Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' Εθνικη 2008-2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66
Jabar
Αναγέννηση/Φλόγα - Χαλκίδα 84-87
ΟΦΗ – Λαύριο 70-63
Ίκαρος Καλ – Αμύντας 79-78
Πιερικός Αρχέλαος – Απόλλων Καλ. 88-61
Γουμένισσα – Αρκαδικός 81-91
Ίκαροι Σερ – Κομοτηνή 61-65
Αίας Ευόσμου – Π.Φάληρο 109-41
Δούκας – Σπόρτιγκ 73-71
GREER
Δυστυχως αυτοκτονησαμε για ακομη μια φορα. Βεβαια ηταν ηττα μεσα στο προγραμμα, οποτε δεν μας στεναχωρει τοσο η ηττα σαν αποτελεσμα οσο ο τροπος που προηλθε αυτη. Καλυτερα να χαναμε σε ολο τον αγωνα με 10 ποντους διαφορα και να κυνηγουσαμε. Συγχαρητηρια στον ΟΦΗ για τη νικη του και στους οπαδους του για την ατμοσφαιρα που εμαθα οτι ηταν εκπληκτικη και χωρις ακροτητες.

offtopic.gif Υ.Γ. Και μια ευχη για τους φιλους του ΟΦΗ: ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟ ΟΦΗ!!!!!! offtopic.gif
mysportig
QUOTE(sporting b.c. @ Oct 19 2008, 22:45 ) *
ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΦΙΛΑΘΛΩΝ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1991

http://www.sportingclub.googlepages.com

ΔΟΥΚΑΣ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 73-71


Καλά ρε Γιάνναρε τι όνειρο είδες το Σαββατόβραδο και ξέθαψες τον Αργυριάδη?Αυτός ούτε Β΄ΕΣΚΑ δεν παίζει και τον έβαλες να παίξει σε ένα τόσο κρίσιμο μάτς?(Μήπως έπαιξε ρόλλο η φιλία σου με τον πατέρα του?) Δεν έβλεπες τίποτα? Δυστυχώς το παιχνίδι το έχασες εσύ. Είναι δυνατόν να έχεις πάνω στον Γκαβανόπουλο τον χειρότερο αμυντικό (ΣΤΑΜΟΠΟΥΛΟΣ)?Είναι δυνατόν να έχεις τον ΤΣΟΠΗ καρφωμένο στον πάγκο και να παίζει ο ασχετος φίλος σου?Είναι δυνατόν να έχεις εκτός αγώνα για μεγάλο διάστημα έναν από τους καλύτερους παίκτες μας στους προυγούμενους αγώνες μας (τον ΜΑΣΤΡΟΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟ)?Έχω πολλά να πω αλλά σταματώ εδώ.Ξύπνα γρήγορα γιατί θα έχεις την τύχη του ΜΠΕΚΕ που κατά τη γνώμη μου ,άδικα τον απέλυσαν.
zigolo7
Ο Σπορτινγκ έχει 5 παίχτες καλούς και 2 που μπορούν να δώσουν ανάσες. Πως γίνεται να έπαιξαν λίγο Τσόπης και Μαστροκωστόπουλος......
ΦΡΑΝΚΙ
Θα συμφωνησω με τον φιλο Μενελαο οτι πληρωσαμε τα σπασμενα απο την ηττα του ΟΦΗ στο ποδοσφαιρο αλλα θα πω συγχαριτηρια στους παιχτες μας που μεσα σε μια τοσο καυτη εδρα καταφεραν να προηγούνται μεχρι και το τελος του τριτου δεκαλεπτου. Το παχνιδι τελικα το κερδισε ο εκτος παιχτης του ΟΦΗ που ειναι ο κοσμος του. Το Λαυριο παλεψε μεχρι τελους και αυτο μετραει.
milan
Συγνώμη ρε παιδια αλλα εχετε υποτιμισει πολυ την ομαδα του δουκα νομιζω...
τουσ εχς δει σε κανα δυο ματς κ ειναι καλη ομαδα...
επειδη ειναι μικρη σε ηλικια;
δηλαδη καποιοσ ειναι καλος παιχτης εαν ειναι 30 χρονων;
παλι τα ιδια θα λεμε;
δειτε λιγο τα ξενα πρωταθληματα ποσους πιτσιρικαδες εχουν μεσα κ θα δειτε ποσο πισω βρισκομαστε στην ελλαδα! blove.gif
panagias
QUOTE(GREER @ Oct 20 2008, 00:23 ) *
Δυστυχως αυτοκτονησαμε για ακομη μια φορα. Βεβαια ηταν ηττα μεσα στο προγραμμα, οποτε δεν μας στεναχωρει τοσο η ηττα σαν αποτελεσμα οσο ο τροπος που προηλθε αυτη. Καλυτερα να χαναμε σε ολο τον αγωνα με 10 ποντους διαφορα και να κυνηγουσαμε. Συγχαρητηρια στον ΟΦΗ για τη νικη του και στους οπαδους του για την ατμοσφαιρα που εμαθα οτι ηταν εκπληκτικη και χωρις ακροτητες.

offtopic.gif Υ.Γ. Και μια ευχη για τους φιλους του ΟΦΗ: ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟ ΟΦΗ!!!!!! offtopic.gif


ο ΟΦΗ έβγαλε ψυχή και δύναμη , ο κοσμός φοβερός
mysportig
QUOTE(zigolo7 @ Oct 20 2008, 10:50 ) *
Ο Σπορτινγκ έχει 5 παίχτες καλούς και 2 που μπορούν να δώσουν ανάσες. Πως γίνεται να έπαιξαν λίγο Τσόπης και Μαστροκωστόπουλος......

Μην την ψάχνεις φίλε.Προπονητής δημοσίων σχέσεων μου φαίνεται.Φαίνεται ανακάληψε καλύτερους-χαχαχαχαααααααα.
Βρε ποιός μας τον φώρτοσε αυτόν?Ο ΑΡΓΥΡΙΑΔΗΣ? ΣΑΚΟΠΟΥΛΕ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ? Αυτός θα μας πάει μια ωρα αρχήτερα στη Γ΄.
15 λεπτά ο Μαστροκωστόπουλος 15΄ο Τσόπης.Βρε τον άσχετοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο.Γιάνναρε φροντίζεις να μάθεις και κάποια πραγματάκια όταν αναλαμβάνεις μια ομάδα.Ποιοι είναι π.χ σε καλή κατάσταση.Οι δυό που είπα ήταν από τους καλήτερους με Εύοσμο και Ηρακλή.Χθες του έκανε ο Αργυριάδης και ο Θυμνιός.........χαχαχαχαααααααααααααα.Επρεπε ΓΙΑΝΝΑΡΕ να ήξερες πως ο καλύτερος αμυντικός αυτή τη στιγμή είναι ο Καημενάκης που τον Ζακυνθινό θα τον έκανε φύλλο και φτερο.Και εσυ? τον ξεχασεςςςςςςςςςς ασχετε.Επειδή τα έχω παρει σταματω γιατί θα πω πολλααααααααααα.
pram81
QUOTE(ΦΡΑΝΚΙ @ Oct 20 2008, 12:08 ) *
Θα συμφωνησω με τον φιλο Μενελαο οτι πληρωσαμε τα σπασμενα απο την ηττα του ΟΦΗ στο ποδοσφαιρο αλλα θα πω συγχαριτηρια στους παιχτες μας που μεσα σε μια τοσο καυτη εδρα καταφεραν να προηγούνται μεχρι και το τελος του τριτου δεκαλεπτου. Το παχνιδι τελικα το κερδισε ο εκτος παιχτης του ΟΦΗ που ειναι ο κοσμος του. Το Λαυριο παλεψε μεχρι τελους και αυτο μετραει.

Μακάρι να είχαμε κι εμείς έστω και το μισό κόσμο και το πάθος στην κερκίδα!!!Τότε ναι πραγματικά θα ήμασταν σε άλλη κατηγορία!Τώρα απλά παλεύουμε μόνο με την ποιοτική μας ανωτερότητα!!!Άλλά σε κάποια παιχνίδια όπως αυτό της Κυριακής που μας έρχεται νομίζω δεν μας φτάνει!!!
gon
QUOTE(mysportig @ Oct 20 2008, 09:20 ) *
Καλά ρε Γιάνναρε τι όνειρο είδες το Σαββατόβραδο και ξέθαψες τον Αργυριάδη?Αυτός ούτε Β΄ΕΣΚΑ δεν παίζει και τον έβαλες να παίξει σε ένα τόσο κρίσιμο μάτς?(Μήπως έπαιξε ρόλλο η φιλία σου με τον πατέρα του?) Δεν έβλεπες τίποτα? Δυστυχώς το παιχνίδι το έχασες εσύ. Είναι δυνατόν να έχεις πάνω στον Γκαβανόπουλο τον χειρότερο αμυντικό (ΣΤΑΜΟΠΟΥΛΟΣ)?Είναι δυνατόν να έχεις τον ΤΣΟΠΗ καρφωμένο στον πάγκο και να παίζει ο ασχετος φίλος σου?Είναι δυνατόν να έχεις εκτός αγώνα για μεγάλο διάστημα έναν από τους καλύτερους παίκτες μας στους προυγούμενους αγώνες μας (τον ΜΑΣΤΡΟΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟ)?Έχω πολλά να πω αλλά σταματώ εδώ.Ξύπνα γρήγορα γιατί θα έχεις την τύχη του ΜΠΕΚΕ που κατά τη γνώμη μου ,άδικα τον απέλυσαν.

poianoy manatzer eisai re file pes mas esy poion na valoyme mesa na paizei.
mono na krazete kserete. sorry gia ta gramata exo provlima me to laptop.
basketka*los
Πολλη μπερδεμενη και φετος η κατηγορια...Δε μπορω να ξεχωρισω προς τα που θα πανε οι ομαδες ακομα!Εκτος Αρκαδικου,ΟΦΗ,Λαυριου και Καλλιθεας που νομιζω οτι σιγουρα θα πρωταγωνιστησουν,οπως και Φαληρου που θα πεσει πιθανως χωρις νικη,οι υπολοιπες ειναι πολυ δυσκολο να κανεις καποια προβλεψη...
Ευοσμος:Ολοι τον ειχαν για να παλευει να σωθει αλλα δειχνει αρκετα ικανη ομαδα για να πεσει
Κομοτηνη:Μια απο τα ιδια...Διπλο μεσα στις Σερρες!
Χαλκιδα:Ολοι την ειχαν σιγουρη για να πεσει αλλα αυτη αντιθετως δειχνει ικανη να πρωταγωνιστησει κιολας
Φλογα:Ηταν για να πρωταγωνιστησει αλλα δειχνει ανικανη μετα τα αποτελεσματα τις δυο πρωτες αγωνιστικες
Σερρες:Παρομοια με Φλογα
Πιερικος:Τελευταια στιγμη μπηκε αλλα δειχνει πολυ δυνατη
Δουκας:Δυσκολο να σωθει με τις ομαδες που υπαρχουν φετος στη κατηγορια,μαλλον θα ακολουθησει το Φαληρο
Αμυντας:Νομιζω θα ανακαμψει αν και εχασε απο νωρις εδαφος για να πρωταγωνιστησει
Σπορτιγκ:Με εμπειρους παικτες,αλλα δυσκολο να τα καταφερουν,δυστηχως αυτη η ιστορικη ομαδα παει για Γ'
Γουμενισσα:Θα παλεψει λογω εδρας,μπορει ομως?
Καλαμαρια:Εχει παρουσιαστει πολυ κατωτερη των προσδοκιων,αν και καποια στιγμη λογικα θα εμφανιστει πολυ πιο δυνατη
menelaos
Εγω εξακολουθω να μην μπορω να πιστεψω οτι χασαμε αυτο το παιχνιδι. Και αυτο που με ενοχλει ειναι οτι απο οτι ακουσα δεν ειχαμε παρατραγουδα απο τους αγαπημενους ολων στην κερκιδα τους διαιτητες εννοω μην παρεξηγηθουμε κιολας.
Δεν πειραζει παμε για μια μεγαλη νικη την Κυριακη με τον Ικαρο Καλλιθεας και συνεχιζουμε. Αν ειχαμε κρατησει αυτη την νικη τωρα θα μιλαγαμε απο θεση ισχυος αλλα ετσι ειναι η ζωη.
GREER
QUOTE(menelaos @ Oct 20 2008, 20:19 ) *
Εγω εξακολουθω να μην μπορω να πιστεψω οτι χασαμε αυτο το παιχνιδι. Και αυτο που με ενοχλει ειναι οτι απο οτι ακουσα δεν ειχαμε παρατραγουδα απο τους αγαπημενους ολων στην κερκιδα τους διαιτητες εννοω μην παρεξηγηθουμε κιολας.
Δεν πειραζει παμε για μια μεγαλη νικη την Κυριακη με τον Ικαρο Καλλιθεας και συνεχιζουμε. Αν ειχαμε κρατησει αυτη την νικη τωρα θα μιλαγαμε απο θεση ισχυος αλλα ετσι ειναι η ζωη.

Λοιπον επειδη εμαθα τα πραγματα απο πρωτο χερι σημερα, θα τα καταθεσω εδω για να εχουμε και την πραγματικη εικονα του συγκεκριμενου παιχνιδιου, Οι διαιτητες λοιπον δεν ηταν αγιοι την Κυριακη. Εμαθα οτι εσπρωξαν τον ΟΦΗ στην ανατροπη με βαμβακερο χειρουργειο. Αλλα δεν επικαλουμε τη διαιτησια για την ηττα, γιατι ειμαστε αδικαιολογητοι να μην κραταμε διαφορα 19 ποντων και να χανουμε και με 7.

Επισης οι οπαδοι του ΟΦΗ ναι μεν δημιουργησαν εκπληκτικη ατμοσφαιρα, αλλα εκαναν και αλλα πολλα που θα γινω βαρετος εαν τα γραφω ενα-ενα και βαριεμαι και εγω να τα αναφερω. Απλως προειδοποιω, οτι θα εχουμε μια απο τα ιδια και εδω με τη διαφορα οτι θα χασουν και με 20.

Αυτα. Και οποιος καταλαβε-καταλαβε.
Hayate
QUOTE(GREER @ Oct 21 2008, 01:09 ) *
Εμαθα οτι εσπρωξαν τον ΟΦΗ στην ανατροπη με βαμβακερο χειρουργειο.


Χαλαρώσε λίγο μιλάς για χειρουργείο και ουτέ καν ήσουν εκεί; τα είδες σε βίντεο ή τα άκουσες;;
Γιατί κι εγώ μπορώ να σου πω πολλά..

QUOTE
Επισης οι οπαδοι του ΟΦΗ ναι μεν δημιουργησαν εκπληκτικη ατμοσφαιρα, αλλα εκαναν και αλλα πολλα που θα γινω βαρετος εαν τα γραφω ενα-ενα και βαριεμαι και εγω να τα αναφερω.


Θα τα πώ εγώ, πετάξαν ένα μπουκάλι κάτι που το έκανε ένα 15χρονο και μετά τα άκουσε απο την κερκίδα, ένα τσιγάρο
και σίγουρα είχε και κάτι φραστικά επεισόδια με τον πάγκο.
Μπορεί να εννοείς χειρουργείο που δεν γράψανε τπτ στο φύλλο αγώνος οι διαιτητές..
Εγώ αυτό που μπορώ να πω είναι οτι η ομάδα σου χειροκροτήθηκε στο τέλος..

smiley.gif smiley.gif
GREER
QUOTE(Hayate @ Oct 21 2008, 01:14 ) *
Χαλαρώσε λίγο μιλάς για χειρουργείο και ουτέ καν ήσουν εκεί; τα είδες σε βίντεο ή τα άκουσες;;
Γιατί κι εγώ μπορώ να σου πω πολλά..



Θα τα πώ εγώ, πετάξαν ένα μπουκάλι κάτι που το έκανε ένα 15χρονο και μετά τα άκουσε απο την κερκίδα, ένα τσιγάρο
και σίγουρα είχε και κάτι φραστικά επεισόδια με τον πάγκο.
Μπορεί να εννοείς χειρουργείο που δεν γράψανε τπτ στο φύλλο αγώνος οι διαιτητές..
Εγώ αυτό που μπορώ να πω είναι οτι η ομάδα σου χειροκροτήθηκε στο τέλος..

smiley.gif smiley.gif

1oν:Επιβεβαιωνω και εγω οτι η ομαδα χειροκροτηθηκε.
2ον:Ξεχασες να αναφερεις οτι ενα παλικαρι μπηκε μεσα και μιλουσε Γαλλικα με εναν διαιτητη, ξεχασες οτι κουναγατε τη μπασκετα, οτι φτυναται τους παιχτες μας??? Και αλλα πολλα.
3ον:Μιλησα για βαμβακερο χειρουργειο και οτι η ομαδα μου δεν εχασε απο αυτο. Μαθε να διαβαζεις.
4ον:Εχεις δικιο οτι δεν μπορω να κρινω εαν δεν ειμαι εκει, αλλα εσυ οταν διαβαζεις εφημεριδα για ενα γεγονος-συμβαν, λες οτι "δεν το πιστευω επειδη δεν ημουν εκει"???
mysportig
QUOTE(gon @ Oct 20 2008, 19:26 ) *
poianoy manatzer eisai re file pes mas esy poion na valoyme mesa na paizei.
mono na krazete kserete. sorry gia ta gramata exo provlima me to laptop.

Μάνατζερ κανενός δεν είμαι φιλαράκο παρά μόνο των απόψεων μου τις οποίες και εκφράζω ελεύθερα ,άποψη που απέκτησα μετά από αρκετα χρόνια μπασκετάκι που παίξαμε και που βλέπουμε.Αυτή όμως είναι η αλήθεια.Δεν χρειάζεται φίλε να πατρονάρω κανέναν Καημενάκη-κανέναν Μαστροκωστόπουλο και ΚΥΡΙΩΣ κανέναν Τσόπη.Λέω αυτά που είδαν όλοι όσοι έχουμε δεί τα προυγούμενα 2 παιχνίδια του ΣΠΟΡΤΙΓΚ και είδαμε και το προχθεσινό.Μήπως όμως είσαι εσύ μανατζερ του Γιάνναρη?η είσαι ο ίδιος ο Γιάνναρης?
didis
o προπονητης του Λαυριου ειπε στη συνεντευξη τυπου :
Η νικη του οφη ειναι απολυτα δικαιη
εμεις δεν μπηκαμε καθολου στο 2 ημιχρονο

δεν ειπε :βοηθησα κ εγω που δεν εβαλα τον Λυκογιαννη στο β ημιχρονο!!!!!!!!!!!!!!
nikefalin
QUOTE(GREER @ Oct 21 2008, 02:57 ) *
Μαθε να διαβαζεις.



αλλο ένα φάουλ, του λέω και για τους υπόλοιπους , εδώ δεν κάνουμε ούτε διαγωνισμό μαγκιάς ούτε διαγωνισμό γνώσεων, όποιος δε σέβεται τους συνομιλητές του θα έχει συνέπειες.
Hayate
QUOTE(GREER @ Oct 21 2008, 02:57 ) *
2ον:Ξεχασες να αναφερεις οτι ενα παλικαρι μπηκε μεσα και μιλουσε Γαλλικα με εναν διαιτητη, ξεχασες οτι κουναγατε τη μπασκετα, οτι φτυναται τους παιχτες μας??? Και αλλα πολλα.


Δεν είδα ξεκάθαρα την φάση αλλά ήμουν έτοιμος κι εγώ να μπω μέσα rolleyes.gif rolleyes.gif anyway, τον σταμάτησαν οι μπάτσοι πριν να μπει, τώρα οτι βρίζανε τον διαιτητή εντάξει δεν είναι και η πρώτη φορά που το βλέπω στο γήπεδο. Για τα φτυσίματα αν στο είπανε οι παίχτες θα έχουν δίκιο δεν τα είδα αλλά τους πιστεύω και είναι κάτι που γίνεται από κάποιους κάφρους που εγώ τουλάχιστον το κατακρίνω.

QUOTE
3ον:Μιλησα για βαμβακερο χειρουργειο και οτι η ομαδα μου δεν εχασε απο αυτο. Μαθε να διαβαζεις.


Είτε αναφέρεις το βαμβακερό είτε όχι το χειρουργείο είναι βαριά κουβέντα.. Από την μια βρίζαμε τον διαιτητή και από την άλλη μας βοηθούσε;

QUOTE
4ον:Εχεις δικιο οτι δεν μπορω να κρινω εαν δεν ειμαι εκει, αλλα εσυ οταν διαβαζεις εφημεριδα για ενα γεγονος-συμβαν, λες οτι "δεν το πιστευω επειδη δεν ημουν εκει"???


rolleyes.gif rolleyes.gif
Κοίταξε αν το διάβασες στην εφημερίδα από ένα δημοσιογράφο που δεν ήταν ούτε αυτός εκεί και ρώτησε τους παράγοντες
και του απαντήσανε σίγουρα δεν είναι και οτι καλύτερο..
Κάνω μια υπόθεση που συνήθως γίνεται δεν είπα οτι έγινε έτσι μην παρεξηγηθώ..
Πρόσπαθησε φίλε Greer να μην δυναμιτίζεις την ατμόσφαιρα.
menelaos
QUOTE(Hayate @ Oct 21 2008, 02:14 ) *
Χαλαρώσε λίγο μιλάς για χειρουργείο και ουτέ καν ήσουν εκεί; τα είδες σε βίντεο ή τα άκουσες;;
Γιατί κι εγώ μπορώ να σου πω πολλά..



Θα τα πώ εγώ, πετάξαν ένα μπουκάλι κάτι που το έκανε ένα 15χρονο και μετά τα άκουσε απο την κερκίδα, ένα τσιγάρο
και σίγουρα είχε και κάτι φραστικά επεισόδια με τον πάγκο.
Μπορεί να εννοείς χειρουργείο που δεν γράψανε τπτ στο φύλλο αγώνος οι διαιτητές..
Εγώ αυτό που μπορώ να πω είναι οτι η ομάδα σου χειροκροτήθηκε στο τέλος..

smiley.gif smiley.gif

Κανεις δεν αμφισβητει οτι κερδισατε το παιχνιδι αλλα πρεπει να ξερεις οπως σου ειπα και στις πιο πανω αναφορες μου οτι με τους καφρους δεν παει μπροστα το μπασκετ. Φτυσιματα , πεταγμα μπουκαλιων νερου γεματα, πεταγμα σαντουιτς και ενα σωρο αλλες τετοιες ανοητες πραξεις δεν φερνουν μπροστα το αθλημα. Τωρα οσο αφορα το αν οι διαιτητες εγραψαν κατι στο φυλλο αγωνα, αστο καλυτερα μην το αναφερεις. Δεν ειναι μ.....ς πως θα φυγουν απο την Κρητη μετα? Α ναι και ο κυριος που μπηκε μεσα και τους απειλησε δεν μιλαγε γαλλικα απλα τους καλεσε να πανε για καμια τσικουδια μετα. Να σοβαρευτουμε μαγκες το ιδιο ανεκδοτο το βλεπουμε εδω και χρονια, και δεν γινεται μονο σε εσας ,αλλα και αλλου.
menelaos
3 Αστυνομικοι για 1000 ατομα τι να σου κανουν ? Ασε που τα πνευματα ηταν οξυμενα απο την ηττα του ποδοσφαιρικου Οφη. Α ναι και επειδη πιο πανο μου ειπε καποιος οτι ειναι μπασκετανθρωποι ολοι αυτοι που ηταν την Κυριακη , γιατι φωναζαν γκολ οι μισοι και οι αλλοι μισοι εβριζαν το Βατσινα και την οικογενεια του. Βαλτε και το βιντεακι στο youtube και θα το ακουσετε αυτο που σας λεω.
nikefalin
QUOTE(menelaos @ Oct 21 2008, 13:54 ) *
3 Αστυνομικοι για 1000 ατομα τι να σου κανουν ? Ασε που τα πνευματα ηταν οξυμενα απο την ηττα του ποδοσφαιρικου Οφη. Α ναι και επειδη πιο πανο μου ειπε καποιος οτι ειναι μπασκετανθρωποι ολοι αυτοι που ηταν την Κυριακη , γιατι φωναζαν γκολ οι μισοι και οι αλλοι μισοι εβριζαν το Βατσινα και την οικογενεια του. Βαλτε και το βιντεακι στο youtube και θα το ακουσετε αυτο που σας λεω.



παλικάρια υποθέτω πως δεν αρέσουν σε κανέναν όλες αυτές οι ομορφιές που συμβαίνουν σε γήπεδα με ευέξαπτους και συνάμα καθυστερημένους νοητικά ανθρώπους (γιατί οι διαμαρτυρίες είναι ανθρώπινες, ακόμα και οι αποδοκιμασίες, αλλά οι βιαιοπραγίες για ένα σπορ είναι πράξεις ζουγκλας).

Μην τους δίνουμε περισσότερη σημασία, αυτό επιδιώκουν να ξέρετε..το να γίνονται διάσημοι και αναγνωρίσιμοι σε μια ομάδα ανθρώπων.

didis
ΑΦΟΥ ΕΣΕΙς ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΣΤΕ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗς ΤΟΥ λΑΥΡΙΟΥ ΣΤΗ ΤΙΒΙ.
Ο ΟΦΗ ΚΕΡΔΙΣΕ ΔΙΚΑΙΑ
ΔΕΝ ΜΠΗΚΑΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΟ Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ

ΚΑΙ ΣΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΒΑΛΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΟ Β ΤΟΝ ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗ
panosak
στην κρητη (συγκεκριμενα στην Ιεραπετρα) οταν ενα γεγονος επαναλαμβανεται λεμε:
"ξαναντούκου μπαμπά τσι νενές"
αυτη η εκφραση ηρθε στο μυαλο μου διαβαζοντας τα τελευταια Post.
εχουμε ξαναμιλησει και με τον didis και με τον hayatt περσι για τα ιδια πραγματα.
η αληθεια ειναι οτι ο ΟΦΗ φετος ειναι για μεγαλα πραγματα κατι που το θελουμε ολοι οι μπασκετικοι κρητικοί
θα ζει ομως στη σκια του ποδοσφαιρικου τμηματος μια ζωη και δυστυχως θα εκπροσωπειται στα γηπεδα απο
κυριως ποδοσφαιρικούς οπαδους
παντως αν χανεις παιχνιδι απο +20 σιγουρα εχεις το μεγαλυτερο μεριδιο στην αποτυχια
Hayate
QUOTE(menelaos @ Oct 21 2008, 13:46 ) *
Κανεις δεν αμφισβητει οτι κερδισατε το παιχνιδι αλλα πρεπει να ξερεις οπως σου ειπα και στις πιο πανω αναφορες μου οτι με τους καφρους δεν παει μπροστα το μπασκετ. Φτυσιματα , πεταγμα μπουκαλιων νερου γεματα, πεταγμα σαντουιτς και ενα σωρο αλλες τετοιες ανοητες πραξεις δεν φερνουν μπροστα το αθλημα.


Συμφωνώ φίλε Μενέλαε, δεν είπα το αντίθετο.. Μαζί σου.

QUOTE(menelaos @ Oct 21 2008, 13:54 ) *
3 Αστυνομικοι για 1000 ατομα τι να σου κανουν ? Ασε που τα πνευματα ηταν οξυμενα απο την ηττα του ποδοσφαιρικου Οφη. Α ναι και επειδη πιο πανο μου ειπε καποιος οτι ειναι μπασκετανθρωποι ολοι αυτοι που ηταν την Κυριακη , γιατι φωναζαν γκολ οι μισοι και οι αλλοι μισοι εβριζαν το Βατσινα και την οικογενεια του. Βαλτε και το βιντεακι στο youtube και θα το ακουσετε αυτο που σας λεω.


Δεν το είπα εγώ ότι είναι μπασκετάνθρωποι και πραγματικά δεν είναι, είναι όμως άτομα που στηρίζουν τον ΟΦΗ σε οποιοδήποτε άθλημα και εντάξει ρε παιδιά συγνώμη αλλά τι να κάνουμε; Δηλαδή όσοι πάνε να δούνε τον Ολυμπιακό ή ΠΑΟ, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, Ηρακλή κλπ, σωματεία που έχουν ισχυρές ομάδες σε πολλά αθλήματα πάνε όλοι γιατί είναι φίλοι του συγκεκριμένου αθλήματος ή επειδή υποστηρίζουν την ομάδα τους;
Σας παρακαλώ το είπα και πριν μην δυναμιτίζετε το κλίμα για να μην επαναληφθούν σκηνικά όπως αυτό της Ιεράπετρας ή με τον Φιλαθλητικό, που ήταν και πολύ πιο σοβαρά απ' ότι έγινε την Κυριακή..
Small Forward
Νομίζω ότι το παιχνίδι πλέον θα πρέπει να περάσει στην ιστορία. Το σκόρ έγραψε υπέρ του ΟΦΗ και εμείς στο Λαύριο θα πρέπει να κάνουμε τον απολογισμό μας και να συνεχίσουμε, και αυτός είναι σαφής:
Θετικό το γεγονός ότι σταθήκαμε σε μια πολύ δύσκολη έδρα
Αρνητικό το γεγονός ότι παγώσαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο και χάσαμε το ματς
Περισσότερα δεν μπορώ να πω καθώς δεν ήμουν εκεί.
Σε ότι αφορά τον ΟΦΗ και μόνο το γεγονός ότι γύρισε ενα τέτοιο παιχνίδι λέει πολλά.
Σίγουρα με όπλο την έδρα του που πιστεύω ότι δεν πρόκειται να σπάσει οδεύει για άνοδο.
Τώρα σε ότι αφορά τους φιλάθλους, εκείνοι δημιουργούνται από τις ομάδες και εξηγούμαι:
Οι φίλαθλοι μιας συγκεκριμένης ομάδας είναι λογικό να παρακολουθούν το άθλημα στο οποίο η ομάδα τους΄έχει τις περισσότερες επιτυχίες και είναι πιο λαοφιλές. Ο ΟΦΗ που έχει μια ποδοσφαιρική ομάδα που αγωνίζεται επι σειρά ετών στην Α Εθνική και με σημαντικές επιτυχίες είναι λογικό να έχει κατα βάση ποδοσφαιρικούς φιλάθλους.
Εξαρτάται από την μπασκετική ομάδα να αποκτήσει τους δικούς της οπαδούς. Τόσο απλά.
Υ.Γ. Το πρόβλημα των ακραίων συμπεριφορών στα γήπεδα (δεν θα πω το πρόβλημα της βίας γιατί δεν είναι μόνο αυτό) είναι συνολικό και δεν αφορά συγκεκριμένες ομάδες ή έδρες. Είμαι πεπεισμένος όμως ότι είναι "ποδοσφαιρικογενές". Δεν είναι τυχαίο άλλωστε (με ελάχιστες εξαιρέσεις) το γεγονός ότι ομάδες με αμιγώς μπασκετικό κοινό δεν αντιμετωπίζουν ανάλογο πρόβλημα.
basketball lover
QUOTE(Hayate @ Oct 21 2008, 15:45 ) *
Συμφωνώ φίλε Μενέλαε, δεν είπα το αντίθετο.. Μαζί σου.



Δεν το είπα εγώ ότι είναι μπασκετάνθρωποι και πραγματικά δεν είναι, είναι όμως άτομα που στηρίζουν τον ΟΦΗ σε οποιοδήποτε άθλημα και εντάξει ρε παιδιά συγνώμη αλλά τι να κάνουμε; Δηλαδή όσοι πάνε να δούνε τον Ολυμπιακό ή ΠΑΟ, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, Ηρακλή κλπ, σωματεία που έχουν ισχυρές ομάδες σε πολλά αθλήματα πάνε όλοι γιατί είναι φίλοι του συγκεκριμένου αθλήματος ή επειδή υποστηρίζουν την ομάδα τους;
Σας παρακαλώ το είπα και πριν μην δυναμιτίζετε το κλίμα για να μην επαναληφθούν σκηνικά όπως αυτό της Ιεράπετρας ή με τον Φιλαθλητικό, που ήταν και πολύ πιο σοβαρά απ' ότι έγινε την Κυριακή..

φιλε,hayate,μιλας πολυ σωστα,γενικως και για αυτο χρησιμοποιω και το post σου ωστε να βαλω ενα προβληματισμο στους (οσους μπασκετικους) συνομιλητες του topic.To προβλημα κατα την ταπεινη μου γνωμη ειναι οταν τετοιοι "στρατοι"οργανωμενων συντηρουνται και χρησιμοποιουνται απο τους συλλογους κατα το δοκουν.και ο ΟΦΗ περσι κατηγορηθηκε, αν θυμαμαι καλα,για αυτο ακριβως το πραγμα.γιατι οπως σωστα ανεφερες,ολες οι μεγαλες ομαδες ποδοσφαιρου παρουσιαζουν φαινομενα χουλιγκανων,ποιες διοικησεις ομως συντηρουν το φαινομενο και το χρησιμοποιουν οταν το χρειαζονται,εφαρμοζοντας το "ο σκοπος αγιαζει τα μεσα"?Μηπως η δικη σας ειναι μια απο αυτες?γιατι ετσι ακουγοταν περσι στα μπασκετικα στεκια της Γ'.αναμενω συζητηση επ'αυτου
menelaos
QUOTE(Hayate @ Oct 21 2008, 15:45 ) *
Συμφωνώ φίλε Μενέλαε, δεν είπα το αντίθετο.. Μαζί σου.



Δεν το είπα εγώ ότι είναι μπασκετάνθρωποι και πραγματικά δεν είναι, είναι όμως άτομα που στηρίζουν τον ΟΦΗ σε οποιοδήποτε άθλημα και εντάξει ρε παιδιά συγνώμη αλλά τι να κάνουμε; Δηλαδή όσοι πάνε να δούνε τον Ολυμπιακό ή ΠΑΟ, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, Ηρακλή κλπ, σωματεία που έχουν ισχυρές ομάδες σε πολλά αθλήματα πάνε όλοι γιατί είναι φίλοι του συγκεκριμένου αθλήματος ή επειδή υποστηρίζουν την ομάδα τους;
Σας παρακαλώ το είπα και πριν μην δυναμιτίζετε το κλίμα για να μην επαναληφθούν σκηνικά όπως αυτό της Ιεράπετρας ή με τον Φιλαθλητικό, που ήταν και πολύ πιο σοβαρά απ' ότι έγινε την Κυριακή..

Δεν δυναμιτιζω καμια κατασταση και δεν ειναι αυτος ο σκοπος μου. Απλα παρουσιαζω καποιες καταστασεις οι οποιες ειναι περα για περα αληθινες.
basketball lover
απιστευτο!μολις μου τηλεφωνησε φιλος που ασχολειται με μπασκετ μικρων και διαβασε το post μου,και μου εδωσε ενα ηρακλειωτικο site/blog:διαβαστε τι γραφτηκε σημερα με αφορμη επεισοδια σε αγωνα παιδικου στην Κρητη
www.irakliokidbasket.blogspot.com

Τρίτη, 21 Οκτώβριος 2008
Ποδοσφαιροποίηση του Μπάσκετ ?



Κύριοι Πρόεδροι, υπεύθυνοι, παράγοντες, εμπλεκόμενοι, κ.λ.π των Σωματείων, της ΕΚΑΣΚ των διαιτητών, και όλων αυτών των φορέων που εμπλέκονται με το μπάσκετ στον τόπο μας,..... τι σκοπό έχετε και τι μέτρα προτίθεστε να πάρετε για να μην ποδοσφαιροποιήσουμε το μπάσκετ στην Κρήτη ? Τι προτίθεστε και τι μπορείτε να κάνετε για να φύγει o "χουλιγκανισμός" από τα γήπεδα του μπάσκετ ?





Με αφορμή τα τελευταία επεισόδια στην Αλικαρνασσό, σε αγώνα παιδικού πρωταθλήματος ! - όπου όχι πάνω από 10 μεθυσμένοι οπαδοί της ποδοσφαιρικής ομάδας του ΗΡΟΔΟΤΟΥ, εφοδιασμένοι μάλιστα με σιδερογροθιά (δηλαδή προετοιμασμένοι και αποφασισμένοι ακόμη και να βλάψουν σοβαρά άνθρωπο!), έβριζαν και προκαλούσαν χυδαία από την αρχή της αναμέτρησης, παρουσία δεκάδων φίλων του αθλήματος και μάλιστα μικρών παιδιών! – Θέλω να θέσω μερικά ερωτήματα και πιθανόν να δώσω κάποιες απαντήσεις:





<!--[if !supportLists]-->1) <!--[endif]-->Γιατί τόση υποκρισία απ’ όλους σας κύριοι? Δεν γνώριζαν οι υπεύθυνοι του ΗΡΟΔΟΤΟΥ ποιοι ήταν αυτοί οι αλήτες? Εγώ λεω ότι γνώριζαν.





<!--[if !supportLists]-->2) <!--[endif]-->Τι έκαναν για να αποτρέψουν αυτό που όλοι βλέπαμε να έρχεται από το πρώτο λεπτό? Τίποτα, μόνο κάποιες συστάσεις.




<!--[if !supportLists]-->3) <!--[endif]-->Όταν παράγινε το κακό με τις βρισιές προς τους Χανιώτες και οι διαιτητές σταμάτησαν προς στιγμήν το παιχνίδι για να «συνετίσουν» οι υπεύθυνοι του ΗΡΟΔΟΤΟΥ τους αλήτες, γιατί αυτοί δεν κάλεσαν την αστυνομία να τους πετάξει έξω αφού είδαν ότι δεν έπαιρναν από λόγια και ότι ήταν σε κατάσταση αλλοφροσύνης!




<!--[if !supportLists]-->4) <!--[endif]-->Οι διαιτητές γιατί δεν διέκοψαν το παιχνίδι αφού το κακό συνεχιζόταν?




<!--[if !supportLists]-->5) <!--[endif]-->Γιατί τόση υποκρισία κύριοι του ΗΡΟΔΟΤΟΥ με το πομπώδες και στεντόρειο «Ποιοι ντροπιάζουν την ομάδα ?»... κατόπιν εορτής ? Αφού δηλαδή είχαν χτυπήσει βάναυσα τον Μιχάλη Πετράκη και είχαν εξαφανιστεί υπό τον φόβο έλευσης της αστυνομίας. Σε ποιους απευθυνόσαστε κύριοι αφού ξέρατε ότι είχαν φύγει οι ένοχοι ? Στα μικρά παιδιά που είχαν μείνει στην κερκίδα? Γιατί αυτό δεν το κάνατε από την αρχή και να πάρετε την ομάδα να φύγετε ? Τότε που βλέπατε ποιοι ντροπιάζουν την ομάδα και δεν κάνατε τίποτα ?




<!--[if !supportLists]-->6) <!--[endif]-->Γιατί τόση υποκρισία κύριοι της ΕΚΑΣΚ και του ΗΡΟΔΟΤΟΥ με το να βγαίνετε κατόπιν εορτής και να καταδικάζετε τα επεισόδια με «βαρύγδουπες» δηλώσεις του στυλ: «Επιφυλασσόμαστε να εξαντλήσουμε κάθε νόμιμο μέσο..», ή «... η ΕΚΑΣΚ καταδικάζει ...και θα χρησιμοποιήσει κάθε ένδικο μέσο για να τιμωρηθούν οι ένοχοι...», ή με δηλώσεις αλληλοστήριξης και συμπαράστασης κλπ, κλπ., μέχρι να ξεχαστεί το θέμα και να επαναλάβουμε τα ίδια πράγματα την επόμενη που θα γίνουν ξανά και ξανά και ίσως χειρότερα επεισόδια! Γιατί δεν κάνετε επιτέλους πράξη τις υποσχέσεις σας, με όλα τα στοιχεία, μάρτυρες, φωτογραφίες και μήνυση σε συγκεκριμένους ανθρώπους στον Εισαγγελέα...», ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΠΡΑΞΗ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΒΓΑΛΕΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ (αλήθεια γιατί μόνο στους Παμπαίδες-Παγκορασίδες) ΟΤΙ ΘΑ ΑΠΟΒΑΛΛΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΘΕ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΟΠΑΔΟΙ ΤΟΥ ΟΠΟΙΟΥ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΠΗΛΑΚΙΣΜΟΥΣ ΤΕΤΟΙΟΥ ΒΑΘΜΟΥ και τότε θα δείτε πως κάθε σωματείο θα βρει τον τρόπο να προστατεύεται και να αποτρέπει τέτοια φαινόμενα!





ΤΟ ΚΑΚΟ ΚΥΡΙΟΙ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΑΤΕ ΣΤΗ ΡΙΖΑ!





Αλλά πολύ φοβάμαι ότι το κακό ξεκίνησε πριν δύο χρόνια όταν εισέβαλαν στον χώρο του μπάσκετ οι απογοητευμένοι από το ποδόσφαιρο οπαδοί του ΟΦΗ, με ευθύνη της Διοίκησης του Ερασιτέχνη ΟΦΗ!





Όταν στα play off με τον ΚΥΔΩΝΑ ο ΟΦΗ προσπαθούσε να βγει στην Γ’ Εθνική με την βοήθεια των οπαδών του ποδοσφαιρικού ΟΦΗ, που έβριζαν, απειλούσαν, πετούσαν μπουκάλια στον πάγκο του ΚΥΔΩΝΑ και γενικά προσπαθούσαν να εκτονώσουν το μένος τους προς τον Βατσινά, τον Βαρδινογιάννη, τον Παναθηναϊκό, τα Χανιά, κ.α., εισβάλοντας και στον χώρο του Μπάσκετ!





Τότε που όλοι (και τα μικρά παιδιά!) έβλεπαν τον πρόεδρο του Ερασιτέχνη ΟΦΗ να δίνει το «καλό παράδειγμα» κυνηγώντας τον διαιτητή διασχίζοντας το γήπεδο μέχρι τα αποδυτήρια!!!






Που μετέπειτα στην Γ’ Εθνική οι οπαδοί του, δημιουργούσαν με το παραμικρό επεισόδια με αποκορύφωμα τα επεισόδια στην Ιεράπετρα και έπειτα η τιμωρία, η υποτροπή, κ.λ.π., κ.λ.π. με υπόθαλψη και ευθύνη πάντα της Διοίκησης του ΟΦΗ που δεν τους έχει πετάξει ακόμη έξω από το γήπεδο.





Τότε που οι ίδιοι αυτοί οπαδοί, με τρόπο φασιστικό απαίτησαν από τον πρόεδρο του ΟΦΗ (και πέτυχαν) να φύγει από το γήπεδο (σε αγώνα για το πρωτάθλημα Γ’ εθνικής) ο Αλέξης Τζόρβας τότε τερματοφύλακας του ΟΦΗ επειδή προερχόταν από τον Παναθηναϊκό που είχε πάει με φίλους του να δουν το παιχνίδι και αναγκάστηκε να φύγει για να μην επεκταθούν τα επεισόδια! Έτσι προστατεύει ο ΟΦΗ τους απλούς φιλάθλους!





Οι οπαδοί αυτοί που έχουν επιβάλει του όρους τους στην διοίκηση του ΟΦΗ και αποφασίζουν ποιοι θα παρακολουθήσουν αγώνα μπάσκετ και ποιοι όχι ανάλογα με τι χρώμα ρούχα φοράνε και τι ομάδα υποστηρίζουν!





Οι οπαδοί αυτοί που με την στήριξη της Διοίκησης του ΟΦΗ έχουν πετύχει να κάθεται η φιλοξενούμενη ομάδα στον πάγκο που βρίσκεται δίπλα στην κερκίδα των οπαδών και άρα υπό την άμεση πίεση, απειλή και φόβο. Και όταν κάποια ομάδα ζήτησε αλλαγή πάγκων (σε αγώνα Γ’ Εθνικής) σύσσωμη η Διοίκηση του ΟΦΗ έγινε πυρ και μανία εναντίον της φιλοξενούμενης ομάδας! Τα θυμάστε όλα αυτά?

Αλήθεια κύριοι της ΕΚΑΣΚ και της Αστυνομίας, δεν μπορείτε να επιβάλλετε αλλαγή πάγκων ώστε οι φιλοξενούμενοι να προστατεύονται? Αν όχι συμβάλλετε και εσείς στον χουλιγκανισμό!





Οι οπαδοί αυτοί που έχουν επιβάλει στην Διοίκηση του ΟΦΗ τις απόψεις τους για το τι χρώμα φανέλες θα φοράνε τα παιδιά των ακαδημιών ή μάλλον ποιας ομάδας φανέλες δεν πρέπει να φοράνε και τους κάνουν μάλιστα και την παρατήρηση λες και αυτοί τους αγοράζουν τα ρούχα που φοράνε στις προπονήσεις!





Οι οπαδοί αυτοί που έχουν τυπώσει μπλουζάκια με την φράση “CRETA MAFIA” και μάλιστα τα φοράνε περιστασιακά και παίχτες (μικροί και μεγάλοι) της ομάδας στις προπονήσεις, με αποτέλεσμα όλα αυτά να έχουν δημιουργήσει το κλίμα που κυκλοφορεί στους μπασκετικούς κύκλους ότι «ή ομάδα του ΟΦΗ υπηρετεί και προάγει τον χουλιγκανισμό».





Οι οπαδοί αυτοί που με μαθηματική ακρίβεια θα οδηγήσουν και φέτος τον ΟΦΗ σε τιμωρίες και αγώνες κεκλεισμένων των θυρών υπό τις ευλογίες της Διοίκησης!





Οι οπαδοί αυτοί που και φέτος θα εκτονώνονται με συνθήματα και βρισιές μπροστά σε δεκάδες παιδιά που δεν τους φταινε σε τίποτα.





Όταν σε πρεμιέρα Β’ εθνικής στο γήπεδο σας έχετε τόσο λίγο κόσμο, κατά την άποψη μου εξ’ αιτίας 50-60 αφηνιασμένων οπαδών, έτοιμοι με το παραμικρό για επεισόδια, τους οποίους στηρίζετε διότι νομίζετε ότι αυτοί σας εμψυχώνουν με το να βρίζουν άσχετα άτομα, τότε τι περιμένετε κύριοι της Διοίκησης του ΟΦΗ? Πορεία πρωταθλητισμού? Μέχρι πότε, μέχρι που και με ποια στήριξη?






ΚΥΡΙΟΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ, ΔΙΩΞΤΕ ΑΠΟ ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΝΤΡΟΠΙΑΖΟΥΝ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ, ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΤΟΠΙΝ ΕΟΡΤΗΣ. ΓΙΑ ΝΑ ΦΕΡΕΤΕ ΤΟΥΣ ΥΓΙΕΙΣ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ ΣΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΔΕΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ, ΚΙ’ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΧΑΣΕΤΕ!





ΜΗΝ ΑΦΗΣΕΤΕ ΝΑ «ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΠΟΙΗΘΕΙ» ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ !!!



ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΣΥΜΠΤΩΣΗ ΜΕ ΤΟ POST ΜΟΥ!!!!!!!!φιλε,hayate,τωρα κι αν περιμενω απαντηση!
menelaos
ςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς
ςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς
σιγα η πατριδα κοιμαται. Μην την ξυπνας απο το ληθαργο που εχει πεσει. Αστους να αναρρωτιονται αν βρεχει δεν βλεπει κανεις οτι τους φτυνουν. ΑΧ ΡΕ ΕΛΛΑΔΑΡΑ.
pram81
Και... Μια από τα ίδια θα έχουμε πάλι παιδιααααααααααααααααααααα!!!!!Είτε λέγεται κρήτη, είτε καισαριανή, είτε παγκράτι, είτε λαγκαδάς και πάει λέγοντας(τα τοπωνύμια είναι τυχαία)! Χρόνια τώρα και για χρόνια ακόμα!Έτσι τους έμαθαν. Έτσι τους ήθελαν κι έτσι θα παραμείνει!
sfakbasket
QUOTE(Hayate @ Oct 21 2008, 15:45 ) *
Συμφωνώ φίλε Μενέλαε, δεν είπα το αντίθετο.. Μαζί σου.



Δεν το είπα εγώ ότι είναι μπασκετάνθρωποι και πραγματικά δεν είναι, είναι όμως άτομα που στηρίζουν τον ΟΦΗ σε οποιοδήποτε άθλημα και εντάξει ρε παιδιά συγνώμη αλλά τι να κάνουμε; Δηλαδή όσοι πάνε να δούνε τον Ολυμπιακό ή ΠΑΟ, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, Ηρακλή κλπ, σωματεία που έχουν ισχυρές ομάδες σε πολλά αθλήματα πάνε όλοι γιατί είναι φίλοι του συγκεκριμένου αθλήματος ή επειδή υποστηρίζουν την ομάδα τους;
Σας παρακαλώ το είπα και πριν μην δυναμιτίζετε το κλίμα για να μην επαναληφθούν σκηνικά όπως αυτό της Ιεράπετρας ή με τον Φιλαθλητικό, που ήταν και πολύ πιο σοβαρά απ' ότι έγινε την Κυριακή..

παντως θα ειναι πολλες οι ομαδες φετος που στο γηπεδο του οφη θα ζητησουν αλλαγη του παγκου φιλαρακο μου....... γιατι και το νομιμο ειναι και το ορθο!!! ας μην ακουγονται στο παγκο του οφη οταν θα δινει εντολες ο προπονητης με τους φιλαθλους πανω στο κεφαλι σου!!!! η μηπως τοτε θα κανουν ησυχια για να ακουνε οι παικτες του οφη το προπονητη τους!! οι λαυριοι δεν το ξερανε οτι δεξια στη γραματεια καθετε ο φιλοξενουμενος??? μαλλον οχι ε και γι' αυτο φαγανε τα μπουκαλια τους και τα τσιγαρα τους!!!!
Hayate
QUOTE(sfakbasket @ Oct 22 2008, 01:25 ) *
παντως θα ειναι πολλες οι ομαδες φετος που στο γηπεδο του οφη θα ζητησουν αλλαγη του παγκου φιλαρακο μου....... γιατι και το νομιμο ειναι και το ορθο!!! ας μην ακουγονται στο παγκο του οφη οταν θα δινει εντολες ο προπονητης με τους φιλαθλους πανω στο κεφαλι σου!!!! η μηπως τοτε θα κανουν ησυχια για να ακουνε οι παικτες του οφη το προπονητη τους!! οι λαυριοι δεν το ξερανε οτι δεξια στη γραματεια καθετε ο φιλοξενουμενος??? μαλλον οχι ε και γι' αυτο φαγανε τα μπουκαλια τους και τα τσιγαρα τους!!!!


Στην παλιά έδρα του ΟΦΗ, το Λίντο, οι οργανωμένοι ήταν πίσω από την μπασκέτα.. Το ίδιο έγινε και τώρα όταν ήρθαν στο ΒΑΚ, ο ΟΦΗ χρησιμοποιεί σαν πάγκο τον δεξιά από την γραμματεία γιατί ακριβώς από πίσω είναι τα αποδυτήρια και αυτόν χρησιμοποιεί στις προπονήσεις.. Αν ζητήσει κάποια ομάδα να κάτσει εκεί θα κάτσει όπως έγινε και με τον Φιλαθλητικό..
menelaos
Λοιπον πολυ ασχοληθηκαμε με ενα ματς παμε για αλλα. Σημερα το Λαυριο παιζει με τον Ερμη Λαγκαδα στις 17.00 και την Κυριακη με τον Ικαρο Καλλιθεας. Για να δουμε τι θα δουμε.
sfakbasket
QUOTE(Hayate @ Oct 22 2008, 02:31 ) *
Στην παλιά έδρα του ΟΦΗ, το Λίντο, οι οργανωμένοι ήταν πίσω από την μπασκέτα.. Το ίδιο έγινε και τώρα όταν ήρθαν στο ΒΑΚ, ο ΟΦΗ χρησιμοποιεί σαν πάγκο τον δεξιά από την γραμματεία γιατί ακριβώς από πίσω είναι τα αποδυτήρια και αυτόν χρησιμοποιεί στις προπονήσεις.. Αν ζητήσει κάποια ομάδα να κάτσει εκεί θα κάτσει όπως έγινε και με τον Φιλαθλητικό..

σε βρισκω πολυ σωστο και με υγειες μυαλο!!! μπραβο σου!!!
godfather
Αναγέννηση/Φλόγα - ΟΦΗ 2

Λαύριο - Ίκαρος 1

Δούκας - Χαλκίδα 2

Π. Φάληρο - Σπόρτιγκ 2

Αρκαδικός - Ίκαροι Σερρών 1

Απόλλων Καλ. - Γουμένισσα 1

Αμύντας - Πιερικός/Αρχέλαος 1

Κομοτηνή - Αίας Ευόσμου 2
sporting b.c.
QUOTE(godfather @ Oct 25 2008, 18:23 ) *
Π. Φάληρο - Σπόρτιγκ 2


ΣΠΟΡΤΙΓΚΑΡΑ βάλε ένα γκολ, ένα γκολ ένα γκολ !!!
mysportig
QUOTE(sporting b.c. @ Oct 25 2008, 19:37 ) *
ΣΠΟΡΤΙΓΚΑΡΑ βάλε ένα γκολ, ένα γκολ ένα γκολ !!!

Σήμερα κάνουμε μια νέα αρχή.Σίγουρα θα κερδίσουμε(λόγω αντιπάλου) αυτό όμως που θέλουμε να δούμε είναι διάθεση από τους παίκτες και καλό μπάσκετ.Ερχεται ένα παιχνίδι την άλλη Κυριακή με ΚΟΜΟΤΗΝΗ που πρέπει να το πάρουμε και για να το πάρουμε πρέπει να παίξουν σκυλίσια.Ιδωμεν.
MaJesty23
QUOTE(mysportig @ Oct 26 2008, 10:22 ) *
Σήμερα κάνουμε μια νέα αρχή.Σίγουρα θα κερδίσουμε(λόγω αντιπάλου) αυτό όμως που θέλουμε να δούμε είναι διάθεση από τους παίκτες και καλό μπάσκετ.Ερχεται ένα παιχνίδι την άλλη Κυριακή με ΚΟΜΟΤΗΝΗ που πρέπει να το πάρουμε και για να το πάρουμε πρέπει να παίξουν σκυλίσια.Ιδωμεν.

τι ωρα παιζουμε?
sporting b.c.
QUOTE(MaJesty23 @ Oct 26 2008, 10:25 ) *
τι ωρα παιζουμε?


4
Χ.Π
αμυντας - κατερινη 77-73 απο 66-46
pram81
Μεγάλη νίκη για την ομάδα μας το Λαύριο απέναντι σε έναν από τους βασικούς υποψήφιους για άνοδο Ίκαρο. 9 ποντάκια διαφορά που από δικά μας λάθη μειώθηκε στο τελευταίο δίλεπτο! Σούπερ Ψηλέας βγαλμένος από παραμύθι! Αέρινος Λυκογιάννης!Αυτό το παιδί δίνει πολλά τοσο σε επίθεση τόσα και σε άμυνα!Κι ένα ώριμο παιχνίδι από τον Γιαννακόπουλο! Πολύ καλός κι ο Ντίνος ο Σύνης.Ένα κακό ξεκίνημα στην τρίτη περίοδο έδωσε το δικαίωμα στον Ίκαρο να ελπίζει!Αλλά στο τέλος όλα καλά!Αξίζει να αναφερθούμε στην πολύ καλή ατμόσφαιρα από τους φιλάθλους!Ελπίζουμε να υπάρξει η ίδια ατμόσφαιρα και την τετάρτη στο παιχνίδι του κυπέλου με την Ολύμπια!
Antonis B
Αναγέννηση/Φλόγα – ΟΦΗ 73-68

Τα δεκάλεπτα: 23-21, 39-34, 54-50, 73-68
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ/ΦΛΟΓΑ (Χατζηκυριακίδης): Μπουρδάνος 21 (2), Μωυσιάδης 8, Κλέπκος 2, Πιτάκας 7, Τσακαλέρης 2, Ζαρογιάννης 19, Σπυρόπουλος 12 (3), Τουλούμης 2, Ευαγγελινός.
ΟΦΗ (Δέδας): Τσερκιτζόγλου, Μπαρλάς 5 (1), Δελατόλας, Τσέλιος 8 (2), Τσακιρίδης 29 (3), Βαγενάς 3, Χουλιάρας 11, Φαρμάκης 8 (2), Σαμουρέλης 4.
zigolo7
Κομοτηνή - Αίας Ευόσμου 69 - 64 . ...... νομίζω
pram81
Λαύριο – Ίκαρος Καλ 66-57
Διαιτητές: Θεωνάς-Τραγάκης
Τα δεκάλεπτα: 15-13, 29-17, 47-39, 66-57
ΛΑΥΡΙΟ (Σερελής): Ψηλέας 28 (6), Σίνης 5 (1), Τσολάτος 11 (1), Τρικαλιώτης 3 (1), Γιαννακόπουλος 6, Κασάμπαλης 3, Κασσάνος 1, Μέντζος, Λυκογιάννης 9.
ΊΚΑΡΟΣ ΚΑΛ. (Χαριτάτος): Γκριτζέλης, Παπαδάκης, Φαλέκας 16 (2), Υφαντής 7, Εμμανουηλίδης 7 (1), Μελάς 8 (2), Πολυτάρχου, Καρασταμάτης 6 (2), Μάρτζος, Κατούφας 8, Κούκουρας 5 (1), Τσότσος.
sporting b.c.
26.10.08 12:00 ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΛΟΓΑ - ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 73 : 68
26.10.08 12:00 ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ - ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 79 : 72
26.10.08 16:00 ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 70 : 89
26.10.08 17:00 ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΑΡΧΕΛΑΟΣ 77 : 73
26.10.08 17:00 ΓΣ ΛΑΥΡΙΟΥ - ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ-ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 66 : 57
26.10.08 17:00 ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 75 : 65
26.10.08 17:00 ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ - ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 69 : 64
26.10.08 17:00 ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ - ΑΟΚ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑΣ 73 : 62



Βαθμολογία Εντός Εκτός Α Γύρος Β Γύρος Αγώνας Ν Η Πόντοι Διαφ. Ποντ.
1 ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 3 3 0 253 : 229 24 6
2 ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ 3 3 0 221 : 202 19 6
3 ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 3 2 1 231 : 158 73 5
4 ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 3 2 1 196 : 183 13 5
5 ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΛΟΓΑ 3 2 1 227 : 220 7 5
6 ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 3 2 1 213 : 206 7 5
7 ΓΣ ΛΑΥΡΙΟΥ 3 2 1 206 : 203 3 5
8 ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ-ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 3 2 1 209 : 215 -6 5
9 ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 3 1 2 245 : 198 47 4
10 ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΑΡΧΕΛΑΟΣ 3 1 2 237 : 221 16 4
11 ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 3 1 2 208 : 201 7 4
12 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 3 1 2 228 : 236 -8 4
13 ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 3 1 2 202 : 210 -8 4
14 ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 3 1 2 205 : 223 -18 4
15 ΑΟΚ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑΣ 3 0 3 220 : 251 -31 3
16 ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ 3 0 3 165 : 310 -145 3




02.11.08 17:00 ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ - ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
02.11.08 17:00 ΑΟΚ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑΣ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
02.11.08 17:00 ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ - ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ
02.11.08 17:00 ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΑΡΧΕΛΑΟΣ - ΓΣ ΛΑΥΡΙΟΥ
02.11.08 17:00 ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
02.11.08 17:00 ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ-ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΛΟΓΑ
02.11.08 17:00 ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
02.11.08 17:00 ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ
ΦΡΑΝΚΙ
Συγχαριτηρια στην ομαδα μας το Λαυριο για την μεγαλη νικη που πετυχε απεναντι στον Ικαρο Καλλιθεας. Με τον Ψηλεα εκτελεστη 28π με 6/7 τρίποντα και με τα τειχη στην αμυνα Σινη και Λυκογιαννη η ομαδα μας καταφερε να κανει πιο ευκολη τη νικη απ' οσο φαινοταν. Σε αυτο συνεβαλλε βεβαια και η μεγαλη προσελευση του κοσμου στο γηπεδο που με τον παλμο τους εδιναν ρυθμο στους παιχτες μας. Μακαρι σε καθε αγωνα να εχουμε τοσο κοσμο γιατι η ομαδα πραγματικα μας χρειαζεται.
kaukasios
Τα αποτελέσματα
Των Αθηνά Πατρινού - Λίλης Ροδανάκη
26/10/2008 (17:25)

Για την τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος, η Αναγέννηση/Φλόγα επικράτησε του ΟΦΗ με 73-68, ενώ σε ένα δυνατό παιχνίδι ο Αρκαδικός νίκησε τον Ίκαρο Σερρών με 79-72.

Τα αποτελέσματα:

Αναγέννηση/Φλόγα - ΟΦΗ 73-68
Λαύριο - Ίκαρος Καλλιθέας 66-57
Αμύντας - Πιερικός Αρχέλαος 77-73
Απόλλων Καλ. - Γουμένισσα 73-62
Αρκαδικός - Ίκαροι Σερρών 79-72
Κομοτηνή - Αίας Ευόσμου 69-64
Π. Φάληρο - Σπόρτιγκ 70-89
Δούκας - Χαλκίδα 76-65

Αναγέννηση/Φλόγα - ΟΦΗ 73-68
Διαιτητές: Μιχέλης - Νικολούλης.
Τα δεκάλεπτα: 23-21, 39-34, 54-50, 73-68.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ/ΦΛΟΓΑ (Χατζηκυριακίδης): Μπουρδάνος 21 (2), Μωυσιάδης 8, Κλέπκος 2, Πιτάκας 7, Τσακαλέρης 2, Ζαρογιάννης 19, Σπυρόπουλος 12 (3), Τουλούμης 2, Ευαγγελινός.
ΟΦΗ (Δέδας): Τσερκιτζόγλου, Μπαρλάς 5 (1), Δελατόλας, Τσέλιος 8 (2), Τσακιρίδης 29 (3), Βαγενάς 3, Χουλιάρας 11, Φαρμάκης 8 (2), Σαμουρέλης 4.

Αρκαδικός - Ίκαροι Σερρών 79-72
Διαιτητές: Τεφτίκης - Μπίκας.
Τα δεκάλεπτα: 13-15, 32-38, 58-52, 79-72.
ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Σμυρνιώτης): Σκουζής, Μάνος 28 (4), Κοψαύτης 12 (2), Τσολάκης 10 (2), Παπανικολάου 2, Μαναβόπουλος 13 (1), Σημαιόπουλος 1, Κουτσογιάννης 4, Μουτράν 9 (1).
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ (Καμαράκης): Πεχλιβάνης 6 (2), Μουζακίτης 3 (1), Ιωσηφίδης 5 (1), Γεωργαντζάς 14 (3), Παππούδας 2, Ασημάκης 15 (1), Βοϊβατόπουλος 14 (2), Τοπούζης 13.

Π. Φάληρο - Σπόρτιγκ 70-89
Διαιτητές: Ελευθεριάδης - Αντερριώτης.
Τα δεκάλεπτα: 16-21, 36-44, 48-69, 70-89.
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Γκιουλέας): Ντεροχονεσιάν 13 (2), Κυπαρισσούς 19, Ανυφαντής, Δίζας 10, Μονεμβασίτης 14 (2), Σωτηρόπουλος 2, Σχορτσιανίτης 5, Γιαννακάκης 5 (1), Διαμάντης 2, Τζορμπατζίογλου
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Γιάνναρης): Παπάνογλου 8, Καϋμενάκης 4, Θύμνιος 3, Γυφτάκης, Χούμας 17 (1), Τσόπης 13 (2), Βρύνας 18 (1), Μαστροκωστόπουλος 7 (1), Αργυριάδης 2, Ευθυμίου 17.

Λαύριο - Ίκαρος Καλ 66-57
Διαιτητές: Θεωνάς - Τραγάκης.
Τα δεκάλεπτα: 15-13, 29-17, 47-39, 66-57.
ΛΑΥΡΙΟ (Σερελής): Ψηλέας 28 (6), Σίνης 5 (1), Τσολάτος 11 (1), Τρικαλιώτης 3 (1), Γιαννακόπουλος 6, Κασάμπαλης 3, Κασσάνος 1, Μέντζος, Λυκογιάννης 9.
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛ. (Χαριτάτος): Γκριτζέλης, Παπαδάκης, Φαλέκας 16 (2), Υφαντής 7, Εμμανουηλίδης 7 (1), Μελάς 8 (2), Πολυτάρχου, Καρασταμάτης 6 (2), Μάρτζος, Κατούφας 8, Κούκουρας 5 (1), Τσότσος.

Αμύντας - Πιερικός Αρχ. 77-73
Διαιτητές: Κοτσίμπος - Σαλαβός.
Τα δεκάλεπτα: 16-21, 44-35, 66-46, 77-73.
ΑΜΥΝΤΑΣ (Βλάχος): Ζούπας 18 (2), Σαμοθράκης 9, Μπούτρος 14 (2), Παγώνης 9 (1), Δορκοφίκης, Βογιατζής 4, Λαζαρίδης 12 (2), Μουμούρης 8 (1), Γιανναλέτσος 3.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧ. (Θωμαΐδης): Χρυσανθόπουλος 11 (1), Χατζηιωάννου 6 (1), Τσαιτουρίδης 2, Χρυσόπουλος 5 (1) , Ράπτης 14, Χρυσίδης Ν. 9 (1), Κοθράς 4, Κουρκούτας 5 (1), Κουνούπης, Τσουκ 17.

Απολλων Κ. - Γουμένισσα 73-62
Διαιτητές: Τατούδης - Τζαφλέρης.
Τα δεκάλεπτα: 10-16, 30-28, 52-44, 73-62.
ΑΠΟΛΛΩΝ Κ. (Κόρφας): Παπδόπουλος 14, Τρούλιαλης 13 (3), Δήμου 2, Σκούφης, Νάνης, Αντωνιάδης 12, Χατζατουρόβας 9 (3), Τεβετζίδης 23 (1), Πατρίκης.
ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ (Νίτσης): Μπάγκι 19 (2), Μούμογλου 4, Γυμνόπουλος 6, Δημητρίου, Καρυπίδης 11 (3), Πάντσιος 5 (1), Κόγιας 1, Τάσης 2, Ντάλης, Δελημπαλτίδης 14 (1).

Κομοτηνή - Αίας Ευόσμου 69-64
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ. - Παγώνης.
Τα δεκάλεπτα: 16-18, 33-37, 49-45, 69-64.
ΚΟΜΟΤΗΝΗ(Λεμονίδης): Γιαουρτόγλου 9, Στεφανίδης 15 (1), Διαμαντίδης, Φουτσιτζής 13 (1), Λεχούδης 14 (1), Τσακωνίτης 8 (1), Κουτσοβασίλης, Παπαγεωργίου 2, Κτίστοου 2, Βελή 3, Μίκιτς, Χαλίλ 3.
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Δήμου): Μουράτογλου 2, Χατζηχρήστος, Τριανταφυλλίδης 6, Παπαπέτρου 3, Δάλπας 9, Φιλιούσης 22 (1), Χατζηβρέττας 3, Καθοπούλης 12 (4), Χαντζίδης 2, Σουφλιάς 5, Μπέλλος.

Δούκας - Χαλκίδα 76-65
Διαιτητές: Ξάνθος - Καλούτσας.
Τα δεκάλεπτα: 21-11, 38-30, 51-41, 76-65.
ΔΟΥΚΑΣ (Γιαννόπουλος): Γεωργούτσος 4, Ροζολής, Σακελλαράκης, Σέιφερ, Παπαδέας, Καραμπάς, Άχης 6, Ζακυνθινός 20 (1), Παπαργυρόπουλος 14 (2), Γκαβανόπουλος 15 (3), Γαλιώτος 15 (1), Βερτούδος 2.
ΧΑΛΚΙΔΑ (Μυριούνης): Πασαλίδης 12, Φρουσκλιάς 16 (3),Τραϊανός 8 (2), Πανταζής, Κατσίμπας 11 (3), Κόκορης, Δημάκος, Ψαρόπουλος 10 (3), Πλουτένσκι 2, Γερμιτς 6.

Βαθμολογία (σε 3 αγ) Αρκαδικός 6, Κομοτηνή 6, Αναγέννηση/Φλόγα 5, ΟΦΗ 5, Αίας Ευόσμου 5, Λαύριο 5, Ικαρος Κ 5, Δούκας 5, Ικαροι Σ. 4, Χαλκίδα 4, Πιερικός 4, Αμύντας 4, Σπόρτιγκ 4, Απόλλων Καλ. 4, Γουμένισσα 3, Π. Φάληρο 3.

Επόμενη αγωνιστική (2/11): Ικαρος Κ. - Αναγέννηση/Φλόγα, Πιερικός - Λαύριο, Γουμένισσα - Αμύντας, Ικαροι Σ. - Απόλλων Καλ., Αίας Ευόσμου - Αρκαδικός, Σπόρτιγκ - Κομοτηνή, Π. Φάληρο - Δούκας, ΟΦΗ - Χαλκίδα.

Ino
Ρε κουτς Δεδα, τι κανεις?Κερδιζεις ομαδες απο Α2 κ χανεις απο ομαδες που χανουν στην εδρα τους απο Χαλκιδα?
Εχεις σκεφτει να διαχειρειζεσε καλυτερα το ροστερ της ομαδας σου?Αυτο το 4 γιατι δεν παιζει?η το 14?
Κανε καλυτερη διαχειριση για να μην αρχισουν οι παικτες σου να καιγονται.Ηδη βλεπω τα αστερια σου
ταλαιπωρημενα.Η Β εθνικη δεν ειναι σαν την Γ.Δεν μπορεις να παιζεις με 7 8 παικτες ολοκληρη σεζον!
Το μπασκετ που παιζεις ειναι συγχονο ομορφο κ αποδοτικο.Αλλα με ασσο τον Μπαρλα δεν πας πουθενα.
Οχι γιατι ο Μπαρλας ειναι κακος.Αλλα δεν ειναι ο καταλληλος για να σου καλυψει το κενο του Παναγακη.
Κ να λες παλι καλα που ο(βιονικος)Τσακιριδης αντεχει.Απο οσο ειδα με την Αν.Φλογας ο αλλος ο βιονικος
που εχεις ο Βαγενας αρχιζει κ κλανει πανω του.Δεν μπορουν να παιζουν 40 λεπτα Τεταρτη Κυριακη.
Για αυτο δειξε εμπιστοσυνη σε ολους τους παικτες σου κ ασε τις μλκς.
ΕΝΑΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΤΟΥ ΟΦΗ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΠΟ ΒΟΡΡΑ.
Spap
ενας φιλος πιο πανω ειχε δωσει τα δικα του προγνωστικα για τη καθε ομαδα στη φετινη β' εθνικη... ενα μεγαλο λαθος ηταν που πιστεψε οτι η χαλκιδα θα σωθει και οχι μονο θα σωθει αλλα θα κοιταξει να πρωταγωνιστησει...
ειδα το δουκας χαλκιδα και η ομαδα αυτη ειναι η δευτερη χειροτεη της κατηγοριας...
σας το δινω απο τωρα... φαληρο και χαλκιδα στη γ' εθνικη!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.