Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' Εθνικη 2008-2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66
karaflas
QUOTE(real @ Jan 9 2009, 22:23 ) *
11.01.09 17:00 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 2 ευκολα

11.01.09 12:00 ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ _1 καλη ομαδα οι σερρες και με το καλητερο προπονητη της κατηγοριας αλλα πολυ καλος και ο δουκας!!!

11.01.09 14:00 ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ _1 ευκολα.πολυ ευκολα. πραγματικα υπερεκτιμημενη η κομοτηνη

11.01.09 17:00 ΓΣ ΛΑΥΡΙΟΥ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ _ :1 αν και επιφυλασσομαι!!! πολυ καλη ομαδα ο αμυντας!!!! εχει και την ιστορια με το μερος του!

11.01.09 17:00 ΑΟΚ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑΣ - ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ _ :1 εδρα (αν κερδισει εχει ακομα ελπιδες να σωθει αλλιως μαλλον παει προσ Γ')

11.01.09 17:00 ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΛΟΓΑ - ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 1 καλύτερη ομάδα _συμφωνω

11.01.09 17:00 ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΑΡΧΕΛΑΟΣ - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ _ 1 εδρα (δεν ειμαι και 100% σιγουρος οτι η παρουσια του κριτσαλου ειναι υπερ του σπορτινγκ)

11.01.09 17:00 ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ-ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ _ 1

θα συμφωνησω σε ολα.δεν καταλαβαινω ομως αυτο που λες για τον σπορτιγκ!τι εννοεισ?μπορεις μηπως να μου εξηγησεις το σκεπτικο σου?
sporting b.c.
QUOTE(karaflas @ Jan 9 2009, 22:06 ) *
θα συμφωνησω σε ολα.δεν καταλαβαινω ομως αυτο που λες για τον σπορτιγκ!τι εννοεισ?μπορεις μηπως να μου εξηγησεις το σκεπτικο σου?


διαβαζωντας τα παραπανω φανταζομαι οτι λέει πως ο Κρίτσαλος μπερδεύει την λειτουργία που είχε η ομάδα πριν την ενταξη του σ αυτη... και αν λεει αυτό συμφωνω γιατι αλλάζει όλη η ομάδα και τα συστήματα... ΟΜΩΣ η ομάδα είναι πιο δυνατή με τον Κρίτσαλο μέσα και θα φανεί wink.gif
pass
QUOTE(ghate @ Jan 9 2009, 22:28 ) *
η εκπληξη της Κυριακης ειναι ο ασος του δουκα!!!! ειμαι σχεδον σιγουρος για αυτον και ας εκτεθω!!!!
ΔΟΥΚΑΣ - ΣΕΡΡΕΣ 1

Φίλε μου αν οι Σέρρες παίξουν τη γνωστή τους άμυνα και περιορίσουν τον Δούκα κάτω απο τους 70 πόντους κάνω πρόβλεψη ότι η νίκη θα΄ρθεί πολύ εύκολα για τη Σέρρες.Κάλη ομάδα ο Δούκας αλλά άπειρη.
fanis christodoulou
QUOTE(pass @ Jan 7 2009, 21:20 ) *
Ο αγώνας πάντως με τον Μίλωνα και ο τρόπος με τον οποίο χάθηκε το παιχνίδι νομίζω πρέπει να προβληματίσει το Δειλινό αλλά και τις άλλες ομάδες της Κρήτης που αγωνίζονται στις Εθνικές κατηγορίες. Η εμπειρία πολλών παραγόντων ομάδων της Γ’ και Β’ Εθνικής σε θέματα διαχείρισης δύσκολων αγώνων και ανατροπής του κλίματος είναι μεγάλη και φαίνεται ότι στον τομέα αυτό εμείς υστερούμε. Ο παράγοντας του Ηράκλειο Μπάμπης Μαρκάκης (με μεγάλη εμπειρία στα θέματα αυτά), που ήταν την Κυριακή στο Λίντο, εξέφρασε μια άποψη- πρόταση επί του θέματος που ίσως είναι λίγο ακραία αλλά καμιά φορά "ο φόβος φυλάει τα έρημα". Ο Μπάμπης λοιπόν είπε ότι όταν ξεκίνησαν κάποια παράγοντες του Μίλωνα να ... μουρμουρίζουν στους διαιτητές έπρεπε κάποιοι από την ομάδα του Δειλινού να τους ... σιγοψιθύριζαν δυο - τρεις κουβέντες στο αυτί ...

Πηγή Kretaworldbasket.com

ΧΩΡΙΣ ΣΧΟΛΙΑ

μαλλον λιγο οπισθοδρομικη η τακτικη που προτεινει ο μπαμπης (ο κατα τα αλλα παραγοντας του παλαι ποτε ηρακλειου και...........με μεγαλη εμπειρια στα θεματα αυτα)!!!!! σιγα μην φερουνε και τους μαυροπουκαμισαδες απο τα ζωνιανα να εκφοβισουν τους διαιτητες!! εκεινος αλλα εκανε οταν ηταν στο ηρακλειο!!! και πολυ πριν το ματς!!!!!!
pass
QUOTE(fanis christodoulou @ Jan 10 2009, 23:42 ) *
μαλλον λιγο οπισθοδρομικη η τακτικη που προτεινει ο μπαμπης (ο κατα τα αλλα παραγοντας του παλαι ποτε ηρακλειου και...........με μεγαλη εμπειρια στα θεματα αυτα)!!!!! σιγα μην φερουνε και τους μαυροπουκαμισαδες απο τα ζωνιανα να εκφοβισουν τους διαιτητες!! εκεινος αλλα εκανε οταν ηταν στο ηρακλειο!!! και πολυ πριν το ματς!!!!!!

Ερώτηση : Πως βλέπεται το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής και ποια είναι τα φαβορί για την άνοδο ;


Λεμονίδης : Τα φαβορί είναι ο Αρκαδικός που είναι αήττητος στην έδρα του και έχει κάνει καλές νίκες εκτός έδρας, η Καλλιθέα κατά δεύτερο λόγο με πολύ καλή και αυτή πορεία και είναι επίσης αήττητη στην έδρα της και μετά ο ΟΦΗ τρίτος και τέταρτη η Κομοτηνή Τον ΟΦΗ δεν τον βάζω μπροστά γιατί έχει κάνει την ήττα στην έδρα του με τους Ίκαρους Σερρών και θα πρέπει να κερδίσει στις Σέρρες ώστε σε περίπτωση ισοβαθμίας να ξεπεράσει αυτό το μειονέκτημα Αν γίνει αυτό τότε θα είναι από τα φαβορί για την άνοδο. Η δύναμη του ΟΦΗ είναι ότι οι παίκτες του είναι πολύ έμπειροι στην κατηγορία, σε σχέση με εμάς και με άλλες ομάδες που έχουμε νέους παίκτες. Οι βασικοί παίκτες του ΟΦΗ είναι σε μια πολύ ώριμη ηλικία και ξέρουν τι πρέπει να κάνουν για να κερδίσουν κάθε παιχνίδι και για αυτό έχουν κάνει τα περισσότερα διπλά από όλες τις ομάδες.

Κύριε Λεμονίδη είναι οι Σέρρες φαβορι για άνοδο ή οχι;Αν όχι τι σχέση έχει η ισοβαθμία του Οφη με τη Σέρρες
pass
d
fanis christodoulou
QUOTE(pass @ Jan 11 2009, 00:01 ) *
Ερώτηση : Πως βλέπεται το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής και ποια είναι τα φαβορί για την άνοδο ;


Λεμονίδης : Τα φαβορί είναι ο Αρκαδικός που είναι αήττητος στην έδρα του και έχει κάνει καλές νίκες εκτός έδρας, η Καλλιθέα κατά δεύτερο λόγο με πολύ καλή και αυτή πορεία και είναι επίσης αήττητη στην έδρα της και μετά ο ΟΦΗ τρίτος και τέταρτη η Κομοτηνή Τον ΟΦΗ δεν τον βάζω μπροστά γιατί έχει κάνει την ήττα στην έδρα του με τους Ίκαρους Σερρών και θα πρέπει να κερδίσει στις Σέρρες ώστε σε περίπτωση ισοβαθμίας να ξεπεράσει αυτό το μειονέκτημα Αν γίνει αυτό τότε θα είναι από τα φαβορί για την άνοδο. Η δύναμη του ΟΦΗ είναι ότι οι παίκτες του είναι πολύ έμπειροι στην κατηγορία, σε σχέση με εμάς και με άλλες ομάδες που έχουμε νέους παίκτες. Οι βασικοί παίκτες του ΟΦΗ είναι σε μια πολύ ώριμη ηλικία και ξέρουν τι πρέπει να κάνουν για να κερδίσουν κάθε παιχνίδι και για αυτό έχουν κάνει τα περισσότερα διπλά από όλες τις ομάδες.

Κύριε Λεμονίδη είναι οι Σέρρες φαβορι για άνοδο ή οχι;Αν όχι τι σχέση έχει η ισοβαθμία του Οφη με τη Σέρρες

ρε φιλε μηπως με περασες για τον λεμονιδη και απαντας σ' αυτο που εγραψα εγω ετσι???

QUOTE(pass @ Jan 11 2009, 00:01 ) *
Ερώτηση : Πως βλέπεται το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής και ποια είναι τα φαβορί για την άνοδο ;


Λεμονίδης : Τα φαβορί είναι ο Αρκαδικός που είναι αήττητος στην έδρα του και έχει κάνει καλές νίκες εκτός έδρας, η Καλλιθέα κατά δεύτερο λόγο με πολύ καλή και αυτή πορεία και είναι επίσης αήττητη στην έδρα της και μετά ο ΟΦΗ τρίτος και τέταρτη η Κομοτηνή Τον ΟΦΗ δεν τον βάζω μπροστά γιατί έχει κάνει την ήττα στην έδρα του με τους Ίκαρους Σερρών και θα πρέπει να κερδίσει στις Σέρρες ώστε σε περίπτωση ισοβαθμίας να ξεπεράσει αυτό το μειονέκτημα Αν γίνει αυτό τότε θα είναι από τα φαβορί για την άνοδο. Η δύναμη του ΟΦΗ είναι ότι οι παίκτες του είναι πολύ έμπειροι στην κατηγορία, σε σχέση με εμάς και με άλλες ομάδες που έχουμε νέους παίκτες. Οι βασικοί παίκτες του ΟΦΗ είναι σε μια πολύ ώριμη ηλικία και ξέρουν τι πρέπει να κάνουν για να κερδίσουν κάθε παιχνίδι και για αυτό έχουν κάνει τα περισσότερα διπλά από όλες τις ομάδες.

Κύριε Λεμονίδη είναι οι Σέρρες φαβορι για άνοδο ή οχι;Αν όχι τι σχέση έχει η ισοβαθμία του Οφη με τη Σέρρες

η μηπως με περασες για κομοτιναιο???
GREER
Η δικια μου αποψη ειναι οτι οι Σερρες θα τερματισουν απο την 5-8 θεση. Οχι παραπανω.
rover6
QUOTE(fanis christodoulou @ Jan 10 2009, 23:42 ) *
μαλλον λιγο οπισθοδρομικη η τακτικη που προτεινει ο μπαμπης (ο κατα τα αλλα παραγοντας του παλαι ποτε ηρακλειου και...........με μεγαλη εμπειρια στα θεματα αυτα)!!!!! σιγα μην φερουνε και τους μαυροπουκαμισαδες απο τα ζωνιανα να εκφοβισουν τους διαιτητες!! εκεινος αλλα εκανε οταν ηταν στο ηρακλειο!!! και πολυ πριν το ματς!!!!!!


παντως οι εποχες των τραμπουκων εχουν περασει,και για αυτο δυσκολα συναντας εδρες αηττητες αν δεν υπαρχει και καλη ομαδα.
οταν η ομαδα ειναι καλη και υπαρχει και δυνατη εδρα τοτε μπορει να κανει πολλα.
περισσοτερο κοσμο παντως μεχρι τωρα ειδα στην κατερινη με παλμο, με φωνες αλλα πανω απο ολα πραγματικοι φιλαθλοι,δεν ασχολουνται με τους αντιπαλους παρα μονο με την ομαδα τους,που την ενισχυουν πραγματικα.

QUOTE(GREER @ Jan 11 2009, 02:39 ) *
Η δικια μου αποψη ειναι οτι οι Σερρες θα τερματισουν απο την 5-8 θεση. Οχι παραπανω.

φιλε θα κανετε σημερα ασσο?
θελω να μου γραψεις ποσα φαουλ εκανε ο ζουπας,ετσι για την ιστορια,πραγματικα και ποσα σφυριχτηκαν.
καλο παιχνιδι
GREER
QUOTE(rover6 @ Jan 11 2009, 12:34 ) *
παντως οι εποχες των τραμπουκων εχουν περασει,και για αυτο δυσκολα συναντας εδρες αηττητες αν δεν υπαρχει και καλη ομαδα.
οταν η ομαδα ειναι καλη και υπαρχει και δυνατη εδρα τοτε μπορει να κανει πολλα.
περισσοτερο κοσμο παντως μεχρι τωρα ειδα στην κατερινη με παλμο, με φωνες αλλα πανω απο ολα πραγματικοι φιλαθλοι,δεν ασχολουνται με τους αντιπαλους παρα μονο με την ομαδα τους,που την ενισχυουν πραγματικα.


φιλε θα κανετε σημερα ασσο?
θελω να μου γραψεις ποσα φαουλ εκανε ο ζουπας,ετσι για την ιστορια,πραγματικα και ποσα σφυριχτηκαν.
καλο παιχνιδι

Δυσκολο. Ειμαστε πελατες τους. Θα σου πω για το Ζουπα, μαλλον σημερα.

Ξερουμε ποσο ηρθαν ο Δουκας με τις Σερρες???
team
QUOTE(GREER @ Jan 11 2009, 15:52 ) *
Δυσκολο. Ειμαστε πελατες τους. Θα σου πω για το Ζουπα, μαλλον σημερα.

Ξερουμε ποσο ηρθαν ο Δουκας με τις Σερρες???


71-63 o ΔΟΥΚΑΣ και ΟΦΗ-ΚΟΜΟΤΗΝΗ:49-34 στο ημίχρονο
GREER
QUOTE(team @ Jan 11 2009, 15:58 ) *
71-63 o ΔΟΥΚΑΣ και ΟΦΗ-ΚΟΜΟΤΗΝΗ:49-34 στο ημίχρονο

Ευχαριστω φιλε. Μπραβο στα παιδια του Δουκα για τη πολυ καλη αυτη νικη τους. Δειξανε και σημερα οτι δεν ειναι κομπαρσοι της κατηγοριας. Το αντιθετο μαλιστα.
team
QUOTE(GREER @ Jan 11 2009, 16:07 ) *
Ευχαριστω φιλε. Μπραβο στα παιδια του Δουκα για τη πολυ καλη αυτη νικη τους. Δειξανε και σημερα οτι δεν ειναι κομπαρσοι της κατηγοριας. Το αντιθετο μαλιστα.


Άν μου έλεγε κάποιος ότι ο ΔΟΥΚΑΣ θα βάλει 71 πόντους στους ΙΚΑΡΟΥΣ και θα κερδίσει δεν θα τον πίστευα.Πρέπει να μάθουμε την εξέλιξη του παιχνιδιού και πώς έπαιξαν οι διαιτητές.

ΟΦΗ-ΚΟΜΟΤΗΝΗ:79-53 Γ!ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ
real
QUOTE(karaflas @ Jan 10 2009, 00:06 ) *
θα συμφωνησω σε ολα.δεν καταλαβαινω ομως αυτο που λες για τον σπορτιγκ!τι εννοεισ?μπορεις μηπως να μου εξηγησεις το σκεπτικο σου?


Καταρχην να πω οτι ειναι εικασια!!! δεν εχω δει το σπορτινγκ μετα Κριτσαλο εποχη!!! Αλλα η εμπειρια μου , μου λεει οτι οι ομαδες δε γινονται καλυτερες με 5 παιχτες που θελουν την μπαλλα!!! ποιος απο τους κριτσαλο, χουμα, σταμοπουλο, τσοπη ευθημιου παιζει αμυνα??? μονο με την επιθεση ασχολουνται!!! και επειδη ο κριτσαλος ειναι τεραστιο επιθετικο ταλεντο (δε το λεω ειρωνικα) θα μπουν και οι υπολοιποι στο σκεπτικο αυτο... δες τους σκορερ προ κριτσαλου και δες μετα την επιστροφη... ο σπορτινγκ βαζει τους ιδιους ποντους(δεν αυξηθηκε η παραγωγικοτητα του) και απλα αντι να μοιραζονται οι ποντοι εχουν μαζευτει σε ενα ατομο!!! Ξαναλεω... περιμενω να τους δω για να ειμαι απολυτα σιγουρος!

θα θελα να ακουσω και τη δικη σου αποψη στο θεμα!!!
ghate
QUOTE(team @ Jan 11 2009, 16:16 ) *
Άν μου έλεγε κάποιος ότι ο ΔΟΥΚΑΣ θα βάλει 71 πόντους στους ΙΚΑΡΟΥΣ και θα κερδίσει δεν θα τον πίστευα.Πρέπει να μάθουμε την εξέλιξη του παιχνιδιού και πώς έπαιξαν οι διαιτητές.

ΟΦΗ-ΚΟΜΟΤΗΝΗ:79-53 Γ!ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ


H ομαδα των Σερρων εχει παραπονα απο τη διατησια για μια τεχνικη ποινη που δοθηκε στο παγκο τους στο 36' περιπου!
Μια ιδια τεχνικη ποινη που εβαλε ξανα στο παχνιδι τις Σερρες (εχαναν με 8 στο 28') δοθηκε σε παιχτη του δουκα! σε εκεινη την επιθεση των σερρων μπηκαν 6 ποντοι! [και δεν ειχε γινει κανενα φαουλ απο το παιχτη του δουκα!!(προσωπικη γνωμη)]
Σκληρο παιχνιδι με πολυ καλες αμυνες... Φανηκε παλι ποσο καλος προπονητης ειναι ο κος Καμαρακης που με 3-4 παιδια καταφερε ενα ματς που εδειχνε να φευγει για 20αρα (στο ημιχρονο ηταν 10 - ευκολα κιολας) να το γυρισει και να παει να το παρει κιολας... Ο Δουκας εβαλε για πρωτη ισως φορα μονο 70 ποντους αλλα επαιξε πολυ καλα στην αμυνα κλεινοντας τοπουζη-ασημακη-μπεχλιβανη!
team
QUOTE(team @ Jan 11 2009, 16:16 ) *
Άν μου έλεγε κάποιος ότι ο ΔΟΥΚΑΣ θα βάλει 71 πόντους στους ΙΚΑΡΟΥΣ και θα κερδίσει δεν θα τον πίστευα.Πρέπει να μάθουμε την εξέλιξη του παιχνιδιού και πώς έπαιξαν οι διαιτητές.

ΟΦΗ-ΚΟΜΟΤΗΝΗ:79-53 Γ!ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ



ΟΦΗ-ΚΟΜΟΤΗΝΗ! 104-76 ΤΕΛΙΚΟ

QUOTE(ghate @ Jan 11 2009, 16:30 ) *
H ομαδα των Σερρων εχει παραπονα απο τη διατησια για μια τεχνικη ποινη που δοθηκε στο παγκο τους στο 36' περιπου!
Μια ιδια τεχνικη ποινη που εβαλε ξανα στο παχνιδι τις Σερρες (εχαναν με 8 στο 28') δοθηκε σε παιχτη του δουκα! σε εκεινη την επιθεση των σερρων μπηκαν 6 ποντοι! [και δεν ειχε γινει κανενα φαουλ απο το παιχτη του δουκα!!(προσωπικη γνωμη)]
Σκληρο παιχνιδι με πολυ καλες αμυνες... Φανηκε παλι ποσο καλος προπονητης ειναι ο κος Καμαρακης που με 3-4 παιδια καταφερε ενα ματς που εδειχνε να φευγει για 20αρα (στο ημιχρονο ηταν 10 - ευκολα κιολας) να το γυρισει και να παει να το παρει κιολας... Ο Δουκας εβαλε για πρωτη ισως φορα μονο 70 ποντους αλλα επαιξε πολυ καλα στην αμυνα κλεινοντας τοπουζη-ασημακη-μπεχλιβανη!


Είναι αλήθεια ότι τραυματίστηκαν δύο παίκτες των Σερρών? Επίσης είναι αλήθεια ότι οι διαιτητές όταν το παιχνίδι ήταν ισοπαλία προς το τέλος δεν έδωσαν καραμπινάτο αντιαθλητικό που έκανε παίκτης του ΔΟΥΚΑ?
GREER
BASKETBLOG.GR

Σπουδαία νίκη πραγματοποίησε ο Δούκας απέναντι στους Ίκαρους Σερρών με 71-63. Στο πρώτο ημίχρονο το συγκρότημα του Γιάννη Γιαννόπουλου ήταν αυτό που βρισκόταν μπροστά καθ΄ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού.

Όμως η τεχνική ποινή που δέχθηκε ο Ρήγας Παπαργυρόπουλος και ενώ το σκορ ήταν 51-45 επέτρεψε στους φιλοξενούμενους ένα λεπτό πριν τη λήξη του τρίτου δεκαλέπτου να ισοφαρίσουν, όμως δύο λεπτά πριν τη λήξη του παιχνιδιού ο Παύλος Αχής μα καθοριστικό τρίποντο έδωσε ανάσα στους γηπεδούχους (65-60) την οποία και διατήρησαν μέχρι το τέλος.

Δούκας – Ίκαροι Σερρών 71-63
Διαιτητές: Τζιμογιάννης - Τζούνας
Τα δεκάλεπτα: 18-18, 44-34, 53-53, 71-63
ΔΟΥΚΑΣ (Γιαννόπουλος): Ροζολής 7 (5), Σακελλαράκης 6, Καραμπάς 6 (1), Αχής Π. 3 (1), Ζακυνθινός 3 (1), Παπαργυρόπουλος 20, Γκαβανόπουλος 12, Γαλιώτος Γ. 4.
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ (Καμαράκης): Πεχλιβάνης 11, Ιωσηφίδης 2, Γεωργαντζάς 3 (1), Παππούδας 5, Ασημάκης 14, Βοϊβατόπουλος 7 (1), Τοπούζης Θ 18.
ghate
QUOTE(team @ Jan 11 2009, 16:42 ) *
Είναι αλήθεια ότι τραυματίστηκαν δύο παίκτες των Σερρών? Επίσης είναι αλήθεια ότι οι διαιτητές όταν το παιχνίδι ήταν ισοπαλία προς το τέλος δεν έδωσαν καραμπινάτο αντιαθλητικό που έκανε παίκτης του ΔΟΥΚΑ?


Τραυματιστηκε ο Μπεχλιβανης στη τελευταια φαση του ημιχρονου αλλα συνεχισε να παιζει!!! και ο Βοιβτοποπυλος στο 33 περιπου!! αυτο που λες για το καραμπινατο αντιαθλητικο δε το θυμαμαι.Φανταζομαι οτι αν ηταν τοσο καραμπινατο θα το θυμομουν!!!Γενικα ηταν πολυ σκληρο ματς πολυ ξυλο ειδικα κατω απο τα καλαθια!!! Και οπως προειπα λαθος σφυριγματα δοθηκαν και στις 2 μεριες!!! μη κανουμε θεμα τωρα για διατησια στο δουκα με 10 παιδακια για φιλαθλους και ξεχναμε πως ειναι τα πραγματα στις σερρες, στη γουμενισσα, στη κομοτηνη στη κρητη που παρακαλας να σε παιξουν 60 40!!!!!
ΟΛΑ
QUOTE(team @ Jan 11 2009, 16:42 ) *
ΟΦΗ-ΚΟΜΟΤΗΝΗ! 104-76 ΤΕΛΙΚΟ



Είναι αλήθεια ότι τραυματίστηκαν δύο παίκτες των Σερρών? Επίσης είναι αλήθεια ότι οι διαιτητές όταν το παιχνίδι ήταν ισοπαλία προς το τέλος δεν έδωσαν καραμπινάτο αντιαθλητικό που έκανε παίκτης του ΔΟΥΚΑ?

Η κατηγορία δεν βγαίνει με 6-7 παίκτες.Αυτο έγινε μονο πέρσι με τη Δράμα.Για τη Κομοτηνή τα είπαμε δεν θα αντέξει μέχρι τέλος.Η ομάδα τους είναι πολύ μέτρια.Περιμένω το αποτέλεσμα στο Λαύριο για να κάνω άκριβή πρόβλεψη για τη τριάδα της ανόδου.Κλείνω πάω να δω ΦΛΌΓΑ.
menelaos
Eγω σας τα ελεγα για το Δουκα αλλα ο Καραφλας και ο greer με κοροιδευαν. Αντε να δουμε σημερα τι θα κανει η ομαδα μου το Λαυριο.
GREER
QUOTE(menelaos @ Jan 11 2009, 17:21 ) *
Eγω σας τα ελεγα για το Δουκα αλλα ο Καραφλας και ο greer με κοροιδευαν. Αντε να δουμε σημερα τι θα κανει η ομαδα μου το Λαυριο.

Εγω το παραδεχομαι οτι εκανα λαθος. Αλλα εμμενω στην αποψη μου οτι μια ομαδα ανοδου δεν επιτρεπεται να κανει τετοιες ηττες.

ΑΝΤΕ ΡΕ ΛΑΥΡΙΑΡΑ ΓΙΑ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΝΙΚΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΑΜΥΝΤΑ!!!!!!!
Hayate
Όποιος μπορεί ας μου εξηγήσει γιατί βρίσκεται η Κομοτηνή στην θέση που βρίσκεται (βαθμολογικά)...
Σίγουρα μπορώ να πω οτί λειτούργησε σαν ομάδα στο σημερινό ματς, συγκροτημένο σύνολο, αλλά δεν είδα τίποτα το εξαιρετικό που να δικαιολογεί την βαθμολογική της θέση.. Καμία διάθεση και ποτέ δεν πίστεψαν οτί θα πάρουν το ματς..
sporting b.c.
θριαμβος δουκα, οφη !



live νεα απο πιερικο-σπορτιγκ κανεις ;





http://www.basketblog.gr

Μόνο ντέρμπι δεν ήταν… αφού ο ΟΦΗ επικράτησε άνετα της Κομοτηνής με 104-76. Το συγκρότημα του Στέφανου Δέδα δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα αφού σε όλη τη διάρκεια είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού. Κορυφαίος για τους κρητικούς ήταν ο Αλέξανδρος Τσακιρίδης με 25 πόντους.

Σπουδαία νίκη πραγματοποίησε ο Δούκας απέναντι στους Ίκαρους Σερρών με 71-63. Στο πρώτο ημίχρονο το συγκρότημα του Γιάννη Γιαννόπουλου ήταν αυτό που βρισκόταν μπροστά καθ΄ όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου. Όμως η τεχνική ποινή που δέχθηκε ο Ρήγας Παπαργυρόπουλος και ενώ το σκορ ήταν 51-45 επέτρεψε στους φιλοξενούμενους ένα λεπτό πριν τη λήξη του τρίτου δεκαλέπτου να ισοφαρίσουν, όμως δύο λεπτά πριν τη λήξη του παιχνιδιού ο Παύλος Αχής μα καθοριστικό τρίποντο έδωσε ανάσα στους γηπεδούχους (65-60) την οποία και διατήρησαν μέχρι το τέλος.

Δούκας – Ίκαροι Σερρών 71-63
Διαιτητές: Τζιμογιάννης - Τζούνας
Τα δεκάλεπτα: 18-18, 44-34, 53-53, 71-63
ΔΟΥΚΑΣ (Γιαννόπουλος): Ροζολής 17 (5), Σακελλαράκης 6, Καραμπάς 6 (1), Αχής Π. 3 (1), Ζακυνθινός 3 (1), Παπαργυρόπουλος 20, Γκαβανόπουλος 12, Γαλιώτος Γ. 4.
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ (Καμαράκης): Πεχλιβάνης 11, Ιωσηφίδης 2, Γεωργαντζάς 3 (1), Παππούδας 5, Ασημάκης 14, Βοϊβατόπουλος 7 (1), Τοπούζης Θ 18.

ΟΦΗ – Κομοτηνή 104-76
Διαιτητές: Θεονάς - Μαγκλογιάννης
Τα δεκάλεπτα: 22-16, 49-34, 79-53, 104-76
ΟΦΗ (Δέδας): Μπαρλάς 13 (3), Δελατόλας 15, Τσέλιος 4, Τσακιρίδης 25 (3), Βαγενάς 11 (1), Παναγάκης 9 (1), Χουλιάρας 12, Αποστολίδης, Λαγουδάκης, Φαρμάκης 11 (3), Σαμουρέλης 4.
ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης): Γιαουρτόγλου 9 (1), Στεφανίδης 5 (1), Τσακωνίτης 2, Φουτσιτζής 18 (1) , Λεχούδης 2, Ντίνας , Κουτσοβασίλης 10 (2), Παπαγεωργίου, Κτίστου 19 (4), Βελή 5, Χαλίλ 6.
sportgkitis
[quote name='sporting b.c.' date='Jan 11 2009, 18:22 ' post='261135']
διπλο η ομαδαρα μας στην ΚΑΤΕΡΙΝΗ 77-86 με πολυ καλους ΧΟΥΜΑ-ΚΡΙΤΣΑΛΟ-ΜΑΣΤΡΟΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟ.
Αντε αρχιζει η αντεπιθεση για να σωθουμε.
GREER
Λαυριο-Αμυντας 75-79. Πανευκολη νικη του Αμυντα που ηταν σοβαρος και εκανε τα βασικα για να κερδισει τον αγωνα. Εμεις τα 35 απο τα 40 λεπτα ειμασταν συνοθυλευμα και παιξαμε ασοβαρο και αναρχο μπασκετ, οπως παιζουμε απο την αρχη της χρονιας. Τραγικα ποσοστα ευστοχιας σε ολους τους τομεις. Βγαλαμε τον Ψηλεα εκτος παιχνιδιου για 30 λεπτα και οταν τον θυμηθηκαμε, παραλιγο να γυρισουμε το παιχνιδι που απο το -18 πηγε στο -5 αν δεν κανω λαθος. Ο Τσολατος εκτος τοπου και χρονου. Ειτε παιζει αυτος ειτε εγω το ιδιο ειναι. Κριμα γιατι ειναι καλος παιχτης.
sporting b.c.
ΕΛΑ ΜΩΡΗ ΑΡΡΩΣΤΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
rover6
QUOTE(GREER @ Jan 11 2009, 19:49 ) *
Λαυριο-Αμυντας 75-79. Πανευκολη νικη του Αμυντα που ηταν σοβαρος και εκανε τα βασικα για να κερδισει τον αγωνα. Εμεις τα 35 απο τα 40 λεπτα ειμασταν συνοθυλευμα και παιξαμε ασοβαρο και αναρχο μπασκετ, οπως παιζουμε απο την αρχη της χρονιας. Τραγικα ποσοστα ευστοχιας σε ολους τους τομεις. Βγαλαμε τον Ψηλεα εκτος παιχνιδιου για 30 λεπτα και οταν τον θυμηθηκαμε, παραλιγο να γυρισουμε το παιχνιδι που απο το -18 πηγε στο -5 αν δεν κανω λαθος. Ο Τσολατος εκτος τοπου και χρονου. Ειτε παιζει αυτος ειτε εγω το ιδιο ειναι. Κριμα γιατι ειναι καλος παιχτης.

τι εγινε ρε φιλε μονο εμας κερδισατε τελικα smiley.gif

QUOTE(sporting b.c. @ Jan 11 2009, 19:53 ) *
ΕΛΑ ΜΩΡΗ ΑΡΡΩΣΤΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

λεπτομερειες υπαρχουν?
gorilakos
ποιος ηταν καλος απο Αμυντα?
GREER
QUOTE(rover6 @ Jan 11 2009, 19:55 ) *
τι εγινε ρε φιλε μονο εμας κερδισατε τελικα smiley.gif


λεπτομερειες υπαρχουν?

Τελικα οπως παει το πρωταθλημα η ηττα που κανατε εδω ηταν γκελα για εσας. Τι λεπτομερειες θελεις φιλε μου. Δεν υπαρχουμε στο χαρτη. Θα ερθει ο Δουκας την αλλη Κυριακη εδω και θα κανει διπλο. Και πιστεψε με, δεν εκανε τιποτα τα τρομερο ο Αμυντας. Παρα πολυ απλο μπασκετ και πολυ ευκολη νικη.

QUOTE(gorilakos @ Jan 11 2009, 19:56 ) *
ποιος ηταν καλος απο Αμυντα?

Ζουπας, Μπαρμπας, Σαμοθρακης μου αρεσαν εμενα περισσοτερο.
bionikos
Ξέρουμε κανένα άλλο σκορ? Ο αρκαδικός?
gorilakos
Λαύριο – Αμύντας 75-79
Διαιτητές: Τσώνος Β. – Ντάβαρης
Τα δεκάλεπτα: 11-18, 34-36, 47-59, 75-79
ΛΑΥΡΙΟ (Σερέλης): Ψηλέας 24 (2), Σίννης 4, Τρικαλιώτης 2, Σπηλιόπουλος 3 (1), Τσολάτος 1, Γιαννακόπουλος 26 (2), Κασαμπαλής 9, Κασσάνος 2, Λυκογιάννης 4.
ΑΜΥΝΤΑΣ (Βλάχος): Ζούπας 14 (2), Μπάρμπας 6 (2), Σαμοθράκης 7 (1), Μπούτρος 3 (1), Παγώνης 4, Δορκοφίκης 12, Βογιατζής 10, Λαζαρίδης 6 (1), Μουμούρης 6 (1), Γιανναλέτσος 11.

Ίκαρος Καλ – Π. Φάληρο 103-54
Διαιτητές: Καραβίτης - Κουνελές Ηλ.
Τα δεκάλεπτα: 20-19, 46-24, 73-36, 103-54
ΊΚΑΡΟΣ ΚΑΛ. (Χαριτάτος): Γκριτζέλης 11 (1), Παπαδάκης 6, Φαλέκας 4, Υφαντής 8, Εμμανουηλίδης 14 (4), Δημάκος 5 (1), Πολυτάρχου 9 (1), Μάρτζος 7, Αγγελόπουλος 7, Κατούφας 8 (1), Τσότσος 11, Κούκουρας 13 (4).
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Γκιουλέας): Τζορμπατζιόγλου, Ντεροχωνεσιάν 10, Κυπαρισσούς, Σωτηρόπουλος Γ., Διαμαντής 6, Σωτηρόπουλος Κ. 2, Κυριακού, Μονεμβασίτης 15 (2), Διζές, Κονόμη 19 (1), Σχορτσανίτης 2.

GREER
Η Καλαμαρια κερδισε μεσα στη Φλογα για τρεις ποντους.
pram81
Γιαννακόπουλος- "ΟΜΑΔΑ" Αμύντα σημειώσατε: 2! Τι να πούμε??? Έχουμε έναν παίχτη σε καλή κατάσταση αυτή τη στιγμή και κάνουμε τα αδύνατα δυνατά, να τον κουράσουμε, να τον κανουμε να παίξει 5 θέσεις, να μαρκαρει, να σκοράρει, να πάρει ριμπάουντ, να κατεβάσει μπάλα κι όταν το ματς είναι στο κρίσιμό του σημείο.... είναι νεκρός! Επί 30-33 λεπτά έπαιζε ΜΟΝΟΣ του!Λογικό είναι η αντίπαλη ομάδα κάνοντας τα βασικά(αλλά πολύ καλά), να πάρει χαλαρά το αποτέλεσμα! Και σταματώ εδώ! 68.gif shot.gif
GREER
QUOTE(pram81 @ Jan 11 2009, 21:21 ) *
Γιαννακόπουλος- "ΟΜΑΔΑ" Αμύντα σημειώσατε: 2! Τι να πούμε??? Έχουμε έναν παίχτη σε καλή κατάσταση αυτή τη στιγμή και κάνουμε τα αδύνατα δυνατά, να τον κουράσουμε, να τον κανουμε να παίξει 5 θέσεις, να μαρκαρει, να σκοράρει, να πάρει ριμπάουντ, να κατεβάσει μπάλα κι όταν το ματς είναι στο κρίσιμό του σημείο.... είναι νεκρός! Επί 30-33 λεπτά έπαιζε ΜΟΝΟΣ του!Λογικό είναι η αντίπαλη ομάδα κάνοντας τα βασικά(αλλά πολύ καλά), να πάρει χαλαρά το αποτέλεσμα! Και σταματώ εδώ! 68.gif shot.gif

Διαφωνω με τη διατυπωση Γιαννακοπουλος-Αμυντας. Ετσι φανηκε, αλλα δεν ειναι ετσι ακριβως. Ο Σακης εβαλε 26 ποντους σουταροντας σχεδον τα διπλασια σουτ απο το Ψηλεα που εβαλε 24 ποντους. Βγαλαμε, για ακομη μια φορα, τον Ψηλεα εκτος αγωνα σημερα. Γενικα η ομαδα ηταν τραγικη.
team
QUOTE(GREER @ Jan 11 2009, 23:54 ) *
Διαφωνω με τη διατυπωση Γιαννακοπουλος-Αμυντας. Ετσι φανηκε, αλλα δεν ειναι ετσι ακριβως. Ο Σακης εβαλε 26 ποντους σουταροντας σχεδον τα διπλασια σουτ απο το Ψηλεα που εβαλε 24 ποντους. Βγαλαμε, για ακομη μια φορα, τον Ψηλεα εκτος αγωνα σημερα. Γενικα η ομαδα ηταν τραγικη.


Το ζήτημα τώρα είναι τι πρόσωπο θα παρουσιάσει το Λαύριο απο δώ και πέρα.Θα έιναι ανταγωνιστικό η θα επιλέγει παιχνίδια?
fanis christodoulou
QUOTE(GREER @ Jan 11 2009, 23:54 ) *
Διαφωνω με τη διατυπωση Γιαννακοπουλος-Αμυντας. Ετσι φανηκε, αλλα δεν ειναι ετσι ακριβως. Ο Σακης εβαλε 26 ποντους σουταροντας σχεδον τα διπλασια σουτ απο το Ψηλεα που εβαλε 24 ποντους. Βγαλαμε, για ακομη μια φορα, τον Ψηλεα εκτος αγωνα σημερα. Γενικα η ομαδα ηταν τραγικη.

ο γιαννακοπουλος απο τους 26 εβαλε 16 με βολες!!! και ο ψηλεας 4 με βολες!!! αλλα τι το θες το λαυριο δεν καταλαβαινεις τι προσπαθει να κανει στο γηπεδο!!! αναρχο και ατομικο μπασκετ χωρις καμια φιλοσοφια!!! λιγοι παικτες οι κασαμπαλης, σιννης, τσολατος, κασσανος, και ο χειροτερος ολων ο τρικαλιωτης (που ειναι η coachara να μας πει για το καλυτερο point guard της καταγοριας) και απλα ο αμυντας προσαρμοστηκε λιγο παραπανω στους ψηλεα γιαννακοπουλο.πηγε και τη μπαλλα κοντα στο καλαθι που ειναι καλυτερος και η σεμνη τελετη ελαβε τελος! πλασματικο το +4 του αμυντα! επρεπε το ματς να τελειωσει 20!!!
GREER
QUOTE(team @ Jan 12 2009, 00:09 ) *
Το ζήτημα τώρα είναι τι πρόσωπο θα παρουσιάσει το Λαύριο απο δώ και πέρα.Θα έιναι ανταγωνιστικό η θα επιλέγει παιχνίδια?

Δεν επιλεγαμε ποτε παιχνιδια και ουτε θα το κανουμε. Τουλαχιστον ετσι καναμε τοσα χρονια. Εαν δουμε και αυτο φετος τι να πω?? Πιστευω οτι η ομαδα θα παιζει παντα για τη νικη ανεξαρτητως αντιπαλου. Και βεβαια θα κανει ζημιες και θα παιξει ρολο στη τελικη καταταξη των πρωτοπορων και των ουραγων...

QUOTE(fanis christodoulou @ Jan 12 2009, 00:26 ) *
ο γιαννακοπουλος απο τους 26 εβαλε 16 με βολες!!! και ο ψηλεας 4 με βολες!!! αλλα τι το θες το λαυριο δεν καταλαβαινεις τι προσπαθει να κανει στο γηπεδο!!! αναρχο και ατομικο μπασκετ χωρις καμια φιλοσοφια!!! λιγοι παικτες οι κασαμπαλης, σιννης, τσολατος, κασσανος, και ο χειροτερος ολων ο τρικαλιωτης (που ειναι η coachara να μας πει για το καλυτερο point guard της καταγοριας) και απλα ο αμυντας προσαρμοστηκε λιγο παραπανω στους ψηλεα γιαννακοπουλο.πηγε και τη μπαλλα κοντα στο καλαθι που ειναι καλυτερος και η σεμνη τελετη ελαβε τελος! πλασματικο το +4 του αμυντα! επρεπε το ματς να τελειωσει 20!!!

Συμφωνω, δυστυχως, σε ολα. Να και ενας που ειδε το ματς ακριβως οπως εγω...
ΟΛΑ
QUOTE(GREER @ Jan 11 2009, 20:23 ) *
Η Καλαμαρια κερδισε μεσα στη Φλογα για τρεις ποντους.

Σήμερα η φλόγα με απογοήτευσε ομαδα χωρίς νεύρο δύναμη μεσα στο καλάθι έχασε δίκαια.Κρίμα γιατί πίστευα σ'αυτή την ομάδα.Μαζί με το Λαύριο οι αρνητικές εκπλήξεις του πρωταθλήματος. Καλά που έχασε η Γουμένισσα και δεν θα κινδυνεύσουν. Οφη Αρκαδικος.Αμύντας είναι η τριάδα της ανόδου με αυτή τη σειρά.Διακινδυνεύω τη τριάδα πρότου τελειώσει ο πρώτος γύρος.Η καλιθέα μόνο με διπλό μέσα στη Κομοτηνή μπορεί να κάνει κάτι.Για τη Κομοτηνή πολύ λίγη σαν ομάδα με μέτριους παίκτες. Οι Σέρρες μια ομάδα με λίγους παίκτες σε αριθμό δεν θα αντέξει.Οσο για τη σωτηρία μπράβο στο Σπόρτιγκ με αυτή την νίκη μένει ζωντανός αλλά ακόμη είναι πολύ πίσω.Τέλος η μεγάλη έκπληξη είναι ο Δούκας μπράβο στα νέα παιδιά
GREER
QUOTE(Hayate @ Jan 11 2009, 17:35 ) *
Όποιος μπορεί ας μου εξηγήσει γιατί βρίσκεται η Κομοτηνή στην θέση που βρίσκεται (βαθμολογικά)...
Σίγουρα μπορώ να πω οτί λειτούργησε σαν ομάδα στο σημερινό ματς, συγκροτημένο σύνολο, αλλά δεν είδα τίποτα το εξαιρετικό που να δικαιολογεί την βαθμολογική της θέση.. Καμία διάθεση και ποτέ δεν πίστεψαν οτί θα πάρουν το ματς..

Ποια Κομοτηνη ρε Hayate?? Τα ιδια λεγαμε και περσυ γι'αυτην την ομαδα. Επειδη χασαμε εμεις με 20 ποντους διαφορα?? Δεν ειναι ομαδα για ανοδο. Μπραβο τους παντως που το παλεβουν παρολαυτα.
Hayate
QUOTE(GREER @ Jan 12 2009, 01:30 ) *
Ποια Κομοτηνη ρε Hayate?? Τα ιδια λεγαμε και περσυ γι'αυτην την ομαδα. Επειδη χασαμε εμεις με 20 ποντους διαφορα?? Δεν ειναι ομαδα για ανοδο. Μπραβο τους παντως που το παλεβουν παρολαυτα.


Ρε Greer ξέρεις γιατί απορώ; Μπορεί να βάλαμε και τους μισούς πόντους από αιφνιδιασμό (εντάξει υπερβάλλω..).
Η ομάδα σου είναι αθλητική.. Πως τα κατάφερε να χάσει.. έπρεπε να είχε κάνει το ίδιο..
siska_13_
Μεγαλο διπλο ο Αμυντας.Νικη ανοδου.Ομαδα ικανη να κερδισει τον καλυτερο και να χασει απ'τον χειροτερο.
Αν γινει λιγο πιο σοβαρη σαν ομαδα μπαινει σιγουρα στα φαβορι για την ανοδο.
GREER
QUOTE(Hayate @ Jan 12 2009, 02:18 ) *
Ρε Greer ξέρεις γιατί απορώ; Μπορεί να βάλαμε και τους μισούς πόντους από αιφνιδιασμό (εντάξει υπερβάλλω..).
Η ομάδα σου είναι αθλητική.. Πως τα κατάφερε να χάσει.. έπρεπε να είχε κάνει το ίδιο..

Και χασαμε και λιγο στη Κομοτηνη απο οτι εμαθα μετα. Τι απορεις? Δεν βλεπεις τι γινεται εδω περα?? Εχετε μεγαλη ευκαιρια σε τρεις αγωνιστικες,νομιζω, που παιζουμε μεταξυ μας να μας κερδισετε εδω μεσα. Δεν τραβαει το καραβι...
Hayate
QUOTE(GREER @ Jan 12 2009, 02:41 ) *
Και χασαμε και λιγο στη Κομοτηνη απο οτι εμαθα μετα. Τι απορεις? Δεν βλεπεις τι γινεται εδω περα?? Εχετε μεγαλη ευκαιρια σε τρεις αγωνιστικες,νομιζω, που παιζουμε μεταξυ μας να μας κερδισετε εδω μεσα. Δεν τραβαει το καραβι...


Σε 4.. 2 αγωνιστικές ακόμα είναι για να κλείσει ο γύρος και 2η αγωνιστική παίζουμε μαζί..
wade13
χθες παρακολουθησα το πιερικος σπορτιγκ...δικαιη νικη για τους πατησσιωτες που ειχαν σε μεγαλη μερα τους τσοπη κριτσαλο ευθυμιου με αξιους συμπαραστατες τους σταμοπουλο χουμα μαστροκοστοπουλο...με την εικονα του παιχνιδιου κατεληξα για αλλη μια φορα οτι η θεση του σπορτιγκ ειναι ακρως πλασματικη..απεδςωσε κατα διαστηματα πολυ καλο μπασκετ με ωραιες φασεις και πιστευω οτι και με νικη επι της γουμενισσας θα κανει μεγαλο βημα....οσο για τον πιερικο παιδια απογοητευτηκα πληρως..με εναν χρυσανθοπουλο να τα πεταει απο παντου με αναρχο μπασκετ και κυριως χωρις παθος..κριμα γι αυτον τον κοσμο της κατερινης που δημιουργησε πολυ ωραια ατμοσφαιρα..
lek#13#
spoudaios o OFI sto mats me thn komothnh...
Aristo diabasma tou coach Deda...Party ekanan
oi paiktes tou kathws h sugkentrwsi tous den xathike
se kanena shmeio tou agwna...o Barlas edeikse
apisteyth empeiria...Delatolas akoma trexei...Tsakiridis
bionikos oso ksilo ka na faei...Panagakis edeikse pws
einai xrhsimo k to tamplo..!!Loumakas(FARMAKIS)
ektos tou poker pairnei kefalia k sta triponta...Apla min
kaneis ntripmla re malea male...SOUTAREEEEEEE...
Bagenas as psilosoun thn basketa reeeeee...Sam kernaw
sto GRAND...Tselio me Tserkitzoglou thn epomeni
fora anapste kapnogona..!!!Lage k lidi mpalidi apostolidi
eprepe na paiksete kata eme BASIKOI.....

PS....pagides sto xoulio ???
Wraioooossss... icon_drunk.gif
ΟΛΑ
QUOTE(GREER @ Jan 11 2009, 23:54 ) *
Διαφωνω με τη διατυπωση Γιαννακοπουλος-Αμυντας. Ετσι φανηκε, αλλα δεν ειναι ετσι ακριβως. Ο Σακης εβαλε 26 ποντους σουταροντας σχεδον τα διπλασια σουτ απο το Ψηλεα που εβαλε 24 ποντους. Βγαλαμε, για ακομη μια φορα, τον Ψηλεα εκτος αγωνα σημερα. Γενικα η ομαδα ηταν τραγικη.

Έχετε φίλοι απο το Λαύριο το καλύτερο νέο προπονητή της κατηγορίας.Πέρσι παίξατε ιδιως στο δεύτερο γύρο το καλύτερο μπάσκετ. Τι να πει η Καλιθέα μ'αυτο το προπονητη που έχει ή ο Οφη. Το υλικό που έχετε ειναι υπερτιμημένο όπως και της Φλόγας. Απο την αρχή του πρωταθλήματος όλους παικταράδες τους κάνατε.Τώρα σας φταίει ο προπονητής.Πέρσι που παραλίγο να σας ανεβάσει κατηγορία καλός ήταν.
fanis christodoulou
QUOTE(ΟΛΑ @ Jan 12 2009, 22:53 ) *
Έχετε φίλοι απο το Λαύριο το καλύτερο νέο προπονητή της κατηγορίας.Πέρσι παίξατε ιδιως στο δεύτερο γύρο το καλύτερο μπάσκετ. Τι να πει η Καλιθέα μ'αυτο το προπονητη που έχει ή ο Οφη. Το υλικό που έχετε ειναι υπερτιμημένο όπως και της Φλόγας. Απο την αρχή του πρωταθλήματος όλους παικταράδες τους κάνατε.Τώρα σας φταίει ο προπονητής.Πέρσι που παραλίγο να σας ανεβάσει κατηγορία καλός ήταν.

φιλε δεν ξερω τι ομαδα εισαι και για της καλλιθεας το προπονητη μαλλον δικιο εχεις αλλα του οφη ειναι καλυτερος απο αυτους τους δυο(λαυριο-καλλιθεα) και ξερει περισσοτερο μπασκετ! λιγο ......κισμενο ειναι και εχει καβαλησει καλαμι αλλα αυτα γινονται αμα εισαι νεος!!!!!!!
GREER
QUOTE(ΟΛΑ @ Jan 12 2009, 22:53 ) *
Έχετε φίλοι απο το Λαύριο το καλύτερο νέο προπονητή της κατηγορίας.Πέρσι παίξατε ιδιως στο δεύτερο γύρο το καλύτερο μπάσκετ. Τι να πει η Καλιθέα μ'αυτο το προπονητη που έχει ή ο Οφη. Το υλικό που έχετε ειναι υπερτιμημένο όπως και της Φλόγας. Απο την αρχή του πρωταθλήματος όλους παικταράδες τους κάνατε.Τώρα σας φταίει ο προπονητής.Πέρσι που παραλίγο να σας ανεβάσει κατηγορία καλός ήταν.

Εγω φιλε μου δεν σου ειπα οτι φταιει ο προπονητης μονο. Και ουτε οτι πρεπει να αλλαξει. Τον ιδιο αλλωστε ειχαμε και περσυ και παιζαμε το καλυτερο μπασκετ, οπως ειπες. Αλλα το οτι ειναι σε συγχηση φετος, ειναι φως φαναρι. Και δεν μπορω να καταλαβω το γιατι, οσο και αν προσπαθω.
basketball lover
QUOTE(fanis christodoulou @ Jan 12 2009, 23:51 ) *
φιλε δεν ξερω τι ομαδα εισαι και για της καλλιθεας το προπονητη μαλλον δικιο εχεις αλλα του οφη ειναι καλυτερος απο αυτους τους δυο(λαυριο-καλλιθεα) και ξερει περισσοτερο μπασκετ! λιγο ......κισμενο ειναι και εχει καβαλησει καλαμι αλλα αυτα γινονται αμα εισαι νεος!!!!!!!

Συμφωνω και ....κισμενο ειναι και το εχει καβαλησει αλλα μπασκετακι ξερει
ΟΛΑ
QUOTE(basketball lover @ Jan 13 2009, 03:08 ) *
Συμφωνω και ....κισμενο ειναι και το εχει καβαλησει αλλα μπασκετακι ξερει

Επειδή ανοίξατε συζήτηση για τους προπονητές της κατηγορίας απο τις ομάδες του βορρά προσωπική μου άποψη πλην Καμαράκη που είναι και ο πιο παλιός στη κατηγορία και έχει εμπειρίες 30 χρόνων απο την Α εως Γ εθνική ο καλύτερος είναι ο Νίτσης της Γουμένισας και απο το νότο ο Βλάχος του Αμύντα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.