Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' Εθνικη 2008-2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66
karaflas
QUOTE(basketka*los @ Nov 21 2008, 14:04 ) *
Δε μου ρχεται ποιοι θα μπορουσαν να ειναι αυτοι?

Ενα μπου...λο ειναι η ελλαδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ο καθενας κανει ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ!!!!!!!!!
Xainis
ΟΦΗ-Πιερικός 87-62 σ ένα γεμάτο γήπεδο.
Καμιά ενημέρωση για τα υπόλοιπα;;
basketka*los
Αμυντας κερδισε Σπορτιγκ
Αρκαδικος τη Κομοτηνη
Δουκας τον Ικαρο
Οφη τον Πιερικο
sporting b.c.
basketblog

Ο Αρκαδικός ήταν ο νικητής στο ντέρμπι της κορυφής με την Κομοτηνή επικρατώντας με 103-90. Οι γηπεδούχοι με πολύ καλές επιλογές στην επίθεση και αιφνιδιασμούς κατάφεραν να περιορίσουν τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι αν κ έδειξαν μαχητικότητα δεν κατάφεραν να πάρουν τη νίκη.
Νίκη έκπληξη του Δούκα επί του Ίκαρου Καλλιθέας με 91-79, οι παίκτες του Κώστα Χαριτάτου δεν βρέθηκαν σε καλή μερα. Οι γηπεδούχοι με κορυφαίους τους Ρήγα Παπαργυρόπουλο, Χρήστο Γκαβανόπουλο και Γιώργο Γαλιώτο σημειώνοντας συνολικά 69 πόντους οδήγησαν την ομάδα του Δούκα στη σημαντική αυτή νίκη.

Η Χαλκίδα προσπάθησε αλλά δεν τα κατάφερε απέναντι στην Γουμένισσα αφού ηττήθηκε με 76-77, ενώ εύκολο απόγευμα είχαν Λαύριο και Αμύντας απέναντι στον Αία Ευόσμου και Σπόρτιγκ αντίστοιχα.

Tα αποτελέσματα:
Αναγέννηση/Φλόγα – Ίκαροι Σερ 73-81
Λαύριο – Αίας Ευόσμου 72-57
Αμύντας – Σπόρτιγκ 87-70
Απόλλων Καλ – Π. Φάληρο 84-41
Αρκαδικός – Κομοτηνή 103-90
Δούκας – Ίκαρος Καλ. 91-79
Χαλκίδα – Γουμένισσα 76-77
ΟΦΗ – Πιερικός / Αρχέλαος 87-62

Αρκαδικός - Κομοτηνή 103 - 90
Διαιτητές: Επιτροπάκης - Μπορμπαντωνάκης
Τα δεκάλεπτα: 22-22, 50-39, 69-63, 103-90
ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Σμυρνιώτης): Σκουζής 12 (4), Μιχάλογλου 2, Σπηλιόπουλος, Μάνος 32 (5), Κοψαύτης 13 (3), Τσολάκης 5(1), Ντιμπ, Κουτσογιάννης 5, Παπανικολάου 10 (1), Μαναβόπουλος 2, Σημαιόπουλος 1, Μουτράν 20
ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης): Γιαουρτόγλου 10 (1), Στεφανίδης 23 (1), Τσακωνίτης 4, Φουτσιτζής 10(1), Λεχούδης 15 (3), Ντίνας 3(1), Κουτσοβασίλης, Παπαγεωργίου 6, Κτίστου 16 (4), Βελή 1, Μίκιτς, Χαλίλ 2.

ΟΦΗ - Πιερικός/Αρχέλαος 87-62
Διαιτητές: Θεονάς - Ντάβαρης
Τα δεκάλεπτα: 28-14, 42-35, 65-50, 87-62
ΟΦΗ (Δέδας): Τσερκιτζόγλου, Μπαρλάς 12 (3), Δελατόλας 4, Τσέλιος 26 (7), Τσακιρίδης 16 (4), Βαγενάς 5, Παναγάκης 9 (2), Χουλιάρας 5, Λαγουδάκης, Φαρμάκης 4, Σαμουρέλης 6.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Θωμαΐδης): Χρυσανθόπουλος 11, Χατζηιωάννου 4, Τσαϊτουρίδης 5 (1), Γερογιάννης 1, Χρυσόπουλος 9, Βουρλίτης, Ράπτης 4, Χρυσίδης Ν. 2, Κοθράς 4 (1), Κουρκούτας 5, Κουνούπης 3, Τσουκ 14.

Αμύντας - Σπόρτιγκ 87-70
Διαιτητές: Τεφτίκης - Ελευθεριάδης
Τα δεκάλεπτα: 25-9, 45-38, 70-51, 87-70
ΑΜΥΝΤΑΣ (Βλάχος): Ζούπας 19 (1), Μπάρμπας 3 (1), Σαμοθράκης 19 (3), Καλλούδης, Μπούτρος 2, Ζωγόπουλος, Παγώνης 6, Δορκοφίκης 4, Βογιατζής 18, Λαζαρίδης 6, Μουμούρης 6 (1), Γιανναλέτσος 4.
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Γιάνναρης): Παπάνογλου 3 (1), Σταμόπουλος 5 (1), Θυμιός 4, Γυφτάκης, Χούμας 20 (3), Τσόπης 6, Βρύνας 8, Μαστροκωστόπουλος 13 (1), Καττής 2, Ευθυμίου 9.

Δούκας - Ίκαρος Καλ. 91-79
Διαιτητές: Τραγάκης -Τσώνος Β.
Τα δεκάλεπτα: 20-14, 37-29, 58-58, 91-79.
ΔΟΥΚΑΣ (Γιαννόπουλος): Ροζολής 4 (1), Σακελλαράκης, Καραμπάς, Άχης 3, Ζακυνθινός 15 (2), Παπαργυρόπουλος 27 (1), Γκαβανόπουλος 22 (2), Γαλιώτος Γ. 20, Βερτούδος.
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛ. (Χαριτάτος): Γκριτζέλης, Παπαδάκης 4, Φαλέκας 10, Υφαντής 6, Εμμανουηλίδης 19 (2), Μελάς 5 (1), Πολυτάρχου 12 (1), Καρασταμάτης, Μάρτζος, Κατούφας 4, Κούκουρας 14 (3), Τσότσος 5 (1)

Απόλλων Καλ - Π. Φάληρο 84-41
Διαιτητές: Ευφραιμίδης - Ζάχος
Τα δεκάλεπτα: 23-8, 43-20, 60-32, 84-41.
ΑΠΟΛΛΩΝ Κ. (Κόρφας): Παπαδόπουλος 7, Τρούλιαλης 8 (1), Δήμου 6, Νάνης 6 (2), Σκούφης 6, Αντωνιάδης 2, Μεσσάικος 13 (3), Χρυσόπουλος 10 (2), Χατζατούροφ, Περάκης 10 (1), Τεβετζίδης 7 (1), Πατρίκης 9.
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Γκιουλέας): Τζορμπατζίογλου , Ντεροχονεσιάν 6 (2), Κυπαρισσούς 3, Διαμαντής 2, Σχορτσιανίτης 2, Μπίζες , Μονεμβασίτης 5, Σωτηρόπουλος 4, Κονομί 14 (1), Γιαννακάκης 3.

Αναγέννηση Φλόγα - ίκαροι Σερρών 73-81
Διαιτητές: Μιχέλης - Νικολούλης
Τα δεκάλεπτα: 22-17, 44-42, 54-60, 73-81
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΛΟΓΑ (Τουλούμης): Μπουρδάνος 12 (2), Μωυσιάδης 12, Κλέπκος, Γαλανίδης 7 (1), Πιτάκας 2, Τσακαλέρης 2, Ζαρογιάννης 25, Σπυρόπουλος, Τουλούμης 8 (2), Ευαγγελινός 5 (1).
ΊΚΑΡΟΙ Σ. (Καμαράκης): Πεχλιβάνης 11, Ιωσηφίδης 4 (1), Γεωργαντζάς 13 (3), Παππούδας 9 (1), Σίσκος 3 (1), Ασημάκης 22 (4), Βοϊβατόπουλος, Τοπούζης 19.

Χαλκίδα - Γουμένισσα 76-77
Διαιτητές: Αντερριώτης - Θεοδωρόπουλος Ρ
Τα δεκάλεπτα: 26-24, 40-36, 55-54, 76-77
ΧΑΛΚΙΔΑ (Μυριούνης): Γέρεμιτς 12, Πλουτένσκι 13, Ψαρόπουλος 19 (3), Πασαλίδης 6, Παππάς, Τραϊανός 7 (1), Κατσίμπας 17 (4), Πανταζής 2, Φρουσκλιάς.
ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ (Νίτσης): Μούμογλου 8, Γυμνόπουλος 9 (1), Δημητρίου 2, Καρυπίδης 20 (2), Πάντζιος 20 (3), Κόγιας 14, Δελημπαλτίδης 4, Νταλής.

Λαύριο -Αίας Ευόσμου 72 -57
Διαιτητές: Μπούσιας - Πίγκας
Τα δεκάλεπτα: 15-14, 37-23, 55-53, 72-57
ΛΑΥΡΙΟ (Σερέλης): Ψηλέας 10 (2), Σίνης 6, Τσολάτος 19 (4), Τρικαλιώτης 5 (1), Μαρκομιχάλης, Λυκογιάννης 9, Μέντζος 1, Σπηλιώπουλος, Γιαννακόπουλος 22 (2), Κασάμπαλης, Κασσάνος.
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Δήμου): Μουράτογλου, Χατζηχρήστος 2, Τριανταφυλλίδης 8, Παπαπέτρου, Δάλπας 9 (1), Αμούτζιας, Χατζηβρέττας 3 (1), Καθοπούλης 9 (3), Παππουλίδης, Χατζίδης 1, Σουφλιάς 17, Μπέλλος 8 (1).

Βαθμολογία (σε 7 αγ.): Αρκαδικός 13, Κομοτηνή 13, Ίκαρος Καλ. 12, ΟΦΗ 12, Απόλλων Καλ. 12, Πιερικός/ Αρχέλαος 11, Αμύντας 11, Λαύριο 11, Δούκας 11, Ίκαροι Σερ. 10, Αναγέννηση/Φλόγα 10, Αίας Ευόσμου 10, Γουμένισσα 9, Σπόρτιγκ 8, Χαλκίδα 8, Π. Φάληρο 7.

Επόμενη αγωνιστική (30/11): Αίας Ευόσμου – Αναγέννηση/Φλόγα, Σπόρτιγκ – Λαύριο, Π. Φάληρο – Αμύντας, Κομοτηνή – Απόλλων Καλ, Αρκαδικός – Δούκα, Ίκαροι Σερ – Χαλκίδα, Γουμένισσα – ΟΦΗ, Πιερικός/ Αρχέλαος – Ίκαρος Καλ.
GREER
Ευκολη νικη σημερα για εμας με σουπερ αμυνα και με καλη εμφανιση των Γιαννακοπουλου, Τσολατου και Λυκογιαννη. Τωρα παιζουμε με Σπορτινγκ και νομιζω οτι παιζουμε αυτη την Πεμπτη. Εμπρος λοιπον για το πρωτο διπλο επιτελους που θα αλλαξει και την, εκτος εδρας, ψυχολογια μας λιγο.
sporting b.c.
QUOTE(GREER @ Nov 23 2008, 20:39 ) *
Ευκολη νικη σημερα για εμας με σουπερ αμυνα και με καλη εμφανιση των Γιαννακοπουλου, Τσολατου και Λυκογιαννη. Τωρα παιζουμε με Σπορτινγκ και νομιζω οτι παιζουμε αυτη την Πεμπτη. Εμπρος λοιπον για το πρωτο διπλο επιτελους που θα αλλαξει και την, εκτος εδρας, ψυχολογια μας λιγο.


ΣΠΟΡΤΙΓΚ-ΛΑΥΡΙΟ ΠΕΜΠΤΗ 27/11 στις 19:45
λογω των παιδιων της ενοπλων φιλε
menelaos
Θα ηθελα πολυ να απαντησουν οι φιλοι που εγραφαν πριν μερικα ποστ σε καποιον που λιδορουσε το Δουκα και τους παικτες του τι εγινε εχτες ,γιατι το περασε στα ψιλα το forum.
GREER
QUOTE(menelaos @ Nov 24 2008, 15:41 ) *
Θα ηθελα πολυ να απαντησουν οι φιλοι που εγραφαν πριν μερικα ποστ σε καποιον που λιδορουσε το Δουκα και τους παικτες του τι εγινε εχτες ,γιατι το περασε στα ψιλα το forum.

Ποιος Δουκας ρε Μενελαε? Πλακα μας κανεις? Εαν δεν κερδισεις το Δουκα 2 φορες τοτε τι κατεβαινεις στο πρωταθλημα ως ενα απο τα φαβορι?? Καλυτερα να μην κατεβεις καθολου. Ακου Δουκας...
ARVI
QUOTE(GREER @ Nov 24 2008, 19:27 ) *
Ποιος Δουκας ρε Μενελαε? Πλακα μας κανεις? Εαν δεν κερδισεις το Δουκα 2 φορες τοτε τι κατεβαινεις στο πρωταθλημα ως ενα απο τα φαβορι?? Καλυτερα να μην κατεβεις καθολου. Ακου Δουκας...



έχεις δίκιο....Λαύριο....έχει παίξει και στην Α2 το Λαύριο...Μην είρωνεύεσαι την προσπάθεια των παιδιών...20άρηδες είναι και όποιος δεν προσέξει θα χάσει....εσύ κοίτα την ομάδα σου γιατί προβλέπεται μαύρο δάκρυ παρ'όλο οτί εχεις παιχταράδες...αυτά...τα φιλιά μου εκεί στην επαρχεία
dimitris 888
κατσε πρωτα greer να περασετε απο τα πατησσια κ βλεπουμε.....μην εισαι σιγουρος!!!!!
milan
Φίλε μου greer πρόσεχε γιατί τα πιτσιρίκια(όπως έγραφαν κάποιες εφημερίδες) απο το Δούκα τον ίκαρο τον διαλύσανε...
πρόσεχε γιατί σας εκτιμάω εκεί κατω, πιστευω οτί θα ανεβείτε, αλλά είναι επικίνδυνη ομάδα!
και σας παρακαλώ μη τα ξαναλέμε...δεν εχεί καμια σημασία η ηλικία φίλε μου!σημασία έχει ποιος θέλει το παιχνίδι περισσότερο...
φιλάκια!
menelaos
QUOTE(GREER @ Nov 24 2008, 18:27 ) *
Ποιος Δουκας ρε Μενελαε? Πλακα μας κανεις? Εαν δεν κερδισεις το Δουκα 2 φορες τοτε τι κατεβαινεις στο πρωταθλημα ως ενα απο τα φαβορι?? Καλυτερα να μην κατεβεις καθολου. Ακου Δουκας...

Σε ειχα και για εξυπνο ρε greer αλλα τι περιμενεις οσφπ δεν εισαι ? εισαι ακομα ζαλισμενος απο τη χτεσινη σφαλιαρα. Αλλος επρεπε να τσιμπησει , αλλα τελος παντον. Τωρα οσο αφορα το ποιος ειναι ο Δουκας ασε να δουμε καλυτερα και μετα κρινεις. Οσο εκτος εδρας παιζουμε ετσι εγω θα κραταω μικρα καλαθια. Σου ειπα οτι οι μεγαλες ομαδες φαινονται στο γηπεδο και οχι στα χαρτια. ΤΕΛΟΣ
nikefalin
QUOTE(ARVI @ Nov 24 2008, 18:41 ) *
έχεις δίκιο....Λαύριο....έχει παίξει και στην Α2 το Λαύριο...Μην είρωνεύεσαι την προσπάθεια των παιδιών...20άρηδες είναι και όποιος δεν προσέξει θα χάσει....εσύ κοίτα την ομάδα σου γιατί προβλέπεται μαύρο δάκρυ παρ'όλο οτί εχεις παιχταράδες...αυτά...τα φιλιά μου εκεί στην επαρχεία



δεν προκαλουμε, ΔΕΝ ΕΙΡΩΝΕΥΌΜΑΣΤΕ , δε βάζουμε φυτίλια. Ισχύει για όλους. Μην επανέλθουμε
GREER
Εγω δεν ειρωνευτηκα κανεναν. Εγω ειπα οτι ομαδα σαν τη φετινη τη δικια μας δεν γινετε να συζηταει για το εαν θα κερδισουμε το Δουκα. Δεν υποτιμαω καμμια ομαδα και ειδικα τον Δουκα που εαν παιζει με νεαρα παιδια, οπως μου λετε, θα χαρω παρα πολυ να τους δω απο κοντα. Συχαρητηρια και για τη νικη τους. Με λιγια λογια πιστευω οτι εαν δεν κερδισουμε τον Δουκα 2 φορες θα ειναι μια γκελα ολκης για εμας.



QUOTE(ARVI @ Nov 24 2008, 18:41 ) *
έχεις δίκιο....Λαύριο....έχει παίξει και στην Α2 το Λαύριο...τα φιλιά μου εκεί στην επαρχεία

Δεν σου απανταω γιατι θα με κοψουνε. Απλα θα σου πω ενα μπραβο. Εισαι μαγκας.

QUOTE(dimitris 888 @ Nov 24 2008, 19:05 ) *
κατσε πρωτα greer να περασετε απο τα πατησσια κ βλεπουμε.....μην εισαι σιγουρος!!!!!

Εχεις απολυτο δικιο. Πρωτα απο ολα ειναι αυτο το ματς.
lek#13#
Τσελιος βαλε κανα τριποντο(φορουσες τα γυαλια ρε?)
Λουμακα τι εχουμε τωρα?Απο τοτε που σε προωθω(ΧΑΧΑΧΑ)
δεν μου βαζεις τριποντα!!Δελλα που εισαι να μου δωσεις καμια εχτρα??
Τσακι , σβηστος καμια 20αρα εβαλες ε??Τιμωρια!!!Χουλιο πες κατι!!!
Λαγε, τιμας βλεπω το 13 που παιζεις!!!!Αλλα τριποντο δεν βλεπω!!!
Αλλαξε νουμερο ρεεεεε...ΣΑΜΙ που εισαι τωρα? στο GRAND?
δεν σου φτανει που τρως τους αντιπαλους??Βαγενας 1η μουρη
σε εφημεριδες!!(σε μια ειχες μαλλι!)Παναγιωτη βαρα εσυ απο το κεντρο,
μα μεσα θα ειναι!Ο Προ γιατι δεν εχει τυμπανα στο παγκο?
smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif

κ τελευταιο αφηνω τον Παναγακη....Σιδερενιος παικταρα μου κ
μπραβο σου για την εμφανιση....τωρα ολους θα τους κανεις χαρουμενους.....κ ευτηχισμενους.... 77.gif

lek#13#
QUOTE(Xainis @ Nov 21 2008, 12:58 ) *
Δεν αποκλείω "απόδραση" από το κλειστό του ΟΦΗ για κάποιον φιλοξενούμενο, αν στην ομάδα μου δε βγουν τα σουτ.

Δεν ειναι μονο τα σουτ φιλε Xainis..ο ΟΦΗ εχει την καλυτερη αμυνα μεχρι τωρα στο πρωταθλημα..κ δεν εχει παιξει
υποτιθετε με τις ευκολες ομαδες(οπως το Παλ.Φαληρο)..Για να χασει ο ΟΦΗ στο βακ πρεπει να τιμωρηθουν οι
φιλαθλοι κ να ειναι αδειο το γηπεδο, να μην βαλουν τα σουτ κ να μην παιξουν αμυνα..
GREER
QUOTE(lek#13# @ Nov 26 2008, 11:18 ) *
Δεν ειναι μονο τα σουτ φιλε Xainis..ο ΟΦΗ εχει την καλυτερη αμυνα μεχρι τωρα στο πρωταθλημα..κ δεν εχει παιξει
υποτιθετε με τις ευκολες ομαδες(οπως το Παλ.Φαληρο)..Για να χασει ο ΟΦΗ στο βακ πρεπει να τιμωρηθουν οι
φιλαθλοι κ να ειναι αδειο το γηπεδο, να μην βαλουν τα σουτ κ να μην παιξουν αμυνα..

Και να μην εχει μια μικρη ευνοια της διαιτησιας, προσθετω εγω.
Antonis B
QUOTE(lek#13# @ Nov 26 2008, 11:18 ) *
Δεν ειναι μονο τα σουτ φιλε Xainis..ο ΟΦΗ εχει την καλυτερη αμυνα μεχρι τωρα στο πρωταθλημα..κ δεν εχει παιξει
υποτιθετε με τις ευκολες ομαδες(οπως το Παλ.Φαληρο)..Για να χασει ο ΟΦΗ στο βακ πρεπει να τιμωρηθουν οι
φιλαθλοι κ να ειναι αδειο το γηπεδο, να μην βαλουν τα σουτ κ να μην παιξουν αμυνα..


δεν είναι δύσκολο φίλε λεκ να γίνει αυτό.

QUOTE(GREER @ Nov 26 2008, 12:59 ) *
Και να μην εχει μια μικρη ευνοια της διαιτησιας, προσθετω εγω.


αυτό είναι δύσκολο φίλε GREER
basketka*los
Ρε παιδια μην ασχολειστε με τον Οφη...Αυτοι θα ανεβουν ειτε γιατι το αξιζουν ειτε δε το αξιζουν...κοιταξτε τις ομαδες σας και πως θα παρετε μια απο τις δυο αλλες θεσεις...Η Β'εθνικη θελει σοβαροτητα και συγκεντρωση,τιποτα αλλο!
rover6
QUOTE(basketka*los @ Nov 26 2008, 15:23 ) *
Ρε παιδια μην ασχολειστε με τον Οφη...Αυτοι θα ανεβουν ειτε γιατι το αξιζουν ειτε δε το αξιζουν...κοιταξτε τις ομαδες σας και πως θα παρετε μια απο τις δυο αλλες θεσεις...Η Β'εθνικη θελει σοβαροτητα και συγκεντρωση,τιποτα αλλο!


ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟΣ Ο ΦΙΛΟΣ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ ΟΤΙ ΤΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΘΗΝΑΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ.
ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΟΦΗ - ΚΟΜΟΤΗΝΗ Η ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΚΟΛΠΟ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ .
ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΝΕ ΠΩΣ ΑΝΕΒΗΚΕ Ο ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ........
GREER
QUOTE(basketka*los @ Nov 26 2008, 16:23 ) *
Ρε παιδια μην ασχολειστε με τον Οφη...Αυτοι θα ανεβουν ειτε γιατι το αξιζουν ειτε δε το αξιζουν...κοιταξτε τις ομαδες σας και πως θα παρετε μια απο τις δυο αλλες θεσεις...Η Β'εθνικη θελει σοβαροτητα και συγκεντρωση,τιποτα αλλο!

Ειμαι σιγουρος οτι ξερεις οτι για να ανεβει καποιος θελει και τη μεγαλη βοηθεια της Θειας Διαιτησιας. Πληροφοριακα σου λεω οτι στις Σερρες πριν 2 αγωνιστικες με ειχαν και παλι στημενο. Και οταν λεω στημενο εννοω ΚΑΡΑΣΤΗΜΕΝΟ. Επειδη δεν τα γραφω? Αλλα πλεον εχουμε παθει ανοσια απο περσυ.
menelaos
Καλα μην τα λες και μην τα γραφεις γιατι αν το κανεις θα παθει τιποτα ο κυριος Συμεωνιδης!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Δεν φταινε αυτοι εμεις φταιμε που συντηρουμε τα καθεστωτα τους οπως αλλωστε συμβαινει και με τον Γκαγκατση.
GREER
QUOTE(menelaos @ Nov 27 2008, 13:02 ) *
Καλα μην τα λες και μην τα γραφεις γιατι αν το κανεις θα παθει τιποτα ο κυριος Συμεωνιδης!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Δεν φταινε αυτοι εμεις φταιμε που συντηρουμε τα καθεστωτα τους οπως αλλωστε συμβαινει και με τον Γκαγκατση.

Και οταν παιζουμε στο Λαυριο εχουμε διαιτησια 50-50, 40-60, 30-70 και ειναι μετρημενες στα δαχτυλα του ενος χεριου οι φορες που εχουν παιξει εδρα οι διαιτητες. Στην επαρχεια ειδικα εχει γινει πλεον νομος και συστημα το στησιμο. Παμε σχεδον παντου με το σταυρο στο χερι. Στις Σερρες λεει, (οταν το ματς ηταν αμφιρροπο),οτι το ιδιο φαουλ,σε αιφνιδιασμο, το εδωσε αντιαθλητικο αλλα και απλο φαουλ. Επαναλαμβανω το ΙΔΙΟ φαουλ. Κοινως τεσσερεις βολες και η μπαλα δικια τους. Μετα ειχαμε τεχνικες ποινες στο παγκο μας και καληνυχτα. Εκει μπηκε και οπαδος μας στο γηπεδο απο την αγανακτηση. Τι να πεις? Γελοιοτητες...
menelaos
QUOTE(GREER @ Nov 27 2008, 12:32 ) *
Και οταν παιζουμε στο Λαυριο εχουμε διαιτησια 50-50, 40-60, 30-70 και ειναι μετρημενες στα δαχτυλα του ενος χεριου οι φορες που εχουν παιξει εδρα οι διαιτητες. Στην επαρχεια ειδικα εχει γινει πλεον νομος και συστημα το στησιμο. Παμε σχεδον παντου με το σταυρο στο χερι. Στις Σερρες λεει, (οταν το ματς ηταν αμφιρροπο),οτι το ιδιο φαουλ,σε αιφνιδιασμο, το εδωσε αντιαθλητικο αλλα και απλο φαουλ. Επαναλαμβανω το ΙΔΙΟ φαουλ. Κοινως τεσσερεις βολες και η μπαλα δικια τους. Μετα ειχαμε τεχνικες ποινες στο παγκο μας και καληνυχτα. Εκει μπηκε και οπαδος μας στο γηπεδο απο την αγανακτηση. Τι να πεις? Γελοιοτητες...

ςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς
ςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς
σιγα η πατριδα κοιμαται. Θα τους ξυπνησεις και μετα................................Μετα δε γραφω γιατι οι moderators ειναι αυστηροι.
basketka*los
QUOTE(GREER @ Nov 27 2008, 12:32 ) *
Και οταν παιζουμε στο Λαυριο εχουμε διαιτησια 50-50, 40-60, 30-70 και ειναι μετρημενες στα δαχτυλα του ενος χεριου οι φορες που εχουν παιξει εδρα οι διαιτητες. Στην επαρχεια ειδικα εχει γινει πλεον νομος και συστημα το στησιμο. Παμε σχεδον παντου με το σταυρο στο χερι. Στις Σερρες λεει, (οταν το ματς ηταν αμφιρροπο),οτι το ιδιο φαουλ,σε αιφνιδιασμο, το εδωσε αντιαθλητικο αλλα και απλο φαουλ. Επαναλαμβανω το ΙΔΙΟ φαουλ. Κοινως τεσσερεις βολες και η μπαλα δικια τους. Μετα ειχαμε τεχνικες ποινες στο παγκο μας και καληνυχτα. Εκει μπηκε και οπαδος μας στο γηπεδο απο την αγανακτηση. Τι να πεις? Γελοιοτητες...

Φιλε Greer καταλαβαινω την αγανακτηση σου,αλλα θα πρεπει να ξερεις οτι στην επαρχια δε παιζουν μονο εσενα ετσι αλλα ολους,γι'αυτο ειναι δυσκολα τα διπλα και σπανια!Εχω μαθει και για το παιχνιδι σας πολυ καλα!Θα πρεπει να κεδιζεις και αυτους,μπορεις!Θυμαμαι απο περσι σου ελεγα κοιτα την ομαδα σου,η οποια ειναι κατωτερη των προσδοκιων μεχρι στιγμης και φετος!Ειναι αδιανοητο με το υλικο που εχεις να μην ανεβεις κατηγορια(αν και δεν εχεις play maker)...Για τον Οφη που λες μπορει να εχει την ευνοια διαπιστωμενη αλλα μεχρι στιγμ,ης δικαια βρισκεται οπου βρισκεται!Η β'εθνικη ειναι η πιο συρναπαστικη κατηγορια αλλα οχι τοσο δυσκολη αφου οπως ειπα εχωντας σοβαροτητα και συγκεντρωση δεν υπαρχει περιπτωση να μην ανεβεις.
Small Forward
QUOTE(basketka*los @ Nov 27 2008, 14:40 ) *
Φιλε Greer καταλαβαινω την αγανακτηση σου,αλλα θα πρεπει να ξερεις οτι στην επαρχια δε παιζουν μονο εσενα ετσι αλλα ολους,γι'αυτο ειναι δυσκολα τα διπλα και σπανια!Εχω μαθει και για το παιχνιδι σας πολυ καλα!Θα πρεπει να κεδιζεις και αυτους,μπορεις!Θυμαμαι απο περσι σου ελεγα κοιτα την ομαδα σου,η οποια ειναι κατωτερη των προσδοκιων μεχρι στιγμης και φετος!Ειναι αδιανοητο με το υλικο που εχεις να μην ανεβεις κατηγορια(αν και δεν εχεις play maker)...Για τον Οφη που λες μπορει να εχει την ευνοια διαπιστωμενη αλλα μεχρι στιγμ,ης δικαια βρισκεται οπου βρισκεται!Η β'εθνικη ειναι η πιο συρναπαστικη κατηγορια αλλα οχι τοσο δυσκολη αφου οπως ειπα εχωντας σοβαροτητα και συγκεντρωση δεν υπαρχει περιπτωση να μην ανεβεις.

Δεν συμφωνώ.

Η κατηγορία είναι άκρως ανταγωνιστική και ουσιαστικά για να ανέβεις θα πρέπει να κάνεις μια πρακτικά αλάνθαστη πορεία.

Είχα γράψει και στο topic του Λαυρίου ότι η άνοδος παίζεται στις 8 άντε αν είσαι τυχερός 9 ήττες.

Πρακτικά λοιπόν για να ανέβει κάποιος θα πρέπει να εκμεταλευτεί στο απόλυτο την έδρα του, να κερδίσει τις μικρής δυναμικότητας ομάδες (οι οποίες δεν είναι πάνω από 3-4 συνήθως) και να βρεί ΚΑΙ 4-5 διπλά με δύσκολες ομάδες.

Δεν νομίζω λοιπόν ότι χρειάζεται απλά αυτοσυγκέντρωση, αλλά και πολλά άλλα πράγματα (ποιότητα, παιχνίδι επί ίσοις όροις κτλ.)
basketka*los
QUOTE(Small Forward @ Nov 27 2008, 16:37 ) *
Δεν συμφωνώ.

Η κατηγορία είναι άκρως ανταγωνιστική και ουσιαστικά για να ανέβεις θα πρέπει να κάνεις μια πρακτικά αλάνθαστη πορεία.

Είχα γράψει και στο topic του Λαυρίου ότι η άνοδος παίζεται στις 8 άντε αν είσαι τυχερός 9 ήττες.

Πρακτικά λοιπόν για να ανέβει κάποιος θα πρέπει να εκμεταλευτεί στο απόλυτο την έδρα του, να κερδίσει τις μικρής δυναμικότητας ομάδες (οι οποίες δεν είναι πάνω από 3-4 συνήθως) και να βρεί ΚΑΙ 4-5 διπλά με δύσκολες ομάδες.

Δεν νομίζω λοιπόν ότι χρειάζεται απλά αυτοσυγκέντρωση, αλλά και πολλά άλλα πράγματα (ποιότητα, παιχνίδι επί ίσοις όροις κτλ.)

Νομιζω οτι με αυτα που λεσ θα επρεπε να συμφωνεις μαζι μου...Καθως τι σημαινει σοβαροτητα και αυτοσυγκεντρωση?σημαινει το απολυτο στην εδρα μου και νικη με τους πεντε θεωρητικα αδυναμους=10 ηττες!εκει ψαχνεις μια δυο καλες νικες για να ανεβεις!
Δεν ειπα οτι δεν ειναι ανταγωνιστικη,απλα δεν εχει τον ιδιο βαθμο δυσκολιας ως προς την ανοδο οπως η Α2 η η Γ' εθνικη...
Small Forward
QUOTE(basketka*los @ Nov 27 2008, 20:17 ) *
Νομιζω οτι με αυτα που λεσ θα επρεπε να συμφωνεις μαζι μου...Καθως τι σημαινει σοβαροτητα και αυτοσυγκεντρωση?σημαινει το απολυτο στην εδρα μου και νικη με τους πεντε θεωρητικα αδυναμους=10 ηττες!εκει ψαχνεις μια δυο καλες νικες για να ανεβεις!
Δεν ειπα οτι δεν ειναι ανταγωνιστικη,απλα δεν εχει τον ιδιο βαθμο δυσκολιας ως προς την ανοδο οπως η Α2 η η Γ' εθνικη...

Η διαφωνία μου αφορούσε στο ότι δεν είχες συμπεριλάβει ΚΑΙ τα 2-3 καλά διπλά που πρέπει να κάνει μια ομάδα.
Η απλά σοβαρή μένει 5-6. Χρειάζεται εκτός από σοβαρότητα και την υπέρβαση σε δυο τρείς καλές έδρες. That's all!!!
peace.gif
Πάντως πράγματι, η Γ' Εθνική θαμπορούσε να χαρακτηριστεί ποιό δύσκολη κατηγορία αφού η ήττα πλην 1-2 το πολύ 3 αγώνων απαγορεύεται αν θες να μιλάς για άνοδο!!!
kesariani 4ever
Παιδια μηπως εχουμε αποτελεσμα του αγωνα ΣΠΟΡΤΙΓΚ-ΛΑΥΡΙΟ?Οποιος γνωριζει ας μας ενημερωσει διοτι ειναι σημαντικο ματσακι και για τις 2 ομαδες.
kaukasios
kerdise το λαυριο 72-70
sporting b.c.
λίγο η διαιτησία, λίγο οι βολές, λίγο η βλακεία... 70-72...
menelaos
ε οχι και η διαιτησια ρε φιλεεεεεεεεεεε. Δε φταιμε εμεις εαν εσεις δε βαζετε αυτα που πρεπει να βαλετε.
Παντως για αλλη μια φορα κατωτερη των προσδοκιων η ομαδα μας.
GREER
Σπορινγκ-Ψηλεας 70-72. Μεγαλη νικη για τον Ψηλεα και το πρωτο διπλο για φετος. Οι αλλοι πηγανε??
menelaos
ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΛΑΥΡΙΟ 70-72


Τη μπουκιά από το στόμα του Σπόρτιγκ έκλεψε ο Σταύρος Τρικαλιώτης, ο οποίος με δύο εύστοχες βολές στο τέλος του αγώνα έδωσε τη νίκη στο Λαύριο με 72-70, στο παιχνίδι που άνοιξε την όγδοη αγωνιστική (λόγω των υποχρεώσεων των Τάσου Κασάμπαλη και Σάκη Γιαννακόπουλου με την Εθνική ενόπλων) της Β' Εθνικής.

Διαιτητές: Τραγάκης - Διμπινούδης
Τα δεκάλεπτα: 19-21, 39-38, 51-55, 70-72.
Σπόρτιγκ (Γιάνναρης): Παπάνογλου 4, Καϋμενάκης, Σταμόπουλος 2, Θυμνιός 7, Γυφτάκης, Χούμας 7(1), Τσόπης 4, Βρύνας 13(3), Μαστροκωστόπουλος 13(1), Ευθυμίου 20.
Λαύριο (Σερέλης): Τρικαλιώτης 4, Μέντζος 4, Σπηλιόπουλος, Τσολάτος 8, Κασάνος 1, Σίννης 4, Γιαννακόπουλος 11(1), Αγαπητός 3(1), Λυκογιάννης 2, Κασαμπαλής, Ψηλέας 35(1).


coachara
Kαλημερα σε ολους,πηγα εχτες και ειδα το Λαυριο στα Πατησια...το συμπερασμα πιο ηταν?μηδεν μαγκες μηδεν..εχει πολυ καλο ασσο(Τρικαλιωτης),δυαροτριαρια τρομερα για την κατηγορια(Ψυλεας.Σιννης.Γιαννακοπουλος),τε
σαρια (Τσολατος,Λυκογιαννης) επισης πολυ καλα κ στο πεντε (Κασσανο,Κασαμπαλη) που δεν ειναι οι καλυτεροι αλλα ειναι μια χαρα κ δεν παιζουν μπασκετ παιδια,δεν παιζουν τιπατα μιλαμε ,κακο μπασκετ...Ενταξει δεν εχουν ασσο δευτερο καθολου και στειριζονται στους παραπανω 8 που ειπα αλλα πιστευω οτι δεν ειναι εικονα αυτη για αυτους τους παιχτες...ας μου πει καποιος λαυριωτης τι γινεται κ συμβαινει αυτο?Ειναι πολυ ασχημο να μην ανεβεις με αυτους τους παιχτες..
karaflas
QUOTE(coachara @ Nov 28 2008, 15:32 ) *
Kαλημερα σε ολους,πηγα εχτες και ειδα το Λαυριο στα Πατησια...το συμπερασμα πιο ηταν?μηδεν μαγκες μηδεν..εχει πολυ καλο ασσο(Τρικαλιωτης),δυαροτριαρια τρομερα για την κατηγορια(Ψυλεας.Σιννης.Γιαννακοπουλος),τε

�σαρια (Τσολατος,Λυκογιαννης) επισης πολυ καλα κ στο πεντε (Κασσανο,Κασαμπαλη) που δεν ειναι οι καλυτεροι αλλα ειναι μια χαρα κ δεν παιζουν μπασκετ παιδια,δεν παιζουν τιπατα μιλαμε ,κακο μπασκετ...Ενταξει δεν εχουν ασσο δευτερο καθολου και στειριζονται στους παραπανω 8 που ειπα αλλα πιστευω οτι δεν ειναι εικονα αυτη για αυτους τους παιχτες...ας μου πει καποιος λαυριωτης τι γινεται κ συμβαινει αυτο?Ειναι πολυ ασχημο να μην ανεβεις με αυτους τους παιχτες..

οταν μια ομαδα με τετοιο μπατζετ τρωει 70 ποντους απο τον Σπορτιγκ και ενω εχει καταφερει να κρατησει τον Χουμα στους 7 ποντους κερδιζει στο τελος με 2 βολες του Τρικαλιωτη,τοτε πραγματι φιλε coachara κατι δεν παει καλα με αυτη την ομαδα!!!Εγω ομως τα ειχα ξαναπει και ενας λαυριοτης ο menelaos με ειχε κατηγορησει οτι κανω λαθος κριτικη στην ομαδα του αντι να ανοιξει λιγο τα ματια του να δει πιο περα απο τη μυτη του!!!!!
coachara
QUOTE(karaflas @ Nov 28 2008, 16:03 ) *
οταν μια ομαδα με τετοιο μπατζετ τρωει 70 ποντους απο τον Σπορτιγκ και ενω εχει καταφερει να κρατησει τον Χουμα στους 7 ποντους κερδιζει στο τελος με 2 βολες του Τρικαλιωτη,τοτε πραγματι φιλε coachara κατι δεν παει καλα με αυτη την ομαδα!!!Εγω ομως τα ειχα ξαναπει και ενας λαυριοτης ο menelaos με ειχε κατηγορησει οτι κανω λαθος κριτικη στην ομαδα του αντι να ανοιξει λιγο τα ματια του να δει πιο περα απο τη μυτη του!!!!!

εχεις δικιο κ ξερεις μπασκετ φαινεται..παντως εχουν καλους παιχτες αλλα δεν ξερω τι γινεται...σου εγραψα κατα στο τοπικ του λαυριου.....
coachara
Αν παει κ ο Κριτσαλος στον Σπορτινγκ πιστευω οτι μπορει να σωθει η ομαδα γιατι εχει αν μη τι αλλο εμπειρους παιχτες..για να δουμε....
karaflas
QUOTE(coachara @ Nov 28 2008, 17:25 ) *
Αν παει κ ο Κριτσαλος στον Σπορτινγκ πιστευω οτι μπορει να σωθει η ομαδα γιατι εχει αν μη τι αλλο εμπειρους παιχτες..για να δουμε....

εχει και εμπειρους παικτες και καλους.πιστευω οτι η βαθμολογικη του θεση δεν ανταποκρινετε στην πραγματικοτητα!!θα αρχισει να στρωνει σιγα σιγα.ολα τα παιχνιδια τα εχει χασει στον ποντο και εχει παιξει και με καλες ομαδες με πολυ μεγαλυτερο μπατζετ απο αυτους(λαυριο,αρκαδικος,κομοτηνη,καλαμαρια
,ευοσμος).αν δεν κανω λαθος εχει παιξει με αυτους.
coachara
QUOTE(Small Forward @ Nov 27 2008, 22:07 ) *
Η διαφωνία μου αφορούσε στο ότι δεν είχες συμπεριλάβει ΚΑΙ τα 2-3 καλά διπλά που πρέπει να κάνει μια ομάδα.
Η απλά σοβαρή μένει 5-6. Χρειάζεται εκτός από σοβαρότητα και την υπέρβαση σε δυο τρείς καλές έδρες. That's all!!!
peace.gif
Πάντως πράγματι, η Γ' Εθνική θαμπορούσε να χαρακτηριστεί ποιό δύσκολη κατηγορία αφού η ήττα πλην 1-2 το πολύ 3 αγώνων απαγορεύεται αν θες να μιλάς για άνοδο!!!

Με 21-9 ανεβαινει τολαχιστον ο τριτος...οπιος κανει 21-9 ανεβηκε...
15 στα 15 εδρα κ 6 στα 15 εκτος ανεβηκες....
coachara
QUOTE(GREER @ Nov 24 2008, 18:27 ) *
Ποιος Δουκας ρε Μενελαε? Πλακα μας κανεις? Εαν δεν κερδισεις το Δουκα 2 φορες τοτε τι κατεβαινεις στο πρωταθλημα ως ενα απο τα φαβορι?? Καλυτερα να μην κατεβεις καθολου. Ακου Δουκας...

Φιλε γκριρ εχεις σε αρκετα πραγματα δικιο αλλα τα λες με περιεργο τροπο και το χανεις....σε αυτη την κατηγορια εχεις την καλυτερη ομαδα κ οταν θα παιζεις καλα θα κερδιζεις παντου,κοιτα ομως,οταν θα παιζεις καλα...γιατι εκτος απο το φαληρο οπου αλλου δεν παιξεις μπορει κ να χασεις....αυτη τη στιγμη δεν παιζεις καλα περιεργος οποτε πρεπει να μην σνομπαρεις κανεναν δουκα κ καμια ομαδα....ειναι χειροτερη απο σενα μονο βαση υλικου...αν πας στο δουκα οπως παιζεις τωρα(ειδα το ματς με τον σπορτινγκ) το πιο πιθανο ειναι να χασεις η να κερδισεις οπως προχθες στο τελος με αρκετη τυχη αλλα κ ψυχραιμια καποιον παιχτων(προχθες ηταν ο τρικαλιωτης)...με την ομαδα που εχεις αν παιξεις τοτε ναι ποιος δοθκας κ ποιοι ολοι...ομως δεν παιζεις δυστυχως...
GREER
Συμφωνω απολυτα και με τους δυο σας. Δεν υποτιμαω κανενα Δουκα, Γουμεννισσα κλπ. Στη Β'Εθνικη δεν πρεπει να υποτιμας κανεναν. Εχει καει η γουνα μας απο περσυ. Αλλα με αυτους τους παιχτες, λιγη σοβαροτητα και συγκεντρωση να εχεις σε αυτα τα ματς, τοτε θα κερδισεις οτι και να γινει. Ακομα και αν εισαι κακος. Προς το παρων παντως ειμαστε κακοι. Πολυ κακοι. Παντως ο coacharas εχει σωστη εικονα για το Λαυριο. Ετσι ειναι περιπου τα πραγματα οπως τα λες και εσυ(περισσοτερο) και ο καραφλας.
coachara
QUOTE(GREER @ Nov 29 2008, 17:27 ) *
Συμφωνω απολυτα και με τους δυο σας. Δεν υποτιμαω κανενα Δουκα, Γουμεννισσα κλπ. Στη Β'Εθνικη δεν πρεπει να υποτιμας κανεναν. Εχει καει η γουνα μας απο περσυ. Αλλα με αυτους τους παιχτες, λιγη σοβαροτητα και συγκεντρωση να εχεις σε αυτα τα ματς, τοτε θα κερδισεις οτι και να γινει. Ακομα και αν εισαι κακος. Προς το παρων παντως ειμαστε κακοι. Πολυ κακοι. Παντως ο coacharas εχει σωστη εικονα για το Λαυριο. Ετσι ειναι περιπου τα πραγματα οπως τα λες και εσυ(περισσοτερο) και ο καραφλας.

Δεν εχω εικονα για την ομαδα σου και γι αυτο ρωταω τι γινεται και ειναι ετσι τα πραγματα?
αποψη εχω για τους παιχτες κ γι αυτο μου κανει τοση εντυπωση η ασχημη αυτη εικονα...
kaukasios
ΚΟΜΟΤΗΝΗ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ 68-65
sporting b.c.
ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΗΘΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΜΟΤΗΝΗ

ότι δεν κάναμε εμείς !

http://www.basketblog.gr/index.php?option=...2&Itemid=28

Μια ειλικρινής συγγνώμη
Του Αλέξανδρου Πρίφτη
29/11/2008 (20:29)


Είναι σύνηθες φαινόμενο πλέον να βλέπουμε ρήψη αντικειμένων σε αγώνες μπάσκετ, ωστόσο ελάχιστες έως μηδαμινές είναι οι φορές που οι διοικήσεις παίρνουν θέση δημόσια. Η Κομοτηνή το έκανε και μάλιστα ζήτησε συγνώμη από τους φιλοξενούμενους (Απόλλωνα Καλαμαριάς) για ένα αντικείμενο που βρέθηκε στο παρκέ.

"Σύσσωμη η ομάδα του Γ.Α.Σ. "ΚΟΜΟΤΗΝΗ" (διοίκηση, προπονητές και παίκτες) νιώθουμε την ανάγκη να ζητήσουμε μια ειλικρινή συγγνώμη, από τους ανθρώπους του Απόλλωνα Καλαμαριάς, για το μεμονωμένο περιστατικό που έλαβε χώρα στον μεταξύ μας αγώνα, και είχε ως αποτέλεσμα την προσωρινή διακοπή του.

Είναι η πρώτη και μοναδική φορά στην ιστορία της ομάδας μας, που ένα και μόνο αντικείμενο "εκτοξεύθηκε" εντός του αγωνιστικού χώρου. Δηλώνουμε υπεύθυνα ότι θα καταβάλλουμε κάθε δυνατή προσπάθεια, ώστε να εξαλείψουμε παρόμοια περιστατικά, αν και γίνεται αντιληπτή η σπανιότητα και η μοναδικότητά του, σε ένα γήπεδο κατάμεστο από κόσμο.

Ευχόμαστε η συγγνώμη μας να γίνει δεκτή, πρωτίστως από την ομάδα του Απόλλωνα Καλαμαριάς και δευτερευόντως από τους φίλους της καλαθοσφαίρισης ανά το πανελλήνιο.
Γ.Α.Σ. ΚΟΜΟΤΗΝΗ", αναφέρει η ανακοίνωση της ομάδας.
GREER
QUOTE(coachara @ Nov 29 2008, 18:19 ) *
Δεν εχω εικονα για την ομαδα σου και γι αυτο ρωταω τι γινεται και ειναι ετσι τα πραγματα?
αποψη εχω για τους παιχτες κ γι αυτο μου κανει τοση εντυπωση η ασχημη αυτη εικονα...

Σου απανταω γι'αυτο στο τοπικ του Λαυριου.
Xainis
Γουμένισσα-ΟΦΗ 59-90

coachara
QUOTE(Xainis @ Nov 30 2008, 17:50 ) *
Γουμένισσα-ΟΦΗ 59-90

Ο οφη εχει ειδη 3 νικες εκτος εδρας(γουμενισσα,δουκας,αμυντας)....αν κρατησει την εδρα του κ κανει αλλες 3 ανεβηκε....νομιζω οτι ειναι κοντα....χωρις κατι τρομερο κ ιδιαιτερο απο δυναμικοτητα εγινε 1 φαβορι μονο απο την σοβαροτητα του...μπραβο αξιζουν γιατι εχουν κ κοσμο επιπεδου α1...
BILL79
Τα αποτελέσματα:
Αίας Ευόσμου - Αναγέννηση/Φλόγα 70-63
Π. Φάληρο - Αμύντας 39-87
Αρκαδικός - Δούκας 96-85
Ίκαροι Σερρών - Χαλκίδα 73-52
Γουμένισσα - ΟΦΗ 59-90
Πιερικός Αρχέλαος - Ίκαρος Καλλιθέας 78-83 (73-73 κ.α.)
Σπόρτιγκ - Λαύριο 70-72 (27/11)
Κομοτηνή - Απόλλων Καλ. 68-65 (χθες)

Γουμένισσα - ΟΦΗ 59-90
Διαιτητές: Αργυρού - Σιμητόπουλος
Τα δεκάλεπτα: 10-25, 25-45, 37-66, 59-90
ΟΦΗ (Δέδας): Μπαρλάς 14(4), Δελατόλας, Τσέλιος 9 (2), Τσακιρίδης 28 (4), Βαγενάς 9 (1), Παναγάκης 7, Αποστολίδης, Τσερκιτζόγλου, Χουλιάρας 5, Λαγουδάκης, Φαρμάκης 13 (3), Σαμουρέλης 5.
ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ (Νίτσης): Μούμογλου 10, Γυμνόπουλος 6, Δημητριάδης 4, Καρυπίδης 8 (1), Πάντσιος 5 (1), Κόγιας 2, Νταλής 3 (1), Τάτσης, Δελημπαλτίδης 19, Τοπουζίδης 2.

Ίκαροι Σερ - Χαλκίδα 73-52
Διαιτητές: Μήτσιου - Τζιβελεκίδου
Τα δεκάλεπτα: 17-14, 33-28, 53-42, 73-52
ΙΚΑΡΟΙ Σ. (Καμαράκης): Πεχλιβάνης 12 (2), Σίσκος, Ιωσηφίδης 3 (1), Παραπούρας 3 (1), Ασημάκης 22, Λούτσιας 2, Βοϊβατόπουλος 7 (1), Τοπούζης 13, Παπούδας 8, Σουτζόπουλος 2, Γεωργατζάς 1.
ΧΑΛΚΙΔΑ (Γκλιάτης): Παππάς 10, Πασαλίδης 10 (1), Φρουσκλιάς 2, Τραϊανός 2, Πανταζής 1, Κατσίμπας 3 (1), Ψαρόπουλος 11 (3), Πλουτέτσκι 9 (1), Γέρεμιτς 4.

Π. Φάληρο – Αμύντας 39-87
Διαιτητές: Κανακάρης - Σιώκας.
Τα δεκάλεπτα: 6-22, 18-48, 29-72, 39-87.
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Γκιουλέας): Τζορμπατζίογλου 3 (1), Ντεροχονεσιάν 10, Κυπαρισσούς 1, Διαμαντής 1, Σχορτσιανίτης 2, Μονεμβασίτης 11 (1), Σωτηρόπουλος Γ. 2, Σωτηρόπουλος Κ. 4, Κυριακού 1, Κονομί 2, Γιαννακάκης 2.
ΑΜΥΝΤΑΣ (Βλάχος): Ζούπας 3 (1), Μπάρμπας 7 (1), Σαμοθράκης 8 (2), Καλλούδης 9 (3), Μπούτρος 5, Ζωγόπουλος 1, Παγώνης 3, Δορκοφίκης, Βογιατζής 14, Λαζαρίδης 24 (2), Μουμούρης 4, Γιανναλέτσος 9.

Αίας Ευόσμου - Αναγέννηση/Φλόγα 70-63
Διαιτητές: Θωμόπουλος Β - Ταρενίδης
Τα δεκάλεπτα: 7-16, 26-27, 43-44, 70-63
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Χατζούλης): Μουράτογλου, Τριανταφυλλίδης 22 (4) , Παπαπέτρου 17 (3), Δάλπας 4, Χατζηβρέττας 12 (2), Καθιοπούλις, Παπουλίδης, Χατζίδης 4, Σουφλιάς 11, Χατζηχρήστος , Καλαϊτζίδης .
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ/ΦΛΟΓΑ (Τουλούμης): Μπουρδάνος 4, Μωυσιάδης 10, Κλέπκος, Γαλανίδης, Πιτάκας 10 (1), Τσακαλέρης, Ζαρογιάννης 33 (1), Σπυρόπουλος 3 (1), Τουλούμης 3 (1), Ευαγγελινός, Τσιμπλιαρίδης.

Πιερικός/Αρχέλαος - Ίκαρος Καλ. 78-83 (73-73 κ.α)
Διαιτητές: Νικολούλης - Τζαφλέρης
Τα δεκάλεπτα: 26-21, 38-35, 56-52, 73-73(κ.α), 78-83(παρ.)
ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Θωμαϊδής): Χρυσανθόπουλος 21 (3), Χατζηϊωάννου 4, Τσαϊτουρίδης 3 (1), Γερογιάννης 3 (1), Χρυσόπουλος 4, Ράπτης 7, Χρυσίδης 6 (2), Κοθράς 13 (1), Παπαμιχαήλ, Κουνούπης, Τσούκ 18 (1).
ΊΚΑΡΟΣ Κ. (Χαριτάτος): Φαλέκας 18 (3), Υφαντής, Εμμανουηλίδης 19 (2), Μελλάς 5 (1), Πολυτάρχου 4, Παπαδάκης, Αγγελόπουλος, Καρασταμάτης, Μάρτζος 12 (3), Κατούφας 8, Τσότσος 13, Κούκουρας 4.

Αρκαδικός - Δούκας 96-85
Διαιτητές: Σαλαβός - Ξάνθος.
Τα δεκάλεπτα: 39-23, 50-41, 76-66, 96-85.
ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ(Σμυρνιώτης): Σκουζής 3 (1), Μάνος 42 (5), Κοψαύτης 6, Τσολάκης 12, Ντιμπ, Κουτσογιάννης 4, Παπανικολάου 5, Μαναβόπουλος 20, Σημαιόπουλος 2, Μουτράν 2.
ΔΟΥΚΑΣ (Γιαννόπουλος): Ροζολής 14 (1), Σακελλαράκης 6, Καραμπάς 5 (1), Άχης 3 (1), Ζακυνθινός 26, Παπαργυρόπουλος 20, Γκαβανόπουλος 4, Γαλιώτος Γ. 7.

Βαθμολογία (σε 8 αγ.): Αρκαδικός 15, Κομοτηνή 15, Ίκαρος Καλ. 14, ΟΦΗ 14, Απόλλων Καλ. 13, Αμύντας 13, Λαύριο 13, Πιερικός/ Αρχέλαος 12, Δούκας 12, Ίκαροι Σερ. 12, Αίας Ευόσμου 12, Αναγέννηση/Φλόγα 11, Γουμένισσα 10, Σπόρτιγκ 9, Χαλκίδα 9, Π. Φάληρο 8.

Επόμενη αγωνιστική: Αναγέννηση/Φλόγα – Σπόρτιγκ, Λαύριο – Π. Φάληρο, Αμύντας – Κομοτηνή, Απόλλων Καλ –Αρκαδικός, Δούκας – Πιερικός/Αρχέλαος, Χαλκίδα – Αίας Ευόσμου, ΟΦΗ – Ίκαροι Σερ, Ίκαρος Καλ – Γουμένισσα
zigolo7
Για να βλέπω προγνωστικά ανόδου και καθόδου!!!
ξεκινάω εγώ.
Άνοδος: ΟΦΗ , Αρκαδικός, Κομοτηνή
Κάθοδος:Σπόρτινγκ, Γουμένισσα, Χαλκίδα, Π.Φάληρο

Αν και λίγο νωρίς!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.