Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' Εθνικη 2008-2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66
sthnapexw
Kακοί άνθρωποι αυτοί οι διαιτητές τελικά...ισχύει ότι όποτε σούταρε ο Πεχλιβάνης τρίποντο φύσαγαν για να μπει η μπάλα μέσα?? smiley.gif

Καλή επιτυχία στις υπόλοιπες ομάδες που διεκδικούν την άνοδο και συγχαρητήρια σε όλους για τον μαραθώνιο που φτάνει στο τέλος.

Αναμένω μεταγραφικά νέα από τις.. τοπικές φυλλάδες.Εχουν και αυτές την χάρη τους γιατί φτιάχνονται από ανθρώπους με μεράκι!Και ας μην είναι παντογνώστες όπως οι ειδικοί με τα βιντεάκια ή οι "αντικειμενικοί" λάτρες του ποιοτικού μπάσκετ(ωραίο σύστημα το basket πάντως για ποστάρισμα του center!μάλλον δεν έβγαινε τυχαία ενας με εναν στο low post για να πάρει το φάουλ!).

Υ.Γ :Από μπουζούκια άλλο τίποτα η Αθήνα πάντως..αλλά από σουβλάκι μόνο στην πατρίδα!
zelico
QUOTE(sthnapexw @ May 18 2009, 23:21 ) *
Kακοί άνθρωποι αυτοί οι διαιτητές τελικά...ισχύει ότι όποτε σούταρε ο Πεχλιβάνης τρίποντο φύσαγαν για να μπει η μπάλα μέσα?? smiley.gif

Καλή επιτυχία στις υπόλοιπες ομάδες που διεκδικούν την άνοδο και συγχαρητήρια σε όλους για τον μαραθώνιο που φτάνει στο τέλος.

Αναμένω μεταγραφικά νέα από τις.. τοπικές φυλλάδες.Εχουν και αυτές την χάρη τους γιατί φτιάχνονται από ανθρώπους με μεράκι!Και ας μην είναι παντογνώστες όπως οι ειδικοί με τα βιντεάκια ή οι "αντικειμενικοί" λάτρες του ποιοτικού μπάσκετ(ωραίο σύστημα το basket πάντως για ποστάρισμα του center!μάλλον δεν έβγαινε τυχαία ενας με εναν στο low post για να πάρει το φάουλ!).

Υ.Γ :Από μπουζούκια άλλο τίποτα η Αθήνα πάντως..αλλά από σουβλάκι μόνο στην πατρίδα!

γιατι ρε μαγκα απο τις σερρες τι σε χαλασε με το βιντεακι? μηπως γιατι ειδε ο κοσμος πως ανεβηκαν οι σερρες α2 κατηγορια? αυτα να τα λες εκει στη χωρα σου που σε πιστευουνε κιολας!!!!
sthnapexw
QUOTE(zelico @ May 18 2009, 23:29 ) *
γιατι ρε μαγκα απο τις σερρες τι σε χαλασε με το βιντεακι? μηπως γιατι ειδε ο κοσμος πως ανεβηκαν οι σερρες α2 κατηγορια? αυτα να τα λες εκει στη χωρα σου που σε πιστευουνε κιολας!!!!


Αν τα 6 λεπτά από φάσεις ενός αγώνα είναι όλη η χρονιά έχεις απόλυτο δίκιο,,φαντάζομαι σε όλα τα άλλα παιχνίδια της κατηγορίας η διαιτησία ήταν χωρίς λάθη..και στις πρώτες αγωνιστικές οι ήττες γινόταν γιατί οι αντίπαλοι έδιναν πιο πολλά στους διαιτητές θα μπορούσα να πω με την ίδια λογική...μάλλον ανακαλύψαμε το Εβερεστ ότι κάπου κάπως κάποτε υπήρχε μια ομάδα που μπορεί και να έστησε παιχνίδια για να ανέβει ή για να πάρει ένα πρωτάθλημα ή για να σωθεί (στον αθλητισμό είμαστε και ξέρουμε πως λειτουργεί το σύστημα..καπνός χωρίς φωτιά δεν υπάρχει..όχι πάντα όμως)..χωρίς αποδείξεις πάντως κ εγώ μπορώ να πω ότι θέλω...

Ενα μπράβο και πάλι πάντως στον προπονητή και στους παίκτες ..όταν αξίζεις έστω και για 7 (ή λιγότερο αν θέλετε) αλλά παίζεις στο 7 κάθε Κυριακή τότε παίζεις στο 100%.. όταν κρύβεις τις αδυναμίες σου(πρόβλημα στον άσο,αριθμητική έλλειψη στους ψηλούς,έλλειψη σκόρερ από την περιφέρεια πλην του γνωστού υπόπτου) και αξιοποιείς τα δυνατά σου σημεία (να παίζεις άμυνα και να αξιοποιείς με πειθαρχημένο παιχνίδι τα όπλα σου στην επίθεση) τότε έρχονται και τα αποτελέσματα.... όταν τα κάνεις στην μεγαλύτερη διάρκεια του πρωταθλήματος έρχεται και η άνοδος...έτσι πιστεύω εγώ ότι ανέβηκαν οι Ικαροι..σωστό ή λάθος?..ποιός ξέρει!

Την άποψη μας γράφουμε!Μην τρελαίνεστε πάντως ρε παιδιά....βάζουμε και λίγο σάλτσα να περάσει η ώρα..δεν είναι μαγκιά,ούτε μιλάμε σε άλλη χώρα...κ εγώ κατά των Ικάρων ήμουν μικρός(εκεί να δείτε σφαγή.. smiley.gif )..ο καθένας έχει την άποψη του και μας δίνετε η δυνατότητα να την εκφράσουμε..

Αντίο,αντίο εκεί στην Α2...μακάρι να γίνουν οι κατάλληλες κινήσεις και να ενισχυθεί η ομάδα..
ikaroi
QUOTE(lelos @ May 18 2009, 21:54 ) *
για μενα οι καλυτερες ομαδες ειναι ΙΚΑΡΟΣ ΛΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΑΜΥΝΤΑΣ...........οι σερρες απλα εχουν την διαιτησια με το μερος τους.........

παιδια ευχομαι καλη τυχει στις ομαδες του χρονου στην β εθνικη.εμεις ειμαστε ενα σκαλοπατι πιο πανω πλεον.κριμα αλλα ετσι εχει η ζωη....και οσο για στημενα ματς να ξερετε οτι ολα τα στησαμε γιατι ειμαστε μαγκες.αλλα δεν στηναμε μονο διαιτητες αλλα και παιχτες απο τις αλλες ομαδες.απλα τα πραγματα.και οσοι ειναι απο σερρρες μν γραφετε αλλο εδω.αλλα α2.και μν ασχοληστε με καθε εναν που γραφει εδω.....και μια παροιμια(την κοντη την π...... οι τριχες τιν φταινε)γεια σαςςςςςςςςςςςςςςςςςςς
GREER
QUOTE(ikaroi @ May 19 2009, 12:55 ) *
την κοντη την π...... οι τριχες τιν φταινε)γεια σαςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

Και εσεις την εχετε μεγαλη ε?? Κατουρηστε και λιγο ρε παιδια...
akel1953
Σενάρια για τον τρίτο

Της Αθηνάς Πατρινού
18/05/2009 (18:45)

Sample ImageΑπό τη χθεσινή αγωνιστική αναδείχθηκαν οι δύο από τις τρεις ομάδες, που θα αγωνιστούν στη Α2. Αμύντας και Ίκαροι Σερρών είναι οι δύο που ξεχώρισαν, ενώ την ερχόμενη Κυριακή θα γνωρίσουμε και την τρίτη ομάδα που θα ανέβει κατηγορία. Ποιά, όμως, είναι τα σενάρια που προκύπτουν;

Συνοπτικά, ο Ικαρος Καλλιθέας χρειάζεται νίκη επί του Αρκαδικού στην Τρίπολη για να ανέβει. Σε αντίθετη περίπτωση, θα πρέπει να χάσει το Λαύριο από την Αναγέννηση / Φλόγα.
Το Λαύριο χρειάζεται ΜΟΝΟ τη νίκη για να προβιβαστεί, σε συνδυασμό με τη νίκη του Αρκαδικού. Όσο για την ομάδα του Γιάννη Σμυρνιώτη; Αυτή θέλει νίκη επί του Ίκαρου και ήττες των ΟΦΗ και Λαύριο.
Οι Κρητικοί είναι μαθηματικά εκτός τριάδας και η καλύτερη θέση που μπορούν να διεκδηκήσουν είναι η 4η. Όμως ούτε αυτό είναι εύκολο, αφού απαιτείται νίκη του Ικάρου και ήττα του Λαυρίου, ανεξαρτήτως του δικού του αποτελέσματος.

Υπάρχουν συνολικά 10 διαφορετικά σενάρια στην τελευταία αγωνιστική.
Αναλυτικά τα σενάρια:

Σενάριο 1
Νίκες Λαυρίου, Αρκαδικού (με 18+ πόντους διαφορά), ΟΦΗ

Η βαθμολογία
Λαύριο 51
----------------
Αρκαδικός 51
Ικαρος 51
ΟΦΗ 51

Σενάριο 2
Νίκες Λαυρίου, Αρκαδικού (με 1 έως 17 πόντους διαφορά), ΟΦΗ

Η βαθμολογία
Λαύριο 51
----------------
Ικαρος 51
Αρκαδικός 51
ΟΦΗ 51

Σενάριο 3
Νίκες Λαυρίου, Ικαρου, ΟΦΗ

Η βαθμολογία
Ικαρος 52
----------------
Λαύριο 51
ΟΦΗ 51
Αρκαδικός 50

Σενάριο 4
Νίκες Λαυρίου, Αρκαδικού, ήττα ΟΦΗ

Η βαθμολογία
Λαύριο 51
----------------
Αρκαδικός 51
Ικαρος 51
ΟΦΗ 50

Σενάριο 5
Νίκες Λαυρίου, Ικαρου, ήττα ΟΦΗ

Η βαθμολογία
Ικαρος 52
----------------
Λαύριο 51
ΟΦΗ 50
Αρκαδικός 50

Σενάριο 6
Νίκες Αρκαδικού, ΟΦΗ, ήττα Λαυρίου

Η βαθμολογία
Ικαρος 51
----------------
Αρκαδικός 51
ΟΦΗ 51
Λαύριο 50

Σενάριο 7
Νίκη Αρκαδικού (με 18+ πόντους διαφορά), ήττες ΟΦΗ, Λαυρίου

Η βαθμολογία
Αρκαδικός 51
----------------
Ικαρος 51
Λαύριο 50
ΟΦΗ 50

Σενάριο 8
Νίκη Αρκαδικού (με 1 έως 17 πόντους διαφορά), ήττες ΟΦΗ, Λαυρίου

Η βαθμολογία
Ικαρος 51
----------------
Αρκαδικός 51
Λαύριο 50
ΟΦΗ 50

Σενάριο 9
Νίκη Ικαρου, ήττες ΟΦΗ, Λαυρίου

Η βαθμολογία
Ικαρος 52
----------------
ΟΦΗ 50
Λαύριο 50
Αρκαδικός 50

Σενάριο 10
Νίκες Ικαρου, ΟΦΗ, ήττα Λαυρίου

Η βαθμολογία
Ικαρος 52
----------------
ΟΦΗ 51
Αρκαδικός 50
Λαύριο 50
bour-7
συγνωμη κιολας αλλα ο οφη δεν εχει ελπιδες να ανεβει κατηγορια? smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
akatalhlos
QUOTE(bour-7 @ May 19 2009, 16:53 ) *
συγνωμη κιολας αλλα ο οφη δεν εχει ελπιδες να ανεβει κατηγορια? smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif

μαλον οχι. εκτος αν ανεβουν 5 ομαδες
3pointer
[quote name='menelaos' date='May 18 2009, 18:47 ' post='302131']
Και εγω ρε φιλαρακο που ημουν αλλου? Σε καθε φαση στον Παπαργ.... σας σφυριζε φαουλ υπερ σας και στο τελος ανακαλυψε 3 δευτερολεπτα , μετα επιθετικο φαουλ και σας εδινε βολες απο πολυ πολυ νωρις. Μαλλον αλλο παιχνιδακι εβλεπες. Το 12 σας που επαιζε απο το 22 με 4 φαουλ και τελικα δε βγηκε δε μας ειπες .
Φυσικα και δεν ηθελα να μου χαρισει κανεις τιποτα απλα μου φανηκε καπως περιεργο η λυσα της αδιαφορης ομαδας και στημενης κατα της αλλης να παιζει ετσι. Αυτα .




1ον) δεν ειμαι δουκας, απλα τυχαινει να εχω παρακολουθησει μερικα ματς, οπως κ του αμυντα και της καλλιθεας!!
2ον) επειδη εισαι πολυ προκλητικος, τα 2 φαουλ που εδωσε στο 12 απο τα 4 ειναι εκτος φασης κ αμα θες παρε το dvd και δες τα!
3ον)εμενα δεν μ φανηκε καθολου περιεργο γιατι να σ θυμισω ποσα ειχαμε διαβασει για τον δουκα στις τελευταιες αγωνιστικες για στημενα και τετοια! αρα λογικο να παιζουν ετσι!!
thantop
QUOTE(zelico @ May 18 2009, 23:29 ) *
γιατι ρε μαγκα απο τις σερρες τι σε χαλασε με το βιντεακι? μηπως γιατι ειδε ο κοσμος πως ανεβηκαν οι σερρες α2 κατηγορια? αυτα να τα λες εκει στη χωρα σου που σε πιστευουνε κιολας!!!!

οταν ρε zelico λες "στην χωρα σου" τι εννοεις????γιατι αν ειναι αυτο που πιστευω θα σταματησω να μιλαω για μπασκετ,και θα μιλησω σε π.μ. φυσικα μαζι σου σε αλλο υφος.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!!!

QUOTE(coachara @ May 18 2009, 17:09 ) *
ειδες πως οι μπασκετικοι καταλαβαινομαστε?ετσι ακριβως ειναι........
και τον δικο σου ασσο φυσικα εχω στην καρδια μου...καλος παιχτης....

Γιατι ειχα παντα την εντυπωση οτι οι πρωην κοντοι και νην κοουτς γουσταρουν τους ψηλους,και οι πρωην ψηλοι και νην κοουτς τους κοντους???λετε ολοι οι προπονητες μου να ηταν περιεργοι??????χαχαχαχαχα πλακιτσα κανω
menelaos




1ον) δεν ειμαι δουκας, απλα τυχαινει να εχω παρακολουθησει μερικα ματς, οπως κ του αμυντα και της καλλιθεας!!
2ον) επειδη εισαι πολυ προκλητικος, τα 2 φαουλ που εδωσε στο 12 απο τα 4 ειναι εκτος φασης κ αμα θες παρε το dvd και δες τα!
3ον)εμενα δεν μ φανηκε καθολου περιεργο γιατι να σ θυμισω ποσα ειχαμε διαβασει για τον δουκα στις τελευταιες αγωνιστικες για στημενα και τετοια! αρα λογικο να παιζουν ετσι!!
[/quote]

Nαι να παιξουν αλλα γιατι δεν επαιξαν και με τις αλλες ομαδες ετσι και περιμεναν να βγαλουν το παθος τους με το Λαυριο????? Επειδη δε θα μου απαντησεις ή θα μου πεις καποιες αλλες δικαιολογιες αστο καλυτερα να το κοψουμε εδω. Και οταν απαντας προσωπικα για καποια ομαδα δεν μπορεις μετα να λες εγω δεν ειμαι ας πουμε Δουκας ή Αμυντας ή οτι αλλο?????? Αν δεν εισαι γιατι απαντας ?? Εχει ειπωθει αυτη η απαντηση απο πολλους εδω μεσα και δεν το καταλαβαινω αυτο.

QUOTE(GREER @ May 19 2009, 13:55 ) *
Και εσεις την εχετε μεγαλη ε?? Κατουρηστε και λιγο ρε παιδια...


Ρε Greer σου ειπα να μην απαντας σε διατωτεντες αστερες. Ολοι αυτοι ειναι σημερινοι και καθοδηγουμενοι.
Μην ασχολεισαι!!!!!!!!
Hayate
QUOTE(menelaos @ May 19 2009, 21:06 ) *
Nαι να παιξουν αλλα γιατι δεν επαιξαν και με τις αλλες ομαδες ετσι και περιμεναν να βγαλουν το παθος τους με το Λαυριο????? Επειδη δε θα μου απαντησεις ή θα μου πεις καποιες αλλες δικαιολογιες αστο καλυτερα να το κοψουμε εδω. Και οταν απαντας προσωπικα για καποια ομαδα δεν μπορεις μετα να λες εγω δεν ειμαι ας πουμε Δουκας ή Αμυντας ή οτι αλλο?????? Αν δεν εισαι γιατι απαντας ?? Εχει ειπωθει αυτη η απαντηση απο πολλους εδω μεσα και δεν το καταλαβαινω αυτο.


Και Κρήτη όταν ήρθε και κέρδισε ο Δούκας είδα παθιασμένους παίκτες... Τα έχεις δει όλα τα ματς του Δούκα και λες ότι μόνο με εσάς παίξανε με πάθος;
3pointer
[quote name='menelaos' date='May 19 2009, 21:06 ' post='302483']
Nαι να παιξουν αλλα γιατι δεν επαιξαν και με τις αλλες ομαδες ετσι και περιμεναν να βγαλουν το παθος τους με το Λαυριο????? Επειδη δε θα μου απαντησεις ή θα μου πεις καποιες αλλες δικαιολογιες αστο καλυτερα να το κοψουμε εδω. Και οταν απαντας προσωπικα για καποια ομαδα δεν μπορεις μετα να λες εγω δεν ειμαι ας πουμε Δουκας ή Αμυντας ή οτι αλλο?????? Αν δεν εισαι γιατι απαντας ?? Εχει ειπωθει αυτη η απαντηση απο πολλους εδω μεσα και δεν το καταλαβαινω αυτο.


Δεν ξερω τι εκαναν στα αλλα ματς κ ουτε με νοιαζει γιατι πολυ απλα δεν εχω παρακολουθησει τα προηγουμενα ματς τους!! Τι θα πει γιατι απανταω??? Σου απανταω γιατι ετυχε να παρακολουθησω το συγκεκριμμενο αγωνα και σου απανταω ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΕΙΣ τον κοσμο εδω στο forum!!
3pointer
QUOTE(Hayate @ May 19 2009, 21:16 ) *
Και Κρήτη όταν ήρθε και κέρδισε ο Δούκας είδα παθιασμένους παίκτες..Τα έχεις δει όλα τα ματς του Δούκα και λες ότι μόνο με εσάς παίξανε με πάθος;



Καλη ερωτηση μενελαε!!!!! 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
lelos
Καλησπερα σε ολους....λιγες μερες μεινανε πριν ανεβουμε α2......ειμαστε καλυτερη ομαδα κ θα το δειξουμε την κυριακη.εξαλλου εχουμε Π Ο Λ Υ καλυτερο προπονητη απο τον αρκαδικο....... smiley.gif
sportingara sta dyskola
παιδια συγνωμη για το ασχετο που θα αναρτησω
η μεγαλη καταστροφη μας:Σύμφωνα δημοσιεύματα στην Μάλτα ο Δημήτρης Δρόσος συνελήφθη στην Μάλτα για υπεξαίρεση χρημάτων που αγγίζουν τις 500.000 ευρώ!

Σε μπλεξίματα φαίνεται πως βρίσκεται ο πρώην παράγοντας τόσο της μπασκετικής ΑΕΚ όσο και του ΠΑΟΚ, Δημήτρης Δρόσος.

Σύμφωνα με δημοσίευμα της ιστοσελίδας Recentpoker.com, που επικαλείται δημοσιεύματα στην Μάλτα, ο 42χρονος άνδρας στην κατάθεση του στις Αρχές της Μάλτας, αρνήθηκε την κατηγορία της υπεξαίρεσης χρημάτων στην online εταιρεία στοιχημάτων που κατέχει.

Η αστυνομία από την πλευρά της αποφάσισε να ερευνήσει σε βάθος την υπόθεση και στην συνέχεια άσκησε δίωξη κατά του Δημήτρη Δρόσου.

Ο δικαστής ζήτησε εγγύηση 70.000 ευρώ και άλλων 5.000 στην συνέχεια από τον Δρόσο, με τον ίδιο τελικά να μην μπορεί να ανταποκριθεί στο ποσό. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να κρατηθεί από τις Αρχές της Μάλτας.

Στην συνέχεια επικαλέστηκε σοβαρούς λόγους υγείας και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο όπου παρακολουθείται.

Το δικαστήριο ωστόσο έχει ασκήσει νέα δίωξη εις βάρος του, ενώ ζήτησε και την δέσμευση των περιουσιακών του στοιχείων.

zelico
QUOTE (thantop @ May 19 2009, 21:02 ) *
οταν ρε zelico λες "στην χωρα σου" τι εννοεις????γιατι αν ειναι αυτο που πιστευω θα σταματησω να μιλαω για μπασκετ,και θα μιλησω σε π.μ. φυσικα μαζι σου σε αλλο υφος.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!!!


Γιατι ειχα παντα την εντυπωση οτι οι πρωην κοντοι και νην κοουτς γουσταρουν τους ψηλους,και οι πρωην ψηλοι και νην κοουτς τους κοντους???λετε ολοι οι προπονητες μου να ηταν περιεργοι??????χαχαχαχαχα πλακιτσα κανω

στη βορρια ελλαδα εννοω! εκει που εμφανιζονται φαινομενα μερτζανη σιμιτοπουλου παπαδοπουλου.θ μητσιου μιχελη και λοιπων αλλων λαμογιων που οταν βλεπουν ομαδα απο αθηνα παθαινουν υπερβολικο τοπικισμο και μισος και κανουν τα παντα για τη μακεδονια! α ρε ...... αθηνα για ολα τα δεινα του βορριουελλαδιτικου μπασκετ φταιει το παρακρατος της αθηνας!!! ελα μην παρεξηγιεσαι thantop εξυπνο παιδι φαινεσαι και χρονια στα γηπεδα και καταλαβαινεις πολυ καλυτερα απο μενα οταν εχεις σπρωξιμο η οχι!!! και μαλιστα σε πρωτο χρονο!!! α οσο για τα π.μ και το...............αλλο υφος anytime!!! για να στα πω και γω πιο ξεκαθαρα αν το θελεις!!! torture.gif torture.gif torture.gif torture.gif
pass
QUOTE (zelico @ May 19 2009, 21:21 ) *
στη βορρια ελλαδα εννοω! εκει που εμφανιζονται φαινομενα μερτζανη σιμιτοπουλου παπαδοπουλου.θ μητσιου μιχελη και λοιπων αλλων λαμογιων που οταν βλεπουν ομαδα απο αθηνα παθαινουν υπερβολικο τοπικισμο και μισος και κανουν τα παντα για τη μακεδονια! α ρε ...... αθηνα για ολα τα δεινα του βορριουελλαδιτικου μπασκετ φταιει το παρακρατος της αθηνας!!! ελα μην παρεξηγιεσαι thantop εξυπνο παιδι φαινεσαι και χρονια στα γηπεδα και καταλαβαινεις πολυ καλυτερα απο μενα οταν εχεις σπρωξιμο η οχι!!! και μαλιστα σε πρωτο χρονο!!! α οσο για τα π.μ και το...............αλλο υφος anytime!!! για να στα πω και γω πιο ξεκαθαρα αν το θελεις!!! torture.gif torture.gif torture.gif torture.gif

Φίλοι μου γεια σας αυτό το καιρό έχω κάποες δουλειές και δεν μπορώ να σας παρακολουθήσω.menelae γουστάρω ν ανεβείτε γιατί είστε πολύ μαχητικοί και θα περάσουμε καλό χειμώνα στην Α2.Απ την άλλη να ρθείτε Σέρρες να σας φιλοξενήσουμε και να σας περιποιηθούμε. Όμως μπασκετικά μ αρέσει πιο πολύ η ομάδα της Καλιθέας άσε που τους κερδίζουμε εύκολα πάνω.Τώρα για τους άλλους φίλους που αμφισβητούν την πανάξια άνοδο θα τους πω όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.22 νίκες πανάξιες κάναμε σπάσαμε έδρες χωρίς να πουν οι γηπεδούχοι το παραμικρό και έχουμε ορισμένους κακομαθημένους Αθηναίους να διαμαρτύρονται συνέχεια.Παραδέχομαι ότι το μπάσκετ που παίξαμε δεν ήταν ελκυστικό όμως χωρις άσσο τι να κάναμε;Πως μπορούσαμε να τρέξουμε;Γι αυτό η διοίκηση πρέπει να πάρει δυο τουλάχιστον γκαράκια για να κάνει το θέαμα πιο ελκυστικό για να μην παροπονιουνται και οι φίλοι των άλλων ομάδων ότι δεν προσφέρουμε θέαμα.Δυστυχώς δεν μπορώ να κατέβω Αθήνα για τα επινίκεια αλλά δεν πειράζει μου φτάνει οτι η ομάδα ανέβηκε.
sthnapexw
QUOTE(pass @ May 19 2009, 23:15 ) *
Φίλοι μου γεια σας αυτό το καιρό έχω κάποες δουλειές και δεν μπορώ να σας παρακολουθήσω.menelae γουστάρω ν ανεβείτε γιατί είστε πολύ μαχητικοί και θα περάσουμε καλό χειμώνα στην Α2.Απ την άλλη να ρθείτε Σέρρες να σας φιλοξενήσουμε και να σας περιποιηθούμε. Όμως μπασκετικά μ αρέσει πιο πολύ η ομάδα της Καλιθέας άσε που τους κερδίζουμε εύκολα πάνω.Τώρα για τους άλλους φίλους που αμφισβητούν την πανάξια άνοδο θα τους πω όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.22 νίκες πανάξιες κάναμε σπάσαμε έδρες χωρίς να πουν οι γηπεδούχοι το παραμικρό και έχουμε ορισμένους κακομαθημένους Αθηναίους να διαμαρτύρονται συνέχεια.Παραδέχομαι ότι το μπάσκετ που παίξαμε δεν ήταν ελκυστικό όμως χωρις άσσο τι να κάναμε;Πως μπορούσαμε να τρέξουμε;Γι αυτό η διοίκηση πρέπει να πάρει δυο τουλάχιστον γκαράκια για να κάνει το θέαμα πιο ελκυστικό για να μην παροπονιουνται και οι φίλοι των άλλων ομάδων ότι δεν προσφέρουμε θέαμα.Δυστυχώς δεν μπορώ να κατέβω Αθήνα για τα επινίκεια αλλά δεν πειράζει μου φτάνει οτι η ομάδα ανέβηκε.


Aν τα δύο γκαράκια είναι και γέννημα θρέμα από τον τόπο μας ,θα είναι ακόμη καλύτερα.....κυκλοφορούν 2 νομίζω!!
thantop
QUOTE (zelico @ May 19 2009, 22:21 ) *
στη βορρια ελλαδα εννοω! εκει που εμφανιζονται φαινομενα μερτζανη σιμιτοπουλου παπαδοπουλου.θ μητσιου μιχελη και λοιπων αλλων λαμογιων που οταν βλεπουν ομαδα απο αθηνα παθαινουν υπερβολικο τοπικισμο και μισος και κανουν τα παντα για τη μακεδονια! α ρε ...... αθηνα για ολα τα δεινα του βορριουελλαδιτικου μπασκετ φταιει το παρακρατος της αθηνας!!! ελα μην παρεξηγιεσαι thantop εξυπνο παιδι φαινεσαι και χρονια στα γηπεδα και καταλαβαινεις πολυ καλυτερα απο μενα οταν εχεις σπρωξιμο η οχι!!! και μαλιστα σε πρωτο χρονο!!! α οσο για τα π.μ και το...............αλλο υφος anytime!!! για να στα πω και γω πιο ξεκαθαρα αν το θελεις!!! torture.gif torture.gif torture.gif torture.gif

1ον ποτε στην ζωη μου δεν κατηγορησα την Αθηνα,την Θεσσαλονικη,Θεους και Δαιμονες αν κατι πηγαινε στραβα.Ουτως ή αλλως χρονια επαιξα στην Αθηνα και εχω αριστες εντυπωσεις.
2ον ζηταω ακομη μια φορα συγνωμη απο τους moderators και τους χρηστες,αλλα αυτο παει πολυ.Αν εννοεις την Βορεια Ελλαδα και την Μακεδονια "αλλη χωρα","ξενη χωρα",χωρα σου" κ.τ.λ. ελα να μου το πεις απο κοντα.Στο Σπορτινγκ θα ειμαι την Κυριακη κατα τις 5....και ασε τα εξυπνα παιδια και τα "σπρωξιματα".ασε τα π.μ. και ελα να μου το πεις απο κοντα!!!ετσι για να μου το πεις πιο ξεκαθαρα!!!Ποτε δεν ειπα οτι ειμαι εξυπνος αλλα ειμαι καλο παλλικαρακι αν χρειαστει.Παλι ζητω συγνωμη.Μερικα πραγματα ως ανθρωπος δεν τα αντεχω.
3ον για μπασκετ ποτε θα μιλησουμε?????να πει καποιος ρε παιδι μου για το pick 'n roll-high low του Αμυντα,που του εδωσε το πρωταθλημα!!!Να πει καποιος για την help 'n recover αμυνα μας που μας πηγε στην Α2.Μα ολο οι διαιτητες φταινε?την περασμενη Κυριακη οι διαιτητες μου δωσαν 5 φορες βηματα.Και ο Βοιβατοπουλος με τον Ασημακη μου ειπαν οτι τα εκανα!!!και σαν μαλ.... πριν λιγο μαλωνα με τους διαιτητες.....ε φυσικα στο τελος παραδεχθηκα το λαθος μου.ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ ΠΑΝΤΑ ΟΙ ΑΛΛΟΙ.Κοιταχτε τις ομαδες σας πρωτα.
Jabar
QUOTE(zelico @ May 18 2009, 23:29 ) *
γιατι ρε μαγκα απο τις σερρες τι σε χαλασε με το βιντεακι? μηπως γιατι ειδε ο κοσμος πως ανεβηκαν οι σερρες α2 κατηγορια? αυτα να τα λες εκει στη χωρα σου που σε πιστευουνε κιολας!!!!

Σκοπός είναι να μιλάμε για μπάσκετ και όχι να κλείνουμε ραντεβού για ξύλο.Αν αυτό που γράφεις σημαίνει ότι οι Σέρρες,είναι άλλη χώρα κατά το γνωστό προκλητικό σύνθημα για τη Μακεδονία, τότε είναι άκρως προκλητικό και θα τιμωρηθεί. Αν ξέφυγε και ήθελες να πεις πόλη διευκρίνισέ το.Απαγορεύονται τα ειρωνικά και προκλητικά ποστ.
Τελευταία προειδοποίηση στο πάγκο πριν το Ταφ.
niktop
QUOTE(zelico @ May 18 2009, 23:29 ) *
γιατι ρε μαγκα απο τις σερρες τι σε χαλασε με το βιντεακι? μηπως γιατι ειδε ο κοσμος πως ανεβηκαν οι σερρες α2 κατηγορια? αυτα να τα λες εκει στη χωρα σου που σε πιστευουνε κιολας!!!!

Αν ο τύπος λέει αυτό που νομίζουμε όλοι είναι για πολλές κλωτσιές. Για διευκρίνησε ρε παλλίκαρε τί εννοείς όταν λες στη "χώρα σου". Και όσον αφορά την Μακεδονία, μην πας στο Σπόρτιγκ τη Κυριακή και ας λέει ο δικός μου να πας....
Jabar
Μην απαντάτε και μην πέρνετε τον νόμο στα χέρι σας και όχι απειλές.
kaukasios
QUOTE(sthnapexw @ May 19 2009, 23:43 ) *
Aν τα δύο γκαράκια είναι και γέννημα θρέμα από τον τόπο μας ,θα είναι ακόμη καλύτερα.....κυκλοφορούν 2 νομίζω!!

mporei nνα κυκλοφορουν δυο γκαρακια απο τα μερη σας αλλα δυστυχως για σας ειναι περιζητητα και παιρνουν και πολλα λεφτα!!!!!
zelico
QUOTE(thantop @ May 20 2009, 00:03 ) *
1ον ποτε στην ζωη μου δεν κατηγορησα την Αθηνα,την Θεσσαλονικη,Θεους και Δαιμονες αν κατι πηγαινε στραβα.Ουτως ή αλλως χρονια επαιξα στην Αθηνα και εχω αριστες εντυπωσεις.
2ον ζηταω ακομη μια φορα συγνωμη απο τους moderators και τους χρηστες,αλλα αυτο παει πολυ.Αν εννοεις την Βορεια Ελλαδα και την Μακεδονια "αλλη χωρα","ξενη χωρα",χωρα σου" κ.τ.λ. ελα να μου το πεις απο κοντα.Στο Σπορτινγκ θα ειμαι την Κυριακη κατα τις 5....και ασε τα εξυπνα παιδια και τα "σπρωξιματα".ασε τα π.μ. και ελα να μου το πεις απο κοντα!!!ετσι για να μου το πεις πιο ξεκαθαρα!!!Ποτε δεν ειπα οτι ειμαι εξυπνος αλλα ειμαι καλο παλλικαρακι αν χρειαστει.Παλι ζητω συγνωμη.Μερικα πραγματα ως ανθρωπος δεν τα αντεχω.
3ον για μπασκετ ποτε θα μιλησουμε?????να πει καποιος ρε παιδι μου για το pick 'n roll-high low του Αμυντα,που του εδωσε το πρωταθλημα!!!Να πει καποιος για την help 'n recover αμυνα μας που μας πηγε στην Α2.Μα ολο οι διαιτητες φταινε?την περασμενη Κυριακη οι διαιτητες μου δωσαν 5 φορες βηματα.Και ο Βοιβατοπουλος με τον Ασημακη μου ειπαν οτι τα εκανα!!!και σαν μαλ.... πριν λιγο μαλωνα με τους διαιτητες.....ε φυσικα στο τελος παραδεχθηκα το λαθος μου.ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ ΠΑΝΤΑ ΟΙ ΑΛΛΟΙ.Κοιταχτε τις ομαδες σας πρωτα.

οχι ρε thantop δεν εννοω την μακεδονια και τη βορρεια ελλαδα αλλη χωρα στη κυριολεξια που το πηρες εσυ αλλα μπασκετικα και ειδικοτερα διαιτητικα κι αυτο γιατι λειτουργουν τοπικιστικα! διοτι οι ομαδες της αθηνας εχουν τετοια κακη αντιμετωπιση απο τους διαιτητες της ευρυτερης περιοχης της μακεδονιας που οι ομαδες σας δεν εχουν αναλογη οταν παιζουν στην αθηνα απο τους νοτιους διαιτητες!!! αυτο μονο! αν το χρειαζεσαι να το ακουσεις και απο κοντα δεν υπαρχει κανενα προβλημα! αλλα επειδη φαινεσαι εξυπνο παιδι και καλο παλλικαρι δεν θα διαφωνισεις μαζι μου σ'αυτο που λεω! και μετα μιλαμε και για μπασκετ οσο θες!!!!!

QUOTE(niktop @ May 20 2009, 05:57 ) *
Αν ο τύπος λέει αυτό που νομίζουμε όλοι είναι για πολλές κλωτσιές. Για διευκρίνησε ρε παλλίκαρε τί εννοείς όταν λες στη "χώρα σου". Και όσον αφορά την Μακεδονία, μην πας στο Σπόρτιγκ τη Κυριακή και ας λέει ο δικός μου να πας....

απαντησα στον δικο σου........να μην τα λεω δυο φορες ρε.......παλλικαρε!!!!
thantop
QUOTE(zelico @ May 20 2009, 10:08 ) *
οχι ρε thantop δεν εννοω την μακεδονια και τη βορρεια ελλαδα αλλη χωρα στη κυριολεξια που το πηρες εσυ αλλα μπασκετικα και ειδικοτερα διαιτητικα κι αυτο γιατι λειτουργουν τοπικιστικα! διοτι οι ομαδες της αθηνας εχουν τετοια κακη αντιμετωπιση απο τους διαιτητες της ευρυτερης περιοχης της μακεδονιας που οι ομαδες σας δεν εχουν αναλογη οταν παιζουν στην αθηνα απο τους νοτιους διαιτητες!!! αυτο μονο! αν το χρειαζεσαι να το ακουσεις και απο κοντα δεν υπαρχει κανενα προβλημα! αλλα επειδη φαινεσαι εξυπνο παιδι και καλο παλλικαρι δεν θα διαφωνισεις μαζι μου σ'αυτο που λεω! και μετα μιλαμε και για μπασκετ οσο θες!!!!!


απαντησα στον δικο σου........να μην τα λεω δυο φορες ρε.......παλλικαρε!!!!

ασε διαιτησιες και αλλες δικαιολογιες.Ποια ομαδα υποστηριζεις και γιατι ηταν καλυτερη απο εμας φετος?απλα μπασκετικα να μιλησουμε.
vagmes
Παιδια να κανω μια ερωτηση? ξερει καποιος που ειναι το γηπεδο της καλαμαριας? ειναι οντως διπλα στο γηπεδο του ποδοσφαιρου?
lelos
QUOTE(vagmes @ May 20 2009, 11:58 ) *
Παιδια να κανω μια ερωτηση? ξερει καποιος που ειναι το γηπεδο της καλαμαριας? ειναι οντως διπλα στο γηπεδο του ποδοσφαιρου?


διπλα απο το ποδοσφαιρο ειναι....προφανως εισαι φιλος του ΟΦΗ.......καλη επιτυχια στην ομαδα σου......
menelaos


Δεν ξερω τι εκαναν στα αλλα ματς κ ουτε με νοιαζει γιατι πολυ απλα δεν εχω παρακολουθησει τα προηγουμενα ματς τους!! Τι θα πει γιατι απανταω??? Σου απανταω γιατι ετυχε να παρακολουθησω το συγκεκριμμενο αγωνα και σου απανταω ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΕΙΣ τον κοσμο εδω στο forum!!
[/quote]

Για χαλαρωσε λιγο που θα μου οτι παραπληροφορω τον κοσμο. Ηρθες και ειδες ενα παιχνιδι και μιλας κιολας. Ο Δουκας εχει 7 ηττες συνεχομενες και δε μιλησε κανενας μολις εχασε απο το Λαυριο ολοι κοπηκατε , πως ,γιατι και τετοια ομορφα!!!!!!

QUOTE(pass @ May 19 2009, 23:15 ) *
Φίλοι μου γεια σας αυτό το καιρό έχω κάποες δουλειές και δεν μπορώ να σας παρακολουθήσω.menelae γουστάρω ν ανεβείτε γιατί είστε πολύ μαχητικοί και θα περάσουμε καλό χειμώνα στην Α2.Απ την άλλη να ρθείτε Σέρρες να σας φιλοξενήσουμε και να σας περιποιηθούμε. Όμως μπασκετικά μ αρέσει πιο πολύ η ομάδα της Καλιθέας άσε που τους κερδίζουμε εύκολα πάνω.Τώρα για τους άλλους φίλους που αμφισβητούν την πανάξια άνοδο θα τους πω όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.22 νίκες πανάξιες κάναμε σπάσαμε έδρες χωρίς να πουν οι γηπεδούχοι το παραμικρό και έχουμε ορισμένους κακομαθημένους Αθηναίους να διαμαρτύρονται συνέχεια.Παραδέχομαι ότι το μπάσκετ που παίξαμε δεν ήταν ελκυστικό όμως χωρις άσσο τι να κάναμε;Πως μπορούσαμε να τρέξουμε;Γι αυτό η διοίκηση πρέπει να πάρει δυο τουλάχιστον γκαράκια για να κάνει το θέαμα πιο ελκυστικό για να μην παροπονιουνται και οι φίλοι των άλλων ομάδων ότι δεν προσφέρουμε θέαμα.Δυστυχώς δεν μπορώ να κατέβω Αθήνα για τα επινίκεια αλλά δεν πειράζει μου φτάνει οτι η ομάδα ανέβηκε.

Φιλε Pass εχουμε ανεβει 2 συνεχομενα χρονια στα μερη σας και περασαμε υπεροχα. Παντως στο γηπεδο δεν ηταν και τοσο φιλικα τα πραγματα ειδικα φετος. Περυσι σαφως τα πραγματα ηταν καλυτερα και στα δυο γηπεδα ,φετος ηταν αρκετα φανατισμενα και περιεργα. Βλεπεις η ανοδος αλλαζει τα πραγματα.
Χ.Π
για ριχτε μια ματια σε αυτο που ανακοινωσε σημερα η ΕΟΚ

Νέα διάταξη για τη μεταγραφική περίοδο 2009-2010
Σας ενημερώνουμε ότι από την μεταγραφική περίοδο 2009-10 θα ισχύει η διάταξη με την οποία ορίζεται ότι:

Κάθε ομάδα όλων των Εθνικών (εκτός της Α1 και Α2 Εθνικής Ανδρών) και τοπικών Κατηγοριών έχει δικαίωμα να αποκτήσει με τη διαδιακασία της μεταγραφής ή της αποδέσμευσης ένα (1) μόνο καλαθοσφαιριστή με ηλικία 30 ετών και άνω.

Live strong
QUOTE(Χ.Π @ May 20 2009, 12:46 ) *
για ριχτε μια ματια σε αυτο που ανακοινωσε σημερα η ΕΟΚ

Νέα διάταξη για τη μεταγραφική περίοδο 2009-2010
Σας ενημερώνουμε ότι από την μεταγραφική περίοδο 2009-10 θα ισχύει η διάταξη με την οποία ορίζεται ότι:

Κάθε ομάδα όλων των Εθνικών (εκτός της Α1 και Α2 Εθνικής Ανδρών) και τοπικών Κατηγοριών έχει δικαίωμα να αποκτήσει με τη διαδιακασία της μεταγραφής ή της αποδέσμευσης ένα (1) μόνο καλαθοσφαιριστή με ηλικία 30 ετών και άνω.



Ότι ισχύει και στην ΕΣΚΑΝΑ δηλαδή από πέρυσι!!
Spyk
QUOTE(Χ.Π @ May 20 2009, 12:46 ) *
για ριχτε μια ματια σε αυτο που ανακοινωσε σημερα η ΕΟΚ

Νέα διάταξη για τη μεταγραφική περίοδο 2009-2010
Σας ενημερώνουμε ότι από την μεταγραφική περίοδο 2009-10 θα ισχύει η διάταξη με την οποία ορίζεται ότι:

Κάθε ομάδα όλων των Εθνικών (εκτός της Α1 και Α2 Εθνικής Ανδρών) και τοπικών Κατηγοριών έχει δικαίωμα να αποκτήσει με τη διαδιακασία της μεταγραφής ή της αποδέσμευσης ένα (1) μόνο καλαθοσφαιριστή με ηλικία 30 ετών και άνω.


Φαίνεται ότι φτάσαμε τόσο πάτο που παρακάμφθηκαν τα συμφέροντα όλων των μανατζεραίων και μισθοφόρων για να δοθεί κάποια προοπτική.

Δεν ασχολούμαι πολύ καιρό με τις τοπικές κατηγορίες αλλά λέω...επιτέλους!!!
hidalgo
εγω παντως βλεπω την αποφαση κ ως μαξιλαρακι ασφαλειας τουλαχιστο για την επομενη
σεζον για την α2 αφου οι ομαδες εκει φυτοζωουν οικονομικα κ θα βρουν ευκαιριες να
στελεχωθουν οικονομικα
Spyk
QUOTE(hidalgo @ May 20 2009, 16:46 ) *
εγω παντως βλεπω την αποφαση κ ως μαξιλαρακι ασφαλειας τουλαχιστο για την επομενη
σεζον για την α2 αφου οι ομαδες εκει φυτοζωουν οικονομικα κ θα βρουν ευκαιριες να
στελεχωθουν οικονομικα


Τι ακριβώς εννοείς;

Δεν υπάρχει λόγος να αποχωρήσουν οι οικονομικοί υποστηρικτές των ομάδων Β Γ Εθνικής και των τοπικών κατηγοριών. Απλά θα κάνουν μεταγραφές παικτών μικρότερης ηλικίας.

Χαρά στις ομάδες που έχουν καλά φυτώρια wink.gif
leonkalf
QUOTE (Live strong @ May 20 2009, 16:03 ) *
Ότι ισχύει και στην ΕΣΚΑΝΑ δηλαδή από πέρυσι!!

Αυτό δεν έχει ξαναισχύσει στο παρελθόν. Είναι καινούργιο..
fairplayer
Τραγικη αποφαση αυτη της ομοσπονδιας νομιζω.
Το θεμα σε ολες τις κατηγοριες ειναι να παιζει αυτος που μπορει ανεξαρτητου ηλικιας. Το μετρο αυτο σε καμια περιπτωση δεν εξασφαλιζει αναπτυξη των ακαδημιων. Αυτο που εξασφαλιζει σιγουρα ειναι πτωση του επιπεδου των ομαδων απο Α2 και κατω.
Με ποιο δικαιωμα η ομοσπονδια παιρνει τετοια αποφαση, χωρις καμια προειδοποιηση, αφηνοντας ξεκρεμαστους εκατονταδες ερασιτεχνες και ημιεπαγγελματιες αθλητες? Ηθελα να ξερα αν υπαρχουν τετοιοι περιορισμοι σε αλλη χωρα ή σε αλλο αθλημα.
Το προβλημα θα ειναι σιγουρα εντονοτερο στην επαρχια οπου υπαρχουν λιγες ομαδες και πολλοι αθλητες θα μεινουν χωρις ομαδες με το ετσι θελω της ομοσπονδιας.
Οι αθλητες που υφιστανται ηδη την εκμεταλλευση των συλλογων με τα δελτια τους,(οι οποιοι συλλογοι ζητανε πολλες φορες ποσα δυσαναλογα της προσφορας τους προς τον αθλητη), θα γινουν δεσμιοι των συλλογων τους οταν περνανε τα 30 αφου θα ειναι ελαχιστες οι δυνατοτητες μεταγγραφης σε αλλη ομαδα.
Κατα την γνωμη μου, θα πρεπει να αντιδρασει αμμεσα και δυναμικα ο ΠΣΑΚ, φτανωντας την κατασταση στα ακρα αν χρειαστει( οι πρωτοκλασσατοι αθλητες που τον αποτελουν εχουν δειξει οτι ειναι ευαισθητοι σε τετοια θεματα).
neopen32
Ομηροποίηση των τριαντάρηδων+ που πλήτονται από δεκάδες προβλήματα. Ειδικά για τους τριαντάρηδες+ παίκτες ομάδων που ανεβαίνουν ή το παλευουν, η σχετική ανακοίνωση γίνεται σε λάθος εποχή. Όσοι κατάλαβαν, κατάλαβαν
thantop
QUOTE(fairplayer @ May 20 2009, 18:14 ) *
Τραγικη αποφαση αυτη της ομοσπονδιας νομιζω.
Το θεμα σε ολες τις κατηγοριες ειναι να παιζει αυτος που μπορει ανεξαρτητου ηλικιας. Το μετρο αυτο σε καμια περιπτωση δεν εξασφαλιζει αναπτυξη των ακαδημιων. Αυτο που εξασφαλιζει σιγουρα ειναι πτωση του επιπεδου των ομαδων απο Α2 και κατω.
Με ποιο δικαιωμα η ομοσπονδια παιρνει τετοια αποφαση, χωρις καμια προειδοποιηση, αφηνοντας ξεκρεμαστους εκατονταδες ερασιτεχνες και ημιεπαγγελματιες αθλητες? Ηθελα να ξερα αν υπαρχουν τετοιοι περιορισμοι σε αλλη χωρα ή σε αλλο αθλημα.
Το προβλημα θα ειναι σιγουρα εντονοτερο στην επαρχια οπου υπαρχουν λιγες ομαδες και πολλοι αθλητες θα μεινουν χωρις ομαδες με το ετσι θελω της ομοσπονδιας.
Οι αθλητες που υφιστανται ηδη την εκμεταλλευση των συλλογων με τα δελτια τους,(οι οποιοι συλλογοι ζητανε πολλες φορες ποσα δυσαναλογα της προσφορας τους προς τον αθλητη), θα γινουν δεσμιοι των συλλογων τους οταν περνανε τα 30 αφου θα ειναι ελαχιστες οι δυνατοτητες μεταγγραφης σε αλλη ομαδα.
Κατα την γνωμη μου, θα πρεπει να αντιδρασει αμμεσα και δυναμικα ο ΠΣΑΚ, φτανωντας την κατασταση στα ακρα αν χρειαστει( οι πρωτοκλασσατοι αθλητες που τον αποτελουν εχουν δειξει οτι ειναι ευαισθητοι σε τετοια θεματα).

Μια αποφαση απο το πουθενα!!!!τι θα γινει τωρα?νεο μεταναστευτικο κυμα?μηπως να αρχισουμε ολοι απο 27 και πανω να ψαχνουμε ομαδες εξωτερικου ή απλα καποια αλλη δουλεια???
ANTIRISIAS
QUOTE(fairplayer @ May 20 2009, 18:14 ) *
Τραγικη αποφαση αυτη της ομοσπονδιας νομιζω.
Το θεμα σε ολες τις κατηγοριες ειναι να παιζει αυτος που μπορει ανεξαρτητου ηλικιας. Το μετρο αυτο σε καμια περιπτωση δεν εξασφαλιζει αναπτυξη των ακαδημιων. Αυτο που εξασφαλιζει σιγουρα ειναι πτωση του επιπεδου των ομαδων απο Α2 και κατω.
Με ποιο δικαιωμα η ομοσπονδια παιρνει τετοια αποφαση, χωρις καμια προειδοποιηση, αφηνοντας ξεκρεμαστους εκατονταδες ερασιτεχνες και ημιεπαγγελματιες αθλητες? Ηθελα να ξερα αν υπαρχουν τετοιοι περιορισμοι σε αλλη χωρα ή σε αλλο αθλημα.
Το προβλημα θα ειναι σιγουρα εντονοτερο στην επαρχια οπου υπαρχουν λιγες ομαδες και πολλοι αθλητες θα μεινουν χωρις ομαδες με το ετσι θελω της ομοσπονδιας.
Οι αθλητες που υφιστανται ηδη την εκμεταλλευση των συλλογων με τα δελτια τους,(οι οποιοι συλλογοι ζητανε πολλες φορες ποσα δυσαναλογα της προσφορας τους προς τον αθλητη), θα γινουν δεσμιοι των συλλογων τους οταν περνανε τα 30 αφου θα ειναι ελαχιστες οι δυνατοτητες μεταγγραφης σε αλλη ομαδα.
Κατα την γνωμη μου, θα πρεπει να αντιδρασει αμμεσα και δυναμικα ο ΠΣΑΚ, φτανωντας την κατασταση στα ακρα αν χρειαστει( οι πρωτοκλασσατοι αθλητες που τον αποτελουν εχουν δειξει οτι ειναι ευαισθητοι σε τετοια θεματα).



ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΑΠΟΦΑΣΗ, ΠΟΥ ΔΕΝ ΟΔΗΓΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ. ΜΑΛΛΟΝ ΟΔΗΓΕΙ ΣΕ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ.....
lelos
λιγες μερες μεινανε πριν τον μεγαλο αγωνα.... η ομαδα μου ειναι σε πολυ καλη κατασταση και θα κατεβει στην τριπολιτσα με μ ο ν α δ ι κ ο στοχο την νικη..............οπως ειπα κ σε προηγουμενο σχολιο μου,εχουμε πολυ καλυτερο υλικο και καλυτερο προπονητη κ το μονο που απομενει ειναι να το αποδειξουμε στο γηπεδο..........ολοι στην τριπολιτσα για τον μεγαλο τελικο.... smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
zelico
QUOTE(lelos @ May 20 2009, 23:59 ) *
λιγες μερες μεινανε πριν τον μεγαλο αγωνα.... η ομαδα μου ειναι σε πολυ καλη κατασταση και θα κατεβει στην τριπολιτσα με μ ο ν α δ ι κ ο στοχο την νικη..............οπως ειπα κ σε προηγουμενο σχολιο μου,εχουμε πολυ καλυτερο υλικο και καλυτερο προπονητη κ το μονο που απομενει ειναι να το αποδειξουμε στο γηπεδο..........ολοι στην τριπολιτσα για τον μεγαλο τελικο.... smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif

μην πεσεις πουθενα γιατι εχεις παρει πολυ φορα...................λελο!!!!
lelos
QUOTE(zelico @ May 21 2009, 00:05 ) *
μην πεσεις πουθενα γιατι εχεις παρει πολυ φορα...................λελο!!!!


φιλε μου μην εισαι ειρωνικος,απλα υποστηριζω την ομαδα μου.......τοσο κακο κανει;η μηπως πειραζει που λεω την αληθεια;........ασχολησου με την ομαδα σου καλυτερα...θα μασ πεις τελικα ποια ομαδα υποστηριζεις;;;;; shot.gif
xarison
QUOTE(lelos @ May 21 2009, 00:16 ) *
φιλε μου μην εισαι ειρωνικος,απλα υποστηριζω την ομαδα μου.......τοσο κακο κανει;η μηπως πειραζει που λεω την αληθεια;........ασχολησου με την ομαδα σου καλυτερα...θα μασ πεις τελικα ποια ομαδα υποστηριζεις;;;;; shot.gif

σας περιμενουμε φιλαρακο αλλα την σιγουρια σου να την μεταφερεις και στους παραγοντες σας.αφου εχετε τον μεσινα και τους παιχταραδες σας γιατι εχετε σπσει τα τηλεφωνα στην τριπολη?φοβαστε για κατι?για ρωτα τους δικους σας.παντως καλα κανεις και εισαι τοσο σιγουρος αλλα κρατα και μια πισινη.ακου που σου λεω.
lelos
QUOTE(xarison @ May 21 2009, 00:38 ) *
σας περιμενουμε φιλαρακο αλλα την σιγουρια σου να την μεταφερεις και στους παραγοντες σας.αφου εχετε τον μεσινα και τους παιχταραδες σας γιατι εχετε σπσει τα τηλεφωνα στην τριπολη?φοβαστε για κατι?για ρωτα τους δικους σας.παντως καλα κανεις και εισαι τοσο σιγουρος αλλα κρατα και μια πισινη.ακου που σου λεω.


δεν εχουμε τον μεσινα οπως ειρωνικα λες αλλα τουλαχιστον ο δικος μας προπονητης ειναι κλασεις ανωτερος απο τον δικο σας τον τραγουδιαρη smiley.gif .........θα σας κερδισουμε στα ισα κ ασε να παραπληροφορεισ τον κοσμο.....μην χαθεις την κυριακη το βραδυ,να σχολιασουμε το παιχνιδι.......
3pointer
QUOTE(menelaos @ May 20 2009, 12:36 ) *
Για χαλαρωσε λιγο που θα μου οτι παραπληροφορω τον κοσμο. Ηρθες και ειδες ενα παιχνιδι και μιλας κιολας. Ο Δουκας εχει 7 ηττες συνεχομενες και δε μιλησε κανενας μολις εχασε απο το Λαυριο ολοι κοπηκατε , πως ,γιατι και τετοια ομορφα!!!!!!





Αρχικα μην τρελενεσαι!!! αυτο που θελω να πω και μαλλον σου ειναι αρκετα δυσκολο να το καταλαβεις ειναι οτι το λαυριο κερδισε δικαια το παιχνιδι με το δουκα!! η διαφορα μας ειναι οτι επειδη μαλλον θεωρεις το δουκα μετρια ομαδα σε σχεση με σας, πας να δικαιολογησεις την αδυναμια σας να κερδισετε μια αδιαφορη βαθμολογικα ομαδα με ευκολια!! μην μ εκνευριζεσαι!! peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif
gasolis
QUOTE(lelos @ May 20 2009, 23:47 ) *
δεν εχουμε τον μεσινα οπως ειρωνικα λες αλλα τουλαχιστον ο δικος μας προπονητης ειναι κλασεις ανωτερος απο τον δικο σας τον τραγουδιαρη smiley.gif .........θα σας κερδισουμε στα ισα κ ασε να παραπληροφορεισ τον κοσμο.....μην χαθεις την κυριακη το βραδυ,να σχολιασουμε το παιχνιδι.......


Γιατί τραγουδιάρης???Εκτός από τον Τσουτσουμάνο υπάρχει και άλλος καλλιτέχνης προπονηταράς??? smiley.gif smiley.gif smiley.gif
xarison
QUOTE(lelos @ May 21 2009, 00:47 ) *
δεν εχουμε τον μεσινα οπως ειρωνικα λες αλλα τουλαχιστον ο δικος μας προπονητης ειναι κλασεις ανωτερος απο τον δικο σας τον τραγουδιαρη smiley.gif .........θα σας κερδισουμε στα ισα κ ασε να παραπληροφορεισ τον κοσμο.....μην χαθεις την κυριακη το βραδυ,να σχολιασουμε το παιχνιδι.......

κοιταξε γιατι αμα σας κερδισει ο τραγουδιαρης θα ειναι διπλα τα γελια.οσο για τα τηλεφωνακια ισχυει και ρωτα σου ξαναλεω τους παραγοντες σας να σου πουνε.κοιταξε ομως γιατι σου ξαναλεω η πολυ σιγουρια βλαπτει.τωρα εσυ ελα να με κερδισεις με τον ετορε τον γυρολογο που εχεις και ολοι τον ξερουνε και σαν ανθρωπο και σαν προπονητη.ειδικα οι πατησιωτες τον λατρευουνε φιλαρακο.
menelaos
QUOTE(gasolis @ May 21 2009, 00:53 ) *
Γιατί τραγουδιάρης???Εκτός από τον Τσουτσουμάνο υπάρχει και άλλος καλλιτέχνης προπονηταράς??? smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Δε με καταλαβες καλα φιλε και επειδη δεν διαβαζεις ολα τα ποστ μου θα επρεπε να ξερεις οτι ειχα και εχω σε περιοπτη θεση το Δουκα τον οποιο θεωρω μια αξιολογη και αθλητικη ομαδα. Απλα ειπα οτι με πειραξε που το επαιξαν σαν τρελοι το παιχνιδακι .
rover6
QUOTE(xarison @ May 21 2009, 01:08 ) *
κοιταξε γιατι αμα σας κερδισει ο τραγουδιαρης θα ειναι διπλα τα γελια.οσο για τα τηλεφωνακια ισχυει και ρωτα σου ξαναλεω τους παραγοντες σας να σου πουνε.κοιταξε ομως γιατι σου ξαναλεω η πολυ σιγουρια βλαπτει.τωρα εσυ ελα να με κερδισεις με τον ετορε τον γυρολογο που εχεις και ολοι τον ξερουνε και σαν ανθρωπο και σαν προπονητη.ειδικα οι πατησιωτες τον λατρευουνε φιλαρακο.

επειδη δεν ξερω ποιος ειναι ο λελος φιλε xarison και καλα θα κανει να μην εχει τετοια υπερμετρη σιγουρια, γιατι το παιχνιδακι ειναι πολυ δυσκολο σου λεω υπευθυνα παντως οτι κανενα τηλεφωνο απο παραγοντα δεν εχει εχει γινει.
οι παικτες μεταξυ τους μπορει να λενε πολλα αλλα επισημα δεν εχει γινει τιποτα.
αν εχει συμβει κατι τετοιο στειλε π.μ να το τσεκαρω.
οσο για τον σμυρνιωτη την γνωμη μου την εχω πει και την ξαναλεω οτι ειναι πολυ καλος προπονητης και το λεω γιατι εχω συνεργαστει μαζι 1 χρονο και πιο παλια που ηταν πιο νεος και εχω αποψη προσωπικη και οχι ακουσματα.

υ.γ 1
καλιτεχνης προπονητης μονο ο τσουτσουμανος.
μπορει να σταθει σε πιστα ανεταsmiley.gif

υ.γ 2
αν ρωτησεις επωνυμους πατησιωτες και παραγοντες θα σου πουν για τον λυκογιαννη.τωρα τα γατακια τα υπολοιπα δικαιωμα τους να εχουν μια αλλη αποψη .σεβαστο.
σαν ανθρωπος εξω απο το γηπεδο σου λεω ειναι σουπερ. αλλα οπως λενε καλυτερα να σου βγει το ματι παρα το ονομα.



QUOTE(neopen32 @ May 20 2009, 18:23 ) *
Ομηροποίηση των τριαντάρηδων+ που πλήτονται από δεκάδες προβλήματα. Ειδικά για τους τριαντάρηδες+ παίκτες ομάδων που ανεβαίνουν ή το παλευουν, η σχετική ανακοίνωση γίνεται σε λάθος εποχή. Όσοι κατάλαβαν, κατάλαβαν

δεν ξερω στα αληθεια ποσο συνταγματικο ειναι αυτο.
να κοβεις το μπασκετακι σε αθλητες 30 χρονων η να τα αναγκαζεις να περιορησουν τις απολαβες τους οταν ολοι ξερουμε οτι οι ηλικιες μεταξυ 27-33 σε καλους αθλητες ειναι η πιο δημιουργικη ηλικια πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω πως θα βοηθηθει το αθλημα.
και κατι πιο σημαντικο, ειναι οτι ολοι οι καλοι 30ρηδες θα την ψαξουν στην α2 πλεον και δεν βλεπω να παιζουν μικροι στην δευτερη την ταξη κατηγορια.
ποσο βοηθαει αυτο δεν μπορω να το καταλαβω, ισως η ομοσπονδια θα επρεπε να αναλυσει και το σκεπτικο της αποφασης αυτης για να καταλαβουμε και οι υπολοιποι μηπως εχουν δικιο και δεν το ξερουμε 24.gif τελικα
sportingara sta dyskola
[smiley.gif

υ.γ 2
αν ρωτησεις επωνυμους πατησιωτες και παραγοντες θα σου πουν για τον λυκογιαννη.τωρα τα γατακια τα υπολοιπα δικαιωμα τους να εχουν μια αλλη αποψη .σεβαστο.
σαν ανθρωπος εξω απο το γηπεδο σου λεω ειναι σουπερ. αλλα οπως λενε καλυτερα να σου βγει το ματι παρα το ονομα.




για τα γατακια εφερεσ τοση αστυνομια?για τα γατακια εβγαλες μονο προσκλησεις ονομαστηκες?
προσεχε πως μιλας γτ το σπορτιγκ ειναι απο το 1936 και δεν ειναι ομαδα 5 χρονον φοτοβοληδα
θα ξαναρθουμε και πολυ γρηγορα!
α και ποιον να ρωτησει?αυτον που κανονισατε να παρουμε 24 προσκλησεις σε αγωνα β εθν. που δεν εχει εισητηρια?
με πανω σφραγιδα του ικαρου?ουτε της εοκ ουτε του εσακε λεμε τωρα αλλα τη εσακε δεν εχεις βγαλει ποτε σαν συλογος απο τον εσακε!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.