Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' Εθνικη 2008-2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66
thantop
QUOTE(GREER @ May 27 2009, 00:26 ) *
Ωραια και ρομαντικα αυτα που λετε κυριοι συμπολιτες. Συμφωνω σε ολα και κυριως σε αυτο με το Σερελη και στο ηθος αυτης της ομαδας. To δια ταυτα δεν εχω ακουσει απο κανενα μας να λεει.


Καλη επιτυχια στην Α2 καθως επισης στον πραγματι δυσκολο αγωνα του ΠΣΑΚ. Εισαι καλος παιχτης και καλο θα ηταν να μη παιρνεις την κριτικη που σου ασκειται ως κακοπροεραιτη. Τσαμπουκαδες μεσω φορουμ δεν νομιζω οτι σου ειναι χρησιμοι.

Κανε μου οσο κριτικη θες πανω στο μπασκετ.θα την δεχτω γιατι ετσι γινομαι καλυτερος.Αλλα απο την αρχη ηθελα να μιλαω μονο για μπασκετ,το δηλωσα πολλες φορες.Οσο για τους τσαμπουκαδες μπορει και να εχεις δικιο,αλλα 5αρι ειμαι φιλε,ειναι στην φυση μου!!!!! peace.gif ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΛΩΝ ΤΟ ΕΝΝΟΩ!!!
GREER
QUOTE(thantop @ May 27 2009, 00:35 ) *
Κανε μου οσο κριτικη θες πανω στο μπασκετ.θα την δεχτω γιατι ετσι γινομαι καλυτερος.Αλλα απο την αρχη ηθελα να μιλαω μονο για μπασκετ,το δηλωσα πολλες φορες.Οσο για τους τσαμπουκαδες μπορει και να εχεις δικιο,αλλα 5αρι ειμαι φιλε,ειναι στην φυση μου!!!!! peace.gif ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΛΩΝ ΤΟ ΕΝΝΟΩ!!!

Καλα κανεις και εισαι τσαμπουκας. Αλλα μεσα στο γηπεδο σε αθλητικα πλαισια. Δεν σου κρυβω οτι αυτους τους παιχτες προτιμαω. Τωρα οσο αφορα τον αγωνα που δινετε εγω ειμαι 100% μαζι σας, γιατι εχετε ΑΠΟΛΥΤΟ δικιο.
Jabar
Ελεος μεγάλα παιδιά είστε.Δεν θα σας κυνηγάμε όλη τη νύχτα, για να μην γίνει Βιετνάμ εδώ μέσα.
Εσβυσα κάποια ποστ που μιλούσαν για κάποιους περίεργους μπασκετμπολίστες, με ονόματα όπως, μέγας Αλέξανδρος,Νεφελίμ,μακεδονομάχος.Μα τι αχταρμάς είναι αυτός σε τόπικ μπάσκετ.Πολιτικά υπονοούμενα με εξυπνάδες
τα πάντα όλα.Οποιος ενοχλείται, δεν απαντά πατάει το ρηπορτ.Σε κάθε άλλη περίπτωση είμαστε υποχρεωμένοι να βάλουμε φάουλ χωρίς να εξετάσουμε ποιος το ξεκίνησε.Για τον Ζέλικο 5 μέρες απαγόρευση ποσταρίσματος.Οσο για το nick-name είναι μπασκετικότατο.Κάτω δεξιά το φόρουμ έχει ένα κουτάκι εκεί που γράφει υπόλοιπες κατηγορίες.Εκεί μπορείτε να δείτε άλλες σελίδες του φόρουμ με άλλα θέματα (ανέκδοτα,κοινωνικά,μουσικά,προπονητικά,πο
ιτική) μην γράφετε στα
μπασκετικά άσχετα θέματα.
rover6
QUOTE(akel1953 @ May 26 2009, 22:06 ) *
Δεν εγραψα τόσες μερες προσπαθούσα να ηρεμησω
Εχω να κανω τις εξεις παρατηρήσεις
1) δεν φταιει κανεις διαιτητης που χασαμε απο την Φλογα, μια ομάδα που παίζει την σωτηρία της και ξέρουμε κ των προτέρων οτι θα πουλήσει ακριβά το τομάρι της. Δεν μπορεί να κτυπάς κατηγορία και να χάνεις ενα κρίσιμο ματς
2) Αυτά που συμβηκαν στην Τρίπολη ηταν παρωδία και εαν υπάρχουν αντερα κλιμάκια της διαιτησίας πρέπει να πέσουν κεφαλια
3) Τίποτε δεν θα συμβεί γιατί στην Ελλάδα ολα είναι της σήψης και της ρεμούλας Αλλωστε τι συναίβει περσυ ΦΛΟΓΑ-ΑΙΓΙΟ όλοι τα θυμούνται Εγινε μηπως τίποτε? Εαν ειχε γίνει τότε φετος δεν θα συναίβενε τίποτα
4) Θυμίζω περσυ τετοιο καιρό το Αιγιο πανυγηριζε Σήμερα ψαχνωντα. Η Ερυθραία με μπαζετ 700000 σήμερα πεφτει, δηλ σήμερα αυτοί που πανηγυρίζουν αυριο μπορεί να ψαχνονται
5) Το Λαυριο απέδειξε οτι δεν ηταν ετοιμο για ενα ποιοτικο βήμα. Αυτή η ομάδα ειναι καλή και μας εχει χαρίσει πολλές χαρες. Κάναμε λάθη ιδιαίτερα το περσινό καλοκαίρι και αυτά πληρώσαμε. Την ανοδο δεν την χασαμε στο τελευταίο ματς αλλα στην Γουμένισσα και στον Ευοσμο
6) Θελω δημόσια να δώσω συγχαρητητρια στον προπονητή μας τον κ Σερέλη γιατί ηταν όλη η ομάδα. Ηταν η φτερουγα που σκεπαζε όλους τους παόκτες. Εκανε λάθη αλλα αυτά ηταν ασήμαντα μπροστα στις καταστάσεις που αντιμετώπισε. Η νέα ομάδα που θα δημιουργηθεί πρέπει να ξεκινήσει πρωτα απο αυτόν και μετα απο τους παίκτες. Εγινε πιο ωριμος πιο σοφός
7) Πρεπει να κρατηθεί ο βασικός κορμός της ομάδας και να φύγουν παίκτες που δεν πόνεσαν ουτε ιδρωσαν την φανελα του Λαυρίου
8) Το μελλον είναι οι υποδομές-φυτωριο για να υπάρχει διάρκεια στον χρόνο
9) Στο Λαυριο δημιουργούμε παραδοση στο μπάσκετ αλλα και παραδοση σε ηθος. Βρειτε αλλη ομάδα που κερδισε μεσα στον Αρκαδικό, κερδισε στην Καλλιθεα και κερδισε και ιδρωσε να νικησει τον Δουκα και εχασε στην Γουμενισσα. Δεν είναι ομδα ασσανσερ αλλα ομάδα που χρησιμοποιεί την μπασκετική αξία των παικτών για να προχωρήσει και το μπασκετ είναι παιχνίδι αι οχι κατασκευασμα ρομποτ. Εισαι σε καλή μερα κερδιζεις, διαφορετικά χάνεις
10) Στα 2 χρόνια που είμαστε στην κατηγορία της Β' Εθνικής καταφεραμε πολλα. Απο κομπάρσοι στις τοπικες κατηγορίες γίναμε πρωταγωνιστες Αυτό δεν εγινε τυχαία ουτε μοιραία. Σεαυτή την πορεία καναμε και λάθη. Αυτα θα διορθωσουμε για να μπορούμε να ξεπερασουμε την διαιτητική μπόχα και αδράνεια
Νίκος Βλαχογιαννης

ο συνονοματος φιλος νικος επιασε ακριβως το σφυγμο που επικρατει σημερα στην β εθνικη και το μπασκετ.
δεν κρυβω οτι η ομαδα του λαυριου απο κει που ηταν στην κατηγορια των αντιπαθητικων ομαδων μεσα απο την προσπαθεια των φιλων greer μεναλαου και του νικου μιλωντας προσωπικα παντα εγινε μια ομαδα που πραγματικα ενδιαφερομουνα να μαθαινω τι κανει και οχι απο ανταγωνιστικο ενδιαφερον αλλα απο πραγματικο.
εκανε λαθη φετος γιατι δεν μπορει μια ομαδα που κερδιζει μεσα στην καλλιθεα (η μονη) και μεσα στην τριπολη (παλι η μονη) να μην ανεβαινει.
αφηνω τον ευοσμο γιατι χασαμε και μεις που κατα ουσια ειμασταν ανταγωνιστες αλλα οι ηττες σε γουμενισσα και εντος απο φλογα ειναι εγκληματικες αν θελεις να ανεβεις.
πιστευω παντως οτι θα βρει τον δρομο της και η χρονια που ερχεται θα ειναι κομβικη.
Spyk
Είναι τέλος της χρονιάς και λογικά τα παράπονα και οι καταγγελίες συνεχίζονται....Τι γίνεται εκεί στη Β Εθνική; Αυτά θα συναντήσουμε όταν ανεβούμε; biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Αντιγράφω από το Basketblog.gr:

"
"Μπράβο, μας ρίξατε"!

Του Αλέξανδρου Πρίφτη
27/05/2009 (09:54)

Το φινάλε της αγωνιστικής δράσης των ομάδων της Β' εθνικής άφησε πολλά παράπονα και αμφιβολίες. Τα αποτελέσματα ήταν "παράξενα", κάτι που τείνει να γίνει παράδοση, οι συμμετέχοντες δεν προλαβαίνουν να βγάζουν ανακοινώσεις. Υπάρχουν κάποιες, όμως, με... ειδικό βάρος.

Μία από αυτές έχει την υπογραφή των παικτών της Γουμένισσας και αναφέρει:

"Προς μεγάλη τέρψη κάποιων και με βαθιά λύπη εκ μέρους μας, σας ανακοινώνουμε ότι η ομάδα της Γουμένισσας υποβιβάστηκε. Πρέπει να είστε πλέον χαρούμενοι-υπερήφανοι που καταφέρατε αυτό που από την αρχή αποφασίσατε και επιδιώξατε να γίνει.
Δυστυχώς, αποδείξατε για άλλη μια χρονιά, ότι στο ελληνικό μπάσκετ τα παιχνίδια δεν κρίνονται στο παρκέ, αλλά στο παρασκήνιο, που διαρκώς υποβόσκει και κινείται, σύμφωνα με τις ορέξεις ορισμένων πλουσίων παραγόντων.
Λυπούμαστε πολύ που όλη τη χρονιά σας αναγκάσαμε να κάνετε τιτάνιες προσπάθειες, μέχρι να μας λυγίσετε και πήγαμε ενάντια στα αρχικά σας σχέδια.

Ένα μεγάλο μπράβο από τους "λιγοστούς" παίκτες της Γουμένισσας, που κατά τη διάρκεια της σεζόν προσπάθησαν με ήθος και αξιοπρέπεια να κρατήσουν ζωντανό το όνειρο μιας επαρχιακής ομάδας".

"
GREER
QUOTE(rover6 @ May 27 2009, 09:24 ) *
ο συνονοματος φιλος νικος επιασε ακριβως το σφυγμο που επικρατει σημερα στην β εθνικη και το μπασκετ.
δεν κρυβω οτι η ομαδα του λαυριου απο κει που ηταν στην κατηγορια των αντιπαθητικων ομαδων μεσα απο την προσπαθεια των φιλων greer μεναλαου και του νικου μιλωντας προσωπικα παντα εγινε μια ομαδα που πραγματικα ενδιαφερομουνα να μαθαινω τι κανει και οχι απο ανταγωνιστικο ενδιαφερον αλλα απο πραγματικο.
εκανε λαθη φετος γιατι δεν μπορει μια ομαδα που κερδιζει μεσα στην καλλιθεα (η μονη) και μεσα στην τριπολη (παλι η μονη) να μην ανεβαινει.
αφηνω τον ευοσμο γιατι χασαμε και μεις που κατα ουσια ειμασταν ανταγωνιστες αλλα οι ηττες σε γουμενισσα και εντος απο φλογα ειναι εγκληματικες αν θελεις να ανεβεις.
πιστευω παντως οτι θα βρει τον δρομο της και η χρονια που ερχεται θα ειναι κομβικη.

Εγω προσωπικα φιλε Νικο ειμαι οπαδος. Ουτε διοικηση ειμαι, ουτε παιχτης ,ουτε μανατζερ. Δεν εχω προσωπικο ωφελος απο την ομαδα. Και επειδη ειμαι οπαδος, τις περισσοτερες φορες βλεπω τα πραγματα συναισθηματικα και οχι κυνικα. Μεσα απο τη στεναχωρια μου ή τη χαρα μου, το χανω μερικες φορες, αλλα με ενδιαφερει να λεω την αποψη μου χωρις υπονοουμενα και διπλωματιες. Απο την αρχη κατηγορησα συγκεκριμενες ομαδες(δυο ομαδες) για τη διαιτησια, ειτε επειδη το ειδα με τα ιδια μου τα ματια, ειτε απο εγκυρες πληροφοριες αλλων. Παραλληλα ομως σε πολλες περιπτωσεις κατηγορησα την ιδια την ομαδα μου για πολλα πραγματα. Προσπαθω να κρινω τις καταστασεις οσο πιο δικαια γινεται. Αλλα ειμαι οπαδος και η κριση μου μπορει να μην ειναι σωστη.

Υ.Γ. Και παλι θελω να πω οτι λυπαμαι για τη Γουμενισσα και οτι οι παιχτες εχουν δικιο να βγαζουν τη πικρα τους. Αλλα και εμεις ειμαστε το ιδιο πικραμενοι με αυτους.

QUOTE(Spyk @ May 27 2009, 10:42 ) *
Είναι τέλος της χρονιάς και λογικά τα παράπονα και οι καταγγελίες συνεχίζονται....Τι γίνεται εκεί στη Β Εθνική; Αυτά θα συναντήσουμε όταν ανεβούμε;

Εσυ τι ομαδα εισαι??
akatalhlos
QUOTE(GREER @ May 27 2009, 14:00 ) *
Εγω προσωπικα φιλε Νικο ειμαι οπαδος. Ουτε διοικηση ειμαι, ουτε παιχτης ,ουτε μανατζερ. Δεν εχω προσωπικο ωφελος απο την ομαδα. Και επειδη ειμαι οπαδος, τις περισσοτερες φορες βλεπω τα πραγματα συναισθηματικα και οχι κυνικα. Μεσα απο τη στεναχωρια μου ή τη χαρα μου, το χανω μερικες φορες, αλλα με ενδιαφερει να λεω την αποψη μου χωρις υπονοουμενα και διπλωματιες. Απο την αρχη κατηγορησα συγκεκριμενες ομαδες(δυο ομαδες) για τη διαιτησια, ειτε επειδη το ειδα με τα ιδια μου τα ματια, ειτε απο εγκυρες πληροφοριες αλλων. Παραλληλα ομως σε πολλες περιπτωσεις κατηγορησα την ιδια την ομαδα μου για πολλα πραγματα. Προσπαθω να κρινω τις καταστασεις οσο πιο δικαια γινεται. Αλλα ειμαι οπαδος και η κριση μου μπορει να μην ειναι σωστη.

Υ.Γ. Και παλι θελω να πω οτι λυπαμαι για τη Γουμενισσα και οτι οι παιχτες εχουν δικιο να βγαζουν τη πικρα τους. Αλλα και εμεις ειμαστε το ιδιο πικραμενοι με αυτους.


Εσυ τι ομαδα εισαι??

ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟ ΑΠΟ ΕΛΕΥΣΙΝΑ?
Spyk
QUOTE(GREER @ May 27 2009, 14:00 ) *
Εσυ τι ομαδα εισαι??


Κεραυνός Ωραιοκάστρου bball.gif
pass
QUOTE(pass @ May 25 2009, 22:46 ) *
Προτου αλλάξω και μετακομίσω στην Α2 δυστυχώς δεν θα έχω τους φίλους απο το Λαύριο να γράψω λίγα λόγια για τις ομάδες
Αμύντας Πολύ καλή ομάδα δίκαια ανέβηκε μετά τις πρώτες αγωνιστικές δέθηκε σαν ομάδα,είχε πολύ καλό προπονητή
ΚαλιθέαΤο καλύτερο ροστερ της κατηγορίας και στους κοντούς και στους ψηλούς.Με το χαριτάτο δεν έπαιζε καθόλου καλή άμυνα και στην επίθεση η μπάλα έπρεπε να περάσει υποχρεωτικά απο Εμμανουηλίδη.Μεγάλη βελτίωση με Λυκογιάννη.
ΑρκαδικόςΗ ομάδα του ενος.Απείθαρχη προβλέψιμη την ευνόησε το πρόγραμμα και η δύναμη της έδρας.Με τη θέση που πήραν πρέπει να είναι πολύ ευχαριστημένοι.
OφηΟχι καλός σχεδιασμός το καλοκαίρι με άπειρο προπονητη,ανασφαλή και με ένα περιφερειακό παιχνίδι που αν πήγαινε στο πόντο πάθαιναν τρικυμία.
ΛαύριοΗ πιο αλλοπρόσαλη ομάδα του πρωταθλήματος φάνηκε οτι έχει μεγάλο πρόβλημα παίζοντας με ομάδες μακριά απο την Αθήνα ιδίως απο την Βόρεια Ελλάδα.Χωρις σταθερότητα δεν μπορούσαν να πάνε πουθενά.
Για τις υπόλοιπες ομάδες αύριο
Υ.Γ Συγχαρητήρια φίλε rover6 και εύχομαι του χρόνου να τα πούμε απο κοντά
Συνεχίζω για τις άλλες ομάδες.
ΚομοτηνήΠολύ καλή ομάδα αλλά τις έλειπε η δύναμη κάτω απο το καλάθι που δίνει τα διπλά εκτος έδρας.Πολύ καλή περιφέρεια γι αυτό και ήταν πολύ δυνατή στην έδρα της μέχρι που είχε ενδιαφέρον το πρωτάθλημα γι αυτήν.
ΔούκαςΗ ευχάριστη έκπληξη του πρωταθλήματος,νεανική ομάδα μπορούσε να κάνει τη ζημιά οπουδήποτε,όπως την έκανε στον Οφη.
ΚαλαμαριάΗ έλειψη αξιόπιστου play και οι πολλοί νέοι παίκτες που μαζεύτηκαν δεν κατάφεραν να γίνουν ποτέ ομάδα.Ικανή ομάδα για το καλύτερο και το χειρότερο
Εύοσμος Πολύ δυνατή έδρα με καλή άμυνα και μ έναν καλό προπονητή έπαιξε σύμφωνα με τις δυνατότητες της.Όσες ομάδες την υποτίμησαν όπως Καλιθέα ,Λαύριο την πλήρωσαν.
ΠιερικόςΟ νεοφώτιστος πήγε πολύ καλά.Κλασική επαρχιακή ομάδα δηλ. δυνατή έδρα αδύνατη εκτός με Τσουκ μέσα στην ομάδα άλλαξε επίπεδο.
ΦλόγαΗ αρνητική έκπληξη του πρωταθλήματος.Μια ομάδα που ξεκίνησε φαβορί για την άνοδο και αφου άλλαξε τρεις προπονητές έπεσε απο τον τέταρτο όροφο και σώθηκε.
ΓουμένισσαΈπαιξε το μάξιμουμ των δυνατοτήτων της και παραλίγο να σωθεί.Με κάποιους βετεράνους και με νεαρούς παίκτες χωρις ψηλούς αλλά μ έναν πολύ καλό προπονητή παρα λίγο να σωθεί.
ΣπόρτιγκΔεν αξίζει αυτή η ομάδα το διασυρμό αυτό.Ομάδα με καλές μονάδες αλλά αγύμναστη και με πολλά προβλήματα αξίζει να επανέρθει εκει που της αρμόζει δηλ στην Α1.
ΧαλκίδαΤα οικονομικά προβλήματα και το φτωχό υλικό έφεραν τον υποβιβασμό.
Παλαιό φάληροΜπράβο σ αυτά τα παιδιά που αγωνίστηκαν και στους 30 αγώνες
kaukasios
πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος Γιάννης Μάνος σε δηλώσεις του στην ιστοσελίδα του Αρκαδικού έκανε τον απολογισμό του τονίζοντας χαρακτηριστικά ότι οι τραυματισμοί σημαντικών παικτών στο δεύτερο γύρο έπαιξαν καθοριστικό ρόλο.

"Η πορεία της ομάδας σίγουρα ήταν πετυχημένη, αφού αν και νεοφώτιστη στην κατηγορία έπαιξε καλό μπάσκετ, έκανε ιστορικό ρεκόρ με 13-1, ξέφυγε τρεις βαθμούς και γι' αυτό στο τέλος νιώθω μία πικρία που η ομάδα δεν ανέβηκε απευθείας, αλλά έτσι είναι ο αθλητισμός. Μετά την περσινή άνοδο στη Β’ Εθνική, ήθελα μία δεύτερη άνοδο στην Α2 κατηγορία".

Στη συνέχεια ο αρχιμπόμπερ της κατηγορίας πρόσθεσε: "Η ατυχία στο δεύτερο γύρο ήταν αυτή που έπαιξε καθοριστικό ρόλο, καθώς τρεις σημαντικοί παίκτες για την ομάδα τραυματίστηκαν (Σκουζής, Παπανικολάου, Μιχάλογλου). Περιμένουμε τώρα τη συγχώνευση ή μία διάλυση από ανώτερες κατηγορίες για να πανηγυρίσουμε την άνοδο στην Α2 κατηγορία. Είναι καλό να έρθει η άνοδος για την ομάδα, αλλά και για την Τρίπολη".

Τέλος δεν παρέλειψε να αναφερθεί στην διοίκηση και στον κόσμο της ομάδας της Τρίπολης: "Ο Αρκαδικός είναι μία ομάδα που έχει πολύ καλή διοίκηση, διαθέτει κόσμο και αυτό είναι πολύ σημαντικό. Νομίζω μάλιστα πώς φέτος η παρουσία του ήταν πιο έντονη από την περσινή. Από αυτά που είδαμε φέτος νομίζω πώς μόνο ο Αρκαδικός και ο Αμύντας είχαν κόσμο στις έδρες τους".


basketblog.gr
Μήτσος-Jimmys-ΔΣ#18#
Δυστυχως η ΜΕΝΤ Β' εθνικη φετος.... rolleyes.gif

Κριμα...αλλα θα επενδυσει σε νεους παιχτες κ ευελπιστω να ανεβει....

ΠΑΜΕ ΡΕ ΜΕΝΤΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑ

Δ.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.