Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' Εθνικη 2008-2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66
kaukasios
QUOTE(MBANDA @ Apr 26 2009, 20:49 ) *
Πού' ναι ρε παιδιά εκείνοτο τραίνο του ...ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ που μας είχανε ζαλίσει όλοι μέχρι τα Χριστούγεννα ?
Πού' ναι ο αρχιπροπονητής, ο Γκάλης των φτωχών και όλοι οι άλλοι ...γητευτές της πορτοκαλί μπάλας?
Μαζεύτηκαν τα ...πορτοκάλια και χάθηκε η μπάλα??

πρεπει να λαβεις υποψιν σου οτι ο αρκαδικος ειχε την ατυχια να τραυματιστουν δυο πολυ σημαντικοι παικτες του.
αν επαιζαν αυτοι πιστευω δεν θα ηταν ετσι τα πραγματα.
akel1953
Μεγαλη νικη του Λαυριου
Τωρα τα πραγματα εχουν γινει κουβάρι τόσο στην κορυφή οσο και στην ουρα
Ας μπει καποιος στον κοπο να τα ξεμπερδέψει
Σερρες μαλλον σίγουρα
Αμυντας μαλλον σίγουρα
Απο εκει και πέρα χαμός
Στην Ουρα τους 3 τους γνωρίζουμε
Για την τεταρτη θέση υποβιβασμού πρωτο λόγο εχει η Γουμένισσα (εφτάψυχη) και μετα Φλόγα και Πιερρικός

team
QUOTE(akel1953 @ Apr 26 2009, 21:50 ) *
Μεγαλη νικη του Λαυριου
Τωρα τα πραγματα εχουν γινει κουβάρι τόσο στην κορυφή οσο και στην ουρα
Ας μπει καποιος στον κοπο να τα ξεμπερδέψει
Σερρες μαλλον σίγουρα
Αμυντας μαλλον σίγουρα
Απο εκει και πέρα χαμός
Στην Ουρα τους 3 τους γνωρίζουμε
Για την τεταρτη θέση υποβιβασμού πρωτο λόγο εχει η Γουμένισσα (εφτάψυχη) και μετα Φλόγα και Πιερρικός


Βλέπω Αμύντα και Σέρρες σίγουρα.Μετά ισοβαθμία Λαύριο-Οφη-Ίκαρος Καλλιθέας στίς 9 ήττες όπότε Λαύριο τρίτο και Γουμένισσα πτώση.Καληνύχτα
pass
QUOTE(akel1953 @ Apr 26 2009, 20:50 ) *
Μεγαλη νικη του Λαυριου
Τωρα τα πραγματα εχουν γινει κουβάρι τόσο στην κορυφή οσο και στην ουρα
Ας μπει καποιος στον κοπο να τα ξεμπερδέψει
Σερρες μαλλον σίγουρα
Αμυντας μαλλον σίγουρα
Απο εκει και πέρα χαμός
Στην Ουρα τους 3 τους γνωρίζουμε
Για την τεταρτη θέση υποβιβασμού πρωτο λόγο εχει η Γουμένισσα (εφτάψυχη) και μετα Φλόγα και Πιερρικός
Συχγαρητήρια στην ομάδα του Λαυρίου για το μεγάλο διπλό.Έμεις την Κυριακή θα ξέρουμε οχι μόνο αν αλλάζουμε κατηγορία αλλά αν θα βγούμε και πρωταθλητές.Είναι πολύ σημαντικό αυτό για μας και πρέπει όλα τα παιδιά της ομάδας παρολη την κούραση και τους τραυματισμούς να τα δώσουν όλα.Φίλε rover6 στο είπα ότι η πιο εποκίνδυνη ομάδα είναι ο Εύοσμος και οχι η Γουμένισσα δυστυχώς για σας δικαιώθηκα. Ομάδα που παίζει καλή άμυνα είναι πάντα επικίνδυνη.
Τώρα τα πράγματα έμπλεξαν πολύ και η τρίτη θέση θα εξαρτηθεί τι στόχους θα έχει τελευταία αγωνιστική ο Αρκαδικός.Τώρα για το δικό μας αγώνα ο Γεωργατζάς έκανε μεγάλο παιχνίδι έχοντας τη βοήθεια του Πεχλιβάνη που εκτος απο τους πόντους πήρε 10 ριμπάουντ και έδωσε 10 ασίστ. Μπράβο στην ομάδα του Πιερικού για την οργάνωση που έχει. Πιστεύω δεν θα έχει κανένα πρόβλημα για την υπόθεση σωτηρία.

Δεν περίμενα την ήττα του Αμύντα.
tasosofi
QUOTE(CHSAM7 @ Apr 26 2009, 19:55 ) *
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΦΗΤΖΗ ΤΝ ΣΑΜΟΥΡΕΛΗ ΤΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΣΤΝ ΟΦΗ?

Για να είναι παιχτης του οφη φιλε μου μαλλον πως τον ξέρω.Αλλα δεν καταλαβαινω για πιο λογο με ρωτας.Μηπως θελεις να σου μιλησω για αυτον.Προσωπικα δεν τον ξερω αλλα οσο αναφορα τις δυνατοτητες του το παιδι το παλευει αλλα δεν του βγαινει.
ΟΛΑ
QUOTE(tasosofi @ Apr 26 2009, 22:58 ) *
Για να είναι παιχτης του οφη φιλε μου μαλλον πως τον ξέρω.Αλλα δεν καταλαβαινω για πιο λογο με ρωτας.Μηπως θελεις να σου μιλησω για αυτον.Προσωπικα δεν τον ξερω αλλα οσο αναφορα τις δυνατοτητες του το παιδι το παλευει αλλα δεν του βγαινει.
Την ήττα με 79-77 στη παράταση γνώρισε ο Ίκαρος από τον Αίαντα στο κλειστό του Ευόσμου. Η ομάδα του Άρη Λυκογιάννη είχε την ευκαιρία να κερδίσει το ματς στη κανονική διάρκεια, αλλά το τρίποντο του Μελά λίγο πριν την εκπνοή δεν βρήκε το στόχο.

Είχε προηγηθεί τρίποντο του Εμμανουηλίδη στα 28’’ που έκανε το 65-65, για να ακολουθήσει κλέψιμο της ομάδας μας και το άστοχο τρίποντο του Μελά. Στη παράταση ο Αίαντας πήρε το ματς, καθώς μέσα σ’ όλα στην ομάδα μας δινόταν φάουλ μόνο σε περίπτωση… πέναλτι! Είναι χαρακτηριστικό πως στα 25 λεπτά του δευτέρου μέρους και της παράτασης, ο Ίκαρος εκτέλεσε τέσσερις βολές. Οι δύο στη τελευταία φάση του αγώνα, όταν το σκορ ήταν 79-75 και το ματς είχε κριθεί, κι άλλες δύο σε φάσεις «γκολ-φάουλ»!


CHSAM7
ΗΘΕΛΑ ΤΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΑΝ ΕΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ.ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΕ ΚΑΛΥΨΕΣ.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ
xarison
QUOTE(ΟΛΑ @ Apr 26 2009, 22:59 ) *
Την ήττα με 79-77 στη παράταση γνώρισε ο Ίκαρος από τον Αίαντα στο κλειστό του Ευόσμου. Η ομάδα του Άρη Λυκογιάννη είχε την ευκαιρία να κερδίσει το ματς στη κανονική διάρκεια, αλλά το τρίποντο του Μελά λίγο πριν την εκπνοή δεν βρήκε το στόχο.

Είχε προηγηθεί τρίποντο του Εμμανουηλίδη στα 28’’ που έκανε το 65-65, για να ακολουθήσει κλέψιμο της ομάδας μας και το άστοχο τρίποντο του Μελά. Στη παράταση ο Αίαντας πήρε το ματς, καθώς μέσα σ’ όλα στην ομάδα μας δινόταν φάουλ μόνο σε περίπτωση… πέναλτι! Είναι χαρακτηριστικό πως στα 25 λεπτά του δευτέρου μέρους και της παράτασης, ο Ίκαρος εκτέλεσε τέσσερις βολές. Οι δύο στη τελευταία φάση του αγώνα, όταν το σκορ ήταν 79-75 και το ματς είχε κριθεί, κι άλλες δύο σε φάσεις «γκολ-φάουλ»!

καλησπερα σε ολους.θελω να δωσω συνχαρητηρια στην ομαδα του λαυριου για την νικη τους στην τριπολη.εγω δεν ημουν στο γηπεδο αλλα ολοι μου ειπαν οτι κερδισε δικαια.η διαιτησια ηταν 50 50 και πλεον κατερευσε ο μυθος περι ευνοιας του αρκαδικου και κατι τετοια παραμυθια των κλαψιαριδων του φορυμ.εμεις προχωραμε και στο τελος θα κανουμε ταμειο.ευτυχως σημερα κρατησαμε την διαφορα και ελπιζουμε ακομα.
GREER
Σημερα αποδειχτηκε οτι ναι μεν ειμαστε μια απο τις πιο ασταθεις ομαδες της κατηγοριας, αλλα ειμαστε και η πιο ΠΟΙΟΤΙΚΗ. Εχει βγαλει μαλλια η γλωσσα μου να το λεει, αλλα ετσι ειναι. Δεν θα αναφερθω σε κανεναν παιχτη μεμονομενα γιατι ολοι ηταν καταπληκτικοι και παιξανε μπασκετ επιπεδου Α2. Επρεπε να νικησουμε πιο ευκολα κατα τη γνωμη μου. Εγω σου τα ελεγα Χαρισον, οτι απο εμας εξαρταται η τυχη του αγωνα. Ειμαστε η μοναδικη ομαδα που εχει σπασει τις δυο μοναδικες αητητες εδρες. Θα εγραφα πολλα για τον αγωνα αλλα θα το κανω μονο εαν χρειαστει. Μπραβο στα παιδια για την ψυχη που εβγαλαν σε μια εδρα κολαστηριο!!!!

Πραγματικα ωφειλω να πω οτι, παρα τις φτυσιες και τις βρισιες που δεχτηκαμε και που συμβαινουν σε ολα τα γηπεδα, κατα τα αλλα η ατμοσφαιρα των φιλων της Τριπολης ηταν εκπληκτικη. Πραγματικα τους παραδεχομαι και σαν οπαδους κατα τη διαρκεια του αγωνα, αλλα και μετα το τελος του. Δεν μας πειραξαν καθολου και γενικα μετα τον αγωνα τα λεγαμε ωραια εξω απο το γηπεδο. Πραγματικα και ειλικρινα χιλια μπραβο και συγχαρητηρια στους Αρκαδες φιλαθλους και ευχομαι να ανεβεται, γιατι το αξιζουν οι φιλαθλοι αυτοι.
xarison
QUOTE(GREER @ Apr 26 2009, 23:36 ) *
Σημερα αποδειχτηκε οτι ναι μεν ειμαστε μια απο τις πιο ασταθεις ομαδες της κατηγοριας, αλλα ειμαστε και η πιο ΠΟΙΟΤΙΚΗ. Εχει βγαλει μαλλια η γλωσσα μου να το λεει, αλλα ετσι ειναι. Δεν θα αναφερθω σε κανεναν παιχτη μεμονομενα γιατι ολοι ηταν καταπληκτικοι και παιξανε μπασκετ επιπεδου Α2. Επρεπε να νικησουμε πιο ευκολα κατα τη γνωμη μου. Εγω σου τα ελεγα Χαρισον, οτι απο εμας εξαρταται η τυχη του αγωνα. Ειμαστε η μοναδικη ομαδα που εχει σπασει τις δυο μοναδικες αητητες εδρες. Θα εγραφα πολλα για τον αγωνα αλλα θα το κανω μονο εαν χρειαστει. Μπραβο στα παιδια για την ψυχη που εβγαλαν σε μια εδρα κολαστηριο!!!!

Πραγματικα ωφειλω να πω οτι, παρα τις φτυσιες και τις βρισιες που δεχτηκαμε και που συμβαινουν σε ολα τα γηπεδα, κατα τα αλλα η ατμοσφαιρα των φιλων της Τριπολης ηταν εκπληκτικη. Πραγματικα τους παραδεχομαι και σαν οπαδους κατα τη διαρκεια του αγωνα, αλλα και μετα το τελος του. Δεν μας πειραξαν καθολου και γενικα μετα τον αγωνα τα λεγαμε ωραια εξω απο το γηπεδο. Πραγματικα και ειλικρινα χιλια μπραβο και συγχαρητηρια στους Αρκαδες φιλαθλους και ευχομαι να ανεβεται, γιατι το αξιζουν οι φιλαθλοι αυτοι.

εγω για την φιλοξενια στα ελεγα και νομιζες οτι σε ειρωνευομουνα.τωρα για εμας φιλε ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα αλλα θα το παλεψουμε μεχρι τελους
GREER
QUOTE(xarison @ Apr 27 2009, 00:04 ) *
εγω για την φιλοξενια στα ελεγα και νομιζες οτι σε ειρωνευομουνα.τωρα για εμας φιλε ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα αλλα θα το παλεψουμε μεχρι τελους

Εγω πιστευω οτι θα γινουν και αλλες γκελες-εκπληξεις απο τους πρωτοπορους. Ολοι ειναι μεσα. Μην ξεχναμε επισης, οτι στο κολπο σημερα, ξαναμπηκε γερα και ο ΟΦΗ.

QUOTE(kaukasios @ Apr 26 2009, 21:31 ) *
πρεπει να λαβεις υποψιν σου οτι ο αρκαδικος ειχε την ατυχια να τραυματιστουν δυο πολυ σημαντικοι παικτες του.
αν επαιζαν αυτοι πιστευω δεν θα ηταν ετσι τα πραγματα.

Λυπαμαι που το λεω φιλε μου, αλλα και τον Steve Nash να ειχε ο Αρκαδικος, δεν ειναι μπασκετ αυτο που παιζει. Αλλου πρεπει να τα ψαξουνε τα αιτια για το πως φτασανε εδω, απο το 15-1.
zigolo7
Κάποιοι πάντως εδώ κράζανε το Σκουζή...και χωρίς αυτον η ομάδα παει κατα διαόλου!
Johnny Shooter
Πάντως μετά και τα σημερινά αποτελέσματα, αποδείχτηκε, για άλλη μια φορά, πως ένα απο τα πιό σημαντικά χαρακτηριστικά που πρέπει να έχουν οι ομάδες, προκειμένου να επιτυγχάνουν στους στόχους τους, είναι η ΥΠΟΜΟΝΗ!
kaukasios
QUOTE(GREER @ Apr 27 2009, 00:28 ) *
Εγω πιστευω οτι θα γινουν και αλλες γκελες-εκπληξεις απο τους πρωτοπορους. Ολοι ειναι μεσα. Μην ξεχναμε επισης, οτι στο κολπο σημερα, ξαναμπηκε γερα και ο ΟΦΗ.


Λυπαμαι που το λεω φιλε μου, αλλα και τον Steve Nash να ειχε ο Αρκαδικος, δεν ειναι μπασκετ αυτο που παιζει. Αλλου πρεπει να τα ψαξουνε τα αιτια για το πως φτασανε εδω, απο το 15-1.

οταν ηταν 15-1 επαιζαν μπασκετ,τωρα δεν παιζουν.εσυ πιστευεις οτι μια ομαδα χωρις τον βασικο της ασσο μπορει να παιζει το ιδιο μπασκετ?
teolavrio
QUOTE(kaukasios @ Apr 27 2009, 00:44 ) *
οταν ηταν 15-1 επαιζαν μπασκετ,τωρα δεν παιζουν.εσυ πιστευεις οτι μια ομαδα χωρις τον βασικο της ασσο μπορει να παιζει το ιδιο μπασκετ?

ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΕΓΩ ΦΙΛΕ... ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΩΛΕΙΑ Ο PLAY MAKER... ΩΣΤΟΣΟ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟΥ ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ ΑΠΟ ΟΤΑΝ ΕΠΑΙΖΕ ΜΕ ΤΟΝ ΒΑΣΙΚΟ ΠΛΕΙ... ΑΠΛΑ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΥΡΟ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ ΤΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΤΟΥ ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ... ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΑΝΑΙΡΕΙ ΟΤΙ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΟΙΟΤΙΚΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ... ΕΤΣΙ??? ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ... ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΟΥ ΛΑΥΡΙΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ ΤΟΥ ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΟΥΜΕ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ Ο ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΠΡΟΣΤΑ... ΜΕ ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΒΕΒΑΙΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΛΕΠΤΑ ΠΟΥ Η ΜΠΑΣΚΕΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥΤΑΡΕ ΤΟ ΛΑΥΡΙΟ ΚΟΥΝΙΟΤΑΝ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΧΕ ΕΠΙΡΕΑΣΤΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΙΣΜΟ ΤΗΣ ΙΤΑΛΙΑΣ..... ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΙΝΑΙ... ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΕΚΤΡΟΠΟ...
kaukasios
QUOTE(teolavrio @ Apr 27 2009, 01:13 ) *
ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΕΓΩ ΦΙΛΕ... ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΩΛΕΙΑ Ο PLAY MAKER... ΩΣΤΟΣΟ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟΥ ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ ΑΠΟ ΟΤΑΝ ΕΠΑΙΖΕ ΜΕ ΤΟΝ ΒΑΣΙΚΟ ΠΛΕΙ... ΑΠΛΑ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΥΡΟ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ ΤΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΤΟΥ ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ... ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΑΝΑΙΡΕΙ ΟΤΙ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΟΙΟΤΙΚΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ... ΕΤΣΙ??? ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ... ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΟΥ ΛΑΥΡΙΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ ΤΟΥ ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΟΥΜΕ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ Ο ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΠΡΟΣΤΑ... ΜΕ ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΒΕΒΑΙΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΛΕΠΤΑ ΠΟΥ Η ΜΠΑΣΚΕΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥΤΑΡΕ ΤΟ ΛΑΥΡΙΟ ΚΟΥΝΙΟΤΑΝ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΧΕ ΕΠΙΡΕΑΣΤΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΙΣΜΟ ΤΗΣ ΙΤΑΛΙΑΣ..... ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΙΝΑΙ... ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΕΚΤΡΟΠΟ...

η φιλοσοφια της ομαδας της τριπολης ειναι το ιδιο με περσι.οποιος ειχε δει την ομαδα περσι θα καταλαβαινει τι εννοω.
και πιστευω οτι αυτην την φιλοσοφια ειχαν παντα οι ομαδες που επαιζε ο μανος.πιστευω οτι στο τελος του πρωταθληματος,βαση του αποτελεσματος θα δουμε αν αυτη η φιλοσοφια δικαιωθηκε ή οχι.
GREER
QUOTE(kaukasios @ Apr 27 2009, 00:44 ) *
οταν ηταν 15-1 επαιζαν μπασκετ,τωρα δεν παιζουν.εσυ πιστευεις οτι μια ομαδα χωρις τον βασικο της ασσο μπορει να παιζει το ιδιο μπασκετ?

Ουτε τοτε επαιζαν μπασκετ... Αυτο λεμε...
kaukasios
QUOTE(GREER @ Apr 27 2009, 01:21 ) *
Ουτε τοτε επαιζαν μπασκετ... Αυτο λεμε...

και πως κερδιζε?
GREER
QUOTE(kaukasios @ Apr 27 2009, 01:22 ) *
και πως κερδιζε?

Με τον οιστρο του Μανου(μεχρι που τον εμαθαν ολοι) και εμας με τη διαιτησια.
kaukasios
QUOTE(GREER @ Apr 27 2009, 01:24 ) *
Με τον οιστρο του Μανου(μεχρι που τον εμαθαν ολοι) και εμας με τη διαιτησια.

φιλε greer για να ειμαστε αντικειμενικοι με οιστρο ενος παικτη και με την διαιτησια δεν κανεις πρωταθλητισμο.πρεπει να εχεις και ομαδας.οταν εχεις καλη ομαδα και με την βοηθεια αυτων που ανεφερες τοτε ναι πας για πρωταθλημα.μηπως νομιζεις οτι απο τις ομαδες που πανε για πρωταθλημα υπαρχει καμια που παει με το σταυρο στο χερι?
teolavrio
QUOTE(kaukasios @ Apr 27 2009, 01:21 ) *
η φιλοσοφια της ομαδας της τριπολης ειναι το ιδιο με περσι.οποιος ειχε δει την ομαδα περσι θα καταλαβαινει τι εννοω.
και πιστευω οτι αυτην την φιλοσοφια ειχαν παντα οι ομαδες που επαιζε ο μανος.πιστευω οτι στο τελος του πρωταθληματος,βαση του αποτελεσματος θα δουμε αν αυτη η φιλοσοφια δικαιωθηκε ή οχι.

AN H ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΔΙΚΑΙΩΝΕΤΑΙ Η ΟΧΙ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ ΗΔΗ... Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ΗΤΑΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΡΕΙΣ ΒΑΘΜΟΥΣ ΜΟΝΟΣ ΠΡΩΤΟΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΜΠΤΟΣ... ΑΝ ΚΡΑΤΗΘΗΚΕ ΤΟΣΟ ΨΗΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΣΠΟΥΔΑΙΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ... ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΝΑΒΟΠΟΥΛΟΣ... ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΛΑΥΡΙΟ ΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΚΕ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΧΑΣΕΙ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ... ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΤΟΝ ΜΑΝΟ, ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΤΗΡΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΟΝ ΜΑΝΟ ΕΠΙΘΕΤΙΚΑ... ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΥΛ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΚΑΡΠΟΦΟΡΕΙ... Ο ΠΑΙΚΤΗΣ ΠΟΥ ΚΡΑΤΗΣΕ ΤΟΝ ΑΡΚΑΔΙΚΟ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ... ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΝΟΣ... ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΥΤΡΑΝ... ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΟΝΤΟΥΣ, ΚΑΛΗ ΑΜΥΝΑ, ΑΡΚΕΤΑ ΡΙΜΠΑΟΥΝΤ.... ΑΝ ΔΕΝ ΕΠΑΙΖΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ΘΑ ΕΧΑΝΕ ΤΟ ΜΑΤΣ ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΑ...
kaukasios
QUOTE(teolavrio @ Apr 27 2009, 11:51 ) *
AN H ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΔΙΚΑΙΩΝΕΤΑΙ Η ΟΧΙ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ ΗΔΗ... Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ΗΤΑΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΡΕΙΣ ΒΑΘΜΟΥΣ ΜΟΝΟΣ ΠΡΩΤΟΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΜΠΤΟΣ... ΑΝ ΚΡΑΤΗΘΗΚΕ ΤΟΣΟ ΨΗΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΣΠΟΥΔΑΙΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ... ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΝΑΒΟΠΟΥΛΟΣ... ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΛΑΥΡΙΟ ΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΚΕ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΧΑΣΕΙ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ... ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΤΟΝ ΜΑΝΟ, ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΤΗΡΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΟΝ ΜΑΝΟ ΕΠΙΘΕΤΙΚΑ... ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΥΛ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΚΑΡΠΟΦΟΡΕΙ... Ο ΠΑΙΚΤΗΣ ΠΟΥ ΚΡΑΤΗΣΕ ΤΟΝ ΑΡΚΑΔΙΚΟ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ... ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΝΟΣ... ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΥΤΡΑΝ... ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΟΝΤΟΥΣ, ΚΑΛΗ ΑΜΥΝΑ, ΑΡΚΕΤΑ ΡΙΜΠΑΟΥΝΤ.... ΑΝ ΔΕΝ ΕΠΑΙΖΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ΘΑ ΕΧΑΝΕ ΤΟ ΜΑΤΣ ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΑ...

ναι αλλα με δυο σοβαρες απωλειες παικτων.ακομα δεν εχει κριθει τιποτα ομως.και το λαυριο ηταν εκτο,τα χριστουγεννα ελεγαν ολοι για καταστροφη και τωρα ειναι τριτο.το πρωταθλημα ειναι πολυ δυσκολο.θελει υπομονη και δουλεια μεχρι την τελευταια αγωνιστικη.
Hayate
QUOTE(CHSAM7 @ Apr 26 2009, 23:22 ) *
ΗΘΕΛΑ ΤΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΑΝ ΕΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ.ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΕ ΚΑΛΥΨΕΣ.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ


Σαμουρέλης κάνει την πιο πολύ προσπάθεια και δουλειά από οποιοδήποτε άλλο παίχτη του ΟΦΗ, τον έχω δει σε προπόνηση να κάθεται αρκετή ώρα μόνος μετά... Του έχει ζητηθεί να κάνει 5 πράγματα μέσα στο γήπεδο και αυτά κάνει...

Τον Σκουζή που πολλοί κοροιδεύατε για τους πόντους του εγώ σε ένα ματς τον έχω δει και ήταν super και είπα ότι το 50% να παίζει στα άλλα ματς είναι τεράστια απώλεια για τον Αρκαδικό..
Έχει δρόμο το πρωτάθλημα ακόμα..
pass
QUOTE(Hayate @ Apr 27 2009, 11:15 ) *
Σαμουρέλης κάνει την πιο πολύ προσπάθεια και δουλειά από οποιοδήποτε άλλο παίχτη του ΟΦΗ, τον έχω δει σε προπόνηση να κάθεται αρκετή ώρα μόνος μετά... Του έχει ζητηθεί να κάνει 5 πράγματα μέσα στο γήπεδο και αυτά κάνει...

Τον Σκουζή που πολλοί κοροιδεύατε για τους πόντους του εγώ σε ένα ματς τον έχω δει και ήταν super και είπα ότι το 50% να παίζει στα άλλα ματς είναι τεράστια απώλεια για τον Αρκαδικό..
Έχει δρόμο το πρωτάθλημα ακόμα..

Τώρα που τελειώνει το πρωτάθλημα θέλω να γράψω γενικά για τις ομάδες.Άν οι Καλιθέα και ο Οφη είχαν τους τωρινούς προπονητες θα είχαν βγει πανυγηρικά.Για την τρίτη θέση θα παλεύαν οι Σέρρες, Αμύντας και Λαύριο, με φαβορί τις Σέρρες αν δεν είχε τους τραυματισμούς στην αρχή της περιοόδου και απο τρεις άσσους έμενε για 20 αγωνιστικές με έναν.Ο Αρκαδικός είχε εύκολο πρόγραμμα στο πρώτο γύρο και μ ενα Μάνο 38+ χρονων κουρασμένο στο δεύτερο γύρο.Τώρα για την ουρά φάληρο,Χαλκίδα και Σπόρτιγκ βάσει εμφανίσεων δίκαια υποβιβάζονται αν και ο Σπόρτιγκ αν έκανε καλή προετοιμασία και δεν έχανε τα ματς στο πόντο μπορεί να είχε καλύτερη τύχη.Όσο για την Γουμένισσα νομίζω ότι θα υποβιβασθεί γιατί η ομάδα που κυνηγάει ουσιαστικά η Φλόγα και καλους παίκτες έχει και καλές δημόσιες σχέσεις.
basketka*los
Αν και το φετινο πρωταθλημα εδειχνε πριν απο 4-5 αγωνιστικες οχι τοσο αμφιρροπο οσο αλλες χρονιες να που ολα αλλαξαν και εγινε πολυ ενδιαφερον και συρναπαστικο μεχρι και τη τελευταια αγωνιστικη νομιζω...Το χω ξαναπει ειναι η πιο συρναπαστικη κατηγορια της Ελλαδας...4 αγωνιστικες πριν απο το τελος και εχουμε εκτος των τριων πεσμενων εδω και καιρο,μολις δυο αδιαφορες ομαδες(Κομοτηνη,Δουκας)!!!Λιγα λογια για το υπολοιπο της σεζον θα θελα να πω για τη καθε ομαδα
ΑΜΥΝΤΑΣ:Αν ειναι σοβαρος και προσεξει πρεπει να θεωρειτε οτι εχει ανεβει...Θελει λιγο προσοχη το προγραμμα του ομως καθως εχει τρια παιχνιδια περιεργα τωρα.Εκτος Δουκα,που αν και αδιαφορη εχει δειξει οτι παει καλα εντος με τους πρωτοπορους,Λαυριο εντος,ισως η πιο επικυνδυνη ομαδα στα εκτος εδρας στη κατηγορια και δε παυει να ναι ντερμπι και Φλογα εκτος που θα κινδυνευει νομιζω ακομα!Κινδυνος 1-3 ηττων
ΣΕΡΡΕΣ:Βρισκεται ηδη Α2 κατα τη γνωμη μου....Εχει το περιθωριο μιας ηττας σιγουρα οποτε ακομα και αν χασει απο τη Γουμενισσα που καιγεται τωρα,ο Καμαρακης δε θα δυσκολευτει να κερδισει Δουκα,Αιαντα και Σπορτιγκ.Ξερει να τα παιρνει αυτα τα παιχνιδια,αυτος ο προπονητης!Το πολυ 1 ηττα
ΛΑΥΡΙΟ:Ικανοι για ολα...Εχουν δυο εντος (Καλαμαρια,Φλογα) που δε χανουν με τιποτα και δυο εκτος που τι να πεις οταν κερδιζουν Αρκαδικο,Ικαρο και χανουν σε Γουμενισσα,Αιαντα.Ειναι ικανοι να κερδισουν Αμυντα και να χασουν στο Δουκα.1-2 ηττες
ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ:Πρεπει να κερδισει εκτος εδρας επιτελους Φλογα/Οφη,αν καιο δε δειχνουν ικανοι...εντος θα τα παρει με Χαλκιδα,Ικαρο(λογω τελευταιας αγωνιστικης) ομως το θεμα εινα οτι αν φτασει να χρειαζεται και τη διαφορα με ικαρο θα ναι δυσκολο εως ακατορθωτο.1-2 ηττες
ΚΑΛΛΙΘΕΑ:Τρια παιχνιδια στη σειρα που θα τα παρει Σπορτιγκ,φαληρο,Κομοτηνη μετα παει στη Τριπολη και ελπιζει να χρειαζεται μονο τη διαφορα για να ανεβει.1 ηττα το πολυ
ΟΦΗ:Χρειαζεται το 4/4 για να ελπιζει.Εχει παιχνιδια που μπορει να το κανει αρκει να αρχισει να παιζει οπως στο πρωτο γυρο.1 ηττα?
-------------------------------------------------------------------------
ΑΙΑΝΤΑΣ:περιεργο προγραμμα...Δυο εκτος που δε μπορει(πιερικο,σερρες) και εντος τη Γουμενισσα που χρειαζεται τουλαχιστον 3/4 για να ελπιζει.Τελευταια αγωνιστικη με Δουκα αν το θελει παση θυσια θα το παρει σιγουρα.1-2 νικες
ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ:Στο Λαυριο θα χασει παρα τη φορμα της,θελει οπωσδηποτε νικη με Φλογα για να παει στη Χαλκιδα και να σωθει μαθηματικα,καθως τελευταια με Οφη αν το θελει ο Οφη θα χασει!1-2 νικες
ΠΙΕΡΙΑ:Το πιο ευκολο προγραμμα απο αυτους που κινδυνευουν.Εντος Αιαντα,φαληρο,εκτος Σπορτιγκ,Κομοτηνη.2-4 νικες
ΦΛΟΓΑ:Δυσκολο προγραμμα πολυ για τη Φλογα.Εντος τωρα με Αρκαδικο που θα το θελει οσο κανενα αλλο,Αμυντα που εχουν προηγουμενα απο περσι αν θυμαμαι καλα και εκτος Καλαμαρια,Λαυριο...1 νικη και αν!2 θα ναι μεγαλη εκπληξη
ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ:Με 4/4 θεωρω πως σωζεται...θελει 3/4 για να ελπιζει και μπορει να το κανει και λογω προπονητη και προγραμματος!Δυο νικες με Σπορτιγκ,φαληρο τις εχει και μετα εντος Σερρες και εκτος Αιαντα.Πρεπει να κηνηγησει τισ Σερρες να κερδισει οπωσδηποτε κατα τη γνωμη μου ,καθως αν χασει δυσκολο να παει στον Αιαντα που θα χει χασει στη Πιερια και μετα θα χει να παει Στις Σερρες ο Αιαντας.2-4 νικες?μπορει
akatalhlos
QUOTE(GREER @ Apr 27 2009, 01:24 ) *
Με τον οιστρο του Μανου(μεχρι που τον εμαθαν ολοι) και εμας με τη διαιτησια.

παιζει μεγαλο ρολο το προγραμα αλλα και η τραυματισμοι για την πορεια μιας ομαδος
CHSAM7
ΦΙΛΕ ΗΑΥΑΤΕ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΠΑΝΩ ΣΤΝ ΣΑΜΟΥΡΕΛΗ.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ.


ΦΙΛΕ ΜΟΥ BASKETKA *LOS ΜΗΝ ΥΠΟΤΙΜΑΣ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΑΙΑΝΤΑ.ΠΑΛΕΥΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΡΩ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΓΙ' ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΤΕΣΣΕΡΕΙΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΜΙΑ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΝΙΚΗ ΘΑ ΕΡΘΕΙ,ΑΡΚΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΓΙΕΙΣ ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ.
assistant
Μηπως γνωριζει κανεις γιατι δεν επαιξαν για τις Σερρες Καδης και Βοιβατοπουλος;Εκτος αν εμειναν αποντοι γι αυτο δεν τους διαβασα.Ευχαριστω εκ των προτερων.
GREER
QUOTE(kaukasios @ Apr 27 2009, 01:34 ) *
φιλε greer για να ειμαστε αντικειμενικοι με οιστρο ενος παικτη και με την διαιτησια δεν κανεις πρωταθλητισμο.πρεπει να εχεις και ομαδας.οταν εχεις καλη ομαδα και με την βοηθεια αυτων που ανεφερες τοτε ναι πας για πρωταθλημα.μηπως νομιζεις οτι απο τις ομαδες που πανε για πρωταθλημα υπαρχει καμια που παει με το σταυρο στο χερι?

Ναι ξερω μια ομαδα. Εμας!!! Με το Σταυρο στο χερι παμε ολα αυτα τα χρονια παντου. Θελεις πιστεψε το, δεν θελεις μην το πιστεψεις. Καθαρα λογω ποιοτητας ειμαστε εκει που ειμαστε. Και οπως πολυ σωστα με συμπληρωσαν οι προηγουμενοι, ο Αρκαδικος ειχε και πολυ βατο προγραμμα στο 1ο γυρο. Και δεν τα λεω τωρα αυτα. Τα φωναζω απο τον 1ο γυρο( που εκανε το πραγματι μεγαλο ρεκορ), οτι αυτη η ομαδα δεν εχει καμμια σχεση με την περσυνη Νηαρ Ηστ που εκανε και αυτη εκπληκτικο 1ο γυρο και στο 2ο εκανε τις νικες που επρεπε και πηρε το πρωταθλημα παναξια. Και τοτε ο Χαρισον μας εστελνε φιλακια και μας χαιρετουσε για Α2(χωρις να θελω να τον κατηγορησω). Αν ο Αρκαδικος ειναι ομαδα πρωταθλητισμου, του δινεται η ευκαιρια να το αποδειξει τωρα στο Ηρακλειο και εντος με την Καλλιθεα. Ιδου η Ροδος...
alexf-5
QUOTE(MBANDA @ Apr 26 2009, 19:49 ) *
Πού' ναι ρε παιδιά εκείνοτο τραίνο του ...ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ που μας είχανε ζαλίσει όλοι μέχρι τα Χριστούγεννα ?
Πού' ναι ο αρχιπροπονητής, ο Γκάλης των φτωχών και όλοι οι άλλοι ...γητευτές της πορτοκαλί μπάλας?
Μαζεύτηκαν τα ...πορτοκάλια και χάθηκε η μπάλα??


Για χαλάρωσε ρε φίλε...! Κοίτα την ομάδα σου στην προσπάθεια της που κάνει για να ανέβει και άσε το πνεύμα και τα σχολιάκια για τους άλλους! Αν το Λαύριο είχε το Γιαννακόπουλο εκτός από τα μισά σχεδόν του πρωταθλήματος όπως ο Αρκαδικός τον Σκουζή και ακόμη δύο εκτός μάχης να δω τι θα έλεγες τώρα!!
Το Λαύριο κατά την άποψη μου δίκαια κέρδισε στις λεπτομέρειες γιατί ήταν καλύτερο στη μεγαλύτερη διάρκεια του ματς με δύο σουπερ παίκτες (Γιαννακόπουλο και Ψηλέα). Με ανάλογες εμφανίσεις χτυπάει τα δύσκολα ματς στη συνέχεια και ανεβαίνει...
pass
QUOTE(assistant @ Apr 27 2009, 21:35 ) *
Μηπως γνωριζει κανεις γιατι δεν επαιξαν για τις Σερρες Καδης και Βοιβατοπουλος;Εκτος αν εμειναν αποντοι γι αυτο δεν τους διαβασα.Ευχαριστω εκ των προτερων.

Είχαν προβλήματα τραυματισμού όλη την εβδομάδα δεν προπονήθηκαν και ο προπονητής προτίμησε να μην τους χρησιμοποιήσει αφου ο αγώνας πήγαινε καλά για να είναι έτοιμοι για το δύσκολο εκτος έδρας αγώνα με Γουμένισσα.
GREER
QUOTE(alexf-5 @ Apr 28 2009, 03:02 ) *
Αν το Λαύριο είχε το Γιαννακόπουλο εκτός από τα μισά σχεδόν του πρωταθλήματος όπως ο Αρκαδικός τον Σκουζή και ακόμη δύο εκτός μάχης να δω τι θα έλεγες τώρα!!

Ενταξει φιλε μου, δεν ειναι το ιδιο. Τι συγκρινεις τωρα?? Με ολη τη συμπαθεια που σας εχω, επειδη τον Αρκαδικο τον εχω δει 3 φορες φετος( τις δυο με τον Σκουζη παροντα), πιστευω οτι το μπασκετ που παιζετε δεν ειναι για πρωταθλητισμο. Γενικα απο την ομαδα σας και τις τρεις φορες που σας παρακολουθησα, ειδα τα ιδια πραγματα, χωρις καμμια αλλαγη στο παιχνιδι σας. Ασε που την Κυριακη, ο Σερελης, του εκανε ενα-δυο τρικακια του Σμυρνιωτη και εκεινος δεν πηρε μυρωδια. Παραδεχομαι παντως τον κοσμο σας. Τωρα καταλαβα γιατι ειχατε να χασετε 2 χρονια στην εδρα σας. Αλλα η μεγαλυτερη μαγκια σας ειναι οτι ξερετε να χανετε. Και αυτο το διαπιστωσα εξω με τις συζητησεις που εκανα με τους φιλαθλους σας.
alexf-5
QUOTE(GREER @ Apr 28 2009, 14:11 ) *
Ενταξει φιλε μου, δεν ειναι το ιδιο. Τι συγκρινεις τωρα?? Με ολη τη συμπαθεια που σας εχω, επειδη τον Αρκαδικο τον εχω δει 3 φορες φετος( τις δυο με τον Σκουζη παροντα), πιστευω οτι το μπασκετ που παιζετε δεν ειναι για πρωταθλητισμο. Γενικα απο την ομαδα σας και τις τρεις φορες που σας παρακολουθησα, ειδα τα ιδια πραγματα, χωρις καμμια αλλαγη στο παιχνιδι σας. Ασε που την Κυριακη, ο Σερελης, του εκανε ενα-δυο τρικακια του Σμυρνιωτη και εκεινος δεν πηρε μυρωδια. Παραδεχομαι παντως τον κοσμο σας. Τωρα καταλαβα γιατι ειχατε να χασετε 2 χρονια στην εδρα σας. Αλλα η μεγαλυτερη μαγκια σας ειναι οτι ξερετε να χανετε. Και αυτο το διαπιστωσα εξω με τις συζητησεις που εκανα με τους φιλαθλους σας.


Φίλε Greer δεν διαφωνώ μαζί σου στο γεγονός ότι το Λαύριο έχει ένα πιο πολυδιάστατο επιθετικό παιχνίδι και το ότι ο Γιαννακόπουλος είναι μεγάλος παίκτης, αλλά έχω παρατηρήσει πως σε αρκετά παιχνίδια η απόδοση του Γιαννακόπουλου πέρα από το εκτελεστικό κομμάτι, κυρίως οργανωτικά έχει αποτελέσει βαρόμετρο για την ομάδα σου. Δεν λέω σε όλα τα παιχνίδια, αλλά προσωπικά πιστεύω ότι είναι το μυαλό του Λαυρίου στο επιθετικό του παιχνίδι (σε μεγάλο τουλάχιστον βαθμό).
Το άλλο που πιστεύω είναι ότι αν ο Γιάννης Μάνος μοιράζε πιο συχνά παιχνίδι όταν μαρκάρεται με δύο και τρεις παίκτες σε βοήθειες, πίστεψε με ο Αρκαδικός θα μπορούσε να κάνει ζημιά στην επίθεση από πολλούς άλλους παίκτες! Είναι "άδικο" να πεις ότι παίκτες όπως οι Κοψαύτης, Τσολάκης από την περιφέρεια και οι ψηλοί Μαναβόπουλος, Μουτράν και Κουτσογιάννης κοντά στα καλάθια δεν είναι ικανοί να κάνουν ζημιά. Υπάρχουν πολλά ματς που πρωταγωνιστές στα συγκλονιστικά φινάλε δεν ήταν ο Μάνος αλλά άλλοι παίκτες.
Τέλος όσο και αν πιστεύουν κάποιοι το αντίθετο τόσο ο Σκουζής, όσο και ο Παπανικολάου είναι μεγάλες απώλειες όχι μόνο οργανωτικά και αμυντικά, αλλά γιατί έχεις -2 (συν ο Μιχάλογλου), -3 παίκτες off από το βασικό σου ρόστερ. Ξέρεις φίλε greer τι πρόβλημα θα είχε ο κ. Σερελης αν από αυτό το ματς έλειπαν τρεις παίκτες τραυματίες από το βασικό του ρόστερ; Και δεν σου βάζω καν το Γιαννακόπουλο και τον Ψηλέα. Το πρόβλημα στην άμυνα θα ήταν μεγαλύτερο, ρίσκο στον να παίξεις δυνατή άμυνα λόγω των φάουλ που δεν σου αφήνουν πολλά περιθώρεια.

Χάρηκα για τον κόσμο μας για μια ακόμη φορά, γιατί στο τέλος χειροκροτήσαμε την ομάδα μας και σεβαστήκαμε τους πανηγυρισμούς των παικτών του Λαυρίου με τον κόσμο σας, γιατί έτσι έπρεπε! Το ξαναλέω με εμφάνιση Γιαννακόπουλου και Ψηλέα όπως την Κυριακή η ομάδα σας του χρόνου θα είναι στην Α2 (χωρίς να υποτιμάσω και κάποια άλλα παιδιά)! Κύριοι και οι φίλοι του Λαυρίου που έδωσαν το παρόν στην Τρίπολη! Ωραίο το επιθετικό παιχνίδι του Λαυρίου κατά διαστήματα με τις ιδανικές συνεργασίες και τελικές πάσες οδήγησαν σε ωραία καλάθια.


tasosofi
QUOTE(Hayate @ Apr 27 2009, 13:15 ) *
Σαμουρέλης κάνει την πιο πολύ προσπάθεια και δουλειά από οποιοδήποτε άλλο παίχτη του ΟΦΗ, τον έχω δει σε προπόνηση να κάθεται αρκετή ώρα μόνος μετά... Του έχει ζητηθεί να κάνει 5 πράγματα μέσα στο γήπεδο και αυτά κάνει..

Σε αυτό θα συμφωνήσω μαζι σου.Και θα συμπληρώσω οτι είναι απο τα κάλα παιδιά που παίζουν φέτος στον ΟΦΗ.Και πάνω απο όλα ηθικός και μετρημένος.Οχι σαν μερικούς άλλους.Ονοματα δεν λεμε.
menelaos
Μετα απο αυτη τη νικη μας νομιζω οτι δεν πρεπει να ξαναδικησουμε τον εαυτο μας με ηλιθιες ηττες τυπου Γουμενισσας ..........Χωρις να θελω να αδικησω τη συμπαθη αυτη ομαδα. Τωρα παμε για μια ευκολη νικη με την καλαμαρια εναντιων του φιλου μας Μιχαλη αχ ρε Περρακη τι σε περιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!χαχαχαχαχα τσικουδια στου Κατσουνακη.
Και μετα παμε στον Αμυντα!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Αυτοι μαγκες μου μας εχουν πελατες ,μηπως ηρθε η ωρα να σπασουμε και εκει το κατεστημενο?
Εγω Τριπολη δεν πηγα λογο δουλειας αλλα ολοι μου ειπαν για εκπληκτικη ατμοσφαιρα και ευτυχως αισιο τελος για εμας. Μπραβο σε ολους. Ο αγωνας για την ανοδο συνεχιζεται οπως και για την επιβιωση μας.
gal
QUOTE(menelaos @ Apr 28 2009, 18:58 ) *
Μετα απο αυτη τη νικη μας νομιζω οτι δεν πρεπει να ξαναδικησουμε τον εαυτο μας με ηλιθιες ηττες τυπου Γουμενισσας ..........Χωρις να θελω να αδικησω τη συμπαθη αυτη ομαδα. Τωρα παμε για μια ευκολη νικη με την καλαμαρια εναντιων του φιλου μας Μιχαλη αχ ρε Περρακη τι σε περιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!χαχαχαχαχα τσικουδια στου Κατσουνακη.
Και μετα παμε στον Αμυντα!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Αυτοι μαγκες μου μας εχουν πελατες ,μηπως ηρθε η ωρα να σπασουμε και εκει το κατεστημενο?
Εγω Τριπολη δεν πηγα λογο δουλειας αλλα ολοι μου ειπαν για εκπληκτικη ατμοσφαιρα και ευτυχως αισιο τελος για εμας. Μπραβο σε ολους. Ο αγωνας για την ανοδο συνεχιζεται οπως και για την επιβιωση μας.
03.05.09 17:00 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ _2 κάποτε πρεπει να κερδίσει : _
03.05.09 17:00 ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ _ : 1,2 πολύ δύσκολος αγώνας_
03.05.09 17:00 ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ _ :1 _
03.05.09 17:00 ΓΣ ΛΑΥΡΙΟΥ - ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 1 30 πόντους διαφορά_ : _
03.05.09 17:00 ΑΟΚ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑΣ - ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ _2 εύκολα : _
03.05.09 17:00 ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΛΟΓΑ - ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ _ 1 για να εξασφαλίσει τη σωτηρία: _
03.05.09 17:00 ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΑΡΧΕΛΑΟΣ - ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 1 έύκολα _ : _
03.05.09 17:00 ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ-ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ _ :1 πολύ εύκολα _
kavatzas4
QUOTE(tasosofi @ Apr 28 2009, 16:56 ) *
Σε αυτό θα συμφωνήσω μαζι σου.Και θα συμπληρώσω οτι είναι απο τα κάλα παιδιά που παίζουν φέτος στον ΟΦΗ.Και πάνω απο όλα ηθικός και μετρημένος.Οχι σαν μερικούς άλλους.Ονοματα δεν λεμε.

Λοιπόν επειδή υποψιάζομαι ποιος είσαι και γιατί το κάνεις πες στους φίλους από τη διοίκηση ότι ο Τσακιρίδης έχει την στήριξη όλων των φιλάθλων του ΟΦΗ είτε το θέλουνε είτε όχι και πες στους κυρίους ξημέρηδες και σφακιανάκηδες ότι προλαβαίνουν να φύγουν!Φάγανε το Δέδα αυτοί και άλλοι 2-3 παίκτες για να φέρουν το Βλάχο του χρόνου αλλά δεν θα επιτρέψουμε να φάνε και να σπιλώνουνε έτσι τον Τσακιρίδη!Η υπομονή μας τελίωσε!
tasosofi
QUOTE(kavatzas4 @ Apr 28 2009, 23:53 ) *
Λοιπόν επειδή υποψιάζομαι ποιος είσαι και γιατί το κάνεις πες στους φίλους από τη διοίκηση ότι ο Τσακιρίδης έχει την στήριξη όλων των φιλάθλων του ΟΦΗ είτε το θέλουνε είτε όχι και πες στους κυρίους ξημέρηδες και σφακιανάκηδες ότι προλαβαίνουν να φύγουν!Φάγανε το Δέδα αυτοί και άλλοι 2-3 παίκτες για να φέρουν το Βλάχο του χρόνου αλλά δεν θα επιτρέψουμε να φάνε και να σπιλώνουνε έτσι τον Τσακιρίδη!Η υπομονή μας τελίωσε!

Στους αλλους 2-3 παίχτες που έφαγαν τον Δέδα αν δεν κάνω λάθος ειναι και ο Τσακιρίδης μέσα.Δεν είναι τυχαίο οτι ο προπονητής που είναι τώρα είναι φίλος του.
kavatzas4
QUOTE(tasosofi @ Apr 29 2009, 11:00 ) *
Στους αλλους 2-3 παίχτες που έφαγαν τον Δέδα αν δεν κάνω λάθος ειναι και ο Τσακιρίδης μέσα.Δεν είναι τυχαίο οτι ο προπονητής που είναι τώρα είναι φίλος του.

Χαχα καλά αυτά που γράφεις τα σκέφτεσαι καθόλου?Ο Τσακιρίδης με τον Δέδα είναι πολύ καλοί φίλοι και το ξέρω προσωπικά!!Καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς!
tasosofi
QUOTE(kavatzas4 @ Apr 29 2009, 15:12 ) *
Χαχα καλά αυτά που γράφεις τα σκέφτεσαι καθόλου?Ο Τσακιρίδης με τον Δέδα είναι πολύ καλοί φίλοι και το ξέρω προσωπικά!!Καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς!

Ναι κολλητοί.Τέτοιες φιλίες δεν εύχομαι να έχει ποτέ ο Δέδας.Έλα μωρε τώρα που θα μου πεις για τον Τσακιρίδη,μαζί με τον Ξημέρη τον έφαγαν για να φέρει τον δικό του.Οταν θα φύγουν όλοι αυτοί απο τον ΟΦΗ τότε πραγματικά η ομάδα θα πάει ψηλά.
ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟΣ
QUOTE(gal @ Apr 28 2009, 23:07 ) *
03.05.09 17:00 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ _2 κάποτε πρεπει να κερδίσει : _
03.05.09 17:00 ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ _ : 1,2 πολύ δύσκολος αγώνας_
03.05.09 17:00 ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ _ :1 _
03.05.09 17:00 ΓΣ ΛΑΥΡΙΟΥ - ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 1 30 πόντους διαφορά_ : _
03.05.09 17:00 ΑΟΚ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑΣ - ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ _2 εύκολα : _
03.05.09 17:00 ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΛΟΓΑ - ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ _ 1 για να εξασφαλίσει τη σωτηρία: _
03.05.09 17:00 ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΑΡΧΕΛΑΟΣ - ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 1 έύκολα _ : _
03.05.09 17:00 ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ-ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ _ :1 πολύ εύκολα _
ΔΟΥΚΑΣ-ΑΜΥΝΤΑΣ [2] ΕΥΚΟΛΑ.ΜΙΛΗΜΕΝΟ ΑΠΟ ΚΥΡ ΠΑΝΤΕΛΟ ΜΕ ΑΓΑΠΗ
ΟΛΑ
QUOTE(ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟΣ @ Apr 30 2009, 14:29 ) *
ΔΟΥΚΑΣ-ΑΜΥΝΤΑΣ [2] ΕΥΚΟΛΑ.ΜΙΛΗΜΕΝΟ ΑΠΟ ΚΥΡ ΠΑΝΤΕΛΟ ΜΕ ΑΓΑΠΗ
Β Εθνική Κατηγορία
Κυριακή 3 Μαϊου

Ιωνίας Διαβατών 17.00 ΑΜΣ Αναγέννηση Φλ. - ΣΕΦΑ Αρκαδικός Μαγκλογιάννης, Τσώνος Β. - Μαυρογένης
Λαυρίου 17.00 ΓΣ Λαυρίου - ΜΓΣ Απόλλων Καλαμ. Κοτσίμος, Σαλαβός - Θεολογίτης
Δούκα 17.00 ΑΣΕ Δούκα - ΑΟ Αμύντας Θεονάς, Μπίκας - Ζώης
Κανήθου 12.00 ΑΓΕ Χαλκίδας - ΓΑΣ Κομοτηνή Πόντας, Αντωνόπουλος - Ιωάννου
Βαρδινογιάννειο (κ.θ) 12.00 ΟΦ Ηρακλείου - ΑΟ Π.Φαλήρου Μακρής, Μάλαμας - Τζωρτζάκης
Εσπέρου 17.00 ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας - ΑΟ Σπόρτιγκ Τεφτίκης, Κουνελές Ηλ. - Σιδέρης
Κατερίνης 17.00 ΣΦΚ Πιερικός Αρχ. - ΑΠΣ Αίας Ευόσμου Σιορέντας, Τσώνος Μ. - Σάμαλης
Γουμένισσας 17.00 ΑΟΚ Γουμένισσας - ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών Πουρσανίδης Κ, Παγώνης - Κατσιάνης
...






MBANDA
QUOTE(GREER @ Apr 28 2009, 00:27 ) *
Ναι ξερω μια ομαδα. Εμας!!! Με το Σταυρο στο χερι παμε ολα αυτα τα χρονια παντου. Θελεις πιστεψε το, δεν θελεις μην το πιστεψεις. Καθαρα λογω ποιοτητας ειμαστε εκει που ειμαστε. Και οπως πολυ σωστα με συμπληρωσαν οι προηγουμενοι, ο Αρκαδικος ειχε και πολυ βατο προγραμμα στο 1ο γυρο. Και δεν τα λεω τωρα αυτα. Τα φωναζω απο τον 1ο γυρο( που εκανε το πραγματι μεγαλο ρεκορ), οτι αυτη η ομαδα δεν εχει καμμια σχεση με την περσυνη Νηαρ Ηστ που εκανε και αυτη εκπληκτικο 1ο γυρο και στο 2ο εκανε τις νικες που επρεπε και πηρε το πρωταθλημα παναξια. Και τοτε ο Χαρισον μας εστελνε φιλακια και μας χαιρετουσε για Α2(χωρις να θελω να τον κατηγορησω). Αν ο Αρκαδικος ειναι ομαδα πρωταθλητισμου, του δινεται η ευκαιρια να το αποδειξει τωρα στο Ηρακλειο και εντος με την Καλλιθεα. Ιδου η Ροδος...


Για το ...πήδημα τίποτα?

Δεν με εκπλήσει η φθείνουσα πορεία του Αρκαδικού.
Πήγα να τον δώ σε παιχνίδι φιλικό τις Απόκριες και με εξόργισε η συμπεριφορά παίχτη του που δεν επιτρέπεται σε ομάδα που κάνει πρωταθλητισμό.
xarison
[quote name='MBANDA' date='Apr 30 2009, 23:00 ' post='296000']
Για το ...πήδημα τίποτα?

Δεν με εκπλήσει η φθείνουσα πορεία του Αρκαδικού.
Πήγα να τον δώ σε παιχνίδι φιλικό τις Απόκριες και με εξόργισε η συμπεριφορά παίχτη του που δεν επιτρέπεται σε ομάδα που κάνει πρωταθλητισμό.
[/quote
ρε mpanda σταματα να εισαι εριστεικος.ο αλλος παιχτης της αλλης ομαδας ειναι γνωστος στους μπασκετικους κυκλους για τον ψυχισμο του.κανε μας την χαρη και μην προκαλεις.του εκανε δολοφονικο χτυπημα χωρις λογο με αγκωνα και ο παιχτης του αρκαδικου εκανε το αυτονοητο.και ο παιχτης του αρκαδικου ειναι γνωστος για το ηθος του τοσα χρονια.αυτα να τα λες στους φιλους σου που ειναι ασχετοι με τον χωρο σαν και σενα.γιαυτο με τον αρκαδικο μην ασχολεισαι απο δω και μπρος.αντε μπραβο!!!!ΥΓ απο πηδημα εσυ εισαι ο αρχηγος
gal
QUOTE(ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟΣ @ Apr 30 2009, 14:29 ) *
ΔΟΥΚΑΣ-ΑΜΥΝΤΑΣ [2] ΕΥΚΟΛΑ.ΜΙΛΗΜΕΝΟ ΑΠΟ ΚΥΡ ΠΑΝΤΕΛΟ ΜΕ ΑΓΑΠΗ
Βλέποντας και την περσινή πορεία του Αμύντα σαν να έχεις δίκιο.Τρένο στο δεύτερο γύρο και πέρσι η ομάδα του Αμύντα 9 στα 9 τις τελευταίες αγωνιστικές.
sporting b.c.
Χαλκίδα - Κομοτηνή 83-93
Διαιτητές: Πόντας - Αντωνόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 19-26, 41-48, 58-74, 83-93
ΧΑΛΚΙΔΑ (Ποδαράς): Πασαλίδης 21 (1), Κωνσταντούρας, Τραϊανός 8, Πανταζής 3, Κατσίμπας 16 (2), Κοκόρης, Ψαρόπουλος 21 (2), Πλουτέτσκι 12 (1), Τσατσαρώνης 2.
ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης): Γιαουρτόγλου, Στεφανίδης 23, Τσακωνίτης 8, Φουτσιτζής 11, Λεχούδης 20, Ντίνας 25 (5), Κουτσοβασίλης 2, Βελή , Μίκιτς 2, Παρατσουκίδης, Χαλίλ 2.

ΟΦΗ - Π. Φάληρο 103-62
Διαιτητές: Μάλαμας - Μακρής.
Τα δεκάλεπτα: 20-16, 47-29, 78-46, 103-62.
ΟΦΗ (Βόβορας): Τσερκιτζόγλου 3 (1), Μπαρλάς 6 (2), Δελατόλας 1, Τσέλιος 13 (1), Τσακιρίδης 16 (4), Βαγενάς 11 (1), Παντατοσάκης 3(1), Χουλιάρας 2, Αποστολίδης 9 (1), Λαγουδάκης 7 (1), Περράκης, Σαμουρέλης 32(1).
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Γκιουλέας): Τζορμπατζίογλου 12 (2), Σωτηρόπουλος Γ. 4, Σωτηρόπουλος Κ. 8, Κυριάκου 2, Μονεμβασίτης 24 (1), Σχορτσιανίτης 12.
niktop
Γουμένισσα-Ίκαροι 27-47 ημίχρονο
alexf-5
Στο +4 ο Αρκαδικός 36'' πριν το τέλος... (60-64)
teolavrio
ΛΑΥΡΙΟ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 92-56 ΣΤΟ ΧΑΛΑΡΟ!!!!
alexf-5
64-68 ο Αρκαδικός που επικράτησε της Αναγέννησης/Φλόγας.
Με διάστρεμμα ο Μάνος στο πρώτο δεκάλεπτο που δεν έπαιξε καθόλου στο β' δεκάλεπτο!
Επικός ο Σωκράτης Μαναβόπουλος.
Ανατροπή -15 στο β' ημίχρονο!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.