Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' Εθνικη 2008-2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66
pass
QUOTE(rover6 @ Apr 12 2009, 21:32 ) *
μεσα εισαι.
εν τω μεταξυ μπηκα στην μεση και εκει να την δωσει δεν μπορεις να φανταστεις φιλε.
τελος παντων παμε για αλλα βλεπε ευοσμο.
Τις τεχνικές ποινές ποιος τις έφαγε;Ο προπονητής;Γιατί και στη γουμένισσα που παρολο ο αγώνας ήταν εύκολος ήταν λίγο εριστικός.Πάντως στο είπα και πάνω ο αγώνας με τον Εύοσμο είναι πολύ δύσκολος. Εμείς την πιο δύσκολη νίκη με ομάδα του βορρά εκτος την κάναμε με Εύοσμο. Και αν δεν ήταν τραυματίας ο Φιλιούσης ούτε απο Οφη θα έχαναν ούτε απο Αμύντα.Είναι πολύ καλύτερη ομάδα εντος απο την Γουμένισσα
ΟΛΑ
QUOTE(zelico @ Apr 12 2009, 22:46 ) *
εσυ οταν λες προγνωστικα να τα λες ξενερωτος γιατι κατι πρεπει να πινεις πρωι πρωι...................
Δεν μ αρέσει ο τρόπος αλλά θα σου απαντήσω. Που δε σου άρεσαν τα προγνωστικά μου;Μήπως οτι θα έχανε ο Αμύντας;Στο πόντο κρίθηκε ο αγώνας. Στο μόνο που έπεσα έξω ήταν το διπλό της καλαμαριάς που μου φαίνεται λίγο δύσκολο να έγινε νορμαλ. Να ξέρεις οτι πρώτος εγω έγραψα ότι ανακοινώνεται προπονητής ο Λυκογιάννης.Εγω έγραψα πρώτος οτι οι Κρητικοί ψάχνουν τρόπο να λύσουν τη συνεργασία με Δέδα.Γι αυτό όταν γράφουμε να σκεφτόμαστε.
GREER
QUOTE(xarison @ Apr 12 2009, 21:02 ) *
ανχος?χαχαχα.50 50 δεν εχει φιλε.και απο θεμα ατμοσφαιρας κοσμου θα εχετε την ιδια φιλοξενια που ειχαμε και μεις στο λαυριο.αψογη.οπως μας συμπεριφερθηκατε και εσεις.καλο πασχα να χεις και την αλλη κυριακη τα λεμε τριπολη.οτι και να πουμε εμεις δεν εχει καμμια σημασια.δεν παιζουμε εμεις αλλωστε.

Ειρωνικα το λες αυτο για τη φιλοξενια?? Δεν νομιζω. Ηταν πραγματι αψογη. Να φανταστεις οτι εγω καθομουν αναμεσα σας. Αλλα και χουλιγκαν να εχετε, δεν μας πειραζει. Δεν καταλαβαινουμε απο τετοια. Εχουμε περασει απο Αιγια, Καισσαριανες, Ηρακλεια και Λαγκαδαδες, οποτε μια ακομα δεν θα ειναι κατι το διαφορετικο.

QUOTE(rover6 @ Apr 12 2009, 23:02 ) *
εμεις φιλε οπως παιζουμε τωρα δυσκολα θα χασουμε αν και ειναι το αθλημα πονηρο.

Εκτος εαν παιξετε με το Λαυριο. tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Hayate
QUOTE(GREER @ Jan 12 2009, 02:30 ) *
Ποια Κομοτηνη ρε Hayate?? Τα ιδια λεγαμε και περσυ γι'αυτην την ομαδα. Επειδη χασαμε εμεις με 20 ποντους διαφορα?? Δεν ειναι ομαδα για ανοδο. Μπραβο τους παντως που το παλεβουν παρολαυτα.



QUOTE(Hayate @ Jan 12 2009, 03:18 ) *
Ρε Greer ξέρεις γιατί απορώ; Μπορεί να βάλαμε και τους μισούς πόντους από αιφνιδιασμό (εντάξει υπερβάλλω..).
Η ομάδα σου είναι αθλητική.. Πως τα κατάφερε να χάσει.. έπρεπε να είχε κάνει το ίδιο..



smiley.gif
ghate
QUOTE(rover6 @ Apr 12 2009, 21:00 ) *
φιλε εγω γραφω οτι βλεπω.
πολλα παντως ειπωθηκαν οτι δεν ηταν και δαχτυλος σερρων,αλλα ηταν απο αλλου.
ξαναλεω για να μην παρεξηγηθω οτι αυτα ειπωθηκαν εξω απο το γηπεδο στο τελος απο τριτους μπασκετικους,οπως πολλα ειπωθηκαν και για το διπλο της καλαμαριας.



Καθαρο διπλο της Καλαμαριας!!!! Ο Δουκας δε βλεποταν... Ενω ειναι ικανος για το καλυτερο (βλ Οφη εκτος, Αρκαδικο εντος) ειναι ικανος και για το χειροτερο (βλ. 2-0 που τον εχει Φλογα και Καλαμαρια).Θελω να σημειωσω ομως χωρις να αποτελει δικαιολογια οτι τον εχει θαψει το θεμα με το Δαις(η φυσιολογικη εδρα του).Εχουν παιξει 3 ματς στο τραγικο αυτο γηπεδο της καισαριανης (τα γνωστα νταμαρια) με ομαδες υποδιαιστερες απο αυτον και εχει μολις 1 νικη στα 3 παιχνιδια και αυτη στη παραταση(νικησε Ευοσμο δυσκολα, εχασε απο φλογα και τωρα καλαμαρια)!Ειναι κριμα γιατι ουσιαστικα η ομαδα ειναι λες και παιζει 3 λιγοτερα εντος!
Jabar
Η Καλαμαριά είναι ένα κλικ επάνω από τις ομάδες που κινδυνεύουν.Είναι για την βαθμολογία αυτό που λένε για το χρηματιστήριο,φυσιολογική διόρθωση.Ασε που εδώ και καιρό μου έχει κάτσει ότι του χρόνου ο Απόλλων θα ανέβει από την Β Εθνική.Αν έπεφτε πως θα ανέβαινε μετά smiley.gif
kesariani 4ever
QUOTE(ghate @ Apr 13 2009, 03:25 ) *
Καθαρο διπλο της Καλαμαριας!!!! Ο Δουκας δε βλεποταν... Ενω ειναι ικανος για το καλυτερο (βλ Οφη εκτος, Αρκαδικο εντος) ειναι ικανος και για το χειροτερο (βλ. 2-0 που τον εχει Φλογα και Καλαμαρια).Θελω να σημειωσω ομως χωρις να αποτελει δικαιολογια οτι τον εχει θαψει το θεμα με το Δαις(η φυσιολογικη εδρα του).Εχουν παιξει 3 ματς στο τραγικο αυτο γηπεδο της καισαριανης (τα γνωστα νταμαρια) με ομαδες υποδιαιστερες απο αυτον και εχει μολις 1 νικη στα 3 παιχνιδια και αυτη στη παραταση(νικησε Ευοσμο δυσκολα, εχασε απο φλογα και τωρα καλαμαρια)!Ειναι κριμα γιατι ουσιαστικα η ομαδα ειναι λες και παιζει 3 λιγοτερα εντος!

Δηλαδη μας λες οτι ο ΔΟΥΚΑΣ εχει καλυτερη ομαδα απο την Καλαμαρια και την Φλογα που εχασε στην Καισαριανη.Ειδες μηπως παιχτες που εχει η Καλαμαρια(Νανης,Περρακης,Πατρικης,Θυμνιος,
ρουλιαλης,Τεβετζιδης) και εκανε πλακα στο χθεσινο ματσακι ενω η Φλογα(Ζαρογιαννης,Μπουρδανος,Τσακαλερης,Μω
υσιαδης,Κλεπκος) και κερδισε δικαια στο συγκεκριμενο παιχνιδακι και μαλιστα στην παραταση.
Επισης μας λες οτι το ΔΑΙΣ ειναι εδρα.Με αυτα που λες νομιζω οτι μας κανεις πλακα.Ποιος Δουκας και ποια εδρα ρε φιλε?Μια χαρα ομαδα ειναι η φετινη αλλα οχι και να τα παραλεμε.Κοιταξε το προγραμμα και μαλλον θα κανει 5 ηττες και εαν κερδισουν ολοι οι αλλοι πολυ πιθανον θα κινδυνευσουν.Ελπιζω οχι διοτι ειναι ολοι τους(παιχτες,προπονητες) πολυ καλα παιδια και πολλοι συμπαθητικοι.
zarko8
ο φιλος kesariani 4ever ισως να μιλαει σωστα σε καποια πραγματα. τις επομενες αγωνιστικες θα αποδειξει ο δουκας αν τα αποτελεσματα που εχει φερει ως τωρα δεν ηταν πυροτεχνηματα. αλλιως ισως βρεθει σε βαθμολογικη θεση πολυ κατω απο αυτη που περιμεναν πολλοι...
GREER
QUOTE(Hayate @ Apr 13 2009, 02:07 ) *
smiley.gif

Ειδες που ειχαμε ενα προφητικο διαλογο τοτε, τον Ιανουαριο??? Χαχαχα!! Γελαω που το θυμηθηκες ρε Χαγιατε.
pass
QUOTE(Jabar @ Apr 13 2009, 09:09 ) *
Η Καλαμαριά είναι ένα κλικ επάνω από τις ομάδες που κινδυνεύουν.Είναι για την βαθμολογία αυτό που λένε για το χρηματιστήριο,φυσιολογική διόρθωση.Ασε που εδώ και καιρό μου έχει κάτσει ότι του χρόνου ο Απόλλων θα ανέβει από την Β Εθνική.Αν έπεφτε πως θα ανέβαινε μετά smiley.gif
Η Καλαμαριά με το μπάσκετ που παίζει το τελευταίο καιρό δεν μπορεί να κερδίσει κανένα.Στο μπάσκετ δεν έχει μονο σημασία τι παίκτες έχεις αλλά και αν ταιριάζουν αυτοί οι παίκτες μεταξύ τους.Έπειδη τους έφεραν οι μάνατζερ δεν σημαίνει ότι έκαναν καλή ομάδα. Την άλλη Κύριακή ο Δούκας αν περάσει μέσα απο τη Γουμένισσα γιατί οωσδήποτε θέλει μια νίκη ακόμη για να είναι ήσυχος θα κάνει πιο εύκολο το έργο μας.
basketka*los
QUOTE(kesariani 4ever @ Apr 7 2009, 23:23 ) *
Δεν ειναι ο ιδανικος τροπος αλλα σιγουρα ειναι προσπαθεια η οποια σε μεγαλο βαθμο οδηγει σε κατι καλο.Και οι επιλογες παιχτων σιγουρα τυχαιες δεν ηταν μιας και βλεπεις οτι ολα αυτα τα νεαρα παιδια(Νικου,Καραμπας,Γκαβανοπουλος) ειτε παιζουν ακομα στην ομαδα μας ειτε κανουν μια αξιοπρεπη πορεια σε αλλους συλλογους.Και να ξερεις οτι η ΝΗΑΡ εχει μεγαλη δυναμικη και επειδη υπαρχουν ανθρωποι για πολλα χρονια που την αγαπανε δυσκολα θα διαλυθει.Και δεν απευθυνομαι μονο σε αυτους που φαινονται αλλα και σε ανθρωπους οι οποιοι ειναι απο πισω και προσφερουν πολυ μεγαλη βοηθεια χωρις κανενα οικονομικο κινητρο.Και οχι μονο προσπαθησαμε αλλα τα καταφεραμε και δημιουργησαμε παλι κατι πολυ καλο το οποιο ειναι απολυτα υγιης.
Να ξερεις πως στο κλειστο της Καισαριανης γυμναζονται πλεον 250-300 παιδακια σε καθημερινη βαση.Και ενα πολυ μεγαλο μπραβο στον κοσμο της Καισαριανης που ηταν κοντα στην ομαδα και στις πολυ δυσκολες στιγμες.Για ρωτα τον Καραμπα και τον Γκαβανοπουλο εαν μπορουν πλεον να παιξουν στην εξεδρα του Δουκα και θα καταλαβεις τι εννοω.Α και μην ξεχασω τον Μιχαλο ο οποιος βρηκε την υγεια του στην ομαδα μας και εχει κανει 3 καταπληκτικες χρονιες την μια καλυτερη απο την αλλη.

Εχεις απολυτο δικιο φιλε μου εκ του αποτελεσματος οπως σου ξαναπα...Αν και η κουβεντα ξεκινησε για το Σπορτιγκ,εσυ μου τη μετεφερες στην ομαδα σου και τι εχετε καταφερει,αλλα σε δικαιολογω γιατι ολοι εχουμε καταλαβει εδω μεσα ποσο την αγαπας!
patrice loko
ο Δουκας παιδια με τη χθεσινη ηττα της Γουμανισσας σωθηκε και μαθηματικα!!!
pass
QUOTE(patrice loko @ Apr 13 2009, 13:27 ) *
ο Δουκας παιδια με τη χθεσινη ηττα της Γουμανισσας σωθηκε και μαθηματικα!!!
26.04.09 17:00 ΑΟΚ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑΣ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ _ : _
27 03.05.09 17:00 ΑΟΚ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑΣ - ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ _ : _
28 10.05.09 17:00 ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ - ΑΟΚ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑΣ _ : _
29 17.05.09 17:00 ΑΟΚ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑΣ - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ _ : _
30 24.05.09 17:00 ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ - ΑΟΚ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑΣ

5 στα 5 μπορεί να κάνει η Γουμένισσα
xarison
QUOTE(GREER @ Apr 13 2009, 00:13 ) *
Ειρωνικα το λες αυτο για τη φιλοξενια?? Δεν νομιζω. Ηταν πραγματι αψογη. Να φανταστεις οτι εγω καθομουν αναμεσα σας. Αλλα και χουλιγκαν να εχετε, δεν μας πειραζει. Δεν καταλαβαινουμε απο τετοια. Εχουμε περασει απο Αιγια, Καισσαριανες, Ηρακλεια και Λαγκαδαδες, οποτε μια ακομα δεν θα ειναι κατι το διαφορετικο.


Εκτος εαν παιξετε με το Λαυριο. tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif

ειρωνικα?σου λεω οπως μας φιλοξενησατε θα σας φιλοξενησουμε.αφου οπως λες ησασταν αψογοι ετσι θα ειμαστε και εμεις.ακριβως ομως οπως και εσεις.ουτε περισσοτερο ουτε λιγοτερο.γιατι παει αλλου το μυαλο σου?με ξερεις ξερεις ποιος ειμαι και ξερω ποιος εισαι.δεν το καταλαβαινω γιατι μπερδευεις αλλες εδρες.
ΟΛΑ
QUOTE(xarison @ Apr 13 2009, 17:35 ) *
ειρωνικα?σου λεω οπως μας φιλοξενησατε θα σας φιλοξενησουμε.αφου οπως λες ησασταν αψογοι ετσι θα ειμαστε και εμεις.ακριβως ομως οπως και εσεις.ουτε περισσοτερο ουτε λιγοτερο.γιατι παει αλλου το μυαλο σου?με ξερεις ξερεις ποιος ειμαι και ξερω ποιος εισαι.δεν το καταλαβαινω γιατι μπερδευεις αλλες εδρες.
Προσωπικά δεν πιστεύω ο Αρκαδικός να πουλήσει τόσο φτηνά ότι έχτιζε όλη τη χρονιά.Βλέπω να κρατάει την έδρα και να εύχεται ήττα της καλιθέας μέσα στον Εύοσμο.Γιατί ας μη ξεχνάμε είναι αδύνατος εκτος
team
QUOTE(patrice loko @ Apr 13 2009, 15:27 ) *
ο Δουκας παιδια με τη χθεσινη ηττα της Γουμανισσας σωθηκε και μαθηματικα!!!


Μαθηματικά φίλε δεν σώθηκε ο Δούκας.Υπάρχει σενάριο,ακραίο βέβαια,που ο Δούκας υποβιβάζεται.
ghate
QUOTE(kesariani 4ever @ Apr 13 2009, 11:28 ) *
Δηλαδη μας λες οτι ο ΔΟΥΚΑΣ εχει καλυτερη ομαδα απο την Καλαμαρια και την Φλογα που εχασε στην Καισαριανη.Ειδες μηπως παιχτες που εχει η Καλαμαρια(Νανης,Περρακης,Πατρικης,Θυμνιος,

�ρουλιαλης,Τεβετζιδης) και εκανε πλακα στο χθεσινο ματσακι ενω η Φλογα(Ζαρογιαννης,Μπουρδανος,Τσακαλερης,Μω
υσιαδης,Κλεπκος) και κερδισε δικαια στο συγκεκριμενο παιχνιδακι και μαλιστα στην παραταση.
Επισης μας λες οτι το ΔΑΙΣ ειναι εδρα.Με αυτα που λες νομιζω οτι μας κανεις πλακα.Ποιος Δουκας και ποια εδρα ρε φιλε?Μια χαρα ομαδα ειναι η φετινη αλλα οχι και να τα παραλεμε.Κοιταξε το προγραμμα και μαλλον θα κανει 5 ηττες και εαν κερδισουν ολοι οι αλλοι πολυ πιθανον θα κινδυνευσουν.Ελπιζω οχι διοτι ειναι ολοι τους(παιχτες,προπονητες) πολυ καλα παιδια και πολλοι συμπαθητικοι.

Φιλε είναι η δικη σου αποψη και θελω τωρα να πω και τη δικη μου!!!
Ο βαθμολογικος πινακας δειχνει ξεκαθαρα το ποιος είναι καλυτερος!Μου θυμιζεις τα παιδια του Λαυριου(σορρυ παιδια αλλα είναι αληθεια ετσι λεγατε) που περσυ επειδη κερδιζαν εντος ολους τους πρωτους ελεγαν ότι είναι καλυτεροι από Δραμα,Λαγκαδα Αιγιο,ακομα και από την δικη σου ομαδα,τη Νηαρ.Περσυ τους εκραζες αλλα φετος κανεις όπως αυτοι!Τελοσπαντων!
Και επειδη δε ξερεις καποια πραγματα οι παιχτες του Δουκα είναι πολύ καλοι και πολύ ελπιδοφοροι.Θα μπορουσαν να εχουν παει ακομα καλυτερα αλλα είναι ατυχοι γιατι καποια παιδια πανε από παιχνιδι σε παιχνιδι με μολις μια προπονηση, σχεδον από την αρχη της χρονιας!
Οσο για το Δαις , εχεις ένα δικιο…Στο θεμα του κοσμου ομως…Δεν είναι η εδρα με ολη τη σημασια της λεξης αλλα θα σου θυμισω ότι ολοι εχασαν και ευκολα εκει μεσα(Αρκαδικος Σερρες Καλλιθεα Κομοτηνη). Μονο ο ΟΦΗ περασε!Αυτο δειχνει ότι για τα παιδια ισχυει κατι τετοιο.Πιστευουν ότι είναι ΕΔΡΑ!Παιζουν πολύ καλυτερα εκει από ότι π.χ. στα Νταμαρια!
Και τελος θα σου κανω μια ερωτηση.Μια είναι η αηττητη εδρα φετος.Του Αρκαδικου…Πιστευεις θα ηταν ακομη αηττητη αν απο τα 15 παιχνιδια που εχει εντος τα 3 τα επιαζε στα νταμαρια π.χ.? Νομιζω πως όχι… Μπορει να κανω λαθος!
patrice loko
QUOTE(team @ Apr 13 2009, 18:11 ) *
Μαθηματικά φίλε δεν σώθηκε ο Δούκας.Υπάρχει σενάριο,ακραίο βέβαια,που ο Δούκας υποβιβάζεται.

sorry βιαστηκα .Εχεις δικιο φιλε...δεν εχει σωθει ακομη μαθηματικα!
kesariani 4ever
QUOTE(ghate @ Apr 13 2009, 19:34 ) *
Φιλε είναι η δικη σου αποψη και θελω τωρα να πω και τη δικη μου!!!
Ο βαθμολογικος πινακας δειχνει ξεκαθαρα το ποιος είναι καλυτερος!Μου θυμιζεις τα παιδια του Λαυριου(σορρυ παιδια αλλα είναι αληθεια ετσι λεγατε) που περσυ επειδη κερδιζαν εντος ολους τους πρωτους ελεγαν ότι είναι καλυτεροι από Δραμα,Λαγκαδα Αιγιο,ακομα και από την δικη σου ομαδα,τη Νηαρ.Περσυ τους εκραζες αλλα φετος κανεις όπως αυτοι!Τελοσπαντων!
Και επειδη δε ξερεις καποια πραγματα οι παιχτες του Δουκα είναι πολύ καλοι και πολύ ελπιδοφοροι.Θα μπορουσαν να εχουν παει ακομα καλυτερα αλλα είναι ατυχοι γιατι καποια παιδια πανε από παιχνιδι σε παιχνιδι με μολις μια προπονηση, σχεδον από την αρχη της χρονιας!
Οσο για το Δαις , εχεις ένα δικιο…Στο θεμα του κοσμου ομως…Δεν είναι η εδρα με ολη τη σημασια της λεξης αλλα θα σου θυμισω ότι ολοι εχασαν και ευκολα εκει μεσα(Αρκαδικος Σερρες Καλλιθεα Κομοτηνη). Μονο ο ΟΦΗ περασε!Αυτο δειχνει ότι για τα παιδια ισχυει κατι τετοιο.Πιστευουν ότι είναι ΕΔΡΑ!Παιζουν πολύ καλυτερα εκει από ότι π.χ. στα Νταμαρια!
Και τελος θα σου κανω μια ερωτηση.Μια είναι η αηττητη εδρα φετος.Του Αρκαδικου…Πιστευεις θα ηταν ακομη αηττητη αν απο τα 15 παιχνιδια που εχει εντος τα 3 τα επιαζε στα νταμαρια π.χ.? Νομιζω πως όχι… Μπορει να κανω λαθος!

Πραγματικα δεν καταλαβαινω τι εννοεις οτι κανουμε τα ιδια.Και θελω να μου πεις ποιον εκραζα περσι.Εμεις παιζουμε παντα καθαρα διοτι εαν θυμασαι καλα οταν στην Α'2 χρειαστηκαμε καποια ματσακια κανεις δεν μας τα εδωσε εαν θυμασαι καλα.Αυτα για να καταλαβεις καποια πραγματα.
Οσο για τον Δουκα συμφωνω απολυτα πως οι παιχτες του ειναι πολυ καλου και ελπιδοφοροι αλλα εγω τι φταιω εαν πανε απο παιχνιδι σε παιχιδι.Δικο τους θεμα αυτο.Και αλλες ομαδες ειναι ατυχες αλλα δεν λενε το παραμικρο.
Οσο για το θεμα της εδρας διαφωνω ριζικα με αυτα που λες διοτι σε μικρο γηπεδο βολευει τις ομαδες που δεν εχουν κοσμο και γενικα θελουν το ματσακι.Διοτι εαν θυμασαι καλα ο Δουκας ειχε παρει το παιχνιδι με το Παγκρατι στην Γ'Εθνικη στο ιδιο γηπεδο τοτε που ανεβηκε οπως και οταν επεσε απο την Α'2 ειχε κερδισει ολες τις ομαδες στα νταμαρια και ειχε χασει ολα τα παιχνιδια στο ΔΑΙΣ με αποκορυφωμα το ματσακι με ΗΛΥΣΙΑΚΟ.Ετσι για να φρεσκαρουμε την μνημη μας.
Και στο λεω οτι εαν δεν κερδισει στην Γουμενισσσα θα κανει 5 κολλητες ηττες και μετα θα αρχισουν τα προβληματα.Μακαρι βεβαια μα μην πεσουν.
ghate
QUOTE(kesariani 4ever @ Apr 13 2009, 21:00 ) *
Πραγματικα δεν καταλαβαινω τι εννοεις οτι κανουμε τα ιδια.Και θελω να μου πεις ποιον εκραζα περσι.Εμεις παιζουμε παντα καθαρα διοτι εαν θυμασαι καλα οταν στην Α'2 χρειαστηκαμε καποια ματσακια κανεις δεν μας τα εδωσε εαν θυμασαι καλα.Αυτα για να καταλαβεις καποια πραγματα.
Οσο για τον Δουκα συμφωνω απολυτα πως οι παιχτες του ειναι πολυ καλου και ελπιδοφοροι αλλα εγω τι φταιω εαν πανε απο παιχνιδι σε παιχιδι.Δικο τους θεμα αυτο.Και αλλες ομαδες ειναι ατυχες αλλα δεν λενε το παραμικρο.
Οσο για το θεμα της εδρας διαφωνω ριζικα με αυτα που λες διοτι σε μικρο γηπεδο βολευει τις ομαδες που δεν εχουν κοσμο και γενικα θελουν το ματσακι.Διοτι εαν θυμασαι καλα ο Δουκας ειχε παρει το παιχνιδι με το Παγκρατι στην Γ'Εθνικη στο ιδιο γηπεδο τοτε που ανεβηκε οπως και οταν επεσε απο την Α'2 ειχε κερδισει ολες τις ομαδες στα νταμαρια και ειχε χασει ολα τα παιχνιδια στο ΔΑΙΣ με αποκορυφωμα το ματσακι με ΗΛΥΣΙΑΚΟ.Ετσι για να φρεσκαρουμε την μνημη μας.
Και στο λεω οτι εαν δεν κερδισει στην Γουμενισσσα θα κανει 5 κολλητες ηττες και μετα θα αρχισουν τα προβληματα.Μακαρι βεβαια μα μην πεσουν.


περσυ εδω στο φορουμ τα παιδια του λαυριου εβγαιναν και ισχυριζοντουσαν οτι ειναι η καλυτερη ομαδα της κατηγοριας επειδη εριχναν 20αρες στα εντος... και σου ειπα μην εχεις την ιδια λογικη... ο καλυτερος φαινεται στη διαρκεια και στο βαθμολογικο πινακα!!!!δεν ειπα κατι για καθαρα ματς της Νηαρ! δε με καταλαβες μαλλον... τελοσπαντων! Ισχυουν οσα ειπες για την ιστορια με τα νταμαρια .... εγω ομως μιλησα για φετος ... οτι φετος δειχνει να μην ταιριαζουν τα νταμαρια στο δουκα ισως επειδη οπως ειπες και συ ειναι μικρο γηπεδο και αυτο το φετινο δουκα που τρεχει πολυ δε το βολευει... δε μιλησα για το παρελθον.το τι εγινε παλιοτερα αλλη ιστορια!

οσο για το αν αλλες ομαδες γκριναζουν για τραυματιες θα σου θυμισω ποσο εχουμε κουραστει να ακουμε για τους τραυματιες των σερρων και ποσο καλυτερη ομαδα θα ηταν με αυτους, και πιστευω να μην εχει ξεχασει κανεις τα "κλαματα" κατω απο κρητη μετα την τιμωρια του τσακιριδη!ποσο γκρινια υπηρχε που εχασαν ενα παιχτη!!!!τοτε δεν ειπες τπτ... αυτα για να μη κατακρινουμε καποιον που θελει απλα να αναφερει καποια γεγονοτα!
pass
QUOTE(ghate @ Apr 13 2009, 19:39 ) *
περσυ εδω στο φορουμ τα παιδια του λαυριου εβγαιναν και ισχυριζοντουσαν οτι ειναι η καλυτερη ομαδα της κατηγοριας επειδη εριχναν 20αρες στα εντος... και σου ειπα μην εχεις την ιδια λογικη... ο καλυτερος φαινεται στη διαρκεια και στο βαθμολογικο πινακα!!!!δεν ειπα κατι για καθαρα ματς της Νηαρ! δε με καταλαβες μαλλον... τελοσπαντων! Ισχυουν οσα ειπες για την ιστορια με τα νταμαρια .... εγω ομως μιλησα για φετος ... οτι φετος δειχνει να μην ταιριαζουν τα νταμαρια στο δουκα ισως επειδη οπως ειπες και συ ειναι μικρο γηπεδο και αυτο το φετινο δουκα που τρεχει πολυ δε το βολευει... δε μιλησα για το παρελθον.το τι εγινε παλιοτερα αλλη ιστορια!

οσο για το αν αλλες ομαδες γκριναζουν για τραυματιες θα σου θυμισω ποσο εχουμε κουραστει να ακουμε για τους τραυματιες των σερρων και ποσο καλυτερη ομαδα θα ηταν με αυτους, και πιστευω να μην εχει ξεχασει κανεις τα "κλαματα" κατω απο κρητη μετα την τιμωρια του τσακιριδη!ποσο γκρινια υπηρχε που εχασαν ενα παιχτη!!!!τοτε δεν ειπες τπτ... αυτα για να μη κατακρινουμε καποιον που θελει απλα να αναφερει καποια γεγονοτα!
Συμφωνώ απόλυτα μ αυτά που λες.Οι καλύτερες ομάδες φαίνονται στο βαθμολογικό πίνακα.Όταν αρχίζει μια χρονιά όλα πρέπει να τα υπολογίζεις,τραυματισμούς ,τιμωρίες και το σημαντικότερο να έχεις διάρκεια εντος,εκτος.Εμείς τα προηγούμενα χρόνια κάναμε το ίδιο λάθος μ΄αυτό που κάνει το Λαύριο κάνει μερικές μεγάλες νίκες αλλά στερείται διάρκειας ιδίως εκτος
kesariani 4ever
QUOTE(ghate @ Apr 13 2009, 21:39 ) *
περσυ εδω στο φορουμ τα παιδια του λαυριου εβγαιναν και ισχυριζοντουσαν οτι ειναι η καλυτερη ομαδα της κατηγοριας επειδη εριχναν 20αρες στα εντος... και σου ειπα μην εχεις την ιδια λογικη... ο καλυτερος φαινεται στη διαρκεια και στο βαθμολογικο πινακα!!!!δεν ειπα κατι για καθαρα ματς της Νηαρ! δε με καταλαβες μαλλον... τελοσπαντων! Ισχυουν οσα ειπες για την ιστορια με τα νταμαρια .... εγω ομως μιλησα για φετος ... οτι φετος δειχνει να μην ταιριαζουν τα νταμαρια στο δουκα ισως επειδη οπως ειπες και συ ειναι μικρο γηπεδο και αυτο το φετινο δουκα που τρεχει πολυ δε το βολευει... δε μιλησα για το παρελθον.το τι εγινε παλιοτερα αλλη ιστορια!

οσο για το αν αλλες ομαδες γκριναζουν για τραυματιες θα σου θυμισω ποσο εχουμε κουραστει να ακουμε για τους τραυματιες των σερρων και ποσο καλυτερη ομαδα θα ηταν με αυτους, και πιστευω να μην εχει ξεχασει κανεις τα "κλαματα" κατω απο κρητη μετα την τιμωρια του τσακιριδη!ποσο γκρινια υπηρχε που εχασαν ενα παιχτη!!!!τοτε δεν ειπες τπτ... αυτα για να μη κατακρινουμε καποιον που θελει απλα να αναφερει καποια γεγονοτα!

Kαι τι σχεση εχω εγω με τα παιδια απο το Λαυριο.Εγω δεν ισχυριζομαι οτι εχω φετος την καλυτερη ομαδα απλως λεω οτι η ομαδα μου κανει πολυ καλη πορεια βαση των αναλογιων.Τωρα ολα τα αλλα ειναι απλως για να τα λεμε.Οσον αφορα το θεμα του γηπεδου διαφωνω παλι μαζι σου διοτι ο Δουκας δεινει καθε χρονο 30 ματσακια εκτος εδρας.Ποιο Δαις και ποια Νταμαρια οταν παιζεις με γνωστους και συγγενεις και οποια αλλη ομαδα ερχεται το κανει εδρα του.
ghate
QUOTE(kesariani 4ever @ Apr 14 2009, 00:14 ) *
Kαι τι σχεση εχω εγω με τα παιδια απο το Λαυριο.Εγω δεν ισχυριζομαι οτι εχω φετος την καλυτερη ομαδα απλως λεω οτι η ομαδα μου κανει πολυ καλη πορεια βαση των αναλογιων.Τωρα ολα τα αλλα ειναι απλως για να τα λεμε.Οσον αφορα το θεμα του γηπεδου διαφωνω παλι μαζι σου διοτι ο Δουκας δεινει καθε χρονο 30 ματσακια εκτος εδρας.Ποιο Δαις και ποια Νταμαρια οταν παιζεις με γνωστους και συγγενεις και οποια αλλη ομαδα ερχεται το κανει εδρα του.


καλα πλακα μου κανεις μαλλον!!!εσυ δεν ειπες οτι ειναι καλυτερη η καλαμαρια και η φλογα απο το δουκα?ποιος μιλησε για τη νηαρ?και σου απαντησα οτι ολα κρινονται με βαση τη βαθμολογια και τη διαρκεια που εχει καθε ομαδα!τπτ περισσοτερο τπτ λιγοτερο.μαλλον δε με καταλαβαινεις τοσο στο παραπανω οσο και στο κομματι εδρας! σε ευχαριστω για την ανταλλαγη αποψεων!

QUOTE(pass @ Apr 13 2009, 21:57 ) *
Συμφωνώ απόλυτα μ αυτά που λες.Οι καλύτερες ομάδες φαίνονται στο βαθμολογικό πίνακα.Όταν αρχίζει μια χρονιά όλα πρέπει να τα υπολογίζεις,τραυματισμούς ,τιμωρίες και το σημαντικότερο να έχεις διάρκεια εντος,εκτος.Εμείς τα προηγούμενα χρόνια κάναμε το ίδιο λάθος μ΄αυτό που κάνει το Λαύριο κάνει μερικές μεγάλες νίκες αλλά στερείται διάρκειας ιδίως εκτος

σωστος!!!!
rover6
QUOTE(pass @ Apr 13 2009, 21:57 ) *
Συμφωνώ απόλυτα μ αυτά που λες.Οι καλύτερες ομάδες φαίνονται στο βαθμολογικό πίνακα.Όταν αρχίζει μια χρονιά όλα πρέπει να τα υπολογίζεις,τραυματισμούς ,τιμωρίες και το σημαντικότερο να έχεις διάρκεια εντος,εκτος.Εμείς τα προηγούμενα χρόνια κάναμε το ίδιο λάθος μ΄αυτό που κάνει το Λαύριο κάνει μερικές μεγάλες νίκες αλλά στερείται διάρκειας ιδίως εκτος

συμφωνω με φιλο pass .
στα ντερμπυ υπαρχει και αλλη ψυχολογια, το πρωταθλημα ομως κρινεται στα παιχνιδια με τους μικρομεσαιους.
εμεις δεν στεναχωρηθηκαμε για τιε ηττες του λαυριου και του αμυντα αλλα για τις ηττες σε φλογα,και δουκα.
στα ντερμπυ αλλωστε για αυτο λεγονται και ετσι ολα ειναι ανοικτα, τα θεωρητικα ευκολα ειναι το κλειδι για ανοδο σε αυτην την κολοκατηγορια.
και αποδυκνιεται περιτρανα οτι ομαδες που χτιζονται γυρω απο εναν παικτη η δυο σιγουρα καπου στην διαρκεια χανουν.
τρανο παραδειγμα ο αρκαδικος που ενω ξεκινησε φουριοζος μετα απο την ατυχια του σκουζη ειναι σιγουρο οτι θα εχει προβλημα στο τελος.
ακομη και ο οφη ελειψε ο τσακιριδης και εκανε ηττες κολλητες.

QUOTE(team @ Apr 13 2009, 18:11 ) *
Μαθηματικά φίλε δεν σώθηκε ο Δούκας.Υπάρχει σενάριο,ακραίο βέβαια,που ο Δούκας υποβιβάζεται.

το κακο με τον δουκα ειναι οτι για το παιχνιδι της κυριακης ακουστηκαν πολλα και εχασε την αξιοπιστια του για μενα.
δεν πιστευω οτι θα κινδυνευσει αλλα ολα ειναι δανεικα σε αυτην την ζωη.
menelaos
Καποιοι ασχολουνται με το Λαυριο και με την κλαψα μας οπως χαρακτηριστικα αναφερουν. Εγω λεω να κοιταξουν τις ομαδες τους και να μην ασχολουνται με εμας. Θα αναφερθω στον πρωτο που μας εκρινε και ελεγε για περυσι. Αν μας πει πως ανεβηκε ο Λαγκαδας και το Αιγιο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Οσο για τις φετινες Σερρες και τον Αρκαδικο γιατι τους παιζουν συγκεκριμενοι διαιτητες σε συγκεκριμενα παιχνιδια. Ξερω δεν μπορω να αποδειξω τιποτα και να σταματησω να λεω μα.....ες οποιος θελει απο κοντα ομως μπορω να του πω πολλα για διαιτητες και αλλα τετοια νοστιμα με αποδειξεις και με συμβολαιογραφους και οποιος καταλαβε καταλαβε.
Επισης λεω σε κατι φιλους που θυμουνται και διαβαζουν επιλεκτικα οτι οι φιλοι του Λαυριου ειναι οι μονοι που εχουν κραξει ανοιχτα την ομαδα τους στις κακιστες εμφανισεις τους και φετος και περυσι, αλλα δεν μπορουμε να μην λεμε και να μην φωναζουμε στα αγρια στησιματα που εχουμε δεχτει!!!!!!!!!!!!!!


QUOTE(menelaos @ Apr 14 2009, 05:30 ) *
Καποιοι ασχολουνται με το Λαυριο και με την κλαψα μας οπως χαρακτηριστικα αναφερουν. Εγω λεω να κοιταξουν τις ομαδες τους και να μην ασχολουνται με εμας. Θα αναφερθω στον πρωτο που μας εκρινε και ελεγε για περυσι. Αν μας πει πως ανεβηκε ο Λαγκαδας και το Αιγιο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Οσο για τις φετινες Σερρες και τον Αρκαδικο γιατι τους παιζουν συγκεκριμενοι διαιτητες σε συγκεκριμενα παιχνιδια. Ξερω δεν μπορω να αποδειξω τιποτα και να σταματησω να λεω μα.....ες οποιος θελει απο κοντα ομως μπορω να του πω πολλα για διαιτητες και αλλα τετοια νοστιμα με αποδειξεις και με συμβολαιογραφους και οποιος καταλαβε καταλαβε.
Επισης λεω σε κατι φιλους που θυμουνται και διαβαζουν επιλεκτικα οτι οι φιλοι του Λαυριου ειναι οι μονοι που εχουν κραξει ανοιχτα την ομαδα τους στις κακιστες εμφανισεις τους και φετος και περυσι, αλλα δεν μπορουμε να μην λεμε και να μην φωναζουμε στα αγρια στησιματα που εχουμε δεχτει!!!!!!!!!!!!!!



Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Αγαπημένος Παίχτης: Josh Childress
Και μια ερωτηση πως γινεται ρε φιλε ghate αυτο?????????Θα μας τρελανεις ή εχεις μπλεξει λιγο τα πραγματα!!!!
ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟΣ
Καλημερα παιδια καινουριος στο φορουμ.

********

Αξιζουν να ανεβουν κατα την γνωμη μου ΑΜΥΝΤΑΣ και οι 2 ΙΚΑΡΟΙ.Τα ξαναλεμε.




edit: Ανώνυμες συκοφαντίες δεν επιτρέπονται. Αν το συνεχίσεις, θα υποστείς τις ανάλογες κυρώσεις!!!
pass

Μαζί με την Καλαμαριά σώνεται η Φλόγα ( παίζουν μεταξύ τους )και πέφτει η Γουμένισσα.Μάλιστα αν κάνει διπλό ο Δούκας μέσα στη Γουμένισσα η υπόθεση σωτηρία τελειώνει.
ghate
QUOTE(menelaos @ Apr 14 2009, 05:32 ) *
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Αγαπημένος Παίχτης: Josh Childress
Και μια ερωτηση πως γινεται ρε φιλε ghate αυτο?????????Θα μας τρελανεις ή εχεις μπλεξει λιγο τα πραγματα!!!!


ρε αδερφε... απο πλακες δε ξερεις...?η' ειναι τοσο σημαντικο θεμα του παο και του τσιλντρες που δε σηκωνει πλακες?

εγω δε μπηκα ουδεποτε στο θεμα στημενων απο διαιτησιες... με ακουσες ποτε??? σε παρακαλω απαντησε μου... εγω ειπα μονο οτι περσυ λεγαται οτι ησσταν καλυτεροι απο τη μια και την αλλη ομαδα που ανεβηκαν(δε ξερω πως και δε μπαινω 'παλι'σε αυτη τη διαδικασια) και τελικα εχανες σε γουμενισσα και απο φλογα εντος... ε που να ανεβεις ετσι??? δεν αρκουν τα ντερμπι αλλα η διαρκεια αυτο ηθελα να πω αλλα και συ μυγιαστηκες!!!! τπτ περισσοτερο τπτ λιγοτερο.... οι φιλοι rover και pass το καταλαβαν... εσυ γιατι θες να δωσεις αλλη ερμηνεια στα σχολια μου ωστε να δημιουργηθει θεμα...

οσο για το φιλο παρασκηνιο που ξαφνικα μπηκε και εγραψε μια φορα και κατηγγειλε ενα σωρο ανθρωπους(επειδη σβηστηκε μπορειτε να το δειτε απο την επικολληση του pass) θελω να πω οτι μπορει και να ειναι ετσι τα πραγματα... αλλα ησουν στο γηπεδο να δεις το ματσακι... και θα παρακαλεσω το φιλο απο τη καισαριανη που ειπε οτι το ειδε να μας πει αν ποτε του περασε το μυαλο αυτο!!!??????
rover6
QUOTE(pass @ Apr 14 2009, 10:26 ) *
Μαζί με την Καλαμαριά σώνεται η Φλόγα ( παίζουν μεταξύ τους )και πέφτει η Γουμένισσα.Μάλιστα αν κάνει διπλό ο Δούκας μέσα στη Γουμένισσα η υπόθεση σωτηρία τελειώνει.

φιλε pass βλεποντας το προγραμμα η γουμενισσα εχει ευκολα ματσακια στο τελος,λες να κινδυνευσει και κανενας πιερικος παροτι εχει αβερειτζ απο γουμενισσα?

pass
QUOTE(rover6 @ Apr 14 2009, 17:39 ) *
φιλε pass βλεποντας το προγραμμα η γουμενισσα εχει ευκολα ματσακια στο τελος,λες να κινδυνευσει και κανενας πιερικος παροτι εχει αβερειτζ απο γουμενισσα?
Φίλε rover6 τη μόνη ομάδα που κυνηγάει η Γουμένισσα είναι η Φλόγα.Άν η φλόγα με το πρόγραμμα που έχει δεν κάνει υπέρβαση νίκη δηλ εκτος με Κομοτηνή ή Καλαμαρια και παίζοντας δυο ντέρμπι έχει δύσκολο πρόγραμμα. Τώρα αν χάσει η Γουμένισσα απο το Δούκα δυστυχώς πρέπει να κερδίσει εμας και μέσα στο Εύοσμο που στη περίπτωση ήττας απο εσας (Καλιθέα) θα παίξουν αγώνα ζωης και θανάτου. Γι αυτό σου είπα ο πιο δύσκολος αγώνα σας είναι με Εύοσμο παρα με Γουμένισσα.Όσο για το πιερικό θα φτάσει τις 14 νίκες
menelaos
Αληθεια δεν ξερω αν εγω μυγιαζομαι αλλα επειδη μαλλον δεν ξερεις πολλα πραγματα απο γκριζους λυκους και ορισμους διαιτητων δε σου απαντω.Αλλα οποιος θελει να γελασει και οποιος εχει ακρες ας παρει μερικα βιντεο αγωνων να πεθανει απο τα γελια. Και ο φιλος απο τις Σερρες που καταλαβε το νοημα των δηλωσεων σου να μας πει στο παιχνιδι μεταξυ μας πως κερδισε και τι σφυριξε ο ενας και ενω εχαναν με 4 ποντακια περασαν και με 3 μπροστα. Ας μου πουν πως εχασα στη Γουμενισσα με 5 τεχνικες πεινες και 2 φορες στα 50 τελευταια δευτερα να σφυριζουν στον Γιανακοπουλο βηματα και μεταφορα μπαλας και στο τελευταιο δευτερολεπτο διποντο να μετριεται τριποντο. Και αλλα τετοια νοστιμα. Οσο αφορα για περυσι εμαθες τι εγινε στο Λαγκαδα????? Τι εγινε στη Δραμα ? Τι εγινε στο Αιγιο? Και για να ευθυμισουμε και λιγακι what about Liverpool ? Totenam?
Kαλο Πασχα.
GREER
QUOTE(ghate @ Apr 14 2009, 19:19 ) *
εγω ειπα μονο οτι περσυ λεγαται οτι ησσταν καλυτεροι απο τη μια και την αλλη ομαδα που ανεβηκαν(δε ξερω πως και δε μπαινω 'παλι'σε αυτη τη διαδικασια) και τελικα εχανες σε γουμενισσα και απο φλογα εντος... ε που να ανεβεις ετσι???

Αφου ειμασταν καλυτεροι περσυ απο Λαγκαδα, Αιγιο και Δραμα. Τι να γραψουμε οτι δεν ειμασταν?? Να γραψουμε άλλα?? Μηπως ξεχασες πως ανεβηκε περσυ το Αιγιο και εμεινε εξω ο Αμυντας τη τελευταια αγωνιστικη?? Συμφωνα λοιπον με την αποψη σου, ολα ειναι αγγελικα πλασμενα στη κατηγορια και οι ομαδες ανεβαινουν μονο εαν ειναι σταθερες και κανουν τις νικες που πρεπει να κανουνε. Ε, ρε φιλε δεν συμφωνω, γιατι και αγγελικα πλασμενη δεν ειναι η κατηγορια και θα πω για πολλοστη φορα οτι εμεις περσυ τις ηττες που επρεπε να κανουμε, γιατι ειμασταν κακοι, τις καναμε. Τις νικες που επρεπε να παρουμε, γιατι ειμασταν καλυτεροι σε καποια παιχνιδια, δεν τις πηραμε με το ετσι θελω, για εξωαγωνιστικους λογους.
akel1953
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΩΝ ΟΝΕΙΡΩΝ ΣΑΣ
ΤΟ ΛΑΥΡΙΟ ΣΤΗΝ Α2
ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
ΟΛΑ
QUOTE(akel1953 @ Apr 18 2009, 14:52 ) *
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΩΝ ΟΝΕΙΡΩΝ ΣΑΣ
ΤΟ ΛΑΥΡΙΟ ΣΤΗΝ Α2
ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
Πέντε αγωνιστικές πριν τη λήξη του πρωταθλήματος και ακόμα δεν έχει ξεκαθαρίσει ποιες ομάδες θα γνωρίσουν την άνοδο. Αμύντας, Ίκαροι Σερρών, Ίκαρος Καλλιθέας, Αρκαδικός, Λαύριο αλλά και ΟΦΗ διεκδικούν την άνοδο μέχρι και την τελευταία αγωνιστική.

Τρεις νίκες στα πέντε παιχνίδια θέλει ουσιαστικά ο Αμύντας, (Απόλλωνας Καλαμαριάς, Δούκας, Λαύριο, Αναγέννηση/Φλόγα, Χαλκίδα) ενώ στο ντέρμπι της τελευταίας αγωνιστικής αναμετρόνται ο Αρκαδικός με τον Ίκαρο Καλλιθέας και ο νικητής αυτής της αναμέτρησης θα έχει το προβάδισμα στο θέμα ανόδου, με την προϋπόθεση ότι και οι δύο θα συνεχίσουν με νίκες. Αν ο Ίκαρος κάνει το 4/4 θα του αρκεί να υπερασπιστεί τη διαφορά των 17 πόντων (74-57) με την οποία είχε επικρατήσει στην Καλλιθέα.

Το θεωρητικά πιο εύκολο πρόγραμμα έχουν οι Ίκαροι Σερρών (Πιερικός Αρχέλαος, Γουμένισσα, Δούκας, Αίας Ευόσμου, Σπόρτιγκ), οι οποίοι όμως δεν ευνοούνται σε καμία ισοβαθμία με τις πρώτες ομάδες, πλην αυτής με τον Ίκαρο Καλλιθέας.

Η 26η (Αίαντα Ευόσμου) και η 30η (Αρκαδικό) αγωνιστική είναι οι πιο κρίσιμες για τον Ίκαρο Καλλιθέας, ο οποίος χρειάζεται τέσσερις ή πέντε νίκες καθώς δεν ευνοείτε σε καμία ισοβαθμία με Αμύντα, Ίκαρους Σερρών και Λαύριο.

Βουνό το πρόγραμμα για τον Αρκαδικό, ο οποίος έχει να αντιμετωπίσει τρεις από τις έξι πρώτες ομάδες (Λαύριο, ΟΦΗ, Ίκαρος Καλλιθέας) έχει μία επικίνδυνη έξοδο στην Θεσσαλονίκη (Αναγέννηση Φλόγα) και στο ενδιάμεσο υποδέχεται την Χαλκίδα.

Δυσκολότερο το έργο για το Λαύριο (Αρκαδικό, Απόλλων Καλαμαριάς, Αμύντας, Δούκας και Αίας Ευόσμου). Αν θέλει να ελπίζει πρέπει να νικήσει εκτός έδρας τον Αρκαδικό ή τον Αμύντα, ενώ μαθηματικές -ελάχιστες- ελπίδες έχει και ο ΟΦΗ. Πρέπει να κάνει το 5/5 ενώ οι τέσσερις ήττες που έχει από τους Ίκαρους Σερρών και τον Ίκαρο Καλλιθέας δεν του επιτρέπουν να

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
gal
QUOTE(ΟΛΑ @ Apr 20 2009, 19:56 ) *
Πέντε αγωνιστικές πριν τη λήξη του πρωταθλήματος και ακόμα δεν έχει ξεκαθαρίσει ποιες ομάδες θα γνωρίσουν την άνοδο. Αμύντας, Ίκαροι Σερρών, Ίκαρος Καλλιθέας, Αρκαδικός, Λαύριο αλλά και ΟΦΗ διεκδικούν την άνοδο μέχρι και την τελευταία αγωνιστική.

Τρεις νίκες στα πέντε παιχνίδια θέλει ουσιαστικά ο Αμύντας, (Απόλλωνας Καλαμαριάς, Δούκας, Λαύριο, Αναγέννηση/Φλόγα, Χαλκίδα) ενώ στο ντέρμπι της τελευταίας αγωνιστικής αναμετρόνται ο Αρκαδικός με τον Ίκαρο Καλλιθέας και ο νικητής αυτής της αναμέτρησης θα έχει το προβάδισμα στο θέμα ανόδου, με την προϋπόθεση ότι και οι δύο θα συνεχίσουν με νίκες. Αν ο Ίκαρος κάνει το 4/4 θα του αρκεί να υπερασπιστεί τη διαφορά των 17 πόντων (74-57) με την οποία είχε επικρατήσει στην Καλλιθέα.

Το θεωρητικά πιο εύκολο πρόγραμμα έχουν οι Ίκαροι Σερρών (Πιερικός Αρχέλαος, Γουμένισσα, Δούκας, Αίας Ευόσμου, Σπόρτιγκ), οι οποίοι όμως δεν ευνοούνται σε καμία ισοβαθμία με τις πρώτες ομάδες, πλην αυτής με τον Ίκαρο Καλλιθέας.

Η 26η (Αίαντα Ευόσμου) και η 30η (Αρκαδικό) αγωνιστική είναι οι πιο κρίσιμες για τον Ίκαρο Καλλιθέας, ο οποίος χρειάζεται τέσσερις ή πέντε νίκες καθώς δεν ευνοείτε σε καμία ισοβαθμία με Αμύντα, Ίκαρους Σερρών και Λαύριο.

Βουνό το πρόγραμμα για τον Αρκαδικό, ο οποίος έχει να αντιμετωπίσει τρεις από τις έξι πρώτες ομάδες (Λαύριο, ΟΦΗ, Ίκαρος Καλλιθέας) έχει μία επικίνδυνη έξοδο στην Θεσσαλονίκη (Αναγέννηση Φλόγα) και στο ενδιάμεσο υποδέχεται την Χαλκίδα.

Δυσκολότερο το έργο για το Λαύριο (Αρκαδικό, Απόλλων Καλαμαριάς, Αμύντας, Δούκας και Αίας Ευόσμου). Αν θέλει να ελπίζει πρέπει να νικήσει εκτός έδρας τον Αρκαδικό ή τον Αμύντα, ενώ μαθηματικές -ελάχιστες- ελπίδες έχει και ο ΟΦΗ. Πρέπει να κάνει το 5/5 ενώ οι τέσσερις ήττες που έχει από τους Ίκαρους Σερρών και τον Ίκαρο Καλλιθέας δεν του επιτρέπουν να

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
26.04.09 17:00 ΑΟΚ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑΣ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ _ 2 πιστεύω οι παίκτες της γουμένισσας έφαγαν πιο πολύ το πάσχα: _
26.04.09 17:00 ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ _2 εύκολα : _
26.04.09 17:00 ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ - ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 2 _ : _
26.04.09 17:00 ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ - ΓΣ ΛΑΥΡΙΟΥ _ :2 Λαύριο για Α2 _
26.04.09 17:00 ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ - ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΑΡΧΕΛΑΟΣ 1 εύκολα _ : _
26.04.09 17:00 ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ - ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΛΟΓΑ _ 2 πονηρό παιχνίδι: _
26.04.09 17:00 ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ - ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ-ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 1,2 πολυ δύσκολο παιχνίδι και για τους δυο _ : _
26.04.09 17:00 ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ _2 εύκολα : _

magickaminia
QUOTE(ΟΛΑ @ Apr 20 2009, 19:56 ) *
Πέντε αγωνιστικές πριν τη λήξη του πρωταθλήματος και ακόμα δεν έχει ξεκαθαρίσει ποιες ομάδες θα γνωρίσουν την άνοδο. Αμύντας, Ίκαροι Σερρών, Ίκαρος Καλλιθέας, Αρκαδικός, Λαύριο αλλά και ΟΦΗ διεκδικούν την άνοδο μέχρι και την τελευταία αγωνιστική.

Τρεις νίκες στα πέντε παιχνίδια θέλει ουσιαστικά ο Αμύντας, (Απόλλωνας Καλαμαριάς, Δούκας, Λαύριο, Αναγέννηση/Φλόγα, Χαλκίδα) ενώ στο ντέρμπι της τελευταίας αγωνιστικής αναμετρόνται ο Αρκαδικός με τον Ίκαρο Καλλιθέας και ο νικητής αυτής της αναμέτρησης θα έχει το προβάδισμα στο θέμα ανόδου, με την προϋπόθεση ότι και οι δύο θα συνεχίσουν με νίκες. Αν ο Ίκαρος κάνει το 4/4 θα του αρκεί να υπερασπιστεί τη διαφορά των 17 πόντων (74-57) με την οποία είχε επικρατήσει στην Καλλιθέα.

Το θεωρητικά πιο εύκολο πρόγραμμα έχουν οι Ίκαροι Σερρών (Πιερικός Αρχέλαος, Γουμένισσα, Δούκας, Αίας Ευόσμου, Σπόρτιγκ), οι οποίοι όμως δεν ευνοούνται σε καμία ισοβαθμία με τις πρώτες ομάδες, πλην αυτής με τον Ίκαρο Καλλιθέας.

Η 26η (Αίαντα Ευόσμου) και η 30η (Αρκαδικό) αγωνιστική είναι οι πιο κρίσιμες για τον Ίκαρο Καλλιθέας, ο οποίος χρειάζεται τέσσερις ή πέντε νίκες καθώς δεν ευνοείτε σε καμία ισοβαθμία με Αμύντα, Ίκαρους Σερρών και Λαύριο.

Βουνό το πρόγραμμα για τον Αρκαδικό, ο οποίος έχει να αντιμετωπίσει τρεις από τις έξι πρώτες ομάδες (Λαύριο, ΟΦΗ, Ίκαρος Καλλιθέας) έχει μία επικίνδυνη έξοδο στην Θεσσαλονίκη (Αναγέννηση Φλόγα) και στο ενδιάμεσο υποδέχεται την Χαλκίδα.

Δυσκολότερο το έργο για το Λαύριο (Αρκαδικό, Απόλλων Καλαμαριάς, Αμύντας, Δούκας και Αίας Ευόσμου). Αν θέλει να ελπίζει πρέπει να νικήσει εκτός έδρας τον Αρκαδικό ή τον Αμύντα, ενώ μαθηματικές -ελάχιστες- ελπίδες έχει και ο ΟΦΗ. Πρέπει να κάνει το 5/5 ενώ οι τέσσερις ήττες που έχει από τους Ίκαρους Σερρών και τον Ίκαρο Καλλιθέας δεν του επιτρέπουν να

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

Νομιζω οτι τωρα θα φανει το ποιος ΔΕΝ θελει να ανεβει στην Α2. Κακα τα ψεμματα οπως φανηκε και απο την περιπτωση τοσο του Κεραυνου Αιγ. οσο ακομα και του Πανερυθραικου η Α2 ειναι μια τελειως διαφορετικη κατηγορια απο την Β. Ελπιζω παντως βασιμα οτι θα ανεβουν οι πιο ικανοι. Αναμενεται χιτσκοκικο φιναλε. blove.gif
pass
QUOTE(magickaminia @ Apr 23 2009, 14:25 ) *
Νομιζω οτι τωρα θα φανει το ποιος ΔΕΝ θελει να ανεβει στην Α2. Κακα τα ψεμματα οπως φανηκε και απο την περιπτωση τοσο του Κεραυνου Αιγ. οσο ακομα και του Πανερυθραικου η Α2 ειναι μια τελειως διαφορετικη κατηγορια απο την Β. Ελπιζω παντως βασιμα οτι θα ανεβουν οι πιο ικανοι. Αναμενεται χιτσκοκικο φιναλε. blove.gif
Χρονιά πολλά σ ολους και υγεία πάνω απ' όλα.Πιστεύω να περάσατε καλά και να ρίξατε πολύ φαγητό.Μετά απο δυο εβδομάδες χωρις μπάσκετ ξαναγυρίζουμε στη δράση.Το απόγευμα της Κυριακής η ομάδα μου θα ξέρει αν πρέπει να πανηγυρίζει απο τώρα ή πρέπει να περιμένει ακόμα λίγο.Πάντως εμείς θέλουμε να βγούμε κατηγορία.Πολλοί σημαντικοί αγώνες για τη κορυφή είναι τα ματς του Εύοσμου και της Τρίπολης.Και μεις πρέπει να προσέξουμε γιατί η διακοπή κρύβει παγίδες.Άν και πιστεύω η ομάδα της Κατερίνης είναι αδύνατη εκτος έδρας.


QUOTE(akel1953 @ Apr 18 2009, 13:52 ) *
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΩΝ ΟΝΕΙΡΩΝ ΣΑΣ
ΤΟ ΛΑΥΡΙΟ ΣΤΗΝ Α2
ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
Η Α2 για το ΄λαύριο περνάει μέσα απο την Τρίπολη
tasosofi
Ρε παιδιά θα μου πει κανείς απο Κρήτη τι κλίμα επικρατεί στην ομάδα?Γιατί πολλά ακούγονται..Ο Τσακιρίδης έχει δημιουργήσει προβλήματα?
GREER
QUOTE(pass @ Apr 23 2009, 17:15 ) *
Η Α2 για το ΄λαύριο περνάει μέσα απο την Τρίπολη

Αποκλειστικα απο εμας και μονο απο εμας εξαρταται. Παμε να σπασουμε και αυτην την εδρα, που δεν εχει σπασει ακομα, οπως στη Καλλιθεα. FORZA LAVRIARA!!!!
pass
QUOTE(GREER @ Apr 24 2009, 09:36 ) *
Αποκλειστικα απο εμας και μονο απο εμας εξαρταται. Παμε να σπασουμε και αυτην την εδρα, που δεν εχει σπασει ακομα, οπως στη Καλλιθεα. FORZA LAVRIARA!!!!
Φίλε rover6 γράψε κανένα νέο για το εφηβικό πρωτάθλημα.Μεγάλο φαβορι πρέπει να είναι ο Αρης
Hayate
QUOTE(tasosofi @ Apr 24 2009, 10:41 ) *
Ρε παιδιά θα μου πει κανείς απο Κρήτη τι κλίμα επικρατεί στην ομάδα?Γιατί πολλά ακούγονται..Ο Τσακιρίδης έχει δημιουργήσει προβλήματα?


Πες μας εσύ ρε ΟΦΗτζή!
4 post έχεις κάνει και όλο με τον Τσακιρίδη ασχολείσαι και δεν είσαι καν από την Κρήτη..
Small Forward
QUOTE(GREER @ Apr 24 2009, 11:36 ) *
Αποκλειστικα απο εμας και μονο απο εμας εξαρταται. Παμε να σπασουμε και αυτην την εδρα, που δεν εχει σπασει ακομα, οπως στη Καλλιθεα. FORZA LAVRIARA!!!!


Μακάρι αλλά η ομάδα δεν μου δημιουργεί καμία μα καμία εμπιστοσύνη.
Την έχω ικανή να πάει να κερδίσει στον Αρκαδικό και να χάσει στο Δούκα. Τουλάχιστον δεν πιστεύω ότι θα χάσουμε κάποια απο τα εναπομείναντα παιχνίδια στην έδρα μας αλλά εκτος δεν μου δημιουργεί καμία βεβαιότητα.

Δεν είναι δυνατόν να κερδίζεις στον Ίκαρο και μετά να χάνεις στη Γουμένισσα και στο Αιαντα Ευόσμου.

Είναι ξεκάθαρο οτι εαν χαθεί η άνοδος θα την έχουμε χαρίσει εμείς.

Παρόλα αυτά τους πιστευω και αν παίξουν (επιτέλους) σοβαρά και με νοοτροπία νικητή εκτός μπορούν την άνοδο. Το ταλέντο υπάρχει.
rover6
QUOTE(pass @ Apr 24 2009, 11:44 ) *
Φίλε rover6 γράψε κανένα νέο για το εφηβικό πρωτάθλημα.Μεγάλο φαβορι πρέπει να είναι ο Αρης

πρωτος ο αρης κερδισε και εμας και τον υλισιακο απιστευτη ομαδα λεμε εχει εναν μικρο τον χρυσικοπουλο μου θυμησε κουκοτς 2.06 - 2.07 παιζει παντου 1-2-3-4-5 οτι θελεις.
tasosofi
QUOTE(Hayate @ Apr 24 2009, 14:02 ) *
Πες μας εσύ ρε ΟΦΗτζή!
4 post έχεις κάνει και όλο με τον Τσακιρίδη ασχολείσαι και δεν είσαι καν από την Κρήτη..

Ναι ρε φίλε ΟΦΗΤΖΗΣ είμαι και είμαι και απο την Κρήτη.Και δικαιωμά μου είναι να σχολιάζω τους παίχτες της ομάδας μου που δεν μου γεμίζουν το μάτι.Και ο συγκεκριμένος φέτος έδειξε το χαρακτήρα του.Αυτή ειναι η αποψη μου και θα την λέω οσο και να σε πειραζει.
Hayate
QUOTE(tasosofi @ Apr 24 2009, 19:47 ) *
Ναι ρε φίλε ΟΦΗΤΖΗΣ είμαι και είμαι και απο την Κρήτη.Και δικαιωμά μου είναι να σχολιάζω τους παίχτες της ομάδας μου που δεν μου γεμίζουν το μάτι.Και ο συγκεκριμένος φέτος έδειξε το χαρακτήρα του.Αυτή ειναι η αποψη μου και θα την λέω οσο και να σε πειραζει.


Δικαιώμα σου ρε φίλε να κάνεις ότι θέλεις, αφού λες οτι είσαι από την Κρήτη και ξέρεις τι ρωτάς τι κάνει ο Τσακιρίδης;
Την μια τον έχεις βγάλει τρομοκράτη για τους άλλους την άλλη ότι έχει διαλύσει την ομάδα..
tasosofi
QUOTE(Hayate @ Apr 24 2009, 20:19 ) *
Δικαιώμα σου ρε φίλε να κάνεις ότι θέλεις, αφού λες οτι είσαι από την Κρήτη και ξέρεις τι ρωτάς τι κάνει ο Τσακιρίδης;
Την μια τον έχεις βγάλει τρομοκράτη για τους άλλους την άλλη ότι έχει διαλύσει την ομάδα..

Κοιταξε να δεις αναγνωριζω οτι πέρυσι η ομάδα ανέβηκε απο αυτόν.Αλλα φέτος ενώ είχε όλες τις δυνατοτητες να ανέβει, θα παραμείνει στην β και αιτια ειναι αυτος.Εδιωξαν τον Δεδα γιατι δεν πηγαινε καλα η ομαδα και εφεραν εναν (έμπειρο) να την σωσει.Αντι να ρίξουν ευθύνες του Τσακιριδη που δεν συγκράτησε τα νευρα του και τιμωρηθηκε, τα έβαλαν με αλλους.Και τωρα φιλε Hayate εχει φερει τα πανω κατω.Ετσι ακουγεται τουλαχιστον.Το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν ειναι και το πιο ηθικο παιδι οπως τον παρουσιαζαν μερικοι εδω μεσα.Εχει δημιουργησει πολλα προβληματα και εκτος ομαδας στην Κρητη.Του χρονου παντως παιζεται να παραμεινει στον ΟΦΗ.
menelaos
Eλα ρε ΛΑΥΡΙΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΑΑΑΑ
ΝΙΚΗ ΟΛΟ ΤΡΕΛΑ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΝΙΚΑΜΕ ΣΤΙΣ ΑΗΤΤΗΤΕΣ ΕΔΡΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ
Συγγνωμη για τα κεφαλαια γραμματα αλλα ναι φωναζωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω
CHSAM7
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΦΗΤΖΗ ΤΝ ΣΑΜΟΥΡΕΛΗ ΤΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΣΤΝ ΟΦΗ?


MBANDA
QUOTE(menelaos @ Apr 26 2009, 17:50 ) *
Eλα ρε ΛΑΥΡΙΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

�ΑΑΑΑ
ΝΙΚΗ ΟΛΟ ΤΡΕΛΑ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΝΙΚΑΜΕ ΣΤΙΣ ΑΗΤΤΗΤΕΣ ΕΔΡΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ
Συγγνωμη για τα κεφαλαια γραμματα αλλα ναι φωναζωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω


Πού' ναι ρε παιδιά εκείνοτο τραίνο του ...ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ που μας είχανε ζαλίσει όλοι μέχρι τα Χριστούγεννα ?
Πού' ναι ο αρχιπροπονητής, ο Γκάλης των φτωχών και όλοι οι άλλοι ...γητευτές της πορτοκαλί μπάλας?
Μαζεύτηκαν τα ...πορτοκάλια και χάθηκε η μπάλα??

menelaos
Τα αποτελέσματα:
Κομοτηνή - Αναγέννηση/Φλόγα 53-58
Αρκαδικός - Λαύριο 84-86
Απόλλων Καλ. - Αμύντας 91-88
Γουμένισσα - Δούκας 83-75
Π. Φάληρο - Χαλκίδα 69-90
Σπόρτιγκ - ΟΦΗ 62-75
Αίας Ευ. - Ίκαρος Καλ. 79-77 (65-65 κ.α)
Ίκαροι Σερ. - Πιερικός / Αρχέλαος 68-54

Π. Φάληρο -Χαλκίδα 69-90
Διαιτητές: Μαρνελάκης - Κρεσταινίτης.
Τα δεκάλεπτα: 16-34, 36-49, 48-81, 69-90.
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Γκιουλέας): Τζορμπατζίογλου 3, Ντεροχονεσιάν 9 (1), Σωτηρόπουλος Γ., Διαμαντής 4, Σωτηρόπουλος Κ. 4, Κυριάκου, Μονεμβασίτης 24, Διζές, Σχορτσιανίτης 19 (1), Ανυφαντής 6.
ΧΑΛΚΙΔΑ (Μιχαήλ): Παππάς 15, Πασαλίδης 23, Τραϊανός 18 (3), Πανταζής, Κατσίμπας, Κόκκορης 2, Ψαρόπουλος 13 (2), Γέρεμιτς 19. Τσατσαρώνης.

Αίας Ευόσμου - Ίκαρος Καλ. 79-77 (65-65 κ.α)
Διαιτητές: Τατούδης - Σαλικίδης.
Τα δεκάλεπτα: 15-11, 26-30, 49-46, 65-65, 79-77.
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Χατζούλης): Καλαϊτζίδης, Χατζηχρήστος 1, Τριανταφυλλίδης 11 (1), Παπαπέτρου 3 (1), Δάλπας 8 (1), Φιλιούσης 11 (1), Χατζηβρέττας 13 (1), Μουράτογλου, Παπουλίδης, Χατζίδης 2, Σουφλιάς 26, Μπέλλος 4.
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛ. (Λυκογιάννης): Μάρτζος 5, Φαλέκας 6 (1), Πολυτάρχου 1, Εμμανουηλίδης 18 (3), Μελάς 16 (3), Υφαντής 4, Καρασταμάτης 3 (1), Τσότσος 4, Παπαδάκης 5, Κατούφας 13, Κούκουρας 2.

Σπόρτιγκ - ΟΦΗ 62-75
Διαιτητές: Σαλαβός - Πίγκας.
Τα δεκάλεπτα: 16-17, 22-34, 40-51, 62-75.
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Γκανάς): Καϋμενάκης, Σταμόπουλος 4, Αλαγιάννης 5 (1), Γυφτάκης 6 (2), Χούμας 10 (2), Τσόπης 9, Βρύνας, Μαστροκωστόπουλος 6, Ευθυμίου 7 (1), Κρίτσαλος 15.
ΟΦΗ (Βόβορας): Τσερκιτζόγλου, Μπαρλάς 6 (2), Δελατόλας 3 (1), Τσέλιος 6 (2), Τσακιρίδης 34 (4), Βαγενάς 10, Παναγάκης 3 (1), Χουλιάρας, Αποστολίδης 7 (1), Λαγουδάκης 2, Σαμουρέλης 4.

Απόλλων Καλ – Αμύντας 91-88
Διαιτητές: Ταρενίδης - Μαντήλας.
Τα δεκάλεπτα: 29-17, 44-40, 66-69, 91-88.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. (Κόρφας): Παπαδόπουλος 14 (1), Δήμου 7 (1), Σκούφης 3 (1), Νάνης 29 (3), Αντωνιάδης, Θυμνιός 15, Περράκης 8 (1), Χατζατούροφ, Τεβετζίδης 6, Πατρίκης 9.
ΑΜΥΝΤΑΣ (Βλάχος): Ζούπας 14 (2), Μπάρμπας 6 (1), Σαμοθράκης 16 (3), Παγώνης 5, Δορκοφίκης 13, Βογιατζής 7, Λαζαρίδης 9 (3), Μουμούρης 10(3), Γιανναλέτσος 8.

Ίκαροι Σερ – Πιερικός/Αρχέλαος 68-54
Διαιτητές: Λαζαρίδης – Ζαγορίδης.
Τα δεκάλεπτα: 20-13, 35-25, 51-42, 68-54.
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡ. (Καμαράκης): Πεχλιβάνης 19 (3), Ιωσηφίδης 1, Γεωργαντζάς 17 (5), Σουτζόπουλος 2, Παππούδας, Ασημάκης 10, Τοπούζης Θ. 19.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Γαλάνης): Χρυσανθόπουλος 13 (2), Τσαϊτουρίδης 3, Γερογιάννης, Χρυσόπουλος 5 (1), Παπαμιχαήλ 3 (1), Ράπτης 3, Χρυσίδης 5, Κοθράς 7, Κουρκούτας, Κουνούπης 2, Τσουκ 13.

Γουμένισσα – Δούκας 83-75
Διαιτητές: Μήτσιου - Σιμητόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 29-14, 43-33, 61-56, 83-75.
ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ (Νίτσης): Μπάγκι 11 (3), Μούμογλου 2, Γυμνόπουλος 22 (1), Δημητρίου 28 (3), Καρυπίδης 13 (3), Πάντσιος, Κόγιας 7, Τάτσης.
ΔΟΥΚΑΣ (Γιαννόπουλος): Ροζολής 9 (1), Σακελλαράκης, Καραμπάς 2, Αχής Π. 6 (1), Ζακυνθινός 2, Παπαργυρόπουλος 35 (4), Γκαβανόπουλος 4, Γαλιώτος Γ. 17, Γεωργούτσος.

Κομοτηνή – Αναγέννηση/Φλόγα 53-58
Διαιτητές: Τραγάκης - Ντάβαρης.
Τα δεκάλεπτα: 16-4, 36-22, 43-42, 53-58.
ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης): Γιαουρτόγλου 3 (1), Στεφανίδης 9, Τσακωνίτης 4, Φουτσιτζής 13 (1), Λεχούδης 7, Ντίνας 5 (1), Κουτσοβασίλης 5, Βελή 3 (1), Χαλίλ 4.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ/ΦΛΟΓΑ (Κοντογιάννης): Μπουρδάνος 2, Μωυσιάδης 10, Κλέπκος 2, Γαλανίδης, Πιττάκας 8 (1), Τσακαλέρης 6, Ζαρογιάννης 16, Σπυρόπουλος 14 (4), Τουλούμης, Ευαγγελινός.

Αρκαδικός –Λαύριο 84-86
Διαιτητές: Σιορέντας – Καλούτσας.
Τα δεκάλεπτα: 22-23, 42-39, 56-64, 84-86.
ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Σμυρνιώτης): Μάνος 26 (3), Κοψαύτης 9, Τσολάκης 6 (1), Ντιμπ 10 (2), Μαναβόπουλος 8, Κουτσογιάννης 8, Μουτράν 17 (2).
ΛΑΥΡΙΟ (Σερέλης): Τρικαλιώτης 6 (1), Τσολάτος 9, Κασσάνος 3, Σίννης 12, Γιαννακόπουλος 23 (2), Αγαπητός, Κασαμπαλής 1, Λυκογιάννης 8, Ψηλέας 24.

Bαθμολογία (σε 26 αγων.): Αμύντας 45, Ίκαροι Σερ. 45, Λαύριο 44, Ίκαρος Καλ. 44, Αρκαδικός 44, ΟΦΗ 43, Κομοτηνή 40, Δούκας 40, Αίας Ευόσμου 39, Απόλλων Καλ. 39, Αναγέννηση/Φλόγα 38, Πιερικός/Αρχέλαος 37, Γουμένισσα 36, Σπόρτιγκ 32, Χαλκίδα 32, Π. Φάληρο 26.

Επόμενη Αγωνιστική (03/05, 27η): Αναγέννηση/Φλόγα - Αρκαδικός, Λάυριο - Απόλλων Καλαμαριάς, Δούκας - Αμύντας, Χαλκίδα - Κομοτηνή, ΟΦΗ - Π Φάληρο, Ίκαρος Καλ. - Σπόρτιγκ, Πιερικός/Αρχέλαος- Αίας Ευόσμου, Γουμένισσα- Ίκαροι Σερ.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.