπαλα κλπ.

Αιας: στηριζεται σε 3 παιχτες. στον σουφλια που ειναι πολυ καλος κοντα στο καλαθι, στον φιλιουση που σουταρει καλα αλλα παιζοντας σαν 4 ποσταρει κιολας και στον ασσο τους που ειναι καλος οργανωτικα αλλα και εκτελεστικα.

Δουκας: και εδω 3 παιχτες τραβανε το κουπι. ο γκαβανοπουλος σουταροντας οπου βρεθει κι οπου σταθει, ο παπαργυροπουλος που δινει απειρες μαχες κατω απο τα καλαθια και ο γαλιωτος που εκμεταλλευεται αψογα την σωματικη του διαπλαση. πολυ σκορ απο επιθετικα ριμπαουντ και απο το πικ γκαβανοπουλου-παπαργυροπουλου

Πιερικος: ο τσουκ αναλαμβανει να σκοραρει και να δημιουργησει για ολη την ομαδα. ολες οι επιθεσεις παιρνανε απο τα χερια του και ειτε τελειωνει ο ιδιος ειτε πασαρει σε κοψιματα, ειτε την βγαζει εξω για να σουταρει κυριως ο χρυσανθοπουλος

Φλογα: παιρνει πολλους ποντους (οχι οσους περισυ) απο το ποστ απ του ζαρογιαννη. οταν την παιρνει παντα την τελειωνει. πολυ πικ εν ρολ με το μωυσιαδη και οτι περισσεψει οι υπολοιποι.

Γουμενισσα: εχει 3-4 παιχτες με ταλεντο και οποιος ειναι σε καλη μερα κανει και τις περισσοτερες επιθεσεις.

για τους πεσμενους δεν θελω να σχολιασω

Αυτό είναι ποστ προς τη σωστή κατεύθυνση αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορούμε να σχολιάζουμε τα πάντα αλλά χωρίς χαρακτηρισμούς.
thantop
QUOTE(v-spanMVP @ May 11 2009, 20:33 ) *
φιλε μου τον Τοπουζη δεν τον ξερω προσωπικα και πραγματικα δεν με ενδιαφερει τι λεει για την ομαδα του,πολυ απλα γιατι ΕΧΩ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ(που λεει και ενα λαικο ασμα)!!οπως και πολυ αλλοι αλλωστε!Να λεμε ομως και τα πραγματα με το ονομα τους ουτε το λαυριο με το μπασκετ που επαιξε(αν εξαιρεσεις τις τελευταιες αγωνιστικες)αλλα ουτε ο αρκαδικος σε μεγαλυτερο βαθμο αξιζε και αξιζει να ανεβει!

συγνωμη αλλα εδω στο forum δεν μπαινουμε να μιλαμε για μπασκετ,για τις ομαδες μας κτλ.αν δεν σε ενδιαφερει η αποψη ενος αθλητη...πραγματικα με αφηνεις αφωνο.

QUOTE(fanis christodoulou @ May 12 2009, 00:19 ) *
φιλε μου greer που ειναι τωρα ο τοπουζης και το αδερφακι του να μας κανουν κανενα μαθημα περι........μπουζουκιου!!! αλλα εκει πανω ειναι ολοι αγιοι και τα σεναρια περι επιστημονικης φαντασιας και εκφρασεις του στυλ η αθηνα φταιει για ολα.......ο κωστακης απο τις σερρες να τα γραφει στη τοπικη του φυλλαδα εκει που τον διαβαζουνε κιολας!!! ε ρε ξυλο........... ugly_tocktock.gif ugly_tocktock.gif ugly_tocktock.gif

Ξυλο!!!!σε ποιον?σε μενα και το "αδερφακι"μου???χαχαχαχ καλο αστειο.ετσι καταλαβαινω οτι η συζητηση ειναι καθαρα μπασκετικη!!!χααχχχα.προφανως και δεν με εχεις δει ποτε σου.ουτε εμενα ουτε το "αδερφακι"μου!!!!χαχαχα
team
Γιατί κανένας δεν μιλάει για τις 10 νίκες των Σερρών εκτός έδρας ;Όλοι λένε πως χάσανε στις Σέρρες (το Λαύριο ο Αμύντας ο Οφη ο Αρκαδικός).Μήπως και εκτός έδρας κερδίσανε 10 παιχνίδια με την διαιτησία;Δεν μπορεί.Κάτι αξίζουνε σαν ομάδα.Θέλω να πώ μην προσπαθούμε να δημιουργούμε εντυπώσεις με ένα βιντεάκι.Δεν λέμε ότι είναι και η πιό ποιοτική ομάδα του πρωταθλήματος αλλά κάτι παίζει.Έδειξε διάρκεια και δίκαια θα βγεί πρωταθλήτρια.
Jabar
Και ο Φάνης καλός ήταν για ξύλο ψηλός και βαρύς με ψηλό IQ smiley.gif Ηρεμία!!!!!!!!!!!!!! blove.gif
thantop
QUOTE (thantop @ May 12 2009, 11:11 ) *
συγνωμη αλλα εδω στο forum δεν μπαινουμε να μιλαμε για μπασκετ,για τις ομαδες μας κτλ.αν δεν σε ενδιαφερει η αποψη ενος αθλητη...πραγματικα με αφηνεις αφωνο.


Ξυλο!!!!σε ποιον?σε μενα και το "αδερφακι"μου???χαχαχαχ καλο αστειο.ετσι καταλαβαινω οτι η συζητηση ειναι καθαρα μπασκετικη!!!χααχχχα.προφανως και δεν με εχεις δει ποτε σου.ουτε εμενα ουτε το "αδερφακι"μου!!!!χαχαχα

οποτε ξαναρχιζω να μιλαω μπασκετικα τωρα οκ????Ενα ευγε για τον Δουκα!!!ο κουτς κανει καταπληκτικη δουλεια και τα παιδια(γιατι παιδια ειναι)παιζανε σαν να ηταν σε τελικο ευρωλιγκας.Το χαρηκα και το σεβομαι.Ιδιως να μιλησω για τον Γαλιωτο.Με εντυπωσιασε η βελτιωση του(τα σωματικα προσοντα τα ξερουμε).Περυσι στον Αλιμο ανυπαρκτος,φετος στον πρωτο γυρο καλος, και τωρα ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ.αν συνεχισει θα φτασει ψηλα.ευγε!!!Αλλα αν δεν αναφερω εστω καν τον Παπαργυροπουλο θα ειναι αδικια.ευγε και σ'αυτον.

QUOTE (Jabar @ May 12 2009, 11:16 ) *
Και ο Φάνης καλός ήταν για ξύλο ψηλός και βαρύς με ψηλό IQ smiley.gif Ηρεμία!!!!!!!!!!!!!! blove.gif

αν ειναι παλιος αθλητης τον σεβομαι.αν ηταν και καλος αθλητης ακομα περρισοτερο.αλλα οι εκφρασεις"ε ρε ξυλο" δεν ταιριαζουν σε πρωην αθλητες.και ειμαι πολυ ηρεμος Jabar,δεν υπαρχει θεμα
Jabar

QUOTE(Jabar @ May 12 2009, 11:16 ) *
Και ο Φάνης καλός ήταν για ξύλο ψηλός και βαρύς με ψηλό IQ smiley.gif Ηρεμία!!!!!!!!!!!!!! blove.gif
αν ειναι παλιος αθλητης τον σεβομαι.αν ηταν και καλος αθλητης ακομα περρισοτερο.αλλα οι εκφρασεις"ε ρε ξυλο" δεν ταιριαζουν σε πρωην αθλητες.και ειμαι πολυ ηρεμος Jabar,δεν υπαρχει θεμα

Μιλάω για τον original Φάνη.Αυτόν του φόρουμ δεν τον ξέρω.Προφανώς αστειεύομαι.
ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟΣ
QUOTE(hidalgo @ May 12 2009, 00:15 ) *
με νικες οφη,δουκα κ ηττα ικαρου στη τριπολη τι παιζει ξερει κανεις?

ανεβαινει ικαρος αν χασει λιγοτερο απο 17 εαν ομως κερδισει ο οφη τελευταια αγων. την καλαμαρια τοτε εχουμε τριπλη ισιβαθμια ικαρου οφη τριπολη οπου και με 50 να χασει ο ικαρος απο αρκαδικο ανεβαινει ικαρος γιατι εχει 2-0 τον οφη.
niktop
QUOTE(zarko8 @ May 12 2009, 10:47 ) *
επειδη η κατασταση εχει ξεφυγει και μονο για μπασκετ δεν μιλαμε (βαζω και εμενα μεσα) θα κανω εγω την αρχη. ας δουμε λοιπον πως παιζουν οι ομαδες επιθετικα μιας και τωρα ποια εχω δει τις περισσοτερες απο αυτες.

Σερρες: στηριζονται πολυ στο ποσταπ του τοπουζη ακουμπωντας του την μπαλα και αυτος ειτε παιζει ενας-ενας ειτε αν ερθει βοηθεια απο καπου σπαει την μπαλα. το κανει καλα και οι σερρες εχουν παιχτες που σουταρουν καλα απ'εξω.

Αμυντας: στηριζεται στην ομοιογενεια του συνολου, στο πολυ καλο πικ του ζουπα, στο εξαιρετικο γυρισμα τις μπαλας στις βοηθειες και στο καλο περιφερειακο σουτ που εχουν οι περισσοτεροι παιχτες του.

Καλλιθεα: μετα την προσληψη Λυκογιαννη αλλαξε χαρακτηρα. ριχνει το βαρος στην αμυνα αφηνοντας μπροστα το ταλεντο των παιχτων να βγαλει τα καστανα απο την φωτια. αυτο προς το παρον εχει σαν αποτελεσμα μια μετρια επιθετικη συγκομιδη. μοιρασμενες επιθεσεις σε ολους οσους αγωνιζονται και μειωμενες στον Εμμανουηλιδη.

Λαυριο: στηριζεται αποκλειστικα και μονο στο ταλεντο 2 παιχτων. αν ειναι σε καλη μερα περα απο το σκορ προσφερουν σε ολους τους τομεις βοηθωντας και τους συμπαιχτες τους.

Αρκαδικος: ο ορισμος του μονοδιαστατου παιχνιδιου. ο μανος τραβαει το σκοραρισμα και το αποτελεσμα κρινεται οχι απο το ποσους θα βαλει αλλα απο το αν θα εχει καλα ποσοστα... τωρα τελευταια σημαντικη βοηθεια απο τον μαναβοπουλο

Οφη: ομαδα που στηριζεται στο τριποντο κατα κυριο λογο και κατα δευτερο στο πικ του τσακιριδη και στο δημιουργικο του οιστρο. αν μπουν τα σουτ κερδιζει και τους σελτικς, αν οχι χανει και απο τον δουκα στην εδρα του...

Κομοτηνη: αλλη μια ομαδα που στηριζεται πολυ στο σουτ. μεσα στην εδρα της που συνηθως τα βαζει κανει παπαδες, αλλα εκτος εδρας τα πραγματα ειναι δυσκολα...

Καλαμαρια: αξιομαχη ομαδα στηριζει το σκοραρισμα της στις ενεργειες του νανη. τον αφηνουν να παιξει με καθε τροπο. ενας-ενας, πικ εν ρολ, ποστ απ, παιρνει σκριν για να σουταρει, κατεβαζει μπαλα κλπ.

Αιας: στηριζεται σε 3 παιχτες. στον σουφλια που ειναι πολυ καλος κοντα στο καλαθι, στον φιλιουση που σουταρει καλα αλλα παιζοντας σαν 4 ποσταρει κιολας και στον ασσο τους που ειναι καλος οργανωτικα αλλα και εκτελεστικα.

Δουκας: και εδω 3 παιχτες τραβανε το κουπι. ο γκαβανοπουλος σουταροντας οπου βρεθει κι οπου σταθει, ο παπαργυροπουλος που δινει απειρες μαχες κατω απο τα καλαθια και ο γαλιωτος που εκμεταλλευεται αψογα την σωματικη του διαπλαση. πολυ σκορ απο επιθετικα ριμπαουντ και απο το πικ γκαβανοπουλου-παπαργυροπουλου

Πιερικος: ο τσουκ αναλαμβανει να σκοραρει και να δημιουργησει για ολη την ομαδα. ολες οι επιθεσεις παιρνανε απο τα χερια του και ειτε τελειωνει ο ιδιος ειτε πασαρει σε κοψιματα, ειτε την βγαζει εξω για να σουταρει κυριως ο χρυσανθοπουλος

Φλογα: παιρνει πολλους ποντους (οχι οσους περισυ) απο το ποστ απ του ζαρογιαννη. οταν την παιρνει παντα την τελειωνει. πολυ πικ εν ρολ με το μωυσιαδη και οτι περισσεψει οι υπολοιποι.

Γουμενισσα: εχει 3-4 παιχτες με ταλεντο και οποιος ειναι σε καλη μερα κανει και τις περισσοτερες επιθεσεις.

για τους πεσμενους δεν θελω να σχολιασω

Επιτέλους μπάσκετ!!!!!!!
Πραγματικά πιστέυω ότι ο Αμύντας είναι η πιο μπασκετική ομάδα(σόρυ καρντάσι). Φοβερό τρανζίσιον, πειθαρχημένά παιδιά, και το καλύτερο πικενρολ. θα ήθελα να κάνω και εγώ μια ιδιαίτερη μνεία. Ένα μεγάλο ΕΥΓΕ στον Σάντρο που τόσα χρόνια προσφέρει όχι μονο στη συγκεκριμένη ομάδα αλλά και στο ελληνικό μπάσκετ με την αξία του αλλά κυρίως με το ήθος του. Ο διπλός αυτός ρόλος πρέπει να του αναγνωριστεί και μακάρι όταν σταματήσει από την ενεργό δράση να συνεχίσει να ασχολείται με το άθλημα που τόσο αγαπάμε όλοι μας!!!
thantop
QUOTE(Jabar @ May 12 2009, 11:45 ) *
Μιλάω για τον original Φάνη.Αυτόν του φόρουμ δεν τον ξέρω.Προφανώς αστειεύομαι.

Ωχ με ξεγελασες!!!χαχχαχαχα
zarko8
μακαρι να μπορουσα να πω οτι εχει αδικο ο ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟΣ αλλα.....................

συμφεροντα+γνωριμιες εναντιον προσπαθειας+ιδρωτα+φιλοδοξιων σημειωσατε 1
magickaminia
QUOTE(niktop @ May 12 2009, 11:51 ) *
Επιτέλους μπάσκετ!!!!!!!
Πραγματικά πιστέυω ότι ο Αμύντας είναι η πιο μπασκετική ομάδα(σόρυ καρντάσι). Φοβερό τρανζίσιον, πειθαρχημένά παιδιά, και το καλύτερο πικενρολ. θα ήθελα να κάνω και εγώ μια ιδιαίτερη μνεία. Ένα μεγάλο ΕΥΓΕ στον Σάντρο που τόσα χρόνια προσφέρει όχι μονο στη συγκεκριμένη ομάδα αλλά και στο ελληνικό μπάσκετ με την αξία του αλλά κυρίως με το ήθος του. Ο διπλός αυτός ρόλος πρέπει να του αναγνωριστεί και μακάρι όταν σταματήσει από την ενεργό δράση να συνεχίσει να ασχολείται με το άθλημα που τόσο αγαπάμε όλοι μας!!!

Συμφωνω μαζι σου φιλε για τον Αμυντα ειναι πραγματικα η πιο σταθερη ομαδα. Μεγαλο ρολο παιζει και η παρουσια του Βαγ.Βλαχου στο παγκο τα τελευταια χρονια , ενος πραγματι ταλαντουχου κοουτς. Για το Μουμουρη τι να πει κανεις, τα λογια ειναι περιττα. Θα συμπληρωσω μονο οτι στις οποιες αναφορες γινονται για τους Ικαρους Σερρων δεν γινεται καμια μνεια για το Σταθη Καμαρακη. Ενα γνησιο μπασκετικο δασκαλο που πιστευω οτι σαν καθηγητης διδασκει το μπασκετ στους παικτες του και εχουν τοσο καλη πορεια. Στη Καβαλα πινουν νερο στο ονομα του φιλε, γιατι πριν απο αυτον το μπασκετ στην πολη ηταν ανυπαρκτο. blove.gif
GREER
Ερωτηση: Τελικα το παιχνιδι ΟΦΗ-ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ειναι κεκλεισμενων? Και ολα τα παιχνιδια ειναι πλεον στις 1700??
zarko8
QUOTE(GREER @ May 12 2009, 12:59 ) *
Ερωτηση: Τελικα το παιχνιδι ΟΦΗ-ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ειναι κεκλεισμενων? Και ολα τα παιχνιδια ειναι πλεον στις 1700??


κανονικα ναι. δεν νομιζω να εχει αλλαξει κατι ή να εχει μειωθεί η τιμωρια του ΟΦΗ
sa-gt
QUOTE(zarko8 @ May 12 2009, 13:10 ) *
κανονικα ναι. δεν νομιζω να εχει αλλαξει κατι ή να εχει μειωθεί η τιμωρια του ΟΦΗ

Το παιχνίδι ήταν και παραμένει κεκλεισμένων των θυρών γιατί η διοίκηση του ΟΦΗ αποφάσισε να μην καταθέσει έφεση κατά της πρωτόδικης απόφασης.
fanis christodoulou
QUOTE(thantop @ May 12 2009, 11:11 ) *
συγνωμη αλλα εδω στο forum δεν μπαινουμε να μιλαμε για μπασκετ,για τις ομαδες μας κτλ.αν δεν σε ενδιαφερει η αποψη ενος αθλητη...πραγματικα με αφηνεις αφωνο.


Ξυλο!!!!σε ποιον?σε μενα και το "αδερφακι"μου???χαχαχαχ καλο αστειο.ετσι καταλαβαινω οτι η συζητηση ειναι καθαρα μπασκετικη!!!χααχχχα.προφανως και δεν με εχεις δει ποτε σου.ουτε εμενα ουτε το "αδερφακι"μου!!!!χαχαχα

το ξυλο ειναι εκφραση μεταφορικη και δεν πηγαινε σε σενα αλλα στον τοπικο δημισιογραφο απο τις σερρες!!! και παλι μεταφορικα! εσενα οπως και τον αδελφο σου σας σεβομαι και ως παιδια και ως παικτες ετσι οπως σεβομαι ολα τα παιδια που μπαινουν στο γηπεδο να κανουν την προσπαθεια τους!!! απλα εχουμε διαφορετικη αποψη για καποιοα πραγματα!!!
thantop
QUOTE(fanis christodoulou @ May 12 2009, 14:10 ) *
το ξυλο ειναι εκφραση μεταφορικη και δεν πηγαινε σε σενα αλλα στον τοπικο δημισιογραφο απο τις σερρες!!! και παλι μεταφορικα! εσενα οπως και τον αδελφο σου σας σεβομαι και ως παιδια και ως παικτες ετσι οπως σεβομαι ολα τα παιδια που μπαινουν στο γηπεδο να κανουν την προσπαθεια τους!!! απλα εχουμε διαφορετικη αποψη για καποιοα πραγματα!!!

εχοντας διαφορετικη αποψη γινετε διαλογος.απλα θελω στον διαλογο να μιλαμε για μπασκετ,τιποτα αλλο.το θεμα εληξε απο μενα.επειδη μπαινω στο forum οχι και τοσο συχνα,ποια ομαδα υποστηριζεις στην Β'Εθνικη?Και αν,μετα τον Αμυντα,πιστευεις οτι υπαρχει πιο πειθαρχειμενη ομαδα απο εμας?να 'σαι καλα.
fanis christodoulou
QUOTE(thantop @ May 12 2009, 14:20 ) *
εχοντας διαφορετικη αποψη γινετε διαλογος.απλα θελω στον διαλογο να μιλαμε για μπασκετ,τιποτα αλλο.το θεμα εληξε απο μενα.επειδη μπαινω στο forum οχι και τοσο συχνα,ποια ομαδα υποστηριζεις στην Β'Εθνικη?Και αν,μετα τον Αμυντα,πιστευεις οτι υπαρχει πιο πειθαρχειμενη ομαδα απο εμας?να 'σαι καλα.

κατα αρχην θελω να πω οτι επειδη θεωρω τον εαυτο μου υπευθηνο για την ολη αναστατωση στο φορουμ με το βιντεακι που τελειως τυχαια ανακαλυψα και τα σχολια που εγραψα κατω απο το βιντεο οτι σε καμμια περιπτωση δεν απαξιωνω την προσπαθεια των σερρων που για μενα δικαια ανεβαινουν μαζι με τον αμυντα! οπως επισης και τον αξιο προπονητη καμαρακη και τα παιδια του που καταφεραν παρα το πολυ κακο ξεκινημα να σταθουν στα ποδια τους και να βγουν και κατηγορια! σας αξιζει ενα μεγαλο μπραβο οπως αξιζει και στην αλλη πολυ καλη ομαδα τον αμυντα!!! και μην ξεχναμε οτι ο καμαρακης επαιξε ολοκληρη τη χρονια χωρις τον ασσο που ειχε διαλεξει για βασικο! αρα δεν θελω να πιστευει καποιος οτι εβαλα το βιντεο για να απαξιωσω τις σερρες! πιστευω ομως οτι στα ντερμπυ στην εδρα τους ειχαν μεγαλη βοηθεια! στην αντιπερα οχθη τωρα θα πω οτι παρακολουθησα την κυριακη το αμυντας-λαυριο με μια διαιτησια που ηταν 50-50 και τις ομαδες να παλευουν στα ισια την ανοδο! χωρις να ξερω για πραγματα που δεν εχω δει αλλα απο διαμαρτυριες και αυτο που ειδαμε ολοι μας στο βιντεο εκει πανω κατι μαλλον αλλαζει! αυτη ειναι η αποψη μου και ας μην αρεσει σε καποιους!
τετοιες διαιτησιες και τετοιοι διαιτητες ειναι ντροπη για το μπασκετ αλλα ακομη μεγαλυτερη ντροπη για αυτους που τους οριζουν και τους συντηρουν στις εθνικες κατηγοριες!!!
τωρα στην ερωτηση σου θαναση θα πω οτι αυτη τη στιγμη στην πρωτη θεση ειναι οι δυο καλυτερες ομαδες και δικαια ειναι εκει που ειναι, παιζετε διαφορετικο μπασκετ αλλα αυτο που παιζει και η μια και η αλλη ομαδα το παιζει καλα γιατι ειναι και οι δυο πειθαρχειμενες ομαδες (οι πιο πειθαρχειμενες) και ομαδες των προπονητων τους!!!
pass
QUOTE(fanis christodoulou @ May 12 2009, 12:54 ) *
κατα αρχην θελω να πω οτι επειδη θεωρω τον εαυτο μου υπευθηνο για την ολη αναστατωση στο φορουμ με το βιντεακι που τελειως τυχαια ανακαλυψα και τα σχολια που εγραψα κατω απο το βιντεο οτι σε καμμια περιπτωση δεν απαξιωνω την προσπαθεια των σερρων που για μενα δικαια ανεβαινουν μαζι με τον αμυντα! οπως επισης και τον αξιο προπονητη καμαρακη και τα παιδια του που καταφεραν παρα το πολυ κακο ξεκινημα να σταθουν στα ποδια τους και να βγουν και κατηγορια! σας αξιζει ενα μεγαλο μπραβο οπως αξιζει και στην αλλη πολυ καλη ομαδα τον αμυντα!!! και μην ξεχναμε οτι ο καμαρακης επαιξε ολοκληρη τη χρονια χωρις τον ασσο που ειχε διαλεξει για βασικο! αρα δεν θελω να πιστευει καποιος οτι εβαλα το βιντεο για να απαξιωσω τις σερρες! πιστευω ομως οτι στα ντερμπυ στην εδρα τους ειχαν μεγαλη βοηθεια! στην αντιπερα οχθη τωρα θα πω οτι παρακολουθησα την κυριακη το αμυντας-λαυριο με μια διαιτησια που ηταν 50-50 και τις ομαδες να παλευουν στα ισια την ανοδο! χωρις να ξερω για πραγματα που δεν εχω δει αλλα απο διαμαρτυριες και αυτο που ειδαμε ολοι μας στο βιντεο εκει πανω κατι μαλλον αλλαζει! αυτη ειναι η αποψη μου και ας μην αρεσει σε καποιους!
τετοιες διαιτησιες και τετοιοι διαιτητες ειναι ντροπη για το μπασκετ αλλα ακομη μεγαλυτερη ντροπη για αυτους που τους οριζουν και τους συντηρουν στις εθνικες κατηγοριες!!!
τωρα στην ερωτηση σου θαναση θα πω οτι αυτη τη στιγμη στην πρωτη θεση ειναι οι δυο καλυτερες ομαδες και δικαια ειναι εκει που ειναι, παιζετε διαφορετικο μπασκετ αλλα αυτο που παιζει και η μια και η αλλη ομαδα το παιζει καλα γιατι ειναι και οι δυο πειθαρχειμενες ομαδες (οι πιο πειθαρχειμενες) και ομαδες των προπονητων τους!!!
Το βιντεάκι αυτό είναι πιστεύω προσβλητικό για την ομάδα μας και θέλει να μειώσει την άνοδο αλλά και την πρώτη θέση η οποία έρχεται.Προκαλώ τον φίλο που ανέβασε αυτό το βιντεάκι να ανεβάσει χωρις μοντάζ όλο το τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα να δούμε πως μειώσε τη διαφορά των 15 πόντων η ομάδα του Αμύντα.Τώρα για τους φίλους του Λαυρίου εύχομαι να ανεβούν για να συναντηθούμε στην Α2.Τους δίνω όμως μια συμβουλή.Πρώτα να κοιτάνε τι κάνει η ομάδα τους και μετά οι άλλοι.Όσο για το xarison μήπως και ο Αρκαδικός έχει παράπονα απο τη διαιτησία στις Σέρρες;Ο Μάνος πόσα φαουλ που δεν ήταν έχει πάρει;Ίδιο βιντεάκι έβγαλε και ο Όφη για τον αγώνα μέσα στη Τρίπολη.
odysseas 1998
Ρε παιδιά τι βιντεάκι ήταν αυτό????Έπαθα μεγάλη πλάκα!!!!Χίλια μπράβο στον Αμύντα για την στάση που κράτησε βλέποντας αυτά τα ωραία!Χαίρομαι όταν ανεβαίνουν ομάδες εκτός Αττικής,αλλά ντρέπομαι κρίνονται αγώνες με τέτοιο τρόπο...
3pointer
QUOTE(ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟΣ @ May 12 2009, 12:10 ) *
και κατι αλλο.Αφηστε τα παιδια του ΔΟΥΚΑ να παιξουν μπασκετ.Μετρανε 5 σερι ηττες και απειλουνται με αλλες 2.Ειναι κριμα ΚΥΡΠΑΝΤΕΛΩ να χαλαει η εικονα που σχηματισανε ο προπονητης με τους παιχτες για ηλιθιους λογους.ΗΜΑΡΤΟΝ.



ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...ΕΝΝΟΕΙΣ ΟΤΙ ΟΙ ΗΤΤΕΣ ΤΟΥ ΔΟΥΚΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΗΤΑΝ ΣΤΗΜΕΝΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ???? ΑΜ ΔΕΝ ΘΕΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΔΗΜΟΣΙΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ Μ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΜΗΝΥΜΑ!! ΑΠΟ ΚΑΘΑΡΗ ΠΕΡΙΕΡΓΙΑ... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ!! bball.gif bball.gif bball.gif
menelaos
QUOTE(ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟΣ @ May 12 2009, 11:46 ) *
ανεβαινει ικαρος αν χασει λιγοτερο απο 17 εαν ομως κερδισει ο οφη τελευταια αγων. την καλαμαρια τοτε εχουμε τριπλη ισιβαθμια ικαρου οφη τριπολη οπου και με 50 να χασει ο ικαρος απο αρκαδικο ανεβαινει ικαρος γιατι εχει 2-0 τον οφη.

Kαλα εσυ το Λαυριο αστο στην απεξω.

QUOTE(ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟΣ @ May 12 2009, 12:10 ) *
και κατι αλλο.Αφηστε τα παιδια του ΔΟΥΚΑ να παιξουν μπασκετ.Μετρανε 5 σερι ηττες και απειλουνται με αλλες 2.Ειναι κριμα ΚΥΡΠΑΝΤΕΛΩ να χαλαει η εικονα που σχηματισανε ο προπονητης με τους παιχτες για ηλιθιους λογους.ΗΜΑΡΤΟΝ.

Ναι τωρα που παιζει με το Λαυριο ειναι αμαρτια να χαλασει την προτερη εντιμη εικονα του. Εγω λεω να παιξει για την ιστορια του ο Δουκας.

QUOTE(thantop @ May 12 2009, 11:03 ) *
βουλομενο γραμμα διαβαζεις!!!!!χαχχαχαχα


καλα σιγουρα με σενα δεν προκειτε να ξαναμιλησω,δεν εχεις ιδεα απο μπασκετ και εγω ενδιαφερομαι να μιλαω μονο μπασκετικα

Βλεπεις μετα το ποστ σου φιλε Jabar που σε περιμενα και στον Αμθντα να ερθεις να γνωριστουμε ποσο ομορφα απανταει ο Τοπουζης. Βλεπεις μονο αυτος παιζει μπασκετ και ξερει ,ολοι οι αλλοι επαιζαν και παιζουν τομπολα.
Παντως τη συμβουλη μου για το μπουζουκι μην την ξεχασεις εχεις ελπιδες.
3pointer
Ναι τωρα που παιζει με το Λαυριο ειναι αμαρτια να χαλασει την προτερη εντιμη εικονα του. Εγω λεω να παιξει για την ιστορια του ο Δουκας.


Βλεπεις μετα το ποστ σου φιλε Jabar που σε περιμενα και στον Αμθντα να ερθεις να γνωριστουμε ποσο ομορφα απανταει ο Τοπουζης. Βλεπεις μονο αυτος παιζει μπασκετ και ξερει ,ολοι οι αλλοι επαιζαν και παιζουν τομπολα.
Παντως τη συμβουλη μου για το μπουζουκι μην την ξεχασεις εχεις ελπιδες.
[/quote]


ΤΟ ΛΑΥΡΙΟ ΤΙ ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΧΕΙ ΔΗΛΑΔΗ??? ΕΛΕΟΣ.... ΚΟΙΤΑΧΤΕ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ, ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΖΕΙ ΘΕΑΜΑΤΙΚΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ (βλ. πρωταθλημα!!!) ΚΑΙ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ Κ.ΤΟΠΟΥΖΗ, ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ Β' ΕΘΝΙΚΗ!!! Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΨΗΛΟΣ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΥ ΔΟΥΚΑ (ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ, ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ)!!!!
niktop
QUOTE(menelaos @ May 12 2009, 17:01 ) *
Kαλα εσυ το Λαυριο αστο στην απεξω.


Ναι τωρα που παιζει με το Λαυριο ειναι αμαρτια να χαλασει την προτερη εντιμη εικονα του. Εγω λεω να παιξει για την ιστορια του ο Δουκας.


Βλεπεις μετα το ποστ σου φιλε Jabar που σε περιμενα και στον Αμθντα να ερθεις να γνωριστουμε ποσο ομορφα απανταει ο Τοπουζης. Βλεπεις μονο αυτος παιζει μπασκετ και ξερει ,ολοι οι αλλοι επαιζαν και παιζουν τομπολα.
Παντως τη συμβουλη μου για το μπουζουκι μην την ξεχασεις εχεις ελπιδες.

για να απαντάς και να λες αυτά τα πράγματα στον κατά πολλούς καλύτερο ψηλό στη Β' εθνική πρέπει να έχεις πολλές συμμετοχές στην εθνική αντρών. Γιατί μόνο κάποιος που είναι στο Hall of Fame μιλάει τόσο απαξιωτικά. Πρέπει να είσαι μεγάλη παικτούρα!!!
GREER
Αχ, Παναγια μου τι αλλο θα διαβασουν τα ματακια μας
xarison
QUOTE(pass @ May 12 2009, 16:27 ) *
Το βιντεάκι αυτό είναι πιστεύω προσβλητικό για την ομάδα μας και θέλει να μειώσει την άνοδο αλλά και την πρώτη θέση η οποία έρχεται.Προκαλώ τον φίλο που ανέβασε αυτό το βιντεάκι να ανεβάσει χωρις μοντάζ όλο το τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα να δούμε πως μειώσε τη διαφορά των 15 πόντων η ομάδα του Αμύντα.Τώρα για τους φίλους του Λαυρίου εύχομαι να ανεβούν για να συναντηθούμε στην Α2.Τους δίνω όμως μια συμβουλή.Πρώτα να κοιτάνε τι κάνει η ομάδα τους και μετά οι άλλοι.Όσο για το xarison μήπως και ο Αρκαδικός έχει παράπονα απο τη διαιτησία στις Σέρρες;Ο Μάνος πόσα φαουλ που δεν ήταν έχει πάρει;Ίδιο βιντεάκι έβγαλε και ο Όφη για τον αγώνα μέσα στη Τρίπολη.

φιλε αυτο το βιντεακι ειναι ντροπη οχι για σας αλλα για τον ιδρωτα των παιδιων του αμυντα.ρωτα τον βλαχο αν μεσα στην τριπολη ειχαν τετοια διαιτησια.τωρα η αληθεια ειναι οτι τετοια ρεζιλικια δεν εγιναν με εμας εκει μεσα.εμας μας σφαξανε με το γαντι.τουλαχιστον ειχατε ενα τακτ με μας και αυτο σας το αναγνωριζω.ο καμαρακης ρε φιλε εκτος απο πολυ καλος προπονητης στα κονε και στα μεσα και στα εξω της διαιτησιας δεν παιζεται.πολλα τα χρονια στα παρκε.οσο για τον θαναση τον τοπουζη ειναι αδερφος pass και ετσι οτι και να λενε δεν συμφωνω καθολου.ειναι γαμω τα παλλικαρια και αστους να λενε.παντως θεωρω ασχετα με το βιντεακι δικαια ανεβηκατε και συνχαρητηρια σε ολους σας
fanis christodoulou
QUOTE(pass @ May 12 2009, 16:27 ) *
Το βιντεάκι αυτό είναι πιστεύω προσβλητικό για την ομάδα μας και θέλει να μειώσει την άνοδο αλλά και την πρώτη θέση η οποία έρχεται.Προκαλώ τον φίλο που ανέβασε αυτό το βιντεάκι να ανεβάσει χωρις μοντάζ όλο το τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα να δούμε πως μειώσε τη διαφορά των 15 πόντων η ομάδα του Αμύντα.Τώρα για τους φίλους του Λαυρίου εύχομαι να ανεβούν για να συναντηθούμε στην Α2.Τους δίνω όμως μια συμβουλή.Πρώτα να κοιτάνε τι κάνει η ομάδα τους και μετά οι άλλοι.Όσο για το xarison μήπως και ο Αρκαδικός έχει παράπονα απο τη διαιτησία στις Σέρρες;Ο Μάνος πόσα φαουλ που δεν ήταν έχει πάρει;Ίδιο βιντεάκι έβγαλε και ο Όφη για τον αγώνα μέσα στη Τρίπολη.

και βεβαια ειναι προσβλητικο οπως ειναι και προσβλητικος ο τροπος με τον οποιο φερονται οι διαιτητες στον αμυντα φιλε μου!!! και τι θες να πεις οτι στο τριτο δεκαλεπτο αυτοι οι διαιτητες εσφαξαν τις σερρες και εχασαν διαφορα 15 ποντων? ποιος να σε πιστεψει? μην προκαλεις! καλυτερα λουφαξε γιατι προσβλητικος εισαι εσυ προς ολους εδω που μιλανε για σφαγη βλεποντας το βιντεο! σαν να μας περνας για ηλιθιους ειναι ο τροπος σου και ο λογος σου!!!α και για ποιο πρωταθλημα μιλας? εχασε ηδη ο αμυντας στη φλογα και δεν το ξερω??? χαλαρωσε λιγο γιατι εχεις ξεφυγει μεγαλε!!!
bsk1
καλησπερα σε ολουσ! αρχικα θελω να δωσω τα συγχαρητηρια μου στον προπονητη του Αμυντα καθωσ και σε ολουσ τουσ παιχτεσ που απαρτιζουν την ομαδα για το παιχνιδι τησ Κυριακησ!Να τουσ ευχηθω ακομα μεγαλυτερεσ επιτυχιεσ στο μελλον και μακρια απο τραυματισμουσ! και παλι συγχαρητηρια! bball.gif 77.gif
rover6
QUOTE(menelaos @ May 11 2009, 18:31 ) *
Αφηνω ασχολιαστες τις πρωτες παραγραφους και για να ευθημισουμε λιγακι σου σχολιαζω μονο την τελευταια. Και τι εγινε που εχει σκαλια το γηπεδο του Δουκα ,εμενα να κλαις που τον σηκωνω τον παλιοχοντρο και οχι τιποτα αλλο ειναι και γαβρος.χαχαχα

αν ειχε φιλε μενελαε αλλες 4-5 αγωνιστικες σε εβλεπα κοματια το καλοκαιρι απο την γυμναστικη αυτη!!!!! 24.gif
thantop
[quote name='3pointer' date='May 12 2009, 17:57 ' post='300524']
Ναι τωρα που παιζει με το Λαυριο ειναι αμαρτια να χαλασει την προτερη εντιμη εικονα του. Εγω λεω να παιξει για την ιστορια του ο Δουκας.


Βλεπεις μετα το ποστ σου φιλε Jabar που σε περιμενα και στον Αμθντα να ερθεις να γνωριστουμε ποσο ομορφα απανταει ο Τοπουζης. Βλεπεις μονο αυτος παιζει μπασκετ και ξερει ,ολοι οι αλλοι επαιζαν και παιζουν τομπολα.
Παντως τη συμβουλη μου για το μπουζουκι μην την ξεχασεις εχεις ελπιδες.



ΤΟ ΛΑΥΡΙΟ ΤΙ ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΧΕΙ ΔΗΛΑΔΗ??? ΕΛΕΟΣ.... ΚΟΙΤΑΧΤΕ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ, ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΖΕΙ ΘΕΑΜΑΤΙΚΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ (βλ. πρωταθλημα!!!) ΚΑΙ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ Κ.ΤΟΠΟΥΖΗ, ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ Β' ΕΘΝΙΚΗ!!! Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΨΗΛΟΣ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΥ ΔΟΥΚΑ (ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ, ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ)!!!!



το παιδι απο τον Δουκα λεγετε Γαλιωτος,και ειναι στο χερι του να παιξει ΜΕΓΑΛΟ μπασκετ!!!ευχαριστω για τα καλα σου λογια,στην β'εθνικη φετος παιζουν πολυ καλα 5αρια οπως Τσουκ-Γερεμιτς(ψιλοβετερανοι),Ζαρογιαννης-Σουλιας(της γενιας μου) και Γαλιωτος-Κασσαμπαλης(νεοτεροι).και οι υπολοιποι βεβαια ειναι αξιολογοι!!!εγω ξερω οτι φετος γινετε ενα απο τα καλυτερα πρωταθληματα β'εθνικης ολων των εποχων,και μερικοι ασχολουνται με διαιτησιας,εξωαγωνιστικα,με ξυλο-φασαριες,και δεν κοιτανε τις ομαδες τους.Αφηστε μας να παιξουμε μπασκετ και κοιταξτε τους διαιτητες ως κατι ουδετερο.Ειναι(το μπασκετ) τοσο ομορφο και το χαλατε χωρις λογο.το ελεγα,το λεω,και θα το λεω μια ζωη.και 1 παραδειγμα!!!μεσα στον Αρκαδικο οι διαιτητες δωσανε 1 και το τονιζω 1 λαθος σφυριγμα,που ισως εκρινε τον αγωνα,επιθετικο φαουλ δικο μου στον Μαναβοπουλο.Ο ιδιος ο Σωκατης(επειδη ειναι σπαθι παιδι και φιλος)παραδεχτηκε οτι εκανε θεατρο.Ο διαιτητης μετα μου ειπε οτι το συζητησε με τον συναδερφο του και μαλλον εκανε λαθος.Ε ΚΑΙ??????ΤΙ ΕΓΙΝΕ????Ημουνα καλυτερος απο τον Αρκαδικο στην Τριπολη?ΟΧΙ.και δικαια εχασα.Τι να κανουμε τωρα???κοιταμε μπροστα και συνεχιζουμε να παλευουμε.Μπασκετ φιλοι μου ΜΠΑΣΚΕΤ και οχι θεωριες.Sorry Σωκρατη για το παραδειγμα που εδωσα,σου χρωσταω κερασμα!!!
menelaos
QUOTE(rover6 @ May 13 2009, 00:21 ) *
αν ειχε φιλε μενελαε αλλες 4-5 αγωνιστικες σε εβλεπα κοματια το καλοκαιρι απο την γυμναστικη αυτη!!!!! 24.gif

Δε λες τιποτα φιλαρακο. Το ζητημα μας ειναι τωρα την κυριακη πως θα τον ανεβασω στο Δουκα, γιατι στον Αμυντα 4 σκαλια ολα κι ολα ηταν και ειχα και τον Χ.Π με την ενισχυμενη καρεκλα ετοιμη να μας περιμενει. Στο Δουκα ποιος θα μας περιμενει;

QUOTE(niktop @ May 12 2009, 18:32 ) *
για να απαντάς και να λες αυτά τα πράγματα στον κατά πολλούς καλύτερο ψηλό στη Β' εθνική πρέπει να έχεις πολλές συμμετοχές στην εθνική αντρών. Γιατί μόνο κάποιος που είναι στο Hall of Fame μιλάει τόσο απαξιωτικά. Πρέπει να είσαι μεγάλη παικτούρα!!!

Γιατι ρε φιλε πρεπει να ειμαι παιχτουρα για να κρινω τον αδερφο σου και τα λεγομενα του. Ποιος ειναι ο JABAR( δε μιλαμε για το δικο μας το Νικο) ; ή μηπως κανενας ONEEL ; Ασε μας σε παρακαλω και καλα να περασετε στα μπουζουκια που θα πατε. Κοιτα να μαθεις και λιγο απο τον τροπο που χειριζονται τα μπουζουκια οι ειδικοι!!!!!!!!!!!!!!
rover6
QUOTE(fanis christodoulou @ May 12 2009, 21:51 ) *
και βεβαια ειναι προσβλητικο οπως ειναι και προσβλητικος ο τροπος με τον οποιο φερονται οι διαιτητες στον αμυντα φιλε μου!!! και τι θες να πεις οτι στο τριτο δεκαλεπτο αυτοι οι διαιτητες εσφαξαν τις σερρες και εχασαν διαφορα 15 ποντων? ποιος να σε πιστεψει? μην προκαλεις! καλυτερα λουφαξε γιατι προσβλητικος εισαι εσυ προς ολους εδω που μιλανε για σφαγη βλεποντας το βιντεο! σαν να μας περνας για ηλιθιους ειναι ο τροπος σου και ο λογος σου!!!α και για ποιο πρωταθλημα μιλας? εχασε ηδη ο αμυντας στη φλογα και δεν το ξερω??? χαλαρωσε λιγο γιατι εχεις ξεφυγει μεγαλε!!!

επειδη ο φιλος φανης ειναι μπασκετικος και το εχει αποδειξει υπαρχει σεβασμος σε οτι γραφει φιλε pass γιατι εχει αποδειξει οτι δεν ειναι εξαρτημενος απο καποια ομαδα.
θα ηθελα να πω οτι πρωτα απο ολα δικαια ανεβαινουν και οι δυο ομαδες που ειναι μπροστα σημερα αμυντας και σερρες.
ηταν οι πιο σταθερες σε ολη την διαρκεια του πρωταθληματος σε αντιθεση με μας το λαυριο και την τριπολη.
οσο αφορα το βιντεο ειναι σιγουρα πολυ προσβλητικο για την ομαδα των σερρων αλλα επειδη ζουμε και στην πανεμορφη χωρα που λεγεται ελλαδα οι καλες ομαδες, αυτες που ανεβαινουν δηλαδη χτιζονται μεσα αλλα και εξω απο τα γηπεδα.......
ειναι λοιπον πολυ σεβαστο να βοηθιουνται κιολας ενιοτε.

μαγκια τους. εχει η ζωη γυρισματα ομως και ειναι σιγουρο οτι αυτοι που φετος τους ''βοηθησαν'' του χρονου που δεν θα εχουν τοσο ειδικο βαρος στην α2 θα ειναι οι ιδιοι που θα τους ''σφαξουνε''. γιατι οι διαιτητες δεν πιανονται φιλοι εντολες εκτελουν.
ετσι πιστευω προσωπικα.
ολα τα παιχνιδια ξεκινανε στις 17.00 ενω το οφη - αρκαδικος και ικαρος καλ. - κομοτηνη ειναι κεκλυσμενων των θυρων.
kaukasios
QUOTE(rover6 @ May 13 2009, 00:58 ) *
επειδη ο φιλος φανης ειναι μπασκετικος και το εχει αποδειξει υπαρχει σεβασμος σε οτι γραφει φιλε pass γιατι εχει αποδειξει οτι δεν ειναι εξαρτημενος απο καποια ομαδα.
θα ηθελα να πω οτι πρωτα απο ολα δικαια ανεβαινουν και οι δυο ομαδες που ειναι μπροστα σημερα αμυντας και σερρες.
ηταν οι πιο σταθερες σε ολη την διαρκεια του πρωταθληματος σε αντιθεση με μας το λαυριο και την τριπολη.
οσο αφορα το βιντεο ειναι σιγουρα πολυ προσβλητικο για την ομαδα των σερρων αλλα επειδη ζουμε και στην πανεμορφη χωρα που λεγεται ελλαδα οι καλες ομαδες, αυτες που ανεβαινουν δηλαδη χτιζονται μεσα αλλα και εξω απο τα γηπεδα.......
ειναι λοιπον πολυ σεβαστο να βοηθιουνται κιολας ενιοτε.

μαγκια τους. εχει η ζωη γυρισματα ομως και ειναι σιγουρο οτι αυτοι που φετος τους ''βοηθησαν'' του χρονου που δεν θα εχουν τοσο ειδικο βαρος στην α2 θα ειναι οι ιδιοι που θα τους ''σφαξουνε''. γιατι οι διαιτητες δεν πιανονται φιλοι εντολες εκτελουν.
ετσι πιστευω προσωπικα.
ολα τα παιχνιδια ξεκινανε στις 17.00 ενω το οφη - αρκαδικος και ικαρος καλ. - κομοτηνη ειναι κεκλυσμενων των θυρων.

συμφωνω απολυτα σε αυτο που λες οτι οι καλες ομαδες στην ελλαδα κτιζονται μεσα αλλα και εξω απο τις γραμμες του γηπεδου,στο παρασκηνιο.θα προσθεσω ομως οτι πρωτον πρεπει να εχεις και καλη ομαδα μεσα στο γηπεδο για να εχεις την βοηθεια και δευτερον καποιες ομαδες δεν πρεπει να διαμαρτυρονται γιατι τα εχουν κανει και αυτες καποια στιγμη στο παρελθον.
menelaos
QUOTE(rover6 @ May 13 2009, 00:58 ) *
επειδη ο φιλος φανης ειναι μπασκετικος και το εχει αποδειξει υπαρχει σεβασμος σε οτι γραφει φιλε pass γιατι εχει αποδειξει οτι δεν ειναι εξαρτημενος απο καποια ομαδα.
θα ηθελα να πω οτι πρωτα απο ολα δικαια ανεβαινουν και οι δυο ομαδες που ειναι μπροστα σημερα αμυντας και σερρες.
ηταν οι πιο σταθερες σε ολη την διαρκεια του πρωταθληματος σε αντιθεση με μας το λαυριο και την τριπολη.
οσο αφορα το βιντεο ειναι σιγουρα πολυ προσβλητικο για την ομαδα των σερρων αλλα επειδη ζουμε και στην πανεμορφη χωρα που λεγεται ελλαδα οι καλες ομαδες, αυτες που ανεβαινουν δηλαδη χτιζονται μεσα αλλα και εξω απο τα γηπεδα.......
ειναι λοιπον πολυ σεβαστο να βοηθιουνται κιολας ενιοτε.

μαγκια τους. εχει η ζωη γυρισματα ομως και ειναι σιγουρο οτι αυτοι που φετος τους ''βοηθησαν'' του χρονου που δεν θα εχουν τοσο ειδικο βαρος στην α2 θα ειναι οι ιδιοι που θα τους ''σφαξουνε''. γιατι οι διαιτητες δεν πιανονται φιλοι εντολες εκτελουν.
ετσι πιστευω προσωπικα.
ολα τα παιχνιδια ξεκινανε στις 17.00 ενω το οφη - αρκαδικος και ικαρος καλ. - κομοτηνη ειναι κεκλυσμενων των θυρων.

Μεγαλη κουβεντα αυτη που ειπες για τους γκριζους φιλαρακο ,αλλα καποιοι δεν θα καταλαβουν τιποτα γιατι ολα ειναι ιδανικα γι αυτους. Εγω πριν μερικα ποστ τους ειπα να κοιταξουν τη βαθμολογια στην Α2 και θα καταλαβουν πολλα ,αλλα απαντηση δεν πηρα απο κανενα. Γιατι αραγε ; Παλι φαντασματα εβλεπα και βλεπω ; Και κλεινοντας σου λεω να πεις και εσυ τι εγινε περυσι με Καοδ και Λαγκαδα. Εισαι απο τους καμμενους και ξερεις!!!!!!!!!!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.