Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' Εθνικη 2008-2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66
Hayate
QUOTE(sportingara sta dyskola @ May 21 2009, 17:23 ) *
για τα γατακια εφερεσ τοση αστυνομια?για τα γατακια εβγαλες μονο προσκλησεις ονομαστηκες?
προσεχε πως μιλας γτ το σπορτιγκ ειναι απο το 1936 και δεν ειναι ομαδα 5 χρονον φοτοβοληδα
θα ξαναρθουμε και πολυ γρηγορα!
α και ποιον να ρωτησει?αυτον που κανονισατε να παρουμε 24 προσκλησεις σε αγωνα β εθν. που δεν εχει εισητηρια?
με πανω σφραγιδα του ικαρου?ουτε της εοκ ουτε του εσακε λεμε τωρα αλλα τη εσακε δεν εχεις βγαλει ποτε σαν συλογος απο τον εσακε!


Κρίμα ρε Σπορτινγκ..

http://www.basketblog.gr/index.php?option=...&Itemid=233

No Offense έτσι..

smiley.gif
rover6
QUOTE(sportingara sta dyskola @ May 21 2009, 17:23 ) *
[smiley.gif

υ.γ 2
αν ρωτησεις επωνυμους πατησιωτες και παραγοντες θα σου πουν για τον λυκογιαννη.τωρα τα γατακια τα υπολοιπα δικαιωμα τους να εχουν μια αλλη αποψη .σεβαστο.
σαν ανθρωπος εξω απο το γηπεδο σου λεω ειναι σουπερ. αλλα οπως λενε καλυτερα να σου βγει το ματι παρα το ονομα.




για τα γατακια εφερεσ τοση αστυνομια?για τα γατακια εβγαλες μονο προσκλησεις ονομαστηκες?
προσεχε πως μιλας γτ το σπορτιγκ ειναι απο το 1936 και δεν ειναι ομαδα 5 χρονον φοτοβοληδα
θα ξαναρθουμε και πολυ γρηγορα!
α και ποιον να ρωτησει?αυτον που κανονισατε να παρουμε 24 προσκλησεις σε αγωνα β εθν. που δεν εχει εισητηρια?
με πανω σφραγιδα του ικαρου?ουτε της εοκ ουτε του εσακε λεμε τωρα αλλα τη εσακε δεν εχεις βγαλει ποτε σαν συλογος απο τον εσακε!

καταρχην το γατακια παει οτι ειστε νεοι φιλαθλοι η και παραγοντες ορισμενοι απο εσας.
αν ερχοσουν ολη την χρονια θα ηξερες οτι παντα στα παιχνιδια μας ερχεται πολη αστυνομια γιατι ο διοικητης της καλλιθεας δεν θελει να γινεται το παραμικρο στα γηπεδα του δημου.
επειδη μαλλον δεν ξερεις - λογω του οτι εισαι νεος - σου λεω λοιπον οτι η καθε ομαδα τυπωνει σε οποια παιχνιδια θελει προσκλησεις η εισητηρια αν τα παει και στην εφορια και δινει αυτα που αναλογουν στην φιλοξενουμενη ομαδα ετσι εγινε και στο παιχνιδι μας.
οι προσκλησεις εφτασαν στα γραφεια του συλλογου σας αλλα μαλλον δεν ηρθαν ποτε σε σας. για αυτο και ο εφορος σας εκανε το παγωνι οταν πηγατε να τις ζητησετε.
δεν θελω να ξεχνας οτι προσωπικα μεσολαβησα στον αστυνομο να μπειτε.
ο σεβασμος μου προς το σπορτιγκ ειναι δεδομενος και το εχω ξαναγραψει.
μακαρι να ξαναβρητε το σωστο δρομο που αναλογει σε μια ομαδα που εχει την ιστορια του σπορτιγκ.
lelos
3 μερες μεινανε ακομα πριν μαθουμε τον τριτο της παρεας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ετοιμη η ομαδα μου για το μεγαλο διπλο,που καμια ομαδα μεχρι τωρα δεν την εχει σπασει........παμε γερα ρε πεχταραδεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
menelaos
QUOTE(lelos @ May 22 2009, 01:19 ) *
3 μερες μεινανε ακομα πριν μαθουμε τον τριτο της παρεας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ετοιμη η ομαδα μου για το μεγαλο διπλο,που καμια ομαδα μεχρι τωρα δεν την εχει σπασει........παμε γερα ρε πεχταραδεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif

Μεγαλε εισαι αλλου για αλλου. Κοιτα πριν 4 αγωνιστικες τι εγινε στην Τριπολη και μετα μιλα για σπασιμο του αηττητου της εδρας. Μετα φταιω εγω που μιλαω για διατωντες αστερες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
rover6
QUOTE(menelaos @ May 22 2009, 07:56 ) *
Μεγαλε εισαι αλλου για αλλου. Κοιτα πριν 4 αγωνιστικες τι εγινε στην Τριπολη και μετα μιλα για σπασιμο του αηττητου της εδρας. Μετα φταιω εγω που μιλαω για διατωντες αστερες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αστον αυτον αλλα εσυ μπαινεις 7.00 το πρωι ρε φιλε ...................................αρρωστια.
και το νου σας την κυριακη
GREER
QUOTE(menelaos @ May 22 2009, 07:56 ) *
Μεγαλε εισαι αλλου για αλλου. Κοιτα πριν 4 αγωνιστικες τι εγινε στην Τριπολη και μετα μιλα για σπασιμο του αηττητου της εδρας. Μετα φταιω εγω που μιλαω για διατωντες αστερες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αυτος ο Λελος πρεπει να ασχοληθηκε με την Καλλιθεα τις τελευταιες τρεις αγωνιστικες. Δεν πρεπει να εχει ιδεα τι εχει γινει τοσο καιρο.

QUOTE(rover6 @ May 22 2009, 12:01 ) *
και το νου σας την κυριακη

Ασε και ειδαμε ποιος μας σφυριζει. Ελπιζω να μην εχουμε κυνηγητο στο τελος.
lelos
QUOTE(GREER @ May 22 2009, 12:08 ) *
Αυτος ο Λελος πρεπει να ασχοληθηκε με την Καλλιθεα τις τελευταιες τρεις αγωνιστικες. Δεν πρεπει να εχει ιδεα τι εχει γινει τοσο καιρο.


Ασε και ειδαμε ποιος μας σφυριζει. Ελπιζω να μην εχουμε κυνηγητο στο τελος.


σιγα ρε παντογνωστες εσεις......μαθατε και basket...τι χρωμα εχει η μπαλα ξερετε;;εχετε και γνωμη για τα παντα....λαυριωτες κοιταξτε να κερδισετε την κυριακη και αφηστε τα λογια........παρακαλατε να χασουμε εμεις για να ανεβετε.δεν θα σας κανουμε την χαρη γιατι ειμαστε ετοιμη για το ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΠΛΟ............ shot.gif
zelico
QUOTE(lelos @ May 22 2009, 12:20 ) *
σιγα ρε παντογνωστες εσεις......μαθατε και basket...τι χρωμα εχει η μπαλα ξερετε;;εχετε και γνωμη για τα παντα....λαυριωτες κοιταξτε να κερδισετε την κυριακη και αφηστε τα λογια........παρακαλατε να χασουμε εμεις για να ανεβετε.δεν θα σας κανουμε την χαρη γιατι ειμαστε ετοιμη για το ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΠΛΟ............ shot.gif

λελο...........................................
GREER
QUOTE(lelos @ May 22 2009, 12:20 ) *
σιγα ρε παντογνωστες εσεις......μαθατε και basket...τι χρωμα εχει η μπαλα ξερετε;;εχετε και γνωμη για τα παντα....λαυριωτες κοιταξτε να κερδισετε την κυριακη και αφηστε τα λογια........παρακαλατε να χασουμε εμεις για να ανεβετε.δεν θα σας κανουμε την χαρη γιατι ειμαστε ετοιμη για το ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΠΛΟ............ shot.gif

Εαν ο Αρκαδικος πιασει την ιδια αποδοση που ειχε με εμας στη Τριπολη και εχει την ιδια ατμοσφαιρα στο γηπεδο, τοτε θα χασετε 10 ποντους διαφορα. Για εμας μην ανησυχεις. Συγκεντρωσου στο παιχνιδακι σας.
ginibilly
Καλησπερα σας..Ειμαι καινουργιος στο τοpik και διαβαζω προσεκτικα ΟΛΟΥΣ σας,συμφωνα με εγκυρες πληροφοριες η ομαδες που θα ανεβουν στην Α2 θα ειναι περισοτερες απο 4 ομαδες. bball.gif bball.gif
thantop
Το να δημιουργηθουν ομαδες νεων σε Α1 και Α2 οπως γινετε στο ποδοσφαιρο δεν το σκεφτηκε κανεις!!!και για να βοηθησουν τα νεα παιδια καταστρεφουν περιπου 200 αθλητες!!!ειναι δυνατον???
akatalhlos
QUOTE(thantop @ May 22 2009, 14:22 ) *
Το να δημιουργηθουν ομαδες νεων σε Α1 και Α2 οπως γινετε στο ποδοσφαιρο δεν το σκεφτηκε κανεις!!!και για να βοηθησουν τα νεα παιδια καταστρεφουν περιπου 200 αθλητες!!!ειναι δυνατον???

πολυ καλη ιδεα
menelaos
QUOTE(rover6 @ May 22 2009, 12:01 ) *
αστον αυτον αλλα εσυ μπαινεις 7.00 το πρωι ρε φιλε ...................................αρρωστια.
και το νου σας την κυριακη

Τα καταλοιπα απο τη βαρδεια φιλε rover.Αν δουλευεις 12- 8 το πρωι και μετα πρεπει να κοιμηθεις οταν ολοι ξυπνανε !!!!!!!!εσυ γραφεις στο φορουμ για να ξελαμπικαρεις.χαχαχαχαχα


Β’ Εθνική Ανδρών – Κυριακή 24 Μαϊου
Λαυρίου 17.00 Λαύριο-Αναγέννηση Φλ. Τζιμογιάννης-Αναστόπουλος Αν. (Μίχας)
Ευόσμου 17.00 Αίας Ευ.-Δούκας Σαλικίδης-Ασλανίδης (Βορεάδης)
Υμηττού 17.00 Αμύνας-ΑΓΕΧ Πίγκας-Καραλής (Μπισιώτης)
Καλαμαριάς 17.00 Απόλλων Καλ.-ΟΦΗ Δεσλής-Τζαφλέρης (Χαριτόπουλος)
Τρίπολης 17.00 Αρκαδικός-ΑΕ Ικάρου Καλ. Πουρσανίδης Κ-Πουρσανίδης Γ (Κόκορης)
Κομοτηνής 17.00 Κομοτηνή-Πιερικός Αρχ. Σιμητόπουλος-Πολυχρονιάδης (Λαμπρίδης)
Ν.Σμύρνης 17.00 Π. Φάληρο-Γουμένισσα Μπλέτσας-Χριστοδούλου (Νάκος)
Σπόρτιγκ 17.00 Σπόρτιγκ-Ίκαροι Σερ. Μπορμπαντωνάκης-Τσώνος Μ (Παπαδόπουλος Στ.)
pass
QUOTE(menelaos @ May 22 2009, 13:48 ) *
Τα καταλοιπα απο τη βαρδεια φιλε rover.Αν δουλευεις 12- 8 το πρωι και μετα πρεπει να κοιμηθεις οταν ολοι ξυπνανε !!!!!!!!εσυ γραφεις στο φορουμ για να ξελαμπικαρεις.χαχαχαχαχα


Β’ Εθνική Ανδρών – Κυριακή 24 Μαϊου
Λαυρίου 17.00 Λαύριο-Αναγέννηση Φλ. Τζιμογιάννης-Αναστόπουλος Αν. (Μίχας)
Ευόσμου 17.00 Αίας Ευ.-Δούκας Σαλικίδης-Ασλανίδης (Βορεάδης)
Υμηττού 17.00 Αμύνας-ΑΓΕΧ Πίγκας-Καραλής (Μπισιώτης)
Καλαμαριάς 17.00 Απόλλων Καλ.-ΟΦΗ Δεσλής-Τζαφλέρης (Χαριτόπουλος)
Τρίπολης 17.00 Αρκαδικός-ΑΕ Ικάρου Καλ. Πουρσανίδης Κ-Πουρσανίδης Γ (Κόκορης)
Κομοτηνής 17.00 Κομοτηνή-Πιερικός Αρχ. Σιμητόπουλος-Πολυχρονιάδης (Λαμπρίδης)
Ν.Σμύρνης 17.00 Π. Φάληρο-Γουμένισσα Μπλέτσας-Χριστοδούλου (Νάκος)
Σπόρτιγκ 17.00 Σπόρτιγκ-Ίκαροι Σερ. Μπορμπαντωνάκης-Τσώνος Μ (Παπαδόπουλος Στ.)

Διαβάζω τους ορισμούς και βλέπω οτι στο πιο κρίσιμο παιχνίδι της χρονιας που θα κρίνει την άνοδο έχουν ορισθεί διαιτητές απο το βορρά.Αύτοι που έπαιζαν τους Αθηναίους πάνω και τους αδικούσαν.Τώρα έγιναν καλοί;Ένω οι διαιτητές απο τα νησιά που μας παίζουν κάτω είναι ασε να παν.Τέλος πάντων εύχομαι να γίνει καλό παιχνίδι και να κερδίσει ο καλύτερος.Όσο για την διάταξη της ΕΟΚ συμφωνώ εν μέρη αλλά έπρεπε να ανεβάσει το όριο ηλικίας στα 33 και όχι στα 30.
thantop
QUOTE(pass @ May 22 2009, 17:29 ) *
Διαβάζω τους ορισμούς και βλέπω οτι στο πιο κρίσιμο παιχνίδι της χρονιας που θα κρίνει την άνοδο έχουν ορισθεί διαιτητές απο το βορρά.Αύτοι που έπαιζαν τους Αθηναίους πάνω και τους αδικούσαν.Τώρα έγιναν καλοί;Ένω οι διαιτητές απο τα νησιά που μας παίζουν κάτω είναι ασε να παν.Τέλος πάντων εύχομαι να γίνει καλό παιχνίδι και να κερδίσει ο καλύτερος.Όσο για την διάταξη της ΕΟΚ συμφωνώ εν μέρη αλλά έπρεπε να ανεβάσει το όριο ηλικίας στα 33 και όχι στα 30.

το Συνταγμα το εχεις διαβασει ποτε????μαλλον οχι
ΟΛΑ
QUOTE(thantop @ May 22 2009, 22:08 ) *
το Συνταγμα το εχεις διαβασει ποτε????μαλλον οχι
Η γ και β εθνική είναι κατηγορίες προθάλαμος νεαρών παικτών και οχι κατηγορία για αρπακτές μεγάλων σε ηλικία παικτών.Όταν σε μια ομάδα γ εθνικής στην πεντάδα δεν αγωνίζονται τουλάχιστον τρεις παίκτες κάτω των 22 χρονών για ποιο μπάσκετ μιλάμε.
menelaos
QUOTE(pass @ May 22 2009, 17:29 ) *
Διαβάζω τους ορισμούς και βλέπω οτι στο πιο κρίσιμο παιχνίδι της χρονιας που θα κρίνει την άνοδο έχουν ορισθεί διαιτητές απο το βορρά.Αύτοι που έπαιζαν τους Αθηναίους πάνω και τους αδικούσαν.Τώρα έγιναν καλοί;Ένω οι διαιτητές απο τα νησιά που μας παίζουν κάτω είναι ασε να παν.Τέλος πάντων εύχομαι να γίνει καλό παιχνίδι και να κερδίσει ο καλύτερος.Όσο για την διάταξη της ΕΟΚ συμφωνώ εν μέρη αλλά έπρεπε να ανεβάσει το όριο ηλικίας στα 33 και όχι στα 30.


Ρε φιλαρακο επειδη η μια ομαδα ειναι απο Αθηνα και η αλλη απο Πελλοπονησο αυτο το παιχνιδακι θα το επαιζαν ειτε νησιωτες ειτε Μακεδονες. Απλα εκατσε να το παιξουν οι δευτεροι. Κανεις δεν ειπε οτι δεν ειναι καλοι διαιτητες απλα ειπαμε οτι παιζουν εδρα φουλ της βορειου Ελλαδος.
rover6
QUOTE(menelaos @ May 23 2009, 12:57 ) *
Ρε φιλαρακο επειδη η μια ομαδα ειναι απο Αθηνα και η αλλη απο Πελλοπονησο αυτο το παιχνιδακι θα το επαιζαν ειτε νησιωτες ειτε Μακεδονες. Απλα εκατσε να το παιξουν οι δευτεροι. Κανεις δεν ειπε οτι δεν ειναι καλοι διαιτητες απλα ειπαμε οτι παιζουν εδρα φουλ της βορειου Ελλαδος.

μια και σημερα ............ να δουμε ποιοι θα κανουν καλο καλοκαιρι και ποιοι θα ειναι στο...κλαμα.
ο χ.π το εφτιαξε το εργο θα παιζει σαββατα την νεα χρονια και ολο το σαββατοκυριακο στην βολτα 24.gif
παντως οι ενδειξεις δειχνουν οτι θα εχουμε και θερμο καλοκαιρι απο συγχωνευσεις και διαλυσεις ομαδων.
ευχομαι σε ολους τους ενδιαφερομενους καλη επιτυχια.
ιδανικη κυριακη για μενα νικη στην τριπολη και νικη του λαυριου για να σωθει και η συμπαθης σε μενα γουμενισσα και να πεσουν οι αχωνευτοι της φλογας. blech.gif
τα λεμε κυριακη βραδακυ πλεον.
Χ.Π
QUOTE(rover6 @ May 23 2009, 12:29 ) *
μια και σημερα ............ να δουμε ποιοι θα κανουν καλο καλοκαιρι και ποιοι θα ειναι στο...κλαμα.
ο χ.π το εφτιαξε το εργο θα παιζει σαββατα την νεα χρονια και ολο το σαββατοκυριακο στην βολτα 24.gif
παντως οι ενδειξεις δειχνουν οτι θα εχουμε και θερμο καλοκαιρι απο συγχωνευσεις και διαλυσεις ομαδων.
ευχομαι σε ολους τους ενδιαφερομενους καλη επιτυχια.
ιδανικη κυριακη για μενα νικη στην τριπολη και νικη του λαυριου για να σωθει και η συμπαθης σε μενα γουμενισσα και να πεσουν οι αχωνευτοι της φλογας. blech.gif
τα λεμε κυριακη βραδακυ πλεον.


μαλλον παρεουλα παλι θα ειμαστε του χρονου (αμυντας-λαυριο-ικαρος καλιθεας) οποτε και εσυ τα σαββατοβραδα θα αλωνιζεις στην νυμφη του Θερμαικου - παντως αν και ευχομαι να ανεβει πρωτα απ ολα το λαυριο (εχει καλυτερα ουζαδικα) smiley.gif αυτο με την 'χριστιανικη΄ομαδα της φλογας νομιζω ισχυει για την πλειοψηφια των μελων του φορουμ.....
ακου μανουαλια με κουλουρακια στην εισοδο(στυλ μνημοσυνου) και μπραβους στις κερκιδες .... μιλαμε για επιστροφη του αθληματος πολλα χρονια πισω. 68.gif

αααα και για να μην ξεχνιωμαστε ελπιζω στο ματς του λαυριου οι φιλοι του(και σε προεκταση οι αθλητες του) να μην πεσουν στο κοπλο των φιλοξενουμενων με το σκληρο και μερικες φορες αντιαθλητικο παιχνιδι τους και την πατησουν βγαινοντας εκτος ρυθμου, αν και ο τραυματιας GREER κατι ξερει για την ενδοποιοτητα διαιτητη - προπονητη!!!!! και ειναι ετοιμος να εκτοξευτει απο τον 'βασταζο του' menelaos icon_wave.gif
καλη επιτυχια και στο λαυριο και στον ικαρο και πανω απ ολα να παιχτει καλο και ποιοτικο μπασκετ(αναμενω ενημερωση οπως παντα!!!)
menelaos
QUOTE(Χ.Π @ May 23 2009, 15:16 ) *
μαλλον παρεουλα παλι θα ειμαστε του χρονου (αμυντας-λαυριο-ικαρος καλιθεας) οποτε και εσυ τα σαββατοβραδα θα αλωνιζεις στην νυμφη του Θερμαικου - παντως αν και ευχομαι να ανεβει πρωτα απ ολα το λαυριο (εχει καλυτερα ουζαδικα) smiley.gif αυτο με την 'χριστιανικη΄ομαδα της φλογας νομιζω ισχυει για την πλειοψηφια των μελων του φορουμ.....
ακου μανουαλια με κουλουρακια στην εισοδο(στυλ μνημοσυνου) και μπραβους στις κερκιδες .... μιλαμε για επιστροφη του αθληματος πολλα χρονια πισω. 68.gif

αααα και για να μην ξεχνιωμαστε ελπιζω στο ματς του λαυριου οι φιλοι του(και σε προεκταση οι αθλητες του) να μην πεσουν στο κοπλο των φιλοξενουμενων με το σκληρο και μερικες φορες αντιαθλητικο παιχνιδι τους και την πατησουν βγαινοντας εκτος ρυθμου, αν και ο τραυματιας GREER κατι ξερει για την ενδοποιοτητα διαιτητη - προπονητη!!!!! και ειναι ετοιμος να εκτοξευτει απο τον 'βασταζο του' menelaos icon_wave.gif
καλη επιτυχια και στο λαυριο και στον ικαρο και πανω απ ολα να παιχτει καλο και ποιοτικο μπασκετ(αναμενω ενημερωση οπως παντα!!!)

Χρησταρα γιγαντα εσυ καθαρισες και εμεις καιγομαστε. Ελπιζω ολα να πανε καλα να ανεβουμε και εμεις απευθειας και ο φιλος μου o rover αντεχει να ανεβει και ως τεταρτος χαχαχαχα. Εμεις δεν μπορουμε να περιμενουμε αλλο. Το κακο Χρηστο με τον greer ειναι οτι αντι να αδυνατιζει παχαινει ο μπαγασας και θε με πιασει καμια μεση παλι , ασε που ειναι και στεναχωρημενο το παιδι μας απο την αλλη του ομαδα ,απο πικρα σε πικρα παει με την ομαδιτσα του χαχαχαχα.
Τελος παντων καλη επιτυχια σε ολους και ας ανεβει ο καλυτερος δηλαδη εμεις.
GREER
Καταρχας Χρησταρα σου χρωσταω κερασμα ειτε ανεβουμε ειτε δεν ανεβουμε. Κατα δευτερον, φιλε μου Ροβερ σε περιμενω και εσενα να γιορτασουμε μαζι, την ανοδο του Λαυριου. Αλλωστε καλοκαιριασε και ειναι η εποχη μας εδω κατω. Θα σας παω και για μπανακι στη παραλια. Ας χασετε εσεις και εμεις εδω ειμαστε. Μενελαε δεν χρειαζομαι πλεον τη βοηθεια σου. Μπορω και μονος μου. Οσο για την ομαδα μου θα σου πω το εξης. Τα πηραμε ΟΛΑ σε ΟΛΑ τα αθληματα και αφησαμε σε εσας τα αποφαγια(μπασκετ), γατακια.
pass
QUOTE(GREER @ May 23 2009, 19:25 ) *
Καταρχας Χρησταρα σου χρωσταω κερασμα ειτε ανεβουμε ειτε δεν ανεβουμε. Κατα δευτερον, φιλε μου Ροβερ σε περιμενω και εσενα να γιορτασουμε μαζι, την ανοδο του Λαυριου. Αλλωστε καλοκαιριασε και ειναι η εποχη μας εδω κατω. Θα σας παω και για μπανακι στη παραλια. Ας χασετε εσεις και εμεις εδω ειμαστε. Μενελαε δεν χρειαζομαι πλεον τη βοηθεια σου. Μπορω και μονος μου. Οσο για την ομαδα μου θα σου πω το εξης. Τα πηραμε ΟΛΑ σε ΟΛΑ τα αθληματα και αφησαμε σε εσας τα αποφαγια(μπασκετ), γατακια.
Αύριο είναι μεγάλη μέρα για την ομάδα μας.Τυπικά αλλάζουμε κατηγορία μετά απο 20 χρόνια.Η ομάδα σοβαρή προετοιμάστηκε για το τελευταίο αγώνα.Προσωπικά χαίρομαι για ορισμένα παιδιά της ομάδας που τα ξέρω απο μικρά παιδιά ότι οι κόποι τους φέτος δικαιώθηκαν και θα μείνουν στη μπασκετική ιστορία των Σερρών όπως και ο Πρόεδρος οτι ανέβασαν την ομάδα.Τώρα για αύριο αν και συμπαθώ τους Λαυριώτες γιατί είναι μαχητικοί υποστηρίζω Καλιθέα και rover6 για άνοδο.Ευτυχώς που σώθηκαν Ξάνθη και Λαγκαδάς και θα έχουμε καμια ομάδα δίπλα σε μας.
menelaos
QUOTE(GREER @ May 23 2009, 21:25 ) *
Καταρχας Χρησταρα σου χρωσταω κερασμα ειτε ανεβουμε ειτε δεν ανεβουμε. Κατα δευτερον, φιλε μου Ροβερ σε περιμενω και εσενα να γιορτασουμε μαζι, την ανοδο του Λαυριου. Αλλωστε καλοκαιριασε και ειναι η εποχη μας εδω κατω. Θα σας παω και για μπανακι στη παραλια. Ας χασετε εσεις και εμεις εδω ειμαστε. Μενελαε δεν χρειαζομαι πλεον τη βοηθεια σου. Μπορω και μονος μου. Οσο για την ομαδα μου θα σου πω το εξης. Τα πηραμε ΟΛΑ σε ΟΛΑ τα αθληματα και αφησαμε σε εσας τα αποφαγια(μπασκετ), γατακια.

Kαι εγω σε λυπαμαι φιλαρακο μου γιατι στο αθλημα που γουσταρουμε και οι 2 εγω τα παιρνω ολα και εσυ παιρνεις ξερεις τι ετσι?
pass
QUOTE(menelaos @ May 24 2009, 09:31 ) *
Kαι εγω σε λυπαμαι φιλαρακο μου γιατι στο αθλημα που γουσταρουμε και οι 2 εγω τα παιρνω ολα και εσυ παιρνεις ξερεις τι ετσι?
Α δεκάλεπτο Καλαμαριά-Οφη 13-7
pass
QUOTE(pass @ May 24 2009, 15:11 ) *
Α δεκάλεπτο Καλαμαριά-Οφη 13-7

Ημίχρονο Καλαμαριά-Οφη 26-22 Σπόρτιγκ-Σέρρες 26-37
pass
QUOTE(pass @ May 24 2009, 15:34 ) *
Ημίχρονο Καλαμαριά-Οφη 26-22 Σπόρτιγκ-Σέρρες 26-37
3 δεκάλεπτο Καλαμαριά-Οφη 40-34 Λαύριο-Φλόγα 58-56 Σπόρτιγκ-Σέρρες παίζουν παράταση
pass
[quote name='pass' post='304515' date='May 24 2009, 16:10 ']3 δεκάλεπτο Καλαμαριά-Οφη 40-34 Λαύριο-Φλόγα 58-56 Σπόρτιγκ-Σέρρες παίζουν παράταση[/quoteΗ ΦΛΌΓΑ ΚΈΡΔΙΣΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΛΑΥΡΙΟ
Σπόρτιγκ-Σέρρες 71-63 στη παράταση
fairplayer
τελικα ποιος κερδισε, το λαυριο ή η φλογα?
GREER
QUOTE(fairplayer @ May 24 2009, 18:43 ) *
τελικα ποιος κερδισε, το λαυριο ή η φλογα?

ΛΑΥΡΙΟ-ΦΛΟΓΑ 73-76. ΤΕΤΕΛΕΣΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΛΑΥΡΙΟ. ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ.
kesariani 4ever
QUOTE(GREER @ May 24 2009, 18:57 ) *
ΛΑΥΡΙΟ-ΦΛΟΓΑ 73-76. ΤΕΤΕΛΕΣΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΛΑΥΡΙΟ. ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ.

Μια λεξη ακολουθει το αποτελεσμα αυτο:AYTOKTONIA
Δεν υπαρχει πουθενα το αποτελεσμα αυτο και μαλιστα πρεπει να εχασε και η Καλλιθεα.Μιλαμε για την την πατατα της χρονιας.Δυστηχως για ακομη μια φορα εδειξε το Λαυριο ποσο μικρη ομαδα ειναι.Και ακουγεται οτι του χρονου τα πραγματα δεν θα ειναι ευκολα.Πραγματικα στεναχωρεθηκα για τους φιλους μου greer και μενελαο που αγαπουν και υποστηριζουν τοσο πολυ την ομαδα αυτη.
Το δυσκολο τωρα ειναι πως θα ειναι η επομενη μερα στην ομαδα του Λαυριου.
vagmes
Ο ΟΦΗ κερδισε στην Καλαμαρια. Ο Αππολων το χτυπησε στα ισα το ματς (κ μπραβο τους), βρισκομασταν πισω την μεγαλυτερη διαρκεια του αγωνα, αλλα με 3 συνεχομενα τριποντα το γυρισμαε το ματσακι. για ακριβες σκορ μην με ρωτατε, μες στον χαμο δεν το συγκρατησα, νομιζω 62-59 η κατι τετοιο. κλεισαμε ομορφα την χρονια μιας κ στο γηπεδο βρεθηκαμε και γυρω στους 40 Οφητζηδες καταρχην για να ευχαριστησουμε τα παιδια για την προσπαθεια που κανανε ολην την χρονια, και για γιορτασουμε τυχον ανοδο. περιττο να πω τι εγινε οταν μαθαμε το αποτελεσμα απο Λαυριο, αλλα ας ενημερωσει καποιος κ για τα υπολοιπα αποτελεσματα...
menelaos
QUOTE(kesariani 4ever @ May 24 2009, 19:42 ) *
Μια λεξη ακολουθει το αποτελεσμα αυτο:AYTOKTONIA
Δεν υπαρχει πουθενα το αποτελεσμα αυτο και μαλιστα πρεπει να εχασε και η Καλλιθεα.Μιλαμε για την την πατατα της χρονιας.Δυστηχως για ακομη μια φορα εδειξε το Λαυριο ποσο μικρη ομαδα ειναι.Και ακουγεται οτι του χρονου τα πραγματα δεν θα ειναι ευκολα.Πραγματικα στεναχωρεθηκα για τους φιλους μου greer και μενελαο που αγαπουν και υποστηριζουν τοσο πολυ την ομαδα αυτη.
Το δυσκολο τωρα ειναι πως θα ειναι η επομενη μερα στην ομαδα του Λαυριου.

Φιλε σε ευχαριστω για τη συμπαθεια και δυστυχως εχεις δικιο σε ολα. Ειχα πει οτι για μας υπηρχε ή ανοδος ή διαλυση. Δυστυχως ....................................Συγγνωμη δε μπορω να συνεχισω αλλο !!!!!!!!!!!!

Ικαροι τριτοι -Αρκαδικος τεταρτος -Οφη πεμπτος και εμεις εκτοι
kesariani 4ever
QUOTE(menelaos @ May 24 2009, 19:51 ) *
Φιλε σε ευχαριστω για τη συμπαθεια και δυστυχως εχεις δικιο σε ολα. Ειχα πει οτι για μας υπηρχε ή ανοδος ή διαλυση. Δυστυχως ....................................Συγγνωμη δε μπορω να συνεχισω αλλο !!!!!!!!!!!!

Ικαροι τριτοι -Αρκαδικος τεταρτος -Οφη πεμπτος και εμεις εκτοι

Αυτο που εγινε φιλε μενελαε δεν υπαρχει πουθενα.Με συγχωρεις για την εκφραση ειναι αστεια πραγματα.Δεν γινεται να σου ερχονται ολα τα αποτελεσματα να παιζεις στην εδρα σου ολα να ειναι υπερ σου και να χανεις.Πρεπει οπως ειπα και για την ομαδα της Ερυθραιας στο topik της Α΄2 επειγοντως ολοι στο Λαυριο να παραδωσουν τα διπλωματα τους και να μην ξαναμπουν στο συγκεκριμενο γηπεδο.Ειναι σκληρα πραγματα αλλα ειναι θεωρω σωστα.Και παλι σε καταλαβαινω απολυτα και σου συνιστω ηρεμια.
Παρε τον greer να πιειτε καφεδακι και να ηρεμησετε.Καλο βραδυ παλικαρια.
vagmes
Παιδια ακουσα διαφορα περιεργα για τον αγωνα στην Τριπολη, οπως οτι αργησε να ξεκινησει για λογους που ειναι ευκολο να καλαλαβουμε, κ καποιες ακομα ομορφιες. ξερει κανεις να μας πει, καποιος ππερρισοτερο αντικειμενικος. μην πεσουν παλι οι φιλοι της τριπολης να μας φανε. αλλωστε οτι εγινε εγινε. ας κερδιζαμε τους αγωνες που επρεπε εμεις, να μην εχουμε αναγκη κανεναν... δεν πειραζει, του χρονου....
GREER
QUOTE(kesariani 4ever @ May 24 2009, 20:00 ) *
Αυτο που εγινε φιλε μενελαε δεν υπαρχει πουθενα.Με συγχωρεις για την εκφραση ειναι αστεια πραγματα.Δεν γινεται να σου ερχονται ολα τα αποτελεσματα να παιζεις στην εδρα σου ολα να ειναι υπερ σου και να χανεις.Πρεπει οπως ειπα και για την ομαδα της Ερυθραιας στο topik της Α΄2 επειγοντως ολοι στο Λαυριο να παραδωσουν τα διπλωματα τους και να μην ξαναμπουν στο συγκεκριμενο γηπεδο.Ειναι σκληρα πραγματα αλλα ειναι θεωρω σωστα.Και παλι σε καταλαβαινω απολυτα και σου συνιστω ηρεμια.
Παρε τον greer να πιειτε καφεδακι και να ηρεμησετε.Καλο βραδυ παλικαρια.

Κακο οι συγκεκριμενοι παιχτες δεν εκαναν μονο στην ομαδα, αλλα και στους εαυτους τους. Αυτο που εγινε φετος και ειδικα οπως κατεληξε στο ματς με τη Φλογα, ηταν μια τραγωδια-παρωδια και σιγουρα δεν ειναι οτι καλυτερο για το βιογραφικο τους. Κριμα γιατι ειναι παιχταραδες ολοι τους. Κριμα γιατι αφησαν ομαδες με σαφως χειροτερους παιχτες να τους σφυριζουν απο την Α2 πλεον. Κριμα γιατι για 2η συνεχη χρονια αυτοκτονησαν και δυστυχως η ταμπελα μενει. Πραγματικα λυπαμαι γιατι η ποιοτητα ολων αυτων των παιχτων ειναι εξαιρετικη και επιμενω, ακομα και τωρα, οτι ειναι η καλυτερη ομαδα ποιοτικα στη κατηγορια.

QUOTE(vagmes @ May 24 2009, 21:33 ) *
Παιδια ακουσα διαφορα περιεργα για τον αγωνα στην Τριπολη, οπως οτι αργησε να ξεκινησει για λογους που ειναι ευκολο να καλαλαβουμε, κ καποιες ακομα ομορφιες. ξερει κανεις να μας πει, καποιος ππερρισοτερο αντικειμενικος. μην πεσουν παλι οι φιλοι της τριπολης να μας φανε. αλλωστε οτι εγινε εγινε. ας κερδιζαμε τους αγωνες που επρεπε εμεις, να μην εχουμε αναγκη κανεναν... δεν πειραζει, του χρονου....

Το 2ο ημιχρονο στη Τριπολη αρχισε οταν εμεις ειμασταν 8 λεπτα πριν το τελος του αγωνα!!!
vagmes
Το ιδιο μαθαμε κ μεις στην Θεσ/νικη. περιμεναν μαλλον να μαθουν τι εκανε κυριως το Λαυριο. Με νικη της τριπολης βολευονταν κ οι 2 μετα.... δεν πειραζει. GREER σας καταλαβαινω, πραγματικα εσεις αυτοκτονησατε ετσι οπως ηρθε το πραγμα. εμεις αυτοκτονησαμε νωριτερα μεσα στην χρονια, με τις 3 συνεχομενες ηττες και την αναστατωση που επιλθε στην ομαδα με την ιστορια του Τσακιριδη αλλαγη ή οχι προπονητη κτλ...μαλλον θα τα λεμε κ του χρονου απο δω sad.gif
GREER
QUOTE(vagmes @ May 24 2009, 21:54 ) *
μαλλον θα τα λεμε κ του χρονου απο δω sad.gif

Μακαρι, αλλα...
nik-air
QUOTE(GREER @ May 24 2009, 19:57 ) *
Μακαρι, αλλα...

Γνωριζετε τιποτα για την επομενη μερα στο Λαυριο? Αυτα περι διαλυσης γιατι ακουστηκαν? Ισχυουν? Μακαρι να μην συμβει αυτο και να παρουσιαστει πιο τυχερο το Λαυριο του χρονου...
neopen32
Της Αθηνάς Πατρινού
24/05/2009 (19:05)

Το αποτέλεσμα που ήθελε… ήρθε για τον Ίκαρο Καλλιθέας, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την ήττα του Λαυρίου από την Αναγέννηση/ Φλόγα έτσι παρά την ήττα του από τον Αρκαδικό θα είναι αυτός που την ερχόμενη σεζόν θα αγωνίζεται στην Α2.

Ωστόσο πρωταθλητής της Β Εθνικής ανακηρύχθηκε τυπικά ο Αμύντας που νίκησε την Χαλκίδα ενώ οι Ίκαροι Σερρών ηττήθηκαν στην παράταση από τον Σπόρτιγκ με 71-63.
Την τέταρτη θέση πήρε ο Αρκαδικός που επικράτησε του Ίκαρου Καλλιθέας με 72-71. Το συγκρότημα του Γιάννη Σμυρνιώτη σε περίπτωση συγχώνευσης ή διάλυσης ομάδας θα ανέβει στην Α2 κατηγορία.

Την παραμονή της εξασφάλισε η Αναγέννηση/ Φλόγα μετά τη νίκη της εκτός έδρας επί του Λαυρίου με 73-76. Κορυφαίοι για τους νικητές ήταν ο Ηρακλής Πιττάκας και ο Χρήστος Ζαρογιάννης με 17 και 16 πόντους αντίστοιχα.
Μπορεί να νίκησε αλλά δεν ήταν το μόνο που αρκούσε για την Γουμένισσα αφού αποχαιρετά την κατηγορία ύστερα από τη νίκη της Αναγέννησης/Φλόγας.

Τα αποτελέσματα:
Λαύριο - Αναγέννηση/ Φλόγα 73-76
Αίας Ευόσμου - Δούκας 70-60
Αμύντας - Χαλκίδα 82-79
Απόλλων Καλ. – ΟΦΗ 59-62
Αρκαδικός - Ίκαρος Καλ. 72-71
Κομοτηνή - Πιερικός / Αρχέλαος 80-75
Π. Φάληρο - Γουμένισσα 75-98
Σπόρτιγκ - Ίκαροι Σερ. 71-63 (55-55 κ.α)

Αίας Ευόσμου – Δούκας 70-60
Διαιτητές: Σαλικίδης - Ασλανίδης.
Τα δεκάλεπτα: 13-17, 32-29, 52-42, 70-60.
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Χατζούλης- Μιχαηλίδης): Καλαϊτζιδης, Χατζηχρήστος 11 (3), Τριανταφυλλίδης 15 (3τρ., 6ασ), Παπαπέτρου 3 (1), Δεληγιώργης, Φιλιούσης 14 (2τρ., 10ασ), Αμουτζιάς, Μουράτογλου 14 (3) Παπουλίδης Δ, Χαντζίδης 2, Σουφλιάς 11, Δανιηλίδης.
ΔΟΥΚΑΣ (Γιαννόπουλος): Ροζολής 8 (1), Σακελλαράκης 4, Σέιφερ, Καραμπάς 11 (1), Αχής Π. 4, Ζακυνθινός 10 (2), Παπαργυρόπουλος 5, Γαλιώτος Γ. 18, Βερτούδος.

Κομοτηνή – Πιερικός/Αρχέλαος 80-75
Διαιτητές: Σιμητόπουλος - Πολυχρονιάδης.
Τα δεκάλεπτα: 12-16, 29-32, 54-42, 80-75.
ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης): Γιαουρτόγλου 10 (2), Στεφανίδης 17 (1), Τσακωνίτης 11 (1) , Φουτσιτζής 15 (2), Ντίνας 13 (2), Κουτσοβασίλης 8 (2), Παρατσουκίδης 6.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Γαλάνης): Χρυσανθόπουλος 9 (2), Θεολόγου, Τσαϊτουρίδης 3 (1), Γερογιάννης 4, Χρυσόπουλος 2, Σταυριανίτης, Ράπτης 5 (1), Χρυσίδης 8 (1), Κοθράς 14, Κουρκούτας 2, Παπαμιχαήλ 4, Τσουκ 24.

Αμύντας - Χαλκίδα 82-79
Διαιτητές: Πίγκας - Καραλής.
Τα δεκάλεπτα: 20-12, 39-31, 61-54, 82-79.
ΑΜΥΝΤΑΣ (Βλάχος): Ζούπας 4, Μπάρμπας 14 (4), Σαμοθράκης 19, Μπούτρος 4, Δορκοφίκης 4, Βογιατζής 13, Λαζαρίδης11 (3), Μουμούρης 8 (2), Γιανναλέτσος 5 (1).
ΧΑΛΚΙΔΑ (Μιχαήλ): Παππάς 4, Πασαλίδης 15 (1), Τραϊανός 21 (2), Πανταζής 1, Ψαρόπουλος 22 (3), Γέρεμιτς 16, Τσατσαρώνης.

Λαύριο – Αναγέννηση/Φλόγα 73-76
Διαιτητές: Τζιμογιάννης - Αναστόπουλος Αν.
Τα δεκάλεπτα: 19-22, 39-36, 53-47, 73-76.
ΛΑΥΡΙΟ (Σερέλης): Τρικαλιώτης 7 (1), Τσολάτος, Κασσάνος 7, Σίννης, Γιαννακόπουλος 17 (1), Αγαπητός, Κασάμπαλης 5, Λυκογιάννης 6, Ψυλέας 31 (2).
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ / ΦΛΟΓΑ (Κοντογιάννης): Μπουρδάνος, Μωυσιάδης 12, Γαλανίδης 3 (1), Πιττάκας 17 (2), Τσακαλέρης 6, Ζαρογιάννης 16, Σπυρόπουλος 11 (3), Τουλούμης 11 (2), Ευαγγελινός.

Απόλλων Καλ - ΟΦΗ 59-62
Διαιτητές: Δεσλής - Τζαφλέρης.
Τα δεκάλεπτα: 13-7, 26-22, 40-34, 59-62
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. (Κόρφας): Παπαδόπουλος, Δήμου 11, Σκούφης 2, Νάνης 16 (2), Θυμνιός 11, Χρυσόπουλος 6, Περράκης 9 (1), Χατζατούροφ, Τεβετζίδης 2, Πατρίκης 2.
ΟΦΗ (Βόβορας): Τσερκιτζόγλου, Μπαρλάς 6 (1), Δελατόλας 1, Τσακιρίδης 21 (4), Βαγενάς 10, Παναγάκης 9 (1), Χουλιάρας 8, Σαμουρέλης 7.

Αρκαδικός – Ίκαρος Καλ. 72-71
Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ-Πουρσανίδης Γ.
Τα δεκάλεπτα: 11-16, 27-35, 51-53, 72-71.
ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ(Σμυρνιώτης): Μάνος 31 (5), Κοψαύτης 8, Τσολάκης 2, Ντιμπ 5, Τσαμακλής, Μαναβόπουλος 12, Σημαιόπουλος, Κουτσογιάννης, Μουτράν 14.
ΊΚΑΡΟΣ ΚΑΛ. (Λυκογιάννης): Παπαδάκης 2, Φαλέκας 3, Υφαντής 6, Εμμανουηλίδης 19 (3), Πολυτάρχου 2, Καρασταμάτης 3 (1), Μάρτζος 8, Μελάς 8 (2), Τσότσος 6, Κούκουρας 14 (1), Κούκουρας.

Π. Φάληρο – Γουμένισσα 75-98
Διαιτητές: Μπλέτσας - Χριστοδούλου.
Τα δεκάλεπτα: 19-27, 38-48, 52-74, 75-98.
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Γκιουλέας): Τσορμπατσιόγλου 9 (3), Ντεροχονεσιάν 11 (1), Πολίτης, Διαμαντής 4, Κυριακού 1, Μονεβασίτης 29 , Σωτηρόπουλος 2, Ανυφαντής 8, Σχορτσιανίτης 11.
ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ (Νίτσης): Μπάγκι 4 (1), Μούμογλου 33, Γυμνόπουλος, Δημητρίου 11, Καρυπίδης 9(3), Πάντσιος 18 (2), Κόγιας 2, Δελημπαλτίδης 12, Νταλής 9 (3).
Σπόρτιγκ – Ίκαροι Σερ. 71-63 (παρ.)
Διαιτητές: Μπορμπαντωνάκης – Τσώνος Μ.
Τα δεκάλεπτα: 16-22, 26-37, 46-48, 55-55 (κ.α.), 71-63.
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Γκανάς): Παπάνογλου 5 (1), Καϋμενάκης, Σταμόπουλος 23 (3), Θύμιος 4, Ευθυμίου 3, Μαστροκωστόπουλος 5, Χούμας 14 (2), Τσόπης, Βρύνας, Γυφτάκης 8 (2), Κρίτσαλος 9.
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡ. (Καμαράκης): Πεχλιβάνης 14 (2), Ιωσηφίδης, Γεωργαντζάς 3 (1), Σουτζόπουλος 2, Παππούδας 5 (1), Μουζακίτης 2, Ασημάκης 12 (3), Βοϊβατόπουλος 5, Τοπούζης Θ. 20.

Bαθμολογία (τελική): Αμύντας 53, Ίκαροι Σερ. 52, Ίκαρος Καλ. 52, Αρκαδικός 51, ΟΦΗ 51, Λαύριο 50, Κομοτηνή 46, Αίας Ευόσμου 45, Απόλλων Καλ. 45, Δούκας 44, Πιερικός / Αρχέλαος 44, Αναγέννηση/Φλόγα 43, Γουμένισσα 42, Σπόρτιγκ 37, Χαλκίδα 36, Π. Φάληρο 30.
Jabar
Για όσους αγαπούν την συνομωσία.Φαντάζεσθε να ήταν αδιάφορο το Λαύριο τι θα ακούγαμε.Συμβαίνουν πολλά,αλλά ας μην αναπαράγουμε τίποτα χωρίς αποδείξεις.
bour-7
δηλαδη ο οφη δεν ανεβαινει κατηγορια? ΕΛΕΟΣ
vagmes
απλα να πω οτι η παραπανω βαθμολογια ειναι λαθος. μακαρι να ηταν ετσι για την ομαδα μου αλλα δυστυχως αυτο που ησχυει ειναι τριπλη ισοβαθμια καλιθεας, τριπολης και ΟΦΗ στην οποια ευνοειται η καλιθεα, ακολουθει η τριπολη κ μετα εμεις ¨(
bour-7
οταν υπαρχει τριπλη ισοβαθμια δεν ανεβαινει κανεις κατηγορια απο τους τρεις δηλ. οφη και αρκαδικος
vagmes
ειναι καπως μπερδεμενο. μετρανε οι μεταξυ μας αγωνες και ποντοι. το θεμα ειναι οτι σε αυτην την τριπλη ισοβαθμεια ειμαστε τριτοι...θεωρητικα ουτε η τεταρτη θεση ανεβαζει αλλα φετος θα χαριζει ανοδο οπως ολα δειχνουν. παντως ηταν μεγαλη η ψυχρολουσια, απο τα πανυγηρια στο γηπεδο μαζι με τους παιχτες μας, στην ξενερα απο τα νεα της τριπολης...
gasolis
Κυριακή, 24 Μάϊος 2009
Η άποψη μας : "Γιατί την έκαναν … Αρμένικη" !!!


Ο ΟΦΗ τερμάτισε στην 3η θέση του Πρωταθλήματος μαζί με τον Ίκαρο Καλλιθέας και τον Αρκαδικό, έχασε όμως την 3η και την 4η θέση λόγω χειρότερης βαθμολογίας στον εδικό πίνακα των μεταξύ τους αγώνων. Αμύντας 53 βαθμοί, Ίκαροι Σερρών 52, Ίκαρος Καλλιθέας – Αρκαδικός – ΟΦΗ 51. Αν λοιπόν ο ΟΦΗ είχε κερδίσει στο γήπεδο του, όπως ανέμεναν όλοι, τα δύο συνεχόμενα παιχνίδια του β’ γύρου με Δούκα και Καλλιθέα, σήμερα με τους 53 βαθμούς θα ήταν πρωταθλητής της Β’ κατηγορίας.

Όμως στην τελευταία αγωνιστική αν δεν συνέβαιναν περίεργα πράγματα, θα μπορούσε να τερμάτιζε ο ΟΦΗ και στην 4η θέση, που κατά πάσα πιθανότητα θα οδηγήσει στην Α2.


Δεν μπορούμε να καταλάβουμε λοιπόν γιατί χωρίς ιδιαίτερο λόγο στο αγώνα της Τρίπολης οι διαιτητές κάθισαν στην ανάπαυλα του ημιχρόνου στα αποδυτήρια για 25’. Απορία που έχουν και οι άνθρωποι του Αρκαδικού, αλλά και δημοσιογράφοι της Τρίπολης. Αυτό βέβαια είχε σαν αποτέλεσμα όταν τέλειωσε ο αγώνας του Λαυρίου και του ΟΦΗ, στην Τρίπολη να αρχίζουν το 3ο δεκάλεπτο και να ξέρουν τα αποτελέσματα των αγώνων τους και με ποιο αποτέλεσμα στο εκεί παιχνίδι μοιράζονται οι θέσεις στην κορυφή της βαθμολογίας (από 3 έως 50.


Ο Αρκαδικός μόνο με νίκη έπαιρνε την 4η θέση και αν και έχανε 6” πριν το τέλος με 69-71, με καλάθι και φάουλ του Ντιμπ στο τελευταίο δευτερόλεπτο πήρε την νίκη. Μάλιστα η βολή στο φάουλ του Ντίμπ δεν μπήκε και οι διαιτητές έδωσαν επανάληψη και ο παίκτης του Αρκαδικού ευστόχησε για να γραφτεί με τον πόντο αυτό το τελικό 72-71 για τον Αρκαδικό και το παιχνίδι να τελειώσει 30’ μετά από το τέλος των αγώνων του ΟΦΗ και του Λαυρίου.

Εμείς δεν υποστηρίζουμε ότι έγινε κάτι σκόπιμα, αφού Ίκαρος Καλλιθέας και Αρκαδικός είναι ομάδες που είναι μακριά από “μαύρες και γκρίζες συνήθειες”. Όμως δεν μπορούμε να καταλάβουμε, όπως άλλωστε και όλοι όσοι ήταν στο γήπεδο, γιατί οι διαιτητές στον κρισιμότερο αγώνα της τελευταίας αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Β' Εθνικής την έκαναν την ανάπαυλα στο ημίχρονο … Αρμένικη !

Αυτά από το http://www.kretaworldbasket.blogspot.com/ ....

Οπως έστρωσε ο Ο.Φ.Η κοιμήθηκε...Αντί να ανεβαίνει ως πρωταθλητής με τους τραμπουκισμούς ήπιε την πορτοκαλάδα...
Μόνο αν είναι τόσο τυχερός και ανέβει ως πέμπτος...
Οσο για το Λάυριο , απλά αυτό το αποτέλεσμα δεν υπάρχει πουθενά...
Μπράβο σε Αμύντα Σέρρες Καλιθέα και μπορεί και Τρίπολη...
zelico
QUOTE(GREER @ May 24 2009, 21:44 ) *
Κακο οι συγκεκριμενοι παιχτες δεν εκαναν μονο στην ομαδα, αλλα και στους εαυτους τους. Αυτο που εγινε φετος και ειδικα οπως κατεληξε στο ματς με τη Φλογα, ηταν μια τραγωδια-παρωδια και σιγουρα δεν ειναι οτι καλυτερο για το βιογραφικο τους. Κριμα γιατι ειναι παιχταραδες ολοι τους. Κριμα γιατι αφησαν ομαδες με σαφως χειροτερους παιχτες να τους σφυριζουν απο την Α2 πλεον. Κριμα γιατι για 2η συνεχη χρονια αυτοκτονησαν και δυστυχως η ταμπελα μενει. Πραγματικα λυπαμαι γιατι η ποιοτητα ολων αυτων των παιχτων ειναι εξαιρετικη και επιμενω, ακομα και τωρα, οτι ειναι η καλυτερη ομαδα ποιοτικα στη κατηγορια.


Το 2ο ημιχρονο στη Τριπολη αρχισε οταν εμεις ειμασταν 8 λεπτα πριν το τελος του αγωνα!!!

κριμα στο λαυριο που επαιζε πολυ καλο μπασκετ στον β γυρο αλλα πιστευω οτι καλυτερη ποιοτικα και γενικα καλυτερη ομαδα ειναι ο αμυντας και πολυ καλο μπασκετ επαιξε και δεν ξεχωρισε κανενας παικτης αλλα συνολικα σαν ομαδα!

QUOTE(gasolis @ May 24 2009, 23:42 ) *
Κυριακή, 24 Μάϊος 2009
Η άποψη μας : "Γιατί την έκαναν … Αρμένικη" !!!


Ο ΟΦΗ τερμάτισε στην 3η θέση του Πρωταθλήματος μαζί με τον Ίκαρο Καλλιθέας και τον Αρκαδικό, έχασε όμως την 3η και την 4η θέση λόγω χειρότερης βαθμολογίας στον εδικό πίνακα των μεταξύ τους αγώνων. Αμύντας 53 βαθμοί, Ίκαροι Σερρών 52, Ίκαρος Καλλιθέας – Αρκαδικός – ΟΦΗ 51. Αν λοιπόν ο ΟΦΗ είχε κερδίσει στο γήπεδο του, όπως ανέμεναν όλοι, τα δύο συνεχόμενα παιχνίδια του β’ γύρου με Δούκα και Καλλιθέα, σήμερα με τους 53 βαθμούς θα ήταν πρωταθλητής της Β’ κατηγορίας.

Όμως στην τελευταία αγωνιστική αν δεν συνέβαιναν περίεργα πράγματα, θα μπορούσε να τερμάτιζε ο ΟΦΗ και στην 4η θέση, που κατά πάσα πιθανότητα θα οδηγήσει στην Α2.


Δεν μπορούμε να καταλάβουμε λοιπόν γιατί χωρίς ιδιαίτερο λόγο στο αγώνα της Τρίπολης οι διαιτητές κάθισαν στην ανάπαυλα του ημιχρόνου στα αποδυτήρια για 25’. Απορία που έχουν και οι άνθρωποι του Αρκαδικού, αλλά και δημοσιογράφοι της Τρίπολης. Αυτό βέβαια είχε σαν αποτέλεσμα όταν τέλειωσε ο αγώνας του Λαυρίου και του ΟΦΗ, στην Τρίπολη να αρχίζουν το 3ο δεκάλεπτο και να ξέρουν τα αποτελέσματα των αγώνων τους και με ποιο αποτέλεσμα στο εκεί παιχνίδι μοιράζονται οι θέσεις στην κορυφή της βαθμολογίας (από 3 έως 50.


Ο Αρκαδικός μόνο με νίκη έπαιρνε την 4η θέση και αν και έχανε 6” πριν το τέλος με 69-71, με καλάθι και φάουλ του Ντιμπ στο τελευταίο δευτερόλεπτο πήρε την νίκη. Μάλιστα η βολή στο φάουλ του Ντίμπ δεν μπήκε και οι διαιτητές έδωσαν επανάληψη και ο παίκτης του Αρκαδικού ευστόχησε για να γραφτεί με τον πόντο αυτό το τελικό 72-71 για τον Αρκαδικό και το παιχνίδι να τελειώσει 30’ μετά από το τέλος των αγώνων του ΟΦΗ και του Λαυρίου.

Εμείς δεν υποστηρίζουμε ότι έγινε κάτι σκόπιμα, αφού Ίκαρος Καλλιθέας και Αρκαδικός είναι ομάδες που είναι μακριά από “μαύρες και γκρίζες συνήθειες”. Όμως δεν μπορούμε να καταλάβουμε, όπως άλλωστε και όλοι όσοι ήταν στο γήπεδο, γιατί οι διαιτητές στον κρισιμότερο αγώνα της τελευταίας αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Β' Εθνικής την έκαναν την ανάπαυλα στο ημίχρονο … Αρμένικη !

Αυτά από το http://www.kretaworldbasket.blogspot.com/ ....

Οπως έστρωσε ο Ο.Φ.Η κοιμήθηκε...Αντί να ανεβαίνει ως πρωταθλητής με τους τραμπουκισμούς ήπιε την πορτοκαλάδα...
Μόνο αν είναι τόσο τυχερός και ανέβει ως πέμπτος...
Οσο για το Λάυριο , απλά αυτό το αποτέλεσμα δεν υπάρχει πουθενά...
Μπράβο σε Αμύντα Σέρρες Καλιθέα και μπορεί και Τρίπολη...

Εμείς δεν υποστηρίζουμε ότι έγινε κάτι σκόπιμα, αφού Ίκαρος Καλλιθέας και Αρκαδικός είναι ομάδες που είναι μακριά από “μαύρες και γκρίζες συνήθειες”.
μμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ!!!!!!!!!βρηκες ρε φιλε αθωες περιστερες!!!!

QUOTE(zelico @ May 24 2009, 23:48 ) *
κριμα στο λαυριο που επαιζε πολυ καλο μπασκετ στον β γυρο αλλα πιστευω οτι καλυτερη ποιοτικα και γενικα καλυτερη ομαδα ειναι ο αμυντας και πολυ καλο μπασκετ επαιξε και δεν ξεχωρισε κανενας παικτης αλλα συνολικα σαν ομαδα!


Εμείς δεν υποστηρίζουμε ότι έγινε κάτι σκόπιμα, αφού Ίκαρος Καλλιθέας και Αρκαδικός είναι ομάδες που είναι μακριά από “μαύρες και γκρίζες συνήθειες”.
μμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ!!!!!!!!!βρηκες ρε φιλε αθωες περιστερες!!!!

καλυτερος προπονητης μακρανννννννννννννν ΒΛΑΧΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΚΑΙ ΑΞΙΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ!!!!!!!!!!!!!!
fanis christodoulou
QUOTE(gasolis @ May 24 2009, 23:42 ) *
Κυριακή, 24 Μάϊος 2009
Η άποψη μας : "Γιατί την έκαναν … Αρμένικη" !!!


Ο ΟΦΗ τερμάτισε στην 3η θέση του Πρωταθλήματος μαζί με τον Ίκαρο Καλλιθέας και τον Αρκαδικό, έχασε όμως την 3η και την 4η θέση λόγω χειρότερης βαθμολογίας στον εδικό πίνακα των μεταξύ τους αγώνων. Αμύντας 53 βαθμοί, Ίκαροι Σερρών 52, Ίκαρος Καλλιθέας – Αρκαδικός – ΟΦΗ 51. Αν λοιπόν ο ΟΦΗ είχε κερδίσει στο γήπεδο του, όπως ανέμεναν όλοι, τα δύο συνεχόμενα παιχνίδια του β’ γύρου με Δούκα και Καλλιθέα, σήμερα με τους 53 βαθμούς θα ήταν πρωταθλητής της Β’ κατηγορίας.

Όμως στην τελευταία αγωνιστική αν δεν συνέβαιναν περίεργα πράγματα, θα μπορούσε να τερμάτιζε ο ΟΦΗ και στην 4η θέση, που κατά πάσα πιθανότητα θα οδηγήσει στην Α2.


Δεν μπορούμε να καταλάβουμε λοιπόν γιατί χωρίς ιδιαίτερο λόγο στο αγώνα της Τρίπολης οι διαιτητές κάθισαν στην ανάπαυλα του ημιχρόνου στα αποδυτήρια για 25’. Απορία που έχουν και οι άνθρωποι του Αρκαδικού, αλλά και δημοσιογράφοι της Τρίπολης. Αυτό βέβαια είχε σαν αποτέλεσμα όταν τέλειωσε ο αγώνας του Λαυρίου και του ΟΦΗ, στην Τρίπολη να αρχίζουν το 3ο δεκάλεπτο και να ξέρουν τα αποτελέσματα των αγώνων τους και με ποιο αποτέλεσμα στο εκεί παιχνίδι μοιράζονται οι θέσεις στην κορυφή της βαθμολογίας (από 3 έως 50.


Ο Αρκαδικός μόνο με νίκη έπαιρνε την 4η θέση και αν και έχανε 6” πριν το τέλος με 69-71, με καλάθι και φάουλ του Ντιμπ στο τελευταίο δευτερόλεπτο πήρε την νίκη. Μάλιστα η βολή στο φάουλ του Ντίμπ δεν μπήκε και οι διαιτητές έδωσαν επανάληψη και ο παίκτης του Αρκαδικού ευστόχησε για να γραφτεί με τον πόντο αυτό το τελικό 72-71 για τον Αρκαδικό και το παιχνίδι να τελειώσει 30’ μετά από το τέλος των αγώνων του ΟΦΗ και του Λαυρίου.

Εμείς δεν υποστηρίζουμε ότι έγινε κάτι σκόπιμα, αφού Ίκαρος Καλλιθέας και Αρκαδικός είναι ομάδες που είναι μακριά από “μαύρες και γκρίζες συνήθειες”. Όμως δεν μπορούμε να καταλάβουμε, όπως άλλωστε και όλοι όσοι ήταν στο γήπεδο, γιατί οι διαιτητές στον κρισιμότερο αγώνα της τελευταίας αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Β' Εθνικής την έκαναν την ανάπαυλα στο ημίχρονο … Αρμένικη !

Αυτά από το http://www.kretaworldbasket.blogspot.com/ ....

Οπως έστρωσε ο Ο.Φ.Η κοιμήθηκε...Αντί να ανεβαίνει ως πρωταθλητής με τους τραμπουκισμούς ήπιε την πορτοκαλάδα...
Μόνο αν είναι τόσο τυχερός και ανέβει ως πέμπτος...
Οσο για το Λάυριο , απλά αυτό το αποτέλεσμα δεν υπάρχει πουθενά...
Μπράβο σε Αμύντα Σέρρες Καλιθέα και μπορεί και Τρίπολη...

ειναι***** το λαυριο που εχασε απο την φλογα ενω θα μπορουσε να ειναι τριτο στην α2!!!****** και οι σερρες που ανεβηκανε χανοντας απο τον σπορτιγκ! αλλα αυτες οπως ανεβηκαν θα πεσουν κιολας! τωρα ο οφη ειχε ομαδα για ανοδο αλλα κακό προπονητη πριν την αλλαγη! και ο αρκαδικος λιγος!για τον αμυντα τα εχω πει!!! ομαδαρα και με τα λιγοτερα λεφτα οπως διαβασα στον φιλαθλο!!! μολις 130.000€!!!
wade13
καλησπερα...θελω να πω ενα ευχαριστω στα παιδια της ομαδας μας που παρολο που δν τα καταφεραμε κ πεσαμε τιμησαν τη φανελα σε ολα τα παιχνιδια(με εξαιρεση του λαυριου εξω)δωσανε κ τη ψυχη τους αλλα δυστυχως αν δεν εχεις κ τυχη δν μπορεις να κανεις κατι..σημερα με τις σερρες δειξαμε την εικονα που επρεπε να χε η ομαδα μεσα στη εδρα της...ηταν σκληρο ματς με πολλες αψιμαχιες αλλα τα καταφεραμε εστω κ τωρα κ γελασε το χειλακι μας λιγο...εγω προσωπικα ξεροντας κ λιγο τα προβληματα της ομαδας δεν κραταω κακια στην ομαδα τα δωσανε ολα χασαμε πολλα ματς στο τελευταιο σουτ γι αυτο κ τωρα ειμαστε εδω π ειμαστε..δεν ηταν η ομαδα μας για να πεσει κατηγορια ειχαμε καλους παιχτες φιλοτιμους αλλα η πουτ... δεν μας ηθελε. ο σπορτιγκ δν τελειωνει εδω, θα επιστρεψουμε εκει που μας αρμοζει...ουτε στη β ουτε στην α2....καλο βραδυ σε ολους!!!
fairplay
QUOTE(fanis christodoulou @ May 24 2009, 23:07 ) *
ειναι***** το λαυριο που εχασε απο την φλογα ενω θα μπορουσε να ειναι τριτο στην α2!!!****** και οι σερρες που ανεβηκανε χανοντας απο τον σπορτιγκ! αλλα αυτες οπως ανεβηκαν θα πεσουν κιολας! τωρα ο οφη ειχε ομαδα για ανοδο αλλα κακό προπονητη πριν την αλλαγη! και ο αρκαδικος λιγος!για τον αμυντα τα εχω πει!!! ομαδαρα και με τα λιγοτερα λεφτα οπως διαβασα στον φιλαθλο!!! μολις 130.000€!!!


Φιλε Φάνη ο Οφη έχασε ολα τα παιχνίδια στον πόντο, έριξε τις περισσότερς 25αρες στο πρωτάθλημα, είχε τιμωρημένο τον καλυτερο γκαρντ της κατηγορίας και σοβαρό τραυματισμό του βασικού πλει μεικερ (ο λόγος για τον οποίο δεν ανέβηκε και ο αρκαδικός). τραγική διατησία σε όλα τα ματς εκτός της Κρήτης (με εντολή ομοσπονδίας που δε θέλει τους Οφητζίδες) και παρόλα αυτά τερμάτισε τρίτος (σε ισοβαθμία) με πολύ καλή όντως ομάδα αλλά με τους μισούς παίκτες να παίζουν στο τοπικό της Κρήτης πριν 2 χρόνια. Χρειάζεται και τύχη για να πετύχει μια ομάδα και φέτος δεν την είχε. Μαζί με αμυντα το καλύτερο μπάσκετ μακραν.
Όσον αφορά τη θέση σου για τον προηγούμενο προπονητή αποτελεί μειοψηφία και για να καταλάβεις τι σου λεω είναι ο μοναδικός που κέρδισε 3 φορές τον Αμύντα με ρεκορ αμυντικο στην πρεμιέρα στον Υμηττό (http://www.basketblog.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=15199&Itemid=28). Το σημαντικό δεν είναι τι πιστεύεις εσύ, αλλά αυτό που πιστεύουν οι μεγάλοι προπονητές που αναγνωρίζουν το ταλέντο του όπως ο προπονητής της εθνικής Σλοβενίας που τον κάλεσε αμέσως μετά την απομακρυνση του από τον ΟΦΗ και του ανέθεσε πόστο για το ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ στην Πολωνία. Δε νομίζω η γνώμη σου να είναι πιο σημαντική μπασκετικά από αυτήν του Γιούρι Ζντοβτς που λόγω της ομάδας που προφανώς υποστηρίζεις (ΠΑΝΙΩΝΙΟ) γνωρίζεις πόσο έξυπνος παίκτης και προπονητής είναι άρα είσαι προκατειλλημένος και δε βλέπω το λόγο κόντρα σε ένα 26 χρονο που έχει καλύτερο βιογραφικό από πολλούς "έμπειρους".
xarison
QUOTE(fanis christodoulou @ May 25 2009, 00:07 ) *
ειναι***** το λαυριο που εχασε απο την φλογα ενω θα μπορουσε να ειναι τριτο στην α2!!!****** και οι σερρες που ανεβηκανε χανοντας απο τον σπορτιγκ! αλλα αυτες οπως ανεβηκαν θα πεσουν κιολας! τωρα ο οφη ειχε ομαδα για ανοδο αλλα κακό προπονητη πριν την αλλαγη! και ο αρκαδικος λιγος!για τον αμυντα τα εχω πει!!! ομαδαρα και με τα λιγοτερα λεφτα οπως διαβασα στον φιλαθλο!!! μολις 130.000€!!!

το χαβα σου εσυ τοσους μηνες.καλο καλοκαιρι!!!!

QUOTE(fairplay @ May 25 2009, 01:19 ) *
Φιλε Φάνη ο Οφη έχασε ολα τα παιχνίδια στον πόντο, έριξε τις περισσότερς 25αρες στο πρωτάθλημα, είχε τιμωρημένο τον καλυτερο γκαρντ της κατηγορίας και σοβαρό τραυματισμό του βασικού πλει μεικερ (ο λόγος για τον οποίο δεν ανέβηκε και ο αρκαδικός). τραγική διατησία σε όλα τα ματς εκτός της Κρήτης (με εντολή ομοσπονδίας που δε θέλει τους Οφητζίδες) και παρόλα αυτά τερμάτισε τρίτος (σε ισοβαθμία) με πολύ καλή όντως ομάδα αλλά με τους μισούς παίκτες να παίζουν στο τοπικό της Κρήτης πριν 2 χρόνια. Χρειάζεται και τύχη για να πετύχει μια ομάδα και φέτος δεν την είχε. Μαζί με αμυντα το καλύτερο μπάσκετ μακραν.
Όσον αφορά τη θέση σου για τον προηγούμενο προπονητή αποτελεί μειοψηφία και για να καταλάβεις τι σου λεω είναι ο μοναδικός που κέρδισε 3 φορές τον Αμύντα με ρεκορ αμυντικο στην πρεμιέρα στον Υμηττό (http://www.basketblog.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=15199&Itemid=28). Το σημαντικό δεν είναι τι πιστεύεις εσύ, αλλά αυτό που πιστεύουν οι μεγάλοι προπονητές που αναγνωρίζουν το ταλέντο του όπως ο προπονητής της εθνικής Σλοβενίας που τον κάλεσε αμέσως μετά την απομακρυνση του από τον ΟΦΗ και του ανέθεσε πόστο για το ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ στην Πολωνία. Δε νομίζω η γνώμη σου να είναι πιο σημαντική μπασκετικά από αυτήν του Γιούρι Ζντοβτς που λόγω της ομάδας που προφανώς υποστηρίζεις (ΠΑΝΙΩΝΙΟ) γνωρίζεις πόσο έξυπνος παίκτης και προπονητής είναι άρα είσαι προκατειλλημένος και δε βλέπω το λόγο κόντρα σε ένα 26 χρονο που έχει καλύτερο βιογραφικό από πολλούς "έμπειρους".

καταρχας θελω μετα απο εξηγησεις που μου εδωσε σημερα ο αρης λυκογιαννης θελω να ζητησω δημοσια συγνωμη για τους απαξιωτικους χαρακτηρισμους που εγραφα στο φορουμ την προηγουμενη βδομαδα.μετα θελω να δωσω τα συνχαρητηρια μου στις 3 ομαδες που ανεβηκαν και στην ομαδα μας για την τεταρτη θεση που ισως μας δωσει και εμας την ανοδο.το παιχνιδι σημερα ηταν συγκλονιστικο κερδισαμε 1 δευτερο πριν τελειωσει το ματς και κλεισαμε τα στοματα αυτων που λεγαν οτι θα το στησουμε υπερ της καλλιθεας.τωρα ρε παιδια μην αρχιζετε παλι τα περι διαιτησιας.αρχισαν τα μπανια οι παραλιες ειναι γεματες.ευχαριστηθειτε τον ηλιο και την θαλασσα και απο σεπτεμβρη εδω θα ειμαστε.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.