Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' Εθνικη 2008-2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66
fanis christodoulou
QUOTE(vspangeorge @ Mar 25 2009, 01:15 ) *
Πήρε το πρωτάθλημα στα 23 του, πράγμα που δεν έχει πετύχει κανένας άλλος, και μάλιστα στην δυσκολότερη κατηγορία του Ελληνικού μπάσκετ. Έγινε αντιπαθής σε πολλούς με το πέρασμά του από την συγκεκριμένη ομάδα, αλλά κατά τ' άλλα το παιδί αυτό έχει πολύ μέλλον.

φιλε μου αν δεις τα ποστ μου καποιους μηνες πισω για το συγκεκριμενο θεμα θα δεις οτι ειχα προβλεψει τη καταληξη! τη περσινη ομαδα τη βρηκε ετοιμη χωρις να τη σχεδιασει ο ιδιος και ανεβηκανε γιατι οι παικτες ηταν πολυ καλοι και η ιερεπετρα αυτοκτονουσε! αρα κρινεται για τη φετινη ομαδα στην οποια η συμβολη του στην αποτυχια ειναι μεγαλη ισως η μεγαλυτερη!!! τωρα αν βαλει μυαλο και μαθει να διαχειριζεται καλυτερα τους παικτες που εχει κυριως ως χαρακτηρες θα συμφωνισω οτι ναι πραγματι μπορει να εχει μελλον! για τη ωρα ειναι ενα ΠΑΙΔΑΚΙ που εχει ψηλωσει ξαφνικα η μυτη του και νομιζει οτι ειναι ο καλυτερος προπονητης του κοσμου! δεν πειραζει ομως οι σφαλιαρες θα του κανουν καλο!αυτο ελπιζω τουλαχιστον!
sportingara sta dyskola
QUOTE(rover6 @ Mar 25 2009, 14:19 ) *
φιλαρακι δεν ξεχναω τι ειπα εξω απο το κλειστο του σπορτιγκ και να εισαι σιγουρος οτι τα πιστευω.
ειναι βλακεια ομως να δημιουργηθει προβλημα μεταξυ ομαδων που δεν εχουν και να μοιρασουν τιποτα για τον προπονητη.
αυτο που κανει καθε ομαδα ειναι οτι κλεινει δια παντος την πορτα στον συγκεκριμενο προπονητη και οχι να δημιουργει βεντετες.
τα λαθη που εχουν γινει στον σπορτιγκ δεν ξεκινανε και δεν τελειωνουν στον λυκογιαννη οπως και εσυ ξερεις καλα αλλη ειναι η πηγη των κακων.
θα τα πουμε και απο κοντα.

οταν καποιος δεν σεβεται την ιστορια ενος συλογου και ποσο μαλλον η ομαδα που τον εκανε αυτο που ειναι!καταλαβαινεις για τι ανθρωπο μιλαμε!
ηταν λαθος του που ηρθε στο σπορτιγκ,αλλα απο την στιγμη που ηρθε επρεπε να κατσει μεχρι το τελος!
για τις συνεπειες ειναι υπευθυνος αυτος!
και πες του δεν ειμαστε μεμονομενες περιπτωσεις οπαδων αλλα το sporting club 1991

ΟΛΑ
QUOTE(fanis christodoulou @ Mar 25 2009, 14:36 ) *
φιλε μου αν δεις τα ποστ μου καποιους μηνες πισω για το συγκεκριμενο θεμα θα δεις οτι ειχα προβλεψει τη καταληξη! τη περσινη ομαδα τη βρηκε ετοιμη χωρις να τη σχεδιασει ο ιδιος και ανεβηκανε γιατι οι παικτες ηταν πολυ καλοι και η ιερεπετρα αυτοκτονουσε! αρα κρινεται για τη φετινη ομαδα στην οποια η συμβολη του στην αποτυχια ειναι μεγαλη ισως η μεγαλυτερη!!! τωρα αν βαλει μυαλο και μαθει να διαχειριζεται καλυτερα τους παικτες που εχει κυριως ως χαρακτηρες θα συμφωνισω οτι ναι πραγματι μπορει να εχει μελλον! για τη ωρα ειναι ενα ΠΑΙΔΑΚΙ που εχει ψηλωσει ξαφνικα η μυτη του και νομιζει οτι ειναι ο καλυτερος προπονητης του κοσμου! δεν πειραζει ομως οι σφαλιαρες θα του κανουν καλο!αυτο ελπιζω τουλαχιστον!
Για τους δυο προπονητές που είχαν να διαχειριστουν τα μεγαλύτρα μπάτζετ τις κατηγορίες τα είπα και δικαιώθηκα.Βλέπω όμως ότι ο πρώην προπονητής του Οφη έχει χάσει το μέτρο.Μετά τον αγώνα με Καλιθέα βρήκε διάφορες δικαιολογίες για την ήττα ενώ όταν απολύθηκε μίλησε για Α1 κ.λ.π Να σας θυμίσω πόσοι προπονητές έκαναν μια καλή χρονιά και μετά εξαφανίστηκαν. Και κάτι άλλο για να τελειώσει αυτό το παραμύθι με τους βοηθούς ομάδων Α1.Καλύτερα πρώτος και με πλήρη ευθύνη στα Μέγαρα π.χ παρά τρίτος βοηθός σε μια ομάδα Α1 για να μαζεύεις τις μπάλες χωρις καμιά ευθύνη.
Jabar
QUOTE(Panelefsiniakos B.C. @ Mar 25 2009, 00:30 ) *
Μακροσκελή, απολογιστική, υπερασπιστική για τον ίδιο και ανταποδοτικά "θερμή" ως προς τους διοικούντες για τα δικά τους αποχαιρετηστήρια λόγια, επιστολή απέστειλε πριν από λίγο ο μέχρι πρότινος προπονητής του ΟΦΗ, Στέφανος Δέδας.

Θα ήθελα επίσης να ευχαριστήσω τον κόσμο του ΟΦΗ για τη στήριξη και την αγάπη που έδειξε στο πρόσωπο μου και ιδιαίτερα τον Νίκο Λαχανά που ήταν πραγματικά η καρδιά της κερκίδας που στήριζε το μπασκετικό τμήμα.

Τι εστί Νίκος Λαχανάς, καρδιά της κερκίδας?
xarison
QUOTE(fanis christodoulou @ Mar 25 2009, 14:36 ) *
φιλε μου αν δεις τα ποστ μου καποιους μηνες πισω για το συγκεκριμενο θεμα θα δεις οτι ειχα προβλεψει τη καταληξη! τη περσινη ομαδα τη βρηκε ετοιμη χωρις να τη σχεδιασει ο ιδιος και ανεβηκανε γιατι οι παικτες ηταν πολυ καλοι και η ιερεπετρα αυτοκτονουσε! αρα κρινεται για τη φετινη ομαδα στην οποια η συμβολη του στην αποτυχια ειναι μεγαλη ισως η μεγαλυτερη!!! τωρα αν βαλει μυαλο και μαθει να διαχειριζεται καλυτερα τους παικτες που εχει κυριως ως χαρακτηρες θα συμφωνισω οτι ναι πραγματι μπορει να εχει μελλον! για τη ωρα ειναι ενα ΠΑΙΔΑΚΙ που εχει ψηλωσει ξαφνικα η μυτη του και νομιζει οτι ειναι ο καλυτερος προπονητης του κοσμου! δεν πειραζει ομως οι σφαλιαρες θα του κανουν καλο!αυτο ελπιζω τουλαχιστον!

συμφωνω απολυτα με τον φιλο μου τον φανη.ο συγκεκριμενος τυπος εχει χασει καθε μετρο αλλα τωρα που μπηκε στο club των ανεργων θα του σπασει λιγο ο τσαμπουκας.και τωρα εξηγουνται οι τραμπουκισμοι και το ξυλο σε οποιον πηγαινε να παιξει στην κρητη.************************************************************
basketball lover
οσο για το περιφημο δίπλωμα,το καλοκαιρι πήρε Γ κατηγοριας.και φετος λοιπόν δηλωναν το βοηθο σαν πρωτο...
jim kom
QUOTE(xarison @ Mar 25 2009, 19:01 ) *
συμφωνω απολυτα με τον φιλο μου τον φανη.ο συγκεκριμενος τυπος εχει χασει καθε μετρο αλλα τωρα που μπηκε στο club των ανεργων θα του σπασει λιγο ο τσαμπουκας.και τωρα εξηγουνται οι τραμπουκισμοι και το ξυλο σε οποιον πηγαινε να παιξει στην κρητη.ο συγκεκριμενος ηξερε και επικροτουσε τα επισοδεια*****************************.

Το ελεγα απο το παιχνιδι με τον Αρκαδικο που τον ειδα ο ΟΦΗ δεν εχει βοηθεια απο τον παγκο. <<ενα καραβι οσο καλο και αν ειναι δεν παει ακυβερνητο !!!>> ειναι κριμα γιατη ο ΟΦΗ ειναι μια καλη ομαδα.
snakes -4
QUOTE(xarison @ Mar 25 2009, 19:01 ) *
συμφωνω απολυτα με τον φιλο μου τον φανη.ο συγκεκριμενος τυπος εχει χασει καθε μετρο αλλα τωρα που μπηκε στο club των ανεργων θα του σπασει λιγο ο τσαμπουκας.και τωρα εξηγουνται οι τραμπουκισμοι και το ξυλο σε οποιον πηγαινε να παιξει στην κρητη.ο συγκεκριμενος ηξερε και επικροτουσε τα επισοδεια αφου ευχαριστησε τον συγκεκριμενο τυπο μετα την απολυση του.


Α) Ήταν νόμιμα πρωτος προπονητής καθώε είχε δίπλωμα γ εθνικής αλλά ως νεοφώτιστη ομάδα είχε το δικαίωμα να απασχολεί προπονητή με χαμηλότερο δίπλωμα.
Β) Τα επισόδεια στο ΒΑΚ τα έκαναν οι ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΙ. Ο Λαχανάς και κάποιοι άλλοι απείχαν από το ποδόσφαιρο ήταν καθαρά με το μπάσκετ φίλοι των παικτών που δε θέλαν σε καμια περίπτωση επισόδεια καθώς πάντα υπάρχει κίνδυνος για ρεβανς και αυτό δε συμφαίρει την αποστολή όταν φεύγει από την κρήτη, οπότε είναι βλακεία να λέτε οτι ο προπονητής υποκινεί τους οπαδους. Καμιά σχέση. Είστε μακριά από την Κρήτη και τα φαντάζεστε ιντριγκαδόρικα γιατί δεν έχετε άλλες ασχολίες μάλλον. Παρακαλώ ας το επιβεβαιώσουν οι φίλοι από την Κρήτη όχι οι Οφητζίδες.
Γ) Όταν φεύγει κάποιος από ομάδα με κόσμο πάντα οφείλει να ευχαριστεί ακόμα και τον οργανομένο κόσμο. Έτσι πρέπει. Δηλαδή αυτοί που χειροκροτουν τον Διαμαντίδη και τους ανταποδίδει το χειροκρότημα είναι επιβραύευση σε χουλιγκάνους? Οι ιδιοι που τον αποθέωνουν τα έχουν σπάσει δεκάδες φορές. (τυχαίο παράδειγμα)
Ε) Εδώ στο φόρουμ οι περισσότεροι κράζουν τα πάντα και τους πάντες και μόλις κάτι στραβώσει απλά λένε ότι τό είχαν προβλέψει. Κανείς δεν έχει συμβόλαιο με τη επιτυχία και με την τύχη. Όλοι κάνουν λάθη εκτός από τους άνεργους.
ΣΤ) Όσο για το αν βρει δουλειά ο Δέδας συνφωνώ με ένα φίλο οτι έχει πολλές διασυνδέσεις και οτι χαίρει εκτίμισης από άτομα του υψηλού επιπέδου του μπάσκετ και θα έχει εύκολα. Τον στιρίζουν οι παίκτες του αν και το κακό του έίναι οτι διατηρεί φιλικές σχέσεις που δεν είναι καλό για ένα προπονητή αν και εδώ δεν έδωσε σε μας τους Οφητζίδες δικαίωμα.
Hayate
QUOTE(basketball lover @ Mar 25 2009, 18:53 ) *


Ήθελα και να ξερα ποιος στα λέει αυτά ρε basketball lover... Τι μιλάς χωρίς να ξέρεις και λες επώνυμα αρχιχούλιγκαν ένα παιδί που είναι ο πρώτος που θα πάει να πιάσει τα μ****α που πετάνε μπουκάλια;;
Johnny Shooter
Συγνώμη κύριοι αλλά κάποια πράγματα πρέπει να στοιχειοθετούνται είτε είναι αρνητικά είτε θετικά. Ο κύριος Δέδας δούλεψε πρώτος προπονητής για πρώτη φορά στην ζωή του στόν Ο.Φ.Η. μια ιστορική ομάδα με κόσμο που πέρυσι έριξε χρήμα φουλ!!! Φέτος με το μεγαλύτερο μπάτζετ στη κατηγορία (και μάλιστα με διαφορά), έπαιζε ένα μπάσκετ στην τύχη, που στηριζόταν μόνο στην προσωπικότητα κάποιον πάρα πολύ αξιόλογων παικτών και απο εκεί και πέρα όποιος πάρει μπάλλα σούτ...!!!Μόλις δε του έκατσε μια ο τραυματισμός του Παναγάκη στην αρχή και τώρα του Τσακιρίδη διαλύθηκε το σύμπαν! Δέν ξέρω αν είναι έξυπνο παιδί (μπορεί να είναι), δε τον γνωρίζω προσωπικά, αλλά έχει δρόμο πολύ ακόμα μπροστά του για να τον πει κάποιος καλό προπονητή. Υπάρχουν προπονητές με χρόνια δουλειά, που δεν κατάφεραν να πάρουν ομάδα με τέτοιο μπάτζετ και οργάνωση. Τι να πούν τότε προπονητές όπως ο Γιαννόπουλος του Δούκα ή ο Βλάχος του Αμύντα ή ο Νίτσης της Γουμένισσας και τόσοι άλλοι! Πάντως στό σύστημα είναι και γνωριμίες έχει!!! και αυτό δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό... excl.gif

basketmania
QUOTE(YANN @ Mar 25 2009, 23:04 ) *
Συγνώμη κύριοι αλλά κάποια πράγματα πρέπει να στοιχειοθετούνται είτε είναι αρνητικά είτε θετικά. Ο κύριος Δέδας δούλεψε πρώτος προπονητής για πρώτη φορά στην ζωή του στόν Ο.Φ.Η. μια ιστορική ομάδα με κόσμο που πέρυσι έριξε χρήμα φουλ!!! Φέτος με το μεγαλύτερο μπάτζετ στη κατηγορία (και μάλιστα με διαφορά), έπαιζε ένα μπάσκετ στην τύχη, που στηριζόταν μόνο στην προσωπικότητα κάποιον πάρα πολύ αξιόλογων παικτών και απο εκεί και πέρα όποιος πάρει μπάλλα σούτ...!!!Μόλις δε του έκατσε μια ο τραυματισμός του Παναγάκη στην αρχή και τώρα του Τσακιρίδη διαλύθηκε το σύμπαν! Δέν ξέρω αν είναι έξυπνο παιδί (μπορεί να είναι), δε τον γνωρίζω προσωπικά, αλλά έχει δρόμο πολύ ακόμα μπροστά του για να τον πει κάποιος καλό προπονητή. Υπάρχουν προπονητές με χρόνια δουλειά, που δεν κατάφεραν να πάρουν ομάδα με τέτοιο μπάτζετ και οργάνωση. Τι να πούν τότε προπονητές όπως ο Γιαννόπουλος του Δούκα ή ο Βλάχος του Αμύντα ή ο Νίτσης της Γουμένισσας και τόσοι άλλοι! Πάντως στό σύστημα είναι και γνωριμίες έχει!!! και αυτό δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό... excl.gif


Γιατί τόσο μαίνος με το Δέδα; αν θέλετε να τον βλάψετε απλά αγνοήστε τον. Επειδή εσεις που γράφετε εδώ είστε προπονητές ή φίλοι προπονητών και παραγόντων (είμαι και εγώ κοντά στον Αια) που εξυπηρετείται κάποια προσωπικά συμφέροντα (όχι όλα τα μέλη εννοείται) το μόνο που του κάνετε είναι διαφήμιση και απιστευτη προβολή. δηλαδή τελείως διαφορετικό αποτέλεσμα από αυτό που επιδιώκεται κάποιοι. Το ίδιο κάναν και οι προπονητές στη Θεσσαλονίκη που τον κυνηγάν από μικρό με αποτέλεσμα να έχει γίνει από τους πιο γνωστούς εδώ και να εχει φτιάξει έναν κύκλο δουλειάς. Μπορεί και εγώ να μην έχω την καλύτερη σχέση αλλά δικαιούται λάθη λόγω ηλικίας. Το μειονέκτημα της ηλικίας ο κύκλος των προπονητών προσπαθώντας να τον βγάλει από το κατεστημένο το μετέτρεψε σε πλεονέκτημα ουσιαστικά τον θωρακίζει και το νιώθει και ο ίδιος γι αυτό και είναι με στυλάκι πολλές φορές. Αν και δε μ αρέσει το στυλάκι του με τα καμπριο που κυκλοφορεί οφείλουμε να παρδεχθούμε ότι έχει εκπληκτικό βιογραφικό αν δούμε οτι είναι 25 χρονών. Και για να ενημερώσω τους εκτός Θεσσαλονίκης στην εδώ πιάτσα θεωρείται από τους καλύτερους και πιο εξελίξιμους.
Διάβασα και αυτά που λέει και δε βρίσκω κάτι τραγικό. Μπορεί κάποιος απο Κρήτη να με ενημερώσει κάτι για Σλοβενία που μου είπαν;
verseremos
θα πω λιγα λογια για το σπορτιγκ φετος πηγα στην αρχη και μετα πηγα μετα την ελευση του λυκογιαννη οσα χρονια ηταν εκει πριν πηγενα ανελυπως ο ανθρωπος ειναι σπορτιγκ με ολη την σημασια της λεξεως.ειναι ντροπη να φεροντε ετσι σε αυτον τον ανθρωπο.απο ανθρωπους που στα δυσκολα δεν ηταν εκει που οταν παλευε μονος του αυτοι δεν υπηρχαν και τωρα βγαζουν ανακοινωσεις σαν σπορτιγκ κλαμπ βγαζουν χαρτονομησματα,πανο,εφημεριδακια και απο κοσμο 0 αντι να δουν τι θα κανουν ασχολουντε με τον λυκογιαννη για να κρυψουν την γυμνια τους αυτο εινα το σπορτιγκ κλαμπ.οχι ρε μαγκες το σπορτιγκ κλαμπ ειναι αυτο που οταν η ομαδα ηταν στην β εθνικη πηγενε παντου και φωναζε σπορτιγκαρα σε ολα τα γηπεδα ΜΕ ΚΟΣΜΟ και στους ανδρες και στις γυναικες και στο εφηβικο τωρα γινανε σπορτιγκ κλαμπ του διαδικτιου και τις κακομοιριας.εγω κανα 2 ειδα απο αυτους που ηταν τοτε.και ειδα κατι ψευτομαγκες που τοτε δεν τους εβλεπα τωρα να κανουν τα κοκκορακια και να μιλανε για τον λυκογιαννη.ασ κοιταξουν λοιπον τι θα κανουν με την ομαδα που τα πανο και τα βιντακια ειναι περισοτερα απο αυτους και ας αφησουν τον λυκογιαννη αυτος οταν ηταν εκει προσφαιρε αυτοι τι προσφαιρουν τωρα?

QUOTE(sportingara sta dyskola @ Mar 25 2009, 00:21 ) *
ξερεισ τη θελω να πω φιλε μου.θυμησου τη ελεγες εξω απο το κλειστο!
και δεν κοβο τιποτα!3 μαιου τιποτα αλλο!

ΝΤΡΟΠΗ
basketka*los
QUOTE(YANN @ Mar 25 2009, 23:04 ) *
Συγνώμη κύριοι αλλά κάποια πράγματα πρέπει να στοιχειοθετούνται είτε είναι αρνητικά είτε θετικά. Ο κύριος Δέδας δούλεψε πρώτος προπονητής για πρώτη φορά στην ζωή του στόν Ο.Φ.Η. μια ιστορική ομάδα με κόσμο που πέρυσι έριξε χρήμα φουλ!!! Φέτος με το μεγαλύτερο μπάτζετ στη κατηγορία (και μάλιστα με διαφορά), έπαιζε ένα μπάσκετ στην τύχη, που στηριζόταν μόνο στην προσωπικότητα κάποιον πάρα πολύ αξιόλογων παικτών και απο εκεί και πέρα όποιος πάρει μπάλλα σούτ...!!!Μόλις δε του έκατσε μια ο τραυματισμός του Παναγάκη στην αρχή και τώρα του Τσακιρίδη διαλύθηκε το σύμπαν! Δέν ξέρω αν είναι έξυπνο παιδί (μπορεί να είναι), δε τον γνωρίζω προσωπικά, αλλά έχει δρόμο πολύ ακόμα μπροστά του για να τον πει κάποιος καλό προπονητή. Υπάρχουν προπονητές με χρόνια δουλειά, που δεν κατάφεραν να πάρουν ομάδα με τέτοιο μπάτζετ και οργάνωση. Τι να πούν τότε προπονητές όπως ο Γιαννόπουλος του Δούκα ή ο Βλάχος του Αμύντα ή ο Νίτσης της Γουμένισσας και τόσοι άλλοι! Πάντως στό σύστημα είναι και γνωριμίες έχει!!! και αυτό δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό... excl.gif

Δε μπορειτε να καταλαβετε οτι μιλωντας τοσο πολυ για εναν ανθρωπο ακομα και αν τον δυσφημειτε καλο του κανετε...Αφηστε τον ανθρωπο ειναι πολυ μικρος ακομα για να του βαλει ταμπελα ο οποιοσδηποτε εδω μεσα!Αλλωστε στην ηλικια του δε νομιζω οτι θα μπορουσαν πολλοι να κανουν και κατι καλυτερο...Και σας τα λεω εγω ο οποιος δεν τον εχω και σε τοσο μεγαλη εκτιμηση,αλλα αφηστε να φτασει να εχει οση υπηρεσια εχουν για παραδειγμα οι τρεις που αναφερεται παραπανω και τοτε ας μιλησουμε.
Επιπλεον μη προσπαθεις παιρνωντας βημα απο αυτη τη τοποθετηση σου να κανεις διαφημιση στο καθε Γιαννοπουλο,Βλαχο(ο οποιος εδω μεσα εχει παρει αρκετη,αν και την αξιζει σε συγκριση με τους αλλους δυο),Νιτση για τους οποιους μπορουμε να τους καταλογισουμε πολλα αρνητικα,ειδικα για οσους ξερουν τη πορεια τους κιολας!Αφηστε τη πορεια του καθενος να διαγραψει και την αξια τους κατι που δε θα μπορει κανεις να αμφισβητησει τοτε!
ΛΑΧΑΝΟ 4
ΚΥΡΙΟΙ ΓΕΙΑ ΣΑΣ....ΕΔΩ ΝΙΚΟΣ ΛΑΧΑΝΑΣ!!
ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΟΙ admin ΚΑΙ
ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΤΣΕΚΑΡΟΥΝ ΚΙΟΛΑΣ....

Ηταν πολλες οι περιστασεις που ηθελα να μπω και
να γραψω ορισμενα πραγματα (οπως ολοι σας αλλωστε)
αλλα ειτε εδινα τοπο στην οργη ειτε δεν ηθελα να
προκαλεσω παρεξηγησεις....ομως εχουμε κ μια
αξιοπρεπεια σαν ανθρωποι ετσι....κυριε basketball lover
που δημοσια λετε πραγματα κατα εμενα κ κρυβεστε
πισω απο ενα υπολογιστη αν εχετε στοιχεια η κατι
που να το αποδεικνυει πειτε το....γιατι υπαρχουν κ
αλλοι τροποι αντιμετωπισης των κατηγοριων σας προς
το προσωπο μου....

Κυριε χαρισον ημουν στην τριπολη κ ειδα ενα
γηπεδο να λεει τα γνωστα συνθηματα για την κρητη
χωρις να πουμε το παραμικρο για την πολη σας!!!!


ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΝΑΡΠΑΣΤΙΚΟ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΗΣ Β ΕΘΝΙΚΗΣ....

ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ ΔΕΔΑ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΟ
ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΝ ΑΙΑΝΤΑ,
ΤΑ ΕΙΠΕ ΟΛΑ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ!!
Johnny Shooter
QUOTE(basketmania @ Mar 26 2009, 02:05 ) *
Γιατί τόσο μαίνος με το Δέδα; αν θέλετε να τον βλάψετε απλά αγνοήστε τον. Επειδή εσεις που γράφετε εδώ είστε προπονητές ή φίλοι προπονητών και παραγόντων (είμαι και εγώ κοντά στον Αια) που εξυπηρετείται κάποια προσωπικά συμφέροντα (όχι όλα τα μέλη εννοείται) το μόνο που του κάνετε είναι διαφήμιση και απιστευτη προβολή. δηλαδή τελείως διαφορετικό αποτέλεσμα από αυτό που επιδιώκεται κάποιοι. Το ίδιο κάναν και οι προπονητές στη Θεσσαλονίκη που τον κυνηγάν από μικρό με αποτέλεσμα να έχει γίνει από τους πιο γνωστούς εδώ και να εχει φτιάξει έναν κύκλο δουλειάς. Μπορεί και εγώ να μην έχω την καλύτερη σχέση αλλά δικαιούται λάθη λόγω ηλικίας. Το μειονέκτημα της ηλικίας ο κύκλος των προπονητών προσπαθώντας να τον βγάλει από το κατεστημένο το μετέτρεψε σε πλεονέκτημα ουσιαστικά τον θωρακίζει και το νιώθει και ο ίδιος γι αυτό και είναι με στυλάκι πολλές φορές. Αν και δε μ αρέσει το στυλάκι του με τα καμπριο που κυκλοφορεί οφείλουμε να παρδεχθούμε ότι έχει εκπληκτικό βιογραφικό αν δούμε οτι είναι 25 χρονών. Και για να ενημερώσω τους εκτός Θεσσαλονίκης στην εδώ πιάτσα θεωρείται από τους καλύτερους και πιο εξελίξιμους.
Διάβασα και αυτά που λέει και δε βρίσκω κάτι τραγικό. Μπορεί κάποιος απο Κρήτη να με ενημερώσει κάτι για Σλοβενία που μου είπαν;
Όταν μιλάμε δημόσια καλό θα ήταν να προσέχουμε να μην χαρακτηρίζουμε ή να προσβάλουμε! Εγώ το μόνο που έκανα ήταν να εκφέρω την γνώμη μου για το μπασκετικό επίπεδο, (και όχι για την προσωπικότητά, αφήνοντας υπονοούμενα ή και ευθείες βολές όπως...άλλοι), του συγκεκριμένου προπονητή και αυτό με επιχειρήματα και γεγονότα. Μπορεί κάποιος να διαφωνεί ή να συμφωνεί, αλλά όχι να με χαρακτηρίζει "φίλο" ή "εχθρό" κανενός, ούτε "διαφημιστή" ή "δυσφημιστή" κανενός! Αυτοί είναι χαρακτηρισμοί και προσβολές! Δηλαδή εγώ εξυπηρετώ προσωπικά ή άλλα συμφέροντα εκφράζοντας την γνώμη μου ενώ εσύ όχι; Όταν κάποιος πεί κάτι που δεν συμφέρει κάποιους αμέσως γίνεται φερέφωνο; Ωραία λογική; Άν κάποιοι προσπαθούν να "φιμώσουν" απόψεις με αυτόν τον τρόπο δεν το θεωρώ ιδιαίτερα έξυπνο. Αυτά...και συγνώμη από το υπόλοιπο "Forum" για το "επί προσωπικού" αλλά έχω βαρεθεί να ακούω τέτοιες αϋθαίρετες και προσβλητικές απόψεις!


pass
QUOTE(ΛΑΧΑΝΟ 4 @ Mar 26 2009, 04:44 ) *
ΚΥΡΙΟΙ ΓΕΙΑ ΣΑΣ....ΕΔΩ ΝΙΚΟΣ ΛΑΧΑΝΑΣ!!
ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΟΙ admin ΚΑΙ
ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΤΣΕΚΑΡΟΥΝ ΚΙΟΛΑΣ....

Ηταν πολλες οι περιστασεις που ηθελα να μπω και
να γραψω ορισμενα πραγματα (οπως ολοι σας αλλωστε)
αλλα ειτε εδινα τοπο στην οργη ειτε δεν ηθελα να
προκαλεσω παρεξηγησεις....ομως εχουμε κ μια
αξιοπρεπεια σαν ανθρωποι ετσι....κυριε basketball lover
που δημοσια λετε πραγματα κατα εμενα κ κρυβεστε
πισω απο ενα υπολογιστη αν εχετε στοιχεια η κατι
που να το αποδεικνυει πειτε το....γιατι υπαρχουν κ
αλλοι τροποι αντιμετωπισης των κατηγοριων σας προς
το προσωπο μου....

Κυριε χαρισον ημουν στην τριπολη κ ειδα ενα
γηπεδο να λεει τα γνωστα συνθηματα για την κρητη
χωρις να πουμε το παραμικρο για την πολη σας!!!!


ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΝΑΡΠΑΣΤΙΚΟ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΗΣ Β ΕΘΝΙΚΗΣ....

ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ ΔΕΔΑ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΟ
ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΝ ΑΙΑΝΤΑ,
ΤΑ ΕΙΠΕ ΟΛΑ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ!!
Καλημέρα σας φίλοι μου βλέπω γίνεται χαμός γύρω απο το Δέδα.Ελπίζω να ρθει την άλλη Κυριακή στις Σέρρες στο πιο καθοριστικό παιχνίδι της πρωην ομάδας του όπως άκουσα σε συνεντεύξη του, για να δει παρολο το ξύλο που έφαγαν (οι αντίπαλοι αθλητες , συνοδοί ,συνάδελφοι προπονητές )και δε βγήκε να τα καταδικάσει δε θα γίνει το παραμικρό. Θα είναι ένας ακόμη αγώνας της ομάδας των Σερρών χωρις φανατισμό όπως έγινε μέχρι τώρα.Αν είναι καλύτερη η ομάδα του Οφη θα τη χειροκροτήσουμε και τίποτε άλλο.
Τώρα στον αθλητισμό οι αξίες πάντα αναγνωρίζονται. Οσο μέσο και γνωριμίες αν έχει κάποιος προπονητής τα αποτελέσματα είναι ο καθρέφτης της δουλειάς του.Άρα ας αφήσουμε το χρόνο να δείξει αν ο Δέδας θα κάνει μεγάλη καριέρα ή οχι.
Jabar
QUOTE(basketball lover @ Mar 25 2009, 18:53 ) *

Η καταγγελία για τον Ν. Λαχανά είναι πολύ σοβαρή.Θα παρακαλούσα όποιος γράφει τέτοια να είναι πολύ σίγουρος και να τα υπογράφει.Υπάρχουν άνθρωποι που θέλουν να κινήσουν άλλες διαδικασίες,οπότε περιμένω να γραφτεί το ποστ με υπογραφή και προς το παρόν διαγράφω όλα τα σχετικά ποστ.Ολα αυτά χωρίς διάθεση λογοκρισίας αλλά προς εκτόνωση της κατάστασης.
fanis christodoulou
QUOTE(basketka*los @ Mar 26 2009, 03:58 ) *
Δε μπορειτε να καταλαβετε οτι μιλωντας τοσο πολυ για εναν ανθρωπο ακομα και αν τον δυσφημειτε καλο του κανετε...Αφηστε τον ανθρωπο ειναι πολυ μικρος ακομα για να του βαλει ταμπελα ο οποιοσδηποτε εδω μεσα!Αλλωστε στην ηλικια του δε νομιζω οτι θα μπορουσαν πολλοι να κανουν και κατι καλυτερο...Και σας τα λεω εγω ο οποιος δεν τον εχω και σε τοσο μεγαλη εκτιμηση,αλλα αφηστε να φτασει να εχει οση υπηρεσια εχουν για παραδειγμα οι τρεις που αναφερεται παραπανω και τοτε ας μιλησουμε.
Επιπλεον μη προσπαθεις παιρνωντας βημα απο αυτη τη τοποθετηση σου να κανεις διαφημιση στο καθε Γιαννοπουλο,Βλαχο(ο οποιος εδω μεσα εχει παρει αρκετη,αν και την αξιζει σε συγκριση με τους αλλους δυο),Νιτση για τους οποιους μπορουμε να τους καταλογισουμε πολλα αρνητικα,ειδικα για οσους ξερουν τη πορεια τους κιολας!Αφηστε τη πορεια του καθενος να διαγραψει και την αξια τους κατι που δε θα μπορει κανεις να αμφισβητησει τοτε!

για πες μας ρε φιλε τα αρνητικα τους σε σχεση με τον δεδα παντα και την ομαδα που ειχε!!! αφου οπως λες ξερεις και τη πορεια των τριων αυτων προπονητων η αν θες να μας πεις και για αλλους της κατηγοριας!!!
basketka*los
QUOTE(fanis christodoulou @ Mar 26 2009, 11:22 ) *
για πες μας ρε φιλε τα αρνητικα τους σε σχεση με τον δεδα παντα και την ομαδα που ειχε!!! αφου οπως λες ξερεις και τη πορεια των τριων αυτων προπονητων η αν θες να μας πεις και για αλλους της κατηγοριας!!!

Φιλε μου οσο καιρο γραφω εδω μεσα ποτε δεν εχω προσπαθησει να διαφημισω-δυσφημισω καποιον...Ετσι ουτε τωρα οσο και να προκαλεις δε προκειται να το κανω!Δεν εχω λογο και ουτε τιποτα προσωπικο ωστε να γυρισω ξαφνικα και να αναφερω για παραδειγμα τα αρνητικα αυτων των τριων(κατα το παρελθον) οι οποιοι δειχνουν πολυ καλα στοιχεια φετος!Το μονο που κανω ειναι να εκφερω προσωπικη αποψη...
Αυτο αφου το θες να το κανω για τη τωρινη τους παρουσια...Αλλα επειδη μ'αρεσει να το βλεπω ως μπασκετ και οχι ως αποτελεσμα σιγουρα δε θα σου αρεσουν αυτα που θα σου πω!Και θα σταθω κυριως σε αυτο που λετε και για τον Δεδα το οτι η ομαδα επαιζε στη τυχη!Ετσι εχω να σου πω οτι θεωρω πως η ομαδα του Αμυντα και του Δουκα βασιζονται και αυτες λιγο στη τυχη(βλεπε ταλεντο παικτων) κατα καποιο τροπο,αντιθετα με της Γουμενισσας!Ξερω οτι πολλοι θα πεσετε να με φατε τωρα αλλα αν καποιος σκεφτει την ομαδα του Ομπραντοβιτς,δλδ ποσο δουλεμενοι ειναι στο να ξερουν που πρεπει να ναι ο καθε παικτης τη καθε στιγμη θα με καταλαβετε(και μη μπερδευεστε με το επιπεδο,ισα ισα που το ταλεντο των παικτων στην Α1 ειναι πολυ μεγαλυτερο,ετσι?ομως ο coach τους εχει βαλει σε "καλουπι")...Ετσι εγω οσο εχω δει τον Αμυντα(5 αγωνες) και τον Δουκα(3 αγωνες),αν και παιζουν ενα πολυ ελκυστικο μπασκετ,ωστοσο δεν εχω δει μια καλοδουλεμενη ομαδα ωστε να ξερουν που πρεπει να βρισκονται σε αμυνα και επιθεση εκτος του "επιθετικο συστημα" pick 'n roll που παιζει ο Αμυντας.Το μονο που θα μπορουσα να αποδοσω δλδ στους προπονητες ειναι οτι και οι δυο ομαδες ειναι καλογυμνασμενες!Τωρα οσο αφορα τη Γουμενισσα βλεπω(σε 4 αγωνες που εχω δει) μια ομαδα χωρις καποιο ιδιαιτερο ταλεντο(εκτος δυο παικτων) αλλα μια ομαδα που προσπαθει να εκμεταλλευτει τα δυνατα σημεια του καθε παικτη,κατι που δε μπορει να συμβει για αλλο λογο εκτος της δουλειας του προπονητη η της εμεπιριας των παικτων...και στη συγκεκριμενη περιπτωση νομιζω οτι οφειλεται στη δουλεια του προπονητη,καθως περα του Μπαγκι και του πλει δεν εχουν καποιον αλλον εμπειρο τοσο!
Και μη ξεχνατε οτι ο οποιοσδηποτε καθεται στην ακρη ενος παγκου πρεπει να ναι καλος προπονητης,καλος coach,εξυπνος και φυσικα και ψυχολογος(12-15 διαφορετικες προσωπικοτητες απενανρτι του) αν θελει να ειναι πετυχημενος οπου κι αν παει..Αυτοι που ξερετε απο μπασκετ καταλαβαινετε τι εννοω!Συγνωμη για το μακροσκελες ποστ αλλα αν καθομουν να αναλυσω τις τρεις ομαδες θα χρειαζομουν τρειος τεσσερις σελιδες να γραψω και γι'αυτο το εκανα οσο συντομοτερα γινεται και για να καταλαβει ο φιλος μου με τον δικο μου τροπο ομως και οχι με αυτον που ηθελε να με ωθησει αυτος....
fanis christodoulou
QUOTE(basketka*los @ Mar 26 2009, 14:18 ) *
Φιλε μου οσο καιρο γραφω εδω μεσα ποτε δεν εχω προσπαθησει να διαφημισω-δυσφημισω καποιον...Ετσι ουτε τωρα οσο και να προκαλεις δε προκειται να το κανω!Δεν εχω λογο και ουτε τιποτα προσωπικο ωστε να γυρισω ξαφνικα και να αναφερω για παραδειγμα τα αρνητικα αυτων των τριων(κατα το παρελθον) οι οποιοι δειχνουν πολυ καλα στοιχεια φετος!Το μονο που κανω ειναι να εκφερω προσωπικη αποψη...
Αυτο αφου το θες να το κανω για τη τωρινη τους παρουσια...Αλλα επειδη μ'αρεσει να το βλεπω ως μπασκετ και οχι ως αποτελεσμα σιγουρα δε θα σου αρεσουν αυτα που θα σου πω!Και θα σταθω κυριως σε αυτο που λετε και για τον Δεδα το οτι η ομαδα επαιζε στη τυχη!Ετσι εχω να σου πω οτι θεωρω πως η ομαδα του Αμυντα και του Δουκα βασιζονται και αυτες λιγο στη τυχη(βλεπε ταλεντο παικτων) κατα καποιο τροπο,αντιθετα με της Γουμενισσας!Ξερω οτι πολλοι θα πεσετε να με φατε τωρα αλλα αν καποιος σκεφτει την ομαδα του Ομπραντοβιτς,δλδ ποσο δουλεμενοι ειναι στο να ξερουν που πρεπει να ναι ο καθε παικτης τη καθε στιγμη θα με καταλαβετε(και μη μπερδευεστε με το επιπεδο,ισα ισα που το ταλεντο των παικτων στην Α1 ειναι πολυ μεγαλυτερο,ετσι?ομως ο coach τους εχει βαλει σε "καλουπι")...Ετσι εγω οσο εχω δει τον Αμυντα(5 αγωνες) και τον Δουκα(3 αγωνες),αν και παιζουν ενα πολυ ελκυστικο μπασκετ,ωστοσο δεν εχω δει μια καλοδουλεμενη ομαδα ωστε να ξερουν που πρεπει να βρισκονται σε αμυνα και επιθεση εκτος του "επιθετικο συστημα" pick 'n roll που παιζει ο Αμυντας.Το μονο που θα μπορουσα να αποδοσω δλδ στους προπονητες ειναι οτι και οι δυο ομαδες ειναι καλογυμνασμενες!Τωρα οσο αφορα τη Γουμενισσα βλεπω(σε 4 αγωνες που εχω δει) μια ομαδα χωρις καποιο ιδιαιτερο ταλεντο(εκτος δυο παικτων) αλλα μια ομαδα που προσπαθει να εκμεταλλευτει τα δυνατα σημεια του καθε παικτη,κατι που δε μπορει να συμβει για αλλο λογο εκτος της δουλειας του προπονητη η της εμεπιριας των παικτων...και στη συγκεκριμενη περιπτωση νομιζω οτι οφειλεται στη δουλεια του προπονητη,καθως περα του Μπαγκι και του πλει δεν εχουν καποιον αλλον εμπειρο τοσο!
Και μη ξεχνατε οτι ο οποιοσδηποτε καθεται στην ακρη ενος παγκου πρεπει να ναι καλος προπονητης,καλος coach,εξυπνος και φυσικα και ψυχολογος(12-15 διαφορετικες προσωπικοτητες απενανρτι του) αν θελει να ειναι πετυχημενος οπου κι αν παει..Αυτοι που ξερετε απο μπασκετ καταλαβαινετε τι εννοω!Συγνωμη για το μακροσκελες ποστ αλλα αν καθομουν να αναλυσω τις τρεις ομαδες θα χρειαζομουν τρειος τεσσερις σελιδες να γραψω και γι'αυτο το εκανα οσο συντομοτερα γινεται και για να καταλαβει ο φιλος μου με τον δικο μου τροπο ομως και οχι με αυτον που ηθελε να με ωθησει αυτος....

λιγο out το ποστ! αλλα σε ρωτησα αλλα απαντας! δεν σου ζητησα αναλυση του παιχνιδιου καθε ομαδας! συκγριση του δεδα με τους τρεις προπονητες ισως και με αλλους σου ζητησα! και σε σχεση με τα αρνητικα του καθενος να μας πεις! νομιζω αυτο ηταν το θεμα ε?
basketka*los
QUOTE(fanis christodoulou @ Mar 26 2009, 15:02 ) *
λιγο out το ποστ! αλλα σε ρωτησα αλλα απαντας! δεν σου ζητησα αναλυση του παιχνιδιου καθε ομαδας! συκγριση του δεδα με τους τρεις προπονητες ισως και με αλλους σου ζητησα! και σε σχεση με τα αρνητικα του καθενος να μας πεις! νομιζω αυτο ηταν το θεμα ε?

Μη πας να το παιξεις τρελος επειδη δεν εχεις τι να απαντησεις...Γιατι τοτε ηταν το δικο σου ποστ out,αφου δεν υπερασπιστηκα τον Δεδα εγω ποτε για να τον συγκρινω οπως μου ζητας επειτα!Ειπα να σταματησουμε να ασχολουμαστε με τον Δεδα και να μη διαφημιζουμε καποιους αλλους χωρις λογο...Αρα sorry αλλα το προηγουμενο δικο σου ηταν out,αλλα δε το καταλαβα.
rover6
QUOTE(basketka*los @ Mar 26 2009, 15:21 ) *
Μη πας να το παιξεις τρελος επειδη δεν εχεις τι να απαντησεις...Γιατι τοτε ηταν το δικο σου ποστ out,αφου δεν υπερασπιστηκα τον Δεδα εγω ποτε για να τον συγκρινω οπως μου ζητας επειτα!Ειπα να σταματησουμε να ασχολουμαστε με τον Δεδα και να μη διαφημιζουμε καποιους αλλους χωρις λογο...Αρα sorry αλλα το προηγουμενο δικο σου ηταν out,αλλα δε το καταλαβα.

εδω φιλε θα συμφωνησω με φιλο φανη γιατι οι τρεις προπονητες που λες οτι διαφημιζονται απο εδω εχουν δειξει ποιοι ειναι και τι εχουν κανει.
ο δεδας μπορει να ειναι καλος προπονητης αλλα θα το δειξει η ιστορια του.
θα δουμε αν θα βρει δουλεια συντομα και που? γιατι ο καλος προπονητης δουλευει παντα,και αυτα που ακουω οτι ειναι του κυκλωματος και υπαρχει θετικη αποψη για αυτον στην α1 α2 θα το δουμε συντομα.
ΥΠΟΜΟΝΗ.
xarison
QUOTE(ΛΑΧΑΝΟ 4 @ Mar 26 2009, 04:44 ) *
ΚΥΡΙΟΙ ΓΕΙΑ ΣΑΣ....ΕΔΩ ΝΙΚΟΣ ΛΑΧΑΝΑΣ!!
ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΟΙ admin ΚΑΙ
ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΤΣΕΚΑΡΟΥΝ ΚΙΟΛΑΣ....

Ηταν πολλες οι περιστασεις που ηθελα να μπω και
να γραψω ορισμενα πραγματα (οπως ολοι σας αλλωστε)
αλλα ειτε εδινα τοπο στην οργη ειτε δεν ηθελα να
προκαλεσω παρεξηγησεις....ομως εχουμε κ μια
αξιοπρεπεια σαν ανθρωποι ετσι....κυριε basketball lover
που δημοσια λετε πραγματα κατα εμενα κ κρυβεστε
πισω απο ενα υπολογιστη αν εχετε στοιχεια η κατι
που να το αποδεικνυει πειτε το....γιατι υπαρχουν κ
αλλοι τροποι αντιμετωπισης των κατηγοριων σας προς
το προσωπο μου....

Κυριε χαρισον ημουν στην τριπολη κ ειδα ενα
γηπεδο να λεει τα γνωστα συνθηματα για την κρητη
χωρις να πουμε το παραμικρο για την πολη σας!!!!


ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΝΑΡΠΑΣΤΙΚΟ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΗΣ Β ΕΘΝΙΚΗΣ....

ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ ΔΕΔΑ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΟ
ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΝ ΑΙΑΝΤΑ,
ΤΑ ΕΙΠΕ ΟΛΑ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ!!

κυριε λαχανα εκτος απο τα συνθηματα που λες οτι ακουστηκαν στην τριπολη μηπως θυμασαι και τον υμνο σας που παιχτηκε απο τα μεγαφωνα?που αλλου εχει γινει αυτο?και παρολα αυτα ο παναγακης και ο δελατολας μας λεγαν μετα το τελος εξαλλοι οτι στην κρητη θα μας σφαξουν επειδη 10 μαλ....μενα εβριζαν απο την κερκιδα.και το κακο ειναιοτι το εννοουν κιολας με τις ευλογιες του προεδρου σας.και ειναι αποδεδειγμενο οτι στην κρητη το μονο που κανετε ειναι να χτυπατε παιχτες επαγγελματιες που ζουν απο αυτο.κριμα γιατι οι κρητικοι ειναι λεβεντανθρωποι και ντομπροι.παντως να ξερετε οτι αν γινει το παραμικρο στο μεταξυ μας παιχνιδι δεν προκειτε να βγουμε στο γηπεδο.εχουμε οικογενειες και παιδια και δεν προκειτε να το παιξουμε ηρωες

QUOTE(xarison @ Mar 26 2009, 19:21 ) *
κυριε λαχανα εκτος απο τα συνθηματα που λες οτι ακουστηκαν στην τριπολη μηπως θυμασαι και τον υμνο σας που παιχτηκε απο τα μεγαφωνα?που αλλου εχει γινει αυτο?και παρολα αυτα ο παναγακης και ο δελατολας μας λεγαν μετα το τελος εξαλλοι οτι στην κρητη θα μας σφαξουν επειδη 10 μαλ....μενα εβριζαν απο την κερκιδα.και το κακο ειναιοτι το εννοουν κιολας με τις ευλογιες του προεδρου σας.και ειναι αποδεδειγμενο οτι στην κρητη το μονο που κανετε ειναι να χτυπατε παιχτες επαγγελματιες που ζουν απο αυτο.κριμα γιατι οι κρητικοι ειναι λεβεντανθρωποι και ντομπροι.παντως να ξερετε οτι αν γινει το παραμικρο στο μεταξυ μας παιχνιδι δεν προκειτε να βγουμε στο γηπεδο.εχουμε οικογενειες και παιδια και δεν προκειτε να το παιξουμε ηρωες.παρολα αυτα εγω ποτε δεν ειπα κατι για εσενα προσωπικα γιατι πολη απλα δεν σε γνωριζω.εγω μιλησα για αυτους που βαρανε αθλητες και κανουν τραμπουκισμους.αν καταλαβες κατι αλλο ζηταω συγνωμη.

rover6
QUOTE(xarison @ Mar 26 2009, 19:27 ) *
κυριε λαχανα εκτος απο τα συνθηματα που λες οτι ακουστηκαν στην τριπολη μηπως θυμασαι και τον υμνο σας που παιχτηκε απο τα μεγαφωνα?που αλλου εχει γινει αυτο?και παρολα αυτα ο παναγακης και ο δελατολας μας λεγαν μετα το τελος εξαλλοι οτι στην κρητη θα μας σφαξουν επειδη 10 μαλ....μενα εβριζαν απο την κερκιδα.και το κακο ειναιοτι το εννοουν κιολας με τις ευλογιες του προεδρου σας.και ειναι αποδεδειγμενο οτι στην κρητη το μονο που κανετε ειναι να χτυπατε παιχτες επαγγελματιες που ζουν απο αυτο.κριμα γιατι οι κρητικοι ειναι λεβεντανθρωποι και ντομπροι.παντως να ξερετε οτι αν γινει το παραμικρο στο μεταξυ μας παιχνιδι δεν προκειτε να βγουμε στο γηπεδο.εχουμε οικογενειες και παιδια και δεν προκειτε να το παιξουμε ηρωες

παντως για να δωσουμε και μια ειδηση αυριο υπαρχει η κριση του αθλητικου δικαστη για τα αισχη που εγιναν στην κρητη και μαλλον η ποινη θα ειναι πολυ βαρια λογω υποτροπης.
ολο αυτο το διαστημα παντως αυτο που με εχει ενοχλησει ειναι η αδυναμια των κρητικων να καταλαβουν τι ειναι καλο και τι ειναι κακο για την ομαδα τους.
το πιο πιθανον ειναι να παιξουν χωρις φιλαθλους μεχρι τελους σαιζον και να χρωστανε και την νεα χρονια κατι.
ποιος κερδισε?
σιγουρα οχι ο οφη.
η αναζητηση δικαιολογιων και οτι αλλου ειναι χειροτερα ειναι τουλαιστον αστεια.
η μαγκια ειναι κανουμε την ομαδα μας να αισθανθει οτι πραγματικα παιζει στην εδρα της και οχι να χτυπαμε αθλητες και παραγοντες δημιουργοντας προηγουμενα.
οτι και να συμβει στο σερρες- οφη θα το δικαιολογησω ασχετα να συμφωνω η οχι, γιατι φανταζομαι οτι και τα παιδια του αλλου ικαρου περασαν κατι αναλογο,και φυσικα κανενας απο τους "μαγκες" που τα δημιουργησαν θα εχει το θαρρος και την μαγκια να παει.
θα αφησουν τους παικτες να βγαλουν το φιδι απο την τρυπα και μετα θα φωναζουν γιατι δεν κερδισαν.

CHE

unfair...και πολύ μάλιστα! peace.gif peace.gif peace.gif
rover6
QUOTE(CHE @ Mar 26 2009, 21:33 ) *
unfair...και πολύ μάλιστα! peace.gif peace.gif peace.gif

οσο αφορα το τελευταιο κομματι του κειμενου μου μετα απο προσωπικο διευκρυνηστικο μυνημα που ελαβα το αναιρω γιατι καταλαβα οτι οταν μιλαμε 10-15 ηλιθιους των γηπεδων που κανουν αυτα που κανουν δεν μπορουμε να γενικευουμε.
και φυσικα δεν αφορα τον νικο λαχανα που τουλαχιστον εγραψε επωνυμα.
δεν θα ξαναγραψω για το θεμα αυτο παρα μονο θα σχολιασω καποια στιγμη τις αποφασεις που θα βγουν αμμεσα απο αθλητικο δικαστη και ομοσπονδια.
alexf-5
QUOTE(xarison @ Mar 26 2009, 19:27 ) *
κυριε λαχανα εκτος απο τα συνθηματα που λες οτι ακουστηκαν στην τριπολη μηπως θυμασαι και τον υμνο σας που παιχτηκε απο τα μεγαφωνα?που αλλου εχει γινει αυτο?και παρολα αυτα ο παναγακης και ο δελατολας μας λεγαν μετα το τελος εξαλλοι οτι στην κρητη θα μας σφαξουν επειδη 10 μαλ....μενα εβριζαν απο την κερκιδα.και το κακο ειναιοτι το εννοουν κιολας με τις ευλογιες του προεδρου σας.και ειναι αποδεδειγμενο οτι στην κρητη το μονο που κανετε ειναι να χτυπατε παιχτες επαγγελματιες που ζουν απο αυτο.κριμα γιατι οι κρητικοι ειναι λεβεντανθρωποι και ντομπροι.παντως να ξερετε οτι αν γινει το παραμικρο στο μεταξυ μας παιχνιδι δεν προκειτε να βγουμε στο γηπεδο.εχουμε οικογενειες και παιδια και δεν προκειτε να το παιξουμε ηρωες



Πες τα Χάρισον!!! Και ο ύμνος ακούστηκε και από τους ανθρώπους του Αρκαδικού έγινε πρόσκληση για γεύμα στην αποστολή του ΟΦΗ, μετά τον αγώνα, που δεν έγινε αποδεκτή. Δεν θα σχολιάσω μερίδα 10-20 παιδιών που είχαν όρεξη να αλλάξουν συνθήματα με τους φίλους του ΟΦΗ σε εκείνο το ματς και που εν τέλει απάντησαν και αυτοί με τη σειρά τους.
Κι ως απάντηση της πρόσκλησης αυτής μερίδα ανθρώπων του ΟΦΗ απείλησαν συγκεκριμένα μέλη της ομάδας του ΣΕΦΑ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΑΙΤΙΑ (και το εννοώ αυτό) να μην πατήσουν το πόδι τους στην Κρήτη. Ρωτήστε γι' αυτό τον κ. Πρόεδρο των "μελανόλευκων" που απειλούσε για τον επαναληπτικό αγώνα όπως και το "4" και το "9" που έβριζαν με χυδαίο και προσβλητικό τρόπο ανθρώπους στην εξέδρα και δεν έπεσε ούτε ένα μπουκάλι.

Ωστόσο λέω ότι οι ομάδες όπως ΟΦΗ και ΣΕΦΑ δεν έχουν λόγο να χωρίζουν τίποτα, ίσα ίσα αποτελούν δύο μεγάλα σωματεία της επαρχίας με ιστορία! Και σ' αυτό πρέπει να μείνουν!
pass
QUOTE(alexf-5 @ Mar 27 2009, 17:28 ) *
Πες τα Χάρισον!!! Και ο ύμνος ακούστηκε και από τους ανθρώπους του Αρκαδικού έγινε πρόσκληση για γεύμα στην αποστολή του ΟΦΗ, μετά τον αγώνα, που δεν έγινε αποδεκτή. Δεν θα σχολιάσω μερίδα 10-20 παιδιών που είχαν όρεξη να αλλάξουν συνθήματα με τους φίλους του ΟΦΗ σε εκείνο το ματς και που εν τέλει απάντησαν και αυτοί με τη σειρά τους.
Κι ως απάντηση της πρόσκλησης αυτής μερίδα ανθρώπων του ΟΦΗ απείλησαν συγκεκριμένα μέλη της ομάδας του ΣΕΦΑ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΑΙΤΙΑ (και το εννοώ αυτό) να μην πατήσουν το πόδι τους στην Κρήτη. Ρωτήστε γι' αυτό τον κ. Πρόεδρο των "μελανόλευκων" που απειλούσε για τον επαναληπτικό αγώνα όπως και το "4" και το "9" που έβριζαν με χυδαίο και προσβλητικό τρόπο ανθρώπους στην εξέδρα και δεν έπεσε ούτε ένα μπουκάλι.

Ωστόσο λέω ότι οι ομάδες όπως ΟΦΗ και ΣΕΦΑ δεν έχουν λόγο να χωρίζουν τίποτα, ίσα ίσα αποτελούν δύο μεγάλα σωματεία της επαρχίας με ιστορία! Και σ' αυτό πρέπει να μείνουν!

Ο Ίκαρος δεν έχει εγκαταλείψει και ούτε πρόκειται το θέμα που δημιουργήθηκε με τα αίσχη που έλαβαν χώρα στον αγώνα με τον ΟΦΗ. Ο σύλλογος μας θα ήθελε να εκφράσει τα φρικτά παράπονα που είχε από την τοπική αστυνομία, η οποία έλαμψε δια της απουσίας της και δεν προστάτευσε σε κανένα σημείο τα μέλη της ομάδας μας. Θα πρέπει να σημειώσουμε πως από το αστυνομικό τμήμα Καλλιθέας είχαν διαβιβάσει όλες τις λεπτομέρειες της παραμονής, της μεταφοράς μας στο γήπεδο και της παρουσίας μας σε αυτό, στο τμήμα ασφαλείας του Ηρακλείου, αλλά ω του θαύματος, στο γήπεδο βρέθηκαν μόλις δύο αστυνομικοί! Στις επικλήσεις μας να έρθει άμεσα αστυνομική δύναμη, λαμβάναμε από τους ανθρώπους του ΟΦΗ την απάντηση «έρχεται,έρχεται», αλλά τελικά δεν ήρθε ποτέ!
Βγήκε η απόφαση για την τιμωρία του Οφη;
fanis christodoulou
QUOTE(pass @ Mar 27 2009, 18:23 ) *
Ο Ίκαρος δεν έχει εγκαταλείψει και ούτε πρόκειται το θέμα που δημιουργήθηκε με τα αίσχη που έλαβαν χώρα στον αγώνα με τον ΟΦΗ. Ο σύλλογος μας θα ήθελε να εκφράσει τα φρικτά παράπονα που είχε από την τοπική αστυνομία, η οποία έλαμψε δια της απουσίας της και δεν προστάτευσε σε κανένα σημείο τα μέλη της ομάδας μας. Θα πρέπει να σημειώσουμε πως από το αστυνομικό τμήμα Καλλιθέας είχαν διαβιβάσει όλες τις λεπτομέρειες της παραμονής, της μεταφοράς μας στο γήπεδο και της παρουσίας μας σε αυτό, στο τμήμα ασφαλείας του Ηρακλείου, αλλά ω του θαύματος, στο γήπεδο βρέθηκαν μόλις δύο αστυνομικοί! Στις επικλήσεις μας να έρθει άμεσα αστυνομική δύναμη, λαμβάναμε από τους ανθρώπους του ΟΦΗ την απάντηση «έρχεται,έρχεται», αλλά τελικά δεν ήρθε ποτέ!
Βγήκε η απόφαση για την τιμωρία του Οφη;

Η μία ομάδα που θα υποβιβαστεί από το πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής κατηγορίας είναι ήδη γνωστή. Ο λόγος για τη ΜΕΝΤ, οι άνθρωποι της οποίας έχουν συμβιβαστεί με την ιδέα του υποβιβασμού, με αποτέλεσμα να αρχίσουν από τώρα τα σενάρια και οι σκέψεις για την επόμενη αγωνιστική περίοδο.

Είναι γνωστό πως οι ιθύνοντες του συλλόγου κάνουν σχέδια για αλλαγές στην ομάδα. Μάλιστα, το μέλλον του Ηλία Κωνσταντινίδη κρίνεται αβέβαιο, χωρίς να είναι σίγουρο πως θα αποχωρίσει τελικά από την ομάδα της Τούμπας. Το πρώτο όνομα για την αντικατάστασή του ακούστηκε, πάντως, και αυτό δεν είναι άλλο από το όνομα του Στέφανου Δέδα, ο οποίος πριν από μερικές μέρες αποχώρισε από την ομάδα του ΟΦΗ.

Ο Έλληνας τεχνικός θα μεταβεί κάποιες μέρες στην Σλοβενία, όπου θα φιλοξενηθεί από τον πολύ καλό του φίλο Γιούρι Ζντοβτς. Ο Στέφανος Δέδας αναμένεται να αναχωρήσει τη Δευτέρα και να επιστρέψει μετά από λίγες μέρες.

αρχισε να δουλευει το συστημα κιολας! καποιος ειπε εδω μεσα οτι το τυπο τον παει το συστημα και αρχισε.... καλα καλα δεν προλαβε να τον φυγουν απο τον οφη.... να φιγουραρει ως αντικαταστατης προπονητων σε ομαδες! καποιο πουλακι ομως μου ειπε οτι τον περιμενουν και στη θεσσαλονικη με ανοιχτες αγκαλες συναδελφοι του προπονητες και μανατζεραιοι! να προσεχει ο ομπραντοβιτς!!! smiley.gif smiley.gif smiley.gif
basketmania
QUOTE(fanis christodoulou @ Mar 27 2009, 22:56 ) *
Η μία ομάδα που θα υποβιβαστεί από το πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής κατηγορίας είναι ήδη γνωστή. Ο λόγος για τη ΜΕΝΤ, οι άνθρωποι της οποίας έχουν συμβιβαστεί με την ιδέα του υποβιβασμού, με αποτέλεσμα να αρχίσουν από τώρα τα σενάρια και οι σκέψεις για την επόμενη αγωνιστική περίοδο.

Είναι γνωστό πως οι ιθύνοντες του συλλόγου κάνουν σχέδια για αλλαγές στην ομάδα. Μάλιστα, το μέλλον του Ηλία Κωνσταντινίδη κρίνεται αβέβαιο, χωρίς να είναι σίγουρο πως θα αποχωρίσει τελικά από την ομάδα της Τούμπας. Το πρώτο όνομα για την αντικατάστασή του ακούστηκε, πάντως, και αυτό δεν είναι άλλο από το όνομα του Στέφανου Δέδα, ο οποίος πριν από μερικές μέρες αποχώρισε από την ομάδα του ΟΦΗ.

Ο Έλληνας τεχνικός θα μεταβεί κάποιες μέρες στην Σλοβενία, όπου θα φιλοξενηθεί από τον πολύ καλό του φίλο Γιούρι Ζντοβτς. Ο Στέφανος Δέδας αναμένεται να αναχωρήσει τη Δευτέρα και να επιστρέψει μετά από λίγες μέρες.

αρχισε να δουλευει το συστημα κιολας! καποιος ειπε εδω μεσα οτι το τυπο τον παει το συστημα και αρχισε.... καλα καλα δεν προλαβε να τον φυγουν απο τον οφη.... να φιγουραρει ως αντικαταστατης προπονητων σε ομαδες! καποιο πουλακι ομως μου ειπε οτι τον περιμενουν και στη θεσσαλονικη με ανοιχτες αγκαλες συναδελφοι του προπονητες και μανατζεραιοι! να προσεχει ο ομπραντοβιτς!!! smiley.gif smiley.gif smiley.gif


;Έχω επανειλλημενως εκφράσει τη γνώμη μου για τον Δέδα και έχω καυτιριάσει το στυλάκι του αλλά το δικαιολογώ λόγω της ηλικίας του. Φίλε Φάνη Χριστοδούλου αρχίζω να πιστεύω όμως ότι έχεισ κόμπλεξ με το παλικάρι. Έφυγε μια βδομάδα πριν και ακόμα μιλάς γι αυτόν.. Εγώ τον ξέρω χρόνια αλλά τον είδα να κοουτσάρει στον Εύοσμο και είχε αέρα και άνεση και δεν είχε κιτρινήσει όπως κάποιοι έμπειροι προπονητές. Γιατί ειρωνέυσαι με το χαρακτηρισμό ομπράντοβιτς; Ένας πορομένος πιτσιρικας με την προπονητική είναι. Εγώ αυτό που είδα από κοντά και σε παιχνίδι εκτός έδρασ είναι οτι περιστρέφουν τη μπάλα απίστευτα. Ξαναλέω είναι κακομαθημένο και μπορεί και ψηλωμένο αλλά είναι λογικό. Αυτό που μας ενδιαφέρει είναι αν ξέρει μπασκετ... Ξέρει πολύ! ειδικά για την ηλικία του. Αν τον περιμένουν οι συνάδεφοί του δεν είναι ευθύνη του Δέδα, είναι κατάντια για το συνάφι. Αυτό εκμεταλεύεται ο Δέδας, το οτι οι άλλοι ασχολούνται μ αυτόν ενώ ο ίδιος κοιτάει μόνο την πάρτη του. Φίλε Φάνη για να μη παρεξηγηθώ μ αρέσουν οι απόψεις σου γενικά αλλά είσαι εμπαθής με τον Δέδα. άλλο η κριτική και άλλο η ειρωνεία.
mix-er
Κανήθου (12:00) Χαλκίδα - Ίκαροι Σερ. 2

Βαρδινογιάννειο (12:00) ΟΦΗ - Γουμένισσα 1

Υμηττού (14:30) Αμύντας - Π. Φάληρο 1

Ιωνίας Διαβατών (17:00) Αναγέννηση/Φλόγα - Αίας Ευόσμου 1

Λαύριο (17:00) Λαύριο - Σπόρτιγκ 1

Καλαμαριάς (17:00) Απόλλων Καλ. - Κομοτηνή 1

Δούκα (17:00) Δούκας - Αρκαδικός 1

Εσπέρου (17:00) Ίκαρος Καλ. - Πιερικός/Αρχέλαος 1


εβδομαδα με ασους..... τα μονα αμφιρροπα ματς ειναι στο δουκα και στη χαλκιδα

sporting b.c.
QUOTE
Δύσκολες μάχες

Της Αθηνάς Πατρινού
28/03/2009 (17:00)

Ο Αρκαδικός πηγαίνει στο Δαΐς να αντιμετωπίσει τον Δούκα. Το συγκρότημα του Γιάννη Σμυρνιώτη αναζητά τη νίκη, για να παραμείνει μόνος πρώτος στη βαθμολογία που τον φέρει πιο κοντά στην άνοδο.

Ο Ίκαρος Καλλιθέας φιλοξενεί τον ανεβασμένο, μετά τη νίκη επί του Αρκαδικού, Πιερικό Αρχέλαο, παλεύοντας να μείνει κοντά στις τρεις προνομιούχες θέσεις που οδηγούν στην Α2.

Με τεχνικό τον Γιώργο Βόβορα, ο ΟΦΗ υποδέχεται την Γουμένισσα σε ένα κρίσιμο παιχνίδι καθώς η νίκη είναι μονόδρομος. Οι Ίκαροι Σερρών πηγαίνουν στη Χαλκίδα να αντιμετωπίσουν την ομώνυμη ομάδα ενώ εύκολο απόγευμα θα έχει ο Αμύντας απέναντι στο Παλαιό Φάληρο.
Τέλος χωρίς περιθώρια ήττας η Αναγέννηση Φλόγα με τον Αίαντα Ευόσμου και θέλει μόνο τη νίκη για να έχει ελπίδες για την παραμονή στην κατηγοριά.

Αναλυτικά η αγωνιστική:
Κανήθου (12:00) Χαλκίδα - Ίκαροι Σερ.
Βαρδινογιάννειο (12:00) ΟΦΗ - Γουμένισσα
Υμηττού (14:30) Αμύντας - Π. Φάληρο
Ιωνίας Διαβατών (17:00) Αναγέννηση/Φλόγα - Αίας Ευόσμου
Λαύριο (17:00) Λαύριο - Σπόρτιγκ
Καλαμαριάς (17:00) Απόλλων Καλ. - Κομοτηνή
Δούκα (17:00) Δούκας - Αρκαδικός
Εσπέρου (17:00) Ίκαρος Καλ. - Πιερικός/Αρχέλαος

Βαθμολογία (σε 22 αγων.): Αρκαδικός 39, Αμύντας 38, Ίκαροι Σερ. 38, Ίκαρος Καλ. 37, Λαύριο 36, ΟΦΗ 36, Κομοτηνή 35, Δούκας 35, Αίας Ευόσμου 33, Απόλλων Καλ. 33, Γουμένισσα 31, Πιερικός/Αρχέλαος 31, Αναγέννηση/Φλόγα 30, Σπόρτιγκ 27, Χαλκίδα 27, Π. Φάληρο 22.



το basketblog δεν αναφέρεται στο ματσάκι μας γιατί είναι no bet διπλό tongue.gif
ΟΛΑ
QUOTE(sporting b.c. @ Mar 28 2009, 22:55 ) *
το basketblog δεν αναφέρεται στο ματσάκι μας γιατί είναι no bet διπλό tongue.gif
Ας κάνω και γω για αύριο τα προγνωστικά μου
Κανήθου (12:00) Χαλκίδα - Ίκαροι Σερ. 2 εύκολα ή δύσκολα οι Σέρρες θα περάσουν

Βαρδινογιάννειο (12:00) ΟΦΗ - Γουμένισσα 1 με καλύτερη ψυχολογία

Υμηττού (14:30) Αμύντας - Π. Φάληρο 1 χωρις σχόλια

Ιωνίας Διαβατών (17:00) Αναγέννηση/Φλόγα - Αίας Ευόσμου 1 αν χάσει η φλόγα αποχαιρετά μάλλον την κατηγορία

Λαύριο (17:00) Λαύριο - Σπόρτιγκ 1 το Σπόρτιγκ πρέπει να σκέφτεται απο τώρα την Γ εθνική

Καλαμαριάς (17:00) Απόλλων Καλ. - Κομοτηνή 1 το χρειάζεται πιο πολύ τον αγώνα η Καλαμαριά

Δούκα (17:00) Δούκας - Αρκαδικός 1,2 πολυ δύσκολος αγώνας δε ξέρω σε τι κατάσταση είναι ο Δούκας

Εσπέρου (17:00) Ίκαρος Καλ. - Πιερικός/Αρχέλαος 1 πολύ λίγος ο Πιερικός εκτος όσο κι αν προσπαθεί να τους ανεβάσει τη ψυχολογία ο Γαλάνης
fanis christodoulou
QUOTE(basketmania @ Mar 28 2009, 13:12 ) *
;Έχω επανειλλημενως εκφράσει τη γνώμη μου για τον Δέδα και έχω καυτιριάσει το στυλάκι του αλλά το δικαιολογώ λόγω της ηλικίας του. Φίλε Φάνη Χριστοδούλου αρχίζω να πιστεύω όμως ότι έχεισ κόμπλεξ με το παλικάρι. Έφυγε μια βδομάδα πριν και ακόμα μιλάς γι αυτόν.. Εγώ τον ξέρω χρόνια αλλά τον είδα να κοουτσάρει στον Εύοσμο και είχε αέρα και άνεση και δεν είχε κιτρινήσει όπως κάποιοι έμπειροι προπονητές. Γιατί ειρωνέυσαι με το χαρακτηρισμό ομπράντοβιτς; Ένας πορομένος πιτσιρικας με την προπονητική είναι. Εγώ αυτό που είδα από κοντά και σε παιχνίδι εκτός έδρασ είναι οτι περιστρέφουν τη μπάλα απίστευτα. Ξαναλέω είναι κακομαθημένο και μπορεί και ψηλωμένο αλλά είναι λογικό. Αυτό που μας ενδιαφέρει είναι αν ξέρει μπασκετ... Ξέρει πολύ! ειδικά για την ηλικία του. Αν τον περιμένουν οι συνάδεφοί του δεν είναι ευθύνη του Δέδα, είναι κατάντια για το συνάφι. Αυτό εκμεταλεύεται ο Δέδας, το οτι οι άλλοι ασχολούνται μ αυτόν ενώ ο ίδιος κοιτάει μόνο την πάρτη του. Φίλε Φάνη για να μη παρεξηγηθώ μ αρέσουν οι απόψεις σου γενικά αλλά είσαι εμπαθής με τον Δέδα. άλλο η κριτική και άλλο η ειρωνεία.

και συ εμπαθης και ακομα χειροτερα θα ησουνα αν ηξερες καλα περι τινος ανθρωπου προκειται!!!
basketmania
QUOTE(fanis christodoulou @ Mar 28 2009, 23:48 ) *
και συ εμπαθης και ακομα χειροτερα θα ησουνα αν ηξερες καλα περι τινος ανθρωπου προκειται!!!


Για πες μας να μάθουμε τι ξέρεις που δε ξέρουμε εμείς;
nikefalin
QUOTE(basketmania @ Mar 29 2009, 01:10 ) *
Για πες μας να μάθουμε τι ξέρεις που δε ξέρουμε εμείς;



παλικάρια το τι είνια ο καθένας δεν αφορά το παιχνίδι και το σχολιασμό που κάνουμε εδώ, μιλήστε μεταξύ σας με πμ για τέτοια θέματα
pass
QUOTE(nikefalin @ Mar 29 2009, 12:13 ) *
παλικάρια το τι είνια ο καθένας δεν αφορά το παιχνίδι και το σχολιασμό που κάνουμε εδώ, μιλήστε μεταξύ σας με πμ για τέτοια θέματα

χαλκιδα-Σέρρες 64-73 μάλλον εύκολα
akel1953
QUOTE(pass @ Mar 29 2009, 13:54 ) *
χαλκιδα-Σέρρες 64-73 μάλλον εύκολα

Ο Ικαρος Σερρων κέρδισε πάλι με τεχνικές ποινές και αποβολή του προπονητή με 8 πόντους την Χαλκίδα
pass
QUOTE(akel1953 @ Mar 29 2009, 14:23 ) *
Ο Ικαρος Σερρων κέρδισε πάλι με τεχνικές ποινές και αποβολή του προπονητή με 8 πόντους την Χαλκίδα
Φίλε απο το Λαύριο μην βλέπεις φαντάσματα για διαιτησίες κ.λπ 20 πόντους είχε βάλει η χαλκίδα στο πρώτο ημίχρονο και οι τεχνικές ποινές δόθηκαν στο τέλος όταν το παιχνίδι είχε κριθεί και αυτές δικαιολογημένα. Και μεις δεχθήκαμε τεχνική ποινή. Δε θέλω να δημιουργούνται εντυπώσεις εσφαλμένες
Pelargos06
Ο ΟΦΗ επέστρεψε στις νίκες κερδίζοντας στο ΒΑΚ την Γουμένισσα με 91-87, αρκετά όμως δύσκολα και σε ένα παιχνίδι που ξεκίνησε με … 4 ώρες καθυστέρηση λόγω διακοπής του ρεύματος εξαιτίας της αναβάθμισης του δικτύου !!!


from. www.kretaworldbasket.blogspot.com/
assistant
QUOTE(akel1953 @ Mar 29 2009, 15:23 ) *
Ο Ικαρος Σερρων κέρδισε πάλι με τεχνικές ποινές και αποβολή του προπονητή με 8 πόντους την Χαλκίδα

Aπλα για το τυπικο του θεματος ειναι οι Ικαροι Σερρων κι οχι ο Ικαρος.
GREER
Λαυριο-Σπορτινγκ 100-55
Δουκας-Αρκαδικος 91-78

Λιγα λογια για τον Σπορτινγκ. Πραγματικα λυπαμαι για το χαλι αυτης της ιστορικης ομαδας. Ειναι κριμα!! Και το λυπητερο ειναι οτι ειναι απολυτα δικαια στη θεση που βρικεται τωρα. Δεν εχει καμμια τυχη να σωθει. Ουτε με θαυμα απο τον Υψιστο!!!
menelaos
Λαυριο -Σπορτινγκ = 100-55
Κριμα για αυτη την ομαδα που εχει δοξαστει στο παρελθον και εχουν παιξει τοσοι μεγαλοι παικτες.
GREER
QUOTE(akel1953 @ Mar 29 2009, 14:23 ) *
Ο Ικαρος Σερρων κέρδισε πάλι με τεχνικές ποινές και αποβολή του προπονητή με 8 πόντους την Χαλκίδα


QUOTE(GREER @ Mar 29 2009, 17:50 ) *
Δουκας-Αρκαδικος 91-78

Πω πω κατι ομαδαρες που πανε Α2!!!!!
menelaos
Πλεον 3 ομαδες στην κορυφη και μαλλον φιλοι απο την Τριπολη αρχισαν τα οργανα. Ερχεται και ο Ικαρος απο πισω με φορα και δυσκολευουν τα πραγματα. Εμεις ετσι οπως δειχνουν τα πραγματα μαλλον δυσκολα ανεβαινουμε. Βλεπεις απο τη μια οι μα.......ες μας και απο την αλλη τα καλα γκριζα παιδακια μας τελειωσαν.
xarison
QUOTE(GREER @ Mar 29 2009, 18:56 ) *
Πω πω κατι ομαδαρες που πανε Α2!!!!!

σιγα ρε CHICAGO BULLS εσεις.αδικιμενοι.εσεις χασατε εκτος απο σχεδον ολους τους τελευταιους.βγηκε κανεις να σου πει πω πω ομαδαρα που θελει να ανεβει?στο φιναλε εχουν μεινει 5 παιδια απο τους τραυματισμους στο δευτερο γυρο.και να σου πω και κατι?πρωτη χρονια στην κατηγορια ειμαστε.ανεβουμε η οχι δεν τρεχει και τιποτα.εσεις τωρα 2 χρονια εχετε χωσει τα αντερα σας και παλι εδω του χρονου.γιαυτο ασε τις ειρωνιες και κοιτα την δικια σου την ομαδα
mix-er
QUOTE(xarison @ Mar 29 2009, 19:32 ) *
σιγα ρε CHICAGO BULLS εσεις.αδικιμενοι.εσεις χασατε εκτος απο σχεδον ολους τους τελευταιους.βγηκε κανεις να σου πει πω πω ομαδαρα που θελει να ανεβει?στο φιναλε εχουν μεινει 5 παιδια απο τους τραυματισμους στο δευτερο γυρο.και να σου πω και κατι?πρωτη χρονια στην κατηγορια ειμαστε.ανεβουμε η οχι δεν τρεχει και τιποτα.εσεις τωρα 2 χρονια εχετε χωσει τα αντερα σας και παλι εδω του χρονου.γιαυτο ασε τις ειρωνιες και κοιτα την δικια σου την ομαδα



εχεις ενα δικιο οτι σας λειπουν παιχτες αλλα θυμισου απο ποτε εχετε παρε τη κατηφορα...πριν και απο το τραυματισμο του σκουζη και του παπανικολαου!
κακη η ομαδα σου οχι λογω ελειψης των παιχτων αυτων αλλα επειδη παιζεις πολυ λαθος...καποια στιγμη θα ξυπναγαν οι προπονητες και θα εστελναν 2 παιχτες μαζι στο μανο!θα δωσει μια δυο τρεις πασες αλλα ως εκει...το παιδι το νοιαζει μονο να σκοραρει και ειναι πολυ ερειστικος προς τους ιδιους τους συμπαιχτες του! δεν ειναι τυχαιο που αν κοιταξεις την ιστορια του θα βρεις 3 ανοδους ολες και ολες(αριωνας-δαφνη-αρκαδικος) αν και παιζει κατα κυριο λογο σε ομαδες που πανε για ανοδο!
xarison
QUOTE(mix-er @ Mar 29 2009, 20:48 ) *
εχεις ενα δικιο οτι σας λειπουν παιχτες αλλα θυμισου απο ποτε εχετε παρε τη κατηφορα...πριν και απο το τραυματισμο του σκουζη και του παπανικολαου!
κακη η ομαδα σου οχι λογω ελειψης των παιχτων αυτων αλλα επειδη παιζεις πολυ λαθος...καποια στιγμη θα ξυπναγαν οι προπονητες και θα εστελναν 2 παιχτες μαζι στο μανο!θα δωσει μια δυο τρεις πασες αλλα ως εκει...το παιδι το νοιαζει μονο να σκοραρει και ειναι πολυ ερειστικος προς τους ιδιους τους συμπαιχτες του! δεν ειναι τυχαιο που αν κοιταξεις την ιστορια του θα βρεις 3 ανοδους ολες και ολες(αριωνας-δαφνη-αρκαδικος) αν και παιζει κατα κυριο λογο σε ομαδες που πανε για ανοδο!

φιλε μου συμφωνω με πολλα απο αυτα που λες.απλως επειδη εχω γνωρισει απο κοντα τον greer δεν περιμενα να ειναι τοσο ειρωνας με την ομαδα μου.εγω ποτε δεν του γραψα κατι ειρωνικο για το λαυριο ακομα και οταν αυτη η ομαδα που ειρωνευεται το κερδισε 11 ποντους στον πρωτο γυρο μεσα στο σπιτι του.αλλα αστον τον περιμενω στην τριπολη με τις καλυτερες των διαθεσεων.ας ρωτησει τον τσολατο και τον κασσανο για μενα και θα του πουν πιος ειμαι.και στο φιναλε ρε παιδια μας περιμενετε στην γωνια να χασουμε.εκτος εδρας παιζαμε χασαμε.τι ειμαστε εμεις?δεν θα χαναμε ποτε δηλαδη?ολοι οι πρωτοποροι εχουν κανει και κακες ηττες τα βλεπετε τοσους μηνες.εμεις τι ειμαστε μαγκες?δεν θα χασουμε?αν δειτε το μπατζετ του ικαρου του οφη και του λαυριου ειναι το διλασιο και βαλε απο το δικο μας.αυτοι θα επρεπε να εχουν διαλυθει αν σε εμας οπως λες αρχιζουν τα οργανα
mix-er
QUOTE(xarison @ Mar 29 2009, 20:03 ) *
φιλε μου συμφωνω με πολλα απο αυτα που λες.απλως επειδη εχω γνωρισει απο κοντα τον greer δεν περιμενα να ειναι τοσο ειρωνας με την ομαδα μου.εγω ποτε δεν του γραψα κατι ειρωνικο για το λαυριο ακομα και οταν αυτη η ομαδα που ειρωνευεται το κερδισε 11 ποντους στον πρωτο γυρο μεσα στο σπιτι του.αλλα αστον τον περιμενω στην τριπολη με τις καλυτερες των διαθεσεων.ας ρωτησει τον τσολατο και τον κασσανο για μενα και θα του πουν πιος ειμαι.και στο φιναλε ρε παιδια μας περιμενετε στην γωνια να χασουμε.εκτος εδρας παιζαμε χασαμε.τι ειμαστε εμεις?δεν θα χαναμε ποτε δηλαδη?ολοι οι πρωτοποροι εχουν κανει και κακες ηττες τα βλεπετε τοσους μηνες.εμεις τι ειμαστε μαγκες?δεν θα χασουμε?αν δειτε το μπατζετ του ικαρου του οφη και του λαυριου ειναι το διλασιο και βαλε απο το δικο μας.αυτοι θα επρεπε να εχουν διαλυθει αν σε εμας οπως λες αρχιζουν τα οργανα



σωστος!!!!!
xarison
QUOTE(xarison @ Mar 29 2009, 21:03 ) *
φιλε μου συμφωνω με πολλα απο αυτα που λες.απλως επειδη εχω γνωρισει απο κοντα τον greer δεν περιμενα να ειναι τοσο ειρωνας με την ομαδα μου.εγω ποτε δεν του γραψα κατι ειρωνικο για το λαυριο ακομα και οταν αυτη η ομαδα που ειρωνευεται το κερδισε 11 ποντους στον πρωτο γυρο μεσα στο σπιτι του.αλλα αστον τον περιμενω στην τριπολη με τις καλυτερες των διαθεσεων.ας ρωτησει τον τσολατο και τον κασσανο για μενα και θα του πουν πιος ειμαι.και στο φιναλε ρε παιδια μας περιμενετε στην γωνια να χασουμε.εκτος εδρας παιζαμε χασαμε.τι ειμαστε εμεις?δεν θα χαναμε ποτε δηλαδη?ολοι οι πρωτοποροι εχουν κανει και κακες ηττες τα βλεπετε τοσους μηνες.εμεις τι ειμαστε μαγκες?δεν θα χασουμε?αν δειτε το μπατζετ του ικαρου του οφη και του λαυριου ειναι το διλασιο και βαλε απο το δικο μας.αυτοι θα επρεπε να εχουν διαλυθει αν σε εμας οπως λες αρχιζουν τα οργανα

crossover xaxaxaxa.συμφωνω απολυτα!!!!!!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.